You are on page 1of 110

ISBN 978-83-931434-0-5

Oświadczenie Czytelnik nie będzie pociągał do odpowiedzialności autora ani wydawcy, za dolegliwości pojawiające się w trakcie bądź po zakończeniu stosowania się do wskazówek zawartych w publikacji. Czytelnik powinien skonsultować zmiany nawyków żywieniowych z lekarzem, przed skorzystaniem z porad zawartych w publikacji.

Plan Akcji Ratunkowej
ETAP I: Oczyszczenie Organizmu
„Śmierć Zaczyna Się W Wątrobie“ Gdzie Jest Ognisko Otyłości? Wątroba Motorem Życia. Jak O Niego Dbać? Czas Na Detoks! Skrywane Tajemnice...

16
16 19 21 24 33

ETAP II: Termogeneza
Aby Schudnąć, Musisz Jeść! Błąd Numer 1 Popularnych Diet Różnice Między Kobietami A Mężczyznami Co Powoduje Kumulację Tkanki Tłuszczowej Termogeniki - Im Więcej Jesz, Tym Szybciej Chudniesz! Pokarmy Zatrzymujące Tłuszcz W Twoim Ciele Tkanka Tłuszczowa Niczym Ośmiornica Wagę Zastąp Centymetrem!

38
38 39 41 44 46 65 68 71

2

ETAP III: Metabolizm
Podstawowe Tempo Przemiany Materii (BMR) Co Zwalnia Twój Metabolizm? Jak Przyspieszyć Metabolizm? Błonnik Strażnikiem Szczupłego Ciała

73
73 76 76 95

Gra o milion, w której wygrana jest gwarantowana...
Witaj,

Przewodnik, który teraz czytasz, to szansa, by nareszcie zakończyć wojnę ze swoim ciałem i otworzyć drzwi do wolności.

3

Najpierw jednak... zrelaksuj się.

Prawdopodobnie ostatnio coraz częściej krytycznie patrzyłaś na swoje zmieniające się ciało. Stresowałaś się stając na wadze, patrząc w lustro. Prześladują Cię już nie tylko pojawiające się znienacka kilogramy, ale też pierwsze zmarszczki, cellulit, pozbawione blasku włosy... Lista zaczyna się wydłużać? Doskonale rozumiem, przez co przechodzisz. Byłam tam.

Teraz jednak chcę, żebyś rozluźniła napięte oczekiwaniem na kolejną katastrofę ciało i odetchnęła z ulgą. Uśmiechnij się do siebie. Tym razem, niechciane kilogramy naprawdę znikną. Na
4

zawsze. Przeżyjesz też odnowę biologiczną. Wypiękniejesz. Odrodzisz się młodsza, silniejsza, z apetytem na życie. Gwarantuję.

Gdy byłam w szkole średniej, marzyłam o nogach Cindy Crawford, oczach Michelle Pfeiffer i włosach Demi Moore. Lubiłam swoją cerę, biust i usta...Wszystkim innym, chętnie bym się z kimś wymieniła. Anka miała dłuższe nogi, Edyta węższą talię i bombowy biust (wszyscy chłopcy za nią szaleli), Zocha miała najzgrabniejszą pupę…Postrzeganie samej siebie ulegało ciągłej zmianie. Jednak jeden koszmar niezmiennie przypominał o sobie każdego lata. Nadwaga. Mając 20 lat, wyobrażałam sobie, jakby to było, gdybym mogła po prostu odciąć tłuste płaty. Jeden z brzucha, dwa z bioder i hmmm…z dwa z ramion! Oderwać, jak odrywa się kawałki mięsa z kurczaka.

Uważałam, że dopiero, gdy stanę się szczupła i smukła, osiągnę trwały pokój ze swoim ciałem. Wierzyłam, że jest jakiś ostateczny cel, gwarantujący harmonię. Przez kolejne 8 lat, wierzyłam też, że droga do tego celu wiedzie przez samokrytykę i umartwianie się. Wierzyłam w popularne diety. Co druga

5

koleżanka zdawała się być na kolejnej, nowszej, lepszej diecie. Każdego sezonu pojawiał się inny “cudowny środek”. Ogłuszona reklamowymi sloganami, nie słyszałam już głosu własnego ciała. Nie potrafiłam już zwyczajnie zjeść posiłku, bez prześladującego mnie poczucia winy. Nie znosiłam głupiej wagi , która uparcie wskazywała tą samą ilość kilogramów.

Coś było nie tak…

Podstawą każdej „cudownej“ diety, było wzbudzenie niechęci do własnego ciała i torturowanie się drakońskimi zasadami. Obietnicą była ekspresowa utrata masy.

Historia była jednak zawsze taka sama. Na początku chudłam, a po kilku tygodniach stara waga ze sztormem powracała, na nowo rozpychając moje ciało. Niezmiennie, przynosiła też ze sobą prezent, w postaci dodatkowych kilogramów. Po każdym takim eksperymencie, moja frustracja sięgała zenitu.

Dziś już nie walczę...

6

badań i praktyki z klientami. potrzebujesz wsłuchać się we własne potrzeby. żebym zrozumiała jak bezsensowne i szkodliwe były moje wczesne zmagania. Co go zatruwa. Zapominając. które jak niegdyś ja. Często spotykam w swoim otoczeniu kobiety. „samokaranie i wstyd są drogą ku spełnionemu. nigdy bowiem nie przynoszą trwałych rezultatów. wciąż dają się zwieść marketingowym manipulacjom. że Twoje ciało to przecież Ty i nie możesz go traktować jak wroga. szczęśliwemu życiu“. syzyfową walkę ze swoim ciałem mam już za sobą. Dziś. Aby odnieść sukces. poddajesz się namowom i zaczynasz prowadzić wojnę z własnym ciałem.Szczęśliwie. które działa każdorazowo i gwarantuje długookresowy efekt. to wieczne diety. Co odnawia. Trzeba było jednak lat studiów. co jest niezbędne do harmonijnego rozwoju systemu. 7 . w którym funkcjonujesz. Hipnotycznie podążają błędnie wytyczoną trasą: „musisz odmówić sobie przyjemności“. proponuję Ci rozwiązanie. Zrozumieć. Czy ten scenariusz jest Ci znajomy? Stopniowo. Tak zwane „cudowne diety”.

jak u nastolatki. tworzą zatory również wokół innych kluczowych narządów. wałki tłuszczu. że wystarczyłoby na produkcję małej bomby. inicjując powolny proces umierania. skóra stanie się napięta i gładka. Praca. gromadzą się przede wszystkim w wątrobie. „Od czego mam zacząć?“. Sięgniemy do samego źródła problemu. której dokonamy wewnątrz Twojego ciała. Niemniej jednak.Wasz cel jest wspólny. zaczniesz dostrzegać zaskakujące zmiany. Proces Twojej odnowy biologicznej musi rozpocząć się od środka. Toksyn?! Niestety. w ciągu życia gromadzimy ich tyle. Z wiekiem. Wewnętrznej pracy nie blokują i nie spowalniają złogi tłuszczu i toksyn. Dzieci wyglądają tak zdrowo. że w oczach zaczną znikać wybrzuszenia. często pytają mnie koleżanki. toksyny są dla nas poważnym zagrożeniem. 8 . To przerysowanie. Tchniesz w swoje ciało nowe życie. gdyż wszystkie ich organy pracują pełną parą. sprawi. wskutek nieodpowiedniej diety. Gdy usłyszysz potrzeby własnego organizmu i odpowiesz na jego sygnały. Rozpowszechnione w pokarmach.

Oprócz wewnętrznej odnowy. uniemożliwiając jego regenerację. zwały tłuszczu zostaną rozbite na drobne. a nawet odwrócić.Nie panikuj. ale też ich naturalna nić życia byłaby dłuższa. Proces zanieczyszczania organizmu możemy zatrzymać. opracowaliśmy dziś sposoby. które uśmiercają komórki organizmu. nie tylko uniknęliby wielu schorzeń i wiążących się z nimi cierpień. Wraz ze stałą dostawą amunicji w postaci przeciwutleniaczy. szybko pojawią się też zmiany widoczne na zewnątrz: 9 .. łatwe do wydalenia cząsteczki.. Gdyby nasi rodzice i dziadkowie mieli dostęp do tych informacji. Równocześnie ze zbędnym tłuszczem. Uzbrojeni w potężny arsenał badań naukowych. Jest też dobra wiadomość. witamin i składników odżywczych. wypłukane zostaną też toksyny i chemikalia. niż kiedykolwiek wcześniej. dzięki którym rozbicie tych śmiercionośnych zatorów jest prostsze i skuteczniejsze.

Sytuacji.włosy staną się grubsze i mocniejsze . ponieważ prowadzą do spowolnienia metabolizmu. szybko się wyczerpuje. 10 . Poza tym. paznokcie i cera nabiorą blasku . Dlaczego? Diety restrykcyjne nie działają. w której spadek wagi jest praktycznie niemożliwy. budżet. motywację czy siłę woli. Dla specjalistów od żywienia jest dziś jasne. Swój cel osiągniesz. ale też łatwe do realizacji w codziennym życiu. Bez względu na obecne nawyki żywieniowe.. że rozwiązanie musi być nie tylko skuteczne.jedząc! Twoje wybawienie od zbędnych kilogramów jest w pysznych pokarmach. Dla każdego.oczy.tkanka tłuszczowa zacznie znikać ...wygładzą się zmarszczki. Zapewne ucieszy Cię. wiek. Badania jednoznacznie wskazują. iż diety oparte o ściśle określoną liczbę kalorii nie działają. że nie będzie żadnego liczenia kalorii i głodówek. kto chce spędzić życie licząc kalorie? Determinacja do przestrzegania takiej diety.

W formie pokarmu i ziół. Nie walczyć. aby korzystając z zasobów naturalnych.Czy te oczekiwania są realne? Testy laboratoryjne oraz tysiące zadowolonych kobiet. 11 . aby zmienić swój wygląd. po takiej diecie chudsza będziesz przez chwilę. Nie ograniczać. musisz najpierw zrozumieć. możliwe było jego samooczyszczanie i odnowa. Być może poprzez przymuszenie do nienaturalnego funkcjonowania. Wszystko. zdrowo wyglądające ciało nie wymaga też kupowania drogich. Jednak. za to spowodowany nią stres dla organizmu. Szczupłe. dostępne jest w naturze. czego Twój organizm potrzebuje. wskazują jednoznacznie twierdzącą odpowiedź! Możesz chudnąć najadając się do syta. syntetycznych suplementów. Nie obwiniać. mieszanek czy kosmetyków. pozostawi w nim trwałe bruzdy. spożywając różnorodne produkty oraz dowolnie je ze sobą łącząc. uda Ci się trochę schudnąć. Tak jak wspomniałam. Jeśli obecnie nadużywasz swój system surową dietą – natychmiast przestań. Nasze ciało zostało zaprogramowane w ten sposób. Nie zmuszać się. co kształtuje Twoje ciało i w jaki sposób to robi.

sieje wokół ogromne spustoszenie.ETAP I: OCZYSZCZENIE organizmu z toksyn i złogów tłuszczu 12 . tak konsekwencje nieodpowiedzialnych diet. Efekty bywają szybko widoczne. Zmiana. jeśli ma być trwała i sprzyjająca ogólnej odnowie. ale nie mogą przetrwać . Twoja kompleksowa przemiana będzie przebiegać w trzech etapach: . sieją spustoszenie w Twoim organizmie. I tak jak walący się budynek. która nie rozwiązuje źródła problemu. Cały efekt zostaje w krótkim czasie pogrzebany. to jak budowanie wieżowca na piasku. będziesz mogła spać spokojnie i nie martwić się o nagły powrót kilogramów.Wciąż się wahasz? Utrata wagi na diecie.brakuje im fundamentów! Tak jak budowa bez fundamentów. tak i Twoja oszukana utrata wagi będzie katastrofalna w skutkach. Tylko mając przygotowane mocne fundamenty wewnętrzne. musi rozpocząć się od źródła.

ETAP II: TERMOGENEZA.ETAP III: METABOLIZM i jego przyspieszenie 13 . czyli spalanie tkanki tłuszczowej ..

sflaczała dętka po przejechaniu setek kilometrów. gdzie jest chudsza o 6... W liście napisała: „Z ogromnym mozołem straciłam 6. Pora jednak skończyć z myśleniem typu: „Gdybym tylko była chudsza“ i nareszcie mieć to chudsze. Na odwrocie zdjęcia. Nie martw się. musisz przejść przez każdy z nich. jak wygrywa się milion na loterii. dopisała „I ciągle czuję się beznadziejnie“.“ i załączyła swoje zdjęcie „przed“ i „po“. nie chodzi tylko o to. jaki efekt! ☺ 14 .5 kg. A już na pewno nie chodzi nam o to. za to. która poddała swoje ciało rygorystycznemu reżimowi jednej z nagłaśnianej przez media diet. Jedyne co zrobiłaś to skreśliłaś kilka cyfr. Pamiętaj. byś zrzuciła zbędne kilogramy i czuła się jak pozbawiona powietrza. Każdy etap okaże się łatwiejszy i smaczniejszy. by zrzucić zbędne kilogramy. gibkie ciało! Zrobić to jednak w taki sposób.Aby odnieść trwały sukces.5 kg. niż jakakolwiek dieta! Ostatnio otrzymałam list od kobiety.

Wszystko jest w Twoim zasięgu.W loterii trudność polega oczywiście na tym. Gwarantowane. to odrobina inspiracji i kilka wskazówek jak zrobić pierwsze kroki. Jedyne czego potrzebujesz. Joanna Samborska Joanna Samborska 15 . Zaczynajmy! Twoja w zdrowiu. która z milionów kombinacji wygra. że nie wiadomo. Z naszym programem wygrana jest każdorazowa.

„Śmierć Zaczyna Się W Wątrobie“ „Śmierć zaczyna się w wątrobie“ to popularne powiedzenie wśród lekarzy. Przyjmujemy je głównie: 16 .ETAP I: Oczyszczenie Organizmu Zaczynamy od przygotowania fundamentów. Dlaczego? Każdego dnia poddajemy swój organizm niszczącemu działaniu toksyn. czyli oczyszczenia organizmu.

w pokarmach. Substancje toksyczne.w używkach. barwniki i inne składniki chemiczne . Szczęśliwie. są dla naszego organizmu zabójcze. Wątroba dla naszego układu pokarmowego. W przeciwnym wypadku. Filtr oleju dba o to. do oleju dostają się zanieczyszczenia z zewnątrz. Podczas normalnego użytkowania samochodu. Gromadząc się komórkach. pełni podobną rolę jak filtr oleju dla silnika samochodowego. stąd konieczna jest okresowa wymiana zabrudzonego płynu na nowy. prowadzą do ich rozkładu i śmierci. głównie w nasyconych tłuszczach i sztucznie przetworzonych produktach. Pojemność filtra jest jednak ograniczona. prowadząc do zatarcia i śmierci samochodu.. zawierających konserwanty. długowieczność 17 . takich jak papierosy i alkohol .przez drogi oddechowe i skórę. jesteśmy wyposażeni w naturalny filtr toksyn jakim jest wątroba. zanieczyszczenia trafiają do silnika. Innymi słowy. by te zanieczyszczenia nie trafiły bezpośrednio do silnika. jak sama nazwa wskazuje. przepełniony filtr nie spełnia już swojej roli. wraz zanieczyszczonym powietrzem.

zajmiemy się najpierw oczyszczeniem organizmu i usunięciem stanu zapalnego. tak jak serce. Filtrem jest wątroba.silnika. uzależniona jest w głównej mierze od regularnej wymiany zarówno filtra jak i oleju. Każda inna droga byłaby ślepą uliczką. my też. Niestety. Jak dobry lekarz. przed oczyszczeniem wnętrza korzenia i usunięciem przyczyny stanu zapalnego. prowadzi do śmierci całego systemu. Idziesz do dentysty i okazuje się. 18 . że rozbolał Cię ząb. Sprawne funkcjonowanie Twojej wątroby jest szalenie ważne. umierającej osoby. Śmierć tego organu. Żaden dentysta nie wypełniłby zewnętrznego ubytku zęba. Pamiętaj. Wątrobę. Dlatego też poświęcamy temu organowi sporo czasu. że źródłem bólu jest stan zapalny w korzeniu. Wyobraź sobie. otrzymując nowy narząd od innej. mamy jednak jedną i musi nam ona dobrze służyć jak najdłużej. wątrobę możemy wymienić tylko operacyjnie. „Zatarcie“ wątroby jest katastrofalne w skutkach dla całego ciała. Dla naszego organizmu olejem napędowym jest pokarm. że pracę zacząć musimy od źródła. Tam bowiem zaczęły się Twoje problemy z nadwagą.

Aby jednak wątroba mogła zająć się trawieniem 19 . Obok innych zadań. Rola wątroby nie ogranicza się jedynie do odfiltrowywania z organizmu trujących substancji chemicznych. Dzieje się tak dlatego. jest to również kluczowy narząd w naszej gospodarce tłuszczowej.Gdzie Jest Ognisko Otyłości? Wątroba jest najczęstszym ogniskiem otyłości w naszym organizmie. że jest to narząd zbyt często przeciążany.

Adam Domański. Dlatego też Twoja wątroba. że da mu się 20 .i wydalaniem tłuszczy. który jednocześnie spełniałby tak wiele funkcji i miał jednocześnie zdolność do samoregeneracji (pod warunkiem. Co ma jedno wspólnego z drugim? Podczas gdy odkładanie się nadmiaru tłuszczu w organizmie nie wywołuje natychmiastowego stanu alarmowego. gdy upora się z problemem toksyn. W przeciwnym wypadku. w pierwszej kolejności próbuje zapobiec przedostaniu się toksyn do krwi. ale skuteczne spustoszenie w całym ciele. lekarz specjalista chirurgii ogólnej mówi: “Wątroba to najważniejszy organ w naszym organizmie. w następnej kolejności rozpoczyna rozkład tłuszczy. Wątroba za wszelką cenę stara się do takiej sytuacji nie dopuścić. nie może być w tym czasie przeciążona toksynami i usuwaniem ich z naszego ciała. W procesie rozkładu. w której mogą zostać wydalone z organizmu. że trudno znaleźć inny narząd. to toksyny taki stan sygnalizują. stamtąd zaczynają siać powolne. Dopiero. komórki tłuszczowe zostają rozbite do postaci. A dlaczego? Dlatego. gdy szkodliwe substancje chemiczne trafią do krwi.

odbijają się na funkcjonowaniu mózgu. Dziś.” Wątroba Motorem Życia. niezbędna jest jej Twoja pomoc. Jak O Niego Dbać? Wątroba jest Twoim motorem życia. Wątroba wpływa na całą kondycję organizmu. Odpowiednia dieta jest tej pomocy podstawą. Jeśli nigdy nie oczyszczałaś organizmu od wewnątrz i zastanawiasz się. czy powinnaś zrobić to teraz. Praca wątroby ma bezpośredni wpływ na pozostałe narządy i układy. Zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu tego organu. gospodarki tłuszczowej i hormonalnej. Jak możesz zapewnić jej długowieczność? Aby wątroba mogła jak najdłużej pełnić swoje wszechstronne funkcje. gdyż ich wątroba nie była przeciążona substancjami chemicznymi. nieustannie mamy do czynienia 21 . układu krążenia oraz narządach jamy brzusznej. Odpowiedź brzmi: TAK! Nasi przodkowie nie mieli problemu z samooczyszczaniem organizmu.szansę).

tym więcej chemikaliów może się w nich ukryć. dla naszego organizmu nie przedstawiają żadnej wartości. Jak myślisz. dania z mikrofalówki itd. odkłada się i kumuluje na wiele lat. która usiłuje odfiltrować zabójczą masę z Twojego ciała. trafiają do wątroby. Jeśli ich nie wydalimy. Wszystko to suto okraszone konserwantami i syntetycznymi dodatkami.z przetworzonymi pokarmami: margaryna. zmieniając Twój organizm w tykającą bombę. 22 . Natura nie przygotowała nas na ich trawienie. Niewidoczne dla oka związki chemiczne. Są wyłącznie zagrożeniem. wywołując stan ciągłego podtrucia organizmu.. Doskonałym schronieniem dla toksyn są komórki tłuszczowe. produkty w puszkach. sosy). Im większe odłogi tłuszczu w Twoim organiźmie. chipsy. Spożywana w minimalnych dawkach trucizna. co Twój organizm z tym robi? Te substancje. powszechne w produktach spożywczych.. gotowe dania (zupki. zostaną odłożone w tkance tłuszczowej.

etc. azotany i azotyny. ten wszechstronny narząd ma zdolność do samoregeneracji (do 25% swojej całkowitej masy). Często niezdiagnozowane i nie leczone. bakterie chorobotwórcze. metale ciężkie. Groźne są także. ciast. pestycydy.Stłuszczenie. kiełbasa. Jednak w przypadku braku interwencji z naszej strony. pasztet. Każdego dnia. To również efekt braku surowych produktów.). wspomniane wcześniej i powszechne w żywności zanieczyszczenia chemiczne.). cukru rafinowanego. przekrwienie i upośledzenie funkcji wątroby to powszechne dziś dolegliwości. obciążona wątroba z czasem prowadzi do degeneracji całego systemu. wątroba musi odfiltrowywać je z naszego systemu. zawdzięczamy między innymi nadmiernemu spożyciu oczyszczonych produktów skrobiowych (zwłaszcza produktów na bazie białej mąki: pieczywa. bogatych w enzymy trawienne i błonnik (więcej o tych produktach za chwilę). wirusy. salami. 23 . Ten stan zapalny w wątrobie. tłuszczów nasyconych oraz przetworów mięsnych (takich jak parówki. mykotoksyny i inne. makaronów itd. Przy odpowiedniej diecie.

Aby zapewnić długowieczność wątrobie. Budzimy się z zimowego letargu. powinnaś regularnie wspomagać samooczyszczanie organizmu. mamy więcej energii i każda z nas chce wyglądać kwitnąco. Pierwszy w życiu detoks powinien przebiegać dwuetapowo: 24 . Czas Na Detoks! Wiosna to doskonały moment na pierwszy w życiu detoks. W jasny i nieskomplikowany sposób wyjaśnię jak to robić.

włącz do swojego menu wybrany koktajl z poniższej listy (możesz również pić wszystkie trzy na zmianę). Przez pierwsze 5 dni. gdy nie musisz iść do pracy. Jeśli pracujesz w sobotę.- Etap I: Przygotowanie (5 dni) Etap II: Kompleksowe oczyszczanie (1 dzień) - Dzień 1-5: Aby oszczędzić szoku organizmowi. a praca potrafi czasem dać w kość! Zaproponowane przepisy są nie tylko pyszne. do generalnego oczyszczenia musisz się najpierw przygotować. abyś zminimalizowała stres i wysiłek w tym dniu. zaplanuj rozpoczęcie kuracji 5 dni przed pierwszym wolnym dniem. aby szybko przynieść efekty. ale też skomponowane w taki sposób. proponuję. Nie wymagają też olbrzymich pokładów silnej woli! 25 . abyś rozpoczęła swoją sesję koktajlową w poniedziałek. Twoje kompleksowe. Ważne. W ten sposób. całodzienne oczyszczanie przypadnie na sobotę. Aby ułatwić Ci przejście detoksu.

a następnie zmiksuj z wodą 10 zielonych winogron. w zależności od preferencji smakowych. Koktajl 1: Oczyszczający ze świeżych owoców: Rozdrobnij. Proporcje owoców możesz dobrać sama. awokado.Pij wybrany koktajl 1-2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem). ananasa oraz grejpfruta. Są fantastycznymi sprzymierzeńcami odchudzania. Nie żałuj sobie jednak grejpfrutów i ananasów. Koktajl 2: Oczyszczający z pomidorów: 26 .

pieprz. 27 .sól. drobno pokrojoną cebulę oraz pęczek koperku i przyprawy . 3 łodygi selera naciowego.Przygotuj litr gęstego soku pomidorowego (najlepszy byłby świeży. ale może też być z kartonu – bez żadnych dodatków i substancji konserwujących). Do powstałego koktajlu możesz dodać pół łyżeczki oliwy z oliwek. Wszystkie składniki zmiksuj i dopraw do smaku.

W ten sposób. świeży seler (niewielki korzeń) i trzy ząbki czosnku. Po zmiksowaniu rozcieńcz mix odrobiną niegazowanej wody. Pij koktajle regularnie. Będziesz nie tylko lżejsza. poprawisz stan swojej cery. Te mieszanki mają również cudowne właściwości odmładzające. Posiekaj drobno natkę pietruszki (około 5 łyżeczek). ale też piękniejsza! 28 . dorzuć łyżeczkę chrzanu. włosów oraz wzmocnisz wątrobę.Koktajl 3: Odtruwający z buraczków: Zetrzyj dwa średniej wielkości ugotowane buraki ćwikłowe. Wszystko wrzuć do miksera. szczyptę soli i pieprzu. najlepiej przez cały rok.

Dodaj aromatyczny olejek. Wydepiluj nogi. Poczuj się sexy.. Może pójdziesz na spacer. Przygotuj się wcześniej. tego dnia oczyść nie tylko ciało. Kiedy ostatnio robiłaś maseczkę? Może już czas? Peeling? Pozbądź się złogów martwego naskórka i pobudź jego naturalną odnowę. ale czy Ty jesteś? Jeśli tylko możesz. Nasmaruj ciało ulubionym balsamem. którą odkładałaś w nieskończoność „z braku czasu“. Zapal świece. dotlenić komórki. Twoje ciało jest gotowe. Zrób sobie najdłuższą w życiu kąpiel. Może wybierzesz się na rolki albo rower.. zawsze możesz po raz dwudziesty obejrzeć swój ulubiony film. całodniowe oczyszczanie. Może tego dnia skorzystasz z dobrodziejstw sauny. Przeczytasz w końcu książkę. który sprawi. że Twoja skóra będzie jedwabiście gładka.Dzień 6: Twój organizm jest już gotowy na kompleksowe. ale także swój umysł. 29 . zrelaksujesz mięśnie i poprawisz krążenie. A może grają coś dobrego w kinie? Jeśli nie.

2 cebule i 2 pory. żeby zmiękły. Ale co dziś jemy? Na dziś Moja Droga. żebyś tego dnia odłożyła wszystkie inne sprawy i skoncentrowała się na sobie. Wybieramy średniej wielkości warzywa i je gotujemy. Niech to nie będzie dzień udręki.. a przepis na niego jest następujący: . eliksir młodości istnieje.Ważne. Przez cały dzień. Wiem. Sprawiaj sobie drobne przyjemności. że to czasem najtrudniejsze.. przygotowałam dla Ciebie eliksir młodości! Tak. Odlej nadmiar wody i zmiksuj. Ale wiesz co? Życie jest jedno. Chcę. 30 . chcę żebyś piła tylko to. żebyś go mile wspominała i nie mogła doczekać się kolejnej sesji ☺ No dobrze.Potrzebujesz 1 korzeń pietruszki. 1 korzeń selera. a młodość jeszcze krótsza! Nikt Ci nie wróci straconego czasu.

którego mieszkańcy mieliby większą obsesję na punkcie młodości i fizycznego piękna. że właśnie ta mieszanka jest podstawą najpopularniejszej diety w Los Angeles! Nie ma na świecie drugiego miasta. Kult fitness i zdrowego odżywiania jest widoczny wszędzie. Dwudziesto. 31 . Los Angeles jest pod tym względem miejscem wyjątkowym. rolkach. Może nawet lepiej smakującego? Wyobraź sobie jednak. Lśniące w słońcu ciała prężą się na matach. Menu w restauracjach promuje zdrowy sposób odżywiania. Parki przepełnione są spacerowiczami. spodziewałaś się trochę bardziej fantazyjnego drinka.i sześćdziesięciolatkowie jeżdżą na rowerach.Wiem.

wszystkie etapy wprowadzamy równocześnie). oprócz lekkich koktajli oczyszczających. Z każdym łykiem tego iście magicznego napoju. skąpe ciuchy. że Twoja ulubiona gwiazda. które zapobiegają "cementowaniu się" błonnika w przewodzie pokarmowym. sekret diety Hollywood w Twojej kuchni ☺ PODSUMOWUJĄC: W ciągu pierwszych 5 dni. W przeciwnym wypadku uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego. aby pić dużo płynów.Również obowiązująca moda na super obcisłe. możemy spożywać również inne produkty. która przyspiesza 32 . Nie najadamy się! Stosując dietę bogatą w błonnik należy pamiętać. aby zaspokoić głód. Zalecam pokarmy z grupy termogeników i bogatych w błonnik (wymienione w etapie II i III . pijemy wyłącznie eliksir oczyszczający oraz niegazowaną wodę. przygotowujących organizm do detoksu. Wracajmy do Twojego koktajlu. Jemy tylko tyle. pomyśl. zwłaszcza niegazowanej wody. nie pozostawia miejsca na żadne niedoskonałości ciała. prawdopodobnie też pija dokładnie tą mieszankę! Proszę bardzo. Podczas całodniowej detoksykacji (dzień 6).

. Zachodzą w niej wielokierunkowe przemiany. zmniejsz częstotliwość i wykonuj zabieg co 2 tygodnie. Tylko dla zainteresowanych. wątroba jest potężnym i najbardziej wszechstronnym laboratorium naszego organizmu. W drugim miesiącu. Jeśli nie jesteś w tym momencie zainteresowana poszerzonym materiałem dotyczącym pracy wątroby. Dodatkowe informacje o funkcjonowaniu wątroby. Po dwóch miesiącach. Skrywane Tajemnice.. Przez pierwszy miesiąc. Chcemy gruntownie przeczyścić skumulowane złogi toksycznego tłuszczu.usuwanie toksyn z organizmu. możesz przejść od razu do kolejnego rozdziału (ETAP II: Termogeneza). najczęściej 33 . wystarczy jeśli poddasz się temu jednodniowemu oczyszczaniu raz na 4 tygodnie. Eliksir pijemy w ciągu dnia małymi porcjami. powtarzaj kurację raz w tygodniu. Jak już wcześniej wspomniałam.

Ten narząd. przekształcając w glikogen. Żółć produkowana przez wątrobę. Do podstawowych przemian biochemicznych zachodzących w tym narządzie należą: 1. zapobiega gwałtownemu spadkowi cukru we krwi. Natomiast w sytuacji nadmiaru cukru we krwi. 2. W ciągu doby. w wątrobie zdrowego człowieka. do wątroby trafia duża ilość aminokwasów. Przemiany metaboliczne cukrów (węglowodanów): Wątroba utrzymuje homeostazę (równowagę) glukozy w organizmie człowieka.biochemiczne. jest nam niezbędna w procesach trawienia. wątroba magazynuje go. często określany jest „fabryką żółci”. 34 . 17% naszego organizmu to białka. Codziennie 1-2% białka organizmu podlega wymianie. W okresie głodzenia się. powstaje średnio 500-600 ml żółci. stopniowo uwalniając wcześniej zgromadzone zapasy. Przemiany metaboliczne białek (protein): Wraz z pokarmem. które są podstawowym budulcem białek.

nasza krew po uszkodzeniu naczyń krwionośnych w ogóle by nie krzepła. Przemiany metaboliczne tłuszczów (lipidów): Tłuszcze mają większą wartość energetyczną niż magazynowany cukier. 3. daje 17 kJ energii. W wyniku utlenienia 1g kwasu tłuszczowego uzyskuje się 38 kJ energii. ich prawidłowy metabolizm. fosfolipidy. 35 . Biorąc pod uwagę zysk energetyczny ze spalania tłuszczy. trójglicerydy. wątroba ułatwia trawienie i wchłanianie tłuszczy w przewodzie pokarmowym. Poprzez wydzielanie żółci i kwasów żółciowych. ma kluczowe znaczenie dla zachowania szczupłej sylwetki. W wątrobie. syntetyzowana jest jedynie w wątrobie. która jest głównym białkiem ludzkiego osocza. Natomiast 1g glikogenu (cukru). powstają też inne ważne białka: ceruloplazmina . wątroba syntetyzuje i utlenia kwasy tłuszczowe. itd. Bez nich. Albumina.nośnik miedzi. Dodatkowo.Wątroba jest odpowiedzialna za syntezę aminokwasów w białka (czyli za proces wewnętrznej odnowy). transferyna nośnik żelaza. cholesterol oraz ciała ketonowe. Dodatkowo. wątroba syntetyzuje też białka układu krzepnięcia. prowadząc do wylewu.

Tylko po przetworzeniu przez wątrobę. W jej komórkach magazynowana jest m. glikokortykosteroidów. możliwe jest ich wydalenie z organizmu w moczu lub żółci. włosów i paznokci (obok wielu innych funkcji). Regulacja gospodarki witaminowej: Wiele witamin rozpuszczalnych w wodzie jest metabolizowanych w wątrobie. parahormonu i enterohormonów. substancji syntetycznych zawartych w lekach i innych). glukagonu. estrogenów. 5. Detoksykacja: Detoksykacja polega na neutralizacji szkodliwych substancji zewnątrzpochodnych (np.in. progesteronu. mające wpływ na wygląd Twojej skóry. to najważniejszy narząd. hormonu wzrostu.4. Regulacja gospodarki hormonalnej: Wątroba. środków konserwujących w artykułach spożywczych. w którym dochodzi do degradacji większości hormonów: insuliny. 36 . witamina B12 i kwas foliowy. 6.

37 .

uwalniają energię. Jednocześnie. niż same zawierają. które zaliczają się do grupy naturalnych spalaczy tłuszczu.ETAP II: Termogeneza Czyli o tym. tym więcej spalasz. wymagają więcej energii (kalorii). Jak to działa? Pokarmy. Musisz Jeść! Jak to możliwe? Istnieje bardzo dużo produktów. 38 ... Im więcej jesz. spalane podczas procesu trawienia kalorie. Zapewne niektóre wielokrotnie jadłaś. nie zdając sobie sprawy z ich cudownego działania. jak spalać tłuszcz. które są naturalnymi spalaczami tłuszczu.jedząc. dzięki której znika ociężałość i zmęczenie. Aby Schudnąć. aby Twój organizm mógł je strawić.

Odchudzanie się z efektem jojo jest największym grzechem. Dlatego też. po takim eksperymencie. w krótkim czasie powoduje powrót do starej wagi.).rujnuje metabolizm. dieta kopenhaska. waga najczęściej się zwiększa o dodatkowe kilogramy. A to z kolei wywoła spalanie dodatkowych kalorii! Błąd Numer 1 Popularnych Diet Błąd numer 1 większości diet to drastyczne ograniczenie ilości pokarmów. mimo początkowych rezultatów. diety cud nazywane są "dietami rujnującymi" (z ang. poczujesz się pobudzona i pełna zapału. W rezultacie. dieta 1000 kalorii itd. crash diets). Stosowanie się do ich niebezpiecznych zaleceń. polegających na drastycznym ograniczeniu kalorii.Wzbogacając swoje codziennie posiłki w termogeniki. 39 . Twoja aktywność fizyczna niemalże natychmiast wzrośnie. Marketerzy nadali im znacznie atrakcyjniejsze nazwy (dieta śródziemnomorska. Długookresowo. Stosowanie jednej z obecnie bardzo modnych diet cud. węglowodanów czy tłuszczy . w gronie lekarzy i specjalistów.

"Uparty" tłuszcz jest przetwarzany ekstremalnie wolno i opiera się naturalnemu procesowi hormonalnemu. hormony adrenaliny "przyczepiają" się do komórek tłuszczowych i je niejako "otwierają". Zdrowy mechanizm spalania tłuszczu wygląda następująco: aby spalić tłuszcz. Spadek aktywności fizycznej również nasila efekt gromadzenia się "upartego" tłuszczu. a co za tym idzie. który następnie organizm zużywa. Diety tego typu naturalnie prowadzą do spadku energii i niechęci do wzmożonej ruchliwości. dla którego diety niskokaloryczne są wyjątkowo groźne. uwalniając z nich tłuszcz. 40 . Nie wdając się w medyczne zawiłości. W przypadku "upartego" tłuszczu ten proces nie zachodzi. adrenalina nie jest w stanie "otworzyć" komórek tłuszczowych i uwolnić zgromadzonego w nich zapasu. „uparty” tłuszcz nie może zostać strawiony i wydalony. Kolejny powód. który aktywuje się w organizmie w obecności tłuszczu.Diety cud są głównym powodem gromadzenia się coraz większej masy "upartego" tłuszczu.

niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. niż ciało mężczyzny. aby "przechowywać" więcej tłuszczu. Chude lata jednak nie nadchodzą i osiągnięty efekt jest przeciwny do zamierzonego. ma to związek z rodzicielstwem. nas interesują te związane z gospodarką tłuszczową. Nie wdając się w naukowe szczegóły. najważniejsza rola kobiety to 41 . Z biologicznego punktu widzenia. karmieniem i opieką nad potomstwem. pozbawiasz organizm składników odżywczych. Przede wszystkim. Twoje ciało automatycznie zaczyna “oszczędzać“ zapasy w oczekiwaniu na "chude lata". Dodatkowo. Różnice Między Kobietami A Mężczyznami Poza tymi najbardziej oczywistymi. ograniczysz ilość spożywanych pokarmów.OSOBY STOSUJĄCE DIETY NISKOKALORCZYNE NAJBARDZIEJ NARAŻAJĄ SIĘ NA PROBLEMY Z "UPARTYM" TŁUSZCZEM. w rezultacie spowolnisz swój metabolizm. W okresach niedoboru kalorii. ciało kobiety genetycznie zaprogramowane jest tak. Jeśli zaczniesz opuszczać posiłki.

który jest odpowiedzialny za odkładanie się tłuszczu i 1/2 mniej enzymu lipolytic. 42 . Niewesoło.rola matki. jak nasze ciało zostało zaprogramowane. Im bardziej restrykcyjna dieta.lipogenic: odpowiedzialny za gromadzenie tłuszczu . produkują 2 rodzaje enzymów regulujących metabolizm tłuszczu: . który uczestniczy w jego spalaniu. co? Wskutek tego. musimy się dużo więcej napracować. aby utrzymać smukłą sylwetkę. Jeszcze słowo o dietach cud.lipolytic: odpowiedzialny za uwalnianie tłuszczu Kobiety mają jednak 2-krotnie więcej enzymu lipogenic. Nasze ciało nie tylko ma znacznie więcej komórek tłuszczowych. ale też są one 5-krotnie większe! Zarówno kobiety jak i mężczyźni. na ograniczenie w "dostępności" pożywienia. tym więcej organizm zaczyna wydzielać enzymu lipogenic i odpowiednio mniej enzymu lipolytic. To naturalna reakcja obronna organizmu.

ale także na układ krążenia i pracę serca. Zaufaj rzetelnej wiedzy. będziesz na dużo lepszej pozycji startowej od wszystkich koleżanek. im dłużej trwa taka dieta. którą Ci przekazuję. Nie trzeba podkreślać. będzie to poziom niższy. że taka huśtawka ma zgubne działanie nie tylko na metabolizm. Dlatego też z każdą kolejną dietą. tym mniejsze prawdopodobieństwo. poziom produkcji enzymu lipolytic podniesie się. Owszem. Uzbrojona w informacje tu zawarte. coraz trudniej będzie Ci spalić "uparty" tłuszcz i coraz większe ryzyko gwałtownego powrotu do starej wagi. 43 . a stracisz zbędne kilogramy bez głodzenia się i skomplikowanych diet. Jednak w 9 na 10 przypadków. gdy na nowo zaczniesz dostarczać systemowi odpowiednią ilość składników odżywczych.Co gorsze. że jesteś skazana na nadwagę do końca życia. Nie panikuj – jesteś w posiadaniu skutecznej i bezpiecznej recepty! Brzmi to czarno.. które dały się zwieść sprytnym działaniom marketingowym.. że organizm kiedykolwiek powróci do produkcji enzymu spalania tłuszczu sprzed kuracji. ale nie panikuj. Nie znaczy to.

przyspieszasz i sztucznie zwiększasz gromadzenie się zapasów tłuszczu. możesz być pewna. Poniżej wskazałam. stosując się do zawartych tu wskazówek. że pozbędziesz się niechcianego tłuszczu na stałe. Zainteresowana? Aby zwyciężyć problem "upartego" tłuszczu musisz oswoić się z myślą. Co Powoduje Kumulację Tkanki Tłuszczowej Poza genetycznymi uwarunkowaniami. które w naszym organizmie naśladują działanie enzymu lipogenic (tego. jakich produktów powinnaś unikać jak ognia. bardzo dużą rolę w odkładaniu się "upartego" tłuszczu mają tak zwane xenoestrogeny. że już samo ograniczenie ich spożycia przyniesie rewelacyjny efekt. Bez konieczności ograniczania kalorii i ilości innych pokarmów. Dobra wiadomość jest taka.Dodatkowo. Spożywając pokarmy z tej grupy. który odpowiada za odkładania się tłuszczu). iż czynniki naśladujące działanie obu enzymów 44 . Xenoestrogeny to substancje chemiczne zawarte w grupie produktów.

enzymu gromadzącego tłuszcz: lipogenic i enzymu spalającego tłuszcz: lipolytic) są w nas jak i wokół nas. Naszym celem jest zwiększyć spożycie produktów. 45 . KROK 1: Wprowadź do swojego codziennego menu. które blokują trawienie tłuszczu i uruchamiają proces jego gromadzenia w Twoim ciele. Wiem. A jaki użytek z choćby najlepszej informacji. które wzmagają gromadzenie tłuszczu (działają jak lipogenic). jeśli nie wiesz jak ją wprowadzić w życie? Na tym etapie. że wszystkie te informacje na raz mogą wydawać się przytłaczające i wywoływać poczucie zagubienia. zwłaszcza w pokarmach i płynach. jak najwięcej naturalnych spalaczy tłuszczu – termogeników. chcę zatem żebyś zrobiła dwie rzeczy. które spalają tłuszcz (działają jak lipolytic) i zredukować spożycie tych pokarmów.regulujących naszą gospodarkę tłuszczową (dla przypomnienia. że rezultaty w postaci znikających kilogramów są tego warte. Obiecuję. KROK 2: Ogranicz pokarmy.

których powinnaś jeść jak najwięcej. regulującymi najważniejsze funkcje organizmu. Warzywa bogate w błonnik 46 . Tym Szybciej Chudniesz! Aby ułatwić Ci poruszanie się w natłoku informacji. wszystkich produktów.Im Więcej Jesz. które zostały sklasyfikowane jako termogeniki. przygotowałam kompletną listę.Termogeniki . Produkty. Te pokarmy są również napakowane witaminami i substancjami odżywczymi.

buraki. soja. Warzywa wspomagają także rozwój mięśni. seler. Mają też niską zawartość tłuszczu i są napakowane witaminami i składnikami mineralnymi. fasolka. zielony groszek. marchewki. kapusta kiszona. brokuły. ogórki. który jest niezbędny do prawidłowego trawienia. szpinak. chrzan. bakłażan. pomidory. sałata. To doskonałe źródło błonnika. słodkie ziemniaki. avokado. cukinia. 47 . cebula. szczypiorek. fasolka szparagowa. brukselka. dynia. szparagi. pietruszka. kalafior. kapusta. jaki możesz dostarczyć swojemu organizmowi.Przede wszystkim: karczochy. Są bezsprzecznie najlepszym rodzajem pokarmu. papryka.

nektarynki. grejpfruty. że witamina C jest naturalnym przeciwutleniaczem (hamuje proces starzenia). guava. błonnika oraz pracują za Ciebie. że w stanie spoczynku. spalając zbędny tłuszcz. limonki.Czy wiesz. Prawdopodobnie 48 . Zapewne milion razy słyszałaś. pomarańcze. niż tkanka tłuszczowa? Owoce bogate w witaminę C Cytryny. mandarynki – wszystkie są doskonałym źródłem witaminy C. mięśnie zużywają 50 razy więcej kalorii. papaja.

iż L-karnityna usuwa toksyny z Twojego organizmu? Toksyny. 6 na 10 dorosłych osób jest w stanie ciągłego podtrucia organizmu. posiłki z mikrofalówki itp. że witamina C sprawia. W rezultacie.nie słyszałaś jednak. jest on zamieniany na energię. zdrowsza i. Wśród pierwszych symptomów wskazujących na zbyt dużą ilość toksyn w Twoim organiźmie są: przedwczesne zmarszczki pod oczami oraz między brwiami. wczesne siwienie lub wypadanie włosów. poszarzała. ale odkładają się w komórkach. ale też czujesz się ożywiona.młodsza! Może zainteresuje Cię też fakt.). Badania wskazują.. zupki z kubka. Dlaczego to takie ważne? L-karnityna spełnia funkcje transportowe tłuszczu i sprawia. które spożywasz wraz z przetworzonymi pokarmami (chipsy. iż wskutek spożywania dużej ilości sztucznie przetworzonych pokarmów. powtarzające się zatwardzenia. iż Twoje ciało szybciej przetwarza tłuszcz oraz stymuluje produkcję Lkarnityny. że zamiast odkładać się w komórkach. powodując ich szybszą degenerację. nie tylko obciążają Twój układ pokarmowy. zmatowiała skóra twarzy. nie tylko chudniesz.. Przedłużający się stan zapalny układu 49 .

jagody. gruszki. maliny. ananasy. Pamiętaj. wiśnie. mango. banany. truskawki oraz arbuzy. śliwki. Pektyny zawarte w tych owocach blokują (dosłownie) dostęp tłuszczu do Twoich 50 . brzoskwinie. z czasem zwiększa ryzyko zachorowania na raka i inne bolesne choroby nowotworowe. nawet 10-krotnie. jeżyny. Inne owoce Wśród owoców doskonałe są również: jabłka.pokarmowego. aby jabłka i gruszki jeść ze skórką.

antyoksydanty w jabłkach i gruszkach. przyczynia się do rozbicia „upartego“ tłuszczu. Dodatkowo. który zdążył się już odłożyć. ser. jogurt również pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Niskotłuszczowe produkty mleczne Mleko. zawarty w przetworach mlecznych. co z kolei zwiększa uwalnianie tłuszczu z ciała. Pektyny zwiększają też absorpcję wody z pokarmów. uniemożliwiając jego odkładanie. Wapń.komórek. 51 . odchyleniu metabolicznemu (czyli nadmiernemu odkładaniu się tłuszczu okolicach brzucha). zapobiegają tzw.

wskazują iż 3-4 porcje dziennie zawierające produkt mleczny. dwukrotnie szybciej spalają nadmiar tłuszczu w stosunku do osób. wysunął następujący wniosek: „Osoby. niż jakikolwiek suplement na bazie ekstraktów mlecznych (na przykład szeroko reklamowane gotowe milk-shakes). USA). są bardziej skuteczne w przyspieszeniu utraty wagi. Dla nas kobiet. Pomaga nam zachować mocne kości i uniknąć osteoporozy. których menu bogate jest w produkty mleczne. Kwiecień 2004). przeprowadził słynne badanie na temat otyłości („Obesity Research“. Orzechy 52 . Na podstawie uzyskanych wyników. które spożywają przetwory mleczne w małych ilościach (przy identycznej ilości kalorii dziennie)“ Rozpowszechnione na całym świecie wyniki badania. wapń jest szczególnie istotny również z innej przyczyny.Znany profesor Michael Zemel (Uniwersytet Tennessee.

in. Chude mięso i ryby bogate w proteiny 53 . Dowody w tym temacie przedstawił m. Hiszpania). Jordi Salas-Salvado. (Uniwersytet Rovira i Virgili.Są doskonałym zaspokajaczem głodu i jednocześnie spalaczem toksycznego tłuszczu.

tran. pierś indyka. chuda wołowina. Pokarmy bogate w proteiny są najlepszymi spalaczami tłuszczu z brzucha. Warzywa strączkowe bogate w proteiny 54 . Jedz niskotłuszczowe produkty bogate w proteiny. białka jajek.Do strawienia. proteiny wymagają więcej energii od Twojego ciała niż tłuszcz. łosoś i sardynki. flądra. a Twój brzuszek zacznie znikać! Dobrym źródłem są produkty mięsne i rybne: pierś kurczaka.

autorka książki „The F-Factor Diet“. która reguluje poziom cukru we krwi. ale także w odmianę błonnika. a przede wszystkim fasola i soczewica.Rośliny strączkowe. przedstawiła Tanya Zuckerbrot. są również bogate w proteiny. w efekcie redukując tzw. oponę brzuszną. Pełne ziarna 55 . Po raz pierwszy dowody w tej sprawie.

Przyprawy 56 . ciemny ryż czy płatki owsiane.Dobrym spalaczem tłuszczu są też nieprzetworzone ziarna t. zwróć uwagę.j. aby były to produkty w 100% pełnoziarniste. Wybierając produkty z półki sklepowej.

cynamon.Pieprz kajeński. 57 . imbir oraz pikantne papryczki powinny być stałymi dodatkami Twoich potraw. czosnek.

musztarda). najbardziej przyspieszają spalanie tłuszczu. które zawiera capsaicin. produkty zawierające chili oraz pieprz cayenne (np. znacznie przyspiesza metabolizm.Z tej grupy. 58 . Zwłaszcza chili.

oczyszcza i odmładza organizm). pragnących szybko zbić wagę. Za przyspieszanie spalania tłuszczu. 59 . Zarówno zielona jak i czerwona herbata ma również dobroczynne działanie na cały organizm (m. odpowiedzialne są zawarte w herbacie polifenole. jest składnikiem najsilniejszych suplemntów.in. jest łagodnym i bezpiecznym spalaczem. Śmiało wypijaj kilka filiżanek dziennie.Zielona i czerwona herbata Popijana w formie naparu. W skoncentrowanej formie ekstraktu. pobudza pracę mózgu. przeznaczonych dla kulturystów.

nazywana hormonem kalorynogennym. cAMP przestawia komórkę tłuszczową ze stanu gromadzenia tłuszczu w stan jego spalania. Uwaga: Aby kawa miała opisane wyżej działanie.Kawa Polecana przy odchudzaniu ze względu na zawartość kofeiny. Kofeina stymuluje proces spalania w tkance tłuszczowej poprzez zwiększenie wydzielanie noradrenaliny. Noradrenalina. powoduje uaktywnienie się w komórkach chemicznego przekaźnika o tajemniczej nazwie cAMP. pij ją: 60 .

na godzinę przed śniadaniem . że mamy więcej energii. gdyż tłuszcz uwolniony ze zgromadzonych 61 . CLA sprawia również.przed wzmożoną aktywnością fizyczną Kawa powinna być bez cukru.. nasz organizm przestaje magazynować tłuszcz z potraw. czyli kwas linolowy. W wyniku działania kwasu linolowego.rano. Olej lniany Zawiera CLA. Jest to substancja przyspieszająca rozpad komórek tłuszczowych. najlepiej czarna.

Czerwone wino Czerwone wino zawiera katechiny przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. na przykład dodając go do sałatek lub z pieczywem. zamiast oliwy. trafia do centrów energetycznych komórek.wzmacnia i uelastycznia skórę.wcześniej zapasów. gdyż napój ten zwiększa poziom 62 . Dobroczynne efekty picia czerwonego wina bardziej odczujemy my kobiety. Olej lniany można spożywać jedynie na surowo. CLA jest także antyutleniaczem .

kalafior. chrzan. brukselka. Uwaga: Estrogen stymuluje libido i wzmaga ochotę na sex! ☺ Dla ułatwienia. zielony groszek. kapusta. szpinak. Naturalne spalacze tłuszczu Warzywa karczochy. limonki. sumującą produkty. usprawnia pracę wątroby. soczewica cytryny.estrogenu (kobiecego hormonu) w organizmie. kapusta kiszona. papaja. marchewki. słodkie ziemniaki. pomidory. brzoskwinie. pomarańcze. papryka. brokuły. seler. fasolka. bakłażan. avokado. sałata. guava. cebula. które powinnaś włączyć do codziennego jadłospisu. szczypiorek. dynia. cukinia. 63 Owoce bogate w witaminę C Inne owoce . Estrogen reguluje naszą gospodarkę tłuszczową. fasolka szparagowa. nektarynki. przygotowałam dla Ciebie poniższą tabelę. pietruszka. mandarynki jabłka. gruszki. soja. szparagi. buraki. grejpfruty. zapobiega osteoporozie oraz obniża ryzyko ataku serca. ogórki.

pierś indyka. czosnek. chili) zielona i czerwona czarna olej lniany. które przyspieszają odkładanie tłuszczu w Twoim ciele. czerwone wino Produkty pełnoziarniste Przyprawy Herbata Kawa Inne KROK 2: Ogranicz spożycie produktów. jagody. mango. wprowadziliśmy jak najwięcej produktów. cynamon. imbir. 64 . śliwki. flądra. które przyspieszają spalanie tłuszczu. truskawki. arbuzy mleko. ananasy.Niskotłuszczowe przetwory mleczne Orzechy Proteiny banany. wiśnie. twarożek. pikantne papryczki (np. chuda wołowina. łosoś. tran. w KROKU 1. jeżyny. sardynki brązowy ryż. białka jajek. jogurt wszystkie pierś kurczaka. Dla przypomnienia. maliny. płatki owsiane pieprz kajeński.

zwiększy Twoją wagę o kilogram w ciągu 4 tygodni.Alkoholu: jedna puszka małego piwa (146 kalorii) dziennie. łosoś. Zawartość % tłuszczu (mięsa i ryby) Tuńczyk w oleju Śledź Anchovies 63% 59% 54% Stek wołowy Kiełbasa wieprzowa Boczek 83% 83% 82% 65 . powinnaś ograniczyć nasycone tłuszcze i produkty z dużą ilością sodu.Czerwonego mięsa i ryb bogatych w nasycone tłuszcze. margaryny. . które zawierają więcej niż 2g tłuszczu na porcję. Wybieraj te pokarmy. kurczak). .Pokarmy Zatrzymujące Tłuszcz W Twoim Ciele Jeśli naprawdę chcesz trwale pozbyć się zbędnych kilogramów. Staraj się unikać: . które mają niższą zawartość % tłuszczy (np.Oleju. Powodują one szybkie gromadzenie się masy tłuszczowej w Twoim ciele. tłustych przetworów mlecznych i innych produktów.

Kawałek placka to średnio 360 kalorii. z czego 49% to tłuszcz. 66 . Nawet. jeśli jest to ciasto beztłuszczowe.. to nie jest dla Ciebie zaskoczenie. 240).S. ilość kalorii jest wciąż bardzo wysoka (ok. że mały batonik Kit Kat to 226 kalorii.Cielęcina Kaczka ze skórą Kawior Makrela Sardynki w oleju Łosoś Kurczak (białe mięso ze skórą) (U. 456) 79% 76% 52% 50% 49% 49% Żeberka Wieprzowina mielona Salami Wątróbka Szynka Kurczak (ciemne mięso ze skóra) Krewetki 81% 81% 76% 75% 69% 56% 44% 48% .A.. Handbook N0. Wiem. .Lubisz batony i czekoladki? Pamiętaj.D.Trzymaj się z dala od ciast. z czego ponad 50% to tłuszcz.

mango). Zwierają głównie tłuszcz i mają niską wartość odżywczą (82% kalorii stanowi tłuszcz).. . 67 . salami..Coś dla miłośników McDonald‘s: Big Mac to 590 kalorii (52% stanowi tłuszcz). Smażone kurczaki to 220 kalorii w każdym kawałku (47% stanowi tłuszcz). żółte sery.Frytki: Średnia porcja to 237 kalorii (46% stanowi tłuszcz).Pokarmy z dużą ilością sodium: przetworzone mięsa (pasztet. 100 kalorii (55% stanowi tłuszcz)! Zastąp chipsy paluszkami lub popcornem. Zawierają za dużo zarówno tłuszczu jak i soli. . orzeźwiające i dużo zdrowsze! .są najgorsze. Są pyszne.. gotowe ciastka. .Lody: Zamiast lodów mlecznych spróbuj lody z soków owocowych (np. konserwy). 10 chipsów to ok.Hot dog: Parówki niestety nie są dla Ciebie dobre. .Chipsy ziemniaczane.

czyli jak przyspieszyć trawienie i wydalanie pokarmów. że coś robię źle?” 68 . których powinnaś unikać jest znacznie krótsza od listy produktów. Tkanka Tłuszczowa Niczym Ośmiornica Czyli o tym czym jakie są przyczyny tworzenia się opony brzusznej i jak ją zlikwidować. ale wciąż nie tak płaski. jak powinien. Mój brzuch nie jest już miękki i wiotki jak kiedyś. “Od kilku miesięcy ćwiczę brzuszki. Zanim jednak przejdziemy do metabolizmu.Szczęśliwie lista pokarmów. Przed Tobą etap ostatni: Metabolizm . poruszmy jeszcze kwestię tak zwanej opony brzusznej. Czy to znaczy. które mają korzystne działanie na Twój organizm! Masz już za sobą dwa z trzech etapów utraty zbędnych kilogramów (Oczyszczanie i Termogeneza).

Jedynym skutecznym sposobem na płaski brzuch jest właściwe odżywianie. że tak zwany tłuszcz trzewiowy koncentruje się wokół naszych organów wewnętrznych. Niemożliwa jest transformacja tłuszczu w mięśnie. Gromadzący się tłuszcz trzewiowy jest bardzo niebezpieczny i z czasem prowadzi do zawyżonego poziomu cholesterolu oraz nadciśnienia. Ty też możesz mieć nadmierną kumulację tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są: stres. same ćwiczenia przynoszą znikome efekty w walce z brzuszkiem. wzdęcia i stany zapalne przewodu pokarmowego. W miarę jak się starzejemy. Badania jednoznacznie wskazują. to właśnie tłuszcz trzewiowy. Tak jak niemożliwa jest przemiana mięśni w tłuszcz. Powiększająca się opona wokół Twojej talii. 7-krotnie rzadziej mają problem z oponą brzuszną! 69 .Tak jak wiele innych osób. Niestety. bakterie. które jedzą więcej ryb i warzyw. wymienione czynniki sprawiają. że osoby. nieleczona alergia pokarmowa.

70 . Jeśli ośmiornicy odetniesz jedną łapkę. Po każdej takiej diecie. Każde takie odcinanie cząstek ośmiornicy sprawia.. że odrasta silniejsza i coraz trudniej się jej pozbyć. ta szybko się zregeneruje i powróci na stare miejsce. Twój organizm po prostu uodparnia się na dietetyczne skoki i przechodzi w stan magazynowania zapasów. trwała utrata wagi staje się coraz trudniejsza. musisz jednocześnie pozbyć się go również z reszty ciała.. które nie rozwiązują źródła problemu. Podobnie jest z „cudownymi dietami“. rozciągniętą w całym Twoim organizmie. Wyobraź sobie tkankę tłuszczową jako ośmiornicę.Aby tłuszczyk z brzucha zniknął. Tym razem z grubszą skórą.

to Twój pierwszy duży sukces! Utrata centymetrów wokół brzucha jest najlepszym miernikiem redukcji tkanki tłuszczowej w całym ciele. 71 .Wagę Zastąp Centymetrem! Gdy talia zacznie się wyszczuplać. Gdy znika brzuszek. masz pewność. że Twoja dieta oddziałowuje na źródło problemu.

a wraz z resztą zbędnych kilogramów. Przestrzegaj wskazówek zawartych w tym przewodniku. zniknie również napompowany brzuch! 72 .Rzeźbienie talii odbywa się w całościowym procesie spalania tkanki tłuszczowej.

nazywana jest podstawowym tempem przemiany materii. jest to prędkość. którą Twoje ciało spala. Metabolizm to ilość energii (kalorii). z jaką Twój organizm spala kalorie. Innymi słowy. aby podtrzymać funkcjonowanie organizmu. czyli BMR (z ang. etap II i III powinny być wprowadzane jednocześnie. z jaką pracuje Twój wewnętrzny motor. Basal Metabolic Rate).ETAP III: Metabolizm Uwaga: Dla optymalnego efektu. Podstawowe Tempo Przemiany Materii (BMR) Prędkość. Nasze ciało spala kalorie non stop. aby podtrzymać czynności życiowe. Wszelkie codzienne czynności jak: 73 .

a tkanka tłuszczowa rośnie. pracować nad wzmocnieniem swoich mięśni. sen. mają szybszy metabolizm i w stanie spoczynku spalają więcej kalorii? Dzieje się tak dlatego. Wiedziałaś. kondycji fizycznej oraz stosunku tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej. że mięśnie zużywają więcej kalorii na swoje utrzymanie. Twój metabolizm w stanie spoczynku zależy od wieku. że bardziej umięśnione osoby. To główny powód.jedzenie. powinny oprócz diety. oddychanie. że zapotrzebowanie kaloryczne Twojego organizmu spada. są odkładane w postaci tłuszczu. ale także gdy śpisz. Innymi słowy. Kalorie. niż tkanka tłuszczowa. myślenie konsumują kalorie. sprzątanie. pozostałe po zaspokojeniu energetycznym codziennych czynności. Wolny metabolizm sprawia. dla którego osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. poruszanie się. Mięśnie same spalają tłuszcz za Ciebie! Tymczasem 8 na 10 osób nie jest świadome tej zależności. 74 . możesz spalać tłuszcz nie tylko w trakcie aktywności fizycznej.

Mężczyźni są w znacznie lepszej sytuacji od nas. że mężczyźni mają genetycznie wyższą masę mięśniową. Ćwiczenia. przyspieszają metabolizm i pomogą Ci spalić zbędny tłuszcz. Kolejne 10% jest wykorzystywane na przetrawienie przyjętych pokarmów. pocenie się. Dla zobrazowania. Od godziny do trzech po 75 . Jak wspomniałam.Miałaś bardzo wysoki metabolizm zaraz po urodzeniu. prowadzące do zwiększenia masy mięśni. Twoja podstawowa Przemiana Materii określana jest przez ilość energii. metabolizm jest wyższy ze względu na wyższą aktywność komórek w rozwijającym się organizmie. Około 60-75% energii jest wydatkowana w czasie spoczynku na tego typu funkcje. którą Twój organizm konsumuje w stanie spoczynku na podstawowe czynności życiowe. niż w wieku 35 lat. Jest to spowodowane tym. Twój organizm wymaga 150 kalorii mniej.: praca serca.in. U młodych osób. Po 30-tce. gdyż ich naturalny metabolizm jest 10 – 15% szybszy od metabolizmu kobiet. utrzymywanie stałej temperatury ciała. oddychanie. metabolizm stopniowo zwalnia o 3 do 5% co każde 10 lat. Płeć również ma znaczenie. w wieku 55 lat. Podstawowe czynności życiowe to m.

Ilość kalorii spalanych w tym procesie.posiłku. w żołądku i przewodzie pokarmowym są trawione.Przekąskami zawierającymi dużą ilość cukru (słodycze.Dietami niskokalorycznymi .Siedzącym trybem życia Jak Przyspieszyć Metabolizm? Na szczęście istnieją niezawodne metody.) . które sprawią. Przykładowo. aby przetrawić cukier. by przetrawić stek. W procesie trawienia uwalniane jest ciepło (energia) . Co Zwalnia Twój Metabolizm? Jak przyczyniasz się do spowolnienia metabolizmu? . niż chrupki i tylko kilka kalorii.Atakami obżarstwa . składniki odżywcze we krwi. spalasz więcej kalorii.efekt termogeniczny. kolorowe napoje typu pepsi czy coca-cola. jest bezpośrednio uzależniona od rodzaju pokarmów jakie spożywasz. że Twój organizm będzie funkcjonował na najwyższych obrotach. słodzona guma itd. 76 .

na „tryb dzienny”. Jedz także 5-6 posiłków dziennie (umiarkowane porcje). kiedy przemiana materii była dużo niższa. Głodzenie się tylko spowolni spalanie kalorii 77 .Zawsze jedz śniadanie! Nie opuszczaj posiłków! Śniadanie pozwala Twojemu organizmowi przejść z „trybu nocnego”.

siedząc wygodnie w fotelu oglądając ulubiony serial).Zażywaj ruchu i świeżego powietrza. tym szybszy będzie Twój metabolizm i tym więcej kalorii będziesz spalać w stanie spoczynku (np. 78 . że 1 kg tłuszczu w Twoim ciele zużywa zaledwie 2-4 kalorie dziennie. Wiedziałaś. podczas gdy 1 kg mięśni samoczynnie spala nawet do 100 kalorii dziennie? Im większa masa mięśniowa. Mięśnie pracują za Ciebie na smuklejszą sylwetkę.

Jedz jak najwięcej pokarmów. pieprz kajeński. chili. 79 . imbir.guarana. które przyspieszają metabolizm: o Przyprawy .

80 . pomarańcze. papaja.o Owoce wspomagające produkcję L-kartyniny cytryny. limonki. mandarynki. guava.

Ma działanie przeczyszczające. Zawiera również sporo witamin. która poprawia ukrwienie skóry i kondycję włosów. które mają kłopoty z zaparciami i niedokrwistością. witaminę PP.o Agrest .in. m.polecany osobom. 81 .

korzystnie działają na układ kostny i moczowy. wspomagają przemianę materii.o Bakłażany . Są bogate w wapń.obniżają poziom cholesterolu we krwi. który wzmacnia kości i uczestniczy w procesach krzepnięcia krwi. 82 .

o Brokuły . 83 . które uszkadzają komórki.zawierają składniki działające ochronnie na serce i pochłaniające wolne rodniki.

84 .o Cykoria .pobudza wydzielanie soków żołądkowych i ułatwia trawienie.

85 .zawierają witaminy A. regulują pracę żołądka.o Czereśnie . B1 i B2 oraz minerały.

które poprawiają trawienie oraz wygląd skóry i włosów.jest niemal w całości jadalna (miąższ owocu. Najwięcej zdrowotnych właściwości mają pestki. kwiaty. 86 . Dynia w postaci gotowanej zalecana jest również w chorobach krążenia.o Dynia . liście i pestki).

o Gruszki .regulują przemianę materii i obniżają poziom cholesterolu. Są źródłem potasu i beta-karotenu. który wpływa na regenerację i odbudowę tkanek skóry oraz zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się. 87 .

o Jagody .mają właściwości przeciwwirusowe i bakteriobójcze. stąd owoce jagód polecane są przy biegunkach. 88 . Wpływają też korzystnie na wzrok. Zawarte w nich składniki uszczelniają błony śluzowe jelita.

o Pomidory . 89 . Poprawiają także pracę układu trawiennego.zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory i choroby serca.

zapobiegając zaparciom. 90 .działają pobudzająco na jelita.o Śliwki . Poprawiają przemianę materii i ułatwiają spalanie tłuszczu.

oprócz poprawy trawienia. Poleca się je również osobom chorym na nerki i wątrobę.o Winogrona . obniżają ciśnienie krwi oraz wpływają na koncentrację. wykazują też właściwości przeciwmiażdżycowe. 91 .

są bogate w błonnik i złożone węglowodany.o Produkty pełnoziarniste . utrzymując Twój metabolizm na wysokim poziomie. 92 .

zwiększają wydzielanie soków żołądkowych. krwawnik pospolity i szałwia lekarska. zapobiegają zaparciom oraz zmniejszają ilość cholesterolu. 93 . łopian. kruszyna. pokrzywa. Możesz pić wywary z pojedynczych składników.o Zioła .mniszek pospolity. jak też z mieszanek (do nabycia w sklepach zielarskich i aptekach). przyspieszają przemianę materii i redukcję tkanki tłuszczowej. fiołek trójbarwny. poprawiają pracę jelit.

2 łyżeczki prawdziwego miodu oraz ząbek przetartego czosnku zmieszaj i zażywaj jedną łyżeczkę przed posiłkiem (nie więcej niż 2-3 razy dziennie). Dodatkowo możesz wrzucić zgniecione nasiono anyżu. Mieszankę możesz przechowywać w lodówce przez 3 dni.Mój Sekret! Dwie naturalne receptury. posiadłaś już niemalże wszystkie tajniki szczupłego. który w niemalże magiczny sposób przyspiesza metabolizm: 1. tryskającego witalnością ciała. Zagotuj litr wody źródlanej z trzema łyżkami miodu. Pozostał jeden brakujący element – błonnik! 94 . Przelej napój do termosu i zabierz do szkoły albo pracy. Rozgrzeje Cię i przyspieszy metabolizm. szczyptą kurkumy i świeżo zmielonego pieprzu. Wypijaj szklaneczkę przed każdym posiłkiem. trzema łyżkami soku z limonki. 2. plasterkiem obranego imbiru. ½ filiżanki octu jabłkowego. Na tym etapie.

Podstawowe właściwości błonnika: .Pomaga w zaparciach. biegunce i bólach towarzyszących hemoroidom.Wędrując przez cały przewód pokarmowy.Błonnik Strażnikiem Szczupłego Ciała Przy temacie metabolizmu. Ten naturalny składnik owoców i warzyw pełni ważną rolę w procesach trawienia. Ułatwia regularne wypróżnienie się. 95 . przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza eliminację niestrawionych resztek. Regularne przyjmowanie błonnika gwarantuje prawidłowe działanie okrężnicy i zapobiega zaparciom. nie można ominąć błonnika. wchłania wodę. Błonnik ma również korzystny wpływ na poziom cholesterolu. . redukuje ryzyko raka jelit oraz uczucie głodu.

przez co zmniejsza ryzyko miażdżycy.. zostać zmetabolizowany.Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit.Stabilizuje stężenie glukozy we krwi. gdyż nie może on. obniża poziom ogólnego cholesterolu. które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. . Błonnik nierozpuszczalny obniża poziom trójglicerydów we krwi. co z kolei zmniejsza wydzielanie 96 . Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu. pęcznieje i wypełnia żołądek. . Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu. tak jak inne tłuszcze. Wchłaniając wodę. Dzięki swej konsystencji. usunięcie kwasów żółciowych z jelit. Błonnik rozpuszczalny (pektyny) jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych.Pomaga w walce z otyłością. zmniejszając uczucie głodu i przedłużając uczucie sytości.

.5 2. poziom azotynów w organizmie.7 97 . Przykładowo.4 5. Zawartość błonnika w 100 gramach / mililitrach produktu. metale ciężkie.2 6.2 5.insuliny i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Poniższa tabela wskaże Ci najlepsze źródła błonnika.4 8.Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich. a nawet substancje rakotwórcze. Błonnik (rozpuszczalny i nierozpuszczalny) pomaga eliminować z organizmu toksyny. kwasy żółciowe. porzeczkach i innych owocach (o ile nie były one nadmiernie opryskiwane).9 2. skutecznie obniżają pektyny (czyli błonnik) znajdujące się w jabłkach. Kasze i Ryż Kasza jaglana Kasza jęczmienna perłowa Kasza jęczmienna pęczak Kasza gryczana Kasza manna Ryż biały Ryż brązowy 3.

1 1.2 0.1 0.1 2.7 0.2 0.3 2.7 0.6 2.7 2.9 1.2 1.Makarony Makaron bezjajeczny Makaron dwujajeczny Makaron czterojajeczny Soki Sok ananasowy Sok cytrynowy Sok grejpfrutowy Sok marchwiowy Sok marchwiowo-jabłkowy Sok marchwiowo-jabłkowo-pomarańczowy Sok marchwiowo-pomarańczowy Sok pomarańczowy Sok pomidorowy Sok wielowarzywny Sok z czarnej porzeczki Owoce Agrest Ananas Arbuz Banany 3 1.3 1.1 0.1 0.8 98 .4 1.

1 2 7.9 6.Borówki Brzoskwinia Cytryna Czarne jagody Czereśnie Daktyle Figi Grejpfrut Gruszka Jabłko Jeżyny Kiwi Maliny Mandarynki Mango Marakuja Morele Morwy Nektarynki Papaja Pomarańcza Porzeczki białe 1.7 1.9 2.1 6.5 15.2 1.8 1.9 2 3.7 1.2 1.9 1.3 2.9 1.7 1.5 1.4 99 .7 2.3 8.1 1.

4 14.1 9.6 1.4 100 .7 12.3 8.Porzeczki czarne Porzeczki czerwone Poziomki Renklody Śliwki Truskawki Winogrona Wiśnie Żurawiny Owoce suszone Suszone banany Suszone brzoskwinie Suszone daktyle Suszone figi Suszone jabłka Suszone morele Suszone rodzynki korynckie Suszone rodzynki sułtańskie Suszone rodzynki zwykłe Suszone śliwki bez pestki Suszone śliwki z pestką Orzechy i Nasiona 7.5 3 4.9 7.3 10.8 1.9 10.8 16.6 6.3 6.6 1.5 7 6.7 2 2.

1 9.1 5.1 6 21.1 6.6 23.3 6.5 12.4 2.8 20.Dynia Kasztany jadalne (marony) Mak Migdały Orzechy arachidowe Orzechy kokosowe świeże (miąższ) Orzechy kokosowe suszone (miąższ) Orzechy laskowe Orzechy nerkowca Orzechy pekan Orzechy pistacjowe Orzechy włoskie Orzeszki ziemne Sezam Słonecznik Wiórki kokosowe Pieczywo Bułki grahamki Bułki kajzerki Bułki maślane Bułki pszenne zwykłe Bułki wrocławskie 1.9 1.5 2.9 7.9 6.1 2 2.5 8.3 13.5 8.1 2 101 .

7 6.Chałka Chleb graham Chleb baltonowski Chleb chrupki Chleb mazowiecki Chleb praski Chleb pumpernikiel Chleb wiejski Chleb zwykły Chleb żytni jasny Chleb żytni pełnoziarnisty Chleb żytni razowy Chleb żytni razowy na miodzie Chleb żytni razowy z soją i słonecznikiem Chleb żytni staropolski Pieczywo tostowe Rogale maślane Produkty zbożowe i śniadaniowe Bułka tarta Chrupki kukurydziane Kiełki pszenne Mąka pszenna typ 500 2 5 4.7 6.1 5.6 102 .7 6 4.9 4.1 2 6.5 5.7 4.3 2.9 5.4 4.1 7.6 4 2.6 4.4 6.

Musli owocowe Musli z rodzynkami i orzechami Otręby pszenne Płatki jęczmienne Płatki kukurydziane Płatki owsiane Płatki pszenne Płatki żytnie Ryż preparowany Przetwory owocowe Ananas w syropie Brzoskwinie w syropie Dżem owocowy niskosłodzony Dżem owocowy wysokosłodzony Powidła śliwkowe Przetwory warzywne Fasolka szparagowa cięta konserwowa Fasolka flageolet konserwowa Frytki ziemniaczane Groszek zielony konserwowy Ketchup Kiszona kapusta

8 9,7 42,4 9,6 6,6 6,9 10,1 11,6 5

1 0,9 0,8 0,9 1,8

2,4 6,7 2,9 5,7 3,2 2,1
103

Koncentrat pomidorowy 30% Kukurydza konserwowa Ogórek kiszony Papryka czerwona konserwowa Pędy bambusa konserwowe Popcorn Słodycze i Wypieki Babka biszkoptowa Baton Bounty Baton Kit Kat Baton Mars Baton Milky Way Baton Snickers Baton Twix Chipsy bekonowe Chipsy paprykowe Ciasto drożdżowe Czekolada deserowa Czekolada gorzka Czekolada mleczna Czekolada mleczna z orzechami Czekolada nadziewana

2,8 3,9 0,5 1,8 1,4 10

0,9 5,4 1,9 1 0,5 2,9 1 8,7 8,4 1,6 1,4 1,7 0,7 0,4 0,3
104

Delicje szampańskie Eklery z bitą śmietaną Herbatniki Jagodzianki Kakao proszek Keks bakaliowy Markizy Paluszki Pierniczki w czekoladzie Piernik z bakaliami Ptysie z bitą śmietaną Sernik z rodzynkami Wafle nadziewane Warzywa i Grzyby Awokado Bakłażany Botwina Bób Brokuły Brukselka Buraki Cebula

0,7 0,5 1,3 2,1 5,7 3,6 1,2 1 2 2,7 0,3 0,8 1,2

6,7 3,3 4,4 5,8 2,5 5,4 2,2 1,7
105

5 2.6 0.6 5.4 6.4 2.1 2.8 2.1 2.2 3.4 3.Chrzan Cukinia Cykoria Czosnek Dynia Endywia Fasola szparagowa Groszek zielony Jarmuż Kabaczek Kalafior Kalarepa Kapusta biała Kapusta czerwona Kapusta pekińska Kapusta włoska Karczochy Koper ogrodowy Kukurydza Lucerna kiełki Marchew Ogórek 7.2 2.9 2.9 6 2 1.3 1 1 4.5 1.4 2.1 2.5 106 .

6 2.5 1.7 3.6 1.3 2.2 2 4.9 4.6 2.8 3 2.5 107 .9 1.2 2.5 3.5 2.4 4.Papryka Pasternak Pędy bambusa Pieczarka Pietruszka korzeń Pietruszka liście Pomidor Por Rabarbar Rzepa Rzeżucha Rzodkiewka Sałata Seler korzeń Seler liście Soczewica kiełki Soja kiełki Szczaw Szczypiorek Szparagi Szpinak Ziemniaki 2 4 2.5 1.2 1.2 3.

W przeciwnym wypadku. oleje i pozostałe produkty tłuszczowe. błonnik cementuje się w układzie pokarmowym.3 15. Uwaga: Wraz z błonnikiem. mleko i naturalne przetwory.7 Produkty pochodzenia zwierzęcego (mięso i naturalne przetwory.7 25 4. ryby. a także alkohole. Gratulacje! 108 .Warzywa strączkowe suche Fasola azuki Fasola biała Fasola czerwona Fasola pstra Groch Soczewica czerwona Soja 4.9 15. jaja). powinnaś dostarczać organizmowi więcej płynów. masło.3 15 8. nie zawierają błonnika. dając efekt przeciwny do zamierzonego.

Spożywaj ich jak najwięcej. ♦ Wiesz. że aby zmiana była trwała. czyli oczyszczenia organizmu. czy jeszcze nie . 109 . które są naturalnymi spalaczami tłuszczu. musisz jeść. ♦ Wiesz co jeść. czy już zdajesz sobie z tego sprawę. niż stosując jakąkolwiek inną dietę! Podsumowując: ♦ Wiesz. że aby schudnąć. by na stałe cieszyć się szczupłym ciałem. aby się najeść i schudnąć: o Poznałaś pokarmy. Tych unikaj. musisz zacząć od przygotowania fundamentów. ♦ Wiesz.Bez względu. co robić by przyspieszyć Twój metabolizm. o Poznałaś pokarmy.masz teraz większe szanse. które blokują trawienie tłuszczy i przyspieszają ich odkładanie się w Twoim ciele.

Koniecznie podziel się też swoimi rezultatami! 110 . a jednocześnie zregenerować cały organizm! Pora na pierwszy koktajl oczyszczający ☺ Powodzenia! p. Czekamy na Twój komentarz dotyczący programu.♦ Wiesz jak zrzucić zbędne kilogramy.s.