You are on page 1of 60

YENİ OPEL ASTRA AİLESİ.

11 MİLYON HAYRANI OLAN AİLE.
İÇİNDEKİLER
Astra, Avrupa’nın en popüler otomobillerinden biri ve yine herkesi etkilemek için sahneye çıkıyor. 11 milyondan fazla müşteriden ilham alan uzmanlarımız tüm aileye yenilikler ve gelişmiş teknolojiler ekledi. Her yeni Astra, kalite, güvenilirlik ve sürüş dinamikleri üzerine inşa ediliyor. Hayatınızın bir parçası Astra olacağı için mutlu olacaksınız.

YENİ OPEL ASTRA AİLESİ

04 18 30 32 36 38 40 42 44 46 48 50 56 58

Yeni Astra Modeller Şasi ve Sürüş Güvenlik ve Yenilikler Konfor Çok Yönlülük FlexFix® Müzik ve Bilgi Sistemleri Aksesuarlar Motorlar ve Şanzımanlar Jantlar ve Lastikler Döşemeler ve Yüzeyler Renkler Opel Servis

Bu kataloğun içeriği baskıya girdiği tarihte doğrudur (02/2013). Özellikler ve donanımda zaman sınırlaması olmaksızın değişiklik yapma hakkımız saklıdır. En güncel bilgi için lütfen Opel bayinize danışınız.

.

hiç olmadığı kadar şık ve donanımlı. 05 . Göze çarpan ve bakışları odaklayan tasarımı da artık daha fazla dikkat çekiyor.AİLEDEN GELEN İHTİŞAM. Yeni Astra ailesi. Teknolojik yenilikler dizisi ile Astra ailesi kompakt sınıfta bir kez daha öncülüğü üstleniyor.

Seçkin dış tasarımı hemen göze çarpıyor ve iç tasarım. Yeni Astra Sedan. 06 . en ince noktalarda bile üstün kalitede.IŞILDAYIN. Opsiyonel AGR onaylı ergonomik spor koltuklarıyla Yeni Astra Sedan. Astra ailesinin yaşayan tasarımına sadık kalıyor. Gelişmiş Watt’s bağlantılı arka süspansiyon sürüşü ve yol tutuşu son derece dinamik kılıyor. sizi konfor içinde ağırlıyor.

.

Koltuklar. 08 . ŞIK. ağırlığını koyuyor ve sürüşü yaşayan bir ana dönüştürüyor. İHTİŞAMLI. sürüşü ve yol tutuşu daha dinamik bir hale getirirken opsiyonel FlexRide sürüşe duyarlı şasi teknolojisi ile aracınızın sürüş karakterini değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede rahatlıyor ve yola odaklanıyorsunuz. Ayrıca bagaj kapağının altında eşyalarınız için fazlasıyla yer bulunuyor. Geniş ve şık Yeni Astra Sedan. giriş modelinde bile mükemmel destek ve konfor sunuyor. LED gündüz farları ile Astra'nıza daha üstün bir şıklık eklerken AGR onaylı ergonomik spor koltuklar ise hem sürücü hem de yolcular için rakipsiz bir destek sunarak her yolculuğu daha keyifli bir hale dönüştürüyor. Watt's bağlantılı arka süspansiyon.BAŞ DÖNDÜRÜCÜ.

.

.

Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL). 11 . güvenlik. 1 2012 DEKRA Kullanılmış Araç Raporu. DEKRA.HAREKET HALİNDEKİ KİLOMETRE TAŞI. 230 model arasından Astra ailesine verildi. Dinamik yeni tasarımı sayesinde Opel Astra hatchback. kalite ve çevre konularında dünyanın önde gelen kurumlarından biri olarak biliniyor. Yeniliklerle dolu. Geri Görüş Kamerası ve Gelişmiş Park Pilotu gibi akıllı sürüş asistanı sistemler sunan Yeni Astra. dünyanın en şık kompakt otomobillerinden biri. “En İyi Bireysel Araç” kategorisinde birincilik. Üstelik Astra ismi güvenilirliğin bir işareti ve bunu kanıtlayan bir ödüle1 sahip. sınıfının her anlamda lideri konumunda.

5501 litrelik bir saklama alanı bulunuyor. Yeni Astra Sports Tourer. Astra Sports Tourer ile yükleme ve düzenleme çocuk oyuncağı. Güçlü ve heykelsi tasarımıyla kategorisine ağırlığını koyan Yeni Astra Sports Tourer’ın arkasında. 12 . 1. saklama imkanlarına stil katıyor.DİKKAT ÇEKME SIRASI SİZDE. FlexRide sürüşe duyarlı şasi sisteminde olduğu gibi tek tuşla yapabiliyorsunuz. lastik onarım seti hariç ve arka koltuk minderleri öne eğilmiş halde. Üstelik bunu FlexFold koltuk katlama sistemi. ama asıl önemli olan olağanüstü bir sürüş keyfi sunması. Sports Tourer’da işinizi kolaylaştıracak mutlaka akılcı bir özellik bulunuyor. İçeride nereye bakarsanız bakın veya ne yapmak isterseniz yapın. 1 Arka koltuklar katlı.

.

Bu tam entegre opsiyon. Astra’nızın tamponundan bir çekmece gibi kolaylıkla açılabiliyor. Eğer bisiklete meraklıysanız FlexFix®’i seveceksiniz. Bagaja kolay erişim içinse bu sistemi eğebiliyorsunuz. Bu sayede bisikletinizi aracınıza kolaylıkla yükleyebiliyorsunuz. Opsiyonel FlexFix® adaptörü ile iki bisiklet daha taşıyabiliyorsunuz. 14 .DAHA FAZLASINI İSTEYİN.

.

.

HER SÜRÜŞÜ YAŞAYAN BİR ANA DÖNÜŞTÜRÜN.
Kompakt sınıfta Yeni Astra’nın iç tasarımı, bir üst sınıfın kalitesini yansıtıyor. Günlük sürüş konforu sizi çepeçevre sarıyor. Sürücü ve yolcuların ferah ve seçkin bir şekilde tasarlanmış kokpitte ağırlanması için tek bir şey düşünüldü: Siz. Gelişmiş materyaller ve ergonomik gösterge düzeni, kalite duygusuna katkıda bulunuyor. Özellikle de çok fazla yol yapan biriyseniz Astra, kategorisinde pek sık göremeyeceğiniz türden opsiyonel özellikler sunuyor. Sırtınızı düşünen AGR1 onaylı ergonomik spor koltuklar, bilmediğiniz yollarda yönünüzü bulmanızı sağlayan NAVI 600 sistemi gibi opsiyonel özellikler bulunuyor. Bluetooth® bağlantısına sahip bilgi ve eğlence sistemleriyse gittiğiniz her yerde bağlantıda kalmanıza yardımcı oluyor.

1

GR (Aktion Gesunder Rücken e. V.) sağlık uzmanlarından oluşan bağımsız bir tıbbi kurum. Resimde Türkiye’de sunulmayan donanımlar görülebilir. 17

EDITION.
Astra Hatchback ve Sedan gövde tipleri ile sunulan Edition modeli ile çıktığınız her yolculukta konforu ve güvenliği hissedeceksiniz.

Resimde Türkiye’de sunulmayan donanımlar görülebilir. 18

1.

2.

1. Elektrikli ön ve arka camlar. Edition modelinde standart olarak sunulan elektrikli ön camları tek dokunuşunuzla tamamen açıp kapatabiliyorsunuz. 2. 4 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu. Edition modelinde standart olarak sunulan 4 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu sırt sağlığınızı düşünen bir karaktere sahip. 3. Isıtmalı yan aynalar. Soğuğa ve buzlanmaya karşı etkili yan aynalar elektrikli kontrol mekanizmasına sahip ve açık bir görüş sunuyor.

3.

4. Hız Sabitleyici (Cruise Control). Direksiyon simidi üzerinden belirlediğiniz hızı korumanıza yardımcı oluyor ve belirlediğiniz hızı aştığınızda sizi uyaran bir özelliği bulunuyor. Hız Sabitleyici, tüm Yeni Astra modellerinde standart olarak sunuluyor. CD 300. Edition modelinde 4 x 20 W güce sahip dört hoparlör, CD 300 sistemi ile standart geliyor. Tüm kontroller direksiyon simidi üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca CD 300’de MP3 ve WMA desteğine ek olarak taşınabilir müzik çalarlar için AUX girişi bulunuyor.

4.

19

20 . Resimde Türkiye’de sunulmayan donanımlar görülebilir.BUSINESS Sadece Astra Sedan gövde tipi ile sunulan Business modelinde günlük iş veya özel amaçlı kullanımlarınızda ihtiyacınız olan konfor ve tasarım özellikleri elinizin altında.

Astra’nızın göze çarpan en önemli unsurlarından biri olan 17˝ alaşımlı jantlar.1. 3. direksiyon üzerindeki tuşlarla veya ses kontrolü ile çağrı yapıp cevaplayabiliyorsunuz. Ayrıca CD 400’de MP3 ve WMA desteğine ek olarak taşınabilir müzik çalarlar için AUX ve USB girişi bulunuyor. Bluetooth®. 2. CD 400 sisteminde ayrıca Dinamik Ses İşlemcisi. Kötü hava koşullarında daha rahat fark edilmenizi sağlayan ön sis farları. . Handsfree cep telefonu bağlantısı sayesinde. CD 400. 7 kollu tasarımıyla ayrıcalıklı bir şıklığa sahip. 17˝ alaşımlı jantlar. Tüm kontroller direksiyon simidi üzerinden yapılabiliyor. 2. CD 400 sistemi ile standart geliyor. Business modelinde 4 x 20 W güce sahip 6 hoparlör. Ön sis farları. altı farklı ekolayzır ayarı ve hıza duyarlı ses ve bas kontrolü standart olarak geliyor. 1. 3. Astra’nızın ön yüzüne karakteristik bir dokunuş ekliyor.

ENJOY ACTIVE. Yeni Astra Enjoy Active. Enjoy Active’de 17˝ alaşımlı Titanyum jantları. günlük sürüşünüze şık bir dokunuş ekliyor. 22 . Salta koltuk döşemesi ve karartılmış camlar hem iç hem de dış tasarımda fark yaratıyor.

.

4. Yokuşta Kalkış Desteği ile birlikte sunulduğunda aracın yokuşlarda geri ya da ileri istemsiz kaymasını önleyerek zahmetsiz. 1. Elektronik Park Freni. 5. Göze çarpan en önemli unsurlardan biri olan 17˝ alaşımlı jantlar. 24 . Yan sayfada Türkiye’de sunulmayan donanımlar görülebilir. Gündüz Farları. 2. Opel’in karakteristik kanat şeklini yansıtan gündüz farları sürüş güvenliğinizi artırıyor. artırılmış konfor ve güvenlik sunuyor. çok kollu tasarımı ve özel Titanyum rengiyle Astra'nızın sportif görünümüne büyük bir katkıda bulunuyor.1. özel kabartma desene sahip. 3. Astra’nıza sportif bir dokunuş ekleyerek yolcularınızı meraklı gözlerden koruyor. 3. Sadece Enjoy Active’e özel Salta koltuk döşemesi. siyah renkte Salta koltuk döşemesi sunuluyor. Karartılmış arka camlar. 4. 17˝ alaşımlı jantlar. Dokunmatik elektronik park freni hem artırılmış park güvenliği hem de azaltılmış sürücü eforu sunuyor. Yeni Astra Enjoy Active’de konforlu sürüşlerinize stil katan. 2.

25 .5.

3. 17˝ alaşımlı jantlar. 2. Hatchback. 1. 1. Çarpıcı iç tasarım öğelerini Watt’s bağlantılı arka süspansiyon ile birleştirerek Astra’nıza kesinlikle daha sportif bir sürüş ve duygu katıyor. LED gündüz farları ve CD 400 Radyo/CD/MP3 çalar sistemi ile opsiyonel 18˝ alaşımlı sportif jant tasarımı sayesinde Sport’ta aracınızın sınırlarını keşfetme fırsatı bulacaksınız. Bu jantların etkileyici tasarımı dinamik dış tasarıma katkıda bulunurken iç tasarım kalitesine vurgu yapıyor. Astra’nızın üstün teknolojiyle donatıldığının bir diğer kanıtı. otomobilinde sportif dokunuşları sevenler için ideal bir seçim. Bu yüzden Astra Sport’un spor deri direksiyon simidini kavradığınız an yol tutuş kalitesini hissedeceksiniz. Spor deri direksiyon simidi sadece hatchback gövde tipi ile sunulmaktadır. Yan sayfada Türkiye’de sunulmayan donanımlar görülebilir. Sportif sürüş sadece büyük boy jantlar ve büyük hacimli motorlar demek değildir. Sedan ve Sports Tourer gövde tipleri ile sunulan Sport donanımı. Spor deri direksiyon simidi. . 2. LED Gündüz Farları.SPORT. Halojen farlara kıyasla daha enerji verimli ve daha dayanıklı LED farlar. 26 3.

.

28 . Astra Hatchback. konforlu Morrocana deri-kumaş kombine koltuklar ve kırmızı eşsiz ortam aydınlatması ile birleşerek size kusursuz bir keyif sunuyor. 9 farklı otomatik aydınlatma moduna sahip Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL+). Sedan ve Sports Tourer gövde tiplerinde sunulan Cosmo’da gelişmiş teknolojiler ve tasarım unsurları hem iç hem de dış tasarımda göze çarpıyor.COSMO. Resimde Türkiye’de sunulmayan donanımlar görülebilir.

1. Kapı eşikleri. Astra’nıza kusursuz bir şıklık katan çok kollu tasarıma sahip bu jantlar gittiğiniz her yerde bakışları üzerinize çekecek. Kapıyı açtığınız andan itibaren kalite duygusu etrafınızı saracak. 29 . 4. ECC’nin çift bölgeli ayarı sayesinde hem sürücü hem de yolcu için ayrı sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz. 4. Krom cam çerçevesi ve kapı kolları. tasarrufunda bulunuyor. Gelişmiş kompresörü sayesinde sadece ihtiyacı olduğunda soğutma yaparak yakıt 3. polen ve koku filtresi sayesinde istenmeyen kokuları aracın dışında tutuyor. 2. 2. Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC). 17˝ alaşımlı jantlar. 3. Bu krom kaplı cam çerçeveleri ve kapı kollarıyla Cosmo’nun şık dış tasarımına daha da çok vurgu yapabilirsiniz. 1. Şık bir izlenim bırakmak söz konusu olduğunda küçük bir dokunuş ile büyük bir etki yaratabilirsiniz.

2. 1. Eğer her yolculukta aracınızın sürüş karakterini değiştirmek isterseniz sizin sürüş stilinize otomatik olarak adapte olan FlexRide Sürüşe Duyarlı Şasi Sistemi gibi opsiyonlar bulunuyor. Eğer virajlarda aracınızı zorlamayı seviyorsanız Watt’s bağlantılı arka süspansiyon1 ile bunu yapabiliyorsunuz. 30 . Sürekli Süspansiyon Kontrolü (CDC) sistemini kullanarak FlexRide size en mükemmel yol tutuşu vermesi için süspansiyon sertliğini otomatik olarak ayarlıyor. dengeli ve hassas bir yol tutuş sağlıyor. Bu sistemin kullanımıyla arka aks. “Tour” modunda ise süspansiyonların yumuşaması ile ekstra konforlu bir sürüş yapabiliyorsunuz. aydınlatmaları beyazdan dinamik kırmızıya dönüşüyor.HER RUH HALİ İÇİN FARKLI BİR SÜRÜŞ MODU. gaz pedalı ve otomatik şanzımanın (varsa) tepkisi aniden hassaslaşıyor.3 modelinde sunulmamaktadır. “Tour” ve “Normal” arasında değiştirebiliyorsunuz. “Sport” moduna geçtiğinizde ise direksiyon. Watt’s Bağlantılı Arka Süspansiyon. 1 Hatchback gövde tipinde Edition modellerinde ve Enjoy Active 1. istemsiz yanal kaymayı önleyerek kusursuz bir yol tutuş sağlıyor. Astra’nın temelinde yatan Alman mühendisliği. pürüzsüz. FlexRide Teknolojisi. Virajlı yollarda üstün yol tutuş ve konforlu bir sürüş için Yeni Astra’nız Watt’s bağlantılı arka süspansiyon1 ile geliyor. Sport tuşuna tek bir dokunuşunuzla tüm gösterge 1. FlexRide ayrıca gösterge paneli aydınlatmasını da değiştiriyor. FlexRide tuşuna basmanızla Astra’nızın bütün sürüş dinamiklerini “Sport”.

31 .2.

İLERİ GÖRÜŞLÜ FARLAR. manevralara. gündüz sürüşü kadar rahat ve güvenli. ödüllü1 Gelişmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar (AFL+) sunan ilk otomobil. Karşıdan gelen veya önde seyreden araçları tespit ettiğinde far huzmesini otomatik olarak değiştirerek gece sürüşünü hem kolay hem de daha güvenli kılıyor. HBA. Kısa farların aksine. Yeni Astra’nın önemli bir diğer kalite unsuru. farklı hızlara. Uzun Far Asistanı (HBA). Sınıfında. AFL+’nin bir fonksiyonu olarak sunuluyor. Akıllı sürüş asistanları. 32 . yakıt tüketimini artırmadan trafikte daha rahat fark edilmenizi sağlar. AFL+ ile gece sürüşü. LED Gündüz Farları. hava ve trafik koşullarına göre otomatik olarak ayarlayarak görüşü ve güvenliği artırıyor. Ön cama monte edilen bir kamera ve direksiyon tepkilerini sürekli takip eden akıllı sistem aracılığı ile far huzmesini ve yönünü.

Kötü hava koşullarında daha iyi görüş sağlamak için sileceklerle veya yağmur sensörleriyle birlikte devreye girer. ön farların parlaklığını ve menzilini % 15 oranında artırır.Yaya Aydınlatması (30 km/saat hıza kadar). görüş alanınızı genişleterek yol kenarında tehlike yaratabilecek durumları önler. Göz kamaştırmadan. daha parlak ışık sağlar. Şehir Aydınlatması (30–55 km/saat hızlarda). Direksiyon açısı ve hızına göre devreye giren farlar. Otoyol Aydınlatması (115 km/saat ve üzeri hızlarda). Yanlara doğru daha geniş görüş sağlayabilmek için ışığı 90 derece sola veya sağa düşürür. Standart farlardan daha alçak ve daha geniş bir alana doğru ışık veren bu sistem. Çevre Yolu Aydınlatması (55–115 km/ saat hızlarda). 70 metrelik alanı. standart kısa farlardan daha yüksek ve daha parlak ışık sağlar. Yanlara doğru 8 derece daha fazla yayılan ışık. Kavşak Aydınlatması (40 km/saat hıza kadar ve geri viteste). virajda 15 dereceye kadar dönme özelliğine sahiptir. 33 . Dinamik Viraj Aydınlatması (tüm hızlarda). Xenon teknolojisi sayesinde Gelişmiş Uzun Far Asistanı. Gelişmiş Uzun Far Asistanı. Standart kısa farlardan daha geniş yayılımlı. sokak ışıklandırmasına ve aracın hızına göre devreye girer. Kötü Hava Aydınlatması (70 km/saat hıza kadar). 1 Alman sigorta şirketi Allianz tarafından. 140 metrelik aydınlatma mesafesi sağlar. yol kazalarının sıklığını ve şiddetini azaltarak sürüşü daha güvenli hale getiren teknolojiler için verilen Genius 2010 güvenlik ödülü. diğer sürücülerin gözünü almadan aydınlatır.

ISOFIX çocuk koltukları için sabitleme noktaları bulunuyor. her lastiğin basıncını sensörler aracılığıyla kontrol ederek herhangi bir sorun olduğunda sürücüye bildiriyor. Sistematik güvenlik. Her Astra’da çok sert ve yüksek gerilimli çelik yolcu hücresi bulunduğu gibi ön hava yastıkları ve koltuklara monte yan hava yastıkları standart sunuluyor. Kapsamlı hava yastığı korumalarına ek olarak sürüşü hem daha rahat hem de huzurlu hale dönüştüren aktif ve pasif güvenlik teknolojileriyle çevrelendiğinizi bilmek içinizi rahatlatıyor. TPMS.YOLCULUĞUNUZUN GÜVENLİ TARAFINDA YOL ALIN. 34 . Gelişmiş güvenlik özellikleri arasında hem ön hem de arka yolcular için perde hava yastıkları. aynı zamanda en güvenli otomobillerden biri. Lastik Basıncı Takip Sistemi (TPMS) sunuluyor. Astra sadece popüler bir otomobil değil.

35 . aracınızı park edebilirsiniz. Frenleri bir süre daha tutarak istemsiz olarak öne ya da arkaya kaymanızı önlüyor.1 Yüksek çözünürlüklü NAVI 600 ekranınızda aracınızın arkasını açık bir şekilde gösteren RVC. Hatchback modeliyle sunulmaktadır. 1. HSA ile yokuşlarda kolaylıkla kalkış yapabilir. 3. hatta direksiyon açısını bile gösteriyor. 2. Park esnasında manevralarınızda size ne kadar ileri ya da geri gitmeniz gerektiğini. 3. 1 Geri Görüş Kamerası (RVC). uygun bir park alanı olduğunda size haber veriyor. Geri Görüş Kamerası (RVC) ve ekranı. 2.1. Paralel park esnasında size yardımcı olan bu sistem. Yokuşta Kalkış Desteği (HSA). geri vitese geçildiğinde otomatik olarak devreye giriyor ve gösterilen yatay çizgiler bir ölçek sağlıyor. Gelişmiş Park Pilotu (APA).

Sırtınıza daha fazla destek sunması için dört yönlü elektrikli bel desteği ayarı yapmanıza imkan veriyor. 36 . Bu opsiyonel ön koltuklar Opel tarafından üretildi ve bağımsız bir sağlık kuruluşu olan AGR tarafından sırtınız için mükemmel olarak değerlendirildi. Yeni Opel Astra’nın perde arkasında çalışan tasarımcılar ve mühendisler en küçük detayların bile üzerinde oldukça düşündüler.SIRTINIZI DÜŞÜNÜYORUZ. Konforunuzda fark yaratan da bu ince detaylar. AGR onaylı Ergonomik Spor Koltuklar.

1 Geleneksel el frenlerine kıyasla Elektronik Park Freni çok daha zahmetsiz ve konforlu olmasıyla biliniyor. 2 Hatchback Cosmo için Choccachino kumaş ile sunulmaktadır. Kol dayama desteği ayrıca opsiyonel orta konsolun bir parçası olarak da sunulabiliyor ve kapaklı saklama bölmesine ek olarak 2 bardak tutucu ile birlikte sunuluyor. 37 . 1 Astra Edition için sunulmamaktadır. Bu özel kaplama ile kumaşlar nefes alma özelliğini yitirmeden yumuşak yüzeylerini koruyor. Koltuklar için nanoteknoloji. Ayrıca önde ayarlanabilir kol dayama desteği ile artırılmış konfor sunuyor. Su geçirmeyen ve hem lekelere hem de bakterilere dayanıklı Nano Tech kaplama2 ile Opel son teknolojiyi kullanıyor.Elektronik Park Freni ve kol dayama desteği.

kolay erişimi. FlexFold Koltuk Katlama Sistemi. Arka koltuk minderlerini çıkarttığınızda bagaj hacmini daha da artırabiliyor ya da ön koltuklar için daha fazla bacak mesafesi elde edebiliyorsunuz. kancaları ve bölmeleri. bagaj kapağında bulunan tuşa bastığınızda katlanabilir arka koltukları tek tek ya da hepsini birden katlayabiliyor. kullanıcı dostu iç tasarımla birleştiriyor. 38 . Bu eşsiz sistem. Esnek. Astra’nızı ihtiyaçlarınıza göre değiştirebileceğiniz bir düzen içinde tutabiliyorsunuz.2 FlexFold sayesinde tek bir tuşa basarak bagaj hacmini artırabiliyorsunuz. Opel’e özgü Flex Floor1 gibi yenilikler ve FlexOrganizer®2 ağları.PRATİK ÇÖZÜMLER. çok yönlü ve yeniliklerle dolu Yeni Astra ailesi.

1. Astra hatchbackinizin bagaj bölmesinin altında ihtiyacınıza göre ayarlayabileceğiniz özel bir saklama alanı yaratmanıza olanak veriyor. En yüksek konumda ise Flex Floor arka tampon eşiğiyle aynı hizaya gelerek ağır eşyaları kolaylıkla indirip yüklemenize imkan veriyor.1 Dayanıklı ve hareket edebilir bu panel. Orta konumda ise değerli veya kırılabilir eşyalar için saklama alanı oluşturulabiliyor. 2 Sadece Sports Tourer gövde tipi için sunulmaktadır. 1 Sadece hatchback gövde tipi için sunulmaktadır. Flex Floor Esnek Bagaj Bölmesi. 39 .1. Flex Floor en alçak konumdayken ana bagaj alanı en yüksek seviyede oluyor.

40 . Astra hatchback ve Sports Tourer için opsiyonel olarak sunuluyor. İhtiyacınız olmadığı durumda taşıyıcı sistemi tampona doğru iterek gözden uzakta tutun. Konumu sayesinde kolaylıkla erişebiliyorsunuz. size istediğiniz zaman istediğiniz yerde bisiklet sürme keyfini sunuyır. Opel’in tam entegre FlexFix® bisiklet taşıyıcı sistemi ve FlexFix® adaptörü sayesinde dört bisiklet birden taşıyabiliyorsunuz. FlexFix®. FlexFix® Entegre Bisiklet Taşıyıcı Sistem.BİSİKLETİNİZİ YOLCULUĞA ÇIKARIN.

1. 1 Eğme fonksiyonu sadece Astra Sports Tourer için sunulmaktadır. Elbette bisikletleri taşırken bagaja erişim ihtiyacı duyacaksınız. 2. 2. Sports Tourer ile iki bisiklet daha taşımak isterseniz bu opsiyonel küçük adaptörü kullanabiliyorsunuz. 41 . Bu yüzden Astra’nızın FlexFix® sistemini. bagaja kolay erişebilmeniz için eğebiliyorsunuz. Bagaja kolay erişim. FlexFix® adaptörü.1 Bisikletleriniz sisteme sabit olduğu için güven içinde taşınıyor.1.

2. 1 Edition ve Enjoy Active modeli için sunulmamaktadır.BAĞLANTIDA KALIN. 1. CD 400. 1. Stil Paketi ile birlikte opsiyonel olarak satın alınabiliyor. CD 400 için ayrıca Blutooth® cep telefonu bağlantısı. altı farklı ekolayzır ayarı ve hıza duyarlı ses ve bas kontrolü standart olarak geliyor. 42 . CD 400 sisteminde ayrıca Dinamik Sesİşlemcisi. Yeni Astra ailesi için sunulan donanımlar gerçek hayatta ihtiyaç duyulan şeyleri temel alıyor. Sport ve Cosmo modellerinde 4 x 20W güce sahip altı hoparlör bulunuyor. tüm yolcular keyifli bir yolculuk geçirecek. CD çalabilen sistem MP3 ve WMA dosya formatı desteği sunuyor ve taşınabilir müzik çalarlar için standart olarak AUX-in ve USB girişiyle sunuluyor.1 Business. Bu yüzden olmanız gereken yerde vaktinde olmanızı sağlayan geniş yelpaze multimedya seçenekleri bulunuyor. Bluetooth® sistemlerinde navigasyona.

akıllı telefonları veya USB bellekleri Astra’nızın müzik ve bilgi sistemine bağlayarak müziklerinize direksiyon simidi üzerinden kontrol ederek erişebiliyorsunuz. Handsfree cep telefonu bağlantısı sayesinde. direksiyon üzerindeki tuşlarla veya ses kontrolü ile çağrı yapıp cevaplayabiliyorsunuz. Geri Görüş Kamerası özelliği NAVI 600 ile Hatchback modellerinde standart olarak sunulmaktadır. 3. NAVI 600. 3. müzik ve bilgi sistemi ekranında görüntüleniyor. NAVI 600. orta konsolda görüş alanınız dahilindeki 7˝ yüksek çözünürlüklü. renkli. Sport ve Cosmo modelleri için opsiyonel olarak sunuluyor. USB veya aux-in girişleriyle harici cihazlar bağlayabiliyor.2. 43 . Navigasyon bilgileri. USB ve Bluetooth® teknolojisi. USB arayüzüyle çoğu taşınabilir müzik çaları. 7 premium hoparlör ile kusursuz ve kaliteli bir sesin keyfini sürebiliyorsunuz. navigasyon datasını dahili SD kart okuyucusu ile alıyor. Sistem.

Astra’nız. Sports Tourer’ınızın bagaj bölümünde her iki yanda da bulunan opsiyonel FlexRail® rayları ile pratik FlexOrganizer® sistemi sayesinde eşyalarınızı güven içinde sabitleyebiliyorsunuz. FlexOrganizer® aksesuarları. Yüksek köşeleri ve kaydırmayı önleyen özel yüzeyi sayesinde eşyalarınızı güven içinde taşıyabiliyorsunuz. 1. numaralı donanıma ek olarak 2. 4.AKSESUARLAR. 4. 3. ondan isteyebileceğiniz her şey düşünülerek tasarlandı. Ayarlanabilir gizli bagaj bölmesi. ihtiyacınıza göre düzenleyebileceğiniz bu bölmede alüminyum separatörler sayesinde her yükü dilediğiniz gibi güven içinde taşıyabiliyorsunuz. Bagaj zemininin altında 3. Kırılabilir veya zarar görülebilir eşyaların saklanması için 1. Sert kargo tepsisi. numarada görülebilen esnek sabitleme filesi bulunuyor. Esnek ve yıkanabilir bu sert kargo tepsisi. 2. bagajınızı düzenli ve temiz tutmanıza yardımcı oluyor. 44 . Ancak hayatınız sürekli değiştiği ve özel bir şeye ihtiyaç duyduğunuz için geniş seçenekleri bulunan opsiyonel Astra aksesuarları tam size göre.

tr internet sitemizi ziyaret ediniz. kaput. Tablet bilgisayar tutacakları. Yolculuğa çıkın. isterseniz ailenizle tatile gidiyor olun. 6. 45 . Paspaslar. 8. İster spor yapıyor olun. 5.5. Tüm Astra aksesuarları listesi için lütfen www. Bu transparan koruyucu film sayesinde ön tampon. Bu yüzden bagaja sığmayan tüm eşyalarınızı saklayabileceğiniz Thule tavan kutuları bulunuyor.com. 7. Tablet bilgisayarınızı güvenli bir şekilde sabitleyebiliyorsunuz. Astra’nız ilk aldığınız günkü gibi güzel görünsün. 7. 6. dışarıda geçireceğiniz zamanda Astra’nızın saklama gözleri ve FlexFix® bisiklet taşıyıcının bile yeterli olmayacağı zamanlar olabiliyor. 360 derecelik açısıyla ve göz hizası için 15 derecelik eğimiyle uzun yolculuklar için en ideal seçim. Tavan rayları ve Thule tavan kutusu.opel. 8. Yıpranmaya karşı dirençli sert paspaslar araç halısını koruyarak Astra’nızın aldığınız ilk günkü gibi görünmesine yardımcı oluyor. Koruyucu film. kapılar ve yan aynaları boyaya zarar vermeden değiştirebiliyorsunuz.

0/4.1/4. Start & Stop Sistemi ile (70 kW/95 hp) HB/SEDAN/ST Euro 5 MT-5 Dizel 4.MOTORLAR VE ŞANZIMANLAR.6/4.3 CDTI ECOTEC® (70 kW/95 hp) Gövde tipi Emisyon sınıfı Şanzıman Yakıt tipi Yakıt tüketimi l/100 km2 Şehir içi Şehir dışı Ortalama CO2 emisyonu ortalama g/km2 HB=Astra Hatchback HB/SEDAN Euro 5 MT-5 Dizel 5.6/3.2/5.9/4. TÜKETİM VE EMİSYONLAR Motorlar 1. Astra kullanıcıları için geniş motor seçenekleri çok çekici.6 4.7/4.1 104/106/109 MT-5/MT-6 = 5-/6-ileri manuel şanzıman AT-6 = 6-ileri otomatik şanzıman ST=Astra Sports Tourer 1.2 109/111 46 . Yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltan ecoFLEX Teknoloji Paketi ve Start & Stop Sistemi’ne sahip aşırı verimli motorlar.5/3.8 3.3 3.7 3.3 CDTI ECOTEC® ecoFLEX. güvenilir Alman mühendisliğini garanti ediyor.6/3.

5 4.6/5.9 5.2/7.3/5.5 7.8 7.6/6.7/4.8 154/154/159 HB/SEDAN/ST Euro 5 AT-6 Benzin 9.8 5.7 5.9/6.1 167/167 MT-6 Benzin 7.6/4.6 154/154 AT-6 Benzin 9.1 5.5/5.8/4.6/5.9/9.2/5.9/8.1 5.2/5.8 129/132/136 MT-5/MT-6 = 5-/6-ileri manuel şanzıman 1. 2008/692/EC direktifine göre (715/2007 yerine) ölçülmüş fabrika test ortamı sonuçlarıdır.1/7.0 5.6/5.8/8.9/5.1 138/139/144 HB/SEDAN/ST Euro 5 AT-6 Benzin 8.1 4.9/5.2/7.7/8.5/5.6/6.4 169/169/174 AT-6 = 6-ileri otomatik şanzıman LASTİKLER Ebat 215/50 R 17 225/50 R 17 225/45 R 18 235/45 R 18 Yakıt Tasarruf Sınıfı Islak Tutuş Sınıfı Dış Yuvarlanma Gürültü Sınıfı (dB) Ses Sınıfı E–C E–B 71–68 – E–A C–B 71–68 – E B 68 E B 71 1 Euro 5 motorlar için geçerli yakıt tüketimi ve emisyon değerleri.8/7.4 6.3 6.6 ECOTEC® (85 kW/115 hp) 1.9/9.1/7. 47 .2/7.6 Turbo ECOTEC® (132 kW/180 hp) Gövde tipi Emisyon sınıfı Şanzıman Yakıt tipi Yakıt tüketimi l/100 km1 Şehir içi Şehir dışı Ortalama CO2 emisyonu ortalama g/km1 HB=Astra Hatchback ST=Astra Sports Tourer HB/SEDAN Euro 5 MT-5 Benzin 8.4 Turbo ECOTEC® Start & Stop Sistemi ile (103 kW/140 hp) HB/SEDAN/ST Euro 5 MT-6 Benzin 7.TÜKETİM VE EMİSYONLAR Motorlar 1.4 Turbo ECOTEC® (103 kW/140 hp) 1.6/6.9/10.9/9.

1 48 .JANTLAR VE LASTİKLER. Alaşımlı jant. Veya 8 J x 18˝. 7. 235/45 R 18 lastikler (PZK).5 J x 18˝. 225/45 R 18 lastikler (PZW). Geniş jant seçenekleri ile zevkinize hitap eden Astra modelini yaratın. çok-kollu tasarım.

Cosmo için standart. çok-kollu tasarım. 5-kollu ayrık tasarım. 7 J x 17˝. 3 Sport için standart. 215 (225)/50 R 17 lastikler (PGQ).4 Alaşımlı jant. 7 J x 17˝. 215 (225)/50 R 17 lastikler (PWW).6 1 4 Sport ve Cosmo için opsiyonel. 5 Enjoy Active için standart. 7-kollu tasarım. Titanyum renkli tasarım. 215 (225)/50 R 17 lastikler (RTN).2 Alaşımlı jant.3 Alaşımlı jant. 7 J x 17˝.5 Alaşımlı jant. 6 Business için standart. 215 (225)/50 R 17 lastikler (RCN). 215 (225)/50 R 17 lastikler (PWT). 5-kollu tasarım. 10-çift-kollu. 49 . 7 J x 17˝. 7 J x 17˝.Yapısal jant. 2 Edition için standart.

DÖŞEMELER VE YÜZEYLER. Atlantis/Jet Siyah. Dolomit Açık İnci dekor kaplamalar. Size ve yolcularınıza daha fazla sürüş keyfi vermesi için tasarladığımız. özel ve geniş yelpaze seçeneklerimize bakın. Astra döşemeleri ve yüzeylerinin kalitesi daha da geliştirildi. 50 . EDITION VE BUSINESS: SILVANUS/ATLANTIS DÖŞEME Silvanus/Jet Siyah.

SPORT: LACE/ATLANTIS DÖŞEME Lace/Jet Siyah. Atlantis/Jet Siyah. Piyano Siyah/Likit Paladyum dekor kaplamalar. Atlantis/Jet Siyah. 51 . Gümüş Gri dekor kaplamalar.ENJOY ACTIVE: SALTA/ATLANTIS DÖŞEME Salta/Jet Siyah.

Rutenyum Metalik/ Likit Paladyum dekor kaplamalar.COSMO: RIBBON/MORROCANA DÖŞEME I Ribbon/Jet Siyah. 52 . Morrocana/ Jet Siyah.

Morrocana/Kakao.COSMO: RIBBON/MORROCANA DÖŞEME II Ribbon/ Choccachino. Piyano Kakao İnci/ Koyu Gümüş dekor kaplamalar. 53 .

COSMO: AGR DERİ DÖŞEME I Deri/Kakao. Piyano İnci Kakao/ Koyu Gümüş dekor kaplamalar. Deri/Kakao. 54 .

Deri/Jet Siyah. 55 .AGR DERİ DÖŞEME II Deri/Jet Siyah. modele bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dekor kaplamalar.

Royal Mavi OPAK Kar Beyazı PARLAK Power Kırmızı Mahogany K.Rengi SEDEFLİ Asteroid Grisi METALİK Hakim Gri Nehir Gri İpeksi Yeşil Neptün Mavi Bronz Kahverengi Karbon Siyah Mineral Beyaz 56 . toplamda 12 farklı renk seçeneği sunuluyor.RENKLER. Zevkinize uyan seçkin dokunuşu ekleyin. Yeni Astra için 4 farklı tonda.

noktaları deridir.3 • = standart – = sunulmamaktadır – • – – – • • • • • • • • • • • • – – • – – – • • • • • • • • • • • • – – • – – • • • • • • • • • • • • – – • – – • • • • • • • • • • • • – – – • – • • • • • • • • • • • • – – – – • • • – • • • • – • • • – – – – • – • • • • • • • • • • • • – – – – • • • – • • • • – • • • – 1 Astra Sports Tourer ve Astra Sedan ile sunulmamaktadır. 6 Astra Sedan ile sunulmamaktadır.5 Jet Siyah Ribbon/ Morrocana I Jet Siyah Ribbon/ Morrocana II Choccachino/Kakao Deri2.5 Jet Siyah Deri2.5 Kakao Dekor kaplamalar Koyu İnci Dolomit Açık İnci Gümüş Gri Piyano Siyah/Likit Paladyum Rutenyum Metalik/Likit Paladyum Piyano İnci Kakao/Koyu Gümüş Opak gövde rengi Royal Mavi6 Parlak gövde renkleri2 Kar Beyazı Power Kırmızı Metalik gövde renkleri2 Hakim Gri Nehir Gri İpeksi yeşil Neptün Mavi Bronz Kahverengi Karbon Siyah Sedefli gövde renkleri2 Mahogany Kahverengi Asteroid Gri Premium metalik gövde rengi2 Mineral Beyaz1. AGR koltuklar veya Koltuk Konfor Paketi ile kombine olarak sunulabilmektedir. 2 Opsiyonel. 3 Özel metalik gövde rengi.EDITION VE BUSINESS Döşemeler Silvanus/ Atlantis Jet Siyah ENJOY ACTIVE SPORT COSMO Salta/ Atlantis Jet Siyah Lace/ Atlantis4 Jet Siyah Deri2. Koltuğa temas 57 . 4 Spor koltuklar. Sadece hatchback gövde tipi ile sunulmaktadır. 5 AGR koltuklar.

üstün mühendislik eseri otomobillerin çok ötesinde bir anlam ifade etmektedir. İnternette Opel. otomobillerini satın aldıktan sonra da yüksek kalite standartlarımızı sürdürmekteyiz. paslanmaya karşı uzun vadeli güvenilir bir garanti sunmaktadır. Opel.opel. Paslanmaya karşı 12-yıllık garanti. ilk tescil tarihinden veya bayi tarafından müşteriye teslim edildiği tarihten (hangi tarih önce geliyorsa) itibaren ve herhangi bir kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay süreyle tüm yeni Opel otomobillerine uygulanmaktadır.OPEL SERVİS. servisleri ve aksesuarları konusunda kapsamlı bilgileri www. Kapsamlı servis programımızla müşterilerimize.tr adresinde bulabilirsiniz. Yedek parça ve aksesuar servisi. Opel’de kalite. Bağlanın ve opel haberleri ile ürün güncellemelerini izleyin.com. aracınızı daha konforlu hale getirecek ya da bireysel gereksinimlerinizi karşılayarak uzman önerilerini sağlayacak olan yetkili Opel Beyilerinde bulabilirsiniz. Acil bilgi mi gerekli? Tüm Opel otomobilleri. Opel yedek parçalarını ve aksesuarlarını. Bu garanti. 58 . size aracınızın servis gereksinimlerini yerine getirmeniz ve servis kitapçığında belirtilen tüm bakımları yaptırmanız koşuluyla. 2-yıllık yeni araç garantisi.

59 .

Muhtemel model değişiklikleri için Opel bayinize başvurun.com. General Motors Türkiye Ltd. Şubat 2013 . Çevre dostu klorsuz kağıda basılmıştır. Şti.www. istediğiniz modelin stok durumu için Opel bayinizi arayın. Basılı renkler gerçek renklerden farklılık gösterebilir. Sipariş sırasında.opel.5 Bilgiler yayınladıkları tarihler için geçerlidir. Gösterilen opsiyonel donanım ayrıca fiyatlandırmaya tabidir.tr TR/MY13. Tüm veriler sadece sizi bilgilendirmeye yöneliktir ve bilgilerin doğruluğu konusunda sorumlu tutulamayız.