You are on page 1of 16

07 11 29

Vilnius
ŠIANDIEN
Sostinės šaligatviai virto čiuožykla

ISSN 1822-2749.

Numeris 192 (491).

2007 m. lapkričio 29 d., ketvirtadienis

Tiražas 100 000

Rūkomąjį studentams atstoja auditorijos
Atėjus šaltajam sezonui kai kurie universitetai ir akademijos susidūrė su rimta rūkalių problema.
Rūkymas patalpose buvo visuotinai uždraustas dar šių metų pradžioje. Tad kol vieni studentai nors ir šaldami rūkyti traukia į universitetų kiemus, kiti slapčia "plėšia" dūmą tiesiog auditorijose. Vilniaus dailės akademijos studentė Indrė "15min" guodėsi, kad kai kurie būsimieji menininkai yra itin netolerantiški nerūkančiųjų atžvilgiu. "Nors rūkaliams yra skirta vieta kiemelyje, akademijoje taisyklės galioja ne visiems. Aš pati nerūkau, bet tarp mūsų apstu tokių, kurie nesugeba išeiti į lauką, rūko studijose ar kur kitur pasislėpę po akademijos stogu. Mane tai erzina, nes tenka nuolat užuosti cigarečių dūmus", - pasakojo menus studijuojanti Indrė. Kad rūkymo problema akademijoje egzistuoja, prisipažino ir mokslo įstaigos atstovė ryšiams su visuomene Kornelija Česonytė. Pasak Vilniaus dailės akademijoje studijuojančios ir dirbančios merginos, atkakli kova su rūkaliais vyksta jau gana seniai, tačiau prilygsta kovai su vėjo malūnais. Nukelta į 3 psl.

2 psl.
Bus paviešinti degalų vagys

5 psl.

"Iki" ketina įsigyti gigantiškas aljansas 6 psl. T.Cruise'as - jaunos aktorės pinklėse

16 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje
dieną +2 °C naktį -4 °C

Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s.

2 psl.
Kai kurie Dailės akademijos studentai dūmą traukia ne kiemelyje, o tiesiog auditorijoje prie molberto, teisindamiesi kūrybinio įkvėpimo paieškomis. J.Kalinsko nuotr.

2

Vilnius

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

Sostinės šaligatviai virto čiuožykla
Karina Ziminaitė k.ziminaite@15min.lt

Vakar ryte iš namų išėjusius vilniečius pasitiko ne tik kūną veriantis šaltukas, bet ir slidžiu leduku pasidengę šaligatviai.
Į darbą Žemaitės gatve keliavęs Adomas "15min" skundėsi, kad šaligatvis buvo panašus į čiuožyklą. "Sniegą nuvalė, bet plonu ledu pasidengęs šaligatvis buvo nepabarstytas smėliu ir labai slidus. Neišlaikiau pusiausvyros ir plojausi visu ūgiu. Dabar turiu mėlynę ant šono. Kažin, turėčiau kaltinti save, žiemišką orą ar kiemsargius", - svarstė Adomas. Sostinės Vilkpėdės rajoną, kuriam priklauso Žemaitės gatvė, prižiūri bendrovė "Rasų valda". Jos atstovė Angelė Cikanavičienė patikino, kad Vilkpėdės seniūnijoje šaligatviai buvo barstomi kaip įprasta tiek rankiniu būdu, tiek mechanizuotai. Šio rajono ter itor ijoje kiemsargiai dirba kartu su "Rasų valdos" darbuotojais. A.Cikanavičienė tvirtino, jog Žemaitės gatvėje dirbantis kiemsargis labai atsakingas

ir trečiadienį darbo neatlikti negalėjo. Šaligatviai Vilkpėdėje yra barstomi rytais iki 8 valandos. Adomas teigė ant šaligatvio išsitiesęs apie 10 val. ryto. A.Cikanavičienė teigė, kad barstytos vietos po kelių valandų negalėjo vėl apsitraukti leduku. Viršuliškių seniūnijos seniūnas Vilius Pusčius, pasakodamas apie situaciją seniūnijoje, užtikrino, kad Viršuliškių gyventojai šaligatviais keliauja saugiai. Teritorijos priežiūra užsiimanti bendrovė smėlį į strateginius seniūnijos taškus išvežiojo jau praėjusią savaitę. Nuo vakar kiemsargiams nurodyta barstyti šaligatvius, o laiptus, įkalnes, nuokalnes ir kitas pavojingas vietas - itin kruopščiai. Šiame mikrorajone šaligatviai barstomi nuo šešių ryto iki maždaug dviejų trijų popiet. Vilniaus Greitosios medicinos pagalbos stoties duomenimis, vakar į gydytojus kreipėsi vos keli paslydę ir susižeidę vilniečiai. Greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Skubios traumatologinės pagalbos skyriuje buvo ramu.

dienoraštis - www.blogas.lt/15min
Leduku pasidengusius šaligatvius vakar vilniečiai stengėsi aplenkti. J.Kalinsko nuotr.

ruduo
Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje debesuota su pragiedruliais. Krituliai. Vietomis lijundra, plikledis. Kai kuriuose šiauriniuose rajonuose šlapdriba. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s. Temperatūra nuo 1 °C šalčio iki 4 °C šilumos. Vilniuje truputį pasnigs, temperatūra 0-2 °C šilumos.

orai

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Utena +1 °C +1 °C +4 °C +2 °C +2 °C +1 °C

Lapkričio
ketvirtadienis

Šiandien
Varduvininkai: Butvydė, Daujotas, Friderikas, Imantas. Dienos info: saulė teka 08:14, leidžiasi 16:00, dienos ilgumas 07:46. Pilnatis. Draugo diena. Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena.

Giedra

29

Mažai debesuota

Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +16 °C +4 °C +7 °C +9 °C -2 °C +16 °C +10 °C -2 °C
Oslas Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva +3 °C +9 °C
Lietus Trumpalaikis lietus

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj
Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
N.Radevič nuotr.

Briuselis

+3 °C +1 °C +17 °C +3 °C +1 °C +2 °C
Sniegas Šlapdriba Lietus su perkūnija

Poryt
-3 °C 0 °C

Užporyt
-1 °C +1 °C

Dublinas Helsinkis Lisabona Londonas Maskva

-2 °C 0 °C

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

Vilnius

3

Rūkomąjį studentams atstoja auditorijos
Lukiškių kalėjimo neliks iki 2011-ųjų
Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas iš Vilniaus centro bus iškeltas iki 2011 metų, o naujasis izoliatorius veikiausiai įsikurs netoli Pagirių gyvenvietės. Tokiems ketinimams vakar pritarė Vyriausybės strateginio planavimo komitetas, svarstęs Teisingumo ministerijos siūlymą iškelti Lukiškes iš sostinės centro. Taip pat nuspręsta iš centro iškelti ir laisvės atėmimo vietų ligoninę. Naujoji įkalinimo įstaiga bus statoma šiek tiek toliau nei planuota vasarą - maždaug už 3 kilometrų nuo Pagirių. Projektą planuojama užbaigti iki 2011 metų. Preliminariais skaičiavimais, jo įgyvendinimui prireiks daugiau nei 158 mln. litų. Iki 2011 metų į Pravieniškių gydymo ir pataisos namus numatoma perkelti Laisvės atėmimo vietų ligoninę, o Lukiškių kalėjimą perkelti į Pravieniškių kalėjimą. Sprendimas iškelti Lukiškių kalėjimą iš centro priimtas dėl to, kad įkalinimo įstaigos pastatai be rimtesnės rekonstrukcijos yra naudojami jau 100 metų. Seniausią Lietuvoje įkalinimo įstaigą - Lukiškių kalėjimą - 1904 metais pastatė tuometinė okupacinė Rusijos imperijos administracija.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute studentams įrengtas stiklinis rūkomasis, kuriuo naudojasi ir insititute besilankantys garbūs svečiai. J.Kalinsko nuotr.

Dovilė Filmanavičiūtė
d.filmanaviciute@15min.lt

Atkelta iš 1 psl. “Akademijos studentai turi galimybę auditorijose dirbti iki vėlumos. Visame pastate yra tik vienas budėtojas, tad jų sužiūrėti yra tiesiog neįmanoma. Akademija turi labai daug įvairių užkaborių, čia įmanoma pasislėpti, o budelių juk nepristatysi”, - teigė K.Česonytė. Pasak jos, stereotipas, kad menininkui dūmas reikalingas kaip įkvėpimas – klaidingas. Anot merginos, kolegos yra jai sakę, kad alkoholis ar cigaretės tik slopina pojūčius ir apsunkina darbą. Vilniaus dailės akademijos studentams rūkomasis yra įrengtas kiemelyje. Jie čia gali prisėsti ant suolelio specialiai pastatytoje pavėsinėje, o nuorūkas užgesinti keramikų žiestose peleninėse. “Įrengti rūkomąjį pačioje akademijoje nėra šansų. Pas mus amžina problema su patalpomis. Studentai neturi, kur dirbti, ką jau kalbėti apie patalpą rūkymui, - sakė K.Česonytė. - Dabar visoje akademijoje priklijavome rūkyti draudžiančius ženklus, lauke pastatėme pelenines. Mūsų dėstytojai tikrai griežtai reaguoja į rūkymą patalpose. Studentams yra skiriami įspėjimai ir papeikimai.” Rūkantys Dailės akademijos studentai gali tik pavydėti kolegoms, studijuojantiems Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Stiklinis rūkomasis jiems čia įrengtas vos tik pastačius pastatą Vokiečių gatvėje. Anot instituto Mokslo, tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus projektų vadovo Vyčio Jurkonio, rūkomasis

įrengtas atsižvelgus į studentų poreikius. “Mes nenorime, kad mūsų institute studentai rūkytų laiptinėse ar tualetuose”, - sakė V.Jurkonis. Sprendimas dėl rūkomojo įrengimo buvo priimtas dar ir todėl, kad institute dažnai lankosi itin aukšti pareigūnai ir kiti svečiai. “Rūkomasis yra šalia konferencijų salės. Čia vyksta didžiuliai renginiai, atvažiuoja kultūros, politikos veikėjai, ambasadoriai. Rūkantiems patogu, kad viskas yra vietoje. Juk nesiųsi garbaus pono rūkyti į gatvę”, - dėstė instituto projektų vadovas.

4

Vilniaus pulsas

www.vilnius.lt

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

aktualijos

svarbu
Sostinės kiemuose apleisti automobiliai neriogsos
Bus renkama kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra nusprendusi sudaryti Vilniaus miesto savivaldybės kultūros tarybą kaip patariamąjį visuomeninį organą. Taryba teiktų pasiūlymus kultūros klausimais savivaldybės kultūrą kuruojančiam mero pavaduotojui. Taryba būtų atvira miesto bendruomenei, teiktų pasiūlymus Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Vilniaus savivaldybės institucijoms, kultūros įstaigoms. Svarbiausi uždaviniai dalyvauti formuojant sostinės kultūros politiką ir strategiją, analizuoti jos įgyvendinimą, pristatyti visuomenei kultūros politiką, jos prioritetus. Atrenkant Kultūros institucijų vadovų pasiūlytus kandidatus į Kultūros tarybą bus vadovaujamasi šiais kriterijais: išmanymas apie įvairias kultūros ir meno sritis, atstovavimas sostinės tautinėms, konfesinėms, lyčių, amžiaus, socialinėms gyventojų grupėms. Tai pat atsižvelgiama į kandidatų kultūrinės bei kitos veiklos įgyvendinimą Vilniuje, pasiūlymus savivaldybei. Siūlomų kandidatų anketos priimamos savivaldybės administracijos Kultūros ir ugdymo departamento Kultūros ir meno skyriuje iki gruodžio 5 d.

Koncesijos sutartis nėra panacėja
Vilniuje stabdomas poliklinikų perdavimas į privačias rankas koncesijos būdu, kurį buvo pradėjusi buvusi savivaldybės administracija. Vakar Vilniaus miesto savivaldybės darbo grupė viešosios įstaigos Karoliniškių poliklinikos koncesijos klausimams išnagrinėti pristatė darbo, trukusio daugiau nei pusmetį, rezultatus. Atsižvelgdamas į Karoliniškių poliklinikos koncesijai tirti suburtos darbo grupės išvadas ir rekomendacijas, miesto meras Juozas Imbrasas siūlys tarybai nepritarti Karoliniškių poliklinikos koncesijai. "Buvusios tarybos sprendimas dėl koncesijos buvo skubotas, konkursas - taip pat. 12 tūkstančių Karoliniškių gyventojų nepritaria koncesijai. Realaus pagrindo koncesijai taip pat nėra - poliklinika dirba pelningai, gavus Europos Są jungos paramą bus renovuota. Remdamiesi darbo grupės išvadomis, siūlysime šios kadencijos tarybai atsisakyti koncesijos", - sakė miesto meras Juozas Imbrasas. Darbo grupė nutarė siūlyti savivaldybės tarybai nutraukti VšĮ Karoliniškių poliklinikos koncesijos konkurso procedūras. Tokia pozicija grindžiama tuo, kad sudarius koncesijos sutartį yra didelė tikimybė netekti Europos Są jungos struktūrinių fondų paramos, kurios vertė siekia 3 mln. Lt. Nesudaryti koncesijos sutarties rekomendavo ir Seimo sveikatos komitetas, medikų profesinės sąjungos bei Karoliniškių mikrorajono gyventojai. Pasak komisijos pirmininko, sostinės vicemero Algirdo Paleckio, ankstesnė savivaldybės taryba elgėsi neatsakingai: "Koncesija, kaip institutas, nėra blogis savaime. Tačiau pelningai veikiančios poliklinikos atidavimas į privataus verslo rankas akivaizdžiai pažeidžia visuomenės interesą", sakė A.Paleckis. Tai nebe pirmas atvejis, kai sostinės valdžia priima sprendimą atsisakyti koncesijos: kiek anksčiau nuspręsta nutraukti sutartį dėl Naujosios Vilnios poliklinikos veiklos ir ūkio priežiūros koncesijos.

Meras Juozas Imbrasas kartu su 7-ojo policijos komisariato viršininku ir Pilaitės seniūnu išvykoje Vilniaus kiemuose tarėsi, kaip greitai pašalinti seniūnijų darbuotojų užregistruotus "automobilius-vaiduoklius". Vilniaus miesto mero inicijuotos akcijos "Vilniaus kiemai - be automobilių-vaiduoklių" metu suskaičiuota daugiau nei 700 apleistų automobilių. Didžioji dalis automobilių stovi miegamų jų rajonų kiemuose ir aikštelėse. Visi apie automobilius surinkti duomenys - numeriai, spalva, markė ir "gyvenamoji vieta" - perduoti Vilniaus miesto vyriausiajam policijos komisariatui. Šiuo metu pareigūnai ieško transporto priemonių savininkų. Savininkai bus įspėti per 10 dienų patraukti automobilį, nesutvarkius automobilio gresia baudos iki 2000 litų. Per nustatytą laiką nesusitvarkiusių savininkų transporto priemonės, kurios kliudo

eismui, bus išvežamos į savivaldybės įmonei "Susisiekimo paslaugos" priklausančią aikštelę. Registruojant apleistus automobilius miesto kiemuose bei gatvėse paaiškėjo, kad labiausiai "vaiduokliais" užterštas Fabijoniškių mikrorajonas. Šio miegamojo rajono gatvėse ir kiemuose rūdija net 204 nebevažiuojantys automobiliai. Daug "vaiduoklių" Pašilaičiuose ir Justiniškėse - atitinkamai 106 ir 52. Pasak seniūnijų darbuotojų, kiemuose pūnančių automobilių spektras platus. Dauguma jų seni rusiški "Žiguli" bei "Moskvič", atgyvenę savo amžių tautiečių mėgstami "Opel", "Audi", "Ford" ir BMW. Tarp "vaiduoklių" yra ir prabangių transporto priemonių. Pašilaičiuose nuo praėjusių metų dunkso vyšninės spalvos "Plymouth", o Naujamiestyje - "Pontiac" kabrioletas nuleistomis padangomis.

Svarbi informacija:
Vilniaus miesto savivaldybė Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius Tel.(8 5) 211 2000 Faks. (8 5) 211 2222 www.vilnius.lt Informacija: tel. 1664. Pasitikėjimo tel. 211 2885. Pirminė teisinė pagalba – gyventojai registruojami tel. 211 2744, www.teisinepagalba.lt Rašykite e.vicemeras@vilnius.lt

Apleistų automobilių skaičius
Vyriausiajam policijos komisariatui perduoti duomenys apie 756 apleistus automobilius: Antakalnio seniūnijoje - 18, Fabijoniškių - 204, Grigiškių - 14, Justiniškių - 51, Karoliniškių - 6, Lazdynų 57, Naujamiesčio - 15, Naujininkų - 22, Naujosios Vilnios - 15, Panerių - 1, Pašilaičių - 105, Pilaitės - 14, Rasų - 9, Senamiesčio - 14, Šeškinės - 38, Šnipiškių- 13, Verkių - 50, Vilkpėdės - 20, Viršuliškių - 51, Žirmūnų 31, Žvėryno - 8.

dirbantys miestui
Juozas Gedvilas
L. e. p. miesto ūkio departamento direktorius
Ką Vilniui nuveiktumėt per 15 min.? Pėsčiomis iš savivaldybės pastato nueičiau į Rotušės aikštę, kad bent viena transporto priemone sumažėtų eismas Senamiestyje. Kokie darbai šiuo metu svarbiausi? Miesto infrastruktūros objektų plėtra: apvažiavimų statyba - pietinio, vakarinio, Molėtų plento bei S.Dariaus ir S.Girėno viaduko rekonstrukcija, dviejų lygių sankryžų Laisvės pr. - Ukmergės g. - Ateities g. įrengimas. Šie objektai žymiai pagerintų eismo sąlygas mieste. Kokie būdo bruožai labiausiai praverčia darbe? Kantrybė, kantrybė, kantrybė ir dar kartą kantrybė. Su kokia garsenybe norėtumėte pavakarieniauti? Kiekvienas žmogus savaip yra asmenybė, todėl pabendrauti su artimu pažįstamu žmogumi būtų puiku. Ką užsisakytumėte vakarienei? Mėgstu žuvies patiekalus, tad užsakymas būtų susijęs su jūros gėrybių patiekalais.

Mero dėmesys pažemintai motinai
Vilniaus meras Juozas Imbrasas su savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktoriumi Regimantu Paulioniu, lankydamasis Tatjanos Karpičienės namuose, domėjosi šios šeimos gyvenimo sąlygomis. Meras norėjo išgirsti iš T.Karpičienės lūpų apie įvykusį incidentą jos namuose, kai policijos pareigūnė su vaikų teisių apsaugos inspektorėmis paėmė jos vaikus. Meras iš motinos pasakojimo įsitikino, kad pareigūnai šiurkščiai pažeidė nustatytą tvarką, todėl tokie darbuotojai turi būti nubausti arba atleisti iš darbo.

mero priimamasis
Juozas Imbrasas
Sostinės meras
Kaip pasikeis transporto srautai sostinėje, nutiesus trūkstamą pietinio aplinkkelio dalį? Savanorių, Laisvės prospektuose, Dariaus ir Girėno, Švitrigailos, Olandų, Panerių, Šeimyniškių, Zarasų, Architektų ir kitose gatvėse pilna tranzitu per Vilniaus miestą vykstančių krovininių automobilių. Pradėjus eksploatuoti aplinkkelio dalį tarp Žirnių gatvės ir Lazdynų tilto, tranzitu vykstantys sunkvežimiai ir lengvieji automobiliai bus nukreipiami pietiniu aplinkkeliu - trūkstama tarptautinio IXB transporto koridoriaus dalimi, kuri sujungs Vilniaus - Kauno - Klaipėdos kelią A1 ir Vilniaus - Minsko kelią A3. Remiantis atliktais tyrimais Transporto srautų pokyčių studijoje prognozuojama, jog aplinkinių - Naujininkų, Vilkpėdės, Aukštųjų Panerių, Naujamiesčio - rajonų transporto srautai turėtų sumažėti 20-30 proc. Kada numatoma statybų darbų pabaiga? Pagal projektą - 2009 m. Tačiau Vilniaus pietinis aplinkkelis bus pradėtas eksploatuoti anksčiau, negu numatyta 2008 m. antrą pusmetį.

Užsk. Vilniaus miesto savivaldybė, Nr. 54171. Vilniaus miesto savivaldybės inf.; A.Žygavičiaus nuotr.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

Vilnius
Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pripažino, kad "Hansabanko" darbuotojai, tinkamai nesunaikinę dokumentų ir jų kopijų, padarė administracinius teisės pažeidimus, numatytus Administracinių teisės pažeidimų kodekse.
Banko darbuotojams už pažeidimus buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, praneša Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

5

Viešins degalų vagis
Vagišiams, iš degalinių grobiantiems degalus, artėja liūdnos dienos.
Šią savaitę Vilniaus v yriausiasis policijos komisariatas (VPK) kartu su "Lukoil" degalinėmis pradėjo socialinį projektą, kurio metu degalinėse įrengtuose TV ekranuose transliuojami informaciniai vaizdo klipai. Juose rodomi degalinėse stebėjimo kamerų užfi ksuoti asmenys, vagiantys degalus. Vairuotojai, atpažinę įtariamuosius, skatinami pranešti apie juos policijai. "Manome, kad informaciniai ekranai degalinėse taps rimtu įrankiu, padedančiu surasti nusikaltėlius", - teigė VPK viršininko pavaduotojas Raimundas Dervinskas. Informaciniuose ekranuose rodomi klipai - tai pirmas projekto etapas. Netrukus ekranuose bus viešinami asmenys, policijos ieškomi ir dėl įvairių kitų nusikaltimų. Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad bus paviešinti tik tie asmenys, dėl kurių veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Todėl atmetama grėsmė, kad į ekraną greta nusikaltėlių atsitiktinai pateks žmonės, pavyzdžiui, netyčia pamiršę užmokėti už degalus. Planuojama, kad ateityje projektas bus vykdomas ir kituose miestuose.

Neapdairumo kaina
Liepos mėnesį Vilniuje prie "Hansabanko" Žalgirio klientų aptarnavimo centro šiukšlių maišuose buvo rasti klientų dokumentai ir jų kopijos su banko klientų asmens duomenimis. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija atliko patikrinimą, kurio metu buvo nustatyta, kad šiukšlių maišuose buvo sudėti tinkamai nesunaikinti dokumentai ir dokumentų kopijos su asmens duomenimis.

Degalinėse įrengtuose ekranuose galima išvysti stebėjimo kamerų užfiksuotus vagišius.

J.Kalinsko nuotr.

AČIŪ
"Dėkoju troleibuso vairuotojai"
Vilnietė Julija: "Labai dėkojame 2-ojo Vilniaus troleibuso (Nr. 1425) vairuotojai Veronikai Lebovič. Ji sustojo ir pavežė mus, sušlapusias ir pavargusias, gūdžią šeštadienio naktį. Troleibusas jau grįžo į parką. Taigi vairuotoja galėjo ir nesustoti, net nepastebėti mūsų." Norite padėkoti nepažįstamajam, grąžinusiam jūsų pamestą piniginę, virėjai už skanią sriubą ar medikui, suteikusiam pagalbą? Parašykite savo istoriją mums ir apie gražų poelgį sužinos 430 tūkstančių "15min" skaitytojų. Rašykite aciu@15min.lt

Tapk kraujo donoru!

6

ekonomika
Lietuvos Konkurencijos tarybos skyriaus viršininko Aleksandro Jakiūno manymu, tikėtina, kad prašymo svarstymas EK gali trukti iki 6 mėnesių. Pasak A.Mackevičiaus, planuojama, kad nauja partnerystė dar labiau suaktyvins prekybos tinklo plėtrą Baltijos šalyse. Ši investicija taip pat turėtų prisidėti stiprinant prekybos tinklų konkurenciją bei skatinti Baltijos šalių rinkos plėtrą. "Nė vienas iš "Coopernic" steigėjų tiesiogiai Baltijos šalyse neveikia, o "Iki" tinklas ir po šio sandorio išliks savarankiškas", sakė A.Mackevičius. Pranešama, kad "Iki" parduotuvės gali būti pavadintos "E.Leclerc". Baigus sandorį iš dabartinių įmonės akcininkų išliks tik lengvatinių mokesčių zonoje registruota "Baltisches Haus", kuri, neoficialiomis žiniomis, priklauso Belgijos prancūzų šeimai broliams Nikolasui, George'ui ir Oliveriui Ortizams. Užbaigę sandorį broliai Ortizai pasiliks sau 20 proc. "Palink" akcijų. "Palink" akcininkė yra ir JAV finansų grupės "Citigroup" įmonė "Citigroup Venture Capital International", kurios in-

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

Prekybos tinklą "Iki" ketina įsigyti gigantiškas aljansas
Europos prekybos įmonių aljansas "Coopernic" įsigis bendrovės "Palink" kontrolinį akcijų paketą.
Aljansas ketina įsigyti 80 proc. bendrovės "Palink", valdančios prekybos centrus "Iki", "Ikiukas" ir "Leader price" parduotuves, akcijų. Tai pirmas kartas Europoje, kai savarankiškos prekybos įmonės kartu nusprendžia investuoti, įsigyjant prekybos tinklą. "Iki" generalinis direktorius Aidas Mackevičius nei patvirtino, nei paneigė Prancūzijos dienraščio "Les Echos" informaciją, jog visa sandorio vertė gali siekti apie 1 mlrd. litų. Šiam sandoriui, kurio vertė oficialiai neskelbiama, dar turi pritarti Europos Komisijos (EK) Konkurencijos direktoratas, o patį sandorį planuojama baigti 2008 metų pirmąjį ketvirtį. vesticijos į Lietuvos bendrovę siekia 172,64 mln. litų. Anot A.Mackevičiaus, "Citigroup Venture Capital International" turimas akcijas parduos. "Palink" Lietuvoje pagal užimamą rinkos dalį yra antroje vietoje, o Baltijos šalyse - trečioje.

ALJANSAS - ANTRAS EUROPOJE
"Coopernic" yra antra pagal dydį maisto prekių prekybos organizacija Europoje - aljanso užimama rinkos dalis siekia 10 procentų. 2006 metais įkurto aljanso steigėjai yra antras pagal dydį Vokietijos prekybos tinklas "Rewe", trečias Belgijos tinklas "Colruyt", antras Italijos prekybos tinklas "Conad", antras Šveicarijos tinklas "Coop" ir antras tinklas Prancūzijoje "E.Leclerc". Penki aljanso partneriai turi 17,5 tūkst. parduotuvių 18-oje Europos šalių.
Užsk. Nr. 74840.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 431,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2007 m. pavasaris
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 100 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

aktualijos

7

Pensijoms didinti - milijardas
Vyriausybė nusprendė nebedidinti pensijų pamažu, o "griebti jautį už ragų" - pensijas ketinama didinti pridedant maždaug po šimtą litų kiekvienam.
Labiausiai pensijos didėtų tiems, kurie gauna mažiausias. Tokio plano įgyvendinimui prireiks apie 1 milijardą litų. "Priėmus įstatymą, mažiausios pensijos didėtų apie 23 procentus, o didžiausios maždaug 14 procentų. Vidutiniškai pensijos Lietuvoje pakiltų apie 17 procentų, arba maždaug 110 litų. Tam siūloma skirti apie 1 milijardą litų", - vakar sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė. Jos teigimu, Vyriausybė siekia vidutinę pensiją pakelti iki 745 litų. Vakar Vyriausybė pritarė tokiam "Sodros" pensijų didinimui. Seimui siūloma įstatymą priimti skubos tvarka. Jei taip nutiktų, pensijos didėtų jau nuo kitų metų pradžios. Įstatyme numatoma, jog pagrindinė "Sodros" pensijos dalis būtų lygi 110 procentų bazinės pensijos, kai asmuo turi būtinąjį senatvės pensijos stažą. Tiems, kurie turi minimalųjį stažą, pagrindinė pensijos dalis būtų proporcingai mažinama taip pat, kaip ir šiuo metu. Iki šiol buvo didinama bazinė pensija ir draudžiamosios pajamos, tad pensijos augo visiems maždaug vienodai. Tuo tarpu pagal naują siūlymą, nustačius didesnę pagrindinės pensijos dalį, mažesnės pensijos didėtų santykinai daugiau. Pritarus įstatymo projektui, padidės ir netekto darbingumo (neįgalumo), našlaičių bei neperskaičiuotos pensijos. Lėšos, reikalingos "Sodros" pensijų didinimui 2008 metais, jau numatytos 2008 metų "Sodros" biudžeto projekte.

Verslininko byloje įtariamoji
Vilniaus verslininko Artūro Ragausko nužudymo bylą tiriantys Klaipėdos rajono policijos pareigūnai sulaikė įtariamąją - jauną uostamiesčio gyventoją. Moteris buvo sulaikyta antradienio vakarą, dviem paroms. Šiandien sprendžiama, ar jai skirti kardomąją priemonę. Taip pat ieškoma kartu su ja veikusių asmenų. Klaipėdos rajono komisariato viršininko pavaduotojo Petro Mikalauskio teigimu, sulaikytajai ketinama pareikšti įtarimus dėl tyčinio nužudymo, bet neabejojama, kad ji veikė ne viena. Manoma, kad 30-metis statybų bendrovės "Eva tvirtovė" vadovas buvo nužudytas norint apiplėšti. Nusikaltimo dieną A.Ragauskas vežė atlyginimus darbininkams.

Nuolat kylančios kainos ir mažos pajamos piktina gyventojus. Savaitgalį keli tūkstančiai tuo pasipiktinusių žmonių žygiavo sostinės Gedimino prospektu. G.Gasiulio nuotr.

Lietuvos prezidentas - Metų europietis
Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus sulaukė tarptautinio pripažinimo - jis paskelbtas Metų europiečiu.
Šis titulas pirmą kartą atiteko naujosios Europos Sąjungos (ES) narės atstovui. Vėlų antradienio vakarą Briuselyje buvo skelbiama 50 nominacijų. V.Adamkus buvo nominuotas Valstybės veikėjo kategorijoje. Vėliau iš visų 50-ies, vienas buvo išrinktas Metų europiečiu. Juo tapo V.Adamkus. Lietuvos vadovas įvertintas už pagalbą ieškant kompromiso dėl naujos ES sutarties. Šįmet birželį per ES vadovų susitikimą Lenkija priešinosi sutarčiai. V.Adamkus kartu su Vokietijos kanclere Angela

V.Adamkus Metų europiečiu paskelbtas už tai, jog atrado kompromisą ir su L.Kaczynskiu. AFP/Scanpix nuotr.

Merkel ir Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy pasiekė, jog Lenkijos vadovas Lechas Kaczynskis savo nuomonę pakeistų. Be to, Varšuva derybose nebuvo izoliuota. Metų europiečio rinkimus

jau 7 metus rengia savaitraštis "European Voice", rašantis apie ES aktualijas. Pretendentus išrenka savaitraščio redaktoriai ir speciali komisija. Lemiamą balsą renkant nugalėtojus turi interneto lankytojai.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

8

pasaulis

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

P.Musharrafas - civilis
Pakistano prezidentas Pervezas Musharrafas vakar atsistatydino iš armijos vado posto, o šiandien bus prisaikdintas kaip civilis prezidentas antrajai penkerių metų kadencijai.
46 metus armijoje tarnavęs prezidentas vakar sakė, jog armija buvo visas jo gyvenimas ir jog jis didžiavosi vadovaudamas šiai "galingai jėgai". Iki šiol jis aštuonerius metus šaliai vadovavo būdamas ir kariniu vadu. Tapti civiliu prezidentu jį itin ragino Vakarų šalys. Vakar JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice pasveikino P.Musharrafo atsistatydinimą iš armijos vado posto, tačiau pažymėjo, jog dabar jis turėtų atšaukti nepaprastąją padėtį, "kad įvyktų laisvi ir sąžiningi rinkimai". Taip pat JAV reikalauja atkurti Konstitucijos galiojimą bei paleisti politinius kalinius. P.Musharrafas apie savo būsimus veiksmus kol kas nekalba. O ir armijos vadovo postą jis paliko tik užsitikrinęs, jog bus prisaikdintas prezidentu. Daugiau nei prieš tris savaites P.Musharrafas šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį esą dėl suaktyvėjusių islamistų kovotojų ir nevaldomos teismų sistemos. Jis nušalino daugumą Aukščiausiojo teismo teisėjų, į jų vietą paskirdamas sau lojalius asmenis. Teigiama, jog nušalintieji teisėjai abejojo prezidento rinkimų teisėtumu. Naujai paskirtas Aukščiausiasis teismas pripažino prezidento rinkimus galiojančiais.
P.Musharrafas (d.) armijos vado skeptrą įteikė savo paties išrinktam generolui Ashfaqui Kayaniui. AFP/Scanpix nuotr.

Suimtas I.Okruašvilis

Vokietijoje areštuotas Gruzijos opozicijos lyderis, buvęs gynybos ministras Iraklijus Okruašvilis (nuotr.). Vokietija dabar nagrinės jo ekstradicijos klausimą. I.Okruašviliui iškelta byla, susijusi su kaltinimais korupcija. Kol vyko tyrimas I.Okruašvilis buvo paleistas už užstatą, tačiau kai nepasirodė prokuratūroje duoti parodymų, Tbilisis paskelbė jo paiešką.

Kosovo derybos rezultatų nedavė
Serbams ir Kosovo albanams taip ir nepavyko susitarti dėl Kosovo provincijos ateities. Derybos tęsėsi nuo pirmadienio iki trečiadienio, tačiau jokių persilaužimo ženklų nebuvo. Abi šalys raginamos tęsti dialogą ir pasibaigus oficialioms deryboms, kadangi taika šiame regione kabo ant plauko. Šį regioną 8 metus administruoja Jungtinės Tautos, įvestos NATO pajėgos. Vakarai vieninteliu ginčo sprendimu mato ES prižiūrimą nepriklausomybę.
Puslapis parengtas pagal BNS, BBC, "Reuters" ir "15min" inf.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

ekranas
KINO REPERTUARAS
COCA COLA PLAZA
„Karalystė“ 11:45 14:20 16:40 19:20 21:40 „Vyriškas ping-pongas“ 11:30 13:30 15:40 17:50 19:50 22:00 „Aš aptarnavau Anglijos karalių“ 15:40 18:10 21:00 „Beovulfas“ 10:50 „Elžbieta aukso amžius“ 20:30 „Užkerėtoji“ 11:00 „Pasižadėjęs kitai“ 11:45 14:10 16:50 19:20 22:00 „Ant bangos“ (dubliuota lietuviškai) 11:15 13:20 15:30 „Amerikos gangsteris“ 17:40 20:50 „Invazija“ 14:10 16:20 18:40 21:00 „Susišaudymas“ 13:50 19:00 „Trisdešimt tamsos dienų“ 13:20 16:00 18:40 21:30 „Kietakiaušiai“ (dubliuota lietuviškai) 16:00 21:20 „Ramūs tarp vilkų“ 13:30 18:30 „1612“ 15:20 20:30 „La Troškinys“ 13:00 „Išrinktasis. Blogio imperijos iškilimas“ 13:30 „Žvaigždžių dulkės“ 15:40 dėti leisti laikraštį, kurio niekas neskaito, ir iš to sugebėti pragyventi.

9

La Broniaus sodyboje - nuogybės
Šiandien LNK televizijos žiūrovai pamatys, kad šitiek laisvės „Le Broniaus šou“ dar nebuvo. Studijoje labai laisvai jautėsi dainininkė Gintarė Karaliūnaitė, o paskui atėjo ir žurnalistas Aurimas Drižius.
G.Karaliūnaitė daugiausia kalbėjo apie savo nosies formą, meilę arkliams ir neapykantą karvėms. Net kai Broniui pavykdavo pateikti protingą klausimą, dainininkė vėl pasukdavo kalbą apie „Grožio fabriko“ broką ir apie dvi didžiąsias savo aistras – apsinuoginimą ir arklius. Dar kalbėjo apie didžiausią aistrą: jodinėti arkliu nuogai. Bus ir konfl iktinių situacijų – Gintarė turi labai tvirtą nuomonę apie Izraelio ir Palestinos konfl iktą. Kai žiūrovui pabos žiūrėti į tobulą plastikos chirurgų darbą, studijos duris pravers žurnalistas Aurimas Drižius. Tai žmogus, kuris žino, kas valdo Lietuvą, žino valstybės paslaptį ir žino, kas jam už tai bus. Tad kiekvienas žmogus, norintis žinoti, kas yra už kiek ir kaip Lietuvoje, negali praleisti „Le Broniaus šou“. Čia jums kalbės ne šiaip kas, o žmogus, kurį tardė Saugumas. Abiturientai, svajojantys studijuoti žurnalistiką, privalo žiūrėti šitą pokalbį, kol dar nevėlu persigalvoti. Nemokamas laidos „bonusas“: praktiniai patarimai, kaip pra-

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Amerikos gangsteris“ 11:50 18:00 „Karalystė“ 10:30 13:20 16:10 19:00 21:30 „Vyriškas ping-pongas“ 11:00 13:00 15:10 17:20 19:30 21:40 „Užkerėtoji“10:00 „Beovulfas“ 10:15 „Pasižadėjęs kitai“ 13:10 15:50 18:40 21:15

„La Troškinys“ 11:20 „Trisdešimt tamsos dienų“ 13:50 16:20 18:50 21:20 „Išrinktasis. Blogio imperijos iškilimas“ 10:45 15:40 „Žvaigždžių dulkės“ 13:00 17:50 „Susišaudymas“ 20:30 „Ant bangos“ (dubliuotas lietuviškai) 11:40 14:00 16:10 „Kietakiaušiai“ (dubliuotas lietuviškai) 18:20 21:00 „Invazija“ 12:00 14:10 16:20 18:30 20:40 „1612“ 15:00 21:10

SKALVIJA
„Berlynas. Aleksandro aikštė” Epilogas: „Apie vaiko mirtį ir kažko tinkamo gimimą“ 18:00

„Le Broniaus šou“ – ketvirtadienį, 20.40 val., per LNK.

TV šiandien
19.10 19.10 21.30 19.35

lapkričio 29 dienai

21.50

„Nepriklausoma paieškų tarnyba“
Matysite dvi istorijas, filmuotas Lietuvoje. Laidos vedėjams teko sunki užduotis - surasti prieš 63 metus dingusią šeimą. 15.30 „Niekada tavęs nepamiršiu“ (78). 16.30 „Undinė“ (32). 17.30 „Mano puikioji auklė“ (63, 64). 18.45 Žinios. 19.10 Nepriklausoma paieškų tarnyba. 20.00 Kelias į žvaigždes III. Muzikinis realybės šou. 20.40 Le Broniaus šou. Humoro ir pokalbių laida. Vedėjas Algis Ramanauskas. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjas Vytautas Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 Snobo naktis. „Pasikėsinimas į Richardą Nixoną“. Kriminalinė drama. Rež. Nielsas Muelleris. Vaid. Seanas Pennas, Naomi Watts, Donas Cheadle'as. JAV, Meksika, 2004 m. (N-14). 00.35 Sveikatos ABC (kart.).

„Superpenketukas“
Laidoje susikaus paskutinieji, norintys dar suspėti į superfinalo traukinį, tai – prekybos centro „RIMI” darbuotojai ir „Pramogų banko” superpenketukas. 15.40 „Spąstuose“ (1). JAV, Venesuela, 2007 m. 16.40 „Marina“ (13). 17.40 „Rožių karas“ (26). 18.45 TV3 žinios 18.55 Eurolygos apžvalga. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 Superpenketukas. Dainų varžytuvės. 20.15 TV pagalba. Interaktyvusis realybės šou. Vedėja Aušra Kilkuvienė. 20.40 Eurolygos rungtynės. Pirėjo „Olimpiakos“ - Kauno „Žalgiris“. Tiesioginė transliacija iš Graikijos. Rungtynių pertraukoje ir pabaigoje - Eurolygos apžvalga. 22.40 Televizijos serialas „Kaulai“ (2/4) (N-14). 23.40 „Mano vardas - Erlas“ (2/19) (N-7). 00.10 „Grėsmės matrica“ (16). 01.10 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 03.10 Pabaiga.

„Poseidonas“
Iš Keiptauno uosto išplaukia prabangus garlavis „Poseidonas“. Tarp keleivių yra ir slaptosios tarnybos agentas. Jis vienintelis žino gresiantį pavojų. 15.50 „Pokemonai IV“ (30). 16.15 „Rožinės panteros nuotykiai“ (2/4). 16.40 „Bjaurusis ančiukas“ (24). 17.45 „Asmens sargybinis“ (276). 19.00 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Televizijos serialas „Už viską tau dėkoju“ (2/14) (N-7). 21.30 „Poseidonas“ (1). Veiksmo. Režisierius Johnas Putchas. Vaidina Adamas Baldwinas, Rutgeris Haueris, Steve'as Guttenbergas, Bryanas Brownas. JAV, 2005 m. (N-7). 23.15 Žinios. 23.25 Kriminalai. 23.27 Sportas. 23.29 Orai. 23.30 Autopilotas. Laida apie automobilius (kart.). 00.10 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S).

„EksprESas LT“
Laida kviečia aplankyti Monserato vienuolyną Katalonijoje, seniausią Vokietijos miestą Tryrą bei pasimėgauti kepamų kaštonų kvapu Korsikoje. 15.40 Dok. serialas „Gyvūnai filmavimo aikštelėje“ (8). 15.40 „Žalieji hektarai“ (41). 16.10 „Daktarė Kvin“ (61). 17.05 „Namelis prerijose“ (56). 18.00 Labas vakaras. 18.30 Žinios. 18.45 „Bjanka. Kelias į laimę“ (170) (N7). 19.35 „EksprESas LT“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Emigrantai. Socialinė dokumentika. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 „Dingę“ (3/12) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 „Kelno kriminalinė policija“ (58) (N-14). 00.10 Pasaulio kultūrizmo ir kūno rengybos (fitneso) čempionatas Vilniuje. 01.10 Programos pabaiga.

„Discovery“ valanda“
Žmonija nuolat stengiasi praplėsti skrydžių ribas. Neįprastas dizainas ir technologijos vis dar tobulinamos ir jos pakeis aviacijos įvaizdį amžiams. 15.45 Dokumentinis serialas „Kiaušingalviai“. (3-5 s.) (k.) 16.45 Čia - Dzūkijos kraštas. Kultūrinė gyvenimo būdo laida. (k.) 17.15 „Meilės galia“. Rusų telenovelė. (42 s.) 18.18 Žinios. 18.50 „Riplio nuotykiai“. (23s.) 19.20 Sąmokslo teorija. Ved. A. Klivečka. 20.20 Serialas „Pasaulio paslaptys“ (61s.) 20.50 „Penkta pavara“. Laida apie automobilius. (4-6 s.) 21.21 Žinios. (k.) 21.35 Kultūra. (k.) 21.38 Verslas. (k.) 21.43 Biržos naujienos. (k.) 21.45 Orai. (k.) 21.50 „Discovery“ valanda. Nepaprastos mašinos. Ateities skrydžiai. 22.50 Serialas „Kriminalinė Rusija“. „Žudikų fakultetas“. Rusija. 1 s. 23.20 Vaid. f. „Įsibrovėlis“. Rež. Markas H. Bakeris. 1996 m., JAV.

KLASIFIKUOTI SKELBIMAI
Mokslas
"Autotakas" kviečia į B kategorijos vairuotojų kursus. Greitai ir gerai išmokysime vairuoti! Moderini kompiuterių klasė, jauki aplinka. Nuolaidos! www.autotakas.lt. Vilnius, Lvovo g. 11 (Lvovo stotelė). Tel.: 8 5 2753304, 8 600 25310.

Paslaugos
Žemės kasimo darbai, statybinių krovinių, smėlio, žvyro, juodžemio vežimas. Ekskavatorių - krautuvų, sąvivarčių su kranu nuoma. Statybinių atliekų išvežimas. Tel. 8 677 67677, el.p. info@mtkinfo.lt, www. mtkinfo.lt. KOMPIUTERIŲ EKSPERTAI - PATIKIMAS KOMPIUTERIŲ SERVISAS: TAISYMAS, KOMPONENTŲ KEITIMAS, MODERNIZACIJA, PROGRAMŲ DIEGIMAS, INFORMACIJOS IŠSAUGOJIMAS. GREITAI, PROFESIONALIAI, NEBRANGIAI. ATVYKSTAME Į NAMUS. ANTAKALNIO G. 40, TEL.: 8 5 2169145, 8 677 39098.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį. Namas Klaipėdos m. 91 m2, 6 k., sklypas 50 a, 1906 m. 315 000 Lt; +370 61512528 Aruodas.lt Nr: 2-67155 Nuomojamas butas Klaipėdos m., Kauno g. 65 m2, 3 k., 3a/5, 2006 m. 1 600 Lt; +370 69883958 Aruodas.lt Nr: 4-110411 Patalpos Klaipėdos m., Minijos g. 145.21 m2, 12a/13, 2002 m. 1 200 000 Lt; +370 61273512 Aruodas.lt Nr: 3-45050
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą "15 minučių" už specialią kainą.

Perka

Gaminame įvairius skardos gaminius pagal užsakovo pateiktus matmenis: palanges, kaminų apskardinimo skardas, parapetus, kronsteinus, kitus gaminius iki 3m ilgio. Parduodame metalines stogų dangas, lietaus nuvedimo sistemas. Tel.: 8 5 2760808, 8 620 59550, UAB "Pas Vandenį".

ELEKTROS INSTALIACIJOS DARBAI. Varžų matavimas. Sertifikuoti elektrikai. Dirbame kokybiškai ir patikimai. Tel.: 8 655 38703, 8 5 2641792.

Pranešimai
Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme (Laisvės pr.79A, LT-01502 Vilnius) 2007 10 23 iškelta civilinė byla Nr.2-9977-545/2007 pagal ieškovo- UAB "Rimi Lietuva" ieškinį atsakovui UAB "Analora", kurio buveinė nurodyta - Apolinaro Juozo Povilaičio g. 12-207, Vilnius dėl 1814,68 Lt skolos, 653 Lt delspinigių, šešių proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško sprendimo įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidų (74,03 Lt žyminio mokesčio, 590 Lt advokatės išlaidų) priteisimo. Teismas viešo paskelbimo būdu įteikia atsakovui UAB "Analora" šiuos procesinius dokumentus: ieškinio nuorašą su priedais ir teismo pranešimą. Atsakovas per 14 dienų privalo pateikti teismui atsiliepimą į ieškinį. Jeigu atsakovas be pateisinamų priežasčių per nustatytą terminą nepateiks tinkamo atsiliepimo į ieškinį, teismas turi teisę priimti sprendimą už akių. Procesiniai dokumentai laikomi įteiktais pranešimo paskelbimo spaudoje dieną.

10
Parduoda

skelbimai
Siūlo darbą
PIGŪS TELEVIZORIAI: "PANASONIC" ,"SONY", "PHILIPS". Didelis pasirinkimas. Garantija. Nuo 125 Lt. Radijo aparatūros remontas. Technosala. Vilnius, Laisvės pr. 115 (už pasažo "PAS Juozapą"). Tel.: 8 5 2139417, 8 683 12345, 8 684 63079. Elektros montavimo įmonei nuolatiniam darbui reikalingi elektrikai, signalizacijos montuotojai. Vilnius. Tel.: 8 699 32710, 8 5 2347171. Besiplečiančiai gamybos įmonei UAB "Arginta", Molėtų pl. 71, reikalingi šaltkalviai, skaitantys brėžinius, programinių staklių operatoriai, pagalbiniai darbininkai. Tel. 8 5 2715273. Jau 12 metų sėkmingai dirbanti UAB "Samarina" siūlo darbą tarptautinių gabenimų vairuotojams. Labai geras ir laiku mokamas atlyginimas; nauji automobiliai; nevažiuojame į Rusiją. Tel.: 8 5 2392182, 8 614 24604. Adresas: E. Šimkūnaitės g. 10, Vilnius. SAUGOS TARNYBA EUROCASH1, UAB, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1.lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360. Įmonė, prekiaujanti šventiniais fejerverkais ir pirotechnika, gruodžio mėnesiui priims į darbą pardavėjas(us). Vilnius, tel. 8 652 24211, el.p. vilnius@raketa.lt. AB "Vilniaus kranai" siūlo įgyti BOKŠTINIO KRANO OPERATORĖS(-IAUS) kvalifikaciją (kursai trunka 3,5 mėnesio) ir baigus mokslus dirbti įmonėje. Mes siūlome geras darbo sąlygas ir visas socialines garantijas, laiku mokamą atlyginimą, patrauklų darbo užmokestį, apmokėjimą už mokslus. Dėl kursų ir darbo prašome kreiptis adresu Metalo g. 9, Vilnius, tel.: 8 687 93206, 8 687 59677, 8 5 2398810, 8 5 2395656. Automobilių švaros centrui reikalingi: automobilių plovėjai(-os), salonų valytojai(-os). Patirtis nebūtina, palankus darbo grafikas studijuojantiems, galimybė tobulėti, geras atlyginimas. Justiniškių g. 12, tel.: 8 5 2460643, 8 655 12233. Elektros montavimo įmonei reikalingas darbų vadovas. CV siųsti el.p. ramune@ use.lt. Vilnius. Tel. 8 699 32710. Autoservisui nuolatiniam darbui Vilniuje reikalingi autošaltkalviai ir kėbulininkai. Tel.: 8 5 2754009, 8 685 60710. Reikalingi korespondencijos išnešiotojai (-os) įvairiuose Vilniaus miesto mikrorajonuose. Lankstus darbo grafikas. Visos socialinės garantijos. Tel. 8 615 27139. Įmonė, užsiimanti didmenine mažmenine prekyba priima į darbą vadybininkus, vadybininkų asistentus, pardavėjus. Be patirties apmokome. Vilnius, tel.: 8 5 2457970, 8 673 17013. UAB "INTERVILŽA" siūlo gerai apmokamą darbą ekstruderio mašinistams (apmokome) Tel.: 8 5 2311829, 8 698 22326. Pigiau nebūna! Parduodamas naujos statybos 2 kambarių butas su daline apdaila, 52 kv.m, Fabijoniškėse, S.Neries g.: erdvus išplanavimas, reguliuojamas šildymas, 264 000 Lt, tel. 8 675 76855. UAB "VILGINSTA", atliekanti visus statybos darbus, priima į darbą: statybų inžinierių, plytelių klojėjus, betonuotojus, tinkuotojus, dažytojus, stalius. Tel.: 8 608 73638, 8 655 39322. Automobilių servisui Vilniuje reikalingi autošaltkalviai, pakabos, variklio remontininkai. Tel.: 8 5 2152000, 8 685 66664. Naujai įrengtam autoservisui reikalingi autošaltkalviai. Siūlome geras darbo sąlygas ir nuo darbo rezultatų priklausantį atlyginimą. Vilnius, tel.: 8 5 2788868, 8 616 54482. UAB kalėdinei prekybai priims į darbą vakarinio ir neakivaizdinio skyriaus studentus. Be patirties apmokome. Galimybė įsidarbinti nuolat. Vilnius, tel.: 8 5 2457970, 8 673 17013. Siūlome darbą teritorijos tvarkytojams (su mažąja technika) bei kiemsargiams darbui Antakalnio ir Žirmūnų seniūnijose. Tel.: 8 5 2710846, 8 604 09990. UAB "Liunetė" priims nuolatiniam darbui BETONUOTOJUS, M8RININKUS, DAILIDES. Kreiptis tel. Vilniuje: 8 5 2306419, 8 685 24846.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

UAB "Skalos statyba" reikalingi kvalifikuoti betonuotojai. Teirautis tel. 8 5 2603460 pas administratorę. "PRESTO" PARDUOTUVEI, ESANČIAI P.C. "AKROPOLIS" VILNIUJE, REIKALINGA PARDAVĖJA. SKAMBINTI TEL. 8 5 2387980. UAB "STILIAUS PROJEKTAI", užsiimanti baldų gamyba, darbui Vilniuje ieško baldų surinkėjų, montuotojų. Informacija tel. 8 655 80393. "Reval Inn" Vilniaus viešbučiui (Ukmergės g. 363) reikalingos kambarinės. Darbas pamainomis, slenkančiu grafiku. Tel. 8 5 2388000, el.p. vilnius@revalinn.com. Įmonė, užsiimanti pastatų inžinerinių sistemų priežiūra, ieško elektriko. Reikalavimai: elektrotechninis išsilavinimas, galiojanti elektrosaugos kategorija, darbo patirtis. Išsamesnės informacijos prašome teirautis tel.: 8 685 83229, 8 5 2455257. Įmonei, prekiaujančiai šventine atributika, reikialinga(-as) pardavėja(-as) PC "Gedimino 9", Vilniuje. Tel.: 8 699 27781, 8 5 2104147. Įmonei nuolatiniam darbui reikalingi vairuotojai, turintys E kategoriją. Tel. 8 655 34426. Rinkos tyrimų kompanija "ACNielsen Baltics" laikinam darbui ieško darbuotojų atlikti vartotojų apklausas Vilniuje. Atlyginimas pagal išdirbį. Apklausos atliekamos nuo 17 valandos. Tel.: 8 5 2730903, 8 699 18010. Minkštų baldų gamintoja AB "BALTICSOFA" siūlo darbą krovėjams. Kreiptis: tel. 8 610 31993; Visorių g. 20, Vilnius. El.p. office@balticsofa.com. SIŪLOME PAMAININĮ DARBĄ INDŲ PLOVĖJAI. ATLYGINIMAS – 1000 Lt (atskaičius mokesčius). SKAMBINTI TEL. 8 685 05733. Skubių siuntų vežimo įmonei Vilniuje (Graičiūno g.) reikalingi sandėlio darbuotojai. Darbas nuo 16.00 val. Kreiptis darbo dienomis 9.0018.00 val. tel. 8 698 51277 arba el.p. personalas@venipak.lt. Kavinei "Pas Erlicką" reikalinga padavėja. Maironio g. 1/9, tel.: 8 686 84455, 8 5 2127647. UAB "PRAMOGŲ PASAULIS" Vilniuje ieško aktyvių žmonių darbui "Q-zar lazerių erdvė" J.Jasisnkio 14, Vilnius. Reikalingi barmenai ir žaidimų vedantieji. Darbo grafiką galima suderinti su mokslais. CV siųsti el.p. egle@pramogupasaulis. lt, tel. 8 676 11133. Reikalingi 8 pardavimų vadybininkai. Skambinti pirm./antr./penkt.: 8.00-18.00 val. tel. Vilniuje 8 5 2709666, SMS žinutes siųsti tel. 8 614 21920, (žinutę pradėti žodžiu DARBAS). CV siųsti el.p. lux_pro@ yahoo.com. Didelė JAV kompanija ieško darbo nebijančių, turinčių automobilį, žmonių, kurie nori gerai uždirbti. Patirtis nereikalinga. Įmonė, prekiaujanti kava, arbata, darbui Vilniuje ieško pardavimų vadybininkų. CV siųsti el.p. info@cerutti.lt tel. 8 684 10446.

BALKONŲ STIKLINIMAS. Slankiojantys švediški anoduoto aliuminio profilių langai. Pertvarų, terasų montavimas. www.sistemax.lt, el.p. sistemaxlt@gmail.com. Adresas Kalvarijų g. 125 3 korpusas, 413 kab. Tel.: 8 675 66117, 8 603 81265.

Administracinio pastato A.Goštauto g. 12, Vilniuje, santechninių įrenginių priežiūrai nuolatiniam darbui reikalingas santechnikas- ūkio darbininkas. Vilnius, tel.: 8 5 2620858, 8 5 2630947 nuo 9.00 iki 16.00 val. UAB "Vilniaus Vingio Mechanika" siūlo darbą inžinieriams konstruktoriams (mechanikams), programinių staklių operatoriams, šaltkalviams- įrankininkams, tekintojams, frezuotojams, elektroerozininkams. Atlyginimas- pagal susitarimą. Adresas: Savanorių pr. 176, Vilnius. Tel.: 8 5 2392905 8 5 2392446. Vilniuje valymo paslaugų įmonei reikalingos valytojos. Tel.: 8 5 2462275, 8 655 32580. Parduotuvei "RuDuDu" Vilniaus "Akropolyje" reikalingos pardavėjos-konsultantės. CV siųsti el.p. akropolis@ rududu.lt. Valymo įmonei Vilniuje nuolatiniam darbui reikalingos valytojos. Darbas viena pamaina. Tel.: 8 682 20237, 8 699 96094, 8 5 2130908. Reikalingi žmonės ieškoti pigių, apleistų butų, kambarių, namų, sodų, žemės. Gali būti su įsiskolinimais, apleisti, įkeisti, areštuoti, degę ar su kitomis problemomis. Atlyginimas už pasiūlymą - nuo 2500 Lt ir daugiau. Tel. 8 683 88085. "Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos" kavinei skubiai reikalinga barmenė(-as)padavėja(-as), darbas pamainomis po 8 val. per dieną 5d. per savaitę. Skambinti tel. 8 611 13095.

Maitinimo įmonė Santariškėse ieško MAISTO GABENTOJŲ bei VIRTUVĖS DARBININKŲ. Darbas pamainomis. Maitiname. Tel. 8 5 2365129. Baldų gamybos ir prekybos įmonė UAB "EMIRA" Vilniuje priims į darbą STALIŲ-STAKLININKĄ, reikalavimai: darbo patirtis; KROVIKĄ-PAKUOTOJĄ, reikalavimai: be žalingų įpročių. Tel. 8 620 26606. UAB "P.Dussmann" įmonei reikalingos patalpų VALYTOJOS (-ai) nuolatiniam darbui. Darbas pilną ar pusę dienos, visos socialinės garantijos. Tel. 8 5 2339406. UAB "Girtekos logistika" sandėliuose reikalingas sandėlio tvarkytojas darbui su plovimo mašina. Darbas Minsko plente. Vilnius, tel. 8 655 51299. UAB "P.Dussmann UAB" siūlo darbą traktorininkui. Darbas Vilniuje, Savanorių prospekte. Darbo pobūdis: sniego valymas žiemos metu su įmonės technika. Kreiptis tel.: 8 5 2339406, 8 686 62455. UAB "Starjobs" siūlo darbą scenos darbininkams renginių, koncertų, sporto varžybų metu. Prašome siųsti savo CV su nuoroda "scenos darbininkas" el.p. vilnius@starjobs.lt arba kreiptis tel. 8 5 2139476.

Nekilnojamasis turtas
Skubiai pirksiu 1-3 kambarių butą Vilniuje naujame arba sename rajone, gali būti ir su įsiskolinimais, galiu atsiskaityti grynais. Tel. 8 682 00245. Skubiai ir pigiai išnuomojamas 2 kamb. butas Vilniuje, Kalvarijų g., su patogumais, šiltas. Tel. 8 679 73322.

Grožis, sveikata
Analogų nėra! G. Šičko! Šiandien vienintelis metodas, padedantis beveik 100 % atsisakyti alkoholio, tabako ir narkotikų. Aukštos klasės metodininkas Vasilij Čepelov. Vilnius. Tel.: 8 5 2620251 (nuo 10-21 val.), 8 601 95262. Organizuojami M.Norbekovo kursai nuo gruodžio 6-16 d. Kursus ves geriausia instituto dėstytoja Valentina Elezarova. Smulkesnė informacija teikiama tel. 8 655 33327, el.p. dairon77@gmail.com.

Poilsis, turizmas

www.15min.lt

Viešbutis "Vila Diemedis", Daukanto g. 11, Palanga. Iki gruožio 15 dienos, 20% nuolaida. Tel.: 8 460 52532, 8 699 88808, el.p. info@viladiemedis. lt, www.viladiemedis.lt.

UAB "Presto prekyba" reikalingas konditeris, konditerio padėjėjas, specializuotos parduotuvės pardavėja. Kreiptis: el.p. info@presto.lt, tel. 8 686 97703. AB "PIENO ŽVAIGŽDĖS" Vilniuje reikalingi krovėjai – prekių surinkėjai. Siūlome darbą didelėje ir sėkmingoje bendrovėje, priedus už darbo indėlį, draudimą visą parą. Darbas pamaininis. Patirtis nebūtina, apmokome. Tel. 8 5 2431533 (skambinti darbo dienomis 8.00-15.00 val). Naujam barui Vilniaus senamiestyje reikalingi: padavėjai, virėjai, virėjų padejėjai. Skambinti tel. 8 684 58758.

Automobiliai
Parduodamas daužtas "Peugeot 206 CC" kabrioletas. Sidabrinės spalvos, 2002 metų, 2 l variklis, benzinas, odinis salonas, sportinis vairas, borto kompiuteris ir kt. Kaina 4000 EUR. Tel. 8 699 09145.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

skelbimai
UAB "Corpus A" reikalingi KIEMSARGIAI, aplinkos teritorijos tvarkymui, ir PAGALBINIAI DARBUOTOJAI, patalpų valymui po remonto, po statybų. Pagalbiniams darbuotojams vairuotojo pažymėjimas privalumas. Kreiptis: Gabijos g. 30, Vilnius, tel.: 8 5 2490992, 8 699 92439. UAB "GEROVĖS" konservų fabrikas darbui Vilniuje ieško darbuotojo darbui sandėlyje: produkcijos rūšiavimas, pakrovimas - iškrovimas rankomis ir technika. Reikalavimai: sąžiningumas, pareigingumas, greita orentacija, lietuvių kalba žodžiu ir raštu. Zarasų g.5, Vilnius. Tel.: 8 5 2613846, 8 686 39715.

11

Tarptautinė transporto kompanija UAB "Schenker" siūlo darbą krovikams-stelažuotojams bei terminalo operatoriams. Privalumas – teisės vairuoti autopakrovėją, panašaus darbo patirtis. Siūlome geras darbo salygas, oficialiai mokamą atlyginimą, atvežimą/išvežimą į/iš darbo. Darbas pamainomis, naujame terminale už Grigiškių, Sausių k. Daugiau informacijos tel. 8 5 2642828 arba el.p. info. lt@schenker.com. Darbas jauniems, energingiems ir komunikabiliems vaikinams. Reikalavimai: geri anglų. k. įgūdžiai. Privalumas: vairuotojo pažymėjimas. Tel.: 8 5 2121349, 8 652 13322, Vilnius. CV siųsti el.p. oldtaun@aiva.lt. UAB "Autovisatos taksi" reikalingi vairuotojai dirbti su firmos ir nuosavais automobiliais. Geros darbo sąlygos. Vilnius, tel. 8 656 21191. Šaltkalviams, elektrikams, suvirintojams dujomis ir elektra, tekintojams, pagalbiniams darbininkams, tiltinio krano mašinistams, inžinieriui technologui, inžinieriui normuotojui siūlome gerai apmokamą darbą Vilniuje, suteikiame visas socialines garantijas, apmokome, suteikiame kvalifikaciją, perkvalifikuojame. Kreiptis: Švitrigailos g. 39/16, personalo skyrius. Tel.: 8 5 2692035, 8 612 79385. GYVENAMUOSIUS NAMUS ADMINISTRUOJANTI ĮMONĖ SIŪLO DARBĄ: kiemsargiams – valytojams, kiemsargiams. DARBO POBŪDIS: daugiabučių namų priskirtos teritorijos, laiptinių valymas ir nuolatinė priežiūra. Mes siūlome visas socialines garantijas ir geras darbo sąlygas. Informacija tel. 8 616 12371 darbo dienomis 8.0016.00 val. REIKALINGAS TERITORIJOS TVARKYTOJAS – KIEMSARGIS DARBUI PIRKLIŲ g., NETOLI MAXIMOS BAZĖS. GERAS ATLYGINIMAS. REIKALINGOS BIURŲ VALYTOJOS NAKTINIAM DARBUI. VILNIUS, ATEITIES g. 10. TEL. 8 5 2335372. Privatus darželis-mokykla (Lazdynuose) ieško sekretorės (iki 35 metų, kompiuteriniai įgūdžiai, lietuvių, rusų, vokiečių kalbų žinios būtinos). Tel.: 8 5 2454124, 8 617 20033. Nuolatiniam darbui komandiruotėse Norvegijoje reikalingi patyrę dažytojai, pvc dangų klojėjai, mūrininkai, plytelių klojėjai bei registruojami kitų sričių specialistai. Tel. 8 5 2159992, el.p. job@nstgroup.lt. Statybos įmonė Vilniuje siūlo gerai apmokamą darbą betonuotojams, vamzdžių klojėjams, pagalbiniams darbininkams (darbas lauke). Tel. 8 5 2729224, el.p. nijole@statovita.lt.

UAB "Starjobs" siūlo darbą kosmetikos prekių sandėlyje komplektuotojoms, prekių tiekėjams ir sandėlio darbuotojams. Prašome siųsti savo CV, su nuoroda, į kurią pareigybę kandidatuojate, el.p. vilnius@starjobs.lt arba kreiptis tel. 8 5 2139476. Statybos įmonei "AMASTA" reikalingi betonuotojai su patirtimi. Kontaktai: Erfurto g. 1, Vilnius, tel.: 8 5 2121029, 8 656 94854. UAB "Ekskomisarų biuras" Vilniuje parduotuvių bei kitų objektų apsaugai reikalingi apsaugos darbuotojai. Siūlome: atlyginimą – nuo 1150 Lt (atskaičius mokesčius), nemokamus apsaugos darbuotojų mokymo kursus, lankstų darbo grafiką, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, dirbantiems už miesto - kompensuojame degalų išlaidas. Informacija tel. 8 5 2124161, el.p. jolanta@ebiuras.lt.

Jei nori prisijungti prie sparčiai augančios komandos ir augti drauge su ja, esi atkaklus (-i), nori tobulėti, nebijai iššūkių, tu esi potencialus mūsų komandos narys.

IEŠKOME KLASIFIKUOTOS REKLAMOS ADMINISTRATORIAUS (-ĖS) VILNIUJE
Darbo pobūdis:

• • • • • • • • • • • • • • •

Klientų aptarnavimas ir informavimas; Skelbimų administravimas; Ryšių su esamais klientais palaikymas; Naujų klientų paieška; Darbo rezultatų ataskaitos ruošimas.

Reikalavimai: Darbštumas, kruopštumas, atsakingumas; Komunikabilumas; Geri darbo kompiuteriu įgūdžiai; Gera lietuvių kalba; Noras mokytis ir tobulėti; Patirtis reklamos arba administravimo srityje - privalumas.

MES SIŪLOME:
Stabilų ir laiku mokamą atlyginimą; Visas socialines garantijas; Darbą jauname ir linksmame kolektyve; Galimybę kilti karjeros laiptais.

CV ir motyvacinį laišką siųskite: e.einoryte@15min.lt, "subject" eilutėje nurodydami "CV".

12

sportas

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

"Žalgirį" pasitiks graikiška pirtis
Šiandien Kauno "Žalgiriui" ULEB Eurolygoje teks iškęsti agresyvius Arvydo Macijausko reidus.
Kauniečiai svečiuose grumsis su A.Macijausko vedamais Pirėjo "Olympiacos" krepšininkais. Šis susitikimas turėtų būti ypač intriguojantis. Lietuvos lažybų bendrovės mano, kad "Žalgirio" šansai laimėti ypač menki. "Olympiacos" koeficientas siekia 1,1, kai tuo tarpu "Žalgirio" - daugiau nei šešis kartus didesnis. Kuo mažesnis koeficientas, tuo didesnės galimybės tai komandai laimėti. Tiesa, turnyrinėje lentelėje "Olympiacos" persvara minimali. Graikai turi vos viena pergale daugiau. "Olympiacos" klubas (3 pergalės) - trečias, "Žalgiris" (2 pergalės) penktas. "Olympiacos" abu kartus nusileido išvykoje - Liublianos "Olimpijai" iš Slovėnijos ir Maskvos CSKA, tuo tarpu namuose graikai iškovojo visas tris pergales. Prieš "Olympiacos" neatsilaikė net A grupės lyderė "TAU Ceramica" iš Ispanijos. "Žalgirio" laukia labai sunkus išbandymas, nes kauniečiai šiame Eurolygos sezone nėra laimėję išvykoje. "Olympiacos" yra tikra taškų darymo mašina. Jos pelnomų taškų vidurkis yra didžiausias Eurolygoje - po 93 taškus per rungtynes. Tarp dešimties rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše yra net trys graikų ekipos žaidėjai: Arvydas Macijauskas, Lynnas Greeras ir Marcas Jacksonas. "Žalgirio" ekipa gali pasigirti kaip viena geriausiai Eurolygoje kovojanti dėl atšokančių kamuolių, bet taip pat visus varžovus lenkia ir pagal klaidas. Šiandieninis susitikimas žada ir įdomias asmenines krepšininkų dvikovas. Antras pagal rezultatyvumą Eurolygoje A.Macijauskas susitiks su visų laikų Eurolygos rezultatyviausiu žaidėju Marcusu Brownu. M.Jacksonas susigrums su buvusiu savo komandos draugu NBA klube Michaelu Bradley. "Olympiacos" vyriausiasis treneris Pinhasas Gershonas tikino, kad "Žalgiris" yra komanda, turinti daug patyrusių žaidėjų, tokių kaip M.Brownas ir Marko Popovičius. "Mūsų komanda yra gerai nusiteikusi ir gali žaisti dar geriau, ką aš ir noriu pamatyti būsimosiose rungtynėse", - pasitikėjimo prieš šiandienos rungt ynes neslėpė P.Gershonas. "Žalgirio" vyriausiasis treneris Rimantas Grigas aiškino, kad "Olympiacos" yra labai stipri komanda, ypač gerai žaidžianti namuose. "Olympiacos" labai galingai žaidžia M.Jacksonas galintis grumtis ne tik baudos aikštelėje, bet ir įmesti iš toli. Neverta net kalbėti, koks žaidėjas yra A.Macijauskas, šiuo metu esantis pakilime ir žaidžiantis krepšinį aukščiausiu lygiu. Jei sustabdysime jų greitą puolimą, laimėti turime šansų", - mano R.Grigas. Graikijoje aikštelėje jau turėtų pasirodyti Eurelijus Žukauskas. Statistika rodo, kad "Žalgiris" puolime įmeta 17 taškų mažiau nei graikai. "Olympiacos" net 11 proc. geriau meta tritaškius, tačiau "Žalgiris" atkovoja šešiais kamuoliais daugiau.

KOMANDŲ VEDLIAI
"Žalgiryje" rezultatyviausiai žaidžia DeJuanas Collinsas, įmetantis po 11,4 taško. Jis taip pat atlieka daugiausiai rezultatyvių perdavimų Eurolygoje po 5,4 per rungtynes. Geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių yra Goranas Jurakas - po 6,8 per rungtynes. "Olympiacos" daugiausiai taškų įmeta M.Jacksonas - po 19,2 taško. Jis taip pat atkovoja po 5,4 kamuolio. Dažniausiai kamuolį rezultatyviam metimui perduoda L.Greeras - po 4,3 karto.

Įsibėgėjančiam M.Brownui šiandien teks gerokai paplušėti kovojant su judriaisiais "Olympiacos" gynėjais.

Po penkių turų naudingiausias Eurolygos krepšininkas A.Macijauskas "Žalgirio" krepšininkus greičiausiai kankins agresyviais prasiveržimais. AFP/Scanpix nuotr.

"Cavaliers" patiesė absoliučius Dar viena A.Sireikos auklėtinių nesėkmė ULEB taurės turnyre lyderius
Dar vienu dvigubu dubliu - pelnė 15 taškų bei po krepšiais sugriebė 14 kamuolių - pasižymėjo Žydrūnas Ilgauskas, o lietuvio Klivlendo "Cavaliers" klubas ant menčių parklupdė absoliučius lyderius Bostono "Celtics" krepšininkus.
"Cavaliers" namuose pergalę šventė po pratęsimo 109:104. Ž.Ilgauskas per 44 žaidimo minutes dar atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 4 varžovų metimus. Sėkmingiausiai "Cavaliers" gretose žaidė LeBronas Jamesas - 38 taškai bei 13 rezultatyvių perdavimų. Per pratęsimą nugalėtojams jis pelnė 11 taškų. "Celtics" gretose išsiskyrė Ray Allenas (29 tšk.) ir Kevinas Garnettas (19 tšk.). "Cavaliers" su 9 pergalėmis

ULEB taurės krepšinio turnyre ir toliau nesėkmingai rungtyniauja I grupės turnyro autsaideris Antano Sireikos treniruojamas Kazanės "Uniks" klubas iš Rusijos.
"Uniks", kuriame dėl traumos nežaidžia Darjušas Lavrinovičius, namuose 75:80 nusileido Zgoželeco PGE Turow" komandai iš Lenkijos. "Uniks" su 1 pergalė ir 3 pralaimėjimais I grupėje užima paskutinę vietą. Ketvirtąsias pergales iškovojo D grupės lyderės Mindaugo Timinsko Valensijos "Pamesa" (Ispanija) ir Kęstučio Kemzūros treniruojama "Chimki" (Rusija) komandos. "Pamesa" krepšininkai namuose 95:77 nugalėjo Algir-

L.Jamesas nardė po "Celtics" krepšiu.

AFP/Scanpix nuotr.

ir 6 nesėkmėmis Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą, o "Celtics" su 11 pergalių ir 2 nesėkmėmis išliko absoliučiu NBA lyderiu. Po dviejų dėl kojos traumos praleistų mačų į aikštę sugrįžo Linas Kleiza. Visgi 14 lietuvio pelnytų taškų pergalei neužteko. Denverio "Nug-

gets" namuose 110:112 pralaimėjo Indianos "Pacers" krepšininkams. Starto penkete mačą pradėjęs L.Kleiza per 31 minutę dar atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį. "Nuggets" ekipoje su 9 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais Vakarų konferencijoje užima šeštąją vietą.

do Brazio treniruojamą Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) ekipą su Tomu Delininkaičiu. M.Timinskas per 19 minučių pelnė 5 taškus. T.Delininkaitis įmetė 10 taškų. "Chimki" svečiuose po pratęsimo 102:99 įveikė Vloclaveko "Anwil" iš Lenkijos. Trečiąją pergalę iškovojo F grupės turnyre pirmaujantis Maskvos "Dinamo" klubas su Robertu Javtoku. "Dinamo" svečiuose 83:76 nugalėjo Atėnų "Panellinios GS" iš Graikijos. R.Javtokas per 27 minutes pelnė 13 taškų. Antrąją pergalę H grupėje iškovojo Ramūno Butauto treniruojamas Rygos ASK (Latvija) klubas, namuose 80:60 nugalėjęs Po Ortezo "Elan Bernais" (Prancūzija) krepšininkus.

Antrąja pergale sirgalius nudžiugino ULEB taurės varžybų debiutantai "Šiaulių" krepšininkai. A grupėje žaidžiantys šiauliečiai namuose 87:72 nugalėjo autsaiderę Gilfordo "Heat" ekipą iš Anglijos. "Šiauliai" A grupėje užima ketvirtąją vietą. Penktąsias grupės turnyro rungtynes "Šiaulių" krepšininkai gruodžio 4 dieną svečiuose žais su lyderiu Badalonos "DKV Joventut" klubu iš Ispanijos. Iš viso dėl ULEB taurės kovoja 54 ekipos, suskirstytos į devynias grupes. Į atkrintamąsias ULEB taurės turnyro varžybas pateks po tris geriausias kiekvienos grupės komandas bei penkios geriausios ketvirtąsias vietas grupėse užėmusios ekipos.

Paskolino krepšininkus
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" paskolino Simą Buterlevičių ir Luką Brazdauskį kitai sostinės komandai "KM-SSK-Perlas", kuri Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) užima 9-ąją vietą. 18metis S.Buterlevičius šį sezoną žaidė septyneriose LKL rungtynėse ir vidutiniškai pelnė po 1,3 taško. 19-metis L.Brazdauskis rungtyniavo vos viename LKL mače, bet taškų nepelnė.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

sportas
sutriuškinęs Stambulo "Fenerbahce" komandą iš Turkijos. Dėl antrosios vietos grupėje kovą tęsia "Fenerbahce" (8 tšk.) ir "PSV Eindhoven" (7 tšk.) ekipos. Atkrintamosiose varžybose vietas jau užsitikrino ir prie "Manchester United" bei Londono "Arsenal" (Anglija) klubų prisijungė "Barcelona" (Ispanija), "AS Roma", minėtas Milano "Inter" (abu iš Italijos) ir "Sevilla" (Ispanija) komandos.
D.Šemberas (d.) buvo vienintelis Lietuvos futbolininkas, kuris žaidė UEFA Čempionų lygos turnyre. AFP/Scanpix nuotr.

13

D.Šembero klubo agonija tęsiasi
Lietuvos futbolininkas Deividas Šemberas ir Maskvos CSKA klubas galutinai palaidojo viltis tęsti kovas Europos futbolo taurės turnyruose.
UEFA Čempionų lygos G grupės turnyre CSKA namuose 0:1 nusileido "PSV Eindhoven" klubui iš Olandijos ir patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą. Po traumos atsigavęs D.Šemberas žaidė visas 90 minučių. Vos 1 tašką iškovojusi CSKA komanda po šios nesėkmės prarado ir teorines galimybes pakilti į trečiąją vietą grupėje. Pirmą vietą G grupėje užsitikrino Milano "Inter" (12 tšk.) klubas, savo aikštėje 3:0

"Neptūnui" BBL nesiseka
Kol kas negali savo sirgalių pergalėmis Baltijos krepšinio lygos (BBL) dešimties komandų elito divizione nudžiuginti Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai. Uostamiesčio ekipa patyrė jau septintąjį pralaimėjimą aštuntosiose reguliariojo sezono rungtynėse. "Neptūnas" svečiuose 67:89 nusileido "Valmiera" klubui. 20 taškų uostamiesčio ekipai pelnė Vaidotas Pridotkas. Antrąją pergalę iškovojusioje ir į septintąją vietą pakilusioje "Valmiera" komandoje išsiskyrė Vladimiras Stimacas (28 tšk. ir 15 atkovotų kamuolių). Turnyre pirmauja Ramūno Butauto treniruojamas Rygos ASK (7 pergalės ir 2 pralaimėjimai) klubas, lenkiantis nugalėtojo titulą ginantį Vilniaus "Lietuvos rytą" (7 pergalės ir 1 pralaimėjimas) bei "Šiaulių" (6 pergalės ir 3 pralaimėjimai) krepšininkus. Be pralaimėjimų turnyre - septynios pergalės iš eilės - žengia BBL vicečempionas Kauno "Žalgiris".

Laukia anglų pasiūlymo

Buvęs Londono "Chelsea" futbolo komandos strategas Jose Mourinho (nuotr.) pakeitė nuomonę ir pareiškė, kad vis dėlto neatmeta galimybės tapti Anglijos rinktinės vyriausiuoju treneriu. Nuo rugsėjo be darbo likęs žymusis specialistas teigė lauksiąs Anglijos Futbolo asociacijos pasiūlymų.

Puslapis parengtas pagal BNS, Infosport.lt ir "15min" inf.

Rankininkių mūšiai
Lietuvos rinktinė pergalingai pradėjo Panevėžyje vykstantį 2008 metų Europos rankinio pirmenybių pirmosios atrankos grupės turnyrą. Pirmosiose rungtynėse lietuvės 35:19 nugalėjo Islandijos ekipą. Kituose susitikimuose graikės 18:26 pralaimėjo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinei, o baltarusės 40:12 sutriuškino Izraelio ekipą. Į kitą varžybų etapą pateks trys geriausios grupės komandos.

14

pramogos
MIESTO STILEIVA

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

G.Depardieu Austrijoje rengs kulinarijos šou

Ieva, klaipėdietė studentė
Kaip apibūdintum savo rengimosi stilių? Anksčiau buvau tikra gotė, bet juoda spalva ilgainiui pabodo, todėl dabar rengiuosi ryškiai. Mėgstu vienetinius drabužius ir papuošalus, kokių kiti neturi. Kur perki drabužius? Įvairiose parduotuvėse, nevengiu užsukti ir į dėvėtų rūbų parduotuves. Ten galima rasti įdomių drabužių. Kiek kainavo šiandieninis tavo stilius? Paltas – iš močiutės spintos. Taigi nekainavo nieko. Segę už kelis litus pirkau sendaikčių turguje. Rankinę gavau dovanų iš krišnaitų. Šalį pirkau jau seniai, net nebepamenu, kiek kainavo. Džinsus apsimoviau todėl, kad šiandien labai šlapia ir tenka bristi per balas. Paprastai džinsinių kelnių nenešioju. Ar užtenka rytais 15 minučių išsiruošti? Jei nuotaika prasta – pakanka. Jei gera – norisi labiau pasipuošti, o tam reikia daugiau laiko. Koks stilius tau nepriimtinas? Jau minėjau, kad nemėgstu džinsų. Negalėčiau į gatvę išeiti ir su sportine apranga. Ar dažnai sulauki komplimentų? Nebent dėl plaukų spalvos. Persidažiau juos prieš kelis mėnesius ir esu labai patenkinta.
Kalbino A.Kripaitė, E.Jankausko nuotr.

Aktorius G.Depardieu apdovanos austrus savo kulinariniais šedevrais bei pasiūlys vyno iš savo asmeninės kolekcijos.

AFP/Scanpix nuotr.

Prancūzų kino veteranas Gerardas Depardieu nustebins savo gerbėjus kiek netikėtu amplua.
Aktorius persirengęs virėju dalyvaus viename iš prestižinių festivalių Zalcburge. W.A.Mozarto tėvynėje Austrijoje, aukščiausios klasės restorane, G.Depardieu kelias

dienas rengs kulinarijos šou. Aktorius jau turi nuosavą restoraną Paryžiuje, kuris paskatino jį domėtis vynais. Galiausiai jis ėmėsi v ynų verslo, pristatė asmeninę išskirtinio gėrimo kolekciją. Dabar jo dėmesį patraukė kulinarija. Kalbama, kad neliks nu-

skriaustas ir kitais metais vyksiantis Austrijos kino festivalis. G.Depardieu asmeniškai parengs meniu, kuris daugiausia bus sudarytas iš rinktinių patiekalų ir delikatesų. Šią nelengvą užduotį įveikti jam padės restorano "Ikarus" virėjas Ronaldas Traitle'as.

R.Traitle'as pareiškė, kad pasibaigus festivaliui jis dar visą mėnesį siūlys savo klientams G.Depardieu meniu. Idėja sudaryti meniu austrų restoranui, kaip prisipažino pats G.Depardieu, šovė jam į galvą vaidinant Vatelį, didįjį XVIII a. prancūzų kulinarą.

S.Hayek pasauliui parodė dukrelę
Holivudo aktorė Salma Hayek ir jos 2 mėnesių pirmagimė (nuotr.) dalyvavo pirmojoje savo bendroje fotosesijoje. Mažoji Valentina Paloma noriai pozavo fotografui ir ant 41-erių mamos rankų jautėsi itin ramiai. Pasak šaltinių, S.Hayek dukrelė paveldėjo mamos grožį ir yra visai nepanaši į savo tėvą verslininką Francois Henri Pinault. "Valentina Paloma stulbinamai panaši į Salmą. Ji paveldėjo mamos plaukų spalvą ir skvarbų žvilgsnį. Mergaitė bus tikras vargas vyrų galvoms. Tikiu, kad ji sudaužys daug šir-

MANO ATOSTOGOS

Nikolajaus atostogos Siesta Palerme užvaldo visus be išimties. Atsiųsk nuotrauką iš įsimintiniausių atostogų užsienyje ir trumpai ją pristatyk. Kokybišką nuotrauką su aprašymu ir savo kontaktais siųskite el.paštu: redakcija@15min.lt. Daugiau įspūdžių rasite internetiniame puslapyje www.15min.lt/atostogos.

džių", - apie mažosios Valentinos Palomos ateitį kalbėjo neprisistačiusi mergina.

KOMIKSAS

Ar patinka šiandienos komiksas? Turite naujų idėjų? Labai laukiame jūsų nuomonės: komiksas@15min.lt

Piešė J.Račinskas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

pramogos
KNYGŲ TOP 5

15

Mergaitės irgi nori puoštis
Simona Didvalytė, UAB "Oriflame kosmetika" rinkodaros vadovė

B.SCHAFER. KELIAS Į FINANSINĘ LAISVĘ
Autorius nurodys kelią į gerovę, finansinę laisvę ir saugumą, atskleis turto kaupimo paslaptis ir pateiks veiksmingų būdų, kaip pinigus panaudoti pelningai.

Kaip pralinksminti mergaites, kurios nori mėgdžioti savo mamytes ir taip pat pasipuošti per šventes?
Visų pirma, mergaitės gali lav int i savo vaizduotę ir susikurti sau papuošalus. Specialūs rink iniai papuošalams verti susideda iš įvairiausių spalvotų medinių ar plastikinių karo-

liukų, kuriuos galima suverti ir pasidaryti karolius arba apyrankę. Prieš šventinį vakarėlį leiskite mergaičiukėms pasidažyti - tai pakels joms nuotaiką, be to, jos atrodys gražiai ir žaismingai. Spindesio suteikiantis nagų lakas, žėrintis lūpų blizgis bei jaunoms mergaitės skirtas tualetinis vanduo visada pradžiugins ir subtiliai papuoš. Tokie gaminiai sudaryti iš natūralių komponentų, paprastai nagų lakas greitai nusivalo, negadina nagučių. Puošimosi ritualą užbaikite tualeti-

PRIZAI
"Oriflame" šventinės priemonės mergaitėms - šios savaitės prizas. Lūpų blizgis, žėrintis nagų lakas ir tualetinis vanduo "Starlight" suteiks spindesio ir malonų aromatą. Žaismingos vonios putos pakvies į vonią ir švelniai nupraus bei sudrėkins vaikų odelę. Laimėkite šį naują "Oriflame" aromatą - atsiųskite žinutę su tekstu "Oriflame" el.paštu grozis@15min.lt arba siųskite SMS žinutę (langelyje rašykite 15 Min Grožis, vardą, pavardę) numeriu 1351. Laimėtoją burtų keliu išrinks "Oriflame". Praeitos savaitės prizą laimėjo Janina Šemetaitė. Su laimėtoja susisieks "15min".

R.BRANSONAS. NEKALTYBĖS PRARADIMAS
Knyga apie verslo pusę, kuri neretai lieka tik tarp eilučių. Ji kviečia kartu ieškoti atsakymų į klausimus, kurie iškyla kiekvienam, priėmusiam verslą kaip savo gyvenimo iššūkį.

R.BRANSONAS. VELNIOP VISKĄ! IMK IR DARYK!
Knyga suaugusiems, parašyta kalba, suprantama ir devynmečiams. Ji patraukli visiems mėgstantiems veržlų, išraiškingą ir greitą skaitymą.

B.TRACY. TIKSLAI
Populiarus autorius tvirtina, kad kelias į gyvenimo viršūnes jau atrastas. Jis pateikia svarbiausius principus, kuriais turite vadovautis siekdami savųjų tikslų.

N.RYSEVAS. AKTYVŪS PARDAVIMAI
Autorius pateikia sėkmingų derybų taktiką ir strategiją bei smulkiai aprašo 23 įtakos oponentui darymo būdus. Tai žvilgsnis į derybas ir pardavimus iš viršaus.
("Akropolyje") pristato perkamiausias patarimų karjerai ir finansams knygas.

niu vandeniu. Dažniausiai jie turi spindinčių dalelių, todėl mergaitės ne tik saldžiai kvepės, bet ir džiaugsis vakarėlio metu žėrinčia oda. Blizgučius nuo odos leng-

vai nuplausite vaikiška dušo želė, kuri atrodo taip patraukliai, kad vaikai į vonią lipa su dideliu malonumu, nes tuo metu galima ne tik praustis, bet ir žaisti.

"15min" pertrauka
ANEKDOTAS
Iš restorano išeina gerokai įkaušęs vaikinukas ir pradeda grabalioti stovinčių automobilių stogus. Prisistato apsauginis: - Ką čia darai? - Savo mašinos ieškau. - Tai ko stogus graibai? - Mano mašina su švyturėliais. anekdotai@15min.lt

"15MIN" POLIGONAS

SUDOKU

MANO AUGINTINIS

I S M M E G P Z A

Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides giminingas duotosioms (jei yra raidė "u", galima ir "ū", "ų", jei yra "s", galima ir "š" ir pan.) Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami. (pvz.: jei "geras", tai "geresnis", "geriausias" jau negali būti). Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk vokiečių firmos „Ravensburger“ 540 plastikinių detalių dėlionę-gaublį.

2 9 4 6 4 9 1 7 8

9 7 3 3 6
?

3

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. 3. Vardas - Barta (Bugė, Begėdė). Amžius - 3 metai. Veislė - Labradorė retriverė. Pomėgiai - atlikti žadintuvo funkciją, vartytis ant nugaros išvertus pilvą, žaisti su šuniukais, kamuoliukais, slapta užsilipti ant lovos. Nemėgsta - lojančių šunų. Gyvenamoji vieta - Palemonas, Kaunas. Šeimininkė - Giedrė. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 4. 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. Lengvas

2 6 1 5 4 5 5 3 4 4 8 2 7
Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės S.Cveigo knygą "Dvidešimt keturios valandos iš moters gyvenimo". Vakar ją laimėjo Arūnas Varačinskas (atsiimti "Vagos" knygyne, PC "Gedimino 9", Vilniuje).

Savaitės laimėtojas bus išrinktas penktadienį burtų keliu.

Dešimt geriausių S.Cveigo novelių

horoskopai
AVINAS. Šiandien palanku laikyti egzaminus, pasitobulinti trumpalaikiuose kursuose, pasivaržyti konkurse. Po pietų galbūt gausite svarbios informacijos. JAUTIS. Nusiteikite ramiai veiklai. Šiandien pagaliau turėtų išnykti įtampa, baimės, pats metas išbristi iš chaoso - nudirbkite atidėtus darbus, skirkite dėmesio kūnui. DVYNIAI. Šiandien jums pasiekiamos bet kokios aukštumos, jei tik įdėsite pakankamai pastangų. Imkitės išvynioti problemų kamuolį, ieškokite sprendimų. VĖŽYS. Šią dieną asmeniniame gyvenime greičiausiai ryšitės aukoms, kad sugrįžtų stabilumas. Su laiku partneris tikrai įvertins jūsų pastangas ir bus dėkingas. LIŪTAS. Plėskite pažinčių ratą, ieškokite naudingų kontaktų ar tarpininkų. Prireikus, nepasidrovėkite kreiptis į giminaičius ar draugus. Šiandien labai palanki diena mokymuisi. MERGELĖ. Skirkite dėmesio būsto reikalams, karjerai. Labai padėtų draugų protekcijos, tik venkite skubotų veiksmų, karštakošiškumo. Vienišieji gali sutikti savo antrąją pusę. SVARSTYKLĖS. Priimkite dėmesio vertą pasiūlymą, nesidairydamas į praeitį, ypač jei prisiminimai susiję su nuoskaudomis. Tačiau visus veiksmus deramai apgalvokite. SKORPIONAS. Tinkama diena imtis kultūrinių, meninių ar socialinių projektų, lengvai pavyks rasti rėmėjų, gal net užsienyje. Seksis finansiniai reikalai. ŠAULYS. Atitrūkite nuo rūpesčių ir nepabaigiamų darbų. Galvą gerai pravėdina filmai, knygos arba nuoširdūs pokalbiai, pasisėdėjimai su artimais draugais.
15 kg

lapkričio 29 dienai
OŽIARAGIS. Turite daug šansų užmegzti aistringą ryšį ar atnaujinti nutrūkusius ryšius su mylimu žmogumi. Drąsiai leiskitės į nuotykius, kuo prasmingiau išnaudokite laisvalaikį. VANDENIS. Prieš akis veriasi galimybės, tereikia mokėti jomis pasinaudoti. Ilgai nesvarstykite - tokių progų gali greit nebepasitaikyti. Norėsis imtis iniciatyvos ir meilės srityje. ŽUVYS. Diena itin tinkama informacijai kaupti. Jei kas nors norėtų pasidalyti patirtimi, atidžiai išklausykite. Žodžiu, klokite tvirtus pamatus įvairiose srityse.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

16

pramogos
Japonai sukūrė robotą, kurį pavadino Dvidešimt Pirmuoju (Twendy-One). Tai nauja ankstesnio technologijų stebuklo "Wendy" versija.
Pristatymo metu baltų perlų spalvos robotas, sveriantis 111 kg, padėjo žmogui atsikelti iš lovos, draugiškai pasikalbėjo su juo ir mikliai padėjo pasigaminti pusryčius. Dvidešimt Pirmasis labai lankstus ir reaguoja į žmogaus prisilietimą. Jo rankos ir pirštai minkšti, bet pakankamai stiprūs, kad išlaikytų žmogų, kai šis keliasi iš lovos. "Tai pirmasis pasaulyje robotas, turintis tokią galingą integra-

2007 lapkričio 29 d., ketvirtadienis

T.Cruise'as - jaunos aktorės pinklėse
Holivudo aktoriui Tomui Cruise’ui teko pasiaiškinti savo mylimai žmonai Katie Holmes nemalonia tema.
Karjerą pradedanti ir dar niekam nežinoma aktorė Tiffany Dupont pareiškė, kad mylėjosi su K.Holmes vedusia garsenybe. Mergina pasakojo, kad permiegojo su Holivudo žvaigžde tikėdamasi, jog toks žingsnis padės jos, kaip aktorės, karjerai. "Noriu papasakoti mažytę savo paslaptį, kurią slėpti daugiau nebeturiu jokio tikslo. Visai neseniai permiegojau su Tomu Cruise'u. Pasitaikius progai tiesiog pasiūliau jam save tikėdamasi, jog tai padės mano karjerai", - pareiškė 26erių T.Dupont, žiūrovams pažįstama tik iš kelių televizijos serialų. T.Dupont netgi pasiūlė vienam amerikiečių bulvariniam leidiniui atlikti slaptą tyrimą. "Jis tikrai neprisipažins, bet

Robotas - slaugytojas
cijos sistemą", - sakė profesorius Shigeki Sugano, vadovavęs roboto kūrimo projektui, kuris užtruko 7 metus ir kainavo kelis mln. JAV dolerių. Sh.Sugano tikisi iki 2015 metų sukurti prekybai skirtą roboto modelį, kuris padėtų vyresnio amžiaus žmonėms ir galbūt dirbtų biuruose. Jis kainuotų apie 470 tūkst. litų. O kol kas vyksta Dvidešimt Pirmojo tobulinimo darbai. Mat baterijų energijos robotui užtenka tik 15 minučių gyvenimo.

1,5 metro ūgio robotas gali padėti žmogui atsikelti iš lovos, pagaminti skrudintų riekelių. AFP/Scanpix nuotr.

T.Cruise'as turės pasiaiškinti žmonai K.Holmes dėl aktorės T.Dupont pareiškimo, esą ji miegojo su vedusiu ir dukrelę auginančiu vyru. AFP/Scanpix.nuotr.

kad tuo įsitikintumėte, galite atlikti kokią nors slaptą operaciją", - teigė ji. 45-erių T.Cruise'as tokių jaunos aktorės pareiškimų nekomentavo. "Aš laimingai gyvenu su sa-

vo žmona Katie Holmes. Mes auginame dukrelę Suri. Tokių absurdiškų pareiškimų aš nekomentuosiu", - kategoriškai pareiškė T.Cruise'as.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.