AĞUSTOS 2012

SAYI 5

BM TÜRK DERNEĞİ’NDEN HABERLER
“YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”

UNYANET SEMİNERİ, İZMİR 6-10 EYLÜL 2012
Birleşmiş Milletler Gençlik Dernekleri Ağı (The United Nations Youth Associations Network - UNYANET) ve Birleşmiş Milletler Türk Derneği (BMTD), 6-10 Eylül tarihlerinde Ġzmir’de düzenlenecek olan “Gençlik Projeleri ve Ġşbirliği Semineri – Ġzmir 2012” gururla sunar. Bu seminerin yanı sıra, UNYANET 2. Genel Kurulu’nu da gerçekleştirecek. UNYANET Genel Kurulu’nda yönetim kurulu seçimleri ve yeni üye derneklerin kabulü gerçekleştirilecek. Üye olmak ya da seminere katılmak isteyen bütün BM Gençlik Dernekleri ve BM Dernekleri Gençlik Kolları davetlidir. Genel Kurula katılabilmek, organizasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://sites.google.com/site/youthcooperationseminarizmir2 / ve www.unyanet.org sitelerine bakabilir ya da info@unyanet.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

BİZİ SOSYAL AĞLARDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ Facebook Twitter LinkedIN Flickr Scribd Yahoo Tumblr

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRK DERNEĞİ

Atatürk Bulvarı, 223/7 Ankara, Türkiye 06680 90 312 427 2216 Telefon • 90 312 427 4283 Belgegeçer www.unaturkey.org

AĞUSTOS 2012

SAYI 5

UNYANET ve BMTD tarafından organize edilen seminer BM Gençlik Dernekleri ve BM Dernekleri Gençlik Kolları’nın uluslararası düzeyde projeler üretebilmesi için oluşturan bir platformdur. Proje geliştirmenin yanı sıra, Birleşmiş Milletler Halka Ġlişkiler Bölümü tarafından, halkla ilişkilerde istişari durumun nasıl yaratılabileceğine ilişkin bilgilerin paylaşılacağı bir çalıştay da düzenlenecek.

NEDEN SİZ DE GENÇLİK KOLU’NUN BİR SONRAKİ ETKİNLİĞİNE KATILMIYORSUNUZ?

“Gençlik Kolu her yıl “Hoş Geldiniz Partisi” ile yeni üyelerini kabul ediyor. Bir sonrakine katılmak için bizi takip etmeye devam edin!”

AĞUSTOS 2012

SAYI 5

GENÇLİK KOLU İSKENDERİYE’DE
Birleşmiş Milletler Türk Derneği Gençlik Kolu Başkanı Bahar Tekin ve Projelerden Sorumlu Düzenleme Kurulu Üyesi Evrim Başkaraağaç, 1-6 Mayıs 2012 tarihlerinde Mısır'ın Ġskenderiye kentinde Avro-Arap Gençlik Sürdürülebilirlik Liderlik Forumu'na katıldı. Avrupalı ve Arap gençler sürdürülebilir kalkınma konusunda aynı güçlüklerle karşılaşıyor; ancak bu gençlerin özellikle çevresel, ekonomik ve sosyal sektörlere ilişkin değişik anlama ve tartma yolları var. Avro-Arap bölgesindeki gençler, toplumsal yaşama, ekolojik bütünlüğe, evrensel insan haklarına, çeşitliğe saygıya, ekonomik adalete, demokrasiye ve bir barış kültürüne önem veren bir etik çerçeve içinde oluşturulan küresel toplum ve yaşama biçimlerinin dönüşümüne katkıda bulunuyor. Bu bağlamda forumda bu konular gündeme geldi. "Yalnızca Hoşgörünün Ötesine Doğru" mottosunun kullanıldığı foruma, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'dan birçok kişi katıldı.

BM DERNEKLERİ GENEL KURULU RİO’DA. KATILMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?
“Siz de derneğimizin capcanlı dünyasına adım atmak ve etkinliklerimizden haberdar olmak istemez misiniz? Bizimle iletişime geçin!”

AĞUSTOS 2012

BM TÜRK DERNEĞİ’NDEN HABERLER

SAYI 5

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRK DERNEĞİ STAJ PROGRAMI
BMTD, 2011 yılında Üniversite öğrencilerine yönelik staj programını başlatmıştır. Staj programı yarı zamanlı ve ücretsizdir. Eğer siz de Ağustos- Aralık 2012 dönemi staj programı için başvuruda bulunmak istiyorsanız, www.unaturkey.org adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRK DERNEĞİ ATATÜRK BULVARI 223/7 ANKARA, TÜRKĠYE, 06680

info@unaturkey.org 0090 312 427 4283 0090 312 427 2216 Gençlik Kolu için; youth@unaturkey.org

“Birleşmiş Milletler Türk Derneği Staj Programı’nın 3. stajyerini seçmek için başvurular açılmıştır.”

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful