You are on page 1of 7

MÜDDESSİR SÜRESİNİN 8.

AYETİNDE GEÇEN “NAKUR” UN İŞARETLERİ ÇIKMAYA BAŞLADI…
Nakur hadisesini biz 2009 yılının haziran ayında açıklamıştık. Sitemizde bu makalemiz. “zülkarneyn ve 2012” adı altında yayınlamıştık. Kısaca NAKUR u hatırlayalım. “Feiza nukıre fiynnakuri.” MÜDDESSİR SURESİ-8 “O Sûr'a üfürüldüğü zaman var ya,” MÜDDESSİR 8. AYETİN TDV MEALİ. Bu ayette geçen NAKUR kelimesine meal verenler SUR olarak manalandırmışlardır. Oysa NAKUR kelimesinin SUR anlamı yoktur. Bu ayetin asıl manası şudur. NUKIR, ok ucu ve kuş gagası anlamına gelir yani sivri uçlu spiral bir yapı. NAKUR, Sur gibi ağızla üflenerek çalınan boruya denir. İşte bu NAKUR Samanyolu galaksisinin, yani dünyamızın içinde bulunduğu galaksinin merkezindeki karadeliktir. Karadeliklerin yapısı yeryüzünde oluşan dev hortumlara yada su üzerindeki dibe doğru emilen anaforlara benzer.

Yukarıdaki resimlerde NAKUR un şekli görülmektedir. güneşle birliktede galaksimiz olan Samanyolu’nun içerisinde elips bir yörüngede Allah’tan aldığı emir üzere yol alırlar. MÜDDESSİR SURESİNİN 8. Bu konuda yazdığımız makaleden bir bölümle hatırlayalım. elektronik silahların çalışmayacağını söylemiştik. Güneş sistemimiz.galaksimiz. AYETİNİN zamana hitap eden anlamı. Bu sebeple galaksimizin merkezindeki karadeliğin yani NAKUR un etkiside budur. Nakur. “Özen içinde yollar ve yörüngelerle donatılmış kainata yemin ederim” Zariyat suresi–7 Yukarıda ki ayette Allahu Teala’nın bildirdiği üzere üzerinde yaşadığımız Dünya önce kendi etrafında. bir tarafından üflenen diğer tarafından üflenen havanın etkisiyle emilme etkisi gösteren sisitemdir. İşte nasanın yeni keşfettiği güneş üzerindeki büyük patlamalarda Nakurun güneş üzerindeki çekim gücünün etkisi ile olacaktır. Nakurun en yakın noktasında geçişi esnasında dünyamız etkilenecek demiştik. İşte 2012 yılında bizim güneş sistemimiz galaksinin merkezindeki Nakura en yakın noktadan geçecektir. güneşin etrafında. Hatta dünyamızın etrafındaki uyduların Nakur tarafından etkileneceğini. Samanyolu içerisinde elips bir . Güneş sitemimizin.” “nakurdan ses geldiği zaman” yani nakur dünya üzerinde etkisini gösterdiği zaman anlamındadır. Dünya üzerindeki elektronik sisitemlerin çökeceğini. “Feiza nukıre fiynnakuri.

“fe izâ nukıra fin nâkûr” Müddesir suresi-8 Her ne kadar mealciler bu ayette geçen nâkûr kelimesine sura üfürülme anlamı vermişlerse de sur kelimesi Arapça’da da aynen sur olarak geçer! Buradaki nâkûr kelimesi şiddetli bir güç tarafından emilmeyi kasteder. İşte bu yörünge bugün maya takvimi olarak bilinen 5126 yılda tamamlanır. Zülkarneyn şu anlama gelir. İşte mana âleminde galaksimiz içerisinde güneş sistemimizin bir turuna bir NÂKUR yılı denir. Zülkarneyn (as) yaşadığımız zamanda olduğu gibi dünyanın ahlak ve inanç bakımından çöktüğü bir dönemde geldi ve insanları karanlıktan aydınlığa çıkarmak için uyarıcı görevi yaptı. ZÜL=sahibi KARN=zaman EYN=iki . Nâkur galaksimizin merkezindeki karadeliğin Kur’anı Kerimdeki adıdır. galaksimizin merkezine yakın karadeliğe yakın noktadan geçerek. Samanyolu’nun dış kısımlarına yakın noktalardan geri dönerek elips yörüngesini tamamlar.yörüngede tur atarken. İşte bundan yaklaşık 5120 yıl önce.

insanlığın azaldığını. TABİAT OLAYLARI VE NÂKUR UN DUYULACAK MUHTEŞEM SESİDİR. Onu kara çamurlu bir yere batar buldu. Dolayısıyla Dünyamız üzerinde Peygamber Efendimizin (sav) hadisi şeriflerinde bildirdiği son zor günler yaşanmaya başlanmıştır. Yaşadığı dönemde doğuyu da batıyı da ahlaken ve ilmen zirveye ulaştırmıştır. Bunlardan birkaçı da çeşitli depremler. astronomi. Allahu Tealanın Dehr sıfatıyla tecelli ettiği kendi zamanının sahibi ve dünyaya hâkim olmuş iki zamanlı Kutbul Aktaptır. İlme kavuşturduğu kavimlerden biride MAYALARDIR!. “Biz ona seferi kolaylaştırmak suretiyle kudret verdik. O bir yol tuttu nihayet güneşin battığı yere vardı. Zülkarneyn (as) Allahu Teala’nın kendisine verdiği güç ve salahiyetle o toplumu. manevi değerlerin yitirildiğini açıkça izlemekteyiz.Yani Zülkarneyn. GÖKTEN DUYULACAK SES İçinde bulunduğumuz Ahir zamanda da ahlakın çöktüğünü. sosyal paylaşım. insanlığın ve bilimin en üstün seviyelerde yaşandığı hale getirmiş.” Kehf suresi. kendisine her şeye tesir etme gücü verdik. O dönemin düzelticisidir (Mehdisidir). bencilliğin arttığını.84-85-86 İşte o zamanlarda batıda yaşayan o kavim kara cehalet ve insana yakışmayan hallerde yaşarlarken. tıp v. İŞTE BU GÖKSEL OLAYLARIN EN BÜYÜĞÜ 2011–2012– 2013 YILLARININ İÇERSİNDE GÜNEŞ SİSTEMİMİZİN GALAKSİMİZİN MERKEZİNDEKİ KARADELİĞE YANİ KUR’ANI KERİMDE BİLDİRİLEN NÂKUR’ A YAKIN GEÇMESİNDEN DOĞACAK ÇEKİM GÜCÜNÜN ETKİSİYLE OLUŞACAK ÇEŞİTLİ DEPREM. .b gibi çeşitli teknolojilerdir. gökten gelecek sesler ve dünyamızı etkileyecek göksel olaylardır. verdiği bilimler içerisinde ilahiyat. Bu sebepten Zülkarneyn (as) nin öğrencileri olan Mayalar bugünkü bilimin hayrete düştüğü Matemetik ve astronomi ilmine sahiptiler ve 2012’yi rahatça hesapladılar. dinin ucuza satıldığını. küresel olaylar. cemaatlerin çokluğu karşısında ilmin azaldığını. matematik.

PAZARTESİ 2012'deki büyük tehlike! . Allah ve Resulune davet edecektir. İnsanlara GERÇEK İSLAMI ve devrin gerekli derin bilgilerini vererek. bu olay felaketlerle başlasa da geleceğin insanlarını ahlaken ve ilmen zirveye çıkaracak bir dönemin başlangıcı olacaktır! NAKUR UN ETKİSİ NASA TARAFINDAN YENİ KEŞFEDİLDİ Bu konudaki gazete haberi aşağıdadır.Bu devirde Zülkarneyn (as) ın yaptığı görevi Mehdi yapacaktır. İkisinin de en büyük özelliği sahip oldukları ilmin diğer İnsanlar tarafından duyulmamış ilimler olacağıdır. AKŞAM | GUNCEL | 30 AĞUSTOS 2010. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi 5126 yıllık süreç NÂKUR YILI bitmek üzeredir. Bu bakımdan Zülkarneyn as ile Mehdi arasında icraat bakımından büyük benzerlik vardır.

bu ayın başlarında Dünya'da ilginç ışık gösterilerine sebep olan güneş fırtınasının çok daha büyüğünün gelmekte olduğu uyarısında bulundular. 2012 yılında yaşanacak güneş fırtınasının Dünyayı çok sert vuracağını söylüyor. "Böylesi bir felaket. fırtına 2012'de Dünya'yı vurduğunda. 1859 ve 1921 yıllarında yaşanan benzer büyüklükteki fırtınaların ardından dünya genelinde bir kaos yaşanmış. 2006 yılından beri bu felaketi gözlemleyen NASA'nın uyarısına göre. Amerikan medyasının verdiği haberlere göre. ondan en çok etkilenecekler tarafından . Araştırmacılar.Astronomlar. 2012 yılında meydana geleceği tahmin edilen bu büyük fırtınanın 100 milyon hidrojen bombasının gücüne eşdeğer bir kuvvetle Dünya'yı vuracağı tahmin ediliyor. telgraf hatları işlemez hale gelmişti. NASA bu ay yaşananların sadece Güneş'te hazırlanmakta olan devasa fırtınanın öncüsü olduğu uyarısında bulunuyor. Astronomi dalında öğretim görevlisi ve yazar Dave Reneke: "Astronomların genel kanısı 2012 yılında yaşanacak fırtına son 100 yılın en şiddetlisi olacağı yönünde" diyor. Astronomlar. içinde bulunduğumuz teknoloji çağında sözkonusu fırtınanın çok daha büyük çapta hasara sebebiyet verebileceğini söylüyorlar. gezegenimizin tamamında büyük güç sorunları yaşanabilir.

Duada unutmayın Cafer İskenderoğlu . böylesi bir felaket eğer bugün yaşanırsa 1 ila 2 trilyon dolar arası zarara sebep olacak ve zarar gören sistemlerin tam onarımı için 4 ila 10 yıl arası bir süre gerekecek. Allaha emanet olun.." NASA'nın hazırladığı bir rapora göre. havacılık şirketleri. iletişim şirketleri ve GPS sistemiyle çalışan herkes.ciddiye alınmalı.