You are on page 1of 1

Din august 1990, FRF a devenit organ independent de

conducere al miscarii fotbalistice din Romania, primul


presedinte ales sub aceste auspicii fiind fostul jucator
international si absolvent al Academiei de Studii Economice,
Mircea Sandu.
Inaintea lui, forul fotbalistic romanesc a fost condus de:
1930-33
Aurel Leucutia
1933-36
V.V.Tilea
1936-40
Gabriel Marinescu
09.1944-11.1944 Niculae Lucescu
11.1944-03.1945 Ion Slatineanu
03.1945-08.1945 Oreste Alexandrescu
08.1945-04.1946 Remus Alexandrescu
04.1946-04.1947 Virgil Economu
04.1947-07.1948 Emil Angheliu
07.1948-05.1950 Anton Irimescu
05.1950-03.1957 Dumitru Petrescu
03.1957-07.1958 Ion Minei
07.1958-08.1960 Corneliu Manescu
08.1960-07.1962 Alexandru Barladeanu
07.1962-09.1962 Ion Pintea
09.1962-01.1963 Miron Olteanu
01.1963-06.1967 Gheorghe Popescu
06.1967-12.1967 Alexandru Barladeanu
12.1967-01.1969 Adrian Dumitriu
06.1968-07.1968 Ion Dumitrescu
01.1969-03.1975 Mircea Angelescu
01.1976-1978
Traian Dudas
1979-1980
Anghel Paraschiv
1981-08.1983
Andrei Radulescu
08.1983-08.1986 Ion Dumitrescu
08.1986-12.1989 Mircea Angelescu
12.1989-02.1990 Andrei Radulescu
02.1990-08.1990 Mircea Pascu
08.1990-prezent Mircea Sandu