15min miestai - 5 p.

15min miestai - 5 p.

07 12 20

Atlikėjos akibrokštas sostinės merui.

Piketas prie S.Pauliko advokato kontoros.

Kaunas
ŠIANDIEN
Premjeroje - kitoks tango

ISSN 1822-5322.

Numeris 207 (403).

2007 m. gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Tiražas 100 000

Glitus balandžių iššūkis
Atsargesni kauniečiai, eidami pro paradines prekybos centro “Saulėtekis” duris, paspartina žingsnį ir neramiai dairosi į virš jų tupinčius ir įėjimą dergiančius balandžius.
Dar atsargesni būna žmonės, nusprendę pasinaudoti vienu iš dviejų greta įėjimo stovinčių bankomatų. “Virš “Saulėtekio” pagrindinio įėjimo iškabinti reklaminiai stendai yra labai patogi vieta balandžiams, tad jų čia būriuojasi minios. Žmonės, eidami į šį prekybos centrą, turi būti labai atsargūs, kad išvengtų balandžių išmatų atakos, - pasakojo 33 metų kaunietis Artūras. – Prie pagrindinio įėjimo esantis šaligatvis yra visas nuklotas išmatomis, o ant sienos kabančios reklaminės iškabos dėl balandžių jau prarado savo tikrąsias spalvas.“ Tuo tarpu tiems prekybos centro lankytojams, kurie nusprendžia pasinaudoti greta įėjimo esančiu bankomatu, išvengti balandžių išmatų yra dar sunkiau. „Praėjusį mėnesį aš su mama ir broliu stovėjome prie bankomato. Aplinkui buvo pilna balandžių ir jie apdergė mano mamą bei brolį. Man tik per atsitiktinumą pavyko išvengti nelaimės. Grįžus namo teko gerokai pavargti, kol išmatas nuvalėme nuo striukių“, - nemaloniais prisiminimais dalijosi 17 metų kaunietė Santa. UAB „Kauno saulėtekis“ atstovai aiškino, jog balandžius traukia virš įėjimo esančios ir šilumą skleidžiančios reklamos. Nukelta į 3 psl.

4 psl.
Paštas braška nuo eilių

6 psl.
Kelyje žuvo mokinė, gydytojas ir vairuotojas

7 psl.

ORAI
Šiandien Kaune
dieną +6 °C naktį +1 °C

Bene pavojingiausia vieta šalia prekybos centro yra bankomatų prieigos, mat čia žmonėms, kol pasiima grynųjų, tenka pastovėti. E. Ovčarenko nuotr.

Sučiupti du milijonus pagrobę užpuolikai
Vakar sulaikyti įtariamieji, prieš porą mėnesių Vilniaus pakraštyje apiplėšę “Falck Security” inkasatorius ir pagrobę beveik 2 milijonus litų. Vilniaus kriminalinė policija sulaikė keturis įtariamuosius, visi jie vilniečiai. Kai kurie jų anksčiau buvo teisti. Neoficialiais duomenimis, rasta ir dalis pagrobtųjų pinigų. Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutartimi, vakar įtariamiesiems paskirtas kardomasis suėmimas. Apiplėšimas buvo įvykdytas spalio 14-osios vakarą Vilniaus pakraštyje Salininkuose prie parduotuvės "Maxima". Tuomet kaukėti plėšikai įsibrovė į inkasatorių automobilį, kuris buvo nešarvuotas, o užpulti du inkasatoriai su savimi neturėjo ginklų.

Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 5-10 m/s.

2 psl.

2

Kaunas

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Pabėgėlius klupdo lietuvių kalba
Raimonda Mikalčiūtė
r.mikalciute@15min.lt

Kaune, viešbutyje "Babilonas", jau antrus metus vyksta kursai Lietuvoje laikiną prieglobstį radusiems pabėgėliams.
Ruklos pabėgėlių gynimo centro ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos organizuojamose paskaitose dalyvauja 10 aktyviausių pabėgėlių, įsikūrusių įvairiose Lietuvos vietose. Kaip pasakojo vienas iš kursus vedančių lektorių Kristijonas Jakubsonas, užsiėmimuose pabėgėliai semiasi įvairių žinių. Jie mokosi rašyti oficialius raštus, susipažįsta su įstatymais, galiojančia teisine sistema, jiems skaitomos paskaitos apie kitataučių integraciją į visuomenę. Pastarąją savaitę kursuose pabėgėliai mokėsi bendravimo su žiniasklaida ir visuomene, teigiamo įvaizdžio formavimo pagrin-

dų. Analogiški kursai organizuojami Anglijoje. Pasak kursus lankančių pabėgėlių, Lietuvoje jiems nėra blogai, tačiau tai daugeliui jų - tik laikina stotelė. "Kai tik galėsim, keliausim namo", - tikino visi kalbinti kursų lankytojai. Didžiausia problema, su kuria Lietuvoje jie susiduria kasdien, - lietuvių kalba. "Iš mūsų reikalaujama kalbėti lietuviškai jau dabar, nors mes čia gyvename tik metus, o lietuvių kalbos mokytis pradėjome prieš pusmetį", - guodėsi kartu su vyru ir dviem mažamečiais vaikais iš Uzbekistano Respublikos atvykusi Nargiza Boboeva. Dabar moters šeima gyvena Ruklos pabėgėlių centre. Anot ten pat laikiną prieglobstį radusio čečėno Iso Bilalovo, mokytis lietuvių kalbos jiems sunku dėl to, kad pamokos vyksta visiems kartu - ir vaikams, ir suaugusiems. "Įsivaizduokite, kad visas tris valandas, kai vyksta užsiėmimai, turi mokytis, kai šalia besilaukianti moteris ramina

dar du vaikus. Vaikams kalbą išmokti paprasčiau, o mums, vyresniems, prireikia daugiau laiko", - sakė metus Lietuvoje gyvenantis vyras.

"Per pusmetį pramokti susikalbėti tikrai įmanoma. Sunkiau sekasi asmenims, kurie atvyko iš buvusių Sovietų Sąjungos šalių. Jie, matyt, gal-

voja, kad ir be lietuvių kalbos gali išsiversti, nes moka rusiškai", - teigė Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorius Algimantas Dieninis.

Statistika rodo, kad į Lietuvą pabėgėlių atvyksta vis mažiau. Kaune šiuo metu gyvena 120 įvairių tautybių pabėgėlių.

Greičiau lietuvių kalbą išmoksta pabėgėlių atžalos, suaugusiems mokytis trukdo ir nuolatinis rūpestis dėl savo šeimos ateities. E.Ovčarenko nuotr.

žiema
Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje numatomi debesuoti su pragiedruliais, be žymesnių kritulių orai. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 5-10 m/s. Temperatūra 1-6 °C šilumos. Kaune be kritulių. Temperatūra 1-3 °C šilumos.

orai

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Utena +2 °C +3 °C +5 °C +3 °C +3 °C +2 °C

Gruodžio
ketvirtadienis

Šiandien
Varduvininkai: Dominykas, Daugardas, Gražvilė, Teofilis. Dienos info: saulė teka 08:39, leidžiasi 15:53, dienos ilgumas 07:14. Priešpilnis.

Giedra

20

Mažai debesuota Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +10 °C +2 °C +4 °C +9 °C +3 °C +13 °C 0 °C +2 °C
Oslas Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva +3 °C +7 °C
Lietus Trumpalaikis lietus

Artimiausiomis dienomis Kaune
Rytoj
Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai 0 °C +2 °C

Briuselis

+2 °C +4 °C +11 °C +3 °C +3 °C +1 °C
Sniegas Šlapdriba Lietus su perkūnija

Poryt
-1 °C +1 °C

Užporyt
-2 °C +1 °C

Dublinas Helsinkis Lisabona Londonas Maskva

N.Radevič nuotr.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Kaunas

3

Prekybos centro lankytojams – glitus balandžių iššūkis
Tomas Grigalevičius
t.grigalevicius@15min.lt

Atkelta iš 1psl. „Sutemu s į ju ng ia mos rek laminiuose stenduose esančios lempos, kurios skleidžia šilumą, o tai labai traukia šiuos paukščius. Balandžiai mums yra tikras galvos skausmas“, - teigė vieno iš bendrovės padalinių atstovas Kęstutis Černius. Vyras stebėjosi, jog anksčiau balandžių šalia „Saulėtekio“ nebūdavo, tačiau šiais metais jie kažkodėl pamėgo šią vietą. „Galbūt kažkas šįmet pa-

miršo juos panuodyti“, - kalbėjo K.Černius. Balandžiai prekybos centrui neša nemažus nuostolius, nes nuolat tenka valyti apdergtus reklaminius stendus. „Tai kainuoja, nes tenka nuomotis keltuvą. Tačiau jau artimiausiu metu planuojame iš esmės spręsti šią problemą – reklaminius stendus aptrauksime tinklu arba įtaisysime specialius spyglius“, - žadėjo K.Černius. Miesto tvarka besirūpinančios bendrovės „Kauno švara“ atstovai tik ino, jog balandžiai jiems nekelia tiek rūpesčių kiek varnos. „Balandžių mieste tiek daug nėra galbūt dėl to, kad

Kaune nėra prigijęs įprotis juos lesinti. Tad jie ir nepriteršia tiek, kiek to pridaro varnos“, - pasakojo bendrovės generalinio direktoriaus padėjėjas miesto tvarkymo reikalams Algis Milčius. Vyras tikino, jog į kovą su varnomis yra pasitelkiamos pačios įvairiausios priemonės. „Anksčiau naudodavome stiprią vandens srovę. Taip baidydavome varnas bei ardydavome jų lizdus. Pastaruoju metu naudojame modernesnes priemones. Į specialią aparatūrą įrašome kiro balsą ir labai garsiai paleidžiame, - aiškino A.Milčius. – Kadangi varnos kirų labai bijo, jos kaipmat išsilaksto.“

Reklaminiai stendai dėl balandžių išmatų yra praradę savo tikrąją spalvą.

E. Ovčarenko nuotr.

4

Kaunas

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Kauno menininkų namuose - "Tyli naktis"

Premjeroje - kitoks tango
Šiandien Kauno valstybiniame dramos teatre debiutuos naujausias Gyčio Ivanausko teatro šokio spektaklis "8 kvadratiniai metrai".
Spektaklio kūrėjai iš karto įspėja: tiems, kurie teatro scenoje tikisi išv ysti įprastą tango, teks nusivilti. Šioje premjeroje nebus ryškių kabaretinių kostiumų, cigarečių ir brendžio, nes šokis svarbiau už viską. "Kai pradėjau kurti spektaklį, supratau, kad tango muzika čia netinka. Mes nesame argentiniečiai, o ir spektaklį kuriančioje komandoje esu v ienintelė ragav usi argentinietiško tango, todėl tai, ką išvysite scenoje, nebus grynasis tango. Spektaklyje jį jungsime su šiuolaikiniu šokiu, kasdieniais judesiais", - sakė spektaklio choreografė Brigita Urbietytė, beje, pati suvaidinusi ir vieną iš personažų. Scenoje taip pat išv ysime ir spektaklio autorių bei scenografą Gytį Ivanauską. Kartu su jais šoks Naglis Bierancas, Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė, Evaldas Taujanskis, Dovilė Džervutė. 8 kvadratiniai metrai - tai erdvė, kurioje v yksta spektaklio veiksmas. Tai simbolinė "pamišėlių" erdvė, kurioje kiekvienas gyvena savo įsivaizduojamame pasaulyje, bendrauja tik jiems suprantama kalba, girdi tik sau suprantamus garsus. Šeši skirtingų likimų žmonės, gyvenantys atskiruose mikropasauliuose, vienijami 8 kvadratinių metrų "palatos", šaltų metalinių grindų ir bendros aistros - tango. Vienintelis būdas išlikti šiame beprotiškame pasaulyje - šokti. "Tai nėra tradicinis šokio spektaklis, juo labiau tango. Čia nebus gražių kabaretinių kostiumų, cigarečių ir brendžio. Viskas daug paprasčiau šokis aukščiau už viską", - teigia spektaklio "8 kvadratiniai metrai" kūrėjai.
Choreografės B.Urbietytės argentinietiškąjį tango spektaklio autorius G.Ivanauskas įspraudžia į netradicinius rėmus, kuriuose pamatysi ir Napoleoną, ir miraže prabėgančią voverę, saugančią didžiulį riešuto vaisių. N.Bieranco nuotr.

Šįvakar ir rytoj vakare Kauno menininkų namuose sklandys teatro dvasia. Kauniečių dėmesiui pristatoma Haroldo Mullerio pjesės "Tyli naktis" teatrinė versija. Belaukiantiems žiemos švenčių siūloma susimąstyti apie amžinąją problemą - vaikų ir tėvų santykius. Menininkų namų scenoje pjesės personažus įkūnys visiems puikiai pažįstami teatralai: Rūta Staliliūnaitė, Henrikas Savickis, Dainius Svobonas ir kompozitorius Vidmantas Bartulis. Pjesės teatrinio pastatymo režisierius - Viktoras Valašinas. Kauno menininkų namuose spektaklis bus rodomas gruodžio 20 ir 21 dienomis 18 val.

ŠIANDIEN
TEATRAI
Kauno valstybinis dramos teatras 12 val. spektaklis "Vilkas ir ožiukai". 19 val. G.Ivakausko šokio teatro spektaklis "8 kvadratiniai metrai".

Kūrybingas jaunimas žaidė kiną
įgyvendinimas. Diskusijų metu mokiniai iškėlė opias ir svarbias jaunimui temas: tarpusavio santykius, skaudulius šeimoje, nesaugumą ir netvarką mokykloje. Taip gimė mintis kurti vaidybinį filmą "Dingę atgimti", kuris pakviestų diskusijoms ir sprendimų ieškojimui. Būsimo filmo aktoriai meistriškumo mokėsi Kauno moksleivių techninės kūrybos centro Vizualinio lavinimo skyriaus Vaidybinio kino studijoje prižiūrimi kūrybinio vadovo vizualinių menų mokytojo ir eksperto Jono Kuzmino. Stovyklos garbės svečiai - kino ir teatro režisierius J.Vaitkus, režisierius A.Puipa, kino kritikas S.Valiulis - dalyvavo kūrybinės grupės svarstymuose ir diskusijose, patarė, kaip patobulinti filmo meninį lygį, montuoti atskiras scenas, pagerinti fi lmo įgarsinimą. Mokinių sukurto vaidybinio filmo "Dingę atgimti" premjera internete penktadienį, adresu www.kadras.lt.

ATPAŽINK SAVE

Filme "Dingę atgimti" gvildenamos mokyklinio amžiaus jaunuolių problemos. Organizatorių nuotr.

Vakar vyko jaunimo kūrybinės grupės "Kadras" sukurto vaidybinio filmo "Dingę atgimti" peržiūra.
Filmo konsultantai - kino režisierius Algimantas Puipa, kino kritikas Sikirmantas Valiulis, kino ir teatro režisierius, profesorius Jonas Vaitkus akcentavo, kad "šis filmas yra meniškai aktualus ir įtaigus, jis gali būti pretekstas diskusijoms su platesne auditorija visoje Lietuvoje įtraukiant į tai ir mokytojus, ir tėvus. Pasak J.Vaitkaus,

Kauno valstybinis muzikinis teatras 12 val. spektaklis "Voro vestuvės". Kauno kamerinis teatras 12.15 val. spektaklis "Nepaprasti Batuoto katino nuotykiai".

KLUBAS
"Amerika pirtyje" 21 val. "Latino night".

filmas "Dingę atgimti" analizuoja ir svarsto opias mūsų visuomenės ir mokyklos problemas. Gruodžio pradžioje Jachtklube prie Kauno marių jaunimo kūrybinė grupė "Kadras" - 30 vaikinų ir merginų nuo 15 iki 25 metų - susirinko į kūrybinę stovyklą-seminarą, pagal projektą "Nebūk abejingas", kuriam finansavimą skyrė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Seminaro metu buvo aptartas vaidybinio filmo "Dingę atgimti" projekto

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į knygyną (Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas, AKROPOLIS) pasiimti "Baltų lankų" knygyno įsteigto prizo - I.Mero knygos "Lygiosios trunka akimirką". Prizą turite atsiimti per dvi dienas, su savimi atsineškite laikraštį.

MANO MIESTAS

KITOS VIETOS
Juozo Gruodžio memorialinis muziejus (Salako g. 18) 16 val. kalėdinių dainų ir giesmių koncertas. Aleksoto biblioteka (Veiverių g. 43) 17 val. sakmių ir padavimų knygos "Milžinai ir nykštukėlis" sutiktuvės. Kauno menininkų namai 18 val. spektaklis "Tyli naktis". Maironio lietuvių literatūros muziejus 17 val. tradicinis moterų literatūros, muzikos ir dailės vakaras.
Miestas bunda. Birutės Petrauskienės nuotr.

Šios nuotraukos autorius laimėjo DVD. Prizą atsiimti per savaitę PPC "Akropolis", Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas. Su savimi turėkite laikraštį ir asmens dokumentą. Turite puikią savo miesto nuotrauką? Siųskite ją el. pašto adresu kaunas@15min.lt
www.videoplanet.lt

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

miestai

5

S.Pauliko advokatas citavo Bibliją

Vakar prie S.Pauliką ginančio advokato M.Kepenio kontoros buvo deginamos gedulo žvakutės, demonstruojamos laidotuvių Aleksandrijoje nuotraukos.

Piketuotojai žada šia akcija rankų nenuleisti ir rengti peticijas, kad būtų pakeistos teisės aktų normos. E.Jankausko nuotr.

Aurelija Kripaitė
a.kripaite@15min.lt

Klaipėdos daugiavaikių šeimų atstovai vakar būriavosi prie advokato Mindaugo Kepenio, kuris gina tris berniukus avarijoje užmušusį policininką Saulių Pauliką, kontoros.
Tiesa, Skuodo rajone Aleksandrijos kaime žuvusių vai-

kų šeimos narių ar giminių pikete nebuvo. Tuo tarpu mažamečius vaikus atsivedę protesto dalyviai piktinosi, kad Skuodo rajone Aleksandrijoje tris dešimtmečius mirtinai sužalojęs ir iš įvykio vietos pabėgęs policininkas užuot rūpinęsis, kaip atpirkti kaltę prieš nukentėjusias šeimas, samdo advokatą, kuris "be skrupulų gina žudiką". Su gedulo žvakutėmis, pla-

katais, menančiais laidotuves Aleksandrijoje, protestuotojai tikino, kad valstybės paskirti advokatai sumažintų korupciją teisminėje sistemoje. "Manome, kad valdiški advokatai labiau atsižvelgs į moralinę pusę ir užtikrins teisingumą", - teigė piketo dalyvė Jolanta Valdajava, atstovaujanti uostamiesčio daugiavaikėms šeimoms. "Samdomas advokatas dirba už pinigus, moralės jis ne-

turi, jam rūpi vien pinigai", aiškino piketuotoja Virginija Jurgilevičienė. Pats advokatas M.Kepenis pikete pasirodė vėliau. "15min" jis sakė, kad apie akciją sužinojo tik iš žurnalistų, patys rengėjai apie ją neįspėjo. Anot jo, piketuotojų išsakyti siūlymai - būtų tarsi grįžimas atgal. "Be to, valstybės paskirtas advokatas gautų didesnį

atlyginimą, negu aš, dirbantis pagal susitarimą. Dėl to prasmės piketuoti irgi nematau", - aiškino teisininkas. Anot jo, galima protestuoti, kai advokatai blogai dirba, bet ne tada, kai gerai atlieka savo pareigą. "Negalima padaryti taip, kad neatsargiai nusikaltimą padariusio asmens niekas negintų. Pagal įstatymus, ėmęsis ginti jau negaliu atsakyti", - teigė M.Kepenis. "15min"

jis pacitavo Biblijos žodžius: "Viešpatie, atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro". S.Paulikas - ne vienintelis įtariamasis skaudžioje avarijoje, kurį teisme ėmėsi ginti M.Kepenis. Šio advokato pavardė skamba ir kitoje byloje, dėl šią vasarą visą visuomenę sukrėtusios nelaimės, kai automagistralėje Kaunas - Klaipėda mirtinai buvo sužaloti šeši žmonės.

Prisipažinimas meilėje stebina vilniečius Sostinės valdininkams Mykolas Vadišis
m.vadisis@15min.lt

Vilniečiai laužo nuostatą, kad lietuviai - kukli, jausmų viešai nedemonstruojanti, tauta.
Į Lietuvos sostinę skverbiasi Rusiją jau užvaldžiusi meilės išpažinčių mada, kuomet

turtingi vyrai išsinuomoja pakelėse stovinčius didžiulius reklaminius stendus ir juose patalpina savo mylimųjų nuotraukas. Plakatuose greta nuotraukų spausdinami jausmingi žodžiai, skirti tai vienintelei išrinktajai. "...Nuostabi manosios meilės gėlė... kurią aš labai myliu". Tokie žodžiai atkreipia vilniečių dėmesį Savanorių

prospekte. Pakelėje stovinčiame reklaminiame stende be užrašo puikuojasi ir nežinomos merginos nuotrauka. Savanorių ir Vilkpėdės gatvių sankryžoje reklaminį stendą įrengusios bendrovės atstovų teigimu, tai pirmas toks atvejis, kai privatus asmuo mėnesiui išsipirko didžiuliam plakatui skirtą

plotą ir jame patalpino savo viešą meilės prisipažinimą merginai. "Mūsų stenduose gali reklamuotis ne tik įmonės, tačiau ir privatūs asmenys. Vieno tokio didžiulio stendo nuoma mėnesiui kainuoja maždaug 5000 litų", - pasakojo bendrovės "Baltijos vaizdinė reklama" direktorė Jovita Navickaitė.

dainininkės protestas
Vilniaus miesto rotušėje vakar vykusius labiausiai sostinei nusipelniusių žmonių, verslo įmonių ir visuomeninių organizacijų apdovanojimus sujaukė vieno iš laureatų išsišokimas.
Iškilmingą ceremoniją sutrikdė atlikėja Jurga Šeduikytė, kuri padėkojusi už jai parodytą dėmesį, atsisakė iš sostinės mero Juozo Imbraso priimti apdovanojimą, pranešė DELFI. "Labai atsiprašau, kad pertraukiu šią iškilmingą ceremoniją tokiu žodiniu įsiveržimu. Esu pagerbta, kad jūs man norite teikti šį apdovanojimą, bet aš jo negaliu priimti", - tokiais žodžiais abs-

tulbusiems ceremonijos svečiams ir dalyviams savo kalbą pradėjo J.Šeduikytė. Toliau ji išsakė savo nuomonę apie savivaldybės atstovų poziciją profesionalaus meno atžvilgiu. Susirinkusi publika ją palydėjo kukliais plojimais. Tai buvo dainininkės reakcija į praėjusią savaitę sostinės vicemero Algirdo Paleckio informacinėje laidoje "Panorama" pareikštą mintį, kad remti profesionalųjį meną - ne savivaldybės reikalas. "Tas menas rūpi vien elitui, tai elitas tegu jį ir remia", - tuomet kalbėjo A.Paleckis. Iš viso ceremonijos metu buvo įteikti 52 specialūs apdovanojimai.

Stendą įrengusios bendrovės atstovai teigė, kad užsakovas - privatus asmuo.

J.Kalinsko nuotr.

www.nemokekuzspauda.lt

6

ekonomika
"Galėtų ir paštuose įdiegti elektroninę klientų aptarnavimo sistemą, kokia yra bankuose. Atėjęs ir užsiregistravęs, žinočiau savo eilės numerį ir galėčiau laikraštį skaityti, o ne eilėje stumdytis", - siūlė vilnietis Marius, pats prieš kelias dienas valandą pralūkuriavęs eilėje.
Prieš šventes pašto skyriuose gyventojų apgultis. J.Kalinsko nuotr.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Paštas braška nuo ilgų eilių
Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Lietuvos pašto skyriuose šiomis dienomis driekiasi kilometrinės eilės.
Didžiules grūstis paštuose sukėlė ne tik gyventojų noras įsigyti šventinių atvirukų, pašto ženklų ar išsiųsti siuntinį. "Sodra" anksčiau nei įprastai pervedė gruodžio mėnesio pensijas, tad pag y venę žmonės suskubo į paštą jų atsiimti. Be to, gyventojai, kurie nesinaudoja internetu, stengiasi prieš šventes pašte susimokėti komunalinius mokesčius. "Tai tikrai labai nelengvas laikotarpis mūsų darbuotojams, kaip ir kasmet artėjant šventėms - ypač tai jaučiasi paštuose - klientai perka pašto ženklus, vokus, at v irukus, siunčia siuntinius, naudojasi finansinėmis piniginio tarpininkavimo ir kitomis paslaugomis. Taigi paštuose, kaip ir prekybos centruose, bankuose, jaučiasi, kad artėja šventės", "15min" teigė "Lietuvos pašto" Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Čepulytė. Jos teigimu, prieš Kalėdas paskirstoma net 5-6 kartus daugiau pašto siuntų nei įprastai. "Todėl gyventojams dar gruodžio pradžioje priminėme, kad atvirukus ar siuntinius siunčiamus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantiems artimiesiems stengtųsi išsiųsti kuo anksčiau, kad spėtume juos laiku pristatyti ir pradžiuginti adresatus", teigė J.Čepulytė. Paštininkai skundėsi, kad sunkiai randa laiko papietauti, o klientai vos išprašomi po darbo valandų. Tikėdamiesi išvengti eilių kai kurie gyventojai į paštą skuba prieš jam atsidarant, tačiau eilės išsirikiuoja nuo pat ryto.

TONOS LAIŠKŲ
Iki gruodžio 19 dienos "Lietuvos paštas" apdorojo 61 toną pašto korespondencijos (gauta ir pristatyta Lietuvoje). Iš užsienio gauta 21 tona pašto korespondencijos. Tai laiškai, atvirlaiškiai, smulkūs siuntiniai.

SUKLYDOME
Jeigu radote klaidą mūsų dienraštyje, siųskite ją adresu klaida@15min.lt. Atsiprašome. Kartais klystame, bet norime pasitaisyti.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 431,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2007 m. pavasaris
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 100 000. ISSN 1822-5322. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

aktualijos

7

Kelyje žuvo mokinė, gydytojas ir vairuotojas

G.Petrikui pareikšti pirmieji įtarimai
Vakar baigtas ikiteisminis tyrimas Lietuvos valstybinio komercinio banko turto iššvaistymo byloje, kurioje įtariamas buvęs šio banko tarybos pirmininkas Gintaras Petrikas (nuotr.).
Buvęs EBSW vadovas G.Petrikas įtariamas 1995 metais su bendrininkais iššvaistęs daugiau nei 16 milijonų litų banko pinigų. Kauniečiui gresia laisvės atėmimas iki 7 metų. Dalis jo bendrininkų jau nuteisti anksčiau. G.Petrikas sakė, jog tikisi būti išteisintas. Jis teigė, jog teisiškai jaučiasi visiškai teisus, tačiau jaučia moralinę atsakomybę. Kol kas G.Petrikas niekur nedirba, tačiau vėl ketina imtis buvusio užsiėmimo: "Būsiu treneris - karatė imtynių." Po to, kai įtariamasis susipažins su 27 baudžiamosios bylos tomais, byla bus perduota teismui. 1999-ųjų spalį Vilniuje savo namuose nusišovė buvęs Lietuvos valstybinio komercinio banko valdybos pirmininkas

Algimantas Barusevičius. Jis buvo nuteistas 7 metams kalėjimo, nuspręsta konfiskuoti pusę jo turto. Būdamas gyvas A.Barusevičius sakė, kad padarė klaidų, tačiau nesiekė tyčia pakenkti bankui, o viską valdė EBSW grupės vadovas G.Petrikas. 7 metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstęsis G.Petrikas įtariamas iššvaistęs ir EBSW koncerno turtą, pasisavinęs 80 mln. litų Lietuvos gyventojų indėlių. Jis buvo sulaikytas 2004aisiais JAV. Šį rudenį G.Petrikas sugrąžintas į Lietuvą.

APŽVALGININKĖS NUOMONĖ

Tualetų dvokas ir mokytojai
Automobilius vežusiam vilkikui Vilkaviškio rajone įsirėžus į autobusą, žuvo jame buvusi trylikametė moksleivė. T.Juškaičio nuotr.

Indrė Makaraitytė redakcija@15min.lt
Vilniuje, Baltupiuose, įsikūrusiame Pedagogų profesinės raidos centre tualetai nukelia keliolika metų atgal. Į tuos laikus, kai daugumos įstaigų tupyklose tvoskė arba šlapimu, arba plačiai naudojamomis chlorkalkėmis smarvei bent kiek neutralizuoti. Mat dvokas buvo tiesiog įsigėręs į sienas, lubas ir tualeto įrangą... Dabar jau kone visų valdiškų įstaigų tualetai yra sutvarkyti. O ministerijose, taip pat ir Švietimo ir mokslo, juose gaiviai kvepia ir visuomet rasi minkšto tualetinio popieriaus. Tuo tarpu ten, kur susirenka visos Lietuvos mokytojai semtis žinių, kelti kvalifikaciją ir parsivežti į savo rajoną daugiau šviesos iš sostinės, tualetuose dar kabo sovietiniai „Vėjeliai“, sienos nudažytos storu gelsvos spalvos aliejinių dažų sluoksniu, plastmasiniai klozetų dangčiai nubraižyti ir jau senokai praradę savo originalią spalvą, tupyklų durys – lyg iš senos autobusų stoties, kurias užsirakinti galima 9-ojo dešimtmečio gamybos kabliukais. Tokių dabar jau ir„Senukuose“ sunkiai berastumei. Nebent Kalvarijų turguje... Yra toks posakis, kad save ir aplinkinius gerbiantys žmonės pirmiausiai susitvarko tą vietą, į kurią ir karaliai pėsti vaikšto. Sutinku, kad tualetų ir mokytojų padėties Lietuvoje palyginimas yra šiek tiek dirbtinai pritemptas, bet realybė, deja, neretai netgi dar proziškesnė. Lietuvos valdžios parama mokytojams kaip ir tualetai jų profesinės kvalifikacijos centre atsispindi biudžeto eilutėse švietimo darbuotojams. Iš jų matyti, kad valdžia mokytojus gerbia gerokai mažiau nei ministerijos klerkus, sprendžiančius, kiek kuris vertas už kasdienį darbą su mūsų vaikais ir, jei norite, Lietuvos ateitimi ir kuriančius mokyklines programas. Ir žymiai mažiau nei žurnalistus, kuriuos, pavyzdžiui, „ministerė" Roma Žakaitienė periodiškai kviečia prabangių pusryčių į brangiausius Vilniaus restoranus, kur valanda pasisėdėjimo ir „ministerės" monologo pasiklausymo vienam žmogui apytiksliai kainuoja apie 50 litų. Tad kai šiandien Vyriausybė lyg didžiausią savo pasiekimą demonstruoja pažadus pakelti kitais metais mokytojams atlyginimus 15 procentų, kuriuos akimirksniu suris infliacija, akivaizdu, kad ne švietimas ir ne šviesi valstybės ateitis yra šios valdžios prioritetas.

Vakar dviejose avarijose Alytaus ir Vilkaviškio rajonuose žuvo trys žmonės, tarp jų - trylikametė moksleivė ir Lazdijų ligoninės vyriausiasis gydytojas.
Ankstyvą rytą Vilkaviškio rajone skaudi avarija pasiglemžė 13 metų mergaitės gyvybę. Ji žuvo sunkvežimiui įsirėžus į mokinius vežusį autobusą. Autobusiukas buvo sustojęs stotelėje, esančioje netoli Paežerių kaimo. Šiuo autobusu kiekvieną rytą buvo vežami moksleiviai ir dar-

buotojai į Vilkaviškio "Aušros" ir Pilviškių vidurines mokyklas. Vakarykštės avarijos metu jame buvo 10 keleivių. Spėjama, kad vilkikas ketino lenkti autobusą, tačiau pastebėjęs kliūtį staigiai stabdė. Vilkikas autobusą stūmė dar daugiau nei 60 metrų, kol įvertė į šalikelę. Avarijoje žuvo Vilkaviškio "Aušros" vidurinės mokyklos septintos klasės moksleivė. Dar trys keleiviai nuvežti į ligoninę: vienam moksleiviui prakirsta galva, taip pat sužeista

Pilviškių vidurinės mokyklos virėja bei darbininkas. Pirminiais duomenimis, abiejų transporto priemonių vairuotojai buvo blaivūs. Kitoje avarijoje Alytaus rajone žuvo Lazdijų ligoninės vyriausiasis gydytojas Tautvydas Sinkevičius bei jį greitosios pagalbos automobiliu vežęs vairuotojas. Nelaimė įvyko kelyje Alytus-SeirijaiLazdijai, kai prieš miškovežį MAN su priekaba iššoko be priežiūros paliktas arklys. Arkliui atsitrenkus į mašiną,

miškovežio vairuotojas nesuvaldė transporto priemonės ir išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą. MAN susidūrė su priešais važiavusiu greitosios pagalbos automobiliu. Greitosios pagalbos automobilis palindo po miškovežio priekine dalimi ir buvo iki pusės visiškai sutraiškytas. Avarijoje žuvo 70-metis greitosios automobilio vairuotojas ir 54 metų T.Sinkevičius. Taip pat buvo užmuštas arklys. Miškovežio vairuotojas nenukentėjo.

Nacionaliniam investuotojui - atskira įmonė
Vyriausybė vakar paskelbė, kad dideliems energetikos projektams kuriamą nacionalinį investuotoją ketinama formuoti steigiant naują įmonę, kuri būtų pavadinta "Leo LT".
Šis planas atitinka VST valdančios "NDX energijos" norus. Premjeras Gediminas Kirkilas patvirtino, kad Lietuvos valstybės dalis nacionalinio investuotojo bendrovėje sudarytų 61,7 proc. akcijų, o "NDX energijos" - 38,3 procento. "Šiai alternatyvai reikalingos nedidelės pataisos, kurias darbo grupė paruoš per savaitę. Išklausėme eksperto, HSBC banko atstovo iš Londono, kuris pasakė, kad šis sandoris yra sąžiningas. Ketinama sujungti valstybės ir privatų kapitalą į vieną įmonę", - teigė premjeras Gediminas Kirkilas. Anot premjero, Vyriausybės pozicija smarkiai pagerėjo. "Dvejus metus po bendrovės įsteigimo "NDX energija" negalės parduoti 33,4 proc. akcijų", - sakė premjeras. Ateityje, anot jo, Vyriausybė ketina nusipirkti dar maždaug 5 proc. akcijų, kurių Vyriausybei trūksta iki 2/3. Kitą ketvirtadienį ministrų kabinetas svarstys atitinkamas Atominės elektrinės įstatymo pataisas. Kartu su jomis Vyriausybė turėtų pritarti ir sutarčių su "NDX energija" projektams. Jei Seimas atmes pataisas ir toliau siūlys įmonę kurti "Lietuvos energijos" pagrindu, "NDX energija" iš projekto ketina pasitraukti.
Premjero teigimu, Vyriausybė išsiderėjo labai daug. LT nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

8

pasaulis

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Dešimtys kūnų tarp nuolaužų
Vakar Pakistane nuo bėgių nuvažiavus perpildytam greitajam traukiniui žuvo 58 žmonės, daugiau nei šimtas buvo sužeisti.
Šalies geležinkelių kompanija "Pakistan Railways" atmetė sabotažo galimybę. "Dėl didelio šalčio traukdamasi lūžo viena suvirinta bėgių sandūra. Žiemą taip kartais nutinka", - sakė kompanijos vadybininkas Asadas Saeedas. Naktinis Karačio ekspresas važiavo į Lahoro miestą. Traukinys buvo sausakimšas, dauguma keleivių vyko namo prieš penktadienį švenčiamą musulmonų Id al Adhą. Ši šventė žymi piligrimų kelionės į islame šventą Meką pabaigą. Ji minima maldomis ir dovanų pasikeitimu visose musulmonų bendruomenėse. "Aš snūduriavau, kai staiga išgirdau garsų trenksmą. Tuomet mūsų vagonas krito, mane blaškė po jo vidų. Po avarijos išsijungė šviesa. Mums kažkaip pavyko ištrūkti", - sakė traukiniu važiavęs Shahidas Khanas. Nuo bėgių nuvirto dauguma vagonų, kurie rėžėsi vienas į kitą. Keturi vagonai buvo itin sumaitoti, juose įstrigo žmonės. Avarijos vietoje kartu su gelbėtojais dirbo kareiviai. Aplink mėtėsi lagaminai, traukinio ratai ir galybė nuolaužų. Vagonuose įstrigę žmonės meldė juos ištraukti. Pranešama, jog žuvo 58 žmonės, dar 122 buvo sužeisti, 40 iš jų buvo kritinės būklės. Kiti šaltiniai kalbėjo apie kiek mažesnius aukų skaičius. 2005 metų liepą toje pačioje Sindho provincijoje vienoje stotyje, keleiviniam traukiniui įsirėžus į kitą traukinį ir į juos vėliau atsitrenkus dar vienam trauk iniui, žuvo maždaug 130 žmonių.

AVARIJA PRANCŪZIJOJE
Prancūzijoje vakar taip pat įvyko traukinio avarija. Greitajam traukiniui susidūrus su sunkvežimiu, žuvo sunkvežimio vairuotojas, o 35 traukinio keleiviai buvo sužeisti. Pranešama, jog iš Paryžiaus į Ženevą vykęs traukinys nulėkė nuo bėgių. Ši avarija įvyko geležinkelio pervažoje, netoli sienos su Šveicarija.

Iš kelių suknežintų vagonų keleivius pavyko išlaisvinti tik po pusdienio.

AFP/Scanpix nuotr.

V.Putinas - Metų žmogus

Šalia Baltųjų rūmų - dūmai
Vakar Vašingtone (JAV) degė Baltųjų rūmų padalinys, vadinamasis Eisenhowerio biuras, kuriame yra didžioji dalis darbuotojų kabinetų.
Gaisro židinys buvo prie viceprezidento ceremonijų kabineto, tačiau jo tuo metu patalpoje nebuvo. Ugniagesių teigimu, gaisras buvo įsiplieskęs 3 aukšte esančioje elektros skydinėje arba telefonų pastotėje. Iš pastato buvo evakuoti žmonės, apie aukas nepranešta.

Metų žmogaus rinkimuose V.Putinas (k.) aplenkė prieš visuotinį atšilimą kovojantį buvusį JAV viceprezidentą Alą Gore'ą bei britų rašytoją, knygų apie Harį Poterį autorę, Joanne K.Rowling. AFP/Scanpix nuotr.

Biuras, iš kurio veržėsi dūmai, yra netoli pagrindinio Baltųjų rūmų pastato - JAV prezidento darbovietės. AFP/Scanpix nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žurnalas "Time" Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną įvardijo 2007-ųjų Metų žmogumi.
" T i me" pa s k e lb ė, jo g V.Putinas Rusijoje sustiprino stabilumą bei padidino jos vaidmenį pasaulyje. Buvęs KGB pareigūnas atsidurs ant paskutinio šių metų "Time" viršelio. "Jis nėra ge-

ras vyrukas, tačiau jis padarė nepaprastų dalykų", - aiškino žurnalo redaktorius Richardas Stengelis. V.Putiną jis vadino "naujuoju Rusijos caru", kuris yra "pavojingas tuo požiūriu, jog jam nerūpi piliečių laisvės, žodžio laisvė, jam rūpi stabilumas". "Tačiau būtent stabilumo Rusijai labiausiai reikia, štai

kodėl rusai jį gerbia", - sakė R.Stengelis. Kovą V.Putinui teks pasitraukti iš prezidento posto, kadangi jame išbuvo dvi kadencijas iš eilės. Savo įpėdiniu jis mato šalies vicepremjerą Dmitrijų Medvedevą. V.Putinas pareiškė, jog jei D.Medvedevas taps prezidentu, jis yra pasiruošęs išlaikyti valdžią, tapdamas šalies premjeru.

FAKTAS
Puslapis parengtas pagal BNS, BBC, "Reuters" ir "15min" inf.

Naujieji metai

1699 metų gruodžio 20-ąją Rusijoje Naujieji metai pradėti skaičiuoti ne nuo rugsėjo 1 dienos, o nuo sausio 1-osios.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

ekranas
KINO REPERTUARAS

9

R.Ražanauskienė grįžo su nugalėtojos laurais

"Elžbieta. Aukso amžius"

FORUM CINEMAS
„Bitės filmas“ (dubliuota lietuviškai) 10:10 11:15 12:15 13:20 14:30 15:30 16:45 17:40 19:00 21:10 „Auksinis kompasas“ 10:00 12:30 15:10 17:50 20:30 „Rūkas“ 10:30 13:10 15:50 18:30 21:20 „Likimo ironija arba laimingų Naujų“ 21:00 „Elžbieta. Aukso amžius“ 19:50 22:15 „Hitmanas“ 11:00 13:00 15:20 17:30 19:40 21:10 „Vistiek nebūsiu tavo...“ 10:10 14:50 19:30

„Beovulfas“ 12:20 17:00 21:50 „Užkerėtoji“ 10:20 13:00 15:3018:00

CINAMON
„Bitės filmas“ 10.45 12.30 14.30 16.30 18.30 20:30 22:30 „Auksinis kompasas“ 10.45 13.00 15.15 17.30 20.00 22:15 „Pražūtingas rūkas“14.15 17.00 19.45 22.15 „Hitmanas“15.00 17.15 19.30 21.30 „Užkerėtoji“11.00 13.15 15.30 „Beovulfas“ 12.45 17.45 „Pasižadėjęs kitai“ 19.00 21.15 „Ant bangos“ 11.00

Įveikusi penkiolika konkurenčių iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Ukrainos, R.Ražanauskienė tapo pirmąja lietuvaite, kuri ne tik dalyvavo „Misis Ukrainos 2007” rinkimuose, bet ir juose nugalėjo. TV3 nuotr.

TV3 laidos „Sudaužytų širdžių klubas” vedėja Renata Ražanauskienė prieš savaitę iš tarptautinio grožio konkurso „Misis Ukraina 2007” grįžo su nugalėtojos laurais.
Renata nušluostė nosį penkiolikai konkurenčių iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Ukrainos ir tapo pirmąja lietuvaite, kuri ne tik dalyvavo šiuose grožio rinkimuose, bet ir juose nugalėjo. „Šis konkursas ir jo organizavimas buvo labai aukšto lygio – prabangūs viešbučiai, kiekviename žingsnyje

lydinti apsauga, – žavisi Renata. – O jo dalyvės – turtingos magnatų žmonos, tad tikėjausi, jog vienai iš jų pergalė bus tiesiog nupirkta. O jos tuo tarpu džiaugėsi vien galimybe daly vauti šiuose rinkimuose ir sužinojusios apie mano patirtį ir pergales ne viename grožio konkurse jau užkulisiuose man kartojo, kad laimėsiu”. „Misis Ukrainos 2007” rinkimuose šešiolika gražuolių demonstravo garsių Ukrainos dizainerių kurtas drabužių kolekcijas, iškalbą ins-

cenizuotame pokalbių šou ir rodė vadinamuosius namų darbus. Savo namų darbus Renata atliko puikiai – publika ir vertinimo komisija negalėjo likti abejinga jos atliekamai arijai iš miuziklo „Operos Fantomas”. Įveikusi kitas konkurso dalyves Renata pelnė paauksuotą statulėlę, prašmatnų papuošalų rinkinį bei gausybę kitų dovanų. „Pergalės skonis visada saldus, tačiau bene didžiausia dovana man buvo tos penkios dienos atostogų ir pasi-

lepinimo nuo darbų. Dabar gyvenu pašėlusiu ritmu – fi lmavimai televizijoje, darbas kosmetikos salone, šeima, namai. Kol pavyko atsiplėšti nuo rutinos, keletą dienų netgi vėlavau į konkursą. Sukneles, kuriomis pasipuošiu, atsirinkau vos per porą valandų ir supakavusi jas į lagaminą išlėkiau į Donetską. Iki tol repeticijose vietoje manęs būdavo dublerė. Daug dėmesio sulaukiau jau vien todėl, kad atvažiavau paskutinė”, – šypsosi „Sudaužytų širdžių klubo” vedėja.

"Auksinis kompasas"

TV šiandien
22.30 22.45 21.30 19.35

gruodžio 20 dienai

21.00

„Marija“
Aktorė, filme suvaidinusi Mariją Magdalietę, pasibaigus filmavimo darbams tampa apsėsta savo herojės ir išvyksta į Jeruzalę ieškoti dvasios ramybės. 15.30 „Niekada tavęs nepamiršiu“ (93). 16.30 „Undinė“ (47). 17.30 „Mano puikioji auklė“ (93, 94). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Nepriklausoma paieškų tarnyba. Vedėjai Palmira Galkontaitė ir Egidijus Knispelis. 20.00 Kelias į žvaigždes III. 20.40 Le Broniaus šou. Humoro ir pokalbių laida. Vedėjas Algis Ramanauskas. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjas Vytautas Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 Snobo naktis. „Marija“. Drama. Rež. Abelis Ferrara. Vaid. Juliette Binoche, Forestas Whitakeris, Matthew Modine'as. Italija, Prancūzija, JAV, 2005 m. (N-7). 01.10 Sveikatos ABC (kart.).

„Lietuvos ryto“ televizija“ „Situacija 202“
Specialioje laidoje matysite išskirtinį reportažą apie „Išsipildymo akcijos 2007” aukas, dosnumą ir vaikučius, gyvenančius vaikų namuose. 15.35 Televizijos serialas „Spąstuose“ (16). 16.40 „Marina“ (28). 17.40 „Rožių karas“ (41). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 18.55 Eurolygos apžvalga. 19.00 TV3 sportas. 19.03 TV3 orai. 19.05 „Išsipildymo akcija 2007“. 19.10 Ačiū Dievui, atėjai! 20.15 TV pagalba. 20.40 Eurolygos rungtynės. Tel Avivo „Maccabi Elite“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“. Tiesioginė transliacija iš Izraelio. Rungtynių pertraukoje ir pabaigoje - Eurolygos apžvalga. 22.45 „Lietuvos ryto“ televizija. Speciali laida (N-14). 23.30 „Kaulai“ (2/7) (N-14). 00.30 Milijardieriaus iššūkis. Ekstremalus realybės šou. 01.30 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 03.30 Pabaiga. "Situacija 202" – tai specialaus būrio „Sakalas“ šaukiniai. Pareigūnai Čibisas ir Medvedis tiria teroristinių organizacijų veiklą, bet jų santykiai komplikuoti. 15.50 Animacinis serialas „Pokemonai IV“ (45). 16.15 Animacinis serialas „Rožinės panteros nuotykiai“ (2/19). 16.45 Televizijos serialas „Bjaurusis ančiukas“ (39). 17.45 Televizijos serialas „Kol mirtis mus išskirs“ (11). 18.55 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Televizijos serialas „Už viską tau dėkoju“ (2/20) (N-7). 21.30 „Situacija 202“. Trileris. Ukraina, 2006 m. (N-7). 23.35 Žinios. 23.45 Kriminalai. 23.47 Sportas. 23.49 Orai. 23.50 Autopilotas. Laida apie automobilius (kart.). 00.30 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S).

„EksprESas LT“
Laida kviečia į kelionę po Kalėdoms besirengiančią Veneciją, Briuselį ir Kortiną. Taip pat bus aplankytas Liuksemburgo miestas, pavadintas Šengeno vardu. 15.40 Televizijos serialas „Žalieji hektarai“ (54). 16.10 Televizijos serialas „Daktarė Kvin“ (76). 17.05 Televizijos serialas „Namelis prerijose“ (71). 18.00 Labas vakaras. 18.30 Žinios. (su vertimu į gestų kalbą). 18.40 Sportas. 18.42 Orai. 18.45 Televizijos serialas „Bjanka. Kelias į laimę“ (185) (N-7). 19.35 „EksprESas LT“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Emigrantai. Socialinė dokumentika. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 Televizijos serialas „Dingę“ (3/15) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 „Kelno kriminalinė policija“ (64) (N-14). 00.10 Programos pabaiga.

„Ištikimybės testas“
Pikantiškos istorijos ir provokuojančios atomazgos. Laidoje virs tikros aistros, nes vaikiną provokuos ne bet kas, o „Olialia“ kalendoriaus mergaitė. 15.30 „Dosono įlanka“. JAV. 1998. Drama. 16.30 Ištikimybės testas. Realybės šou. 17.00 Holivudo užkulisiai. Pramoginė laida (kart.). 17.30 „Vilas ir Greisė“. 18.00 Žinios. Verslo pulsas. Orai. 18.20 Kauniečių akimis. 18.30 Muzika. 19.00 Muzikinė vaivorykštė (kart.). 20.00 Žinios. Verslo pulsas. Orai (kart.). 20.20 Kauniečių akimis. 20.30 Muzika. 21.00 Ištikimybės testas. Realybės šou. 21.25 Eurolygos rungtynės. Bolonijos „Virtus“ - Vitorijos „Tau Ceramica“. Tiesioginė transliacija. 23.20 „Nakties paukščiai“. Trileris. 01.20 Dokumentinis f. „Mušami vyrai“. 02.20 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos. 03.20 -6.55 Muzika.

10
Būrimai

skelbimai
Paslaugos
VIZOS, KELIONĖS, DRAUDIMAS į Rusiją, Baltarusiją. UAB „EKSTRATURAS“ Maironio g. 2. Tel./faks. 8 37 266404. el.p. ekstraturas@takas.lt.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Buriame: vergiškomis kortomis, iš delno linijų, nuotraukos ir kt. Naujas būrimo salonas Linkuvos g. 7, Kaunas. Tel. 8 675 91797. Magiškas būrimo salonas organizuoja 100 val. seminarą būsimoms būrėjoms. Kreiptis: Kęstučio g. 54, Kaunas. Tel.: 8 37 226296, 8 656 54848.

Taisau kompiuterius, perrašau iš Windows viską į XP. Šalinu virusus, atkuriu prarastus duomenis, konsultuoju, galiu atvykti i Jūsų namus. Tel. 8 617 13806, Kaunas. Senelius, neįgaliuosius, vienišus ir apleistus žmones globoja ir slaugo pensionatas "Gerumo namai" priimame ir iš kitų miestų, ir asmenis turinčius vaikų. Adresas: Medekšinės g. 17, Romainiai, Kaunas tel.: 8 37 38 46 99; 867747949; 867557940, 24 autobusas. "EKSPRESO" SKALBYKLA. Taupantiems laiką ir pinigus! A.Purėno g. 20, Kaunas (KTU studentų miestelyje). Tel.: 8 37 764585, 8 620 19707.

Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194. Vienviečiu autovežiu parvežame sugedusius automobilius Kaune ir Lietuvoje. Dirbame be poilsio dienų. Tel.: 8 687 71344, 8 652 82423. Gręžimo darbai. Gęžiu kiaurymes mūre bei betone, santechnikai, vėdinimui, ventiliacijai ir pan. Tel.: 8 620 95458, 8 657 70067. LANGŲ MEISTRAS JŪSŲ NAMUOSE sureguliuos langų vyrius, pakeis langų paketus. Tel. 8 613 38017. Kaunas.

Nekilnojamasis turtas

dienoraštis - www.blogas.lt/15min

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis:
1. Žinutės tekste rašykite: KNS (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: KNS (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

kaina +3 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimaikaunas@15min.lt

Daugiau informacijos: tel. (8 37) 207887, 8 655 34257; el. paštu skelbimaikaunas@15min.lt

Elektroniniu paštu skelbimaikaunas@15min.lt arba faksu (8 37) 207887
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB„15 minučių“, AB„Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biure
Adresas: Kęstučio g. 58-6, Kaunas Pirmadieniais-penktadieniais 8-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

skelbimai
SAUGOS TARNYBA EUROCASH1, UAB, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1. lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360. Reikalingi žmonės ieškoti pigių, apleistų butų, kambarių, namų, sodų, žemių; gali būti su įsiskolinimais, apleisti, įkeisti, areštuoti, degę ar su kitomis problemomis. Atlyginimas už pasiūlymą nuo 2500 Lt ir daugiau. Tel. 8 683 88085. AB "Vilniaus kranai" siūlo įgyti BOKŠTINIO KRANO OPERATORĖS(-IAUS) kvalifikaciją (kursai trunka 3,5 mėnesio) ir baigus mokslus dirbti įmonėje. Mes siūlome geras darbo sąlygas ir visas socialines garantijas, laiku mokamą atlyginimą, patrauklų darbo užmokestį, apmokėjimą už mokslus. Dėl kursų ir darbo prašome kreiptis adresu Metalo g. 9, Vilnius, tel.: 8 687 93206, 8 687 59677, 8 5 2398810, 8 5 2395656. Įmonei Kaune reikalingos fasuotojos. Turėti sveikatos pasą. Tel. 8 612 80646. Želdinių priežiūros įmonei reikalingi TRAKTORININKAI. Tel.:8 37 796732, 8 687 96336, 8 686 10846. UAB „Stokchek“ siūlo pagrindinį ar papildomą darbą naktimis jauname kolektyve. Grafikas derinamas su kiekvienu individualiai. Darbuotojus apmokome. Kreiptis: 8 37 208681; 8 659 50305. „Švaros misija“ ieško darbščių žmonių lauko ir vidaus valymui, Kauno akropolyje. Darbo grafikas lankstus, atlyginimas patrauklus. Tel.: 8 656 20014, 8 685 56758. Įmonei tiekiančiai mineralinį vandenį ir gaiviuosius gėrimus reikalingas krovėjas mokantis dirbti elektrokaru. Tel.: 8 37 352566, 8 678 42882, 8 677 85137. uabrita@ takas.lt; info@uabrita.lt. Statybos bendrove UAB "Bustuva" siūlo perspektyvų, gerai apmokamą darbą ir visas socialines garantijas: mūrininkams, betonuotojams, suvirintojams. Tel. 8 698 75990. Verkių 48, Kaunas. info@bustuva.lt. UAB „Lavisos koncernas“ reikalingi: elektrokrautuvo vairuotojas, krauti prekes i lentynas ir krovėjo. Tel.: 8 37 765038, 8 650 77527 (nuo 9 – 18 val.). Mažai maisto prekių parduotuvei, Žaliakalnyje, reikalinga pardavėja. Darbas kas antrą savaitę, atlyginimas 1300 Lt. Tel. 8 699 97315. Reikalingas (-a) specialistas duonos – pyrago gaminius kepti, darbas Airijoje. Tel. 353857458612. Skubių siuntų tarnybai Kaune reikalingi sandėlio darbuotojai. Darbas naktimis nuo 17 val., tik darbo dienomis. Tel.: 8 670 93813, 8 600 81121, 8 37 40 88 00; el.paštas: zivile@unipak.lt. Baldų furnitūra prekiaujanti įmonė ieško parduotuvės vadybininkų. CV siųsti el. p. cv@ jakuta.lt. Tel. 8 37 363454. Maisto prekių parduotuvei Aleksote reikalinga pardavėja. Atlyginimas nuo 1000 Lt. Tel. 8 656 64802. Nuolatiniam darbui komandiruotėse Norvegijoje reikalingi patyrę dažytojai, pvc dangų klojėjai, plytelių klojėjai bei registruojami kitų sričių specialistai. Apmokame kelionės, apgyvendinimo išlaidas. Tel. 8 5 2159992, el.p. job@nstgroup. lt.

11

Siūlo darbą
Valymo įmonei reikalingi (-os) darbuotojai (-jos), darbui patalpų tvarkytojos (-jai) teritorijos prižiūrėtojai (-jos), valymo mašinų operatoriai (-ės) dirbti pilnu etatu arba 0,5 etato. Visos socialinės garantijos. Kreiptis tel.: 8 650 88832, 8 652 29666, 8 652 45359, 8 652 44480, 8 652 44481, 8 650 44222, 8 652 44497, 8 37 312349, 8 655 55330.

UAB “Ekskomisarų biuras“ kviečia dirbti apsaugos darbuotojais Kaune. Lankstus darbo grafikas, nemokami kursai, papildomas draudimas. Atlyginimas nuo 1000 Lt atskaičius mokesčius. Trakų g. 11, Kaunas. Tel. 8 37 220476. Mažai maisto prekių parduotuvei, Žaliakalnyje, reikalinga pardavėja. Darbas kas antrą savaitę, atlyginimas 1300 Lt. Tel. 8 699 97315.

Mokslas

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www. aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.

Automobiliai

Gyvūnai
Perduodu rotveilerių veislės kalytę, 3 mėn. Kaina sutartinė. Tel. 8 699 69060. Nuostabi Kalėdų dovana – Jūsų džiaugsmui. Čihuahua ilgaplaukiai ir trumpaplaukiai šuniukai. 2,5 mėn. Skiepyti, miniatiūriniai, egzotiniai, ilgaamžiai. Nebrangiai – susitarsime!. Tel. 8 686 52718, Kaunas. Kalėdų Senelis.

Namas Kauno r., Domeikavos k. 240 m2, 5 k., sklypas 15 a, 2007 m. 470 000 Lt; +370 68795314 Aruodas.lt Nr: 2-55050 Sklypas kaime Jurbarko r., Mišiūnų k. 21700 a 300 000 Lt; +370 69838066 Aruodas.lt Nr: 8-91197 Nuomojamas butas Kauno m., Trimito g. 63 m2, 2 k., 1a/2 1 300 Lt; +370 68795314 Aruodas.lt Nr: 4-109802
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą "15 minučių" už specialią kainą.

Poilsis, turizmas

Perka
Pastoviai superkame naudotus Europadėklus. Gali būti lūžę ar pažeisti padėklai. Perkame ir vienkartinius, kt. padėklus. Prekyba įvairiais padėklais. UAB "KAUNAS PALLET SERVICE", Europos pr. 81, tel. 8 650 35118.

Parduoda
Gamintojo kainomis išparduodame ąžuolinius baldus. Mus rasite: Šaldytuvų g. 47, Kaunas. Tel.: 8 37 341391, 8 687 25404. Šaldyta paukštiena ir žuvys: vištų ketvirčiai - 5.00 Lt/kg, vištų sparneliai - 4.80 Lt, vištų kumpeliai - 4.80 Lt, vištų blauzdelės – 5.60 Lt (kainos su PVM). Mažiausias kiekis - 10 kg. Taip pat ir šaldytos žuvys: jūros lydeka b/g - 6.90 Lt/kg, Rudagalvės menkės filė b/o- 8.20 Lt/kg, skorpionžuvės filė b/o - 8.20 Lt/kg, skorpionžuvės filė porcijos - 6.50 Lt/kg, kefalžuvė b/g - 4.20 Lt/kg. Kaunas: Draugystės g. 19, tel.: 8 37 353966, 8 652 92227. VIDINĖS DURYS. Didelis asortimentas, spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Konsultacija. Tel. 8 678 53714.

12

sportas

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Izraelyje vilniečiai neslepia optimizmo
Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Sostinės "Lietuvos ryto" klubo šiandien ULEB Eurolygos rungtynėse laukia gerai pažįstamas ir nuolat nugalimas Tel Avivo "Maccabi" iš Izraelio.
Vilniaus klubas paskutiniuose trijuose mačuose su

garsiuoju Izraelio klubu žaidė sėkmingai. 2005-2006 metų sezono grupės varžybose "Maccabi" buvo įveiktas abu kartus, o šiemet Vilniuje "Maccabi" buvo įveiktas net 18 taškų skirtumu, rezultatu 92:74. Sostinės krepšininkai yra viena iš retų komandų, kurios "Maccabi" dar nė karto nepavyko įveikti. Optimizmo prieš šiandienos rungtynes neslėpė ir "Lietuvos ryto" trenerio asistentas Arvydas Gronskis. "Tik tiek, kad Mindaugas Lukauskis sirguliuoja, o šiaip viskas gerai, esame visiškai pasiruošę. Važiuojame kautis ir laimėti šias varžybas. Pirmosios rungtynės parodė, kad esame pajėgūs juos nugalėti", - vakar "15min" sakė A.Gronskis.

Anot jo, įpusėjus sezonui "Maccabi" lygis kyla, komanda demonstruoja geresnį žaidimą nei sezono pradžioje. Tačiau vyr. trenerio asistento pastebėjimu, po pirmųjų varžybų "Maccabi" žaidimo braiže kardinalių pasikeitimų nėra. "Jie žaidžia mobilų, vikrų krepšinį. Stato daug užtvarų, dažnai puola du prieš du, daug individualaus žaidimo vienas prieš vieną. Tai individualiai stiprūs krepšininkai, ragavę Eurolygos kovų duonos. "Lietuvos ryto" viena iš stiprybių yra ilgesnis atsarginių žaidėjų suoliukas. Jei parodysime tokią gynybą ir energiją kaip rungtynėse Vilniuje, manau, turėtume laimėti. Be to, Chuckas Eidsonas grįžęs po traumos demonst-

KOMANDŲ LYDERIAI
"Lietuvos ryte" rezultatyviausias yra Holisas Price‘as, įmetantis po 17,4 taško. Jis taip pat vidutiniškai per rungtynes atlieka po keturis rezultatyvius perdavimus. Marijonas Petravičius kaskart atkovoja 6,1 kamuolio. "Maccabi" daugiausia taškų įmeta Davidas Bluthenthalis - po 10,5 taško. Vidutiniškai per rungtynes 5,4 karto kamuolį atkovoja Terence'as Morrisas, o 3,6 karto kamuolį rezultatyviam metimui perduoda Yotamas Halperinas.

Susižeidus pagrindiniam "Maccabi" vidurio puolėjui Nikola Vujciciui, ilgiau aikštėje rungtyniauja Marcusas Fizeris (gelt. apr.).

ruoja gerą sportinę formą", sakė A.Gronskis. Euroleague.net interneto svetainei "Maccabi" vyriausiasis treneris Odedas Kattashas tikino, kad "Lietuvos rytas" tikriausiai yra stipriausias varžovas grupėje. Tiesa, vilniečiams teks gerokai pasistengti. Eurolygos turnyre "Maccabi" savo arenoje dar nepralaimėjo nė karto. Moty vacijos šio vakaro rungtynėse turėtų netrūkti abiejoms ekipoms. B grupėje "Lietuvos" rytas" su 6 pergalėmis ir dviem pralaimėjimais žengia antras. Jam įkandin su tiek pat pergalių ir pralaimėjimų seka ir "Maccabi". Tik dėl geresnio taškų santykio grupėje pirmauja Malagos "Unicaja". Pagal statistikos rodiklius neišsiskiria nė viena komanda. Abu klubai per rungtynes įmeta v idutiniškai po 80 taškų. "Maccabi" 5 proc. taikliau meta iš dviejų taškų zonos, o "Lietuvos rytas" 5 proc. taikliau svaido tritaškius. Taip pat vilniečiai atkovoja 5 kamuoliais daugiau.

Vilniečių komandai neblogai diriguoja Holisas Price'as, per kiekvieną susitikimą pelnantis po 17,4 taško ir atliekantis po 4 rezultatyvius perdavimus. AFP/Scanpix nuotr.

D.Zubraus klubas sutriuškintas

A.Sabonio gimtadienio proga - E.Jankauskas gali parodos atidarymas Kaune atsidurti Vokietijoje
Sporto muziejuje Kaune vakar atidaryta fotografijų paroda, kurioje eksponuojamos gražiausios Kauno "Žalgirio" krepšinio klubo ir NBA ekipų šio rudens mačų akimirkos.
"Simboliška, kad paroda atveria duris gruodžio 19 dieną, "Žalgirio" klubo prezidentui Arvydui Saboniui švenčiant gimtadienį", - atidarydamas parodą sakė "Žalgirio" klubo komunikacijos direktorius Paulius Motiejūnas. Vakar Lietuvos krepšinio legendai suėjo 43-eji. Kauno "Žalgirio" krepšininkai spalio mėnesį viešėjo JAV ir Kanadoje. Ten buvo sužaistos trejos rungtynės su stipriausios pasaulio lygos komandomis. Kauniečių varžovėmis buvo "Golden State Warriors", Toronto "Raptors" ir Vašingtono "Wizards" ekipos. Savaitę "Žalgirio" gyvenimą JAV sekęs fotografas Algirdas Kazla teigė negalintis išskirti mėgstamiausios nuotraukos, nes visos jos sudaro

Lietuvos nacionalinės rinktinės puolėjas Edgaras Jankauskas kitąmet gali atsidurti viename iš Vokietijos klubų.
Vasarą net apie karjeros pabaigą svarstęs 32-ejų žaidėjas sezoną pradėjo Larnakos AEK klube ir po truputį įsitvirtinęs komandoje padėjo jai kilti aukštyn Kipro čempionate. Tačiau pastaruoju metu pasigirdo kalbos, jog vienas garsiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos futbolininkų gali pakeisti klubą ir persikelti žaisti į Vokietijos aukščiausiąją lygą.

Lietuvis pirmadienį nežaidė ir Kipro pirmenybių rungtynių, o AEK rezultatu 2:0 prieš Achnaso "Ethnikos". Pats E.Jankauskas interneto portalui Futbolas.lt nebuvo linkęs komentuoti situacijos. Pasak patyrusio puolėjo, jis dar turi metų sutartį su AEK klubu. Neoficialiais duomenimis, tarp lietuviu susidomėjusių komandų gali būti Leverkuzeno "Bayer". Per savo karjerą E.Jankauskas jau yra žaidęs Rusijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje ir Škotijoje.

D.Zubrus (balt. apr.) šiame sezone surinko 17 taškų (pelnė 11 įvarčių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus). Pagal šį rodiklį komandoje jis dalijasi 4-5 vietas. AFP/Scanpix nuotr.

Penkioliktą nesėkmę NHL reguliariajame sezone patyrė Rytų konferencijos Atlanto pogrupio lyderis - Naujojo Džersio "Devils" (39 tšk.) klubas su Dainiumi Zubrumi. Naujojo Džersio klubas svečiuose net 0:5 pripažino Vankuverio "Canucks" ledo ritulininkų pranašumą. Lietuvis per daugiau nei 15 žaidimo minučių vieną kartą smūgiavo į varžovų vartus bei pirmojo kėlinio viduryje gavo dvi baudos minutes. "Devils" ledo ritulininkai visoje Rytų konferencijoje užima antrąją vietą. Konferencijoje pirmauja Otavos "Senators" komanda (47 tšk.).

Parodoje, veiksiančioje iki sausio 10 dienos, nemokamai gali apsilankyti kiekvienas norintis. E.Ovčarenko nuotr.

Iššūkio taurėje niekas neprilygo lietuviams
Baltijos vyrų krepšinio lygos Iššūkio taurės turnyre pergales iškovojo tik Lietuvos komandos.
Devintąją pergalę iškovojo turnyro lyderis Kėdainių "Nevėžis" (22 tšk.), svečiuose 88:72 nugalėjęs į ketvirtąją poziciją smuktelėjusius Rygos VEF (19 tšk.) krepšininkus. Tašku nuo lyderio atsilieka antrojoje vietoje esantis Panevėžio "Techasas", namuose 87:68 įrodęs savo pranašumą prieš Gulbenės "Bumerangs-ASK" penketuką. Į trečiąją poziciją su 20 taškų pakilo Kauno "Aisčiai-Atletas", savo aikštelėje 80:67 nugalėjęs Liepojos "Liepajas Lauvas" ekipą. Kitose rungtynėse penktąją pergalę iškovojo Vilniaus "Sakalai", 110:89 sutriuškinę "Alytų". Su 5 pergalėmis "Sakalai" yra žemiausioje pozicijoje tarp Lietuvos komandų - jie užima aštuntąją vietą. Laimėjo ir Marijampolės "Arvi-Sūduva", 77:75 palaužusi Talino "Triobet-Dalkia" komandą.

E.Jankauskas neseniai galvojo apie karjeros pabaigą, tačiau per atkrintamąsias 2008 metų Europos futbolo čempionato rungtynes su Ukraina jis parodė, kad batelius ant vinies kabinti per anksti. E.Ovčarenko nuotr.

G.Paulauskas neįsitvirtino Italijos elitiniame divizione
Lietuvos futbolo rinktinės ir Panevėžio "Ekrano" kairysis gynėjas Gediminas Paulauskas neįtikino Italijos "Serie A" rungtyniaujančio "Livorno" klubo trenerių, kad yra tinkamas atstovauti šiam klubui. Pasak italų žiniasklaidos, po keleto peržiūros savaičių žaidėjas paliko Toskanos komandą ir grįžo atgal į Lietuvą.

Puslapis parengtas pagal BNS, Sportalas.com ir "15min" inf.

bendrą visumą, atspindinčią žalgiriečių kovą su stipriausios pasaulio lygos ekipomis. Dviejose Sporto muziejaus salėse įrengtoje parodoje gali-

ma išvysti ne tik dideles kiekvieno krepšininko fotografijas, bet ir mažesnes nuotraukas iš NBA arenų, žalgiriečių treniruočių bei laisvalaikio.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

sportas

13

Sugrįžo D.Lavrinovičius
Kelis mėnesius laižęs traumos padarinius pagaliau į aikštę sugrįžo Kazanės "Uniks" klubui iš Rusijos atstovaujantis Darjušas Lavrinovičius. Jo komanda ULEB taurės krepšinio turnyre šventė įspūdingą pergalę.
"Uniks" namuose 94:57 sutriuškino Strasbūro SIG ekipą iš Prancūzijos ir iškovojo trečiąją pergalę. Puolėjas iš Lietuvos per 18 minučių pelnė 4 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. "Uniks" I grupėje pakilo į ketvirtąją vietą, o grupėje pirmauja Zgoželeco "PGE Turow" iš Lenkijos (6 pergalės). Staigmeną D grupėje pateikė Mariupolio "Azovmaš" iš Ukrainos su Tomu Delininkaičiu. "Azovmaš" Rusijoje po pratęsimo 102:100 įveikė pirmąją nesėkmę patyrusią Kęstučio Kemzūros treniruojamą "Chimki". Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs T.Delininkaitis pelnė 27 taškus. "Chimki" ekipos nesėkme pasinaudojo ir grupės lyderiu tapo Mindaugo Timinsko Valensijos "Pamesa" (Ispanija) klubas namuose 93:92 palaužęs Nansi SLUC (Prancūzija) pasipriešinimą. M.Timinskas pelnė 4 taškus. Tiek "Chimki", tiek "Pamesa" turi po šešias pergales. Penktąją pergalę iškovojo F grupės turnyre pirmaujantis Maskvos "Dinamo" su Robertu Javtoku. "Dinamo" namuose 104:84 sutriuškino Ostendės "Telindus" iš Belgijos. R.Javtokas pelnė 6 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir blokavo 3 varžovų metimus. Trečiąją pergalę A grupės rungtynėse šventė varžybų debiutantai "Šiaulių" krepšininkai. Šiauliečiai namuose 71:51 nugalėjo į ketvirtąją poziciją nukritusią Berlyno "Alba" ekipą. "Šiauliai" pakilo į trečiąją vietą. Septintąją pergalę iš eilės iškovojo grupės lyderis Badalonos "DKV Joventut" iš Ispanijos, namuose 116:53 sutriuškinęs grupės autsaiderį Gilfordo "Heat" iš Anglijos. Laimėję 63 taškų skirtumu, Badalonos krepšininkai 16-a taškų pagerino daugiau kaip trejus metus Vilniaus "Lietuvos rytui" priklausiusį ULEB taurės turnyrų rekordą. Aštuntąsias turnyro rungtynes "Šiauliai" sausio 8 dieną Bosnijoje žais su Sarajevo "KK Bosna" klubu. Į atkrintamąsias ULEB taurės turnyro varžybas pateks po tris geriausias kiekvienos grupės komandas bei penkios geriausios ketvirtąsias vietas grupėse užėmusios ekipos.
Išsigydęs traumą D.Lavrinovičius pirmajame mače pelnė 4 taškus. Unics.ru nuotr.

Iš Rygos - su šokių turnyro laurais
Rygoje vykusiame uždarame Šiaurės Europos šalių čempionate suaugusiųjų klasikinių šokių čempionais tapo Kauno "Sūkurio" šokėjai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė. Latvijos sostinėje trenerių Jūratės ir Česlovo Norvaišų auklėtiniai užėmę antrąją vietą Tarptautinės sportinių šokių federacijos pasaulio reitingo standartinių šokių varžybose. Šiame turnyre Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė nusileido tik Rusijos porai Sergejui ir Olgai Konovalcevams. Iš viso šiose varžybose dalyvavo 92 poros.

J.A.Samaranchas ligoninėje

Buvęs Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Juanas Antonio Samaranchas (nuotr.) dėl širdies veiklos sutrikimo vakar buvo paguldytas į vieną Madrido ligoninių. Pasak Ispanijos olimpinio komiteto vadovo A leja nd r o Bl a nc o, 8 7 me t ų J.A.Samaranchas blog iau pasijuto Madride surengtoje konferencijoje, tačiau dabar medikai jo būklę kontroliuoja. J.A.Samaranchas IOC prezidentu buvo nuo 1980 iki 2001 metų. Pastaruoju metu jis aktyviai rėmė Madrido kandidatūrą surengti 2016 metų vasaros olimpines žaidynes.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

14

pramogos

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

Kalėdinių dovanų maiše garsioji "Velnio nuotaka"

MANO ATOSTOGOS

Redos atostogos Siūlau visiems aplankyti šį nuostabų gamtos kampelį Juodkalnijoje. Atsiųsk nuotrauką iš įsimintiniausių atostogų užsienyje ir trumpai ją pristatyk. Kokybišką nuotrauką su aprašymu ir savo kontaktais siųskite el.paštu: redakcija@15min.lt. Daugiau įspūdžių rasite internetiniame puslapyje www.15min.lt/atostogos.
Artėjančių švenčių proga DVD formatu bus išleisti tokie legendiniai filmai kaip "Geltonų plytų kelias" ir "Velnio nuotaka".

Ieškantys šventinių dovanų ir kamuojami idėjų trūkumo gali atsipūsti.
Prieš pat šventes dovanų sąrašą gali puikiai papuošti DVD išleidžiami pirmieji "Auksinės lietuviško kino kolekcijos" ir "Keistuolių teatro aukso fondo" filmai. Jau prieš šventes prekybos centrų lentynose ištikimiausi lietuviško kino žiūrovai išvys pirmąjį "Auksinės lietuviškos kino kolekcijos" filmą - Arūno Žebriūno miuziklą "Velnio nuotaka". "Idėją tai padaryti turėjome jau seniai, tačiau ilgai derėjomės, nuogąstavome, kad nėra išlikusių kokybiškų filmų kopijų. Sulaukdavome oficialių ir neoficialių klausimų, kodėl neišlei-

džiame lietuviškų klasikinių filmų, kuriuos dažnas, ypač vyresnio amžiaus lietuvis, mielai turėtų savo kolekcijoje. Ir štai, mažas Kalėdų stebuklas: startavusi "Auksinė lietuviško kino kolekcija" ir pirmasis šios kolekcijos filmas - A.Žebriūno "Velnio nuotaka", - sakė kompanijos "ACMEfilm" atstovas Ernestas Žiaukas. Ši juosta pirmuoju "Auksinės lietuviškos kino kolekcijos" filmu pasirinkta neatsitiktinai. A.Žebriūno "Velnio nuotaka" tituluojama vienu populiariausių lietuviškų kino kūrinių. Miuziklas Kazio Borutos romano "Baltaragio malūnas" mot y vais, apdainuojantis įvairiausius meilės pavidalus, gražuolės Jurgos meilę

Girdvainiui ir Pinčiuko kėslus, tapo daugelio lietuviško kino mėgėjų numylėtiniu. Iš "Velnio nuotakos" pirmiausia prisimenami garsūs lietuvių aktoriai Vaiva Mainelytė, Regimantas Adomaitis, Gediminas Girdvainis, Regina Varnaitė, Bronius Babkauskas ir kiti. Filme skambanti Viačeslavo Ganelino muzika net ir po daugiau nei trisdešimt metų atgimsta "Velnio nuotakos" roko operų pavidalu. Dar viena puiki galimybė prieš šventes prisiminti tai, su kuo išaugo didžioji Lietuvos jaunosios kartos dalis - tai pirmieji 2 DVD "Iš Keistuolių teatro aukso fondo": "Geltonų plytų kelias" ir "Pulkininko Haroldo praradimų kelias. 500 g vandens".

V.Vykė-Freiberga įgarsino pasakas
Buvusi Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga tapo pasakų Bobute.
Latvių tinklalapiui "www. pasakas.net" garsi politikė įgarsino dvi pasakas. V.Vykė-Freiberga perskaitė pasakas "Pabėgimas padedant mergaitei" ir "Gyvūnai gelbėja podukrą". Šis pasakų portalas buvo įkurtas šiemet rudenį. Jame galima nemokamai skaityti ir klausytis pasakų, kurias įgarsino žymūs Latvijos žmonės. Tinklalapis taip pat kviečia visus, norinčius įgarsinti savo pasakas. Geriausių pasakininkų laukia prizai - sidabriniai taleriai.

Parduota Laisvių chartija
Niujorke (JAV) parduota viena iš 17-os išlikusių Didžiosios laisvių chartijos kopija. Aukcione "Sotheby`s" 800 metų senumo dokumentas, apribojęs karaliaus valdžią buvo parduotas už 21,3 mln. JAV dolerių. Šis rankraštis yra vienintelis iš 17-os chartijos egzempliorių, kuris kada nors buvo parduotas. Likę egzemplioriai priklauso Didžiosios Britanijos nacionaliniam archyvui, taip pat katedroms ir universitetams. Vienintelė kita kopija už Didžiosios Britanijos ribų priklauso Australijai. Šis dokumentas, veikiausiai pagamintas iš avių odos, karaliaus Jono Bežemio ir anglų baronų nesutarimų laikais Anglijoje įtvirtino įstatymų viršenybę.

KOMIKSAS
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

V.Vykė-Freiberga įgarsino dvi pasakas, kurias galima išgirsti internetiniame tinklalapyje. AFP/Scanpix nuotr.

Piešė J.Račinskas.

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

pramogos
KNYGŲ TOP 5
VALGIŲ ENCIKLOPEDIJA

15

Kaip turi kvepėti vyras
Simona Didvalytė, UAB "Oriflame kosmetika" rinkodaros vadovė

Vyrai vis labiau prižiūri save, neatsilieka madoje, naudoja vis daugiau aksesuarų ir, žinoma, daug daugiau kvėpinasi.

Dažnai aromatus jie išsirenka patys, tačiau neretai juos vyrams išrenka moterys. Vyrai, kaip ir moterys, turėtų atskirti aromatus ir skirtingomis progomis naudoti atitinkamus kvapus. Dieną tiks lengvi, gaivūs kvapai, kurie primins citrusinius vaisius ar jūros dvelksmą. Vakarui labiau tiks saldūs, sodrūs aromatai, kurie išsilaiko ilgiau, suteikia

vyrui daugiau romantikos, paslaptingumo ir patrauklumo. Svarbiausia kasdien nesikvėpinti aštriais aromatais, kurie erzina aplinkinių nosį. Vyrui labiau tinka švelnūs ir ramūs kvapai - tada dar labiau norisi prieiti arčiau ir pajusti malonų jo kvapą. Kiekvieną aromatą vyras gali sustiprinti naudodamas to paties aromato kūno prau-

siklį ir balzamą po skutimosi. Jei vyro veido oda nėra jautri ir nebijo kvapų, aromatas sklis labiau, jei po skutimosi oda bus patepta aromatingu balzamu. Paprastai kiekviena aromato kolekcija papildomai siūlo rutulinį arba pieštukinį dezodorantą, purškiamą dezodorantą, todėl vyrui itin patiks toks gausus vieno aromato rinkinys.

Šioje knygoje pateikta daug receptų - nuo užkandžių iki desertų - visiems, mėgstantiems gaminti valgį namuose. Siūloma daugybė patarimų, kaip paįvairinti kasdienį valgių ruošimą.

S.COE, M.COE. TIKROJI ŠOKOLADO ISTORIJA
Atskleidžiama stebėtinai ilga ir intriguojanti "dievų maisto" istorija, prasidėjusi Meksikos džiunglėse prieš 4000 metų. XIX a. dėl masinės gamybos šis skanumynas prarado jį gaubusią mistinę aurą.

D. VON CRAMM. STILINGOS PUOTOS, PRIĖMIMAI, VAKARĖLIAI...
Knygoje rasite idėjų, kaip suplanuoti šventę, sukviesti svečius, paruošti ir papuošti stalą. Pateikiama greitai paruošiamų ir skanių patiekalų receptų.

PRIZAI
"Oriflame" naujasis tualetinis vanduo "Signature" - šios savaitės prizas. Drąsus, elegantiškas, patrauklus ir originalus aromatas kūrybingam, nepakartojamam vyrui. Švelnūs medienos kvapų akordai dera su kriaušės, muskato ir gėlių natomis. Laimėkite šį naują "Oriflame" aromatą - atsiųskite žinutę su tekstu "Oriflame" el.paštu grozis@15min.lt arba siųskite SMS žinutę (langelyje rašykite 15Min Grožis, vardą, pavardę) numeriu 1351. Laimėtoją burtų keliu išrinks "Oriflame". Praėjusią savaitę prizą laimėjo Janina Minkelienė. Su laimėtoja susisieks "15min".

NESUDĖTINGI IR SKANŪS PATIEKALAI
Čia rasite daugiau nei 600 būdų, kaip pasigaminti įvairių gardžių patiekalų iš makaronų, ryžių, varpinių ir ankštinių javų. Tekstas iliustruotas daugiau nei 800 puikių fotografijų.

DIDŽIOJI KEPINIŲ KNYGA
Knyga nustebins gausybe pyragų, šventinių tortų ir trapių kepinių receptų. Smulkūs receptų aprašymai ir puikios iliustracijos gundo kepti saldžius, pikantiškus ir net specialiuosius kepinius (diabetikams).
("Akropolyje") pristato perkamiausias kulinarijos knygeles.

Vyrams tinka ir gaivūs, jūros dvelksmą primenantys aromatai. AFP/Scanpix nuotr.

"15min" pertrauka
ANEKDOTAS
Į važiuojančią "Volgą" įsirėžia "mersas". Iš jo išlenda naujasis rusas raudonas švarkas, žiedai, grandinės, - viskas kaip priklauso, - lėtai prieina prie bagažinės, išsitraukia beisbolo lazdą ir pradeda pliekt per vargšę "Volgą". Pagaliau sudaužęs priekinį stiklą pamato viduje sėdintį milicijos kapitoną. - O, sveiki! Aš beldžiuos beldžiuos... Va, nepatikėsit, noriu pinigus atiduot.

"15MIN" POLIGONAS

SUDOKU

MANO AUGINTINIS

R M G O N A D I S

Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides giminingas duotosioms (jei yra raidė "u", galima ir "ū", "ų", jei yra "s", galima ir "š" ir pan.). Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami (pvz.: jei "geras", tai "geresnis", "geriausias" jau negali būti).

5 8 2 9 4 9 2 5 7 8
?

9 3 5 6 3 4 9 5 1 3 7 4 2 6 8 1

Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk filmo „Vilko brolija 2“ DVD.

6 1 4 6 8 1

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. 3. Vardai - Rainytė ir Murzytė. Veislė - sodybos naminukės. Amžius - 3,5 mėn. Mėgstamiausias maistas - mėsytė. Nemėgsta - vienatvės ir šalčio. Pomėgis - žaisti ir murkti, ieškoti žmogaus šilumos. Katytes padovanosime geriems žmonėms, kreiptis tel. 869907187, atvešime į bet kurį Lietuvos miestą. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 4. 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. Lengvas

Savaitės laimėtojas bus išrinktas penktadienį burtų keliu.

Pasakos visai šeimai

Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės O.Syrovátka knygą "Linksmos pasakos iš rankovės". Vakar ją laimėjo Jelena Tetianec (atsiimti "Vagos" knygyne, PC "Savas", Kaune).

horoskopai
AVINAS. Šiandien gyvenkite savo malonumui. Flirtuokite, bet tik su tais, kurie iš tikro krito jums į akį, lankykite draugus, bet tik tuos, kuriuos iš tiesų norite matyti. JAUTIS. Suvokus, kiek daug yra pastatyta ant kortos, abejonės kirminas gali trukdyti blaiviai mąstyti. Laimė, dar turite kelias dienas apgalvoti atsakymą. DVYNIAI. Gyvenimą gali maloniai komplikuoti Amūro strėlės. Naujas romanas gali įsiliepsnoti dar nesibaigus senajam. Nedelskite apsispręsti, kitaip meilės reikalai sukels rūpesčių. VĖŽYS. Nepradėkite nieko nauja, kol nebaigsite senųjų darbų! Priimkite siūlomą pagalbą ir tinkamai ja pasinaudokite. Nesikratykite kompromisų. Atliktas darbas yra svarbiausia. LIŪTAS. Puiki diena pažintinėms kelionėms - po pasaulį, internetą ar knygą. Kalbinkite nepažįstamus žmones, aplankykite naują kavinę ar muziejų. MERGELĖ. Jums patikėta svarbi paslaptis. Vargu ar privalote ką nors su ja daryti - tiesiog išklausykite ir neplepėkite. Jūsų diskretiškumas atvers kelią naujoms išpažintims. SVARSTYKLĖS. Ma15 kg note, jog esate savarankiškas? Deja, karti tiesa yra ta, kad esate pakankamai subtiliai valdomas. Juk savanorio darbas kur kas veiksmingesnis nei prievolininko. SKORPIONAS. Sunkus darbas pagaliau ima duoti vaisius. Labai tinkama diena kokiam nors naujam grandioziniam projektui pradėti. Pasikalbėkite apie tai su draugais ar šeima. ŠAULYS. Galite sau leisti mažytį maištą prieš rutiną ir nuobodulį. Šiandien jums seksis pokštauti, linksminti ir save, ir kitus. Būsite dėmesio centre, nors nieko rimta ir nenuveiksite.

gruodžio 20 dienai
OŽIARAGIS. Sunkiai seksis tvarkyti ir tarnybinius, ir asmeninius reikalus. Nieko nekeiskite, jei esama padėtis dar pakenčiama. Ginčydamasis ar derėdamasis stenkitės likti ramus. VANDENIS. Sutiksite naujų žmonių ir padarysite jiems įspūdį. Jūs tikrai keliate pasitikėjimą ir tuo traukiate žmones. Galite tuo pasinaudoti, jei norite ką pasiskolinti. ŽUVYS. Aritmetika paprasta: norėdamas gauti pinigų turite jų išleisti. Tai vadinama investavimu. Būkite optimistas, bet investuokite tik tai, ką galėtumėte leisti sau prarasti.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

16

pramogos

2007 gruodžio 20 d., ketvirtadienis

B.Spears 16-metė sesuo laukiasi kūdikio
Skandalingosios Britney Spears jaunesnioji sesuo Jamie Lynn Spears laukiasi kūdikio.
Populiariame jaunimo televizijos seriale "Zoey 101" vaidinanti 16-metė J.L.Spears apie savo nėštumą prabilo pati. Mergina apie ankstyvą motinystę papasakojo interviu amerikiečių žurnalui "OK!". Šis interviu buvo paskelbtas numeryje, kuris prekyboje JAV pasirodė vakar. B.Spears sesuo sakė esanti nėščia jau apie 12 savaičių. Su būsimo vaiko tėvu 19 metų Casey Aldridge J.L.Spears susipažino prieš keletą metų, kai jie mokėsi vienoje mokykloje. Anot B.Spears sesers, žinia apie nėštumą ją ir jos draugą pribloškė. Tačiau jaunoji aktorė pareiškė, jog labai džiaugiasi būsimu motinos vaidmeniu. "Nuliūdo tik mano mama. Ji mano, kad aš dar per jauna gimdyti. Tačiau mes su Casey esame tikrai labai laimingi", sakė Jamie Lynn. J.L.Spears sesuo - garsioji 25 metų Britney, turi du sūnus: dvejų metukų Seaną Prestoną ir vienerių Jaydeną Jamesą. Jungtinių Valstijų Kalifornijos teismas atsisakė grąžinti B.Spears vaikų globą, kurios ji neteko dėl netinkamo savo elgesio. Dainininkei buvo leista tik lankyti savo vaikus. Buvusiam B.Spears vyrui Kevinui Federline'ui buvo skirta visiška vaikų globa.
J.L.Spears pasekė savo vyresniosios sesers Britney pavyzdžiu ir ėmė klimpti į skandalus.

SEKSO EKSPERTAI
Sveiki, aš myliu vaikiną, su kuriuo mes prieš kurį laiką draugavome. Žinau, kad ir jo jausmai man tokie patys, tačiau jis teisinasi, kad tam, jog suprastume, ar mūsų jausmai tikri, turime kurį laiką pabūti atskirai. Kartais dėl to jaučiuosi visai gerai, bet kartais - visai išeinu iš proto. Kaip man elgtis? Darija.
Nežinau, Darija, nežinau. Mane šiuo metu taip pat kamuoja panašūs dalykai. Verkti ir rėkti norisi. Rodos, bėgsi kur nors į tolį ir nubėgsi nuo viso to jovalo. Jautiesi kaip jovalas kiaulės lovyje, kurį šioji knysle vis pabaksnoja, pasiurbia. Taip siurbia siurbia, trina trina kol iš to jovalo tik spalvelė putros paviršiuje lieka. Nepatinka man tokie dalykai. Tokie išsiskyrimai ir suartėjimai tik menkina meilę, iš kurios ilgainiui nieko neliks. Norisi ryžtis ir palikti tą kankintoją, bet kartu ir širdis plyšta. Liepk jam apsispręsti per keletą dienų ir viskas. Kaip nuspręs - taip ir bus gerai. Būsi laimėtoja arba pralaimėjusi, bet didmoteris, daug iškentėjusi ir dėl to verta kitų tikrų vyrų dėmesio. Kaip suprantu, šiuo metu "oficialiai" nedraugaujate. Tavo aprašyta priemonė yra dažnai taikoma. Jos veiksmingumas proporcingas laikui: kuo ilgiau būsite nesuvaržyti, tuo didesnė tikimybė, jog vienas jūsų susiras kitą partnerį. Kad tas "pabūti atskirai" jūsų per daug nenutolintų, kartkartėm susitikite, pvz., draugiškai pažiūrėti filmo, išgerti arbatos ar šiaip pasivaikščioti jaukiomis priemiesčio gatvelėmis. Jei dar šią žiemą sulauksime sniego, tobula ir neįpareigojanti pramoga yra besmegenio statymas. Na, o Kalėdos - puiki proga padovanoti mielą menkniekį. Juk meilė nėra bendra vakarienė prie televizoriaus ir miegas kartu. Ir ji neprivalo įpareigoti.
Klauskite: vaikinai@15min.lt

Reperis "50 Cent" koncertavo Kosove
Garsus reperis "50 Cent" Kosove surengė savo pasirodymą, kuris tapo anšlaginiu.
Pranešama, kad koncerte apsilankė 25 tūkst. žiūrovų minia. Tai kol kas ryškiausia žvaigždė, surengusi koncertą šiame regione. Beje, kai kurie gerbėjai manė, kad 32-ejų reperis, kurio tikrasis vardas yra Curtis Jacksonas (nuotr.), gali neatvykti dėl neramumų, susijusių su Kosovo planais paskelbti nepriklausomybę nuo Serbijos. Kosovo miesto Prištinos stadioną saugojo ginkluoti policininkai, pasirengę numalšinti bet kokias riaušes.

Holivudo garsenybė namą nusidažė juoda spalva
Holivudo aktorius Orlando Bloomas sukėlė savo kaimynų pasipiktinimą.
Garsenybė juos šokiravo po to, kai nudažė savo 1,35 mln. svarų (apie 6,75 mln. litų) kainavusį namą juodai. Daugelis Los Andželo Outpost Drive rajono gyventojų, tarp kurių yra Charlize Theron ir Scarlett Johansson, dažo savo namus baltai, kad šie atspindėtų saulę. O.Bloomo kaimy nystėje g y venant ys amerikiečiai net ėmė juokauti, kad "Karibų jūros piratų" žvaigždė turbūt tebekenčia nuo "Juodojo perlo" prakeikimo. "Ne tik mes buvome šokiruoti. Charlize ir Scarlett taip pat buvo truputį nustebusios. Daugelis mūsų rajone namus dažo baltai, bet Orlando pasielgė priešingai. Galbūt jam patinka "Rolling Stones" daina "Paint it Black", - ironiškai sakė vienas O.Bloomo kaimynas.

Aktorius O.Bloomas, priešingai nei jo kaimynai, dažantys namus baltai, savąjį nudažė juodai. AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.