P. 1
Добро размислете

Добро размислете

Views: 6,122|Likes:
Published by Crnobelo.com

More info:

Published by: Crnobelo.com on Apr 16, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PPT, PDF or read online from Scribd
See more
See less

08/10/2015

pdf

text

original

Добро размислете!

Една голема компанија вработувала нови луѓе и на писмениот тест го поставила следното прашање:

Се возите со автомобил, има големо невреме, поминувате покрај станица на која:

На станицата чекаат тројца луѓе:
- Старица која умира - Докторот кој претходно ви го спасил животот - Личноста со која сакате да го поминете остаток од својот живот

Можете да земете еден човек со вас... Кого ќе одберете? Добро размислете...

Помеѓу 200 кандидати, работата ја добила линост која не ги објаснила причините за својата одлука туку го напишала следното:

Треба клучевите од колата да му ги дадете на докторот да ја однесе старицата во болница и да останете на станицата со личноста на вашиот живот!

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->