VILNIUS

PRAMOGOS

ISSN 1822-2749. Numeris 229 (738).

Tiražas 90 000. 2008 M. GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

AKTUALIJOS

PRAMOGOS

KANŲ LIŪTAI

ORAI +1 °C -1 °C

VALCHZĖ! SLIDINĖKITE UŽ DYKĄ 14 psl.
VILNIUS

SENĄJĄ VYRIAUSYBĘ KEIČIA NAUJA 7 psl.

SLAPTAS RONALDO ROMANAS 16 psl.

KONKURSAS „JAUNIMO LINIJA“ 11 psl.

ATLIEKŲ KONTEINERIS TARANAVO AUTOBUSĄ 3 psl.

NAUJAKURIAI ATSIDŪRĖ STATYTOJŲ SPĄSTUOSE

VILNIUS

TAUPYMO PLANAS MAŽIAU RENGINIŲ 4 psl.

SPORTAS

A.SIREIKĄ KEIČIA R.KURTINAITIS 13 psl.

15 tūkst. Lt kainuojančios automobilių stovėjimo vietos, esančios prie namo oficialiai neįregistruotoje aikštelėje, gyventojams pradėtos pardavinėti tik po to, kai buvo parduotos dukart brangiau kainavusios vietos požeminiuose garažuose. J.Kalinsko nuotr.

Naujakurių duona neskalsi - šia tiesa įsitikino sostinės Rygos gatvės vieno namo gyventojai.
Šiaulių statybininkai, siejami su neskaidria veikla, naujo namo antrus metus neatiduoda Valstybinei komisijai vertinti, neteisėtai pardavinėja vietas automobilių stovėjimo aikštelėje, o į gyventojų skun-

dus moja ranka. Namas Rygos gatvėje Valstybinei komisijai vertinti turėjo būti atiduotas dar 2007-ųjų rudenį, tačiau dėl daugybės broko dokumentai nebaigiami tvarkyti. „Kaip namą galima atiduoti, kad, kur bepažvelgsi, visur brokas. Name galima reguliuoti šildymą, tačiau antrus metus už šildymą mokame skaičiuo-

jant buto plotą, nes kažkas nebaigta tvarkyti. Kartais nebūna vandens“, - „15min“ guodėsi name gyvenantis Marius. Pasak vilniečio, statytojai ir pardavėjai neseniai užtvara šalia namo atitvėrė automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje gyventojams neteisėtai pardavinėjamos vietos. „Aikštelė neįregistruota, o

vietos joje pardavinėjamos. Joje numatytos vietos ir neįgaliesiems, tačiau įvažiavimas jiems užtvertas“, - sakė Marius. Vieta aikštelėje kainuoja apie 15 tūkst. Lt, tačiau šios vietos aikštelėje gyventojams pradėtos siūlyti tik po to, kai po 30 tūkst. Lt už vietą buvo parduotos visos vietos požeminiame namo garaže.

„Keturios vietos šioje aikštelėje jau parduotos, o neįgaliems svečiams, pateikus dokumentus, nemokamai išduodamas pultelis, atveriantis kelią į aikštelę“, - tikino bendrovės „Imortalis“, pardavinėjančios butus šiame name, projektų vadovas Laimonas, atsisakęs skelbti savo pavardę. Nukelta į 2 psl.

WWW.15MIN.LT SKAITYKITE
• Vagys apšvarino aktorių
Gediminą Storpirštį

• Sveikatos apsauga:
„Gali būti tik blogiau“

• Justinas Timberlake'as:
nuo žvaigždės iki šlavėjo

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

2 / VILNIUS
balsas
Ko tikitės iš naujos Vyriausybės?

www.15min.lt/vilnius

Naujakuriai atsidūrė statytojų spąstuose
KAROLIS VAITKEVIČIUS
k.vaitkevicius @15min.lt

Viktorija, studentė
Nelabai tikiu, kad kas nors pasikeis. Manau, reikėtų į valdžią leisti daugiau jaunų žmonių.

Aušra, studentė
Tikiuosi, kad bus geriau nei dabar. Reikėtų pradėti nuo knygų universitetuose ir švietimo sistemos tobulinimo.

Atkelta iš 1 psl. Ši aikštelė nėra įregistruota Registrų centre, tačiau tai patiems pardavėjams neužkliūva. „Na gal tai tik vietų rezervacija aikštelėje, gal ne taip supratote. Pasikalbėsime su kolega, tikrai negali taip būti“, - „15min“ kolegos žodžius skubėjo neigti namo statytojo, šiauliečių bendrovės „Senasis dvaras“ Teisės skyriaus atstovas Gediminas. Kaip ir kiti įmonės darbuotojai, Gediminas savo pavardės nurodyti nepanoro. „Pasižiūrėkite įmonės tinklalapyje, jei taip reikia“, - nukirto pašnekovas, paprašytas prisistatyti. Tačiau įmonės tinklalapis neveikia, o „Senojo dvaro“ biure telefonu atsiliepusi administratorė bendrauti su žiniasklaida atsisakė. „Direktoriaus nėra ir nebus, telefonų numerių nedalijame, o daugiau komentuoti nėra ko“, - į kalbas nesileido atsiliepusioji.

Birutė, vilnietė
Norėčiau daugiau sąžiningumo ir atvirumo. Reikėtų daugiau paramos daugiavaikėms ir jaunoms šeimoms. Svarbiausia, kad žmonės neprarastų darbo vietų.

Galo nematyti
Antrus metus Valstybinei komisijai įvertinti neatiduodamo namo likimas skendi nežinioje. Name dar neparduoti visi butai, tačiau daugelyje jau gyvena naujakuriai. „Gyventi niekas nedraudžia, tai suaugę žmonės ir tai jų rizika“, - sakė „Senojo dvaro“ atstovas Gediminas. Pasak pašnekovo, Valstybinės komisijos nurodyti trūkumai name tvarkomi ir namas turėtų būti atiduotas dar šiemet. Tačiau gyventojai tuo abejoja. „Teko bendrauti su bendrovės „Vilniaus vandenys“

atstovais. Paaiškėjo, kad statant šį namą, buvo nutiesti per ploni vamzdžiai ir vandens tinklų komisijai atiduoti įvertinti nebus įmanoma. Nežinau, ką jie ketina daryti“, - pasakojo namo gyventojas Marius. Gyventojai abejoja, kad namo Valstybinės komisijos įvertinimo procedūra apskritai vykdoma skaidriai. „Komisijai patikrinti buvo rodomi tik dar neparduoti butai. Pusė jų neatitiko reikalavimų. Dabar, matyt, jie bus sutvarkyti ir atiduoti įvertinti, tačiau tai neatspindės viso namo būklės“, - būkštavo gyventojas. Anot jo, po pirmojo lietaus namo požeminėje aikštelėje jau pradėjo kauptis vanduo. „Buvo rasta nemažai pažeidimų. Negalėčiau jų visų išvardyti, tačiau statytojai komisijos inspektorių paprašė atkelti namo apžiūrą ir susitikimą su namo gyventojais iki gruodžio 17-osios, nors turėjome susitikti savaite anksčiau“, - sakė Vilniaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento vyriausioji specialistė Jolanta Lakštauskienė.

„Gardus kąsnis“ apkarto naujakuriams, negalintiems mokėti už reguliuojamą šildymą ir gyvenantiems komisijai įvertinti neatiduotame name. J.Kalinsko nuotr.

Įtarimų šleifas
Bendrovės „Senasis dvaras“ ir „Imortalis“ prieš keletą metų buvo dažnai linksniuojamos žiniasklaidos. Tuomet šių įmonių vardai buvo siejami su neskaidriais žemės pirkimo sandoriais ir gaisrais sostinės Šnipiškių mikrorajone. Prieš keletą metų tik įsibėgėjant nekilnojamojo turto rinkai sostinėje, šioms įmonėms visame mieste gana pigiai pavyko supirkti žemės sklypus.

Kalbino K.Vatkevičius, J.Kalinsko nuotr.

Vėl protestuos
Lazdynų rajono ir aplinkinių sostinės rajonų gyventojai šiandien Europos aikštėje protestuos prieš planus įkurti atliekų deginimo gamyklą netoli Gariūnų turgavietės. Pirmoji akcija prieš tokius ketinimus buvo organizuota rugpjūčio pradžioje prie Aplinkos ministerijos. Žaliųjų judėjimo vicepirmininkės Janinos Gadliauskienės teigimu, šįkart piketu bus priešinamasi valdžios norui pasirašyti gamyklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. Gyventojai nesutinka su šio dokumento išvadomis, kuriose teigiama, kad gamykla nedarytų jokio poveikio aplinkai.

Paaiškėjo, kad statant šį namą, buvo nutiesti per ploni vamzdžiai ir vandens tinklų komisijai atiduoti įvertinti nebus įmanoma. Nežinau, ką jie ketina daryti.
Sakė vilnietis Marius.

GRUODŽIO

orai
Lietuvoje
Šiandien apsiniaukę, daugelyje rajonų lietus, sostinėje šlapdriba, šalyje temperatūra 2-6 °C. Ateinančią naktį pajūryje lietus, bus nuo 2 °C šalčio iki 1 °C šilumos. Rytoj dieną apsiniaukę, pajūryje trumpalaikis lietus, temperatūra 2-4 °C šilumos.

ANTRADIENIS
Saulė teka 08:30 Saulė leidžiasi 15:53 Dienos ilgumas 07:23 Mėnulio fazė - Priešpilnis.

9

Europoje
Atėnai Berlynas Londonas Madridas Maskva +10 °C +3 °C +4 °C +6 °C +2 °C Paryžius Praha Ryga Roma Talinas +1 °C +4 °C +1 °C +11 °C -1 °C

ŠIANDIEN dieną Vilnius Kaunas Klaipėda +1 °C +2 °C +5 °C naktį -1 °C -1 °C +2 °C

RYTOJ dieną +1 °C +1 °C +3 °C naktį -1 °C -1 °C +2 °C

PORYT dieną +1 °C +1 °C +3 °C
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

vardadieniai
Delfina, Gedenė, Leokadija, Vakaris, Valerija.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

www.15min.lt/vilnius

VILNIUS / 3

Keleivio bilietą naudoja reklamai
Kad reklaminiai bukletai nenukeliautų į šiukšlių dėžę, reklamdaviai autobusų stoties administracijos paprašė prisegti juos prie keleivių bilietų. J.Kalinsko nuotr.

Atliekų konteineris taranavo autobusą
Atliekų konteineriui įsirėžus į autobusą, pastarojo priekis buvo apgadintas. I.Geliūno nuotr.

SAULIUS CHADASEVIČIUS
s.chadasevicius@15min.lt

Vilniaus autobusų parko vadovybė vakar nuo ryto sprendė nekasdienį galvosūkį: kas važiuojantį miesto autobusą atakavo buitinių atliekų konteineriu. Per savaitgalį įvykusį incidentą žmonės nenukentėjo.
„Mus šis įvykis labai išgąsdino“, - prisipažino bendrovės „Vilniaus autobusai“ Komercijos skyriaus viršininkas Arnis Stankevičius. Vežėjai tikisi visuomenės
KAROLIS VAITKEVIČIUS
k.vaitkevicius @15min.lt

pagalbos: galbūt atsilieps šį paslaptingą bei įžūlų išpuolį matę liudininkai. Pirminiais duomenimis, naktinį išpuolį įvykdė 3 jauni vyrai. Šiukšlių konteinerį jie nustūmė nuo šlaito ties vadinamuoju pedagoginio žiedu, netoli „Hanner“ verslo centro. Apačioje, Geležinio Vilko gatve, kaip tik tuo metu centro kryptimi važiavo 23-iojo maršruto miesto autobusas. Vairuotojas sustabdyti nespėjo, nuo nemažo smūgio buvo suniokotas autobuso priekis. Incidentą tiria policija.

Sostinės autobusų stoties kasos tapo reklamdavių įkaitu - keleiviams, perkantiems bilietą, prie jo prisegama popieriaus lapo dydžio vienos įmonės reklaminė skrajutė. Stoties vadovai nemato nieko blogo.
Keleivius papiktinusi naujovė sostinės autobusų stotyje atsirado daugiau nei prieš dvi savaites. „Anksčiau tokias skrajutes tiesiog duodavo kartu su bilietais ir visi jas

paprasčiausiai išmesdavo. Vakar pirkau bilietą ir reklamą prie jo prisegė, - „15min“ piktinosi studentė Aurelija. Pasak keleivės, norint atsikratyti reklama, būtų reikėję plėšti bilietą, todėl kone visi keleiviai sotyje vaikščiojo su reklaminiais bukletais. „Nuo kada pasidarė privaloma už savo pinigus pirkti reklamą?“ - teiravosi studentė Aurelija.

Įstatymų nepažeidžia
Vilniaus autobusų stoties vadovybė neneigia, kad keleiviams teikiami reklaminiai bukletai, to esą papra-

Jei yra nepatenkintų keleivių, esu pasiruošęs jų atsiprašyti asmeniškai.
Tikino J.Masiukas.

šė stotyje patalpas nuomojanti įmonė. „Esame privati įmonė ir stengiamės uždirbti bei palaikyti bendroves, kurios stotyje nuomojasi patalpas“, - „15min“ aiškino autobusų stoties vadovas Jonas Masiukas. Iš pradžių reklamos bukletai prie bilieto segami nebuvo, tačiau taip jie dažniausiai atsidurdavo stoties šiukšliadėžėje. „Įmonė paprašė rek lamą prisegti, tai ir pad a rėme. Jokių įstatymų nepa ž eid ž ia me. Jei yra nepatenkintų keleivių, esu pasiruošęs jų atsiprašyti asmeniškai“, - tikino

J.Masiukas. Reklamos įstat ymas draudžia teikti reklamą asmeniui tik tuomet, kai šis aiškiai išreiškia norą jos negauti. Nepageidaujamų reklamos buk letų keleiviai gali atsisakyti paprašydami kasininkės jo nesegti. „Už reklamą keleiviai juk nemoka, jie tik perka bilietą. Kiekvienas turi teisę atsisakyti rek-

ūkis

Romai ir toliau nemokės
AISTĖ ALMANAITĖ
a.almanaite @15min.lt

lamos. Be to, juk dažnai būna, kad įvairūs lankstinukai atsiduria laikraštyje ar pašto dėžutėje - už juos taip pat pirkėjas nemoka. Ji tiesiog yra“, - aiškino Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas Kęstutis Stirbys.

Kitą savaitę paaiškės, kuri bendrovė - „Ecoservice“ ar „Atliekų tvarkymo tarnyba“ - laimės konkursą išvežti komunalines atliekas iš sostinės romų taboro. Tai paaiškėjo vakar Vilniaus savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijai atplėšus konkurso dalyvių vokus.
„Viešasis konkursas buvo paskelbtas dėl to, kad baigėsi sutartis su anksčiau atliekas vežusia bendrove“, - aiškino savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Anot jo, su nauja konkurso laimėtoja sutartis greičiausiai bus pasirašyta 3 metams. Pagal Vy riausybės nu-

statytą Nacionalinių mažumų integravimo į visuomenę programą, romams buitinės atliekos yra išvežamos nemokamai. „Vien romų šiukšlėms išvežti Vilniaus savivaldybė kasmet iš biudžeto skiria apie 2325 tūkst. Lt“, - sakė savivaldybės Atliekų tvarkymo administravimo poskyrio vedėjas Rimantas Kertinauskas. Anot jo, romų vaikams taip pat nemokamai pastatyta mokyklėlė, remiama jų švietimo veikla, taip pat tvarkomi keliai. Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas sakė, kad romai ir „šiaip už nieką nemoka“. „Mano žiniomis, jie yra siaubingai įsiskolinę. Nemoka nei vandenį, nei elektrą tiekiančioms įmonėms“, sakė jis.

Mano žiniomis, jie yra siaubingai įsiskolinę. Nemoka nei vandenį, nei elektrą tiekiančioms įmonėms.
Sakė G.Paluckas.

Vilniaus tabore gyvenantys romai ir toliau nemokės už buitinių atliekų išvežimą. J.Kalinsko nuotr.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

4 / VILNIUS

www.15min.lt/vilnius

Siūlo taupymo planą
KARINA ZIMINAITĖ
k.ziminaite @15min.lt

Mokytojų namai įžiebs eglutę
Šįvakar norintys pajusti atkeliaujančią Kalėdų dvasią ir jaukiai pabendrauti, kviečiami į šilto bendravimo vietą - Vilniaus mokytojų namus.
Svetainėje nuo pat 18 val. liesis muzika. „Pasidainavimai su Veronika“ pavadintos programos metu klausytojai galės išgirsti Veronikos Povilionienės (nuotr.) ir kitų atlikėjų dainų. Tuo pačiu metu, kiemelyje vyks magiška „Vakaro pasaka“, kurioje skambės įmantrios, girdėtos ir negirdėtos Vilniaus pasakos ir legendos. Jos žavės ne tik mažus, bet ir didelius. Legendą apie Vilnių pasakos etnologė Gražina Ka-

Viešoji įstaiga „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) pateikė savo pasiūlymus, kaip taupyti biudžeto lėšas, atsižvelgiant į sunkėjančią šalies ekonominę situaciją.
Įgyvendinant siūlomą planą, galima būtų išvengti net 8 mln. Lt išlaidų. Įstaigos vadovybės parengtas detalus taupymo galimybių modelis penktadienį bus pateiktas VEKS tarybai. Jei ši jį patvirtins, kitą savaitę planas bus pateiktas įstaigos steigėjams - Kultūros ministerijai bei Vilniaus miesto savivaldybei. Galutinius sprendimus dėl 2009 metais programos gyvendinimui skiriamų lėšų priims Seimas, tvirtindamas šalies biudžetą, bei Vilniaus miesto savivaldybės taryba, tvirtindama kitų metų sostinės biudžetą. Tiesa, anot VEKS atstovų, tikimybė, kad bus vykdoma programa, kurioje nebūtų atsisakoma nieko, praktiškai lygi nuliui, tad jų siūlomas planas - geriausia, kas yra įmanoma, nekeliant pavojaus visam projektui.

Dėl taupymo „kris“ planuotas elektroninės muzikos festivalis „Creamfields“, turėjęs vykti Vingio parke. Kalbėta, kad tarp jo svečių galėjo būti net garsieji „Daft Punk“.

džytė. Taip pat vakare dalyvaus ir mokiniai, kurie dainuos daineles ir gamins angeliukus Mokytojų namų kiemo eglutei papuošti. Linksmasis vakaro akcentas - šventinės eglės įžiebimas.

tine tapsiantį Vilnių“, - pabrėžė VEKS direktorė Elona Bajorinienė. Anot jos, sunkmečio akivaizdoje būtina atsižvelgti į realią valstybės padėtį. Siūloma iš programos išbraukti tuos projektus, dėl kurių įgyvendinimo tebevyksta derybos, kurių vykdytojai iki galo neaiškūs arba projektų nebeįmanoma įgyvendinti dėl pasikeitusios ekonominės situacijos.

Ko neliks?
Vienas renginių, „krisiantis“ dėl taupymo - didžiausias pasaulyje „keliaujantis“ elektroninės muzikos festivalis „Creamfields“, turėjęs vykti liepos 10-11 dienomis Vingio parke, o tarp jo svečių net buvo įvardijamas garsusis duetas „Daft Punk“. Taip pat, pasitarusi su vykdytojais, VEKS vadovybė siūlo nerengti A.Skriabino simfoninės poemos „Prometėjas“ atviroje erdvėje (projektas „Vilnius - Šiaurės švyturys“), atsisakyti laikino parodų ir kitų renginių paviljono prie Baltojo til-

Apkarpyti reikia
„VEKS meno, kultūros ir visuomeninių projektų įgyvendinimui, jų rinkodarai ir komunikacijai bei administracinėms išlaidoms 2009 metams numatyta skirti 67,37 mln. Lt. Siūlome šią sumą sumažinti iki 59,3 mln. Lt. Minėtas programos apkarpymas, nors ir labai skausmingas, visuotinio taupymo metu vis dėlto leistų Lietuvai pasinaudoti istorine galimybe ir šalies tūkstantmečio jubiliejaus metais garbingai pristatyti Europos kultūros sos-

to, multikultūrinio projekto su Islandijos menininkais, sumažinti rengiamų diskusijų klube „Europos kavinė“ skaičių, vykdyti perpus mažiau nei numatyta meno projektų su kitomis Europos kultūros sostinėmis. Taip pat atsisakyti gyventojų bendruomenėms skirtų projektų - konkurso „Mano kiemas meno kiemas“, VEKS programoje esančių Teatro ir šokio fondo bei Kino fondo projektų. 12 proc. siūloma sumažinti ir programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ rinkodaros bei komunikacijos biudžetą bei administravimo išlaidas.

netektis

Fotomenininko mirtis

Ž.Jasys „Galeroje“ ir dirbo administratoriumi, ir eksponavo savo darbus. I.Gelūno/Scanpix nuotr. SAULIUS CHADASEVIČIUS KARINA ZIMINIATĖ
redakcija@15min.lt

Vilniaus policija tiria Užupio menininko mirties aplinkybes. Vakar savo dirbtuvėse buvo rastas negyvas fotomenininkas Žilvinas Jasys.
„Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pirminiais duomenimis, mirtis nesmurtinė, bet viskas paaiškės atlikus ekspertizę, - vakar „15min“ sakė sostinės 3-iojo policijos komisariato viršininkė Liucija Borusevičienė. - Kolegos sakė, kad jis sirgo epilepsija, bet kaip buvo iš tikrųjų, nustatys medikai“. Pernai vasarą Ž.Jasys Užu-

pyje buvo sumuštas. Nuo užpuolikų nukentėjęs užupietis tąsyk buvo išvežtas į ligoninę, medikai jam buvo nustatę galvos sumušimą. Ar senoji trauma gali būti susijusi su mirtimi, nustatys ekspertai. Ž.Jasį vakar ryte rado bičiuliai, jau kurį laiką negalėję jam prisiskambinti mobiliuoju. Pastaruoju metu Ž.Jasys dirbo administratoriumi garsiojoje Užupio „Galeroje“. Gali būti, kad menininkas, kurio dirbtuvės yra galerijos pastato antrajame aukšte, mirė jau prieš keletą dienų. Sutapimas: pernai gruodžio 6-ąją Užupyje žuvo fotokorespondentas Viktoras Kapočius. Jį mirtinai sumušė naktį į butą įsiveržę plėšikai.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

www.15min.lt/miestai

MIESTAI / 5

Ratuotas prizas sugundė vagis
TOMAS GRIGALEVIČIUS
t.grigalevicius @15min.lt

Išskirtinį prizą konkurse „Vakarėlių liūtas“ laimėjęs studentas juo džiaugėsi neilgai - laimėtas automobilis savaitgalį buvo pavogtas.
Lapkričio pradžioje v ykusiame konkurso „Vakarėlių liūtas“ fi nale triumfavęs

Žilvinas Gabšys buvo apdovanotas išskirtinai atrodančiu automobiliu „Opel Record“. Tačiau daugelio praeiv ių žvilgsnį trauk iančia mašina studentas pasidžiaugė neilgai. Praėjusio penktadienio vakarą Ž.Gabšys savo automobilį paliko prie Pramonės prospekte esančios Kauno kolegijos centrinių rūmų. Šeštadienį po pietų į tą pačią vie-

tą atėjusį jaunuolį ištiko šokas - automobilio nebebuvo nė kvapo. „Iš pradžių vaikinas pamanė, jog automobilį nutempė policija. Tačiau paskambinus paaiškėjo, jog jo nėra nei vienoje saugojimo aikštelėje. Tuomet prizo laimėtojas policijai parašė pareiškimą dėl mašinos vagystės, - pasakojo konkursą „Vakarėlių liūtas“ rengusios ir prizą įstei-

gusios organizacijos „Kvadratu“ vadovas Donatas Valentinavičius. - Matyt, atsirado žmonių, kurie norėjo pasijusti tikrais vakarėlių liūtais. Automobilį vagišiai grobė tikrai ne dėl jo vertės, o dėl išskirtinumo. Galbūt nusikaltėliai tikėjosi, jog mašinoje bus sumontuota galinga audio aparatūra“. Naktį į sekmadienį, šiek tiek po vidurnakčio, polici-

jos pareigūnai pavogtą transporto priemonę rado V.Krėvės prospekto daugiabučių namų kieme. Įtariamųjų kol kas nustatyti nepavyko. „Prieš daugelį metų Vokietijos policijos naudotam automobiliui buvo išdaužti galinis ir 2 šoniniai stiklai, nuimti ratų gaubtai. Vagišiai automobilio variklį užkūrė sujungę reikiamus užvedimo spynelės laidus“, - tvirtino D.Valentinavičius.

Matyt, atsirado žmonių, kurie norėjo pasijusti tikrais vakarėlių liūtais.
Sakė D.Valentinavičius.

Prieš daugiau nei 20 metų specialiai Vokietijos policijos pareigūnams gamintas automobilis dėl savo išvaizdos patraukė ilgapirščių dėmesį. „Kvadratu“ nuotr.

teisėtvarka

Miške aptiko naminukės varyklą
Pareigūnai Šilutės rajono Pypliškės kaime aptiko naminės degtinės varyklą.
Naminukė buvo verdama miško proskynoje. Nusikaltimo vietoje darbavosi 41-erių vyras, draugiją jam palaikė 2 keturkojai. Vyriškis jau buvo spėjęs pakurti naminės varymo aparatą ir supilti apie 2 tūkst. litrų raugo. Apie slaptą jį „bravorą prie seno kelmo“ policininkams pranešė medžiotoju prisistatęs v yras. Medžiotojas apgailestavo, kad priėdę į upelius išpilamų nami-

Apie miške įkurtą naminės fabrikėlį pareigūnams pranešė medžiotojas. „15min“ nuotr.

nės degtinės gamybos atliekų, miške šlitinėja apkvaitę laukiniai žvėrys. Naminukės fabrikėlis, pasak

pareigūnų, nespindėjo švara, degtinė gaminta antisanitarinėmis sąlygomis, vanduo buvo pilamas tiesiai iš upelio.

Gandrams dar ne laikas
Įvairiausios priemonės, siekiant apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, buvo naudojamos per visą žmonijos istoriją. Šiuolaikinė kontracepcija ne tik apsaugo nuo pastojimo: ji padeda moterims jaustis geriau mėnesinių ciklo metu, leidžia planuoti šeimos pagausėjimą, netrikdo poros intymaus gyvenimo. Šiandien rinktis yra iš ko, bet kiekviena kontracepcijos priemonė be pliusų turi ir minusų: tabletes reikia gerti kasdien, spermicidų efektyvumas tik apie 70%, prezervatyvai reikalauja įgūdžių. Todėl nemažai moterų teikia pirmenybę vienam iš patikimiausių ir patogiausių kontracepcijos būdų – hormoninei spiralei. Ši priemonė efektyviai apsaugo nuo pastojimo net penkerius metus, sumažina kraujavimą mėnesinių metu, neturi įtakos kūno svoriui. Hormoninė spiralė Europoje naudojama jau beveik 20 metų ir yra laikoma optimaliu šeimos planavimo metodu. Jį gali naudoti beveik visos gimdžiusios moterys. Ypač spiralė su hormonu tinka toms, kurių mėnesinės yra labai gausios, skausmingos, kurios negali ar nenori vartoti kontraceptinių tablečių, pleistro ar žiedo. Hormoninė spiralė tinka ir neseniai pagimdžiusioms moterims, taip pat žindyvėms, nes veikia vietiškai gimdoje ir neblogina pieno kokybės, yra saugi kūdikiui. Artėjant menopauzei, ši priemonė moteriai padeda išvengti vaisingo laikotarpio pabaigai būdingų nereguliarių ir sunkių mėnesinių. apskritai išnyksta ir vėl atsinaujina išėmus šią priemonę. Taip pat pirmaisiais mėnesiais gali būti juntamas krūtų tempimas, skausmas ar padidėjęs spuoguotumas. Hormoninė spiralė nenaudotina esant gimdos ar jos kaklelio anomalijoms, turint didelių miomų gimdoje, sergant įvairiomis vėžio formomis. Atvejai, kai priemonę moters organizmas atmeta, labai reti. Ginekologų patirtis rodo, jog hormoninė spiralė – viena geriausiai toleruojamų kontracepcijos priemonių.

atpažink save

Spiralę į gimdą įdeda ginekologas. Jokios specialios priežiūros nereikia: po 3 mėnesių apsilankyti pas gydytoją, o vėliau pakanka pasitikrinti kartą per metus. Ką derėtų žinoti? Įdėjus į gimdą spiralę su hormonu, pirmuosius mėnesius ciklas gali būti nereguliarus, moteris gali negausiai kraujuoti ar teplioti. Maždaug kas penktai moteriai, naudojančiai hormoninę spiralę, mėnesinės
Užsk. UAB „Bayer“, Nr. 137937

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS – užsukite į „Copy1“ biurą (Vilniuje, Gedimino pr. 445) atsiimti prizo - pagalvėlės su savo pasirinkta nuotrauka. Prizą turite atsiimti per dvi darbo dienas. Atsiimdami turėkite su savimi laikraštį. Dėl papildomos informacijos skambinti tel. (8 655) 39334.

www.copy1.lt

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

6 / EKONOMIKA

www.15min.lt/ekonomika

Elektroninis parašas vilioja investuotojus
EGLĖ GERULAITYTĖ
e.gerulaityte @15min.lt

jos bei Portugalijos verslininkams.

Pirmieji žingsniai
Specialistų teigimu, estai lietuvius šioje srityje gerokai aplenkė. „Šiuo metu Lietuvoje elektroniniu parašu galima naudotis teikiant dokumentus „Sodrai“, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Registrų centrui, taip pat privačios elektroninės bankininkystės sektoriuje. El. parašo vartotojų daugėja - jų šiandien jau nebe šimtai, o tūkstančiai. Tačiau tai yra tik pirmieji žingsniai“, pasakojo Vyriausybės Informacinės visuomenės plėtros komiteto Elektroninio parašo priežiūros skyriaus vedėjas Evaldas Židonis. Anot jo, 2009 metais bus baigtas kurti Nacionalinis sertifikavimo centras, kuriame bus galima įsigyti identifikavimo kortelę su el. parašo raktais.

„Vyksta baigiamieji darbai, perkama įranga, bet kol kas sunku tiksliai pasakyti, kada visa tai ims veikti“, - sakė E.Židonis.

Estijoje verslininkai, norėdami įkurti įmonę, reikiamus dokumentus gali patvirtinti mobiliuoju elektroniniu parašu. Tokią naujovę įdiegė Estijos įmonių registrų centras. Taip siekiama pritraukti daugiau užsienio investuotojų. Lietuva šioje srityje gerokai atsilieka.
Pasa k „Omnitel“ v iceprezidento komercijai Remigijaus Štaro, šis „modernus sprendimas“ verslininkams atveria naujas galimybes efektyvinti veiklą. „Mobi l iuoju el. pa r ašu galima ne tik įregistruoti įmonę Estijoje, bet ir pasi ra ši nėt i įv a i r iu s dok umentus ar įgaliojimus. Nuo šiol, norint sudarinėti juridinę galią turinčius sandorius, verslą galima v yst yti būnant bet kurioje pasaulio vietoje, nėra būtina būti Lietuvoje ar Estijoje“, - pasakojo R.Štaras. Techninės galimybės Estijos įmonių registrų centro interneto svetainėje el. parašu leidžia pasinaudoti Lietuvos, Belgijos, Suomi-

Didelis pliusas
„Danske“ banko vyriausiosios analitikės Baltijos šalims Violetos K ly v ienės teigimu, galimybė naudotis el. parašu nėra esminis investuotojų pritraukimo kriterijus, tačiau patrauklumo jis prideda. „Naudojant elektroninį parašą sumažėja popierizmo, korupcijos, susitaupo laikas ir pastangos, tai tiek užsienio, tiek vidaus investuotojams ir verslui yra lengviau bei patraukliau. Tačiau Baltijos šalyse šioje srit yje kol kas be konkurencijos pirmauja Estija - mes tokio lygio dar nepasiekėme. Investuotojų Est ija prit raukia kur kas daugiau“, - teigė V.Klyvienė.

Elektroninis parašas
Mobilusis el. parašas - įprasto parašo atitikmuo, leidžiantis prisijungti prie internetinių sistemų ir pasirašyti elektroninius dokumentus. Vartotojui, norinčiam naudotis mobiliuoju el. parašu, tereikia savo turimą mobiliojo telefono SIM kortelę pasikeisti į naujos kartos SIM kortelę.

Nors el. parašo sistema itin patraukli vidaus ir užsienio investuotojams, lietuviai šioje srityje gerokai atsilieka nuo estų. Š.Mažeikos/BFL nuotr.

aktualu

Lapkritį kainos mažėjo
Po pastarųjų metų didelės infliacijos lapkritį šalyje užfiksuota defliacija. T.Urbelionio/BFL nuotr.

Atpigus degalams, avalynei bei ryšių paslaugoms, lapkritį, palyginus su spaliu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos šalyje sumažėjo 0,2 proc. Defliacija Lietuvoje užfiksuota po 2 metų pertraukos - paskutinį kartą kainos mažėjo 2006-ųjų rugsėjį, pranešė Statistikos departamentas.
Metinė infliacija (lapkritį, palyginti su praėjusių metų lapkričio mėnesiu) buvo 9,1 proc. Banko „DnB Nord“ vyriausiojo analitiko Rimanto Rudzkio teigimu, didžiausios įtakos defliacijai turėjo staigiai sumažėjusios naftos kainos. „Lapkritį naftos kainų kritimas buvo tikrai didelis, pigo degalai, tai ir nulėmė persivertimą iš pliusinio pokyčio į mi-

Asta Bliūdžiutė Vyr. redaktorė a.bliudziute@15min.lt Gabrielė Vasiliauskaitė Dienos redaktorė (Vilnius) g.vasiliauskaite@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 450,000 nuolatinių skaitytojų „TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2008 m. vasara kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt

Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt

Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė (Kaunas/Klaipėda) j.vaiciute@15min.lt

Tiražas - 90 000. ISSN 1822-2749. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

nusinį“, - sakė analitikas. Jis prognozavo, kad gruodį infliacijos tempai bus itin maži arba vėl bus užfiksuota defliacija. „Jei naftos kainos pašoks, tai nebus jokios defliacijos, o jei nafta ir toliau pigs, tai labai realu, be to, gruodį dar taikomos įvairios nuolaidos. To perteklinio vartojimo, kada gamintojai galėjo drąsiai kelti kainas ir gaminiai vis tiek buvo nuperkami, nėra, grįžtama į savotišką konkurenciją kainomis“, - teigė R.Rudzkis. Vartojimo prekės ir paslaugos praėjusį mėnesį atpigo visose trijose Baltijos valstybėse. Didžiausia defliacija užfiksuota Latvijoje, mažiausia Lietuvoje.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

www.15min.lt/aktualijos

AKTUALIJOS / 7
Išmokės vėluojančias algas
Laikinasis finansų ministras Rimantas Šadžius vakar teigė, kad vėluojantys atlyginimai kai kurių valstybės institucijų darbuotojams bus išmokėti vėliausiai šiandien. „Įvyko Vyriausybės vertybinių popierių aukcionas - gavome 106 mln. litų, kurie įplauks antradienį. Tai palengvins mūsų atsiskaitymus. Darbo užmokesčio problemą per dvi dienas - pirmadienį ir antradienį - turime išspręsti“, - sakė R.Šadžius. Neoficialiomis žiniomis, kai kurių institucijų darbuotojams atlyginimai vėluoja jau beveik savaitę. Atlyginimai valstybės įstaigų tarnautojams paskutinį kartą vėlavo 2001 metais.

Keičiasi Vyriausybė
Šiandien Seime planuojama patvirtinti naujosios Vyriausybės programą bei prisaikdinti paskirtuosius ministrus. Nueinantis Vyriausybės vadovas Gediminas Kirkilas vakar pripažino daręs klaidų.
G.Kirkilo teigimu, viena didžiausių 14-osios Vyriausybės klaidų buvo netinkamai panaudoti pinigai, gauti už 2006-ųjų pabaigoje parduotas „Mažeikių naftos“ akcijas. „Tada galvojau, kad galima susitarti su politinėmis partijomis ir neišmokėti gyventojams iš karto tų 2 mlrd. litų kompensacijų už nuvertėjusius rublinius indėlius - juo labiau kad visi tuos pinigus pasiėmė ir pamiršo, prisipirko importinių prekių ir šiek tiek pafi nansavome blogąja prasme einamosios sąskaitos deficitą. Buvo idėja ir paruoštas planas dalį tų pinigų panaudoti 200300 mokyklų renovacijai. Deja, to nepavyko padaryti“, - paskutinėje savo, kaip premjero, spaudos konferencijoje apgailestavo G.Kirkilas. Anot jo, tuo metu galiojo indėlių grąžinimo įstatymas, bet, didėjant infl iacijai, buvo svarstoma išmokas „išdėlioti“ per ilgesnį laiką. Jo manymu, naujajai Vyriausybei reikėtų išsiderėti didesnę paramą iš Europos Sąjungos (ES) namų modernizavimui. G.Kirkilas akcentavo savo Vyriausybės darbus energetikos srityje - pradėti pokalbiai su ES dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo,
G.Kirkilas pripažino, kad jo vadovauta Vyriausybė skyrė mažai dėmesio namų modernizavimui. J.Kalinsko nuotr.

satyra
SPEIGAS ŽVARBENIS
s.zvarbenis @15min.lt

Krizės svečiai
Stephenas Kingas pakuojasi daiktus, o Alfredas Hitchcockas keliasi iš numirusiųjų. Dar iki Kalėdų vyrai ketina atvažiuoti į Lietuvą. Šioje šalyje vienas rašys knygas, o kitas pagal jas kurs filmus. Siaubo genijai dar galutinai nėra apsisprendę dėl gvildentinų temų, bet sako, jog šįkart bus kaip niekad paprasta, mat siužetai garantuotai ateis tiesiai iš gyvenimo. „Kai kurie tokie baisūs, kad reikės sušvelninti - kitaip mūsų skaitytojai ir žiūrovai sakys, kad perspaudėm”, - mintimis dalinasi A.Hitchcockas. „Perlenkti lazdą labai pavojinga, - atitaria S.Kingas. - Ne kartą įsitikinau, jog pernelyg didelis gąsdinimas neįtraukia, kartais netgi tampa juokingas“. Planuojama kurti dvi serijas po šešias knygas, virsiančias filmais - po tiek, kiek reikia lentų sukalti karstui. Vienos kūrinių grandinės, kurią A. Hitchcockas kol kas yra pakrikštijęs „K - tai krizė“, įvykiai suksis aplink Lietuvą esą graužiantį baisiausią pasaulyje ekonomikos ir finansų sąstingį. Nors scenarijai dar nepradėti rašyti, jau žinoma, kad nebus apsieita be skaičiaus „minus 5 milijardai“, taip pat galvojama kažkurį kūrinį pavadinti „Tiksinti bomba“. „Tiksinčios bombos metafora labai svarbi. Ji daug ką atskleidžia. Manau, viename iš mano filmų vienas iš pagrindinių veikėjų bus premjeras, kuris šią frazę ištars“, - planus dėsto A.Hitchcockas. Kitai kūrinių serijai kodinį vardą yra davęs S.Kingas - „Lietuvėlės kapinės“. Čia dėmesys bus skirtas esą blogai dirbančiai naujajai Vyriausybei. Rašytojas neslepia, jog kai kurie pavadinimai patys lenda į galvą. „Jūs tik įsiklausykit, kaip siaubingai nuostabiai skamba, pavyzdžiui, „Lietuva skolinasi iš Tarptautinio valiutos fondo“. Be to, toks kūrinys reikalauja tikro menininko prisilietimo. Juk pats savaime šis pavadinimas nekelia nei džiaugsmo, nei pykčio, nei baimės. Svarbiausia - kaip pateiksi“, - aiškina S.Kingas. Beje, neoficialiais duomenimis, kurti į Lietuvą ketina atvykti ir „Amerikietiško pyrago“ autoriai. Jie žada filmų seriją „Biudžeto pyragas“. Trumpai tariant, jei atmosfera liks ta pati, į šalį plauks bet kas, tik ne investicijos.

įkurtas nacionalinis investuotojas LEO LT. Naujosios Vyriausybės svarstymus skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo G.Kirkilas vertino kaip galimybę „pasipelnyti spekuliantams“.

Vertina penketui
Apžvalgininkė Indrė Makaraitytė 14-osios Vyriausybės darbą įvertino „penketui ar dar mažiau“. „Mano manymu, tai kone skandalingiausia Vyriausybė iš visų iki šiol buvusių. Pradedant LEO LT steigimu, na, ir pabaiga buvo negraži, dėl „Gamtinių dujų terminalo“ (GDT), tik jau kitas verslininkas pamalonintas“, - „15min” sakė

I.Makaraitytė. Nueinanti Vyriausybė nusprendė steigti GDT, kurio pagrindinis uždavinys - suskystintų gamtinių dujų terminalo statymas. GDT akcininke galimai pažeidžiant viešųjų pirkimų procedūras, parinkta įmonė „Achema“. I.Makaraitytė taip pat pastebėjo, kad Vyriausybė „užsimerkė“ prieš ekonomikos problemas. „Buvo daug raginimų

imtis ekonomikos gelbėjimo, bet, aišku, rinkimai artėjo, buvo lengviau patylėti. Be to, lieka apgailestauti, kad buvo nutylėta apie „skylę“ „Sodros“ biudžete, ją vėlgi reikės lopyti“, - pastebėjo apžvalgininkė. Šiandien Seimo vakariniame posėdyje ketinama tvirtinti naujosios Vyriausybės programą. Procedūrai pavykus ir prisiekus ministrų kabinetui, 15-oji Vyriausybė pradės darbą.

Kairieji laukia prezidento rinkimų
Apie dalyvavimą kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose G.Kirkilas nebuvo linkęs šnekėti ir tikino, kad šis postas nėra jo gyvenimo tikslas. Tačiau pridūrė, kad „kairieji būsimuose prezidento rinkimuose turi tikrai neblogus šansus“.

kultūra

Paskelbti kultūros ir meno premijų laureatai
Vakar Lietuvos nacionalinių premijų komisija paskelbė 6 šių metų kultūros ir meno premijų laureatus.
Aktorė Rūta StaliliūnaitėMatulionienė (nuotr.) apdovanota „už aukštąjį teatro meną, už vaidmenis, tapusius Lietuvos teatro simboliais“. Dainininkė Veronika Povilionienė pagerbta premija už „dainavimą Lietuvai ir pasauliui“. Vertėjui ir poetui Antanui Gailiui premija skiriama už „literatūros klasikos vertimus ir lietuvių kalbos profesionalumą“, kompozitorė Raminta Šerkšnytė apdovanota už „muzikos klasikos ir moderniųjų formų jungtis“. Medijų meno kūrėjas Deimantas Narkevičius premijos nusipelnė kurdamas „visuomenės ir kultūros problemas analizuojantį medijų meną“. Rašytoja Vanda Juknaitė apdovanota už „santūrų humanizmą ir lietuvių literatūros lauko išplėtimą“. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos už reikšmingiausius per pastaruosius 7 metus sukurtus kultūros ir meno kūrinius, taip pat ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Premijos laureatams bus įteiktos vasario 16-osios išvakarėse, jų dydis siekia 104 tūkst. litų.

Visos Kalėdų eglutės -

www.15min.lt
Nufotografuokite savo žaliaskarę ir atsiųskite ją mums adresu eglute@15min.lt

Nepalanki išvada
Seimo Teisės departamentas mato požymių, jog Lenko korta yra susijusi su pasižadėjimu kitai valstybei. „Teisės departamento išvada bus perduota Teisės ir teisėtvarkos komitetui ir po jo išvados bus žiūrima, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT)“, vakar sakė Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas. Lenko kortą turi du parlamentarai - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis ir jo partietis Michalas Mackevičius. Jei KT išaiškintų, kad Lenko kortos turėjimas susaisto priesaika su kita valstybe, šiems Seimo nariams grėstų apkalta, mat parlamentarai negali būti susiję su priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei. Lenko korta pristatoma kaip dokumentas, patvirtinantis „lenkų kilmę“ ir suteikiantis tam tikrų privilegijų, tačiau nėra prilyginama pilietybei.

Kas savaitę rinksime nugalėtoją ir dovanosime jam puikų kitų metų kalendorių!

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

www.15min.lt/eteris

ETERIS / 9
www.15min.lt/tvprograma

tv šiandien
22.30 19.40 21.45

22.05

21.55

„Skaičiai“
14.35 TV serialas „Dinozaurai“ (19). 15.00 Vaikų „Warner Bros.“ 15.30 TV serialas „Aistra“ (62). 16.35 TV serialas „Viktorija“ (92). 17.35 TV serialas „Buvusioji“ (53). 18.42 Žodis - ne žvirblis. 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 TV serialas „Nekviesta meilė III“ (271). 19.40 Srovės. Publicistikos laida. 20.30 Gyvenimas pagal moteris. 21.00 Kakadu. Pramoginė-informacinė laida. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 TV serialas „Skaičiai“ (51) (N-7). 23.35 TV serialas „Išrinktieji“ (14) (N-14). 00.35 TV serialas „Ligoninės priimamasis“ (210) (N-14). 01.35 Kovotojo kelias. Bušido (N-14).

„Taip arba Ne“
15.05 Animacinis serialas „Simpsonai“ (4/14) (N-7). 15.35 TV serialas „Nupirkta meilė“ (62) (N-7). 16.40 TV serialas „Degantis kraujas“ (92) (N-7). 17.40 TV serialas „Liepsnojantis ledas“ (53). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 TV serialas „Broliai“ (61). 19.40 TAIP arba NE. TV žaidimas. 20.35 Detektyvai. Realybės drama. (N-7). 21.10 TV serialas „Moterys meluoja geriau“ (2/54) (N-7). 21.45 TV3 vakaro žinios. 21.50 TV3 sportas. 21.55 TV3 orai. 22.00 TV serialas „Derybininkai“ (3) (N-7). 23.00 TV serialas „CSI kriminalistai“ (8/8) (N-14). 00.00 TV serialas „Džesika Flečer“ (6/17, 18) (N-7). 02.00 „Telejazz“. (N-14).

„Mirtis per laidotuves“
15.30 Animacinis serialas „Ateities miestas“ (46). 15.45 Animacinis serialas „Pokemonai V“ (36, 37). 16.40 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 17.45 TV serialas „Mentai. Žmogžudysčių skyrius III“ (6) (N-7). 18.55 Ekstrasensų mūšis. Sensacijų šou (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Akistata su Lietuva. Vedėjas A.Perednis. 20.40 TV serialas „Riba“ (9) (N-7). 21.45 „Mirtis per laidotuves“. Komedija. Rež. F.Ozas. Didžioji Britanija, 2007 m. (N-7). 23.30 Žinios. 23.40 Kriminalai. 23.42 Sportas. 23.44 Orai. 23.45 Amerikietiškos imtynės (N-14) (kart.). 00.50 Namų darbai. (kart.).

„Dingę“
15.00 Populiarioji animacija. „Pašėlę Tornberiai“ (31, 32). 16.00 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (30) (kart.). 16.30 TV serialas „Labiau už viską“ (7). 17.30 TV serialas „Diagnozė: žmogžudystė“ (59) (N-7). 18.30 Šiandien. Aktualijų laida (su vertimu į gestų kalbą). 18.56 Sportas. 18.59 Orai. 19.00 Gamtos patruliai. 19.40 Klausimėlis. 19.55 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (31). 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Versijos. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 TV serialas „Dingę“ (4/14) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 TV serialas „Specialioji jūrų policijos tarnyba“ (4/8) (N-7).

„Seksas ir miestas“
13.45 Dokumentinis serialas „Megakonstrukcijos“. „Lamanšo tunelis“. 14.45 Dokumentinis serialas „Plėšrūno instinktas“. „Tailando kobros“. 15.45 TV parduotuvė. 16.00 Žinios. Orai. 16.05 TV serialas „Sužeista širdis“ (41). 17.00 Žinios. Orai. 17.05 TV serialas „Policijos nuovada“ (40). 17.55 Europos taurės turnyras. Mariupolio „Azovmaš“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“. Tiesioginė transliacija. 20.00 Žinios. Orai. 20.05 TV serialas „Aklas teisingumas“ (7). 21.00 Reporteris. 21.52 Orai. Vedėjas N.Šulija. 21.55 TV serialas „Seksas ir miestas“ (17, 18). 22.55 TV forumas. Debatų laida. Vedėjas E.Jakilaitis. 23.45 Dokumentinis serialas „Kiaušingalviai“ (5/5).

kinas
FORUM CINEMAS VINGIS
„Transporteris 3“ 11:50 14:20 17:00 19:30 22:00 „Saulėlydis“ 11:00 13:30 16:10 18:40 21:10 „Puikybė ir garbė“ 11:20 13:50 16:30 19:10 21:50 „Madagaskaras 2“ (dubliuota lietuviškai) 11:30 14:00 16:40 19:10 21:20 „Madagaskaras 2“ 12:30 14:50 17:20 22:00 „Karantinas“ 13:10 15:10 17:30 19:40 21:40 „Viki Kristina Barselona“ 11:40 13:40 16:20 18:50 21:00 „Melo pinklės“ 12:10 14:40 17:20 19:50 22:20 „007 paguodos kvantas“ 14:20 16:25 18:40 21:00 „Įkvėpimas žudyti“ 17:00 21:50 „Žakas Merinas: mirties instinktas“ 14:30 19:30 „Saulėlydis“ 11:20 13:50 16:40 19:10 21:40 „Puikybė ir garbė“ 10:40 13:20 16:00 18:50 21:30 „Madagaskaras 2“ (dubliuota lietuviškai) 10:30 11:30 12:40 14:00 14:50 16:10 17:30 18:40 19:30 20:50 21:35 „Viki Kristina Barselona“ 10:20 15:10 19:40 „Melo pinklės“ 12:30 17:10 21:45 „Karantinas“ 11:10 13:10 15:00 17:00 19:20 21:10 „007 paguodos kvantas“ 10:50 15:30 19:50 „Žakas Merinas: mirties instinktas“ 13:00 17:40 21:55

skelbimai

Rytine kava
Alytiškių klubas jau penktąjį kartą nuoširdžiai kviečia į smagią, turiningą ir pažinčių kupiną ALYTIŠKIŲ VAKARĄ. Jeigu esi neabejingas šiam puikiam miestui, pasidalinti sentimentais, pabendrauti su seniai pažįstamais bei susipažinti su naujais draugais kviečiame GRUODŽIO 10 d. 18.00 val. Prospekto pub-Gedimino pr. 2/1,Vilniuje. Vakaro metu: • Gyvos melodingos dainos • „Dainavos“ ansamblio kapelos pasirodymas • Loterija • Parama Alytaus vaikų globos auklėtinių kelionei į sostinę • Šokiai • Renginio vedėjas FM 99 direktorius Liudas Ramanauskas Renginio kaina 35 Lt. Registracija vyksta telefonu +37068750809. Iki pasimatymo!
Prisijunkite prie mūsų klubo socialiniame tinkle „Facebook“, klubo pavadinimas „Alytaus Klubas - alytiškiai Vilniuje“.

Mokslas
Vairavimo mokykla „DRAIVERIS“ ruošia B, C, CE kat. vairuotojus. Kalvarijų 143 – 313, Vilnius. Tel. 8 5 2700105. El. paštas - info@draiveris.lt. www.draiveris.lt. Taikome nuolaidas! UAB „Kelio iliuzija“. B, C, CE kategorijos vairavimo kursai. Turime automobilį su automatine pavarų dėže. Studentams ir mokiniams - nuolaidos. Vilnius. Laisvės pr. 55 222 (Justiniškės), tel.: 8 5 2425251, 8 688 16442. Savanorių pr. 46, tel.: 8 600 73226, 8 5 2132984. NORINTIEMS IŠMOKTI ANGLŲ IR PRANCŪZŲ KALBŲ su užsieniečiu mokytoju. Visi lygiai. Mokomasi suprasti bei bendrauti. Organizuoja kalbų kursus įmonėms. Tel. 8 670 94747. Moksleivius mokome matematikos, lietuvių, anglų, istorijos ir kt. Mažos grupės. Patyrę mokytojai. Ruošiame abitūros egzaminams. Tel.: 8 5 2750000, 8 610 11010.

SKALVIJA
Vilniaus dokumentinių filmų festivalis „Beprotiška meilė“ 15:00 „Trys vyrai ir žuvų tvenkinys“ 16:45 „Mažojo paukštuko dienoraštis“ 16:45 „Ruošiantis kino filmui „Margiris“ 18:20 „Helvetika“ 19:35 „Tėvo muzika“ 21:15

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Transporteris 3“ 11:00 13:30 16:30 19:00 21:20

Alytiškių klubas

Statyba ir remontas
Laiptinių remontas. Tel. 8 689 38343. Vilnius.

Grožis ir sveikata
Sulieknėk! Puiki figūra ir jokių dietų. Atjaunėjimas, energijos atgavimas kvėpavimo treniruotėmis. Stulbinantys rezultatai per 10 dienų. Pradžia gruodžio 8 d. Veda liekninančio kvėpavimo specialistė. Tel.: 8 600 64605.

Transportas
Superkame įvairių markių automobilius. Gali būti su defektais arba nevažiuojantys. Vilnius. Tel. 8 675 37223. Nebrangiai, bet skubiai perkame naudotus automobilius VW, MB, BMW, OPEL, FORD, TOYOTA, SUBARU, LEXUS ir kitus modelius, pagamintus nuo 1990 m. iki 2008 m., tel. 8 608 77700. Norite skubiai parduoti automobilį? SKAMBINKITE MUMS! Automobilio pardavimas Jums truks tik 15 min. TRANSPORTO PRIEMONIŲ SUPIRKIMAS. Tel. 8 654 11457. Gali būti su defektu, nevažiuojantys. Atsiskaitome iš karto, patys transportuojame. SUPERKAME ĮVAIRIŲ MARKIŲ AUTOMOBILIUS, 1985 - 2008 M. (gali būti daužti arba nevažiuojantys). Tel. 8 673 08806, el.p. autoonline@ inbox.lt.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

10 / SKELBIMAI
Baldai Nekilnojamasis turtas
Parduodami sklypai prie Kalnėnų gyvenvietės. Sklypų kaina nuo 120 000 Lt už sklypą. 7 km iki Arkikatedros. Tel. 8 682 29259. Sklypas prie Gėluoto ež. su 1,5 ha. Leidimas statybai. Labai graži pakrantė. Kaina 220 000 Lt. Tel. 8 616 84227. Parduodama namų valda Lydos pl., kvartale „Pušelė“. Kaina 5000 Lt/a. Tel. 8 618 11613. Parduodu namų valdos sklypus Trakų Vokėje, sklypo kaina nuo 88 000 Lt už sklypą. 14 km iki Vilniaus centro. Šalia miško. Tel. 8 682 29259. Parduodamas biuras 195 kv. m naujame verslo centre, 2 aukšte, Viršuliškėse, prie Spaudos rūmų. Kaina 5700 Lt/kv. m. Tel. 8 620 31686. Parduodamas 1,5 ha sklypas, 47 km nuo Vilniaus, tinkantis verslui, su 100 m Dapo ežero pakrantės. Geras privažiavimas, elektra. Kaina 90000 Lt. Tel. 8 601 14586. Parduodamas 10 a sklypas, 8 km nuo Pilaitės. Kaina 25000 Lt. Tel. 8 618 11613. Parduodamas n.v. sklypas prie Balsių. Vos 1,5 km iki Žaliųjų ežerų. Kaina 159 800 Lt. Tel. 8 687 34246. Išnuomojamas naujas biuras Viršuliškėse, 192 kv. m, 4a/7. Kaina 45 Lt/kv. m. Tel. 8 614 55404. Parduodamas 13,94 a sklypas, 13 km nuo Vilniaus, netoli miškelio. Yra elektra. Netoli nauja gyvenvietė. Kaina 1300 Lt/a. Te. 8 618 11613. Parduodamas 8 a sklypas Vilniaus m., šalia Lexus autocentro. Kaina 192000 Lt. Tel. 8 618 11613. Parduodami namų valdos skl. 10 - 19 a prie Vilniaus. Nauji skl. masyvai „SVAJONĖ“ ir „SVAJONĖ 2“. Asfaltuotas privažiavimas. Kaina 3500 Lt/a. Vilnius. Tel. 8 612 86904. Parduodame išnuomotą biurą (70 kv. m, 5a/7, Karoliniškės, su pilna apdaila), kuris duos garantuotas ir stabilias pajamas. Kaina 6650 Lt/kv. m. Tel. 8 611 80841. Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kūrenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 5-7 min. kelio pėsčiomis. Kaina sutartinė. Tel. 8 618 58746.

www.15min.lt/reklama

Kita
Kaip sukurti papildomas pajamas? Registruotis į nemokamą susitikimą. Tel. 8 678 26045.

Tavo zadintuvas
Paslaugos
Žemės kasimo darbai, įvairių statybinių krovinių iki 7 m pervežimas. Atvežame smėlį, žvyrą, skaldą, akmens dulkes, juodžemį, augalinį sluoksnį. Savivarčiai nuo 6 iki 16 kub. m, savivarčiai su kranu ir greiferiu (kaušu). Išvežame statybines atliekas. Dirbame be laisvadienių. Vilnius. Tel. 8 677 67677. El. p. info@mtkinfo.lt. Remontuojame ir reguliuojame plastikinius langus ir duris. Nepriklauso koks profilis, kas gamintojas ar montuotojas. Stiklinam balkonus slankiojančiom sistemom iš aliuminio profilio. Informacija tel.: 8 5 2462260, 8 614 68731. PERKRAUSTOME įmonių ir gyventojų turtą. Pervežame pianinus. MIKROAUTOBUSŲ NUOMA. Vilnius. Tel. 8 67335555. Nebrangiai pervežame baldus, pianinus, išvežame šiukšles ir kt. Išrenkame surenkame baldus. Krovėjų paslaugos. Vilnius. Tel.: 8 5 2619780, 8 650 16240, 8 673 92017. Remontuoju kompiuterius, televizorius, vaizdo kameras, garso aparatūrą, mikrobangų krosneles. Iškodavimas. Tel.
8 608 23220.

Parduodamas 8 a skl. Vilniuje, Trakų Vokės r. (namų valda, geras privažiavimas, graži vieta). Kaina 144000 Lt. Vilnius. Tel. 8 612 86904. Parduodamas sklypas 53 a. Kaina 27000 Lt. Yra elektra. Tel. 8 618 11613. 10 a namų valdos sklypas Vilniaus r., Maišiagaloje. Naujame sklypų masyve „PASAKA“. Kaina 50000 Lt. Tel. 8 612 86904, Vilnius. Parduodamas 6 arų sklypas, 12 km už Naujosios Vilnios, prie miško ir upelio. Yra elektra. Kaina 36000 Lt. Tel. 8 601 14586. Parduodamas biuras išsimokėtinai, 195 kv. m, 2/7 aukšte, Pilaitės pr., šalia Spaudos rūmų. Kaina 5700 Lt/kv. m. Tel. 8 616 32576. Parduodamas 9 a n.v. sklypas Tarandėje. Kaina 225 000 Lt. Tel. 8 687 34246. Išnuomojamas 1 k. butas centre. 18 kv. m, su visais patogumais, suremontuotas, baldai, butinė technika. Kaina 1150 Lt/mėn (su visais mokesčiais). Tel. 8 655 34284.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį. Butas Vilniaus m., S. Stanevičiaus g. 40.11 m2, 1 k., 1a/5, 1989 m. 190 000 Lt; +370 60074969 Aruodas.lt Nr: 1-348506 Patalpos Klaipėdos m. 1650 m2, 1a/2, 1998 m. 1 850 000 Lt; +370 69875520 Aruodas.lt Nr: 3-37156 Nuomojama patalpa Klaipėdos m. 900 m2, 1a/1, 2008 m. 18 000 Lt; +370 69875520 Aruodas.lt Nr: 6-60019 Nuomojama patalpa Klaipėdos m. 1600 m2, 1a/2 15 500 Lt; +370 69875520 Aruodas.lt Nr: 6-57849 Sklypas mieste Vilniaus r., Bendorių k., Samanynės g. 11 a 550 000 Lt; +370 67638352 Aruodas.lt Nr: 7-84306 Sodyba Varėnos r., Matuizų k., Pušų g. 127 m2, sklypas 11 a, 1984 m. 450 000 Lt; +370 68646014 Aruodas.lt Nr: 9-18585
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą „15 minučių“ už specialią kainą.

Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas patikimiausiomis technologijomis, ypač atspariu emaliu, kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194, 8 37 720556.

Ieško darbo
Moteris ieško floristės darbo, turinti ilgametę patirtį. Pasiulymai dėl pardavėjos - konsultantės ar kito darbo taip pat laukiami. Moka dirbti kasos aparatu, išrašinėti sąskaitas faktūras, vesti apskaitą. Vairuoja automobilį. Tel. 8 687 26368.

Siūlo darbą
Priimsime į darbą reklamos gamintoją. Patirtis būtų privalumas. Tel.: 8 687 17375, 8 5 2776924. Įmonė siūlo pastovų darbą technikui-dezinfektoriui Vilniuje. Apmokome. Reikalavimai: automobilis. Privalumai – žinios veterinarijos, biologijos ar chemijos srityse. Tel. 8 5 2328382. CV siųskite faksu 8 5 2374525, el. p. vilnius@dezinfa.lt. Priisime į darbą operatorių, darbui su kompiuterinėmis frezavimo staklėmis. Tel.: 8 616 26374, 8 5 2776924. UAB „Energijos Taupymo Sprendimai“ ieško suvirintojų. Darbas su šildymo sistemomis, šilumos mazgais. Virinimas elektra, pageidautinas TUV sertifikatas. Informacija tel. 8 657 72229. Įmonė, prekiaujanti šventiniais fejerverkais ir pirotechnika, gruodžio mėnesiui priims į darbą pardavėjas(-us). Vilnius, tel. 8 652 24211, el.p. vilnius@ raketa.lt. Anglija! Darbas fabrikuose, viešbučiuose, ž. ūkyje, paukštyne. Anglų k. nebūtina. Greitas išvykimas. Narcizų skynimas ir pakavimas. www.aulina.lt. Tel.: 8 52691464, 8 699 27086. Kalėdinei prekybai papildomai reikalingi darbuotojai. Yra galimybė įsidarbinti nuolat. Tel.: 8 5 244557, 8 606 17869, 8 673 317013. Autoservisui reikalingas automobilių dažytojas. Vilnius. Tel. 8 614 16393. Didmeninei įmonei reikalingas ryžtingas, pasiruošęs aktyviai dirbti, perspektyvus jaunimas. Intensyvus apmokymas. Galimybė pereiti į vadovaujamąjį darbą. Atlyginimas iki 3000 Lt. Vilnius. Tel. 8 606 46109. UAB„GUSTO NAMAI“ ieško virėjos (-o) Vilniuje. Visos socialinės garantijos. Tel. 8 606 04445, el.p. gusto@gusto.lt.

Skelbimai „15min“ kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami Biure
A.Goštauto g. 40B, 11 aukštas, Vilnius; Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val. ARBA Laisvės pr. 60, 1211 kab., Vilnius Tel.faks. (8 5) 2428065.

Didžiausia valymo paslaugų įmonė Lietuvoje UAB „Corpus A“, privačių asmenų ir įmonių patalpose, pažangia šveicariška technologija atlieka kokybišką kilimų ir kiliminių dangų valymą. Tel. 8 5 2490980. El. p. l.lupeikiene@ corpusA.lt.

Daugiau informacijos: tel. Vilniuje (8 5) 2336535, el. paštu skelbimai@15min.lt

Parduoda
Durys pušinės ir faneruotos (vidaus). Išsimokėtinai. Mažiausiomis kainomis. Montavimas. Pristatymas. Užsakymai atliekami per 3 dienas. www.duryspigiau. lt. Tel. 8 652 92016. Pigūs televizoriai iš Vakarų Europos. Mažai naudoti. Garantija. Pasirinkimas iš 100 įvairių modelių. Stanevičiaus g. 42. Tel.: 8 687 78050, 8 5 2483135. DURPIŲ, PJUVENŲ BRIKETAI, KURO GRANULĖS, ĄŽUOLINĖS ATRAIŽOS įvairiose pakuotėse. PRISTATOME. Tel.: 8 5 2322500, 8 686 23080. UAB„VINAGA“. Savanorių pr. 219, Vilnius. AKCIJA! 20 PROC. NUOLAIDA plastikiniams langams ir durims. Plastikinių balkonų stiklinimas. Montavimo darbai. Konsultuojame nemokamai. Tel. 8 683 37573. VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714. DURYS IR SPYNOS iš sandėlio iki Naujųjų Metų su specialia 15 proc. nuolaida. Vilnius, tel.: 8 5 2725505, 8 5 2107366. Kaunas, tel. 8 37 408600. DURŲ GALERIJA: EKSPOZICIJOJE 130 MODELIŲ - VISIEMS SKONIAMS. PAMATUOJAME, ATVEŽAME, SUMONTUOJAME. GARANTIJA. Vytenio g. 10, Vilnius. Tel. 8 5 2652755. Kuršių g. 2, Vilnius, PC„Burbiškės“. Tel. 8 5 2150589. Geologų g. 7 A, Vilnius. Tel. 8 5 2333838.

GERIAUSIAS METŲ PASIŪLYMAS
Atvažiuokite į mūsų automobilių servisą, sau palankiausias remonto kainas.
nemokamai pasitikrinkite automobilį ir išsiderėkite

Su KALĖDINE NUOLAIDA! TELEVIZORIAI 37 - 72 cm TIK 150 - 200 Lt. LCD TV su DVD - 650 Lt. Skalbimo mašinos, šaldytuvai 450 - 550 Lt. PALYDOVINĖS TV ANTENOS - 285 Lt. SKŪBUS TELEVIZORIŲ REMONTAS.„TECHNOSALA“. Laisvės pr. 115, Pašilaičiai. Tel/faks. 8 5 2139417, tel.: 8 683 12345, 8 640 35808. Parduodame ąžuolo pjuvenų ir baltarusiškus durpių briketus kurui. Pristatome. Vilnius. Tel. 8 600 59339. ŠARVUOTOS DURYS - nuo 379 Lt. Sandėliuko durys - 299 Lt. Pristatome, montuojame, prekiaujame išsimokėtinai. Gruodžio mėnesį visiems prikėjams - dovana. Algirdo g. 29. Tel.: 8 5 2448412, 865257772. www. atradimas.lt.

Mus rasite: UAB „GIRILIS“ Savanorių pr. 178, Vilnius Tel: 8 5 2389089, mob. 8 611 16455

ŠARVUOTOS DURYS nuo 599 Lt
UAB „FAMADOS NAMAI“.
Tel.: +37062772898, 8 52 409782.

KONKURSO „JAUNIMO LINIJA“ DALYVIS NR.18 - KŪRYBININKĖ ATĖNĖ JASAITĖ.
Oficialus reklamos festivalio „Kanų liūtai“ atstovas Lietuvoje . www.canneslions.lt

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

www.15min.lt/sportas

SPORTAS / 13

mankšta mieste

„Lietuvos ryto“ vairas atiteko R.Kurtinaičiui
AURIMAS KUCKAILIS
a.kuckailis @15min.lt

Kas: Aurimas Padagas. Ką darė: Čiuožė per dėžę.

Tuščia vyriausiojo stratego kėdė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipoje ilgai nestovėjo. Sekmadienį iš trenerio pareigų atsistatydinusį Antaną Sireiką jau rytoj pakeis Rimas Kurtinaitis, „15min“ teigęs nesibaiminantis pirmtako likimo.
„Trečiadienį susitiksime su „Lietuvos ryto“ vadovybe. Bus įdomu. Džiaugiuosi, kad sulaukiau šio pasiūlymo“, - „15min“ prisipažino 48-erių krepšinio strategas. Vienas iš Lietuvos rinktinės trenerių į sostinės klubo vadovų akiratį buvo patekęs dar praėjusio sezono pabaigoje, tačiau pasiūlymo treniruoti „Lietuvos ryto“ ekipą R.Kurtinaitis tuomet atsisakė motyvuodamas galiojančiu susitarimu su Vroclavo „Sląsk“ komanda. Visgi šio sezono pradžioje legendiniam Lenkijos krepšinio klubui bankrutavus, buvęs Kauno „Žalgirio“ komandos krepšininkas liko be darbo. Tiesa, beveik prieš mėnesį R.Kurtinaitis tapo Sopoto „Prokom“ ekipoje treneriu dirbančio Tomo Pačėso asistentu, tačiau paties R.Kurtinaičio teigimu, tai neturėtų tapti kliūtimi jau rytoj imtis darbo Vilniuje. - Kodėl priėmėte „Lietuvos ryto“ klubo pasiūlymą? - Prieš tai atsisakiau kelių klubų pasiūlymų, tačiau šis buvo gana geras. Komanda žaidžia Europos taurės varžybose, čia surinkti geri lietuvių žaidėjai, be to, per pastaruosius 15 metų beveik nebuvau Lietuvoje. Tiesa, epizodiškai treniravau Vilniaus „Sakalus“, tačiau noriu

Mankštinkimės mieste! „15min“ kviečia savo skaitytojus rudenį leisti aktyviai. Nufotografuokite SAVO mankštos pratimą, nuotrauką siųskite adresu manksta@15min.lt ir kas savaitę laimėkite 100 litų vertės čekį „Sportland“ parduotuvėse. Praėjusią savaitę geriausiai mankštinosi Svetlana ir Remigijus Zabielos. Dėl prizo kreipkitės į „15min“ redakciją tel. 8 5 210 58 96.

dienos citata
Atskleisiu, kodėl Robinho naudojasi viešuoju transportu. Jis taip elgiasi, nes nemoka važiuoti kairiąja kelio puse.
Teigė „Manchester City“ ekipos puolėjas Jo. Taigi kol 24-erių Robinho (nuotr.), per valandą uždirbantis beveik 4 tūkst. Lt, neperpras Anglijos eismo taisyklių subtilybių, Mančesterio gyventojai viešuoju transportu ir toliau turės važinėti atvėpusiais žandikauliais.

dienos kadras

grįžti ilgesniam laikui. - Žodžiu, privalumų pasvėrėte daug daugiau nei trūkumų... - Papildomos motyvacijos suteikė ir faktas, kad komanda ne tik žaidžia, bet ir nori laimėti Europos taurę, o klubas orientuojasi į lietuvius krepšininkus. - Su Sopoto klubu turite sutartį iki sezono pabaigos. Kaip į žinią reagavo lenkų ekipos vadovai ir T.Pačėsas? - Į tai reikia žiūrėti iš sportinės pusės. Kalbėjausi ir su Tomu, galbūt jo žodis daug ką lems, tačiau manau, kad niekas čia nemato problemos. „Lietuvos rytas“ dėl to dabar kaip tik derasi su „Prokom“ klubu. - Vilniaus komandos trenerio postas nuolat braška. Ar nebijote, kad į jūsų darbą bus žiūrima pro didinamąjį stiklą? - Toks trenerio darbas. Jeigu jis netenkina klubo vadovybės, tuomet ieškomas kitas, kuris galėtų įgyvendinti iškeltus uždavinius. Esu pasiruošęs tokiai situacijai. Per savaitę ar mėnesį komandos nesulipdysi, tam reikia kelerių metų. „Lietuvos ryto“ komandoje jauni žaidėjai, perspektyvūs, tačiau su jais reikia dirbti. Jeigu bus kantrybės, bus ir rezultatai. - Ar jums atėjus komandoje papūs nauji vėjai? - Mano galva, antros ir trečios pozicijos žaidėjų yra perteklius, trūksta ketvirtos pozicijos krepšininko. Be to, reikėtų antro įžaidėjo, nes vienas Branko Milisavlijevičius vi-

Per savaitę ar mėnesį komandos nesulipdysi, tam reikia kelerių metų. Jeigu bus kantrybės, bus ir rezultatai.
Teigė R.Kurtinaitis. są sezoną nepatrauks. Ir gynyba turi būti agresyvi. Strateginį planą jau pirmadienio rytą susirašiau, bet jį suderinsiu tik susitikęs su kitais Vilniaus ekipos treneriais Robertu Kuncaičiu ir Arvydu Gronskiu. - Gal jau apytiksliai žinote, kokia bus sutartis su klubu? - Apie pinigus ir kontraktą tikrai nieko dar nežinau, telefonu tokių dalykų neaptarsi. Trečiadienį susitiksime su vadovybe. Jonas Vainauskas ir aš esame pakankamai protingi žmonės, kad logiškai viską suderintume. Artimiausiose „Lietuvos ryto“ varžybose, kurios įvyks šiandien, Europos taurės turnyre Ukrainoje prieš Mariupolio „Azovmaš“ komandai vadovaus R.Kuncaitis. Tuo tarpu R.Kurtinaičio debiutas vyriausiojo „Lietuvos ryto“ stratego poste turėtų įvykti šeštadienį, gruodžio 13-ąją, Baltijos krepšinio lygos varžybose prieš „Valmieros“ krepšininkus.

Lietuvos rinktinės trenerių štabe R.Kurtinaitis darbuojasi nuo 2007-ųjų.

Ispanijos lyga

Karališkosios Madrido „Real“ bėdos
Puslapis parengtas pagal Eurosport.com, Dailymail.co.uk, Thesun.co.uk ir „15min“ inf.

Karališkojo Madrido „Real“ klubo problemos Ispanijos futbolo lygoje tęsiasi. 3-iąją nesėkmę per pastarąsias ketverias „La Liga“ čempionato rungtynes patyrę šalies čempionai turnyrinėje rikiuotėje nusirito iki 5-osios vietos.
Pastaruoju metu „buksuojantys“ Madrido futbolininkai 14-ajame „La Liga“ pirmenybių ture patyrė skaudžią nesėkmę namuose, 3:4 (1:3) nusileidę „Sevilla“ komandai. Į vis gilesnį nesėkmių liūną grimztantys Ispanijos čempionai svečiams iš Sevilijos vienu metu pralaiminėjo 1:3, tačiau sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezul-

tatą (3:3). Visgi paskutinįjį žodį varžybose tarė „Sevilla“ saugas Renato, taikliu smūgiu 85-ąją mačo minutę išplėšęs pergalę savo ekipai. Po šios nesėkmės „Real“ vienuolikė nukrito į 5-ąją „La Liga“ rikiuotės vietą, o nuo čempionate pirmaujančios „Barcelonos“ ekipos atsilieka jau 9iais taškais.

Nugalėti „Barcelonos“ stadione - neįmanoma. Jie tiesiog sunaikina viską, kas pasimaišo jiems po kojomis.
Teigė B.Schusteris. dinamose rungtynėse tikėtis neverta. „Nugalėti „Barcelonos“ stadione - neįmanoma. Jie tiesiog sunaikina viską, kas pasimaišo jiems po kojomis. Mano galva, šis sezonas priklauso „Barcelonai“. Aišku, stengsimės rungtyniauti gražiai, tačiau, tai viskas, ką mes galime šiuo metu padaryti“, auklėtinių galimybėmis abejojo vokietis. Kituose „La Liga“ čempionato mačuose „Barcelona“ 4:0 sutriuškino „Valencia“, „Real Betis“ sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Espanyol“, La Korunjos „Deportivo“ 2:0 įveikė „Malaga“, o „Villareal“ ir „Getafe“ vienuolikių mūšyje nugalėtojas nepaaiškėjo - lygiosios 3:3. Daugiau futbolo naujienų www.15min.lt

Laidoja komandos galimybes
Pasivyti tolstantį katalonų vežimą „Real“ futbolininkai galės pabandyti šį šeštadienį įvyksiančioje ir jau dabar didžiulį ažiotažą keliančioje tarpusavio dvikovoje. Visgi, sprendžiant iš pribloškiančių komandą treniruojančio Berndo Schusterio pasisakymų, teigiamo rezultato „El Clasico“ va-

„La Liga“ rikiuotė
Naujojoje Zelandijoje kartu su Los Andželo „Galaxy“ klubu viešintis Anglijos futbolo rinktinės saugas Davidas Beckhamas laiko vėjais nešvaisto. Ištaikęs laisvą akimirką trijų vaikų tėvas išbandė naują sporto šaką - šuolį „bungee“ virve iš maždaug 40 metrų aukščio. Anot pranešimų, 33-ejų anglas taip susižavėjo laisvu kritimu, jog klykdamas iš džiaugsmo netrukus atliko ir dar vieną bandymą.

1. „Barcelona“ 2. „Villarreal“ 3. „Valencia“ 4. „Sevilla“ 5. „Real“ 6. „Atletico“

35 tšk. 29 27 27 26 24

+35 įv. +8 +10 +8 +9 +12

Nuo čempionate pirmaujančios „Barcelonos“ „Real“ (nuotr.) ekipa atsilieka jau 9-iais taškais. AFP/Scanpix nuotr.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

14 / PRAMOGOS

www.15min.lt/pramogos

Slidinėkite už dyką. Valchzė!
ŽILVINAS PEKARSKAS

slidininkų „blogas“
Prisijunk prie „Slidininkų „blogo“!
Naujienų portalas 15min.lt skelbia konkursą: rašyk apie aplankytus slidinėjimo kurortus, pasidalyk patirtimi, rekomenduok skaitytojams, kuriuose kalnų kurortuose galima smagiai paslidinėti. Rašinyje pateik kuo daugiau naudingos informacijos kitiems slidinėjimo entuziastams. Savo slidininko dienoraštį būtinai iliustruok nuotraukomis ir video vaizdeliais. Straipsnį slidininkų blogui siųsk 15min@15min.lt. PRIZAS. Originaliausio, įdomiausio straipsnio autorių 15min.lt skaitytojai išrinks sausio 15 d. Nugalėtojui įteiksime 1400 Lt vertės prizą - slides, apkaustus ir batus. Juos jums dovanos prekių sportui ir aktyviam poilsiui guru „Instinktas“. „Slidininkų blogo“ ieškokite www.15min.lt

z.pekarskas @15min.lt

Austrijoje, Tirolyje, prieš keletą metų visai atsitiktinai atradau tylų ramų slidinėjimo kurortą. Miestelis Valchzė (Walchsee) nuostabus ne tik todėl, kad yra prie vieno iš nedidelių Alpių ežeriukų.
Tai ideali vieta ramiam šeimyniniam poilsiui. Iš dalies todėl, kad miestelis nedidelis, taigi netriukšmingas. Kaip ir vos už 8 km esantis kiek didesnis Kosenas (Kossen). Ko daugiau reikia, jei čia gali gauti viską: ir nuostabų snieguotų viršūnių vaizdą pro langą, ir puikų aptarnavimą, ir nebrangius, bet patogius apartamentus. Tarkime Sebastjano Brandauerio sodyboje aparta-

mentus (du erdvūs miegamieji, dušas, WC, virtuvė ir valgomasis) su terasa, žvelgiančia į kalnus, pavyko išsinuomoti už 50 eurų (175 Lt) parai. Ir dar nuolaidą slidėms gavau (ši šeima nuomoja įrangą).

Juo labiau kad Valchzės miestelyje degalai gerokai pigesni nei automagistralės degalinėse. Maistas „Impreis“ prekybos centruose kainuoja beveik tiek pat, kiek Lietuvoje. O vynas - net pigiau.

Nemokama savaitė!
Tačiau bene didžiausias šio regiono kurortų privalumas yra nemokama slidinėjimo savaitė kiekvienais metais, siekiant pritraukti kuo daugiau turistų. Šiais metais tokia savaitė tęsis nuo vasario 28 d. iki kovo 7 d. Vienintelė sąlyga - tuo metu turite šiame Kaiservinklo regione užsisakyti nakvynę ir užsiregistruoti turizmo informacijos centre. O sausio 17-24 d. keltuvų bilietai („ski pasai“) tekainuos pusę kainos. Tikrai sutaupysite nemažai eurų.

Trasos
Valchzės miestelio trasos pakankamai prašmatnios pradedantiems slidininkams ir vaikams. Tačiau čia rasite viską, kas būtina smagiam poilsiui kalnuose. Viršukalnės nėra labai aukštos, tik iki 1800 m. Jei norite pakilti bent į 3 km aukštį ir mėlynomis bei raudonomis trasomis nusileisti iki pat automobilio, važiuokite į Koseno slidinėjimo centrą (8 km). Ten veikia modernūs keltuvai (minėtą savaitę - už dyką), daugybė trasų, puikios vaikų ir suaugu-

sių slidinėjimo mokyklos, jaukūs kalnų restoranai, kvepiantys štrudeliu ir karštu vynu. Tiesa, įpusėjus kovui, ir čia trasos apledėja, todėl mažiau patyrusiems leistis gali būti pavojinga. Be to, saugokitės, kad ant galvos jums nenusileistų koks skraiduolis su parasparniu. Portale 15min.lt ieškokite Slidininkų „blogo“ ir informacijos apie nemokamą slidinėjimą. Daugiau apie slidinėjimą www.15min.lt

Koseno ir Valchzės kurortų ypatybės – ramybė, puikus aptarnavimas, nebrangūs, bet patogūs apartamentai ir, žinoma, nuostabus snieguotų viršūnių vaizdas pro langą. Ž.Pekarsko nuotr.

„Pravda viena minutė“ buria kino kūrėjus
Penktasis trumpiausių filmų festivalis „Pravda viena minutė“ skelbia pradžią. Visus metus idėjas brandinę režisieriai, scenaristai, operatoriai, apšvietėjai ir aktoriai gali persikelti į filmavimo aikšteles ir sukti savo vienos minutės kūrinius.
Kūrybinis chronometras tiksės iki 2009 m. pavasario. Iškart po to - geriausių trumpų fi lmų festivalio premjera. „Pažįstu žmonių, kurie fi lmus pradėjo kurti dar nepasibaigus pernai metų kino seansams, todėl ir likusieji turėtų nesnausti. Ypač todėl, kad šiais metais „Pravda viena minutė“ keičia savo programos orientaciją ir pateikia keletą naujovių, kurios turėtų dar labiau palengvinti kino kūrybos procesą. Norime atrišti rankas tiems, kurie turi idėjų, bet stokoja priemonių joms įgyvendinti“, - pasakojo festivalio vadovė Giedrė Bražiūnaitė.

Susukti fi lmą galima ir telefonu
Festivalio naujiena - speciali vien mobiliais telefonais kurtų filmų programa. „Tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje atsidūręs kino entuziastas ne visuomet nešiojasi kamerą, tačiau mobilųjį telefoną jis tikrai turi. Tai suteikia galimybę sukurti dar vieną kino perliuką bet kur ir bet kada“, - idėja dalinosi „Nokia Lietuva“ rinkodaros vadovė Raivara Šemetulskytė. Anot jos, užtenka turėti gerą idėją ir sukurti pagal ją scenarijų. Penkiems geriausių scenarijų autoriams bus padovanoti „Nokia N85“ multimedijos kompiuteriai. Visi, norintys gauti telefoną savo kūrybai, turėtų suskubti, nes organizatoriai scenarijų lauks adresu 1minute@pravda.lt iki gruodžio 12 dienos.

lamos agentūrų, žurnalistų ir kitų kūrybiškai nusiteikusių „minutininkų“ fi lmus, kurie nepretenduos į jokius prizus ir nesivaržys su kitais festivalio dalyviais. „Tikimės, jog šie fi lmai suteiks daugiau įvairovės festivalio programai, o kartu bus postūmis tiems, kurie bijo savo mintis paruošti didžiajam ekranui“, - pasakojo Giedrė Bražiūnaitė. Filmai festivaliui laukiami adresu: Žurnalas „Pravda“, Savičiaus g. 13/2, LT-01127 Vilnius.

komiksas

Bus nesivaržančių
Kita šiųmetinės „Pravda viena minutė“ naujiena - nekonkursinė profesionalų programa. Festivalio metu žiūrovai išvys ir žinomų žmonių, rek-

Ar patinka šiandienos komiksas? Turite naujų idėjų? Labai laukiame jūsų nuomonės: komiksas@15min.lt

Piešė J.Račinskas.

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

www.15min.lt/pramogos

PRAMOGOS / 15
Valdemaros horoskopai
AVINAS. Šią dieną prabuskite ir kelkitės su saule. Pasistenkite gyventi ritmu, kurį diktuoja aplinkybės. Neprieštaraukite jau vien dėl to, kad neliktumėte prie sukežusios geldos. JAUTIS. Tik neieškokite skeletų spintose. Niekas nieko nuo jūsų neslepia. Pakluskite ir pasitikėkite dienos nuorodomis. Būkite pasitempę, gražūs ir vaišingi. DVYNIAI. Ritmingai pragyvenkite šią dieną. Bet kokią kritiką priimkite labai ramiai, o per daug įsilinksminusiems tiesiog duokite kelią. Kuo daugiau laiko skirkite hobiui. VĖŽYS. Kvėpuokite laisva krūtine, pasitikėkite savo sprendimais, savomis jėgomis ir dar kartą suformuluokite savo dienos tikslą, nes tikslingai gyvenama diena teikia daugiau pasitenkinimo. LIŪTAS. Tuštokas pasipūtimas ir išdidumas gali trukdyti prisiliesti prie to populiarumo, kuris visiškai šalia. Jaučiate fortūną lyg išslydusią iš jūsų rankų, o susigrąžinti ją galite tarnaudami kolektyviniam idealui. MERGELĖ. Labai norėsite, kad pagaliau prabustų jumyse glūdinčios prigimtinės energijos. Tinkama diena pabendrauti su gerais draugais ir bendraminčiais.
15 kg

Skaitmeninis kodas: žiema ir ekonomika
1h GEDIMINAS wt2ffrthy32hy GASIULIS dfgtr21rtgras g.gasiulis rtiuiytgrtg21 @15min.lt grotyfvwtrrth

Artėjant Kalėdoms, mano galvoje visada sukasi dvi mintys: kaip šįmet pasveikinti artimuosius ir kaip atsikratyti tos prieššventinės depresijos.
Vos iškritus pirmajam sniegui užpuolė kažkoks vidinis nuobodulys. Vadinu ją „žiemine nuotaika“. Šalta, slidu, purvina - žodžiu, bjauru. Dabar, sniegui ištirpus, dar ir šlapia. Šiuo laikotarpiu jaučiuosi itin pažeidžiamas. O dar ekonomikos recesija... Ir kad žinotumėt, koks sugniuždytas pasijaučiau, sužinojęs, kad net negyvi daiktai gali nuveikti daugiau už mane. Aš suprantu, kad technika, elektronika ir kiti reikalai yra aukščiau smegenų, bet kad LEGO kaladėlės aplenktų mano išpuoselėtą protą - šito dar nebuvo. O pasistengė toks Hansas Anderssonas. Šis vyras iš „LEGO Mindstorms NXT“ detalių sukonstravo robotą „Tilted Twister“, kuris vos per 6 minutes gali išspręsti Rubiko kubiką. Viršūnė, net aš to nemoku, o čia kažkoks plastiko ir laidų gabalas, net neprijungtas prie kompiuterio, Rubiko kubiką ima ir „susukioja“. Pats konstruktorius kuklinasi nieko stebuklingo neišradęs - viena „kamerytė“ sužiūri visų sienų spalvas, ne-

didelis procesorius truputį paskaičiuoja, tada „rankos“ tą kubiką pamėto, pasukioja ir... vualia. O man vis tiek pikta. Ir gėda. Ta proga internete susiradau Rubiko kubiko dėliojimo pamokas, reiks kada šį žaislą nusipirkti ir pasukioti.

Kompiuteris gyvenimui
Kol galvojau, kur galima įsigyti Rubiko kubiką, kompiuteris įnirtingai „zirzė“. Na, „galvojo“. Čia vėl prisiminiau, kad jau reikia pamažu galvoti apie galingesnį „laptopą“ sutartis su vienu operatoriumi artėja į pabaigą. Sakot, su ekonomika prastai? Na, kažkam gal prastai, o aš į šį laikotarpį žiūriu kaip į galimybę. Juk dabar „brangiųjų“ prekių kainos krinta, tik

spėk gaudyti. Aišku, ne taip smarkiai, kaip norėtųsi, bet dar keli mėnesiai ir... Tereikia pasitaupyti. Nešiojamųjų kompiuterių gamintojai taip pat nesnaudžia. Štai „Fujitsu Siemens“ rag ina pirk t i „Lifebook‘us“ nešiojamuosius kompiuterius visam gy venimui. Galima rinktis iš kelių „rūšių“: galingi, patogūs nešioti, eiliniam vartotojui... Na, jų kainos kiek didesnės, nei kitų kompiuterių (radau nuo 5 iki 7 tūkst. Lt), bet kompanija įsipareigoja po 3 metų jūsų pirktą kompiuterį pakeisti kitu „tos dienos realijas atitinkančiu“. Orientyras, jei gerai supratau, bus kaina. Be to, „Fujitsu Siemens“ kompensuos iki 10 proc. infl iaciją. Atrodo, viskas tik į gera... Aišku, kol kompanija nebankrutuos ir kol nemirsite. Licencijos negalima niekam perleisti. Na, ir reiks pirkinį apdrausti bei skrupulingai prižiūrėti. Duženos niekas nekeis. Daugiau informacijos ieškoki-

te Fujitsu-siemens.lt. Keista, bet Lietuvos prekiautojai „Lifebook“ serijos kompiuterius pardavinėja kaip ir kitus, o apie galimybę kompiuterį vėliau pasikeisti neužsimena.

Įmantrios vizitinės kortelės
Kalbant apie ekonomiką, yra tikinčių, kad blogiausia jau praeity ir kad netrukus įmonės atsigaus. Bent jau taip tiki „Jump Lab“ pasivadinusi įmonė, siūlanti išskirtines vizitines korteles su integruotu vaizdo įrašu. Už įprastą banko kortelę kiek storesnė „vizitkė“ turi mini USB jungtį, kuria į ją galima įkelti bet kokį vaizdo įrašą. Pavyzdžiui, priminti partneriui savo vardą, pavardę, kuo užsiimi, kuo esi išskirtinis... Tokios vizitinės kortelės gavėjas tikrai ilgai atsimins, kas ją davė. Žinoma, ir kaina atitinkama - viena „EDG“ kortelė kainuoja nuo 17 iki 29 JAV dolerių (nuo 46 iki 79 Lt). Bent jau aš prieš ją atiduodamas gerokai pagalvočiau, ar gavėjas pakankamai svarbus. Užsisakyti kortelių galite adresu Jumplab.com.

SVARSTYKLĖS. Labai daug žinote ir labai daug mokate. Tik parodyti dažniausiai viso to nesugebate. Kai šią dieną gausite nerealius pasiūlymus, kurie jums priimtini, nesuabejokite savo jėgomis. SKORPIONAS. Galvokite, ką kalbate. Visi turi teisę turėti laisvą mintį. Pasistenkite nekurti net žodinės izoliacijos šalia esantiems, ir dar, kad vakare nepasitvirtintų teiginys: neefektingai pragyventa diena. ŠAULYS. Šiandien jums priklauso išgyventi akimirką, kuri keičia gyvenimą. Pirmoje vietoje - rūpestis savimi. Suteikiama galimybė reikštis jūsų iniciatyvai ir rinktis. OŽIARAGIS. Labai tikėtina, kad matysite tai, ko iš vis nėra. Gali būti, kad susiginčysite su šalia esančiais dėl elementarios spalvos, nes jums atrodys visiškai kiti atspalviai, negu aplinkiniai mato. VANDENIS. Jausite tingulio ir ilgo poilsio poreikį. Jei nepaklusite savo kūno prašymui, kokia nors mažytė bakterija gali jus išversti tiesiog „iš koto“. Saugokite savo erdvę. ŽUVYS. Jūsų kūno išmintis, artistiškumas, kantrybė judina nepajudinamus kalnus. Jei jums reikia, šią dieną atverkite dar vieną jumyse glūdinčią savybę - įtikinėjimo galią.

poligonas
Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides, giminingas duotosioms (jei yra raidė „u“, galima ir „ū“, „ų“, jei yra „s“, galima ir „š“ ir pan.). Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami (pvz.: jei „geras“, tai „geresnis“, „geriausias“ jau negali būti).

sudoku
9 2 6 3 4 8 9 7 6 1 8 5 4 7 9 1 5 5 7 ? 6 9 7 2 1 8 1 6 3 7 9 5 2 1 3 8 4
Labai lengvas Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės D.Macomber knygą „Krautuvėlė Gėlių gatvėje“.

V O T A K R G E L

Dienos horoskopai visiems ženklams www.15min.lt/horoskopai

Šiandien iki 16 val. atsiųskite mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt (būtinai nurodykite miestą, kuriame gyvenate) ir laimėkite „Copy1“ įsteigtą prizą – puodelį su „15min“ logotipu.

mano augintinis

anekdotas
Nusipirko blondinė bilietą, įlipo į lėktuvą ir atsisėdo. Prieina prie jos vyriškis ir sako: - Atsiprašau, panele, čia mano vieta. - Ne. Aš pirkau bilietą prie lango, - užprotestuoja blondinė. Susinervinęs vyras išrėžia: - Na, tuomet, imkite vairą į rankas ir kelkite lėktuvą į orą! anekdotai@15min.lt

Nesibaigiantys sudoku www.15min.lt/sudoku

Atrask draugystę ten, kur mažiausiai jos tikiesi…

Vardas - Ogis. Amžius - 4 mėnesiai. Mėgsta - valgyti, lakstyti. Nemėgsta - šukuotis ir būti narvelyje. Būdo bruožai - linksmas ir padykęs. Šeimininkė - Ema.

Visą fotogaleriją rasite www.15min.lt/augintinis

2008 GRUODŽIO 9 D., ANTRADIENIS

16 / PRAMOGOS

www.15min.lt/pramogos

Išaiškintas slaptas Ronaldo romanas
Futbolo komandos „Manchester United“ žvaigždė Cristiano Ronaldo, regis, pametė galvą. Kalbama, kad jis net 8 kartus ėjo į pasimatymą su ištekėjusia moterimi, ukrainiečių modeliu, kurią įsimylėjo ligi ausų, praneša Dailymail.co.uk.
Pranešama, kad 23-ejų futbolo žvaigždė tiesiog „bombarduoja“ 25-erių Alioną Haynes tekstinėmis žinutėmis, nors gražuolė ištekėjusi už milijonieriaus verslininko Johno Hayneso. A.Haynes yra vienos pažinčių svetainės, kurioje turtingi britų vyrai ieško gražių rusaičių artimiems santykiams, veidas. Jos turtingas 50-metis vyras J.Haynesas tvirtino žurnalistams, esą jis ėmė rengtis skyryboms, sužinojęs, kad jo žmona ir futbolininkas vienas kitam parašė daugiau kaip 300 SMS. Brunetė ir portugalų krašto puolėjas neseniai buvo pastebėti viename prabangiame restorane. „Dar anksti, bet Ronaldo ji tikrai patinka, jis ją valgydino ir vaišino vynu tikrai brangiuose restoranuose. Jis rašo jai žinutes dieną naktį. Aliona labai seksuali ir protinga. Jai Ronaldo atrodo žavingas ir linksmas“, sakė C.Ronaldo draugas. Pasak Thesun.co.uk kalbinto futbolininko bičiulio, sykį ukrainietė C.Ronaldo prajuokino sakydama, kad jos svajonė atidaryti kačių viešbutį. Pažemintas modelio vyras J.Haynesas pavadino C.Ronaldo „bjauriu šunsnukiu“ ir prisiekė nutraukti trejus metus trukusią santuoką. „Aš esu vyras, kuris buvo apgaudinėjamas. Aš skirsiuosi“, - sakė švaros paslaugas teikiančios bendrovės savininkas. Pasak J.Hayneso, jo žmona su futbolininku susirašinėjo iš „slapto“ mobiliojo telefono. Pirmąsias žinutes gražuolė iš C.Ronaldo gavo rugpjūčio 31-ąją. „Žinutės atrodė lyg jas parašęs būtų 7 metų vaikas. Anglų kalba buvo siaubinga, su portugališkais intarpais. Jie akivaizdžiai koketavo, Ronaldo rašydavo „ar pasiilgai manęs, mažute? Aš pasiilgau tavęs“, - pasibjaurėjęs pasakojo verslininkas, netyčia demaskavęs žmonos apgavystę. C.Ronaldo atstovas britų žurnalistams tvirtino neturintis ką pakomentuoti. Daugiau naujienų iš pramogų pasaulio skaitykite www.15min.lt

gatvės laimikis

» » » »

Dimą sutikome Vilniaus Domininkonų gatvėje. Jis - architektas iš Inblum.com Mėgstami rašytojai: Fiodoras Dostojevskis, Henry Milleris. Muzika: įvairi, bet šiuo metu geriausiai klausosi Maurice'o Ravelio kūryba. » Vietos: Senamiestis (nes čia gyvena) ir Naujamiestis (nes ten ketina įsikurti), ŠMC kavinė. » Kelionių kryptys: tolimi šilti kraštai, Brazilija, kur vanduo ir galima užsiimti banglenčių su aitvarais sportu.
A.Haynes į pasimatym ą su C.Ronaldo ėjo mažiaus iai 8 kartus .

Portugalui C.Ronaldo sekmadienį buvo įteiktas prestižiškiausias asmeninis trofėjus futbolo pasaulyje „Auksinis kamuolys“ - kasmet, sporto žurnalistų nuomone, atitenkantis geriausiam Europoje rungtyniaujančiam futbolininkui. AFP/Scanpix nuotr.

Atsisveikinimui - 32 mln. svarų
Madonna pasisiūlė „padovanoti“ 32 mln. svarų sterlingų (127,6 mln. Lt) savo buvusiam vyrui Guy Ritchie, jei šis sutiks „pigiai ir lengvai“ išsiskirti, pranešė Dailymail.co.uk.
G.Ritchie tereikia pasirašyti dokumentus, kad jis nepretenduoja į buvusios sutuoktinės 300 mln. svarų sterlingų (apie 1,2 mlrd. Lt) turtą. Iškart po to, kaip pranešama, 50-metė Madonna turėtų 10-čia metų jaunesniam režisieriui įteikti 12 mln. svarų sterlingų (47,6 mln. Lt) grynaisiais ir perduoti raktus nuo 20 mln. svarų sterlingų (79,8 mln. Lt) kainuojančio namo. Tvirtinama, kad be šių „premijų“ G.Ritchie sau pasiliks ir 3 mln. svarų sterlingų (beveik 12 mln. Lt) vertės užeigą. G.Ritchie galėjo pretenduoti į pusę arba mažiau Madonnos turto už 7,5 metų, ku-

Madonna eksvyrui už tai, kad jis nesigviešė jos turto, įteikė daugiau kaip dešimt milijonų svarų grynaisiais ir, manoma, šio namo Jungtinėje Karalystėje raktus. AFP/Scanpix nuotr.

riuos jie praleido kartu. Kalbama, kad 47,6 mln. Lt grynaisiais eksžmona režisieriui pasiūlė kaip kompensaciją už

tai, kad ji nepanoro į dvi dalis dalinti namo Vakarų Londone, kuriame pora gyveno susituokusi.

G.Ritchie sau pasiliks ir 3 mln. svarų sterlingų vertės užeigą.