You are on page 1of 2

S VAJONI Ų V A IK I NA S

Parengė Monika M. Nuotr. – iš asmeninio archyvo

. . . ą k r o j u i N Į i t n i d n e v įgy ių! n o j a sv K „
Nuotr. – iš asmeninio archyvo ir Manto Meilučio.

ODĖL RAŠOME APIE ŠĮ VAIKINĄ? PIRMIAUSIA UŽDUOSIME KLAUSIMĄ TAU: AR DAŽNAI SKUNDIESI, KAIP PAVARGSTI MOKYKLOJE, KIEK DAUG UŽDUODA NAMŲ DARBŲ IR KAIP NIEKO NESPĖJI?.. TIKRIAUSIAI NERETAI... BENT JAU DAŽNAS PABAMBA, KAD SUNKU, KAD LAIKO TRŪKSTA, O SU DRAUGAIS JUK NORISI PABŪTI ILGIAU! TAD ŠTAI, TODĖL IR RAŠOME APIE ŠĮ VAIKINĄ – JIS SPĖJA MUZIKUOTI, PADARYTI GALYBĘ DARBŲ, MOKYTIS IR NETGI VADOVAUTI TELEVIZIJAI. ŽINOMA, TENKA KO NORS ATSISAKYTI... TAČIAU, KAIP SAKO PATS DEIVIDAS, JIS RŪPINASI SAVO ATEITIMI. GAL IR TU SPĖSI DAUGIAU, PERSKAIČIUSI APIE ŠĮ VAIKINĄ?

Labai jauną, tačiau talentingą vaikiną DEIVIDĄ galime išvysti ne tik scenoje, televizijoje, įvairiuose projektuose, bet ir spaudoje. Jis mokosi 10-oje klasėje, pernai baigė muzikos mokyklą, įgijo fortepijono specialybę. „Apskritai muzika buvo, yra ir bus dalis manęs. Man ji tapo itin svarbi, kai pradėjau kurti dainas ir jas atlikdavau įvairiuose koncertuose, konkursuose. Už tai labai dėkoju savo muzikos mokytojai Nijolei Gelgotienei“, – sako Deividas. Kai buvo dar visai mažytis, Deividas pradėjo kurti įvairias melodijas tėčio dovanotu pianinu. Berniukas, tik pradėjęs eiti į pradinę klasę, ėmė rašyti dainelių žodžius. Visiems buvos smalsu, ką toks mažas vaikas kuria. Praėjus keleriems metams, Deivido dainų paprasti žodeliai virto skambiomis dainomis. „Mano muzika man yra paprasta, prasminga ir įsimintina. Tiesiog patinka paprastumas, slepiantis kokią nors gilią mintį. Nemėgstu kurti teminių dainų“, – sakė Deividas. Ir dar prasitarė, kad giminėje muzikuoja ne jis vienas – kadaise prosenelis grojo smuiku, o senelis – akordeonu, bet jie abu buvo savamoksliai.

Viskas prasidėjo nuo pianino...

Ten, kur sunkumai, slypi galimybės. Svarbu niekada nenuleisti rankų!“

Deividas vadovauja „Utenos televizijai“. Vaikinas nemažai laiko praleidžia filmavimo aikštelėje; darbuotojomis (laidų vedėjomis) nesiskundžia. Šių jaunų žmonių grupelė susibūrė, kad Utenos gyventojai geriau pažintų gimtojo karšto istoriją, žinotų ateities ir dabarties planus. Taip pat šį tą gali pamatyti bei išgirsti ir kitų miestų gyventojai: būna įvairių temų pokalbių laidų, reportažų, skelbimų. Deividas, paklaustas, ką šiuo metu filmuoja,

Jis – jau vadovas!

8

2012/05 LUKA

papasakojo, kad dirba su informaciniais projektais, filmuoja be galo daug įdomių interviu. „Išduosiu darbo paslaptį: per vieną savaitę laidai „Pokalbiai su…“ nufilmuojame 3–4 laidas į priekį. Stengiamės dėl Utenos televizijos žiūrovų. Šiuo metu aktyviai rašome scenarijus ir ieškome naujų projektų. Vienas iš jų – muzikinių klipų laida „Klipų ZONA!“ Šios laidos darbuotojai gan jauni (jaunimas kaip ir tu – nuo 15 iki 18 metų). Esi uteniškė? Pirmyn! Siųsk savo skelbimų tekstus, klausimus ir įvairius pageidavimus. Gal ką nors galės pasiūlyti merginos ir iš kitų miestų?“ (Kontaktus rasi tinklapyje www.utenostelevizija.lt). Beje, jaunasis dainininkas nesenai ėmėsi naujos veiklos – administracinio darbo (administruoja tinklapį www.utenos.info). Darbas ne iš lengvųjų, tačiau, norint ko nors pasiekti, reikia stengtis. „Sieksiu dar didesnių tikslų, ir man niekas nesutrukdys! – ryžtingai kalba Deividas. – Manau, kada nors ateityje būtinai nuvyksiu į Niujorką ir ten įgyvendinsiu savo planus.“

Anketa

Vardas ir pavardė. Deividas Žygas Gimimo data. 1995-02-02 Amžius. 17 metų. Zodiako ženklas. Vandenis Gyvenamoji vieta. Utena Gyvenimo šūkis.  „Keista, bet tokio neturiu .“ Pomėgiai.  „Fotografija, muzika, filmai, aktyvus laisvalaikis (šokių, debatų būreliai).“ Svajonių šalis.  „Jų yra keletas: Prancūzija, Italija, Anglija. O didžiausia svajonė – aplankyti Ameriką. Ir ypač Niujorką.“

Laisvalaikis... Ar jo yra?

Apie Deividą draugai atsiliepia kaip apie linksmą, įdomų, geraširdį žmogų. Pačiam vaikinui bendravimas su artimaisiais ir draugais – viena gražiausių gyvenimo dovanų. Pasak Deivido, „draugai – tai tie žmonės, į kuriuos visada galėčiau atsiremti, galėčiau patikėti savo paslaptis. Nemėgstu veidmainių, dviveidžių, todėl jų draugais ir nelaikau. Nors tokių tikrai pažįstu.“ Tik gaila, kad dėl užimtumo Deividui sunku rasti laiko pabūti su bičiuliais ilgiau...

Išduok paslaptį, kaip suspėji atlikti tiek darbų...

Pats nežinau, kaip visur spėju. Beje, be viso to dar dalyvauju keliuose projektuose. Kol kas jie yra paslaptis... Bet kas ten žino, galbūt viskas išlįs aikštėn (juokiasi). Trumpa mano dienotvarkė būtų tokia: 8–14 val. – mokykla, 14–15 val. – būreliai, 16–18 val. – kiti užsiėmimai.

Myliu žvaigždę... Kaip elgtis?
GAVOME SKAITYTOJOS LAIŠKĄ, TAČIAU PATYS ATSAKYTI NESIĖMĖME – VIS DĖLTO ČIA TURBŪT LABIAU PAGELBĖTŲ VAIKINO NUOMONĖ...

O kaip namų darbai? Priskiri prie „kitų užsiėmimų?

Ar dažnai susitinki su draugais? Ką dažniausiai veikiate?

Retai. Labai gaila, bet neberandu laiko. O jeigu ir randu, tai stengiuosi pailsėti. Palyginti su ankstesniais laikai, kai buvau 10 metų, dabar draugai, kad ir kaip būtų gaila, lieka kitame plane. Tačiau, be jokios abejonės, kartais susitinkame. O tada jau veikiame (juokiasi). Laiką stengiamės praleisti aktyviai ir turiningai.

Ne. Iš tikrųjų sunku man su namų darbais... Nelabai daug laiko jiems lieka. Namuose dar apie valandą turiu padirbėti kompiuteriu, todėl labai nukenčia mokslai... Viliuosi, kad visa ta veikla pravers man ateityje – padės apsispręsti, ko noriu, ir galėsiu laisvai tai įgyvendinti.

Labai norėjau parašytį laišką ir gauti patarimą. Būtų smagu, jei išspausdintumėte. Jau seniai myliu vieną žvaigždę, lietuvišką. Labai noriu susipažinti, tačiau jis įžymus... Norėčiau artimiau pabendrauti, tačiau kaip man tai padaryti? Kas man gali padėti? Kaip sakoma, forever alone...“ „Labas. Visų pirma, įdomu, iš kur ta meilė atsirado? Jeigu dėl kokių nors jo gabumų, tada suprantama, bet jei dėl to, kad tai – garsus žmogus, tada nelabai galima to pavadinti meile. Manau, būtų geriausia pradėti bendrauti. Tai ir atvers visas kortas. Pabandyk paieškoti jo socialiniuose tinklalapiuose ir užmegzti šiokį tokį kontaktą. Tačiau bendrauti reikėtų ne kaip su įžymybe, o tiesiog kaip su nauju pažįstamu, norint užmegzti glaudesnį ryšį. Jeigu bendraudami pajausit abipusę trauką, tada viskas nuostabu. O, jeigu ne, bent žinosi, kad jis tau neskirtas, ne jis – tas vienintelis, ir suprasi, kad tai tebuvo susižavėjimas jo gabumais arba tiesiog kaip pačia įžymybe... Sėkmės! Deividas.“
LUKA 2012/05 9

Kaip save įsivaizduoji po 20 metų?

Tiek veiklos turi... Gal ir mokykloje ką nors lankai?

Taip, lankau – debatų būrelį. Ten mes supažindinami ne tik su šiuolaikinėmis problemomis, bet ir su praeitimi, ateitimi.

Net neįsivaizduoju... Visą laiką norėjau būtį muzikantas. Norėjau dainuoti. Bet, kai pasinėriau į savanorystę, jaunimo organizacijas, po truputį ėmė išryškėti ir kita mano savybė – vadyba. Tikiuosi studijuoti, o galbūt savo gyvenimą siesiu su reklama, televizija... Gali tekti ir muzikos srityje patobulėti, o tada jau tikiuosi dirbti man įdomioje sferoje.

Pirmiausia palinkėčiau nebijoti ieškoti savęs, kol dar ne vėlu. Tiesiog ateityje gali blogai jaustis, jei dar nežinosi, ko nori. Visada būk kūrybinga, nebijok apsiimti daugiau veiklos – tai padės gyvenime apsispręsti. Svarbiausia – linkėčiau tikėti tuo, ką darai, ir būti savimi. Sėkmės! Kaip dainuoja Deividas, galite išgirsti čia – www.youtube.com/deividaszygas.

Kokie tavo ateities planai?

Šiuo metu dirbu nemažai darbų, tad pirmiausia norėčiau juos užbaigti ir įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus. O pagrindiniai mano ateities planai lieka tie patys – muzika ir televizija.

DEIVIDO PALINKĖJIMAS SKAITYTOJOMS

www.facebook.com/zurnalasLuka