VILNIUS

AKTUALIJOS SPORTAS

ISSN 1822-2749. Numeris 240 (749). Tiražas 84 000. 2008 M. GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

VILNIUS

PASAULIS

ORAI -2 °C -4 °C

ĮSTATYMAI SKINASI KELIĄ 5 psl.
VILNIUS

RYŠKIAUSIOS „SPORTINĖS“ FRAZĖS 10 psl.

SLIDŽIAME KELYJE - SKAUDI AVARIJA 4 psl.

DUJŲ KARTELIO NEBUS 7 psl.

RAŠYTOJAI „LAIDOJO“ KNYGAS 3 psl.

SOSTINĖ NAUJIESIEMS TELKIASI LYG RIAUŠĖMS

VILNIUS

DVIAUKŠTIS TRAUKINYS JAU TRAUKIA Į KAUNĄ 2 psl.

Kitas „15min“ numeris pasirodys sausio 5 d.

WWW.15MIN.LT • Kas nutiko R.Kaukėnui?

2009-uosius Vilnius pasitiks sustiprintomis specialiosiomis pajėgomis. „15min“ montažas

• Kalėdiniai
Kūčių receptai

• Egipte sužeisti
du lietuvių turistai

Naujųjų metų naktį Vilnius, tapsiantis Europos kultūros sostine, laukia rekordinio, daugiau nei 50 tūkst., svečių skaičiaus. Šventinę naktį vyksiantys įspūdingi VEKS atidarymo renginiai galvos skausmą kelia specialiosioms tarnyboms, tačiau tvirtinama, kad siautuliui pasiruošta tinkamai.

Bendromis Vilniaus savivaldybės, viešosios įstaigos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS), Vyriausiojo policijos komisariato (VPK), greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės saugos bei narų gelbėtojų jėgomis „daroma viskas“,

kad vilniečiams ir svečiams Naujųjų metų sutikimas praeitų saugiai. Pasak VPK Viešosios tvarkos tarnybos viršininko Vytauto Grašio, Naujųjų metų naktį Vilniuje viešosios tvarkos palaikymui ir eismo priežiūrai bus skirta 230 pareigūnų.

Kartu su policininkais dirbs vadinamoji municipalinė policija, saugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, taip pat priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir narai gelbėtojai. Parengtyje bus ir riaušių malšintojai bei mobilioji po-

licijos kuopa. Pasak savivaldybės atstovų, kadangi laukiama didelių žmonių srautų, per Kalėdas ir Naujųjų metų naktį bus galima naudotis papildomu viešuoju transportu. Nukelta į 4 psl.

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

2 / VILNIUS
Pirmasis Lietuvos istorijoje dviaukštis keleivinis traukinys šiandien pradeda kursuoti maršrutu Vilnius-Kaunas.
Elektrinis transportas gali išvystyti iki 160 km/h greitį, todėl Kauną pasiekia greičiau nei per valandą. „Lietuvos geležinkelių“ plėtros direktoriaus Alberto Šimėno teigimu, traukinys tarp miestų kursuos kasdien 3 kartus. Greitieji traukiniai stos tik vienoje Kaišiadorių stotyje. Kelionės bilietai tarp Vilniaus ir Kauno važiuojant pirmąja klase kainuos 17,9 Lt, antrąja - 16,3 Lt. Naujajame traukinyje įrengtos 304 sėdimos vietos, iš jų 23 pirmos klasės ir 281 antros klasės. Piko metu vietos pakaks dar 328 stovintiems keleiviams. „Lietuvos geležinkeliams“ 2 dviaukščius traukinius pagamino ir už 62,15 mln. Lt pardavė Čekijos koncerno „Škoda“ padalinys „ČKD Vagonka“. Kitas dviaukštis traukinys turėtų

www.15min.lt/vilnius

Dviaukštis traukinys jau traukia į Kauną
pradėti kursuoti kitąmet, tačiau tiksli data dar nežinoma. Anot „Lietuvos geležinkelių“ specialistų, maršruto Vilnius-Kaunas aptarnavimui reikėtų 4 dviaukščių elektrinių traukinių.
Dviaukštis trijų vagonų elektrinis traukinys Vilnius-Kaunas kasdien kursuos 3 kartus ir atstumą įveiks greičiau nei per valandą. J.Kalinsko nuotr.

GRUODŽIO

orai
Lietuvoje
Šiandien apsiniaukę, snigs, bus nuo 1 °C šalčio iki 2 °C šilumos. Ateinančią naktį be kritulių, bus 3-5 °C šalčio. Rytoj dieną debesuota su pragiedruliais ir vėsiau, bus 0-2 °C šalčio.

TREČIADIENIS
Saulė teka 08:41 Saulė leidžiasi 15:56 Dienos ilgumas 07:15 Mėnulio fazė - Delčia.

24

Europoje
Atėnai Berlynas Londonas Madridas Maskva +8 °C +5 °C +6 °C +10 °C -4 °C Paryžius Praha Ryga Roma Talinas +7 °C +4 °C 0 °C +11 °C -1 °C

ŠIANDIEN dieną Vilnius Kaunas Klaipėda -2 °C 0 °C +1 °C naktį -4 °C -3 °C -2 °C

RYTOJ dieną -3°C -2 °C -1 °C naktį -6 °C -6 °C +4 °C

PORYT dieną -4 °C -3 °C -1 °C
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

vardadieniai
Adelė, Adomas, Ieva, Irmina, Girstautas, Minvydė, Irma.

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/vilnius

VILNIUS / 3

balsas
Kaip ruošite Kūčių stalą?

Rašytojai ir leidėjai „laidojo“ knygas
KARINA ZIMINAITĖ
k.ziminaite @15min.lt

Jūratė, ligoninės darbuotoja
Kaip ir kasmet ruošime tradicinį Kūčių stalą su 12 patiekalų. Paruoštų gaminių neperkame, gaminu pati – tai tradicija. Pats ruošimo procesas yra svarbus, galima susikaupti, pamąstyti. Kišame ir šieną po staltiese, gaila, kad šiemet tikriausiai nepavyks jo gauti.

Vakar sostinėje prie Seimo rūmų tylos minute knygų leidėjai ir rašytojai pradėjo protesto akciją prieš naikinamą PVM lengvatą ir tokiu būdu gedėjo, anot jų, „laidojamos“ knygos. Nepriklausomybės aikštėje protestuotojai statė simbolinius laužus, knygų barikadas, skambėjo laidotuvių maršas.
Akcijos dalyviai laikė plakatus, skelbiančius „Kubilius kultūros žudikas“, „Ne žvėriškam kultūros apmokestinimui!“. Piketo organizatoriai tvirtino, kad naikinant PVM lengvatą, knygų leidybai „vėl ateina knygnešių laikai“ bei priminė Seimo bei Vyriausybės nariams, kad jų pačių vaikai ir anūkai „neturės nei ko skaityti, nei iš ko mokytis“. „Krizę galima išgyventi dvejopai. Galima iškęsti vyriškai ir galima „pratrysti“. Naujoji koalicija „suviduriavo“ ir mūsų kultūrą užtvindė savo vidurių turiniu“, atvirai mintis per protesto akciją

reiškė rašytoja Vidmantė Jasukaitytė. Vienas akcijos iniciatorių, rašytojas ir vertėjas Darius Pocevičius, teigė, jog panaikinus lengvatinį 5 proc. PVM tarifą knygoms, leidyba bus sužlugdyta. „Žlugdomas ir leidybinis verslas, ir rašytojų amatas, ir patys skaitytojai“, - nuoskaudą liejo D.Pocevičius. Seime pasiūlyta 5 proc. PVM lengvatinį tarifą padidinti iki 9 proc., o po pusmečio - iki 19 proc.

Piketuotojai premjerą Andrių Kubilių kaltino kultūros nepaisymu, sakydami, kad panaikinus mokesčių lengvatas knygoms, šalyje greitai neliks ką skaityti. I.Gelūno nuotr.

Žlugdo kultūrą
Leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas tikino, kad naujais mokesčiais žlugdoma ne tik knygų leidyba, bet visa lietuvių kultūra. „Padidinti mokesčiai privers pakelti knygų kainas, išaugus leidybos sąnaudoms, leidyklos turės stabdyti naujus leidybos projektus“, - aiškino G.Baranauskas. Piketo dalyviai kalbėjo, kad PVM lengvatų naikinimas knygoms ir bendras mokesčių didinimas skaudžiai kirs kultūrai. „Aptems teatrai, bibliotekose bus išjungtos šviesos, o koncertų salės bus tuščios“, liūdną vaizdą piešė jie. Vakar po pietų Seime buvo priimtos PVM pataisos, kuriose iki liepos 1 dienos numatomas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams. Straipsnio fotogaleriją rasite www.15min.lt

Danius, senelis
Kaip ir kasmet stalą ruoš žmona. Ji mėgsta viską gaminti pati. Susirinks visa šeima, suvažiuos gausus būrys sūnų ir anūkų. Dėl to jaučiuosi labai turtingu žmogumi.

Kalbino K.Vaitkevičius, J.Kalinsko nuotr.

Rašytoja V.Jasukaitytė.

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

4 / VILNIUS

www.15min.lt/vilnius

Sostinė Naujiesiems telkiasi lyg riaušėms
EGLĖ GERULAITYTĖ
e.gerulaityte @15min.lt

miestas ir seksas
RAMUNĖ PAJUODYTĖ
Psichologė-psichoterapeutė seksas@15min.lt

Vieniša šventė
Sveika, Ramune. Esu labiau uždaras žmogus, nekenčiu bendrų susiėjimų, banalių frazių, tų visų blizgučių ir plastmasinių šypsenų. Širdies draugės šiuo metu neturiu, artimiausi draugai ir mama gyvena užsienyje. Labiausiai, aišku, norėčiau būti „išsijungęs“ ir „įsijungti“ tik kokią sausio 5 d., kai vėl prasidės normalus darbas, nes savo darbą labai mėgstu. Žodžiu, man liūdna, erzina tas pakvaišimas mieste, visur. Pykstu ant savęs, kad taip jaučiuosi. Galų gale kaip praleisti šias šventes be poros, kai visi aplink vien poromis? Antanas. Sveikas, Antanai. Paprastai dauguma žmonių labai sureikšmina Kalėdų bei Naujųjų metų nakties šventimą. Žinoma, prie to labai prisideda masinės informacijos priemonių atakavimas, iš tolo šviečiančios ir kviečiančios parduotuvių vitrinos, kolegų ir pažįstamų klausimai: „kur, su kuo praleisi šventes?“, „ką veiksi? ir pan. Tačiau Kalėdos ir Naujųjų sutiktuvės trunka viso labo tik keletą dienų, kurios greitai baigiasi. Tikrai ne visi žmonės per šventes džiūgauja ir švyti iš laimės. Tie, kurie turi daug draugų, artimų giminių ir pažįstamų, švenčių dienomis dažnai lekia iškišę liežuvius iš vienos parduotuvės į kitą, iš vienų svečių pas kitus, o po to būna persisotinę ne tik maistu, bet ir bendravimu, jaučiasi visiškai išsekę. Dažnai net gerai sutariančios poros pradeda bartis ir net susipyksta, nes būna sudirgę ir pavargę.

Atkelta iš 1 psl. Anot savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Henriko Mackelos, dėl šventinių renginių nuo gruodžio 22 dienos keisis 11 autobuso „Žvėrynas-Užupis-Senamiestis“ maršrutas. Į Žvėryną autobusai iš Subačiaus gatvės važiuos Žiuprionių, M.Daukšos, Bazilijonų ir Pylimo gatvėmis, toliau - įprasta trasa. Važiuojant į Senamiestį, maršrutas nesikeis. „Be to, per Kalėdas ir Naujuosius Vilniuje 5 maršrutų autobusai (101, 102, 103, 104 ir 105) kas pusvalandį kursuos visą naktį“, - sakė H.Mackela.

Mes visas pajėgas
„Žmonių srautas bus didžiulis, todėl viešajai tvarkai palaikyti skirsime itin daug dėmesio. Pernai daug problemų būta dėl alkoholio, petardų ir mėtomų stiklinių butelių, todėl policija prašo vilniečių ir svečių būti sąmoningiems ir nesinešti šių dalykų į renginių vietas“, - sakė VPK Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas V.Grašys. Pasak jo, alkoholinių gėrimų, stiklinės taros ar petardų turintys asmenys į Naujųjų metų nakties renginių teritorijas nebus įleidžiami ir bus tikrinami užkardose, įrengtose prie Katedros aikštės ir Sporto rūmų. „Norėčiau patarti žmonėms Naujų jų metų naktį automobilius palikti namie. Mieste bus organizuojamas papildomas viešasis transportas, o automobilių stovėjimo aikštelės bus gana toli nuo renginių vietų, todėl protingiau būtų vykti be automobilio. Galiausiai, šventinę naktį vartojamas alkoholis, todėl geriau už vairo nesėsti“, - patarė V.Grašys.

Nebijok tikrovės
Priimk savo jausmus tokius, kokie jie yra. Nekovok su jais. Kas gi čia tokio, jei nesijauti toks pakylėtas, linksmas, koks galbūt norėtum jaustis. Paliūdėk truputį, jei liūdna. Nesistenk būti kaip visi. Tegu kiti galvoja ką nori, bet greičiausiai jie labiausiai susirūpinę patys savimi. Na, neturi merginos ir nereikia. Švęsi namuose žiūrėdamas TV ar skaitydamas knygą, na ir kas? Vienumoje praleistas laikas gali būti prasmingas net ir švenčių dienomis. Galų gale, jei labai nerimauji, kad šventės išprovokuos vienatvės, ilgesio jausmus, kodėl gi neišvažiavus keletui dienų į svečią šalį. Išeičių tikrai yra nemažai, svarbiausia, pasikliauk savo intuicija. Gražių tau švenčių! Daugiau Ramunės komentarų www.15min.lt/santykiai

cinos pagalbos darbuotojai. „Šiais metais Naujųjų naktį budės daugiau medikų brigadų. Vien renginiuose nuolat budės 3 greitosios automobiliai, be to, nuolat stebėsime padėtį ir, jei reikės, siųsime daugiau“, pasakojo Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja medicinai Vanda Pumputienė. Jos teigimu, į renginius bus siunčiami geriausi specialistai, nes kai žmonių masė didelė, gerokai padaugėja traumų tikimybė. „Pats darbymetis medikams yra sausio 1-oji, krūviai būna daug didesni nei Naujųjų metų naktį“, - sakė V.Pumputienė.

rai pasiruošęs. Savivaldybės, VEKS ir policijos sprendimai uždaryti senamiestį yra racionalūs, todėl šventės metu didelių bėdų kilti neturėtų“, - sakė projektavimo įmonės „Urbanistika“ direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Daškus.

Ką reikėtų žinoti
Nuo gruodžio 31 d. 21 val. ir sausio 1 d. 2 val. į renginių teritorijas bus draudžiama įsinešti alkoholinius gėrimus, petardas ir kitas sprogstamąsias medžiagas bei sveikatai ar gyvybei pavojingus daiktus. Nuo gruodžio 31 d. 21val. iki sausio 1 d. 4 val. bus draudžiamas eismas Mindaugo tiltu, Olimpiečių, Rinktinės, Žygimantų, Arsenalo, T.Kosciuškos ir T.Vrublevskio gatvėmis, Gedimino prospektu, Vilniaus gatve (nuo Gedimino prospekto iki Islandijos gatvės), Labdarių, Totorių, Liejyklos, Benediktinų, Šv.Ignoto, Dominikonų, Universiteto, Švarco, Gaono, Stiklių, Žydų, Didžiąja, Pilies, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio (nuo Barboros Radvilaitės gatvės iki Užupio gatvės) ir Odminių gatvėmis. Šiuo laiku Tilto gatvėje bus atidarytas dvipusis eismas. Ratuotiems senamiesčio gyventojams bus sudarytos sąlygos patekti į savo namus.

dienos nuotrauka
Vakar Katedros aikštėje atidaryta tradicinė Kalėdų prakartėlė. Kūdikėlis Jėzus į ėdžias bus paguldytas Kūčių vakarą, per Bernelių mišias. J.Kalinsko nuotr.

Vilnius pasiruošęs
Pasak urbanistikos specialistų, sostinė yra tinkamai pasiruošusi Naujųjų metų nakties siautuliui ir rimtų problemų kilti neturėtų. „Manau, Vilnius yra ge-

Dirbs geriausi specialistai
Parengtyje per Naujuosius bus ir Greitosios medi-

Slidžiame kelyje - skaudi avarija
Slidžiame kelyje vakar susidūrus automobiliams, žuvo užsienio pilietė, sužaloti dar 6 asmenys, tarp kurių ir 11 metų mergaitė. A.Vaitkevičiaus nuotr.

Viena moteris žuvo ir 6 žmonės buvo sužaloti vakar pavakare Vilniaus rajone į avariją patekus 4 automobiliams, tarp kurių ir tarnybinis policijos visureigis. Viena sužalotųjų - 11 metų užsienietė mergaitė. Pirminiais duomenimis, avarijoje žuvo jos mama, užsienio pilietė.
Sostinės ir Vilniaus rajono pareigūnams buvo pranešta, kad kelio Vilnius-Lyda 15-ame kilometre, susidūrus 2 automobiliams, sužaloti 4 žmonės, tarp jų ir sunkiai sužalotas vaikas, kurie išvežti į ligoninę. Susidūrus šiems automobiliams dar du nuvažiavo nuo kelio. Tuo metu Vilniuje ir Vilniaus rajone gausiai

snigo, keliai buvo slidūs. Pirminiais duomenimis, avarija įvyko, kai slidžiame kelyje automobilis VW, kuriuo važiavo 5 žmonės, išslydo į priešingos krypties eismo juostą ir kaktomuša rėžėsi į priešais važiavusį „Chrysler“. Šiuos automobilius dar kliudė iš paskos važiavęs sunkvežimis. Paskui jį važiavo Vilniaus rajono policijos visureigis, kuris nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės pušį. Avarijoje labiausiai nukentėjo į Šalčininkų rajoną švęsti Kalėdų VW važiavę žmones. Fotogaleriją rasite www.15min.lt

Fotogaleriją rasite www.15min.lt

patikslinimas
Gruodžio 22 d. numerio straipsnyje „Sukčiai Kalėdų nešvenčia“ internetinė parduotuvė 27.lt. buvo neteisingai apkaltinta sukčiavimu. Vilnietė Gintarė Vaičaitytė, pervesdama pinigus šiai parduotuvei už norimas įsigyti prekes, suklydo, nurodydama neteisingą sąskaitos numerį. Vilnietė nebuvo apgauta šios bendrovės.

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/aktualijos

AKTUALIJOS / 5

satyra
SPEIGAS ŽVARBENIS
s.zvarbenis @15min.lt

Įstatymai skinasi kelią
Naktimis posėdžiavę ir įstatymus vieną po kito tvirtinę Seimo nariai toliau suka galvą, kokia tvarka turi galioti Lietuvoje. Tuo metu prezidentas Valdas Adamkus svarsto, ar visi pokyčiai būtini ir teisingi.
Prezidentas vakar pasikvietė nepriklausomus ekonomikos ir teisės ekspertus, kurių klausė, ar pritarti pirmadienį Seimo priimtam kitų metų biudžeto projektui ir dešimtims jį lydinčių mokestinių įstatymų. Vienas iš įstatymų paketo kūrėjų, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda sakė, jog, nepaisant kritikos, biudžetas neturėtų būti vetuotas. Anot jo, visi dokumentai turėtų būti vertinami kaip visuma. Advokato, buvusio finansų viceministro Vito Vasiliausko nuomone, biudžeto atmesti negalima, nes būtina imtis ryžtingų veiksmų. Tačiau, pasak jo, Pelno mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio, Sveikatos draudimo įstatymai „gadina bendrą vaizdą“, tad juos išties reikėtų taisyti. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentė R.Vainienė šalies vadovui patarė vetuoti biudžetą ar bent jau mokestinius pakeitimus. Anot jos, tai nesukeltų valstybėje tokio didelio chaoso, koks būtų sukeltas prezidentui patvirtinus biudžeto projektą ir jį lydinčius įstatymus.

Kalėdų dovanėlės
Valdžia Lietuvoje pasikeitė pačiu laiku. Kitaip Kalėdų Seneliui būtų tekę aplenkti keletą svarbių valstybei pastatų Vilniaus Gedimino prospekte ir aplink jį. Savaime suprantama – juk, kaip rodo dabartinė situacija, anie valdantieji nebuvo itin geri berniukai ir mergaitės. O dabartinė valdžia dar nespėjo daug prisidirbti, tik nuotaiką kai kam pagadino. Ištaisyti padėtį – kaip tik Senelio jėgoms. Pavyzdžiui, finansų ministrui jis atneš naują skaičiuotuvą, kalbantį žmogaus balsu – kad anas ponas ne tik geriau skaičiuotų, bet ir prisimintų, jog skaičiuoja žmones. Mat susidūrusi su šitais padarais net matematika kartais kapituliuoja. Juk nebūna 1,3 žmogaus. Arba tokio, kuriam, kiek jis bedirbtų, niekada nesinorėtų valgyti ir ilsėtis. Premjeras gaus naują maišą kantrybės – keista, kad jam iki šiol užtenka senojo, kai tenka kovoti ne tik su opozicija, bet ir kolegomis iš koalicijos. Be to, iš Laplandijos ministrui pirmininkui atkeliaus keli pūdai vatos, kad kartais pavyniotų į ją žodžius, kalbėdamas apie krizę. Tęsiant temą apie Vyriausybės vadą, jis Seimo pirmininkui per šį gimtadienį padovanojo knygą apie žiniasklaidos įtaką ekonomikai. Kalėdų Seneliui belieka pridėti parlamento vadovui dar vieną kitą politikos vadovėlį bei Konstituciją su paryškintomis pastraipomis apie žodžio laisvę. Ir atseikėti šiek tiek laiko visa tai perskaityti. Visam parlamentui žiemos švenčių simbolis ruošia ypatingą staigmeną. Be kavos ir kitų neužmigti padedančių priemonių, Seimo nariai gaus pakvietimų į porą seansų, kuriuose specialistai išsamiai paaiškins, kuo įstatymų leidybos darbas produktyvesnis, jei atliekamas ne pusę dienos miegant ir pusę nakties dirbant, o atvirkščiai. Dar trumpam grįžkime prie Vyriausybės, nors visų jos narių gal ir nesuminėsime. Susisiekimo ministrui skrydžių bendrovė siūlosi padovanoti keliasdešimt procentų savo akcijų. Bet Kalėdų Senelis perspėja: katės maiše – ne jo specifika. Tankiabarzdis dovanos ką kita. Kaip ir visiems – kažką mielo ir visomis prasmėmis teigiamo. Vieninteliam energetikos ministrui jis ruošia tik simbolinių dovanėlių – pastarasis ir taip gavo visą ministeriją.

V.Adamkus nepriklausomų ekonomikos ekspertų klausė, kokią įtaką piliečiams turės biudžeto vetavimas ar pasirašymas. T.Urbelionio/BFL nuotr.

Kai kuriuos įstatymus iš biudžetą lydinčio paketo kritikavo ir VU Teisės fakulteto prodekanas Tomas Davulis. „Galiu tik užjausti prezidentą, kuris turės priimti sprendimą“, - sakė T.Davulis. Prezidentas sprendimą turi pateikti per 10 dienų.

Patvirtino PVM
Seimas vakar galutinai pritarė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) padidinimui iki 19 proc., panaikino beveik visas mokesčio lengvatas, išskyrus knygoms ir neperiodiniams leidiniams, šildymui ir kompensuojamiems vaistams. Taip pat parlamentarai pritarė naujam mokesčiui už automobilius, kurį nuo kitų metų mokės bendrovės ir įmo-

nės už jų turimas transporto priemones. Už vieną automobilį verslininkai turės mokėti 150 litų per mėnesį. Negana to, premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad Vyriausybė ketina nuo kitų metų vidurio apmokestinti visų šalies gyventojų automobilius. Ekonomikos komiteto narė Birutė Vėsaitė pastebėjo, kad tokiu atveju automobilių savininkai mokėtų du kartus už tą patį. Šiuo metu perkant degalus mokamas akcizo mokestis, ku-

rio dalis pervedama į fondą už kelių eksploataciją, o kita dalis už taršą. „Mažosios įmonės ir taip jau deda ginklus. Šis mokestis taps paskutine vinimi į karstą“, - sakė B.Vėsaitė. LLRI prezidentė R.Vainienė taip pat kritikavo valdžios užmačias. „Tai jau nebe mokestis, bet desperatiškas ieškojimas, iš kur dar gauti lėšų. Ekonominės logikos toks mokestis neturi. Tokiu atveju reikėtų apmokestinti akinių rėmelius, stalą, bet ką“, sakė R.Vainienė.

Galiu tik užjausti prezidentą, kuris turės priimti sprendimą.
Sakė T.Davulis.

Parduos likusias akcijas
Tikra meilė nemokama. Tai kodėl turi mokėti už spaudą?
0 L T
Parlamentas vakar pritarė Vyriausybės siekiui parduoti turimas bendrovės „Mažeikių nafta“ akcijas.
Turimus beveik 10 proc. akcijų Lietuva ketina parduoti didžiausiam Lenkijoje naftos koncernui „PKN Orlen“ už 700 mln. Lt. Valdantieji tikisi, kad ši suma padės stabilizuoti Lietuvos fi nansinę sistemą. Dalis parlamentarų dvejojo, esą pardavusi visas akcijas Lietuva turėtų pirmąjį strateginį objektą, valdomą užsienio valstybės. Tačiau koalicijos partneriai pastebėjo, kad tai tėra „objekto likučiai“, o tokią sumą skolintis būtų brangu. Kartu Vyriausybė žada paŠiuo metu lenkų koncernas „PKN Orlen“ valdo 90 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų. A.Bagdono/BFL nuotr.

silikti svertų ir užsitikrinti galimybę, kad „PKN Orlen“ ateityje nutarus parduoti „Mažeikių naftą“, tai būtų derinama su Vyriausybe. Tačiau toks punktas nebuvo įrašytas į įstatymą - esą su tuo galėjo nesutikti patys lenkai. Neoficialiai kalbama, kad „PKN Orlen“ gali būti nupirk-

ta rusų kapitalo įmonių. „PKN Orlen“ turi pirmumo teisę į Vyriausybės parduodamas akcijas ir jau deklaravo sukaupęs tam reikalingą pinigų sumą. Prieš dvejus metus Vyriausybė lenkams pardavė 30,66 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų.

0

,0

teismas

Ministerija neskaidriai pirko automobilius
Vilniaus apygardos teismas (VAT) vakar nusprendė, kad, rengdama viešojo konkurso sąlygas automobiliams pirkti, Teisingumo ministerija (TM) pažeidė įstatymus. VAT nusprendė, kad 3 nupirkti automobiliai turės būti grąžinti bendrovei „KIA auto“, o ši ministerijai turės išmokėti už juos sumokėtus beveik 150 tūkst. Lt. Anot teismo, konkurso sąlygų reikalavimai buvo netikslūs, neaiškūs ir klaidino potencialius pardavėjus. Be to, viešo konkurso sąlygos diskriminavo tiekėjus, nes buvo numatyta garantija, kurią siūlė tik „KIA auto“ ir „Hyundai“. TM sekretorius Dainius Narkevičius, kuris buvo ir konkurso komisijos pirmininkas, sakė, kad pirkimas atliktas laikantis sąžiningumo ir teisingumo kriterijų, o konkurso sąlygos esą buvo pakankamai aiškios visiems potencialiems dalyviams. Korupcijos skandalas TM sudrebino pernai rudenį.

„15min” - naujienos nemokamai.

UAB “Runikos” metalø gaminiai ámonës vadovas Arvydas Janonis
skolø iðieðkojimas | teisinës paslaugos

Savaitës skolininkas

Kaunas Maironio g. 13-5, LT-44250 | Tel. +370 37 222 239 | El. p. info@creditum.lt Vilnius Lvovo g. 9, LT-09313 | Tel. (+370 5) 2653014 | El. p. info.vilnius@creditum.lt

www.creditum.lt

Dovana jums!
Linkiu visiems visiems paprastų dalykų: meilės, laimės, džiaugsmo ir pinigų. Norėčiau, kad ir man tai išsipildytų.
Kęstutis Kačinskas, karilionininkas, Klaipėda.

Žmogus kaip stebuklas. Tik jis gali daryti stebuklus savo stipriu noru, drąsa ir užsispyrimu. Linkiu, kad, artėjant susitaikymo šventei, kalbėtų ne tik gyvūnai, bet ir žmonių širdys.
Dainius Jakučionis, studentas, Vilnius.

„Didžiausias turtas – min“ sveikata, todėl visiems „15 čiams, skaitytojams, o ypač kaunie ikiems. Taip norėčiau palinkėti būti sve as ir Naujuosius pat kad per šventes – Kalėd ų, nelaimingų metus – būtų mažiau traum rs nutiks, mes, atsitikimų, o jei jau kas no greičiau atvykti gydytojai, stengsimės kuo ir padėti. Su šventėmis!
Virginija Barankevičienė, gydytoja, Kaunas.

Gerbiamoji Ziurke, . v traukites is kelio!
v 

/ MŪSŲ SkaiTYTOJai klaipėda

Studentai

Vadybininkai Seima

Būsimoji fizikė, kuri nedirbs laboratorijoje
Živilė Šimkutė. 21 metų mergina yra kilusi iš Šiaulių, bet šiuo metu gyvena Kaune, kur mokosi. „Esu du viename. Šiauliai iki šiol man yra namai, bet jau trečius metus „namais“ galiu vadinti ir Kauną“, - sako trečiakursė. Šeima. Živilė nėra vienturtė. Šiauliuose dar auga jos penkeriais metais jaunesnė sesuo. „Anksčiau mušdavomės, dabar jau nebe. Man norisi patarti, bet ji nelabai manęs klausosi (juokiasi). Matyt, toks amžius“. Išsilavinimas. Kauno technologijos universitete (KTU) Živilė studijuoja taikomąją fiziką. Kaip pati sako, šią specialybę pasirinko dar vaikystėje. „Nuo pat 8 klasės norėjau studijuoti fiziką. Tėtis buvo tiksliukas, todėl ir mane labiau domino skaičiai, o ne raidės. Turėjau gerus mokytojus – taip ir išėjo. Tiesa, buvo daug žmonių, kurie sakė „ką tu veiksi su ta fizika“. Bet aš žinau, kur fiziką panaudosiu. Esu tikra, kad laboratorijose nesėdėsiu, bet padėsiu kitiems tai daryti“. Laisvalaikis. „Nuo pirmųjų metų universitete dalyvavau Studentų atstovybės veikloje, dabar dirbu KTU Karjeros centre. Todėl galima sakyti, kad visas mano laisvalaikis susijęs su universitetu: organizuojame renginius, juose būname. Didžioji svajonė – fotografavimas. Šiek tiek paragauti fotografavimo jau teko. Kažkada aš turėsiu profesionalų fotoaparatą (sušnabždėjo). Dar viena aistra, kuriai dabar nerandu laiko – piešimas. Esu baigusi dailės mokyklą. Fizika ir dailė – netikėta, žinau. Bet tai aš“. „15min“ skaitymo įpročiai. „Kai dažniau lankiausi paskaitose, tai universitete rasdavau „15min“. Dabar eidama į darbą iš žalios dėžės pasiimu. Laikraštį skaitau darbe, per „kavos pertraukėles“. Man patinka pats skaitymo procesas: lieti puslapius, verti juos – internetas to nepakeis. Esu pastebėjusi, kad pastaruoju metu „15min“ dažniausiai skaitau prieš pat pietų pertrauką“, - sakė Živilė. Pasak studentės, jai įdomiausia rubrika „Mokslo kodas“, taip pat anekdotai: „Mokslo kodas“ galėtų būti ilgesnis. Visiškai neskaitau tų puslapių, kuriuose rašoma apie politiką. Ja domiuosi minimaliai“.

„15min“ tarp dokumentų
„15min“ miestiečiai skaito ne tik troleibuse ar pekeliui į darbą, dienraštis randa vietos ir dokumentų, painių lentelių bei skaičių jūroje. Apie tai, kiek laiko trunka sužinoti naujienas ir ką daryti, kad dirbant biure „neaugtų pilvas“, kalbamės su ištikimu „biuro“ darbuotoju, skaičiusiu ir pirmąjį „15min“ numerį prieš trejus metus. Kęstutis Celiešius, 37 m., „Visą laiką gyvenau Vilniuje, Salininkuose. Tėvai, tiesa, ne iš Vilniaus – vienas aukštaitis, o kitas dzūkas.“ Šeima. Šioje srityje esu labai turtingas – keturi vaikai ir žmona. 50 proc. mergaičių ir tiek pat berniukų nuo 5 iki 17 metų. Išsilavinimas, profesija. Baigiau taikomąją matematiką ir šiuo metu esu banko „DnB NORD“ Rinkodaros skyriaus vadovas. Laisvalaikis, pomėgiai. Kaip ir visa šalis, sergu krepšiniu. Laisvalaikiu ir pats žaidžiu. Anksčiau žaidžiau daugiau ir rimčiau, dabar tam, kad neužsisėdėčiau kėdėje, nes pilvas nuo to tik auga (šypsosi). „15min“ skaitymo įpročiai. Dažniausiai „15min“ atneša kolegos, kurių kelyje pasitaiko stovai su dienraščiu. Darbe laikraštį ir peržvelgiu – tai trunka apie penkias minutes. Man labai patinka formatas – koncentruotai ir trumpai pateikiamos svarbiausios naujienos. Aišku, įdomiausia ekonomika, čia jau esu subjektyvus, jos galėtų būti ir daugiau (juokiasi).

draugiška Šapalų šeima
Mama Ingrida, tėtis Vytautas ir mažoji Goda. 25-erių Ingrida, metais vyresnis Vytautas bei metų ir aštuonių mėnesių Goda yra tikri kauniečiai. Tiek mama, tėtis, tiek mažiausia šeimos narė gimė ir augo Kaune. „Kaunas yra mūsų širdies miestas“, - prasitarė Ingrida. Abejoti meile ir ištikimybe gimtajam miestui neleido ir jos vyras. Na, o kur pasuks Godos keliai, dar niekas nežino. Šeima. Lemtinga kelionė į klubą. Poros pažintis užsimezgė dar mokyklos metais. „Susipažinome klube, į kurį aš ėjau pirmą kartą. Pamenu, labai nenorėjau eiti, vos neverkiau. Tačiau draugė nusitempė. Ten susipažinau su būsimu vyru. Tada man buvo 16 metų, jam 17-a“, - papasakojo Ingrida. Išsilavinimas, profesija. Ingrida yra gydytoja veterinarėrezidentė, planuojanti tapti vidaus ligų specialiste. „Pagalbos reikia ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Todėl žadu tapti veterinarijos gydytoja“, - tvirtino kaunietė. Šeimos galva Vytautas mokslus jau baigė: vyras dirba pardavimų vadybininku. Laisvalaikis. „Visi trys labai mėgstame keliauti. Aišku, dabar, kai Goda dar maža, daugiausia važinėjamės po Lietuvą. Dažniausiai lankome Molėtus ir Palangą, kur turime vietų nakvynei“. Dar vienas Ingridos pomėgis – šokiai. „Šoku nuo mažens, 14 metų lankau aerobikos užsiėmimus, dalyvauju šio sporto varžybose. Laisvalaikiu vedu aerobikos treniruotes, be to, šoku grupėje „Lotos“ – pasirodome įvairiuose renginiuose“, - prisipažino Ingrida. Matyt, iš mamos energiją paveldėjo ir Goda. Pasak tėvelių, mergytė nenustygsta vietoje vos išgirdusi muziką. Tėtis turi ramesnį pomėgį – žvejybą. O namuose su laimikiu jo laukiančias merginas mėgsta dažnai nustebinti mielomis staigmenomis. „15min“ skaitymo įpročiai. Ingrida pasakojo, kad ji šeimoje yra ištikimiausia „15min“ skaitytoja. Paprastai dienraštį man parneša sesuo arba pati kur nors važiuodama gaunu iš platintojų. Daugiausia laiko turiu vakarais – tada ir perverčiu „15min“. Kur užkliūna akis, perskaitau. Greičiausia praverčiu aktualijų puslapius“, - skaitymo įpročius atskleidė Ingrida.

