You are on page 1of 20

YENİ OPEL ASTRA SEDAN

çeşitli tıbbi alanlarda uzman doktorlardan oluşan bağımsız bir test grubu tarafından verilen bir kalite ödülüdür. Opsiyonel AGR1 onaylı ergonomik spor koltuklarıyla Yeni Astra Sedan. sizi konfor içinde ağırlıyor. en ince noktalarda bile üstün kalitede. Seçkin dış tasarımı hemen göze çarpıyor ve iç tasarım. Gelişmiş Watt’s bağlantılı arka süspansiyon sürüşü ve yol tutuşu son derece dinamik kılıyor. İHTİŞAMLI. 1 AGR sertifikası. 03 . Yeni Astra Sedan. Astra ailesinin yaşayan tasarımına sadık kalıyor.BAŞ DÖNDÜRÜCÜ. ŞIK.

.

HER SÜRÜŞÜ YAŞAYAN BİR ANA DÖNÜŞTÜRÜN. bilmediğiniz yollarda yönünüzü bulmanızı sağlayan NAVI 600 sistemi gibi opsiyonel özellikler bulunuyor. Özellikle de çok fazla yol yapan biriyseniz Astra. bir üst sınıfın kalitesini yansıtıyor. Günlük sürüş konforu sizi çepeçevre sarıyor. Gelişmiş materyaller ve ergonomik gösterge düzeni kalite duygusuna katkıda bulunuyor. Kompakt sınıfta Yeni Astra Sedan’ın iç tasarımı. Sürücü ve yolcuların ferah ve seçkin bir şekilde tasarlanmış kokpitte ağırlanması için tek bir şey düşünüldü: Siz. Sırtınızı düşünen AGR onaylı ergonomik spor koltuklar. 5 . kategorisinde pek sık göremeyeceğiniz türden opsiyonel özellikler sunuyor. Bluetooth® bağlantısına sahip bilgi ve eğlence sistemleriyse gittiğiniz her yerde bağlantıda kalmanıza yardımcı oluyor.

Yeni Astra’nın önemli bir diğer kalite unsuru. yağmur sensörü ve direksiyon tepkilerini sürekli takip eden sistem. LED Gündüz Farları. 6 . Akıllı sürüş asistanları. manevralara. farklı hızlara. AFL+ ile gece sürüşü.İLERİ GÖRÜŞLÜ FARLAR. hava ve trafik koşullarına göre otomatik olarak ayarlayarak görüşü ve güvenliği artırıyor. Sınıfında. gündüz sürüşü kadar rahat ve güvenli. Kısa farların aksine. Ön cama monte edilen bir kamera. yakıt tüketimini artırmadan trafikte daha rahat fark edilmenizi sağlar. ödüllü1 Gelişmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar (AFL+) sunan ilk otomobil. far huzmesini ve yönünü.

Kötü hava koşullarında daha iyi görüş sağlamak için sileceklerle veya yağmur sensörleriyle birlikte devreye girer. yol kazalarının sıklığını ve şiddetini azaltarak sürüşü daha güvenli hale getiren teknolojiler için verilen Genius 2010 güvenlik ödülü. Standart farlardan daha alçak ve daha geniş bir Alana doğru ışık veren bu sistem. 140 metrelik aydınlatma mesafesi sağlar. 70 metrelik alanı. Uzun Far Asistanı (40 km/saat hızın üzerinde). Direksiyon açısı ve hızına göre devreye giren farlar. virajda 15 dereceye kadar dönme özelliğine sahiptir. Yanlara doğru 8 derece daha fazla yayılan ışık. Göz kamaştırmadan. Kavşak Aydınlatması (40 km/saat hıza kadar ve geri viteste). 7 . görüş alanınızı genişleterek yol kenarında tehlike yaratabilecek durumları önler. sokak ışıklandırmasına ve aracın hızına göre devreye girer. Şehir Aydınlatması (30–55 km/saat hızlarda). Kötü Hava Aydınlatması (70 km/saat hıza kadar). 1 Alman sigorta şirketi Allianz tarafından. Karşıdan veya arkadan gelen araçları saptayarak uzun huzmeli farlardan kısa huzmeli farlara otomatik geçiş sağlar. Otoyol Aydınlatması (115 km/saat hızın üzerinde). diğer sürücülerin gözünü almadan aydınlatır. daha parlak ışık sağlar. Yanlara doğru daha geniş görüş sağlayabilmek için ışığı 90 derece sola veya sağa düşürür. standart kısa farlardan daha yüksek ve daha parlak ışık sağlar. Çevre Yolu Aydınlatması (55–115 km/ saat hızlarda).Yaya Aydınlatması (30 km/saat hıza kadar). Dinamik Viraj Aydınlatması (tüm hızlarda). Standart kısa farlardan daha geniş yayılımlı.

renkli. Sport ve Cosmo modelleri için opsiyonel olarak sunuluyor. navigasyon datasını dahili SD kart okuyucusu ile alıyor. USB veya aux-in girişleriyle harici cihazlar bağlayabiliyor. 8 . NAVI 600. son teknoloji ürünü elektronik sürüş asistanı sistemleri sunarak sürüşü daha kolay ve güvenli kılıyor. Navigasyon bilgileri. Sistem. 7 premium hoparlör ile kusursuz ve kaliteli bir sesin keyfini sürebiliyorsunuz.BAZI ŞEYLERİ ASİSTANINIZA BIRAKABİLİRSİNİZ. NAVI 600. müzik ve bilgi sistemi ekranında görüntüleniyor. Resimde görülen Geri Görüş Kameralı NAVI 900 sistemi Türkiye’de sunulmamaktadır. Tüm sistemlerin kullanımı çok kolay ve tamamen siz düşünülerek tasarlandı. orta konsolda görüş alanınız dahilindeki 7˝ yüksek çözünürlüklü. Yeni Astra Sedan bir dizi akıllı.

9 . Bu opsiyonel ön koltuklar Opel tarafından üretildi ve bağımsız bir sağlık kuruluşu olan AGR tarafından sırtınız için mükemmel olarak değerlendirildi.SIRTINIZI DÜŞÜNÜYORUZ. Konforunuzda fark yaratan da bu ince detaylar. Sırtınıza daha fazla destek sunması için dört yönlü elektrikli bel desteği ayarı yapmanıza imkan veriyor. Yeni Opel Astra Sedan’ın perde arkasında çalışan tasarımcılar ve mühendisler en küçük detayların bile üzerinde oldukça düşündüler. AGR onaylı ergonomik spor koltuklar.

1. yol tutuşu ise mükemmeldir. Üstün süspansiyon. FlexRide Teknolojisi. ihtiyacınıza tam anlamı ile cevap veriyor. gaz pedalı ve otomatik şanzımanın (varsa) tepkisi aniden hassaslaşıyor. Sürüş ayarlarını ruh halinize göre ayarlamak istediğinizde opsiyonel FlexRide Sürüşe Duyarlı Şasi Teknolojisi. istemsiz yanal hareketler azaltılarak dengeleniyor. FlexRide tuşuna basmanızla Astra’ nızın bütün sürüş dinamiklerini “Sport”. Her Astra Sedan’ın sürüşü pürüzsüz ve dengeli. en keskin virajlara meydan okuyor. Virajlı yollarda üstün yol tutuş ve konforlu bir sürüş için Yeni Astra’nız Watt’s bağlantılı arka süspansiyon ile geliyor. FlexRide ayrıca gösterge paneli aydınlatmasını da değiştiriyor. Sport tuşuna tek bir dokunuşunuzla tüm gösterge aydınlatmaları beyazdan dinamik kırmızıya dönüşüyor. “Tour” ve “Normal” arasında değiştirebiliyorsunuz. Virajlardan çıkışlarda aracınızı zorlamak isterseniz Watt’s bağlantılı arka süspansiyon sistemi. 2. Sürekli Süspansiyon Kontrolü (CDC) sistemini kullanarak FlexRide size en mükemmel yol tutuşu vermesi için süspansiyon sertliğini otomatik olarak ayarlıyor. 1. Bu sistemin kullanımıyla arka aks. 10 .HER RUH HALİ İÇİN FARKLI BİR MOD. “Tour” modunda ise konforlu ve düz hat sürüşleri yapabiliyorsunuz. “Sport” moduna geçtiğinizde ise direksiyon.

Astra ailesinden örnek gösterilmiştir.2. 11 .

Astra Sedan kullanıcıları için geniş motor seçenekleri çok çekici.0 106 1.5 4.6 3. TÜKETİM VE EMİSYONLAR Motorlar 1.3 CDTI ECOTEC® ecoFLEX.MOTORLAR VE ŞANZIMANLAR.5 129 Emisyon sınıfı Şanzıman Yakıt türü Yakıt tüketimi l/100 km1 Şehir içi Şehir dışı Ortalama CO2 emisyonu ortalama g/km1 12 .6 5. güvenilir Alman mühendisliğini garanti ediyor.3 CDTI ECOTEC® (70 kW/95 hp) 1.2 3.1 4.1 109 Euro 5 MT-6 Benzin 7. Start & Stop Sistemi ile (70 kW/95 hp) Euro 5 MT-5 Dizel 4.7 4.4 Turbo ECOTEC® Start & Stop Sistemi ile (103 kW/140 hp) Euro 5 MT-5 Dizel 5. Yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltan ecoFLEX Teknoloji Paketi ve Start & Stop Sistemine sahip aşırı verimli motorlar.

tüzükte belirtildiği gibi. 13 . aracın boş halindeki ağırlığı ile bazı durumlarda izin verilebilir dingil ağırlıkları kadar.8 169 Bu kataloğun içeriği baskıya girdiği tarihte doğrudur. 1 Euro 5 motorlar için geçerli yakıt tüketimi ve emisyon değerleri. aracın maksimum hızında bir azalmaya ve hızlanma zamanında bir artışa neden olabilir.6 Turbo ECOTEC® (132 kW/180 hp) Emisyon sınıfı Şanzıman Yakıt türü Yakıt tüketimi l/100 km1 Şehir içi Şehir dışı Ortalama CO2 emisyonu ortalama g/km1 MT-5/MT-6 = 5-/6-ileri manuel şanzıman  AT-6 = 6-ileri otomatik şanzıman Euro 5 MT-5 Benzin 8. 2008/692/EC direktifine göre (715/2007 yerine) ölçülmüş fabrika test ortamı sonuçlarıdır.7 5.5 7.6 6.9 5.6 154 Euro 5 AT-6 Benzin 8. 2007/715/EC tüzüğüne dayalı yakıt tüketimi hesaplanması.9 5.4 Turbo ECOTEC® (103 kW/140 hp) 1. Opel.1 6. Bu durum. belirtilenden biraz daha fazla yakıt ve CO2 tüketim rakamlarına yol açabilir. (08/2012).3 147 AT-6 Benzin 9.6 ECOTEC® (85 kW/115 hp) 1.9 138 Euro 5 AT-6 Benzin 8. kataloğun içeriğinde farklılık oluşturabilecek motor seçeneklerinde ve özelliklerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.9 5. Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu rakamları belirli bir araca ilişkilendirilemez.1 167 MT-6 Benzin 7. Belirtilen sürüş performansı rakamları 75 kilogramlık bir sürücü ve buna ek olarak 125 kilogramlık bir ağırlık varsaymaktadır. En güncel bilgi için lütfen Opel bayinize danışınız. aracın boş olduğu zamanki ağırlığını göz önüne almaktadır. Belirtilen tüm rakamlar.3 5.TÜKETİM VE EMİSYONLAR Motorlar 1.9 4. Ek donanım. standart donanıma sahip AB modeliyle ilgilidir. Sadece modeller arası karşılaştırma amaçlı sunulmuştur. aracın izin verilebilir toplam ağırlığını da artırabilir ve izin verilebilir çeki ağırlıklarını azaltabilir.2 6. Ek olarak.

14 . Alaşımlı jant. 7. çok-kollu tasarım.5 J x 18˝. Geniş jant seçenekleri ile zevkinize hitap eden Astra Sedan modelini yaratın. 225/45 R 18 lastikler (PZW).JANTLAR VE LASTİKLER. Cosmo için opsiyonel.

215 (225)/50 R 17 lastikler (RCN). 7 J x 17˝. 15 . çok-kollu tasarım. Sadece Sport Stil Paketi için opsiyonel.  Sadece Edition Business Paketi için opsiyonel. 7 J x 17˝.2 Alaşımlı jant. 7 J x 17˝. 5-kollu tasarım. 7 J x 17˝.3 1 Alaşımlı jant. 5-kollu ayrık tasarım.  3  Cosmo modelleri için standart.4 4  Edition modelleri ile standart. 7-kollu tasarım. 215 (225)/50 R 17 lastikler (PWT). 215 (225)/50 R 17 lastikler (RTN).  2  Sport için standart. 215 (225)/50 R 17 lastikler (PGQ).1 Alaşımlı jant.Yapısal jant.

DÖŞEMELER VE YÜZEYLER. Astra döşemeleri ve yüzeylerinin kalitesi daha da geliştirildi. Dolomit Açık İnci. Atlantis/Jet Siyah. EDITION VE SPORT: SILVANUS/ATLANTIS DÖŞEME 16 . Silvanus/Jet Siyah. Size ve yolcularınıza daha fazla sürüş keyfi vermesi için tasarladığımız. özel ve geniş yelpaze seçeneklerimize bakın.

17 . COSMO: RIBBON/MORROCANA DÖŞEME II Ribbon/ Choccachino. Piyano İnci Kakao/ Koyu Gümüş. Morrocana/Kakao. modele bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Deri/Jet Siyah. Deri/Jet Siyah. COSMO: AGR DERİ DÖŞEME I AGR DERİ DÖŞEME II COSMO: RIBBON/MORROCANA DÖŞEME I Ribbon/Jet Siyah. Morrocana/Jet Siyah. Deri/Kakao. Rutenyum Metalik/ Likit Paladyum. Piyano Kakao İnci/ Koyu Gümüş. Dekor kaplamalar.Deri/Kakao.

Rengi SEDEFLİ Asteroid Grisi METALİK Hakim Gri Nehir Gri İpeksi Yeşil Neptün Mavisi Bronz Kahverengi Karbon Siyah 18 .RENKLER. Zevkinize uyan seçkin dokunuşu ekleyin. Yeni Astra Sedan için 4 farklı tonda. toplamda 11 farklı renk seçeneği sunuluyor. Royal Mavi OPAK Kar Beyazı PARLAK Power Kırmızı Mahogany K.

EDITION VE SPORT Döşemeler Silvanus/ Atlantis Jet Siyah Silvanus/ Jet Siyah Bej COSMO Ribbon/ Morrocana I Jet Siyah Ribbon/ Morrocana II Choccachino/ Kakao Deri Jet Siyah Deri Kakao Dekor kaplamalar Dolomit Açık İnci Rutenyum Metalik/Likit Paladyum Piyano Kakao İnci/Koyu Gümüş Opak gövde rengi Royal Mavi Parlak gövde renkleri Kar Beyazı Power Kırmızı Metalik gövde renkleri Hakim Gri Nehir Gri İpeksi Yeşil Neptün Mavisi Bronz Kahverengi Karbon Siyah Sedefli gövde renkleri Mahogany Kahverengi Asteroid Grisi • = standart  – = sunulmamaktadır • – – • • • • • • • • • • • • – – – • – • • – – • • • • – • – • • • • • • • • • • • – – • • • – • • – • – • • • – • – • • • • • • • • • • • – – • • • – • • – • – • • • 19 .

Şti.tr TR/MY13 Bilgiler yayınladıkları tarihler için geçerlidir.opel. Çevre dostu klorsuz kağıda basılmıştır.www. istediğiniz modelin stok durumu için Opel bayinizi arayın. Tüm veriler sadece sizi bilgilendirmeye yöneliktir ve bilgilerin doğruluğu konusunda sorumlu tutulamayız. Sipariş sırasında. Muhtemel model değişiklikleri için Opel bayinize başvurun. Ağustos 2012 .General Motors Türkiye Ltd. Gösterilen opsiyonel donanım ayrıca fiyatlandırmaya tabidir.com. Basılı renkler gerçek renklerden farklılık gösterebilir.