You are on page 1of 14

MATEMATIKOS SAVAITĖS UŽDAVINIAI

KIEKVIENAS MOKINYS GALI SPRĘSTI SAVO KLASĖS IR AUKŠTESNĖS KLASĖS UŽDAVINIUS .

1 uždavinys 7 – 8 klasėms Kortelėse užrašyti 8 skaitmenys ir kortelės dviem eilėmis išdėstytos taip. kad kiekvienoje eilėje esančių keturių skaitmenų sumos būtų lygios. . kaip parodyta brėžinyje. Dvi korteles sukeiskite vietomis taip.

kad visi lentos 4x4 langeliai būtų vienos spalvos? . kurios langeliai nudažyti šachmatine tvarka.2 uždavinys 7 – 8 klasėms  Vienu ėjimu 4x4 lentoje. Ar atliekant tokius ėjimus galima pasiekti. galima pasirinkti bet kokį kvadratą 2x2 ir kiekvieno langelio spalvą pakeisti į priešingą.

kad kiekvienoje grupėje esančių svarelių masės būtų vienodos? . 101g.. 3g. . kurio masė 19 g.3 uždavinys 7 – 8 klasėms  Duotas svarelių rinkinys: 1g. 2g. Iš jo pašalino svarelį... 100g. Ar likusius svarelius galima padalinti į dvi grupes po 50 svarelių taip.

kad iš jų būtų galima sudėti kvadratą. .4 uždavinys 7 – 8 klasėms  Brėžinyje pavaizduotą popierinį „laivelį“ padalinkite į dvi dalis taip.

.1 uždavinys I . kad keturiuose didžiojo apskritimo spinduliuose ir keturiuose apskritimuose esančių skaičių sumos būtų lygios 34.II klasėms  Natūraliuosius skaičius nuo 1 iki 16 surašykite į skrituliukus taip.

2 uždavinys I . kurių kiekvieno plotas lygus 0. kurių kiekvieno plotas lygus 1.5? .II klasėms  Aišku. kad vienetinio kubo (briaunos ilgis lygus 1) paviršių galima apklijuoti šešiais popieriniais kvadratais. Ar tokio kubo visą paviršių galima apklijuoti dvylika popierinių kvadratų.

Raskite brėžinyje pažymėtų trijų kampų sumą. kurio statinių ilgių suma lygi kvadrato kraštinei.3 uždavinys I . .II klasėms  Nuo kvadrato ABCD nukirpo statųjį trikampį MND.

II klasėms  Duotą figūrą padalinkite į dvi lygias dalis. .4 uždavinys I .

IV klasėms  Į mažesnius skrituliukus įrašykite natūraliuosius skaičius nuo 1 iki 10 taip. kad keturiuose dideliuose skrituliuose esančių skaičių sumos būtų lygios. .1 uždavinys III .

kad jų bendra dalis (sankirta) būtų dešimtkampis? .IV klasėms  Ar galima nubraižyti du keturkampius taip.2 uždavinys III .

Raskite kampą tarp nubrėžtų atkarpų. Užbrūkšniuoto trikampio plotas lygus keturkampio plotui. .3 uždavinys III . kurį dvi atkarpos dalija į keturias dalis.IV klasėms  Brėžinyje nubraižytas lygiakraštis trikampis.

4 uždavinys III . kad iš jų būtų galima sudėti „neskylėtą“ kvadratą.IV klasėms  „Skylėtą“ kvadratą padalinkite į 8 dalis taip. .