Dosjė

Dosjė

Dosjė

. Linkejimai „15min“:

Manau, kad nieko nereikia keisti, linkiu neprarasti kantrybės ir kūrybingumo.

Studentai
Am žius: 18-25. Išs kir tin iai br uo ža i: smalsumas, taupu mas, konspekta i, bend rabutis, plati šypsena. Kur skaito „15min“: prieš, per paska itas ir po jų. Ką veiks per šventes: važiuos pas tėvus, daug val s, susitiks su gys ir miego vai kystės draugais.

Seima
Am žius: 25 ir daug iau . Išskirtiniai bruožai: vie nas už visus, visi už vieną. Kur skaito „15min“: namu ose, pa keliui į da rbą, mo kyklą, da rželį. Ką veiks per šventes: važ iuos pa s močiutę į ka imą, keps pyragus, žiūrės animaci nius filmus, lau ks dovanų.

Biuro darbuotojai
Amžius: 25-45 metai. Išskirtiniai bruožai: naujausias mobilusis telefonas, nešiojamasis kompiuteris, akiniai, knygų apie verslą lentyna, kultūros troškulys, kelionės. Kur skaito „15min“: darbo vietoje, per pietų pertrauką. Ką veiks per šventes: linksminsis su šeima ir draugais.

klaipėda MŪSŲ SkaiTYTOJai / 

Senjorai

Bohema

Vairuotojai

Įsimylėjusi operą solistė
Irena Jasiūnaitė, 83 metai. I.Jasiūnaitė gimė Rokiškyje. Baigusi mokyklą ji paliko gimtąjį miestą, išvažiavo studijuoti į Vilnių ir čia gyvena iki šiol. Šeima. Buvo ištekėjusi už poeto Vytauto Bložės. Po jųdviejų skyrybų kito mylimojo taip ir nesutiko. Vaikų pora nesusilaukė. Irena prisimena, kad vyrai visada dėl jos pešdavosi, tačiau to vienintelio likimas jai taip ir nepadovanojo. Išsilavinimas, profesija. I.Jasiūnaitė į sostinę atvyko studijuoti toli gražu ne dainavimo. Jauna mergina tuomet buvo apsisprendusi tapti gydytoja. Tačiau viskas pasikeitė, kai rokiškietė nuėjo į universiteto chorą. Galiausiai Irena medicinos studijas metė ir įstojo į Muzikos konservatoriją. Per savo karjerą solistė sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų, dainavo 1300 spektaklių. Savo gyvenimo vaidmeniu I.Jasiūnaitė vadina legendinę Karmen. Laisvalaikis, pomėgiai. Garbingo amžiaus sulaukusi garsi solistė dabar iš namų išeina retai. Tačiau kai tik turi progą ir yra kviečiama keliauja į koncertus, teatrą ar šiaip susitikti su senais pažįstamais. „15min“ skaitymo įpročiai. Pirmą kartą „15min“ dienraštį I.Jasiūnaitei parodė jai buityje padedanti moteris. Dabar, kai tik ji ateina, atneša ir dienraštį. Irena sako, kad „15min“ - vienas mėgstamiausių jos leidinių. Su garsia Lietuvos operos soliste „15min“ susipažino šiemet per Moters dieną, kai spaudai buvo ruošiamas straipsnis - „Gyvenimo meilė – opera“. Kovo 8-ąją Irena labiau nei tulpių laukė Modesto Musorgskio operos „Borisas Godunovas“ premjeros.

Dosjė

Rankos, iš molio lipdančios vazas
Gvidas Raudonius, 56 metai. Vilniuje gyvena ne nuo gimimo, tačiau iš Šilalės rajono čia atvyko 1970 m., todėl save pagal įsisenėjimo teisę laiko vilniečiu. Šeima. Keramikas yra antrą kartą vedęs, turi suaugusį sūnų iš pirmos santuokos. Išsilavinimas, profesija. Pagal specialybę G.Raudonius yra dailininkas-keramikas. Patirties per 30 darbo su moliu metų menininkas sukaupė nemažai. G.Raudonius ne tik žiedžia puodus, bet ir lipdo skulptūras, dekoruoja židinius, fontanus ar kitokius interjero daiktus. Laisvalaikis, pomėgiai. Didžiąją laiko dalį menininkas praleidžia savo dirbtuvėse, kur ne tik kuria sau, bet ir kitus moko. Laisvalaikį jis skiria savo šeimai. „15min“ skaitymo įpročiai. Pirmą „15min“ G.Raudonius pačiupo troleibuse. Greitai „prarijęs“ pagalvojo - juk iš tiesų apie svarbius žmogui dalykus galima pasakyti trumpai ir aiškiai. Dabar naujienas skaito internetiniame portale 15min.lt. Su keramiku G.Raudoniumi „15min“ šiemet bendradarbiavo ne kartą – jis padėjo rašant straipsnį apie netradicinių mergvakarių šventimą. Taip pat apsilankėme jo ir jo žmonos keramikos studijoje, kur menininkas papasakojo, kaip iš paprasčiausio molio gabalo gimsta nuostabiausi dirbiniai.

prie troleibuso vairo 50 metų
Miesto transporto problemos „15min“ puslapiuose gvildenamos nuolat, tačiau žmonėmis, kurie šiai sričiai atidavė ne vieną dešimtmetį, pasidžiaugiame retai. Kas tie, kurie kiekvieną rytą, dieną ir vakarą jau daugiau nei 50 metų veža miestiečius į darbą viešuoju transportu? Emilija Darulienė, jai tuoj sueis 68-eri. „Į sostinę iš rajono atvažiavau būdama trylikos metų, nuo tada čia ir gyvenu.“ Šeima. „Šia tema nenorėčiau pasisakyti...“ Profesija. „Vairuoju troleibusą. Profesija labai gera, šiais laikais teisės lygios ir kai kuriais atvejais moterys dirba tikrai geriau nei vyrai (šelmiškai šypsosi). Troleibusą vairuoju jau 50 metų – ilgiau dirbantieji už tai gavo ir medalius. Buvo išties malonu, bet jau laikas užleisti vietą jaunimui.“ Laisvalaikis, pomėgiai. „Laisvalaikio tikrai nėra labai daug, dažniausiai žiūriu televizorių, rečiau nueinu į koncertą.“ „15min“ skaitymo įpročiai. „Jūsų dienraštį gauname ryte, skaitau kiekvieną dieną nuo A iki Z. Mane labiausiai domina su darbu susijusios temos – eismo ypatumai, kriminalai. Labai mėgstu kulinarijos rubrikas. Geras laikraštis – ir mados yra, ir politikos, labai įvairiapusis.“

Dosjė

Dosjė

. Linkejimai „15min“:

. Linkejimai „15min“:

. Linkejimai „15min“:
Švenčių proga I.Jasiūnaitė „15min“ skaitytojams ir komandai linki nepamiršti vieniems kitų, likti žmogiškiems ir mokėti atleisti.

„15min“ kolektyvui bendrai, o kiekvienam jo nariui atskirai linkiu išlikti kūrybiškais, veržliais ir nuolat stebinančiais savo skaitytojus. O juk tai daryti taip nelengva. Sveikatos, ištvermės ir jaunatviško optimizmo!

Linkiu, kad ir toliau leistumėte laikraštį. Keleiviams kelionė neprailgsta ir paskaityti yra ką. Jūs leiskit, o mes pažadame skaityti.

Bohema
Am žius: neriboja mas. ribota Išskirtiniai bruožai: ne iblašk ymas, amfantaz ija, išs draubicingos svajonės, daug gų, kat ina i. btuvėKur skaito „15min“: dir dijose, kav inėse, ant suo se, stu lel io gerda mi kavą. ksminKą veiks per šventes: lin kos įkvėpimo. sis ir ieš

Senjorai
. Am žius: 60 ir daug iau akir tin iai bruož ai: sid Išs kami pabro sruogos, nemo imo tar imai visiem s gy ven eja ms, svetingu ma s. atv leiKur ska ito „15min“: tro linikoje, ant suobuse, polik . lel io mieste, na muose ks Ką veiks per šventes: lau anūk ų.

Vairuotojai
Amžius: 18-65 metų. Išskirtiniai bruožai: ratais pasitiki labiau nei kojomis, būtinas aksesuaras - šviesą atspindinti liemenė. Kur skaito „15min“: prie vairo sankryžose ir spūstyse. Ką veiks per šventes: leis laiką su šeima, aplankys draugus, gimines ir kaimynus. 

/ 15MiN HEROJai klaipėda

Baltų angelų „tėtis“
Vilnietis Vaidas Ramoška sako, kad skulptoriaus darbą dirba jau dešimt metų, tačiau menininku tvirtina tapęs kur kas seniau – būdamas šešerių. Vilniaus angeliukų „tėtis“, išskraidinęs ne vieną jų į užsienio šalis, savęs garsiu žmogumi nelaiko ir su kuklia šypsena tvirtina, kad jį retai kas gatvėje pažįsta, o užsienyje jo vardas žinomas geriau nei gimtinėje. Lietuvoje šiuo metu yra apie 30 V.Ramoškos angelų, o Vilniuje – 5. Visi jie skirtingi, kaip ir žmonės, o, pasak V.Ramoškos, angelų išvaizda priklauso ir nuo užsakovo, ir nuo vietos, kurioje jis bus pastatytas ar pasodintas, bei kitų dalykų. Ateities planai. Visiems metams turiu užsakymų kurti angelus. Ir net daugiau nei metams. O šiaip noriu įgyvendinti kitas savo idėjas. Ketinu pakeliauti, dalį kūrybinių planų įgyvendinsiu užsienyje. Kultūra pas mus ne itin vertinama, bet už Lietuvos sienų ji visiems labai įdomi. Mes kalbame viena seniausių pasaulio kalbų, esame paskutiniai Europos pagonys. Buvau neseniai Portugalijoje. Norėčiau ten nuplukdyti senovinį Kuršių laivą. Surinkti žmonių komandą, kuri pasiryžtų plaukti senoviniu laivu, stoti uostuose, supažindinti vietos žmones su Lietuvos kultūriniu paveldu. Pirmoji pažintis su „15min“. Troleibuse aš jį radau. Pasiėmiau „15min“ ir perskaičiau per 15 minučių. Kai tik atsirado, pagalvojau: „O, geras, jie nemokami“. Tiesa, pirmoji mintis, šovusi į galvą, kad čia kokia reklaminė akcija. Bet po to žiūriu – ne, laikraštis ir atrodo visai smagiai. Linkėjimai „15min“. Laikraščiui linkiu ilgiausių metų, didėti ir plėstis. Rašykite daugiau gerų dalykų nei blogų, nes jie irgi traukia skaitytojus. Būkite, kaip ir esate, teigiamas laikraštis. Kolektyvui noriu palinkėti jaunatviškumo, gyvenimo džiaugsmo ir meilės savo darbui, kad laikraštyje ne dirbtumėte, o poilsiautumėte, nes darbas, kurį myli, yra ne darbas, o poilsis. Ir dar linkiu būti laiku ir vietoje. O visiems laikraščio skaitytojams noriu palinkėti vienintelio dalyko, nuo kurio priklauso gyvenimo kokybė – būti optimistais. Jei renkiesi gyventi gerai, taip ir gyveni. Nuo to, kad liūdi dėl kažko, niekas nesikeičia. Todėl linkiu optimizmo ir, žinoma, skaityti „15min“.

karaliaučiaus pi

kvepalus galima prisijaukinti

„Karaliaučiaus pilies statytojas“, - taip praminėme Saulių Kruopį, kai jis šių metų kovą į redakciją mums atsiuntė kvapą gniaužiančios miniatiūrinės kartono pilies nuotraukų. Dar labiau žado netekome nuvažiavę į Sauliaus studiją viename sostinės mikrorajone – kas galėjo tikėtis, kad entuziastingas dailininkas šitaip preciziškai ir tiksliai atkartos XVII amžiaus vaizdus. Nuo miniatiūrinių pilies langų iki vos centimetro ūgio to meto damų, ponų bei jų arklių su elegantiškais vežimaičiais, nuo mažų restoranėlių ir parduotuvėlių iki įspūdingo pilį juosiančio senamiesčio – štai ką išvydome užėję į nedidelę keliolikos kvadratinių metrų patalpą. Saulius šiai savo vaikystės svajonei atidavė daugiau nei 5 metus. Kovo mėnesį Saulius ir jo pilis keliavo į Kaliningradą. Ten surengtos parodos metu visi norintys galėjo apžiūrėti garsųjį Karaliaučiaus statinį. Vėliau meno kūrinys grįžo į Vilnių. Pasak Sau-

liaus, didžiulį susidomėjimą pilimi išreiškė Vilniaus miesto savivaldybė. Deja, vilniečiai pilies apžiūrėti negali iki šiol, mat valdininkai neranda jai tinkamos erdvės. Šiuo metu išardyta kartoninė pilis dienas skaičiuoja dėžėse. Neseniai S.Kruopis lankėsi Vokietijos mieste Kelne. Ten iki pat Kalėdų veikia paroda, kurioje dalyvauja ir lietuvių dailininkas. Jis parodos lankytojams pristato savo tapybos darbus iš Nidoje vykusio plenero. Ateities planai. Šiuo metu Saulius tapo, ruošiasi savo gimtadienio proga, vasario 11-ąją, planuojamai parodai sostinės „Jeruzalės“ galerijoje. Be to, menininkas ruošia leidybai knygą „Nida dailėje“. Vyras didžiąją dalį medžiagos verčia iš vokiečių kalbos, stumiasi po žingsnelį į priekį ir tikisi, kad iki pavasario leidinys išvys dienos šviesą. Tačiau bene didžiausias kitų metų dailininko planas – projektas su Vilniaus mokytojų namais. Sauliaus ir kitų Lietuvos kolekcionierių lobynai bus prieinami visiems miestiečiams. Vy-

Saulius Maceina - žmogus, įm
Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė apie kvepalus ir jų istoriją galėtų kalbėti nesustodama. Kažkada pakerėta „Guerlain“ kvapų ir istorijos jauna moteris nepaliauja domėtis išskirtiniais kvepalais. Sukaupusi gausią kvepalų miniatiūrų kolekciją ji buvo įamžinta „15min“ dienraštyje. „Karo sinoptike“ neretai vadinama R.Budrytė-Kvietkauskienė dienraštyje pasirodžius straipsniui lengvai šokiravo kolegas atskleidusi savo moteriškąją prigimtį. Ateities planai. Planuoju iki vasaros apsiginti socialinių mokslų srities politikos mokslų krypties daktaro disertaciją. O „kvepalinis“ planas? Nepaisant visų krizių nustoti mylėti kvepalų neketinu. Pirmoji pažintis su „15min“. Pirmą kartą „15min“ pamačiau universitete. Tai tapo kasdieniniu įpročiu. Kadangi naudojuosi visuomeniniu transportu, kasdien ten pasiimu „15min“ ir į darbą atvažiuoju viską žinodama. Nuo kitų laikraščių „15min“ skiriasi artimumu žmonėms. Visų pirma, nereikia eiti jo pirkti - jis yra arti tavęs. Kadangi jis nemokamas - taupai pinigus. Be to, daug sužinai apie Kaunui aktualius dalykus – juk „15min“ miesto dienraštis. Palinkėjimai „15min“. Linkiu nedingti krizės nasruose. Kasdien tenka skaityti, kad vis kas nors bankrutuoja, nutraukia savo veiklą. Žmonės turi polinkį skaityti. Be to, kas parašys apie tai, kad krizė baigėsi, jei nebus dienraščio, kuris bus prieinamas visiems, o visų pirma Kauno gyventojams. Jei ateis diena, kad žmonės, sakykim, nustos pirkti laikraščius, jie vis tiek nenustos skaityti „15min“, nes, spėju, jis visada bus nemokamas. Gyvenkite, rašykite, o mes skaitysime ir džiaugsimės.

klaipėda 1MiN HEROJai / 

ilies architektas

dangaus užteks visiems!
Pilotas Dalius Liekis į „15min“ puslapius pateko neatsitiktinai. Mums pro akis negalėjo praslysti jo įkurto ir vadovaujamo pilotų klubo „Alfa“ žygdarbiai: pradedant nuopelnais Kaunui, baigiant Lietuvos garsinimu visame pasaulyje. Būtent D.Liekio iniciatyva pirmą kartą aplink Lietuvą buvo apskrista lėktuvais be tarpinių nusileidimų. Garsindami Lietuvos ir seniausio Europoje, Kaune įsikūrusio S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo vardą, pilotų klubo „Alfa“ pilotai įveikė daugiau nei 8 tūkst. km iki Afrikos pakrančių (Gibraltaras) ir atgal, aplankydami pakeleivingas šalis, grupiniu skrydžiu norėdami atkreipti dėmesį į aviacijos turizmo plėtrą. Minėdami „Baltijos kelią“ klubo nariai leidosi į neeilinį skrydį virš Baltijos šalių. D.Liekio iniciatyva šiais metais pirmą kartą laikinosios sostinės istorijoje buvo nemokamai paskraidinti daugiau nei 300 kauniečių. Tačiau entuziastas nesiruošia nurimti. Jo galvoje nuolatos kirba naujos grandiozinės idėjos. Ateities planai. „Skraidome, skraidėme ir skraidysime! Junkitės į mūsų gretas, dangaus užteks visiems!“ Pirmoji pažintis su „15min“. „Dalinamą „15min“ ne kartą mačiau važiuodamas į darbą, tačiau kurį laiką į savo skaitomų leidinių sąrašą jo neįtraukiau - nesitikėjau pamatyti nieko ypatingesnio nei kituose leidiniuose. Viskas pasikeitė, mano laimei, nuo tada, kai kartu važiuojantis kolega pravėrė langą, paėmė „15min“ ir pradėjo cituoti įdomų straipsnį. Pasilikau laikraštį ir grįžęs namo perskaičiau visą. Nuo tada stengiuosi nevėluoti rytais į darbą, nes tuo metu, vienoje iš sankryžų susimedžioju „15min“. Šiais laikais, kada dauguma masinių informacijos priemonių vaikosi reitingų, platindami blogąsias sensacijas, gandus ir politines intrigas, „15min“ sugeba įžvelgti daugiau gėrio, pozityvių dalykų, parašyti įdomių straipsnių, nagrinėti situaciją nešališkai. Galvoju, kad vis daugiau skaitytojų sugeba atskirti „pelus nuo grūdų“ ir anksčiau ar vėliau pasirinks tokius laikraščius kaip „15min“. Ne vien todėl, kad jis nemokamas, o todėl, kad jis neiškraipo faktų, neformuoja priverstinai visuomenės nuomonės, kaip kažkam reikalinga. Manau, tai svarbiausia. Linkėjimai „15min“. Šiais metais, kai „15min“ žurnalistai aplankė mūsų pilotų klubą, pamačiau jaunus, energingus, kūrybingus, smalsius ir drąsius žmones, mylinčius dangų ir gražius siekius. Artėjant gražiausioms metų šventėms, visam „15min“ kolektyvui norėčiau palinkėti, kad jų profesinis skrydis Lietuvos padangėje įgautų vis didesnį pagreitį ir toliau neštų gėrį ir šviesą Lietuvos žmonėms. Savo verslo kolegoms ir bendradarbiams norėčiau palinkėti daugiau optimizmo, šiais nelengvais laikais. Juk ir sunkiausios situacijos lengviau įveikiamos su šypsena ir optimizmu. Sparno broliams, žinoma, saugių skrydžių.

ras planuoja surinkti geriausius senovinius atvirukus, juos išdidinti ir sukabinti ant Mokytojų namų kiemo sienų. Kaip jis pats sako – tam, kad senos gilios akys žvelgtų į praeivius ir nukeltų juos į kitą laiką. Pirmoji pažintis su „15min“. Dailininkas pirmąjį dienraščio „15min“ numerį „pagavo“ Trakų gatvėje. „Savo mažylį vesdavau į darželį „Gudrutis“. Jis toje pačioje gatvėje, kur platinamas „15min“. Tik pamatai žalią spalvą ir bė-

Man labai smagu, kad jums rūpi paprasti, eiliniai miestiečiai, kurie yra būsimų kartų istorijos šaltinis. Jūs esate dienraštis žmonėms – štai kas svarbiausia.
Sakė S.Kruopis.

gi prie jos“, - šypsojosi Saulius. Pasak Sauliaus, jis ėmė rinkti „15min“ nuo pat dienraščio leidimo pradžios. Priežastis labai paprasta – didžiausia vilniečio aistra yra senoviniai atvirukai su Vilniaus vaizdais. Tad tuometinė dienraščio rubrika „Senas Vilnius. Naujas Vilnius“ Saulių labai sudomino. „Jei matyčiau, kad su senu Vilniaus atvaizdu išleistas numeris mėtosi šiukšlių dėžėje, būkite tikri, aš jį pagriebčiau“, - kalbėjo Saulius. Linkėjimai „15min“. „Linkiu jums ir toliau tarnauti eiliniam, kultūringam miesto žmogui. Jokiu būdu nepataikaukite niekam, nekartokite kitų, būkite informatyvūs, teikite žinias, nesivelkite į skandalus. Juk tokie ir esate. Vadinasi, nesustokit. Kitas linkėjimas yra susijęs su mano aistra atvirukams. Būkite geri, grąžinkite rubriką apie senąjį Vilnių. Parodykite visiems, kaip žmonės gyveno. Leiskite atsigręžti į istoriją“, - linkėjo Karaliaučiaus pilies statytojas S.Kruopis.

Ugnies dresuotojas konstantinas
Vieną vasaros vakarą sostinės Sereikiškių parke pastebėjome jaunuolius, svaidančius ugnį ir juos apspietusį žmonių būrelį. Taip susipažinome su vienu pagrindinių grupės „Ugnies ženklai“ nariu Konstantinu Kosovecu. Ekstremalių išbandymų ir karščio nesibaiminantis jaunuolis ne tik papasakojo apie savo neįprastą užsiėmimą, bet mielai parodė triukus su ugnimi. „Svarbiausia - jausti ribą“, - sako Konstantinas. Ateities planai. Ir 2009-aisiais Konstantinas planuoja tęsti fakyro veiklą, mokytis naujų triukų, žongliravimo, tęsti darbą su komanda ir pastatyti tikrą ugnies spektaklį. Be to, ateinančią vasarą vaikinas nori nuvažiuoti į Europoje rengiamus tarptautinius fakyrų festivalius ir, jei bus galimybė, surengti vieną tokį pas mus. Pažintis su „15 min“. Konstantinas „15min“ skaito nuo pat dienraščio atsiradimo, kai laikraštis buvo pradėtas platinti jo Matematikos ir informatikos fakultete. Iš pradžių vaikiną sudomino sudoku skiltis, o ją išsprendęs, paskaitė ir kitus dienraščio puslapius. Linkėjimai. „15min“ jau seniai tapo pačiu populiariausiu Lietuvos laikraščiu, todėl linkiu ir toliau tęsti darbą ta pačia kryptimi ir platinti nuostabią nemokamos spaudos idėją.

minęs dalai lamos mįslę
Šių metų kovą skersai ir išilgai išnaršėmė Vilnių ir kitus miestus, ieškodami žmogaus, kuris perskaitytų Vilniaus rotušės svečių knygoje beveik prieš dešimtmetį Tibeto dvasinio vadovo Dalai Lamos paliktą įrašą. Susidūrėme su sunkumais – rankraštiniu raštu parašytos žinutės nesugebėjo įskaityti lietuviai, išmanantys tibetiečių kalbą. Iššifruoti Dalai Lamos įrašą padėjo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Vaistų saugumo ir informacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Maceina. Gydytojui talkino draugas tibetietis, gyvenantis Italijoje. Daugiau kaip po pusmečio vėl susitikę S.Maceiną sužinojome jo ateities planus ir tai, kas anksčiau buvo nutylėta - jis prieš keletą metų buvo pristatytas pačiam Dalai Lamai. Ateities planai. „Aš dirbu valdininku, daugiausia verčiu iš anglų kalbos. Knygos išleisti tikrai nesiruošiu, kadangi nesijaučiu turįs talento rašyti. O su tibetiečiais... Yra mano pažįstamų Italijoje... Į tą budistinę kultūrą esu įėjęs ir nesiruošiu išeiti. Štai, esu pasidėjęs Italijos žemėlapį, senokai ten nebuvau, reikėtų nuvykti susitikti su pažįstamais, tai gal toks kitų metų planas ir būtų. Konkrečiai kažko suplanavęs nesu.“ Pirmoji pažintis su „15min“. Žinojau, kad atsirado nemokamas laikraštis, o kur pirmą kartą paskaičiau, sunku pasakyti. Matyt, troleibuse. Juk tai buvo vienas vienintelis laikraštis, dalijamas nemokamai. Dalai Lamos palinkėjimu anksčiau niekas nebuvo pasidomėjęs, o kai kreipėtės, nebuvo sunku padėti, juolab kad buvote pirmi susidomėję šiuo įrašu. Linkėjimai „15min“. Jūsų dienraštį skaitau retai, bet kitais laikraščiais aš išvis nesidomiu. Taigi vien tai rodo, kad jūsų laikraštį galima skaityti, lyginant su kitais, kurių tikrai nerekomenduočiau. „15min“ linkiu, kad nepasiduotumėte didžiųjų laikraščių tendencijoms ir rašytumėte daugiau apie tai, kas gera Lietuvoje, o ne apie tai, kas bloga. Visiems linkiu turėti gėrio ir juo dalintis, pamiršus blogį. 

/ 15MiN HEROJai klaipėda
algimantas Rauktys - žvejybos asas
„Mane būtų galima parduoti kaip gerą šamą“, - juokiasi neringiškis Algimantas Rauktys, jau du dešimtmečius užsiimantis žvejo amatu. Iš visos Lietuvos į Neringą plūstantys poilsiautojai vasarą mėgaujasi šio žvejo išrūkyta žuvimi. Per metus A.Rauktys kartu su kolega pagauna 20-30 tonų žuvies. Žvejys gali pasigirti ir pasaulio rekordininko titulu. 2001 metais Juodkrantėje, Žvejų šventėje, A.Rauktys savo tvirta barzda iškėlė 63,5 kilogramo sveriančią alaus statinę. Ateities planai. „Žvejosime, kaip ir žvejoję. Tik iš žvejybos bus sunku gyventi, nes žuvis per pastaruosius 5-6 metus nelabai brango. Visi PVM pakilimai labai liūdina. Pernai paruošėme 25 tonas žuvies, šiemet – apie 20 tonų. Beveik visa šviežia žuvis iškeliauja į Kauną. Jau dvi dešimtis metų bendradarbiaujame su šiuo miestu. Dėkojame Dievui, kad žiemos oras toks palankus, ilgai neužšąla marios, galima žvejoti. Žvejyba vyksta visu pajėgumu, pagauname visas žuvis, kokias tik leidžiama gaudyti. Tai – kuojos, žiobriai, starkiai, karšiai. Ant Kalėdų stalo žuvies tikrai bus. Optimistiškai žvelgiant, svarbu, kad žuvies būtų ir sveikatos jai pagauti nepritrūktų.“ Pažintis su „15min“. „Šį dienraštį puikiai žinau. Kai tik keliuosi keltu iš Neringos į Klaipėdą ar atgal ir randu „15min“, būtinai paskaitinėju. Jei būnu Klaipėdoje anksti ryte, randu jį autobuse. Geras laikraštis, viskas trumpai ir labai aiškiai, daug žinių.“ Linkėjimai „15min“. „Visiems, visiems, visiems, kas šį laikraštį beskaitytų, linkiu stiprybės bei ištvermės ir kad nepritrūktų pinigų įsigyti žuvies.“

iškamšų meistras donatas Mažiulis
Su ornitologu, iškamšų darytoju Donatu Mažiuliu šių metų gegužę susitikome jo dirbtuvėje, Vilniuje. Pirmas įspūdis buvo keistas – neįprastas nosiai kvapas, iš visų kampų žiūrinčios šernų, lapių, šeškų ir kitų žvėrių akys bei gausybė kailių. Donato ir jo žmonos šypsenos greitai sušvelnino atmosferą ir netrukus leidomės į iliustruotą pokalbį apie iškamšų gamybos etapus: išvirti, nulupti, išdžiovinti... Ateities planai. Donatas sakė ateinančiais metais žada tęsti savo darbą kaip ir iki šiol, o didesnių planų nenorėjo atskleisti, mat tada gali ir neišsipildyti. Anot iškamšų meistro, jo profesija tokia specifinė, kad jokie sunkmečiai nebaisūs. Pažintis su „15 min“. Donatas tiksliai nebeprisimena, tačiau nemokamą dienraštį „15min“ skaito jau ne vienus metus, gali būti, kad ir nuo pat leidybos pradžios. Ornitologas sako, kad nors ir nelabai mėgsta skaityti spaudą, mūsų laikraštį pasiima, kai tik turi galimybę. Priežastis – įdomi ir koncentruota informacija. Linkėjimai. Negaliu palinkėti nieko kito, kaip tik tęsti darbus ir toliau rašyti geras žinias, kurioms perskaityti užtenka ir 15 minučių.

Žirgų užkalbėtojai
Kaskadininkais, treniruojančiais gražuolius žirgus kino filmams, susidomėjome šiais metais: nors kino industrija Lietuvoje nėra didelė, joje vis vien atsiranda savo darbui nuoširdžiai atsidavusių žmonių. Rugsėjį „15min“ straipsnio „Sostinėje aktorystės mokosi ir keturkojai“ herojais tapo Rūta ir Artūras Nemaniai, auginantys ir prižiūrintys keturkojes kino žvaigždes. Šiuo metu jie jau rengiasi naujiems filmavimams ir iššūkiams, o mums linki nepamesti savo tikslų. Ateities planai. „2009 metais planuojame su savo augintiniais dirbti trijuose dideliuose kino projektuose, vienas kurių bus filmuojamas ne Lietuvoje. Šiuo metu Artūras yra išvykęs į Ameriką - nori pasižiūrėti, kaip ten dirbama su žirgais, ir įgytas žinias bei patirtį taikyti savo darbe“, – pasakojo Rūta. Pirmoji pažintis su „15min“. „Kai pirmą kartą į rankas pateko „15min“, apsidžiaugiau, kad ir Lietuvoje atsirado toks dienraštis. Mat 2004 metais, viešėdama Ciuriche, dažnai skaitydavau „20 min“, kuris tuo metu buvo labai populiarus Šveicarijoje. O šiais metais buvo pirmas pokalbis su „15min“ dienraščio žurnalistais. Liko malonus įspūdis, kadangi aktuali tema buvo visapusiškai apžvelgta, skaitytojui pateiktos kelios nuomonės, neperšant savosios. Linkėjimai „15min“. „15min“ ir jūsų skaitytojams linkiu paslaptingoje ir sraunioje gyvenimo upės tėkmėje nepasimesti, tvirtai ir užtikrintai tekėti savo srove, kuri būtų tokia galinga, kad galėtų pakeisti upės vagą. Tegul kalėdinių žvakučių šviesa jus šildo visą gyvenimą.

laima daugėlienė - šakočių „augintoja“
Klaipėdietės Laimos Daugėlienės šakočiai valgomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Maždaug prieš metus dienraščio „15min“ kalbinta moteris juokavo, kad šakočius ji ne kepa, o „augina“ – kadangi, kol „išdygsta“ ragiukai, reikia įdėti nemažai triūso. Dabartis ir ateitis. Bendrovėje „Klaipėdos duona“ dirbanti L.Daugėlienė teigė, kad per šiuos metus „užaugino“ nemažai šakočių. Juos skaičiuoja šimtais. Savo amato nepamiršta ir per asmenines šventes. Vasarą vedė jos sūnus ir, žinoma, vestuvės neapsiėjo be jos skanėstų. Ant stalo puikavosi keli iškepti šakočiai. Giminės gyrė, kad šakočiai buvo ne tik labai skanūs, bet ir puikiai atrodė. Pašnekovė pripažino, kad daugelis žmonių skundėsi, jog šie metai buvo labai sunkūs ir blogi. Tačiau L.Daugėlienė šypsojosi, kad jai jie buvo geri. Moteris ir ateityje žada „auginti“ šakočius bei džiuginti šiais saldumynais visus smaližius. Draugystė su „15min“. Šakočių „augintoja“ su mūsų dienraščiu bičiuliauja nuo pat jo pasirodymo Klaipėdoje. Laikraštį ji perskaito visą ir kiekvieną dieną. Šventiniai linkėjimai. Klaipėdietė visiems linki geros šventinės nuotaikos, daugiau saulės spindulių ir nuoširdžių šypsenų.

Saulius pilinkus - Vilniaus rotušės siela
„15min“ redakcijoje niekas tiksliai neatsimena, kaip ir kada mes susipažinome su Sauliumi Pilinkumi, Vilniaus rotušės ceremonmeisteriu. Bet kiekvienas – nuo žurnalistų iki fotografų – atsimena bent vieną istoriją ar situaciją, kurioje jis mums padėjo. Susitikus ir šį kartą humoro nestokojantis Saulius pasakojo apie Rotušės požemius ir parodas. Ateities planai. 2009-iesiems Rotušė turi daugybę planų: atidaryti savo požemius ir palėpes visiems, kuriems įdomu. Be to, stengsimės rengti daugiau ir geresnių parodų. Bandysime jas daryti temines, pavyzdžiui, viena paroda vyks ištisus tris mėnesius ir bus skirta Lietuvos istorijai. Pirma pažintis su „15min“. „Pažintis klasikinė - troleibuse. Labai nustebau ir apsidžiaugiau, išvydęs jūsų dienraštį, nes užsienyje tokie leidiniai buvo labai populiarūs, o pas mus iki tol nebuvo nė vieno. Paskui jau pats pradėjau jus gaudyti ir bendrauti su visais ten rašančiais „pacientais“, nes supratau, kad dienraštyje dirba entuziastai, kurie stengiasi, tad radau daug bendrumų. Juk ir aš iš didybės manijos laikau save geru vilniečiu.“ Linkėjimai „15min“. Linkiu „15min“ truputį pamažinti iliustracijų ir padauginti teksto – turite, ką pasakyti, tai ir sakykite. Be to, galėtumėte būti dar žalesni – galbūt spausdinti laikraštį ant tokio popieriaus, kurį vėliau būtų galima kažkur panaudoti. Ir dar – sekso patarimus prašau šifruoti arabiškai, nes mano vaikai juos visuomet suspėja perskaityti!

klaipėda / 

Madingos provokacijos
dizainerė Margarita daMbrauskaitė

Kaip pasipuošti per didžiąsias metų šventes? Klausimas tikrai nelengvas. Kad Naujuosius sutiktumėte linksmai ir įsimintinai – užsimaskuokite. Šventiniam polėkiui tiks viskas, kas intriguoja, traukia aplinkinių dėmesį, ko niekada nedrįsote apsivilkti.

Spalvai – svarbus vaidmuo
Nors šaltąjį sezoną aprangos koloritas natūraliai prislopsta, tačiau per Kalėdų ir Naujųjų metų vakarėlius moterims bei vyrams dera puoštis kuo spalvingiau ir ryškiau. Rinkitės neįprastų atspalvių drabužius – brangakmenių spalvų, lelijinius, blyškiai rožinius, karštus geltonus, prisirpusios vyšnios spalvos ar rėkiančius raudonus. Eksperimentuokite su apdarų spalvomis, raštais tol, kol rasite išmoningus, nekasdienius derinius. Visada išsiskirs aštrūs kontrastai, ryškių tonų ir juodos bei baltos spalvos kombinacijos, nesuderinamų spalvų proveržiai. Jei jums spalviniai eksperimentai nepriimtini, pasidabinkite neįkyrių atspalvių apdarais ir truputį paišdykaukite, papildydami juos stilistiškai tinkančiais ryškių spalvų akcentais, ar visą dėmesį nukreipkite į apdaro išmoningą fasoną, puošnias, sudėtingos konstrukcijos detales. Prie santūrių spalvų apdarų tiks ryškiaspalvės, išmargintos įmantriais raštais pėdkelnės, koji-

nės ir ekscentriškos išvaizdos avalynė. Vyrai ir moterys šventinį vakarą labai įspūdingai atrodys nuo galvos iki kojų pasipuošę vienos spalvos ar artimų tonų drabužiais. Teikiantiems pirmenybę magiškai juodai spalvai, dizaineriai siūlo tamsų monochrominį ansamblį pagyvinti blizgiomis, tauriųjų metalų spalvų detalėmis. Auksas, sidabras, bronza įvaizdžiui suteiks „glamūrinio“ šarmo ir šventėms taip reikalingo teatrališkumo.

audinio kostiumai, ilgos pirštinės ir skrybėlės. Idėjų boheminei prabangai sukurti paieškokite spalvingoje hipių madoje. Dizaineriai vyrus taip pat skatina nebijoti eksperimentų. Prisiminkite Baltą triušį iš pasakos „Alisa stebuklų šalyje“. Romantiškas XIX amžiaus herojus, pasidabinęs kostiumine liemene, nepriekaištingai sukirptais marškiniais ir katiliuku, tikrai neliks be dėmesio.

Detalės daro stebuklus
Tiek moteris, tiek vyrus mados kūrėjai per šventinius susibūrimus skatina nevengti demonstruoti dailių kūno linijų. Peršviečiami audiniai, aptempiantys figūrą siluetai, išryškinta talija, krūtinės linija, gilios iškirptės, daug nuogo kūno atidengiantys kirpimai – tikri šventinio stiliaus favoritai. Ir nepamirškite žaidimo faktūromis. Išmoningos, sujungiančios skirtingų tekstūrų ir faktūrų medžiagas kombinacijos – kailis su šilku, moheris su šifonu, atlasas su oda – gali tapti nuostabiu šventinio įvaizdžio „arkliuku“. Būtinai apgalvokite detales: šukuoseną, makiažą, papuošalus ir aksesuarus. Tradicinį vyrų palydovą kaklaraištį šiemet siūloma iškeisti į peteliškę. Aktualūs ryškūs įmantriai suraityti modeliai puošnaus žaismingumo suteiks ir klasikiniam kostiumui, ir laisvesnėms aprangos variacijoms. Moterys tikrai neprašaus pro šalį, jei pasipuoš šį sezoną „puotai vadovaujančia“ didelių gabaritų, spalvinga bižuterija ar vis dar madingomis retro dvasios puošmenomis.

Provokacijoms – taip!
2009-ųjų išvakarėse moterys gali tapti elegantiškomis ledi ir gotiškomis princesėmis, griežtų elgesio taisyklių nepaisančiomis gundytojomis ir stilingomis nebyliojo kino aktorėmis, spalvingomis internacionalistėmis ir aristokratiškomis damomis. Puikių madingų įvaizdžių – visa galybė. Be abejo, privaloma atkreipti dėmesį ir į sambūrio kvietime nurodytą aprangos kodą. Šventiniam kostiumui romantiškos nuotaikos suteiks šiemet itin madingi nėriniai, raukiniai, draperijos, plisė, klostės, ambicingo stilingumo – metalizuoti ir lakuoti paviršiai, minimalizmas, daugiasluoksniškumas, didelės apimtys, architektūrinės formos, sudėtingi kirpimai. Visiems atvejams tiks puošnios, begaliniu moteriškumu dvelkiančios praėjusio amžiaus pradžios citatos: rafinuoti sijonai-pieštukai, uždaros, plunksnomis apkaišytos suknelės, šilkinės, kaspinais dekoruotos palaidinės, elegantiški, prabangaus

Šventinis Valdemaros horoskopas
2008 m. gruodžio 24 d. – 2009 m. sausio 1 d.
Avinas
Laimingi jausitės, jei mylimasis pasirūpins, kad švenčių dienomis turėtumėte daugiau laisvo laiko, pasiūlys nuvykti į susitikimus, kuriuose galėsite atkreipti visų dėmesį į save ir pasigrožėti kitais. Paslaptimis ir pasakomis tikintiems Avino ženklo žmonėms pinigai patys lįs į kišenes. Per didelį širdies plakimą nuramins mėtų arbata, o čiobrelių – sušildys. Džiaugsmas apims gavus dovaną, susijusią su šviesa ar šiluma. Būsite labai susikaupę, net susikaustę. Norėsis vienumos, bet būsite atrastas, suprastas ir išklausytas. Turėkite gerą širdies draugą šalia savęs. Ypač daug dėmesio skirsite gaunamų pinigų šaltiniams ir žmonėms, kurių dėka atrandate naujas uždarbio formas. Neverta pražiopsoti galimybės tapti finansiškai laisvu. Tačiau atpalaiduokite savo stiprią valią, tuomet, bet kam bus garbė jums įteikti dovaną ir gerą šventinę nuotaiką. Pasisaugokite konfliktinių aplinkybių. Pagrindinė varomoji jėga šiuo laikotarpiu – kuitimasis namuose ir įsimylėjimas. Raskite laiko ir pajamų kūrybiniam sumanymui įgyvendinti. Gimusiems po Svarstyklių ženklu labai svarbus yra dovanų pakavimo momentas. Juos džiugina kiekviena akimirka, sukant į spalvingą popierių prasmingai parinktas dovanas. Jums patiks gauti dovanų žavią dėžutę papuošalams, puošnius drabužius ar išskirtinę užrašų knygelę.

a d

b
Jautis

Sunku vaikytis malonumų, kai tiek daug įsipareigojimų. Tačiau suradę laiko meilės glamonėms, ilgai negalėsite iš jų išsivaduoti. Jūsų gebėjimas puikiai save parodyti, vietoje ir laiku paliaupsinti savo gyvenimo partnerį, darys gerą įspūdį ir pritrauks reikalingas pažintis. Leiskite sau pabūti dėmesio centre. Neatmeskite pakvietimų dalyvauti visuomeniniuose renginiuose. Tikėtina, kad bus pastebėtas jūsų geras skonis ir sugebėjimai. Pasidžiaukite, po kalėdine egle radę kosmetikos rankinę.

Dvyniai

Ieškosite nepriklausomybės, nes esamus santykius pradėjote taip analizuoti, kad patiems meilės santykiams nei laiko, nei energijos nebepaliekate. Išjudinkite savo švelnumą. Suksite galvą apie mokesčius. Susirinkite skolas iš skolininkų. Nepasiteisins išlaidavimas ir ekstravagantiški pirkiniai. Protingai apskaičiuotos galimybės mestels į finansines aukštumas. Leiskite sau išsimiegoti, įdarbinkite savo nuovokumą, supratingumą ir turtingą fantaziją. Nuotaiką pakels gražios smulkios dovanos. Jūsų laukia ypač jausmingas susitarimas, padėsiantis suteikti ir šioms šventėms, ir ateities darbo dienoms daug daugiau harmonijos. Šiuo šventiniu periodu protingiausiai pasielgs tie artimieji ir draugai, kurie iš anksto pasiklaus, kokią dovaną tikitės rasti po Kalėdų eglute. Labiausiai džiugins praktiškos ir naudingos dovanos. Kaip niekada nudžiugins įvairių miestų ar valstybių žemėlapių rinkinys ar papuošalas su šviesiai geltonai žaliais akmenukais. Jei dėl kažkokių priežasčių prastai jaučiatės – nei pats graužkitės, nei kitiems nervus gadinkite. Verčiau perstatykite savo lovą į kitą vietą ar valgomąjį stalą perstumkite prie kitos sienos. Aplinkinių amžinas dėmesio reikalavimas verčia jus mąstyti, kad ir vienatvę tam tikrais momentais galima labai mylėti. Jei dar neturite naujos sportinės aprangos, nusipirkite švenčių proga arba duokite suprasti, kad tikitės tokios dovanos ar dovanų čekio.

Vėžys

Jei dėl darbo reikalų ir ambicijų nesugadinsite santykių su antrąja puse, tikėtina, kad sulauksite gražių komplimentų. Tam, kad galėtumėte demonstruoti savo ryškumą, aplinkybės pareikalaus kitų žmonių paslaugų – pvz., kirpėjo. Jūsų ir aplinkos grožiu besirūpinančių žmonių paslaugos reikalauja išlaidų ir gana nemažų. Norėtumėte, kad visas gyvenimas būtų panašus į šventę, nes mėgstate prabangą ir išlaidavimus. Jums nuotaiką kelia dailiai supakuotos, brangios, pritrenkiančios dovanos.

Liūtas

e

Mergelė

f

Svarstyklės

Skorpionas

Jūs privalote būti sveiki. Jau vien tam, kad artimiesiems nepridarytumėte rūpesčių. Nepamirškite broliams ir seserims priminti, kad mylite juos. Tikėtina, kad norėsite išlaidauti dovanoms, bet pirmiausia apdovanokite save. Jums skirtos dovanos turėtų būti paslaptingos. Tai gali būti kvepalai, kokybiška spyna, mozaika, gali būti ir muilo gabaliukas, bet labai išradingai supakuotas ne į mažesnę, kaip bananinę, dėžę.

Šaulys

Būtina labiau pasaugoti savo sąnarius – jie šiuo laikotarpiu pažeidžiamiausi. Nebijokite pasirodyti bent šiek tiek silpnas, parodykite savo kilnią širdį, santūrumą, patikimumą ir savo stiprią dvasios jėgą. Nustebsite net pats, atradęs savyje jėgų prisipažinti, kad mylite save tokį, koks esate, ir, kad priimate pasaulį tokį, koks jis yra. Galite drąsiai paišlaidauti, kad pagerintumėte savo išvaizdą, bet vien tik tam, kad geriau pasijaustumėte. Šios šventinės dienos jums tikrai bus ryškios. Džiaukitės dovanų gavę dailią vazą ar būtent jums parinktą originalų paveikslą.

Ožiaragis

Vandenis

Daug laiko skirsite gilinimuisi į savąjį „Aš“. Svarbu, kad šalia rastųsi ir antrasis „Aš“, tuomet jau galima kalbėti apie jausmus. O kol vaikščios vienišas „Aš“, nei atradimų, nei praradimų meilės fronte nebus. Jums suteikiamas laikotarpis doriems pinigams užsidirbti. Gerų darbų pridarę, priimkite jums skiriamą dalį ir dalinkitės su tais, greta kurių krizė krizena. Jei tik artimieji žinotų, kaip jums patinka retos gėlės vazonėlyje, skanių saldainių rinkiniai – jiems būtų lengviau renkant išskirtinę dovaną.

k

Tai puikus laikas pasveikti nuo visų ligų ir bent jau septyniems metams į priekį, o norintiems ir tikintiems – gal ir visiems 84 metams į priekį. Leiskite sau įsimylėti. Ir rasis tuomet veržlumas jūsų gyvenime. Ir veršitės įsimylėjęs ne bet kur, bet tiesiai į materialią gerovę. Jums kasdien suteikiamos galimybės daug turėti ir gauti. Jei nepatinka, galite toliau svajingai mirksėti ir savęs gailėti. Jums svarbiausia, kad dovanos spinduliuotų meile ir šiluma, kad būtumėte suprasti ir išklausyti. Ir visa tai garantuoja kilniai šventišką nuotaiką.

Žuvys

Specialus kalėdinis dienraščio „15min“ leidinys. Redaktorė A.Bliūdžiutė. Tekstai A.Almanaitės, K.Ziminaitės, D.Filmanavičiūtės, K.Vaitkevičiaus, E.Gerulaitytės, R.Mikalčiūtės, G.Dailydytės, A.Kripaitės, G.Kubiliūtės, J.Andriejauskaitės, nuotraukos J.Kalinsko, E.Ovčarenko, E.Jankausko. Piešė J.Račinskas, dizainas G.Valutytės. Platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt , www.15min.lt 

Gruodžio 24 d. / klaipėda v
Kas: Prakartėlės šventinimo iškilmės Kur: Vilniaus Katedros aikštė Kada: 22 val.

Gruodžio 25 d.
Kas: Religinės muzikos ir susikaupimo valandos: orkestras „Trimitas“. Kur: Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Didžioji g. 34. Kada: 13 val.

Sventiniai skanestai
Kas: Matthew Dekay (NL), Ignas, Mindaugėlis. Mažojoje salėje Mantini. Kur: Klube „Pacha“ (Gynėjų g. 14). Kada: nuo 22 val. Kas: „Regeneration“: Few Nolder, Daimon (Techstylism), Saulty, Calli, Delonge, Rawtary. Kur: „Havana Social Club“ (Šermukšnių g. 4A). Kada: nuo 22 val. Kas: Kalėdų muzikos aidai: Ž.Survilaitė (vargonai), R.Simanavičius (saksofonas) ir kt. Kur: Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Kalvarijų g. 329). Kada: 11.15 val. Kas: Šventinis Kalėdų koncertas . Kur: Vilniaus Rotušės aikštėje. Kada: 19 val. Kas: Kalėdinis NESĖ RELAX GRAND PARTY „JAMES BOND“. Kur: „NESĖ RELAX“ klube (Pamėnkalnio g. 7). Kada: nuo 22 val. Kas: Leon Somov & Jazzu koncertas. Kur: Klube „Tamsta“ (Strazdelio g. 1). Kada: 21 val. Kas: Tūkstantmečio šviesa. Kur: Televizijos bokšte. Kada: 16 val. Kas: Mondayjazz Live! Hudson Mohawke LIVE. Kur: Klube „WOO“ (Vilniaus g. 22). Kada: nuo 22 val. Kas: Kalėdų muzikos aidai: A.Malikėnas (baritonas), V.Gurstis (fleita), V.Survilaitė (vargonai). Kur: Pavilnio Kristaus Karaliaus bažnyčioje (Švarioji g. 3, Pavilnys). Kada: 12.15 val. Kas: Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Šventų Kalėdų rytą“. Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje Kada: 12 val. Kas: Choras „Jauna muzika“ atliks B.Britteno „Ceremony of Carols“. Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje. Kada: 18 val.

.

Gruodžio 26 d.
Kas: Kalėdų muzikos aidai: I.Zelenkauskaitė (sopranas), J.Orlovskytė (fleita), J.Kazakevičiūtė (vargonai). Kur: Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje (Sėlių g. 17). Kada: 11 val. Kas: Religinės muzikos ir susikaupimo valandos: L.Digrys (vargonai), choras „Jauna muzika“. Kur: Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Didžioji g. 34. Kada: 13 val.

Kas: „Harlem Gospel Choir“. Kur: VRM Kultūros rūmų salėje. Kada: 20 val.

Kas: Antroji „Regeneration” naktis. Kur: „Funky Munky“ (Islandijos g. 4). Kada: nuo 22 val.

Kas: grupės „Saulės Kliošas“ koncertas. Kur: Klube „Tamsta“ (Strazdelio g. 1). Kada: 21 val.

Kas: BARBARELLA Saulty (Downtown Party Network), Mantas T (Partyzanai) ir kiti. Kur: Klube „WOO“ (Vilniaus g. 22). Kada: nuo 22 val. Kas: „Klik Su Flamingo“. Kur: „Havana Social Club“ (Šermukšnių g. 4A). Kada: 20 val. Kas: „Kristupo Kalėdos 2008“. Kalėdinis gitaros stebuklas. Rovshanas Mamedkulievas (gitara, Rusija). Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 18 val. Kas: Šv. Kalėdų šviesa muzikoje ir dailėje. Ansamblis „Musica Humana“. Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje. Kada: 19 val. Kas: Kalėdinė misterija „Pašvęstojo gimimas“. Kur: Bernardinų bažnyčioje. Kada: 14 val. Kas: Religinės muzikos ir susikaupimo valandos: L.Digrys (vargonai), choras „Liepos“. Kur: Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34). Kada: 13 val. Kas: Gorano Bregovičiaus koncertas. Kur: „Utenos pramogų arenoje“. Kada: 20 val.

Kas: Kalėdų susitikimai: Lietuvos kamerinis orkestras, Sergejus Krylovas (smuikas, Italija). Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje. Kada: 19 val. Kas: „Liepsnojantis Kalėdų ledas 2008“. Kur: „Utenos pramogų arenoje“. Kada: 17 val. ir 20.30 val. Kas: festivalis „Velnių Malūnas 2009“. Alternatyvios muzikos kolektyvai: „Pievos“, „Vilkduja“, „Comedia D'el Arte“, „Brėkšta“, „SvefnG-Englar“, „Days Of Eclipse“. Kur: Klube „Mulen ružas“ (V.M.Putino g.5). Kada: 18.30 val. Kas: „Dj scene“ eglutė. Kur: Klube „WOO“ (Vilniaus g. 22). Kada: 22 val.

Gruodžio 27 d.
Kas: Andriaus Mamontovo akustinis koncertas. Kur: Klube „Tamsta“ (Strazdelio g. 1). Kada: 21 val. Kas: „Kristupo Kalėdos 2008“. Spalvoti Kalėdų karoliukai. Teatralizuotas koncertas visai šeimai su aktorių trupe „Teatriukas“. Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 13 val.

Kas: SKAMP koncertas. Naujo albumo „Kazka?!“ pristatymas. Kur: Klube „Brodvėjus“ (Mėsinių g. 4). Kada: 20.30 val. Kas: „Kristupo Kalėdos 2008“. Arijų vėrinys. Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 16 val. Kas: „Kristupo Kalėdos 2008“. Akordeonas, kava ir visa kita ... Akordeonų kvintetas „Acco-team“. Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 20.30 val.

Gruodžio 2 d.
Kas: Kalėdų muzikos aidai: S.Trimakaitė (sopranas), L.Šulskutė (fleita), G.Pyšniakas (violončelė) ir kt. Kur: Šv.Mikalojaus bažnyčioje (Šv.Mikalojaus g. 4). Kada: 11 val. Kas: Kalėdų muzikos aidai: I.Milkevičiūtė (sopranas), M.Vytas (altas), R.Blaškytė (vargonai). Kur: Šv. Rapolo bažnyčioje (Šnipiškių g. 1). Kada: 14 val. Kas: „Iš širdies į širdį“: Judita Leitaitė, kūrybinės veiklos 25-mečiui. LRT vaikų choras, Šv.Kristoforo kamerinis orkestras. Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje. Kada: 19 val. Kas: Kalėdų muzikos aidai: A.Bagdonavičius (tenoras), K.Vaiginis (saksofonas), A.Staškus (vargonai) ir kt. Kur: Šv.Teresės bažnyčioje (Aušros Vartų g. 14). Kada: 10.15 val.

Kas: „Šokiai gitarai“. Baltijos gitarų kvartetas. Kur: Šešuolėlių dvare (Šešuolėlių I k., Zibalų sen., Širvintų raj.). Kada: 16 val. Kas: Kalėdų muzikos aidai: Instrumentinis ansamblis „Subtilu-z“: L.Vaitkus (bosinė birbynė), D.Mihailovs (akordeonas), P.Velikis (akordeonas), V.Švažas (perkusiniai mušamieji) ir kt. Kur: Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje (Maironio g. 10). Kada: 18 val.

Gruodžio 29 d.
Kas: Meilės istorija tango ritmu: Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), ansamblis „4Tango“. Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 18 val. ir 20.30 val. Kas: Koncertas-uogienė. Čiurlionio kvartetas. Kolektyvo 40-mečiui. Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje. Kada: 19 val.

Kas: CAMPARI JAZZ SESSIONS O.Racevskis – piano, T.Poiss – bass, L.Pilkauskas - sax, R.Fedotovs - drums (Holand-Lt.) . JAM SESSION. Kur: Klube „WOO“ (Vilniaus g. 22). Kada: nuo 21 val.

Kas: Keistuolių 20-mečio koncertas. Kur: „Utenos pramogų arenoje“. Kada: 19 val.

Gruodžio 30 d.
Kas: „Muzikinės išdaigos“: R.Lukošius (fortepijonas), R.Jurkonis (fortepijonas). Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 18 val.

Kas: „Romantiką menant“: Camerata Klaipėda, solistai: V.Čepinskis (smuikas), D.Bidva (smuikas), G.Gedvilaitė (fortepijonas). Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje. Kada: 19 val. Kas: Naujametiniai koncertai „... nuo A.Šabaniausko iki mūsų dienų“: V.Noreika, G.Skerytė, D.Puišys, džiazo ansamblis – P.Jaraminas, J.Cechanovičius, Z.Žukas, D.Rudis, Lietuvos šokių dešimtuko pora K.Voropai ir V.Šuško. Kur: Vilniaus rotušėje. Kada: 17.30 val. ir 20.30 val. Kas: Šv. Kristoforo kamerinio orkestro naujametinis koncertas „...O buvo taip...“ Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 17 val. ir 20 val. Kas: Naujųjų metų karnavalas kartu su „ Baltic Salsa Orchestra“. Kur: Klube „Tamsta“ (Strazdelio g. 1). Kada: 21 val. Kas: „Tabami 2008 goes 2009“ su „Tabami goes Queen“ ir „Tabami goes U2“. Kur: „New York“. Kada: 22 val.

Kas: „Meilės trikampis“: Neda Malūnavičiūtė, Kostas Smoriginas ir Olegas Ditkovskis. Kur: Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Kada: 20.30 val. Kas: Ansamblio „Musica Humana“ koncertas, solistai: A.Vizgirda (fleita), R.Beinaris (obojus), I.Girdžiūnaitė (smuikas), A.Širvinskaitė (sopranas), J.Prakelytė (mecosopranas), M.Zimkus (tenoras), I.Misiūra (bosas-baritonas). Kur: Evangelikų liuteronų bažnyčioje. Kada: 18 val. Kas: Valstybinio Vilniaus kvarteto koncertas, J.Karnavičius (fortepijonas), A.Gurinavičius (kontrabosas). Kur: Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kada: 19 val. Kas: Shampanes NEW YEAR Sania (Pump Up 90s!), Alex D (DBC), Martin Virgin. Kur: Klube „WOO“ (Vilniaus g. 22). Kada: nuo 22 val. Kas: E.T.A.Hoffmano pasakos ir P.Čaikovskio baleto „Spragtukas“ muzikinė interpretacija „@ Hoffmann Spragtukas“. Kur:Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose (Rinktinės g. 1). Kada: 22.45 val.

Kas: Keistuolių 20-mečio koncertas. Kur: „Utenos pramogų arenoje“. Kada: 19 val.

Gruodžio 31 d.
Kas: Lietuvos kamerinio orkestro koncertas, solistės: R.Vaicekauskaitė (sopranas), I.Prudnikovaitė (mecosopranas). Kur: Šv. Jonų bažnyčioje. Kada: 18 val. ir 20 val. Kas: Lietuvos Nacionalinio Simfoninio orkestro koncertas, solistai: Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Petras Geniušas (fortepijonas). Kur: Filharmonijos Didžiojoje salėje. Kada: 19 val. Kas: „Naujametinė Odisėja“. Live: L'Africa (Nigerija, Kongas, Italija, Lietuva). Djs: restorane: Sugar (Nigerija), disco bare: Carlosas Rosas (Venesuela), klube: Milk Brother & Nasty Sister. Kur: Klube „Havana Social Club“ (Šermukšnių g. 4A). Kada: nuo 21 val. Kas: Gravity naujieji su HAPPYENDLESS live. Kur: Klube „Gravity“ (J.Jasinskio g. 16). Kada: nuo 22 val.

Kas: Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ ir jo naujametinis tradicinis koncertas, solistai: J.Stupnianek (sopranas), I.Misiūra (bosas-baritonas). Kur: Taikomosios dailės muziejuje. Kada: 17 val. ir 19.30 val. Kas: „Moscow City Ballet“ - „Gulbių ežeras“. Kur: „Utenos pramogų arenoje“. Kada: 19 val. Kas: „Bollywood party 2009“: grupės „Skamp“ ir „Sel“, „Tabami“ komandos projektas „No DJs“, didžėjai Sezzy ir Mamania. Kur: „Vichy“ vandens parke ( Ozo g. 14C). Kada: 22 val. Kas: Garsiausias pasaulyje šviesų menininkas G.Hofas surengs aštuonių dalių 20 min. trukmės šviesų, fejerverkų ir muzikos spektaklį, specialiai sukurtą programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ atidarymui ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Kur: Katedros aikštėje. Kada: 24 val.

SauSio 1 d.

Kas: Rotušės aikštėje bus įrengta ledo aikštė po atviru dangumi. Arenos atidarymo proga geriausi Lietuvos dailiojo čiuožimo šokėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, kiti šokių ant ledo meistrai ir akrobatai surengs „Ledo misteriją“. Kur: Rotušės aikštėje. Kada: 19 val.

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/pasaulis

PASAULIS / 7
Perversmo vadovai teigė ketiną laikytis Afrikos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitų chartijų. Tačiau vakar popiet premjeras Ahmedas Tidiane‘as Souare valstybiniam radijui pareiškė, kad jis tebėra savo kabinete, o vyriausybė „tęsia darbą, kaip įprasta“. Artimiausiu metu žadama surengti prezidento rinkimus. Skurdžios vakarų Afrikos šalies prezidentu L.Conte buvo nuo 1984-ųjų balandžio, kai perėmė valdžią per nesmurtinį perversmą. Jis buvo antrasis šalies prezidentas po to, kai Gvinėja atgavo nepriklausomybę nuo Prancūzijos. Tiksli L.Conte mirties priežastis nežinoma, tačiau jis daug rūkė ir sirgo diabetu. Šalyje paskelbtas 40 dienų gedulas.

Perversmas Gvinėjoje
Vakar pranešta, kad sulaukęs 74-erių pirmadienio vakarą mirė ilgametis Gvinėjos prezidentas Lansana Conte. Kariškiai pareiškė perėmę valdžią, vyriausybė tai neigia.
Praėjus vos kelioms valandoms nuo pranešimo apie L.Conte mirtį, šalies armijos kapitonas Moussa Dadis Camara per valstybinį radiją pareiškė, kad armija paleido vyriausybę ir suspendavo konstituciją. Šalies vadovus pakeitė „patariamoji taryba“. Jis pridūrė, kad „valstybinės institucijos nesugebėjo išvesti šalies iš krizės“. Gyventojams nurodyta likti namuose ir susilaikyti nuo bet kokių vandalizmo ir plėšimo aktų“. Uždrausti bet kokie susirinkimai viešose vietose.

Dujų kartelio nebus
V.Putinas pareiškė, kad pigių dujų era baigėsi. AFP/Scanpix nuotr.

Pranešama, kad daugiau nei du dešimtmečius šaliai vadovavęs L.Conte mirė dėl sunkios ligos. AFP/Scanpix nuotr.

Avarijoje sužeisti 2 lietuviai
Egipte netoli Dahabo kurorto per autobuso avariją žuvo mažiausiai 7 rusų turistai. Avarijoje sužeisti ir 2 lietuviai.
Avarija įvyko pirmadienį. Vieni šaltiniai teigė, kad avarija galėjo įvykti dėl prastų oro sąlygų, tačiau Egipto žiniasklaida pranešė, kad autobuso vairuotojas kalnuotu keliu lėkė smarkiai viršydamas leistiną greitį. Iš viso autobusu važiavo 26 žmonės, dauguma jų turistai. 17 keleivių per avariją buvo sužeisti, tarp jų - du autobusu važiavę lietuviai. Visi sužeistieji buvo nuvežti į Sharm-El-Sheikh ligoninę. Per avarijas Egipte kasmet žūsta maždaug 6 tūkst. žmonių, o dar 30 tūkst. patiria sužeidimus.

Dujas eksportuojančių šalių forume (DEŠF) prabilta apie galimybę steigti nuolatinę organizaciją, tačiau forumo dalyviai neigia kartelinius susitarimus.
DEŠF dalyviai vakar pareiškė ketinantys sudaryti nuolatinę organizaciją, panašią į naftos eksportuotojų organizaciją OPEC. Naujosios organizacijos vadovybė galėtų įsikurti Rusijoje, Katare arba Irane. DEŠF narės valdo maždaug 73 proc. pasaulio dujų išteklių rezervą ir tiekia maždaug 42 proc. dujų. Apžvalgininkai pastebi, kad tokia organizacija galėtų sudaryti kartelinius susitarimus ir savo nuožiūra keisti naftos kainą. Rusijos dujų gigantės „Gazprom“ vadovų komisijos pirmininko pavaduotojas Alek-

sandras Medvedevas teigė, kad organizacija nesudarys kartelinių susitarimų ir nedarys įtakos dujų kainai. Tuo tarpu Kataro vicepremjeras Abdallah bin Hamad alAttyia pareiškė, kad dujų kainodaros apskritai neketinama keisti. „Dujų kaina priklauso nuo naftos kainos. Mes nekalbėjome apie naują kainodarą“, - sakė jis.

Pigių dujų nebus
Rusijos premjeras Vladimiras Putinas DEŠF pareiškė, kad nepaisant pasaulinio ekonominio nuosmukio ir atpigusių energetikos išteklių, tokių kaip nafta, dujų kainos mažėjimo tikėtis neverta. Anot V.Putino, dujų telkiniai pamažu senka, dujų gavybos geografija nuolat plečiasi, o šios šakos plėtros sąnaudos nuolat auga.

„Pigių dujų epocha baigiasi“, pareiškė V.Putinas. Anksčiau „Gazprom“ pranešė, kad sumažins Europai tiekiamų dujų kainą. Europa 42 proc. dujų gauna iš Rusijos. Kokią dujų kainą Maskva nustatys Ukrainai ir Baltarusijai, kol kas neaišku. Neoficialiai kalbama, esą, jei Baltarusija pripažins nuo Gruzijos atskilusių Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę, dujų kaina Minskui bus sumažinta.

Uk raina Rusijai išmokėjo tik 1 mlrd. JAV dolerių (2,45 mlrd. Lt) skolos už dujas ir tebėra skolinga apie 3,2 mlrd. JAV dolerių (7,86 mlrd. Lt). Maskva teigia, kad Kijevo skola turi didelę reikšmę Rusijos ekonomikai ir grasina užsukti „dujų kranelį“ šiai šaliai. Šiandien į Maskvą ketina atvykti Serbijos prezidentas Borisas Tadičius. Jis turėtų pasirašyti sutartį dėl naftos ir dujų kainos Serbijai.

SPECIALI KALĖDINĖ DVIVIEČIO KAMBARIO KAINA TIK

Ekonominis nuosmukis dujų šakai gali atsiliepti kur kas rimčiau nei naftos verslui. O jai atsigauti reikės daugiau laiko.
Sakė V.Putinas.

GRUODŽIO - SAUSIO MĖNESIAIS

139 LT

www.revalinn.com
+370 5 2388 000 +370 46 380 803

fotopolicija

Priešraketinės gynybos skyde ieško „skylių“
Vakar Rusijoje nesėkme baigėsi dar vienas raketos „Bulava ICBM“, galinčios pralaužti priešraketinės gynybos sistemas, bandymas. Maskva neketina nuleisti rankų.
Raketos buvo paleistos iš branduolinio povandeninio laivo „Dmitrij Donskoj“, esančio Baltojoje jūroje. Raketa nukrypo nuo kurso ir nepasiekė numatyto tikslo Kamčiatkos pusiasalyje. Po nesėkmingo bandymo Rusijos karinio jūrų laivyno pareigūnai pareiškė, jog kitąmet vietoje planuotų 3-4 šios raketos bandymų atliks penkis. „Bulava ICBM“ gali nešti iki 10 atominių galvučių ir gali nuskrieti iki 8 tūkst. kilometrų. Rusiją papiktino JAV planai diegti priešraketinės gynybos skydo elementus Lenkijoje ir Čekijoje.

Puslapis parengtas pagal BNS, „Reuters“, CNN, BBC, Rian.ru ir „15min“ inf.

dienos citata
Naujienų portalo 15min.lt socialinio projekto „Fotopolicija“ pirmojo etapo nugalėtojais tapo automanų šeimynėlė, save interneto forumuose vadinanti Edmaj. Nugalėtojai Kaune, UAB „Delada“ filiale, apdovanoti „Michelin“ padangų komplektu. Šios įmonės produkto vadybininkas Vaidas Gumbrys (nuotr.k.) džiaugėsi galėjęs apdovanoti nugalėtojus kokybiškomis padangomis ir tokiu būdu prisidėti prie „Fotopolicijos“ projekto. Siųsk nuotraukas, video bei trumpą aprašymą 15min@15min.lt.

Žmogus naikina pats save. Jeigu atogrąžų miškams reikia mūsų globos, tai žmonėms jos reikia nė kiek ne mažiau.
Popiežius Benediktas XVI pareiškė, kad žmonijos gelbėjimas nuo homoseksualizmo ir transseksualizmo yra toks pat svarbus, kaip atogrąžų miškų išsaugojimas. Transvestitai popiežiaus žodžius pavadino „neatsakingais, nepriimtinais ir žeidžiančiais“.

Rubrika Fotopolicija - www.15min.lt

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

8 / ETERIS
tv šiandien

www.15min.lt/eteris

www.15min.lt/tvprograma

15.20 „Dievo šarvai“. Veiksmo komedija. Rež. J.Chanas. Vaid. J.Chanas, A.Tamas, R.Kwan. Honkongas, Jugoslavija, 1987 m. (N-7). 17.00„Policijos akademija“. Komedija. Rež. H.Wilsonas. Vaid. S.Guttenbergas, K.Cattrall, B.Smithas. JAV, 1984 m. 18.45 Žinios. 19.00 Sportas. 19.03 Orai. 19.05 Iškilminga Auksinės širdies apdovanojimų teikimo ceremonija. Vedėjai I.Jankauskaitė ir R.Vilkončius. 21.20 „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“. Nuotykių. Rež. Ch.Columbusas. Vaid. D.Radcliffe'as, R.Grintas, E.Watson. JAV, Vokietija, Didžioji Britanija, 2002 m.

15.20 „Kalėdinės išdaigos“. Komedija. Rež. D.Winkleris. JAV, Kanada, 2007 m. 17.00 „Vadinkite mane Kalėdų Seneliu“. Komedija. Rež. P.Werneris. JAV, 2001 m. 18.45 TV3 žinios. 18.50 TV3 sportas. 18.55 TV3 orai. 19.00 „Po Kalėdų žvaigžde“. Didysis susitaikymo vakaras. 21.00 „Titanikas“. Drama. Rež. J.Cameronas. Vaid. L.DiCaprio, K.Winslet, B.Zane'as, K.Bates, B.Paxtonas. JAV, 1997 m. (N-7). 00.50 „Kalėdos dviem“. Komedija. Rež. F.Mannas. Vaid. D.Meyer, D.Sutcliffe'as, A.Telek, K.Cassie, A.Abellis. JAV, Kanada, 2005 m. (N-7). 02.30 Pabaiga.

15.30 Animacinis serialas „Karvė, katinas ir vandenynas“ (5, 6). 15.55 Amerikos talentai. Pramoginis šou. 17.45 TV serialas „Mentai. Žmogžudysčių skyrius III“ (19). 18.55 Geriausi pasaulio magai. Pramoginis šou. 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.15 „Dalida“. Melodrama. Rež. J.Bunuelis. Vaid. S.Ferilli, Ch.Lambertas, A.Gassmanas, Ch.Berlingas, M.Jonaszas. Prancūzija, 2005 m. 00.10 Juliaus Siurbio jubiliejinis koncertas. Dalyvauja Baritonų trio, K.Siurbytė, V.Malinauskas, R.Petrikis, R.Morozovaitė, S.Povilaitis, V.Frankonis.

15.00 Populiarioji animacija. 16.00 „Neskubėk gyventi“ (39). 16.30 „Labiau už viską“ (17). 17.30 TV serialas „Diagnozė: žmogžudystė“ (69) (N-7). 18.30 Šiandien. (su vertimu į gestų kalbą). 18.56 Sportas. 18.59 Orai. 19.00 Speciali „Nacionalinės paieškų tarnybos“ laida. 20.30 Panorama. 20.45 Verslas. 20.50 Kultūra. 21.00 Kūčių vakarą. Koncertas. 21.54 Sportas. 21.58 Orai. 21.59 Loterija „Perlas“. 22.00 Kalėdų nakties Piemenėlių šventos mišios. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus arkikatedros bazilikos. 23.30 „Sveika, Petra!“ Koncertas Luciano Pavarotti atminti.

14.45 Animacinis serialas „Nimbolsai“ (3). 14.50 Naujas gyvenimas. 15.45 TV parduotuvė. 16.00 Žinios. Orai. 16.05 Vaidybinis f. „Pūga“. 17.00 Žinios. Orai. 17.05 Vaidybinis f. „Pūga“ (tęs.). 18.00 Žinios. 18.17 Orai. 18.20 Mėta Meškinija. 19.00 Žinios. Orai. 19.05 Koncertas iš Šv.Kotrynos bažnyčios. 20.00 Žinios. Orai. 20.05 Koncertas iš Šv.Kotrynos bažnyčios (tęs.). 21.00 Reporteris. Publicistinė analitinė laida. 21.27 Orai. 21.30 Gyvai. Muzikos laida. 23.30 Vaidybinis f. „Balsai iš anapus“. Rež. D.Koeppas. Vaid. K.Baconas, I.Douglas. JAV, 1999 m.

tv ketvirtadieniui

www.15min.lt/tvprograma

06.50 Animacinis f. „Laiko mašina“. 08.10 Animacinis f. „Rožinės panteros Kalėdos“. 08.40 „Ledo princesė“. Komedija. JAV, Kanada, 2005 m. 10.30 „101 dalmatinas“. Komedija. JAV, 1996 m. 12.30 2006 m. pasaulio magijos čempionatas. 13.50 „Mirtinas ginklas“. Veiksmo komedija. JAV, 1987 m. (N-7). 15.55 „Narnijos kronikos. Liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“. Fantastikos. JAV, 2005 m. 18.45 Žinios. 19.00 Sportas. 19.03 Orai. 19.05 Kalėdų pasaka „Kaip princas Cicinas žmonos ieškojo“. 20.25 „Karibų piratai. Numirėlio skrynia“. Nuotykių. JAV, 2006 m. (N-7). 23.25 „Aeroplanas II“ (2). Romantinė komedija. JAV, 1982 m. (N-7).

06.50„Kalėdų giesmė“. Drama. 1984 m. 08.50„Kalėdos su Viliu Vufu II“. Komedija. Vokietija, 1995 m. 10.00 „Nesibaigiančios Kalėdos“. Komedija. JAV, 2006 m. 12.30 Animacinis f. „Slibinas Goryničius ir Dobrynia Nikitičius“. 13.45 „Kareivis grįžta namo“. Muzikinė istorija. 2007 m. 14.55 „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. Komedija. JAV, 2000 m. 17.00 „Kaip mama bučiavo Kalėdų Senelį“. Komedija. JAV, Vokietija, 2002 m. 18.45 TV3 žinios. 19.00 „Kareivis grįžta namo II“. Muzikinė istorija. 2008 m. 20.40 Animacinis f. „Šrekas. Kalėdų bumas“. JAV, 2007 m. 21.00„Terminatorius III. Mašinų prisikėlimas“. Veiksmo. 2003 m. (N-14). 23.30 „Pirmasis riteris“. Nuotykių. JAV, 1995 m. (N-7).

08.15 Amerikos talentai. Pramoginis šou (kart.). 10.00 TV serialas „Mentai. Žmogžudysčių skyrius“ (kart.). 11.05 27-asis pasaulio ateities cirko festivalis. 12.25 „Sapnų sergėtojas“ (1). Drama. JAV, 2003 m. (N-7). 14.10 Pinigų lietus. 15.30 Animacinis serialas „Karvė, katinas ir vandenynas“ (7). 15.45 Animacinis serialas „Pokemonai V“ (6). 16.10 Šventinis sveikinimų koncertas. 18.00 „Gelbėkit Kalėdų žąsį!“ Kalėdinė istorija. Vokietija, 2006 m. 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.15 Geriausių pasaulio magų 2008 m. apdovanojimai. 22.00 „Situacija 202. Ypatingasis periodas“. Trileris. Ukraina, 2007 m. (N7). 00.05 Pekino cirko legendos.

10.20 Animacinis f. „Petia ir vilkas“. 11.00 „Kasparas“. Fantastinė komedija. JAV, 1995 m. 12.55 „Urbi et orbi“. Popiežiaus Benedikto XVI Kalėdų sveikinimas. Tiesioginė transliacijka iš Romos Šv.Petro aikštės. 13.45 Šoka „Sūkurys“. Jūratės ir Česlovo Norvaišų kolektyvo jubiliejui skirta laida. 14.45 Populiariosios muzikos koncertas „Kokia graži diena...“ 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.07 Orai. 16.10 „Grok, Jurgeli!“ 2008 m. kaimo kapelų šventė. 18.30 Dok. f. „Liudijimas“. Lenkija, 2008 m. 20.30 Panorama. 20.45 Kalėdinis interviu su kardinolu Audriu Juozu Bačkiu. 21.00 „Mūsų dienos - kaip šventė“. Finalas. 23.00 „Aukščiausias įvertinimas“. Komedija. JAV, 2004 m. (N-7).

14.15 Animacinis serialas „Riplio nuotykiai“ (4). 14.45 Animacinis serialas „Nimbolsai“ (4). 14.50 Kodėl? Pokalbių laida. (kart.). 15.45 TV parduotuvė. 16.00 Žinios. Orai. 16.05 Animacinis filmas „Legenda apie „Titaniką“. 17.00 Žinios. Orai. 17.05 Animacinis filmas „Legenda apie „Titaniką“ (tęs.). 18.00 Žinios. 18.17 Orai. 18.20 Mėta Meškinija. 19.00 Žinios. Orai. 19.05 Naujas gyvenimas. 20.00 Žinios. Orai. 20.05 „Super L.T.“ Pramoginė laida. 21.00 Reporteris. 21.27 Orai. 21.30 Gyvai. Muzikos laida. Dalyvauja grupė „Vairas“. 23.30 Vaidybinis f. „Dvasių karnavalas“. Rež. W.Cravenas. Vaid. B.Phillipsas, L.Milleris, C.Derricksas. JAV, 1997 m.

kinas
FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„5 dienų avantiūra“ 11:00 13:10 15:40 18:10 „Ketverios Kalėdos“ 10:30 12:30 14:40 16:50 „Keleiviai“ 11:30 13:30 15:50 17:50 „Despero nuotykiai“ (lietuvių kalba) 10:10 12:10 14:10 „Madagaskaras 2“ (dubliuota lietuviškai) 10:20 12:40 14:50 17:00 „Hercogienė“ 10:40 13:00 15:20 18:00 „Diena, kai sustojo Žemė“ 11:10 13:20 16:00 „Transporteris 3“ 11:20 13:50 16:10 „Saulėlydis“ 16:20 DĖMESIO - Gruodžio 25-ą kino centras nedirbs.

FORUM CINEMAS VINGIS
„5 dienų avantiūra“ 12:00 14:30 16:40 19:00 21:20 „Ketverios Kalėdos“ 11:20 13:20 15:30 17:40 19:50 22:00 „Despero nuotykiai“ 11:20 13:40 „Ar pasnigs per Kalėdas“ 17:20* „Diena, kai sustojo Žemė“ 11:30 14:00 16:20 19:10 21:30 „Madagaskaras 2“ (dubliuota lietuviškai) 11:00 13:10 15:20 17:30 19:40 21:40 „Madagaskaras 2“ 11:25 13:50 16:00 18:30 20:50 „Hercogienė“ 12:00 14:30 17:00 19:20 21:50 „Saulėlydis“ 12:20 15:00 18:00 20:40 „Transporteris 3“ 16:10 18:40 21:00 „Paryžius“ 14:10 17:00 19:30 22:00 „Viki Kristina Barselona“ 15:00 17:10 19:20 21:40 „Karantinas“ 17:20** 21:50 „Melo pinklės“ 14:40 19:10 * Seansas vyks gruodžio 25 d. ** Gruodžio 25 d. seansas nevyks

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/reklama

SKELBIMAI / 9
Transportas
Siūlome darbą jauniems, energingiems, komunikabiliems ir savimi pasitikintiems vaikinams ir merginoms. Darbas tiek su žmonių grupėmis, tiek su pavieniais asmenimis (panašus į gido ir dažniausiai vakarais). Tai puiki galimybė studentams suderinti darbą ir mokslus. Reikalavimai: geri anglų kalbos įgūdžiai. Privalumas: vairuotojo pažymėjimas. Informacija tel.: 8 652 13322 (skambinti nuo 15 val.), 8 5 2121349, 8 699 78811. CV siųskite el.p. oldtaun@aiva.lt. Statybinių medžiagų centras ieško kasininkių (-ų), pardavėjų - konsultantų. Tel.: 8 5 2618021, 8 652 23724. Tarptautinė kompanija, turinti ilgametę patirtį, atidarė naują filialą Vilniuje ir ieško naujų komandos narių, norinčių mokytis, tobulėti ir siekti perspektyvos. Šiuo metu mes ieškome pardavimų vadybininkų, su perspektyva tapti komandos vadovais. Reikalavimai: automobilis, komunikabilumas, atsakingumas, tikslo siekimas, žingeidumas, gebėjimas dirbti komandoje, pozityvumas. Gyvenimo aprašymą siųsti el. paštu commitment.to.quality@ gmail.com. Tel.: 8 656 54856, 8 659 11204. Nebrangiai, bet skubiai perkame naudotus automobilius VW, MB, BMW, OPEL, FORD, TOYOTA, SUBARU, LEXUS ir kitus modelius, pagamintus nuo 1990 m. iki 2008 m., tel. 8 608 77700. SUPERKAME ĮVAIRIŲ MARKIŲ AUTOMOBILIUS, 1985 - 2008 M. (gali būti daužti arba nevažiuojantys). Tel. 8 673 08806, el.p. autoonline@inbox.lt. Autoservisas „Autostata“. Atliekame visų automobilių kompiuterinę diagnostiką, pakabos patikrą ir variklių remontą, stabdžių stendą, kondicionierių pildymą ir sistemos remontą. Verkių 39, Vilnius. Tel.: 8 5 2774928, 8 640 38822. BRANGIAI IR GREITAI SUPERKAME ĮVAIRIUS AUTOMOBILIUS. 1985 - 2005 M. TVARKINGUS, SU DEFEKTAIS ARBA DAUŽTUS. TEL. 8 688 20004.

Siūlo darbą
Siuvimo salonas, esantis senamiestyje, išnuomoja darbo vietas siuvėjams arba giminingai veiklai. 8 645 69599. Plastikų perdirbimo įmonė Riešėje, Vilniaus raj., ieško elektriko - elektroniko. Informacija darbo metu tel. 8 698 10284. „Erotic cafe“ reikalingos žavios, drąsios, mėgstančios bendrauti padavėjos dirbti apsinuoginusios (top – less). Siūlome saugų, linksmą ir įdomų darbą draugiškame ir jauname kolektyve bei solidų vakarietišką uždarbį – nuo 2500 Lt (mažiausiai nuo 100 Lt per dieną). Labai palankus darbo grafikas, puikiai tinkantis studijuojančioms merginoms (12.00 - 19.00 arba 17.00 - 24.00 val.). Mielai apmokysime Jus šio darbo įgūdžių. Atvykusias iš kitų miestų apgyvendinsime. CV siųsti oldtaun@aiva.lt, tel.: 8 685 23726, 8 699 78811, 8 5 2121349. ANGLIJA! Darbas fabrikuose, viešbučiuose, ž. ūkyje, paukštyne. Anglų k. nebūtina. Greitas isvykimas. Narcizų skynimas ir pakavimas. www.aulina.lt. Tel.: 8 52691464, 8 699 27086.

Statyba ir remonto darbai
ATLIEKAME VIDAUS IR IŠORĖS STATYBOS DARBUS. TEL. 8 620 76577. Patyręs santechnikas greitai ir kokybiškai atlieka visus šildymo ir santechnikos įrengimo darbus. Medžiagų komplektacija, garantijos, rekomendacijos. Tel. 8 652 71129. Nusivylėte statybininkais? Padėsime! Mes visada pasiruošę greitai ir kokybiškai atlikti visus vidaus apdailos darbus. Dirbame su rekomendacijomis, suteikiame garantijas. Tel.: 8 612 87714, Mindaugas.

Parduoda
Šaldyta paukštiena ir žuvys: vištų ketvirčiai - 5.95 Lt/kg, sparneliai - 5.00 Lt, kumpeliai - 5.40 Lt (kainos su PVM). Taip pat ir šaldytos žuvys: jūros lydeka (BE LEDO) b/g - 6.90 Lt/kg, rausvasis ungurys - 7.80 Lt/kg, rudagalvės menkės filė b/o- 7.80 Lt/kg, skorpionžuvės filė b/o - 6.50 Lt/kg, skorpionžuvės filė porcijos - 7.00 Lt/kg, ešerys - 3.50 Lt/kg, pangasijų porcijos - 6.50 Lt; kalmarai - 4.20 Lt su PVM. Tel.: 8 616 06460, 8 5 2151873. Su KALĖDINE NUOLAIDA! TELEVIZORIAI 37 - 72 cm TIK 150 - 200 Lt. LCD TV su DVD - 650 Lt. Skalbimo mašinos, šaldytuvai 450 - 550 Lt. PALYDOVINĖS TV ANTENOS - 285 Lt. SKUBUS TELEVIZORIŲ REMONTAS. „TECHNOSALA“. Laisvės pr. 115, Pašilaičiai. Tel/faks. 8 5 2139417, tel.: 8 683 12345, 8 640 35808. Visi santechnikos darbai ir įrenginiai: vandentiekio, šildymo kanalizacijos sistemų įrengimas ir remontas. Santechnikos prietaisų: praustuvų, klozetų, vandens šildytuvų, šildymo katilų, radiatorių, vandens maišytuvų ir t.t pardavimas. UAB „ALAIVA“. www.alaiva.lt. Tel.: 8 5 2329005, 8 687 25455. Įmonė prekiauja įvairių dydžių ir įvairių spalvų metalinėmis seifo tipo ir vidinėmis durimis. Kainos nuo 300 Lt. Vilnius, tel. 8 5 2322042. Parduodame gyvus upėtakius prekybai arba šventiniam stalui. Kainos derinamos pagal kiekį. Priimame užsakymus. Tel. 8 605 09905. BALKONŲ STIKLINIMAS. Slankiojantys švediški anoduoto aliuminio profilių langai. Pertvarų, terasų montavimas. www.sistemax.lt, el.p. sistemaxlt@gmail.com. Adresas: Medeinos g. 8 A. Tel.: 8 600 23883, 8 675 66117. VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714.

Nekilnojamasis turtas
Parduodami namų valdos sklypai prie Maišiagalos m. Aro kaina nuo 3500 Lt. Tel. 8 612 86862. Parduodamas 8 a sklypas Vilniaus m. šalia „Lexus“ autocentro. Kaina 192000 Lt. Tel. 8 618 11613. Namų valdos sklypai 10 - 15 a, Vilniaus r., Maišiagaloje. Naujas sklypų kvartalas (suformuoti kvartalo keliai, elektra). Kaina 5000 Lt/a. Tel. 8 612 86904. Vilnius. Parduodamas 10 a sklypas 8 km nuo Pilaitės. Kaina 25000 Lt. Tel. 8 618 11613. Parduodamas 45 kv. m biuras Pilaitės pr. prie Spaudos rūmų, galimas įvairus atsiskaitymas. Kaina 5700 Lt/kv. m. Tel. 8 620 31686. Parduodami namų valdos skl. 10 - 19 a prie Vilniaus. Nauji skl. masyvai „SVAJONĖ“ ir „SVAJONĖ 2“. Asfaltuotas privažiavimas. Kaina 3500 Lt/a. Vilnius. Tel. 8 612 86904. Parduodami sklypai nuo 50 arų prie Ažulaukės m. Aro kaina 600 Lt. Tel. 8 612 86862. Parduodami sklypai nuo 50 arų prie Paberžės m. Aro kaina 500 Lt. Tel. 8 612 86862. Parduodamas 11 a sklypas 4 km už Riešės. Kaina 27500 Lt. Tel. 8 616 84227. Parduodami sklypai Tarandėje, naujai formuojamame masyve. Tik šį mėn. Kaina 19 300 Lt/a. Tel. 8 616 84227. Parduodu namų valdos sklypus, 22 km nuo Vilniaus centro. Ribojasi su pušynų. Aro kaina nuo 4500 Lt, sklypai nuo 10 arų. Tel. 8 682 29259. Parduodami sklypai 4 km iki Balžio (Šilo) ežero. Aro kaina 2000 Lt. Tel. 8 612 86862. Parduodami skl. 10 - 15 a Vilniaus r., Riešėje. 32 skl. kvartalas. Atlikti žemės lyginimo ir kelių tvarkymo darbai. Kaina 5000 Lt/a. Vilnius. Tel. 8 612 86904. Parduodamas sklypas 53 a. Kaina 27000 Lt. Yra elektra. Tel. 8 618 11613. Parduoda 8 - 17 a skl. Vilniuje, Trakų Vokės r., Vaidagų g. (namų valda, suformuoti kvartalo keliai, elektra). Kaina 15 000 Lt/a. Vilnius. Tel. 8 612 86904. Parduodamas 13,94 a sklypas 13 km nuo Vilniaus netoli miškelio. Yra elektra. Netoli nauja gyvenvietė. Kaina 1300 Lt/a. Tel. 8 618 11613. Nuomojami sandėliai nuo 200 kv. m (8 - 9 Lt/kv. m), ir lauko prekybos aikštelė (5 Lt/kv. m) Pilaitės pr. Tel. 8 616 15577. Nuomojamos naujos prekybinės patalpos parduotuvei. I aukštas, nuo 80 kv. m, šalia Spaudos rūmų, atskiras įėjimas, vitrininiai langai. Tel. 8 616 32576. Perkame naudotus tentinius (skardinius) angarus sandėliavimui. Tel. 8 616 15577. Parduodamas išskirtinis biuras 166 kv. m naujame verslo centre Viršuliškėse, Pilaitės pr. Biuras per visą 7 aukštą, yra 153 kv. m terasa. Kaina 6000 Lt/kv. m. Tel. 8 614 55404. PIGIAI IR SKUBIAI IŠSINUOMOTUME BUTĄ. TVARKĄ GARANTUOJAME. TEL. 8 688 20004. PIGIAI IŠSINUOMOTUME GARAŽĄ. TVARKĄ GARANTUOJAME. TEL. 8 688 20004. Klaipėdos senamiestyje prabangus naujos statybos butas (4 kambarių) per 2 aukštus, 111 kv.m. Dvi terasos po 20 kv.m, trys balkonai, požeminis garažas 2 automobiliams, 20 kv.m sandėliukas. Tel. 8 698 52586. Išnuomoju 1 k. butą Pilaitėje. 36 kv. m, baldai, tvarkingas, tinka gyventi iš karto. Kaina 800 Lt/mėn. Tel. 8 600 24191. Parduodamas 480 kv. m rekonstruotas pastatas Odminių g. prie Arkikatedros. Galima įvairi paskirtis. Uždaras kiemas, yra stovėjimo aikštelė. Kaina 2990000 Lt. Tel. 8 637 50000. Išnuojomas 1 k. butas centre, ant Tauro kalno. B. pl. 18 kv. m, su visais patogumais, suremontuotas, yra baldai, buitinė technika. Kaina 850 Lt/mėn. Tel. 8 655 34254. Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kūrenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 5-7 min. kelio pėsčiomis. Kaina sutartinė. Tel. 8 618 58746.

Mokslas

Pranešimai
Dingusį V.Padervinsko transporto paslaugų įmonės registravimo pažymėjimą (įmonės kodas-2186625) laikyti negaliojančiu.

Tapk kraujo donoru!

Baldai
Nestandartiniu baldų projektavimas ir gamyba. Gera kokybė, patraukli kaina. Vilnius. www.irvi. lt 865235314.

Kita

Kėdžių išpardavimas

50 L

t

Tel. 8 5 210 5896, 8 604 02 999. El. p. info@15min.lt (Kėdės ne naujos)

Paslaugos
Vonių atnaujinimas pagal vokišką technologiją Jūsų namuose. Įvairios spalvos. Suteikiame garantiją. 14 metų patirtis. Nuolaida pensininkams. Vilnius. Tel.: 8 5 2422383, 8 688 29271. Iš/ į Londoną saugiai ir greitai vežame siuntinius. Lietuvoje pristato iki durų. Važiuojame kas dvi savaites. Tel.: 8 687 58503, 8 640 21005, +447786271449. Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas, patikimiausiomis technologijomis, ypač atspariu emaliu, kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194, 8 37 720556. Remontuoju kompiuterius, televizorius, vaizdo kameras, garso aparatūrą, mikrobangų krosneles. Iškodavimas. Tel.
8 608 23220.

UNIVERSALŪS PULTELIAI
tinkantys prie daugelio kiemo ir garažo vartų automatikų bei šlakbaumų. IKI naujų metų tik 80Lt.
Kęstučio 62A, Vilnius, Tel.: 2336619, 2790528, www.digitalas.lt

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį. Namas Vilniaus m., Pupojų g. 217 m2, 5 k., sklypas 9 a, 2009 m. 245 000 Lt; +370 62098877 Aruodas.lt Nr: 2-108615 Sklypas mieste Vilniaus m., Kryžiokų k. 7.24 a 95 000 Lt; +370 65049136 Aruodas.lt Nr: 7-94855 Sklypas kaime Vilniaus r., Skirgiškių k. 30 a 299 000 Lt; +370 68531113 Aruodas.lt Nr: 8-138197
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą „15 minučių“ už specialią kainą.

SKYRYBŲ CENTRAS
A D V O K A T A I
Geriausi skyrybų advokatai. Gyvenantiems užsienyje dokumentus sutvarkome neatvykstant į Lietuvą. Skubus alimentų priteisimas iš skolininko. Nemoka skolininkas - alimentus mokės valstybė. Skolų išieškojimas. Ypač kvalifikuotos ir pigios visos advokatų paslaugos. Tel./faks. (8-5) 237 58 62. Tel. (8-5) 237 58 63. Mob. (8 687) 40 002. info@skyrybucentras.lt www.skyrybucentras.lt Tel./faks. (8-5) 219 00 05. Mob. (8 673) 72 567. skyrybos.fabijoniskes@gmail.com www.skyrybucentras.lt

Greitos ir pigios skyrybos

Pasaulio skyrybų čempionai skyrybos per 3 dienas!

Didžiausia valymo paslaugų įmonė Lietuvoje UAB „Corpus A“, privačių asmenų ir įmonių patalpose, pažangia šveicariška technologija, atlieka kokybišką kilimų ir kiliminių dangų valymą. Tel. 8 5 2490980. El. p. l.lupeikiene@ corpusA.lt.

P.Lukšio g. 2-214, Vilnius S.Neries 101-1, Vilnius.

Grožis, sveikata

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

10 / SPORTAS

www.15min.lt/sportas

Iš sportininkų lūpų
Prakalbinti sporto pasaulio atstovą neretai būna sunkiau nei akmenį, tačiau išsižioję tautos didvyriai kartais paleidžia tokių sparnuotų frazių, kurių aidas sporto gerbėjų ausyse skamba ištisus metus. Jūsų dėmesiui keletas garsiausių citatų 2008-aisiais.
Dabar tas negras, kuris žaidžia „Žalgiryje“. Aš jį išvaryčiau iš karto. ...kas ten ką ugdo, juodašikniai žaidžia“, be konkurencijos metų aštrialiežuvio titulą paveržė 76-erių Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas, išsakęs savo nuomonę apie šalies čempionų gretose rungtyniaujančius juodaodžius. Jei „Žalgiris“ negaus 5 mln. Lt paskolos, klubas sekmadienį bus paleistas“, - ultimatumą Kauno miesto merui Andriui Kupčinskui pateikė „Žalgirio“ klubo prezidentas Arvydas Sabonis. Kaip ir kiekvieno lietuvio, mano svajonė yra žaisti Lietuvos rinktinėje. Dabar man yra paskutinė galimybė tai padaryti“, - metų pradžioje teigė Žydrūnas Ilgauskas. Deja, 221 cm ūgio milžino svajonės išsipildymui sutrukdė trūkęs stuburo diskas. Nors mano inicialai ir yra JK, tačiau aš tikrai nesu Jėzus Kristus, kad per savaitę sugebėčiau viską pakeisti“, - debiutuodamas prie FBK „Kauno“ vienuolikės vairo teigė portugalas Jose Couceiro. Nebijote, kad pradėsiu muštis ar kameras daužyti? Gal kam pinigų reikia?“ - pareiškė į Kauną su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa atvykęs Šarūnas Jasikevičius, omenyje turėdamas vasaros pabaigoje olimpiečių sutiktuvėse įvykusį incidentą. Saulėje ir šis medalis spindi“, - juokauti bandė bronzą Pekine iškovojęs 36-erių disko metikas Virgilijus Alekna, prisipažinęs, jog viskas, išskyrus auksą, jam tolygu pralaimėjimui.

metų viltis 2008
Naujienų portalas 15min.lt ir dienraštis „15min“ skelbia geriausiai šiemet pasirodžiusio jauno ir perspektyvaus Lietuvos sportininko rinkimus - „Metų viltis 2008“. Trys sportininkai, gavę daugiausiai balsų, bus apdovanoti sportiniais „Swatch“ laikrodžiais. „Metų viltis 2008“ rinkimai vyks iki šių metų gruodžio 31 d. Jonas Valančiūnas: Šių metų Europos jaunių (iki 16 metų) krepšinio čempionate šešiolikmetis 209 cm ūgio vidurio puolėjas atvedė Lietuvos rinktinę ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio ir buvo išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju. Per rungtynes uteniškis vidutiniškai pelnė 14,3 taško, atkovodavo11,1 kamuolio ir blokavo 2,3 metimo. Raminta Dvariškytė (nuotr. k.): Pekino olimpinėse žaidynėse 200 metrų plaukimo krūtine rungtyje aštuoniolikmetė užtruko 2 min. 33,32 sek. ir užėmė 35 vietą, tačiau labiausiai išgarsėjo ne tada. Dažniau linksniuoti savo pavardę plaukikė privertė po olimpiados Švedijos sostinėje vykusiose pasaulio plaukimo taurės varžybose. Stockholme, 25 m ilgio baseine, R.Dvariškytė 100 m krūtine nuplaukė per 1 min. 10,24 sek. ir pagerino jau turbūt pražilti spėjusį Lietuvos moterų rekordą (1 min. 10,48 sek.), kuris nuo 1980-ųjų priklausė pasaulio ir olimpinei čempionei Linai Kačiušytei. „Metų viltį 2008“ išrinkite www.15min.lt

Gal kam pinigų reikia?
Klausė Š.Jasikevičius. Šlovės, dėmesio ir pinigų“, - savo sportavimo motyvus atskleidė 2008-ųjų Lietuvos sportininku išrinktas olimpinis vicečempionas Edvinas Krungolcas. Esu ir būsiu lietuvė“, - teigė viena stipriausių Lietuvos plento dviratininkių Diana Žiliūtė. 32-ejų sportininkė šiemet priėmė Italijos pilietybę ir taip, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, neteko gimtosios šalies pilietybės. Kai buvau armijoje, 1980aisiais, ir šlaviau gatvę su visais kareiviais, pagalvojau: „Kodėl man netapus olimpiniu čempionu?“ Tai buvo nerealus tikslas, bet aš jį pasiekiau“, - iššūkių nesibaiminantis teigė naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis. Net jeigu ir laimėčiau medalį, vis tiek važiuočiau skinti vynuogių“, - sakė olimpietis irkluotojas Mindaugas Griškonis, laisvu nuo sporto metu uždarbiaujantis skindamas v ynuoges Šveicarijoje.

Lietuvos rinktinės garbę Pekino olimpinėse žaidynėse ginti svajojusio Ž.Ilgausko norams nebuvo lemta išsipildyti. AFP/Scanpix nuotr., N.Radevič montažas

Puslapis parengtas pagal „15min“ inf. Fibaeurope.com nuotr.

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/pramogos

PRAMOGOS / 11
dienos kadras

Pinigų stygiaus nejaučia
Pastaruoju metu apie 50-metį ekspopdievaitį Michaelą Jacksoną (nuotr.) retai girdėti gerų žinių - jis buvo įtrauktas į teismo procesą su Bahreimo karaliaus sūnumi, bulvariniai laikraščiai rašė, esą atlikėjas sunkiai serga ir yra įklimpęs skolose.
Neseniai aukcione buvo išparduoti daiktai iš buvusios M.Jacksono rančos „Neverland“. Manyta, kad dainininkas bankrutavo, tačiau, pasirodo, kad buvęs popscenos karalius laikosi kur kas geriau, nei kalbama. Paaiškėjo, kad žvaigždė nuomojasi rūmus viename brangiausių Los Andželo rajonų už stulbinamą - 100 tūkst. JAV dolerių ( beveik 246 tūkst. Lt) kainą per mėnesį. 93,5 mln. Lt vertės name yra 7 miegamieji, 13 vonios kambarių, 12 židinių ir didelis sodas. Didingas namas yra jaukiai įsitaisęs tarp medžių ir krūmokšnių, čia yra specialus namas svečiams, kino salė ir rūsys, didžiulis baseinas ir atvira veranda. Nuomos susitarimas, kaip praneša Dailymail.co.uk, buvo pasirašytas prieš kelias savaitės, o abi pusės buvo griežtai įpareigotos saugoti sutarties informaciją. Britų spauda praneša, kad atlikėjas jau įsikraustė į naująjį būstą. Vakar M.Jacksono atstovas paneigė gandus, esą dainininkas serga mirtina liga. „Ponas Jacksonas yra geros sveikatos ir dabar baigia derybas su didele pramogų industrijos kompanija ir viena televizijos kompanija dėl savo pasaulinio koncertinio turo ir keleto specialių pasirodymų“, - sakė jis.

19-metė lietuvė manekenė Edita Vilkevičiūtė buvo „Victoria Secret“ modeliu, ją pastebėjo garsus dizaineris Karlas Lagerfeldas, pavadinęs lietuvaitę savąja mūza. Tačiau kur garsi moteris, ten ir paparacai – gražuolė buvo pagauta pusnuogė Majamio paplūdimyje. Dailydoseoffantasy.com nuotr.

Užsk. Vilniaus universiteto studentų atstovybė, Nr. 149435

2008 GRUODŽIO 24 D., TREČIADIENIS

12 / PRAMOGOS

Padovanojo sau rožinį „arkliuką“
Garsioji 27-erių ilgakojė Paris Hilton (nuotr.) už liekną figūrą, šviesius plaukus ir potraukį rožinei spalvai bene visą savo gyvenimą yra lyginama su lėle-barbe. Šįsyk rožinę spalvą P.Hilton perkėlė į „naują lygmenį“.
Gerbėjus ir žiniasklaidą „Hilton“ viešbučių tinklo paveldėtoja pritrenkė pasirodžiusi su naujuoju savo „žaisliuku“ - pagal P.Hilton dizainą užsakytu rožinės spalvos prabangiu automobiliu „Bentley Continental GT“. Gražuolė nelaukė, kol gaus dovanų iš šeimos narių ar draugų, ir nutarė pati sau pasidovanoti brangią dovaną - 200 tūkst. JAV dolerių (maždaug 492 mln. Lt) vertės automobilį, pranešė Dailymail.co.uk. „Aš dievinu rožinę spalvą. Susitikau su dizaineriu ir atnešiau jam savo rožinį laikrodį iš „Disney“ parduotuvės bei paprašiau, kad automobilį padarytų lygiai tokios pat spalvos“, - komentavo pati P.Hilton. Šviesiaplaukė pripažino, kad automobilis išties krenta į akis, o apsisaugoti nuo paparacų ji užsisakė specialius tamsintus automobilio langus. Vos nusipirkusi ištaigingą automobilį, P.Hilton nuvairavo jį tiesiai į Los Andželo „West Coast Customs“ rekonstravimo įmonę, kuri iš garsėjo tobulindama automobilius populiariai MTV laidai „Pimp My Ride“. Naujasis P.Hilton automobilis buvo nupurkštas specifine „vyšnių žiedų“ spalva, kurią papildė rožinės metalo plokštės, grotelės, ratų gaubtai ir kitos rožinės interjero detalės. Pasiėmusi automobilį iš „tobulintojų“ P.Hilton „naujuosius ratus“ viešai parodė užvakar, išvykusi apsipirkti Los Andželo centre. Visas automobilis yra išpuoštas inicialais „P.H.“ tad nekyla abejonių, kas vairuoja automobilį, o paparacai džiūgauja, kad garsenybę galės pamatyti iš toli. Tiesa, per šventes savo automobilį P.Hilton teks palikti, nes Daugiau naujienų iš pramogų pasaulio skaitykite www.15min.lt ji su šeima Kalėdas švęs Kolorado valstijoje, o vėliau skris sutikti Naujųjų su seserimi Sidnėjuje, Australijoje.

www.15min.lt/pramogos
P.Hilton padovanojo sau Kalėdinę dovaną - prabangų rožinį automobilį „Bentley“ už beveik pusę milijardo litų.

porelė

Draugauja jau daugiau nei pusę metų. Myli vienas kitą už kvailiones, šypseną, nuo laiką, praleistą kartu, už stabų tai, kad jiems gera būti kar tu ir už tai, kad abu yra nuo Šauliai. stabūs
Atsiųskite mums pačią orig inaliausią savo nuotrauką, parašykite, kiek laiko jūs dra vienas kitą mylite. Kiekvie ugaujate ir už ką labiausiai ną antradienį skelbsime por ą-nugalėtoją ir įteiksime dovanų kuponą. Laiškų lauk jai „Mambo“ picerijos 50 iame adresu konkursai@ Lt 15min.lt
„Mambopizza“ restoran us rasite: Vilnius: „Baltas tiltas“, Upė s g. 6; P.C. „Akropolis“, Ozo g. 25; Gedimino pr. P.C. „BIG“, Ukmergės g. 37; 369; P.C. „Maxima“, Gab ijos g. 30. Klaipėda: P.C. Taikos pr. 61. Kaunas: P.C. „Akropolis“, „Akropolis“, Karaliaus Min daugo pr. 49.

Vita ir Mindaugas

„15min“ porelės konkurs as!

Visą fotogaleriją rasite www.1 5min.lt /porele