P. 1
Doc1 PROJEKTI IKIMISË

Doc1 PROJEKTI IKIMISË

|Views: 6|Likes:
Published by Erion Gjoni

More info:

Published by: Erion Gjoni on Nov 18, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOCX, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/07/2015

pdf

text

original

Uji pijshem eshte i domosdoshem per shendetin dhe higjenen e njeriut. Pa te asnje gjallese nuk mund te jetoje.

Uji i pijshëm ky thesar i planetit tonë është: burim jete, sekreti i mire qenies sonë

Adela Fleanc Megi Mikaela Koana

Marishta Peri Kasa Abazi Hasanaj

 Pastron gjakun. Uji dhe fëmijët .Dobia e ujit Perdorimet e ujit Riciklimi i ujit një përpjekje e njeriut për ta kursyer ujin si reserve jetësore  Ndihmon organizmin e njeriut te pastrohet.  Ndihmon ne funksionimin me te mire te qelizave te trupit te njeriut.  Eshte nje tretes I mire.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->