zinidemrög iniselyöb çih ecnö ahad!

boynuzdan damlıyordu çocuk, yarın babam gelecek, öyleyse hapse girmiş ve girecek tüm katiller masum; asla, bağıntı yıkmıyorum. bağıntı bozuyorum. yıkıp yapma çağı geride kalmış, en çok benim tuttuğum hırsızlar çalacak, en bencil benim kapım olacak, insanın tüm ilişkileri hatalı: insan ilişkileri dairesi 1. insan-nesne ilişkileri komisyonu 2. insan-insan ilişkileri komisyonu. {ğ\ raf kaldırıyor tüm filozoflar, kitaplar rafların altında -siyah ğ*ışıksız*ğ dalgalar dalgalar girinti çıkıntılarda prova yapıyor. musluk amaçlı damlıyor. akmaktan! ne yapabilirim? bana sunduklarınız arasında kalan içim dışım

derken, ben ne...sahip olmadıklarımız kadar özgür ve sırlarımız kadar kendimiziz. ben ve bizler işte. bizde kişilik ne arar! “ben ve biz” ancak. haydi, sıkıyo’sa “bireyseller kollektifi” kurun! günce: bu sıralar boşluklarla pek münasebetliyim. ömürlerini noktalıyorum ya da uzatıyorum. dünce: tüm bu, elimizdeki kısıtlı zekânın kullanılmasına yönelik. | sonunda tanrıya bağırdılar, dediler, hep birden, hep birden bağırdılar, dişlerini dudaklarının dışlarına çıkartıp sürterek, “özgür olamayacağız!” + fakat hala bir şeyler yapabiliriz. ben yapacağım. üç yıl sonra sunulan mantık ve sunulmayan duyguyu nasıl birbirine erittiğimi anlatacağım. otuz yıl sonra sunulan mantığın ne kadar akla zarar olduğunu susacağım. bazı kıvrımların düzleşmesi ve bazı kıvrımların daha da kıvrılması zaman alıyor. (çocuk, çocuklar, düpedüz!) “değişime olan saplantılı inancım” da buna bir maske gibi süzülüyor peşimden. ben hiç sizi kandırdım mı? ben sizin gibileri, bu satıra gelmişleri hiç kandırır mıyım? gözlerim kapalı ve ağzım gerilmiş kocaman açıkken... hayır, sizinkine paralel bir evrende yaşıyor olduğumu söyleyebilmek istiyorum kimi zaman. fakat iş güç, derken dün bugün, sonra karın ağrısı, falan. olmuyor, çoğunuz peşimdeyken ben size tüyler ürpertici hissini anlatamıyorum var olmanın ve onun beklenen beklenmeyen tüm yan etkilerinin. bir omzumda kuş, diğerinde yuvasını yetiştiriyorum; (başka türlü takip bu) takip ettikleriniz, geleceğimin örtbas edilen tarih belgeleri; kaybolup duran şapkalarımın kıvrılan uçları, eskiyen uçları, devşiren uçları, solan uçları, ayarsız kubbeleri. dın, dın dın. dıııııın. dan dan. | kapımı sebepsiz çalmayın. önünüzü arkanızı, öncenizi sonranızı bilin ve dediğinizin sağını solunu yoklayın, boşuna döşemiyorum gördüğünüz her parçayı. siz de bilin. o kendini bilmeyen kimi tavırlarınız (omzumdaki kuş, kendi kanatlarıyla gölge kemiğime yuva yaptı) gerçekliklerimi rahatsız ediyor. reğalite, beybi! dünyanın çişe gitmeden izlenen en uzun treni ve onu izleyenler ile dünyanın en çok çişe götüren birası, ay'dan bakınca aynı. ay'dan bakınca her şey aynı boyda ve ende. iyi de, siz! bu sefer benim sunduğum imkanla, size ayırdığım kraterlerden birine çömelseniz.

derken, sen de...sahip olamadıkların kadar uzaksın. 637, 632, 636, 633, 634, 637, 636, 637, 640, 639, 638, 635, 639 hâle bak. yaratan şey, yaşayan siz, kahrını çeken biz. hepimiz bir şeyler öğreneceğiz. bak şimdi, bir sonraki sayfayı neredeyse boş bırakıyorum. o sayfaya benzeyip izle biraz orayı. dur öylece. neler göreceğiz?

haklıyım. [27-06-2010 02:57]

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful