Hesap kilitleme ilkesini uygulama veya değiştirme

0 / 2 bunu faydalı olarak değerlendirdi - Bu konuyu değerlendir

Hesap kilitleme ilkesini uygulamak veya değiştirmek için
  

Yerel bilgisayar için Etki alanı için ve etki alanına katılan bir üye sunucuda veya iş istasyonunda olduğunuzda Etki alanı için ve Windows Server 2003 Yönetim Araçları Paketi'nin yüklü olduğu bir etki alanı denetleyicisi veya iş istasyonunda olduğunuzda

Yerel bilgisayar için 1. Yerel Güvenlik Ayarları’nı açın. 2. Konsol ağacında Hesap Kilitleme İlkesi'ni tıklatın (konsol ağacı konumu: Güvenlik Ayarları/Hesap İlkeleri/Hesap Kilitleme İlkesi). 3. Ayrıntılar bölmesinde, istediğiniz ilke ayarını sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. 4. İstediğiniz seçenekleri işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Notlar

Bu yordamı gerçekleştirmek için yerel bilgisayarda Administrators grubunun üyesi olmanız veya uygun yetki verilmiş bir temsilci olmanız gerekir. Bilgisayar bir etki alanına katılmışsa, Domain Admins grubunun üyeleri bu yordamı gerçekleştirebilir. En iyi güvenlik yöntemi olarak, bu yordamı gerçekleştirmek için Farklı Çalıştır seçeneğini kullanın. Yerel Güvenlik İlkesi'ni açmak için Başlat’ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelip Denetim Masası’nı tıklatın, Yönetimsel Araçlar’ı ve Yerel Güvenlik İlkesi’ni çift tıklatın.

Etki alanı için ve etki alanına katılan bir üye sunucuda veya iş istasyonunda olduğunuzda Microsoft Yönetim Konsolu’nu (MMC) açın. Dosya menüsünden Ek Bileşen Ekle/Kaldır’ı ve sonra Ekle’yi tıklatın. Grup İlke Nesnesi Düzenleyicisi’ni, sonra da Ekle’yi tıklatın. Grup İlke Nesnesi Seç'te Gözat'ı tıklatın. Grup İlke Nesnesini Tara'da, ilgili etki alanı, site veya kuruluş biriminde bir Grup İlkesi nesnesi seçin veya yeni bir nesne oluşturun, Tamam'ı, sonra da Son'u tıklatın. 6. Kapat'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın. 7. Konsol ağacında Hesap Kilitleme İlkesi'ni tıklatın (konsol ağacı konumu:Grup İlkesi Nesnesi [bilgisayar adı] İlkesi/Bilgisayar Yapılandırması/Windows Ayarları/Güvenlik Ayarları/Hesap İlkeleri/Hesap Kilitleme İlkesi). 8. Ayrıntılar bölmesinde, istediğiniz ilke ayarını sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. 9. Bu ilke ayarını ilk defa tanımlıyorsanız, Bu ilke ayarını tanımla onay kutusunu seçin. 10. İstediğiniz seçenekleri işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. 1. 2. 3. 4. 5.

daha sonra da Grup İlkesi sekmesini tıklatın. İstediğiniz seçenekleri işaretleyin ve Tamam’ı tıklatın. Ayrıca. yetkili kullanıcıları kilitleme riski vardır. Dikkat  Hesap kilitleme ilkesi etkinleştirildiğinde. Daha fazla bilgi için bkz: Varsayılan yerel gruplar. eski parola kullanılarak sürekli olarak kullanıcının kimliğini doğrulama girişiminde bulunulur ve sonuçta kullanıcı hesabı kilitlenir. En iyi güvenlik yöntemi olarak. bir bilgisayarda parola değiştirildiyse ve kullanıcı başka bir bilgisayarda eski parolayla oturum açtıysa. Varsayılan gruplar ve Farklı Çalıştır'ı kullanma.Notlar   Bu yordamı gerçekleştirmek için. mmc yazın ve Tamam'ı tıklatın. 7. Bu sorun. eski parolayla oturum açılan bilgisayardan. Yönetimsel Araçlar'ı çift tıklatın. 6. Notlar   Bu yordamı gerçekleştirmek için. Parolalarını yanlış yazan veya yanlış hatırlayan yetkili kullanıcıları kilitlememek için. 5. Etki alanı için ve Windows Server 2003 Yönetim Araçları Paketi'nin yüklü olduğu bir etki alanı denetleyicisi veya iş istasyonunda olduğunuzda 1. bu yordamı gerçekleştirmek için Farklı Çalıştır seçeneğini kullanın. 3. ardından Çalıştır'ı tıklatın. yalnız Windows Server 2003 ailesi işletim sistemlerini çalıştıran etki alanı denetleyicilerinin kullanıldığı kuruluşlarda görülmez. istediğiniz ilke ayarını sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı açmak için Başlat'ı tıklatın. 4. En iyi güvenlik yöntemi olarak. 2. hesap kilitleme eşiğini yüksek bir sayıya ayarlayın. Özellikler’i. Varsayılan gruplar ve Farklı Çalıştır'ı kullanma. Bu ilke ayarını tanımla onay kutusunu seçin. Ayrıntılar bölmesinde. Denetim Masası'nı tıklatın. Konsol ağacında. Bu ilke ayarını ilk defa tanımlıyorsanız. Active Directory'deki Domain Admins grubunun veya Enterprise Admins grubunun üyesi olmanız veya doğru yetkilere sahip bir temsilci olmanız gerekir. 8. sonra da Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı çift tıklatın. bu yordamı gerçekleştirmek için Farklı Çalıştır seçeneğini kullanın. Daha fazla bilgi için bkz: Varsayılan yerel gruplar. . Konsol ağacında Hesap Kilitleme İlkesi'ni tıklatın (konsol ağacı konumu: Grup İlkesi Nesnesi [bilgisayar adı] İlkesi/Bilgisayar Yapılandırması/Windows Ayarları/Güvenlik Ayarları/Hesap İlkeleri/Hesap Kilitleme İlkesi). Başlat'ı. Microsoft Yönetim Konsolu'nu açmak için. Active Directory'deki Domain Admins grubunun veya Enterprise Admins grubunun üyesi olmanız veya doğru yetkilere sahip bir temsilci olmanız gerekir. Grup İlkesi'ni ayarlamak istediğiniz etki alanı veya kuruluş birimini sağ tıklatın. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı açın. Varolan bir Grup İlkesi nesnesini (GPO) seçmek için Grup İlke Nesnesi Bağlantıları'ndaki bir girdiyi ve sonra Düzenle'yi tıklatın. Ayrıca yeni bir Grup İlke Nesnesi oluşturmak için Yeni'yi ve sonra Düzenle'yi tıklatabilirsiniz.

İşlevsel farklar hakkında bilgi  Sunucunuzun çalışması yüklü olan işletim sisteminin sürümüne ve uyarlamasına.Not  Hesap kilitleme ilkesi ayarlarının her biri hakkında bilgi için. . İlgili Konular'da "Hesap Kilitleme İlkesi"ne bakın. Daha fazla bilgi için bkz: Web’de Yardım Görüntüleme. hesap izinlerinize ve menü ayarlarınıza göre değişebilir.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful