Enjoy millions of ebooks, audiobooks, magazines, and more, with a free trial

Only $11.99/month after trial. Cancel anytime.

Letnicy 3: Historia Frederika - opowiadanie erotyczne
Letnicy 3: Historia Frederika - opowiadanie erotyczne
Letnicy 3: Historia Frederika - opowiadanie erotyczne
Ebook36 pages27 minutes

Letnicy 3: Historia Frederika - opowiadanie erotyczne

Rating: 0 out of 5 stars

()

Read preview

About this ebook

Pisarz Frederik Mørk został porzucony zarówno przez swojego chłopaka Jamesa, jak i przez kochanka z domków letniskowych pod Szarą Wydmą. Zamierza zaszyć się tu sam na święta i przez cały ten czas pracować nad książką, ale Ingrid z jednego z sąsiednich domków ma inne plany. Frederik, Ingrid i młodziutka Tove Svart spędzają razem niesamowitą wigilię. Nagle, zupełnie nieoczekiwanie przy dźwiękach płyty Boba Dylana puszczonej na gramofonie, budzi się w nich zmysłowość i pożądanie. Ale Frederik nie może się zdecydować. Fascynuje go zarówno nieśmiała Ingrid, jak i Tove mająca zupełnie nieprzyzwoite fantazje.Mieszkańcy pięknych, dziedziczonych z pokolenia na pokolenie domków letniskowych pod Szarą Wydmą oddychają unoszącym się znad Morza Północnego powietrzem i rozkoszują się słońcem, tak samo jak od dawna miały w zwyczaju robić ich rodziny. Teraz jednak jest koniec lat sześćdziesiątych. W powietrzu czuć niepokój oraz niepewność jutra i dochodzi do niespodziewanych napięć. Nie sposób zarazem oprzeć się niosącej przemianę sile erotyki. Życie letników wchodzi tu na zupełnie inne tory: odkrywają nowe formy seksu, budują nowe związki i wybierają nowe, nieznane im dotychczas drogi życiowe.Letnicy to seria opowiadań składająca się z sześciu części.
LanguageJęzyk polski
PublisherLUST
Release dateApr 22, 2019
ISBN9788726153903
Letnicy 3: Historia Frederika - opowiadanie erotyczne
Read preview

Related to Letnicy 3

Titles in the series (40)

View More

Reviews for Letnicy 3

Rating: 0 out of 5 stars
0 ratings

0 ratings0 reviews

What did you think?

Tap to rate

Review must be at least 10 words

  Book preview

  Letnicy 3 - Ane-Marie Kjeldberg

  Letnicy 3: Historia Frederika

  przełożył

  Stefan Nord

  tutuł oryginał

  Sommerfolket 3: Frederiks fortælling

  Copyright © 2017, 2019 Ane-Marie Kjeldberg i LUST

  Wszystkie prawa zastrzeżone

  ISBN: 9788726153903

  1. Wydanie w formie e-booka, 2019

  Format: EPUB 2.0

  Ta książka jest chroniona prawem autorskim. Kopiowanie do celów innych niż do użytku własnego jest dozwolone wyłącznie za zgodą LUST oraz autora.

  Boże Narodzenie 1968

  Frederik włączył małe radio tranzystorowe. Spiker zapowiedział Chór Chłopięcy Radia, który zaczął śpiewać „Wesołe Święta". Frederik natychmiast wyłączył. Nie mógł tego znieść. Miał razem ze swoim chłopakiem Jamesem obchodzić święta u jego ciotki, ale zaledwie dwa miesiące temu James przysłał telegram, informując, że z nim informacją zerwaniu. Zarzucał mu, że Frederik ciągle wyjeżdżał z Nowego Jorku, żeby w spokoju pisać swoje powieści kryminalne. Frederik siedział więc teraz w swoim domku letniskowym nad duńskim zachodnim wybrzeżem, w ogóle nie czując atmosfery świąt wokół siebie, choć był już dwudziesty grudnia.

  Właściwie nie miał w Danii nikogo, z kim mógłby spędzić święta. Jego rodzice zmarli wiele lat temu, a siostra i szwagier niedawno przeprowadzili się na Grenlandię. Poza tym jego szwagrowi nie podobało się to, że Frederik jest pederastą, jak to nazywał. Uważał, że ich jedenastoletni synowie, bliźniacy, nie powinni przebywać w jego towarzystwie. Przyjaciel Frederika Simon zaprosił go więc na wspólne świętowanie Channuki razem z nim jego żoną, u nich, w Nowym Jorku, ale Frederik wiedział, że Lea spędza to święto w okropnie kiczowaty sposób, więc robiło mu się niedobrze na myśl o tym, że miałby w tym osobiście uczestniczyć. Został nad Morzem Północnym. Próbował pisać i zapomnieć o porze roku. Próbował zapomnieć o Jamesie, ale nie było to łatwe. Rozstanie z nim było dla Frederika szokiem, a jeszcze gorsze były smutek i zwątpienie, jakie potem nastąpiły. W liście, który przyszedł kilka tygodni po telegramie, James wyjaśniał, że brakowało mu poczucia bezpieczeństwa i zaangażowania. Pisał, że znalazł nowego chłopaka. Wyglądało na to, że było to coś poważnego. Frederik i James mieszkali razem, ale żyli w wolnym i otwartym związku, w którym było miejsce na przyjemności. Pod tym względem świetnie się dogadywali. Tak się przynajmniej Frederikowi wydawało. A teraz James szukał mieszkania razem z Seanem, którego znał od czterech miesięcy.

  Frederik usiadł przy biurku w sypialni, podniósł wieko maszyny do pisania, włożył papier, przekręcił wałek i ustawił arkusz. Następnie przesunął wałek w prawo i zaczął pisać. Po

  Enjoying the preview?
  Page 1 of 1