KLAIPĖDA

AKTUALIJOS KANŲ LIŪTAI

ISSN 1822-5330. Numeris 230 (547). Tiražas 90 000. 2008 M. GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

PRAMOGOS

KLAIPĖDA

ORAI +3 °C +1 °C

VYRIAUSYBĖ PRISIEKĖ IR KIMBA Į DARBUS 7 psl.
KLAIPĖDA

KONKURSAS „JAUNIMO LINIJA“ 11 psl.

ŠVENTINĖS TELEVIZIJŲ DOVANOS 14 psl.

PALIKDAMAS DARBĄ A.ŠIMKUS SPYRIOJASI 2 psl.

GERESNĖS STUDIJŲ SĄLYGOS 3 psl.

PREKYBA ŠVENTINĖMIS EGLUTĖMIS KOL KAS VANGI

MIESTAI

PO LANGAIS NEKVIESTAS SVEČIAS 5 psl.

PASAULIS

GRAIKIJOJE PADĖTIS NEVALDOMA 8 psl.
Iki didžiųjų žiemos švenčių likus porai savaičių nuo šiandien uostamiestyje prekeiviai jau siūlys įsigyti kalėdinių eglučių.
Tiesa, savivaldybės atstovai pastebi, kad kasmet šventinių medelių pardavėjų mažėja, nes miestiečiai eglaites vis dažniau įsigyja prekybos centruose. „Numatyta daugiau kaip 60 prekybos eglutėmis vietų - tai yra daug. Stengiamės numatyti, kad šios vietos išsidėstytų per visą miestą, o ne tik koncentruotųsi centrinėje dalyje. Vietų daug, tačiau prekiaujančių medeliais kasmet vis mažėja. Kol kas turime tik šešis užsiregistravusius, jie gali pradėti prekiauti, kada tik pageidauja“, - sakė Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė. Pasak tame pačiame skyriuje dirbančios Vidos Ramašauskaitės, šiandien eglutėmis ketinama pradėti prekiauti ties J.Janonio gatvės 1 numeriu pažymėtu namu. Penktadienį eglučių bus galima įsigyti Liepojos gatvėje prie prekybos centro. Kai kurie šventinių mede-

Eglutėmis kai kuriose miesto vietose bus pradedama prekiauti jau šiandien. E.Jankausko nuotr.

lių pardavėjai jų siūlys įsigyti tik likus kelioms dienoms iki švenčių. „Pardavėjų kasmet mažėja - pernai jų turėjome. Atrodo, dvylika. Žmonės medelius aktyviai perka prekybos centruose“, - savo vadovei pritarė vyresnioji specialistė. Nukelta į 2 psl.

ETNOKULTŪROS CENTRE - SUJUDIMAS
Klaipėdos etnokultūros centre įvairių renginių ir šurmulio pilnos dienos. Čia netyla skambučiai tų, kurie nori pasigaminti šiaudinių žaisliukų ar įsigilinti į lietuvių papročius, burtus, smagiai pažaisti. Jau porą vakarų etnokultūros centro lankytojai galėjo dalyvauti advento etnomokyklėlėje „Eglutė be pirktinių žaisliukų“ bei „Šiaudiniai papuošalai namams ir eglutei“.

WWW.15MIN.LT SKAITYKITE
• Žvagulis ir Paškevičius
nuosmukis nebaisus Seimo narės filmuojasi privačios televizijos vakarėlyje Naujuosius sutiks susipykę?

• Automobilių turgų prekeiviams •

4 psl.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

2 / KLAIPĖDA

www.15min.lt/klaipeda

Šventinės eglutės kol kas nepaklausios

Palikdamas darbą A.Šimkus spyriojasi
GINA KUBILIŪTĖ
g.kubiliute @15min.lt

Į korupcijos skandalą įsivėlęs Alfonsas Šimkus nenori lengvai palikti savo darbo vietos savivaldybėje.
Po pasklidusios informacijos apie galimą piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą, A.Šimkus buvo nušalintas nuo Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovo pareigų. Tačiau spalį jis buvo paskirtas į Turto ir privatizacijos skyriaus eilinio specialisto pareigas. Visą šį laiką valdininkas nedirbo, nes iki šiol

turi sveikatos problemų, o gruodžio pradžioje sulaukė ir pensinio amžiaus. Vakar A.Šimkus į savivaldybę atkeliavo kartu su advokatu. Valstybės tarnautojas siekė, kad darbiniai santykiai būtų nutraukti abiejų šalių susitarimu. Tačiau, kaip informavo Klaipėdos savivaldybės atstovė Rima Beinoravičienė, valstybės tarnautojas negali nutraukti darbinių santykių abiejų šalių susitarimu. Teigiama, kad tokiu būdu A.Šimkus siekia gauti kompensaciją. Savivaldybės administracija pasiūlė A.Šimkui palikti darbą savo noru. Tačiau jis dar paprašė kelių dienų pagalvoti. Greitu metu jis vėl žada pasirodyti savivaldybėje ir pateikti galutinį savo sprendimą.

Miestiečiams jau siūloma įsigyti ir kalėdinių girliandų. E.Jankausko nuotr.

JURGITA ANDRIEJAUSKAITĖ
j.andriejauskaite @15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas taip pat teigė, kad kol kas prekyba šventiniais medeliais tebėra pasyvi. „Šventinius medelius perka tik įstaigos, organizacijos, miestuose pastatėme didžiąsias eglutes. O gyventojai kol kas menkai domisi - atsiranda vos vienas kitas. Turime porą susidomėjusiųjų, kurie galvoja prekiauti eglutėmis - privačių miškų savininkai gali tą daryti. Paskutinę savaitę prieš Kalėdas Kretingoje, vidury miesto, prekiausime eglaitėmis iš mūsų medelyno - žmonėms nereikės toli važiuoti. Manau, eglučių prekybai dar anksti - dauguma žmonių jas perka visai prieš šventes ar net šventinę dieną“, sakė A.Baranauskas.

Kainos svyruoja
Urėdo teigimu, medely-

ne yra įvairių rūšių ir dydžių eglaičių. „Kiekvienas gali išsirinkti, ar nori medelio vazonėlyje, ar nukirsto. Pasiūla turėtų nustebinti ir gurmano skonį: turime daug pasiūlymų pagal veisles, ūgį, kitus parametrus. Yra ir paprastųjų, ir baltųjų, ir dygiųjų eglių, galime pasiūlyti kaukazinių ar europinių kėnių, labai daug rūšių“, - vardijo urėdas. A.Baranauskas teigė, kad visai mažą nukirstą eglutę medelyne galima įsigyti už 7 Lt, didelė, 2,5-3 metrus siekianti eglė kainuoja apie 60 Lt. Prekybos centruose eglučių kainos taip pat skirtingos. Vieno iš prekybos centrų atstovė Renata Saulytė teigė, kad už nukirstas lietuviškas ir lenkiškas eglutes, priklausomai nuo dydžio, prašoma nuo 39 iki 89 Lt. Vazonėliuose augančios eglutės kainuoja nuo 30 iki 50 Lt. Šiemet prie jų pridėtos instrukcijos, kaip augančias eglutes prižiūrėti, kada laistyti ir kaip persodinti.

Pataria puošti prieš šventes
Klaipėdos girininkijos girininkas Ričardas Staponkus teigė, kad norintieji eglutes išlaikyti iki Kalėdų, jas turėtų puošti visai prieš šventes. „Atsivežame eglutes iš Kretingos medelyno, kol kas jų neturime. Nenorime kirsti iš anksto, nes tada pradeda byrėti spygliai. Žinoma, eglutes, kurios auga vazonuose, jau galima puošti, bet su nukirstomis nereikėtų skubėti, nes namie šilta, sausa ir medeliai nesulauks net Trijų karalių - nubyrės. Reikėtų daryti kaip senovėje - puošti Kūčių ar Kalėdų dieną, tada eglutė per šventes kvepės“, sakė R.Staponkus. Urėdas pastebėjo, kad kasmet mažėja pažeidėjų, kurie sumano eglutę miške nusikirsti patys. „Sugauti visus pažeidėjus sudėtinga, aišku, tą darbą dirbame, bet tendencija akivaizdi: savavališkų kirtėjų mažėja. Žinoma, pasitaiko vienas kitas kertantis, tačiau tai nėra masinis reiškinys. Jei žmogus piktybiškas,

jis baudžiamas, o jei koks kaimo žmogus ar vaikas eina nusikirtęs mažą eglutę ar šakelę, nebaudžiame. Žinoma, jei kažkas prisidėtų pilną bagažinę eglučių, tada reikėtų bausti“, - sakė A.Baranauskas.

Siūlo dabinti pušaites
Neringos savivaldybė vietinius gyventojus ragina šventėms vietoj eglučių pasipuošti pušaičių šakeles. Prieš keletą savaičių Neringą užklupęs gausus sniegas aplaužė pušis. „Nidoje, aplink Preilą, miškai nukloti šakomis ir pušų viršūnėmis. Kalbėjome su miškininkais, jie net ir ateinantiems pirkti eglučių jau daug metų siūlo pasipuošti pušeles. Eglučių Neringoje nėra daug, gal tik šiek tiek aplink Nidą, o štai aplink Juodkrantę girininkas sako jau nebežinantis, iš kur jų gauti. Prikritusių pušų šakų bei kamienų neringiškiai gali prisirinkti patys, tai nieko nekainuos ir dar saugos gamtą“, - sakė Neringos savivaldybės vyriausioji specialistė Giedrė Budreikaitė.
A.Šimkus žada apsispręsti, kokiu būdu išeiti iš darbo. E.Jankausko nuotr.

Mirusio sirgaliaus tėvų ieškinys - vėl teismuose
Vakar Lietuvos apeliaciniame teisme buvo atversta mirusio klaipėdiečio futbolo sirgaliaus Arūno Lučiūno tėvų byla, kurioje jie už šmeižtą iš Policijos departamento reikalauja 150 tūkst. Lt. Tačiau ši komplikuota byla buvo grąžinta iš naujo nagrinėti žemesnei instancijai. 22 metų sirgalius Arūnas Lučiūnas mirė 2004 metų birželį, netrukus po futbolo varžybų tarp Maskvos „Spartak“ ir uostamiesčio „Atlanto“ komandų. Tėvai įsitikinę, kad rungtynėse kilusių sirgalių riaušių metu policininkai jaunuolį taip sumušė, kad kitos dienos ryte jis mirė. Klaipėdos policijos atstovai teigė, kad jaunuolis mirė todėl, jog būdamas neblaivus užspringo skrandžio turiniu. Už tokius teiginius vaikino tėvai į teismą padavė Policijos departamentą.

GRUODŽIO

orai
Lietuvoje
Šiandien apniukę, pajūryje lietus, sostinėje debesuota su pragiedruliais, temperatūra 1-4 °C šilumos. Ateinančią naktį daugelyje rajonų snigs, pajūryje šlapdriba, bus nuo 2 °C šalčio iki 1 °C šilumos. Rytoj dieną apsiniaukę, oras sušils iki 2-3 °C.

TREČIADIENIS
Saulė teka 08:31 Saulė leidžiasi 15:53 Dienos ilgumas 07:22 Mėnulio fazė - Priešpilnis.

10

Europoje
Atėnai Berlynas Londonas Madridas Maskva +12 °C +3 °C +3 °C +5 °C -1 °C Paryžius Praha Ryga Roma Talinas +1 °C +3 °C 0 °C +11 °C +1 °C

ŠIANDIEN dieną Vilnius Kaunas Klaipėda 0 °C +1 °C +3 °C naktį -1 °C -1 °C +1 °C

RYTOJ dieną +2 °C +2 °C +2 °C naktį -2 °C -2 °C +1 °C

PORYT dieną +2 °C +2 °C +3 °C
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

vardadieniai
Angelina, Eidimtas, Ilma, Loreta, Rimas.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/klaipeda

KLAIPĖDA / 3

Būsimiems jūrininkams geresnės studijų sąlygos

Mokyklos atstovai džiaugiasi denio mechanizmų poligonu. E.Jankausko nuotr.

Laivininkų mokykloje įrengtos 14 vietų suvirinimo dirbtuvės.

AURELIJA KRIPAITĖ
a.kripaite @15min.lt

Jūreivius ruošianti Klaipėdos laivininkų mokykla praturtėjo nauja mokymo baze. Vakar šios mokyklos bendruomenei ir svečiams pristatytas beveik 3 milijonus litų kainavęs priestatas su visa įranga.
Projektas fi nansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Lietuvos Vyriausybės lėšomis. Anot projekto vadovės Laimutės Vieraitienės, naujuoju

denio mechanizmų poligonu naudosis didžioji dalis Laivininkų mokyklos auklėtinių. Šioje mokykloje mokosi apie 300-400 jaunuolių. „Praktiką čia atliks beveik visų specialybių, išskyrus logistikos krypties, mokiniai“, - aiškino ji. Priestate, iškilusiame prieš dvejus metus, įrengtos suvirintojų, šaltkalvių dirbtuvės, laivo korpuso priežiūros mokymo vieta bei gelbėjimosi jūrų laivuose praktikavimosi patalpos. Naujajame pastate taip pat atsirado baseinas bei mechanizmas, nuleidžiantis gelbėjimosi valtį į vandenį. Teigiama, kad mokiniai naujuoju pastatu

su modernia įranga galės naudotis po Naujųjų, kai bus sumontuoti visi baldai. Pasak L.Vieraitienės iki šiol mokiniai praktikuodavosi prastomis sąlygomis, tekdavo nuomotis patalpas. Įrengus priestatą ketinama priimti ir kitų mokyklųs auklėtinius, studijuojančius jūrines profesijas. „Naujasis baseinas puikiai tinka ir dirbantiems jūrininkams, kurie norėtų pasitobulinti“, - aiškino ji. Šiuo metu Laivininkų mokykla rengia naują projektą ketinama siekti fi nansavimo mokymosi bazei, susijusiai su uosto krova, pagerinti.

mano miestas
Švenčių belaukiant. Aleksandros Šautdinovos nuotr.

Šios nuotraukos autorius laimėjo DVD. Prizą atsiimkite per savaitę PPC „Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas. Su savimi turėkite laikraštį ir asmens dokumentą. Turite puikią savo miesto nuotrauką? Siųskite ją el. pašto adresu kaunas@15min.lt
www.videoplanet.lt

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

4 / KLAIPĖDA
šiandien
KLUBAI
Džiazo klubas „Kurpiai“ (Kurpių g. 1 a) 21.30 val. džiazo restoranas „Kurpiai“. Naktinis klubas „ElCalor“ (Kepėjų g. 10) 22 val. salsos vakarėlis bei šokių pamokėlės su „Tado šokių studija“.

www.15min.lt/klaipeda

Etnokultūros centre adventinis sujudimas
GINA KUBILIŪTĖ
g.kubiliute @15min.lt

PARODOS
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 6) Paroda Martynui Jankui atminti. Klaipėdos dailės parodų rūmai (Aukštoji g. 3) Aleksandro Macovejas (Moldavija) ir Ernesto Žvaigždino tapybos paroda „Dvasinės metamorfozės“.

Klaipėdos etnokultūros centre įvairių renginių ir šurmulio pilnos dienos.
Čia netyla skambučiai tų, kurie nori pasigaminti šiaudinių žaisliukų ar įsigilinti į lietuvių papročius, burtus, smagiai pažaisti. Jau porą vakarų etnokultūros centro lankytojai galėjo dalyvauti advento etnomokyklėlėje „Eglutė be pirktinių žaisliukų“ bei „Šiaudiniai papuošalai namams ir eglutei“. Kaip „15min“ sakė Klaipėdos etnokultūros centro atstovė Anelė Michejevienė, į užsiėmimus ateina ir vaikai, ir suaugusieji. Jie gamina žaisliukus ne vien iš šiaudų, bet ir medžiagos atraižų. Pašnekovė juokavo, kad mamos kartais skundžiasi, jog joms nelabai pavyksta pagaminti žaisliuką, o štai vaikams sekasi kur kas ge-

Klaipėdos fotografijų galerija (Tomo g. 7) Arvydo Stubros personalinė fotografijų paroda „Peizažai“. Baroti galerija (Aukštoji g. 3/3a) Laikrodžių paroda „Non stop II“ . Kultūrpolis (Daržų g. 10 / Bažnyčių g.4) Paroda „Trilogija: sidabras, emalis, veltinis“. Etnokultūros centras (Daržų g. 10) Grafikės G.OškinytėsEimanavičienės paroda „Abipus horizonto“.

riau. „Žaisliukus mūsų centro lankytojai parsineša namo. Jais galima papuošti eglutę ar kambarį“, - sakė A.Michejevienė. Tokios advento mokyklėlės didelių ir mažų klaipėdiečių dar laukia šiandien bei gruodžio 17 dieną. Visą gruodį Etnokultūros centre organizuojami užsakomieji edukaciniai užsiėmimai moksleivių grupėms „Advento Kalėdų laikotarpio papročiai, burtai, rateliai, žaidimai“. Pašnekovės teigimu, šie užsiėmimai sulaukia ypatingo dėmesio - moksleiviai suvažiuoja iš viso rajono. Pasak A.Michejevienės, jaunimui mūsų tradicijos labai įdomios. Ypač daug lankytojų Klaipėdos etnokultūros centras tikisi sulaukti gruodžio 18 dieną. Tądien adventiniame vakare „Atbėga elnias dev yniaragis“ daly vaus Rasa Serra, Klaipėdos universiteto modernaus šokio grupė „In signum“ ir Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“.

Klaipėdos etnokultūros centre vaikai ir suaugusieji gamina žaisliukus iš šiaudų. E.Jankausko nuotr.

atpažink save

TEATRAI
Žvejų rūmai (Taikos pr. 70) 19 val. Baltarusių grupės „Pesniary“ koncertas. Renginys skirtas vadovo Vladimiro Muliavino atminimui.
Jeigu šioje nuotraukoje JŪS – užsukite į „Copy1“ biurą (Klaipėdoje, Mažvydo g. 1) atsiimti prizo - pagalvėlės su pasirinkta nuotrauka. Prizą turite atsiimti per dvi darbo dienas. Atsiimdami turėkite su savimi laikraštį. Dėl papildomos informacijos skambinti tel. (8 655) 10543.

www.copy1.lt

Patirtis ir kokybė
atnaujins bet kurį automobilį.
Skambinkite tel. 8 615 72179 Rašykite info@autopaint.lt

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/miestai

MIESTAI / 5

ačiū
Norite padėkoti nepažįstamajam, grąžinusiam jūsų pamestą piniginę, virėjai už skanią sriubą ar medikui, suteikusiam pagalbą? Parašykite savo istoriją mums ir apie gražų poelgį sužinos 430 tūkstančių „15min“ skaitytojų. Rašykite adresu: aciu@15min.lt

Prie bendrabučio nekviestas svečias
RAIMONDA MIKALČIŪTĖ
r.mikalciute @15min.lt

fotopolicija
Šį vaizdelį Kaune prie Dainavos „Maksimos“ užfiksavo „15min“ skaitytojas Mantas. „Eurotaksi“ automobilis įsitaisė neįgaliems vairuotojams skirtoje vietoje. Beje, aikštelė buvo apytuštė.

V.Krėvės prospekte esančiame Kauno maisto pramonės mokyklos bendrabutyje gyvenančios merginos pastarąsias porą savaičių su nerimu žvilgčioja pro langus.
Atokų kiemą, kuris kaip ant delno atsiveria pažvelgus pro bendrabučio kambarių langus, pamėgo nenustatytos tapatybės iškrypėlis. Automobilyje „Audi A8“ sėdintis vyras greičiausiai yra ekshibicionistas. Pasak jį mačiusių merginų, vyras mašinoje sėdi pusnuogis ir demonstruoja savo lytinį organą. Abejoti tuo neleidžia nuotraukos - jas pro vieno kambario langą padarė čia gyvenanti Kauno maisto pramonės mokyklos moksleivė Evelina. Devyniolikametė pasakojo, kad iškrypėlis po bendrabučio langais lankėsi du kartus: lapkričio pabaigoje ir pirmąją gruodžio savaitę. „Pirmąkart šį vyrą automobilyje pamatėme lapkričio pabaigoje. Tą ketvirtadienį mokykloje buvo praktikos diena, todėl anksčiau grįžome į bendrabutį. Buvo gal 13 val., kai pažįstamos merginos, gyvenančios trečiajame aukšte, mus pakvietė į savo kambarį. Kai nuė-

Specialistai pataria: pamačius nuogybes demonstruojantį asmenį moterims reikia reaguoti kiek įmanoma ramiau. T.Grigalevičiaus nuotr.

Naujienų portalas 15min.lt ir dienraštis „15min” skelbia konkursą: fotografuok, filmuok „kelių erelius“, „žąsinus“, kitokio plauko chuliganus, taip pat apleistus užmirštus automobilius ir siųsk nuotraukas, video bei trumpą aprašymą 15min@15min.lt. Tris originaliausių vaizdelių autorius iki Kalėdų apdovanosime didžiausio automobilių švaros tinklo Lietuvoje „Švaros broliai“ paslaugų komplektais, kurių kiekvieno vertė – 300 litų. Vėliau konkursą tęsime.

Rubrika Fotopolicija naujienų portale www.15min.lt

jome, liepė pažiūrėti pro langą į kiemą: o ten stovėjo „Audi A8“, kuriame sėdintis vyras masturbavosi. Šis vaizdas mane šokiravo, kai fotografavau net rankos drebėjo, - pasakojo mergina. - Nuotraukas sugalvojome padaryti dėl to, kad norime, jog tas žmogus būtų nubaustas. Jis gąsdina ne tik mus. Netoli gyvena šeimų, kuriose auga mokyklinio amžiaus vaikų. Kaip jie jausis, kai eidami pro šalį pamatys tokius vaizdus?“ Tiek Evelina, tiek jos draugės prisipažino kol kas apie pastebėtą vyrą niekam, išskyrus „15min“, nepranešusios. Tai patvirtino ir mokyklos direktorius Alvydas Pranas Grevas. „Apie tokias bėdas nieko negirdėjau, nors paprastai mergaitės man viską pasako. Prieš kokius 5 metus ekshibicionistas buvo pamėgęs netoli esantį apleistą stadioną. Tačiau mes greitai sureagavome, kreipėmės į policiją, pareigūnai, atrodo, sulaikė įtariamąjį. Mergaitėms patarėme neiti per šią vietą ir daugiau panašių problemų nebuvo“, - tikino A.P.Grevas.

riato viršininkas Egidijus Kriaučionis tvirtino, kad duomenys apie pastebėtus ekshibicionistus policiją pasiekia retai. „Oficialių pranešimų, pareiškimų nesame gavę. Bet tai nereiškia, kad tokių atvejų nėra. Tikriausiai žmonės nesikreipia į mus, nes nenori turėti reikalų su policija. Tiesiog vengia vietų, kuriose sutiko ekshibicionistus“, - mano pareigūnas. Pasak jo, viešas lytinių organų demonstravimas traktuojamas kaip viešosios tvarkos pažeidimas, todėl kreiptis į policiją visgi vertėtų. „Už viešoje vietoje netinkamą elgesį gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas“, - teigė pareigūnas.

Visiškai pasveikti neįmanoma
Gydytojas psichoterapeutas-seksopatologas Viktoras Šapurovas pabrėžė, kad ekshibicionizmas - liga. Nors šis sutrikimas būdingas tiek vyrams, tiek moterims, tačiau pastarosioms liguistos formos nepasireiškia. „Pagal tarptautinę ligų klasifi kaciją, ekshibicionizmas seksualinio pasirinkimo sutrikimas. Demonstruodami lyti-

Gresia baudžiamoji atsakomybė
Dainavos policijos komisa-

nius organus ekshibicionistai siekia seksualinio pasitenkinimo. Jiems tai vienintelis būdas pasiekti pasitenkinimą. Ekshibicionistai dažniausiai būna vyrai. Moterims šis sutrikimas pasireiškia „nekaltai“: jį turinčios dailiosios lyties atstovės mėgsta dėvėti itin atvirus rūbus“, - pasakojo V.Šapurovas. Pasak psichoterapeuto-seksologo, šis sutrikimas visiškai neišgydomas. „Neteko girdėti, kad ekshibicionistai pasveiktų. Šį sutrikimą turintį žmogų galima paveikti tik per baimę. Pavyzdžiui, padaryti, kad jis bijotų viešai demonstruoti lyties organus. Iš tiesų ekshibicionizmas žmogaus nelaimė, kurios pradžia paprastai glūdi paauglystėje“, - sakė V.Šapurovas. 99 proc. ekshibicionistų yra nepavojingi, jie siekia tik sukelti moteriai išgąstį - tada jie pasitenkina. Todėl geriausia, ką moterys tokiu atveju gali padaryti - reaguoti abejingai. „Moters išgąstis, nuostaba, akivaizdus pasišlykštėjimas ar sutrikimas demonstruotojui teikia seksualinį pasitenkinimą. Gali būti, jog ekshibicionistams nesulaukiant reakcijos, kurios tikisi, jų išpuolių sumažės“, pastebėjo specialistas.

teisėsauga

I.Lauciui tarnybinės nuobaudos neskyrė
Klaipėdos apygardos vyriausiajam prokurorui Ignui Lauciui (nuotr.) pavyko išvengti tarnybinės nuobaudos.
Išanalizavęs tarnybinio patikrinimo metu surinktą medžiagą bei įvertinęs I.Lauciaus skunde nurodytus argumentus, šalies generalinis prokuroras priėmė sprendimą neskirti tarnybinės nuobaudos Klaipėdos apygardos vyriausiajam prokurorui. Generalinio prokuroro sprendime nurodoma, kad tarnybinio patikrinimo metu negauta tvirtų ir neginčytinų duomenų, jog Klaipėdos apygardos prokuratūros kieme per paskutinius 6 mėnesius buvo prekiaujama automobiliais. Be to, sprendime teigiama, kad tarnybinio patikrinimo komisijos išvada dėl I.Lauciaus vadovaujamoje prokuratūroje visiškai nereglamentuoto Ūkio skyriaus darbo taip pat nėra tiksli. Tarnybinis patikrinimas dėl darbo organizavimo, turto naudojimo tvarkos, prokurorams taikomų reikalavimų ir apribojimų buvo pradėtas spalio 30 dieną, Generalinėje prokuratūroje sužinojus apie Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūroje atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimo buvusio prokuratūros darbuotojo sukčiavimo. Tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija lapkričio 24 dieną pateikė išvadą, kurioje konstatavo pažeidimą ir siūlė skirti I.Lauciui tarnybinę nuobaudą - pastabą. Ši komisijos išvada Klaipėdos apy-

gardos vyriausiojo prokuroro buvo apskųsta. Po tarnybinio patikrinimo Klaipėdos apygardos vyriausiajam prokurorui I.Lauciui nurodyta parengti ir patvirtinti Klaipėdos apygardos prokuratūros Ūkio skyriaus darbuotojų pareigybių aprašymus.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

6 / EKONOMIKA
įmonėse
Sieks rekordo

www.15min.lt/ekonomika

Griuvo gigantas
Nekilnojamojo turto magnatui Samui Zellui priklausanti leidybos kompanija „Tribune“, leidžianti JAV didžiuosius dienraščius „Chicago Tribune“ ir „Los Angeles Times“, paskelbė bankrotą.
JAV dienraštis „Chicago Tribune“ neatlaikė skolų naštos. AFP/Scanpix nuotr.

Klaipėdos jūrų uoste šiemet per 11 mėnesių pasiekta didžiausia krovinių apyvarta istorijoje - 27,672 mln. t arba 11 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. „Nepaisant to, kad 2008 m. II pusmetį vartojimo sumažėjimas pasaulyje matomas ir uosto krovos rezultatuose, numatoma, kad šiemet Klaipėdos uostas užbaigs metus pasiekdamas didžiausią savo istorijoje krovinių apyvartą 30 mln. tonų“, - pranešė Klaipėdos uosto direkcija. Uoste sausio-lapkričio mėnesiais, palyginti su tuo pat metu pernai, daugiausia augo naftos produktų (30 proc. iki 8,5 mln. t), konteinerių (20 proc. iki 3,27 mln. t), birių trąšų (10 proc. iki 5,23 mln. t) krova.

Pagrindinėmis bankroto priežastimis įvardijamas reklamos ir dienraščių tiražo mažėjimas. „Tribune“ iš viso valdo 8 didelius šalies laikraščius ir kelias televizijos stotis. Pastaruoju metu „Tribune“ itin juto pajamų stygių, nes amerikiečiai, kaip ir visas likęs pasaulis, vis noriau skaito interneto portalus ir nebesidomi spausdinamais dienraščiais. „Tai buvo tikras uraganas“, apie pagrindinį JAV leidėją nušlavusią krizę tūkstančiams savo darbuotojų sakė S.Zellas.

Plėsis užsienyje
Bilietų platinimo bendrovė „Bilietai LT“ pakeitė struktūrą. Nuo šiol įmonė turi 2 padalinius - vienas jų koordinuoja veiklą Lietuvoje, kitas - atsakingas už plėtrą į naujas rinkas ir strateginį valdymą. Naujuoju veiklos Lietuvoje padalinio vadovu tapo Kęstutis Tamošiūnas. Plėtros bei strateginio valdymo padaliniui vadovauja pats įmonės vadovas Vitalijus Kuodis, pranešė įmonė. Ruošdamasi reorganizavimui, bendrovė „Bilietai LT“ metų pradžioje pardavė lėktuvų bilietų pardavimo internetu sistemą bei kitas šalutines veiklas ir susitelkė į renginių bilietų platinimą.

Amerikiečiai vis noriau skaito interneto portalus ir nebesidomi spausdinamais dienraščiais.
Kompanijos skola vertinama 13 mlrd. JAV dolerių (per 35 mlrd. Lt).

Banga didėja
Bankrotų, skolų ir darbuotojų atleidimų banga toliau ritasi per visą pasaulį. Amerikiečių viešbučių tinklas „The Wyndham Hotel Group“ paskelbė apie ketinimus atleisti 4 tūkst. savo darbuotojų, darbinių įrankių gamintojas „Danaher“ žada atsisakyti 1,6 tūkst. darbininkų. Japonijos kompanija „Sony“, kad sutaupytų 1,1 mlrd. JAV dolerių (apie 2,7 mlrd. Lt) per metus, paskelbė ketinanti atleisti 4 proc. - 8 tūkst. - savo darbuotojų. Tokio masto darbuotojų atleidimas kol kas yra didžiausias Azijoje krizės metu. Visos šios kompanijos atleidimus motyvuoja finansų krize.

Plečia tinklą

Asta Bliūdžiutė Vyr. redaktorė a.bliudziute@15min.lt Gabrielė Vasiliauskaitė Dienos redaktorė (Vilnius) g.vasiliauskaite@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 450,000 nuolatinių skaitytojų „TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2008 m. vasara kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt

Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt

Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė (Kaunas/Klaipėda) j.vaiciute@15min.lt

Tiražas - 90 000. ISSN 1822-5330. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS, CNN ir „15min“ inf., BFL nuotr.

Lietuvos kapitalo kavinių tinklas „Coffee-Inn“, prekiaujantis kava išsinešti, į kurį šiemet akcininkai investavo apie 1 mln. Lt, Vilniuje atidarė naują kavinę. „Kitais metais planuojame toliau plėstis Vilniuje. Mus domina studentų miestelis Saulėtekyje, J.Jasinskio gatvėje esantis Verslo trikampis, Konstitucijos prospektas, taip pat mąstome apie Kauną. Skaičiuojame, kad kitąmet „Coffee-Inn“ į plėtrą investuos apie 1 mln. Lt“, - sakė vienas iš „Coffee-Inn“ partnerių Nidas Kiuberis. Dabar tinklui priklauso 6 kavinės Vilniuje. Kitą savaitę Gedimino prospekte tinklas planuoja atidaryti 7-ąją kavinę, kuri užbaigs plėtrą šiemet.

2008 GRUODŽIO 10 D.,TREČIADIENIS

www.15min.lt/aktualijos

AKTUALIJOS / 7
Neteko neliečiamybės
Seimo nariai Viktoras Uspaskichas, Vytautas Gapšys ir Rokas Žilinskas, parlamentarų sprendimu, neteko teisinės neliečiamybės.
Prieš laikinosios tyrimo komisijos siūlymą nenaikinti Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovo R.Žilinsko teisinės neliečiamybės balsavo 88 Seimo nariai. Tiek pat parlamentarų nepritarė analogiškam siūlymui dėl Darbo partijos (DP) atstovo V.Gapšio. Laikinoji komisija siūlė naikinti teisinę neliečiamybę tik DP pirmininkui V.Uspaskichui. Komisijos nuomonei pritarė 90 Seimo narių. „Darbiečiai“ labiausiai pyko dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo V.Uspaskichui. Partija užsiminė apie galimybę trauktis iš opozicijos. Tokiu atveju opozicijos lyderis Gediminas Kirkilas netektų posto, nes opozicija neturėtų daugiausia vietų opozicijoje. R.Žilinskas yra kaltinamasis byloje dėl konflikto su taksistu bei chuliganiškų veiksmų praėjusių metų gruodį. Darbo partijos lyderis V.Uspaskichas ir jo buvęs pavaduotojas V.Gapšys yra įtariamieji vadinamojoje Darbo partijos byloje. „Darbiečiai“ kaltinami apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu.

Vyriausybių mainai

Ministrų kabinetui vakar prisiekus, jo nariai gavo visus įgaliojimus. I.Gelūno nuotr.

Opozicijos kritika, koalicijos pagyros ir ginčai dėl galimybės užduoti klausimus paskirtajam premjerui Andriui Kubiliui - taip vakar Seime sutikta nauja, 15-oji, Vyriausybė.
Vyriausybės programos svarstymas Seime prasidėjo nuo frakcijų pasisakymų. Nors Vyriausybės programoje įžvelgė priimtinų punktų, visos opozicijos frakcijos pareiškė balsuosiančios „prieš“. Vyriausybės programos nepalaikė ir Mišrios Seimo narių grupės nariai. Koalicijos atstovai tikino, kad paruoštas planas padės sustabdyti ūkio nuosmukį. Tačiau opozicijai patiko tik ketinimai mažinti valstybės aparato išlaidas. Socialdemokratų frakcijos seniūnas Zigmantas Balčytis prognozavo, kad panaikinus patentus padaugės bedarbių.

„Tvarkiečių“ frakcijos seniūnas Valentinis Mazuronis teigė remiąs užmojus naikinti apskritis, tačiau priekaištavo dėl ketinimų apmokestinti įmonių automobilius. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas prognozavo, kad dėl didinamų mokesčių sumažės mokesčių mokėtojų bei kritikavo planus keisti įmonių steigimo tvarką. „Nieko nepadės, jeigu bus leista įmones steigti su 1 Lt įstatiniu kapitalu. Ką tu padarysi turėdamas 1 Lt?“ klausė V.Uspaskichas. Seimo nariai pastebėjo, kad Vyriausybės plane nėra numatyta priemonių dėl nacionalinio investuotojo „Leo LT“ steigimo skaidrumo įvertinimo, tačiau premjeras Andrius Kubilius tikino, kad šis projektas bus atidžiai peržiūrėtas. Naujoji Vyriausybė ketina didinti pridėtinės vertės mokes-

Tiek aš, tiek visas ministrų kabinetas, atsisakome 15 proc. atlyginimo. Ši dalis bus grąžinama į biudžetą.
Pareiškė A.Kubilius. tį (PVM) iki 19 proc., o gyventojų pajamų ir pelno mokesčius suvienodinti iki 20 proc. Taip pat ketinama naikinti visas PVM lengvatas, išskyrus už šilumos energiją, tačiau lengvatinis 5 proc. tarifas už šildymą galios tik šį sezoną. Opozicijos nuomone, tokia praktika neteisinga, esą mokesčių didinimas mažina vartojimą. A.Kubilius aiškino, kad mokesčius mažinti tikslinga tik didesnėse šalyse ir citavo paskutines žinias apie Latvijos ketinimus imti paskolą iš Tarptautinio valiutos fondo. Esą permainų imamasi tam, kad Lietuvai to daryti neprireiktų. užtruko gerokai ilgiau, nei buvo numatyta, mat Seimo nariai kalbėjo ilgiau, nei skirta. Be to, ilgų įžangų ir išvadų nevengė komitetų atstovai, kurie pristatė komitetų balsavimus dėl Vyriausybės programos. A.Kubiliui pasakius kalbą, posėdžiui pirmininkavęs Vytautas Stankevičius pareiškė nesuteiksiąs laiko klausimams ir atsakymams, mat reikia balsuoti. Toks sprendimas papiktino opoziciją. Parlamentarams netiko ir siūlymas pateikti po klausimą nuo frakcijos. Ginčai užsitęsė kone 20 minučių, galiausiai balsavimu nuspręsta leisti opozicinių frakcijų atstovams užduoti klausimus. A.Kubiliui atsakius į 4 parlamentarų klausimus, Seimas patvirtino 15osios Vyriausybės programą: „už“ balsavo 83, „prieš“ - 40, susilaikė 5 parlamentarai.

Kario mašina rėžėsi į laidotuvių procesiją

JAV kariškio automobilis po avarijos nuskriejo nuo kelio. G.Nemunaičio/ „Ukmergės žinių“ nuotr.

ANDRIUS VAITKEVIČIUS
a.vaitkevicius @15min.lt

Pamokė žurnalistus
Seime prisiekiant 15-ajam ministrų kabinetui, priesaikas priimantis parlamento vadovas Arūnas Valinskas pamokė žurnalistus gerų manierų. Ceremonijai prasidėjus A.Valinskas žurnalistams liepė patylėti, o apsaugos darbuotojams - žiniasklaidos darbuotojus nutildyti, kad, anot jo, Seimo nariai galėtų girdėti ministrų priesaiką.

NATO misiją atliekančio JAV kariškio automobiliui įsirėžus į laidotuvių koloną žuvo vienas žmogus, dar vienas komos būsenos paguldytas į ligoninę.
Avarija įvyko vakar apie 11.30 val. netoli Ukmergės, kelio Panevėžys-Vilnius 78-ame kilometre. Į laidotuvių kolonos gale važiavusį „Volkswagen Passat“ įsirėžė, kaip įtariama, dideliu greičiu lėkęs automobilis „Škoda Octavia“, kurį vairavo NATO misiją Lietuvoje atliekantis JAV kariškis. Amerikietis nesužalotas, tačiau žuvo automobilio, į kurį atsitrenkė „Škoda“, keleivis,

Pusvalandis ginčų
Nors programos svarstyme buvo numatyta daryti pertrauką, parlamentarų pasisakymai

vizitas

Ukraina siūlo Lietuvai energetinę partnerystę
Lietuvoje vakar apsilankęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka pareiškė, kad mažiausiai dvi jo šalies bendrovės ketina dalyvauti konkurse dėl naujos atominės elektrinės statybų Ignalinoje.
Ukrainos prezidentas susitiko su Lietuvos vadovu Valdu Adamkumi. V.Juščenka dvišalius Vilniaus ir Kijevo santykius vertino kaip itin tvirtus ir „teigiamus“. Prezidentai pasirašė Lietuvos ir Ukrainos strateginės partnerystės plėtojimo 20092010 metais gaires. Susitikime aptarti bendri planai energetikos srityje, dvišaliai ekonominiai, politiniai, kultūriniai santykiai, regiono aktualijos, euroatlantinis bendradarbiavimas. Prezidentai pastebėjo, kad uždarius Ignalinos jėgainę, Ukraina galėtų tiekti elektros energiją Lietuvai bei kitoms Baltijos šalims. „Mes nebūsime palikti vieni. Bus pereinamasis laikotarpis. Mes galėtume gauti papildomos elektros energijos iš Ukrainos“, - pabrėžė

o vairuotojas komos būklės paguldytas į ligoninę. Per avariją sužaloto vyro būklė vakar buvo labai sunki, jis be sąmonės, gydomas reanimacijoje. Pirminiais duomenimis, vyras patyrė galvos traumą. Kaip informavo laikinasis Ukmergės policijos komisariato vadovas Rolandas Kiškis, žuvęs A.Š. (gim. 1948 m.) ir sunkiai sužalotas V.B. (gim. 1954 m.) - greta Ukmergės esančio Rečionių kaimo gyventojai. Nelaimė įvyko vos už kelių kilometrų nuo šio kaimo. Kitos gedulingoje kolonoje važiavusios mašinos nenukentėjo. Pirminiais duomenimis, 28-erių NATO kariškis automobilį vairavo blaivus. Viena policijos tiriamų avarijos versijų - vairuotojas galėjo užmigti prie vairo.

Jei reikės elektros, gausime iš Ukrainos.
Sakė V.Adamkus. V.Adamkus. Vakar vakare V.Juščenka grįžo į Kijevą.

ámonës vadovë Ina Ðapovalova
skolø iðieðkojimas | teisinës paslaugos

UAB “Bièiuliø avilys”

Savaitës skolininkas

Kaunas Maironio g. 13-5, LT-44250 | Tel. +370 37 222 239 | El. p. info@creditum.lt Vilnius Lvovo g. 9, LT-09313 | Tel. (+370 5) 2653014 | El. p. info.vilnius@creditum.lt

www.creditum.lt

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

8 / PASAULIS

www.15min.lt/pasaulis

Padėtis nevaldoma
Dienomis - masiniai protestai ir demonstracijos, naktimis - riaušės, turto niokojimas, padegimai ir susirėmimai su policija. Tokio jau keletą dienų trunkančio atoveiksmio susilaukė mirtinas policininko šūvis į 15-metį.
Riaušės Graikijoje prasidėjo dar praėjusį šeštadienį, kai policininkas nušovė vieną pareigūnus akmenimis apmėčiusių jaunuolių. Sunkiai sužeistas 15-metis Alexandrosas Grigoropoulosas buvo nuvežtas į ligoninę, medikai konstatavo jo mirtį. Vakar popiet Atėnuose vyko jaunuolio laidotuvės. Jas visoje šalyje lydėjo protestų banga. Dar ryte prie šalies parlamento Atėnuose susirinko tūkstančiai protestuotojų. Minios priešaky buvo nešamas plakatas su užrašu: „Žudikai, vyriausybė yra kaltininkė“. Prie protestuotojų prisijungė mokiniai, mokytojai ir jų tėvai, mokyklos buvo uždarytos. Dalis protestuotojų akmenimis apmėtė parlamentą saugojusius riaušių malšinimo būrio policininkus.

Išlydėtas patriarchas
Vakar Maskvoje anapilin išlydėtas Rusų Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Aleksejus II. Atsisveikinti su praėjusį penktadienį mirusiu Aleksejumi II atvyko tūkstančiai tikinčiųjų. Tarp jų - Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, premjeras Vladimiras Putinas, Serbijos prezidentas Borisas Tadičius, Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka, kiti aukšti Rusijos ir kitų šalių atstovai, Bažnyčios vadovai. Aleksejus II palaidotas Kristaus Apsireiškimo sobore Jelochove.

Su Aleksejumi II atsisveikino ir V.Putinas. Vandalai niokojo ne tik bankų vitrinas, bet ir jų patalpas. AFP/Scanpix nuotr.

Policija sulaikė keliasdešimt žmonių, tačiau nei premjero raginimai, nei sulaikymai riaušininkų nenuramino. Situacija Atėnuose atrodė nevaldoma, o liudininkai Salonikus vadino „karo zona“. Riaušės ir protestai kelias dienas tęsiasi ir kituose Graikijos miestuose, Rodo bei Kretos salose.
Riaušininkai padegė pagrindinę Kalėdų eglę centrinėje Atėnų Syntagmos aikštėje.

Dėl pašlijusios situacijos šalyje opozicija paragino vyriausybę atsistatydinti. Užsimenama apie galimybę šalyje paskelbti nepaprastąją padėtį, tačiau armijos įvesti neketinama. Dėl 15-mečio A.Grigoropouloso nužudymo kaltinimai pateikti dviem policininkams.

Naktį - riaušės
Naktį į antradienį didieji Graikijos miestai - Atėnai ir Salonikai - skendėjo liepsnose. Vandalai padeginėjo namus, automobilius, siaubė bankus, valstybinius pastatus, niokojo parduotuvių vitrinas, kelio ženklus. Vandalai padegė pagrindinę Kalėdų eglę centrinėje Atėnų Syntagmos aikštėje, esančioje prie parlamento. Policija riaušininkus vaikė ašarinėmis dujomis. Graikijos premjeras Kostas Karamanlis vakar ryte susitiko su prezidentu Karolosu Papouliasu ir aptarė tolimesnius valdžios veiksmus. „Niekas neturi teisės smurtauti, prisidengiant šiuo tragišku incidentu“, - riaušininkus bandė raminti premjeras.

Naikintuvas rėžėsi į namus
JAV Kalifornijos valstijoje, tankiai gyvenamame San Diego priemiestyje, ant dviejų namų nukritus naikintuvui F/A-18 žuvo 3 žmonės, vienas dingo be žinios. Nelaimė nutiko pirmadienį vidurdienį vietos (22 val. Lietuvos) laiku. Pratybose dalyvavęs dvivietis lėktuvas artėjo prie jūrų pėstininkų korpuso aerodromo Miramare. Naikintuvui tapus nevaldomam, pilotas saugiai katapultavosi ir nusileido parašiutu netoliese esančios mokyklos teritorijoje. Tuo metu naikintuvas rėžėsi į namus. Nugriaudėjo keli sprogimai, įsiplieskė gaisras, kurį malšino dešimtys ugniagesių. Vėliau katastrofos vietoje buvo rasti 3 žmonių kūnai - vaiko, jo motinos ir močiutės. Pranešama, kad dar vienas vaikas dingo be žinios. Prieš pat nelaimę pilotas pranešė, kad naikintuve įvyko mechaninis gedimas.

Puslapis parengtas pagal BNS, „Reuters“, CNN, BBC ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/eteris

ETERIS / 9

kino repertuaras

„Hario Poterio“ negana
Kino kompanija „Warner Brothers“ nori dar „Hario Poterio“ filmų.
Kadangi „Hario Poterio“ epopėja jau baigėsi, dabar prodiuseriai nusitaikė į kitą „Poterio“ autorės J.K.Rowling kūrybą. Kalbama, kad jos knyga „Bardo Bidlio poringės“ („The Tales of Beedle the Bard“) netrukus bus ekranizuota. „Bardo Bidlio poringes“ sudaro penkios atskiros istorijos, tačiau visose jose knibžda magų, fėjų, burtininkų, karių ir karalių - visko, kas taip žavėjo pasaulį „Hario Poterio“ nuotykiuose. „Warner Bros“ dabar sprendžia galvosūkį, kaip šias penkias istorijas sujungti į vieną, nes kurti penkių atskirų filmų neapsimoka, be to, neužteks medžiagos. Bet neabejoju - sprendimas bus rastas, nes „Warner Bros“ iš J.K.Rowling kūrybos nusiteikusi išspausti viską, ką įmanoma“, - ironijos negailėjo JAV kino apžvalgininkas Joshas Tyleris.

„Karantinas“

Naujoji J.K.Rowling knyga „Bardo Bidlio poringės“ jau graibstoma kino prodiuserių. AFP/Scanpix nuotr.

„Kaip prarasti draugus ir atstumti žmones“

CINAMON
„Kaip prarasti draugus ir atstumti žmones“ (komedija) 13:15 17:45 20:00 22:15 „Nenugalimas“ (veiksmo) 11:30 13:45 18:45 21:00 „Saulėlydis“ (mistinė romantinė drama) 11:30 14:00 16:30 19:00 21:30 „Madagaskaras 2“ (animacinė nuotykių komedija) 10:45 12:45 15:00 17:15 19:15 21:15

„Karantinas“ (mistinis siaubo trileris) 18:15 20:15 22:15 „Melo pinklės“ (kriminalinis trileris) 13:30 16:15 „Įkvėpimas žudyti“ (trileris) 11:00 „Viki Kristina Barselona“ (drama) 15:30 „007 Paguodos kvantas“ (veiksmo trileris) 11:15 16:00 „Transporteris 3“ (veiksmo) 12:30 14:45 17:00 19:30 22:00

tv šiandien
22.30 19.10 21.45

www.15min.lt/tvprograma

19.55

21.30

„Sensacija“
Courteney Cox vaidina Liusi Spiler, bulvarinio žurnalo „Sensacija" redaktorę. Liusi atskleidžia slaptą žvaigždžių gyvenimą, kartu nulemdama jų likimą. 13.35 Animacinis serialas „Jin, Jangas ir Jo“ (51). 14.05 Animacinis serialas„Zoidai“ (40). 14.35 TV serialas„Dinozaurai“ (20). 15.00 Vaikų „Warner Bros.“ 15.30 TV serialas „Aistra“ (63). 16.35 TV serialas „Viktorija“ (93). 17.35 TV serialas „Buvusioji“ (54). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 TV serialas „Nekviesta meilė III“ (272). 19.40 Abipus sienos. 20.30 Trečias nereikalingas. 21.00 Kakadu. (N-7). 21.30 Dviračio šou. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 TV serialas „Sensacija“ (15) (N-14). 23.35 Plikšių juokeliai. Karštasis tuzinas (N-14). 00.35 TV serialas „Ligoninės priimamasis“ (211) (N-7). 01.35 Kovotojo kelias. Bušido (N-14).

„Broliai“
„Tai lietuviškas serialas apie viską, kas žmogiška, - sakė „Brolių“ scenarijaus autorius Bronius Bušma. - Tai meilė, viltis, išdavystė, kančia ir skausmas. 15.05 Animacinis serialas „Simpsonai“ (4/15) (N-7). 15.35 TV serialas „Nupirkta meilė“ (63) (N-7). 16.40 TV serialas „Degantis kraujas“ (93) (N-7). 17.40 TV serialas „Liepsnojantis ledas“ (54). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 TV serialas „Broliai“ (62). 19.40 Kriminaliniai tyrimai. (N-7). 20.35 Skylė sienoj. 21.10 TV serialas „Moterys meluoja geriau“ (2/55) (N-7). 21.45 TV3 vakaro žinios. 21.50 TV3 sportas. 21.53 TV3 orai. 21.55 Eurolygos rungtynės. Sienos „Montepaschi“ - Kauno „Žalgiris“. Tiesioginė transliacija iš Italijos. 00.00 TV serialas „Džesika Flečer“ (6/19, 20) (N-14). 02.00 „Telejazz“. (N-14).

„3000 mylių iki Greislendo“
Maiklas ką tik atsisveikino su kalėjimu, tačiau vėl atsiranda puiki galimybė prasikalsti. 15.30 Animacinis serialas „Ateities miestas“ (47). 15.45 Animacinis serialas „Pokemonai V“ (38, 39). 16.40 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 17.45 TV serialas „Mentai. Žmogžudysčių skyrius III“ (11). 18.55 Sekundė iki katastrofos. (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Akistata su Lietuva. Vedėjas A.Perednis. 20.40 TV serialas „Riba“ (10) (N-7). 21.45 „3000 mylių iki Greislendo“. Komedija. Rež. D.Lichtensteinas. Vaid. K.Russellas, K.Costneris, C.Cox, Ch.Slateris, D.Arquette'as. JAV, 2001 m. 00.10 Žinios. 00.20 Kriminalai. 00.22 Sportas. 00.24 Orai. 00.25 Geriausi pasaulio magai (kart.). 01.25 Vienam gale kablys (kart.).

„Neskubėk gyventi“
Serialas apie kartų konfliktus. Pagrindinė tema - tėvų, mokytojų ir jaunuolių problemos, kurias susikuria jaunuoliai, nes gyvenimą įsivaizduoja kitokį. 15.00 Populiarioji animacija. „Pašėlę Tornberiai“ (33, 34). 16.00 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (31) (kart). 16.30 TV serialas „Labiau už viską“ (8). 17.30 TV serialas „Diagnozė: žmogžudystė“ (60) (N-7). 18.30 Šiandien. (su vertimu į gestų kalbą). 18.56 Sportas. 18.59 Orai. 19.00 Tėvai ir vaikai. 19.55 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (32). 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Teisė žinoti. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 „24 valandos“ (5/7) (N-14). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 Elito kinas. Du Ingmaro Bergmano filmai. „Gėda“. Drama. Rež. I.Bergmanas. Švedija, 1968 m. (N-14).

„Kovako spąstai“
Rašytojas Deividas Nortonas atvyksta į kerinčio grožio salą, kad konferencijoje perskaitytų pranešimą. Bet netikėtai pro langą iššoka ir užsimuša jo mylimoji. 09.30 TV serialas „Gimdymo skyrius“ (14) (N-7). 10.30 „Varguolis Žaku“. Drama. Prancūzija, 2007 m. (N-7). 13.05 „Vaikai Lobių saloje. Salos paslaptis“. Nuotykių. Naujoji Zelandija, 2004 m. 14.35 „Tristanas ir Izolda“. Istorinė romantinė drama. Vokietija, Didžioji Britanija, JAV, 2006 m. (N-7). 16.45 TV serialas „Vardan tiesos“ (18). 17.45 TV serialas „Merfio dėsnis“ (18) (N-7). 18.45 TV serialas „Elizos aistros“ (15). 19.45 Ieškokime geriausio! 20.30 TV serialas „Briugės bylos“ (15) (N-7). 21.30 „Kovako spąstai“. Ispanija, Didžioji Britanija, 2006 m. (N-14). 00.00 „Rezervuota aukai“. Siaubo trileris. JAV, 2007 m. (S).

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

10 / SKELBIMAI
Grožis,sveikata
Konsultuoja akušeriai ginekologai, urologas, neurologas, dermatovenerologas, kraujagyslių chirurgas, šeimos ir vaikų ligų gydytojai. Nėščiųjų priežiūra (gyd. T.Karpavičiūtė ir L. Janušas). Su siuntimu echoskopijos ir gastrofibroskopijos nemokamai. Naujiena! Kraujagyslių ir sąnarių echoskopijos, nemokama reabilitologo konsultacija su 5 procedūromis. Paskaitos nėščiosioms! Taikos pr. 28 - 306, tel. 8 46 410570, www.kaklinika.lt.

www.15min.lt/reklama

Paslaugos
Įvairių atliekų surinkimas ir transportavimas konteineriais, atliekų surinkimo konteinerių nuoma, skystų atliekų išvežimas, teritorijos šlavimas vaakuminėmis mašinomis. Informacija tel.: 8 46 300474, 8 686 74895 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. Skubios paskolos - trumpalaikiai kreditai, nekilnojamasis turtas, automobiliai, finansinis tarpininkavimas, konsultacijos. Tel. 8 683 69980. UAB„Raguvilė“ atlieka: valymą po statybos ir remonto darbų, kasdieninį valymą biuruose ir namuose, akmens masės plytelių impregnavimo, santechnikos ir vidaus inžinerijos, teritorijų apželdinimo ir priežiūros darbus. Tel. 8 683 83994, 8 683 83997. Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas, patikimiausiomis technologijomis, ypač atspariu emaliu, kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194, 8 37 720556. Skubios paskolos - trumpalaikiai kreditai, nekilnojamasis turtas, automobiliai, finansinis tarpininkavimas, konsultacijos. Tel. 8 683 69980.

Mokslas
Kursai: buhalterinės apskaitos, sąmatininkų, kompiuterių, fotografijos, raštvedybos. Tel.: 8 678 68888, 8 46 380703. www.vev.lt. B kategorijos vairavimo kursai. Visą gruodį KALĖDINĖ nuolaida. Registruotis tel. 8 600 26154. El.p. klaipeda@vairuok.lt. Biure: H. Manto g. 31 – 3a, www.vairuok.lt. UAB „Gineida“.

PERKA

Baldai
Nestandartinių spintų su stumdomosiomis durimis bei virtuvės baldų gamyba ir projektavimas. Tel.: 8 689 06145, 8 643 00725.

» Statybinių atliekų išvežimas » Sniego valymas ir išvežimas » Įvairios technikos nuoma » Žemės, remonto darbai

Tel. 8 46 300511
www.miestotvarka.lt

Statyba
Patyręs meistras atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 674 57867. Apdailos meistrai remontuoja namus, butus. Konsultuojame, padedame supirkti medžiagas. Važiuojame į rajoną. Tel. 8 605 20156. Atliekame vidaus apdailos darbus. Pateikiame tikslias sąmatas. Tel. 8 657 92330.

43.53 m2, 2 k., 1a/5 208 000 Lt; +370 61651510 Aruodas.lt Nr: 1-386390 Butas Daugiau informacijos apie Klaipėdos m., Sodų g. paskelbtus objektus rasite 25 m2, 1 k., 2a/3, nekilnojamojo turto portale 199 000 Lt; +370 62059393 www.aruodas.lt, atlikę paieš- Aruodas.lt Nr: 1-343020

SKYRYBŲ CENTRAS
A D V O K A T A I

Greitos ir pigios skyrybos

ką pagal skelbimo numerį.
Butas Klaipėdos m., M. Mažvydo al. 105 m2, 4 k., 1a/4 670 000 Lt; +370 69875520 Aruodas.lt Nr: 1-329108 Butas Klaipėdos m., Švyturio g.

Transportas
Perkame įvairių markių automobilius, gali būti su defektais ar be jų iki 15000 Lt. Pasiimame patys. Tel. 8 648 21921. Pervežame įvairius krovinius iki 2 t Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje. Perkraustome. Tel. 8 676 69105.

Pasaulio skyrybų čempionai - skyrybos per 3 dienas!
Geriausi skyrybų advokatai. Gyvenantiems užsienyje dokumentus sutvarkome neatvykstant į Lietuvą. Skubus alimentų priteisimas iš skolininko. Nemoka skolininkas - alimentus mokės valstybė. Skolų išieškojimas. Ypač kvalifikuotos ir pigios visos advokatų paslaugos.

Skelbimai įdėti didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą [15 minučių] už specialią kainą.

Tel./faks. (8-46) 382136 mob. (8-600)11 446 info@skyrybucentras.lt www.skyrybucentras.lt

Taikos pr. 48a, Klaipėda

Nekilnojamasis turtas
Išsinuomočiau 1 kambario butą. Siūlyti įvairius variantus. Domintų arčiau centro. Tel. 8 678 13690. Pirkčiau mūrinį garažą, gali būti dvigubas. Tel. 8 648 21921. Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kūrenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 57 min. kelio pėsčiomis. Kaina sutartinė. Tel. 8 618 58746.

Pranešimas
Neįgaliojo pažymėjimą NP 0322157, išduotą 2007-02-15 Vladimirui Vasiljevui, laikyti negaliojančiu.

Šarvuotos

DURYS

nuo 500

Lt

Į komplektaciją įeina:
- 2 spynos, - apšiltinimas akmens vata, - spyna rakinama 13-oje taškų, itin aukštas saugumo lygis!

Parduoda
VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714.

Tel. 8 46 365555 Minijos g. 169, Klaipėda

– patikimas Jūsų partneris derybose su banku.

Pasidaryk kalėdinę dovaną!

TELEFONSPYNĖS
• daugiabučiams ir privatiems namams • prekyba • montavimas • priežiūra

Į kainą įeina: montavimas, vidaus ir lauko palangės Plas kiniai langai, durys Aliuminio durys, žiemos sodai, fasadai
UAB „Op langai“. El. paštas - klaipeda1@op langai.lt Mob. tel. 8 640 46855. Daukanto 27, Klaipėda

Virtuvės langas

Vokiškas profilis

750 Lt

I.Kanto 42, Klaipėda,

Tel.:846 493429, www.digitalas.lt

Skelbimai dienraštyje „15min“ kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami Biure
SMS žinutėmis:
1. Žinutės tekste rašyti: KLP (Klaipėda) (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųsti telefonu 1395. 2. Sulaukus atsakymo žinutės, siųsti dar vieną žinutę, tekste įrašyti: KLP (Klaipėda) (tarpelis) Patvirtinu. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus įtrauktas į kliento sąskaitą. Neišsiuntus patvirtinimo(-ų), skelbimas nebus išspausdintas.

www.baltus.lt J.Karoso g. 21, el.p. info@baltus.lt, tel./faks. (8 46) 254617

H.Manto g. 31, 3 aukštas, Klaipėda (PC „Žemaitija“); pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.
Daugiau informacijos: tel. Klaipėdoje (8 46) 257900, el. paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt

KONKURSO „JAUNIMO LINIJA“ DALYVIS NR.19 - REKLAMOS AGENTŪRA „HAVE A NICE DAY IF YOU HAD A BAD DAY BEFORE “.
Oficialus reklamos festivalio „Kanų liūtai“ atstovas Lietuvoje . www.canneslions.lt

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

12 / SPORTAS

www.15min.lt/sportas

Suklupo ir Ukrainoje
AURIMAS TAMULIONIS
a.tamulionis @15min.lt

Akmenslydžio pergalė

Gynyboje snaudusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ kariauna vakar neapsigynė nuo tolimų Mariupolio „Azovmaš“ komandos snaiperių bombų ir, nusileidusi Ukrainos čempionams rezultatu 66:76, Europos taurės turnyro E grupėje patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės.
Susitikimą sėkmingiau pradėjo savų sirgalių palaikomi „Azovmaš“ krepšininkai, kurie po galingai rungtyniavusio Sergejaus Liščiuko dėjimo netruko atitrūkti (2:7). Dar labiau nutolti šeimininkams neleido puikią atkarpą sužaidęs Mindaugas Lukauskis, po kurio septynių taškų iš eilės „Lietuvos ryto“ klubas pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (11:7). Tačiau perimti susitikimo kontrolės į savo rankas Lietuvos vicečempionams nepavyko. Tritaškį smeigė „Azovmaš“ aprangą vilkintis lietuvis Simonas Serapinas, baudos metimus sumetė pirmąjį mačą Mariupolio ekipoje žaidęs Rolandas Jarutis ir ukrainiečiai vėl persvėrė rungtynių svarstykles į savo pusę (13:18). Visgi paskutinė taikli ataka pirmajame kėlinuke priklausė „Lietuvos ryto“ komandai du taškus su bauda „įrideno“ Milko Bjelica (16:18).

Lietuvos akmenslydžio rinktinė (iš kairės) - A.Jurkonis, A.Smaliukas, P.Gerasimovičius ir D.Grakavinas. Curling.lt nuotr.

Švedijoje, Ernšioldsviko mieste, vykstančiame Europos akmenslydžio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė vakar iškovojo pirmąją pergalę.
B1 grupės turnyre rungtyniaujantys Lietuvos akmenslydininkai rezultatu 12:2 sutriuškino Baltarusijos komandą ir iškovojo pirmąją pergalę septintosiose varžybose. Po šios pergalės mūsiškiai pakilo į 8-ąją vietą devynių ekipų turnyre. Lietuvos garbę senojo žemyno pirmenybėse gina Andrius

Trejas Europos taurės turnyro E grupės rungtynes sužaidusi „Lietuvos ryto“ ekipa kol kas įveikė tik Vilerbano ASVEL komandą. I.Gelūno nuotr.

Jurkonis, Artūras Smaliukas, Piotras Gerasimovičius ir Dalius Grakavinas. Artimiausias rungtynes šalies akmenslydininkai žais šiandien prieš Estijos atstovus. Kituose B1 grupės susitikimuose suomiai 9:7 palaužė Austrijos komandos pasipriešinimą, Olandijos rinktinė 7:4 nugalėjo Anglijos ekipą, o lenkai 4:9 pralaimėjo Rusijos akmenslydininkams. B1 grupėje pirmauja po šešias pergales savo sąskaitoje turinčios Suomijos ir Olandijos rinktinės.

R.Jarutis - „Azovmaš“ gretose
Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos aprangą 2000-2001-ųjų ir 20042005-ųjų sezonuose vilkėjęs R.Jarutis vakar kovėsi prieš savo buvusį klubą (20 min., 4 tšk., 3 rez. perd.), nors lietuvio Rimo Girskio treniruojamos Mariupolio „Azovmaš“ ekipos gretas papildė tik rungtynių išvakarėse. 32-ejų 184 cm ūgio gynėjas sezoną pradėjo „Poltava“ komandoje, kur Ukrainos čempionate kiekvienose rungtynėse surinkdavo vidutiniškai po 15,6 taško bei atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus. metu surinko 5-is taškus ir grąžino persvarą „Azovmaš“ ekipai (32:34). Vėliau dar du baudos metimus realizavo R.Jarutis ir ukrainiečiai ilsėtis išėjo pirmaudami 4-ių taškų pranašumu (34:38). klaidos netrukus vėl grąžino solidžią persvarą „Azovmaš“ komandai (49:65).

Tritaškiai dūriai
Viltį vilniečiams mače trumpam sugrąžino du Chucko Eidsono ir M.Lukauskio tritaškiai (55:65), bet tris tolimus „dūrius“ iš eilės smeigęs K.El-Aminas nulėmė rungtynių baigtį (60:76). Tiesa, iki pabaigos žaidę lietuviai dar spėjo šiek tiek ištirpdyti ukrainiečių persvarą, tačiau mačą baigė su 10-ies taškų deficitu (66:76). Lietuvos vicečempionų gretose daugiausiai, 19, taškų surinko M.Lukauskis, o „Azovmaš“ klube tiesiog nesulaikomas buvo K.El-Aminas - 32 taškai ir 7 rezultatyvus perdavimai. Atsirevanšuoti Mariupolio krepšininkams „Lietuvos ryto“ kariauna, tikriausiai jau vadovaujama Rimo Kurtinaičio (nuotr.), galės po savaitės, gruodžio 16-ąją, Vilniuje įvyksiančiose kitose Europos taurės turnyro rungtynėse. Daugiau krepšinio naujienų www.15min.lt

Techninė pražanga
Po trumpo poilsio sekė dar vienas puikus rezultatyviai žaidusio M.Lukauskio epizodas - „Azovmaš“ lyderį Marcą Salyersą pergudravęs lietuvis „uždirbo“ net tris baudos metimus, kuriuos po akimirkos pavertė taškais (19:18). Vilniečiai buvo įgiję ir dar didesnį pranašumą (23:29, 25:31), kai du tritaškius iš eilės „įsūdė“ Donatas Zavackas, tačiau technine M.Lukauskio pražanga pasinaudojęs šeimininkų legionierius iš JAV Khalidas El-Aminas vienos atak o s

Apsnūdusi gynyba
Po pertraukos „Lietuvos ryto“ krepšininkai prametė seriją nesudėtingų metimų iš po krepšio, pramiegojo keletą ukrainiečių tolimų metimų ir netruko įkristi į „dviženklę“ duobę (36:46). Ir nors „pagaląsti“ atšipusį puolimą laikinajam vyriausiajam vilniečių treneriui Robertui Kuncaičiui trumpam pavyko, tačiau tingi gynyba leido ir toliau didėti Mariupolo ekipos persvarai (45:59). Keturis taškus iš eilės pelnęs „Lietuvos ryto“ kariaunos kapitonas Steponas Babrauskas šiek tiek sumažino tolstančių šeimininkų persvarą (49:59), tačiau pabirusios svečių

Puslapis parengtas pagal BNS, Ulebcup.com ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 10 D.,TREČIADIENIS

www.15min.lt/sportas

SPORTAS / 13
dienos citata
Norint tapti puikiu futbolininku privalu susirasti gerą žmoną, nes jei futbolininkas tokią randa, treneris gali būti ramus - ji juo pasirūpins.
Patarimus žarstė Londono „Chelsea“ vienuolikės treneris Luizas Felipe Scolari, savo žmoną Olgą vedęs jau 33 metus.

Karališka rokiruotė

TOP 10
Vokietį B.Schusterį (k.) „Real“ ekipos trenerio poste pakeitęs ispanas J.Ramosas (d.) debiutuos jau šiandien dvikovoje prieš „Zenit“ vienuolikę. AFP/Scanpix nuotr.

Karališkajame Madrido „Real“ klube vakar pūtė permainų vėjai. Atleistąjį vyriausiąjį trenerį vokietį Berndą Schusterį pakeitė Juande Ramosas.
Apie pasta r uoju met u ypač stipriai kritikos liežuviais Ispanijoje plakto 48erių B.Schusterio atleidimą vakar pranešė „Real“ vienuolikės sporto direktorius Predragas Mijatovičius. „Einu sporto direktoriaus pareigas klube, todėl atleisti B.Schusterį nusprendžiau aš. Priimti tokį sprendimą niekada nėra lengva, todėl prieš žengdamas šį žingsnį ilgai tariausi tiek su futbolininkais, tiek su klubo valdžia. Apie atleidimą B.Schusteriui pranešiau antradienio rytą“, - dėstė P.Mijatovičius.

Ispanijos žiniasklaidos teigimu, nuo 2007-ųjų ekipoje dirbusio vokiečio atleidimo priežastimi tapo B.Schusterio nuomonė apie artėjantį „El Clasico“ mūšį šį savaitgalį Barselonoje. Ispanijos čempionų titulą ir šalies supertaurę su komanda praėjusiame sezone laimėjęs futbolo specialistas iš Vokietijos prieš porą dienų teigė, jog „įveikti „Barcelonos“ vienuolikę jų stadione yra neįmanoma“.

Kiekvieno trenerio svajonė yra vadovauti „Real“ vienuolikei. Tikiuosi, jog man pavyks sugrąžinti sėkmę į Madridą.
Teigė J.Ramosas. klubo vadovybei už parodytą pasitikėjimą manimi, suteikiant man galimybę tapti komandos treneriu, ir tikiuosi, jog man pavyks sugrąžinti sėkmę į Madridą“, - džiaugėsi 54-erių ispanas, šių metų spalio mėnesį atleistas iš v yriausiojo Londono „Tottenham“ komandos trenerio posto. Anot pranešimų, J.Ramosas sutartį su traumų epidemijos šiuo metu krečiama „Real“ ek ipa sudarė ik i šio sezono pabaigos. Ispanas naująsiase pareigas turėtų pradėti eiti jau šiandien, UEFA Čempionų lygos varžybose prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ vienuolikę. Ispanijos pirmenybėse „Real“ klubas kol kas žengia 5-as, pralaimėjęs trejas rungtynes iš pastarųjų keturių susitikimų, o nuo pirmaujančios „Barcelonos“ ekipos atsilieka jau 9-iais taškais.

T.Woodso banko sąskaita kiekvieną sekundę papilnėja beveik po 10 Lt. AFP/Scanpix nuotr.

Paieškos neužtruko
Trenerio paieškos karališkosios vienuolikės vadovybei neužtruko. Vyriausiuoju ekipos strategu vakar buvo paskirtas J.Ramosas. „Kiekvieno trenerio svajonė y ra vadovauti „Real“ vienuolikei. Noriu padėkoti

akibrokštas

Kataloniškosios kalėdinės dovanėlės
Puslapis parengtas pagal Reuters, Goal.com, Dailymail.co.uk, Forbes.com ir „15min“ inf. Caganer.com nuotr.

Žurnalo „Forbes“ paskelbtame daugiausiai uždirbančių pasaulio garsenybių sąraše gausu ir sportininkų pavardžių. Žvilgtelėkime, kas 2007-2008-ųjų sezoną sportavo labiausiai prikimštomis kišenėmis: 1. Tigeris Woodsas – 308,5 mln. Lt (daugiausiai uždirbančių garsenybių sąraše rikiuojasi 7-oje vietoje). Neprilygstamas 32-ejų JAV golfo žaidėjas turi daugiamilijonines sutartis su „Nike“, „Accenture“, „Buick“ ir „Gillette“. 2. Davidas Beckhamas – 134,1 mln. Lt (16). 33-ejų Anglijos rinktinės ir Los Andželo „Galaxy“ ekipos saugo piniginę kasmet pastorina kontraktai su „Sharpie“, „Giorgio Armani“, „GO3“, „Adidas“, „Motorola“ ir „Pepsi“. 3. Michaelas Jordanas – 120,7 mln. Lt (20). 45-erių amerikietis, buvęs Čikagos „Bulls“ krepšinio komandos lyderis, šiuo metu dirba Šarlotės „Bobcats“ klubo krepšinio operacijų prezidentu. 4. Philas Mickelsonas – 120,7 mln. Lt (20). 38-erių profesionalus JAV golfo žaidėjas. 5. Kimi Raikkonenas – 118 mln. Lt (26). 29-erių „Ferrari“ pilotas iš Suomijos praėjusiame sezone buvo geriausiai apmokamas „Formulės-1“ lenktynininkas. 6. Kobe Bryantas – 104,6 mln. Lt (33). 30-metė Los Andželo „Lakers“ krepšinio klubo žvaigždė reklamuoja „Nike“, „Coca-Cola“ ir „Sony“. 7. LeBronas Jamesas – 101,9 mln. Lt (34). 23-ejų Klivlendo„Cavaliers“ krepšinio klubo lyderis yra„Nike“,„Coca-Cola“ ir„State Farm Insurance“ bendrovių reklaminis veidas. 8. Ronaldinho – 99,3 mln. Lt (36). Nepaisant to, jog 28-erių brazilo žvaigždė futbolo stadionuose pamažu gęsta, tačiau „Milan“ ekipos saugas vis dar turi ilgalaikes sutartys su „Nike“ ir „Pepsi“. 9. Roger Federeris – 93,9 mln. Lt (37). 27-erių šveicaras praėjusiame sezone buvo daugiausiai uždirbantis tenisininkas planetoje. 10. Alexas Rodriguezas – 91,2 (41). 33-ejų Niujorko „Yankees“ beisbolo klubo žvaigždės banko sąskaitą kasmet pildo „Nike“, „Rawlings“ ir „Topps“.

dienos nuotrauka
Raulis. Samuelis Eto'o. Ronaldinho. Thiery Henry.

R.Nadalis.

P.Gasolis.

L.Messi.

F.Alonso.

Įdomu, kaip sureaguotumėte, jei Kalėdų rytą po eglute rastumėte besituštinančio Lionelio Messi statulėlę. Turbūt - nekaip, tačiau Katalonijoje „kakojantis“ „Barcelonos“ vienuolikės lyderis yra viena iš perkamiausių kalėdinių dovanų.
Tradicija atvaizduoti besituštinančio žmogaus statu-

lėlę Kristaus gimimo scenoje Katalonijoje siekia XVIII amžių. Senieji katalonai tikėjo, jog tautiniais rūbais apsirengusio barzdoto „kakojančio“ žmogaus statulėlė į namus atneš gerovę ir puikų derlių. Tačiau kaip ir visos šventės ar tradicijos šiais laikais, taip ir ši, šiandien neįsivaizduojama be komercijos pries-

konio. Jei prieš 300 metų besituštinant galėjote išvysti tik tautiniais katalonų rūbais apsirengusį barzdočių, tai dabar Kalėdų metu Katalonijoje „kakoja“ turbūt visi garsūs žmonės. Tradicija neaplenkė ir sporto pasaulio - „gerovės į jūsų namus nešėju“ šiandien gali tapti kompromituojančioje pozo-

je sustingusi pirmoji planetos teniso raketė Rafaelis Nadalis, Los Andželo „Lakers“ krepšinio klubo žvaigždė Pau Gasolis, „Formulės-1“ pilotas Fernando Alonso ar „Barcelonos“ vienuolikės saugas L.Messi. Beje, rankomis lipdyta ir dažyta gipsinė statulėlė kainuoja nei daug, nei mažai - 14 eurų (beveik 50 Lt).

Ne paslaptis, jog kiekvieno futbolininko svajonė yra „Ballon d’Or“ („Auksinis kamuolys“), kasmet žurnalo „France Football“ skiriamas geriausiam Europoje rungtyniaujančiam futbolininkui. Tačiau yra ir kitas trofėjus, kasmet skiriamas Italijos RAI radijo stoties, kuris turbūt yra kiekvieno futbolininko košmaras - „Bidone d'Oro“ („Auksinė šiukšliadėžė“) - skiriama blogiausiam Italijoje rungtyniaujančiam futbolininkui. Tokia „laimė“ šiemet aplankė Milano „Inter“ puolėją portugalą Ricardo Quaresmą, surinkusį kiek daugiau nei 17 proc. visų apklaustųjų balsų.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

14 / PRAMOGOS

www.15min.lt/pramogos

Per šventes televizijos dovanos susitaikymą, muziką ir pasakas

LNK televizija Kalėdų proga nutarė padovanoti žiūrovams linksmą ir šmaikščią tikroviškų karališkų rūmų elementų kupiną Pelenės pasaką. I.Gelūno nuotr.

KARINA ZIMINAITĖ
k.ziminaite @15min.lt

Įsisiaučiant kalėdinėms nuotaikoms nesnaudžia ir televizijos, jau dabar jos kuria programas, kurios linksmins žiūrovus šventiniais vakarais.
Specialius projektus Kūčioms ir Kalėdoms rengia ne visos televizijos, kitos ieško rimtesnių ar tiesiog „kitokių“ sprendimų.

Princo pasaka
LNK Kalėdoms dovanos Renesanso laikais vykstančią pasaką. Čia, karalių rūmais tapusiame Šešuolėlių dvare, užvirs tikrų tikriausia kova dėl jaunikio. Pūstos rūmų damų suknelės, margaspalviai audiniai, plunksnos plaukuose, blizgučiai, karališkosios poros karūnos ir Vytautas Šerėnas ryškiais raudonais „karališkais šortais“. Tai ir dar daugiau galima bus išvysti kalėdinėje pasako-

je „Kaip princas Cicinas žmonos ieškojo“. Karalius Šeriuotasis ir kunigaikštienė Daiva Budrioji visos Lietuvos naujosios kunigaikštystės - LNK - vardu mėgino princui surasti gražuolę žmoną, kuriai tiktų ypatingasis batelis. Televizijos ekranuose atgimusioje Pelenės istorijoje bus visko - kovos dėl mėlynakio gražuolio, piktų kėslų ir, žinoma, laiminga pabaiga. Pelenę vaidins Aušra Cicėnaitė, o princas, kaip jau supratote, bus pats Rytis Cicinas. Pasakoje sau vietą ras ir Nijolė Pareigytė iš „69 danguje“, Mia, Larisa Kalpokaitė, Asta Pilypaitė, Gintarė Karaliūnaitė ir kiti gerai pažįstami veidai.

Sutaikys nesutariančius
Per Kūčias TV3 televizija imsis taikdarės misijos ir mėgins paskatinti visus draugauti ir nesipykti. Būtent šiam kilniam tikslui Kūčių išvakarėse ekranus užims „Susitaikymo vakaras“. „Tas susitaikymas ir yra didžiausias šių Ka-

lėdų įvykis. Dar nežinia, ar Lietuvoje mums pavyks paleisti simbolinį taikos angelą. Bandysime išspręsti daug nesutarimų, pradedant galbūt Gruzijos konfl iktu ir baigiant Mios ir Natalijos Zvonkės peštynėmis, bet kol kas visų smulkmenų pasakoti nenorime“, - sakė TV3 viešųjų ryšių vadovė Rita Markeliūnaitė. Kūčių vakaro laidą ves Aušra Kilkuvienė ir Džiugas Siaurusaitis, pasirodys daugybė Lietuvos atlikėjų, nuo „Mokinukių“ iki Marijono Mikutavičiaus. Atlikėjų sąraše vietą užsiėmė Zvonkai, Kučinskai, šokių ansamblis „Žuvėdra“ ir kiti. Kalėdoms televizija yra paruošusi ir linksmesnių reginių. Televizijos atstovės teigimu, žiūrovus turėtų nudžiuginti antroji kalėdinio fi lmo „Kareivis grįžta namo“ dalis.

transliaciją. „Muzika bus ir klasikinė, ir sutelkianti. Rami ir neįpareigojanti, bet neleidžianti liūdėti“, - pasakojo televizijos savireklamos vadovas Paulius Skučas. Gyvo garso koncertų mėgėjams „Lietuvos ryto“ TV parengė tikrą užtaisą - nuo gruodžio 22 iki sausio 2 dienos kiekvieną vakarą bus rodoma laida „Gyvai“, į kurią koncertuoti atvyks jau žinomos ir dar nematytos grupės.

Džiugins cirku ir sveikinimais
BTV Kūčių vakarą siūlys praleisti žiūrint, pasak savireklamos skyriaus vadovo Laimio Banio, „lyrišką, gražų fi lmą“. Muzikos mėgėjams bus „patiektas“ kompozitoriaus Siurbio, kūrusio muziką vyresnėms dainininkų kartoms, jubiliejinis koncertas, transliuojamas iš Kauno. „Kalėdų dieną bus transliuojama daug užsieninio cirko pasirodymų - pasaulio cirko festivalis, Pekino cirko legendos. Bus ir šventinis Laimos Kybartienės vedamas sveikinimų koncertas“, - kalėdinę programą pristatė L.Banys.

Deivydas ir Natalija Zvonkai bus vieni tų, kurie savo dainas dovanos Kūčių ar Kalėdų naktį. R.Kondratjevo/Scanpix nuotr.

Lepins muzika
„Lietuvos ryto“ TV Kūčių vakarą siūlys specialią Šv. Kristoforo orkestro, kuris atliks balades kartu su gitaros virtuozu Martynu Kuliavu ir jo grupe „Ingenious“, koncerto

Šiemet neišsišoks
LTV atstovas spaudai Vytaras Radzevičius tvirtino, kad

šiemet kalėdinė programa nebus išskirtinė. „Kūčių vakarą bus tiesiogiai transliuojamos Piemenėlių mišios iš Vilniaus arkikatedros, o Kalėdų rytą rodysime popiežiaus palaiminimą iš Vatikano“, - sakė V.Radzevičius. Šventinei programai, anot jo, parengta gausybė koncertų ir fi lmų,

o gruodžio 25-ąją linksmintis kvies ilgai lauktas laidos „Mūsų dienos kaip šventė“ finalas. Kitądien, gruodžio 26-ąją, bus transliuojamas jau pamėgtas „Gero ūpo kalėdinis koncertas“. Straipsnio fotogaleriją rasite www.15min.lt

Praėjusiais metais namo bandęs grįžti kareivis M.Mikutavičius šįmet vėl turėtų pasirodyti TV ekranuose. V.Kopusto/Scanpix nuotr.

Princas R.Cicinas su išrinktąja A.Cicėnaite.

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/pramogos

PRAMOGOS / 15
Valdemaros horoskopai
AVINAS. Pasikliaukite savo turimomis žiniomis, patirtimi ir kūrybingumu, nes tai padės jaustis tvirtesniam. Labai tikėtina, kad imsitės ardyti jau įpusėtus savo darbus. JAUTIS. Dosnumas jus gelbės iš bet kokios situacijos. Galite sulaukti pagalbos prašymų, nes žinoma, kad sugebate suprasti skausmą. Tik kuo mažiau skaičiuokite savo „nuostolius“ ir neišpūskite savo indėlio į situaciją. Ramiai. DVYNIAI. Tinkama diena pabendrauti su ilgaamžiu. Šią dieną parodytas svetingumas atneš jums sėkmę. Pasaugokite save nuo atvirų ir vidinių konfl iktų. VĖŽYS. Pilna diena netikėtumų. Gali būti, kad jūsų rankose lūš įrankiai arba, dar gražiau, rasite nudirbtus jūsų darbus, bet ir įrankius sulaužytus. Kad neerzintų visokie tokie dalykai, prisiminkite kokį nors ritualą. LIŪTAS. Kur tik kreipsitės, ten atsimušite į burbiančius iš nepasitenkinimo ponus. O ponai gražūs, pasipuošę, t.y. tokie, su kuriais jums malonu būtų bendrauti. MERGELĖ. Labai jautrus šią dieną būsite. Tik ach ir ach! Prisitaikykite prie dabartinės situacijos ir kitų rankomis siekite sėkmės. Jūsų galimybės vis dar miega.
Tyrimų duomenimis, daugiausia internete naršo namų šeimininkės.
15 kg

Internetą pamėgo namų šeimininkės
Nuobodžiaujančios moterys beveik pusę savo laiko praleidžia naršydamos internete. Jos tai daro daug dažniau už dirbančius žmones, bedarbius ir netgi studentus.
Didžiosios Britanijos tyrimų kompanijos TNS duomenimis, britės savo interneto naršymo dažnumu ir intensyvumu smarkiai lenkia kitų šalių namų šeimininkes. Vidutiniškai britai naršydami internete praleidžia 28 proc. savo laisvo laiko. Tiesa, kaip ir visame pasaulyje, jaunimas nuo 18 iki 24 metų internetui skiria šiek tiek daugiau laiko - 32 proc. Atlikti tyrimai ir apklausos parodė, kad didžioji dalis žmonių internete tiesiog ieško informacijos, naudojasi banko paslaugomis, lankosi naujienų portaluose. Kita ne ką mažiau populiari veikla internete yra lankytis kainų lyginamuosiuose puslapiuose, žiūrėti vaizdo klipus tokiuose internetiniuose puslapiuose kaip YouTube.com ir užsisakinėti įvairiausias prekes iš internetinių parduotuvių bei aukcionų. Tik 8 proc. žmonių laisvalaikiu naršo po pažinčių puslapius ir tik 7 proc. interneto vartotojų skiria laiko rašyti ar skaityti „blogus“. Po tyrimų rezultatų paskelbimo „TNS Global Interactive“ vykdomoji direktorė Arno Hummerston pabrėžė, kad naršymas internete neturėtų būti traktuojamas kaip tuščias laiko švaist ymas. „Produktyviai naudojantis internetu mums iš tikrųjų lieka daugiau laiko laisvalaikiui“, - sakė ji.

SVARSTYKLĖS. Ši diena jums skirta tam, kad dėl savo genialių sumąstymų ir idėjų dvi riogsančias nelaimes paverstumėte riebiu pliusu. Visi aplinkui liks išsižioję. SKORPIONAS. Kas per diena!? Jumyse bunda slaptasis genijus. Tik nereikia žiopsoti, reikia daug dirbti ir būti dėkingiems. Tiesiog gali atrodyti, kad idėjų pasaulio dangus prakiuro. ŠAULYS. Labai jau permainingos fortūnos diena. Erzins jus visi ir viskas, lyg koks katinėlis būtumėte. Pasikliaukite savo organizaciniais sugebėjimais. OŽIARAGIS. Savos ir tik savos klaidos painiosis po kojomis. Tačiau didelė porcija saldumynų nuramins visus skaudulius. O tuomet ir keistuolis nematytas gali atsirasti šalia jūsų. VANDENIS. Jei norite, kad šią dieną jums sektųsi - apsirenkite lyg nepataisomas puošeiva būtumėte. Sujunkite skirtingus stilius ir būkite labai mandagus. Būtų gerai, jei turėsite galimybę pabūti kam nors tvirtu ramsčiu. ŽUVYS. Skirkite šią dieną svajingam tinguliui ir tingiam svajingumui. Pasistenkite per dieną vaidinti kokį nors vedlį. Jei tik turite galimybę, pasivaikščiokite kaimiškomis vietovėmis arba aplink kokį nors piliakalnį.

Libanietis užaugino bulvę-milžinę
Libanietis užaugino didžiausią pasaulyje bulvę.

Vienas Libano gyventojas sako užauginęs didžiausią pasaulyje bulvę. Monstriško dydžio šakniavaisis sveria beveik 11 kg.
Nors Guinnesso rekordų knygos ekspertai dar nespėjo įvertinti milžiniškos bulvės, jau yra beveik aišku, kad ši taps didžiausia pasaulio bulve. Iki šiol knygoje įregistruotas bulvės svorio rekordas nesiekė nė 4 kg. „Aš dirbu žemę nuo vaikystės, tačiau per visą gyve-

nimą nemačiau nieko panašaus“, - sakė 56-erių fermeris Khalilas Semhatas, užauginęs bulvę. Atradęs tokią milžinišką bulvę K.Semhatas buvo priverstas pasikviesti draugą, kad šis padėtų iškasti didžiulę daržo gėrybę. Nepaisant to, kad bulvė tikrai įspūdingo dydžio, fermeris sako savo darže augančių bulvių ir bananų netręšiantis jokiomis cheminėmis medžiagomis.

skani idėja
Lašišos putėsiai
Reikės: 200 g lašišos, jūrų žuvies prieskonių, 2 kietai virtų kiaušinių, 1 svogūno, 1 indelio majonezo, 1 šaukšto želatinos, 200 g sultinio. Žuvį pabarstykite prieskoniais ir 7 - 10 min. pakepkite, atvėsinkite. Želatiną ištirpinkite 200 g sultinio. Kiaušinius, svogūną ir žuvį sumalkite, sumaišykite su majonezu ir paruošta želatina. Viską gerai išmaišę dėkite į formas ir atvėsinkite. Prieš patiekdami papuoškite žalumynais.

sudoku
1 6 4 5 5 9 ? 8 6 7 5 2 8 4 3 7 8 1 6 4 8 7

Dienos horoskopai visiems ženklams www.15min.lt/horoskopai

2

mano augintinis

5 7 3 1 8 9 2 6 3 8 2 8 7 4

Labai lengvas Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės D.Macomber knygą „Krautuvėlė Gėlių gatvėje“.

Siųskite savo receptą ir patiekalo nuotrauką redakcija@15min.lt. Skanios idėjos autorius apdovanojamas austriškais „Kotanyi“ prieskoniais. Prizą atsiimti „15min“ redakcijoje, A.Goštauto g. 40B.

Nesibaigiantys sudoku www.15min.lt/sudoku

Atrask draugystę ten, kur mažiausiai jos tikiesi…

Vardas - Ramzis. Amžius - 4,5 mėn. Mėgsta - dūkti, viską uostinėti ir kramtyti. Nemėgsta - likti vienas namuose. Būdo bruožai - labai žvalus ir energingas. Šeimininkas - Gedas.

Visą fotogaleriją rasite www.15min.lt/augintinis

2008 GRUODŽIO 10 D., TREČIADIENIS

16 / PRAMOGOS

www.15min.lt/pramogos

Filmas su B.Pittu masino garsenybes
Los Andžele įvykusi naujojo filmo „Keista Bendžamino Batono istorija“ (angl. „The Curious Case of Benjamin Button“), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Bradas Pittas, premjera sutraukė visą būrį aukščiausio lygio žvaigždžių.
Į filmo pristatymą pats B.Pittas atvyko lydimas gražuolės žmonos 33-ejų Angelinos Jolie. Ji buvo pasipuošusi prabangia juoda „Versace“ mados namų suknele. Susirinkusiųjų akį traukė ir Jennifer Lopez, kuri, pasipuošusi kremine suknele, akivaizdžiai demonstravo puikią figūrą. Kartu su B.Pittu fi lme vaidinanti 39-erių aktorė Cate Blanchett į premjerą atvyko apsivilkusi įmantrios formos brangakmeniais nusagstyta suknele. Tiesa, kaip britų spaudą informavo liudininkai, B.Pittas veikiausiai nė nematė kitų atvykusių moterų, nes visą laiką šnekučiavosi, koketavo ir bučiavosi su savo žmona.
Los Andžele vykusioje „Keistos Bendžamino Batono istorijos“ premjeroje apsilankė pagrindinį vaidmenį atlikusio B.Pitto žmona A.Jolie, jo tėvai bei, žinoma, pats aktorius. AFP/Scanpix nuotr.

miestas ir seksas
RAMUNĖ PAJUODYTĖ
Psichologė-psichoterapeutė seksas@15min.lt

Nerimas prieš Kalėdas
Sveika. Artėja Kalėdos, bet manęs tai nedžiugina. Iš vyro seniai nebegaunu dovanų, lovos reikalai nekokie. Man nereikia kažko ypatinga, viską, ko noriu, galiu nusipirkti pati, bet juk malonu gauti gražią smulkmeną. Atsimenu, kai abu buvom studentai, trūkdavo pinigų ir kiek džiaugsmo buvo, kai vyras per šventes atėjo su žele tortu, kurį labiausiai mėgstu. Tik gruodžio antra savaitė, o mane jau ima nerimas, kad jis kaip visada nesuteiks tam reikšmės ir šventinis stalas, pasveikinimai, dovanos bus ant mano pečių, o po eglute dovanėlė lauks tik sūnaus. Kaip išgyventi šį laiką ir įveikti apmaudą? Aistė. Sveika, Aiste. Dovanomis paprastai išreiškiam savo jausmus, dėmesį. Tavo apmaudas rodo, kad tau trūksta vyro pripažinimo, meilės ženklų. Neretai Kalėdų metas sugrąžina mus į vaikystę, prisimename anksčiau patirtus išgyvenimus, laukiame stebuklo. Tik Kalėdos trunka porą dienų, o gyvenimas tęsiasi. Jo kasdienybė dažnai iškalbingesnė. Turime daug pareigų ir atsakomybių, tad Kalėdos dažnai nebėra džiaugsmingas laikas, o tas metas, kai atsiranda daug nerimo, nuovargio. Visgi kaip praeis šis laikas, ar bus jis šventė ar ne, priklauso nuo mūsų pačių. Santykiuose visada dalyvauja abi pusės, greičiausiai apmaudą jaučia ir tavo vyras. Kaip gi tu pati apdovanoji savo vyrą, kaip parodai savo dėmesį, meilę jam, ar pasakai, kad vertini jo darbą, pastangas? Ką pati nori jam dovanoti? Dovana gali būti ir šypsena, ir geras žodis, apkabinimas ir šiluma, galimybė visą dieną perleisti tik sau, vakarienė ne namuose, išvadavimas kito nuo buities rūpesčių savaitgalį. Visgi tu gali pasiruošti šventėms. Visų pirma, pasidalinti su vyru savo gražiais prisiminimais ir svajonėmis. Pasistenk nereikalauti, nekaltinti ir nekritikuoti, tiesiog išsakyk savo jausmus ir norus. Taip pat gali paprašyti, kad šventiniais rūpesčiais dalintumėtės kartu. Gražios šventės! Daugiau Ramunės komentarų - www.15min.lt/santykiai

ja dirbanti J.Pitt iki šiol bendrauja su J.Aniston, jos dažnai susitinka, o su A.Jolie moteris iki šiol stengėsi apskritai vengti susitikti.

Apie filmą
44-erių B.Pittas fi lme įkūnydamas Bendžaminą Batoną pasirodo stebėtinai pasenęs kaip sukriošęs 80-metis. Tiesa, jis vis jaunėja. Kokia istorija būtų be meilės - B.Pittui k ino juostoje kelią pastoja C.Blanchett, kurią jis įsimyli. Vyras jaunėja, o moteris sensta. Filme netrūksta ir romantiškų scenų. Anksčiau B.Pittas yra sakęs, kad nevaidins romane, bet pakerėtas scenarijaus persigalvojo. Šis filmas - tai rašytojo Francio Scotto Fitzgeraldo 1920-aisiais parašytos istorijos apie v yrą, kuris gimė 80-ies ir su laiku jaunėja,

Paneigė gandus
Užvakar vakarą v ykusi premjera akivaizdžiai paneigė kalbas, esą tarp A.Jolie ir B.Pitto tėvų tvyro įtampa. Ilgai manyta, kad B.Pitto motina Jane buvo tvirtai pasiryžusi neįsileisti A.Jolie į šeimą, nes ji labai artimai bendravo ir puikiai sutarė su buvusia sūnaus žmona Jennifer Aniston. J.Pitt buvo prisipažinusi, kad ją labai nuvylė B.Pitto sprendimas skirtis. Mokyto-

Į filmo pristatymą atvyko jame vaidinusi Cate Blanchett (nuotr.k.), Jennifer Lopez (nuotr. d.), kitos garsios aktorės Eva Longoria, Tilda Swinton.

ekranizacija. Kino juostoje vaizduojamas seniu gimusio Bendžamino Batono gyvenimas nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 1918-aisiais iki XXI amžiaus. Į Lie-

tuvą „Keista Bendžamino Batono istorija“ atkeliaus tik vasario 6-ąją. Daugiau naujienų iš pramogų pasaulio skaitykite www.15min.lt

Kalėdos vasarą
Astronomai apskaičiavo, kad Kalėdos turėtų būti švenčiamos ne gruodžio, o birželio mėnesį, nes Kalėdų žvaigždė, nuvedusi tris karalius pas gimusį Kristų, pasirodo pirmą vasaros mėnesį, pranešė Telegraph.co.uk.
Mokslininkų teigimu, ryški žvaigždė, kuri esą sužibo virš Betliejaus daugiau nei prieš du tūkstančius metų, greičiau nurodo kitą, nei įprasta manyti, datą. Ji esą nušvito padangėje ne gruodžio 25-ąją, o birželio 17-ąją. Pasak astronomų, Kalėdų žvaigždė greičiausiai buvo galingas Veneros ir Jupiterio planetų susidūrimas. Planetos atsidūrė taip arti viena kitos, kad bendras jų spindesys atrodė kaip viena žvaigždė, sužibusi netikėtai.

Buvo įprasta manyti, kad Jėzus Kristus gimė per Kalėdas, vėliau buvęs nukryžiuotas atgimė per Velykas. Tačiau australo tyrimas iškėlė naują versiją. AFP/Scanpix nuotr.

Neneigia religijos
Australų astronomas Dave'as Reneke naudojosi sudėtinga kompiuterine sistema, kad nustatytų tikslias visų dangaus kūnų pozicijas Jėzaus Kristaus gimimo metu. D.Reneke pavyko aptikti, kad panašiu metu, kai gimė kūdikis Jėzus, danguje įvyko itin reikšmin-

gas įvykis. Tačiau, pasak jo tyrimų, planetos susitiko birželio, o ne gruodžio mėnesį. Vyras teigė neketinantis paneigti religijos. Jo nuomone, tyrimas atvirkščiai parėmė tikėjimą, įrodydamas, kad danguje išties buvo pasirodžiusi ryški šviesa, nuvedusi išminčius į Betliejų. Ankstesnių teorijų teigimu, atsiradusi šviesa galėjo būti supernova - sprogusi žvaigždė ar net kometa.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful