VÝSLEDKY PRIESKUMU RANNÝCH A RAŇAJKOVÝCH RITUÁLOV SLOVENIEK Prieskum značky BeBe Dobré ráno o rannom správaní, raňajkovaní a rannom

cvičení

VSTÁVANIE Takmer 60% žien začína deň pred pol siedmou ráno. Vstávajú tak, aby mali dosť času a stihli všetko, vrátane raňajok. Necelá polovica vstáva s prvým zazvonením budíka a snaží si spríjemniť ranné vstávanie.

Aké je vaše bežné ráno?

vstávam skôr, aby som všetko stihla moje ráno je hektické často zaspím a nič nestíham 5 36

58

Údaje sú udávané v percentách

Prečo sú vaše rána hektické?

starostlivosť o deti neskoré vstávanie spomalenosť osobná hygiena rozmýšľanie čo si oblečiem líčenie a česanie starostlivosť o partnera dlhá príprava raňajok iné (venčenie psa)
 Údaje sú udávané v percentách

60 35 31 24 22 16 10 8 4

RAŇAJKY Väčšina žien raňajkuje takmer každý deň, skoro po prebudení a to prevažne v čase medzi 6,00 a 7,30 hod. Na rozdiel od českých žien slovenské raňajkujú troška neskôr. Raňajky si, prirodzene, ženy pripravujú samé a trvá im to v priemere približne 9 minút. 51% žien si vyberá suroviny na prípravu raňajok z toho, čo má doma po ruke. Deň vopred si ich nakupuje a plánuje 26% žien a 19% žien nakupuje raňajkové ingrediencie v rámci veľkého týždenného nákupu. Víkendové raňajky si užívame viac, ako počas pracovného dňa – máme viac času a nikam sa nemusíme ponáhľať. Cez víkend raňajkujeme predovšetkým:    Neskôr (52%) Spoločne s rodinou (46%) Raňajky si viac vychutnávame (45%)

Ako často raňajkujete?

každý deň 2-3 x týždenne 1x týždenne menej 2 4 20

70

Údaje sú udávané v percentách

Typické raňajky K raňajkám pravidelne pijeme tieto nápoje:     Káva (55%) Čaj (46%) Voda (28%) Mlieko alebo kakao (27%)

 

Džús (9%) Melta (7%)

Čo raňajkujete najčastejšie?

slané pečivo so syrom jogurt cereálie teplé raňajky, napr. vajcia zeleninu sladké pečivo slané pečivo s údeninou 31 30 30 28 27

45 44

Údaje sú udávané v percentách

Raňajkové rituály Len tretina žien jedáva jogurt samotný. Najčastejšie ho ženy kombinujú s cereáliami (56%) a to čisto z praktických dôvodov. Raňajky sú podľa Sloveniek potom:    Sýtejšie (24% z tých, ktoré raňajkujú jogurty) Vyvážené (20%) Chutnejšie (27%)

S kým najčastejšie raňajkujete?

s deťmi sama s manželom, partnerom s kolegami s rodičmi 2 11 27 37

44

Údaje sú udávané v percentách

Dokonalé raňajky

Ideálne raňajky sú podľa slovenských žien:
     Jednoduché na prípravu (71%) Chutné (62%) Čerstvé (59%) Rýchlo pripravené (45%) Zdravé (49%)

Aký je dôvod, že neraňajkujete?

nie som hladná nezvyknem ráno jesť nemám čas raňajky mi nerobia dobre nechce sa mi kvôli nim vstávať nechce sa mi ich pripravovať samej mi nechutí nechcem pribrať 3 4 7 12 11 30 56

64

Údaje sú udávané v percentách

RANNÉ CVIČENIE Ženy sa ráno cítia polámane (49%) a unavene (32%). Iba 19% slovenských žien sa ráno cíti fit a plné energie. Energiu si okrem raňajok snažia doplniť najmä:    Studenou, alebo vlažnou sprchou (34%) Maznaním sa s deťmi (33%) Popreťahovaním (27%)

 

Energickou hudbou (20%) Upratovaním (15%)

Až 79% Sloveniek vôbec ráno necvičí, alebo cvičí menej ako 1x za mesiac. Aj tie dámy, ktoré ráno cvičia priznávajú, že ich to stojí veľa pevnej vôle, aby sa prinútili k pohybu a dokonca 31% z nich cvičenie nebaví.

Aký je dôvod, že ráno necvičíte?

neviem sa prinútiť nedostatok času nebaví ma to cítim sa dobre aj bez cvičenia iný dôvod (cvičím večer) neznášam potenie sa neviem ako cvičiť cvičenie bolí cvičenie mi nerobí dobre nemám výbavu na cvičenie 2 1 1 6 9 8 11 30 48

51

Údaje sú udávané v percentách

Poznámka pre editorov Prieskum o rannom správaní slovenských žien bol zadaný značkou BeBe Dobré ráno (spoločnosti Kraft Foods SR). Zber dát realizovala agentúra Perfect Crowd v júli 2012. Celkovo bolo oslovených 601 respondentiek v Slovenskej republike a to vo veku od 25 do 50 rokov.

Kontakty: Jaroslava Hájková Tel. +420 296 380 102 jhajkova@kraftfoods.com Eva Poprocká Tel. +421 918 188 100 epoprocka@omnipublic.sk

O spoločnosti Kraft Foods
Kraft Foods patrí medzi najväčšie svetové potravinárske veľmoci s bezkonkurenčným portfóliom značiek, ktoré ľudia milujú. Vďaka predaju chutných sušienok, koláčikov, nápojov, syrov, potravinárskych výrobkov a rôznych potravín každodennej spotreby v približne 170 krajinách sveta dosiahla spoločnosť v roku 2011 zisk 54,4 miliárd dolárov. Ročný obrat z predaja dvanástich najznámejších, dnes už kultových značiek spoločnosti Cadbury, Jacobs, Kraft, LU, Maxwell House, Milka, Nabisco, Oreo, Oscar Mayer, Philadelphia, Tang a Trident predstavuje každoročne vyše 1 mld. dolárov. 4.augusta 2011 oznámila spoločnosť Kraft Foods svoj zámer rozdeliť sa a vytvoriť dve nezávislé spoločnosti: rýchlo rastúcu globálnu spoločnosť špecializovanú na cukrovinky a snacky a silnú severoamerickú spoločnosť zameranú na potraviny. Táto zmena by mala byť zrealizovaná do konca roka 2012. Spoločnosť Kraft Foods ako líder v oblasti inovácií, marketingu, zdravého životného štýlu a udržateľnosti, je súčasťou indexu Dow Jones Industrial Average, Standard & Poor’s 500, Dow Jones Sustainability Index a Ethibel Sustainability Index. Pre viac informácii navštívte stránky www.kraftfoodscompany.com, www.facebook.com/kraftfoodscorporate a www.kraftfoods.sk.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful