Oslavy a život v Južnom Sudáne po oslobodení krajiny

Fotopríbeh poukazuje na život kresťanských Sudáncov po odtrhnutí od moslimského severu, ktorý ich neustále utláčal. V južnej časti Sudánu vypukli dve občianske vojny, ktoré nakoniec skončili podpísaním mieru. O pár rokov neskôr sa obyvatelia Južného Sudánu vyjadrili, že chcú samostatnosť. Sever a juh Sudánu je však od seba ekonomicky závislý – kvôli rope. Napriek tomu boli obyvatelia Južného Sudánu radi a oslavovali túto samostatnosť najmä v hlavnom meste Južného Sudánu, Jube. V referende sa veľká väčšina obyvateľov vyslovili za samostatnosť – až 99%. Vo fotopríbehu sú napríklad obrázky ľudí v kostole alebo modliacej sa ženy s krížom v ruke. To značí kresťanské vierovyznanie obyvateľov a to, že je pre nich viera veľmi dôležitá. V Južnom Sudáne tvorí dobytok hlavnú časť obživy mnohých ľudí. Dobytok sa pasie na mokriadiach, ktoré sú súčasťou riek. Niektoré sudánske rodiny nemajú ani jedlo, preto ženy musia chodiť ďaleko do miest hľadať potravu pre svoje deti a rodinu. Osamostatnenie Južného Sudánu bolo oficiálne 9.júla 2011. Deti skúšali a nacvičovali na oslavy nezávislosti.

Na tejto fotke sú ľudia, ktorí oslavujú oslobodenie ich krajiny a nezávislosť. Na ľuďoch je vidieť, že sú šťastný. Všetci sa tomuto oslobodeniu tešili.

Na fotke je žena, ktorá drží v ruke kríž. V Južnom Sudáne je kresťanstvo hlavným náboženstvom. V celom fotopríbehu bolo dosť fotiek, ktoré znázorňovali ich kresťanské vierovyznanie, preto si myslím, že je to pre nich veľmi dôležité.

Na tejto fotke sú ženy, matky, ktoré doma čakajú deti – hladné deti. Tieto ženy pravidelne chodia ďaleko od domova hľadať potravu pre svoje rodiny, aby nezomreli od hladu. Aj napriek oslobodeniu je v krajine takáto zlá situácia. http://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful