článok objavte širokopásmovú sieť WWan

objavte širokopásmovú sieť WWan: čo to znamená pre mobilných profesionálov?

Obsah

Čo je vlastne WWAN?

3G pre mobilný širokopásmový internet a viac

Čo znamená širokopásmová sieť WWAN pre mobilných profesionálov?

Zhrnutie

Bezproblémové vysokorýchlostné pripojenie je pre úspech akéhokoľvek podnikania a efektívnosť mobilných profesionálov stále dôležitejšie. Či už profesionál pracuje ako člen distribučného tímu alebo odpovedá na otázky zákazníkov, vždy potrebuje širokopásmový prístup k údajom v reálnom čase, internetu, zdrojom online (napríklad k databázam), e-mailu a aj k médiám. V tejto súvislosti je užitočné drôtové aj bezdrôtové pripojenie, ale rýchle, zabezpečené pripojenie nie je dostupné vždy a to najmä v prípadoch, keď je používateľ na ceste v aute alebo vo vlaku. Ako môže byť profesionál neustále online s rýchlym a bezpečným pripojením? Odpoveď sa skrýva v prenosnom počítači, ktorý je vybavený sieťou WWAN (Wireless Wide Area Networking).

sieť WWAN ponúka väčšie pokrytie a využíva výhody rôznych druhov technológií. Medzi technológie.75G HSUPA (High Speed Uplink Packet Access) a 4G. So sieťou WWAN je pripojenie bezproblémové a zároveň roamingové.5G. patria najmä nasledovné „generácie“: • • • • . ktorá je viazaná na konkrétnu oblasť a je spojená s normami 80.5G – GPRS (General Packet Radio Services) . pretože používateľ sa môže premiestňovať v rôznych oblastiach pokrytia – a dokonca môže používať rôzne druhy sieťového pripojenia – pričom jeho pripojenie ostáva neprerušené.75G 4G UMTS HSDPA HSUPA GSM GPRS EDGE available today future technologies Časom sa sieť WWAN rozšíri aj na komunikačné technológie 3.75G 3G 3.75G – EDGE (Enhanced Data GSM Environment) 3G – UMTS (Universal Mobile Telecommunications Service) 3.50G 3.5G – HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) WWAN technologies technológie WWan 2G 2. ktoré umožňujú pripojenie do siete WWAN.11 Wi-FI. 2006-09-WWAN-for-business-SK  . Prostredníctvom siete WWAN môže používateľ udržiavať sieťové pripojenie dokonca aj v pohybe.čo je vlastne WWan? Sieť WWAN využíva výhody infraštruktúry siete mobilných operátorov a prostredníctvom nej používateľovi ponúka bezdrôtové roamingové sieťové pripojenie na veľkom území. Na rozdiel od siete WLAN. Zatiaľ však ostávajú najdôležitejšími technológiami pre mobilných profesionálov 3G a nová technológia 3.50G 2.

ktorá sa nazýva HSDPA a ktorá podporuje prenosové rýchlosti údajov až 1.0 Mbit/s pri odosielaní. 2006-09-WWAN-for-business-SK 3 .3G pre mobilný širokopásmový internet a viac Pripojenie 3G UMTS. aby stratil pripojenie k dôležitým údajom a komunikácii. ktoré sú porovnateľné alebo vyššie ako širokopásmové pripojenia. rýchlo preberať veľké súbory. ponúka mobilnému používateľovi nasledovné výhody: • Širokopásmové pripojenie na cestách: dostupná je prenosová rýchlosť údajov až 1 90 kbit/s. ktoré používajú siete GSM.4 Mbit/s pri preberaní a . • • • • • V súčasnosti technológiu 3G rýchlo dobieha technológia ďalšej generácie 3. GPRS a UMTS. Globálny prístup: používateľ môže prechádzať 195 krajinami po vyše 500 sieťach. Vysoké rýchlosti prenosu v sieti WWAN umožňujú získať prístup k e-mailu. Špičkovo zabezpečená komunikácia: šifrovacie a overovacie programy spoločne s kartami UMTS SIM (Subscriber Identity Modular) umožňujú chrániť údaje.6 Mbit/s. Automatický roaming: používateľ sa môže pohybovať v rámci a medzi niekoľkými oblasťami pokrytia bez toho.8 Mbit/s.6 Mbit/s. známa ako 3. prenášať obrazy a zvuk a iné internetové aplikácie (napríklad uverejňovanie zvukových súborov alebo vzdelávanie). Teoreticky umožňuje dosiahnuť rýchlosť až 14. Neprerušované pripojenie: po pripojení ostáva používateľ v oblastiach pokrytia sieťou vždy pripojený. aj keď bežná prenosová rýchlosť je 384 kbit/s. Balíkové komunikácie: táto funkcia podporuje internetové komunikácie a aplikácie. že v blízkej budúcnosti bude v niektorých častiach Európy dostupná technológia HSDPA s rýchlosťou až 3. ktoré je dnes široko dostupné.5G. bude v blízkej budúcnosti dostupná v niektorých častiach Európy a umožní dosiahnuť rýchlosť odovzdávania až 3. Pri rýchlostiach prenosu údajov 3G a vyšších môže používateľ využívať výhody prenosových rýchlostí.5G. Technológia HSPDA. očakáva sa.

Technológia WWAN je ideálnym riešením pre mobilných pracovníkov. sieť WWAN je užitočná hlavne vo vzdialených oblastiach. e-mailu alebo podnikovej sieti. Pre personál v teréne je pripojenie WWAN ideálnym spôsobom udržiavania kontaktu so svojimi kolegami a zákazníkmi. Ponúkame vám niekoľko príkladov toho. akým spôsobom umožňujú prenosné počítače vybavené pripojením WWAN dosiahnuť novú úroveň produktivity práce a vyššiu efektívnosť v podnikaní. keď sú profesionáli na cestách a potrebujú bezproblémové. kde nie sú dostupné drôtové pripojenia alebo pripojenia WLAN. internet a e-mail Možnosť zachovania pripojenia umožňuje profesionálovi okamžite riešiť pracovné problémy alebo dosahovať vyššiu produktivitu na cestách. roamingové pripojenie. ktorí potrebujú rýchly prístup k informáciám. prístup k údajom v reálnom čase. alebo v prípadoch.čo znamená širokopásmová sieť WWan pre mobilných profesionálov? Zatiaľ čo drôtová sieť LAN a bezdrôtová sieť WLAN uspokojujú potreby vysokorýchlostného pripojenia v kanceláriách a vo vybraných oblastiach práce s prenosným počítačom. 2006-09-WWAN-for-business-SK 4 .

To znamená. ako napríklad uverejňovanie zvukových súborov na účely vzdelávania. 2006-09-WWAN-for-business-SK 5 . kde nie je dostupná sieť WLAN alebo miesta na bezdrôtové pripojenie.bezproblémový roaming umožňujúci efektívnejšie pracovať s prenosným počítačom Vysoko mobilný používateľ strávi veľa času v taxíkoch. Profesionálny používateľ môže taktiež stráviť čas vo vlaku spracovaním emailov. pretože vyššia úroveň rýchlosti širokopásmového pripojenia podporuje tento druh práce s médiami. bezproblémový roaming umožňujúci efektívnejšie pracovať s prenosným počítačom Podnikoví používatelia musia stále vo väčšej miere využívať výhody aplikácií. Pripojenie WWAN je užitočné najmä vo vzdialených oblastiach. Pripojenie WWAN je výhodné najmä v týchto situáciách. že počas jazdy v taxíku do hotela môže preberať veľké súbory alebo synchronizovať svoje e-maily. ktoré umožňujú prenos prúdu obrazu a zvuku pri videokonferenciách alebo ďalších aplikácií. Pripojenie WWAN je pre tieto aplikácie výhodná. pretože používateľ môže vytvoriť a dokonca aj zachovávať pripojenie počas premiestňovania sa. vo vlakoch alebo v letiskových čakárňach.

2006-09-WWAN-for-business-SK 6 © 006. Spoločnosť Toshiba venovala v čase publikácie maximálnu pozornosť presnosti tu uvedených informácií. dostupnosti systémov. e-mailom a ostatným online zdrojom. ktoré sa však môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. cien.toshiba-europe. Prenosné počítače vybavené širokopásmovým pripojením na sieť WWAN poskytujú podnikateľom konkurenčné výhody prostredníctvom vysokorýchlostného prístupu na cestách a následnej zlepšenej produktivity práce a efektívnosti prevádzky.com. Toshiba Europe GmbH. Najnovšie informácie o svojom počítači alebo prehľad aktuálnej ponuky softvéru a hardvéru nájdete na webovej lokalite spoločnosti Toshiba www. technických parametrov produktov. súčastí alebo možností. konfigurácií. .zhrnutie Mobilný profesionál vybavený prenosným počítačom s bezproblémovými možnosťami pripojenia využíva výhody zdokonaleného prístupu k informáciám.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful