KLAIPĖDA

AKTUALIJOS

ISSN 1822-5330. Numeris 235 (552).

Tiražas 80 000. 2008 M. GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

MIESTAI

PRAMOGOS

EKONOMIKA

ORAI +1 °C 0 °C

VALDOVŲ RŪMAI - VĖL GINČŲ VERPETE 7 psl.
KLAIPĖDA

PRASIDEDA KNYGŲ KONKURSAS 4 psl.

K.WINSLET IR L.DICAPRIO AMŽIUS NESUGADINO 12 psl.

TVF PROGNOZĖS LIETUVAI 5 psl.

KALĖDINĖ DOVANA BENAMIS GYVŪNAS 2 psl.

SUKRUTO VAGYS
Apsaugos tarnybos pastebi, kad savo turto apsauga piliečiai susirūpina tik po apiplėšimo. J.Kalinsko nuotr.

MIESTAI

Į „RAMYBĘ“ KVIES AKTORIŲ DUETAI 4 psl.

SPORTAS

R.KURTINAIČIO DEBIUTAS EUROPOS TAURĖJE 10 psl.
Artėjant Kalėdoms ir sunkėjant ekonominei situacijai, vis daugiau lietuvių linksta į nusikaltimus ar bando pasipelnyti nešvariais būdais.
Policijos departamento duomenimis, lyginant su pernai, bendras nusikalstamumas šiemet per 11 mėnesių išaugo 4 proc. „Nusikaltimų augimas nėra kritinis. Kol kas tai sieti su ekonominiu pablogėjimu anksti, žmonės savo kailiu jo dar galbūt nepajuto. Nesinori liūdnai prognozuoti, bet neatmetame galimybės, kad nusikaltimų gali daugėti“, - „15min“ sakė Policijos departamento atstovė spaudai Danutė Daunoravičiūtė. Ji atkreipė dėmesį, jog daugiau nei pusė nusikaltimų yra turtiniai - vagystės, plėšimai. Labiausiai nuo ilgapirščių pastarosiomis savaitėmis kenčia prekybos centrai ir parduotuvės. Čia vagysčių skaičius išaugo 18 proc. Prekybininkų duomenimis, padaugėjo ne tik kasdienių produktų, bet ir vertingų prekių vagysčių. „Tendencija akivaizdi - vagysčių daugėja. Anksčiau „kalėdinės vagystės“ prasidėdavo gruodį, šįmet vagišių suaktyvėjimą pajutome jau lapkritį. Vis dažniau bandoma pavogti alkoholio, kosmetikos, kitų brangesnių prekių“, - „15min“ sakė prekybos tinklo „Rimi“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė. Anot jos, prekybos tinklas jau stiprina apsaugą. L iūd nas tendencijas pajuto ir prek ybos tinklas „Maxima“. Nukelta į 3 psl.

IŠ PAŠALPŲ PELNĖSI WWW.15MIN.LT SKAITYKITE IR KLAIPĖDIETĖS • Radži ir D.Katkaus
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir Klaipėdos „Sodros“ akiratyje - per tūkstantis galimo piktnaudžiavimo motinystės ir tėvystės pašalpomis atvejų. Kaip pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra, nemažai atvejų, kai susitarus su darbdaviu dėl padidintos algos ar įsidarbinus realios veiklos nevykdančioje bendrovėje, iš „Sodros“ gaunamos nepagrįstai didelės motinystės ar tėvystės pašalpos. Pasak „Sodros“ Klaipėdos skyriaus direktoriaus Valdemaro Anužio, šiuo metu pagrįstų įtarimų kelia net 1200 pašalpų gavėjų.

konfliktas tęsiasi!

• Plikledis sukėlė
problemų oro uoste

• „Subaru” traukiasi
iš WRC

2 psl.

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

2 / KLAIPĖDA
teisėsauga

www.15min.lt/klaipeda

Kalėdinė dovana - Aptiko šaunamąjį ginklą benamis gyvūnas
JURGITA ANDRIEJAUSKAITĖ
j.andriejauskaite @15min.lt

Klaipėdos teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus mobiliosios grupės pareigūnai, praėjusią savaitę patikrinę jūriniu konteineriu atgabentą automobilį, be kitų nedeklaruotų prekių, jame aptiko ir šaunamąjį ginklą.

„Jei ketinate švenčių proga kam nors dovanoti šunelį, priglauskite neturintį namų“, - ragina gyvūnų globos namų „5 pėdutės“ atstovė Rasa Jautakytė.
Klaipėdos universitete dėstytoja dirbanti moteris kartu su veterinare Rita Gineikiene šiuo metu savo lėšomis globoja 13 namų neturinčių gyvūnėlių. Moterys teigė ieškojusios paramos, tačiau susidūrusios su abejingumo siena nusprendė pačios gelbėti keturkojus. „Kai kurie jų buvo pasiklydę radome Žvejybos uosto rajone, spanielio viena šeima nebeturėjo sąlygų laikyti, tad ir jį priglaudėme. Tris mažyčius šunelius parsivežėme iš miško, čia juos kažkoks piktavalis paliko tiesiog numirti, o juos radęs praeivis paskambino mums. Turime ir keturis sarginius šunis. Visi šie mieli šuneliai labai ieško namų“, - sakė R.Jautakytė. Žmones, kurie nori priglausti šunelius ir tuos, kurie nebeturi sąlygų laikyti augintinių ir ketina jų atsikratyti, R.Jautakytė ragina skambinti į gyvūnų globos namus telefonu 867880170 arba 867880109. Prašomi atsiliepti ir gyvūnų mylėtojai, galintys paremti gyvūnų globos namus: padovanoti augintiniams dubenėlių ėdalui, paklotų, gultų ar tiesiog maisto. „Kviečiame prisi-

Malkų įlankos jūrų uosto posto Konteinerių terminale patikrinę lengvąjį automobilį „Infiniti“, jo bagažinėje muitinės pareigūnai rado prekių, kurios nebuvo deklaruotos: 2 priekinius žibintus, 2 garso kolonė-

les, 1 litrą automobilinės alyvos bei šaunamąjį ginklą, kuris šiuo metu perduotas specialistams. Jie įvertins kuriai ginklų kategorijai jis priklauso. Daugiau kaip 51 tūkst. litų įvertintas automobilis „Infiniti“ ir jame rasti nedeklaruoti daiktai - sulaikyti. Su įvykiu susijusi medžiaga perduota Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriui, kuriame pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto šaunamojo ginklo įvežimo į Lietuvos Respubliką.
Muitinės pareigūnai automobilyje aptiko šaunamąjį ginklą. Muitinės nuotr.

Gyvūnų globos namuose „5 pėdutės“ šiuo metu glaudžiasi 13 gyvūnų, visi jie ieško namų. R.Jautakytės nuotr.

jungti ir savanorius, kurie labai myli augintinius ir galėtų padėti prižiūrėti šunelius, juos pavedžiotų, išvalytų jų gyvenamas vietas ar tiesiog apdovanotų meile, pažaistų“, - šypsojosi R.Jautakytė. Sumaniusios gelbėti gyvūnus R.Gineikienė ir R.Jautakytė rugsėjį viešėjo Didžiojoje Britanijoje veikiančiuose gyvūnų globos namuose „Dogstrust“, kurių šalyje yra visas tinklas. Moterys stebėjo, kaip svečioje šalyje veikia tokie namai, sa-

vanoriškai juose dirbo ir skyrė savo dėmesį augintiniams. „Šioje šalyje pasiimantieji gyvūnus turi išklausyti paskaitas apie jų laikymą, specialistai apsilanko ir būsimuose augintinio namuose, įvertina, ar ten tinkamos sąlygos jam augti“, - aukšta gyvūnų priežiūros kultūra džiaugėsi R.Jautakytė. Didžiojoje Britanijoje gyvūnų globos tinklui gyventojai per metus paaukojo 30 milijonų svarų. Gyvūnų glo-

bos namus „5 pėdutės“ gyventojai gali paremti skirdami 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

Kviečiame prisijungti ir savanorius, kurie labai myli augintinius ir galėtų padėti prižiūrėti šunelius.
Sakė R.Jautakytė.

Neteisėtai pelnėsi ir klaipėdietės
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir Klaipėdos „Sodros“ akiratyje - per tūkstantis galimo piktnaudžiavimo motinystės ir tėvystės pašalpomis atvejų.
Kaip pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra, nemažai atvejų, kai susitarus su darbdaviu dėl padidintos algos ar įsidarbinus realios veik los nev ykdančioje bendrovėje, iš „Sodros“ gaunamos nepagrįstai didelės motinystės ar tėv ystės pašalpos. Pasak „Sodros“ Klaipėdos skyriaus direktoriaus Valdemaro Anužio, šiuo metu pagrįstų įtarimų kelia net 1200 pašalpų gavėjų (iš esamų 3,3 tūkst.), kuriems 2008 metais buvo padidintos draudžiamosios pajamos ir todėl atsirado galimybė gauti gerokai didesnes pašalpas. Apie k ilusius įtarimus informuota K laipėdos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, su kuria „Sodros“ skyriai aktyviai bendradarbiauja. FNTT Klaipėdos skyriaus viršininko Arūno Danieliaus teigimu, jų tarnybos pareigūnai atidžiai studijuoja turimą medžiagą ir artimiausiu metu ketina pradėti keletą ikiteisminių tyrimų dėl galimo sukčiavimo. Iškilus diskusijoms dėl galimybės pateikti įtarimus nėščioms ar jau vaikus pagimdžiusioms motinoms, kurios apgaulės būdu iš „Sodros“ gauna padidintas išmokas, kalbėta apie būtinybę bausti ir darbdavius. Pasak Klaipėdos apygardos v yriausiojo prokuroro Igno Lauciaus, darbdavius galima traukti baudžiamojon atsakomybėn kaip nusikaltimo bendrininkus.

GRUODŽIO

orai
Lietuvoje
Šiandien šalyje apsiniaukę, lijundra, sostinės keliuose itin slidu, temperatūra 0-2 °C šilumos. Ateinančią naktį daugelyje rajonų sniegas, šlapdriba, bus 1-2 °C šalčio. Rytoj dieną šlapdriba, oras sušils iki 3-4 °C šilumos.
ŠIANDIEN dieną Vilnius Kaunas Klaipėda -1 °C 0 °C +1 °C naktį -1 °C 0 °C 0 °C RYTOJ dieną +3 °C +2 °C +2 °C naktį 0 °C 0 °C +1 °C PORYT dieną +2 °C +2 °C +4 °C
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

TREČIADIENIS
Saulė teka 08:38 Saulė leidžiasi 15:53 Dienos ilgumas 07:15 Mėnulio fazė - Pilnatis.

17

Europoje
Atėnai Berlynas Londonas Madridas Maskva +16 °C +4 °C +6 °C +6 °C -7 °C Paryžius Praha Ryga Roma Talinas +4 °C +6 °C 0 °C +10 °C -1 °C

vardadieniai
Drovydė, Jolanta, Jolita, Mantgailas, Nemira, Olimpija, Rachelė.

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/klaipeda

KLAIPĖDA / 3

Sunkmečiu sukruto vagys
GEDIMINAS GASIULIS
g.gasiulis @15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Anot Policijos departamento atstovės D.Daunoravičiūtės, užregistruotų nusikaltimų padidėjimui šiek tiek įtakos turėjo ir tai, kad nuo šių metų pakeista jų registravimo tvarka. „Anksčiau dalies „neužrašydavo“, o šįmet privalu registruoti viską. Taip pateikiamas realesnis vaizdas“, - sakė D.Daunoravičiūtė. Lyginant su praėjusiais metais, vagysčių skaičius per 11 šių metų mėnesių padidėjo maždaug 12,6 proc., pavogta 23 proc. daugiau gyvulių, padaugėjo turto prievartavimo atvejų (pernai 160, šiemet - 219). „Pastaruoju metu vis dažniau vagiami bankomatai, bet bankai jau atkreipė į tai dėmesį ir tobulina tvirtinimus, apsaugą. Finansinio sukčiavimo atvejų skaičius liko panašus“, sakė policijos atstovė.

Ne ekonominė situacija ir ne Vyriausybės planai daro įtaką nusikalstamumui, o žmonių suvokimas, temos eskalavimas. Žinoma, kuo didesni mokesčiai, tuo didesnis noras juos „nusukti“.
Sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Kenčia parduotuvės
Vien šįmet „Maximoje“ sulaikyta per 6 tūkst. vagišių - 25 proc. daugiau nei pernai. „Anksčiau daugiausia vogė maistą, cigaretes, dabar ilgapirščiai ima net kompiuterinę techniką, televizorius, šaldytuvus. Vieni bando šias prekes pravežti pro kasą, lyg susimokėję, kiti užsikiša plazminį televizorių už palto“, - ilgapirščių įmantrybes vardijo „Maxima“ atstovė ryšiams su visuomene Renata Saulytė. Anot jos, vogti nesibodi ne tik asocialūs asmenys, bet ir iš pažiūros tvarkingi piliečiai. Pasak jos, gerokai sumažėjo „vi-

dinių vagių“ - darbuotojai bijo prarasti darbo vietas. „Mūsų skaičiavimais, pavyksta sulaikyti tik kas dešimtą vagį. Tokiam didėjimui, manau, įtakos turėjo ir kalbos apie sunkmetį, nes vagysčių itin padaugėjo pastaraisiais mėnesiais“, - sakė pašnekovė.

reigūnų pajėgos. Šiek tiek intensyvesnis judėjimas pasienyje su Latvija, matyt, dabar kontrabanda iš Rusijos į Vakarus gabenama per Latviją ir Lietuvą“, - sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis. Anot jo, valdžios ketinimai didinti akcizus situacijos kardinaliai nekeis. „Akcizai nuolat didėja, bet problema buvo ir liks, akcizai kontrabandai mažai turi įtakos. Esame pasiruošę“, - sakė G.Mišutis. Muitininkai taip pat teigia pastaruoju metu neužfi ksavę kontrabandos srauto padidėjimo. „Skaičiai panašūs kaip ir pernai. Tiesa, su-

mažėjo Lietuvos rinkai skirtų cigarečių srautai, tačiau daugiau cigarečių bandoma gabenti per Lietuvą į kitas šalis. Mažėja kontrabandos iš Rusijos ir Latvijos, daugėja iš Bal-

tarusijos. Akcizai, žinoma, tai šiek tiek turi įtakos, bet ne kardinaliai“, - sakė Muitinės departamento Kriminalinės tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius.

Vagių taikiklis - mašinos
„Tai gyvenimo patvirtinta tiesa“, - į klausimą, ar „buksuojanti“ ekonomika didina kriminogeninę situaciją, „15min“ atsakė Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Albinas Strumyla. Pirmąjį šių metų pusmetį Klaipėdoje užfiksuota maždaug pusšimčiu daugiau nusikalstamų veikų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Daugiausia fiksuojama vagysčių iš automobilių. Čiumpama viskas, kas vertinga: magnetolos, rankinės, oro pagalvės. Pastaruoju metu suvestinėse vėl šmėžuoja pranešimai apie vagystes iš butų. „Atsargesni turėtų būti pirmųjų aukštų gyventojai, nepamiršti sandariai uždaryti langų, balkonų durų“, - aiškino A.Strumyla.

Kontrabandos - mažiau
Lietuvos pasienyje - ramiau. „Bandymų gabenti kontrabandą mažėja. Prieš Lietuvai įsiliejant į Šengeno erdvę, itin daug atvejų užfiksuodavome pasienyje su Rusija, dabar jų sumažėjo maždaug 3 kartus, nes ten buvo pritrauktos didesnės pa-

Uostamiestyje pastaruoju metu fiksuojama vis daugiau vagysčių iš automobilių. E.Jankausko nuotr.

fotopolicija
Neli iš „69 danguje“ automobilio nuotrauką atsiuntė iškart du skaitytojai - Žilvinas ir Volume. Automobilis įamžintas Vilniuje, prie Trinapolio g. 11 numeriu pažymėto daugiabučio. „Išskirtiniai numeriai, bet kultūros lygis tikrai žemas, automobilis buvo pastatytas ant šaligatvio“, - rašo Volume. (Fotografuota 2008.12.07, 21 val. 22 min.)

nelaimės
Aptiko palaikus
45-erių kretingiškis policijai pranešė, kad užvakar Ruginių kaimo teritorijoje esančiame miške aptiko žmogaus drabužius ir kaulus. Įvykio vietoje pareigūnai rado kelis rūbus ir sportinius batelius. Palaikai išvežti į Teismo medicinos instituto Klaipėdos ekspertinį skyrių.

Negavo pirkinio
25-erių gargždiškė policijai pranešė, kad dar vasarą internete pirko 650 Lt kainavusį žirgo balną, tačiau iki šiol prekės negavo. Įvykis tiriamas.

Naujienų portalas 15min.lt ir dienraštis „15min” skelbia konkursą: fotografuok, filmuok „kelių erelius“, „žąsinus“, kitokio plauko chuliganus, taip pat apleistus užmirštus automobilius ir siųsk nuotraukas, video bei trumpą aprašymą 15min@15min.lt. Tris originaliausių vaizdelių autorius iki Kalėdų apdovanosime didžiausio automobilių švaros tinklo Lietuvoje „Švaros broliai“ paslaugų komplektais, kurių kiekvieno vertė – 300 litų. Vėliau konkursą tęsime.

Sumušė merginos
Klaipėdos vaikų ligoninėje gydoma penkiolikmetė uostamiesčio gyventoja. Paauglė medikams paaiškino, kad savaitgalį Nidos gatvėje ją sumušė nepažįstamos merginos. Paauglė gydoma traumų skyriuje.

Rubrika Fotopolicija naujienų portale www.15min.lt

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

4 / MIESTAI
šiandien
KLUBAS
Džiazo klubas „Kurpiai“ (Kurpių g. 1 a) 22 val. koncertuos grupė „Bugs Band“.

www.15min.lt/miestai

„Ramybėje“ aktorių duetai
„Ramybėje“ bus parodytas ir pernai J.Vaitkaus pastatytas spektaklis „Juodvarnis“. Organizatorių nuotr.

Istorinių vėliavų ekspozicija
Kultūrpolyje veikia Bronės Neverdauskienės dokumentinė paroda „Užmirštos LDK istorinės karo vėliavos“.
Paroda „Užmirštos LDK istorinės karo vėliavos“ - istorinė metrika, kuri atskleidžia Abiejų Tautų Respublikos (Žečpospolitos) XVII a. pab. XVIII a. pr. istorinių karo vėliavų įvairovę. Parodoje eksponuojamos vėliavos Šiaurės kare tapo švedų kariuomenės trofėjais, bylojančiais apie Švedijos ir Lietuvos valstybių santykius prieš 300 metų, šiuo metu priklausančiais Švedijos karo muziejui. Bronės Neverdauskienės projektas siekia atskleisti įvairius šių valstybių kultūrinio bendradarbiavimo aspektus, amato, meno, mitologijos ir emblematikos istoriją. Ekspozicijoje galima susipažinti su neįkainojamą vertę turinčiomis vėliavomis. Kiekviena jų yra unikali ir į žiūrovą prabyla keliomis kalbomis: istorine, heraldine, technologine bei menine. Istorinė kalba supažindina su mūsų šalies padėtimi tuometiniame politiniame žemėlapyje, heraldika nubrėžia mūsų valstybės identifi kaciją, technologijos primena aukščiausią amatininkų meistrystę, menas ženklina baroko laikotarpį, jautrius ir subtilius spalvinius derinius, medžiagų ir technologijų sintezę. Deja, tenka apgailestauti, kad kai kuriose vėliavose laikas jau ištrynė visas išvardytas bendravimo formas ir liko tik istoriniai jų fragmentai, kurie reikalauja išsamaus atkuriamojo proceso. Menininkė planuoja atkurti v ieną iš karališkų jų Lietuvos ir Lenkijos valdovo Augusto II (Stipriojo) vėliavų ir perduoti Kauno karo muziejui. Paroda Kultūrpolyje veiks iki gruodžio 19 dienos.

PARODOS
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 6) Paroda Martynui Jankui atminti. Klaipėdos fotografijų galerija (Tomo g. 7) Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narių paroda „Post scriptum“. Klaipėdos universiteto knygynas (Herkaus Manto g. 84) Kalėdinių puokščių paroda „Kalėdų žvaigždė 2008“. Žvejų rūmai (Taikos pr. 70) Eksponuojamos dvi naujos fotografijų parodos: Klaipėdos fotografų klubo „Fotokalvė“ narių: Dovilės Čižaitės portretų paroda „Dienoraščio istorijos” ir Dianos Mineikienės fotoreportažų paroda „Gaisro palikimas“.

KITI RENGINIAI
I.Simonaitytės viešoji biblioteka (Herkaus Manto g. 25) 18 val. Vyganto Vareikio istorinių esė ir fotografijų albumo „Klaipėdos miesto istorijos“ pristatymas. Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyrius (J.Janonio g. 9) 16 val. „Klaipėdos knyga 2008“ konkursas.

Prisiekę teatro gerbėjai šį savaitgalį gali ruoštis į Palangą. Šio kurorto kultūros centre „Ramybė“ „Audronio Liugos produkcija“ šeštadienį pristatys net du spektaklius, kuriuose vaidina žymių aktorių duetai.
Abu Palangoje pristatomi spektakliai - meilės ir išsiskyrimo istorijos. Šeštadienį, 15 val., aktoriai Aldona Vilutytė ir Vladas Bagdonas vaidins pernai režisieriaus Jono Vaitkaus pastatytą spektaklį „Juodvarnis“ pagal Dav ido Harrowerio pjesę. Scenoje vyksta „kažkada“ prasidėjusi drama - vidutinio amžiaus vyro ir jaunos moters dialogas. Jie kalba apie susitikimą, įvykusį tada, kai mergina dar buvo paauglė.

KONCERTAS
Žvejų rūmai (Taikos pr. 70) 20 val. Irinos Allegrovos koncertas.

20 val. dar vieną istoriją vaidins aktoriai Viktorija Kuodytė ir Povilas Budrys. Jie pasirodys visiškai naujame spektaklyje „Muzika 2“, kurio premjera įvyko gruodžio 5 d. Tai aktorių ir teatrologo bei prodiuserio Audronio Liugos kūrybinis darbas pagal Marguerite Duras pjesę. Spektaklyje skamba Keitho Jarretto muzikinė kompozicija „Tokyo Encores“ iš albumo „Sun Bear Concerts“. Kiekvieną kartą spektaklis pritaikomas prie tos erdvės, kur vaidinama. „Ramybėje“ spektaklis bus vaidinamas ne scenoje. Salė virs Pietų Prancūzijos viešbučio holu. Čia susitiks vyras ir moteris, kadaise mylėję vienas kitą ir liks vieni du su keliomis dešimtimis žiūrovų. „Norėjome,

kad kiekvienas vaidinimas būtų kuriamas čia ir dabar, žiūrovų akivaizdoje“, - sakė spektaklio kūrėjai.

Spektaklyje „Muzika 2“ - aktorių Viktorijos Kuodytės ir Povilo Budrio duetas.

B.Neverdauskienė planuoja atkurti Lietuvos ir Lenkijos valdovo Augusto II vėliavas. Kultūrpolio nuotr.

atpažink save

konkursas

Rinks gražiausią ir populiariausią knygą
Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje bus paskelbta konkurso „Klaipėdos knyga 2008“ pradžia.
Tradiciškai skaitytojai rinks populiariausią knygą, specialiai sudaryta komisija nutars, kuri 2008-aisiais išleista knyga yra gražiausia. Verdiktas bus paskelbtas kitų metų sausio
Jeigu šioje nuotraukoje JŪS – užsukite į „Copy1“ biurą (Klaipėdoje, Mažvydo g. 1) atsiimti prizo - puodelio su savo pasirinkta nuotrauka. Prizą turite atsiimti per dvi darbo dienas. Atsiimdami turėkite su savimi laikraštį. Dėl papildomos informacijos skambinti tel. (8 655) 10543.

28 dieną. Su knygomis pretendentėmis bus galima susipažinti ir už jas balsuoti internetu, taip pat šešiuose didžiausiuose bibliotekos padaliniuose: Meno, Jaunimo, Turgaus gatvės skyriuose, Pempininkų, „Kauno atžalyno“, Kalnupės fi lialuose. Meno skyriuje rengiama visų uostamiestyje 2008-aisiais išleistų knygų paroda.

Vienas iš pagrindinių reikalavimų konkurso dalyviams Tarptautinis standartinis knygos numeris ISBN. Tai unifikuotas knyginės produkcijos identifikavimo kodas, kurį vartoja daugelio pasaulio šalių leidėjai, bibliotekos ir knygų leidėjai. Pernai populiariausia knyga skaitytojai išrinko leidinį „Klaipėda senuose atvirukuo-

se“, komisija gražiausia 2007aisiais išleista knyga pripažino Remigijaus Treigio ir Ado Sendrausko „Sukurta Nidoje“. 2006-aisiais populiariausia knyga išrinkta grupės istorikų parengta knyga „Klaipėdos dvarai“, išleista „Libra Memelensis“. Komisija gražiausia pripažino Klaipėdos universiteto išleistą mokslinį leidinį „Archeologia Baltica'6“.

Klaipėdos miesto centre, atsidarė naujas Grožio ir sveikatingumo centras „LifeSpa“
Čia Jūs rasite malonią aplinką, profesionalių specialistų aukštos kokybės paslaugas, puikų aptarnavimą ir gerą nuotaiką. Maloniai Jus kviečiame ateiti ir išbandyti: veido, plaukų ir kūno puoselėjimo bei sveikatinimo procedūras.

www.copy1.lt

20% nuolaida
visoms siūlomoms procedūroms

Mūsų tikslas – Jūsų sveikata!
Grožio ir sveikatingumo centras „LifeSpa“ Tilžės g. 9 Klaipėda (kavinės „Vilius Karalius“ kieme) Tel: 8 464 20196, el.p.: lifespa.info@gmail.com

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/ekonomika

EKONOMIKA / 5

įmonėse
Atšaukia skrydžius

TVF išvykimą lydėjo palankios prognozės
Darbą Lietuvoje vakar baigusio Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Europos departamento misija šaliai prognozuoja palankesnę ūkio raidą nei Finansų ministerija ir teigia, kad BVP augimas kitąmet mažės 2 proc.
TVF misijos Lietuvoje vadovė Catriona Purfield taip pat nemato būtinybės Lietuvai galvoti apie lito devalvaciją ar skolinimąsi iš tarptautinių fondų. Ji naujosios Vyriausybės antikrizinį planą įvertino palankiai, bet teigė, kad viso pasaulio ekonomikos, o kartu ir Lietuvos, prognozės bus peržiūrimos sausį. „Prognozuoti tokioje neapibrėžtoje situacijoje yra labai sudėtinga. Netikrumas yra beprecedentiškai didelis. TVF sausio mėnesį peržiūrės pasaulio prognozes. Lietuvai ekonomikos smukimą prognozuojame dėl sudėtingos padėties kreditų ir eksporto rinkose“, - aiškino C.Purfield. Tačiau, pasak C.Purfield, Lietuvai negresia nei lito devalvavimas, nei būtinybė skolintis iš TVF. „Mes nematome devalvacijos. Apie tokią galimybę net nediskutavome. TVF tvirtai remia Lietuvos valiutų valdybos modelį“, - teigė C.Purfield. Tačiau TVF laikosi nuomonės, kad Lietuvai reikėtų įsivesti nekilnojamojo turto mokestį. Toks pasiūlymas iš TVF pasigirdo dar 2006 metais, bet TVF kol kas neįvardija, kada šis mokestis turėtų būti įvestas. Apie nekilnojamojo turto mokestį jau kalba ir naujoji Vyriausybė, nors konkrečių planų kol kas vis dar nėra. „Sunkus klausimas, kada įvesti, kada tam tinkamas metas. Tai galėtų būti pada-

Latvijos skrydžių bendrovė „airBaltic“ nuo naujų metų laikinai nutraukia tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Londoną, Briuselį ir Berlyną. Į Helsinkį įmonės lėktuvai iš Vilniaus oro uosto nebekyla nuo pirmadienio. „airBaltic “ rinkodaros ir viešųjų ryšių koordinatorės Rositos Sakalauskaitės teigimu, tiesioginiai skrydžiai į Berlyną dėl sumažėjusių keleivių srautų nebebus vykdomi nuo kitų metų sausio 5 dienos, į Briuselį - nuo sausio 9-osios, į Londoną - nuo sausio 12 dienos. Anot jos, planuojama, kad bendrovė šiuos tiesioginius skr ydžius atnaujins nuo kovo pabaigos, prasidėjus vasaros sezonui. Pasak „airBaltic“ atstovės, kol skrydžiai bus atnaujinti, bendrovė Londoną, Briuselį, Helsinkį ir Berlyną keleiviams siūlys pasiekti per Rygos oro uostą.

TVF misijos Lietuvoje vadovė C.Purfield ir premjeras A.Kubilius susitikime rado bendrą kalbą. Š.Mažeikos/BFL nuotr.

ryta vidutiniu ar ilgu laikotarpiu. Nekilnojamojo turto mokestis ypač būtų naudingas savivaldybių biudžetams“, - teigė C.Purfield. Pasak premjero Andriaus Kubiliaus, dėl nekilnojamo-

jo turto mokesčio yra įvairių nuomonių. „Kai kas mano, jog nekilnojamojo turto rinkoje reikėtų sulaukti šiek tiek ramesnio periodo, kad būtų galima įgyvendinti šią mokestinę priemonę. Yra ir ekspertų,

ir koalicijos partnerių, manančių, kad tą būtų galima daryti kiek galima greičiau“, - teigė premjeras. TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m. Šiuo metu TVF priklauso 185 šalys.

IAE uždarymui dar lėšų

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf., BFL nuotr.

Tarptautiniai donorai, finansuojantys Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo projektus, jiems skyrė dar 79 mln. eurų (273 mln. Lt) neatlygintinos paramos. Pinigai skirti iš specialaus Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) administruojamo fondo. Sprendimas priimtas praėjusią savaitę Londone vykusioje IAE uždar ymo tarptautinio paramos fondo donorų asamblėjoje. Spalį Europos Komisija nutarė šiemet IAE uždarymui skirti dar 114 mln. eurų (393,6 mln. Lt) iš 2007-2013 metų Lietuvai skirto elektrinės uždarymo projektų finansavimo biudžeto. Ignalinos AE, kurioje šiuo metu veikia vienas iš dviejų reaktorių, bus galutinai uždaryta 2009-ųjų gruodį.

Asta Bliūdžiutė Vyr. redaktorė a.bliudziute@15min.lt Gabrielė Vasiliauskaitė Dienos redaktorė (Vilnius) g.vasiliauskaite@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 450,000 nuolatinių skaitytojų „TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2008 m. vasara kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt

Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt

Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė (Kaunas/Klaipėda) j.vaiciute@15min.lt

Tiražas - 80 000. ISSN 1822-5330. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/aktualijos

AKTUALIJOS / 7

Teismas bando A.Zuoko kantrybę
SAULIUS CHADASEVIČIUS
s.chadasevicius@15min.lt

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) vakar vėl strigo įsisenėjusi byla dėl Artūro Zuoko (nuotr.) išrinkimo Vilniaus meru.
Nors A.Zuokas į teismą atvyko, posėdyje nepasirodė „Rubicon group“ vadovai - nei Andrius Janukonis, nei Darius Leščinskas. Vis dėlto abu verslininkai pateikė teismui po raštišką prašymą. A.Janukonis pareiškė, kad LAT neužtikrino jo teisės į nešališką bei teisingą teismą, todėl pareikalavo, kad visa kolegija nusišalintų. LAT neįžvelgė pagrindo nusišalinti ir šį prašymą atmetė. D.Leščinskas savo ruožtu pasiguodė, jog per keletą savaičių jam nepavyko susirasti advokato. Verslininkas paprašė teismo skirti „pakankamai laiko“, kad būtų galima pasamdyti advokatą ir suteikti šiam laiko normaliai susipažinti su bylos medžiaga. Teismas D.Leščinsko prašymą patenkino - posėdis buvo atidėtas iki sausio 27 dienos. „Šiame teismo procese nėra nei teisingumo, nei įstatymų“, - po atidėto posėdžio pik-

Politikai nesutaria dėl Valdovų rūmų
Į Valdovų rūmų statybas jau investuota per 200 mln. litų, darbus planuojama baigti 2009-ųjų liepą. J.Kalinsko, T.Urbelionio/BFL nuotr.

tinosi A.Zuokas. Šįmet kovą Vilniaus apygardos teismas A.Zuoką ir „Rubicon group“ vadovus pripažino kaltais dėl pasikėsinimo papirkti buvusį sostinės tarybos narį Vilmantą Drėmą. Jiems skirtos piniginės baudos, tačiau prokurorai siekia jas padidinti. Patys kaltinamieji taip pat nesutinka su nuosprendžiu. Negana to, iš užsienio grįžęs D.Leščinskas pasipiktino buvęs teisiamas „už akių“, bylą nuspręsta nagrinėti iš naujo.

Vyriausybės siūlymai didinti finansavimą Valdovų rūmų statyboms vienus politikus papiktino, kitus privertė teisintis.
Vyriausybės patvirtintame kitų metų biudžeto projekte numatoma į Valdovų rūmų statybas investuoti 50,6 mln. Lt. Jų administravimui ir personalo algoms numatyta skirti dar 12,8 mln. Lt. Valdovų rūmų statyboms konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė numato skirti 18 mln. litų daugiau, nei buvo numatęs socialdemokratų ministrų kabinetas. Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TSLKD) frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma kritikavo minis-

Nuosmukio pliusai
G.Nausėda kitąmet prognozuoja naftos pigimą. I.Gelūno nuotr.

trų kabineto neapsižiūrėjimą. Anot jo, susidaro įspūdis, kad buvo žiūrima į „svarbesnius“ dalykus, o Valdovų rūmai tarsi „pražiūrėti“. Opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis kaltino Vyriausybę „viena kalbant, kita darant“. „Valdančioji dauguma mažina investicijas mokyklų baigimui, darželiams ir taip toliau. O beveik 51 mln. Lt skiria Valdovų rūmams - vien tam, kad pakviesti svečiai atvyktų ir apžiūrėtų sales, apkabinėtas gobelenais ir apstatytas senoviniais baldais. Tai mums nesuprantama“, - piktinosi V.Mazuronis. Premjeras A.Kubilius aiškino, kad Vyriausybės spren-

dimą padidinti Valdovų rūmų statyboms numatytas lėšas lėmė siekis pabaigti projektą. „Valdovų rūmų statytojai mums prirašė visokių raštų, kad tos sumos neužteks. Ir viskas. Paprasčiausiai turėsime dar ką pasvarstyti“, - sakė A.Kubilius. Jo teigimu, Vyriausybė turėjo principinę nuostatą pabaig-

ti anksčiau pradėtus projektus. Finansų ministras Algirdas Šemeta priminė, kad vienas pagrindinių Tūkstantmečio minėjimo akcentų turėtų būti Valdovų rūmų atidarymas. Anot jo, jei būtų nuspręsta, finansavimą būtų galima sumažinti, tačiau tektų atsisakyti šių planų.

Biudžetą liko patvirtinti
Seime vakar pristatytas naujosios Vyriausybės palaimintas 2009 metų biudžeto projektas ir beveik 60 jį lydinčių įstatymų pataisų. A.Šemeta teigė, kad biudžetu siekiama stabilizuoti valstybės finansus, mat per artimiausius keletą mėnesių nei valstybė, nei privatus sektorius neturės galimybių pasiskolinti. Biudžetą Seime numatoma tvirtinti kitą pirmadienį. Prezidentas turės 10 dienų jam pasirašyti arba vetuoti.

Ekonomikos analitikai teigia, kad recesijos įveikimo planas nepopuliarus, tačiau būtinas. Prognozuojama, kad kitąmet Lietuvos ūkio nuosmukis bus gilesnis nei prieš dešimtmetį, tačiau ekspertai turi ir optimistiškų prognozių.
Pasak SEB banko prezidento patarėjo Gitano Nausėdos, kitais metais Lietuvos ekonomikos būklė bus tokia sudėtinga, kokia dar nebuvo nuo pat 1993 metų. G.Nausėda prognozavo, kad labiausiai mokesčių reformos įtaką pajaus 3 svarbiausios ūkio subjektų grupės - verslas, samdomi darbuotojai ir socialinių išmokų gavėjai bei pensininkai. Anot vyriausiosios SEB banko analitikės Vilijos Tauraitės, tikėtina, kad prekių importas ims smukti jau ateinančių metų pradžioje, o eksportas - maždaug antrąjį kitų metų ketvirtį. Nedarbo lygio rodiklis šoktelės jau šią žiemą, be to, staigiai mažės įmonių pelningumas. Tačiau analitikai pastebėjo ir šviesiąją medalio pusę - recesija numušė naftos kainas iki seniai neregėto lygio, o kitąmet jos gali būti dar mažesnės ir pasiekti 25 JAV dolerius (63 Lt) už barelį. Šiuo metu naftos kaina svyruoja tarp 45-50 JAV dolerių (110-125 Lt) už barelį.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf., I.Gelūno nuotr.

Užsk. „Montrose Pharma“, Nr. 147726.

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

8 / SKELBIMAI
Baldai
Nestandartinių spintų stumdomosiomis durimis bei virtuvės baldų gamyba ir projektavimas. Tel.: 8 689 06145, 8 643 00725.

www.15min.lt/reklama

Paslaugos
Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas, patikimiausiomis technologijomis, ypač atspariu emaliu, kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194, 8 37 720556. Skubios paskolos - trumpalaikiai kreditai, nekilnojamasis turtas, automobiliai, finansinis tarpininkavimas, konsultacijos. Tel. 8 683 69980. Įvairių atliekų surinkimas ir transportavimas konteineriais, atliekų surinkimo konteinerių nuoma, skystų atliekų išvežimas, teritorijos šlavimas vaakuminėmis mašinomis. Informacija tel.: 8 46 300474, 8 686 74895 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. UAB "Raguvilė" atlieka: valymo po statybos ir remonto darbų, kasdieninį valymą biuruose ir namuose, akmens masės plytelių impregnavimo, santechnikos ir vidaus inžinerijos, teritorijų apželdinimo ir priežiūros darbus. Tel. 8 683 83994, 8 683 83997.

Grožis, sveikata
Konsultuoja akušeriai ginekologai, urologas, neurologas, dermatovenerologas, kraujagyslių chirurgas, šeimos ir vaikų ligų gydytojai. Nėščiųjų priežiūra (gyd. T.Karpavičiūtė ir L. Janušas). Su siuntimu echoskopijos ir gastrofibroskopijos nemokamai. Naujiena! Kraujagyslių ir sąnarių echoskopijos, nemokama reabilitologo konsultacija su 5 procedūromis. Paskaitos nėščiosioms! Taikos pr. 28 - 306, tel. 8 46 410570, www.kaklinika.lt.

Transportas
Perkame įvairių markių automobilius, gali būti su defektais ar be jų iki 15000 Lt. Pasiimame patys. Tel. 8 648 21921. Transporto paslaugos iki 2 t, perkraustymo paslaugos (krovėjai). Dirbame ir savaitgaliais. Sąskaitos. Tel. 8 648 45203. Perku įvairių markių automobilius. Tel. 8 684 63549. Vėl problemos su automobilio veidrodėliu: pavogė, sudaužė... Mes Jums padėsime. Geriausias aptarnavimas, mažiausios kainos. Prekiaujame ir kėbulo dalimis. Verpėjų g. 2 a, Tel.: 8 46 380601, 8 687 38520.

SKYRYBŲ CENTRAS
A D V O K A T A I

Greitos ir pigios skyrybos

Pasaulio skyrybų čempionai - skyrybos per 3 dienas!
Geriausi skyrybų advokatai. Gyvenantiems užsienyje dokumentus sutvarkome neatvykstant į Lietuvą. Skubus alimentų priteisimas iš skolininko. Nemoka skolininkas - alimentus mokės valstybė. Skolų išieškojimas. Ypač kvalifikuotos ir pigios visos advokatų paslaugos.

Tel./faks. (8-46) 382136 mob. (8-600)11 446 info@skyrybucentras.lt www.skyrybucentras.lt

Taikos pr. 48a, Klaipėda

Mokslas
B kategorijos vairavimo kursai. Visą gruodį KALĖDINĖ nuolaida. Registruotis tel. 8 600 26154. El.p. klaipeda@vairuok.lt. Biure: H. Manto g. 31 – 3a, www.vairuok.lt. UAB “Gineida”. Kursai: buhalterinės apskaitos, sąmatininkų, kompiuterių, fotografijos, raštvedybos. Tel.: 8 678 68888, 8 46 380703. www.vev.lt. Sportinių šokių studija "Costa Rica" kviečia registruotis šokių pamokoms bei išbandyti naujieną Lietuvoje - ZUMBĄ. Registruokitės www.costarica.lt, tel. 8 659 30525.

SKALBYKLA
Teikiamos paslaugos: • Gyventojų patalynės, rankšluosčių, staltiesių, pledų, užuolaidų skalbimas. • Viešbučių, restoranų skalbinių skalbimas. • Transporto, autoservisų, pramonės ir kt. įmonių darbo rūbų skalbimas. Priėmimo punktas: Šilutės pl. 51, Klaipėda. Tel.: 8 46 340499, 8 698 43567. Iškvietimas į namus tel. 8 46 341778.

Nekilnojamasis turtas
Parduodamas 20 a. sklypas regioniniame parke, visos komunikacijos, asfaltas, projektas, stat. leidimas, 1 a. - 8000 Lt. Mūrinis 130 kv.m namas su 20 a sklypu „Bruzdelyne“, 1 kv. m - 3540 Lt. www. altusas.eu, tel. 8 659 11019. Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kūrenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 5-7 min. kelio pėsčiomis. Kaina sutartinė. Tel. 8 618 58746.

» Statybinių atliekų išvežimas » Sniego valymas ir išvežimas » Įvairios technikos nuoma » Žemės, remonto darbai

Tel. 8 46 300511
www.miestotvarka.lt

Parduoda
AKCIJA! Pigiai parduoda šarvuotas ir vidines duris. Kainos nuo 300 Lt. Šarvuotos nuo 400 Lt. Tel.: 8 603 10867, 8 640 17207. BALKONŲ STIKLINIMAS. Slankiojantys švediški anoduoto aliuminio profilių langai. Pertvarų, terasų montavimas. www. sistemax.lt, el.p. sistemaxlt @gmail.com. Mickevičiaus g. 38, Vilnius. Tel.: 8 675 66117, VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714.

– patikimas Jūsų partneris derybose su banku.

TELEFONSPYNĖS
• daugiabučiams ir privatiems namams • prekyba • montavimas • priežiūra

Statyba
Atliekame vidaus apdailos darbus. Pateikiame tikslias sąmatas. Tel. 8 657 92330. Apdailos meistrai remontuoja namus, butus. Konsultuojame, padedame supirkti medžiagas. Važiuojame į rajoną. Tel. 8 605 20156.

I.Kanto 42, Klaipėda,

Tel.:846 493429, www.digitalas.lt

www.baltus.lt J.Karoso g. 21, el.p. info@baltus.lt, tel./faks. (8 46) 254617

- jau ir „Lukoil“ degalinėse!

Skelbimai dienraštyje "15min" kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami
SMS žinutėmis:
1. Žinutės tekste rašyti: KLP (Klaipėda) (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau kaip 160 ženklų) ir siųsti telefonu 1395. 2. Sulaukus atsakymo žinutės, siųsti dar vieną žinutę, tekste įrašyti: KLP (Klaipėda) (tarpelis) Patvirtinu. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus įtrauktas į kliento sąskaitą. Neišsiuntus patvirtinimo(-ų), skelbimas nebus išspausdintas.

A98

95E

Taikos pr. 70

Šilutės g. 52

Priestotės g. 28

Liepojos g. 242

Visos naujienos vairuotojams - www.15min.lt

Daugiau informacijos: tel. Klaipėdoje (8 46) 257900, el. paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/eteris

ETERIS / 9
kinas
CINAMON
„Diena, kai sustojo Žemė“ (fantastinis) 12:00 14:15 16:30 19:15 21:30

T.Cruise'ą „išrišo“ vienerių dukra
Nors aktorius Tomas Cruise‘as buvo nominuotas net trims „Oskarams“, jo vaidyba, pasirodo, neįtikina dukrelės Suri.
Kasmet T.Cruise‘as persirengia Kalėdų Seneliu ir linksmina savo įvaikius - Isabellą ir Connorą - bei dukrą Suri. Tačiau pernai šventė nenusisekė: tuomet dar vienerių Suri tuoj pat sumetė, kad Kalėdų Senelis ne kas kitas, o jos tėvas. „Isabella ir Connoras - paaugliai, tad jie suvokia, jog tai netikras Kalėdų Senis. Bet kai mano vaidybą atskleidė Suri, buvau šokiruotas. Kostiumą

Suri tik pažvelgė į mane ir pasakė: „Ne, tėtuk“.
Sakė T.Cruise'as. man sukūrė Katie, ir pasirodydamas stengiausi būti kuo panašesnis į Kalėdų Senį, tačiau Suri tik pažvelgė į mane ir pasakė: „Ne, tėtuk“, - stebėjosi T.Cruise‘as. Aktorius pasižadėjo šiais metais pasistengti labiau.

T.Cruise'as šiemet ketina atsakingiau pasiruošti Kalėdų Senelio vaidmeniui. AFP/Scanpix nuotr.

„Hercogienė“ (drama) 14:45 17:15 19:30 21:45 „Kaip prarasti draugus ir atstumti žmones“ (komedija) 11:45 14:00 19:00 21:45 „Nenugalimas“ (Rusijos veiksmo filmas) 15:45 18:00 22:15

„Saulėlydis“ (mistinė romantinė drama) 10:45 13:15 16:15 „Transporteris 3“ (veiksmo) 15:15 17:30 19:45 22:00 „Madagaskaras 2“ (animacinė nuotykių komedija) 11:00 13:00 15:00 17:00 18:45 20:45 „Karantinas“ (mistinis siaubo trileris) 20:15 „Melo pinklės“ (kriminalinis trileris) 12:00 „007 Paguodos kvantas“ (veiksmo trileris) 10:45 13:00

tv šiandien
21.30 22.00 21.45

www.15min.lt/tvprograma

19.00

23.45

„Dviračio šou“
Lietuvos politinio satyrinio humoro laida. Laidos „reportažai“ visuomet neapsieina be savo sukurtų tipinių ir labai įdomių personažų. 15.00 Vaikų „Warner Bros.“ 15.30 TV serialas „Aistra“ (68). 16.35 TV serialas „Viktorija“ (98). 17.35 TV serialas „Buvusioji“ (59). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 TV serialas „Nekviesta meilė III“ (276). 19.40 Abipus sienos. Publicistikos laida. 20.30 Trečias nereikalingas. Realybės šou. 21.00 Kakadu. Pramoginė-informacinė laida. (N-7). 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjas V.Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 TV serialas „Sensacija“ (16) (N-14). 23.35 Plikšių juokeliai. Karštasis tuzinas (N-14). 00.35 TV serialas „Ligoninės priimamasis“ (214) (N-7). 01.35 Kovotojo kelias. Bušido (N-14).

„Daktaras Hausas“
Daktaro Hauso skyriuje atsirandančių žmonių ligos realiame pasaulyje yra tikros, bet praktiškai pasitaikančios itin retai arba medicinos pasaulyje beveik išnykusios. 15.05 Animacinis serialas „Simpsonai“ (4/20) (N-7). 15.35 TV serialas „Nupirkta meilė“ (68) (N-7). 16.40 TV serialas „Degantis kraujas“ (98) (N-7). 17.40 TV serialas „Liepsnojantis ledas“ (59). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 TV serialas „Broliai“ (66). 19.40 Kriminaliniai tyrimai. (N-7). 20.35 Skylė sienoj. TV žaidimas. 21.10 TV serialas „Moterys meluoja geriau“ (2/59) (N-7). 21.45 TV3 vakaro žinios. 21.50 TV3 sportas. 21.53 TV3 orai. 22.00 TV serialas „Daktaras Hausas“ (3/17) (N-14). 23.00 TV serialas „CSI Niujorkas“ (4/16) (N-14). 00.00 TV serialas „Džesika Flečer“ (7/5, 6) (N-14). 02.00 „Telejazz“. (N-14).

„Smogikas“
Detektyvą pakerta išdavikiška jo partnerio kulka. Pareigūnas nepasigailėjo kolegos, kuris per daug sužinojo apie bendrus policijos ir gangsterių darbus. 15.30 Animacinis serialas „Ateities miestas“ (52). 15.45 Animacinis serialas„Pokemonai V“ (48, 49). 16.35 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 17.45 TV serialas „Mentai. Žmogžudysčių skyrius III“ (15). 18.55 Sekundė iki katastrofos. Sensacijų dokumentika (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Akistata su Lietuva. Vedėjas A.Perednis. 20.40 TV serialas „Riba“ (12) (N-7). 21.45 „Smogikas“. Trileris. Rež. A.Norrisas. Vaid. Ch.Norrisas, M.Parksas, A.Waxmanas, A.Watsonas. JAV, 1991 m. (N-14). 23.40 Žinios. 23.50 Kriminalai. 23.52 Sportas. 23.54 Orai. 23.55 Geriausi pasaulio magai (kart.). 00.55 Vienam gale kablys (kart.).

„Tėvai ir vaikai“
Laida padeda spręsti šeimose iškylančias vaikų auklėjimo problemas. Įtampą, įvesdama pagrindines taisykles, sumažina auklė. 15.00 Populiarioji animacija. 16.00 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (35) (kart). 16.30 TV serialas „Labiau už viską“ (12). 17.30 TV serialas „Diagnozė: žmogžudystė“ (64) (N-7). 18.30 Šiandien. (su vertimu į gestų kalbą). 18.56 Sportas. 18.59 Orai. 19.00 Tėvai ir vaikai. Šeimos publicistika. 19.55 TV serialas „Neskubėk gyventi“ (36). 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Teisė žinoti. Politinių debatų laida. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 „24 valandos“ (5/8) (N-14). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 Elito kinas. Du Ingmaro Bergmano filmai. „Aistra“. Drama. Švedija, 1969 m. (N-14).

„Taip pat ir tavo mamą“
Du paaugliai išsiruošia kelionėn iš sostinės į nuostabų paplūdimį. Į kompaniją pasikvietę dešimt metų vyresnę moterį, jie paragauja kitokio gyvenimo. 09.30 TV serialas „Gimdymo skyrius“ (15) (N-7). 10.30 „Gera moteris“. Romantinė drama. Ispanija, Italija, Didžioji Britanija, JAV, 2004 m. 12.10 „Paslaptingas žodžių gyvenimas“. Drama. Ispanija, 2005 m. (N-7). 14.10 „Idealus draugas“. Kriminalinis trileris. Prancūzija, 2006 m. (N-7). 16.05 „Žmogžudystė mano namuose“. Trileris. Kanada, 2006 m. (N-7). 17.45 TV serialas „Merfio dėsnis“ (23) (N-7). 18.45 TV serialas „Elizos aistros“ (16). 19.45 Ieškokime geriausio! 20.30 TV serialas „Briugės bylos“ (16) (N-7). 21.30 „Juodoji aušra“. JAV, 2005 m. (N-14). 23.45 „Taip pat ir tavo mamą“. Drama. Meksika, 2001 m. (S). 01.35 Programos pabaiga.

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

10 / SPORTAS

www.15min.lt/sportas

Saldus revanšas
AURIMAS TAMULIONIS
a.tamulionis @15min.lt

metų viltis 2008
Naujienų portalas 15min.lt ir dienraštis „15min“ skelbia geriausiai šiemet pasirodžiusio jauno ir perspektyvaus Lietuvos sportininko rinkimus - „Metų viltis 2008“. Trys sportininkai, gavę daugiausiai balsų, bus apdovanoti sportiniais „Swatch“ laikrodžiais. „Metų viltis 2008“ rinkimai vyks iki šių metų gruodžio 31 d.

Trenerio Rimo Kurtinaičio debiutas prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vairo Europos taurės turnyre vakar buvo pažymėtas saldžiu vilniečių revanšu. Namuose žaidę lietuviai Mariupolio „Azovmaš“ komandą sutriuškino rezultatu 83:64 (22:19, 29:9, 18:19, 14:17).
Susitikimą taikliu metimu pradėjo visą „Lietuvos ryto“ kariauną prieš savaitę Ukrainoje palaidojęs „Azovmaš“ lyderis Khalidas El-Aminas (0:2), tuomet pelnęs net 32 taškus ir atvedęs savo ekipą į pergalę rezultatu 76:66. Atsakymų į vikriojo 178 cm svečių įžaidėjo mįslę rungtynių pradžioje neradę vilniečiai nutarė pasinaudoti savo priekinės linijos privalumais. Galingai po krepšiais rungtyniavęs Marijono Petravičiaus ir Milko Bjelicos tandemas „Azovmaš“ aukštaūgius Tomą van der Spiegelį ir Sergejų Liščiuką priverstinio poilsio, surinkus po 3 pražangas, išsiuntė sužaidus vos 5-ias minutes ir trūktelėjo šeimininkų vežimą į priekį (8:4). Matydamas, jog „Azovmaš“ milžinai snaudžia, darbo vėl ėmėsi K.El-Aminas. Iš pažiūros apkūnus 29-erių amerikietis smeigė penkis taškus iš eilės ir Ukrainos čempionai vėl persvėrė svarstykles į savo pusę (11:17). Tačiau paskutinės pirmojo kėlinuko akimirkos priklausė „Lietuvos ryto“ ekipos kapitonui Steponui Babrauskui.

„Lietuvos ryto“ kariauną į pergalę vakar vedė 32 naudingumo balus surinkęs Ch.Eidsonas (su kam.). I.Gelūno nuotr.

Giedrius Titenis: 19 metų plaukikas iš Anykščių Pekino olimpinėse žaidynėse sugebėjo prasibrauti iki pusfinalio. 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje jis užėmė aukštą 12 vietą. Distanciją G.Titenis įveikė per 1 min. ir 0,66 sek. Išrinktas vienu iš trijų didžiausią pažangą padariusių Lietuvos sportininkų. „Metų viltį 2008“ išrinkite www.15min.lt

Kovingumo niekada nestokojantis gynėjas surinko 7-is taškus, sugrąžindamas pranašumą vilniečiams (22:19).

Tritaškių liūtis
Jei pirmosios dešimt mačo minučių priminė kovą dantis už dantį, tai antrajame kėlinyje žaidimas vyko tiesiog į vieną krepšį. Neperžengiamą gynybos sieną prie savojo krepšio pasistatę šeimininkai daugiausia laiko leido kitoje aikštelės pusėje, kur taiklių tritaškių metimų liūtyje maudė svečius iš Ukrainos. Net 7-ias tritaškes bombas per kėlinį pataikę „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš pertrauką pasistatė solidžią 23-ų taškų tvirtovę (51:28).

Pailsėję ukrainiečiai tarsi pabudo ir vėl pradėjo priešintis. Keturis taškus iš eilės surinko T.Van der Spiegelis, dvitaškį pridėjo lietuvis Simonas Serapinas, o kai tritaškį „įsūdė“ Dijonas Thompsonas, „Lietuvos ryto“ pranašumas pavojingai susvyravo (56:39). Tačiau atšipusius puolimo dantis per didžiąją pertrauką pagalandusi „Azovmaš“ komanda ir toliau aplaidžiai gynėsi, todėl viskas, ką svečiams pavyko išpešti trečiajame rungtynių kėlinyje, buvo vienu tašku sumažinta šeimininkų persvara (69:47).

Tikrasis generolas
Lemiamo ketvirčio pradžioje tolimu taikliu metimu apie save vėl priminė tuščią antrą ir trečią kėlinį sužaidęs K.El-Aminas (71:50). Vėliau porą kartų šeimininkų gynybą „išmaudė“ Marcas Salyersas ir Ukrainos čempionai vėl šiek tiek priar-

Esu patenkintas ekipos gynyba. Komanda teikia labai daug vilčių.
Sakė R.Kurtinaitis.

tėjo (75:58). Tačiau tvirtai savo rankose laikytų rungtynių vadelių iš „Lietuvos ryto“ krepšininkų svečiams išplėšti nepavyko. Ketvirtosios Lietuvos vicečempionų varžybos Europos turnyro E grupėje baigėsi 2-ąja vilniečių pergale (83:64). Rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ gretose žaidė beveik be klaidų atakavęs B.Milisvlijevičius (24 tšk., 6/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 6 rez. perd., bet 5 klaidos), tačiau tikrasis vilniečių armijos generolas vakar buvo Chuckas Eidsonas (14 tšk., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 5 per. kam., 4 blok. ir 32 naud. balai). Svečių ekipoje daugiausiai, po 12, taškų pelnė S.Serapinas ir K.El-Aminas. Kitas rungtynes Europos taurėje „Lietuvos ryto“ krepšininkai žais jau kitais metais, sausio 6-ąją, išvykoje prieš Vilerbano ASVEL klubą. Rungtynių fotogaleriją rasite www.15min.lt

dienos citata
Kiekvieną dieną jaučiuosi vis geriau. Patinimas jau praėjo. Antradienį jau šiek tiek treniravausi. Tačiau dar nežinau, kada tiksliai grįšiu į aikštelę, kiekvieną kartą žiūrėsime kaip jausiuosi.
Teigė čiurnos traumą besigydantis Klivlendo „Cavaliers“ puolėjas Žydrūnas Ilgauskas.

UAB “Veltoma” ámonës vadovas Marius Rinkûnas
skolø iðieðkojimas | teisinës paslaugos

Savaitës skolininkas

sprintas
Futbolas

Ralio šeima neteko „Subaru“
Motyvuodama pasauliniu ekonomikos sunkmečiu „Subaru“ ekipa vakar pranešė pasitraukianti iš pasaulio automobilių ralio čempionato (WRC).
Apie pasitraukimą iš kitų metų WRC vakar pranešė „Fuji Heavy Industries“ (FHI) koncerno, kuriam priklauso „Subaru“ automobilių gamykla, valdybos pirmininkas Ikuo Mori. „Sparčiai blogėjanti pasaulinė ekonominė situacija neaplenkė ir mūsų kompanijos. Siekdami sumažinti išlaidas ir nenorėdami prarasti gero „Subaru“ vardo, nusprendėme pasitraukti iš WRC“, - FHI koncerno motyvus vakar su ašaromis akyse dėstė I.Mori. Neseniai pasibaigusiame

Kaunas Maironio g. 13-5, LT-44250 | Tel. +370 37 222 239 | El. p. info@creditum.lt Vilnius Lvovo g. 9, LT-09313 | Tel. (+370 5) 2653014 | El. p. info.vilnius@creditum.lt

www.creditum.lt

3-iąją vietą Škotijos futbolo lygoje užimančios Edinburgo „Hearts“ ekipos kapitonas Christophe Berra (nuotr.) užsiminė galvojantis apie galimybę palikti„širdžių“ ekipą.„Turiu ambicijų rungtyniauti aukštesnėje lygoje, galbūt Anglijoje“, teigė 23-ejų škotas. 4 mln. svarų sterlingų (15,4 mln. Lt) vertinamu gynėju domisi „Premier“ lygoje žaidžiantis Boltono „Wanderers“ klubas.

Šių metų WRC sezone „Subaru“ komandinėje įskaitoje liko trečia. AFP/Scanpix nuotr.

Krepšinis
Kauno „Žalgirio“ klubas nusprendė nepratęsti sutarties su Tomu Masiuliu. Spalio mėnesį komandą papildęs 33-ejų 205 cm ūgio puolėjas Lietuvos čempionų gretose LKL pirmenybėse žaidė 9-is susitikimus, kuriuose vidutiniškai surinkdavo po 2,6 taško ir atkovodavo 3,4 kamuolio. Eurolygoje T.Masiulio statistika buvo - 4 rungt., 0 tšk., ir 2,3 atk. kam.

Pasitraukus „Subaru“, WRC neteko vieno iš savo simbolių.
Sakė D.Richardsas.

šių metų WRC sezone „Subaru“ gamyklinių komandų įskaitoje liko trečia. Ralio istorijoje „Subaru“ važiavo jau beveik 20 metų (nuo 1989-ųjų), tris kartus tapo nugalėtoja komandinėje įskaitoje (1995, 1996 ir 1997 metais).

Ralis neteko simbolio
Už „Subaru“ ekipos automobilio vairo yra sėdėjusios tokios žvaigždės kaip Carlosas Sainzas, Colinas McRae ar Richardas Burnsas, o šiemet komandos garbę gynė

Petteris Solbergas ir Chrisas Atkinsonas. „Pasitraukus „Subaru“, WRC neteko vieno iš savo simbolių, turėjusių daugybę gerbėjų visame pasaulyje“, - sakė „Subaru“ komandos direktorius Davidas Richardsas. Iš kitų metų WRC praėjusią savaitę pasitraukus ir „Suzuki“ kompanijai, 2009ųjų pirmenybėse kol kas žada varžytis tik dvi gamyklinės komandos - šių metų čempionė „Citroen“ ir 2-ojoje vietoje likusi „Ford“.

Patirtis ir kokybė
atnaujins bet kurį automobilį.
Skambinkite tel. 8 615 72179 Rašykite info@autopaint.lt

suklydome
Vakar dienos numeryje įsivėlė klaida. Donatas Motiejūnas nesimokė „Žalgirio - A.Sabonio mokykloje“. Talentingas 18-metis puolėjas - Kauno krepšinio mokyklos, kuri dabar vadinasi „Aisčiai“, auklėtinis. klaida@15min.lt.

Puslapis parengtas pagal Eurocupbasketball.com, WRC.com, Krepsinis.net, Teamtalk.com ir „15min“ inf. A.Pliadžio nuotr.

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

www.15min.lt/pramogos

PRAMOGOS / 11
Valdemaros horoskopai
AVINAS. Jums tikriausiai patiks, nes šį trečiadienį visiškai šalia jūsų skris akimirkos laimė arba laiminga akimirka. Jums telieka leisti jai nutūpti ant jūsų peties. Tereikia žinoti laiką ir vietą. JAUTIS. Ieškokite lobio. Ir dar nežinia kokia nors avantiūra gali pasiteisinti. Tereikia tikėti ir nebijoti. Bet jūs sugebate labai gerai skaičiuoti ir tam skiriate daug laiko. Kol skaičiuojate - kažkas iš panosės gerovę susirenka. DVYNIAI. Jei tik reikės - tai ir patriukšmaukit. Dirbdami darbus ne iš eilės - nudirbsite daugiau, bet daugiau personų suerzinsite. Jei kas nors barsis, ramiai paatviraukite, ką apie jį(ją) galvojate. VĖŽYS. Šį trečiadienį jums duodama suvokti, kad ir pačiomis tuščiausiomis valandomis galima rasti savyje pakankamai dvasinių jėgų ir pačiam stotis bei silpnesnį kelti. LIŪTAS. Jei tik esate atsilikęs nuo grafiko ir turite neatliktų rašto darbų, tai tik rankoves atsiraitokite, liaukitės burbėti ir dirbkite, dirbkite, dirbkite. Gyvenimas darbščius Liūtus myli. MERGELĖ. Šią dieną vis versite laikraščius ir ieškosite visokiausių horoskopų. Nejaugi manote, kad jei patys nesugebate priimti svarbių sprendimų, kaip jums gyventi, patars horoskopas? Juokas! SVARSTYKLĖS. Visokiausiomis spalvomis pražys trūkumai. Jei tik buvo koks trūkumėlis pumpurėlis, tai dabar sužys lyg koks bijūnas. Labai padės mokėjimas įvardyti savo trūkumus ir pasidžiaugimas mažais dalykais. SKORPIONAS. Įdomu tai, kad šią dieną jums pačiam reikia saugotis savojo impulsyvumo. Labai tikėtina, kad įsiūbuosite audrą ir pačioje mažiausioje stiklinėje. ŠAULYS. Labiausiai seksis šiek tiek išsekusiems, pavargusiems ir pagyvenusiems Šauliams. Seksis tiems, kurių gyvenimas iki šios dienos buvo lyg rogučių bruzginimas besniegiu grindiniu. Turite kažką prisiminti! OŽIARAGIS. Keisti dalykai darysis jūsų gyvenime. Būdamas ramus, santūrūs ir, geriausiu atveju, nevėluodamas visur atsirandate, o šią dieną visur vis paskubėsite. VANDENIS. Kad nesijaustumėte gyvenimo vidutinioku, pasipuoškite apyrankėmis. Galite pajausti, kaip jūsų viduje formuojasi kažkoks burbuliukas: lyg agresija, lyg pavydas. ŽUVYS. Reikalaukite teisingumo sau. Tiesa, yra sąlyga - turite būti vertas to teisingumo. Tam, kad niekas nesukaustytų jūsų gyvenimo kokiomis nors grandinėmis - pasipuoškite aukso bei sidabro grandinėlėmis.

Skaitmeninis kodas: tiesiogiai iš namų
1hewevgjrw2gjbsn GEDIMINAS wt2ffrthy32hyttr GASIULIS dfgtr21rtgrasyut g.gasiulis rtiuiytgrtg2154r @15min.lt grotyfvwtrrthyng

Aną vakarą mano kambaryje ir musė negalėjo praskristi nepastebėta - apstačiau visus kampus apsaugos kameromis.
Ne, apie muses nerašysiu, nes jų šiuo metu tiesiog nėra. Šįkart apie vaizdo stebėjimo kameras. Visos mano išbandytos kameros jungėsi tiesiai į kompiuterį ir, kaip bebūtų keista, didelių problemų nekilo. Sunkiausia buvo pabaigus testus surinkti kamerų „komplektus“, sudėti viską į dėžes ir uždaryti. Ypač uždaryti - išvynioti laidai kažkodėl „išsipūtė“ ir nebetilpo ten, kur buvo.

Biurui
Pirmiausia iš dėžių ištraukiau dvi rimčiau atrodžiusias gamintojo „D-Link“ kameras: DCS-3410 ir DCS-920. Pirmoji šiek tiek panaši į daugumoje biurų „sustatytas“ kameras. Galvojau, bus sunkiausia prijungti, tai nuo jos pradėjau. Kur tau - įdiegus

programą užteko pakeisti kelis nustatymus kompiuteryje ir prijungta kamera pradėjo tiesioginę transliaciją nuo mano stalo. Vaizdas kokybiškas, bet nespalvotas. Niekada nesupratau, kam to reikia, gi spalvų koduotė nebeužima daug vietos... Įjungiau naktinį režimą, judesio detektorių, išjungiau šviesas ir praėjau. Vaizdą, kaip sutarėm, įrašė į kompiuterį. Deja, kiek beieškojau, automatinio fokusavimo neradau jei vagišius prabėgs labai arti kameros, matysis tik dėmė. Visgi ši kamera skirta profesionaliam vartojimui, o programinė įranga leidžia sujungti keliasdešimt kamerų vienu metu, taigi jei ne viena, tai kita nedorėlį vis tiek nufi lmuos. Sujungti kameras galima tiek įprastomis video-audio jungtimis, tiek „internetiniu“ kabeliu. DCS-3410 nėra atspari vandeniui, bet su specialiu „nameliu“ gali būti naudojama ir lauke. Kaina apie 1200 Lt. Kur kas pigesnis variantas - į internetinę kamerą panaši DCS920. Didelės raiškos ar kokybės tikėtis neverta, bet dar-

bą atlieka - fi lmuoja, įrašo, be to, ją galima prijungti bevieliu ryšiu. „Prilipdai“ kur paluby ir niekas nemato, kad yra stebimas. Palaikomas G bevielio ryšio standartas, taigi „sudėjus apsaugas“ ryšys bus koduotas ir niekas jūsų „nenulauš“. Kaina - apie 350 Lt.

lapio galėsite stebėti vaizdą savo darže ar m iega majame.

Namams
Kai atsibodo „žaisti“ su nespalvotu vaizdu, išpakavau dv i „stilingesnes“ gamintojo „Logitech“ kameras: „Outdoor Add-On“ ir „Indoor“. Tiesiog taip ir vadinasi. Pastato viduje statoma „Indoor“ buvo kartu su „valdymo sistema“ - rozetės kištuku, kurio laidas baigiasi USB jungtimi. Įsidiegti sugebėtų ir vaikas: įdedi CD, viską „suinstaliuoji“, jungi kištuką į rozetę, USB - į kompiuterį, tada jungi kamerą į rozetę ir truputį palauki. Vien tai leidžia suprasti, kad „Logitech“ nusitaikė į namų vartotojus. Kartu įjungiau ir kitą, lauke statomą „Outdoor Add-On“ kamerą. Ši, nieko nelaukusi, pati prisijungė prie sistemos. Abi rodo spalvotą vaizdą, vėlavimas - minimalus. Programinė įranga taip pat viską daro už vartotoją: užfi ksavus judesį vaizdą įrašo ir net gali atsiųsti įspėjimą el. paštu ar SMS. Negana to, net nebūdami namuose, internetu prisijungę prie specialaus tinklaTobulybė? Patogumu - taip, bet sveikatai ne į gera. Mat kameros tiesiogiai neprijungtos prie kompiuterio, taigi įrašas vienu metu „skrenda oru“. Gal viskas „surėdyta“ saugiai, bet elektromagnetinės bangos gera nežada. Straipsnių apie jų poveikį apstu, kas nenori, gali netikėti, bet atsarga gėdos nedaro. Vis dėlto abi „Logitech“ kameras galima įsigyti už maždaug 1300-1400 Lt ir įjungti šalia priešo durų. Nauda dviguba.

15 kg

skani idėja
Šeštadieninės bandelės
Tešlai: sausų mielių, 1 a.š. cukraus, žiupsnelio druskos, 2 kiaušinių, 1 stiklinės šilto pieno, miltų. Įdarui: sūdytų lašinukų, svogūno, raudonėlių prieskonių. Sausas mieles (vieną pakelį) užpilkite 3 šaukštais šilto vandens, užberkite žiupsnelį cukraus. Pastatykite šiltai, kol pakils. Į dubenį supilkite miltus, pašildytą pieną, cukrų, druską, kiaušinius ir pakildintas mieles. Suminkyta tešla turi būti minkšta. Pastatykite šiltai dar 1 val.(tešla turi pakilti). Kol tešla kyla, pasiruoškite įdarą: smulkiai supjaustykite lašinukus, žalią svogūną ir viską sumaišykite įberdami raudonėlių prieskonių. Tešlai pakilus, formuokite nedidukes bandeles, į kiekvieną įdėdami paruoštą įdarą. Kepkite iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje, kol gražiai paruduos. Skanaus linki Lilija!

sudoku
3 8 5 8 5 6 7 4 3 2 7 ? 9 2 6 4 8 4 5 9 2 5 1 8 4 3 8
Sunkus Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės S.Woods knygą „Pasiekti namus“.

Dienos horoskopai visiems ženklams www.15min.lt/horoskopai

mano augintinis

Skanios idėjos autorius apdovanojamas austriškais „Kotanyi“ prieskoniais. Prizą atsiimti „15min“ redakcijoje, A.Goštauto g. 40B. Siųskite savo receptą ir patiekalo nuotrauką redakcija@15min.lt.

Nesibaigiantys sudoku www.15min.lt/sudoku

Nieko nėra geriau, kaip akimirka ramybės…

Vardas - Hana. Veislė - Kanados sfinksė. Amžius - 8 mėnesiai. Mėgsta - sėdėti ant radiatoriaus ir ant šeimininko peties, gaudyti lazerio švieselę. Bijo - nagučių karpymo ir veterinarės. Šeimininkai - Skirmantė ir Evaldas.

Visą fotogaleriją rasite www.15min.lt/augintinis

2008 GRUODŽIO 17 D., TREČIADIENIS

12 / PRAMOGOS

Amžius jų nesugadino
Daugiau kaip po dešimties metų, išvengę amžiaus žymių ant savo veidų, aktoriai 33-ejų Kate Winslet ir 34-erių Leonardo DiCaprio vėl kartu pozavo fotografams. Šįsyk filmo „Nerimo dienos“ (angl. „Revolutionary road“) premjeros proga.
Užvakar Los Andžele vykusios premjeros metu garsenybės atrodė ne prasčiau nei prieš vienuolika metų, 1997-aisiais, pristatant žymųjį „Titaniką“, pasaulį pavergusią romantinę meilės istoriją. Ypač daug pagyrų sulaukė Kate Winslet. Būdama dviejų vaikų motina, aktorė atrodė žavingai ir kerėjo stebėtojus liekna ir įdegusia figūra. Premjeros vakarą K.Winslet įrodė, kad praėjusį mėnesį žurnalo „Vanity Fair“ viršeliui darytos nuotraukos iš esmės ne koreguotos, o ji tiesiog yra puikios formos. Per dešimtį metų K.Winslet gerokai pasikeitė - ilgus rudus plaukus ji pakeitė dailiai sušukuotais trumpesniais šviesiais plaukais. Ji taip pat numetė svorio ir yra kur kas lieknesnė nei būdama 20-ies. Anksčiau aktorė tvirtino tyčia nemesianti svorio, nes nenorinti derintis prie „Holivudo standarto“ ir buvo vienu tų retų pavyzdžių, kuomet apkūnios moterys patenka į aukščiausio lygio filmus.

www.15min.lt/pramogos

miestas ir seksas
RAMUNĖ PAJUODYTĖ
Psichologė-psichoterapeutė seksas@15min.lt

Abejonės dėl antro bandymo
Sveiki. Su draugu draugavome trejus metus, išsiskyrėme dėl nuolatinių nesutarimų. Jis porai mėnesių buvo išvykęs, grįžo, susitikom, ir vėl pajutau šiltus jausmus, nors kai jis buvo išvykęs, stengiausi apie jį negalvoti. Kai grįžo, praleidom daug laiko kartu - vėl bučiniai ir pan. Oficialiai draugystės neatnaujinome, aš net patariau jam ieškotis kitos panelės. Jis ėjo į pasimatymą, tada visą laiką galvojau, ką jie veikia, man buvo skaudu. Jis mane vis dar myli, bet nežinau, ko pati noriu. Bijau atnaujinti rimtus santykius, draugystės metu jaučiausi varžoma. Norėčiau, kad jis būtų laimingas ir bijau, kad nepavykus atnaujinti santykių, sutrukdysiu jo pilnaverčiams santykiams su kita. Bijau, ir dėl to, kad jį paleidusi, po kurio laiko susivoksiu, jog jis buvo tas vienintelis. Pagarbiai, Inga Sveika, Inga. Iš tavo laiško man atrodo, kad šiuo metu tu tikrai nesi pasiruošusi skirtis su vaikinu. Nesiplėšyk, neapgaudinėk savęs, nesistenk neigti savo jausmų vaikinui ir nesielk kvailai, siūlydama jam eiti į pasimatymą su kita, o po to grauždamasi dėl to nagus, „Oi, ką gi jie ten veikia kartu? Ai, ai, ai..“. Nustok kankinti ir skaudinti pati save ir savo draugą.

„Titaniko“ balandėliai K.Winslet ir L.DiCaprio 1997-aisiais per „Oskarų“ apdovanojimų teikimo ceremoniją...

Antras šansas
Pabandykite dar sykį, gal jūs turite dar vieną šansą. Treji metai vis dėlto nėra trys mėnesiai. Stiprūs jausmai ir romantika draugui grįžus rodytų, kad buvot vienas kito labai pasiilgę, kad jums trūko vienas kito, nors tu ir bandei apie jausmus negalvoti. Tu tikrai nesi viena atsakinga už santykių sėkmę ar nesėkmę - juolab už tai, ar draugas bus laimingas - gyvenime garantijų niekada nėra, abu įdedate savo indėlius, renkatės kaip gyventi. Jei jautiesi varžoma, bandyk įnešti daugiau laisvės į jūsų santykius, pasikalbėk su juo apie tai, ko tau norėtųsi. Bandykit tobulint santykius abu, juk ilgalaikiai artimi santykiai - tai didžiulis darbas, abiejų žmonių pastangos: girdėti vienas kitą, klausytis, prisitaikyti, toleruoti. Trūkumų turi visi, klausimas - kiek tu gali juos priimti ir kiek draugas pasiruošęs atsižvelgti į tai, kas tau svarbiausia santykiuose, o taip pat kiek tu pati pasirengusi įsiklausyti į jo norus. Sėkmės! Daugiau Ramunės komentarų - www.15min.lt/santykiai

rės gražus šeimos gyvenimas slepia baimę dėl vaikų, abejones dėl savo gebėjimų, nerimą dėl karjeros, nesugebėjimą mylėti ir nuolatinę jausmų vaidybą. Rutina slegia sutuoktinius ir jie nusprendžia su vaikais išvažiuoti gyventi už Atlanto - į Prancūziją. Tačiau pokyčiai atneša ne laimę, o kivirčus, nepa-

grįstus kaltinimus, pavydą ir dar didesnį susvetimėjimą. „Nerimo dienos“ šiemet „dalyvauja“ net keturiose „Auksinių gaublių“ nominacijose. Filmas pretenduoja į geriausios dramos vardą, K.Winslet į geriausios aktorės vardą dramos kategorijoje,

...Užvakar Los Andžele filmo „Nerimo dienos“ premjeroje.

Vėl meilės drama
Filmo „Nerimo dienos“ režisierius - K.Winslet sutuoktinis Samas Mendesas. Tai pirmoji kino juosta, kurioje pora dirbo kartu. Filmas sujungia ir kitą, vieną žymiausių kino istorijoje, „Titaniko“, porą. K.Winslet ir L.DiCaprio vaidina jaunus vyrą ir žmoną, turinčius du vaikus. Veiksmas vyksta šeštajame XX amžiaus dešimtmetyje. Iš išo-

L.DiCaprio - toje pačioje kategorijoje tik tarp vyrų, o filmo režisierius S.Mendesas gali tapti geriausiu metų režisieriumi. Lietuvoje „Nerimo dienų“ premjeros teks palaukti iki kitų metų sausio 30-osios. Daugiau naujienų iš pramogų pasaulio skaitykite www.15min.lt

porelė

Atsiųskite mums pačią orig inaliausią savo nuotrauką, parašykite, kiek laiko jūs drau vienas kitą mylite. Kiekvie gaujate ir už ką labiausiai ną antradienį skelbsime por ą-nugalėtoją ir įteiksime dovanų kuponą. Laiškų lauk jai „Mambo“ picerijos 50 iame adresu konkursai@ Lt 15min.lt
„Mambopizza“ restoran us rasite: Vilnius: „Baltas tiltas“, Upė s g. 6; P.C. „Akropolis“, Ozo g. 25; Gedimino pr. P.C. „BIG“, Ukmergės g. 37; 369; P.C. „Maxima“, Gab ijos g. 30. Klaipėda: P.C. Taikos pr. 61. Kaunas: P.C. „Akropolis“, „Akropolis“, Karaliaus Min daugo pr. 49.

„15min“ porelės konkurs as!

Kartu 31 metus ir vis dar myli vienas kitą. Jie dažnai žiūri vienas į kitą, vaikšt rankų, kartu dirba ir pra o susikabinę už mogauja. Jie tvirtina, kad netiesa, jog meilė trunka Jų nuomone, meilė po dra tik trejus metus. ugystės ir santuokos metų tampa brandesnė, atsiran atsakomybės, gailestingum da daugiau o, užuojautos, noro padėti vienas kitam. Anot jų, gyv kumus visuomet lengviau enimo sunpakelti dviese.

Gra žina ir Albinas

Visą fotogaleriją rasite www.1 5min.lt /porele

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful