08 01 29

Vilnius
ŠIANDIEN
Gatvėse žvaigždes keičia gėlės

ISSN 1822-2749.

Numeris 17 (526).

2008 m. sausio 29 d., antradienis

Tiražas 100 000

Vėlyvos pamokos rūpestis tėvams
Nors sostinės valdžia susirūpino mokyklų saugumu ir ruošiasi jas aptverti tvoromis bei įrengti vaizdo kameras, tėvų, kurių vaikai mokosi antroje pamainoje, tai neguodžia. Dešimtmečiai po pamokų priversti grįžti namo tamsiu paros metu.
Mokymuisi iki vėlumos nepritaria ir sostinės mokyklų vadovai, tačiau teigia dėl per didelio mokinių skaičiaus negalintys pakeisti esamos situacijos. Tuo tarpu savivaldybės atstovai prognozuoja, kad per artimiausius dvejus trejus metus antrosios pamainos neliks. O kol kas tėvams siūloma patiems lydėti vaikus ar paieškoti kitos mokyklos, kur nereikėtų mokytis iki šeštos valandos vakaro. Tuskulėnų vidurinėje mokykloje besimokančios penktokės mama "15min" teigė, su nerimu laukianti iš mokyklos grįžtančios dukros. "Žirmūnuose nestinga nusikaltimų, o mano vaikui tenka grįžti tamsiu paros metu M.Katkaus gatvės kiemais, kurie menkai apšviesti. Mokyklos teritorija yra aptverta, tačiau kas iš to, juk namo tenka grįžti vingiuotais keliukais pro trobas", - sakė nenorėjusi prisistatyti moteris. Anot jos, pasiimti savo vaiko iš mokyklos ji neturinti galimybių, o į kitą mokyklą vesti nenorinti. "Šioje mokykloje mokėsi mano tėvai, susiformavo savotiška tradicija. Daug tėvų stengiasi savo vaikus vesti į mokyklas, kurias yra baigę", pasakojo penktokės mama. Nukelta į 2 psl.

3 psl.
Vietoj pasakų šeimyninės dainos

4 psl.
Klaipėdietė neišdrįso valgyti nupigintų bulvių

5 psl.
Lietuviai privengia ir taupyti, ir investuoti 6 psl. S.Jasaitis pateko į avariją 12 psl.
Tuskulėnų vidurinės mokyklos antrosios pamainos moksleiviams namo tenka vinguriuoti takeliu, kuris tamsiu paros metu neapšviestas. J.Kalinsko nuotr.

ORAI
Šiandien Vilniuje
dieną +2 °C naktį -4 °C

Automobilių aikštelės Santariškėse tebekursto aistras
Santariškių kvartale toliau verda aistros dėl parduodamų automobilių stovėjimo aikštelių. Gyventojai nesutinka mokėti po 15 tūkst. litų už asfalto lopinėlį šalia daugiabučių namų, o statybų bendrovė "Eika", parduodanti aikšteles, teigia viską daranti teisėtai. Daugiau nei pusšimtis Santariškių kvartalo gyventojų prieš kelias dienas rinkosi aptarti susidariusios situacijos.

Medininkų įtariamasis - jau Lietuvoje
Medininkų žudynių byla pagaliau pajudėjo iš sąstingio - vakar dėl Lietuvos pasieniečių nužudymo Generalinėje prokuratūroje pareikšti įtarimai Konstantinui Michailovui-Nikulinui. Vakar buvęs OMON smogikas pargabentas iš Latvijos į Lietuvą, jam pareikšti įtarimai dėl tyčinio dviejų ar daugiau asmenų nužudymo.

Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s.

2 psl.

3 psl.

7 psl.

2

Vilnius
BALSAS

2008 sausio 29 d., antradienis

Kaip vertinate mokymąsi antroje pamainoje?

Rūpestis dėl vėlyvų pamokų
Marius Giedraitis
m.giedraitis@15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Antrosios mokymosi pamainos problemą pripažįsta ir mokyklų vadovai. “Ši tema – skaudi. Pasitaiko prie mokyklos ir užpuolimų, tačiau mes pagal savo galimybes negalime mokyti viena pamaina”, - “15min” guodėsi Tuskulėnų vidurinės mokyklos direktorius Ričardas Vitkus. Pasak jo, šiuo metu mok yk loje mokosi 1365 va ikai, o į vieną pamainą susispaudus telpa apie tūkstantį. Antrosios pamainos pagrindinė auditorija – 3-6 klasių moksleiviai, kuriems tenka mažesnis mokymosi krūvis negu kitiems. Tuskulėnų vidurinėje mokykloje į antrą pamainą eina po keturias trečiokų-šeštokų klases. “Pirmokams, antrokams ir 10-12 klasių moksleiviams pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas higienos normas mokytis antroje pamainoje negalima, tad iki vakaro tenka mokytis būtent 36 klasių moksleiviams”, - pasakojo R.Vitkus. Pagal reikalavimus, pamokos ilgiausiai gali tęstis iki 18.30 val., tačiau nors mokiniai ir baigia pamokas anksčiau - apie 17.30 val. ar 18 val., jiems tenka grįžti namo jau sutemus. Netoli Tuskulėnų mokyklos esanti Šv. Kristoforo vidurinėje mokykloje taip pat pamokos vyksta dviem pamainomis. “Mokykla – perpildyta. Aš suprantu, kad vaikams nesaugu vėlai grįžti namo, dažnai juos parsiveda patys tėvai. Pritarčiau, kad vaikai mokytųsi tik iš ryto – ir dėl darbo produktyvumo, ir dėl saugumo”, - sakė Šv. Kristoforo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Dalia Čiupailienė. Tuskulėnų mokyklos direktorius R.Vitkus prisipažino, kad norint mokytis viena pamaina, Žirmūnams dar reikia bent vienos mokyklos, kuri talpintų 600-700 vaikų. “Čia dygsta daugybė daugiaaukščių, vaikus mokytis atveda daug naujakurių. Be to, gal ir mūsų mokykla – populiari. Pasitaiko, kad ir iš kitų mikro-

Jurgita
Vertinu neigiamai, manau, kad vaikams geriau turėti laisvo laiko vakare nei ryte. Tuo labiau dėl saugumo. Pačiai neteko mokytis antroje pamainoje, todėl man iš viso sunku įsivaizduoti tokį mokymosi grafiką.

Saugumo sumetimais aptverta Tuskulėnų mokykla tėvų neguodžia - jiems neramu dėl vakare namo grįžtančių vaikų.

J.Kalinsko nuotr.

Živilė
Viena vertus, antra pamaina gerai moksleiviams, kurie nori ilgiau pamiegoti, kita vertus, nėra saugu vakare keliauti namo, ypač jaunesniems mokinukams.

rajonų atveža, tačiau tėvams dažnai tenka atsakyti, nes nėra vietos”, - teigė R.Vitkus. Jis tikino, kad vaikų saugumu turėtų rūpintis tėvai. “Viena kartą vienas tėvas galėtų pasitikti kelis tame pačiame kieme gyvenančius vaikus, po to – kitas”, - siūlė mokyklos direktorius. Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis

teigė, kad tėvai turi pagalvoti, ar verta vaiką vesti į mokyklą, kur yra dvi pamainos. “Sąlygos ten tikrai sunkesnės, o kai kurios mokyklos lieka neužpildytos”, - sakė J.Skestenis. Jis pasidžiaugė, kad antrąją pamainą lankančių vaikų skaičius mažėja. Prieš 9 metus antroje pamainoje mokėsi net 18 tūkst. moksleivių, o šiuo metu – apie 3700. Vilniuje

dviem pamainomis dirba 16 iš 130 mokyklų, o labiausiai perpildytos yra Gabijos, Jeruzalės, Tuskulėnų vidurinės. “Mažiausios problemos dėl vaikų pertekliaus yra Lazdynuose, kur tėvai iš kitų mikrorajonų galėtų vesti vaikus ir vyktų savotiškas persiskirstymas Vilniuje”, - pripažino Švietimo skyriaus vedėjas. Pasak jo, per artimiausius

dvejus-trejus metus antrosios mokymosi pamainos Vilniuje turėtų nelikti. “Atliekame analizes, kaip mokinių srautus geriau paskirstyti. O kol kas, jei jau tėvai nusprendė savo vaiką leisti į antrąją pamainą, tai turėtų ir pasirūpinti jo saugumu – nupirkti atšvaitus, pasiimti iš mokyklos ar parodyti, kuriuo keliuku geriau namo pareiti”, - patarė J.Skestenis.

Vaidas
Kai dar mokiausi mokykloje teko išbandyti ir antros pamainos privalumus. Kiek pamenu, rytais galima buvo gerai išsimiegoti. O grįžti namo buvo saugu, nes gyvenau šalia mokyklos.
Kalbino M.Giedraitis, J.Kalinsko nuotr.

Iššoko iš 4 aukšto
Iš buto 4-ajame aukšte vėlų sekmadienio vakarą iššoko moteris. Sąmonės nepraradusi 41-erių vilnietė medikams paaiškino, kad pati iššoko iš savo buto Žirmūnų gatvėje. Medikai jai diagnozavo daugybinius kūno sužalojimus. Ji buvo paguldyta į Reanimacijos skyrių.

žiema
Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Nedideli krituliai. Pirmoje dienos pusėje vietomis lijundra, plikledis. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s. Temperatūra 0-5 laipsniai šilumos. Vilniuje nedideli krituliai. Temperatūra 0-2 laipsniai šilumos.

orai

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Utena +1 °C +2 °C +4 °C +2°C +1 °C +1 °C

Sausio
antradienis

Šiandien
Varduvininkai: Aivaras, Pranciškus, Radegunda, Valerijus, Žibutė. Dienos info: saulė teka 08:15, leidžiasi 16:50, dienos ilgumas 08:35. Pilnatis.

Giedra

29

Mažai debesuota Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +7 °C +8 °C +1 °C +9 °C +2 °C +17 °C +11 °C -4 °C
Oslas Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva +5 °C +9 °C
Lietus Trumpalaikis lietus

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj
Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai +1 °C +1 °C

Briuselis

+6 °C +3 °C +16 °C +7 °C +2 °C +4 °C
Sniegas Šlapdriba Lietus su perkūnija

Poryt
+1 °C +2 °C

Užporyt
+1 °C +1 °C

Dublinas Helsinkis Lisabona Londonas Maskva

N.Radevič nuotr.

2008 sausio 29 d., antradienis

Vilnius

3

Gatvėse žvaigždes keičia gėlės
Karina Ziminaitė k.ziminaite@15min.lt

Sostinę palieka paskutinieji žiemos švenčių atributai. Su šventiniu apšvietimu atsisveikina pagrindinės miesto gatvės - Konstitucijos ir Gedimino prospektai, T.Vrublevskio gatvė.
Šviečiančias žvaigždes ir žiemos raštus čia keičia gėlių dekoracijos. Įmonės "Švenčių studija" generalinė direktorė Jolanta Tūraitė "15min" sakė, jog geltona, žalia ir raudona spalvomis "pražysiančios" gatvių dekoracijos - ilgametis projektas. "Kaip ir ankstesniais metais, bandome nuspalvinti miestą, kad išskirtinai šviestų tamsiu paros metu. Vilniuje yra pakankamai daug tamsos, tad mes tęsiame šviesos tradiciją", - sakė ji. Ant apšvietimo stulpų ir virš gatvių pakabintas dekoracijas planuojama įžiebti per valstybines šventes arba ypatingesnėmis progomis. Anot J.Tūraitės, šie papuošimai pirmąsyk sužibės vasario 7-8 dienomis, kai Vilniuje vyks neformalus NATO šalių gynybos ministrų susitikimas. Žiemiškos dekoracijos niekur nedings - jos atostogaus "Švenčių studijos" sandėliuose. Pasak įmonės generalinės direktorės, papuošimai kasmet yra atnaujinami, valomi, "maudomi", taisomi. Jei nusprendžiama keisti dekoracijų motyvą, stilių, gaminami nauji papuošimai. "Dekoracijos - lyg miesto proginė suknia - ji visada turi kažkuo nustebinti, būti kitokia. Miestiečiui turėtų būti įdomu išeiti per šventę į gatvę, pasidžiaugti originaliomis idėjomis", - sakė J.Tūraitė.

Gėlių dekoracijos ant apšvietimo stulpų miestą puoš iki kitų žiemos švenčių.

J.Kalinsko nuotr.

Automobilių aikštelės Santariškių kvartale tebekursto aistras
Mykolas Vadišis
m.vadisis@15min.lt

Santariškių kvartale toliau verda aistros dėl parduodamų automobilių stovėjimo aikštelių.
Gyventojai nesutinka mokėti po 15 tūkst. litų už asfalto lopinėlį šalia daugiabučių namų, o statybų bendrovė "Eika", parduodanti aikšteles, teigia viską daranti teisėtai. Daugiau nei pusšimtis Santariškių kvartalo gyventojų prieš kelias dienas rinkosi aptarti susidariusios situacijos. Žmonės piktinosi, kad bendrovės ir gyventojų sudarytose pirminėse sutartyse nebuvo pažymėta, jog nusipirkus būstą, po kelerių metų teks mokėti už šalia namų įrengtas stovėjimo aikšteles. Daugeliui užkliuvo ir 15 tūkst. litų kaina. Taip pat gyventojai tikino, kad nei vienas kaimynas už tokius pinigus neketina įsigyti nuosavą mašinos statymo vietą kieme, nors statybų bendrovės "Eika" plėtros direktorė Viktorija Radzevičienė anksčiau teigė, kad norin-

čių turėti savo vietas gyvenvietėje yra dauguma. "Mūsų manymu, bendrovė "Eika", sakydama, kad yra žmonių, norinčių išsipirkti automobilių stovėjimo aikšteles, blefuoja ir taip stengiasi priversti visus gyventojus kuo greičiau įsigyti brangias vietas automobiliams", - sakė vienas susirinkimo organizatorių Valdas. Jo teigimu, nei vienas kaimynas už tokius pinigus neketina įsigyti vietos mašinai.

"Per trejus metus visi kaimynai jau yra susig y venę, dauguma jų turi požeminius garažus, o laisvas automobilių stovėjimo vietas prie namų draugiškai pasidalydavo. Dabar, kai staiga jas užtvėrė ir nori išparduoti, kilo nepasitenkinimas ar baimė, kad nebebus išvis kur statyti automobilio", - sakė kitas Santariškių kvartalo gyventojas Osvaldas. Tiesa, ši istorija turi teigiamą pusę - gyventojai bu-

riasi į bendruomenę, kurios iki šiol nebuvo. "Ši problema paskatino gyventojus susimąstyti, kad savo interesus geriausiai galėsime apginti tik susivieniję į bendruomeninę organizaciją. Netrukus turėtu-

me įkurti Santariškių gyvenvietės bendruomenę", - sakė V.Mackevičius. Statybų bendrovės "Eika" atstovai teigė, kad yra numatę keletą planų, kaip susitarti su nepatenkintais gyventojais. "Mes tikrai pasiruošę kalbėtis

su žmonėmis, tačiau su minia mes negalime diskutuoti. Palauksime, kol gyventojai išsirinks atstovus, su kuriais galėsime aptarti ir išspręsti problemą", - teigė bendrovės "Eika" atstovė ryšiams su visuomene Daiva Vilkelytė.

Konfliktas tarp Santariškių gyvenvietės statytojų ir gyventojų įsiplieskė po to, kai bendrovė suplanavo parduoti kiemuose įrengtas automobilių aikšteles. J.Kalinsko nuotr.

4

Vilnius

2008 sausio 29 d., antradienis

Pasakas pakeis šeimyninės dainos
Dovilė Filmanavičiūtė
d.filmanaviciute@15min.lt

Šįvakar paskutinį kartą sostinės vaikai rinksis prie mokytojų namų kieme sukurto laužo ir klausys paskutinės šią žiemą pasakos.
Prie jau tradicija tapusio antradieninio pasakų laužo, kaip visada, lauks Pasakų bobutę įkūnijanti etnologė Gražina Kadžytė, karšta žolelių arbata ir gera nuotaika besidalijantys draugai. G.Kadžytei šįkart talkins Lietuvos mokslo akademijos folkloro ansamblis "Dijūta". Muzikinis kolektyvas suvaidins pasaką "Oželis gelbėtojas". Kitas susitikimas su Pasakų bobute įvyks jau tik kitą žiemą. Tačiau dėl to nusiminti tikrai neverta. Pasak sostinės Mokytojų namų projektų vadovo Juozo Žitkausko, jaukių vakarų tradicija iš Pasakų bobutės perims dainininkė Veronika Povi-

lionienė. "Šis vakaras bus ypatingas tuo, kad vienas gražus renginys persilies į kitą. Folklorinis ansamblis "Dijūta" iš kiemelio pasuks svetainės link, o čia prasidės iki pat gegužės mėnesio vyksiantys pasidainavimai su Veronika", pasakojo J.Žitkauskas. Antrą ir ketvirtą kiekvieno mėnesio antradienį Mokytojų namų svetainėje ypač laukiamos šeimos. Čia joms bus dalijami dainynai, vyks mini repeticijos, o padainuoti drauge kvies bene žymiausia lietuvių folkloro atlikėja. "Tai lyg savotiški šeimos vakarai. Šis vakaronių ciklas yra skirtas tam, kad vilniečiai išmoktų kuo daugiau dainų, mokėtų jas gražiai atlikti ir turėtų progą padainuoti su V.Povilioniene", - sakė J.Žitkauskas. Renginio pradžia - 17.45 val.
Vakaronių ciklą "Pasakos prie laužo" kartu su G.Kadžyte pakeis antradieniniai pasidainavimai su V.Povilioniene.

Menų spaustuvėje - jauno režisieriaus A.Areimos debiutas
Sostinės Menų spaustuvėje kunkuliuoja jaunųjų režisierių bei aktorių kūrybinės aistros.
Jau rytoj čia žiūrovų laukia pažintis su debiutuojančiu 25-erių režisieriumi Artūru Areima ir jo pirmuoju spektakliu "Kelionė į kambario vidų". Ambicingai užsibrėžęs tikslą demaskuoti šių dienų herojų, paskendusį vidutinybių minioje, A.Areima kviečia užsukti į kambario vidų ir trumpam pamiršti visą išorinį gyvenimą. Michalo Walczako pjesė "Kelionė į kambario vidų" Lietuvoje statoma jau antrą kartą, pirmojo pastatymo, kurį režisavo Agnius Jankevičius, premjera įvyko pernai Kauno dramos teatre. M.Walczako pjesės jaunuosius lietuvių kūrėjus patraukė ne tik savitu magiškuoju realizmu, bet ir aktualia tematika. M.Walczakas, pats studijuodamas režisūrą Varšuvos teatro akademijoje, pjesę parašė 2002 m. būdamas vos 23 metų. Tad ir jo herojus - jaunas žmogus, žengiantis pirmą žingsnį į suaugusiųjų pasaulį ir tik tada suprantantis, kad teks išlįsti iš savo saugaus mikropasaulio. Spektaklio pagrindinis veikėjas Ježis Skura priverstas suvokti visą begalinį žmogiškos esybės trapumą - per išduotą meilę, sumindytą draugystę, prarastą darbą ir kankinančias vizijas. Jo emocijos prieštaringos: laisvės svaigulys ir baimė, netektis ir atradimas. Ko gero, panašiai jaučiasi ir pats režisierius, žengdamas pirmą žingsnį į "suaugusiųjų" teatro pasaulį. Kurdamas atvirą savo forma lakonišką ir minimalistinį teatrinį pasaulį, režisierius žino einąs ne lengviausiu keliu ir tikisi kritikos. Paklaustas, koks jo tikslas kuriant šį spektaklį, režisierius nedvejoja: kad žiūrovas kažką išsineštų iš spektaklio, kad susimąstytų ir galbūt ateitų pasižiūrėti antrą kartą. Spektaklio metu scenoje bus nei daug, nei mažai - šešios kėdės, trys peleninės ir šeši aktoriai: Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Renius Juodzevičius, Olga Generalova, Tadas Gryn bei Agnė Kiškytė. Visa komanda, įskaitant ir scenografę Simoną Biekšaitę, - vis dar bestudijuojantys būsimi scenos menų profesionalai. Spektaklio premjera rytoj - 19 val. Menų spaustuvės Kitoje salėje.

Režisierius A.Areima savo premjeros pristatymui pasirinko jaunų vilniečių itin pamėgtą Menų spaustuvę.

Vilniaus muzikinis gyvenimas pristatomas Kanuose
Šią savaitę apie mūsų šalį išgirs viso pasaulio muzikos industrijos asai.
Lietuvos atstovai šiomis dienomis prisistato Kanuose vykstančioje muzikos mugėje MIDEM. Nacionaliniame Lietuvos stende šiemet dirba ir savo produkciją bei paslaugas pristato Lietuvos nacionalinė fi lharmonija, Nacionalinis operos ir baleto teatras, "BOD Group", "Bomba", "Semplice", "Muzikinė partija" ir kiti. Tačiau didžiausias dėmesys bus skirtas programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" muzikos projektų pristatymui. Itin dėmesingai Kanuose vykstančioje mugėje pristatomos "Pasaulio muzikos dienos", kurios vyks spalio 24 lapkričio 7 dienomis. Taip pat ateinantį rudenį numatoma naujausios Peterio Eötvöso operos "Apie meilę ir kitus demonus" (pagal Gabrielio Garcia Marquezo romaną) premjera. P.Eötvösas y ra v ienas produkt y v iausių savo kartos kompozitorių, žymus šiuolaikinės muzikos interpretatorius ir pedagogas. 2008 m. įvyks ir projektas "Terno Vilna" - kūrybinės dirbtuvės ir muzikinis renginys Vilniaus romų tabore. Kanuose taip pat bus pristatyti ir kiti muzikos projektai: Vilniaus operos festivalis, "Europos džiazas", "Baroko dialogai", Londono simfoninio orkestro programa, projektas "Hommage à Heifetz", Herberto von Karajano dirigentų konkurso laimėtojų koncertų ciklas, Sakralinės muzikos festivalis bei daug kitų muzikos projektų, numatomų Vilniuje 2009 metais. Naciona linis Liet uvos stendas MIDEM mugėje dalyvauja 4 kartą. Į šį didelio tarptautinio dėmesio sulaukiantį renginį kasmet suvažiuoja beveik 10 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 90 pasaulio šalių. Daugelis dalyvių teigia, kad MIDEM yra geriausia vieta pirkti ir parduoti, užmegzti kontaktus, mokytis ir ieškoti naujų talentų.

ATPAŽINK SAVE

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į knygyną (Ozo g. 25, Vilnius, AKROPOLIS) pasiimti "Baltų lankų" knygyno įsteigto prizo - G.Grajausko knygos "Erezija". Prizą turite atsiimti per dvi dienas, su savimi atsineškite laikraštį.

Pernai vilniečius džiuginusi Gatvės muzikos diena šią savaitę bus pristatyta Kanuose vykstančioje mugėje. LT nuotr.

2008 sausio 29 d., antradienis

miestai
AČIŪ

5

Klaipėdietė neišdrįso valgyti nupigintų bulvių

Dėkoju už rūpestį
Vilnietė J.S. "Esu labai dėkinga Vilniaus Šeškinės poliklinikos Fizinės medicinos ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos skyriaus vedėjui Laimučiui Kacienui, reabilitologei Audronei Rimeikienei ir ergoterapeutui Jonui Čelkiui už gydymą, rūpestį ir šiltus žodžius. Jie tikrai verti gydytojo vardo ir Hipokrato priesaikos. Sėkmės Jums, brangieji." Norite padėkoti nepažįstamajam, grąžinusiam jūsų pamestą piniginę, virėjai už skanią sriubą ar medikui, suteikusiam pagalbą? Parašykite savo istoriją mums ir apie gražų poelgį sužinos 430 tūkstančių "15min" skaitytojų. Rašykite adresu: aciu@15min.lt

Sparčiausiai Lietuvoje augantis vienintelis nemokamas dienraštis "15min" priims į savo komandą

ŽURNALISTĄ/-Ę
JŪS:
» Turite darbo laikraštyje, radijuje, naujienų agentūroje arba žurnale patirtį; » Puikiai išmanote savo miesto socialines, politines, ekonomines ir sporto aktualijas; » Mėgstate rašyti; » Dievinate “deadline‘us”; » Puikiai išmanote lietuvių kalbą, kalbate angliškai; » Esate išradingas ir mėgstate naujoves; » Turite bent bakalauro laipsnį.
nesuvytusios, nepapuvusios, be pašalinio kvapo ir skonio. “Tačiau skonio ir virimo sav ybės nėra reglamentuojamos – žmogus pats renkasi, kokios veislės bulves pirkti. Kaip aiškino Augalų apsaugos tarnybos atstovai, lietuviai labiau mėgsta miltingas bulves. Tuo tarpu kaimynai latviai dažniausiai valgo “vandeningas” bulves. Tokios veislės bulvės į Lietuvą ne tik įvežamos iš užsienio, bet ir patys lietuviai pradėjo auginti. Todėl, anot specialistų, kartais gyventojai gali skųstis dėl jiems neįprasto bulvių skonio. Kaip minėjo Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė J.Mačiulienė, skundų dėl bulvių pastaraisiais metais nėra gauta. Tačiau dėl kitų daržovių ar vaisių sulaukta ne vieno vartotojo nusiskundimo. Tikrinant daržoves ir vaisius, pažeidimų, anot J.Mačiulienės, nustatoma ir prekybos centruose, ir turguose, ir gatvės preky vietėse. Daugiausiai pažeidimų užfiksuojama dėl įvežtinių vaisių ir daržovių – dažnai jie būna papuvę ar apvytę.
“15min” jums siūlo puikias galimybes ir geras darbo sąlygas moderniausiame ir novatoriškiausiame Lietuvos dienraštyje. Savo CV bei motyvacinį laišką siųskite vyr.redaktorei: v.smaizyte@15min.lt arba redakcija@15min.lt

Paragavusi prekybos centre pirktų bulvių klaipėdietė nesiryžo jų valgyti - jos atrodė prisigėrusios vandens ir buvo bjauraus skonio. Tačiau higienistai sulaukia skundų ir dėl turguje pirktų daržovių. E.Jankausko, LT nuotr.

Gina Kubiliūtė
g.kubiliute@15min.lt

"Tokių bulvių neėstų net kiaulės", - pasipiktino viename Klaipėdos prekybos centre bulvių nusipirkusi klaipėdietė.
"Sunku net nupasakoti, kaip jos atrodė išvirtos, minkštos, suglebusios, prisigėrusios vandens. Bandžiau virti ir nuskustas, ir su lupenom - tas pats. O skonis nežmoniškas", - pasakojo garbaus amžiaus moteris. Klaipėdietė prisipažino, kad jai dar nebūtų taip apmaudu, jei būtų pirkusi kokį vieną-kitą kilogramą. Tačiau kadangi savaitgalį prekybos centre "Maxima" vyko akcija - kilogramas bulvių kainavo netoli 80 centų - sūnus iš parduotuvės jai parvežė dešimt kilogramų šių daržovių. Moteris apgailestavo, kad dabar negalės jų valgyti. Prekybos tinklo "Maxima LT" korporatyvinio marketingo direktorius Giedrius Juozapavičius teigė, kad jokių nusiskundimų dėl bulvių nesulaukė. Pasak jo, akcijos me-

tu buvo pardavinėjamos lietuviškos bulvės. Papasakojus klaipėdietės istoriją bei nusiuntus bulvių nuotrauką į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, specialistai paaiškino, kad bulvės greičiausiai buvo pašalusios. Išvirtos tokios bulvės būna salsvo skonio. Tačiau bulvėmis nusivylusi klaipėdietė tikino, kad jos nebuvo saldžios. Kaip paaiškino Maisto ir veterinarijos tarnybos v yriausiasis specialistas Francas Kamarovskis, šios daržovės galėjo būti nedaug pašalusios. “Kai išverda – jos neišlaiko savo formos, būna patižusios. Jei bulvės šiek tiek pašąla, po kurio laiko dingsta jų saldumas – daržovės atrodo k ietos, gerai skutasi, bet išvirus pasidaro lyg guminė tešla”, - pasakojo F.Kamarovskis. Anot specialisto, tokios bulvės sveikatai nekenkia, tik yra neskanios. “Tiesiog pašalus krakmolas virsta cukrumi. Juk gaminant degtinę jos specialiai sušaldomos, kad iš krakmolo pasigamintų daugiau cukraus, o iš cukraus – spirito”, - juokavo F.Kamarovskis.

Anot jo, norint išsiaiškinti situaciją reikalingas tyrimas, nes bulvės galėjo pašalti ir dėl prekybininkų, ir dėl pirkėjos kaltės. “Mūsų prekybininkai gudrūs – jei pastebėjo, kad bulvės pašalusios, iškart galėjo paskelbti akciją, kad jas išparduotų. Taip pirkėjai apgaunami. Bet galbūt ir pati pirkėja kur nors sušaldė tas bulves”, - svarstė maisto ir veterinarijos specialistas. Kad bu lvės ga lėjo pašalti, neatmetė ir prekybos tinklo “Maxima LT” atstovas G.Juozapavičius. “Teoriškai galėjo taip atsitikti. Ūkininkai pristato bulves į sandėlius, po to jos vežamos į parduotuves. Tačiau, manau, kad tai pavienis atvejis, nes kitaip apie tokias bulves būtų buvęs ne vienas pranešimas. Galbūt čia buvo ir pirkėjos įtaka – juk daržovės galėjo pašalti ir keliaujant iš parduotuvės namo”, - svarstė G.Juozapavičius. Klaipėdos Maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos Jūratės Mačiulienės teigimu, pagal kokybės reikalavimus bulvės turi būti sveikos, švarios,

Įsisiautėjusi trijulė talžė policininkus
Trys vyrai viename uostamiesčio naktiniame klube kabinėjosi ne tik prie lankytojų, bet ir prie jų tramdyti iškviestų policininkų.
Vakar naktį pareigūnai buvo iškviesti į Minijos gatvėje esančią pasilinksminimo vietą. Čia prireikė apraminti neblaivią trijulę, kuri užgauliojo naktinio klubo lankytojus. Tačiau policininkams smarkuoliai nepakluso. Bandant juos sulaikyti, v ienas v y ras pasipriešino pareigūnams, o v ieną patrulį nustūmė nuo laiptų ir bandė iš jo atimti tarnybinį pistoletą. Kiti du vyriškiai stumdė policininkus ir trukdė suimti jų draugą. Anot Klaipėdos policijos atstovo Albino Strumylos, pareigūnai nebuvo sužeisti. Policininkai panaudojo specialias tramdymo priemones. Trijulė buvo nuvežta į I policijos komisariatą. Du buvo apklausti ir išleisti namo, o trečiasis atsisakė pateikti savo anketinius duomenis - jis buvo paliktas komisariate išblaivinimui.

6

ekonomika
TRUMPAI

2008 sausio 29 d., antradienis

Atlyginimas didėjo
Vidutinis paskaičiuotas darbo užmokestis Lietuvoje pernai, palyginti su 2006 metais, išaugo apie 300 litų, ( 21 proc.) iki 1813 litų, o vidutinis išmokėtas atlyginimas - beveik 24,5 proc. iki 1359 litų. Realusis darbo užmokestis, įvertinus infliacijos įtaką, palyginamuoju laikotarpiu padidėjo beveik 18 proc., pranešė Statistikos departamentas, remdamasis išankstiniais duomenimis. "Sparčiausiai darbo užmokestis augo statybose, toliau eina žemės ūkis, apdirbamoji gamyba, prekyba ir viešbučiai bei restoranai", teigė departamento generalinis direktorius Algirdas Šemeta.

Lietuviai privengia ir taupyti, ir investuoti
Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Net ir išaugusi infl iacija nepakeitė Lietuvos gyventojų taupymo įpročių: trečdalis jų santaupas laiko "kojinėse", o dar tiek pat apskritai santaupų neturi.
Vertybinių popierių komisijos (VPK) atliktas tyrimas parodė, kad per metus santykinai pablogėjo miestiečių ir jaunų žmonių padėtis. "Pavyzdžiui, nė karto per metus santaupoms pinigų neatidėjo kas penktas gyventojas, dažniau jaunimas", - teigė VPK pirmininko pavaduotojas Vaidas Cibas. Nepaisant kylančių atlyginimų, galimybes taupyti jaunimui ir didmiesčių gyventojams galėjo sumažinti didėjusios būsto palūkanos ir auganti infl iacija. Pusė lietuvių neišleidžia visų gaunamų pajamų ir gali taupyti. Tačiau tik trečdaliui gyventojų pavyko reguliariai atidėti pinigų santaupoms. "Šie gyventojai galėtų periodiškai investuoti į investicinius ar pensijų fondus, - sakė V.Cibas. - Tačiau populiariausi taupymo būdai vis dar išlieka indėliai bankuose ir "kojinės" namuose. Šių taupymo įpročių nepakeitė net ir pastebimai išaugusi infliacija." Pagrindiniai motyvai, kodėl apklausti Lietuvos gyventojai nesirenka kitų investicinių priemonių, buvo per maža santaupų suma, pinigai laikomi nenumatytoms išlaidoms, baimė rizikuoti ir žinių apie investavimą trūkumas. VPK pirmininko pavaduo-

Nuostoliai išaugo

Lenkijos naftos koncerno "PKN Orlen" valdoma "Mažeikių nafta" dėl 2006-ųjų spalį kilusio didelio gaisro patyrė daugiau nei 384 mln. litų žalos - beveik tris kartus daugiau nei skelbta iš karto po gaisro. Tyrimo metu nustatyta, kad Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje gaisras kilo, nes buvęs bendrovės generalinis direktorius Paulas Nelsonas Englishas ir jo pavaduotojas Bartonas Lee Luckas elgėsi nusikalstamai - neorganizavo įmonės kapitalinio remonto, nors pagal įgaliojimus jie privalėjo tai daryti ir numatyti pasekmes.

Tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė apklaustų jaunų žmonių gyvena šia diena ir mieliau pinigus leidžia nei taupo ilgesnį laiką. S.Žiūros/BFL nuotr.

SUKLYDOME
Jeigu radote klaidą mūsų dienraštyje, siųskite ją adresu klaida@15min.lt. Atsiprašome. Kartais klystame, bet norime pasitaisyti.

tojo teigimu, baimė rizikuoti galėjo dar labiau išaugti dėl pastarųjų savaičių korekcijų pasaulio finansų rinkose, tačiau jis priminė, kad investuojant ilgą laiką šie svyravimai išsilygina ir investicijos į akcijas būna pelningos (vidutiniškai gaunama 10-12 proc. metinė grąža). Panašiai mąsto ne tik lietuviai, bet ir anglai. Portalo Anglija.lt duomenimis, kelerius metus trukęs tyrimas parodė, jog kas trečias britas neturi jokių finansinių santaupų. VPK, norintiems neturė-

ti bėdų dėl pinigų, pirmiausia rekomenduoja turėti neliečiamą lėšų rezervą (bent 3 mėnesių išlaidų dydžio), kuriuo būtų galima pasinaudoti, jei staiga smarkiai sumažėtų pajamos. Turintiems išlaikytinių patartina apsidrausti gyvybę. Svarbu kontroliuoti savo išlaidas ir stengtis bent 10 proc. mėnesinių pajamų skirti taupymui - investavimui. Jei lieka lėšų (nors 50 Lt per mėnesį), geriau jų nekaupti sąskaitoje arba namie, o investuoti į pensijų fondą arba investicinį fondą.

SPECIALISTO KOMENTARAS
Lietuvos banko Ekonomikos departamento Finansinio stabilumo skyriaus viršininkas Mindaugas Leika: Tyrimas nieko baisaus neparodė. Nenorą taupyti ir investuoti lemia keletas dalykų. Ekonominė aplinka taupymui nėra labai palanki, nes infliacija yra aukšta, o palūkanų normos žemos. Jeigu žmonės praranda taupydami, tai kam jiems taupyti. Jaunoji ir vidurinioji karta išlaidauja. Bet jauniems žmonėms juk reikia įsigyti būstą, norisi automobilio. Pradėti taupyti senatvei geriausia žmonėms virš 30 metų. Kita vertus, taupymo instrumentų pasiūla Lietuvoje nėra tokia didelė. Pensijų fondų mokesčiai yra pakankamai dideli, o grąža nėra tokia didelė, kad žmonės susigundytų taupymo instrumentais. Tačiau Lietuvoje nėra labai daug įsiskolinusių žmonių. Beveik dvigubai daugiau už mus yra prasiskolinę latviai ir estai.

Planuose - naujos vertimo sistemos
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), už daugiau nei 5 mln. litų sukūręs pirmąją anglų kalba parašytų tekstų masinio vertimo į lietuvių kalbą sistemą, jau planuoja jos plėtrą.
Universitetas ateityje planuoja sukurti atvirkštinę, lietuvių kalba parašytų tekstų vertimo į anglų kalbą sistemą, taip pat pasiūlyti kitų kalbų masinio vertimo sistemas. "Planų sukurti atvirkštinę sistemą iš tiesų turime ir tam jau ruošiamės. Pagrindinis klausimas - fi nansavimas. Vėl ketiname pasinaudoti Europos Sąjungos parama", - sakė VDU projektų vadovas Vaidas Repečka. Pasak jo, sukurti atvirkštinę sistemą bus sudėtingiau, nei anglų-lietuvių vertimo sistemą - esą tektų atlikti detalią lietuvių kalbos analizę. Manoma, kad naujosios sistemos kūrimas kainuotų ne mažiau, nei kainavo ankstesnioji sistema (5,5 mln. litų), o galbūt ir viršytų šią sumą. VDU taip pat svarsto galimybę sukurti ir kitų kalbų masinio vertimo sistemas pirmiausiai galėtų būti sukurta vokiečių ir lietuvių kalbomis parašytų tekstų vertimo sistema. VDU vertimo sistemą galima rasti adresu http://vertimas.vdu.lt/twsas/
95 98 Dyzelinas

DEGALŲ KAINOS
, 3,53 3,65 , 3,60 , 3,53 3,65 , , 3,46 3,56 ,

3,60 3,53 Degalų kainos Vilniaus degalinėse sausio 28 dieną. *Nurodytos vidutinės degalų kainos ir skirtumas įvairiose degalinėse gali svyruoti iki 3 ct.

VALIUTŲ KURSAI
(perka/parduoda):
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf., K.Vanago/BFL nuotr.

USD GBP RUB LVL PLN

2.32/ 2.36 4.58/ 4.69 -/ 4.85/ 5.00 0.93/ 0.97

2.32/ 2.36 4.58/ 4.70 0.08/ 0.10 4.84/ 5.00 0.93/ 0.98

2.32/ 2.36 4.60/ 4.68 0.09/ 0.09 4.90/ 5.00 0.94/ 0.96

2.32/ 2.37 4.55/ 4.69 -/ 4.80/ 4.98 0.93/ 0.96

Kompiuterinės vertimų sistemos verčia pamiršti popierinius žodynus. A.Ufarto/BFL nuotr.

Valiutų kursai sausio 28 dieną didžiausiuose Lietuvos bankuose.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

Regimantas Urbanas Rinkodaros vadovas r.urbanas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 413,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2007 m. ruduo
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 100 000. ISSN 1822-2749. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

2008 sausio 29 d., antradienis

aktualijos

7

Medininkų įtariamasis - jau Lietuvoje
Medininkų žudynių byla pagaliau pajudėjo iš sąstingio - vakar dėl Lietuvos pasieniečių nužudymo Generalinėje prokuratūroje pareikšti įtarimai Konstantinui Michailovui-Nikulinui.
Buvęs sovietų ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikas K.Michailovas anksčiau turėjo pavardę Nikulinas. Pavardę vyriškiui leista pasikeisti dėl to, jog jis Latvijos pareigūnams padėjo išaiškinti šioje šalyje padarytus nusikaltimus. Vakar jis buvo pargabentas į Lietuvą, jam pareikšti įtarimai dėl tyčinio dviejų ar daugiau asmenų nužudymo. Tai kol kas vienintelis įtariamasis, kurį Lietuvos teisėsaugos pareigūnams pavyko sulaikyti ir pareikšti oficialius įtarimus. 40-mečiui įtariamajam Generalinėje prokuratūroje buvo pranešta apie pernai spalį teismo priimtą nutartį jį suimti. Kartu jam buvo įteiktas pranešimas apie įtarimus. K.Michailovo apklausa truko apie tris valandas. Šiandien prokurorai ketina kreiptis į teismą, kad būtų nustatytas K.Michailovo suėmimo terminas. Manoma, jog Medininkų žudynių byla teismą gali pasiekti tik po kelių mėnesių. Įtariamasis neneigia 1991ųjų liepą buvęs Lietuvoje, tačiau ar jis prisipažino kaltas, prokurorai neatskleidžia. Jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos. Įtariamąjį dėl 7 Lietuvos pareigūnų nužudymo ir vieno sužeidimo pernai lapkričio 28 dieną sulaikė Latvijos teisėsaugininkai. Sausio viduryje Latvijos Aukščiausiasis Teismas atmetė K.Michailovo prašymą neišduoti jo Lietuvai. Medininkų byloje yra įtariami dar trys omonininkai Aleksandras Ryžovas, Andrejus Laktionovas ir Česlavas Mlynikas. Jie gyvena Rusijoje, ši šalis nenori jų išduoti. Medininkų pasienio poste su Baltarusija dirbę pareigūnai nužudyti 1991-ųjų liepos 31 dienos rytą. Manoma, jog taip buvo siekiama sukelti sumaištį neseniai nepriklausomybę paskelbusios šalies muitinėje.
K.Michailovą į prokuratūrą atlydėjo kaukėti ir automatais ginkluoti antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai. Įtariamasis veidą slėpė po kepure. A.Vaitkevičiaus nuotr.

Koalicija papilnėjo

Vakar į valdančiąją koaliciją priimti socialliberalai, tačiau dokumento pasirašyme nedalyvavę koalicijos partneriai teigia, jog tai tėra susitarimas dėl paramos.
Dokumentą pasirašė Socialdemokratų partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė ir prie koalicijos prisijungiančios Naujosios Sąjungos partijos pirmininkas Artūras Paulauskas (nuotr.). Kitų dviejų koalicijos narių liberalcentristų ir pilietininkų vadovai Artūras Zuokas ir Viktoras Muntianas pasirašant dokumentą nedalyvavo. "Mes jam neprieštaraujame. Šis susitarimas yra toks, koks anksčiau buvo su konservatoriais dėl paramos. Postų persidalijimas šiuo atveju galimas tik jį pasirašiusių partijų susitarimo ir galimybių rėmuose", - sakė A.Zuokas.

Broliukų nužudymo byla beveik baigta
Šiaulių apygardos teisme baigiama išnagrinėti visą Lietuvą sukrėtusi byla, kurioje Alma Bružaitė, anksčiau turėjusi Jonaitienės pavardę, kaltinama nužudžiusi du savo vaikus.Vakar teismas paskelbė bylos medžiagą. Joje be kita ko nurodoma, jog nužudyto Tomo Jonaičio organizme rasta 0,58 promilės alkoholio, o jo broliuko Manto 0,28 promilės alkoholio. Šiandien teisme turėtų būti baigta liudytojų apklausa, pasakytos baigiamosios kalbos. Prokuratūra turėtų pasiūlyti, kokią bausmę reikia skirti A.Bružaitei. Jai gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

8

pasaulis

2008 sausio 29 d., antradienis

Libane nužudyti 8 protestuotojai
Per susirėmimą gatvėje Libano sostinėje Beirute nušauti 8 opozicijos rėmėjai, dešimtys sužeisti.
Visi žuvusieji buvo šiitai musulmonai. Jie buvo nužudyti per opozicijos protestą. Kas atsakingas už šias žūtis, neaišku. Premjeras Fouadas Siniora paragino žmones nusiraminti ir paskelbė pirmadienį gedulo diena. Šūviai padidino įtampą politinės krizės talžomame Libane. Prorusiškos ir provakarietiškos partijos nesusitaria tarpusavyje ir nesugeba išrinkti naujojo šalies vadovo. Sirijai palankus buvęs prezidentas Emile'as Lahoudas postą paliko dar lapkritį, balsavimas dėl naujo šalies vadovo vis atidedamas. Daugumą išpuolių rengia Sirijos įta-

Įkaitais laikė šimtus vaikų
Įkaitų drama Pakistane vakar kaustė viso pasaulio dėmesį - mokykloje užsibarikadavę kovotojai įkaitais kelias valandas laikė apie 250 vaikų bei mokytojų.
Neramiuose Pakistano šiaurės vakaruose esančioje Domalio gyvenvietėje mažiausiai septyni nusikaltėliai bėgo nuo policijos. Iš pradžių jie įkaitu paėmė vieną medicinos darbuotoją, o pribėgę mokyklą pasislėpė joje. Per susišaudymą su policija vienas kovotojas žuvo, o medikui pavyko pabėgti. Tuomet apsigink lavę nusikaltėliai paėmė įkaitais moksleivius ir mokytojus. Į įvykio vietą skubiai atvyko derybininkai. Policininkai ir kariškai apsupo mokyklą iš visų pusių. Aplink mokyklą susirinko vaikų tėvai ir artimieji. Po kelių įtemptų valandų kovotojai nusileido. "Nusikaltėliai pasidavė ir atidavė ginklus. Nė vienas vaikas nenukentėjo, visi

kai besipriešinančios grupuotės. Be politinių nesutarimų, įtampą kelia ir karinės sunitų grupuotės, kovojančios su šalies saugumo pajėgomis bei grasinančios JAV.

Užgrobtą mokyklą apsupo kariškių pajėgos.

AFP/Scanpix nuotr.

Palestiniečiai traukiasi iš Egipto
Beveik savaitę trukęs chaosas Egipto ir Gazos ruožo pasienyje baigėsi.
Izraelio blokados išvarginti Gazos ruožo gyventojai į Egiptą plūdo nuo praėjusio trečiadienio, kai kovotojai nuvertė sieną žyminčią tvorą. Tačiau sekmadienį Egipto valdžia sustabdė prekių tiekimą į regioną pasienyje su Gazos ruožu bei atstatė sienos kontrolę. Gazos ruožo gyventojams neliko nieko kita, kaip grįžti namo. "Norėjome įsigyti maisto. Tačiau nieko negavome. Mes negrįšime į Egiptą, nes visi produktai jau išpirkti", sakė 17-metis Chalilas Hamdanas. Egipto pusėje ėmus trūkti prekių, jų kainos milžiniškai išaugo. Izraelis jau leidžia įvežti nedidelius kiekius būtiniausių prekių į islamistinio "Hamas" judėjimo valdomą Gazos ruožą. Žydai įvedė blokadą dėl raketų antpuolių iš Gazos ruožo.

mokykloje buvę žmonės paleisti", - sakė vidaus reikalų ministerijos atstovas Javelas Iqbal Cheema. Pareigūnas nepatikslino, kas buvo nusikaltėliai. Vienų duomenimis, įkaitus buvo pa-

ėmę islamistų kovotojai. Kiti šaltiniai tvirtino, jog tai padarė eiliniai nusikaltėliai. Domalio gyvenvietė yra Banu regione. Saugumas šiame regione jau seniai yra didelė problema. Šiurpiausias išpuo-

lis čia įvykdytas praėjusį spalį, kai nuo savižudžio bombos žuvo 15 žmonių. Gretimus regionus kontroliuoja Talibano kovotojai. Pastaraisiais mėnesiais jie buvo itin aktyvūs Banu regione.

Egiptui nutraukus prekių tiekimą, Gazos ruožo gyventojai buvo priversti grįžti namo. AFP/Scanpix nuotr.

Vokietijos kanclerei skaudus rinkėjų smūgis
Puslapis parengtas pagal BNS, BBC, "Reuters" ir "15min" inf.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatoriai per regioninius rinkimus Hesene surinko vos keliais balsais daugiau nei kairieji ir prarado turėtą absoliučią daugumą.
Regioniniai rinkimai laikomi ateinančių visuotinių rinkimų prognoze ir svarbiu A.Merkel krikščionių demokratų partijos išbandymu. Rezultatai rodo, jog po kelerius metus trukusio konservatorių dominavimo įvyko poslinkis į kairę. Ilgalaikis Heseno premjeras ir A.Merkel sąjungininkas Rolandas Kochas savo rinkimų kampanijos metu žadėjo im-

tis itin griežtų priemonių prieš jaunus nusikaltėlius svetimtaučius. Jo planus parėmė kanclerė, bet dėl imigrantų priešiškumo pažadai atsisuko prieš pačius konservatorius. Krikščionys demokratai surinko 36,8 procentus balsų - vos 0,1 procento daugiau nei varžovai socialdemokratai. Prieš penkerius metus per rinkimus Hesene krikščionys demokratai išsikovojo absoliučią daugumą. Tuomet jie gavo 49 proc. balsų. Kaip ir tikėtasi, Žemutinėje Saksonijoje krikščionys demokratai išlaikė valdžią, bet ir čia jų populiarumas šiek tiek sumažėjo.

2008 sausio 29 d., antradienis

ekranas
KINO REPERTUARAS

9

J.Roberts neketina išsižadėti aktorystės

"Stebuklinga žaislų krautuvėlė"

COCA-COLA PLAZA
„Aš esu legenda“ 12:00 14:30 17:10 19:40 22:10 „Labai rusiškas filmas“ 11:30 14:00 16:35 19:10 21:40 „Dingusioji“ 11:20 13:50 16:40 19:20 21:50 „Likimo ironija, arba laimingų Naujų!“ 11:50 14:40 17:00 19:30 22:00 „Nereikalingi žmonės“ 11:00 13:15 15:30 17:45 20:00 22:10 „Atpirkimas“ 13:40 16:20 19:00 21:50 „Kodas lobiai 2“ 16:20 19:00 21:50 „Alvinas ir burundukai“ 14:20 16:20 „Kvėpavimas“ 18:20 „Geismas, įspėjimas“ 20:20 „Bitės filmas“ 14:50 16:50 „Kelyje su "Dardžylingu" 14:10 19:10 21:40 „Svetimi prieš Grobuonį 2“ 19:20 21:30 „Drakonų karai“ 16:40

„Aš esu legenda“ 10:10 12:20 14:40 17:10 19:40 22:00 „Dingusioji“ 10:50 13:20 16:10 18:40 21:20 „Nereikalingi žmonės“ 12:50 14:50 17:00 19:10 21:30 „Likimo ironija, arba laimingų Naujų!“ 11:15 14:00 16:30 19:00 21:50 „Alvinas ir burundukai“ 11:30 16:00 „Drakonų karai“ 13:30 18:00 „Maiklo Kleitono sukurta tiesa“ 20:40 „Bitės filmas“ 12:10 14:20 16:20 „Atpirkimas“ 18:50 21:40 „Stebuklinga žaislų krautuvėlė“ 10:40 15:40 „Kodas lobiai 2“ 13:00 18:10 20:50

SKALVIJA
Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ „Mažoji Jeruzalė” 17:00 „Byrančios svajonės“ 19:00 Režisieriaus Jacques‘o Demy filmų retrospektyva Režisierės Agnès Varda filmas apie Jacquesą Demy „Žako iš Nanto“ 21:00

FORUM CINEMAS
Naujausias J.Roberts vaidmuo – turtinga gražuolė ir arši komunizmo priešė Džoana Hering. Kadras iš filmo

„Labai rusiškas filmas“ 10:30 13:10 15:50 18:30 21:10

Aktorė Julia Roberts dar neseniai garsiai abejojusi, ar tęs aktorinę karjerą, dabar pareiškė neketinanti pasitraukti iš Holivudo.
Tris vaikus auginanti moteris pripažino, kad kelių metų pertrauką karjeroje padarė norėdama paauginti savo atžalas, tačiau tai nereiškia, kad žiūrovai jos daugiau nebepamatys didžiajame ekrane. „Nuo mano paskutinio fil-

mo nepraėjo nesuskaičiuojama daugybė metų. Tiesiog turiu tris vaikus. Neturiu jokių ketinimų išeiti į pensiją, tačiau galvoju, kad neįmanoma fi lmuotis viename fi lme po kito, nes nėra tiek daug gerų juostų. Tačiau šiems metams jau turiu naują projektą“, - savo gerbėjus ramino J.Roberts. Paklausta, kaip jai pavyko suderinti profesinę karjerą ir asmeninį gyvenimą vai-

dinant biografi nėje juostoje „Čarlio Vilsono karas“, aktorė teigė, kad šįkart jai nereikėjo trenktis į kitą pasaulio galą. „Daugybę scenų nufi lmavome Los Andžele, taigi panorėjusi galėjau bet kada grįžti į namus ir pabūti su vaikais. Neneigiu, jog pastarieji pora metų buvo viena ilgiausių pertraukų mano karjeroje, tačiau nejaučiau, kad dėl to praradau kažką svarbaus. Vaidi-

nau spektaklyje ir radau kitų būdų, kaip išreikšti savo kūrybiškumą. Be to, turiu daugiau laiko skaityti puikias knygas“, - pasakojo J.Roberts. Juosta „Čarlio Vilsono karas“ Lietuvos kino teatruose pasirodys vasario pradžioje. Tai istorija apie Amerikos kongresmeną, ieškantį fi nansinės paramos Afganistano kovotojams, Teksaso turtuolę ir CŽV agentą.

"Kodas: lobiai. Paslapčių knyga"

TV šiandien
22.30 20.45 21.30 22.05

sausio 29 dienai

19.20

„4400“
Puslapis parengtas pagal "Forum Cinemas" ir "15min" inf.

„TV detektyvai“
Laidoje – stulbinanti saugaus sekso paslaptis. Mirtinas šarlatanės receptas paviliojo gražuolę Žanetą. Jos vyras Edvardas po lova randa kibirus smėlio. 15.35 Televizijos serialas „Spąstuose“ (37) (N-7). 16.40 Televizijos serialas „Marina“ (49). 17.40 Televizijos serialas „Rožių karas“ (62). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 TAIP arba NE. TV žaidimas. 20.15 TV pagalba. 20.45 TV detektyvai. Realybės šou. Vedėjas Saulius Siparis. 21.30 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 21.50 TV3 sportas. 21.55 TV3 orai. 22.00 Televizijos serialas „Kalėjimo bėgliai“ (20) (N-14). 23.00 Televizijos serialas „CSI kriminalistai“ (22) (N-14). 00.00 „Kol mirtis išskirs“ (22) (N-7). 00.30 „Odisėja V“ (12) (N-7). 01.30 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 03.30 Pabaiga.

„Pašėlę partneriai“
Policininkas Kozakas mėgsta netradicinius tyrimo metodus ir lyg žuvis nardo kriminaliniame pasaulyje. Tačiau jo gyvenimą apverčia... naujoji partnerė Mija. 15.40 Animacinis serialas „Pokemonai V“ (37, 38). 16.30 Animacinis serialas „Rožinės panteros nuotykiai“ (17). 17.00 „Bjaurusis ančiukas“ (64). 18.00 „Kol mirtis mus išskirs“ (36). 19.00 Sekundė iki katastrofos. Sensacijų dokumentika (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Ratu. Ekologijos laida. 20.30 „Mentai. Sudužusių žibintų gatvės“ (26). 21.30 „Pašėlę partneriai“. Veiksmo. Vokietija, 2005 m. (N-7). 23.15 Žinios. 23.25 Kriminalai. 23.27 Sportas. 23.29 Orai. 23.30 Nepaaiškinami faktai. Sensacijų dokumentika (N-7) (kart.). 00.25 Mados vartai. (kart.). 00.55 -5.00 Bamba. (S).

„Be pykčio“
Laidos svečias, tyrinėjantis sovietmečio ir dabarties sąsajas, dr. Kastytis Antanaitis diskutuos apie tai, kas yra istorija, ar ji gali tapti įrankiu. 15.40 „Žalieji hektarai“ (76). 16.10 „Daktarė Kvin“ (99). 17.05 „Namelis prerijose“ (94). 18.00 Labas vakaras. Informacinė-pramoginė laida. 18.30 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 18.40 Sportas. 18.42 Orai. 18.45 Televizijos serialas „Bjanka. Kelias į laimę“ (208) (N-7). 19.35 Reikia pakalbėti. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Žurnalisto tyrimas. Publicistikos laida. Vedėja Rūta Sinkevičienė. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 Be pykčio. 22.45 25-tas kadras. 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 „Nusikalstami protai“ (4) (N7). 00.05 Programos pabaiga.

„Sakyk man „tu“
Kuklus ir paklusnus sūnus Petia kantriai rūpinasi savo aikštinga mama. Jam jau per trisdešimt, bet jis dar niekada nebuvo vedęs ar net įsimylėjęs. 15.15 Vaidybinis filmas „Statistas“. 2005 m., Australija. 17.15 „Meilės galia“. Rusų telenovelė. (85s.) 18.18 Žinios. 18.32 Kultūra. 18.35 Verslas. 18.40 Biržos naujienos. 18.43 Orai. 18.50 Animacinis serialas „Pasakų herojai“. (7s.) 19.20 Rusų kinas. Vaidybinis filmas „Sakyk man „tu“. Režisierius A.Samoilenka. 2006 m., Ukraina. 21.21 Žinios. (k.) 21.35 Kultūra. (k.) 21.38 Verslas. (k.) 21.43 Biržos naujienos. (k.) 21.45 Orai. (k.) 21.50 „Plėšrūno instinktas“. Dokumentinis serialas. Šikšnosparniai vampyrai. 22.50 Žvejo biblija. Laida žvejams. 23.20 „Tautos žiedas“. Rusų serialas. (8s.) (k.) 00.20 „Ar tai tikra?“ Dokumentinis serialas. Stigmos. (k.)

Įvairiais XX amžiaus laikotarpiais dingsta 4400 žmonių. Vieną dieną netikėtai atsiranda visi be žinios dingusieji, kai kurie – su stebuklingomis galiomis. 15.30 Televizijos serialas „Niekada tavęs nepamiršiu“ (116). 16.30 Televizijos serialas „Undinė“ (72, 73). 18.42 Žodis - ne žvirblis. 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Paskutinė instancija. Tiriamosios žurnalistikos laida. 20.00 Televizijos serialas „Nekviesta meilė II“ (125). 20.45 Vaiduoklių medžiotojai. Realybės dokumentika. 21.30 Dviračio šou. Vedėjas Vytautas Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 Televizijos serialas „4400“ (4) (N-7). 23.30 Televizijos serialas „Skaičiai“ (10) (N-7). 00.30 Solo su orkestru. Muzikinis žaidimas. Vedėjas Deivis (kart.).

10
Parduoda

skelbimai
Statyba

2008 sausio 29 d., antradienis

PIGŪS TELEVIZORIAI PANASONIC, SONY, PHILIPS...Nuo 125 Lt. LCD-nuo 560 Lt. Garantija. Televizorių remontas. Parduotuvė "Technosala" Vilnius Laisvės pr. 115. Tel.: 8 5 2139417, 8 683 12345. AKCIJA! PALYDOVINĖ TV. Skaitmeninė kokybė 300 populiariausių programų be abonentinių mokesčių. TIK 399 Lt. Perkant lizingu 18 Lt/mėn. Terminas 24 mėn. UAB "RAM ir Ko" tel.: 8 683 12345, 8 684 63079, tel/faks 8 5 2137216. Akcija! Durys iš sandėlio nuo 155 Lt. Daugiau kaip 2000 durų. Pagal Jūsų pageidavimus ir matmenis. Pristatome, montuojame iki 3 dienų. Vilkpėdės g. 10, Vilnius. Tel.: 8 5 2331031, 8 699 07182. DURPIŲ, PJUVENŲ BRIKETAI, KURO GRANULĖS, ĄŽUOLINĖS ATRAIŽOS įvairiose pakuotėse. PRISTATOME. Jau taikome NUOLAIDAS! Tel.: 8 5 2322500 ; 8 686 230 80. UAB "VINAGA" Savanorių 219, Vilnius. Durys pušinės ir faneruotos (vidaus). Mažiausios kainos. Montavimas. Pristatymas. Užsakymai atliekami per 3 dienas. Tel. 8 65292016.

Šarvuotos durys
nuo

PLANNJA – švediška stogo danga Jūsų namui. Aukščiausia kokybė už priimtiną kainą. Dileris – "STATMEDA" UAB. Tel. 8 5 2639046.

Reikalingi laiškanešiai Vilniaus mieste. Siūlome soc. garantijas, lankstų darbo grafiką, laiku mokamą atlyginimą. Kreiptis d.d. 9-17val. tel.: 8 5 233 05 05 arba mob. 8 650 66518. Reikalingi laiškanešiai Vilniaus mieste, įvairiuose mikrorajonuose. Lankstus darbo grafikas. Visos socialines garantijos. Laiku mokamas atlyginimas. Kreiptis tel. 8 615 27139. Transporto įmonė kviečia vairuotojus, turinčius kategoriją E, dirbti su refrerežiratoriais, pervežimams Europoje ir Rusijoje. Konkurencingas atlyginimas. Draugiškas kolektyvas. Tel. 8 5 2641992. UAB "Transimeksa" siūlo darbą Vilniuje auto šaltkalviams krovininių automobilių servise. Informacija tel. 8 616 99030. STATYBOS ĮM. UAB "TAUNERIS" SKUBIAI REIKALINGI PATYRĘ MONTUOTOJAI –BETONUOTOJAI (gali būti brigada). ATLYGINIMAS NUO 3000Lt. KREIPTIS BUIVYDIŠKIŲ-22 (Šeškinės mikr.) Vilnius, tel.: 8 5 2490826, mob. 8 610 65689. Besiplečiančiai gamybos įmonei UAB "Arginta", Molėtų pl. 71, reikalingi šaltkalviai ir suvirintojai, skaitantys brėžinius, sandėlio darbuotojai. Tel. 8 5 2715273. STIKLIŲ VIEŠBUČIUI reikalingi durininkai ir kambarinės. Darbas pamainomis. Kreiptis tel. 8 5 2649595 arba sales@stikliaihotel.lt. UAB "GUSTO NAMAI" ieško virėjos(-o). Darbo vieta: Aušros Vartų g. 6 arba Laisvės pr. 77 B Vilniuje. Per mėnesį 15 darbo dienų. Visos socialinės garantijos. Tel. 8 606 04445, el.p. gusto@gusto.lt. Komunalinio ūkio įmonė SIŪLO darbą NAMŲ PRIEŽIŪROS VADYBININKUI Vilniuje. Reikalavimai: aukštesnysis techninis išsilavinimas arba aukštosios mokyklos aukštesniųjų kursų studentas, komunikabilumas, atsakingumas, darbo kompiuteriu įgūdžiai, nuosavas automobilis. Siūlome: lankstų darbo grafiką, visas socialines garantijas, konkurecingą darbo užmokestį. Kontaktai tel.: 8 5 2138212; 8 687 72578. Ilona. el.p. info@ vilkopeda.lt. Leidybos kompanijai reikalingi darbštūs ir sąžiningi darbuotojai. Sandėliavimas, reklama, realizacija. Draugiškas kolektyvas, gera alga (soc. garantijos), karjeros galimybė. Vilnius tel.: 8 5 2457970, 8 606 17869. Didmeninei įmonei reikalingas ryžtingas, pasiruošęs aktyviai dirbti, perspektyvus jaunimas. Intensyvus apmokymas. Galimybė pereiti į vadovaujamąjį darbą. Atlyginimas iki 3000Lt. Vilnius. Tel. 8 606 46109. Formuojame naują mažmeninės prekybos filialą. Reikalingi pardavimo vadybininkai ir jų padėjėjai. Be patirties apmokome. Atlyginimas iki 2500Lt. Vilnius. Tel. 8 675 69374. Darbui restorane reikalingi vyr. padavėjai-administratoriai(-ės) turintys darbinės patirties. Atlyginimas 1500Lt. Tel. 8 5 2628582.

Tarptautinė įmonė komandiruotėms Norvegijoje šiuo metu ieško: patyrusių dažytojų (minimali 3m. patirtis), plastiko fabriko darbininkų (reikalingos anglų k. žinios) bei virėjų (patirtis bei anglų k. žinios). Tel. 8 5 2159992, job@ nstgroup.lt. Įmonei reikalingi autokrautuvo operatoriai(bobcat teleskopinis), turintys C vairuotojo kategorija, atlyginimas nuo 2000 Lt. Tel. 8 655 34426 UAB "GUSTO NAMAI" ieško padavėjos (-o). Atlyginimas į rankas (NETTO) 750 - 800 Lt + asmeninės premijos 220 - 110 Lt ir arbatpinigiai. Per mėnesį 15 darbo dienų. Visos socialinės garantijos. Tel. 8 606 04445, el.p. gusto@ gusto.lt. Kvepalų prekybos įmonė (ne kosmetikos) papildomai priims naujus darbuotojus. Patirtis nebūtina. Socialinės garantijos. Atlyginimas iki 2 500Lt. Karjeros galimybė. Tel. 8 673 17013, Vilnius. UAB "Tete–a–tete" kazino siūlo darbą apsaugos darbuotojams ir salės administratoriams Vilniaus mieste. Patrauklus atlyginimas ir darbo grafikas. Darbo laiku informacija tel.: 8 618 01583, 8 37 224795. Ieškome mūrininkų, apdailos meistrų, plytelių klojėjų, santechnikų. Tel. 8 657 92330. Plastikų perdirbimo įmonė Riešėje, Vilniaus raj., ieško darbininkų darbui su naujais įrengimais. Vyks apmokymai darbo vietoje. Informacija darbo metu tel. 8 698 10284.

500 Lt

Grožis, sveikata
Analogų nėra! G. Šičko! Šiandien vienintelis metodas, padedantis beveik 100 % atsisakyti alkoholio, tabako ir narkotikų. Aukštos klasės metodininkas su 16 m. praktika Vasilij Čepelov. Vilnius. Tel.: 8 5 2620251 (nuo 10-21 val.), 8 601 95262.

Taip pat parduodame plastikinius langus, duris, aliuminio konstrukcijas gamintojo kainomis.
Darbo laikas 9-18 val. Mob.: 8 (627) 72898, 8 (606) 86876

UAB VILTAUSTA

Poilsis, pramogos
Nuomojama sodyba Molėtų raj. Jūsų linksmoms šventėms, pobūviams, vestuvėms. Visi patogumai, nuostabi vieta. Skambinti tel. 8 685 23516.

Pranešimai
Aš, Tadeuš Zambrickij, noriu atsiprašyti Petro Medeikos ir Audronio Rūko už padarytą kelio eismo įvykį.

Paslaugos
KOMPIUTERIŲ EKSPERTAI - PATIKIMAS KOMPIUTERIŲ SERVISAS: TAISYMAS, KOMPONENTŲ KEITIMAS, MODERNIZACIJA, PROGRAMŲ DIEGIMAS, INFORMACIJOS IŠSAUGOJIMAS. GREITAI, PROFESIONALIAI, NEBRANGIAI. ATVYKSTAME Į NAMUS. ANTAKALNIO G. 40, TEL.: 8 5 2169145, 8 677 39098. Remonto darbai: glaistymas, dažymas, tapetavimas, elektra, grindų dėjimas. Tel. 8 670 66508. Kokybiškai atlieku santechniko darbus. Keičiu buitinius vamzdynus, montuoju prietaisus. Vilnius. Tel.8 662 88981. Kokybiški apdailos darbai. Gipsokartono montavimas, glaistymas dažymas, grindų klojimas, elektros, santechnikos darbai. Konsultuojame. Tel. 8 605 05012. Remontuojame ir reguliuojame plastikinius langus ir duris. Nepriklauso koks profilis, kas gamintojas ar montuotojas. Kreiptis tel.: 8 5 2462260, 8 614 68731. UAB "Finansininkų grupė" teikia buhalterines, dokumentų archyvavimo paslaugas juridiniams asmenims. Šiuo metu siūlome darbą buhalteriui. Reikalavimai: patirtis 2 metai, sąžiningumas, mokėjimas dirbti komandoje, noras tobulėti, komunikabilumas. CV siųsti el.p. loreta@fingrupe.lt. Tel. 8 652 11170. BALKONŲ STIKLINIMAS. Slankiojantys švediški anoduoto aliuminio profilių langai. Pertvarų, terasų montavimas. www.sistemax.lt, el.p. sistemaxlt@gmail.com. Adresas Kalvarijų g. 125, 3 korpusas, 413 kab. Tel.: 8 675 66117, 8 603 81265. Remontuoju kompiuterius, televizorius, videokameras, audioaparatūrą. Iškodavimas. Tel.: 8 684 10197, 8 699 41150. UAB "Buhalterinės apskaitos biuras" teikia įvairias buhalterines paslaugas (programa Rivilė). Tel. 8 670 19102. el.p. apskaitubiuras@ gmail.com.

Siūlo darbą
Jau 12 metų sėkmingai dirbanti UAB "Samarina" siūlo darbą tarptautinių gabenimų vairuotojams. Labai geras ir laiku mokamas atlyginimas, nauji automobiliai, nevažiuojame į Rusiją. Tel.: 8 5 2392182, 8 610 10783. Adresas: E. Šimkūnaitės g. 10, Vilnius. Siūlome darbą sandėlio vadovui ir krovėjams Vilniuje. Darbas 5.00-9.00 ir 17.00-21.00 val. Skambinti tel. Vilniuje 8 5 2738500. Siūlome darbą kurjeriui-vairuotojui Vilniuje. Darbas nuo 3.00-7.00 arba nuo 8.00-17.00 val. Skambinti tel. Vilniuje 8 5 2738500. SAUGOS TARNYBA EUROCASH1, UAB, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1.lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360. Automobilių švaros centrui: automobilų plovėjai(-jos), salono valytojai(-jos). Patirtis nebūtina, palankus darbo grafikas studijuojantiems, galimybė tobulėti, geras atlyginimas. Justiniškių g. 12. Tel.: 8 5 2460643, 8 65512233. UAB "Baltijos saugos grupė" objektų apsaugai ieško apsaugos darbuotojų. Tel. Vilnius 8 698 81106, 8 5 2124664, Klaipėda 8 656 20868, 8 656 92795. Elektros montavimo įmonei nuolatiniam darbui reikalingi elektrikai. Vilnius. Tel.: 8 699 32710, 8 5 2347171. Elektros montavimo įmonei nuolatiniam darbui reikalingi signalizacijos montuotojai. Vilnius. Tel. 8 699 32710, 8 5 2347171. Naujai įrengtam ir toliau besiplečiančiam krovininių ir lengvųjų automobilių servisui, atstovaujančiam italų autovežių gamintojui "Rolfo", reikalingi autošaltkalviai ir autoelektrikas. Siūlome geras darbo sąlygas ir socialines garantijas. Tel.: 8 620 88850, 8 620 88851 8 5 2602023. Greitasis kurjeris ieško: vairuotojų; laiškininkų; reklaminių lankstinukų platintojų. Visos socialinės garantijos, laiku mokamas atlyginimas. Tel.: 8 68311154, 8 600 66868, adresas Žirmūnų g. 68. UAB "Baltic Air Logistics Terminal" darbui Vilniuje ieško sandėlio darbuotojų – krovėjų. Įmonė siūlo: stabilų darbo užmokestį ir premijas, visas socialines garantijas, geras darbo sąlygas, lankstų darbo grafiką, galimybę derinti studijas su darbu. Kreiptis tel.: 8 686 09083, 8 611 22111, 8 5 2329269. Siuvimo ateljė reikalinga kvalifikuota siuvėja-sukirpėja. Geros darbo sąlygos, socialinės garantijos. Tel. 8 699 63121. UAB "Baldų interjero sprendimai" reikalingi staliai-baldų surinkėjai. Jei esate savarankiškas, kruopštus, atsakingas skambinkite tel. 8 614 64438. VALYMO PASLAUGŲ ĮMONEI REIKALINGOS VALYTOJOS(-JAI) DARBUI GEDIMINO PROSPEKTE(RYTAIS), AUKŠTUOSIUOSE PANERIUOSE (LENTVARIO g.), SAVANORIŲ PROSPEKTE, ANTAKALNYJE (RYTAIS,SLENKANTIS GRAFIKAS), CENTRE: LABDARIŲ g., MINDAUGO g., (YRA IR NAKTINIO DARBO), MINSKO PLENTE (NAKTINIS), VERKIŲ g. (ŠIAURĖS MIESTELYJE-PAMAININIS DARBAS) VILNIUS, ATEITIES g. 10 TEL. 8 5 2335372.

UAB "P.Dussmann UAB" saugos tarnybai Vilniuje reikalingi kvalifikuoti apsaugos darbuotojai. Tel. 8 611 44907. Maitinimo įmonė Santariškėse ieško MAISTO GABENTOJŲ bei VIRTUVĖS DARBININKŲ. Darbas pamainomis. Maitiname. Tel. 8 5 2365129. Naktinių klubų tinklui reikalingos barmenės-padavėjos. Reikalavimai reprezentatyvi išvaizda, analogiško darbo patirtis, anglų kalba. CV su nuoroda "Barmenė-padavėja" siųsti el.p. oldtaun@aiva.lt , tel. 8 699 78811. UAB "P.Dussmann" įmonei reikalingos patalpų VALYTOJOS (-ai) nuolatiniam darbui. Darbas pilną ar pusę dienos, visos socialinės garantijos. Tel. 8 5 2339406. Įmonei, turinčiai džinsų drabužių parduotuves, Vilniuje reikalingas prekių surinkimo, pristatymo ir parduotuvių priežiūros darbuotojas. Konkurencingas atlyginimas, švari aplinka, jaunatviškas kolektyvas. CV siųsti faksu 8 5 27600720 arba el.p. saverona@takas.lt (su nuoroda: "sandėlininkas ekspeditorius").

Nekilnojamasis turtas
Pilaitėje išnuomosiu 2 kambarių butą, Mažvydo g. Ilgam laikui. Butas naujas, yra buitinė technika, baldai, parkingo vieta automobiliui po namu. Tel. 8 675 19776. Išnuomojamos patalpos Naujamiestyje, T.Ševčenkos g. 16, 240 kv.m, II aukštas, automobilių aikštelė, yra krovininis liftas, visos komunikacijos, autonominis šildymas, apsaugos sistema. 1 kv.m – 35 Lt. Tel. 8 655 66606. Komandiruotėms išnuomojamas gyvenamasis namas Mažeikiuose, priimame iki 15 žmonių, galimas maitinimas. Tel. 8 655 05183.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Butas Vilniaus m., Buivydiškių g. 67 m2, 3 k., 8a/9, 1980 m. 355 100 Lt; +370 60957888 Aruodas.lt Nr: 1-261709 Nuomojamas butas Vilniaus m., S. Nėries g. 36 m2, 1 k., 6a/9, 2006 m. 1 200 Lt; +370 65590848 Aruodas.lt Nr: 4-113761 Nuomojamas butas Vilniaus m., Treniotos g. 25 m2, 1 k., 1a/2, 1901 m. 1 390 Lt; +370 68727470 Aruodas.lt Nr: 4-113752
Skelbimai įdėti didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą [15 minučių] už specialią kainą.

Mokslas
Vasario 2, 3 dienomis vyks daktaro Sinelnikovo metodikos seminaras. Kokios mūsų mintys - toks mūsų gyvenimas. Registruotis tel.: 8 5 2352566, 8 676 83360.

www.15min.lt

Perka

2008 sausio 29 d., antradienis
Reikalingos valytojos (vairuojančios) darbui slenkančiu grafiku (dieninė ir naktinė pamainos). Kilimų siurbliuotojas naktiniam darbui. Kiemo tvarkytojas Pašilaičiuose. Visos socialinės garantijos. Kreiptis tel.: 8 5 2651452; 8 656 55740. UAB "Ekskomisarų biuras" Vilniuje parduotuvių bei kitų objektų apsaugai reikalingi apsaugos darbuotojai. Siūlome: atlyginimą – nuo 1150 Lt (atskaičius mokesčius), nemokamus apsaugos darbuotojų mokymo kursus, lankstų darbo grafiką, dirbantiems už miesto - kompensuojame degalų išlaidas. Informacija tel.: 8 5 2124161, 8 619 90798, el.p. jolanta@ ebiuras.lt. GYVENAMUOSIUS NAMUS ADMINISTRUOJANTI ĮMONĖ SIŪLO DARBĄ: kiemsargiams – valytojams, kiemsargiams. Mes siūlome visas socialinės garantijas ir geras darbo sąlygas. Informacija tel. 8 616 12371 darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.00val. UAB "Corpus A" siūlo darbą VĖDINIMO-ŠALDYMO SISTEMŲ SPECIALISTUI. Vairavimo teisės ir kondicionavimo sistemų išmanymas būtinas. Siūlome nuolatinį darbą stabiliai dirbančioje bendrovėje, laiku mokamą atlyginimą ir visas socialines garantijas. Informacija tel.: 8 5 2490992, 8 699 92439. Šaltkalviams, elektrikams, suvirintojams dujomis ir elektra, pagalbiniams darbininkams, tiltinio krano mašinistams, inžinieriui technologui, inžinieriui normuotojui,elektronikos inžinieriui, specialistui gerai apmokamą darbą Vilniuje – suteikiame visas socialines garantijas, apmokome, suteikiame kvalifikaciją, perkvalifikuojame. Kreiptis Švitrigailos 39/16, personalo skyrių. Tel. 8 612 79385.

skelbimai
Reikalingi platintojai.
Darbas 7-9 val. kiekvieną darbo dieną.
CV siųskite j.ceponis@15min.lt. Tel. 8 655 34250.

11

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

LUX INTERNATIONAL
NOW IS HIRING

PARDAVIMŲ VADYBININKUS
Siūlome Europos Sąjungai atitinkamą atlyginimą ir geras karjeros perspektyvas Reikalavimai: komunikabilumas, veržlumas, savarankiškumas, vairuotojo paž., nuosavas automobis SKAMBINTI 9.00-17.00 tel nr. +37061421920, +37061634160 SMS žinutes siųsti Nr.: +37061421920,(Žinutę pradėti žodžiu DARBAS) >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ieško Nemokamas dienraštis 15min ros žmogaus Nemokamas die dienraštis “15min” ieško rinkoda ieško rinkodaros žmogaus N Nemokamas dienraštis “15min” ros žmogaus Nemokamas die dienraštis “15min” ieško rinkoda aus Nemokamas dienraštis “15 “15min” ieško rinkodaros žmog mas dienraštis “15min” ieško : Jei ko rinkodaros žmogaus Nemoka štis “15min” ieško rinkodaro žm dirbti su Nemoprojektų rosMokiogaus daugybe kamas dienra • ieško rinkodaros žmogaus Ne vienu metu Nemokamas dienraštis “15min” Mes : ros žmogaus • štis “15min” ieško dienraSugalvoji mažiausiai 15 rinkoda

TU

TAU

gerų idėjų per kiekvieną BRAINSTORMING‘ą • Didžiuojiesi, kad esi tikras Internetinės eros žmogus • Esi išėjęs rinkodaros ir reklamos verslo ABC • Išmanai renginių organizavimo užkulisius • Esi plačių pažiūrų, pozityvus, energingas bei lengvai „nučiuožęs“...

Suteikiame galimybę dirbti su bendraminčiais šauniausioje kontoroje visame Vilniuje, patrauklų atlyginimą, puikias karjeros galimybes ir šypseną veide darbo dienos pabaigoje.

Savo CV siųsk adresu r.urbanas@15min. lt, “Subject” eilutėje irašęs „Rinkodaros projektų vadybininkas CV“ iki sausio 30 d.

www.nemokekuzspauda.lt

12

sportas

2008 sausio 29 d., antradienis

NBA lygoje skirtingi lietuvių pasirodymai
NBA čempionate Žydrūnas Ilgauskas pasižymėjo dar vienu dvigubu dubliu, o Darius Songaila aikštelę paliko savo taupyklėje neturėdamas nė taško.
Ž.Ilgauskas pelnė 16 taškų, po krepšiais atkovojo 11 kamuolių o Klivlendo "Cavaliers" klubas svečiuose 98:95 nugalėjo Los Andželo "Lakers" krepšininkus. Be to, Lietuvos krepšininkas atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o likus žaisti 6 minutes ir 14 sekundžių, už 6 asmenines pražangas buvo priverstas palikti aikštelę. Prie dvyliktosios "Cavaliers" pergalės per 15 paskutiniųjų mačų lygoje solidžiausiai prisidėjo LeBronas Jamesas - 41 taškas, 9 sugriebti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai. Kaip ir Ž.Ilgauskas, 16 taškų į arenos šeimininkų krepšį įmetė Larry Hughesas. "Lakers" gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Kobe Bryantas (33 taškai ir 12 sugriebtų kamuolių). Po šios pergalės praėjusio NBA sezono Rytų konferencijos čempionai "Cavaliers" (24 pergalės ir 19 pralaimėjimų) krepšininkai ketvirtąją-penktąją vietą konferencijoje dalijasi su Toronto "Raptors" komanda, o "Lakers" (27 pergalės ir 15 nesėkmių) klubas Vakarų konferencijoje yra šeštas. D.Songailos klubas Vašingtono “Wizards” patyrė 19-ąjį pralaimėjimą. “Stebukladariai” svečiuose po pratęsimo 102:105 nusileido Milvokio "Bucks" krepšininkams. Lietuvis taškų šiame mače nepelnė - per 16 žaidimo minučių prametė vienintelį dvitaškį, po krepšiais atkovojo 3 kamuolius bei surinko 5 pražangas. 40 taškų “Wizards” įmetė Caronas Butleris, o nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Maurice'as Williamsas (25 tšk.). Po šio pralaimėjo "Wizards" krepšininkai (23 pergalės ir 19 nesėkmių) Rytų konferencijoje nukrito į šeštąją vietą, o "Bucks" (18 pergalių ir 27 pralaimėjimai) komanda Rytų konferencijoje užima dešimtąją vietą. Pralaimėjimą NBA čempionate patyrė Bostono “Celtics” klubas, išvykoje 93:96 nusileidęs Orlando “Magic”. Nepaisant nesėkmės Bostono krepšininkai (34 pergalės ir 8 pralaimėjimai) tvirtai pirmauja visoje lygoje.

Tenisininkų reitinge R.Berankis kyla

R.Berankis ATP klasifikacijoje kol kas 90 pozicijų nusileidžia aukščiau stovinčiam tautiečiui G.Sabeckiui. AFP/Scanpix nuotr.

Ričardas Berankis vakar po dviejų savaičių pertraukos paskelbtoje naujoje pajėgiausių pasaulio tenisininkų ATP klasifikacijoje pakilo net per 46 pozicijas.
ITF serijos turnyruose žaidęs 17-metis tenisininkas "uždirbo" 4 įskaitinius taškus ir su 27 taškais iš 706-osios vietos pakilo į 660-ąją. Aukščiausiai iš lietuvių ATP reitinge esantis Gvidas Sabeckis su 38 taškais lieka 570-oje pozicijoje. Trečias Lietuvos atstovas reitinge - vos vienintelį įskaitinį tašką turintis Laurynas Grigelis užima 1488-ą vietą (buvo 1484-as). ATP reitingo lyderiu tebėra

šveicaras Roger Federeris (6630 taškų). Pralaimėjęs Australijos teniso čempionato pusfinalyje R.Federeris prarado daugiau kaip 500 įskaitinių taškų ir dabar jo atotrūkis nuo antroje vietoje esantčio ispano Rafaelio Nadalio sumažėjo nuo 1400 iki 650 taškų. ATP klasifikacijos lyderius sparčiai vejasi trečioje vietoje esantis serbas Novakas Djokovičius. Pirmąjį "Didžiojo kirčio" serijos turnyrą Australijos čempionatą sekmadienį laimėjęs serbas dabar turi 5165 taškus. Į pirmąjį dešimtuką po ilgesnės pertraukos sugrįžo rusas Michailas Južnas ir amerikietis Jamesas Blake'as, užimantys atitinkamai aštuntą ir devintą vietas.

Ž.Ilgauskas su “Cavaliers” pamažu kyla Rytų konferencijos rikiuotės laipteliais – šiuo metu jie dalijasi 4-5 vietas. AFP/Scanpix nuotr.

Pirmauja Vilniaus tinklininkai
Dešimtąją pergalę Lietuvos vyrų tinklinio čempionate iškovojo septynių komandų turnyro lyderė Vilniaus "Oklikema".
Čempionės titulą ginantys vilniečiai varžovų aikštėje 3:0 nugalėjo penktojoje pozicijoje esančius Vilniaus VGTU (8 tšk.) studentus. Po šios pergalės "Oklikema" turi 25 taškus ir keturiais taškais lenkia į antrą vietą pakilusius Panevėžio "KKSC Naujosios Agluonos" tinklininkus. Panevėžiečiams be kovos 3:0 įskaityta pergalė prieš Vilniaus "Ąžuolą". Į trečiąją poziciją su 22 taškais pakilo Šiaulių "Elgos Starto" šešetukas, namuose 3:1 įveikęs Kelmės "Antivio" (21 tšk.) komandą, kuri iš antrosios vietos nukrito į ketvirtąją.

ULEB taurėje - R.Javtoko ir R.Kurtinaičio klubų akistata
Barselonoje ištraukti antrojo pagal pajėgumą ULEB taurės krepšinio turnyro burtai.
32-i atkrintamosiose varžybose žaisiančios komandos buvo susk irst y tos poromis. Net dviejose porose tarpusavy varžysis klubai, kuriuose žaidžia lietuviai. 2006 metų ULEB taurės laimėtojo Maskvos "Dinamo" (Rusija) su Robertu Javtoku klubo varžovė bus Rimo Kurtinaičio treniruojama Vroclavo "ASCO Sląsk"
Maskvos "Dinamo" vidurio puolėjas R.Javtokas kausis su Lietuvos rinktinės trenerio R.Kurtinaičio vadovaujamu Lenkijos klubu.

„Real“ pergalingas žygis nesustabdomas

(Lenkija) komanda, kurioje žaidžia Aivaras Kiaušas ir Andrius Giedraitis. Mindaugo Timinsko Valensijos "Pamesa" (Ispanija) susitiks su Antano Kavaliausko Atėnų "Panionios" (Graikija) penketuku. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate žais dar trys lietuvių klubai. Kęstučio Kemzūros treniruojami "Chimki" (Rusija) krepšininkai susitiks su Kelno "99ers" (Vokietija) ekipa, Darjušo Lavrinovičiaus Kazanės "Uniks" (Rusija) klubo varžove bus Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) komanda, o Tomo Delininkaičio Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) ekipa varžysis su Zadaro "Zadar" (Kroatija) penketuku.

Robinho vieną iš dviejų savo įvarčių pelnė devintąją rungtynių minutę. AFP/Scanpix nuotr.

Dar vieną pergalę Ispanijos futbolo čempionato rungtynėse iškovojo turnyro lyderis ir nugalėtojo titulą ginantis Madrido "Real" klubas.
Ispanijos sostinės futbolo klubas namuose 3:2 palaužė "Villarreal" ekipos pasipriešinimą. „Real“ du įvarčius įmušė Robinho. Kartą pasižymėjo Wesley Sneijderis. „Villarreal“ ekipai įvarčius pelnė Giuseppe Rossi ir Joanas Capdevila. Po šios pergalės "Karališ-

S.Jasaitis pakliuvo į avariją
Simas Jasaitis su dar trimis „Tau Ceramica“ krepšininkais pateko į avariją, bet nei vienas krepšininkas nebuvo sužeistas.
Vitorijos „Tau Ceramica“ atstovai pranešė, kad keturi komandos žaidėjai ankstų sekmadienio rytą pateko į avariją. A u t omob i l iu v a ž i a v o S.Jasaitis, Willas McDonaldas, Lucho Fernandezas ir Pete'as Mickaelis. Pranešama, kad nė vienas iš krepšininkų nebuvo sužeistas. Tačiau „Tau Ceramica“ klubas pareiškė, kad dėl incidento bus pradėtas vidinis tyrimas. Neatmetama galimybė, kad į avariją patekusiems žaidėjams bus taikomos sankcijos. Daugiau apie incidentą neatskleista. Šią savaitę paskutiniojo Eurolygos turo rungtynėse Vitorijos „Tau Ceramica“ namie išbandys jėgas su Kauno „Žalgiriu“.
Šiemet ispanų klube S.Jasaitis įspūdingu žaidimu nepasižymėjo. O už avariją jam gresia sankcijos. AFP/Scanpix nuotr.

AUTSAIDERIAI
Septynioliktąjį pralaimėjimą Baltijos vyrų tinklinio "Schenker" lygoje patyrė 13 komandų turnyro autsaideris Vilniaus "Isto-SM Tauras" (4 tšk.). Sostinės ekipa svečiuose 1:3 nusileido dvyliktojoje pozicijoje esančiam Viru "Voru VK" (8 tšk.) šešetukui. Lygoje tvirtai pirmauja Talino "Selver" (54 tšk.) klubas, dvylika taškų lenkiantis į antrą vietą pakilusius Rygos "SK Riga" (39 tšk.) tinklininkus.

NHL žvaigždžių dvikovą laimėjo Rytai
Tradicines NHL pirmenybių "Visų žvaigždžių" (“AllStar”) mačą laimėjo Ry tų konferencijos ledo ritulininkai, 8:7 įveikę Vakarų komandą. Pergalingą įvartį nugalėtojams, likus žaisti 20 sekundžių, pelnė Marcas Savard'as. Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Rytų ekipos ledo ritulininkas Ericas Staalas - du įvarčiai bei vienas rezultatyvus perdavimas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

kojo" klubo futbolininkai turi 53 taškus ir iki devynių taškų padidino persvarą prieš antroje vietoje esančią "Barcelonos" vienuolikę, kuri susitikimą svečiuose su Bilbao "Athletic" komanda baigė lygiosiomis – 1:1. „Barcelonos“ gretose pasižymėjo Bojanas Krkicius. „Athletic“ žaidėjas Lilianas Thuramas įvartį pelnė į savo vartus. Nepaisant nesėkmės Madride, trečiojoje pozicijoje liko 38 taškus turintis "Villarreal" klubas.

14

pramogos
SEKSO EKSPERTAI

2008 sausio 29 d., antradienis

Sveiki. Turiu draugą, kuris yra išvykęs. Mes neseniai susipažinome, ir jis mane perspėjo, kad turės išvažiuoti padirbėti. Aš į tai net nesureagavau, galvojau: išvažiuos tai išvažiuos. Mes abu vienas kitam jaučiam simpatiją - bent jau jis taip sako. Bet tarp mūsų yra nemažas metų skirtumas, ir aš nežinau, ką daryti. Esu pasimetusi savo jausmuose. Gal ką patarsit... Rasa.
Nesuprantu, kodėl pabrėži jus skiriančius metus - juk ir taip aišku, jog problema yra jus skiriantys kilometrai. Kai būnate kartu, metų skirtumo galbūt nesijaučia. O štai atstumas - didesnė problema. Apskritai, slidus dalykas yra meilė per atstumą. Nesakyk, kartais juk kyla mintis: "O gal jis rašo man žinutę, būdamas kitos glėbyje?" Baik "stabdyti", tyla ne visada yra gera byla. Paaiškink jam savo gilius jausmus (aišku, ne SMS) ir žiūrėk, kokia bus jo reakcija. Aišku, didelė rizika, kad jis pabėgs, nes šiaip jau vaikinai į atvirumą žvelgia atsargiai, bet kas nerizikuoja... Tačiau ir blogiausiu atveju - visi vaikinai turi tai, ko visoms merginoms labiausiai reikia. Ir atvirkščiai. Neparašei, kiek metų jus skiria. Jei 50 metų, tai, manau, nieko gero. Tu jį myli kaip tėvą, o ne vyrą. Bei jei mažiau, tarkim, 20 metų, gal ir nieko blogo. Svarbu aistra, be to, vyrai, susidraugavę su jaunesnėmis moteris, atjaunėja, tampa gyvybingesni. Tikras džiaugsmas be vaistų ir chirurgo skalpelio atjauninti, pagražinti žmogų. Tikru dievaičiu jauties. Smagu tau - būsi fėja. O tai moterį irgi atjaunina, juk fėjos tokios jaunos ir gražios. Nesvarbu, kaip į jus žiūrės aplinkiniai, bet svarbu, ką jausite širdy. Lai liepsnoja aistra tarp jūsų ir žydi meilė ūkanų aptrauktam pasauly.
Klauskite: vaikinai@15min.lt

Poilsis vaikų būryje

Studentams jau dabar patariama planuoti vasaros poilsį. Viena iš galimybių turiningai pailsėti – įsidarbinti vadovu vaikų stovykloje.

Tomas Stasiukaitis redakcija@15min.lt

Nors už lango žiema, verta bent minutėlę stabtelti, atsipalaiduoti nuo mokslų ir pagalvoti apie tai, ką mes, studentai, veiksime vasarą.
Pasirinkimo ir galimybių turime daug, juk dabar tikrai yra informacijos, kuri kviečia vienur ar kitur praleisti karštas, o kartais ir nelabai, vasaros dienas. Tik kur rasti tinkamą variantą? Iš kur žinoti,

Nemokamas lietuvaičių muzikos rinkinys CMYK
Virtualioje Lietuvos įrašų kompanijoje "Sutemos" pasirodė nemokamas muzikos leidinys mistišku pavadinimu CMYK.
Tai puikios minimal techno, dub techno ir IDM muzikos persunkta kompiliacija, kurią sukūrė keturi lietuvaičiai, pasislėpę po Sraunus, Grad_U, Mikrokristal ir Zuluso pseudonimais. "Tai jubiliejinis 20-asis mūsų virtualus leidinys, kurį nusprendėme paskirti keturiems lietuvių atlikėjams. Ir nors nesivaržome teigti, jog su tautiečiais dirbti mes nelabai mėgstame, tačiau "Sutemos.net" yra apie muziką, todėl negalime ignoruoti kai kurių atlikėjų kūrybos. Nes ji per gera, kad imtumėme demonstruoti savus principus", - pasakojo "Sutemų" atstovai. Oficialiai CMYK bus pristatytas šį penktadienį, vasario 1-ąją, sostinės klube "Gravity". Išskirtinėje prezentacijoje visų laukia net trys gyvi pasirodymai. Be vieno iš rinkinio atlikėjų Mikrokristal, savo naujausias programas pristatys svečias iš Švedijos - Andersas Ilaras, ir sėkmingai į Vakarų elektroninės muzikos sceną įsiliejęs klaipėdietis Few Nolder.

kas tinka man, o kas kaimynui? Kur išbandyti save? Iš asmeninės patirties galiu pasakyti - vadovo darbas vaikų ir jaunimo stov ykloje pranoksta daugelį vasaros užsiėmimų. Stovykloje dirba vadovaisavanoriai, kurie darbui su vaikais yra ruošiami mokomuosiuose seminaruose. Jie vyksta prieš stovyklą (kovo balandžio mėnesiais). Šiuose seminaruose būsimi vadovai perima patyrusių vadovų patirtį, specialistų pamokas ir gauna psichologinių žinių apie darbą su vaikais stovykloje. Žmonės, išklausę šiuos seminarus

ir padirbėję stovykloje, gauna vadovų sertifi katus, kurie patvirtina įgytas žinias. Pradėjus rengti vaikų švietimo ir kultūrinio bendradarbiavimo stov yklas čia ėmė rinktis ne tik pasaulyje išsibarsčiusių lietuvių vaikai, bet ir gimtojoje Lietuvoje gyvenančių tėvelių atžalos. Pasirodo, kad lietuviškų papročių, tradicijų, dainų prie laužo ir magiškos kūrybos atmosferos pasiilgsta ir vaikai, gyvenantys Lietuvoje. Na, o gyvenimas stovykloje verda labai įdomiai. Vadovai-savanoriai gyvena ir miega kartu su vaikais tuose pačiuo-

se kambariuose, valgo prie to paties stalo. Visas dešimt dienų vaikai ir vadovai gyvena kaip didelė ir graži šeima. Vadovus vaikai netgi vadina tėveliais. Tiesa, šeimyna čia kitokia nei įprastai, nes ją sudaro dvi mamos ir vienas tėtis. Toks gyvenimas virs ir šią vasarą. Taigi, jei esi jaunas ir mėgsti gyvenimo iššūkius, prisijunk prie šios didelės giminės. Daugiau informacijos www.latgaja.lt

A.Lavigne koncertas - karščiausias metų šou
Dainininkės Avril Lavigne gerbėjai Lietuvoje jau gali pradėti šokinėti iš laimės.
Niekam nebe paslaptis, kad viena ryškiausių popmuzikos žvaigždžių liepos 3-iąją tikrai lankysis Vilniuje ir čia surengs išskirtinį savo koncertą. Iš Kanados kilusios ir "Grammy" apdovanojimams pristatytos atlikėjos pasirodymas žada tapti svarbiausiu metų muzikos įvykiu. A.Lavigne, kurios vardas prancūzų kalba reiškia balandžio mėnesio v yną, pasaulyje yra pardavusi daugiau kaip 30mln. albumų ir laimėjusi daugybę "MTV" ir "World Music" apdovanojimų. "Liepos mėnesį Vilniuje įvyksiantis A.Lavigne koncertas yra dainininkės pasaulinių gastrolių "The Best Damn Tour" dalis, todėl žiūrovai gali tikėtis itin įspūdingo šou", sakė koncertą organizuojančios įmonės "Effectus" vykdančioji direktorė Giedrė Žemaitienė. A.Lavigne, kuri rugsėjo pabaigoje švęs 24 gimtadienį, debiutinį albumą "Let Go" išleido 2002 m. Šis įrašas, kurį išpopuliarino didžiuliais hitais tapusios dainos "Sk8er Boi", "Complicated" ir "I‘m With You", pasaulyje yra išpirktas didesniu nei 23 milijonų tiražu. Atlikėja, kuriai tuo metu buvo vos 16 metų, pasaulinio garso žvaigžde tapo vos per vieną naktį. Pernai A.Lavigne išleido trečiąjį studijinį albumą "The Best Damn Thing", kurį ir pristato to paties pavadinimo pasaulinėse gastrolėse. Šiuo metu dainininkė yra daugiausiai įrašų pasaulyje pardavusia atlikėja moterimi.

Nebūk abejingas – pradėk nuo savęs!
Atsiųsk savo patarimą ar idėją, kuri padėtų išsaugoti mūsų gamtą ir aplinką. Geriausi pasiūlymai bus išspausdinti dienraštyje „15min“, o jų autoriai laimės specialius projekto prizus.
Parašyk mums adresu konkursai@15min.lt ir laimėk energiją taupančią lemputę

Tik vieną dieną, vasario 4-ąją, bilietai į A.Lavigne koncertą kainuos 65 litus, o vėliau už juos teks pakloti 85-130 litų. "Effectus"nuotr.

KOMIKSAS
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Šios dienos patarimas: Kai atidarę langą vėdinate kambarį, sumažinkite elektrinių radiatorių "darbą" arba iš viso juos išjunkite.
Sniegė

Ar patinka šiandienos komiksas? Turite naujų idėjų? Labai laukiame jūsų nuomonės: komiksas@15min.lt

Piešė J.Račinskas.

2008 sausio 29 d., antradienis

pramogos
DVD NAUJIENOS
Prie pat tavo durų 2006 m.
Žanras | Trileris Režisierius | Chrisas Gorakas

15

Neįtikėtinos radybos
Garbaus amžiaus britė Violeta Booth iš Lesteršyro grafystės atgavo savo sužieduotuvių žiedą, kurį prarado prieš 67 metus.
88-erių senolės auksinį žiedą su deimantais atrado anūkas. Jis tiesiog savo malonumui ėmėsi seniai dingusio papuošalo paieškų, mat jo hobis - tirti laukus su metalo detektoriumi. Gavęs žemės valdytojo leidimą anūkas pradėjo paieškas. Užteko vos dviejų valandų ir daugiau nei pusę amžiaus žemėje pragulėjęs žiedas vėl išvydo dienos šviesą. Maždaug dešimties centimetrų gylyje prabuvęs papuošalas buvo puik iai išsilaikęs. Savininkei jis tiko idea l ia i, k a ip ir prieš daugelį metų. Sužieduotuvių žiedas buvo pamestas 1941-ųjų vasarą. Tąkart, susiginčijusi su savo būsimu v y ru Samueliu, Violeta įsiutusi pasikarščiavo ir išmetė jo padovanotą žiedą į laukus. Jaunavedžiai susitaikė vos po kelių minučių, tačiau žiedo tąkart taip ir nerado. Anot V.Booth, vyras niekada nėra jai priekaištavęs, kad ji buvo tokia negailestinga brangiai dovanai. Moteris neslėpė, kad nepaisant vyro atlaidumo, ją šis įvykis graužė visą gyvenimą.

[54%]

Siužetas Po atominės bombos sprogimo Bredas užsibarikaduoja savo namuose. Žmona Leksi prie namų durų atsiranda vėliau. Įleisdamas ją vidun, vyras rizikuoja namus užkrėsti mirtinais mikrobais, tačiau palikdamas už durų pasmerkia mirti nuo infekcijos... Ką sako kritikai? "Aktoriai sugebėjo sukurti masinės psichozės jausmą, tačiau nuobodžios juostos negelbsti ir tokia vaidyba." Obuolys.lt

Liusės Kyz legenda 2005 m.
Žanras | Trileris Režisierius | Johnas Stimpsonas [52%] Siužetas Gajus ir Džoana Kuli su dukromis persikrausto į nuošalų seną ūkį. Greitai jie sužinos, kad jų namas turi savo istoriją - XVIII a. čia gyveno Robertas ir Marta Kyz, kurių dukra Liusė paslaptingai dingo. Name prasideda keisti dalykai... Ką sako kritikai? "Juostoje pernelyg dažnai šokinėja įtampa - ji tragiškai nesugeba viso seanso metu išlaikyti žiūrovų dėmesio." Obuolys.lt
Rubriką pristato
Kino kritikų įvertinimus sistemina portalas www.obuolys.lt. Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas GRAUŽTUKU.

V.Booth jaunystėje, susikivirčijusi su mylimuoju, sužieduotuvių žiedą metė į laukus. Papuošalas buvo surastas tik po 67 metų. The Sun nuotr.

Pasipuošusi atgautu žiedu V.Booth apsiverkė, mat jos v yras Samuelis negalėjo matyti šios džiugios akimirkos. Moteris vyrą palaidojo prieš 15 metų.

"15min" pertrauka
ANEKDOTAS
Žmona vyrui: - Mylimasis, pasakyk man ką nors saldaus. - Ne dabar, esu užsiėmęs. - Na pasakyk, mylimasis, ką nors tokio saldaus saldaus. - Brangioji, dabar tikrai tam neturiu laiko. - Na pasakyk, nors vieną žodelį. - Medus! O dabar atstok nuo manęs! anekdotai@15min.lt

"15MIN" POLIGONAS

SUDOKU

MANO AUGINTINIS

A S U V B D N I R

Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides giminingas duotosioms (jei yra raidė „u“, galima ir „ū“, „ų“, jei yra „s“, galima ir „š“ ir pan.). Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami (pvz.: jei „geras“, tai „geresnis“, „geriausias“ jau negali būti).

6 7
?

1 7 4 8 2 9 9

8 7 5 9 3 5 4

3

Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk A.Coheno „Knyga apie mano motiną“.

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. 3. 4. Vardas - Rudė. Veislė - japoniška pelytė. Amžius - apie 3 mėn. Mėgsta - graužti viską, ką įmanoma rasti, sukti ratą. Nemėgsta - triukšmo, svetimų žmonių. Šeimininkė - Irma. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.

2 9 6 4 8 5 7 1
Vidutinis

1

Savaitės laimėtojas bus išrinktas penktadienį burtų keliu.

Romanas apie moters atradimus

Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės E.Gilbert knygą „Valgyk, melskis, mylėk“. Penktadienį ją laimėjo Maksimas Veksleris (atsiimti „Vagos“ knygyne, PC „Gedimino 9“, Vilniuje).

horoskopai
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

sausio 29 dienai
LIŪTAS. Negailėkite pinigų šiandien. Palepinkite save nedidele, bet malonia dovanėle, gurmaniška vakariene. Jūsų finansinė padėtis jau pagerėjo arba pagerės pačiu artimiausiu laiku. Tai irgi gera proga paišlaidauti. MERGELĖ. Šiandien jūs gausite tokį energijos užtaisą, kad jo turėtų pakakti trimsketurioms dienoms. Galima, žinoma, viską išnaudoti ir per vieną dieną. S VA R S T Y K L Ė S . Jums jau darosi ankšta ten, kur šiuo metu esate. Kuo daugiau informacijos kaupiate, tuo sunkiau matyti esmę ir padaryti tinkamas išvadas. Labiau pasikliaukite intuicija. SKORPIONAS. Būsite tiesiog nepakeičiamas pagalbininkas žmonėms, kurie patys nebegali susidoroti su kilusiomis problemomis ar susivokti greitai besikeičiančioje situacijoje.
15 kg

AVINAS. Energija trykš per kraštus, visur ir visada būsite dėmesio centre, ir jums tai neabejotinai patiks. Jei siekiate būti lyderiu, išmušė jūsų valanda. Ieškote naujų veiklos sričių? Galite sulaukti įdomių pasiūlymų. JAUTIS. Savo nuomonę šiandien jums teks keisti ne kartą, atsižvelgiant į labai greit besikeičiančią situaciją. Neverta laukti, kol permainingas pasaulis prisitaikys prie jūsų.

DVYNIAI. Griežtas ir grynai mokslinis problemos sprendimas šiandien turi koja kojon eiti su intuicija. Susidursite su tokiomis situacijomis, kai bus svarbus greitas ir netipiškas mąstymas. VĖŽYS. Pamėginkite ką nors pakeisti. Ne po daug, tik truputį. Pradėkite nuo to, kas labiausiai erzina ar trukdo. Atsitraukite kelis žingsnius atgal ir pažiūrėkite, kas išėjo.

ŠAULYS. Šiandien pats geriausias jūsų sąjungininkas - kantrybė. Dalis kliūčių, kurias jums norėtųsi pašalinti nedelsiant, per laiką tiesiog išnyks pačios, tad verčiau nesilauškite pro atviras duris. OŽIARAGIS. Teks pademonstruoti visą savo taktą ir kantrybę. Jūsų paties labui patartina tai daryti savanoriškai ir su entuziazmu. Šeima ir draugai reikalaus jūsų dėmesio.

VANDENIS. Nauji keliai ir naujos idėjos šiandien turės didelį pasisekimą. Pabandykite pakeisti kažką toje sferoje, kur niekas nebuvo iki šio laiko judinama. Verta net kritišku žvilgsniu apžvelgti ir darbo vietą, ir namus. ŽUVYS. Kad ir kokie geri būtų jūsų ketinimai, vis tiek viskas bus ne taip, kaip norėtųsi. Šiandien jus pagaus banga, kuri savo aukų taip paprastai nepaleidžia.

16

pramogos

2008 sausio 29 d., antradienis

Brangelina tebekursto gandus apie nėštumą
Šiomis dienomis Angelina Jolie tiesiog neatsigina gandonešių, kurie tvirtina, kad aktorė laukiasi Brado Pitto kūdikio.
Tokios kalbos ypač paaštrėjo po to, kai A.Jolie ant raudonojo kilimo per Ekrano aktorių gildijos apdovanojimų ceremoniją pasirodė vilkėdama plačia suknele, slepiančia apvalainą pilvuką. Keturis vaikus auginanti Brangelina vadinama aktorių pora per šventinį vakarą vienas nuo kito nesitraukė nė per žingsnį. A.Jolie visur vaikščiojo įsikibusi į B.Pitto parankę, vakarėlio metu gėrė tik vandenį su citrina ir dažnai bučiavo mylimąjį. Gandai apie A.Jolie ir B.Pitto šeimos pagausėjimą sklando jau visą savaitę. Praėjusį savaitgalį pasirodė pranešimų, kad 32-ejų aktorė laukiasi dvynukų ir kad pora planuoja įsivaikinti dar vieną našlaitį. Aktorių pora šiuo metu augina tris įvaikius: 6-erių Maddoxą, 4-erių Paxą ir 3-ejų Zaharą bei biologinę jųdviejų dukrą vienerių Shiloh. Nei A.Jolie, nei B.Pittas neneigia būsimo šeimos pagausėjimo.

MEILĖS FORMULĖ
Paukščių takais, arba kaip aš meilės ieškojau
Prakeikiau pusę pasaulio, kol kiaurai peršlapus nuo lietaus, pagaliau pasiekiau kino centrą "Vingis". Skubėjau į pasimatymą su Mantu, 26 m. ornitologu. Susirašinėdama su juo internetu supratau, kad šis pelėdų ir žvirblių specialistas - tikrai romantiška siela. Kai įėjau į kavinę, iš karto pastebėjau simpatišką, ne itin madingais drabužiais vilkintį vaikiną. Laimei, nei maskuojančios kepurės su dirbtiniu krūmu, nei žiūronų nesimatė. Mantas buvo draugiškas, noriai pasakojo apie savo darbą. Gaila, paklaustas ko nors asmeniškesnio, atsakydavo rausdamas ir mikčiodamas, tad pokalbis vėl pasisukdavo apie Himalajų erelių rūšis. Buvome nusprendę pasižiūrėti komediją "Bitės filmas", tad kavą gėrėm paskubomis. Netikėtai išryškėjo viena, truputį komiška Manto charakterio savybė: aš netyčia išliejau lašelį kavos į lėkštelę, esančią po puodeliu. Mantas kurį laiką vis žvilgčiojo į dėmę, kol nebesusilaikė ir puolė valyti. Pasijutau tikra nevala tokio tvarkinguolio draugijoje. Dar vienas netikėtumas laukė gavus sąskaitą: už porą puodelių kavos ir du gabalėlius pyrago švietė akivaizdžiai per didelė suma. Neabejojau, kad tai klaida, bet Mantas trypčiojo ir nesiryžo pasiaiškinti situacijos su padavėja. Kai pasiūliau padengti pusę sumos, jis tik sumikčiojo, kad vėluojam į filmą, bet pinigus paėmė. Mantas atsisveikino nė žodeliu neužsiminęs apie kitą pasimatymą, o aš mintyse džiaugiausi, kad su droviuoju ornitologu nebus nei poravimosi, nei perėjimo.

G.Navaičio komentaras:
Ne viena pora, tiksliau pasakius, žmonės, kurie gali tapti pora, pirmąjį susitikimą surengia kine. Tai labai blogas pasirinkimas, nes drauge žiūrint į ekraną nežiūrima vienas į kitą. Todėl ir sprendžiama iš kelių niekelių - pralietos kavos ar sąskaitos apmokėjimo. Geras pasimatymas - kai visas laikas skiriamas galimam draugui.

23-ejų Vitalija tęsią draugo paiešką. Jos įspūdžius po pasimatymo ir psichologo komentarą skaitykite “15min” antradieniais.

MANO ATOSTOGOS
Holivude vykusiame vakarėlyje A.Jolie pasirodė vilkėdama laisvą suknelę ir niekur nesitraukė nuo mylimojo B.Pitto. "The Daily Mail" nuotr.

"Hario Poterio" žvaigždės meilės vingiai
Filmų apie berniuką burtininką Harį Poterį žvaigždė Danielis Radcliffe'as ir vėl vienišas.
Sklando gandai, kad 18-mečio draugystė su aktore Laura O'Toole jau senokai nutrūko abiejų jaunuolių susitarimu. Šių naujienų neneigia ir dabar jau buvusi D.Radcliffe'o mylimoji. Pasak iš Airijos sostinės Dublino kilusios merginos, ji ir D.Radcliffe'as nutarė likti gerais draugais. "Mes abu esame protingi, todėl nusprendėm būti tiesiog draugai. Man labai patinka su juo leisti laiką", - sakė 22-ejų L.O'Toole. "Mūsų santykiai baigėsi dėl didelio mudviejų užimtumo. Mes abu vaidiname teatre, Danielis turi ir daugiau įsipareigojimų, susijusių su fi lmais apie Harį Poterį", - kalbėjo mergina. Tiesa, "Haris Poteris" savo santykius su L.O'Toole komentuoti atsisakė.
L.O'Toole ir D.Radcliffe'as nusprendė likti tik gerais draugais. "The Daily Mail" nuotr.

Karsteno ir Dominyko atostogos. Mums teko pabuvoti prie amerikiečių sraigtasparnio (Alten Busek, Vokietija). Atsiųsk nuotrauką iš įsimintiniausių atostogų užsienyje ir trumpai ją pristatyk. Kokybišką nuotrauką su aprašymu ir savo kontaktais siųskite el.paštu: redakcija@15min.lt. Daugiau įspūdžių rasite internetiniame puslapyje www.15min.lt/atostogos.

N.Cage'as uždraudė žiūrėti į jo plikę
Holivudo aktorius Nicolas Cage‘as itin nustebino interviu iš jo norėjusius paimti žurnalistus, kai paprašė nežiūrėti į jo plinkančią galvą.
Žurnalistai, norėję pakalbinti N.Cage'ą apie jo vaidmenį juostoje "Bangkok Dangerous", gavo laišką, kuriame buvo pateiktos itin keistos sąlygos. Esą, jeigu jie žiūrės į aktoriaus plinkančią galvą, interviu bus baigtas. Beje, N.Cage'as su savimi visur vežiojasi stilistą, kuris padeda paslėpti retėjančių plaukų vaizdą. Šį jo akibrokštą galima lyginti su dainininkės Mariah Carey prašymu ją fotografuoti tik iš dešinės bei jos noro gauti valomųjų servetėlių po to, kai Londone ją lietė jos gerbėjai. Savo keistais įnoriais stebina ir kitos žvaigždės. Pavyzdžiui, Jennifer Lopez kažkada buvo užsimaniusi, jog įrašų studijos darbuotojai prieš jai atvykstant pakeistų lemputes, o Beyonce atstovai užkulisių darbuotojams buvo nurodę į ją nežiūrėti.

Lindsay Lohan gailisi, kad per pastaruosius metus iššvaistė visus savo pinigus. Jai reikia pagaliau sugrįžti į savas vėžias. Lindsay atvirai prašo draugų ją sušelpti, nes visai neturi pinigų net menkoms išlaidoms.
Apie skurstančią L.Lohan sakė vienas šaltinis.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

GYVENK PATOGIAI!

Aktorius N.Cage'as pareiškė nutrauksiąs interviu, jei žurnalistai žiūrės į jo plikę. AFP/Scanpix nuotr.

Mob.: 8 618 38800 www.telemetrijosnamai.lt

Reguliuok šildymą mobiliuoju telefonu!

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful