Sierra Leone – Peklo na zemi ( 1991-2002

)
Autor tohto článku chcel podľa všetkého informovať ľudí o občianskej vojne v Sierra Leone, ktorá začala predovšetkým kvôli bývalému prezidentovi Libérie, Charles G. Taylorovi , ktorý bol odsúdený na medzinárodnom tribunále 26. apríla za zločiny voči obyvateľom Sierra Leone, ktoré zahŕňajú znásilnenia, vraždy , otroctvo a dokonca aj využívanie detí na vojny. Taylor nesie plnú zodpovednosť za vznik tejto občianskej vojny , v ktorej zahynulo viac ako 50 000 ludí. Tento 11 ročný konflikt je označovaný ako za násilie, najmä amputovania končatín. O 10 rokov po občianskej vojne je Sierra Leone mierumilovná krajina, ale bohužiaľ patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta, ktorej bude dlho trvať kým sa postaví ako-tak na nohy po tejto vojne. Autor chcel opísať život počas vojny a ako sa zmenil o 10 rokov po vojne. Väčšina z nás si ani nevie možno ani nechce predstaviť život v takýchto krajinách kde je hladomor a neustále vojny. Ľudia nám pripadajú ako z iného sveta alebo z doby keď boli ľudia veľmi zaostalí. Skutočnosť je trocha iná. Nájdeme tu rôzne obchody s oblečením aj deti ktoré si otvoria stánok a predávajú sladkosti. Niektorí ľudia tu majú dokonca mobilný telefón, ktorý je u nás samozrejmosťou no u nich je to vzácnosť. Zaujímalo by ma , čo viedlo Taylora k tomu aby robil tieto ohavné činy.

Dievčatá predávajú sladkosti z provizorného stánku vo chvíli , keď ich rovesníci sú v škole v meste Makeni.

Komba Nyanku (12) – sa chce stať právnikom , a jeho kamarát Abdoulaye Marrah (12) – chce byť pilotom. V meste Koidu vo východnej Sierra Leone. Ani jeden z nich nemá peniaze na školu.

Abdul Rashid Bangura (27) – nádejný olympijský športovec , ktorý trénuje box na národnom štadióne vo Freetowne – hlavnom meste Sierra Leone.

Kanye West - Diamonds From Sierra Leone - https://www.youtube.com/watch?v=92FCRmggNqQ Zdroj použitých fotografií - http://www.boston.com/bigpicture/2012/04/sierra_leone_10_years_after_ci.html Tomáš Kuchairč

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful