08 07 24

Vilnius
ŠIANDIEN
Gaisras naktį šokdino visą daugiabutį

ISSN 1822-2749.

Numeris 133 (642).

2008 m. liepos 24 d., ketvirtadienis

Tiražas 88 000

2 psl.
Žydų kapinėse - pirmieji radiniai 3 psl. Investicijos į studentus: pirmieji žingsniai 6 psl. Sibire - planuoti ir netikėti atradimai

Troleibusas lyg šiukšliadėžė
Nemalonaus kvapo ir murzinas viešasis transportas - vilniečių kasdienybė, tačiau šiai problemai spręsti specialistai neranda vaistų. Trūksta valytojų, o keleiviai transporto priemones prišiukšlina sparčiau, nei spėjama valyti.
Visi miesto troleibusai ir autobusai valomi kasdien, tačiau kruopščiai šveičiami tik 1-2 kartus per mėnesį. Valytojams kuopiant prišiukšlintas transporto priemones, kartu patikrinama ir jų techninė būklė, remontuojamos sugedusios dalys. „Valydami troleibusus, randame įvairių daiktų - krepšelių su maistu, lietsargių ir panašiai. Darbas nėra lengvas, ypač kai žinome, jog kaskart šiukšlių surinksime ne mažiau, kad ir kaip kruopščiai bevalytume“, - atviravo bendrovės „Corpus A“, užsiimančios troleibusų valymu, vadybininkė Erika Balčiūnaitė. Vieno troleibuso valymui tenka 13 Lt: 5 Lt skiriami išorei nuplauti, 8 Lt - vidaus valymui. Šiuo metu sostinėje yra 320 troleibusų. Vasarą iš jų kasdien į gatves išrieda 195.

7 psl.
Jūros šventės puošmenų montavimui - visa naktis

14 psl.

„Padauginus skaičius, tai tikrai nepigus malonumas, tačiau norime, kad miestiečiai įliptų į švarų, o ne į pridergtą transportą“, „15min“ tikino savivaldybės įmonės „Vilniaus troleibusai“ generalinis direktorius JoKeleiviams šiukšlinant kur papuola, troleibusus valantys darbuotojai čia randa visokio „gėrio“ - nuo priklijuotos kramtomo- nas Bagdonavičius. Nukelta į 3 psl. sios gumos iki pridergtų kampų. T.Gorbačo nuotr.

ORAI
Šiandien Vilniuje
dieną +27 °C naktį +15 °C

Airijoje įkliuvo lietuvių narkomafijos gauja
Airijos pareigūnai skelbiasi demaskavę vieną didžiausių narkomafijos gaujų šalyje, kurios šerdį sudaro lietuviai. Airijos pareigūnai šią savaitę sulaikė didžiausią iki šiol metamfetamino ir kanapių siuntą, kuri, pirminiais skaičiavimais, verta mažiausiai pusės milijono eurų (apie 1,7 mln. litų). Anot airių pareigūnų, šią siuntą į šalį atgabeno ir parduoti ketino lietuvių narkomafijos gauja. Pasakyti tikslios narkotikų vertės pareigūnai nesiryžta, kadangi iki šiol jiems pavyko sulaikyti tik nedidelį metamfetamino kiekį.

Mobilūs oro kondicionieriai

2 psl.

8 psl.

Tel. (8-5) 2498424, www.medgana.lt

2

Vilnius

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

Gaisras naktį šokdino visą daugiabutį
Karina Ziminaitė Andrius Vaitkevičius
redakcija@15min.lt

Pašilaičiuose, Gabijos gatvėje, viename daugiabučių trečiadienio naktį kilęs didelis gaisras nusiaubė 3 kambarių butą devintajame namo aukšte ir į lauką išvijo laiptinės gyventojus.
Žmonės per gaisrą nenukentėjo, o jo padaryti nuostoliai skaičiuojami tūkstančiais. Į Bendrąjį pagalbos centrą apie gaisrą buvo pranešta naktį, po 1 val. Ugniagesius apie degantį butą informavo žmonės, gyvenantys priešais esančiame name. Gaisrininkų teigimu, jiems atvykus į nelaimės vietą, ugnis jau veržėsi pro buto langą. Iš viso į nelaimės vietą buvo išsiųsti 6 ugniagesių automobiliai. Kilus gaisrui, šeimininkų bute nebuvo. Tačiau, ugniagesiams laiptais pakilus iki buto durų, prie jų pasirodė ir buto šeimininkai, kurie gelbėtojams atrakino šarvuotąsias duris.

„Kai pamatėme pro langus besiveržiančią liepsną, pasidarė neramu. Jei mums dar būtų reikėję pjauti buto duris, būtume sugaišę dar ilgiau, liepsna galėjo išplisti“, - „15 min“ įvykio vietoje sakė gaisrą gesinę ugniagesiai. Pasak gelbėtojų, namo gyventojų evakuoti neprireikė, nes žmonės, pajutę pavojų, patys išėjo į lauką. Dauguma jų su savimi pasiėmė ir savo augintinius - šunis, triušį. „Išgirdau triukšmą, pro langą pamačiau daugybę gaisrinių, o gretimoje laiptinėje atvira liepsna degė butas devintajame aukšte. Iš laiptinės, kurioje įvyko nelaimė, žmonės ėjo į lauką. Dauguma, atrodė, nė nesuprato, kas vyksta, buvo tik išlipę iš lovos. Vienas liudininkų minėjo, kad šeimininkai buvo išvykę švęsti gimtadienio“, - nakties įvykius pasakojo gretimoje namo laiptinėje gyvenanti Asta. Gaisras buvo užgesintas maždaug per 20 minučių. Ugnis visiškai nuniokojo vieną degusio buto kambarį su baldais ir kitu turtu. Kad gaisras vėl neįsipliekstų, ugniagesiai kam-

Devintajame aukšte esančiame bute (nuotr. d.) kilusį gaisrą gesino didelės ugniagesių pajėgos.

A.Vaitkevičiaus nuotr.

baryje likusius smilkstančius daiktus išmetė į lauką. Įvykio vietoje blogai pasijuto buto šeimininkas. Jį apžiūrėję medikai teigė, kad vyriškis sunegalavo stipriai susijaudinęs. Gaisro priežastis kol kas nežinoma, ją nustatys eks-

pertai. Dėl įsiplieskusių liepsnų nuostolių patyrė ne tik sudegusio buto šeimininkai, bet ir žemiau gyvenantys žmonės - jų butus, gesinant gaisrą, užliejo vanduo. Tvindydamas visą laiptinę, vanduo sruvo ir per gaisrą name sprogus radiatoriui.

Kai pamatėme pro langus besiveržiančią liepsną, pasidarė neramu. Jei dar būtų reikėję pjauti buto duris, būtume sugaišę, liepsna galėjo išplisti.
Sakė gaisrą gesinę ugniagesiai.

„15MIN“ GREITOJI PAGALBA

Svetimkūnis akyje
Jolanta Serapinienė
„Northway“ medicinos centro gydytoja Į akis gali patekti dulkių, blakstienų, smėlio smiltelių, smulkių vabzdžių. Akies nereikėtų trinti. Jei svetimkūnis aiškiai matomas, jį galima pabandyti pašalinti sudrėkintu minkštos servetėlės kampu, marlės tamponu ar nosine. Jei nepavyksta – plauti vandeniu, pilant jį į vidinį akies kampą. Gali padėti ir tokia procedūra – jei svetimkūnis yra po viršutiniu voku, paimkite voką už viršutinių blakstienų ir patemkite žemyn ant apatinio voko. Jei svetimkūnis įstringa akies obuolyje, būtina kreiptis į gydytoją.
Piešė J.Jažauskas

vasara
Liepos
Artimiausiomis dienomis šalyje vyraus saulėti ir be lietaus orai. Šiandien bus 2328 °C šilumos. Ateinančią naktį oro temperatūra 14-17, rytoj dieną nuo 24 iki 29 °C šilumos.
N.Radevič nuotr.

orai

Šiandien
Varduvininkai: Dargvilas, Dargvilė, Kristina, Kristoforas, Kunigunda, Živilė. Dienos info: saulė teka 05:16, leidžiasi 21:34, dienos ilgumas 16:18. Pilnatis.

Giedra

ketvirtadienis

24

Mažai debesuota Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas Dublinas Heraklionas Lisabona Londonas Madridas Maskva +31 °C +27 °C +19 °C +28 °C +27 °C +27 °C +34 °C +27 °C
Odesa Paryžius Praha Ryga Roma Talinas Varšuva Zagrebas +32 °C +28 °C +24 °C +26 °C +30 °C +22 °C +29 °C +22 °C

Trumpalaikis lietus

Lietus

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda

ketvirtadienį

penktadienį

šeštadienį

Lietus su perkūnija

dieną +27 °C +26 °C +24 °C

naktį +15 °C +16°C +14 °C

dieną +28 °C +28 °C +25 °C

naktį +15 °C +15 °C +14 °C

dieną +28 °C +28 °C +26 °C

Šlapdriba

Sniegas

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

Vilnius

3

Troleibusas - lyg šiukšliadėžė
Karolis Vaitkevičius
k.vaitkevicius@15min.lt

BALSAS
Kaip vertinate tvarką viešajame transporte?

Atkelta iš 1 psl. Anot „Vilniaus troleibusų“ vadovo, įmonei, valančiai troleibusus, keliami aukšti reikalavimai – viešasis transportas turi būti kruopščiai išplautas ir dezinfekuotas. „Negalime pasakyti, kad esame visiškai patenkinti valymo darbų kokybe, tačiau įvertiname tai, kad įmonė susiduria su darbo jėgos trūkumu“, - samprotavo J.Bagdonavičius. Pasak pašnekovo, troleibusų parkui, jei jis pats rūpintųsi švara, būtų iškilusi ta pati problema. „Dabar bent jau sutartimi galime „paspausti“ verslininkus“, - guodėsi direktorius. Prieš daugiau nei 3 metus dviejuose sostinės troleibusų parkuose buvo atliktas nepriklausomas auditas. Išvadose parkams buvo rekomenduojama atsisakyti veiklos, tiesiogiai nesusijusios su keleivių vežimu. Pagal šį verdiktą, troleibusų švara pernai pavasarį patikėta privačiai įmonei.

Mireta, studentė
Dažnai matau šiukšles, besimėtančias ant grindų. Mieste per mažai šiukšliadėžių, o žmonės nekultūringi.

Nešvarumus troleibusų valytojams tenka šveisti rankomis.

T.Gorbačo nuotr.

Vos spėja suktis
Troleibusų valymas vyksta konvejerio principu – iš pradžių jis nuplaunamas iš išorės, vėliau darbo imasi vidaus valytojos, o greta dirba mechanikai. Atskirai darbuojasi ir parko siuvėjas, tvarkantis trolei-

ŠIUKŠLINĖS TRANSPORTE
„Pastatykite troleibusuose šiukšlines“ - tokią prišnerkštų troleibusų problemos sprendimo idėją iškėlė viešuoju transportu besinaudojantys „15min“ kalbinti vilniečiai. Pasak specialistų, tokia iniciatyva tik dar labiau pablogintų situaciją. „Jau dabar stotelių šiukšlinės pilnos buitinių atliekų. Jei šiukšles būtų galima išmesti troleibuse, jas reikėtų vežti sunkvežimiais“, - įsitikinęs „Vilniaus troleibusų“ vadovas J.Bagdonavičius.

busų sėdynes. „Darbas varginantis, tenka viską daryti rankomis – šveisti užrašus, rinkti šiukšles, viską dezinfekuoti“, - pasakojo „Corpus A“ valymo instruktorė Veronika Šavareiko. Pasak specialistės, dažnai moterys neišlaiko krūvių ir išeina iš darbo. Nesulaiko ir uždarbis - troleibuso valytoja gauna minimalų darbo užmokestį. Kol „Vilniaus troleibusai“ išlaidauja valymui samdydami privačią įmonę, autobusų parko darbuotojai švarinasi patys. „Samdyti privačią įmo-

nę per brangu, o nusiskundimų dėl nešvarių autobusų gauname retai“, - tikino įmonės „Vilniaus autobusai“ Eismo skyriaus viršininkas Jurijus Zaranka.

Kenčia ir mažieji
Maršrutinių taksi vairuotojai taip pat privalo patys išsikuopti keleivių paliktas „dovanas“. „Prašėme vadovybės, kad pastatytų bent jau šiukšliadėžes, tačiau jiems tai nė motais“, - skundėsi vieno maršrutinio taksi vairuotojas Vidmantas. Pasak jo, nors mikroautobu-

sais dažniausiai važinėja skubantys į darbą kultūringi vilniečiai, tačiau šiukšles tenka rinkti po kiekvieno reiso. „Žmonių kultūra tokia – visi skuba, lekia, valgo kokį ledą ar saldainį ir iškart meta popieriukus ant žemės“, apie keleivių įpročius pasakojo vairuotojas. Daugiausia vairuotojai randa paliktų važiavimo bilietų ir tuščių gėrimų buteliukų. Anot vairuotojo, nors transporto priemones tenka išsivalyti patiems, darbdaviai nemoka už viršvalandžius, o autobusiuko išvalymas po reiso yra „tapęs norma“.

Akvilė, moksleivė
Dar neteko važiuoti švariu troleibusu ar autobusu. Pastebėjau, kad naujuose troleibusuose ir autobusuose šiukšlių mažiau.
Kalbino K.Vaitkevičius, T.Gorbačo nuotr.

www.nemokekuzspauda.lt

Žydų kapinėse - pirmieji radiniai
Mykolas Vadišis
m.vadisis@15min.lt

Vakar Vilniuje Lietuvos archeologai pradėjo kasinėjimus, kuriais tikimasi tiksliai nustatyti žydų kapinių ribas tarp Karaliaus Mindaugo apartamentų ir Sporto rūmų. Šioje, daug ginčų sukėlusioje, vietoje Šnipiškėse rasti ir pirmieji radiniai.
Lietuvos archeologai vakar kasinėjimus šioje vietoje pradėjo po to, kai Izraelio specialistai ištyrė teritoriją geofi ziniu radaru ir nurodė vietas, kuriose reikėtų ieškoti žydų kapinių liekanų. „Apytiksliai teritorija yra žinoma, tačiau dabar vyksta tyrimai dėl tikslių ribų nustatymo. Kasinėjimams Vyriausybė skyrė 350 tūkst. Lt, tačiau šių pinigų gali ir neužtekti“,„15min“ sakė premjero padėjėjas Vilius Kavaliauskas. Anot Lietuvos žydų bendruomenės vykdomojo direktoriaus Simono Gurevičiaus, dabar kasinėjama vieta prie Karaliaus Mindaugo apartamentų „išlenda“ už numanomų žydų kapinių ribos, tačiau nurodytoje vietoje vakar jau rasta kaulų. Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas įsitikinęs,

Kol vyksta tyrimų darbai, archeologinių kasinėjimų vieta nuo smalsuolių akių uždengta palapine. T.Gorbačo nuotr.

kad apartamentai pastatyti teisėtai, nes archeologų tiriama teritorija yra apie 40 metrų nutolusi nuo pastatų. „Iš tiesų rasta žmonių palaikų, bet toje vietoje, gana nutolusioje nuo apartamentų, archeologai ir turėjo rasti kaulų. Ten ir buvo kapinių ribos, todėl būtų keista, jei jie būtų nieko neradę “, - sakė V. Karčiauskas. Izraelio specialistai, išanalizavę geofizinių ir archeologinių tyrimų duomenis, galutinę išvadą dėl buvusių žydų kapinių žada skelbti rugpjūčio viduryje.

Spręs pastatų likimą
Išnagrinėjus gautus duomenis, bus sprendžiamas Ka-

raliaus Mindaugo apartamentų likimas. Pasitvirtinus, kad visgi apartamentų pastatai stovi ant žydų kapų, neatmetama galimybė, kad juos gali tekti nugriauti. „Pastatų likimą spręs Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, tačiau pirmiausiai reikia sulaukti tyrimo rezultatų“,- sakė V.Kavaliauskas. Dar nebaigus kasinėjimų, pradėtas svarstyti žydų atminimo įamžinimo kapinių vietoje klausimas. „Aišku, kad kapinių teritorijoje ateityje nebebus galima statyti jokių naujų statinių. Taip pat jau planuojama šioje vietoje įamžinti čia palaidotų žydų atminimą“, - teigė V. Kavaliauskas.

4

Vilniaus pulsas

www.vilnius.lt

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

aktualijos

Vilniaus ir Sankt Peterburgo muziejai dalinsis patirtimi
Vilniaus savivaldybėje pasirašyta Literatūrinio A.Puškino muziejaus ir federalinės valstybinės kultūros įstaigos „Rusijos A.S.Puškino muziejus“ Sankt Peterburge bendradarbiavimo sutartis ir atidaryta paroda „Aleksandro Puškino gyvenimas ir kūryba XX amžiaus rusų dailininkų kūriniuose“. Sutartis su Rusijos A.S.Puškino muziejumi Sankt Peterburge išplės galimybes keistis informacija ir kurti bendrus naujus projektus. Rusijos A.S.Puškino muziejus - vienas iš seniausių, pirmasis ir didžiausias Rusijoje A.Puškino muziejų. Čia saugomi meno kūriniai, susiję su A.Puškino gyvenimu ir kūryba, beveik visi išlikę iki mūsų laikų asmeniniai poeto daiktai, jo kūrinių iliustracijos, šimtai A.Puškino amžininkų portretų, paveikslai, skirti jo gyvenimo įvykiams. Šių darbų autoriai - žinomi XVIII - XX amžiaus rusų vaizduojamojo meno meistrai. A.S.Puškino muziejus Sankt Peterburge tapo stambiausiu šalyje mokslo ir muziejų šviečiamuoju A.Puškino kūrybos tyrimų centru. Kasmet jį aplanko apie pusę milijono žmonių. Literatūrinis A.Puškino muziejus Vilniuje įsikūręs XIX amžiaus vidurio dvare

Mokymai smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams
Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama skatinti bei remti smulkųjį ir vidutinį verslą, organizuoja mokymus ir konsultacijas mikroįmonių, smulkiųjų ir vidutinių įmonių darbuotojams bei fiziniams asmenims, gyvenantiems ar dirbantiems Vilniuje ir pradedantiems arba pradėjusiems vykdyti komercinę, gamybinę ar kitą panašaus pobūdžio veiklą, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą bei planuojantiems pradėti savo verslą. Pagal pasirašytas sutartis su savivaldybe, mokymus ir konsultacijas vykdo: 1. VšĮ „Kompiuterinių programų mokymo centras“. Teikia mokymo paslaugas, tema „Verslo kūrimo ir įmonės steigimo pagrindų kursas pradedantiesiems“, t. y. verslo idėjos planavimas ir jos realizavimas, įmonės įregistravimo ypatumai, mokesčiai, su kuriais susidurs pradedantysis verslininkas bei su tuo susiję teisės aktai ir kt. Savivaldybė apmoka 80 proc. mokymo paslaugų kainos, 20 proc. privalo mokėti verslo atstovai (kaina 39 Lt). Mokymų apimtis - 48 ak. val. Paskaitos vyks adresu: Žalgirio 88A, Vilniuje, du kartus per savaitę, (nuo 17.30 val., po 4 ak. val.). Registracija ir informacija el. paštu info@mokytis.lt; tel. (8 5) 2751696; mob. (8 656) 26016. 2. VšĮ Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialas. Organizuoja tikslines konsultacijas (juridines, finansines, buhalterines, ekonomines ir kt.). 80 proc. bendros konsultacijų kainos apmoka Vilniaus miesto savivaldybė, 20 proc. verslo atstovai, dalyvaujantys konsultacijose. Informacija apie konsultacijas skelbiama internetinėje svetainėje www.mvc.lt. Informacija teikiama ir dalyviai registruojami darbo dienomis nuo 900 iki 1700 val., el.p.: vilnius@smk. lt, tel. (8 5) 2043244, Ulonų g. 5, Vilnius.

Dviejų muziejų vadovai sutarė bendradarbiauti.

Markučiuose, kuriame gyveno jaunesnysis rusų poeto sūnus Grigorijus Puškinas. Penktajame XX amžiaus dešimtmetyje dvare buvo įsteigtas muziejus. Muziejuje išsaugotas autentiškas XIX amžiaus pabaigos dvaro interjeras, baldai, daik-

tai, poeto kūrybos leidiniai, išleisti jo gyvenimo metais, knygos iš A.Puškino sūnaus bibliotekos. Muziejus bendradarbiauja su Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos ir Italijos mokyklomis, universitetais ir archyvais, renka informaciją apie Rusijos bajorų buitį. Čia

veikia programa „Muziejus ir mokykla”, „Markučių dvaro archyvas”. Nuo 2001 metų vykdoma šviečiamoji jaunimo dailės meno ugdymo programa. 2007-2008 metais pasirašytos bendradarbiavimo sutar tys su Valstybiniu A.S.Puškino muzieju-

mi Maskvoje, Baltarusijos valstybiniu Jankos Kupalos literatūriniu muziejumi, su Vilniaus ir Vilniaus pedagoginiu universite tais. Vykdant šias sutartis, planuojama atlikti bendrus tyrimus ir konferencijas, keistis parodomis, publikacijomis.

Įamžintas „UNESCO paveldas Bulgarijoje“

Gražėja Kalvarijų turgus
Rekonstrukcijos darbai Kalvarijų turguje atliekami nuo 2007 spalio. Pagal rekonstrukcijos projektus atnaujinami turgaus teritorijoje stovintys senieji pastatai, įrengtos dengtos prekyvietes, kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelė. Gegužės ir birželio mėnesiais išilgai Kalvarijų gatvės suremontuota tvora, įrengta 120 stoginės prekybos vietų vaisiais ir daržovėmis. Baigiamas remontas paviljone, kur prekiaujama žuvimi. Anksčiau buvo išasfaltuota buvusi duobėta teritorija, pakeistos komunikacijos. Pastatyta 10 modernių prekybos kioskų, teritorijai valyti įsigytas krautuvas „Bobcat“, kita techninė įranga. Darbus vykdo Kalvarijų turgų eksploatuojanti bendrovė „Šnipiškių ūkis“. Pabaigus visą rekonstrukciją, Kalvarijų turgus virs šiuolaikišku, visus higienos reikalavimus atitinkančiu turgumi, patogiu ir prekiautojams, ir pirkėjams.

Parodoje „UNESCO paveldas Bulgarijoje“.

Vilniaus savivaldybėje buvo eksponuojama fotomenininko Georgi Malkovskio paroda „UNESCO paveldas Bulgarijoje“, skirta Bulgarijos švietimo, kultūros ir slavų raštijos dienai. Parodos atidaryme dalyvavo Bulgarijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Ivanas Dančevas su žmona, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Tautinių mažumų skyriaus vedėja Rasa Paliukienė, savivaldybės darbuotojai, visuomenės ir meno atstovai. Georgi Malkovski gimė 1953 rugsėjo 26 d. Kosteneco m. (Bulgarija). 1979 m. baigė Sofijos dailės akademiją,

įgijo tapybos ir dailės mokytojo specialybes. Po mokslų akademijoje dirbo dailininku rajono laikraščiuose, vėliau Reklamos skyriaus viršininku Kosteneco miesto chemijos gamykloje, dailės mokytoju mokykloje. 1991-1992 m. restauravo Vilniaus senamiesčio pastatus ir bažnyčias. 1993-1995 m., dirbdamas pagal darbo sutartį Rusijoje, susidomėjo menine fotografija. Nuo 1997 m. nuolat gyvena Lietuvoje. 1997-2003 m. dirbo spaustuvėje „Vilspa”, laikraščio „Echo Litvi” fotokorespondentu, žurnalų „Salonas”, „Šeima ir pasaulis”, „Trečioji sfera“ fotografu. Nuo 1999 m. Georgi Malkovskis Lietuvos fotome-

nininkų sąjungos narys. Dalyvauja Lietuvos ir užsienio meninės fotografijos parodose ir konkursuose. Nuo 2004 metų jis Lietuvoje pradėjo aktoriaus karjerą. Nusifilmavo 11 meninių ir dokumentiniuose filmuose. Personalinės parodos: 1) „Paskyrimas…“ (skirta 120osioms Bulgarijos išvadavimo iš turkų jungo metinėms, 1998); 2) 1991 m. sausio 13osios įvykiams paminėti (kartu su japonų fotokorespondentu Imaeda Koiči, 1999). Rėmėjas - Vilniaus savivaldybės meras Juozas Imbrasas, globėja - Vilniaus tarybos ir Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komiteto narė Nina Šesternikova.

Svarbi informacija:
Vilniaus miesto savivaldybė Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius Tel. (8 5) 211 2000 Faks. (8 5) 211 2222 www.vilnius.lt Informacija: tel. 1664. Pasitikėjimo tel. 211 2885. Pirminė teisinė pagalba – gyventojai registruojami tel. 211 2744, www.teisinepagalba.lt Rašykite: e.vicemeras@vilnius.lt Kalvarijų turgus.

Užsk. Vilniaus miesto savivaldybė, Nr. 54205. Vilniaus miesto savivaldybės inf.; A.Žygavičiaus nuotr.

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

miestai
AČIŪ
„Dėkojame už išgelbėtą dukterį“

5

Gelbėtojai prašo pinigų
Gina Kubiliūtė
g.kubiliute@15min.lt

Klaipėdos gelbėtojai bando išsikovoti didesnius atlyginimus.
Atskaičius mokesčius, šiuo metu jie gauna apie 800 litų. „Ką reiškia tie aštuoni šimtai litų, kai aplink tokios kainos. Toks atlyginimas tikrai nepadeda gerinti gelbėjimo kokybės“, - teigė Klaipėdos miesto skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas. Dėl menkų atlyginimų sunku išlaikyti profesionalius gelbėtojus. Anot V.Urbono, dažniausiai darbo jėga surenkama iš studentų bei moksleivių, tačiau ir jie nuolat keičiasi. Taip prarandami ir pinigai specialiems gelbėtojų mokymams. Skirti gelbėtojams didesnius atlyginimus trukdo formalumai - gelbėtojai priklau-

Klaipėdietės Viktorijos tėvai: „Nuoširdžiai dėkojame praėjusį šeštadienį Melnragėje nepažįstamam vyrui, ištraukusiam skendusią mūsų keturiolikametę dukrą Viktoriją. Esame dėkingi ištikimiems, pasišventusiems savo darbui gelbėtojams, iš mirties gniaužtų išvadavusiems mūsų dukterį. Taip pat dėkojame Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyriaus gydytojams, slaugėms, II-ojo Pediatrijos skyriaus medicinos personalui. Ačiū jums labai.“

Gelbėtojas už savo atsakingą darbą gauna vos 800 litų per mėnesį. E.Jankausko nuotr.

so žemiausios kvalifikacijos darbuotojų kategorijai. „Reikia, kad savivaldybės taryba pritartų sprendimui pakelti gelbėtojų kategoriją“, - sakė gelbėtojų vadovas V.Urbonas, pats „ant popieriaus“ per mėnesį gaunantis

kiek daugiau nei 1800 litų. Vakar Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio komiteto nariai nutarė inicijuoti pataisas dėl kvalifikacijos, kad gelbėtojai galėtų pretenduoti į didesnius atlyginimus.

Nacionalinis kraujo centras kviečia donorus
Šiandien nuo 11 ik i 19 val. Vilniaus Katedros aikštėje Nacionalinis kraujo centras gyventojus kviečia duoti kraujo. Donorų paieškos akciją „Vilnieti, padovanok lašelį kraujo“ organizuoja Jaunimo organizacija „Darbas“ (JOD). „Šia akcija norime pakviesti visus vilniečius nebūti abejingus kraujo stygiaus problemai. Kviečiame visus ateiti į Katedros aikštę“, - sakė JOD Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Robertas Šapalas. Kad ligoninės nejaustų kraujo nepritek liaus, vien sostinėje kasdien reikia, jog kraujo duotų daugiau nei 150 donorų.

POILSIAUTOJO PINIGINĖ
Justė Zavišaitė, į Palangą atvažiavo aplankyti draugų
Ar dažnai atvykstate į Palangą? Pastaruoju metu gana dažnai. Poilsiauti čia niekada nevažiuočiau, rinkčiausi kitą pajūrio vietą atostogoms. Šiuo metu Palangoje dirba draugai, tad stengiuosi juos aplankyti. Kiek išleidžiate tokioms kelionėms? Stengiuosi rinktis pigiausią transporto priemonę, nes tolimos kelionės, net ir dirbančiam studentui, prabanga. Važiuoju traukiniu, bilietams išleidžiu apie 40 litų. Nakvynė nekainuoja, tad lieka maistas, nes rinktis kurorto pramogas čia nesinori. Už kokią sumą pinigų galima pailsėti Palangoje? Priklauso, koks kelionės tikslas. Mano atveju, pinigai nėra svarbu. Prie jūros galima pabūti ir nemokamai. Kur rinktumėtės atostogas - Lietuvoje ar užsienyje? Žinoma, kad užsienyje, nes čia viskas jau yra įprasta, o, išvažiavus iš Lietuvos, ir poilsis atrodo kitaip.
Kalbino ir fotografavo T.Bručas.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Regimantas Urbanas Rinkodaros vadovas r.urbanas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

Asta Bliūdžiutė Redaktorė a.bliudziute@15min.lt Gabrielė Vasiliauskaitė Dienos redaktorė (Vilnius) g.vasiliauskaite@15min.lt Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė (Kaunas/Klaipėda) j.vaiciute@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 407,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2008 m. žiema
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 88 000. ISSN 1822-2749. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

6

ekonomika
TRUMPAI

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

Vyriausybė – prieš sodų daugiabučius

Investicijos į studentus: pirmieji žingsniai
Eglė Gerulaitytė
e.gerulaitytė@15min.lt

Vyriausybė susirūpino priemiesčių rajonais virstančiomis sodų bendrijomis ir nutarė jose uždrausti statyti daugiabučius gyvenamuosius namus. Vakar Vyriausybė pritarė Sodininkų bendrijų įstatymo pakeitimams, pagal kuriuos sodo sklype galėtų stovėti vienas nesudėtingas vasaros sezonui skirtas sodo namas kartu su priklausiniu arba vienas gyvenamasis vieno buto namas bei jo priklausinys. Anot žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės, Seime parlamentarai taip pat svarsto, kaip patobulinti Sodininkų bendrijų įstatymą. Šiuo metu galiojantis Sodininkų bendrijų įstatymas numato, kad sodininkai, nekeisdami tikslinės žemės paskirties, gali statyti ar rekonstruoti vieną gyvenamąjį namą ir vieną jo priklausinį. Tokia įstatymo formuluotė suteikia galimybes sodininkų bendrijose statyti ir daugiabučius gyvenamuosius namus.

Nors verslininkų įsteigtos stipendijos Lietuvoje populiarėja, patys studentai teigia, esą vienkartinių išmokų nepakanka, o verslas į akademinio pasaulio finansavimą turėtų žiūrėti kompleksiškiau, kaip tai daroma Vakaruose.
Vilnietis Tomas antrus metus studijuoja informacines technologijas San Francisco „Golden Gate“ universitete JAV ir teigia jau žinantis, kur dirbs baigęs studijas. „Amerikoje labai populiaru rinktis aukštąsias mokyklas pagal tai, su kokiomis korporacijomis jos bendradarbiauja. Žinoma, konkursai milžiniški, tačiau geras universitetas garantuoja ne tik diplomą, bet ir darbą prestižinėse kompanijose“, - pasakojo Tomas. Anot jo, į Lietuvą grįžti artimiausius penkerius metus dar neketina. „Turiu galimybę baigęs studijas įsidarbinti „Dreamworks“. O kokios mano galimybės būtų pabaigus kurį nors lietuvišką universitetą? Turbūt gerokai kuklesnės“, - ironizavo vaikinas. Tiek studentai, tiek verslininkai sutinka – bendradarbiavimas tarp akademinio ir verslo pasaulių Lietuvoje kol kas žengia tik pirmuosius žingsnius. Kol kas tarp verslininkų ganėtinai populiaru steigti stipendijas pažangiausiems studentams. „Stipendijas siūlome pirmais metais. Tikrai nesitikime „nusipirkti“ studentų – nė vienas, gavęs stipendiją, neprivalės ateiti pas mus dirbti. Tačiau stengiamės paskatinti domėjimąsi specifine statybų sritimi“, - pasakojo statybų inžinerijos įmonės „Markučiai“ komercijos direktorius Tadas Raškauskas. Pasak jo, 3000 litų stipendiją gali gauti studentai, geriausiai įvykdę įmonės skirtą užduotį. „Pastebime, kad baigę aukštąjį mokslą ir atėję dirbti į statybų sektorių jaunuoliai dažniausiai visiškai „nesusigaudo“, ypač neišmano naujųjų technologijų. Tad, skirdami jiems užduotis, siekiame, kad studentai susipažintų su mūsų darbo specifi ka, ateitų pas mus atlikti praktiką – taip materialinė stipendija virsta dar

Verslininkai raginami aktyviau investuoti ne į pavienius studentus, bet į studentiją.

V.Bukėno/BFL nuotr.

ir naudinga patirtimi“, - teigė T.Raškauskas. Anot jo, stipendijas gavę studentai vėliau bus kviečiami padirbėti įmonėje. „Žinoma, nesitikime, kad dirbti ateis visi, gavusieji stipendijas, tačiau, manome, jog studentams taip bent jau padedame įgyti praktinių žinių“, - įsitikinęs T.Raškauskas.

Lošimų namų plėtrai - apynasris

Verslininkai pasirengę pokyčiams
Tuo tarpu ilgą laiką stipendijas skiriantys verslininkai pastebi, jog jų nebeužtenka. „1000 litų stipendijas studentams skiriame jau nuo 2004-ųjų, tačiau, manau, jog nuo šio rudens sistema keisis“, - pasakojo „Danske“ banko Verslo plėtros tarnybos direktorius Norbertas Žioba. Pasak jo, vienkartinės stipendijos daugiau pasitarnauja banko, kaip darbdavio, įvaizdžiui gerinti, skatinti socialinę atsakomybę. „Nemėginame „nusipirkti“ studentų, neprašome, kad gavę stipendiją jie įsipareigotų ateiti pas mus dirbti. Juk pirmame ar antrame kursuose besimokančiam žmogui dar daug kas gali keistis, tad mėginti jį „pririšti“ nėra prasmės“, - sakė N.Žioba. Jo teigimu, nuo šio rudens bankas ketina keisti studentų finansavimo sistemą. „Konkrečių planų išduoti dar negaliu, tačiau idėjų plėstis šioje srityje jau yra“, užtikrino N.Žioba. Patys studentai taip pat teigia pasigendą kompleksiškesnių priemonių. „Akademinio

pasaulio mecenavimas, paplitęs Vakaruose, pas mus dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Be abejo, stipendijų steigimas yra vienas tokių žingsnių, tačiau to tikrai nepakanka“, - sakė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas komunikacijai Dainius Dikšaitis. Pasak jo, jei verslininkai nori gerai paruoštų specialistų, jie turėtų aktyviau remti

universitetus – valstybė viena to padaryti nepajėgia. „Stipendijos tėra trumpalaikė priemonė. Būtų kur kas efektyviau, jei verslininkai noriau dalintųsi patirtimi, praktika, investuotų į ištisas studijų programas, mokslinius tyrimus. Reikėtų investuoti ne į vieną ar du studentus, bet į visą studentiją“, - teigė D.Dikšaitis.

Tai puiki galimybė „užsiauginti“ gerų darbuotojų.
Sakė T.Raškauskas.

Ar patinka šiandienos komiksas? Turite naujų idėjų? Labai laukiame jūsų nuomonės: komiksas@15min.lt

Piešė J.Račinskas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

Valdžia ketina sugriežtinti lošimo namų steigimą Lietuvoje. Be to, numatoma siūlyti keisti lošikų apmokestinimo tvarką ir neapmokestinti laimėjimų. Atitinkamas Lošimų įstatymo ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisas Vyriausybei siūlys Valstybinė lošimų komisija po susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu. Pasak kadenciją baigiančio komisijos pirmininko Česlovo Blažio, Lietuvoje yra 29 lošimo namai, o tai yra per daug, todėl naujoje Azartinių lošimų įstatymo redakcijoje bus siūloma pakelti minimalią kartelę lošimų automatų ir stalų skaičiui. Tai, jo teigimu, užkirstų kelią besaikiam mažų kazino steigimui. Premjero manymu, azartinių lošimų verslas turi būti vystomas saikingai ir socialiai atsakingai, todėl jis pritarė nuostatai rengti nuoseklią valstybės azartinių lošimų strategiją. Jis informavo, kad naujosios Azartinių lošimų įstatymo redakcijos projektą numatoma Seimui teikti rudens sesijoje.

KOMIKSAS

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

aktualijos

7

Sibire - planuoti ir netikėti atradimai
Gediminas Gasiulis
g.gasiulis@15min.lt

RADO TOLIMĄ GIMINAITĘ
Šįmet į Sibirą vyko ir alpinisto Vlado Vitkausko dukra Dalia. Jai tėtis dar prieš kelionę sakė, kad Briusinsko apylinkėse gyveno studentės prosenelis. „Būdami Briusinsko apylinkėse, aplankėme lietuvę tremtinę Danutę. Lyg tarp kitko paklausiau, ar pažinojo Vitkauską. Pasirodo, mano prosenelis Ezechielis gyveno visai netoli, ji pažinojo ir mano senelio brolį Joną. Maža to, paaiškėjo, kad ji pati yra tolima mano giminaitė. Danutė pasakojo apie prosenelį, senelio brolį - kokie jie buvo žmonės, kaip dirbo, bendravo“, - „15min“ sakė D.Vitkauskaitė. Jos prosenelio palaikai jau seniai pargabenti į Lietuvą, tačiau Danutė prisiminė, jog Sibire tebėra jo kapavietę žymintis kryžius. „Kryžius medinis, užrašo jau nebebuvo. Aš ant jo peiliuku išraižiau prosenelio vardą ir pavardę“, - sakė studentė.

Vakar kupini įspūdžių į Lietuvą grįžo penktosios „Misijos Sibiras“ dalyviai.
Ketvirtadienio rytas sostinės geležinkelių stotyje. Dangus apsiniaukęs, operatorė monotoniškai praneša apie atvykstančius ir iškeliaujančius traukinius. Atvykimo perone nekantrauja keliasdešimt gėlėmis nešinų žmonių. „Traukinys Maskva-Vilnius vėluos 25 minutes“, - ši žinia susilaukia gilių atodūsių. Dauguma susirinkusiųjų laukia būtent šio traukinio. Juo į Vilnių grįžta 17 šių metų „Misijos Sibiras“ narių - lietuvių, kurie atšiaurioje Rusijos taigoje tvarkė tremtinių kapus, aplankė tautiečius.

Kol traukinys darda į Vilnių, prisėdu prie gėlių puokštę laikančio vaikino. „Nors tos trys savaitės praėjo gana greitai, draugės labai pasiilgau. Nuo liepos pradžios vienas kitam nusiuntėme tik kelias SMS žinutes. Pirmiausia, manau, nueisime į resto-

raną. Ne tik pavalgyti - laukiu įspūdžių“, - kalbėjo „Misijos Sibiras“ dalyvės Ilonos Skokovos laukęs Petras. Atvykus traukiniui, septintąjį „sibiriečių“ vagoną buvo nesunku atskirti: jaunimas mojavo pro pravertus langus, linksmai šūkavo. Išlipę dalyviai brovėsi pro žurnalistus, fotografus bei operatorius ir puolė artimiesiems į glėbį. „Atsiglėbesčiavę“ keliauninkai pasakojo šviežiausius įspūdžius. Paklausti, kodėl traukinys vėlavo, jie džiūgavo, kad apskritai į jį suspėjo, mat iš Irkutsko į Maskvą juos skraidinęs lėktuvas vėlavo net 7 valandas. „Misijos Sibiras“ dalyviai ir stotyje stovėjo su didžiulėmis, 30 kilogramų sveriančiomis, kuprinėmis. Sibire jie pėsčiomis nukeliavo daugiau nei 100 kilometrų, sutvarkė keliolika lietuvių tremtinių kapaviečių Krasnojarsko, Briusinsko, Kvitoko, Akulšeto, Čeremhovo, Taišeto, Tulūno ir Irkutsko apylinkėse.

„Tiek misijos dalyviai, tiek Sibire sutikti žmonės buvo labai draugiški, paslaugūs, supratingi. Svarbiausia, kad oro sąlygos buvo geros, nors su uodais pakovoti teko. Kam sukandžiojo kojas, kam rankas, vienam dalyviui įkando net į akį...“ - prisiminė 21-erių studentė I.Skokova. Mašalus lietuviai vaikė tiesiog nulaužtomis šakelėmis. Kitas keliauninkas, 21 metų studentas Eimantas Dambrauskas prisiminė, jog, tvarkant kapus, kuriuose kadaise atgulė lietuviai tremtiniai, užplūdo apmąstymai. Anot ekspedicijos vadovo Gintauto Aleknos, Rusijoje yra daugiau negu 800 lietuvių tremtinių kapinių. Apie 300 iš jų išnyko dėl urbanizacijos: tiesiant kelius, plečiantis miestams, didelė dalis kapinių tiesiog „paskendo“ statant hidroelektrines. Ekspediciją organizavusi Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) ketina siekti, kad lietuvių tremtinių kapinių Sibire išsaugojimui daugiau dėmesio skirtų šalies valdžia. „Misiją Sibiras“ ketinama organizuoti ir kitąmet.

D.Vitkauskaitei (k.) Sibire gyvenanti tremtinė Danutė padovanojo nuotrauką (viršuje), kurioje nufotografuotas jos senelio brolis Jonas. G.Gasiulio nuotr.

Rusijoje nėra tradicijos prižiūrėti kapines. Todėl vietiniai gyventojai ekspedicijos dalyvius pasitikdavo su nuostaba, kad lietuviai taip toli keliauja tvarkyti tremtinių kapaviečių.
Sakė G.Alekna.

Teismas areštavo Darbo partijos dotaciją
Daugiau nei 2,5 milijono litų dotacija Darbo partija džiaugėsi vos vieną dieną - vakar dotacija buvo areštuota. Tokį sprendimą priėmė Vilniaus apygardos teismas, kurio žinioje yra Darbo partijos byla. Areštuoti dotaciją reikalavo prokurorai. Dotaciją antradienį partijai skyrė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Iš partijoms paskirstytų 10 milijonų litų, finansiniais nusikaltimais įtariamai Darbo partijai atseikėta daugiausia - daugiau kaip 2,5 mln. litų. Areštuotomis dotacijomis siekiama užtikrinti civilinį ieškinį Darbo partijos byloje. Bendras ieškinys yra daugiau nei 9 mln. litų. „Darbiečiai“ milijoninių dotacijų neteko ir užpernai bei pernai.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

8

pasaulis

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

Airijoje įkliuvo lietuvių narkomafijos gauja
Airijos pareigūnai skelbiasi demaskavę vieną didžiausių narkomafijos gaujų šalyje, kurios šerdį sudaro lietuviai.
Airijos pareigūnai šią savaitę sulaikė didžiausią iki šiol metamfetamino ir kanapių siuntą, kuri, pirminiais skaičiavimais, verta mažiausiai pusės milijono eurų (apie 1,7 mln. litų). Anot airių pareigūnų, šią siuntą į šalį atgabeno ir parduoti ketino lietuvių narkomafijos gauja. Pasakyti tikslios narkotikų vertės pareigūnai nesiryžta, nes iki šiol jiems pavyko sulaikyti tik nedidelį metamfetamino kiekį. Per visus 2007-uosius Airijoje aptikta vos 10 gramų metamfetamino. Pirmadienį pareigūnai rado net 6 kilogramus metamfetamino ir 8 k ilogramus kanapių. Airijos žiniasklaida pranešė, jog pirmadienį į Dublino uostą atplaukė tralas, kuriuo atvežti du „įtartinai atrodantys“ automobiliai. Netoli

Rekordinis narkotikų krovinys į Airiją atkeliavo per Dublino uostą.

Biro miesto tralas buvo sustabdytas, jo krovinys apieškotas. Mašinose pareigūnai rado didelį kiekį narkotikų. Iš pradžių manyta, jog rasta kanapių ir kokaino, tačiau, atlikus tyrimus, paaiškėjo, jog balti milteliai buvo ne kokainas, o metamfetaminas. Šis

Tai pirmas kartas, kai gavome įtikinamų įrodymų didelio masto narkotikų prekyba. Prekybos mastas išties stulbinantis.
Sakė Airijos policijos pareigūnas.

narkotikas yra panašus į amfetaminą. Pareigūnai sulaikė tralo vairuotoją, 39 metų lietuvį, jam pateikti kaltinimai narkotikų prekyba. Kitų šaltinių teigimu, vyriškis buvo 32 metų. Airijos policijos teigimu, vyriškis dirba Airijoje veikiančiai didelei lietuvių gaujai. Antradienį sulaikytasis buvo apklaustas. Neoficialiomis žiniomis, vakar jis buvo paleistas. Operacija, kurios tikslas demaskuoti gaujas iš Rytų Europos, Airijoje pradėta dar per-

nai. Anksčiau per šią operaciją buvo sulaikyti du vyrai iš Nigerijos ir vienas lietuvis, kurie pašte bandė pasiimti kokaino siuntinį. Šiuo metu tyrimai atliekami Korko, Kerio ir Mido grafystėse. Prie metamfetamino nesunkiai priprantama, šis narkotikas gali sukelti psichologinių ir sveikatos problemų. Jį vartojantys žmonės tampa irzlūs, agresyvūs, priešiški. Metamfetaminas yra pigesnis nei heroinas ar kokainas, be to, jį galima gaminti „garažinėse“ laboratorijose.

Haga laukia ES įšaldė Bulgarijos lėšas
Europos Komisija (EK) vakar pasmerkė Bulgariją dėl nepažabotos korupcijos ir blogo Europos Sąjungos (ES) lėšų tvarkymo bei paskelbė, kad įšaldė šimtus milijonų eurų paramos lėšų.
EK taip pat išreiškė susirūpinimą, kad šalies teisėsaugos institucijos neveiksmingai tiria žmogžudysčių bylas, susijusias su vietos mafijos veikla. Komisija kritikavo 2007 metų sausį į ES įstojusią šalį ir pareiškė, jog atšaukia dviejų agentūrų, tvarkančių ES lėšas Sofijai, akreditaciją. Briuselis įšaldė 365 mln. eurų, skirtų žemės ūkiui ir kelių infrastruktūrai paremti. Be to, EK blokuoja lėšas regiono infrastruktūros plėtrai. Pagal šią programą Bulgarija iki 2013 metų turėjo gauti iki 3 mlrd. eurų. Be to, Sofija gali negauti dar 600 mln. eurų lėšų, skirtų šalies pasirengimui tapti ES nare. ES pirmą kartą ėmėsi tokių veiksmų prieš valstybę, įeinančią į jos sudėtį. Bulgarija - skurdžiausia ES šalis. Pagal BVP rodiklį vienam gyventojui ją lenkia net ES nepriklausančios Kroatija ir Turkija.

Kitą savaitę genocidu įtariamas Radovanas Karadžičius (nuotr.) bus perduotas Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tribunolui. Buvęs Bosnijos serbų lyderis teisme ketina gintis pats. Pasak R.Karadžičiaus advokato Svetozaro Vujačičiaus, jo klientas priešinsis ekstradicijai, tačiau nepaisant to nekantrauja stoti prieš teismą. „Jam padės teisininkų komanda, tačiau jis ginsis pats“, - atskleidė S.Vujačičius. Drauge su savo buvusiu armijos vadu Ratko Mladičiumi, R.Karadžičius nuo Tarptautinio tribunolo slapstėsi nuo 1995 metų. Abu bosniai buvo apkaltinti karo nusikaltimais, genocidu ir nusikaltimais žmoniškumui, įvykdytais per 1992-1995 metų Bosnijos karą. Serbijos saugumo pajėgos R.Karadžičių susekė ir pirmadienio vakarą sulaikė viename priemiestiniame sostinės Belgrado autobuse.

Bulgarija - skurdžiausia ES šalis. AFP/Scanpix nuotr.

„Žaliasis“ prisiklijavo prie premjero rankovės
Su visuotiniu atšilimu kovojančios organizacijos „Plane Stupid“ aktyvistas Danas Glassas vakar bandė prisiklijuoti prie Didžiosios Britanijos premjero Gordono Browno rankovės. 24-erių „žaliųjų“ aktyvistas D.Glassas buvo pakviestas susitikti su premjeru. Tačiau apsauga nepastebėjo, kad jis nešėsi tūbelę klijų. Vaikinas išsitepė savo kairę ranką greitai stingstančiais klijais. Sveikindamasis su premjeru, lipniąja ranka jis suėmė premjero švarko rankovę ir spaudė apie 10 sekundžių. „Pasakiau, kad nesijaudintų, nes tai yra taikus protestas. Sakiau jam, kad negalime išvengti klimato kaita - taip pat, kaip jis negali atplėšti mano rankos“, - teigė D.Glassas. Kartu aktyvistas pasinaudojo proga ir paragino G.Browną persigalvoti dėl Heathrow oro uosto plėtros. Anot D.Glasso, premjerui protesto akcija sukėlė šypseną. Netrukus jo ranka buvo atplėšta nuo švarko. „Ją dar ilgokai skaudėjo. Priimamajame prabuvau dar 40 minučių“, - sakė D.Glassas.
Puslapis parengtas pagal BNS, BBC, CNN, „Reuters“, „The Irish Times“ ir „15min“ inf.

„Žaliųjų“ aktyvistas D.Glassas „prisiklijavo“ prie britų premjero rankovės.

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

ekranas

9

Kelionė į gerumo pasaulį
Dainius Blynas d.blynas@15min.lt

Naujasis studijos „Pixar“ filmas visada laukiamas su nekantrumu. Šiuo metu tai, be jokios abejonės, pirmaujanti JAV animacijos studija, tęsianti legendinės „Disney“ studijos tradicijas.
Koks tas ypatingas „Pixar“ filmų bruožas, pasakyti nelengva. Prisiminkime, pavyzdžiui, „Žuviuką Nemo“ („Finding Nemo“, 2003 m.) - bene garsiausią ir, matyt, geriausią šios studijos darbą. Visiems patiko Nemo, narsusis žuviukas, kuris plaukia gelbėti savo tėčio. Istorija nuotaikinga, įdomi, gražiai parodyta. Bet, matyt, svarbiausia, kad čia matome tą ypatingą „Pixar“ fi lmų „gerumą“. Tas „gerumas“ studijos filmuose pastebėtas jau senokai. „Pixar“ fi lmuose sunkoka surasti labai blogų herojų - blogų dorovine, moraline prasmėmis. Daugiausiai, ką aptinkame, yra neklaužados vaikai ar neišauklėti suaugusieji. Bet „Pixar“ pasaulio centre - gero būdo ir, svarbiausia, labai geraširdžiai herojai. Gerumas - nugali, tokia „Pixar“ istorijų esmė. Ir ką gi mes matome šį kartą? „Wall-e. Šiukšlių princo istorija“ („Wall-e“). Wall-e - tai mielo roboto vardas. Jis gyvena vienas žmonių apleistoje žemėje ir svajoja apie draugystę, apie nors vieną „gyvą sielą“, su kuria būtų galima pasidalinti gyvenimo

Wall-e ir Ieva - tokios mielos porelės herojų kino ekranai jau senokai nematė.

Kadras iš filmo

džiaugsmu. Ir štai vieną dieną Žemės planetoje pasirodo kitas robotas - Ieva. Ir čia prasideda draugystės istorija ... Filmas nuostabaus akiai grožio. Wall-e, kurį matote fi lmo plakatuose, yra surūdijęs ir susinešiojęs, bet baisiai jau mielų formų. O Ieva - švytinčio futuristinio dizaino, bet taip pat labai draugiška „mergaitė“. Tokios mielos porelės herojų kino ekranai jau senokai nematė. Išskirtinis „Pixar“ bruožas - labai vykęs inžinierinių kūrinių antropomorfizavimas. Robotai - mielaširdžiai, automobiliai - šaunūs, žaislų istorijos herojai (filmuose „Toy Story“ 1

„WALL-E. ŠIUKŠLIŲ PRINCO ISTORIJA“
Režisierius: Andrew Stantonas, JAV, 2008 m. Įvertinimas: 10/10

ir 2) - taip pat pilni šiltų žmogiškų jausmų. Ypač šis bruožas ryškus naujausiame filme. Dar niekada robotai kino ekrane nebuvo tokie žmogiški ir geros širdies. Svarbu, kad „Pixar“ filmai, ypač „Wall-e. Šiukšlių princo istorija“, pasirodo vaikams skirto kino krizės metu. Kultūrai vis labiau ciniškėjant, atrodo, prarasti sugebėjimai kurti paprastus vaikiškus fi lmus, kurie mokytų gerumo. Galima

buvo suabejoti, ar išvis mūsų laikais tai yra įmanoma. Bet „Wall-e. Šiukšlių princo istorija“ labai įtikinamai teigia, kad tai yra įmanoma, ir dar, kaip niekada, stipriai. Todėl, „Wall-e. Šiukšlių princo istorija“ - ne tik puikus filmas vaikams, bet netikėto optimizmo kupinas kūrinys suaugusiems. Tai lyg dviejų valandų kelionė į vaikiško gerumo pasaulį, apie kurio egzistavimą jau buvome ir beužmirštą.

KINO REPERTUARAS
FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„WALL-e: šiukšlių princo istorija“ (pasaulinė premjera, lietuviškai) 11:20 13:50 16:20 18:30 21:00 „Mamma mia!“ (pasaulinė premjera) 11:00 13:30 16:00 18:50 21:30 „Su kirpėju Zohanu geriau nejuokauk!“ (premjera) 11:30 14:00 16:30 19:00 21:40 „Tamsos riteris“ 18:30 21:30 „Kung Fu Panda“ (lietuviškai) 10:50 13:00 15:10 17:30 19:40 21:50 „Ieškomas 10:30 12:50 15:20 18:20 21:10 „Hankokas“ 11:10 13:20 15:30 17:40 19:50 22:00 „Uždrausta karalystė“ 10:20 14:50 19:10 „Dekameronas:Skaistuolių teritorija“ 12:40 17:10 21:20 „Gundanti klasta“ 10:40 16:10 „Narnijos kronikos: Princas Kaspijanas“ 13:10 „WALL-e: šiukšlių princo istorija“ (pasaulinė premjera, lietuviškai) 11:00 12:00 13:20 14:20 15:30 16:40 17:40 19:00 20:00 21:20 22:10 „Hankokas“ 12:30 14:50 17:20 20:00 22:10 „Tamsos riteris“ (premjera) 19:30 22:20 „Su kirpėju Zohanu geriau nejuokauk!“ (premjera) 11:40 14:10 16:50 19:20 21:50 „Mano paslapties gėlė“ 18:40 „Kung Fu Panda“ (lietuviškai) 11:20 13:30 15:40 17:50 19:50 „Uždrausta karalystė“ 12:20 14:50 17:10 19:15 21:40 „Narnijos kronikos: Princas Kaspijanas“ 12:20 15:10 „Seksas ir miestas“ 21:00 „Patologija“ 22:00 „Ieškomas“ 12:10 14:40 17:05 19:10 21:30 „Dekameronas:Skaistuolių teritorija“ 13:00 15:20 17:40 19:50 22:20 „Pakvaišę žaidimai“ 14:40 „Pasimetę Pekine“ 17:10

FORUM CINEMAS VINGIS
„Mamma mia!“ (pasaulinė premjera) 11:30 14:10 16:45 19:30 22:00

TV šiandien
13.55 „Nenugalimieji reindžeriai“ (98). 14.20 Animacinis serialas „Vėžliukai nindzės“ (67). 14.45 Animacinis serialas „Ogis ir tarakonai“ (7). 15.10 Kitas! Realybės šou (N-7). 15.35 „Svetimos nuodėmės“ (69, 70). 17.35 „Miesto romansas“ (99). 18.45 Žinios. 19.00 Sportas. 19.05 Orai. 19.08 Ūkiškas požiūris. 19.10 „Super L.T.“ Radžio kelionė pas senelį (N-7). 20.00 „Ir vis dėlto aš myliu“ (15). 21.00 Kitas! Realybės šou (N-7). 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 „Hanibalas“. Kriminalinis trileris. Rež. Ridley Scottas. Vaid. Julianne Moore, Gary Oldmanas, Anthony Hopkinsas. Didžioji Britanija, JAV, 2001 m. (N-14). 01.15 Sveikatos ABC (kart.). (15/21) (N-7). 15.35 „Spąstuose“ (153) (N-7). 16.40 „Marina“ (165). 17.40 „Rožių karas“ (178). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 Sudaužytų širdžių klubas. Geriausios laidos (N-7). 20.10 Gelbėtojų stotis. Realybės šou. Vedėjai Viktorija Perminaitė ir Jonas Pirožnikas. 21.10 Pati baisiausia laida. Vedėjai Greta Jaraitė ir Džiugas Siaurusaitis (N-7). 21.45 TV3 vakaro žinios. 21.50 TV3 sportas. 21.55 TV3 orai. 22.00„Ryklys“ (4) (N-7). 23.00 Vasaros kino teatras. „Mirties apsupty“. 01.00 „Ryklys“ (4) (N7) (kart). 02.00 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 04.00 Pabaiga. Vedėjas Aurimas Perednis. 20.35 „Už viską tau dėkoju“ (4). 21.45 „Žiurkės“ 23.50 Žinios. 00.00 Kriminalai. 00.02 Sportas. 00.04 Orai. 00.05 Juokingiausi žmonės ir gyvūnai (kart.). 00.40 Pinigų lietus. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija.

liepos 24 dienai
Tiesioginė transliacija iš Ispanijos. Pertraukose - loterija „Perlas“ ir „Aerodromas“ (kart.). 22.45 Klausimėlis (kart.). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 „24 valandos“ (4/17) (N-14). 00.05 „Specialioji jūrų policijos tarnyba“ (3/11) (N-7). 00.55 Programos pabaiga.

14.05 Animacinis serialas „Tikrieji pabaisos“ (33). 14.35 Animacinis serialas „Kempiniukas“ (2/13). 15.05 Animacinis serialas „Simpsonai“

14.20 Pinigų lietus. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 15.40 Animacinis serialas „Pokemonai“ (2/2, 3). 16.30 Smagiausios akimirkos. Humoro laida. 17.00 „Sprendimai“ (N-7). 18.00 „Kol mirtis mus išskirs“ (154). 19.00 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Akistata su Lietuva.

13.45 Žurnalisto tyrimas. Publicistikos laida (kart.). 14.45 „Ančiukas Donaldas“ (92), „Liūtas karalius. Timonas ir Pumba“ (62). 15.40 „Žalieji hektarai“ (18). 16.10 Dok. serialas „Michaelos nuotykiai gamtoje“ (50). 16.35 „Štai taip!“ (51). 17.05 „Komisaras Reksas“ (96) (N-7). 18.00 Labas vakaras. Informacinė-pramoginė laida. 18.30 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 18.40 Sportas. 18.42 Orai. 18.45 Šokių Eurovizijos atranka. Pusfinalis. Ved. Kotryna Kirdeikytė ir Vytenis Pauliukaitis. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.40 Verslas. 20.46 Kultūra. 20.51 Sportas. 20.57 Orai. 21.00 Tarptautinis ikiolimpinis vyrų krepšinio turnyras. Ispanija - Lietuva.

08.10 Programa. 08.15 Televizijos parduotuvė. 09.00 „Teletabiai“. Laida vaikams. 12.30 „Discovery“ valanda“. „Motociklų manija“. 13.30 Laida „Menas gyventi“ (kartojama). 14.00 Dokumentinis serialas „Trenkti namai“. 15.00 Laida „Šilti namai“ 15.30 „Čia - Dzūkijos kraštas“. 17.00 „Keistoji dokumentika“. 19.50 „Liuba, darbas ir vaikai“. 20.20 Laida „Sostinė“ (vedėja I.Silkauskaitė). 20.50 „Teritorija“. Pramoginė laida vyrams (vedėja Lina Balinskaitė). 21.50 „Discovery“ valanda. „Sunkvežimiai“. 22.50 Televizijos serialas „Žmogžudysčių skyrius: gyvenimas gatvėje“. 23.50 Televizijos serialas „Kriminalinė Rusija“.

10
Parduoda

skelbimai
Perka

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

Pranešimai
UAB „Vilniaus autobusai“ skelbia negyvenamųjų patalpų, esančių pastate Verkių g. 52, Vilniuje, nuomos viešą konkursą. Išnuomojame:
1. Patalpas gamybinei veiklai (visuomeniniam maitinimui) – 241 kv.m. Patalpų numeriai ND Kadastro duomenų byloje Nr.13/14465, plane 1B3/p pažymėti indeksais: 1-1 (13,44 kv.m.), 1-2 (8,26 kv.m.), 1-3 (9,10 kv.m.), 1-4 (3,20 kv.m.), 1-5 (7,44 kv.m.) 1-6 (11,36 kv.m., 1-7 (2,63 kv.m.), 1-8 (2,28 kv.m.), 1-9 (5,89 kv.m.), 1-10 (18,57 kv.m.), 1-11 (3,57 kv.m.), 1-12 (155,26 kv.m.). 2. Pradinė 1 kv.m. patalpų nuomos kaina - 10,00 Lt (be PVM) per mėnesį. 3. Negyvenamųjų patalpų nuomos sutarties trukmė - 10 metų. 4. Nuomininkas privalės: 4.1. nuomojamose patalpose įrengti kavinę-valgyklą (visuomeniniam maitinimui) bei savo lėšomis ir jėgomis atlikti esamų patalpų rekonstrukciją, remontą su galimybe vasaros metu lauke padidinti vietų skaičių; 4.2. įrengti atskiras įėjimo duris iš gatvės; 4.3. pakeisti nuomojamų patalpų langus; 4.4. įrengti atskirą patalpą, kurioje būtų galimybė maitintis specialius darbo rūbus dėvintiems žmonėms; 4.5. rekonstruoti vėdinimo bei elektros instaliavimo sistemas; 4.6. įsirengti atskirą sanitarinį mazgą kavinės lankytojams; 4.7. alkoholį nuomojamose patalpose leidžiama pardavinėti ne anksčiau nei nuo 12 val.; 4.8. gaminti maistą tik nuomojamose patalpose; 4.9. pietų metu, t.y. nuo 10 iki 13 val., taikyti ne mažesnę nei 25 % nuolaidą nuo tą dieną skelbiamų patiekalų kainų valgiaraštyje nuomotojo darbuotojams, pateikusiems įmonės darbuotojo pažymėjimą. 5. Konkurso pasiūlymus pateikti adresu: Verkių g. 52, Vilnius, 302 kab., iki 2008-08-07 8:00 val. 6. Turto nuomos komisijos posėdis (pasiūlymų atplėšimas ir laimėtojo nustatymas) vyks Verkių g. 52, Vilnius, 303 kab. 2008-08-07 10:00 val. 7. Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėn. pradiniam nuompinigių dydžiui (be PVM ir kt.mokesčių, komunalinių paslaugų), pervesti į a/s LT04 7044 0600 0032 0417 AB SEB banke arba sumokėti grynais į įmonės kasą. 8. Turto nuomos konkurso organizavimo tiesiogines išlaidas padengia Konkurso laimėtojas. 9. Konkurso sąlygas galima gauti įmonės raštinėje adresu: Verkių g.52, Vilnius, 302 kab. iki š.m. rugpjūčio mėn. 7 dienos. 10. Papildomą informaciją dėl pasiūlymų ruošimo galima gauti adresu: Verkių g. 52, Vilnius, 205 kab. arba tel. 8 5 273 8625 iki 2008-08-07 9:00 val. 11. Dėl patalpų apžiūros ir remonto kreiptis adresu: Verkių g.52, Vilnius, 206 kab. arba tel. 8 5 273 8686.

Parduodu baltos spalvos vestuvinę suknelę. Kaina 2000 Lt. Galiu atsiųsti nuotraukas.Tel. 8 614 58623. NAUDOTOS KNYGOS UŽ MAŽĄ KAINĄ. DIDELIS PASIRINKIMAS. ĮVAIRIOMIS KALBOMIS. ANTAKALNIO G. 40, ŠEŠKINĖS G. 79. DARBO DIENOMIS 11 - 18 VAL. ŠEŠTADIENĮ 11 - 16 VAL. Šaldyta paukštiena ir žuvys: vištų ketvirčiai - 5.40 Lt/kg, sparneliai - 4.95 Lt, kumpeliai - 4.70 Lt, blauzdelės – 5.40 Lt (kainos su PVM). Mažiausias kiekis - 10 kg. Taip pat ir šaldytos žuvys: jūros lydeka b/g - 6.80 Lt/kg, Rudagalvės menkės filė b/o- 7.20 Lt/kg, skorpionžuvės filė b/o - 6.50 Lt/kg, skorpionžuvės filė porcijos - 5.50 Lt/kg, ešerys - 3.50 Lt/kg. tel.: 8 616 06460, 8 5 2151873. AKCIJA! TELEVIZORIAI „Philips" 51 cm - 190 Lt, LCD TV 19 - 650 Lt, PALYDOVINĖS TV ANTENOS - 285 Lt. Parduotuvė „TECHNOSALA“, Laisvės pr. 115. Tel./faks. 8 5 2139417, 8 683 12345, 8 640 35808. KINIŠKO ŠILKO IR ATLASO RŪBAI MOTERIMS, KURIOS NORI ATRODYTI ŽAVIAI. www.apranga.alarmlt.lt. Tel. 8 677 27434. BALKONŲ STIKLINIMAS. Slankiojantys švediški anoduoto aliuminio profilių langai. Pertvarų, terasų montavimas. www.sistemax.lt, el.p. sistemaxlt@gmail.com. Adresas: Medeinos 8 a. Tel.: 8 600 23883, 8 675 66117. VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį. Namas Vilniaus m., Grigiškių m. 85 m2, 4 k., sklypas 8 a, 1992 m. 599 000 Lt; +370 64811684 Aruodas.lt Nr: 2-89578 Sodyba Vilniaus r., Bezdonių k. 25 m2, sklypas 8 a 350 000 Lt; +370 60641976 Aruodas.lt Nr: 9-22527 Namas Vilniaus r., Riešės k., Aušros g. 235 m2, sklypas 7.5 a, 2007/2008 m. 820 000 Lt; +370 68670970 Aruodas.lt Nr: 2-90644 Namas Šilutės r., Šilutės m., Statybininkų g. 235 m2, 5 k., sklypas 10 a, 1999 m. 640 000 Lt; +370 46211756 Aruodas.lt Nr: 2-89992 Sklypas mieste Vilniaus r., Rastinėnų k. 4.95 a 85 000 Lt; +370 60015500 Aruodas.lt Nr: 7-82740
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą „15 minučių“ už specialią kainą.

Transportas
SUPERKAME TVARKINGUS BEI SU NEDIDELIAIS DEFEKTAIS, NAUDOTUS LENGVUOSIUS AUTOMOBILIUS NUO 1988 M. IKI 2008 M. DOMINA IR SENESNI MODELIAI NUO 1920 M. IKI 1980 M. TEL. 8 608 77700. BRANGIAI IR GREITAI PIRKSIME ĮVAIRIUS AUTOMOBILIUS, VISUREIGIUS. 85- 05 M. TVARKINGUS, SU DEFEKTAIS ARBA DAUŽTUS. TEL. 8 688 20004.

Baldai
Gaminame virtuvės, prieškambario, miegamojo, biuro baldus bei spintas stumdomosiomis durimis. Projektavimas ir konsultavimas nemokamas. Tel.: 8 5 2505792, 8 652 59590.

Šarvuotos durys
nuo
UAB VILTAUSTA
Tel. 8(5) 2779194; mob. 8 (627) 72898

599 Lt

Taip pat atliekame šarvuotų ir vidinių durų montavimo bei apdailos darbus.

Skelbimai dienraštyje „15min“ kiekvieną darbo dieną

Žodiniai skelbimai priimami
Elektroniniu paštu: skelbimai@15min.lt arba faksu (8 5) 2105897
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje: Gavėjas UAB „15 minučių“, AB bankas „Snoras“, banko kodas 00758, b.s. LT 65 0075 8000 6646 7197 2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

SMS žinutėmis:
1. Žinutės tekste rašyti: VLN (Vilnius) (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau kaip 160 ženklų) ir siųsti telefonu 1395. 2. Sulaukus atsakymo žinutės, siųsti dar vieną žinutę, tekste įrašyti: VLN (Vilnius) (tarpelis) Patvirtinu. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus įtrauktas į kliento sąskaitą. Neišsiuntus patvirtinimo(-ų), skelbimas nebus išspausdintas.
Parduodamas 11 a sklypas, 12 km nuo Vilniaus, netoli upelio ir miškelio. Yra elektra. Kaina 1700 Lt/a. Tel. 8 618 11613. Parduodamas 10 a sklypas, 8 km nuo Pilaitės. Kaina 2700 Lt/a. Tel. 8 618 11613. Parduodamas 10 a sklypas, 4 km nuo Šilo ež. Kaina 3000 Lt/a. Tel. 8 618 11613. Parduodamas 15 a. žemės sklypas Pilaitėje kotedžiui statyti. Baigiamas daryti detalusis planas. Kaina 430 000 Lt. Tel. 8 656 04703. Parduodamas namų valdos sklypas Tarandėje, tik 29000 Lt/a. Tel. 8 616 84227. Dėmesio!!! 75 kv.m. butas Žirmūnuose, tik už 488000 Lt. Tel. 8 616 84227. Parduodamas 11 a. sklypas prie Žaleso ež., 14 km nuo Vilniaus. Kaina 38500 Lt. Tel. 8 616 84227. Parduodamas sklypas prie Krūmiškių ež., Molėtų r. Kaina 150000 Lt. Tel. 8 616 84227. Esu jauna gydytoja, ieškau 1 kamb. buto, galėčiau mokėti apie 500 lt/mėn! Jei norite ne uždirbti, o išlaikyti butą tokį, kokį patikėjote, ieškokite manęs! Tel. 8 612 71063. Parduodamas 22 arų žemes sklypas apie 27 km nuo Vilniaus, Molėtų kryptimi. Kaina 88 000 Lt. Tel. 8 615 32093.

Nekilnojamasis turtas
Parduodu sklypą Kalnėnuose, 9 arai. Kaina 150 000 Lt. Tel. 8 682 29259. Parduodami sklypai Kairėnuose, nuo 10 iki 24 arų. 4000Lt/aras. Tel. 8 682 29259. Parduodamas 20 a namų valdos sklypas su 70 kv.m namu Nemenčinėje, miško apsuptyje, vienkiemyje, 150 m iki Neries, labai rami ir graži vieta gyventi. Kaina 225 000 Lt. Tel. 8 620 33099. Parduodami žemės sklypai nuo 8 arų, šalia Daučionių gyvenvietės. Kaina 1 500 Lt/a. Tel. 8 682 29259. Parduodu sklypą su leidimu statybai (120 arų), Ąžuolinės gyvenvietė. Kaina 220 000 Lt. Galima derėtis. Tel. 8 682 29259. Parduodami žemės sklypai nuo 9 iki 14 arų, 2 km iki Šilo ežero, šalia pušyno, 10 km iki Antakalnio. Kaina 3 800 Lt/a. Tel. 8 682 29259. Parduodu sklypus Tarandės g., nuo 10 iki 13 arų, kaina 24 000Lt/ a. Tel. 8 682 29259.

Biure
A.Goštauto g. 40B, 11 aukštas, Vilnius; Pirmadieniaispenktadieniais 9-17 val. Laisvės pr. 60, 1211 kab., Vilnius Tel.faks. (8 5) 2428065.

Daugiau informacijos: tel. Vilniuje (8 5) 2336535, el. paštu skelbimai@15min.lt

Poilsis, turizmas
Autobusu vežame į Palangą, Šventają ir atgal, kaina nuo 35 Lt. Tel.: 8 699 99965, 8 654 36926. VEŽAME Į KLAIPĖDĄ, PALANGĄ, ŠVENTĄJĄ. PAIMAME NURODYTU ADRESU. TAIKOME NUOLAIDAS. TEL. 8 610 10340. Kultūrinių tradicijų centras „Visas pasaulis” kviečia vaikus į savęs pažinimo ir kultūrinių tradicijų dienos stovyklą, kuri vyks rugpjūčio 4 – 9 dienomis, Šermukšnių g. 2, Vilniuje. Kaina 300 Lt. Registracija tel. 8 676 38043 Justė, 8 603 52499 Julija. www. visaspasaulis.lt.

www.nemokekuzspauda.lt

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

skelbimai
Elektros montavimo įmonei nuolatiniam darbui reikalingi elektrikai. Vilnius. Tel.: 8 699 32710, 8 5 2347171. Elektros montavimo įmonei nuolatiniam darbui reikalingi signalizacijos montuotojai. Vilnius. Tel. 8 699 32710, 8 5 2347171. Saugos tarnyba EUROCASH1, UAB Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1. lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360. UAB atlieka visus statybos darbus, taip pat priima plytelių klojėjus, betonuotojus, tinkuotojus, dažytojus, stalius ir t.t. Tel. 8 655 39322. UAB „GUSTO NAMAI" - GUSTO BLYNINĖ ieško virėjos (-o), indų plovėjos (-o), blynų kepėjos (-o). Darbo vieta Vilniuje. Visos socialinės garantijos. Tel. 8 606 04445, el.p. gusto@gusto.lt. UAB „GEROVĖS“ konservų fabrikas darbui Vilniuje ieško C, E kategorijų vairuotojo. Reikalavimai: darbštumas, sąžiningumas, atsakingumas, pareigingumas. Dėl darbo kreiptis: adresu Zarasų g. 5, LT – 01205 Vilnius. Tel.: 8 5 2613846, 8 698 48443. Reikalingi laiškanešiai Vilkpėdės ir Fabijoniškių mikrorajonuose. Visos socialinės garantijos, laiku mokamas atlyginimas. Tel. 8 682 39872. Minkštų baldų gamintoja AB„BALTICSOFA” siūlo darbą siuvėjoms. Vienos pamainos darbas, visos socialinės garantijos. Kreiptis: tel. 8 682 21010, Visorių g. 20, Vilnius. El.p. evaldas@balticsofa.com. Nuolatiniam darbui prekyboje priimsime sąžiningą, darbštų jaunimą nuo 18 m. Atlyginimas nuo 1000 iki 3000 Lt. Vilnius, tel. 8 671 27468. Reikalingi mechanikai - šaltkalviai, tel. 8 655 04406 ir programinio valdymo armatūros tiesinimo ir kontaktinio suvirinimo staklių operatoriai, tel. 8 685 47566. (Vilnius, Titnago 78, šalia Gariūnų elektrinės). Naujai įrengtam ir toliau besiplečiančiam krovininių automobilių servisui Vilniuje, reikalingi autošaltkalviai. Organizuojame apmokymus. Siūlome geras darbo sąlygas ir socialines garantijas. Tel.: 8 620 88850, 8 615 71788. Anglijoje – darbai fabrikuose, ž.ūkyje! Anglų k. nebūtina. Greitas išvykimas. Tik 1300 Lt su kelione! UAB „Eurostaff” L-193. Tel. 8 655 51185. IĮ. „ANTAGUTĖ“ reikalingos valytojos dirbti Žirmūnuose ir kituose miesto rajonuose. Siūlome: laiku mokamą atlyginimą, visas soc. garantijas. Adresas: A.Vivulskio g. 14-3, Vilnius. Registruotis tel.: 8 5 2105278, 8 620 88434. UAB „Clean service“ valymo įmonei reikalingi teritorijos priežiūros darbuotojai ir patalpų valytojos. Pilnai ir nepilnai darbo dienai Vilniuje. Kreipkitės: tel. 8 5 2150308, Vilnius. Statybų bendrovė darbui Vilniuje ieško kvalifikuotų betonuotojų. Kontaktinis tel.: 8 687 43565, 8 5 2311351. Valymo įmonei reikalinga valytoja - brigadininkė darbui Grigiškėse. Siūlome: soc.garantijas ir laiku mokamą darbo užmokestį. Tel.: 8 5 2041574, 8 656 78701. Presto kavinei reikalinga PARDAVĖJA IR PADAVĖJA. Tel.: 8 612 87310, 8 5 2487052. „Reval Inn“ Vilniaus viešbučiui (Ukmergės g. 363) reikalingi: kambarių tvarkytojas (-a) ir virėjas (-a). Darbas pamainomis, slenkančiu grafiku, draugiškas kolektyvas, soc. garantijos. Tel.: 8 5 2431023, 8 655 51169, el.p. vilnius@revalinn.com. AB „City Service“ – pastatų ūkio priežiūros rinkos lyderė Lietuvoje. Nesvarbu, ar esate jaunas ar senas, Jums turime laisvą vietą mūsų komandoje! Mums Vilniuje reikalingi: santechnikai, staliai. Tapkite vienu iš mūsų! Darbui reikalingas automobilis. Informacija tel. 8 652 87816. Aktyviai besiplečianti didmeninės prekybos įmonė nuolatiniam darbui priims jaunus perspektivius vadybininkus, Vilnius, tel. 8 5 2741592. Darbui kavinėje reikalingi padavėjai (-os) barmenai (-ės), turintiems darbo patirties. Tel.: 8 5 2628582, 8 5 2622909. Picerijoje Vilniuje nuolatiniam darbui reikalingos virėjos (-ai), virėjų padėjėjos (-ai), indų plovėjos (-ai), ledų barmenės (-ai). Informacija tel. 8 687 95128 arba siųsti CV el.p. info@soprano.lt. Siuvimo įmonei reikalingi siuvėjai. Adresas Laisvės pr. 60 (Spaudos rūmai). Tel. 8 640 13133. UAB „Vandesta” darbui Vilniuje ieško lauko ir vidaus inžinerinių sistemų montuotojų ir santechnikų – suvirintojų. Daugiau informacijos tel. 8 686 53113. „Presto“ kavinei reikalinga indų plovėja. Tel.: 8 612 87310, 8 5 2487052. Greito maisto restoranui „Burger House“ reikalingi maisto išvežiotojai, turintys savo automobilį. CV siųsti el.p. info@ burgerhouse.lt. Informacija tel. 8 686 39988. PAŠTO KURJERIAI IR EKSPEDITORIAI. Darbo vieta: Vilnius. Darbo aprašymas: pašto siuntų surinkimas ir pristatymas. Reikalavimai: atsakingumas, noras dirbti dinamišką darbą, stipri orientacija į rezultatą, ekspeditoriams būtinas automobilis. Įmonė siūlo: atlyginimą, priklausantį nuo darbo rezultatų, visas socialines garantijas. CV siųsti el.p. info@bijusta. lt (būtina nurodyti pareigas). Dėl papildomos informacijos kreiptis tel.: 8 5 2330505 arba 8 689 23547. Anglija. Laisvos darbo vietos nuo rugpjūčio mėnesio.

11

Paslaugos
Visi santechnikos darbai ir įrenginiai: santechninė keramika, vandens maišytuvai vandens filtrai (buitiniai, pramoniniai) plautuvės, vandens šildytuvai, katilai, radiatoriai ir t.t. UAB „ALAIVA“, www. alaiva.lt. Tel.: 8 5 2329005, 8 600 26939, 8 687 25455. Gaminame tvoras, laiptus, turėklus, bei kitus dirbinius iš įvairaus metalo. Tel.: 8 699 38347, 8 699 15268. Remontuoju kompiuterius, televizorius, vaizdo kameras, garso aparatūrą, mikro bangų krosneles. Iškodavimas. Tel.: 8 608 23220, 8 699 41150.

Siūlo darbą
UAB „APVG“ siūlo perspektyvų darbą vandentiekio ir nuotekų šalinimo bei konstrukcijų specialybės inžinieriams (-ėms), turintiems (čioms) bent vienerių metų lauko vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemų projektavimo patirtį ir norintiems (-čioms) artimiausiu metu tapti projekto dalies vadovais (-ėmis). UAB „APVG“ Molėtų pl. 71, Vilnius, tel. 8 5 2600459, el. p. apvg@apvg.lt. Baldų gamybos įmonei Vilniuje reikalingi baldų gręžėjai - montuotojai, surinkėjai, turintys ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį, be žalingų įpročių. Siūlome socialines garantijas ir gerą atlyginimą. Kreiptis nuo 10 iki 17:00 val, darbo dienomis – tel. 8 5 2477530, el. p. info@ brgamyba.lt. UAB „Cesada" siūlo gerai apmokamą darbą profesonaliems tinkuotojams darbui su gipsiniais mišiniais. Tel. 8 620 52817. Įmonei, atliekančiai el. ir silpnųjų srovių montavimo darbus, reikalingi: elektros ir silpnųjų srovių montuotojai. Reikalavimai: darbo patirtis, mokėjimas savarankiškai organizuoti darbą. Privalumai: elektrotechninis išsilavinimas. CV siųsti el.p. info@ardanga.lt arba adresu Verkių 1 - 11. Atlyginimas nuo 16000 Lt. Informacija tel. 8 5 2731116. UAB „Regina ir Co“. Priims į darbą: APDAILININKUS. Tel. 8 650 15516. Autoservisui reikalingi: autoelektrikas, apsaugos sistemų montuotojas, Vilnius. Tel. 8 675 40303. Įmonei UAB „Betostar" reikalingi kvalifikuoti darbuotojai (atskirai arba brigadoms). Betonuotojai, suvirintojai, montuotojai. Skambinti tel. 8 640 15180 (skambinti darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.). www.betostar.lt. UAB „SAUDEMA" - sėkmingai veikianti statybos įmonė, užsiimanti sutapdintų stogų įrengimu, šiuo metu ieško: patyrusių stogdengių, dirbusių su ritinine bitumine danga. Tel.: 8 5 2711929, 8 687 55563. Maitinimo įmonė Vilniuje, Santariškėse, ieško darbuotojų: virėjų, maisto išdavėjų, virtuvės darbininkų, indų plovėjų, vairuotojų. Darbas pamainomis. Kreiptis tel. 8 5 2697370. Maitinimo įmonė Vilniuje, Santariškėse, ieško darbuotojų: maisto gabentojų, virtuvės darbininkų, indų plovėjų. Darbas pamainomis. Kreiptis tel. 8 5 2365129. Sparčiai besiplečianti tarptautinė apsaugos kompanija UAB „GRIFS AG“ siūlo darbą Vilniuje APSAUGOS DARBUOTOJAMS (-OMS). Įmonė siūlo: visas soc. garantijas, mokymus, karjeros perspektyvą, papildomą draudimą, motyvacinius priedus, lankstų darbo grafiką. Kreiptis tel.: 8 618 08001, 8 683 43833, Vilnius. Besiplečiančiai gamybos įmonei UAB„Arginta“, Molėtų pl. 71, reikalingi aukštos kvalifikacijos šaltkalviai, programinių tekinimo staklių operatoriai ir nerūdijančio plieno suvirintojai, skaitantys brėžinius. Tel. 8 5 2715273.

A.Mickevičiaus g. 8-34, Kaunas. Tel:.(8- 698) 39283. El.p. info@ kmkfirma.lt, www.kmkfirma.lt. Licencijuota Lietuvoje ir Anglijoje. 10 metų patirtis.

Ir šių miestų rajonuose
Emalis su akmens masės papildais. Dangą liejame profesionalia Amerikietiška turbina. BE DULKIŲ! 7 metų patirtis. Suteikiame 5 metų garantiją. www.voniurestauravimas.lt

Mokslas

Statyba ir remontas
MES GALIME PASIRŪPINTI JŪSŲ NAMŲ ŠILUMA IR KAIMYNO PAVYDU! Profesionaliai ir kokybiškai atlikdami pastatų renovacijos ir fasadų šiltinimo darbus. Saulės kolektorių pardavimas ir įrengimas. Konsultuojame, patariame, tiekiame medžiagas. Šiltinimo sistemos sertifikuotos Lietuvoje ir Europoje. Kontaktiniai tel.: 8 5 2392676, 8 650 63488, 8 699 34068, www.atlasgrupe.lt. Apdailos darbai. Gipskartonio montavimas. Glaistymas, dažymas. Santechnikos ir elektros darbai. Tel. 8 605 05012. www. gerai.eu.

12

sportas

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

L.Jamesas patyrė traumą
Pekino olimpinėms žaidynėms besirengiančios JAV krepšinio rinktinės treniruotėje traumą patyrė vienas iš komandos kapitonų LeBronas Jamesas.
Treniruotėje, kurioje olimpinė JAV rinktinė varžėsi su iš kitų nacionalinės k repšinio lygos (NBA) žaidėjų sudaryta komanda, Žydrūno Ilgausko komandos draugas Klivlendo „Cavaliers“ ekipoje L.Jamesas nesėkmingai nusileido ant Kevino Duranto kojos ir nebaigė treniruotės. Tiesa, tiek pats krepšininkas, tiek JAV rinktinės treneris Mike‘as Krzyzewskis tikisi, kad patempimas nėra stiprus. „Ir pats krepšininkas, ir mūsų gydytojai mano, kad trauma nėra rimta. Daugiau žinosime tik po ketvirtadienį atliktų tyrimų. Tačiau nemanau, kad vertėtų jaudintis. Tikiuosi viskas bus gerai“, - optimistiškai kalbėjo M.Krzyzewskis. Nieko blogo nesitiki ir nacionalinės JAV krepšinio rinktinės generalinis direktorius Bryanas Colangelo. „Niekada nesinori matyti kurį nors žaidėją susižeidžiant. Mes manome, kad tai tik mažytė trauma, tačiau ir ją jis turi išsigydyti“, - sakė B.Colangelo. apie L.Jameso nev ykimą į Pekino olimpines žaidynes kol kas nekalba. „Mes dar turime laiko. Aš tikiuosi, tai tik nestiprus

SPRINTAS
Atėnų olimpiados „herojus“ grįžta
Vengrijos disko metikas Robertas Fazekašas įvykdė olimpinį normatyvą, kai Liublianoje (Slovėnija) vykusiose varžybose geriausiu bandymu diską numetė 64,56 cm, ir dalyvaus Pekino olimpinėse žaidynėse. Vengras kartą jau dalyvavo ir tapo olimpiniu čempionu 2004 metais Atėnuose, tačiau dėl dopingo kontrolės taisyklių pažeidimo medalis iš jo buvo atimtas ir kitą dieną po varžybų įteiktas lietuviui Virgilijui Aleknai. „R.Fazekašas teisėtai iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes ir jose dalyvaus. Būtų neetiška, jei dabar, kai jis įvykdė normatyvą, imtume prieštarauti jo dalyvavimui“, - disko metiko dalyvavimui Pekino olimpinėse žaidynėse neprieštaravo Vengrijos lengvosios atletikos asociacija.

čiurnos nikstelėjimas. Dabar jis turi pailsėti. Mums nereikia jo šiandien, mums reikia jo rugpjūčio 10 dieną“,- sakė Lietuvos rinktinės puolėjo Lino Kleizos komandos draugas NBA lygoje, Denverio „Nuggets“ lyderis Carmelo Anthony.

Paplūdimio futbolo čempionate
Marselyje (Prancūzija) baigėsi ketvirtojo planetos paplūdimio futbolo čempionato kovos grupėse. A grupės nugalėtoja tapo turnyro šeimininkė Prancūzija, lemiamame mače po dramatiškos kovos 4:3 nugalėjusi antrojoje pozicijoje likusius urugvajiečius. B grupėje pirmąją vietą užėmė Portugalijos komanda, kuri po pratęsimo 5:4 palaužė antrojoje vietoje likusią Italiją. Visas tris pergales C grupėje iškovoję Argentinos paplūdimio futbolininkai, antrojoje vietoje paliko Rusijos atstovus. D grupėje, kaip ir tikėtasi, triumfavo pasaulio čempionės titulą ginanti Brazilija. Antra liko Ispanijos komanda. Šiandien prasidėsiančiuose turnyro ketvirtfinaliuose Portugalija susikaus su Urugvajumi, Italija su Prancūzija, Argentina su Ispanija, o Brazilija titulą gins kovoje prieš Rusiją.

Susitiks ir su Lietuva
JAV rinktinė, nepaisant vieno savo lyderių traumos, ir toliau tęsia nuoseklų pasirengimą olimpinėms žaidynėms. Penktadienį Las Vegase iš NBA krepšinio lygoje rungtyniaujančių žvaigždžių sudaryta rinktinė jėgas išmėgins su Kanados penketuku. Po to amerikiečiai persikels į Kinijos Macau salą, kur liepos 31 dieną sužais draugiškas rungtynes su Turkijos ekipa. Rugpjūčio 1 dieną jėgas su grėsmingais varžovais tikrinsis ir Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė. Tuomet, iki svarbiausio šių metų sporto renginio likus savaitei, amerikiečiai atvyks į Šanchajų, kur dar sužais su Europos čempione Rusija ir Australija. Olimpinį vyrų krepšinio turnyrą JAV rinktinė pradės rugpjūčio 10 dieną dvikova su žaidynių šeimininke Kinijos ekipa. Kaip ir prieš kiekvieną olimpiadą, amerikiečiai neslepia, kad juos šiemet tenkins tik aukso medaliai. Pats susižeidęs L.Jamesas savaitės pradžioje pareiškė, jog neabejoja savo komandos sėkme artėjančiose olimpinėse žaidynėse. „Mes tapsime olimpiniais čempionais. Turime talentingą komandą, kuri dirba negailėdama savęs. Pekine mes būsime neįveikiami, nors čia ir bus stiprių varžovų, tokių, kaip Argentina ar Ispanija“, - triumfu Pekino olimpinėse žaidynėse neabejojo L.Jamesas.

Persekioja traumos
Amerikiečių pasirengimą olimpiadai ir toliau trikdo traumos. Tik neseniai po krūtinkaulio sumušimo atsigavo aukštaūgis Dwightas Howardas, kol kas tik po truputį įsibėgėja ir po kairiojo kelio operacijos atsigaunantis Dwyane‘as Wade‘as. Tačiau kartu besitreniruojantys komandos draugai tikisi, kad 23-ejų L.Jamesas čiurną nikstelėjo nestipriai ir bus pasirengęs padėti ekipai olimpinėse žaidynėse. „Aš nė kiek nesijaudinu dėl to vaikino. LeBronas tikras profesionalas. Kartą mačiau, kaip jis susižeidė vienose NBA rungtynėse, o po to grįžo po didžiosios pertraukos ir pelnė 30 taškų. Aš esu visiškai tikras, jog jis pasveiks“, - kalbėjo Majamio „Heat“ ekipos gynėjas D.Wade'as. JAV rinktinė turi galimybę pakeisti dėl traumos olimpinėse žaidynėse negalintį dalyvauti krepšininką iki rugpjūčio 7 dienos, tačiau niekas

Traumą vienas JAV rinktinės lyderių patyrė nesėkmingai nusileidęs ant K.Duranto (nuotr.) kojos.

MADA
Puslapis parengtas pagal BNS, nba.com, krepšinis.net ir „15min“ inf.

L.Jamesas buvo rezultatyviausias šių metų NBA reguliariojo sezono žaidėjas, vidutiniškai pelnydavęs po 30 taškų per susitikimą. AFP/Scanpix nuotr.

Kartą mačiau, kaip jis susižeidė vienose NBA rungtynėse, o po to grįžo po didžiosios pertraukos ir pelnė 30 taškų. Aš esu visiškai tikras, jog jis pasveiks.
Kalbėjo L.Jameso komandos draugas JAV rinktinėje D.Wade'as.

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

sportas

13

Kaista 100 m bėgimo takelis
Pasaulio rekordininkui U.Boltui pralaimėjus Švedijoje, ir toliau nesustabdomai kyla įtampa vienoje iš prestižiškiausių vasaros olimpinių žaidynių rungčių - 100 metrų bėgime.
kė jamaikietis A.Powellas.

Saldus revanšas
Iškovojęs pergalę Švedijoje 25-erių A.Powellas atsirevanšavo savo jaunesniam varžovui 21-erių Usainui Boltui po pralaimėjimo tarpusavio dvikovoje, prieš mėnesį vykusioje Jamaikos atrankoje į olimpines žaidynes. Beje, ten abu atletai išsikovojo teisę atstovauti Jamaikai 100 metrų bėgimo rungtyje Pekino olimpinėse žaidynėse. „Pastaruoju metu visi tik ir kalbėjo apie Usainą Boltą. Aš nenorėjau atkreipti visų dėmesio, bet taip padariau. Aš parodžiau pasauliui, jog Asafa Powellas vis dar čia“, - patenkintas savimi kalbėjo 100 metrų rungties Švedijoje nugalėtojas. Jau dabar prognozuojama, kad A.Powello ir U.Bolto kova dėl olimpinio aukso taps viena iš didžiausių XXIX vasaros olimpinių žaidynių puošmenų. „Man buvo labai svarbu susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir nugalėti U.Boltą. Jis pasiekė planetos rekordą, tačiau aš esu 100 metrų nubėgęs per 9,74 sekundės, todėl jis negali nekreipti dėmesio į mane. Buvo puiku bėgti kartu su juo ir pamatyti stipriąsias jo vietas. Turiu dar daug dirbti ir tikėtis, kad ir toliau bėgsiu greičiau už jį. Aš tikrai labai laukiu olimpinių žaidynių“, - apie būsimą kovą olimpiniame bėgimo takelyje kalbėjo sprinteris A.Powellas.

Asafa Powellas, buvęs pasaulio rekordininkas, nugalėjo 100 metrų bėgimo rungtyje Švedijos mieste Stokholme vykusiose „Grand Prix“ varžybose. Jamaikietis 100 metrų atstumą įveikė per 9,88 sekundės ir tik viena šimtąja sekundės dalimi aplenkė antrojoje vietoje likusį pasaulio rekordininką tautietį Usainą Boltą. Trečiojoje vietoje finišavo perspektyvus Norvegijos bėgikas Jaysuma Saidy Ndure, 100 metrų atstumą įveikęs per 10,06 sekundės. Priminsime, kad Jamaikos atletui U.Boltui priklauso šios rungties planetos rekordas, kurį jis pasiekė gegužę Niujorke, 100 metrų atstumą nubėgęs per 9,72 sekundės. Beje, tuomet U.Boltas pagerino pagrindinio savo konkurento ir gero draugo A.Powello 9,74 sekundės rezultatą. Tačiau Stokholme U.Boltui prie savo rekordinio rezultato priartėti nepavyko, prastai startavęs, jis nesugebėjo pavyti A.Powello ir turėjo tenkintis antrąja vieta. „Mano tikslas šiandien buvo nugalėti. Aš greitai ir staigiai startavau, o vėliau išlaikiau pastovų greitį iki pat finišo linijos. Aš tikrai labai patenkintas lenktynėmis“, - po pergalės sa-

Pastaruoju metu visi tik ir kalbėjo apie Usainą Boltą. Aš nenorėjau atkreipti visų dėmesio, bet taip padariau. Aš parodžiau pasauliui, jog Asafa Powellas vis dar čia.
Po pergalės Švedijoje patenkintas savimi kalbėjo A.Powellas.
„Grand Prix“ varžybose Stokholme A.Powellas (k.) viena šimtąja sekundės dalimi aplenkė planetos rekordininką U.Boltą ir dar labiau pakurstė ugnį prieš artėjančias Pekino olimpines žaidynes. AFP/Scanpix nuotr.

Naujas R.Kaukėno ir K.Lavrinovičiaus komandos draugas
Italijos aukščiausios krepšinio lygos čempionai Sienos „Montepashi“ komanda ir toliau rikuoja savo gretas naujajam sezonui.
Naujuoju Lietuvos rinktinės krepšininkų Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus, rungtyniaujančių italų klube, komandos draugu tapo amerikietis Henry Domercantas. Kaip praneša oficiali Sienos „Montepashi“ svetainė internete, sutartis su atakuojančio gynėjo pozicijoje rungtyniaujančiu krepšininku sudaryta metams, su galimybe pratęsti ją dar vieneriems. Nors viešai sandorio suma neskelbiama, manoma, kad Italijoje H.Domercantas uždirbs po 1,3 milijono eurų (4,5 mln. litų). 27-erių 193 cm ūgio dvigubą JAV bei Bosnijos ir Hercogovinos pilietybę turintis žaidėjas klube turėtų pakeisti liepos pradžioje į Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) ekipą persikėlusį Bootsy Thorntoną. Praėjusiame sezone naujasis Sienos „Montepashi“ pirkinys rungtyniavo kartu su Lietuvos rinktinės vidurio puolėju Robertu Javtoku Maskvos „Dinamo“ klube. ULEB taurėje spindėjęs krepšininkas pirmavo visoje lygoje pagal pelnomus taškus per rungtynes vidutiniškai po 20,6 taško per susitikimą. H.Domercantas taip pat taikliausiai mėtė tritaškius - net 57,1 procento gynėjo metimų buvo taiklūs. Viso ULEB taurėje tarptautiniuose turnyruose Bosnijos ir Hercogovinos garbę ginantis krepšininkas sužaidė 16 rungtynių, iš kurių 13 pradėjo starto penkete ir per vidutiniškai 27 minutes dar atkovodavo po 2,4 kamuolio, po 2 kamuolius perimdavo bei atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo ko-

Olimpinė rinktinė akredituota
Vakar Lietuvos olimpinė rinktinė oficialiai akredituota artėjančioms XXIX vasaros olimpinėms žaidynėms. Rugpjūčio 8 dieną prasidedančioms Pekino žaidynėms akredituoti 69 lietuvių sportininkai, 48 treneriai, medikai, vadovai. Taigi olimpiniame kaimelyje jau dabar apsigyventi gali 117 Lietuvos atstovų. Dar du Lietuvos lengvaatlečiai - Vitalijus Kozlovas (800 m) ir Zinaida Sendriūtė (diskas), įvykdę olimpinius B normatyvus tik praėjusį savaitgalį, kol kas neakredituoti, nes jų rezultatų dar nepatvirtino Tarptautinė lengvosios atletikos federacija. Rugpjūčio 6 dieną olimpiniame kaimelyje vyks Lietuvos valstybės pasveikinimo ceremonija, bus iškilmingai pakelta šalies trispalvė.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

mandos draugui. Tačiau buvęs Maskvos „Dinamo“ lyderis suklysdavo net 2,6 karto per susitikimą.

Sienos „Montepashi“ ekipą, kurioje rungtyniauja Lietuvos rinktinės puolėjas K.Lavrinovičius (k.), papildė rezultatyviausias praėjusio sezono ULEB taurės žaidėjas H.Domercantas. AFP/Scanpix nuotr.

14

pramogos

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

Šventės dailininkas A.Klemencovas laiko, skirto darbui, nebeskaičiuoja.

Ryla, arba prisiminimų dėžutė, stovės Klaipėdos Tiltų ir Turgaus gatvių sankryžoje. Šiandien ją ketinama pradėti montuoti.

J.Širkajevos nuotr.

Aurelija Kripaitė
a.kripaite@15min.lt

Jūros šventės puošėjai šiomis dienomis laiko tėkmės nebejaučia.
Darbininkų komanda, kuriai vadovauja dailininkas Anatolijus Klemencovas, darbo dieną pradeda ankstyvą rytą, užbaigia saulei nusileidus. „Šitos detalės dar gaminamos, prie jų teks dar padirbė-

ti, vėjo gaudyklės jau beveik sumontuotos, mazgelių sienelė dar bus dažoma“, - lyg žirnius bėrė dailininkas. Dirbtuvėse vakar dar ūžavo grąžtai, pjūklai, skambėjo darbininkų šūksniai. Skubėti reikia - didžiulę rylą, kuri dar pakrikštyta ir prisiminimų dėžute, šį vakarą ketinama atgabenti į Klaipėdos senamiestį. Per naktį ją ketinama pastatyti. Maždaug penkių metrų aukščio ir tiek pat metrų pločio dekoracija stovės Tiltų ir Turgaus gatvių sankryžoje. „Dabar labai išgyvenu ar to-

Ką tik nudažyti stovai vėjo gaudyklėms vakar dar džiūvo saulėje.

kį didelį daiktą pavyks išvežti jo nesulaužius, ar tinkamai ją pritvirtinsime“, - baiminosi A.Klemencovas. Dėžė, apmušta raudonu audiniu, dekoruota aukso spalvos papuošimais, taps viena iš šventės atrakcijų. Vieną jos pusę dailininkas vadino dieviškąja, kitą - velniškąja. Dieviškąją pusę puošia angeliukai, kitoje pusėje atsivers daugybė žmogaus blogybių „veidų“ - gašlumo, bailumo, savimeilės, pykčio ir kitų. „Davat kėlės galės stovėti dieviškojoje pusėje, prie plazdenančių angelų, bailiai ir veidmainiai galės žiūrėti į tamsiąją rylos pusę, o normalūs galės stovėti iš šono“, - juokėsi dailininkas. Rylos šonus puošia daugybė įvairių matmenų besisukančių figūrų - ratų, rankenų, mechanizmų detalių. Jūros šventės papuošimas taps tikra atrakcija - aplink jį vaidins aktoriai, praeiv ius l i n k smins kartkartėmis

iš jo čiurkšlėmis bėgsiantis vanduo, išlysiančios rankos, skambanti muzika. „Iš jos pabirs ir saldumynai. Tačiau niekas nežinos, kada. Kartais bus ir netikėtumų, kai išbyrės koks varžtas“, - šypsojosi menininkas. Vakar prie dirbtuvių saulėje džiūvo baltai nudažyti stovai vėjo gaudyklėmis. Savo eilės

laukė mazgų sienelė, stovėsianti Danės ir Herkaus Manto gatvių sankryžoje. „Kasmet Jūros šventei reikia sugalvoti ką nors naujo. Kad žmonės nekalbėtų, jog kartojamės ir Klemencovas nieko nebesumąsto“, - tvirtino menininkas. Pats menininkas, prasidėjus kelias dienas truk-

siančiam švenčių maratonui, ketina iš šalies stebėti, kaip reaguojama į papuošimus, ar niekas nesulūžo. „Būtų labai gaila, jei kas nusuktų nuo rylos ratą. Kad nebūtų kaip prieš kelerius metus, kai nuo nuodėmės sienos žmonės buvo nusikabinę sau suvenyrų“, - prisiminė A.Klemencovas.

O

J E K T A

Jūros šventės puošmenų montavimui - visa naktis

1

5 M I N “

P
R

S

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

pramogos

15

Skaitmeninis kodas: eko išradimai
kodas:ejhrg1hewevgjrw2gjbs Gediminas kjkad5asd5ewt2ffrthy32hytt tr1grtrgewsdfgtr21rtgrasyu Gasiulis g.gasiulis@15min.lt rrt21rwertgrtiuiytgrtg2154 189fgddg48rgrotyfvwtrrthyn

Ko gero, jau visi girdėjo „15min“ šūkį - būk eko žmogus. Pirmai pradžiai užteks apsikuopti aplink, o jei šis žingsnis jau atliktas, galima pabandyti pereiti į antrą lygį: eko skaitmenizaciją.

Trepsėjimo energija
Bet kokiam skaitmeninės kartos produktui reikia elektros. Ne, apie vėjo malūnus nešnekėsiu. Ir apie saulės elementus nieko naujo nepapasakosiu. Prieš naudojant gamtos jėgą, derėtų išspausti viską iš savęs. Juk energiją žmonės gamina visur ir visada, tereikia ją pasiimti. Ir kokiems galams tos naujos atominės elektrinės, kai energija kasnakt tiesiog trykšta iš klubų, koncertų salių ir kitų judrių vietų. „Club4Climate“ („Klubas už klimatą“ - angl.) net-

gi sugalvojo ir praktiškai pritaikė būdą šią energiją paimti. Olandijos mieste Roterdame bei Didžiosios Britanijos sostinėje Londone yra klubų, kurių grindyse įmontuotos specialios spyruoklės bei smūgius „sugeriantys“ kristaliniai blokeliai. Sulig kiekvienu trinktelėjimu jie sukaupia šiek tiek energijos, kuri perduodama į elementus. Šie „sulygina“ elektros energijos srautą, o gauta elektra sunaudojama tame pačiame klube. Kaip rašoma „Club4Climate“ tinklalapyje, „kad išsaugotumėte pasaulį, užtenka šokti“.

E.kompiuteris
Turint elektros, galima įsijungti kompiuterį. Bet tikras gamtos draugas nieka-

da nepirks paties galingiausio kompiuterio. Kasdienėms reikmėms užtenka ir silpnesnio. Svarbu, kad „rytų“ mažai elektros. Na, pavyzdžiui tiek, kiek stalinis laikrodis. Toks kompiuteris iš tiesų egzistuoja. „Cherrypal“ gal ir nėra itin galingas, bet gamintojai tikina, kad eiliniam namų vartotojui jo užteks dar bent keletą ateinančių metų. Už DVD dėžutę mažesnis (tik kiek aukštesnis) „Cherrypal“ turi vos 4 gigabaitus vietos (tiek, kiek telpa į tą patį DVD), tačiau gamintojai teigia, kad to pakanka naršyti internete, bendrauti su draugais, klausyti muzikos, žiūrėti fi lmus ir dirbti su dokumentais. Kompiuteryje nėra operacinės sistemos: minėtiems veiksmams būtinos programos įdiegtos (atnaujinti programų taip pat nepavyks, bet gamintojai džiugina: jokios rizikos „pasigauti“ virusą). Juokingiausia tai, kad šis kompiuteris naudoja vos du vatus elektros energijos. Jame yra vos penktadalis detalių, kurios naudojamos kiekviename namų

kompiuteryje, bet būtiniausios jungtys yra. Kaina - 250 JAV dolerių (apie 550 litų), dar reikės monitoriaus, klaviatūros, pelės ir t.t. Už tokią kainą galima nusipirkti ir galingesnį kompą, bet jau minėjau - šis skirtas eko fanatikams.

Elektronika gamtoje

Manęs tas kompiuteris nesudomino - vis tiek prireikia ar kokį vaizdo įrašą įdėti, ar nuotrauką padailinti... O, esant apribojimams, būtų daugiau bėdos, nei naudos. Bet, manau, svarbiausia yra gamtai nekenkti. Ir tik, kai

esi pakankamai susiprotėjęs, imiesi jai padėti. O iki tol galima, kad ir apsimesti didžiu gamtos mylėtoju. Tarkime, auginti kokį nors gyvį. Tiktų, pavyzdžiui, kokia nors vilnos nešiotoja. JAV Pitsburgo mieste yra išskirtinė avis - visa metalinė, su šešiomis kojomis, o iš papilvės jai išlindęs laidas. Nauda iš jos menka - eina sau, nosimi braukia per žemę (šiek tiek apkarpydama žolę) ir mekena. Bet pažiūrėti gražu. Ir paklausyti. Privalumas tas, kad jos bent prižiūrėti nereikia: toliau, nei leis laidas, nenueis, o ir į medį neatsitrenks - galvoje įmontuoti sensoriai. O kol avis graužia žolę, šeimininkas gali atsipūsti prie ežero, užmesti meškerę. Labiausiai erzinanti žvejybos dalis, žinoma, yra laukimas. Gal kažkam tai yra malonumas. Bet kokiu atveju, smalsuoliai gali pamiršti nerimo

valandas ant ežero kranto. Už šimtą dolerių (apie 220 litų) įsigijus „Fish TV“ įrangą galėsite ne tik tiesiogiai stebėti, kaip žuvys juokiasi iš jauko, bet ir visa tai įsirašyti.

Aklųjų problemos
Visgi technologinė pažanga džiugina ne visus. Štai pasaulio aklieji ir silpnaregiai skundžiasi, kad ateityje jiems bus pavojingiau gatvėse, mat naujieji ekonomiški automobiliai neskleidžia beveik jokio garso, o eidami per gatvę jie orientuojasi būtent pagal variklių gausmą. Jei, neduokdie, kas įvyktų, pažeidėją derėtų nufotografuoti. Neregiams ateityje didelių problemų nekils, mat sukurtas „aklųjų fotoaparato“ prototipas - vaizdas būtų atvaizduojamas „iškilimais“. Aišku, yra fotografų, kurie, ir turėdami puikią regą, fotografuoja užsimerkę, bet čia jau kita šneka.

„15min“ pertrauka
ANEKDOTAS
Skęsta laivas. Visi jau vandenyje, bando laikytis už visokių plaukiančių daiktų. Vienas vyriškis įsikimba už durų su užrašu „Baras“. Po minutėlės prie jo priplaukia žmona ir sako: - Žinojau, kur tavęs ieškoti.... anekdotai@15min.lt

„15MIN“ POLIGONAS
Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides, giminingas duotosioms (jei yra raidė „u“, galima ir „ū“, „ų“, jei yra „s“, galima ir „š“ ir pan.). Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami (pvz.: jei „geras“, tai „geresnis“, „geriausias“ jau negali būti).

SUDOKU

MANO AUGINTINIS

N A G S V I P A M

Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk „Copy1“ įsteigtą prizą – dėlionę su pasirinkta nuotrauka.

5 6 3 6 8 9 5 4 7 3 8 2 8 9 7 2
Labai lengvas

7 5

8 4

2 1 8 5 ? 9 1 6 9 6 1 7 3 6 5 9 4

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. 3. Vardas - Džeris. Amžius - 8 metai. Mėgsta - pieniškas dešreles, voliotis lovoje. Nemėgsta - kačių, bičių. Būdo bruožai - lepūnėlis. Šeimininkas - Vita. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 4. 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.

Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės savaitės prizą knygą „Kuršių vikingai“.

Savaitės laimėtojas bus išrinktas penktadienį burtų keliu.

Istorinis romanas, pasakojantis apie tikrus įvykius

horoskopai
Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

liepos 24 dienai
LIŪTAS. Jūsų savikontrolė stulbinama, bet kyla klausimas, ar tinkamai ja naudojatės. Pastaruoju metu gniaužiamas pyktis kenkia jūsų sveikatai ir sielos ramybei - pasistenkite išsakyti viską, kas neduoda ramybės. MERGELĖ. Draugai šią dieną privers jus mąstyti pozityviai, jie turi puikių idėjų, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį. Pasistenkite daugiau bendrauti, dalytis mintimis. SVARSTYKLĖS. Norėsis netradicinių pokyčių, todėl nesivaržykite ir imkitės keisti savo gyvenimą. Pradėti galite nuo paprastų dalykų - vietoj rytinės kavos rinkitės arbatą ar, atvirkščiai, svarbu, kad išvengtumėte rutinos. SKORPIONAS. Šiandien jums gali pasiūlyti imtis netradicinės veiklos ar įtraukti į neįprastą projektą. Tai puiki proga pademonstruoti, ką sugebate, bei patirti naujų įspūdžių.
15 kg

AVINAS. Šią dieną palanku imtis pačių rizikingiausių projektų, vykti į keliones, dalyvauti varžybose ar užsitikrinti stabilias pozicijas darbe. Patartina netinginiauti, daug judėti, imtis naujų darbų. JAUTIS. Šiandien jums greitojo reagavimo diena - užgrius virtinė darbų, teks suktis kaip viesului, tačiau jūsų energijos kiekis bus daugiau nei didelis, todėl nerimauti neverta.

DVYNIAI. Šią dieną turėtumėte skirti daugiau dėmesio aplinkinių išsakomoms nuomonėms, jų mintys gali jums praversti. Būsite itin lankstus, todėl pelnysite kolegų bei draugų simpatijas. VĖŽYS. Tai viena puikiausių dienų šį mėnesį - švytėsite gera nuotaika, kunkuliuosite polėkiu ir entuziazmu. Jūsų idėjos patrauks originalumu, visos įdėtos pastangos atsipirks.

ŠAULYS. Liepsningas jūsų entuziazmas, veržiantis į tikslą, yra ypač galinga jėga, bet pasistenkite save sutramdyti, nes galite sudegti savo ugnyje. Dviprasmiški šiandienos pokalbiai bus tarsi spąstai jums. OŽIARAGIS. Klausytis kitų žmonių yra lengviau nei savęs jūsų viduje vyksta dvikova tarp troškimų bei realių galimybių suvokimo. Įgyvendinkite tai, apie ką seniai mąstote.

VANDENIS. Šiandien jums nestigs ryžto ir drąsos, tapsite kolektyvo ar draugų būrio siela. Pasistenkite pabėgti nuo rutinos, šią dieną turėtumėte išnaudoti kaip puikų startą bet kurioje veikloje. ŽUVYS. Turėtumėte plėsti savo akiratį pastaruoju metu neskyrėte pakankamai dėmesio naujų dalykų pažinimui. Vakare patartina aplankyti draugus ar gimines.

16

pramogos
GATVĖS LAIMIKIS

2008 liepos 24 d., ketvirtadienis

B.Pittas savo laiką skiria žaidimams su vaikais

» Apyrankių kūrėja Darja iš Klaipėdos groja gitara ir klauso rusiško bei klasikinio roko. » Ji mėgaujasi literatūros klasikais, tokiais, kaip G. Marquezas. » Vasarą lankosi roko festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Paparacai užfiksavo B.Pittą važiuojantį golfo automobiliu. Ant jo kelių patogiai įsitaisiusi sėdėjo mažoji Shiloh. Tuo metu A.Jolie rūpinosi prieš savaitę gimusiais dvynukais.

» Šį kartą viena iš Darjos spalvotų apyrankių atiteko sostinėje sutiktam muzikantui, vienam iš projekto „Days of Eclipse“ įkūrėjui Alexandrui. Jį sutikome kartu su kitu „Days of Eclipse“ nariu Michailu. » Jų vietos: apleisti fabrikai. » Jų muzika: Nine Inch Nails, Claude Debussy, Fused Marc. » Jų knygos: C.Palahniuk, F.Nietzsche (Alex), H.P.Lovecraft (Michail). » Jų kinas: art house filmai, „Andalūzijos šuo“, „The Call of Cthulhu“. » Laukiamas įvykis: „Music Gate“ festivalis vasaros pabaigoje. » Daugiau informacijos apie grupę: www.daysofeclipse.com

Jei Holivude būtų rengiami geriausio tėčio rinkimai, į šį titulą neabejotinai pretenduotų aktorius Bradas Pittas.
Tokių komentarų 44-erių garsenybė susilaukė po to, kai bulvarinės spaudos fotografai užfi ksavo neseniai dvynukų su Angelina Jolie susilau-

kusį tėvelį besilinksminantį su 2-ejų sulaukusia dukrele Shiloh. Šviesiaplaukė mergaitė sėdėjo ant B.Pitto kelių, kol jis vairavo golfo automobilį. „Kol Angelina prižiūri prieš savaitę gimusius dvynius, Bradas laiką leidžia su vaikais. Prieš kelias dienas jis žaidė

su įsūniais Paxu ir Maddoxu, o dabar visą dėmesį skiria biologinei dukrai. Regis, Bradas tikrai vertas geriausio pasaulyje tėčio titulo, nes mažosios Shiloh akys iš džiaugsmo tiesiog spindi“, - portalui „The Daily Mail“ pasakojo artimas B.Pitto ir A.Jolie bičiulis. „Kai paskutinį sykį kal-

bėjau su Angie, ji man palaimingai pasakojo apie tai, kiek daug vargo nuo jos pečių nuima Bradas. Todėl jį galima vadinti ne tik tobulu tėvu, tačiau ir tobulu vyru. Daugelis moterų turėtų pavydėti tokio pasiaukojusio ir atsidavusio mylimojo“, - liaupsių B.Pittui negailėjo šaltinis.

S.Connery paneigė eksžmonos šmeižtą
Aktorius Seanas Connery (nuotr.) paneigė savo buvusios žmonos Diane Cilento teiginius, esą jis iš savo testamento išbraukė sūnų Jasoną.
„Aš tos moters nemačiau 37 metus ir ji apie mane ir mano dabartinį gyvenimą nieko nežino. Diane negali pamiršti, kad žlugo mūsų santuoka. Aš jau ir anksčiau turėjau klausytis nebūtų kaltinimų smurtu šeimoje. Dabar tas melas, regis, tampa dar piktesnis, o dar blogiau tai, kad ji įpainioja mūsų sūnų“, - sakė S.Connery. „Kalbėjau su Jasonu telefonu ir žinau, kad jis taip pat viešai išreikš savo nuomonę. Niekada nesakiau jam, kad nežadu palikti nė skatiko savo testamentu ar kad jis aktoriaus ir režisieriaus karjerą padarė tik dėl pavardės. Jis pats turi talentą“, - teigė S.Connery. Taip pat S.Connery prisipažino, kad, dar gyvendamas su žmona, 45 metų Jasonui ir D.Cilento dukteriai įsteigė 170 tūkst. JAV dolerių (372 tūkst. litų) fondą. Šis buvusių sutuoktinių skandalas kilo po to, kai Australijoje gimusi D.Cilento pareiškė, kad S.Connery teigė sūnui neketinąs duoti nė penso iš 85 mln. svarų, kuriais įvertintas jo turtas. Buv usi aktoriaus žmona teigė, kad tokio nepalankaus S.Connery sprendimo priežastis neva yra įtempti tėvo ir sūnaus santykiai.

„BRAND“ parduotuvė jau ATIDARYTA!
Miss sixty, Energie, Killah, Diesel, Fornarina ir kiti žinomi prekiniai ženklai itin žemomis kainomis! PC „Mandarinas”, Ateities g. 91, Vilnius

DIENOS KADRAS

1

2

E.Mendes reklamavo apatinius

Atrodo, kad skandalingoji dainininkė Amy Winehouse „nusivažiavo“ daug labiau nei atrodo vaškinių figūrų (Nr. 2) gamintojams....

Šimtai apšiurusių Holivudo „Šlovės alėjos“ žvaigždžių prieš 50-ąsias šios garsiosios alėjos metines pagaliau sulauks remonto.
Jis atsieis 4 mln. JAV dolerių (8,7 mln. litų). Pirmoji savo finansinę paramą „Šlovės alėjos“ atnaujinimui pasiūlė viena degtinės kompanija. Iš 2 365 Holivudo bulva-

ro ir Vaino gatvės šaligatviuose įmontuotų žvaigždžių 800 būklė laikoma prasta arba labai prasta. Iki 2010 metų planuojama pakeisti kelias netikro rausvo marmuro ir bronzos žvaigždes. „Mes negalėjome įsivaizduoti, kad žvaigždžių šaligatvis taps tokia atrakcija“, - sakė „Šlovės alėjos“ įkūrėjas Le-

ronas Gubleris. „Tai Holivudo brangenybė ir mes jaučiame didelę atsakomybę užtikrinti jos išsaugojimą“, - pridūrė jis. Los Andželo šiaurės vakaruose esanti 4 km ilgio „Šlovės alėja“ - vis dar tęsiama. Praėjusį mėnesį joje buvo įamžinti aktorė Holly Hunter, reperis Seanas Combsas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

„Šlovės alėja“ susilauks pagalbos

Seksualioji aktorė Eva Mendes (nuotr.) nusifotografavo naujai Calvino Kleino reklamos kampanijai. Patrauklioji kubiečių kilmės aktorė tobulas savo kūno linijas demonstravo vilkėdama tik apatinius drabužius. Ši „karšta“ fotosesija kaip mat sukėlė įvairiausių diskusijų. „Eva turi nuostabų kūną, todėl nenuostabu, kad ji išdrįso nusimesti drabužius“, - sakė Niujorko (JAV) gatvės praeivis. „Jei visos gražios aktorės sutiktų demonstruoti apatinius drabužius, manau, kad jų pardavimai išties smarkiai išaugtų“, juokdamasis pridūrė jis.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful