KLAIPĖDA

AKTUALIJOS PRAMOGOS

ISSN 1822-5330. Numeris 232 (549). Tiražas 90 000. 2008 M. GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

KLAIPĖDA

SPORTAS

ORAI +3 °C +2 °C

MINISTRAS RAMINO MOKYTOJUS 7 psl.
KLAIPĖDA

R.WILLIAMSAS PRAŠOSI Į „TAKE THAT“ 16 psl.

ORKESTRUI PRIREIKĖ PARAMOS 5 psl.

METŲ GERIAUSI OLIMPINIAI VICEČEMPIONAI 13 psl.

KONCERTE MUŠAMŲJŲ IR STYGINIŲ JUNGTIS 4 psl.

PINGVINŲ MEILĖS SEZONAS PRASIDĖJO
Vakar Jūrų muziejuje prasidėjo pingvinų kovos dėl meilės lizdų. E.Jankausko nuotr.

KLAIPĖDA

BENDRABUČIŲ BŪKLĖ: PRASTA, BET PATAISOMA 5 psl.

PASAULIS

SULAIKYTI ĮTARIAMI TERORISTAI 8 psl.
Didelius ir mažus lankytojus į uostamiestį traukiančiame Jūrų muziejuje prasidėjo pingvinų meilės dienos.
Pingvinų, kuriuos tiesiog garbina mažieji muziejaus svečiai, poravimosi laikotarpiu pasitaiko įvairiausių istorijų meilės trikampių, pavydo scenų ir net aršių peštynių. Vakar čia virė tikra kova dėl namukais vadinamų lizdaviečių, girdėjosi giesmės, perspėjančios nesikėsinti į jau užimtą teritoriją. Nors jau prasidėjo kalendorinė žiema, kaip teigė Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, pingvinams dabar tikras pavasaris - poravimosi meto pradžia. Ta proga muziejaus darbuotojai paruošė pingvinams švendrėmis išklotus lizdus. Vakar, pingvinus suleidus į šią teritoriją su paruoštais namukais, prasidėjo meilės dramos. A.Grušas juokavo, kad pingvinų giesmės, išvertus jas į žmonių kalbą, reikštų: „Čia mano teritorija, traukis iš jos“. Muziejaus augintiniai ne tik giedojo, bet ir kibo konkurentams į „atlapus“ - kiekvienas siekė užimti namelį savo antrajai pusei, iš kaimyninių būstų vogė švendres ir tempė jas į savuosius, kad būtų minkščiau. A.Grušas šypsodamasis lygino, kad pingvinai elgiasi panašiai kaip ir žmonės. Anot pašnekovo, lizdavietėse šie gyvūnai tupės apie mėnesį. Nukelta į 2 psl.

WWW.15MIN.LT SKAITYKITE
• Neli Pareigytė liko
be ratų

• Tarp skolininkų už elektrą
– ir A. Brazausko duktė

• Naujas smūgis
automobilių pardavėjams

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

2 / KLAIPĖDA

www.15min.lt/klaipeda

Pingvinų meilės sezonas

Prasikalto
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro Igno Lauciaus žmona Bronislava pažeidė įstatymą pasirašydama sutartį dėl pastatų nugriovimo su bendrove „Pelėda“. Komisija teigia, kad Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė B.Lauciuvienė, 2003 m. pasirašydama sutartį dėl pastatų nugriovimo su bendrove „Pelėda“, supainiojo viešuosius ir privačius interesus. UAB „Pelėda“ įsigijo šalia bibliotekos esantį savivaldybei priklausantį sklypą ir pastatė jame viešbutį. Tačiau senamiestyje pagal įstatymus žemė negali būti parduodama, tik nuomojama.

Jūrų muziejuje jau prasidėjo pingvinų meilės sezonas - šie gyvūnai įsikuria savo „nameliuose“ ir ruošiasi dėti kiaušinius. E.Jankausko nuotr. Muziejuje gyvenantys pingvinai nesugeba patys išperėti kiaušinių, todėl jie perinami dirbtiniu būdu.

GINA KUBILIŪTĖ
g.kubiliute @15min.lt

Atkelta iš 1 psl. „Kiaušinius iš lizdų mes paimame, nes patys mūsų pingvinai neįstengia išperėti jauniklių. Tačiau nors kiaušinių nebelieka, šie gyvūnai ir toliau dar lieka lizduose. Tiesa, turime ir karčios patirties: kartą, kai per anksti išėmėme kiaušinius, pingvinai pradėjo peštis dėl vietos ir taip buvo nužudyta viena patelė“, prisiminė A.Grušas. Muziejuje šiuo metu gyvena aštuonios porelės. Pačiam seniausiam patinui - jau 25 metai. Anot pašnekovo, toks pingvinas pagal amžių pri-

lygsta šimtamečiui žmogui. Tačiau jis turi jauną - 5 metų - patelę. Nors šie du pingvinai myli vienas kitą, tačiau neįstengia susilaukti palikuonių. Jūrų muziejaus atstovė Nika Puteikienė teigė, kad kiau-

šinių tikimasi sulaukti jau iki Kalėdų. Jie laikomi inkubatoriuose apie 40 dienų. Viliamasi, kad per šį sezoną pingvinai padės 14 kiaušinių. Per paskutinį sezoną sulaukta panašaus skaičiaus kiaušinių. Iš jų išsirito du pingvinukai.

Pingvinų „tėvelis“
Pirmieji pingvinai muziejuje buvo išperinti 1991 metais. Tada patelė iš pradžių perino pati, tačiau susirgo ir nustipo. Todėl, tausojant gyvūnų sveikatą (39 dienas jie nesimaitindami išsėdi ant kiaušinių), buvo nuspręsta perinti dirbtiniu būdu. Tai pasiteisino - tokiu būdu kasmet muziejuje atsiranda mažylių, kuriais bent du mėnesius rūpinasi pingvinų tėveliu meiliai vadinamas Arūnas Grušas ir jo skyriaus darbuotojai. Visą tą laiką jie gyvena šalia mažylių - stebėdami juos, kas tris valandas ruošdami specialų maistelį ir maitindami.

GRUODŽIO

orai
Lietuvoje
Šiandien debesuota su pragiedruliais, be kritulių, temperatūra 3-5 °C šilumos. Ateinančią naktį bus nuo 1 °C šalčio iki 1 °C šilumos. Rytoj dieną debesuota su pragiedruliais, oras sušils iki 4-5 °C.

PENKTADIENIS
Saulė teka 08:33 Saulė leidžiasi 15:52 Dienos ilgumas 07:19 Mėnulio fazė - Pilnatis.

12

Europoje
Atėnai Berlynas Londonas Madridas Maskva +16 °C 0 °C +4 °C +6 °C -3 °C Paryžius Praha Ryga Roma Talinas +5 °C +1 °C +2 °C +10 °C -1 °C

ŠIANDIEN dieną Vilnius Kaunas Klaipėda +3 °C +4 °C +3 °C naktį 0 °C 0 °C +2 °C

RYTOJ dieną +2 °C +2 °C +4 °C naktį -1 °C -2 °C 0 °C

PORYT dieną +1 °C +1 °C +2 °C
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

vardadieniai
Joana, Dagmara, Gilmintas, Vaingedė, Vainius, Vainė, Žana.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

4 / KLAIPĖDA
šiandien
KLUBAI
Penktadienis, gruodžio 12 d. Klubas „Dr.Who“ (Naujojo sodo g.1) 22 val. Muzikinis projektas „Tribute to Lauryn Hill“. Džiazo klubas „Kurpiai” (Kurpių g. 1 a) 20 val. Pianistas Saulius Šiaučiulis. 21.30 val. Grupė „Fresh“. Klubas „El Calor“ (Kepėjų g.10) 22 val. Skrybėlių vakarėlis. Atėjusiems su skrybėle įėjimas nemokamas. Šeštadienis, gruodžio 13 d. Klubas „Dr.Who“ 22 val. Eugenijaus Ostapenko gimtadienis ir naujo albumo pristatymas. Klubas „Dr.Who“ (Naujojo sodo g.1) 24 val. Gyvos muzikos projektas „Tabami No DJs“ su Erica Jennings. Klubas „Global“ (J.Janonio g.27) 22 val. Vakarėlis su DJ iš Australijos Laurent Dupre. „Nesė Pramogų bankas“ (Turgaus g. 1) 22 val. „Olialia pupytės“. Džiazo klubas „Kurpiai” (Kurpių g. 1 a) 21.30 val. Muzikinis projektas „Rolling stones“.

www.15min.lt/klaipeda

Mušamųjų ir styginių jungtis
Muzikinius kūrinius šį vakarą atliks Klaipėdos kamerinis orkestras ir ansamblis „Giunter Percussion“. Organizatorių nuotr.

koncertas

Soul muzikos vakaras
Neeilinė galimybė pasiklausyti pastaruoju metu nebekoncertuojančios „The Fugees“ vokalistės Lauryn Hill dainų šiandien laukia naktinio klubo „Dr.Who“ lankytojų.
Čia vyksiančiame gyvo garso koncerte žymiosios soul dievaitės kūrybą atliks muzikinio projekto „Tribute to Lauryn Hill“ dalyviai: vokalistė Daiva Starinskaitė, bosistas Domas Aleksas bei gitaristas Paco. Rudenį sostinės klubuose pristatytas akustinis pasirodymas jau spėjo susilaukti didelių muzikos gerbėjų simpatijų. Uostamiestyje gruodžio 12 d. įvyks šios programos premjera Vakarų Lietuvos publikai. Anot koncerto organizatorių, šios dienos renginys - tai savotiška muzikinė nuotaikos terapija, padėsianti pamiršti ne tik šlapias gatves, bet ir globalines problemas. Vieniems tai primins seniai girdėtas melodijas, kiti turės galimybę pasiklausyti milijonus gerbėjų pasaulyje turinčios dainininkės kūrybos, o treti - pasimėgauti originaliomis soul muzikos improvizacijomis. „Tai, ką kūrė ir kaip atliko savo dainas legendinė Lauryn Hill galimą drąsiai vadinti tikra soul (lietuviškai - sielos) muzika: žemas balsas, lengvi ritmai bei asmeninių atlikėjos išgyvenimų kupini tekstai iš tiesų jaudina ir griebia už širdies“, - teigė organizatoriai. Pasirodymo metu Daiva, Domas ir Paco susirinkusiems gerbėjams atliks ne tik su Lauryn Hill balsu labiausiai asociacijas keliančius kūrinius „Ready Or Not“, „Killin' Me Softly“, „Turn The Lights Down Low“, bet ir dainas iš solinių albumų bei su kitais atlikėjais įrašytų hitų versijas.

atpažink save

Šį vakarą Klaipėdos koncertų salėje vyks dar vienas festivalio „Salve musica“ koncertas - „Styginių aistra ir mušamųjų temperamentas“.
Koncerte muzikinius kūrinius atliks Klaipėdos kamerinis orkestras ir ansamblis „Giunter Percussion“, diriguos vienas profesionaliausių, perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos dirigentų Modestas Pitrėnas. Jis yra pelnęs keletą aukščiausių prizų tarptautiniuose choro dirigavimo konkursuose, o 2003 metais G.Fitelbergo dirigavimo konkurse Lenkijoje buvo apdovanotas pirmuoju prizu ir aukso medaliu. Jo

TEATRAI
Penktadienis, gruodžio 12 d. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 18.30 val. Operetė „Vienos kraujas“. Šeštadienis, gruodžio 13 d.

vaizduotė ir temperamento polėkis, sukuriantys energingą muzikos tėkmę, imponavo ir Pavelui Giunteriui, kuris, pakviestas muzikuoti su Klaipėdos kameriniu orkestru, dirigentu iš karto pasiūlė M.Pitrėną. Klaipėdos kamerinio orkestro laukia nelengva užduotis - šalia Luigi Boccherini, Harry Brauerio, Karlheinzo Köperio kūrinių atlikti ir Georgeso Bizet ir Rodiono Ščedrino „Carmen-Siuitos“ fragmentus styginiams ir mušamiesiems. Šioje sukrečiančioje istorijoje apie meilę ir mirtį turi skleistis visos emocijų spalvos. Styginiai privalo

degti aistra, mušamieji - kaitinti temperamentu. Pirmojoje koncerto dalyje scenoje bus galima matyti ir girdėti tik Pavelą Giunterį bei jo kolegas perkusininkus. „Mano pedantizmas virto perfekcionizmu“, - yra prasitaręs M.Pitrėnas. Profesionalios jo pastabos klaipėdiečių orkestrui bus labai naudingos. Perfekcionizmas, profesionalumas ir sceninė charizma taip pat būdingi ir P.Giunteriui. Taigi koncertas, anot žinovų, turėtų būti įsimintinas ir įtaigus. Renginys Klaipėdos koncertų salėje prasidės šiandien, 18 valandą.

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS – užsukite į „Copy1“ biurą (Klaipėdoje, Mažvydo g. 1) atsiimti prizo - pagalvėlės su savo pasirinkta nuotrauka. Prizą turite atsiimti per dvi darbo dienas. Atsiimdami turėkite su savimi laikraštį. Dėl papildomos informacijos skambinti tel. (8 655) 10543.

www.copy1.lt

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 18.30 val. Operetė „Čardašo karalienė“. Sekmadienis, gruodžio 14 d. Žvejų rūmai 12 val., 14 val. Jaunimo teatro „Be durų“ spektaklis vaikams „Buratino nuotykiai“.

KONCERTAI
Penktadienis, gruodžio 12 d. Žvejų rūmai 19 val. Kalėdinis koncertas su grupe „Studija“ ir draugai - I.Starošaitė, „Capella A“ ir kt. Klaipėdos koncertų salė 18 val. Festivalis „Salve musica“. Koncertas „Styginių aistra ir mušamųjų temperamentas“. Klaipėdos kamerinis orkestras. Dirigentas Modestas Pitrėnas.

KITI RENGINIAI
Šeštadienis, gruodžio 13 d. Klaipedos kūno kultūros ir rekreacijos centras (Dariaus ir Girėno g. 10) 15 val. žaidžia Klaipėdos „Tekoda“ - Akmenės „SC KK Akmenė“.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

www.15min.lt/klaipeda

KLAIPĖDA / 5

Bendrabučių būklė: prasta, bet pataisoma
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai, patikrinę uostamiesčio aukštųjų mokyklų studentų bendrabučius, konstatavo, kad gyventi juose nėra saugu.
Universitetų ir kolegijų bendrabučių vadovai Klaipėdos visuomenės sveikatos centrui pateikė priemonių planus, kuriuos įgyvendinus studentams gyvenimo sąlygos pagerės.

Be priekaištų tik vienas
Klaipėdoje šiuo metu yra 12 studentų bendrabučių. Penki iš jų priklauso Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijai, trys - Klaipėdos universitetui, du - LCC tarptautiniam universitetui, po vieną - Lietuvos jūreivystės kolegijai ir Klaipėdos kolegijai. Patikrinimų metu nustatyta, kad visų, išskyrus LCC tarptautinio universiteto bendrabučio, esančio Kretingos g. 36, patalpų higieninė būklė neatitinka higienos normos reikalavimų. Kone visuose bendrabučiuose studentų kambariuose ir koridoriuose yra nusilupę sienų, durų dažai, sienos įskilusios, iškritusios plytelės, atsilupę tapetai. Pažeidimų rasta ir sanitarinėse-higieninėse patalpose, virtuvėse. K laipėdos v isuomenės sveikatos centro specialistai taip pat nustatė, kad bendrabučiuose yra susidėvėję vandentiekio ir nuotekų sistemos tinklai, studentams nepakan-

ka dušo patalpų, susidėvėję baldai (lovos, kėdės, stalai ir pan.), netvarkinga elektros instaliacija, nėra įrengtų rūkymo vietų, todėl studentai rūko kambariuose, koridoriuose ir laiptinėse. Klaipėdos universiteto bendrabučiuose, esančiuose Taikos pr. 30 ir Malūnininkų g. 4, be jau minėtų higienos normos pažeidimų, taip pat yra susidėvėję langų rėmai, nuo jų nusilupę dažai, kai kurie langai net neatsidaro. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai konstatavo, kad esant tokiems higienos normos pažeidimams uostamiesčio studentų bendrabučiuose apgyvendinimo paslaugos yra nesaugios.

Remontuos visi
Susipažinę su nustatytais pažeidimais, Klaipėdos universitetų ir kolegijų bendrabučių vadovai Klaipėdos visuomenės sveikatos centrui pateikė planus, kaip ir kada bus pagerinta bendrabučių higieninė būklė. Juos išanalizavus, nustatyta, kad Lietuvos jūreivystės kolegijoje dar šiemet ketvirtajame ir penktajame aukštuose bus pakeista elektros instaliacija. Remontuoti bendrabučius ketina ir Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija. Jaunystės g. 4 esančiame bendrabutyje iki kitų metų rugsėjo duše ketinama įrengti vėdinimo sistemą, pakeisti susidėvėjusią santechnikos įrangą, suremontuoti bendrojo naudo-

Studentų bendrabučiuose nustatyta daugybė higienos pažeidimų. „15min” nuotr.

jimo patalpas. Bendrabutyje, kuris yra Gulbių g. 8, dar šiais metais bus sutvarkyta elektros instaliacija, Taikos pr. 16 esančiame bendrabutyje numatyta iki kitų metų rugsėjo suremontuoti dušo patalpas, kambariuose pakeisti baldus, įsigyti buitinės technikos bei bendrosiose patalpose atlikti remontą.

Gerų pokyčių yra ir Klaipėdos universiteto bendrabučiuose. Klaipėdos universiteto bendrabučiai yra perduoti AB „Turto bankas“ ir šiuo metu universitetas juos valdo patikėjimo teise. Nepaisant to, kitais metais taip pat planuojama gauti lėšų remontuoti bendrabučius.

Visuose uostamiesčio aukštųjų mokyklų bendrabučiuose studentai turi galimybę visų studijų metu gyventi tame pačiame kambaryje, jį remontuoti, atsivežti savo baldų bei buitinės technikos.

Visos Kalėdų eglutės -

Simfoninis orkestras mero prašo paramos
AURELIJA KRIPAITĖ
a.kripaite @15min.lt

www.15min.lt
Nufotografuokite savo žaliaskarę ir atsiųskite ją mums adresu eglute@15min.lt

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Audronė ŽigaitytėNekrošienė viešėdama pas uostamiesčio merą Rimantą Taraškevičių paprašė paramos Mažosios Lietuvos simfoniniam orkestrui.

„Kalbėjausi su muzikantais, jie visi sakė, kad orkestro vardas jiems labai svarbus“, - sakė A.Žigaitytė-Nekrošienė. Anot jos, Vakarų Lietuvai turėti tokį orkestrą - labai svarbu. Muzikinio teatro vadovė teigė, kad ankstesniais metais vadovaudama šiai įstaigai padarė klaidą,

Šis orkestras Klaipėdai labai reikalingas, tačiau tikrai negalime pažadėti didžiulės paramos.
Sakė N.Laužikienė. ragindama orkestrą koncertuoti, netgi tuomet, kai už tai niekas nemokėdavo. „Šiandien tokios klaidos nebeleisiu sau daryti. Muzikantams turi būti atlyginta už darbą“, aiškino ji. A.Žigaitytė- Nekrošienė pasiūlė rengti orkestro koncertus Juozapo Darbininko bažnyčioje. Ten, pasak jos, akustika yra labai gera, be to, bažnyčios vieta pritrauktų pietinės miesto dalies gyventojus, kuriems išsiruošti į miesto centre esantį Muzikinį teatrą sudėtinga. Paskaičiuota, kad vienas koncertas atsieitų apie 10 tūkst. litų. Tokių koncertų bažnyčioje būtų galima surengti po 10 per metus. Tačiau Klaipėdos savivaldybės specialistai nurodė, kad įvairiems kultūriniams projektams skiriama apie 300 tūkst. litų. Todėl vien Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro koncertai kainuotų apie trečdalį šių pinigų. „Šis orkestras Klaipėdai labai reikalingas, tačiau tikrai negalime pažadėti didžiulės paramos“, - sakė Socialinio departamento direktorė Nijolė Laužikienė. Apie būtiną paramą muzikantams šią savaitę savivaldybėje prakalbo ir Koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė. Tarybos narių bus prašoma didinti Klaipėdos kamerinio orkestro muzikantų atlyginimus. Apgailestaujama, kad profesionalūs uostamiesčio muzikantai dėl didesnio uždarbio turi važiuoti į kaimyninę Latviją. Kitą savaitę A.Žigaitytė ir Klaipėdos meras planuoja išvyką pas naująjį kultūros ministrą Remigijų Vilkaitį ir kalbėtis dėl naujojo teatro statybos planų.

Kas savaitę rinksime nugalėtoją ir dovanosime jam puikų kitų metų kalendorių!

Konkurso rėmėjas:
A.Žigaitytė-Nekrošienė teigė netikinti, kad mieste neatsiras žmonių, kurie nenorėtų paremti Mažosios Lietuvos simfininio orkestro. E.Jankausko nuotr.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

6 / EKONOMIKA

Daro tvarką
Finansų ministras Algirdas Šemeta vakar pareiškė, kad kadenciją baigusi Vyriausybė paliko daugiau kaip 2 mlrd. Lt skolų. Anot finansų ministro, greitai grąžinti susikaupusių valstybės skolų neįmanoma ir neatmeta galimybės mažinti valstybės tarnautojų skaičių.
„Viskas priklausys nuo ekonominės situacijos. Jeigu pajamos mažės drastiškiau negu numatyta, turėsime papildomai mažinti išlaidas ir atleisti valstybės tarnybos darbuotojus“, - po Vyriausybės valandos Seime žurnalistams sakė A.Šemeta. Jo teigimu, papildomų siūlymų dėl „diržų veržimosi“ pateiks, jeigu bus dar blogiau. Žadama valstybės institucijų išlaidų sąmatas formuoti taip, kad pirmąjį pusmetį jų įsipareigojimai būtų kuo mažesni. Antrąjį kitų metų pusmetį tikimasi gerėsiančios tarptautinės ekonominės padėties. A.Šemeta sakė, kad labai įsiskolinus verslui, su juo bus atsiskaitoma valstybės tarnautojų algų sąskaita. Ministras teigė, kad baigusi kadenciją socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė paliko 1,026 mlrd. Lt skolų, dar daugiau nei 1 mlrd. Lt negrąžinta pridėtinės vertės mokesčio verslui.

www.15min.lt/ekonomika

Naikins lengvatą

Viskas priklausys nuo ekonominės situacijos. Jeigu pajamos mažės drastiškiau negu numatyta, turėsime atleisti valstybės tarnybos darbuotojus.
Sakė A.Šemeta.

Ministras taip pat patvirtino, kad trumpinamas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatos už įsigytą naują kompiuterį galiojimas. Kitų metų biudžeto projekte numatyta pataisa, kuria siūloma panaikinti lengvatą ir nebegrąžinti dalies pajamų mokesčio už 2009 metais įsigytus kompiuterius. Dabar įstatymas numato, kad mokesčio lengvata galioja ir 2009 metais - tai reiškia, kad kitąmet įsigiję kompiuterį gyventojai 2010 metais atgautų dalį sumokėto pajamų mokesčio. Pirmadienį paaiškės, ar bus naikinama lengvata visoms būsto paskoloms. Kitais metais paskolą iš bankų gavusiems gyventojams greičiausiai nebebus grąžinama dalis sumokėto pajamų mokesčio. A.Šemeta pabrėžė, kad galutinį sprendimą, ar lengvata ir toliau galės naudotis tie, kurie paskolas bus pasiėmę iki 2009 metų, Vyriausybė priims kitą savaitę.

Finansų ministras A.Šemeta pasiraitojo rankoves kuopti nuėjusios Gedimino Kirkilo Vyriausybės biudžeto skolas. Š.Mažeikos/BFL nuotr.

Liks Lietuvoje
Antro pagal dydį Latvijos banko „Parex banka“, kurį neseniai iš privačių savininkų perėmė valstybė, prezidentas pareiškė, kad neketina parduoti jo valdomo Lietuvos „Parex“ banko.
„Verslas Lietuvoje yra strateginė mūsų vertės dalis, siekiant didinti visos grupės vertę. Todėl mes darysime viską, kad ją palaikytume“, - vakar Vilniuje sakė naujasis „Parex banka“ valdybos pirmininkas Nilas Melngailis. Pasak jo, šiuo metu pagrindinis dėmesys skiriamas visos „Parex“ grupės veiklai stabilizuoti, o kalbėti apie tikėtinus pardavimus bus galima tik pradėjus derėtis su galimais strateginiais investuotojais į „Parex banka. Pastaruoju metu rinkoje sklandė gandai, jog „Parex banka“ gali parduoti savo padalinį Lietuvoje, o tarp galimų pirkėjų buvo minimas ir „Snoras“, turintis banką Latvijoje „Latvijas krajbanka“. Ties žlugimo riba atsidūrusio banko 84,83 proc. akcijų už simbolinę kainą perėmė Latvijos valstybė.

Neapsisprendžia dėl sąvartynų

Konkurencijos taryba vakar nepriėmė sprendimo, ar privačios įmonės nebuvo ignoruojamos steigiant naujus sąvartynus. Taryba sprendimą ketina priimti gruodžio pabaigoje.
Įpareigojimo pakeisti sprendimus taip, kad pertvarkant atliekų tvarkymo sistemą nebūtų ignoruojamos privačios bendrovės, gali sulaukti daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių Klaipėdos, Utenos, Šiaulių ir Telšių apskrityse.

Asta Bliūdžiutė Vyr. redaktorė a.bliudziute@15min.lt Gabrielė Vasiliauskaitė Dienos redaktorė (Vilnius) g.vasiliauskaite@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 450,000 nuolatinių skaitytojų „TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2008 m. vasara kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt

Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt

Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė (Kaunas/Klaipėda) j.vaiciute@15min.lt

Tiražas - 90 000. ISSN 1822-5330. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf., BFL nuotr.

Taryba turi įtarimų, kad kai kurios savivaldybės dalį senųjų sąvartynų uždarymo ar naujų įrengimo darbų be konkurso perleido jų pačių įsteigtiems regioniniams atliekų tvarkymo centrams, apribodamos konkurencijos sąlygas. Skundą dėl galimo privačių įmonių ignoravimo pateikė Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija. Šiuo tikslu šalyje jau veikia 10 regioninių atliekų tvarkymo centrų.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

www.15min.lt/aktualijos

AKTUALIJOS / 7

diplomatija

Švietimo ministras ramino mokytojus
EVELINA BUTKUTĖ
e.butkute @15min.lt

Madrido miesto raktas
Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui valstybinio vizito Ispanijoje metu 2005 metų birželio 7 dieną Madrido miesto meras Alberto Ruiz-Gallardonas įteikė simbolinį Madrido miesto raktą. Simbolinis Ispanijos sostinės Madrido raktas yra laikomas ypatingu pagarbos ir draugiškumo ženklu. Miesto raktai dovanojami itin garbiems miesto svečiams, aukštiems užsienio šalių pareigūnams. Išsamiau su Lietuvos diplomatijos istorija galite susipažinti aplankę parodą „Tūkstantmečio diplomatija“ Užsienio reikalų ministerijoje (J.Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius). Paroda atvira lankytojams ketvirtadieniais 14-16 val. Registruotis tel. (8 5) 236 2963 arba (8 5) 236 2995.

Naujasis švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius vakar teigė esąs tikras, kad iki šiandienos visiems mokytojams bus išmokėtos vėluojančios algos, tačiau negalėjo užtikrinti, kad algų vėlavimas nepasikartos.
Atlyginimai už lapkričio mėnesį vėlavo Vilniaus ir Tauragės mokytojams. „Toks sutrikimas yra tam tikras signalas, bet biudžeto situacija palietė ne tik mokytojus, bet ir kitas valstybės institucijas“, - pastebėjo G.Steponavičius. Jis pridūrė, kad daliai mokytojų neišmokami kelionpinigiai, tačiau patikino, kad ši problema bus išspręsta „artimiausiu metu“. Anot ministro, mokytojai neturėtų reikalauti delspinigių

satyra
SPEIGAS ŽVARBENIS
s.zvarbenis @15min.lt

už tas dienas, kuriomis algos vėlavo, mat algos vėlavo daugiausia 5 dienas, o Darbo kodekse numatomas terminas yra 7 dienos. Kitą savaitę G.Steponavičius ketina susitikti su švietimo darbuotojų profsąjungų atstovais ir aptarti mokytojų atlyginimo didinimo klausimą. Skilusios švietimiečių profsąjungos vienos dalies pirmininkas Aleksas Bružas teigė jau laukiantis šio susitikimo, mat kyla neaiškumų dėl ateinančių metų. „Nuo sausio turi pakelti 10 procentų, o nuo rugsėjo turi įvesti etatinį apmokėjimą. Bet jeigu neįveda to apmokėjimo, mes negauname dar 10 procentų. Mūsų netenkina etatinio apmokėjimo struktūra, ją reikia keisti dėl to iš esmės ir baramės“, aiškino A.Bružas. Daugiau politikos naujienų www.15min.lt

Interviu
Alio! O, sveiki! Aš…Kaip sakot? A, taip taip, čia aš! Vienas iš trijų, vienas iš trijų…Ko norėtumėt? Neišgirda…Ai, interviu. Be abejo, žinoma, prašom, tai jūsų teisė…Telefonu?! Kada?! Palaukit palaukit…Su manim reikia skaitytis. Aš, švelniai tariant, šiek tiek aukščiau stoviu, tai aš ir nurodysiu laiką. Ir tikrai ne telefonu - kai žmogus nemato mano veido, ne visada supranta, kada aš juokauju, o kada ne. Hm, gal po dviejų mėnesių, naktį iš šeštadienio į sekmadienį? Apie ketvirtą ryto… Kur mums susitikus…Briuselyje. Kaip tik planuoju ten būti… Kaip sakot? Negalit? Na, žinot, ne aš turėčiau prie jūsų taikytis, o jūs prie manęs, nes, na, pati supraskit, pareigos. Pa-reigos! Vėl negirdžiu…Gal reikėjo tą dovanojamą telefoną pasiimt…Ai, taip taip, gerai, pasitarkit su savo redaktoriais... Nors šiaip tai neturėtų man rūpėt, aš vienas iš trijų…Ir žinot, tie redaktoriai jūsų…Pasakyčiau, bet ai… Kas čia dar…Taip taip, mums reikėtų suderinti klausimus. Ką?! Tai aišku! Jūs ką, galvojat, galit daryti, ką tinkama? Taaaip, pagalvokim…Pirmiausia paklausite manęs, kas man naujajam darbe patinka…Ne, gal geriau sujungsim klausimus: kas man patinka ir nepatinka? Aš atsakysiu: žinot, šiuose rūmuose tiek naujo galima sužinoti, tiek patirties įgyti… Aha, o tada jūs perklausit: o kas nepatinka? Ir aš atsakysiu. JŪS, žurnalistai, man NEPATINKAT! Jau sakiau, šiuose rūmuose tiek daug galima sužinoti, tiek išmokti, o jūs, chamai, vis trukdot! Gal, pavyzdžiui, kažkas parlamento restorane su šakute ir peiliu valgyt mokosi? Kad gėdos užsienyje per priėmimą nepadarytų. Tai jūs iškart puolat filmuoti! Ir neva teisių pažeidimas, jei uždraudžiama… Bet tai dar nieko. Aš, pavyzdžiui, asmeniškai pirmą kartą turėjau galimybę pasiklausyt naujų ministrų priesaikos. O kažkoks žurnalistas kaip pradės rėkti į kamerą! Tiesioginis eteris jam, mat! Susinervinau, dievaži. Nieko neišgirdau! Gerai, jam ne pirmas kartas, jis jau viską matęs ir girdėjęs, bet gal galima ir apie kitus pagalvoti, ką?! Beje, jūs, tikiuosi, neįrašinėjat... KĄ?!! O aš ar leidau? Mokyt ir mokyt! Nu, viskas. Perduokit savo redaktoriams, kad interviu nebus. Ir su akreditacija atsisveikinkit! Atia.

Studentai priminė pažadus
G.Steponavičius vakar priėmė Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovus. Pastarieji priminė ministrui dar prieš rinkimus duotus pažadus studentams. Kalbėta apie aukštojo mokslo reformą, studijų kokybę, įmokas už aukštąjį mokslą, studentų krepšelį, paskolų sistemą. G.Steponavičius sakė, jog Vyriausybė problemas paveldėjo ir žadėjo pirmųjų pertvarkų imtis dar šįmet.
G.Steponavičius negalėjo pažadėti, kad mokytojų algų vėlavimas ateityje nesikartos. Š.Mažeikos/BFL nuotr.

Mirė rašytojas V.Petkevičius
Eidamas 79-us metus, trečiadienio vakarą Vilniuje mirė rašytojas Vytautas Petkevičius.
Buvęs parlamentaras, Lietuvos rašytojų sąjungos narys V.Petkevičius mirė Vilniaus Sapiegos ligoninėje. Rašytojas pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje. Lankymas vyks šiandien nuo 11 valandos. V.Petkevičius bus palaidotas sostinės Antakalnio kapinėse. V.Petkevičius išleido 33 knygas, kurios išverstos į 25 užsienio kalbas. Tarp kūrinių - „Priemiesčio žmonės“, „Apie duoną, meilę ir šautuvą“, apysakos, publicistika, pjesės. Pagal V.Petkevičiaus scenarijus pastatyti kino fi lmai „Taranas“ ir „Duona“. Dėl vieno paskutinių prieštaringai vertintų romanų „Durnių laivas“ rašytojas ne vienerius metus bylinėjosi su europarlamentaru Vytautu Landsbergiu dėl jo tėvo Vytauto Landsbergio Žemkalnio galimo garbės ir orumo pažeminimo kūrinyje. V.Petkevičius galutinio teismo nuosprendžio nesulaukė.

Prašo nesodinti
Sunkiai savo dukterį sužalojęs poetas Sigitas Geda neneigia savo kaltės, bet prašo teismo nesodinti į kalėjimą. Vakar Lietuvos apeliacinis teismas atvertė S.Gedos skundą. Už tai, kad pernai sausį buitinio konfl ikto metu peiliu sužalojo savo dukterį Uršulę Gedaitę, 65 metų poetas nuteistas trejus metus kalėti atviroje kolonijoje. Anksčiau teisme jis savo kaltės nepripažino, tačiau sulaukęs griežtos bausmės poziciją pakeitė. Poeto advokatai pabrėžia, kad ginamojo sveikatos būklė itin sunki ir prašo nesodinti jo į kalėjimą. To paties prašo ir poeto dukra U.Gedaitė.

V.Petkevičius pelnė ne vieną apdovanojimą už literatūrinę veiklą. Vienas paskutinių jo kūrinių „Durnių laivas“ sukėlė dviprasmiškų vertinimų. M.Vidzbelio/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

8 / PASAULIS

www.15min.lt/pasaulis

Europoje plinta protestų virusas

Belgijoje sulaikyta 14 galimų teroristų
Belgijos policija vakar, prieš pat Europos Sąjungos (ES) lyderių susitikimą, sulaikė 14 asmenų, galimai priklausančių teroristų tinklui „Al Qaeda“.
Policija negalėjo pasakyti, į ką įtariamieji galėjo kėsintis. Tarp sulaikytųjų yra ir moterų. „Išpuoliai galėjo būti surengti Pakistane ar Afganistane, tačiau neatmetama galimybė, kad jų taikiniais galėjo būti Belgija ar kitos Europos šalys“, - sakė Belgijos federalinis prokuroras Johanas Delmulle. Neatmetama versija, kad sužlugdytosios atakos taikinys galėjo būti vakar Briuselyje prasidėjęs ir dvi dienas truksiantis ES viršūnių susitikimas. Pranešama, kad vienas sulaikytasis galėjo planuoti savižudišką ataką Belgijoje, esą jis jau buvo atsisveikinęs su artimaisiais ir „ruošėsi žengti į rojų“.

Tyrėjų teigimu, E.Korkoneso (c.) iššauta kulka yra deformuota, tad gali būti, kad prieš perskrosdama A.Grigoropouloso (nuotr. k.) krūtinę ji atsimušė į kietą paviršių. AFP/Scanpix nuotr.

Graikijoje prasidėjusi protestų virtinė dėl policininko nušauto 15mečio ritasi per visą pasaulį. Neramumai užfiksuoti daugumoje didžiųjų šalių sostinių.
Šiurpiai žiniai išplitus po visą pasaulį, Europa tarsi užsikrėtė protestų virusu. Vienuose miestuose surengti piketai, kitur protesto akcijos, virtusios riaušėmis. Daugumoje miestų piketus inicijavo kairieji radikalai. Ispanijoje sukilo Madrido ir Barselonos gyventojai. Čia pastarosiomis dienomis sulaikyta 11 protestuotojų, sužeisti keli policijos pareigūnai. Danijos sostinėje Kopenhagoje proteste dalyvavo per 150 žmonių. Jie buteliais, dažų skardinėmis ir kitais daiktais apmėtė namus, policijos mašinas, o galiausiai susirėmė su policija. Pareigūnai sulaikė 32 žmones. Turkijoje, Stambule, keliolika kairiųjų pažiūrų protestuotojų raudonais dažais išdažė Graikijos konsulatą. Maskvoje ir Romoje Grai-

k ijos ambasados apmėt ytos buteliais su padegamuoju skysčiu. Rusijoje įsisiautėję jaunuoliai užpuolė juos filmavusį vienos televizijos operatorių ir žurnalistą. Pranešama, kad dalis užpuolikų buvo neblaivūs.

Graikija nerimsta
Vakar jau šeštą dieną neramumai kaustė Graikijos sostinę Atėnus. Trečiadienį per visuotinį streiką šis miestas buvo paralyžiuotas, neveikė viešasis transportas, oro uostas. Vakar žmonės grįžo į darbus, tačiau jaunimas tęsė išpuolius.

Atėnuose, Eksarchijos rajone, netoli politechnikos universiteto, maždaug 40 jaunuolių akmenimis apmėtė riaušių malšinimo policiją. Pareigūnai atsakė ašarinėmis dujomis, trys jaunuoliai buvo sulaikyti. Studentai siautėjo ir naktį į ketvirtadienį. Jaunimas mėtė į policiją butelius su padegamuoju skysčiu, akmenis, tęsėsi vandalizmo aktai. Graikijos mieste Salonikuose vandalai nuniokojo per 80 parduotuvių, keliolika bankų. Teigiama, kad tokios riaušių bangos Graikijoje nebuvo daugiau nei 30 metų.

Kaltinimai tyčine žmogžudyste
37-erių policininkas Epaminondas Korkone'as, praėjusį šeštadienį nušovęs 15-metį Alexandrosą Grigoropoulosą, apkaltintas tyčine žmogžudyste ir neteisėtu tarnybinio ginklo panaudojimu. Jo porininkas 31 metų Vasilijas Saraliotis apkaltintas kaip bendrininkas. Abu pareigūnai nuo praėjusio sekmadienio yra sulaikyti. E.Korkone'as teigė gynęsis, nes jaunuoliai pareigūnus apmėtė buteliais su padegamuoju skysčiu ir kitais daiktais, grasino juos nužudyti. Pareigūnas teigė kelis kartus šovęs į orą, bet nesitaikė į auką - šis mirė nuo atšokusių kulkų.

Nužudytas vienas čečėnų lyderių
Vakar pranešta, kad Turkijos mieste Stambule antradienį nušautas buvęs čečėnų lauko pajėgų vadas 38-erių Islamas Džanibekovas. Tyrimą atliekantys Turkijos pareigūnai įtaria, kad nužudymą galėjo organizuoti Rusijos specialiosios tarnybos. Žuvusiojo kūne rastos trys kulkos, pirminiais duomenimis, į jį šaudyta pistoletu su duslintuvu. Rugsėjį Stambule buvo nužudytas ir kitas čečėnų kovotojas Gadžis Edilsultanovas. 2004-aisiais Kataro mieste Dohoje buvo nužudytas vienas čečėnų lyderių Zelimchanas Jandarbijevas. Už tai dviem Rusijos piliečiams, padėjusiems bombą po jo automobiliu, skirtos kalėjimo iki gyvos galvos bausmės. Naujausia informacija www.15min.lt

Puslapis parengtas pagal BNS, „Reuters“, CNN, BBC, Newsru.com ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

www.15min.lt/eteris

ETERIS / 9
tv šiandien
00.40 20.10
www.15min.lt/tvprograma

kinas
CINAMON

21.00

23.00

21.30

„Pagieža“
Studentė atvyksta į Japoniją. Po paskaitų ji pradeda rūpintis senute Ema, kurios ankstesnis prižiūrėtojas paslaptingai dingo be žinios. 15.00 Vaikų „Warner Bros.“ 15.30 TV serialas „Aistra“ (65). 16.35 TV serialas „Viktorija“ (95). 17.35 TV serialas „Buvusioji“ (56). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 „Slavianskij bazar 2008“. Uždarymo koncertas. 20.10 Nuostabusis W.Disney'aus pasaulis. Animacinis f. „Aladinas“. Rež. J.Muskeris, R.Clements. 21.50 „Matrica. Revoliucijos“. Trileris. Rež. A.Wachowski, L.Wachowski. Vaid. K.Reevesas, L.Fishburne'as, M.Alice, M.Bellucci. JAV, 2003 m. (N-7). 00.40 „Pagieža“. Siaubo. Rež. T.Shimizu. JAV, Vokietija, Japonija, 2004 m. (N-14).

„Madagaskaras“
Vieną dieną zebrą Martį apėmė negyvuliškas smalsumas - kas gi vyksta už aukštos zoologijos sodo tvoros? Netrukus jam pavyksta pasprukti. 15.05 Animacinis serialas „Simpsonai“ (4/17) (N-7). 15.35 TV serialas „Nupirkta meilė“ (65) (N-7). 16.40 TV serialas „Degantis kraujas“ (95) (N-7). 17.40 TV serialas „Liepsnojantis ledas“ (56). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 Padainuokim! Pramoginė laida. Vedėjai V.Perminaitė ir E.Kučinskas. 20.10 Didysis penktadienio filmas. Animacinis f. „Madagaskaras“. Rež. E.Darnellis. JAV, 2005 m. 21.45 „Skorpionų karalius“. Nuotykių. JAV, 2002 m. (N-7). 23.25 „Siaubo klubas“. Trileris. JAV, 2004 m. (N-14). 01.30 „Telejazz“. (N-14).

„Dubleris“
Jungtinių Valstijų prezidentas Falbrukas ruošiasi rinkimams, tačiau situacija šalyje ir rinkėjų nuotaikos ne itin palankios dabartiniam prezidentui. 15.30 Animacinis serialas „Ateities miestas“ (49). 15.45 Animacinis serialas „Pokemonai V“ (42, 43). 16.40 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 17.40 Smagiausios akimirkos. Humoro laida. 18.10 „Laiko sergėtojas“. Fantastikos. Rež. V.Sokolovskis. Rusija, JAV, Lietuva, 2003 m. (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Ratu. Ekologijos laida. 20.30 O trečias?.. Realybės šou (N-7). 21.00 „Dubleris“. Trileris. JAV, 2000 m. (N-14). 22.55 Uogos. Žinios ir orai (N-7). 23.25 „Trigubas apiplėšimas“. Komedija. JAV, 2003 m. (N-7).

„Vienuolė“
Šešios paauglės patenka į bauginantį pensionatą, kur jas kankina vienuolės. Prižiūrėtoja sužino , kad viena mergaitė nėščia ir žiauriai ją kankina. 15.00 Populiarioji animacija. 16.00 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (33) (kart.). 16.30 TV serialas „Labiau už viską“ (10). 17.30 TV serialas „Diagnozė: žmogžudystė“ (62) (N-7). 18.30 Šiandien. (su vertimu į gestų kalbą). 18.56 Sportas. 18.59 Orai. 19.00 Lietuvos tūkstantmečio vaikai. Žinių konkursas. Vedėjai V.Genytė ir Ž.Stakėnas. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Gero ūpo! Etnokultūros šventė. Pertraukoje - 22.04 Loterija „Perlas“. 23.00 „Vienuolė“. Siaubo trileris. Ispanija, JAV, 2005 m. (N-14).

„Nevykėlių mokykla“
Vienam vyrukui patinka mergina ir jis bando ją pakviesti į pasimatymą, tačiau, neišlaikęs įtampos, praranda sąmonę...

„Diena, kai sustojo Žemė“ (fantastinis) 12:00 14:15 16:30 19:15 21:30 „Kaip prarasti draugus ir atstumti žmones“ (komedija) 11:45 14:00 19:00 21:15 „Nenugalimas“ (Rusijos veiksmo filmas) 15:45 18:00 22:15 „Saulėlydis“ (mistinė romantinė drama) 10:45 13:15 16:15 „Transporteris 3“ (veiksmo) 15:15 17:30 19:45 22:00 „Madagaskaras 2“ (animacinė nuotykių komedija) 11:00 13:00 15:00 17:00 18:45 20:45 „Karantinas“ (mistinis siaubo trileris) 20:15 „Melo pinklės“ (kriminalinis trileris) 12:00 „007 Paguodos kvantas“ (veiksmo trileris) 10:45 13:00

09.30 „Tristanas ir Izolda“. Istorinė romantinė drama. Vokietija, Didžioji Britanija, JAV, 2006 m. (N-7). 11.40 „Pavasaris Paryžiuje“. Trileris. Prancūzija, 2006 m. (N-7). 13.25 Gera muzika. 13.35 „Antis Hildegarda“. Nuotykių. Australija, 2001 m. 15.05 „Naujokas“. Kriminalinė komedija. JAV, 2005 m. 16.45 TV serialas „Vardan tiesos“ (20). 17.45 TV serialas„Merfio dėsnis“ (20) (N-7). 18.45 TV serialas „Gimdymo skyrius“ (15) (N-7). 19.45 Ieškokime geriausio! 20.30 TV serialas „Seranų šeimynėlė“ (15). 21.30 „Nevykėlių mokykla“. JAV, 2006 m. 23.55 „Taip pat ir tavo mamą“. Meksika, 2001 m. (S).

tv šeštadieniui

www.15min.lt/tvprograma

06.30 Animacinis serialas „Geležinis žmogus“ (11). 06.55 Animacinis serialas „Iksmenai“ (60). 07.20 W.Disney klubas. Animacinis serialas „Mažieji Einšteinai“ (19). 07.45 W.Disney klubas. Animacinis serialas „101 dalmatinas“ (19). 08.10 W.Disney klubas. Animacinis serialas „Drąsuolė Kim“ (85). 08.35 W.Disney klubas. Animacinis serialas „Aladinas“ (19). 09.00 Bus švariau. 09.10 „Išsinuomokit vaiką!“ Komedija. JAV, 1995 m. 10.45 „Bukas ir bukesnis prieš Šiaurės jūrų piratus“. Komedija. Vokietija, 2005 m. (N-7). 12.50 TV serialas „Dvasių užkalbėtoja“ (15). 13.55 TV serialas „Užburtoji meilė“ (27). 15.00 TV serialas „Tikroji meilė“ (137, 138). 17.00 „Mis pasaulis 2008“. Grožio konkursas. Tiesioginė transliacija iš Johanesburgo. 18.45 Žinios. 18.55 Sportas. 18.58 Orai. 19.00 „Mis pasaulis 2008“ (tęs.). 19.15 Muzikos akademija. 21.40 TV serialas „Garbės kuopa II“ (31) (N-7). 22.40 „Drugio efektas II“. Drama. JAV, 2006 m. (N-14). 00.20 „Namo istorija“. Drama. JAV, 2001 m. (N-7).

06.35 Animacinis serialas „Magija“ (2/25). 07.00 Animacinis serialas „Yu-Gi-Oh! GX“ (38) (N-7). 07.30 Animacinis serialas „Lėlės Bratz“ (2/6). 08.00 Animacinis serialas „Smalsutė Dora“ (9). 08.30 TV serialas „Auklė“ (4/2). 09.00 Apie ūkį ir bites. Laida apie kaimą. 09.30 Animacinis serialas „Simpsonai“ (19/14) (N-7). 10.00 Filmas vaikams. „Mano mergytė II“. Komedija. Rež. H.Zieffas. Vaid. J.L.Curtis, A.Chlumsky, D.Aykroydas. JAV, 1994 m. 12.00 „Flečas gyvas“. Komedija. JAV, 1989 m. 14.00 TV serialas „Zoro. Špaga ir rožė“ (76) (N-7). 15.00 TV serialas „Bjaurusis ančiukas“ (13, 14). 17.00 „Dzin“. Humoro laida (N-7) (kart.). 17.40 Penktokų iššūkis. 18.45 TV3 žinios. 18.55 TV3 sportas. 19.00 TV3 orai. 19.05 „Vienas namuose“. Komedija. JAV, 1990 m. 21.10 „Vyrai juodais drabužiais“. Komedija. JAV, 1997 m. (N-7). 23.10 „Prezidento lėktuvas II“. Veiksmo. JAV, 2006 m. (N-14). 00.50 „Vienišas karys“. Veiksmo. JAV, 2004 m. (N-14). 02.30 „Telejazz“. (N-14).

06.55„Maski šou“. Humoro laida (kart.). 08.00 Tarp miesto ir kaimo (kart.). 08.30 Animacinis serialas „Pokemonai“ (kart.). 09.30 Namų darbai. 10.00 Šeštadienio rytas. 11.50 Stilinga! Mados ir gyvenimo būdo TV žurnalas. Vedėja K.Rimdžius. 12.40 „Sunku patikėti meile“. Melodrama. Rež. R.G.Varma. Vaid. A.Bachchanas, J.Khanas, Revathy, Nasseras. Indija, 2007 m. (N-7). 15.05 Smagiausios akimirkos. Humoro laida. 16.00 Seimas - tiesiogiai. Informacinė laida. 16.30 Juokingiausi žmonės ir gyvūnai. 17.00 Ekstrasensų mūšis. Sensacijų šou (N-7) (kart.). 18.00 Nepaaiškinami faktai. Sensacijų dokumentika (N-7) (kart.). 19.00 Nepatvirtinta diagnozė. Sensacijų dokumentika (N-7). 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.15 TV serialas „Smogiamoji jėga“ (6/7) (N-7). 21.30 „Kietasis būrys“. Veiksmo. Rež. Sh.Lettichas. Vaid. J.C.Van Damme'as, R.Adoti, V.A.Fox. JAV, 2006 m. (N-7). 23.40 Amerikietiškos imtynės (N-14). 00.45 „Bla bla šou“. Humoro laida (N-7).

08.00 Gimtoji žemė. 08.30 Animacinis serialas „Ponas Bynas“ (4). 08.55 Animacinis serialas „Normanas Normalusis“ (15). 09.20 Animacinis serialas „Paslapčių sodas“ (17). 09.50 Animacinis serialas „Aviukas Šonas“ (24). 10.00 Tele bim bam. 10.30 Pulsas. Sveikatos publicistikos laida. 11.30 Negali būti. 12.00 Dok. serialas „Surikatų namai“ (9). 12.30 Kultūrų kryžkelė. Tautinių mažumų laida. 14.00 Mūsų miesteliai. Simnas (2). 15.00 Požiūris. Publicistikos laida. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.07 Orai. 16.10 SEB BBL rungtynės. Kėdainių „Nevėžis“ - Kauno „Žalgiris“. Tiesioginė transliacija iš Kėdainių. Pertraukoje - „Aerodromas“. Laida apie aviaciją. 18.00 Loterija „Tuzinas auksinių“. 18.30 Legendos. Dokumentinių apybraižų ciklas. Vedėja A.Stonytė. 19.30 Kultūra. Kultūros aktualijų laida. Vedėjas Ž.Pekarskas. 20.25 Loterija„Perlas“. 20.30 Panorama. 20.55 Sportas. 20.58 Orai. 21.00 Triumfo arka. Auksinio balso konkursas. 23.00 „Vilkatai“. Siaubo trileris. JAV, 2006 m. (N-14).

09.00 „Balticum TV“ žinios. 09.30 TV serialas „Elizos aistros“ (15). 10.30 TV serialas „Gimdymo skyrius“ (15) (N-7). 11.30 „Kaip apiplėšti banką“. Komiškas kriminalinis trileris. JAV, 2007 m. (N-7). 13.10 XIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis. 13.55 „Zakas ir stebuklingi šunys“. Nuotykių. JAV, 2006 m. 15.25 „Žmogžudystė mano namuose“. Trileris. Kanada, 2006 m. (N-7). 17.05 „Vestuvių karštligė“. Romantinė komedija. JAV, 2006 m. (N-7). 18.45 TV serialas „Seranų šeimynėlė“ (15). 19.45 Ieškokime geriausio! 20.00 „Likimo būgnas“. PAR, JAV, 2003 m. 22.00 „Palaukite...“ JAV, 2005 m. (N-14). 23.40 „Prieš velniui sužinant, kad tu miręs“. Kriminalinė drama. JAV, Didžioji Britanija, 2007 m. (N-14).

Visada sviezias

„Hercogienė“ (drama) 14:45 17:15 19:30 21:45

tv sekmadieniui

www.15min.lt/tvprograma

JŪRATĖ IR KASTYTIS
Penktadienis, gruodžio 12 d. „Hortonas“ (animacinis) 14:30 „Naktys Rodantėje“ (romantinė drama) 16:30 „Admirolas“ (karinė drama) 19:00 Šeštadienis ir sekmadienis, gruodžio 13 ir 14 d. „Panda Kung Fu“ (animacinė komedija) 12:30 „Žvaigždžių karai: klonų karai“ (animacinis nuotykių) 14:30 „Admirolas“ (karinė drama) 16:30 „Naktys Rodantėje“ (romantinė drama) 19:00
06.30 Animacinis serialas „Geležinis žmogus“ (12). 06.55 Animacinis serialas „Iksmenai“ (61). 07.20 W.Disney klubas. Animacinis serialas „Mažieji Einšteinai“ (20). 07.45 W.Disney klubas. Animacinis serialas „101 dalmatinas“ (20). 08.10 W.Disney klubas. Animacinis serialas „Drąsuolė Kim“ (86). 08.35 W.Disney klubas. Animacinis serialas „Aladinas“ (20). 09.00 Sveikatos ABC. Vedėja R.Balanaškienė. 10.00 Baltojo katino svetainė. Televitrina. 10.30 „Užsispyrusi blondinė“. Komedija. JAV, 2001 m. (N-7). 12.30 Animacinis serialas „Linksmieji Tomas ir Džeris“ (1, 2). 12.50 TV serialas „Dvasių užkalbėtoja“ (16). 13.55 TV serialas „Užburtoji meilė“ (28). 15.55 Naujas ūkis. Pokyčių metai. 16.00 TV serialas „Tikroji meilė“ (140). 17.00 Ne vienas kelyje. 17.45 Teleloto. 18.45 Žinios. 18.55 Sportas. 18.58 Orai. 19.00 Savaitės panorama. 19.30 Auksinė savaitės blykstė. 21.00 „Misija neįmanoma III“. Veiksmo. Vokietija, JAV, 2006 m. (N-7). 23.50 Snobo naktis. „Pažinti Foresterį“. Drama. JAV, 2000 m. (N-7). 06.30 Animacinis serialas „Magija“ (2/26). 06.55 Animacinis serialas „Yu-Gi-Oh! GX“ (39) (N-7). 07.25 Animacinis serialas „Lėlės Bratz“ (2/7). 07.55 Animacinis serialas „Smalsutė Dora“ (10). 08.25 TV serialas „Auklė“ (4/3). 08.55 Sveikas žmogus. Laida apie sveikatą. 09.55 Penkios minutės kaime. Laida žemdirbiams. 10.00 Filmas vaikams. „Paslapčių saugotoja“. Komedija. Rež. B.Treu. Vaid. E.R.Wood, M.Angarano, D.Gallagheris, R.Macy. JAV, 2001 m. 12.00 „Įsibrovėlė“. Komedija. JAV, 1992 m. 14.00 TV serialas „Zoro. Špaga ir rožė“ (77) (N7). 15.00 TV serialas „Bjaurusis ančiukas“ (15, 16). 17.00 Projekto „Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas - Lietuva“. II etapo apžvalga. 17.40 Iki pergalės! Virėjų kovos. 18.45 TV3 žinios. 18.50 TV3 sportas. 18.55 TV3 orai. 19.00 Savaitės komentarai. 19.30 Puikusis šou. 21.30 „Griausmingieji Čarlio angelai“. Veiksmo. JAV, 2003 m. (N-7). 23.40 „Ponas Džounsas“. Drama. JAV, 1993 m. (N-14). 02.00 „Telejazz“. (N-14). 06.55„Maski šou“. Humoro laida (kart.). 08.00 Žalioji akademija. Laida apie gamtą. Vedėjas E.Sabeckis. 08.30 Statau namą. TV žurnalas. 09.00 Tauro ragas. Laida medžiotojams. 09.30 Vienam gale kablys. Laida apie žvejybą. Vedėjas P.Korsakas. 10.00 Autopilotas. Laida apie automobilius. Vedėjas R.Fetingis. 10.30 Autošou. Laida apie automobilius. 11.30 Sveikatai ir laimei. Vedėjai N.Oželytė ir A.Ilginis. 12.30 Roberto pusryčiai. 13.05 Juokingiausi žmonės ir gyvūnai (kart.). 13.35 Sveikinimų koncertas. Vedėja L.Kybartienė. 16.00 Tarp miesto ir kaimo. TV žurnalas. Vedėja V.Čereškienė. 16.35 Juokingiausi žmonės ir gyvūnai. 17.15 Humoro vakaras (6). Dalyvauja garsiausi Rusijos komikai ir estrados artistai. 19.00 Su Palmira. 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.15 Kelio ženklai. 20.55 Meilės istorijos. „Nuotaka iš degalinės“. Melodrama. Vokietija, 2005 m. (N-7). 22.50 TV serialas „Gyvačių gūžta“ (6) (N-7). 23.50 Šventėms artėjant. Koncertas „Šventinis domino“. 08.00 Kelias. 08.15 Animacinis serialas „Šuniuko Bali nuotykiai“ (11). 08.30 Animacinis serialas „Ponas Bynas“ (5). 08.55 Animacinis serialas „Normanas Normalusis“ (16). 09.20 Animacinis serialas „Paslapčių sodas“ (18). 09.50 Animacinis serialas „Aviukas Šonas“ (25). 10.00 Gustavo enciklopedija. 10.30 Talentų ringas. 12.00 Dok. f. „Neregėta Brazilija: „Discovery“ žemėlapis“. JAV, 2007 m. (1). 13.00 LRTV Didžiosios moterų rankinio taurės finalas. Vilniaus „Eastcon AG“-Vilniaus kolegija - Panevėžio AST. Pertraukoje - „Aerodromas“ (kart.). 14.30 Dok. serialas „Surikatų namai“ (10). 15.00 Emigrantai. 15.30 Šventadienio mintys. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.07 Orai. 16.10 (K)laidelė. 16.15 Gyvenimo ratu. 17.00 Be pykčio. 17.30 Popietė su Algimantu Čekuoliu. 18.00 Keliaukim! 18.30 Stilius. 19.30 Bėdų turgus. 20.30 Panorama. 20.40 Sportas. 20.43 Orai. 20.45 Savaitė. 21.15 „Kapitonas Alatristė“. Istorinis veiksmo trileris. Ispanija, 2006 m. (N-14). 23.55 Legendos. 09.30 Pasaulinė sunkvežimių ekspedicija. Amerikos atradimas. 10.30 TV serialas „Briugės bylos“ (15) (N-7). 11.30 „Gera moteris“. Romantinė drama. Ispanija, Italija, Didžioji Britanija, JAV, 2004 m. 13.10 „Apgaulė“. Drama. JAV, 2006 m. 15.20 „Toli nuo rojaus“. Romantinė drama. Prancūzija, JAV, 2002 m. (N-7). 17.15 „Dubleris“. Komedija. Prancūzija, Italija, Belgija, 2006 m. 18.45 Karai keliuose. 19.45 Ieškokime geriausio! 20.30 „Prieblanda: gyvenimas po mirties“. Vokietija, Didžioji Britanija, 2006 m. (N-7). 22.25 „Nevykėliai vagišiai“. Kriminalinė veiksmo komedija. Prancūzija, JAV, Kanada, 2003 m. (N-7).

Tapk kraujo donoru!
VŠĮ Nacionalinis Kraujo Centras. Naikupės g. 28, Klaipėda. Tel. 36-52-84

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

10 / SKELBIMAI
Nekilnojamasis turtas
Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kūrenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 5-7 min. kelio pėsčiomis. Kaina sutartinė. Tel. 8 618 58746.

www.15min.lt/reklama

Gyvūnai
Nauja ZOO prekių parduotuvė. Viskas naminiams gyvūnams. Adresu Statybininkų pr. 18. Tel. 8 676 08885.

Darbas
Papildomas darbas ir uždarbis internetu. Rašyti el.p. valantinasd@ gmail.com

Baldai
Nestandartinių spintų stumdomosiomis durimis bei virtuvės baldų gamyba ir projektavimas. Tel.: 8 689 06145, 8 643 00725.

Transportas
Perkame įvairių markių automobilius, gali būti su defektais ar be jų iki 15000 Lt. Pasiimame patys. Tel. 8 648 21921. Pervežame įvairius krovinius iki 2 t Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje. Perkraustome. Tel. 8 676 69105.

Paslaugos
Įvairių atliekų surinkimas ir transportavimas konteineriais, atliekų surinkimo konteinerių nuoma, skystų atliekų išvežimas, teritorijos šlavimas vaakuminėmis mašinomis. Informacija tel.: 8 46 300474, 8 686 74895 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. UAB "Raguvilė" atlieka: valymo po statybos ir remonto darbų, kasdieninį valymą biuruose ir namuose, akmens masės plytelių impregnavimo, santechnikos ir vidaus inžinerijos, teritorijų apželdinimo ir priežiūros darbus. Tel. 8 683 83994, 8 683 83997. Skubios paskolos - trumpalaikiai kreditai, nekilnojamasis turtas, automobiliai, finansinis tarpininkavimas, konsultacijos. Tel. 8 683 69980. Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas, patikimiausiomis technologijomis, ypač atspariu emaliu, kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194, 8 37 720556. Iš/ į Londoną saugiai ir greitai vežame siuntinius. Lietuvoje pristato iki durų. Važiuojame kas dvi savaites. Tel.: 8 687 58503, 8 640 21005, +447786271449.

Skelbimai dienraštyje "15min" kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami
Biure
H.Manto g. 31, 3 aukštas, Klaipėda (PC "Žemaitija"); pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

43.53 m2, 2 k., 1a/5 208 000 Lt; +370 61651510 Aruodas.lt Nr: 1-386390

Daugiau informacijos: tel. Klaipėdoje (8 46) 257900, el. paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Butas Klaipėdos m., M. Mažvydo al. 105 m2, 4 k., 1a/4 670 000 Lt; +370 69875520 Aruodas.lt Nr: 1-329108 Butas Klaipėdos m., Švyturio g.

Butas Klaipėdos m., Sodų g. 25 m2, 1 k., 2a/3, 199 000 Lt; +370 62059393 Aruodas.lt Nr: 1-343020 Skelbimai įdėti didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą [15 minučių] už specialią kainą.

Grožis, sveikata
Konsultuoja akušeriai ginekologai, urologas, neurologas, dermatovenerologas, kraujagyslių chirurgas, šeimos ir vaikų ligų gydytojai. Nėščiųjų priežiūra (gyd. T.Karpavičiūtė ir L. Janušas). Su siuntimu echoskopijos ir gastrofibroskopijos nemokamai. Naujiena! Kraujagyslių ir sąnarių echoskopijos, nemokama reabilitologo konsultacija su 5 procedūromis. Paskaitos nėščiosioms! Taikos pr. 28 - 306, tel. 8 46 410570, www. kaklinika.lt.

Mokslas
B kategorijos vairavimo kursai. Visą gruodį KALĖDINĖ nuolaida. Registruotis tel. 8 600 26154. El.p. klaipeda@vairuok.lt. Biure: H. Manto g. 31 – 3a, www.vairuok. lt. UAB “Gineida”. Kursai: Buhalterinės apskaitos, sąmatininkų, kompiuterių, fotografijos, raštvedybos. Tel.: 8 678 68888, 8 46 380703. www. vev.lt. Sportinių šokių studija "Costa Rica" kviečia registruotis į šokių pamokas bei išbandyti naujieną Lietuvoje - ZUMBĄ. Registruokitės www.costarica. lt, tel. 8 659 30525.

Parduoda
VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714. BUITINĖS TECHNIKOS IŠPARDUOTUVĖ! LABAI PIGIAI IŠPARDUODAME NAUJĄ BUITIES TECHNIKĄ! Prekės su garantija, su nežymiais transportavimo defektais. Nuo šaldytuvo iki sulčiaspaudės! Pramonės pr. 25, Kaunas (įėjimas iš kiemo pusės). Tel. 8 615 38310.

Poilsis, pramogos
Visada sviezias
DITUVOS SODŲ BARAS

» Statybinių atliekų išvežimas » Sniego valymas ir išvežimas » Įvairios technikos nuoma » Žemės, remonto darbai

MOBILŪS NAMAI

įmonių vakarėliams, Naujųjų metų vakarui
(iki 50 žm.)

Išnuomojame
Tel. 8 611 15473.

Perka

Dituvos sodai, Derceklių km.

Tel. 8 46 300511
www.miestotvarka.lt
Greitos ir pigios skyrybos

SKYRYBŲ CENTRAS
A D V O K A T A I

su visa įranga: wc, dušas, virtuvė, 2 arba 3 miegamieji, visi baldai, židiniai. Kaina nuo 13 000Lt. UAB “Armindina” Klaipėdoje - 8657 84584 Kaune - 8657 77077 www.mobilus-namai.lt

Statyba
Atliekame vidaus apdailos darbus. Pateikiame tikslias sąmatas. Tel. 8 657 92330. Apdailos meistrai remontuoja namus, butus. Konsultuojame, padedame supirkti medžiagas. Važiuojame į rajoną. Tel. 8 605 20156.

Pasaulio skyrybų čempionai - skyrybos per 3 dienas!
Geriausi skyrybų advokatai. Gyvenantiems užsienyje dokumentus sutvarkome neatvykstant į Lietuvą. Skubus alimentų priteisimas iš skolininko. Nemoka skolininkas - alimentus mokės valstybė. Skolų išieškojimas. Ypač kvalifikuotos ir pigios visos advokatų paslaugos.

Tel./faks. (8-46) 382136 mob. (8-600)11 446 info@skyrybucentras.lt www.skyrybucentras.lt

Taikos pr. 48a, Klaipėda

NUOLAIDOS RĖMELIAMS IKI 55 % AKIŲ PATIKRINIMUI TAIKOMA 50% NUOLAIDA*
AKINIŲ PAGAMINIMAS PER 1 VAL. SUTEIKIAMA GARANTIJA.
darbo laikas 11.00 – 20.00 val., tel. 8 645 70265.

f

Ko prašei kalėdų senelio dovanų? A Akinių? Nori geriausių? Paskubėk!

f

f

*specialistai dirba kasdien, registracija nebutina.

PC „VYTURYS“, 2a. Laukininkų g. 19

- jau ir „Lukoil“ degalinėse!

A98

95E

Taikos pr. 70

Šilutės g. 52

Priestotės g. 28

Liepojos g. 242

Visos naujienos vairuotojams - www.15min.lt

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

12 / SPORTAS

Pergalę apkartino Ž.Ilgausko trauma
Klivlendo „Cavaliers“ klubas NBA lygoje vakar iškovojo 10-ąją pergalę iš eilės, tačiau šventės ekipos persirengimo kambaryje nebuvo - saldžią pergalių seriją apkartino ištinusi Žydrūno Ilgausko kulkšnis.
Be gailesčio varžovus Šiaurės Amerikos Nacionalinėje krepšinio lygoje (NBA) pastaruoju metu mindantys „kavalieriai“ vakar turėjo paprakaituoti Filadelfijoje, kur namų tvirtovę gynusius „76ers“ krepšininkus palaužė rezultatu 101:93. Antrąją vietą Rytų konferencijoje užimanti Klivlendo kariauna (19 pergalių/3 pralaimėjimai) po šios pergalės pratęsė savo nepralaimėtų rungtynių seriją iki 10-ies. Visgi, anot pranešimų JAV žiniasklaidoje, džiaugsmo „kavalierių“ persirengimo kamvirtajame kėlinyje (iki mačo pabaigos likus apie 10 minučių), nesėkmingai užlipęs ant „76ers“ puolėjo Donyello Marshallo kojos. „Manau, jog pasitempiau sausgysles. Tai ne pirmas kartas mano karjeroje. Štai ko susilauki bandydamas pašokti, džiaugiuosi, kad bent jau kaulai liko sveiki“, - iššlubavęs iš dušo teigė „Didysis Z“. Kol kas neaišku, kiek laiko „kavalierių“ kariauna turės verstis be vieno iš savo generolų, tačiau paties Ž.Ilgausko manymu, labai ilgam ši trauma jo iš rikiuotės išvesti neturėtų. „Manau, jog viskas bus gerai. Tačiau turiu būti atsargus, nes šiai pėdai buvo atlikta rekonstrukcinė operacija“, - dėstė 11-ą sezoną NBA lygoje žaidžiantis lietuvis, per karjerą iškentęs penkias sudėtingas pėdų operacijas. Prieš susižeisdamas Ž.Ilgauskas aikštelėje spėjo praleisti 21 minutę, surinkti 9 taškus, sugriebti 6 atšokusius kamuolius ir atlikti 3 rezultatyvius perdavimus komandos draugams.
Iki traumos Ž.Ilgauskas (d.) į „76ers“ krepšį spėjo įmesti 9 taškus. AFP/Scanpix nuotr.

www.15min.lt/sportas

sprintas
Akmenslydis
Švedijoje, Ernšioldsviko mieste, vykstančiame Europos akmenslydžio čempionate savo pasirodymą baigė Lietuvos vyrų rinktinė. Paskutiniosiose rungtynėse mūsiškiai 2:8 pralaimėjo Estijos ekipai. Vieną pergalę per 8 žaistus susitikimus iškovoję lietuviai B1 grupėje užėmė 8-ąją vietą ir nepateko tarp dviejų laimingųjų komandų, tęsiančių kovą dėl apdovanojimų (jomis tapo pralaimėjimų nepatyrusi Suomija ir vos kartą suklupusi Olandija). Bendrojoje įskaitoje Lietuvos akmenslydininkai liko 26-i iš 28-ių senojo žemyno pirmenybėse dalyvavusių ekipų.

Futbolas

Kairioji Ž.Ilgausko kulkšnis atrodė kaip pernokęs pomidoras.
Rašė T.Pluto. baryje nebuvo, nes grumtynėse su „76ers“ aukštaūgiais traumą patyrė vienas iš Klivlendo ekipos lyderių, lietuvis Ž.Ilgauskas. „Kairioji Ž.Ilgausko kulkšnis atrodė kaip pernokęs pomidoras“, - vaizdžiai apie 33ejų vidurio puolėjo ištinusią kulkšnį pasakojo „Cleveland“ žurnalistas Terry Pluto.

C.Anthony šou
Pergalę stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje vakar šventė ir Lino Kleizos atstovaujama Denverio „Nuggets“ komanda, namuose rezultatu 116:105 ant kelių parklupdžiusi Minesotos „Timberwolves“ ekipą. 23-ejų lietuvis prie pergalės prisidėjo 4 taškais per 14 minučių, tačiau rungtynių žvaigždė buvo ne jis, o 33 taškus per vieną kėlinį įmetęs „grynuolių“ lyderis Carmelo Anthony. „Dar niekada nebuvau sužaidęs tokio kėlinuko. Negaliu paaiškinti kas atsitiko, tiesiog jaučiausi puikiai. Krito tritaškiai, sekėsi prasiveržimai, pataikydavau net stabdomas pra-

Italijos žiniasklaida skelbia, jog šalies futbolo gigantas„AC Milan“ pasirašė sutartį su vienu iš geidžiamiausių jaunųjų pasaulio futbolo talentų – brazilu Thiago Silva (nuotr.). Anot pranešimų, už gynėjo pozicijoje rungtyniaujantį 24-erių futbolininką italai sumokėjo apie 10 mln. eurų (beveik 35 mln. Lt) kompensaciją. Pekino olimpinėse žaidynėse bronzos medalį kartu su Brazilijos rinktine iškovojęs T.Silva pastaruosius du sezonus gynė Rio de Žaneiro „Fluminense“ klubo garbę.

Krepšinis
Niujorko „Knicks“ krepšinio klubo gynėjas Cuttino Mobley paskelbė, kad baigia profesionalaus krepšininko karjerą. Priimti tokį sprendimą nuo 1998ųjų Šiaurės Amerikos Nacionalinėje krepšinio lygoje (NBA) rungtyniavusį 33-ejų krepšininką privertė problemos su širdimi. 193 cm ūgio C.Mobley kamuolio į rankas neėmė pastarąsias tris savaites. Iš viso per savo karjerą amerikietis NBA lygoje sužaidė 747 rungtynes, aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 37 minutes, pelnydavo po 16 taškų ir atlikdavo po 2,7 rezultatyvaus perdavimo.

Susižeidė užlipęs ant varžovo kojos
Traumą 221 cm ūgio milžinas iš Lietuvos patyrė ket-

Kiti rezultatai
Los Andželo „Lakers“ - Fynikso „Suns“ Oklando „Warriors“ - Milvokio „Bucks“ San Antonijaus „Spurs“ - Atlantos „Hawks“ Oklahomos „Thunder“ - Memfio „Grizzlies“ Naujojo Orleano „Hornets“ - Šarlotės „Bobcats“ Naujojo Džersio „Nets“ - Niujorko „Knicks“ Toronto „Raptors“ - Indianos „Pacers“ 115:110 119:96 95:89 102:108 105:89 109:121 101:88

žanga - krepšys buvo vandenyno dydžio, todėl tiesiog negalėjau nepataikyti“, - po mačo juokavo iš viso 45 taškus varžybose surinkęs 24-erių amerikietis. Beje, 33 taškus per kėlinį surinkęs C.Anthony pakartojo NBA lygos rekordą. Taip pat rezultatyviai vieną kėlinuką buvo sužaidęs ir buvęs San Antonijaus „Spurs“ ekipos lyderis George'as Gervinas 1978-aisiais. Pamatykite 33-is C.Anthony taškus per kėlinį www.15min.lt

Mainai NBA lygoje
NBA lygoje vėl pučia permainų vėjai. Fynikso „Suns“ klubo vadovybė nusprendė iškeisti gynėjus Raja Bellą, Seaną Singletary bei puolėją Borisą Diaw mainais į Šarlotės „Bobcats“ klubo gynėją Jasoną Richardsoną ir puolėją Jaredą Dudley. „Bobcats“ dėl šių mainų dar gaus 2010-ųjų „Suns“ komandos NBA naujokų biržos antrojo rato šaukimą. Žaidėjais NBA lygoje apsikeitė dar trys ekipos. Dėl trišalių mainų buvęs Memfio „Grizzlies“ klubo gynėjas Javarisas Crittentonas karjerą tęs Vašingtono „Wizards“ ekipoje. Dariaus Songailos „Wizards“ komandą taip pat sustiprins iš „Hornets“ atvyksiantis Mike'as Jamesas. Už šiuos krepšininkus „burtininkai“ „Hornets“ klubui perleido 2009-ųjų NBA naujokų biržos antrojo rato šaukimą ir gynėją Antonio Danielsą, o „Grizzlies“ ekipai atidavė kitų metų NBA naujokų biržos pirmojo rato šaukimą.

Daugiau sporto naujienų www.15min.lt

Puslapis parengtas pagal BBNS, NBA.com, Goal.com ir „15min“ inf.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

www.15min.lt/sportas

SPORTAS / 13
Metų geriausiaisiais tapo olimpiniai vicečempionai

M.Kalonas laukia
M.Kalonas (c.) Lietuvos futbolo rinktinės marškinėlius vilki nuo 2006-ųjų. AFP/Scanpix nuotr.

Geriausiu 2008-ųjų Lietuvos sportininku šalies žurnalistai išrinko E.Krungolcą. LT nuotr.

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tradicinėje apklausoje geriausiais 2008-ųjų šalies sportininkais išrinko buriuotoją Gintarę Volungevičiūtę ir šiuolaikinės penkiakovės atstovą Edviną Krungolcą.
Tauriausius, sidabrinius, apdovanojimus Pekino olimpinėse žaidynėse Lietuvai iškovoję sportininkai šalies žurnalistų apklausoje nugalėjo įtikinama persvara - 26-erių G.Volungevičiūtė surinko 78 proc., o 35-erių E.Krungolcas 67,5 proc. visų balsų.

Ketvirtą kartą surengtame šalies sporto žurnalistų balsavime Metų komanda pripažinta Pekino parolimpinių žaidynių vicečempionė Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinė (22 proc. balsų), o Metų treneriu - Lietuvos vyrų šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyriausiasis treneris Jurijus Moskvičiovas (64 proc. balsų). Laureatams šiandien Vilniuje, Lietuvos radijo ir televizijos klube, rengiamose iškilmėse bus įteikti LSŽF rėmėjų įsteigti diplomai, prizai ir piniginės premijos.

AURIMAS TAMULIONIS
a.tamulionis @15min.lt

Lietuvos futbolo rinktinės saugas Mindaugas Kalonas grįžo iš peržiūros „West Bromvich Albion“ klube, tačiau, kaip vakar „15min“ teigė pats futbolininkas, jo likimas aukščiausioje Anglijos futbolo lygoje rungtyniaujančioje vienuolikėje paaiškės tik kitos savaitės pradžioje.
Vakar kalbintas 24-erių futbolininkas teigė esantis patenkintas savo pasirodymu „West Bromvich Albion“ ekipos treniruotėse. „Manau, jog Anglijoje pasirodžiau gerai. Kalbėjausi su ekipos treneriu ir, kaip supratau, mano pasirodymu treniruotėse patenkintas liko ir jis“, „15min“ atviravo Lietuvos rinktinės narys. Sprendžiant iš pranešimų

Anglijos žiniasklaidoje, priekaištų M.Kalonui neturėjo ir „West Bromvich Albion“ vienuolikę treniruojantis Tony Mowbray'us. „M.Kalonas su mumis treniruojasi ir jam sekasi visai ne-

žinau, kaip viskas susiklostys, tačiau pirmadienį jau turėtų būti aišku. Mano pozicijoje „West Bromvich Albion“ ekipoje rungtyniauja dar keturi futbolininkai, todėl konkurencija tikrai didelė. Bus, kaip Dievas duos“, -

rą nepavykus susitarti su „West Bromvich Albion“ klubu“, - sakė lietuvis, anot pranešimų, dominantis ir „Sevilla“ (Ispanija) bei Belgrado „Red Star“ (Serbija) vienuolikes.

TOP 10
„Tottenham“ aprangą vilkinčio A.Lennono ūgis yra vos 162,6 cm. AFP/ Scanpix nuotr.

Airiai nori susigrąžinti
Susigrąžinti lietuvį į savo gretas geidžia ir Dublino „Bohemians“ klubas, kuriame M.Kalonas rungtyniavo iki šių metų lapkričio mėnesio, kol baigėsi futbolininko sutartis. „Skambinau M.Kalonui keletą kartų ir jis žino, kad norėtume jį susigrąžinti. Tačiau, manau, jog žaisdamas Airijoje jis bijo prarasti savo vietą Lietuvos rinktinės sudėtyje“, - sakė „Bohemians“ treneris Patas Fenlonas. M.Kalonas šį sezoną pradėjo Latvijos „Riga“ klube, o vasarą perėjęs į Dublino „Bohemians“ ekipą padėjo jai laimėti Airijos čempionatą ir taurę.

Dabar vyksta derybos. Nežinau, kaip viskas susiklostys, tačiau pirmadienį jau turėtų būti aišku.
Sakė M.Kalonas. blogai“, - praėjusios savaitės pabaigoje sakė „West Bromvich Albion“ strategas. kalbėjo kairiojo atakuojančio krašto saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas. Tiesa, M.Kalonas prisipažino turintis ir kitų variantų, kur galėtų tęsti savo karjerą, tačiau teigė labiausiai linkstantis į Angliją. „Aišku, jog Anglija yra Anglija. Turiu pasiūlymą ir iš žemesnės Anglijos futbolo lygos, kur tikriausiai vykčiau į peržiū-

Linksta į Angliją
Visgi M.Kalonas prisipažino dar nežinantis, ar pasirašys sutartį su kol kas 20-ąją vietą „Premier“ lygos rikiuotėje užimančiu klubu. „Dabar vyksta derybos. Ne-

ledo ritulys

Septintasis D.Zubraus įvartis
Puslapis parengtas pagal BNS, NHL.com, Independent.ie, Epltalk.com ir „15min“ inf.

Lietuvos ledo ritulininkas Dainius Zubrus vakar į savo sąskaitą įsirašė septintąjį įvartį 25osiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) rungtynėse.

30-metis lietuvis pasižymėjo trečiojo kėlinio viduryje suteikdamas savo atstovaujamai Naujojo Džersio „Devils“ ekipai trijų įvarčių pranašumą (3:0) dvikovoje prieš Pitsburgo „Penguins“ ledo ritulininkus.

Galutinis rungtynių rezultatas 4:1 (0:0, 1:0, 3:1). „Šios rungtynės buvo vienos iš tų, kuriose viskas klostosi ne tavo naudai“, - dėl pralaimėjimo fortūną kaltino „pingvinus“ treniruojantis Michelas Therrienas. 15-ąją pergalę 2008-2009ųjų NHL lygos sezone iškovoję „velniai“, savo sąskaitoje turintys 32 taškus, liko ketvirtojoje Rytų konferencijos Atlanto pogrupio vietoje.

Beveik 19 minučių ant ledo varžybose praleidęs D.Zubrus varžovų vartus atakavo triskart ir išvengė baudos minučių. Iš viso šiame sezone, per 25-is sužaistus susitikimus, iš Elektrėnų kilęs puolėjas yra įmu-

šęs 7 įvarčius, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus komandos draugams ir „užsidirbęs“ 37 baudos minutes. Daugiau ledo ritulio naujienų www.15min.lt

Kiti rezultatai
Anahaimo „Ducks“ - Sent Lujo „Blues“ Bafalo „Sabres“ - Tampos „Lightning“ Vašingtono „Capitals“ - Bostono „Bruins“ Atlantos „Thrashers“ - Niujorko „Rangers“ Detroito „Red Wings“ - Kalgario „Flames“ Čikagos „Blackhawks“ - Otavos „Senators“ Dalaso „Stars“ - Finikso „Coyotes“ 4:2 4:2 3:1 2:3 4:3 2:0 3:5
Iš viso šiame sezone D.Zubraus sąskaitoje yra 7 įvarčiai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 37 baudos minutės. AFP/Scanpix nuotr.

Prieš jūsų akis dešimt labiausiai neįtikėtinų aukščiausiosios Anglijos futbolo lygos („Premier“) faktų: 1. Seniausia vienuolikė - „Hull City“ ekipa, kurios žaidėjų amžiaus vidurkis yra 27,48 metai. Taigi panašu, jog būtent didžiausias patirties bagažas „tigrais“ pravardžiuojamiems futbolininkams padėjo tapti didžiausiu šio „Premier“ lygos sezono atradimu - „Hull City“ po 16-os turų savo sąskaitoje turi 26 taškus ir žengia neįtikėtinai aukštoje, 6-ojoje, rikiuotės pozicijoje. 2. Futbolininkas, daugiausia karjeros metų praleidęs viename klube - Ryanas Giggsas, kuris„Manchester United“ vienuolikės aprangą vilki jau 19 sezonų. 35-erių velsietis „raudonųjų velnių“ gretose yra sužaidęs net 776 rungtynes - tai „Manchester United“ klubo rekordas. 3. Futbolininkas, atstovavęs daugiausia skirtingų„Premier“ lygos klubų - Michaelas Pollittas, gynęs 14-os skirtingų ekipų garbę Anglijos lygoje. Komandas lyg kojines keičiantis 36-erių anglas šiuo metu vilki „Wigan“ vienuolikės aprangą. 4. Jauniausia ekipa - Londono „Arsenal“. Žinodami, jog „Arsenal“ komandos amžiaus vidurkis yra vos 22,06 metų, turbūt nenustebsite, kad ekipos kapitono raištis priklauso 21-erių ispanui Cescui Fabregasui. 5. Dažniausia „Premier“ lygoje sutinkamas legionierius yra iš Prancūzijos. Prancūzų Anglijoje iš viso žaidžia net 33, o daugiausia jų turi „Arsenal“ klubas - 7-is. 6. Daugiausia užsieniečių savo komandoje turinti ekipa - „Liverpool“. Tituluočiausios šalies vienuolikės, Anglijos čempionais tapusios daugiausiai, 18, kartų, garbę gina net 83,78 proc. legionierių. Daugiausiai „Liverpool“ klube žaidžia (neskaičiuojant trenerių štabo) ispanų, jų čia - 5. 7. „Angliškiausia“ vienuolikė - Birmingamo „Aston Villa“ ekipa, kuriai atstovauja beveik 64 proc. anglų. 8. Mažiausias futbolininkas - Aaronas Lennonas iš Londono „Tottenham“ vienuolikės, kurio ūgis siekia 162,6 cm. Tiesa, galbūt atakuojančio dešiniojo krašto saugo pozicijoje žaidžiantis anglas dar truputį ūgtels, juk jam tik 21-eri. 9. Aukščiausias futbolininkas - šis titulas be konkurencijos keliauja į 27-erių „Portsmouth“ puolėjo Peterio Croucho rankas, kurio ūgis - 201 cm - nepadarytų gėdos ir Anglijos krepšinio rinktinei. 10. Daugiausiai sveriantis futbolininkas - Danny Shittu iš Boltono „Wanderes“ sveria 101 kg. Įdomu, jog iš Nigerijos kilęs 28-erių gynėjas yra pravardžiuojamas „Olusola“, o tai išvertus iš joruba kalbos reiškia „gausumą kuria Dievas“.

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

14 / PRAMOGOS

www.15min.lt/pramogos

Stilinga apsauga nuo šalčio
MARGARITA DAMBRAUSKAITĖ

m.dambrauskaite @15min.lt

Nuo klasikos iki meno objektams prilygstančių tvarinių. Taip galima apibūdinti šio sezono svarbiausius nuo šalčio saugančius garderobo elementus: kepures, šalikus, pirštines.

Kepurė - pagal stilių ir nuotaiką
Šiųmetė „kepurių mada“ yra kaprizinga, bet įvairi, tad turite puikią galimybę išsirinkti tokį galvos apdangalą, kuris efektingai papildytų jūsų stilių, atitiktų nuotaiką ir derėtų prie veido formos. Sezono ka-

šimtmečio st i l ist i kos plačiabrylės skrybėlės ir beretės, kurios šį sezoną išsiskiria itin rafinuota apdaila. Nepamainomais ekstravagantiško įvaizdžio k ū r imo i nst r umentais taps originalių formų (pavyzdžiui, šachmatų figūrų, skraidančios lėkštės), vasariškai ryškių spalvų, etninių motyvų galvos apdangalai. Vėl populiarios klasikinės rusiškos kailinės kepurės stilizacijos, rytietiškos „tabletės“, ornamentuotos skaros, kurios ant galvos rišamos senolių metodu: paprastu mazgeliu po smakru.

kiu originaliu šaliku-apykakle galite papuošti ir „uniformą“, ir vakarinę, lengvo audinio suknelę.

metalinės sagtelės, v ir velės, suraukimai, klostelės, įspaudai, papildymai iš kitokios struktūros medžiagos ir kailio - v isa tai v ieną iš pačių moteriškiausių garderobo detalių daro dar patrauklesnę ir stilingesnę. Pats ryškiausias akcentas neįprasta spalvų gama.

Pirštinės gali būti vaiskiai raudonos, žalios, lelijinės, mėlynos, oranžinės, baltos, gali derėti prie aprangos, tapti linksmo chaoso dalimi ar kontrastuojančiu, akį rėžiančiu akcentu. Tiesa, šį sezoną klasikinės pirštinių versijos gali stebinti ne tik įspūdingais

papuošimais, spalvomis ir apipavidalinimu. Elementariausios pirštinės suskambės visiškai naujai, jei ant jų užmausite apyrankę, santūrią grandinėlę ar įsegsite didelių gabaritų segę. Daugiau apie madą www.15min.lt

Pirštinės papildo viską
Šaltmečiui pristatytose dizainerių apsirengimo idėjose sunku rasti komplektą, kurio nevertėtų papildyti dailiomis pirštinėmis. Jomis paįvairinkite viską: ir elegantišką suknelę, ir lengvo trikotažo nertinį, ir vyriško kirpimo kostiumą, berankovį paltą ar kaili

porelė

Šalikas daili dekoracija
Žiemą be šilto šaliko, šaliko-apykaklės tikrai neišsiversime. Tačiau šį sezoną pageidaujama, kad jie atliktų ne tik praktinę funkciją. Kaklą ir krūtinės sritį dengiantis daiktas turi išraiškingai papildyti drabužį, tapti neatsiejama jo dalimi, sutei k t i jums žavesio i r išskirtinumo. Šiemet gigantiškų apimčių, neišm a tuojamų ilgių šalikus papildė sudėtingos klostės, susukimai, pynės. Būtent šioms mados korekcijoms ir teikite pirmenybę rinkdamasi, kuo šią žiemą apšildyti kaklą. Beje, to-

Indrė ir Sim as
Kartu pusę metų. Myli vienas kitą už tai, kad moka vienas iš kito pasijuo kti, paguos ti, supras ti, „įspirt i vienas kitam į užpaka lį“, nudžiu ginti, kartais nuliūd inti, ir duoti viską, ko negaila .

ralienės - vyriško stiliaus kepurės, su kuriomis moterys atrodo ypač žaviai ir seksualiai. Jojikų kepurių variacijas, vyriškas skrybėles, ryškiaspalves klasikines „panamas“ dizaineriai derina prie elegantiškų kelnių bei sijonų, paltų, neįpareigojančių gatvės stiliaus apdarų. Vyriškas variantas su plunksna tiks prie šį sezoną itin populiarių kaimo dvasios derinių, angliškos klasikos ir jaukaus trikotažo. Minimalizmo gerbėjoms skiriamos megztos, demokratiškos kepuraitės. Romantikėms - stambaus mezgimo neapibrėžtų formų fasonai, aštunto de-

nę liemenę. Madingi trumpi ir ilgi, siek ia nt ys a l k ū nę modeliai iš odos, trikotažo, atlaso, zomšos. Ypatingas dėmesys - apdailai ir detalėms. K r ista la i, a k menėliai,

Atsiųskite mums pačią originaliausią savo nuotrauką, parašykite, kiek laiko jūs draugaujate ir už ką labiausiai vienas kitą mylite. Kiekvieną antradienį skelbsime porą-nugalėtoją ir įteiksime jai „Mambo“ picerijos 50 Lt dovanų kuponą. Laiškų laukiame adresu konkursai@15min.lt
„Mambopizza“ restoranus rasite: Vilnius: „Baltas tiltas“, Upės g. 6; P.C. „Akropolis“, Ozo g. 25; Gedimino pr. 37; P.C. „BIG“, Ukmergės g. 369; P.C. „Maxima“, Gabijos g. 30. Klaipėda : P.C. „Akropolis“, Taikos pr. 61. Kaunas: P.C. „Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49.

„15min“ porelės konkursas!

Už savaitės porelę nuo penktadienio iki pirmadienio balsuokite www.15min .lt/porele

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

www.15min.lt/pramogos

PRAMOGOS / 15
Valdemaros horoskopai
AVINAS. Atsinaujinimo diena. Išmeskite bent vieną senieną lauk, bent jau senus laikraščius ar kokius nenešiojamus batus. Ir dar: tinkama diena bent vienai dovanai paruošti. JAUTIS. Imkitės pažadų vykdymo. Neieškokite kaltų dėl savo blogos nuotaikos. Atsidavimas darbui ir savo kasdieninėms pareigoms per dieną nuvargins, bet suteiks šansą atrasti takus link naujų slenksčių. DVYNIAI. Pilnu pajėgumu įdarbinkite savo išradingumą ir darbštumą. Jei turite daug neatsakytų klausimų, jei kankinatės ir ieškote atsakymo - eikite prie vandens srovės varomo ar vėjo sukamo rato. VĖŽYS. Visą dieną laikykitės darbų ir veiklos eiliškumo, nuoseklumo. Nesiblaškykite į šalis. O naujos galimybės rasis lyg savaime ir tiesiog vers gyventi turtingiau ir prašmatniau. LIŪTAS. Kai kuriomis akimirkomis gali atrodyti, kad jungą traukiate, o ne gyvenimą gyvenate. Viskas gerai. Bent šiek tiek keiskite požiūrį ir tiesiog dirbkite. MERGELĖ. Jausitės taip, lyg sunkumai kažkur išgaravę būtų. Jausitės jaunesnis ir patrauklesnis. Jei tik jums reikia - atsiras gerbėjų ir rėmėjų. Bent minutę, kitą, pasėdėkite prie stalo ant kurio pastatyta vaza su vaisiais. sukti kavos, bet dar nebuvo atvykęs. Būna, skambina ir Lietuvos pažibos, garsūs žmonės, nenoriu pavardžių minėti dėl etikos sumetimų. Būna, prašo pagroti jų kūrinius, kai pasakome, kad tokių kūrinių negrojame, žiūrėk po 5 min. skambina kitas žmogus ir girdi, kaip ta pati žvaigždutė diktuoja vėl paprašyti tos dainos. - (Ne)mėgstamiausias radijo „gabalas“, kurį žino ir (ne)mėgsta visi darbuotojai. Bendro nemėgstamiausio „gabalo“ nerinkome. Tad, ko gero, visiems įgrisusio kūrinio neturime, bet, kai kūrinys būna ant bangos, kad ir kokia Rihana su daina „Umbrella“... Vis prašo klausytojai, tai ima nervinti. Išeini iš studijos ir negrįžti, kol daina nesibaigia. - Ekstremaliausia eterio situacija. Buvo mikrofonas nukritęs ant pulto bekalbant. Kai būna tokios situacijos, pasitaisai, atsiprašai arba nusijuoki ir kalbi toliau. Kartą vykstant remontams pultas buvo įsielektrinęs, tai papurtė mane. O prieš kelias savaites toks juokas suėmė. Kolega pavaizdavo tai, ką skaitau ir per juoko priepuolį tris kartus „neišėjau“ į eterį. - Kiek degtukų rytais galite sulaužyti akimis? Teko vesti laidą ryte, bet jaučiu, kad dėl mokslų man patogiau dirbti vakare, o ir jaučiuosi geriau. Kai dirbau ryte, prabusdavau be bėdų. Akimis degtukų nelaužau, galiu tik pirštais.
15 kg

radijo eteris

Eteryje - „Lalunos“ pokštininkas
JURGITA ANDRIEJAUSKAITĖ
j.andriejauskaite @15min.lt

Pokštininkas - taip trumpai klausomiausios uostamiesčio radijo stoties „Laluna“ balsą Artūrą Trofimovą apibūdintų kone kiekvienas klaipėdietis.
Net ir nežinantiems šio radijo stoties darbuotojo vardo, klausytojams puikiai žinomos jo daromos humoristines laidelės „Lašas po lašo“. Ant kabliuko yra „pasimovęs“ ne vienas miestietis, patikėjęs, kad reikės dalyvauti talkoje, aukoti labdarai ar tiesiog paprašytas šventėms būtinai papuošti langą. 22-ejų A.Trofi movas kurį laiką buvo „Lalunos“ vyturiu, rytais linksmomis dainomis ir smagiais tauškalais žadinusiu miestą. Dabar vaikinas dirba vakarinės radijo laidos vedėju, pildo klausytojų norus išgirsti vieną ar kitą muzikinį kūrinį. - Kodėl „slepiatės“ radijuje? Na, nemanau, kad radijo laidų vedėjas slepiasi, juk dirbame tūkstančiams žmonių. Mėgstu dideles kompanijas, vakarėlius, turiu daug draugų, kurie neleidžia man slėptis. O balsas radijuje juk niekada nepasislėpęs. - Didžiausias eterio iššūkis. Ko gero, didžiausiu iššūkiu pavadinsiu humoristinės laidelės „Lašas po lašo“ kūrimą. Laidelė gyvuoja jau daugiau kaip 8 metus, ją su pertraukomis prieš mane darė pora kitų laidų vedėjų. Galų gale prieš metus aš buvau įpareigo-

tas ją kurti. Galima sakyti, kad kasdien patiriu savotišką iššūkį - ką pakalbinti, kaip apgauti žmogelį, kad būtų juokinga. Ant kokio kabliuko pakabinti minčių semiuosi iš laikraščių, stebiu aktualijas, aišku, švenčių tematika tinka. Jei paskambinęs priminsiu sąjūdį, bus neįdomu, bet, jei šiandien žmogus kokią aktualiją girdėjo, perskaitė, kaimynas pašnekėjo ir dar kažkas paskambino, tai ir pakimba. Visa „Lašo“ kolekcija labai gera, tačiau atsimenu vieną juokingą kolegos Ainiaus laidelę. Paskambina jis žmogeliui ir sako: „laba diena, ar vanduo šiltas bėga?, Žmogelis atsako: „taip“. Ainius klausia: „o ar stipriai banguoja?“ Štai pakanka tokio vieno kvailo klausimo. Kam skambinti ieškau telefonų knygoje. Ateityje žadame miestiečiams pasiūlyti papokštauti su draugais, juos galės užregistruoti ir mes darysime „Lašo“ laidą. - Didžiausias eterio nesusipratimas. Gal ir buvo, gal nebuvo, jei buvo, niekas garsiai neprakalbo, neišgirdo. Nepagautas ne vagis. - Keisčiausias klausytojo skambutis (laiškas). Praėjusią savaitę su vienu pašnekovu iš Šilutės teko kalbėtis 17 min., net užfi ksavau laiką. Žinoma, pokalbis buvo už eterio. Pokalbio pabaigoje paaiškėjo, kad jis tiesiog nori perduoti šilutiškiams linkėjimus ir paklausyti vieno kūrinio Abba „Money, money, money“. Pokalbio tyrinys sukosi apie tai, kokia gera radijo stotis esame, kad lietuviams reikia būti linksmesniems, nebūti niūriems. Žadėjo šilutiškis už-

Linksmuolis Artūras „Lašas po lašo“ šeimininkas. E.Jankausko nuotr.

SVARSTYKLĖS. Imsite ir stosite į kovą su mada. Na, žinoma, visuomet rasite begalę skirtumų tarp madingų ir patogių drabužių. Šį penktadienį galite būti apkaltinti senamadiškumu. SKORPIONAS. Labai norėsis atnaujinti savo naktinio miego zoną. Intuicija ir vidinė vizija tiksliai žinos ko nori, bet akys niekaip negalės atrasti nei geidžiamų spalvų, nei formų. ŠAULYS. Jausite reikalingų žinių alkį ir troškulį. Jei šią dieną būsite pavadintas nepoetišku ar neromantišku - labai nesupykite, nes tiesos tikrai bus. OŽIARAGIS. Tai kūrybingumo ir protingų minčių diena. Todėl ir per vieną dieną galite rasti pakankamai daug sprendimų. Ir negana to, dar galite sužinoti, kad esate labiau populiarus ir žinomas, negu manėte. VANDENIS. Pilna galva svajų apie pirmavimą ir aukštą padėtį. Bet juk niekas nesako, kad tai yra blogai. Jausite labai stiprius emocinius norus. Konkretūs darbai priartina prie norų išsipildymo. ŽUVYS. Didelių poreikių ir gero apetito diena. Galite leisti sau šiek tiek paišdykauti, pasišaipyti ir pajuokinti kitus. Nuo to niekam blogiau nebus. Tačiau į nerimtumą labai neįsijauskite, jau vien dėl to, kad netaptumėte savo juokelių auka.

kino premjeros
Hercogienė
Žanras | Drama Režisierė | S.Dibbas [78 %] Siužetas. Jauna ir gudri mergina ryžtasi sumainyti žiedus ne dėl meilės, bet dėl savo ateities. Panašių ketinimų neslepia ir turtingasis hercogas. Jis neturi patirties meilės reikaluose, nemoka patenkinti moters lovoje, niekuomet nesikalba su sutuoktine... Ką sako kritikai? „Ryškiausių emocijų pilnoje jausmų paletėje persipina pavydas, gandai, geismas, sadizmas, inteligentiškumas, šantažas, išdavystė, garbės troškimas, abejingumas. Rūmų dekoracijose įsisiūbuoja gryniausia muilo opera, kuri neišvengiamai patiks lietuviškai išleistų Philippos Gregory bestselerių skaitytojams.“
Edvinas Pukšta, „Klubas“

sudoku
5 2 7 1 4 6 3 1 7 5 ? 3 9 6 1 4 9 2 5 7
Labai lengvas

Diena, kai sustojo Žemė
Žanras | Mokslinis trileris Režisierius | S.Derricksonas [61 %] Siužetas. Paaiškėja, kad tuo pačiu metu, kai prasidėjo globaliniai neramumai, į Žemę atvyko pasiuntinys. Vyriausybė į pagalbą pasitelkia mokslininkus. Vienai jų, mikrobiologei Helen, tenka užduotis išsiaiškinti, kas iš tikrųjų yra paslaptingas atvykėlis... Ką sako kritikai? „Scenaristai drastiškai supaprastino siužetą bei prigalvojo įvairiausių veiksmo epizodų, kad pademonstruotų, kiek daug pinigų prodiuseriai įdėjo, bet pamiršo akcentuoti stipriausias originalo savybes ir provokuojančias išvadas.“
E.Pukšta Rubriką pristato
Kino kritikų įvertinimus sistemina portalas www.obuolys.lt. Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas GRAUŽTUKU.

9 4 8 9 2 2 6 5 4 8 1 2 6 8 9 3 7

Dienos horoskopai visiems ženklams www.15min.lt/horoskopai

Tapk kraujo donoru!
Atrask draugystę ten, kur mažiausiai jos tikiesi…

O P T I K A

Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės D.Macomber knygą „Krautuvėlė Gėlių gatvėje“.

-30%
korekciniams akiniams ir jų lęšiams!

Nesibaigiantys sudoku www.15min.lt/sudoku

Daržų g. 13, Klaipėda Tel. 846 252430 www.memeliooptika.lt

Darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16

2008 GRUODŽIO 12 D., PENKTADIENIS

16 / PRAMOGOS

www.15min.lt/pramogos

Prašosi į „Take That“

astrologės patarimas
VALDEMARA
astrologe @15min.lt

Pasimankštinkite
Gruodžio 12-oji. Šį penktadienį griežčiau kontroliuokite tai, ką kalbate ar darote. Nepalikite neužbaigtų darbų, kuriuos galite baigti šią dieną. Bendraudami laikykitės elementarių taisyklių, jei turite pabodusių santykių - tinkama diena juos ryžtingai išsiaiškinti ir atsakingai priimti sprendimą. Diena tinkama išvykoms, kelionėms, piniginiams mainams. Labai gerai, jei rasite laiko fiziniams pratimams. Patariama kuo mažiau naudoti kvapnios kosmetikos. Saugokite savo raktus: nepameskite jų ir nesulaužykite rakindami. Jei susipainiosite kokioje nors vieloje; jei susimazgys batų raišteliai ar už ko nors kvailai užsikabinsite - tai rodo, kad kažkas daro jums nereikalingą įtaką. Jei ryte prabudę, prisimenate, kad sapnavote save nuogą - tai ženklas, kad visokeriopai apsivalysite ir išsivaduosite iš negalavimų. Gruodžio 13-oji. Šį šeštadienį saugokite save nuo pavyduolių ir nuo pavydo jausmo. Tinkama diena prižiūrėti savo augalus. Pasistenkite puoselėti savo plaukus. Per daug niekur neskubėkite, be reikalo nedarykite greitų judesių. Valgyti labiausiai tinka nemaišytą maistą, t.y., pieniškus produktus atskirai, augalinį maistą - vėl atskirai. Rengtis tinka juodos, tamsiai mėlynos spalvos drabužiais. Tiems, kuriems teks bendrauti su ligoniais, rekomenduojama vilkėti pilkus ar chaki spalvos drabužius. Labiausiai pasirūpinkite, kad jauku ir šilta būtų jūsų krūtinės ląstai. Labai pasidžiaukite, jei šią dieną jus garsiai kvies vardu. Saugokite mažus ir didelius veidrodžius. Jei besišukuodami sulaužysite šukas ar šukų dantukus - prarasite daug jėgų. Gruodžio 14-oji. Tikrai neapsigausite, jei skirsite šį sekmadienį savo kūno puoselėjimui, odos valymui, masažams, įvairiems kremų ar balzamų įtrynimams ir t.t. Tinkama diena knygas skaityti, o rašantiems - rašyti. Besiilsėdami, galite atrestauruoti kokią nors suplėšytą knygą, sutvarkyti nesudėliotas nuotraukas. Pasistenkite būti linksmi, džiaugsmingi, besijuokiantys. Netrankykite durų, atsargiai elkitės su liftu. Labai tinkama diena pirkti, siūti ir remontuoti drabužius. Jei eisite į svečius, pasipuoškite ryškiais, margais drabužiais su bent šiokiu tokiu žvilgesiu. Labai gerai, jei šią dieną išgirsite, kad kažkas jus apkalba ir mini jūsų vardą - sulauksite didelės pagalbos ir ištaisysite padarytas klaidas. Daugiau horoskopų rasite www.15min.lt /horoskopai

R.Williamsas (k.) pareiškė norintis grįžti į grupę „Take That“, kurioje ir pradėjo savo karjerą. Atgimusi grupė kol kas koncertavo be jo - keturiese (iš kairės) - Gary Barlow, Howardas Donaldas, Markas Owenas ir Jasonas Orange'as. Scanpix nuotr.

Pastaruoju metu vis dažniau su ateiviais bendraujantis dainininkas Robbie Williamsas, atrodo, nusprendė sugrįžti į jį išgarsinusios grupės „Take That“ gretas, rašo „The Sun“.

34-erių atlikėjas, gyvenęs pastaruosius penkerius metus Los Andžele, išsitatuiravo „Take That“ simbolį ant savo dešinės rankos ir užvakar prisipažino, kad mielai sugrįžtų atgal

į grupę, kuri, atnaujinusi savo karjerą, šiandien mėgaujasi šlovės spinduliais. Be to, šią savaitę R.Williamsas nusipirko ir prabangų užmiesčio namą Anglijoje.

Grupę „Take That“ dainininkas paliko po nesutarimų dar 1995-aisiais. Tačiau dabar jis ir grupės lyderis Gary Barlow jau buvo susitikę aptarti galimybės įrašyti kartu su juo vieną iš sugrįžimo koncertinio turo koncertų į DVD. Atrodo, kad susitikimas su buvusiais kolegomis ir draugais itin paveikė R.Williamsą. Paveikė tiek, kad jis palaikymo vardan išsitatuiravo grupės emblemą ant rankos ir nesiliauja kalbėjęs apie tai, kaip susitikę jie puikiai leido laiką. Visgi smagu, kad pagaliau R.Williamsas susidomėjo nebe ateiviais, o savo kolegomis. Daugiau naujienų iš pramogų pasaulio skaitykite www.15min.lt

V.Kernagio skulptūra Nidos krantinėje
Kitų metų gegužę Nidoje turėtų atsirasti maestro Vytauto Kernagio (nuotr.) atminimą įamžinanti skulptūra. Jos maketą skulptorius Romas Kvintas jau parodė maestro artimiesiems.
Kaip portalui 15min.lt sakė R.Kvintas, kol kas Nidoje, Kuršių marių krantinėje, būsimojo paminklo vietą žymi paprastas akmuo su įrašu, jog netrukus čia bus įamžintas maestro atminimas. Bronzinį žmogaus dydžio paminklą, vaizduojantį ant suolelio sėdintį maestro, planuojama atidengti iki V.Kernagio gimtadienio, gegužės 19-osios. Idėja statyti paminklą Nidoje siejama su Algirdo Aramino filmu „Maža išpažintis“, kuriame dar jaunas vaidino V.Kernagis. Paminklo pastatymas kainuos per 100 tūkst. Lt, fi nansuojama bus iš suaukotų lėšų. Jos kaupiamos V.Kernagio fonde. Pasak maestro sūnaus Vytauto Kernagio, yra idėjų pastatyti paminklą maestro ir Vilniuje, tačiau kol kas tai tik mintys. V.Kernagio atminimas įamžinamas ir kitaip: pavyzdžiui, jau gruodžio 18-ąją Muzikos akademijoje bus įteikta iš V.Kernagio fondo skirta jo vardo stipendija.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful