07 10 10

Klaipėda
ŠIANDIEN
Sulčių spaudėjams skurdus ruoduo

ISSN 1822-5330.

Numeris 185 (267).

2007 m. spalio 10 d., tečiadienis

Tiražas 100 000

"Žaliųjų bangų" Klaipėdos vairuotojams teks palaukti
Uostamiestyje užsimota sukurti centralizuotą miesto gatvių šviesoforų valdymo sistemą, kokia šiuo metu kuriama sostinėje.
"Miesto gatvėse kartais būna unikalių situacijų - važiuoji ir atrodo lyg specialiai ties perėja užsidega raudona šviesa", - stebėjosi "15min" kalbintas vairuotojas Giedrius. Tokiai nuomonei pritarė ir Klaipėdos tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis. "Kada mieste baigsis ta "raudonoji banga"? Savaitgalį važiuodamas Pilies gatve, vis turėdavau stabtelti, nes užsidegdavo raudona. Gal kokia sutartis su degalinėmis pasirašyta?" - pusiau juokais pusiau rimtai sakė V.Plečkaitis. Vakar savivaldybės darbuotojams buvo pristatytas naujas centralizuotos šviesoforų valdymo sistemos variantas. Pirmoji pasiūlyta sistema, kainavusi per penkis milijonus litų, valdininkams pasirodė per brangi. Pigesnį variantą klaipėdiečiams pasiūlė bendrovė iš Vokietijos, kurios šviesoforai jau stovi mieste. Anot V.Plečkaičio, uostamiestyje jau pribrendo laikas diegti tokią sistemą. Paskaičiuota, kad taip būtų galima beveik trisdešimčia procentų padidinti gatvių "pralaidumą". "Tokia sistema svarbi ir ekologine prasme - automobiliai trumpiau stovėtų prie šviesoforų, išskirtų mažiau teršalų", - pastebėjo V.Plečkaitis. Nukelta į 3 psl.

2 psl.
Prie orkestro prisijungs garsūs solistai 4 psl. Paroda apie aklųjų kasdienybę

4 psl.
Kauno centre benamių šokiai 5 psl.

ORAI
Šiandien Klaipėdoje
dieną 12 °C naktį 8 °C

Vėjas vakarų krypčių, 5-10 m/s.

2 psl.
Kol kas atnaujinti ne visi uostamiesčio šviesoforai - dalis jų stovi jau kelis dešimtmečius. E.Jankausko nuotr.

2

Klaipėda

2007 spalio 10 d., trečiadienis

Sulčių spaudėjams - skurdus ruduo
Gina Kubiliūtė
g.kubiliute@15min.lt

Eilės prie sulčių spaudimo mašinų šį rudenį kur kas mažesnės nei ankstesniais metais. Be to, norintiems iš savo užauginto derliaus išspausti gaivinančio gėrimo, tenka mokėti brangiau.
Užsukus į Klaipėdos užmiestyje Jakų kaime esančią Edmundos ir Zigmo Šiemų sodybą, čia virė darbas. Aplink su vaisiais ir įvairia tara stoviniavo keli žmonės, o šeimininkai darbavosi prie sulčiaspaudės. Vieni buvo atsivežę svarainių, kiti - obuolių. Šeimininkai ir "15min" žurnalistei įpylė ką tik išspaustų geltonų svarainių sulčių. Rūgštis sutraukė burną, bet, anot Edmundos, vitaminų dozė geriant šias sultis - garantuota. Saldžiarūgštės obuolių sultys

buvo žymiai malonesnės gomuriui. Pati Šiemų šeima šiemet išsispaudė jau apie šimtą litrų sulčių, kurias jie geria ištisus metus. Tačiau ne visi šiemet gali pasidžiaugti tokiu geru obuolių derliumi kaip Šiemos. "Nuo vieno medžio net kelis maišus obuolių pririnkome. Mūsų sode derlius buvo nemenkas. Tačiau kitur - labai skurdus. Šį rudenį labai sumažėjo klientų", - pasakojo E.Šiemienė. Anot pašnekovės, Klaipėdos regione daugelis skundžiasi, kad šiemet dėl prastų orų obuoliai išvis neužderėjo. Todėl nėra iš ko ir sulčių spausti. Tačiau šiuos vaisius kompensuoja iš morkų spaudžiamos sultys. Be to, norintys gali išsispausti gaivinančio gėrimo iš vynuogių ar moliūgų. Šiemet Šiemų sodyboje už litrą išspaustų sulčių imama 40 centų. Anksčiau reikėdavo mokėti dešimčia centų ma-

žiau. Pabrangimui įtakos turėjo kilstelėjusios elektros kainos. Anot Šiemų, vien iš sulčių spaudimo neįmanoma pragyventi. Tai tik papildomos pajamos, o gyvenimui jie užsidirbantys iš ūkininkavimo. Sulčių spaudimo paslaugos svarsto atsisakyti Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos sodininkas Valdas Bernotas. Čia spaudžiami obuoliai iš kolegijai priklausančio 7,5 hektaro ploto sertifikatą turinčio ekologiško sodo. "Neapsimoka spausti sulčių - kiek už elektrą reikia pakloti, o dar mokesčiai įvairiausi. Mums geriau obuolius tiesiog parduoti", - pasakojo V.Bernotas. Anot vyriškio, šiemet obuolių derlius buvo ypač mažas, todėl ir sulčių jie išspaudė nedaug. "Kai obelys žydėjo, temperatūra nukrito iki pusantro laipsnio šalčio. Todėl daug medžių šiemet tušti", sakė sodininkas.

Klaipėdiečiai spaudžia sultis ne tik iš populiariųjų vaisių, bet ir iš daržovių - morkų, moliūgų. E.Jankausko nuotr.

Kolegijoje brango ne tik sulčių spaudimas, bet ir patys obuoliai. Anksčiau 1 litro

sulčių spaudimas kainavo litą, šiemet - pusantro. Jei pernai obuolių kilogramą iš ko-

legijos sodo buvo galima įsigyti už 50 centų, tai šį rudenį - už 2-3 litus.

Apskųstas Palangos savivaldybės administratorius V.Kuznecovas
Jurgita Andriejauskaitė
j.andriejauskaite@15min.lt

Sunerimę, kad Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas viršijo savo įgaliojimus, šeši

miesto tarybos nariai kreipėsi net į keletą institucijų. Abejonių sukėlė tai, kad rugsėjo pabaigoje direktorius savo parašu patvirtino didesnio, nei turėjo būti, Šventojoje esančio žemės sklypo ribas. Šventosios gyvenvietės detalusis planas numato, kad sklypas Kopų gatvėje gali būti 0,6 ha. Nežiūrint į tai, V.Kuznecovas patvirtino žymiai didesnį žemės sklypo plotą - 1,06 ha. Pasak tarybos narių, direktorius viršijo įgaliojimus, nes prie sklypo prijungė 0,4 ha laisvos ir neužstatytos valstybinės žemės, kurioje šiuo metu yra laikini statiniai - poilsio nameliai. Šio žemės gabalėlio vertė, anot tarybos narių, šiuo metu siekia apie 3 milijonus litų. Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje, Palangos prokurorės, Valstybės kontrolierės bei Seimo antikorupcijos

komisijos jie paprašė apginti viešąjį interesą. V.Kuznecovas "15min" teigė, kad apie tarybos narių sprendimą jį apskųsti sužinojo tik iš žurnalistų. "Buvo padaryta klaida. Apie tai sužinojau penktadienį iš visai pašalinių žmonių. Iškart sustabdžiau šio įsakymo galiojimą. Kai paskambinau į apskrities administraciją jie man padėkojo, kad pranešiau", - kalbėjo direktorius. Anot V.Kuznecovo, pas jį atkeliavęs raštas jau buvo suderintas daugybėje institucijų. "Tas raštas perėjo per daug rankų ir niekas nepastebėjo. Aš net nesuabejojau jo tinkamumu. Per dieną tokių raštų kartais peržiūriu apie du šimtus", aiškino direktorius. Administracijos vadovas paaiškino, kad sustabdytas raštas bus dar kartą patikrintas ir panaikintas arba pataisytas.

ruduo
Šiandien Lietuvoje debesų daugės. Antroje dienos pusėje vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, truputį palis. Vėjas vakarų krypčių, 5-10 m/s, pajūryje iki 13 m/s. Temperatūra 7-12° C. Klaipėdoje be lietaus, temperatūra 9-11° C.

orai

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Utena +10° C +10° C +10° C +10° C +10° C +10° C

Spalio
trečiadienis

Šiandien
Varduvininkai: Butautė, Danielius, Germanas, Pranciškus. Dienos info: saulė teka 07:37, leidžiasi 18:34, dienos ilgumas 10:57. Delčia. Pasaulinė psichikos sveikatos diena.

Giedra

10

Mažai debesuota

Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +27° C +14° C +16° C +16° C +7° C +27° C +16° C +8° C
Oslas Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva +9° C +16° C
Lietus Trumpalaikis lietus

Artimiausiomis dienomis Klaipėdoje
Rytoj
Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
N.Radevič nuotr.

Briuselis

+15° C +10° C +23° C +10° C +9° C +14° C
Sniegas Šlapdriba Lietus su perkūnija

Poryt
+4° C +8° C

Užporyt
-1° C +5° C

Dublinas Helsinkis Lisabona Londonas Maskva

+3° C +7° C

2007 spalio 10 d., trečiadienis

Klaipėda
BALSAS

3

"Žaliųjų bangų" teks palaukti
Aurelija Kripaitė
a.kripaite@15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Šiuo metu mieste jau yra sukurtos kelios šviesoforų, kuriose veikia vadinamoji žalioji banga (kitaip - "žaliasis koridorius"), linijos. Jei vairuotojas tokioje linijoje važiuoja leistinu greičiu, pervažiavęs vieną sankryžą, kurioje degė žalia spalva, tokios pat šviesoforo spalvos jis bus pasitinkamas ir kitose sankryžose. Tokios "žalios bangos" veikia Jūrininkų prospekte, Smiltelės gatvėje ir H.Manto gatvės atkarpoje. Anot Vokietijos kompanijos, pristačiusios sistemą, vadovo Rainerio Jileko, ją įdiegus, policininkus gatvėse gali atstoti detektoriai šviesoforuose, kurie fi ksuoja automobilių srautus ir automatiškai reguliuoja eismą. Visi šviesoforai į vieną sistemą būtų sujungti kabeliais ir telefono linijomis. Problemiškiausiose gatvių sankryžose galėtų veikti ir kameros, kurios fi ksuotų judėjimą gatvėse. Be to, jos pagelbėtų parei-

gūnams operatyviau sužinoti apie avarijas. Valdininkai pripažino, kad dabar magistralinėse miesto gatvėse įvykstančios avarijos prilygsta tragedijoms, nes kuriam laikui paralyžiuojamas eismas. Naujoji sistema būtų suprogramuota taip, kad veiktų piko valandomis - vakare ir ryte. Tačiau prieš imantis naujovių reikėtų atnaujinti dalį dar sovietmečiu pastatytų šviesoforų, kurių Klaipėdoje yra apie 30 procentų. "Didžioji dalis senųjų šviesoforų stovi Taikos prospekte, pietinėje miesto dalyje", - sakė bendrovės "Sankryža" inžinierius Apolinaras Baškevičius. Kol Klaipėdoje tik svarstoma apie koordinuotos šviesoforų sistemos sukūrimą ir laukiama bendrovių pasiūlymų, Vilniuje jau kitąmet ketinama ją įdiegti. "Tokia sistema ne tik padidintų gatvių "pralaidumą", bet ir galėtų suteikti prioritetą viešajam transportui, užtikrinti saugumą gatvėse", - vardijo Vilniaus savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vedėjas Vidutis Cemnolonskis. Sostinėje apie tokį projektą buvo svarstoma nuo 1995-ųjų. Tačiau dėl lėšų stygiaus įgyvendinimas būdavo vis atidedamas.

Ar efektyviai Klaipėdoje veikia šviesoforai?

Matas, klaipėdietis
Šviesoforai uostamiestyje galėtų veikti ir efektyviau. Jie turėtų veikti darbo valandomis. Piko metu, vengiant automobilių spūsčių, reikėtų, kad sankryžose eismą reguliuotų pareigūnas.

Vokietijos kompanija (jos vadovas R. Jilekas - kairėje), pristačiusi koordinuotą šviesoforų valdymo sistemą, jas kūrė ir kitiems Europos miestams. E.Jankausko nuotr.

Laura, dizainerė
Nemanau, kad šviesoforai mieste veikia blogai. Keisti nieko nereikėtų, nebent pastatyti dar daugiau šviesoforų prie mokyklų, vaikų darželių.

Vilniaus gatvėse šviesoforų centralizuoto valdymo sistemą kurs kelios konkursą laimėjusios kompanijos. "Ketiname įrengti videokameras, švieslentes vairuotojams, kur

būtų skelbiama vairuotojams svarbi informacija", - pridūrė V.Cemnolonskis. Įgyvendinant projektą, kuriam pinigų Vilniaus savivaldybė skolinosi, ketinama pakeisti ir apie 60

sovietmečiu statytų šviesoforų. Šiuo metu Vilniuje yra tik keli ruožai, kuriuose veikia "žaliosios bangos". Suomių ir švedų kompanijų jos sukurtos prieš kelis dešimtmečius.

MANO MIESTAS
Viena romantiškiausių uostamiesčio vietų – Klaipėdos molas. Donato P. nuotr.

Klaipėdoje - mažiau nusikaltimų
Klaipėdos mieste šiemet užfiksuota mažiau nusikaltimų bei gaisrų nei ankstesniais metais. Kaip skelbia Statistikos departamentas, šiemet sausio-rugpjūčio mėnesiais nusikalstamumas mieste sumažėjo 3,1 procento. Užregistruotos 50 467 nusikalstamos veikos. Tačiau ši tendencija neprilygsta šalies rodik liui nusikalstamumas Lietuvoje mažėjo 11 procentų. Šiemet mieste užfiksuota 370 gaisrų mažiau, nei pernai iš viso 774. Tačiau uostamiestyje per šiuos metus padaugėjo bedarbių. Nedarbo lygis mieste siekia 3,2 procento. Į Darbo biržą kreipėsi 619 daugiau bedarbių nei pernai tuo pat metu. Mieste šiemet gimė 212 kūdikių daugiau nei pernai. Mažylius sūpuoja 2262 mamos.

Remigijus, direktorius
Man rodos šviesoforai Klaipėdoje veikia pakankamai gerai. Tiesa, reikėtų pareguliuoti sankryžą prie „Signalo“ - gal pridėti papildomų juostų, o gal piko metu pastatyti eismo reguliuotoją.
Kalbino ir fotografavo E.Jankauskas

Mums įdomu, kokią jūs matote Klaipėdą. Turite puikią savo miesto nuotrauką? Siųskite ją el. pašto adresu klaipėda@15min.lt

NELAIMĖS
Sumušė norvegus
Į Klaipėdos universitetinę ligoninę dėl sumušimo kreipėsi norvegų pora. Sutuoktiniai medikams aiškino, kad nepažįstami žmonės juos sumušė prie Laukininkų gatvėje esančio naktinio klubo. Jiems nustatyti nežymūs sumušimai. Gydytis žaizdų bei sunkių pagirių uostamiesčio svečiai buvo išleisti namo.

Apvogė tyrimų centrą
Savaitės pradžioje pastebėta, kad Taikos prospekte esančiose Jūrinių tyrimų centro patalpose išdaužtas lango stiklas. Iš centro dingo įvairi technika bei šildymo įranga.

Rastas sudegęs vyras
Prie Liepų gatvės 54 namo esančioje apleistoje elektros skydinėje rasti žmogaus palaikai. Vyriškio kūnas buvo visiškai sudegęs. Įvykį tiria uostamiesčio policija.

4

Klaipėda
KLUBAI

2007 spalio 10 d., trečiadienis

ŠIANDIEN
Džiazo klubas "Kurpiai" (Kurpių g. 1a) 21.30 val.koncertuos ansamblis "Bugs band". "Pramogų bankas" (Turgaus g.1/Teatro a.9) 22 val. vakarėlis "Relax smūgis". "El Calor" (Kepėjų g. 10) 22 val. vakarėlis "Let's get loud".

Paroda apie aklųjų kasdienybę

KONCERTAS

D.Žiemelienė demonstruoja "kalbantį" laikrodį.

E.Jankausko nuotr.

Parodoje galima apžiūrėti neregių naudojamų daiktų.

Jurgita Andriejauskaitė
j.andriejauskaite@15min.lt

Koncertų salė (Šaulių g. 36) 18 val. festivalio „Permainų muzika“ videoklubas „Osvaldas Balakauskas. Muzikos keliautojas“.

Lietuvos aklieji ir silpnaregiai jau pradėjo minėti Baltosios lazdelės dieną.
Nors ši diena pasaulyje bus

minima spalio 15-ąją, tai yra - ateinantį pirmadienį, vakar šia proga Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos skyriuje atidaryta paroda ir pristatyta nauja knyga. "Norime supažindinti žmones su neregių naudojamomis priemonėmis - "kalbančiais" rankiniais laikrodžiais, žadintuvais, specialiomis siu-

vimo adatomis, šachmatais, šaškėmis, lupomis, su kuriomis skaito silpnaregiai", - pasakojo skyriaus vedėja Daiva Žiemelienė. Šią parodą ketinama vežti ir į Klaipėdos rajono miestelius, su eksponatais supažindinti jų gyventojus. "Mums skambina iš mokyklų. Labai domisi, nori ateiti pažiūrėti moks-

leivių klasės. Neregio gyvenimas labai atskirtas, o mes stengiamės parodyti, kaip gyvena tokie žmonės", - kalbėjo D.Žiemelienė. Aklieji savo kasdienybėje naudoja ir "kalbančias" svarstykles, kūno termometrus bei kitas priemones. Jas neįgaliesiems nemokamai parūpina Klaipėdos techninės pagalbos

neįgaliesiems centras. Vakar bibliotekoje buvo pristatyta ir nauja neregio Alvydo Valentos parašyta knyga "Aklumas istorijoje ir šiandienos pasaulyje". Šis rašytojas taip pat yra parašęs knygą "Noriu būti gyvenimo dalininkas". Neregiai su savivaldybės bei kitų institucijų atstovais diskutavo apie savo problemas bei teises.

PARODOS

Prie kamerinio orkestro prisijungs garsūs solistai
Rytoj festivalyje "Permainų muzika" su Klaipėdos kameriniu orkestru koncertuos net keturi garsūs solistai - Petras Geniušas (fortepijonas), Robertas Beinaris (obojus), Igoris Kramarevas (trimitas) ir Gediminas Kviklys (klavesinas).
Koncertui diriguos Nacionalinės premijos laureatas Robertas Šervenikas, skambės kritikos įvertinta ir klausytojų pamėgta Baltijos šalių - Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos - kompozitorių muzika. Petras Geniušas, kelių tarptautinių konkursų ir Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dažnai pasirodo Klaipėdos koncertų salėje. Uostamiesčio publika jaučia dideles simpatijas šiam atlikėjui. Plataus atgarsio sulaukė paskutinis jo duetas su sūnumi pianistu Luku. Šįkart specialiai festivaliui "Permainų muzika" P.Geniušas rengia efektingą žymaus lenkų kompozitoriaus Henryko Mikolajaus Góreckio "Harpsichord Concerto". R.Beinaris pelnytai laikomas vienu geriausių ir aktyviausių Lietuvos obojininkų. Klasicistinio skambesio grožiu kerintį Osvaldo Balakausko koncertą obojui, klavesinui ir styginiams jis jau ne kartą atliko festivaliuose Ukrainoje ir Lietuvoje. Klavesino partiją O.Balakausko kūrinyje skambins Gediminas Kviklys, ištikimas baroko ir šiuolaikinės muzikos puoselėtojas. R.Beinaris su orkestru dar pagros klaipėdietės kompozi-

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Daržų g. 10/Bažnyčių g. 4) iki spalio 25 d. Fotoparoda "Poliarinis Uralas: tundros ir kalnų takais". iki spalio 13d. pinhole fotografijų paroda „Šviesraščiai“. Koncertų salė (Šaulių g. 36) Vyto Karaciejaus fotografijų paroda „Būties miražai“. Klaipėdos fotografijos galerija (Tomo g. 7) A.Rutkausko fotoparoda "Sava erdvė – Klaipėdos g. 14".

Klaipėdos kamerinis orkestras rytdienai paruošė programą su keturiais garsiais solistais. Koncertų salės nuotr.

torės Loretos Narvilaitės kūrinį "Pragydo vėjas", inspiruotą kubistinio daugiabučio erdvėje amžinybės dimensiją atve-

riančio Sigito Gedos eilėraščio. I.Kramarevas ir orkestrantai, pasiskirstę į du styginių kvartetus, pagros nuostabią Onutės

Narbutaitės "Melodiją". Klaipėdos kamerinio orkestro ir keturių solistų koncertas rytoj, 18 val.

Š.Nako instaliacijoje - įvairių žanrų lydinys
Dailės parodų rūmai (Aukštoji g. 3) Paroda "Dailė architektūroje".

ATPAŽINK SAVE

Rytoj Klaipėdos dailės parodų rūmuose pristatoma Šarūno Nako multimedijos instaliacija "Evangelija pagal kalvį Ignotą".
Š.Nakas - kompozitorius, eseistas, dirigentas, performistas, videomenininkas, muzikos festivalių rengėjas, pirmojo šiuolaikinės muzikos vadovėlio ir radijo programų autorius. Kūrėjas yra sukaupęs dviejų dešimtmečių patirtį kuriant bei pristatant multimedijos projektus ir bendradarbiaujant su įvairių sričių menininkais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dėl aktualių temų bei netikėto jų traktavimo Š.Nakas sulaukia populiarumo parodų bei koncertų salėse bei skatina tarpdisciplininių meno projektų atsiradimą. Klaipėdos dailės parodų rūmuose pirmą kartą pristatoma multimedijos instaliacija "Evangelija pagal kalvį Ignotą" jungia vaizdo, garso

KITI RENGINIAI

Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyrius (J.Janonio g. 9) 15 val. režisierės A.Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas apie rašytoją R.Granauską “Raudonu ant balto”.

Š.Nakas pažįstamas ir parodų, ir koncertų salių lankytojams.

bei tekstinę informaciją - koncerto, kino seanso, televizijos laidos bei paskaitos žanrai sulydomi į vientisą informacinį srautą, vienais atvejais - kiekiu ir intensyvumu - prime-

nanti internetą, kitais - didingų apeigų ramybę ir tariamą sakralumą. Instaliacija pristatoma rytoj - 18 val. Ją peržiūrėti bus galima iki lapkričio 4 d.

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į knygyną (Taikos pr. 61, Klaipėda, AKROPOLIS) pasiimti "Baltų lankų" knygyno įsteigto prizo - L.Coheno knygos "Žavūs nevykėliai". Prizą turite atsiimti per dvi dienas. Atsiimdami turėkite su savimi laikraštį.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

miestai

5

Kauno centre - benamių šokiai
Raimonda Mikalčiūtė
r.mikalciute@15min.lt

Kauno Laisvės alėjoje besisukiojantys benamiai visai suįžūlėjo. Prie legendinės parduotuvės "Merkurijus" kasdien sėdiniuojantys asocialūs asmenys šią savaitę čia surengė tikrą šou.
Nuo pastato išorėje esančios elektros skydinės atsivedę laidą, užvakar pavakarę trys benamiai įsijungė radiją. Kol vienas jų klausėsi muzikos ir "ilsėjosi" pastato kampe įsirengtame "būste", kiti du ėmė demonstruoti savo šokėjų sugebėjimus. Vieną jų, nuo šokių smarkiai įšilusį ir išsirengusį iki pusės, teko tramdyti policininkams. Juos iškvietė reginio pašiurpinti praeiviai. Centro policijos komisariato budėtojų teigimu, sulaikytasis 25-30 metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras teisinosi, kad išsirengė, nes šokant breiką jam pasidarė karšta. Šį "pasirodymą" nufotografavęs kaunietis Tomas pasakojo, kad po savo "šokio" benamiai iš susibūrusių žmonių ėmė prašyti pinigų. Pasak jauno vyro, "breikeris" tikrai buvo apsvaigęs: "Jei ne nuo alkoholio, tai gal narkotikų. Bet iš jo veido matė-

"15min" skaitytojo nuotraukose užfiksuotos benamių linksmybės šalia legendinio "Merkurijaus", Kauno Laisvės alėjoje.

Tomo Žilinsko nuotr.

si, kad jis neblaivus". "Merkurijuje" veikiančio prekybos centro "Maxima" vadybininkė Akvilė tikino, kad pašonėje įsikūrusius valkatas centro apsaugos darbuotojai kasdien išvaiko. Tačiau nepraėjus nė valandai, benamiai vėl sugrįžta. Vadybininkės nuomone, dėl to iš dalies kalti patys praeiviai: "Nežinau, ar norėdami pasijuokti, ar iš geros širdies, žmonės jiems nuperka maisto, kai kurie šelpia ir pinigais.

Tai ko jiems čia nebūti." Šie benamiai gerai pažįstami ir kitų Laisvės alėjoje įsikūrusių viešojo maitinimo įstaigų bei parduotuvių darbuotojams. "Prie "Merkurijaus" jie būna nuolat. Gerai, kad iki mūsų nebeateina", - prasitarė restorano "Metropolis" administratorė Laura. Jos kolega, vadybininkas Reinoldas Godelis antrino, kad anksčiau ne kartą teko kvies-

tis policiją, kad pareigūnai išsigabentų į restoraną ateinančius klientus "pasitikdavusius" benamius. "Manau, jais turėtų pasirūpinti savivaldybė. Reikia jiems surasti namus, kad nesitrainiotų centre, nes dabar kenčia bendras Laisvės alėjos vaizdas. O čia juk lankosi turistai, miesto svečiai", - įsitikinęs "Metropolio" atstovas. Kauno miesto savivaldybės Socialinių reikalų departa-

mento direktorius Gediminas Jankus neslėpė, kad valdininkai neturi galimybių "išvalyti" miesto nuo benamių. "Įstatymai mums suriša rankas. Tegalime juos tik nugabenti į nakvynės namus, apiprausti, išnaikinti gyvius, kurių jie turi, perrišti žaizdas. Tačiau prievarta laikyti, neturime teisės, todėl ne ilgiau nei po paros jie vėl grįžta į ten, iš kur buvo paimti", - apgailestavo savivaldybės atstovas.

Išgirdęs, kad prieš porą dienų prie "Merkurijaus" trys benamiai surengė viešą pasirodymą, valdininkas teigė prašysiąs šiuos "linksmuolius" išvežti į nakvynės namus. "Jiems patinka taip gyventi. Nepadeda nei baudos, nei parama, - sakė Kauno Centro policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis. - Kol bus jiems aukojančių pinigus, perkančių maistą ir gėrimus, tol jie ir sėdės gatvėje."

"GusGus" Vilniuje alkį malšins konservuotomis sardinėmis
Jau šį penktadienį sostinėje savo pasirodymą surengsiantys islandai "GusGus" gerokai nustebino jų koncertą organizuojančius darbuotojus.
"Kiek nerimaudami laukėme, kol islandų grupės vadybininkai atsiųs pageidavimų sąrašą - jame neretai būna įrašyti tokie dalykai, dėl kurių tenka verstis per galvą bandant juos surasti Lietuvoje. Arba tenka važiuoti ieškoti jų į kaimynines šalis", - pasakojo vienas iš koncerto organizatorių Ramojus Reimeris. "Kurį laiką negalėjome patikėti savo akimis, kai pageidavimų sąraše, tarp vaisių, medaus, džino, raudono vyno, vietos alaus, "Campari", šampano, daugybės "Coca-Cola" ir vandens, išvydome ir konservuotas sardines aliejuje bei pomidorų padaže. Paprastai vartant muzikantų pageidavimų sąrašą pradeda skaudėti galvą, bet šį kartą negalėjome nenusišypsoti", - pasakojo vaikinas. Elektroninės muzikos keistuoliais vadinamų islandų pageidavimų sąraše yra ir daugiau neįprastų reikalavimų. "GusGus" muzikantai prašo aprašymo, kaip nuo koncertinės aikštelės nuvykti iki artimiausios pirties ir baseino, iš vilniečių koncertų organizatorių jie tikisi gauti pasivaikščiojimams skirtų sostinės takų schemas. Sostinės "Galaxy" klube islandai surengs gyvą grupės pasirodymą. Septynių žmonių kolektyvas pristatys naujausią grupės albumą "Forever". Koncertui "GusGus" ruošia specialias vaizdo projekcijas. Islandai taip pat ypač atsakingai žiūri į savo pasirodymo apšvietimą ir naudos specialų pultą. "Tokio Lietuvoje nėra, tad teks jį atsigabenti iš Latvijos", - apie pasiruošimo po kelių dienų įvyksiančiam koncertui rūpesčius pasakojo R.Reimeris. "GusGus" koncertas - spalio 12-ąją, penktadienį, 22 val.

"GusGus" koncerto organizatorius prajuokino grupės pageidavimas pristatyti konservuotų sardinių.

6

ekonomika

2007 spalio 10 d., trečiadienis

TRUMPAI
Pigesni vaistai
Pusė medikamentų gamintojų po derybų sutiko sumažinti kompensuojamų vaistų kainas Lietuvai. Sveikatos apsaugos ministerija derėjosi su 31 Lietuvai kompensuojamus vaistus tiekiančia užsienio įmone, iš jų 15 sumažino kainas. Daugiausiai krito virškinimo ir metabolizmo, antiinfekcinių, nervų sistemos, kardiologinių ligų vaistų kainos. Tarp lanksčiausių minimos įmonės "Amgen Switzerland", "Actavis Nordic", "Roche", "Ferring", "Santen".

Jaunimas kelia algų kartelę
Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Baudų projektas Seimo rankose

Ką tik iškepti specialistai lyg susitarę siekia pakelti kuo aukščiau atlyginimų kartelę.
Pastebima, kad Lietuvoje ėmė mažėti kvalifi kuotiems specialistams ir nepatyrusiems naujokams siūlomų atlyginimų skirtumai. "Studentai, siekdami įgyti patirties, prieš porą metų sutikdavo dirbti ir už minimalų atlyginimą, o dabar jaunuoliai savo kompetenciją vertina mažiausiai 1,2 tūkst. litų, atskaičius mokesčius", teigė personalo paieškos ir konsultacijų bendrovė "Prime People". Pavyzdžiui, vadybą studijuojantiems ir šią profesiją jau įgijusiems specialistams, siūlomas atlyginimas bei darbo sąlygos daugeliu atvejų beveik nesiskiria. Bendrovės "Prime People" duomenimis, šiuo metu patyrusi biuro administratorė tikisi nuo 2 iki 3,5 tūkst. litų atlyginimo per mėnesį, neturinti patirties - 1,5 tūkst. litų.

Jauni žmonės jaučia, kad gali būti padėties šeimininkais. Vyrauja tendencija, kad yra prašoma viena suma, o realiai gaunama mažiau.
Aiškino T.Rimkus. Patyrę programuotojai, informacinių technologijų specialistai darbą keistų, jei darbdavys siūlytų nuo 4 iki 6 tūkst. litų mėnesinį atlyginimą, turintys mažai patirties - nuo 2 iki 3 tūkst. litų. Patyrusį rinkodaros specialistą motyvuotų nuo 3,5 iki 6 tūkst. litų siekiantis atlyginimas per mėnesį. Buhalteris ateitų dirbti į įmonę už 2 ar 3 tūkst. litų mėnesinį atlygį, o vyriausiąjį fi nansininką motyvuotų alga nuo 3 iki 6 tūkst. litų per mėnesį. "Jaunimas pastebimai pradėjo prašyti didesnių atlygių. Tai lemia keletas priežasčių. Viena iš pagrindinių yra ta, kad auga prag y venimo lygis, brangsta maistas, pramogos, būsto išlaikymas", - sakė internetinės darbo vietų ir personalo paieškos sistemos www.cv.lt produkto vadovas Tadas Rimkus. Taip pat labai svarbus faktorius yra tai, kad jaunimas yra paklausus darbo rinkoje. Didžiosios kompanijos varžosi, kad galėtų pakviesti pas save geriausius studentus. "Ir patys jauni žmonės jaučia, kad gali būti padėties šeimininkais. Vyrauja tendencija, kad viena yra užsiprašoma, o realiai gaunama mažiau", - aiškino T.Rimkus. Specialistas pastebėjo, kad jauni žmonės atlyginimo kartelę kelia girdėdami nuolatines šnekas apie dideles paprastų darbininkų algas. Jaunimas paprastai prašo didesnio atlyginimo nei realiai tikisi, kad liktų tam tikra suma deryboms. "Svarbiausia darbo paieškos dalis yra realiai įvertinti savo paslaugų kainą, kad neišgąsdintum potencialaus darbdavio ir neliktum be nieko", - patarė T.Rimkus.

Metų automobilio konkursas
Vienuoliktą kartą Lietuvoje rengiamų "Metų automobilio 2008" rinkimų finale varžysis 7 automobilių modeliai, kurie atrinkti iš 33 pretendentų. Į finalą pateko "Fiat 500", "Ford Mondeo", "Kia ceed", "Mazda2", "Mercedes C-klasė", "Nissan Qashqai" ir "Peugeot 308". Finaliniame konkurso etape komisijos nariai turės paskirstyti 25 balus mažiausiai 5 automobiliams ir pateikti savo balų paskirstymo išaiškinimą. Šio balsavimo rezultatai bus paskelbti šių metų lapkričio 19 dieną.

Pataisų autoriai siūlo nuo 300 iki 500 litų baudomis bausti neblaivius ar apsvaigusius mopedų, dviračių vairuotojus, važnyčiotojus. "15min" arch. nuotr.

Seimas vakar pradėjo svarstyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, kuriose numatytos gerokai griežtesnės nuobaudos girtiems ir vairuotojo pažymėjimo neturintiems vairuotojams.
Vyriausybės pateiktame Vidaus reikalų ministerijos parengtame projekte siūloma už pakartotinį vairavimą neblaiviam ar apsvaigusiam konfiskuoti automobilį. Areštas ir automobilio konfi skavimas turėtų būti taikomas tiems, kurie avariją sukėlė neturėdami teisės vairuoti, neblaivūs ar apsvaigę, ir sužeidė kitus žmones. Siūlomose pataisose vairuojantiems išgėrus bus ne tik taikoma piniginė bauda, bet ir atimama teisė vairuoti automobilį. Šiuo metu vairuo-

Lazeriai pramonei

Keturios Lietuvos lazerių bendrovės baigė įgyvendinti 6,7 mln. litų vertės projektą ir sukūrė pramoninių lazerių gamybos technologiją, kuri leis įmonėms žengti į pramonei skirtų lazerių rinką. Iki šiol Lietuvoje daugiausiai buvo plėtojama lazerių, skirtų moksliniams ir medicininiams tyrimams, gamyba. Šiuo metu Lietuvos lazerių gamintojai užima apie 6 proc. pasaulinės mokslinių lazerių rinkos.

tojas, padauginęs svaigiųjų gėrimų, yra arba baudžiamas pinigine bauda, arba jam atimama teisė vairuoti. Nepatyrę vairuotojai, vairuojantys su nežymiu girtumo laipsniu (0,2-0,4 promilės) sulauktų nuo 800 iki 1000 litų baudos. Vairuojantys apsvaigę nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų gautų nuo 1000 iki 3000 litų baudą su vairuotojo pažymėjimo atėmimu 1-3 metams. Pataisų projekte apskritai siūloma griežtinti baudas vairuojantiems. Neprisisegusiems saugos diržų siūloma skirti nuo 100 iki 200 litų baudą arba vairuotojo teisių atėmimą mėnesiui. Keleivis, važiavęs neprisisegęs saugos diržu, turėtų atseikėti nuo 100 iki 200 litų.

DEGALŲ KAINOS
95 98 Dyzelinas 2.97 3.09 2.97 2.94 3.21 2.94 2.90 2.97 2.90

Degalų kainos Vilniaus degalinėse spalio 9 dieną. *Nurodytos vidutinės degalų kainos ir skirtumas įvairiose degalinėse gali svyruoti iki 3 ct.

VALIUTŲ KURSAI
(perka/parduoda):
USD GBP RUB LVL PLN 2.43 / 2.47 4.91 / 5.03 -/4.80 / 4.94 0.90 / 0.93 2.43 / 2.48 4.91 / 5.04 0.08 / 0.10 4.79 / 4.95 0.90 / 0.94 2.43 / 2.48 4.94 / 5.03 0.09 / 0.09 4.85 / 4.94 0.91 / 0.93 2.43 / 2.48 4.91 / 5.04 -/4.75 / 4.93 0.89 / 0.92

Valiutų kursai spalio 9 dieną didžiausiuose Lietuvos bankuose.

SUKLYDOME
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Specialistai pastebi, kad jaunus žmones prašyti didesnio užmokesčio skatina kalbos apie nemenkas eilinių darbininkų algas. J.Kalinsko nuotr.

Jeigu radote klaidą mūsų dienraštyje, siųskite ją adresu klaida@15min.lt. Atsiprašome. Kartais klystame, bet norime pasitaisyti.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 431,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2007 m. pavasaris
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 100 000. ISSN 1822-5330. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

aktualijos

7

APŽVALGININKĖS NUOMONĖ

Dūsta ne Vilnius, dūstame mes
Indrė Makaraitytė redakcija@15min.lt
Vilnius tikrai nuodijamas išmetamųjų dujų, kurias stumdydamiesi neįtikėtinose spūstyse į atmosferą išleidžia tūkstančiai automobilių. Tik kai sakome „dūsta Vilnius“, atrodo, kad tas Vilnius kažkur toli. Nors iš tiesų tai dūsta ne koks nors indiferentiškas Vilnius, o mes, jo gyventojai - vaikai, moterys ir vyrai, nesvarbu, tuo metu sėdintys automobiliuose ar važiuojantys viešuoju transportu, o gal tik geriantys rytinę kavą. Išmetamosios dujos, kaip ir kiti nuodai, nei langų, nei sienų, nei žmonių nesirenka. Kai pažvelgi į grūsčių mieste problemą per asmeninę prizmę, supranti, kad Vilniuje nesaugu gyventi: gimdyti vaikus ir juos auginti, gyventi pačiam. Mat rizikuoji ligoniais paversti ir savo vaikus, ir pats susirgti anksčiau laiko. Ar ši problema turėtų būti palikta kiekvieno asmeniniam apsiprendimui, kaip mažiau nuodytis ir nuodyti kitus? Ar vis dėlto tai – jau valdžios reikalas, mat problema yra masinė, apimanti visą miestą ir veikianti visus jo gyventojus, nebent jie gyvena, pavyzdžiui, prestižiniuose Nemenčinės plento „getuose“, o jų prabangiuose automobiliuose įdiegta šiuolaikiška oro kondicionavimo sistema. Pilietinis sąmoningumas visada yra privaloma sąlyga, kad sistema veiktų be autoritarinio spaudimo. Tačiau turbūt todėl, kad dažniausiai kalbama apie abstraktų dūstantį Vilnių, o ne mus pačius, niekas nesiskubina iškeisti santykinio patogumo – galimybės atvykti nuo namų iki pat darbo vietos - į miesto ekologiją. Rytais ir vakarais centrinės Vilniaus gatvės yra lyg dujų kameros, o ilgose eilėse stovi mirtininkai - automobiliai ir daugelyje jų – po vieną žmogų. Kita vertus, pilietinio sąmoningumo negali realizuoti, jei tam nėra sąlygų, pavyzdžiui, aikštelių, kur palikti automobilį šalia centro, saugių dviračio takų arba tiesiog patogaus ir nevėluojančio viešojo transporto. O tai turi sutvarkyti valdžia ir nesvarbu, miesto ar centrinė. Pavyzdžiui, Seimas galėtų rekomenduoti Vyriausybei šie tiek paslinkti valdiškų įmonių darbuotojų darbo laiką, bent taip šiek tiek sumažindamas visuotinį nuodijimąsi. Dujų fone yra visiškai neatsakinga pasakyti: „atleiskite, tai – ne mūsų reikalas“. Lyg Seimas, Vyriausybė ir daugybė žinybų veiktų ne Vilniuje, o kur nors... Nors gal tai ir geriausiai atspindi, koks vis dėlto didelis atotrūkis tarp valdžios ir visuomenės.

Vilniuje sprendžiamas energetikos rebusas
Šiandien Vilniuje prasideda tarptautinė aukšto lygio energetikos konferencija.
Šiandien ir rytoj vyksiančioje "Vilniaus energetikos saugumo konferencijoje 2007: atsakinga energetika - atsakingiems partneriams" daly vaus Lietuvos, Lenkijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Latvijos, Rumunijos ir Ukrainos prezidentai, ES energetikos komisaras Andris Piebalgas, JAV energetikos sekretoriaus pavaduotojas Clay Sellas, Belgijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Kazachstano, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Švedijos, Turkijos vyriausybių atstovai, Turkmėnistano valstybės angliavandenilių išteklių valdymo ir naudojimo agentūros prie prezidento vykdomasis direktorius Baimiratas Miradovas. Renginio metu bus diskutuojama apie pasaulio energetikos saugumą bei ieškoma ES išorės energetikos politikos gairių ateičiai. Tačiau į konferenciją neat v yks Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, kuris forumo dienomis lankysis Rusijoje. Pastaroji į renginį delegavo Vilniuje reziduojantį savo ambasadorių Borisą Cepovą, nors kvietimas buvo išsiųstas prezidentui Vladimirui Putinui. Pasak Lietuvos premjero Gedimino Kirkilo, pasikviesdamas Prancūzijos prezidentą į Maskvą tuo metu, kai Vilniuje prasideda aukšto lygio

Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy (k.) atsuko nugarą Vilniui bei pasirinko V.Putino draugiją.

AFP nuotr.

Mergina sutramdė girtą vairuotoją
Neblaivų vairuotoją sulaikyti padėjusi mergina gavo policijos padėką. Pasak Pasvalio policijos, praėjusį ketvirtadienį Samanta Krukaitė kelyje PanevėžysPasvalys pastebėjo neblaivų vairuotoją. Apie pažeidėją mergina ne tik pranešė policijai, bet ir pati ėmėsi priemonių jį sulaikyti. Vairuotojui sustojus šalikelėje nusišlapinti, mergina iš automobilio užvedimo spynelės ištraukė raktelius. Atvykus policijai, neblaivus panevėžietis į alkotesterį pripūtė 3,03 promilės. Siekdamas išvengti baudos, jis siūlė 500 litų kyšį. Tačiau buvo sulaikytas ir dar sulaukė ikiteisminio tyrimo dėl bandymo papirkti.

tarptautinė energetikos konferencija, Rusijos prezidentas V.Putinas siekia sumenkinti renginio reikšmę. "Čia yra antroji dalis šito renginio. Pirmoji įvyko pavasarį Krokuvoje, iš Rusijos buvo sulaukta panašių veiksmų. Taip elgiamasi ir šį kartą - mėginama sumenkinti šio susitikimo reikšmę. Aš žinau, kad mūsų prezidentas kalbės su Prancūzijos prezidentu, iš esmės remiančiu mūsų ren-

ginį", - sakė premjeras. Lietuvos kvietimą taip pat ignoravo JAV valstybės sekre-

torė Condoleezza Rice, kuri šiomis dienomis irgi lankysis Rusijoje.

Spūsčių nesklaidys
Sei mas v a k a r neapsisprendė, a r vėlint i va ldininkų darbo pradžios laiką ir tokiu būdu mažinti spūstis Vilniuje. Seimo nutarimo projektui nepritarė Socialinių reikalų ir darbo komitetas, todėl pasvarstę ir neapsisprendę parlamentarai projektą nusiuntė Ekonomikos komitetui. Rugsėjo pabaigoje Seimo nariai po pateikimo pritarė parlamento pirmininko pavaduotojo Alfredo Pekeliūno siūlymui pusvalandžiu pavėlinti valdininkų darbo pradžią ir pabaigą, kad Vilniaus gatvėse sumažėtų automobilių spūstys. Anot nutarimo projekto, Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir Vyriausybės įstaigose darbas būtų pradedamas ir baigiamas pusvalandžiu vėliau nei įprastai. Kiti valdininkai darbo dieną pradėtų kaip visuomet - 8 valandą ryto.

Piešė Justinas Račinskas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

8

pasaulis

2007 spalio 10 d., trečiadienis

TRUMPAI
Susitarė su „Gazprom“
Ukrainos vyriausybė ir Rusijos bendrovė "Gazprom" ketina pasirašyti sutartį dėl to, kaip Kijevas sumokės skolą už dujas. "Gazprom" pranešė, kad susitarimas dėl problemos sprendimo buvo pasiektas pirmadienį per Rusijos dujų monopolininkės vadovo Aleksejaus Milerio ir Ukrainos kuro ir energetikos ministro Jurijaus Boiko derybas. Numatoma, kad skola bus grąžinta bendrovei "Gazprom" dujomis iš Ukrainos saugyklų. Vakar į Maskvą taip pat atvyko Ukrainos ministras pirmininkas Viktoras Janukovyčius. Spalio pradžioje "Gazprom" pagrasino apriboti dujų tiekimą Ukrainai, jeigu ji artimiausiu metu nesumokės 1,3 mlrd. JAV dolerių skolos už dujas.

Politinis trileris Gruzijoje
Įnirtinga Gruzijos politikų kova vis labiau primena politinį trilerį.
Vakar advokatė Eka Beselija paneigė pranešimus, kad į konfliktą su šalies prezidentu įsivėlęs jos ginamasis, buvęs Gruzijos gynybos ministras Iraklijas Okruašvilis išvyko iš šalies, kai buvo paleistas iš arešto už užstatą. E.Beselija antradienį sakė susitikusi su I.Okruašviliu jo namuose. "I.Okruašvilis yra neadekvatus ir negali atsakyti už savo veiksmus", - mano advokatė. "Aš galiu pasakyti, kad jam daro poveikį ir spaudimą valdžia", - pridūrė E.Beselija. Be to, pasak jos, I.Okruašvilis teigia, kad nežino, iš kokio šaltinio sumokėtas užstatas už jį. "Jis man sakė, kad nežino, kas sumokėjo už jį 10 mln. larių užstatą", - sakė advokatė. Gruzijos televizijos, remdamosi buvusio ministro apsauga, pranešė, kad antradienio rytą I.Okruašvilis išvyko iš Gruzijos drauge su šeima. I.Okruašvilis, sumokėjęs užstatą, naktį į antradienį buvo paleistas iš kalėjimo Tbilisyje. Dieną prieš tai jis viešai per televiziją atsisakė savo neseniai prezidentui Michailui Saakašviliui pažertų kaltinimų korupcija ir sąsajomis su

Sprogimas Ispanijoje

Pasak advokatės, buvęs Gruzijos gynybos ministras I.Okruašvilis neišvyko iš šalies ir negali atsakyti už savo veiksmus.

AFP/Scanpix nuotr.

Vakar Ispanijos Bilbao mieste sprogo po automobiliu padėta bomba. Incidento metu mažiausiai vienas žmogus buvo sunkiai sužeistas. Bomba susprogdinta beveik pačiame miesto centre. Bilbao – baskų krašto miestas. Šiame regione jau daugelį metų veikia teroro organizacija ETA, siekianti krašto atskyrimo nuo Ispanijos.

politiniais nužudymais. Tuo tarpu velionio Gruzijos ministro pirmininko Zurabo Žvanijos brolis Giorgijus Žvanija įsitikinęs, kad buvusiam šalies gynybos ministrui buvo daromas spaudimas, todėl pir-

madienį jis atsisakė anksčiau padarytų savo pareiškimų su kaltinimais valdžiai. G.Žvanija pirmadienį Gruzijos žiniasklaidos priemonėms pareiškė, kad netiki VRM išplatintu vaizdo įrašu, kur I.Okrua-

švilis atsižada visko, ką anksčiau sakė. "Dar iki to, kai I.Okruašvilis padarė pareiškimą dėl mano brolio, mūsų šeimos nariai žinojo, kad Zurabas mirė ne tame bute Tbilisyje, kuriame

buvo rastas jo kūnas", - pažymėjo jis. Pasak G.Žvanijos, buvusio gynybos ministro atsisakymas savo žodžių "dar kartą rodo, kaip toli gali nueiti dabartinė valdžia".

Prieš tėvus - nauji įrodymai
Jau kelis mėnesius dingusios mažametės britės Madeleine McCann byloje - prieštaringos žinios.
Vakar paskelbta, jog ekspertai iš Didžiosios Britanijos rado įrodymų, esą mergaitės tėvai Kate ir Gerry McCannai yra susiję su dukros dingimu gegužės pradžioje. Tyrimas buvo atliktas visame pasaulyje garsiame Birmingamo kriminalinės ekspertizės centre. Šaltiniai Didžiosios Britanijos žiniasklaidai esą sakę, jog britų ekspertai patvirtino, kad tėvus dėl vaiko dingimo įtarianti Portugalijos policija eina teisingu keliu. Ekspertai tyrė pėdsakus, aptiktus Portugalijos kurorte Praja da Luzoje. Šaltiniai atskleidė, jog kalbama apie tėvų aplinkoje bei viešbučio kambaryje aptikus DNR pėdsakus. Kate ir Gerry McCannai vėl bus kviečiami į apklausą. Anksčiau skelbta, jog tėvų automobilyje rasta Madeleine kraujo bei pėd-

Šaudė į irakietes
Irake dirbantys privatūs apsaugininkai, per Bagdado centrą antradienį lydėdami keturis automobilius, nušovė dvi moteris.
Tai įvyko tą pačią dieną, kai Irako vyriausybė pareikalavo JAV apsaugos firmos "Blackwater" apmokėti 17 praėjusį mėnesį "tyčia" nušautų asmenų artimiesiems po 8 milijonus JAV dolerių už kiekvieną auką. Pasak policijos, apsaugininkai centriniame Bagdado rajone - Karadoje - ėmė šaudyti į automobilį, kuriame ir buvo tos moterys. Pradėtas incidento tyrimas. Incidentą matęs parduotuvės savininkas Ammaras Fallah sakė, kad civilius lydėję apsaugininkai nurodė moteriai, vairavusiai baltą "Oldsmobile", pasitraukti į kelkraštį. "Kai ši nepadarė to, jie ėmė šaudyti ir nušovė ją bei greta buvusią kitą moterį", - pasakojo A.Fallah. Pasak jo, mašinoje buvo dar du vaikai, bet jie nenukentėjo. Abiem moterims kulkos pataikė į galvą. Kruviname moterų automobilyje rasta net 40 kulkų padarytų skylių. Irako vyriausybė pirmadienį pareiškė esanti pasiryžusi pažaboti privačių apsaugininkų veiklą.

Nelaimė Romoje
Netoli Romos esančioje ginklų gamykloje antradienį per sprogimą vienas žmogus žuvo, o dar dešimt buvo sužeista. Ugniagesių brigados atstovas spaudai sakė, kad mažiausiai vienas žmogus smarkiai apdegė. Italijos naujienų agentūra ANSA pranešė, kad per incidentą nukentėjo 13 žmonių, o vieną žmogų, kurio būklė kritiška, išgabeno sraigtasparnis. Sprogimo priežastis kol kas nežinoma.

Mūšiai Sudane

Susirinko žindyvės
Kate ir Gerry McCanną atkakliai tvirtina, jog nėra susiję su savo dukros Madeleine dingimu. AFP/Scanpix nuotr.

Premiją dalinsis prancūzas ir vokietis
2007-ųjų Nobelio fizikos premija vakar buvo paskirta prancūzui Albertui Fertui ir vokiečiui Peteriui Grünbergui.
Jų atrasta technologija pastaraisiais metais sudarė sąlygas "radikaliai sumažinti kietuosius diskus". Šis atradimas buvo vienas svarbiausių persilaužimų šiuolaikinių informacinių technologijų (IT) srityje. Pasa k nuga lėtojus paskelbusios Karališkosios Švedijos mokslų akademijos, 69 metų A.Fertas ir 68 metų P.Grünbergas pagerbti už tai, kad jų 1988 metais atrastas milžiniškos magnetovaržos principas leidžia nuolat mažinti elektronikos prietaisus dabartiniame IT pasaulyje.
Ispanijos Palma de Maljorkos mieste šiomis dienomis buvo galima matyti neįprastą vaizdą - vienoje vietoje šimtai motinų krūtimi maitino savo mažuosius. Kai kurių akcijos dalyvių vaikai buvo net dvejų trejų metų amžiaus. Akcija organizuota siekiant akcentuoti motinos ir vaiko ryšį, maitinimo krūtimi svarbą kūdikiui. AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Sudano armija per reidą Darfūro Muhadžirijos mieste nužudė mažiausiai 40 žmonių, o jų lavonai tebeguli gatvėse. Tai vakar pranešė sukilėlių grupuotė, kontroliuojanti šį rajoną. "Šiuo metu žuvusių civilių gyventojų skaičius siekia 40. Dar 80 žmonių yra dingę, o dar daug buvo sužeisti", - savo pranešime teigia Sudano išlaisvinimo armija. SIA, vadovaujama Minni Arcuos Minnawi, buvo vienintelė iš trijų grupuočių, 2006 metų gegužę su Chartumu pasirašiusi taikos susitarimą ir prisijungusi prie vyriausybės.

sakų, kokius palieka irstantis kūnas. Vėliau paneigta, jog šie radiniai susiję su dingusia ma-

žyle. Paskelbus šį paneigimą McCannų šeima įvyko namo į Didžiąją Britaniją.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

ekranas
KINO REPERTUARAS
CINAMON
"Absoliutus blogis: išnykimas" (siaubo trileris) 11:15 13:15 15:15 17:15 19:30 21:45 "Katakombos" (siaubo trileris) 11:30 17:45 20:00 22:15 "Auklės dienoraštis" (romantinė komedija) 16:45 19:15 21:30 "Avys žudikės" (siaubo komedija) 14:15 20:45 "Mirties metro" (siaubo trileris) 16:00 22:00 "Nenugalėta širdis" (drama) 13:30 15:30

9

M.Jovovich įvaldė tibetiečių peilius ir kine, ir buityje
Lietuvos kino teatruose rodoma trečioji trilogijos, pastatytos pagal populiarų kompiuterinį žaidimą, dalis – „Absoliutus blogis: išnykimas“. Tai – paskutinysis ir lemiamas jau pažįstamų herojų mūšis su kraujo ištroškusiais zombiais ir mutantais, kurio centre – žavioji kariūnė Milla Jovovich.
Aktorė M.Jovovich, kitų metų pradžioje susilauksianti pirmagimio, veiksmo fi lme demonstruoja puikią sportinę formą ir vaidina kariūnę Alisą, kovojančią su kompanijos „Umbrella“ paleistu virusu. Virusas siautėja dykynėse, kadaise apstatytose miestais. Pasaulis pavirto griuvėsiais, mirusieji prisikėlė, o gyvieji virto zombiais. Alisos laukia dar ne vienas sunkus mūšis. M.Jovovich „Absoliutaus blogio“ spaudos konferencijoje prisipažino, kad jai buvo be galo įdomu vaidint i tą pačią personažę trijuose filmuose. „Kartu su ja augau“, - glostydama savo didėjantį pilvą sakė būsima mama, filme demonstruojanti ištvermę ir ištreniruotą kūną. „Šis f ilmas sk irsis nuo k it ų „Absoliutaus blog io“ trilogijos dalių, – pasakojo pagrindinė juostos žvaigždė. – Žiūrovai pamatys visai kitą pasaulį. Mutantai ir zombiai trečiojoje dalyje kur kas protingesni, jie yra dar greitesni ir stipresni. Jie net moka naudotis vaizdo kameromis ir telefonais!”. M.Jovov ich at sk leidė, kad paskutiniojoje trilogijos dalyje „Absoliutus blogis: išnykimas“ jos herojė Alisa naudoja tibetietiškus peilius.

"O dabar skelbiu jus Čaku ir Lariu" (komedija) 12:15 14:30 19:45 "Piko valanda 3" (veiksmo komedija) 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 21:00 "La Troškinys" (animacinė komedija) 11:45 14:00 16:15 18:30 "Simpsonų filmas" (animacinė komedija) 10:45 12:30 18:00

JŪRATĖ IR KASTYTIS
"Lakas plaukams" (muzikinė komedija) 17:00 19:10 "Lukas Skruzdėliukas" (animacinis filmas visai šeimai) 15:20

„O dabar jus skelbiu Čaku ir Lariu“

Kalinių atvirumo kaina
Šiandien „Abipus sienos“ laidoje – moteris, viešai narpliojanti sudaužytų širdžių istorijas, tačiau pati gyvenanti baimės ir nerimo ritmu. Eglė Jackaitė – skandalingai pagarsėjusio Palangos verslininko Gedimino Jackos dukra, bandanti įminti didžiausią savo gyvenimo paslaptį: kas ir kodėl parengė susidorojimo su jos tėvu scenarijų. Laidoje bus kalbinami žmonės, kaip įtaria pareigūnai, E.Jackaitės tėvo nurodymu vykdę nusikaltimus. Žurnalistinio tyrimo metu viešoje vietoje bus užpultas laidos operatorius N.Baniūnas ir mėginta sudaužyti filmavimo kamerą. Nuteistieji žurnalistams atskleis, kokius susitarimus jiems siūlo policijos operatyvinių tarnybų darbuotojai. Tačiau vyrai nesutiks mainais į laisvę apkalbėti verslininką G.Jacką. Tačiau po TV3 fi lmavimo grupės apsilankymo pašnekovai sulauks grasinimų ir bus iškelti atlikti bausmes į kitas zonas. Skandalingojo verslininko G.Jackos byla ir jos liudininkai šiandien, „Abipus sienos” laidoje 19.10 val. per TV3.

Superheroję vaidinanti M.Jovovich stengėsi kuo mažiau naudotis kaskadininkų paslaugomis ir daug triukų atliko pati.

„Turėti du tokius aštrius ginklus rankose buvo neįtikėtina!” – sakė M.Jovovich. Aktorė juokavo, kad šie ginklai puikiai praverčia ne

tik filmuojantis įspūdingose kovų scenose. „Tie tibetietiški peiliai tok ie universa lūs! Jais gali raikyti duoną, kapoti, tepti ant sumuštinio

majonezą, pjaustyti agurkus ir net perskirti viščiuką!” – apie tai, kaip buityje panaudoja įspūdingus kovų ginklus pasakoja M.Jovovich.

TV šiandien
22.30 16.45 21.30 16.10

spalio 10 dienai

21.00

„Saulius ir Jurga“
Jurga - patraukli, sekanti madą ir malonaus charakterio. Saulius protingas, žavus, mėgstantis pajuokauti su savo draugais.
15.40„Lošimas iš meilės“. Režisierius Benjamínas Cannas, Alfredo Gurrola. (90). 16.40 „Niekada tavęs nepamiršiu“. Venesuela, 2006 m. (44). 17.40 Langai. Pokalbių laida (N-7). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Srovės. Publicistikos laida. 20.00 Kelias į žvaigždes III. Realybės šou. Dienoraštis. 20.45 Šeši nuliai - milijonas. Vedėjas Arūnas Valinskas. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjas Vytautas Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 TV serialas „Saulius ir Jurga“ (N-7). 23.00 Lalaila. Humoro laida. 23.35 „Sopranai: mafijos kronika VI“ (75) (N-14). 00.45 Lietuviškos grožybės (kart.).

„Tu – mano gyvenimas“
Rikardas ateina į Manuelio namus įsitikinti, kad Rosalindai viskas gerai. Ir tai sukelia daug netikėtų įvykių. Rita jam padeda, jis ja susižavi.
15.40 Televizijos serialas „Negailestingas pasaulis“ (87). 16.40 Televizijos serialas „Tu - mano gyvenimas“ (95). 17.40 Televizijos serialas „Bjaurusis ančiukas“ (192). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 Abipus sienos. Publicistikos laida (N-7). 20.15 TV pagalba. 20.45 „Lietuvos ryto“ televizija (N-7). 21.30 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 21.50 TV3 sportas. 21.55 TV3 orai. 22.00 Televizijos serialas „Herojai“ (5) (N-14). 23.00 Televizijos serialas „CSI Niujorkas“ (2/21) (N-14). 00.00 „Mano vardas - Erlas“ (19) (N-7). 00.30 Televizijos serialas „Taikdariai“ (8). 01.30 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 03.30 Pabaiga.

„Deimantų pjaustytojas“
Sinajaus dykumoje nusikaltėlis išžudo archeologų grupę ir pagrobia itin vertingą juvelyrinį dirbinį, kurį senovės žyniai naudojo ritualinėse apeigose.
15.50 „Čiliukų“ valanda. Animaciniai serialai „Pokemonai III“ (45), „Rožinės panteros nuotykiai“ (6). 16.40 „Superagentės II“ (11). 17.45 Televizijos serialas „Asmens sargybinis“ (240). 19.00 Mano vaikai - košmaras. Realybės šou (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Televizijos serialas „Už viską tau dėkoju“ (11) (N-7). 21.30 „Deimantų pjaustytojas“. Veiksmo. Rež. Willliamas Tannenas. JAV, 2005 m. (N-7). 23.20 Žinios. 23.30 Kriminalai. 23.32 Sportas. 23.34 Orai. 23.35 Namų darbai. Laida apie būstą ir interjerą (kart.). 00.20 Pinigų lietus. Tiesioginė transliacija. 01.35 -5.00 Bamba. (S).

„Daktarė Kvin“
Baigusi medicinos mokslus Harvarde, jaunutė gydytoja Kvin vyksta dirbti į nedidelį pasienio miestelį. Miestelio gyventojai įtariai žiūri į moterį gydytoją.
15.40 „Žalieji hektarai“ (11). 16.10 „Daktarė Kvin“ (27). 17.05 „Namelis prerijose“ (22). 18.00 Labas vakaras. Informacinė-pramoginė laida. 18.30 Žinios. 18.40 Sportas. 18.42 Orai. 18.45 „Bjanka. Kelias į laimę“ (136) (N-7). 19.35 Kapitonų mūšis. Muzikinė viktorina. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Spaudos klubas. Diskusijų laida. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 „24 valandos“ (2/19) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 Elito kinas. „Prakeikta draugystė“. Drama. Rež. Emmanuelis Bourdieu. VPrancūzija, 2006 m. (N-7). 01.10 Programos pabaiga.

„Pirmoji pamergė“
Žmonos mirtis iš Ričardo atėmė viską – meilę, šeimą, gyvenimo džiaugsmą. Paguoda jam tapo žmonos draugė. Prabėgus 2 metams jis užmezgė naują pažintį.
14.45 „Niekas nežino“. Drama. Japonija, 2004 m. 17.25 „Svetimas už durų“. Trileris. Kanada, JAV, 2004 m. Režisierius Douglas Jacksonas. Vaidina Perry King, Linda Purl (N-7). 19.15 Vakarų sportas. Laidos vedėjas Vaclovas Gedvilas. 19.45 Ieškokime geriausio! Laidos vedėja Irena Kyguolytė. 20.00 „Balticum TV“ žinios. Laidos vedėjos Silvija Mockuvienė ir Neringa Bladykienė. 20.30 Penktoji pavara. 21.00 „Pirmoji pamergė“. Kanada, 2006 m. (N-7). 22.50 „Balticum TV“ žinios. Laidos vedėjos Silvija Mockuvienė ir Neringa Bladykienė. 23.20 Ieškokime geriausio! Laidos vedėja Irena Kyguolytė. 23.35 Vakarų sportas. 00.05 Programos pabaiga.

10
Siūlo darbą

skelbimai
Paslaugos
UAB "Yazaki Wiring Technologies Lietuva" reikalingi: formuotojos (-ai), paruoajai, operatoriai, elektronikai, sandliuotojai. Norinčius dirbti kviečiame atvykti adresu: Vilniaus pl. 10. Informacija tel.: 8 46 496508, 8 610 21387. Reikalingos siuvėjos dirbti masinėje gamyboje. Visos socialinės garantijos. Organizuojame mokymus. Tel.: 8 699 06552, 8 46 355016. Siuvimo ateljė "Linos artelė" ieško siuvėjos taisyti drabužius. Darbas su klientais. Geras darbo grafikas, visos socialinės garantijos. Tel.: 8 612 18862, 8 686 44625. UAB „ESPERSEN LIETUVA“ reikalingi technikas, turintis šaltkalvio specialybę ir mokantis dirbti su suvirinimo aparatu, bei elektrikas. Tel. 8 46 347526. Įmonei reikalingi valytoja. Visos socialinės garantijos. Tel. 8 614 10523. Skubių siuntų vežimo įmonei Klaipėdos terminale reikalingas vairuotojas, turintis C vairavimo kategoriją (E privalumas). Darbo pobūdis: siuntų pristatymas ir paėmimas. Atlyginimas: 1500 Lt "į rankas". Kreiptis darbo dienomis 9.00-16.00 val. tel. 8 698 51277 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. personalas@venipak.lt. Skubių siuntų vežimo įmonei Klaipėdos terminale reikalingas sandėlio darbuotojai (gali būti studentai). Darbo pobūdis: siuntų iškrovimas ir surūšiavimas. Darbo laikas: darbo dienomis 6.00-9.00 val. ryto (3 valandos per dieną). Atlyginimas 400 Lt "į rankas". Kreiptis darbo dienomis 9.00-16.00 val. tel. 8 698 51277 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. personalas@venipak.lt. SAUGOS TARNYBA EUROCASH1, UAB, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1.lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

AB "Vilniaus kranai" siūlo įgyti BOKŠTINIO KRANO OPERATORĖS/-IAUS kvalifikaciją ir, baigus mokslus, dirbti Klaipėdoje ir kituose regionuose. Mes siūlome geras darbo sąlygas ir visas socialines garantijas, laiku mokamą atlyginimą, patrauklų darbo užmokestį, apmokėjimą už mokslus. Dėl kursų ir darbo prašome kreiptis adresu Metalo g. 9, Vilnius, tel.: 8 687 93206, 8 687 59677, 8 5 2398810, 8 5 2395656. Legaliam darbui Olandijoje reikalingi trafaretinio spausdinimo specialistai, elektrikai, suvirintojai, mechanikai, fabrikų darbuotojai ir virėjai. Anglų arba vokiečių kalbų žinios būtinos. Skambinkite tel. 8 655 28432 arba registruokitės www.darbasuzsienyje.lt. Spalio 11 d. konsultuosime Klaipėdoje. Įmonė ieško patyrusio mechanikošaltkalvio pastoviam darbui Klaipėdoje. Siūlome laiku mokamą solidų atlyginimą, visas socialines garantijas. Informacija tel.: 8 685 56362, 8 46 220092. UAB "Verspas Baltic" ieško darbuotojų. Darbas - pamaininis, nereikalaujantis specifinių žinių. Geros darbo sąlygos, galimybė tobulėti ir karjerai. Atlyginimas nuo 1800 Lt, priemokos nuo išdirbio, premijos, nuolaidos maitinimui darbo vietoje. Reikalingi dujinių ir elektrokrautuvų vairuotojai. Atlyginimas nuo 2000 Lt. Kreiptis adresu: Turgaus a. 23, Klaipėda, I V nuo 8.00 iki 17.00. (Pertrauka 12.00 - 13.00). Tel. 8 697 02400, el.p. info@ verspasbaltic.lt. ORION PROJECT SERVICE IRELAND ilgalaikiam darbui reikalingi: suvirintojai, automobilių kėbulų dažytojai, dažytojai, mechanikai, santechnikai, plytelių klojėjai, staliai, sandėlių darbuotojai, laivų remonto ir statybos įvairių specialybių darbininkai. Atranka vyks: spalio 13-14 d., 9.00-15.00 val. Adresu: viešbutis "Lūgnė", Galinio Pylimo g.16, Klaipėda. Su savimi turėti gyvenimo aprašymą anglų kalba ir turimus sertifikatus. Informacija 12 - 14 d. tel. 8 671 72114. Informacija bet kuriuo laiku tel. +442890454723. El.p. natalija.bandukova@orioneng. com. Ilgalaikė sutartis, geras atlyginimas! Reikalingos valytojos patalpų valymo įmonei. Atlyginimas 1000 Lt. Tel. 8 46 492022.

Dengiame stogus, renovuojame ir taisome. Dirbame greitai ir kokybiškai. Tel. 8 657 92330. Greitai ir kokybiškai atliekame visus vidaus apdailos darbus. Tel. 8 657 92330. Krovinių pervežimas. Perkraustymo paslaugos, išrašome sąskaitas. Be poilsio dienų. Tel. 8 676 69105.

NEKILNOJAMOJO TURTO PASLAUGOS

Mokslas
NORI TURĖTI GERAI APMOKAMĄ DARBĄ? Tapk buhalteriu! Buhalterinės apskaitos ir mokesčių apskaičiavimo kursai + PRAKTINĖ BUHALTERIJA. Informacija: www. paciolis.lt arba tel. 8 5 2700798.

Statyba

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Sklypas kaime Zarasų r., Gruodiškės k. 142.56 a 3 000 000 Lt; +370 69996634 Aruodas.lt Nr: 8-58353 Namas Klaipėdos m., Molo g. 260 m2, 2005 m. 2 490 000 Lt; +370 65954908 Aruodas.lt Nr: 2-58449 Namas Klaipėdos m. 174 m2, 4 k., sklypas 15 a 595 000 Lt; +370 67197644 Aruodas.lt Nr: 2-58448 Sklypas mieste Klaipėdos m. 13 a, sklypas 13 a 370 000 Lt; +370 65954908 Aruodas.lt Nr: 7-60580 Sodyba Šilutės r., Pypliškės k. 64 m2, sklypas 84 a 240 000 Lt; +370 65047709 Aruodas.lt Nr: 9-16682 Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą "15 minučių" už specialią kainą.

Grožis, sveikata
Gydytojas ARŪNAS GRIGALIŪNAS. Išblaivinimas, pagirių, abstinencijos gydymas visą parą. Tel.: 8 699 34700, 8 46 322099.

Perka

Parduoda Nekilnojamasis turtas
Jauna šeima skubiai pirktų 1.5, 2 arba 3 kambarių butą. Be tarpininkų. Gali būti su skolomis. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 699 68499. Dviems studentėms išnuomojamas kambarys. Tel. 8 678 13690. Išnuomojamas 2 kambarių butas su kai kuriais baldais tvarkingai šeimai, Mažajame kaimelyje, nuosavame name. Tel. 8 672 85557. Perku žemės sklypą Klaipėdos mieste namo statybai, gali būti ir nuo 5 arų.Tel 8 657 92330. Parduodamas 1,1 ha žemės sklypas namo statybai, netoli Girkalių km. Graži vieta, šalia miškas, iki jūros 7 km. Sklype statybos bendrovė pastatys gyvenamąjį namą pagal Jūsų pateiktą projektą. Tel. 8 653 58524. Pirkčiau žemės sklypą namo statybai. Atsiskaitymas iš karto. Siūlyti įvarius variantus. Tel. 8 699 68499.

Nestandartinės spintos, slankiojančiomis durimis. Visos spintos pagal individualius projektus. Tapymas ant veidrodžių bei stiklo. Tel.: 8 689 06145, 8 643 00725. UAB „Meduga“ gamina baldus pagal individualius užsakymus. Ekspozicija PC „Saturnas“ 3 a. Tel.: 8 46 211311, 8 672 97636, 8 672 49939.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

skelbimai

11

12

sportas

2007 spalio 10 d., trečiadienis

Klaipėdiečiai apkartino LSKL čempionų startą
Šiek tiek nelaukta nesėkme naująjį Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezoną pradėjo čempionės titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa.
VDU svečiuose 81:95 pralaimėjo lygos vicečempionams Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkams. Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai žaidė Deividas Gailius (23 tšk.), Giedrius Jankauskas (20 tšk.), Mindaugas Mockus (16 tšk.) ir Aidas Viskonas (12 tšk. ir 10 rezultatyvių perdavimų). 21 tašką VDU pelnė Povilas Šakinis, 12 - Tomas Rakauskas, 11 - Gintaras Leonavičius, 10 - Marius Valukonis. Tai buvo antroji KU studentų pergalė iš eilės ir jie pirmauja čempionate kartu su Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda. VPU savo aikštelėje 80:68 nugalėjo Mykolo Romerio universiteto

Moterų sugrįžimas su gailesčio gaidele
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, skirtingai nei vyrų, Vilniaus oro uoste buvo pasitikta be ypatingo ažiotažo.
Šeštąją vietą Europos moterų krepšinio čempionate užėmusioms krepšininkėms pirmadienio vakare buvo įteiktos gėlės ir padėkota už pasiaukojimą bei atiduotas jėgas. Pasak vienos iš ekipos lyderių Sandros Valužytės, komanda kovojo iš visų jėgų ir parodė tiek, kiek galėjo. Lietuvos krepšininkėms nedaug trūko, kad užimtų penktąją vietą, kuri būtų atvėrusi duris į kitąmet vyksiantį Pekino olimpinių žaidynių atrankos turnyrą. Rinktinės strategas Algirdas Paulauskas apgailestavo, kad moterų rinktinė susilaukė mažai sirgalių dėmesio. "Čempionatas mums kainavo nemažai jėgų - turėjome daugybę problemų dėl žaidėjų traumų. Ačiū tiems, kurie palaikė, tokių buvo nedaug. Stebėti latvių pasirodymo buvo net šalies prezidentas, o Lietuvos sirgalių ir žurnalistų ten pasigedome. Paskui vyrus visi važiuoja, o moterų niekas nemyli", - sakė A.Paulauskas.

LENTELĖ
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. VPU KU LKKA VGTU MRU LŽŪU LCC KTU VDU 2 perg. 2 1 1 1 1 0 0 0 0 pral. 0 1 1 1 0 2 2 1

(MRU) ekipą. Nugalėtojų gretose vėl nesulaikomas buvo Steponas Babrauskas, kuris jau antrajame susitikime iš eilės pelnė 38 taškus. VPU ekipai pavyko panaikinti 18 taškų deficitą (6:24), o vėliau persverti rezultatą ir nugalėti varžovus. Pirmąsias pergales naujajame sezone iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentai ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipa. LKKA namuose 107:69 sutriuškino Kauno technologijos universiteto (KTU) penketuką, o VGTU uostamiestyje 69:64 įveikė antrąją nesėkmę patyrusią lygos debiutantę Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos (LCC) komandą.
Praėjusiame sezone Rygos ASK spalvas gynęs S.Babrauskas per pirmuosius du LSKL mačus surinko 76 taškus. LT nuotr.

S.Valužytė pripažino, kad krepšininkės padarė tiek, kiek galėjo. Fibaeurope.com nuotr.

A.Macijauskas tikrina ginklus
Pergalėmis pirmą kartą surengtą šešių vyrų krepšinio komandų turnyrą "Basketorama Nick Galis" Kipre baigė Graikijos klubai su lietuviais. Pirėjo "Olympiacos" klubas su Arv ydu Macijausku 93:90 nugalėjo Atėnų "Panellinios" komandą. Lietuvis su 12 taškų buvo ketvirtas pagal rezultatyvumą nugalėtojų gretose po Qyntelio Woodso (25 tšk.), Lynno Greero (20 tšk.) ir Giannio Bourousio (14 tšk.). Salonikų "Aris TT Bank" ekipa, kurios gretose žaidžia Simonas Serapinas, 90:71 privertė pasiduoti Sofijos "Lukoil Akademik" krepšininkus iš Bulgarijos. Lietuvio indėlis į pergalę - vos vienas taškas. Turnyre Kipre "Olympiacos" 100:80 sutriuškino "Lukoil Akademik" ir 81:95 pralaimėjo Tel Avivo "Maccabi" krepšininkams iš Izraelio. Pirmajame mače A.Macijauskas pelnė 24 taškus, o antrajame 16 taškų.

LSKL čempionė VDU komanda šį sezoną pradėjo nesėkme. Juos įveikė pernai finale abu kartus įveikti KU studentai. Lskl.lt nuotr.

D.Zubrus atidarė savo sąskaitą
Vienas iš garsiausių Lietuvos ledo ritulininkų Dainius Zubrus trečiajame naujojo sezono mače atidarė savo taškų sąskaitą.
Lietuvis atliko pirmąjį rezultatyvų perdavimą šiame sezone, tačiau jo atstovaujamas Naujojo Džersio "Devils" klubas išvykoje 2:4 pralaimėjo Otavos "Senators" ledo ritulininkams. Po D.Zubraus perdavimo įvartį antrojo kėlinio pabaigoje pelnė Arronas Ashamas, o rezultatas tapo 1:2. Pats lietuvis šiame mače per 18 minučių nė karto nesmūgiavo į varžovų vartus. Po ketvirtosios pergalės iš eilės "Senators" (8 tšk.) klubas tapo ne tik Rytų konferencijos Šiaurės Rytų pogrupio, tačiau ir absoliučiu NHL pirmenybių lyderiu. "Devils" (2 tšk.) su vie-

na pergale ir dviem pralaimėjimais Rytų konferencijos Atlanto pogrupyje užima paskutinę vietą. Kituose NHL rungtynėse

Niujorko "Islanders" 1:2 pralaimėjo Vašingtono "Capitals" ledo ritulininkams, o Detroito "Red Wings" 4:2 įveikė Edmontono "Oilers" klubą.

Pakeliui į aštuntfinalį rankininkių laukia turkės
Lietuvos rankinio čempionės Vilniaus "VPU ŠviesosEglės" rankininkės sužinojo savo varžoves Europos rankinio federacijos (EHF) taurės turnyre. Sostinės klubo varžove dėl vietos aštuntfi nalyje bus Ankaros "Milli Piyango SK" komanda iš Turkijos. EHF taurės šešioliktfinalio mačai vyks lapkričio 3 arba 4 ir 10 arba 11 dienomis. Turnyro antrajame etape (1/32 finalo) vilnietės pirmajame susitikime 31:24 nugalėjo, o antrajame mače 22:26 pralaimėjo Sasario "Edilcinque" rankininkėms iš Italijos.

Puslapis parengtas pagal BNS, Basketnes.lt ir "15min" inf.

Praėjęs sezonas D.Zubrui (balt. apr.) buvo sėkmingiausias. Žaisdamas Vašingtono “Capitals” ir Bafalo "Sabres" klubuose jis surinko 60 taškų (įmušė 24 įvarčius ir atliko 36 rezultatyvius perdavimus). AFP/Scanpix nuotr.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

sportas

13

Legendinė sprinterė grąžino medalius
31 metų lengvaatletė Marion Jones liko be prieš septynerius metus iškovotų olimpinių apdovanojimų ir pripažino savo kaltę.
JAV atstovė grąžino penkis 2000 metų Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse Australijoje iškovojus medalius ir sutiko su dvejų metų diskvalifikacija už draudžiamų preparatų vartojimą. Apie tokį lengvaatletės gestą informavo JAV antidopingo agentūra. JAV olimpinis (USOC) komitetas buvo paraginęs sportininkę grąžinti apdovanojimus po to, kai praėjusią savaitę M.Jones prisipažino anuomet vartojusi draudžiamus preparatus bei melavusi federaliniams tyrėjams. Lengvaatletė Sidnėjaus olimpiadoje iš viso pelnė penkis medalius, iš kurių tris aukso. M.Jones laimėjo 100 m ir 200 m bėgimus, padėjo JAV kvartetui laimėti estafetę (4 po 400 m), bronzos apdovanojimus pelnė estafetės 4 po 100 m varžybose bei šuoliuose į tolį. JAV olimpinis komitetas grąžintus medalius perduos Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC), o šis savo ruožtu juos įteiks naujosioms Sidnėjaus olimpiados čempionėms bei prizininkėms minėtose rungtyse. Beje, JAV olimpinis komitetas paragino medalius grąžinti ir kitas šalies rinktinės bėgikes, kurios kartu su M.Jones dalyvavo Sidnėjaus olimpinių žaidynių estafečių rungtyse. JAV bėgikių rinktinės sudėtyje estafetėse anuomet buvo Chryste Gaines, Torri Edwards, Nanceen Perry, Jearl Miles-Clark, Monique Hennagan ir LaTasha Colander-Richardson. USOC įsitikinimu, sportininkei derėtų atsisakyti ir 2001 metų pasaulio lengvo-

"Atlantas" nušlavė "Interą"
Klaipėdos "Atlanto" futbolininkai iškovojo dešimtąją pergalę Lietuvos futbolo A lygoje ir iš septintosios pozicijos išstūmė "Šiaulių" futbolininkus. Vakar svečiuose uostamiesčio vienuolikė 7:0 sutriuškino 28-ą pralaimėjimą patyrusius pirmenybių autsaiderius Visagino "Intero" futbolininkus. Po pergalės "Atlanto" sąskaitoje - 35 taškai ir jie vienu lenkia "Šiaulius". Čempionate pirmauja nugalėtojo titulą ginantis Kauno FBK "Kaunas" (71 tšk.), lenkiantis Marijampolės "Sūduvos" (62 tšk.), Vilniaus "Žalgirio" (58 taškai) ir Panevėžio "Ekrano" (56 tšk.) komandas. Artimiausi A lygos susitikimai bus žaidžiami spalio 21 dieną. Trumpa pertrauka A lygoje bus dėl Lietuvos futbolo rinktinės susitikimo 2008 metų Europos futbolo čempionato atrankos grupėje Nanto mieste su pasaulio vicečempione Prancūzija. Mačas įvyks kitą trečiadienį.

Sidnėjuje džiaugsmu tryškusi M.Jones dėl draudžiamų preparatų vartojimo neteko visų penkių medalių. AFP/Scanpix nuotr.

sios atletikos čempionato medalių - aukso 200 m bėgime ir sidabro 100 m distancijoje. Be to, USOC pareikalaus ir daugiau nei 100 tūkst. JAV dolerių, kurie M.Jones buvo išmokėti

už pelnytus medalius. Dvejų metų M.Jones diskvalifi kacija už draudžiamų preparatų vartojimą įsigaliojo užvakar, sportininkei oficialiai sutikus su šia sankcija.

SPRINTAS
Varžovus išmaudė 55 taškų skirtumu
Triuškinančia pergale Rusijos vyrų krepšinio čempionatą pradėjo Kęstučio Kemzūros treniruojamas Maskvos srities "Chimki" klubas. Maskviečiai net 55-ių taškų skirtumu 121:66 sutriuškino Novosibirsko "Sibirtelekom- Lokomotiv" ekipą. Trylikos komandų turnyre pirmauja visus tris susitikimus laimėjęs šalies čempionas Maskvos CSKA klubas su Ramūnu Šiškausku.

Kariškiai susiruošė į UEFA taurės burtai paskirstė sporto žaidynes Indijoje varžovus
Šveicarijoje ištraukti UEFA taurės futbolo turnyro grupių varžybų burtai, 40 komandų suskirstę po penkias į aštuonias grupes.
Maskvos "Spartak" klubas iš Rusijos su vieninteliu lietuviu UEFA taurėje Ignu Dedura rungtyniaus E grupėje. "Spartak" varžovais bus Leverkuzeno "Bayer" (Vokietija), Prahos "AC Sparta" (Čekija), "Toulouse FC" (Prancūzija) ir "FC Zurich" (Šveicarija) ekipos. Komandos grupėse žais nuo spalio 25 iki gruodžio 20 dienos vieno rato sistema. Po to trys geriausi kiekv ienos g r upės k luba i pateks į atkrintamąsias varžybas, kuriose prisijungs dar aštuonios trečiąsias vietas

Latvijoje – du mūsiškių įvarčiai

"Spartak" (raud. apr.) sudėtyje figūruos kol kas vienintelis Lietuvos atstovas UEFA taurėje - I.Dedura. AFP/Scanpix nuotr.

Vienu iš realiausių pretendentų iškovoti pasaulio kariškių sporto žaidynių medalį minimas M.Ežerskis (k.). AFP/Scanpix nuotr.

pirmajame UEFA Čempionų lygos etape grupėse užėmusios ekipos.

Turnyro finalas 2008 metų gegužės 14 dieną vyks Anglijos mieste Mančesteryje.

Į ketvirtąsias pasaulio kariškių sporto žaidynes išvykstantys Lietuvos sportininkai tikisi sugrįžti su apdovanojimais.
Realiausiais pretendentais iškovoti medalius sekmadienį prasidėsiančiose varžybose Hyderabato mieste Indijoje minimi imtynininkai Mindaugas Ežerskis ir Valdemaras Venckaitis, kurie pasaulio čempionate Azerbaidžane iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Tarp lyderių bus ir buvęs Europos graikų-romėnų imtynių pirmenybių bronzos medalininkas Laimutis Adomaitis bei pasaulio kariškių imtynių čempionato prizininkai Mindaugas Mizgaitis ir Aleksejus Djakonovas. "Jeigu imtynininkai išlaikys tokį pasirengimo lygį, kaip iki šiol, sėkmingai ištvers skiepus, aklimatizaciją ir karštį,

Latvijos futbolo pirmenybėse po įvartį pavyko įmušti Dariui Miceikai ir Tomui Tamošauskui (nuotr.). Jų atstovaujamas Liepojos "Metalurgs" klubas, kurį treniruoja Benjaminas Zelkevičius, svečiuose 3:0 sutriuškino pirmenybių autsaiderę Rygos "Olimps" ekipą. Po pergalės "Metalurgs" turi 55 taškus ir penkiais taškais lenkia antroje vietoje esantį ir čempiono titulą ginantį "Ventspils" klubą.

turi daug šansų grįžti į Lietuvą su medaliais", - prognozavo Lietuvos kariuomenės sporto klubo specialistas Alvydas Koncevičius. Lietuvos kariuomenei žaidynėse atstovaus rankininkai, boksininkai, graikų-romėnų imtynininkai, šauliai, dziudo kovotojai, parašiutininkai, lengvosios atletikos ir karinės penkiakovės atstovai. Iš viso apie 60 sportininkų. "Šios žaidynės vyksta kas ketveri metai, kaip ir olimpiada. Mūsų kariuomenės sportininkams - tai didžiulis įvykis", - sakė Lietuvos kariuomenės sportininkų delegacijos vadovas plk. ltn. Valentinas Mizgaitis. Pirmą kartą pasaulio kariškių sporto žaidynių istorijoje jose dalyvaus sportininkai iš daugiau nei 100 pasaulio šalių. Žaidynės truks savaitę, nuo spalio 14 iki 21 dienos.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf. LT nuotr.

14

pramogos
MIESTAS IR SEKSAS

2007 spalio 10 d., trečiadienis

Oralinio sekso vilionės
Ramunė Pajuodytė, Psichologė-psichoterapeutė

Sveika, Ramune. Man 20 metų. Turiu merginą, mūsų santykiai gana geri. Bet viena problema - kai mylimės, ji vis prašo pirmiausiai ją patenkinti oraliniu būdu. Sako, jog kai mylisi įprastai, nepatiria tokio malonumo kaip mylėdamasi oraliniu būdu. Kiek besistengdavau, anot jos, įprastai mylėdamasi su manimi orgazmą ji patyrė tik 1 kartą. Patarkit, prašau, ką man daryti. Aš ją myliu dėl to nusileidžiu, bet noriu mylėtis normaliai, o ne taip... Aleksas. Sveikas, Aleksai. Yra tikrai labai nemažai moterų, o beje, taip pat ir vyrų, kurie patiria didžiausią seksualinį malonumą mylėdamiesi būtent oraliniu būdu. Ir jis yra lygiavertis bei visiškai normalus mylėjimosi būdas. Žinoma, tam būtina higiena, tad svarbu prieš mylintis kruopščiai nusiprausti. Pavyzdžiui, merginai galima žaismingai pasiūlyti kartu įlįsti į putų vonią ar nusimaudyti po dušu. Tai gali tapti puikia erotine įžanga. Tavo mergina nesako, kad nori mylėtis tik oraliniu būdu ir jai nepatinka mylėtis įprastiniu būdu. Ji tik sako, kad įprastu būdu ji nepatiria tiek daug malonumo kaip tuomet, kai ją pamalonini burna. Be to, juk moterys, skirtingai nei vyrai, gali iškart mylėtis ir po orgazmo, ir vėl patirti malonumą, vėl susijaudinti. Taigi, manau, jūs galite suderinti ir tai, kas patinka jai, ir tai, kas patinka tau. Iš pradžių mylėtis orališkai, po to – įprastai.

T.Cruise'o filmavimo aikštelėje - nesėkmė

Kunilingo malonumai
Kunilingas suteikia moteriai galimybę visiškai atsipalaiduoti ir tiesiog priimti malonumą, jai nereikia dėti jokių pastangų. Fizine prasme toks mylėjimosi būdas paprastai yra švelnesnis, nes liežuvis yra subtilesnis „įrankis“ nei vyriškas lytinis organas ar rankos. Drėgnas, šiltas, judrus liežuvis iš tiesų gali daryti stebuklus. Galbūt tavo mergina mėgaujasi kunilingu būtent dėl šių priežasčių.

Jaudinančios pozos
Kaip džiaugtis abiem ir suteikti merginai pasitenkinimo mylintis įprastu būdu? Gali būti, kad jai tiesiog reikalingas papildomas drėkinimas įprastinio akto metu: seilėmis, lubrikantu, taip pat - nuolatinis klitorio stimuliavimas ranka. Labai svarbi ir mylėjimosi poza: priklausomai nuo moters genitalijų formos, gylio, pločio, taip pat nuo abiejų partnerių ūgio ir svorio proporcijų skirsis jiems tinkamiausios ir labiausiai jaudinančios pozos. Jūs galite išbandyti kuo įvairesnes, kad mergina atrastų jai labiausiai patinkančią. Sėkmės bandant ir atrandant!
Filmo "Valkirija" komanda pastebėjo, kad nufilmuota medžiaga yra nepataisomai sugadinta ir ją teks perdaryti iš naujo.

Naujausio Tomo Cruise'o filmo "Valkirija" aikštelėje vėl nesėkmė.
Juostos kūrėjai galiausiai gavo Vokietijos vyriausybės leidimą fi lmuoti istorinėje Berlyno vietoje, tačiau paaiškėjo, kad čia nufi lmuotos juostos neįmanoma peržiūrėti. Filmo režisierius Bryanas Singeris turės iš naujo nufilmuoti scenas, kurios buvo įrašytos Berlyno Benderbloko memoriale. Šioje vietoje buvo įvykdyta mirties bausmė keliems vokiečių karininkams dėl nepavykusio sąmokslo 1944 metais nužudyti nacių diktatorių Adolfą Hitlerį. Čia nužudytas ir pulkininkas Clausas von Stauffenbergas, kurio vaidmenį fi lme

Klausk Ramunės: seksas@15min.lt

Thalia susilaukė pirmagimės

"Valkirija" atlieka aktorius T.Cruise'as. "Didžioji dauguma fi lmo medžiagos yra nepanaudojama. Mes turime viską perfi lmuoti iš naujo", - sakė filmavimo kompanijos atstovė. "Prodiusavimo kompanija mums pranešė, kad vienoje didžiausių kino studijų Vokietijoje, iškilo problemų. Vaizdai buvo ištrinti", - teigė ji. B.Singeriui ir T.Cruise'ui Vokietijos vyriausybė leido ir toliau dirbti Benderbloke. Prieš tai juostos kūrėjams buvo draudžiama filmuoti memoriale, nes pareigūnai nenorėjo sutrikdyti "pagarbos šiai vietai" ir prieštaringai vertino T.Cruise'o išpažįstamą religiją scientologiją.

Tai jau antroji nesėkmė aktoriaus T.Cruise'o filmavimo aištelėje.

Šią savaitę gimusi mergaitė yra pirmasis Thalios vaikas. AFP/Scanpix nuotr.

Meksikiečių dainininkė ir "muilo operų" žvaigždė Thalia (nuotr.) Niujorke (JAV) pagimdė mergaitę. Thalios dukrelės tėvas muzikos pramonės magnatas Tommy Mottola. Mergaitę tėvai pavadino Sabrina Sakae. Mažylė sveria 3,7 kg. "Motina, tėvas ir dukrelė Sabrina yra sveiki ir labai laimingi. Kol kas jie liks gyventi

savo rančoje Kolorade", - sakė Thalios atstovas spaudai. 36-erių Thalia paklausta, ką jos 58-erių vyras T.Mottola mano apie šeimos pagausėjimą, sakė, kad vyras vaikų su ja jau seniai norėjo. "Jeigu viskas priklausytų nuo Tommy, mes vaikų būtume susilaukę iš karto po vestuvių. Dabar jų turėtume tris ar keturis. Dėl visko kalta mano karjera", - sakė Thalia.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 spalio 10 d., trečiadienis

pramogos
SKANI IDĖJA
Aisbergo salotos su vištiena
Tomo šedevras universalioje lėkštėje

15

Mėlynojo deimanto rekordasaukcioną už Honkonge per
beveik 8 mln. JAV dolerių buvo nupirktas itin retas mėlynasis deimantas, tapęs brangiausiai aukcione nupirktu brangakmeniu pasaulyje. Žiedas su deimantu "The Fancy Vivid Blue Diamond Ring" pagerino aukcionų rekordą, kuris laikėsi 20 metų. Anot "Sotheby‘s" aukciono atstovės spaudai, už kiekvieną iš deimanto 6,04 karatų buvo paklota po 1,32 mln. JAV dolerių. Skaisčiai mėlynos spalvos brangakmenis pagerino rekordą, kuris prieš tai priklausė raudonajam deimantui "Hancock Red". Už kiekvieną šio deimanto karatą buvo sumokėta po 926 tūkst. JAV dolerių. Žiedas, kurį sukūrė Londono juvelyrinių dirbinių kompanija "Moussaieff Jewellers", buvo pardavinėjamas per "Sotheby's" rudeninį aukcioną Honkonge, per kurį taip pat buvo siūloma įsigyti kiniškos keramikos ir šiuolaikinio meno kūrinių.

Kinijos turtuolė jauna paveldėtoja
Turtingiausias Kinijos žmogus yra 26 metų moteris.
Žurnalo "Forbes" duomenimis, statybų magnato dukrai priklauso 16 mlrd. JAV dolerių (39 mlrd. litų) turtas. Yang Huiyan pirmojoje turtingiausių Kinijos žmonių sąrašo vietoje atsidūrė po to, kai jos tėvo įkurta kompanija balandį pradėjo prekybą akcijomis Honkongo biržoje. Viešumos vengiantis jos tėvas Yeung Kwok Keungas prieš susikraudamas turtą dirbo ūkiuose ir statybose. 2005 metais jis perdavė dukteriai savo dalį kompanijoje "Country Garden Holdings Co". Y.Huiyan, kuri taip pat yra turtingiausia Azijos moteris, baigė Ohajo universitetą ir šiais metais ištekėjo už vieno Kinijos aukšto rango pareigūno sū-

Kinijoje, kur sparčiai augant ekonomikai turtus buvo galima susikrauti žaibiškai, Y.Huiyan yra viena iš kelių turtuolių, kurie savo turtą paveldėjo.

Šioms salotoms BŪTINAI prireiks: Aisbergo salotų, raudonojo svogūno, juodųjų alyvuogių be kaulo, „Kotaniy“ salotų prieskonių (1000 salų). Taip pat reikės garpuodyje virtos prieskonių prisodrintos vištienos krūtinėlės, pomidorų, avokado, jogurtinio padažo, parmezano sūrio. Kūryba: Supjaustom salotas, griežinėliais svogūną, įberiam alyvuogių, įdedam gabaliukais pjaustytą avokadą, pomidorus, vištieną, pabarstom sūriu, pagardinam prieskoniais ir padažu. Tomo tvirtinimu, salotas skanu užkąsti "Močiutės" duona ir užgerti gira. P.S. Būtinai reiškia būtinai, o su kitais ingredientais galima improvizuoti.

naus. Kinijos ekonomika augo taip greit, kad dabar 40 turtingiausių kinų yra milijardieriai, jų turtą vertinant JAV doleriais. Pernai tokių žmonių buvo tik 15, pranešė "Forbes".

Nekilnojamasis turtas Kinijoje yra tarp pelningiausių sektorių. Jame turtą susikrovė aštuoni iš paskelbtų dešimties turtingiausiųjų.

Gaminate gardžias salotas? Kepate burnoje tirpstantį pyragą? Plakate gaivų kokteilį? Siųskite savo receptą ir patiekalo nuotrauką adresu redakcija@15min.lt ir jūsų kulinarinį talentą įvertins tūkstančiai mūsų skaitytojų.

"15min" pertrauka
ANEKDOTAS
– Tėti, ar tu norėtum sutaupyti pinigų? – klausia sūnus. – Žinoma, norėčiau, sūnau, – atsako tėvas. – O ką tu siūlai? – Nupirk man dviratį, tuomet mano batai taip greit nesusidėvės. Žinote gerą anekdotą? Atsiųskite anekdotai@15min.lt

"15MIN" POLIGONAS

SUDOKU

MANO AUGINTINIS

K A R N U S P D V

Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides giminingas duotosioms (jei yra raidė "u", galima ir "ū", "ų", jei yra "s", galima ir "š" ir pan.) Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami. (pvz.: jei "geras", tai " geresnis" , "geriausias" jau negali būti). Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk filmo "Vidokas" DVD.

1 5 4

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. Vardai - Shrifa ir Leshan. Veislė - sausumos vėžliukai. Kilmė - marokietiška. Amžius - keli metai. Mėgsta - ištisą dieną degintis po lempa, daug daug valgyti, iki pusės lindėti baseine, rėplioti po kambarį niekieno negaudomi. Nemėgsta - būti atskirai, o tai nutinka gana dažnai, nes vienas gyvena Prahoje, o kitas - Vilniuje. Šeimininkai - lietuvaitė Asta ir čekas Martinas. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 3. 4. 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.

7

8 5 4 5 3 2 7 1 9 6 8 3 1 8

9 7 8 1 2 7 6 4 4 5 8 3 3 1 9 2 6 4

?

Labai lengvas Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės T.Prünte knygą "Su stresu galima susitarti". Vakar ją laimėjo Osvaldas Andriuškevičius (atsiimti "15min" redakcijoje, A.Goštauto g. 40B, Vilniuje).

Savaitės laimėtoją išrinksime penktadienį burtų keliu.

horoskopai
AVINAS. Tai, kas anksčiau atrodė tik nepagrįstos nuojautos, šią dieną gali išlysti į paviršių ir pasirodyti aiškiu pavidalu. Nepasiduokite blogai nuojautai ar panikai, bet jokiu būdu nedirbkite nieko ypač svarbaus. JAUTIS. Pasirenkite susidurti su didele maišaties ir apmaudo banga. Jūsų ši banga nenušluos, bet galite pasijusti sugniuždytas arba stipriai suerzintas. DVYNIAI. Daugelis žmonių jus gali versti elgtis taip, kaip nenorite, - tai gali paskatinti atsakomąją reakciją: norėsis priešgyniauti, ginti savo poziciją ir nuomonę. Vertėtų išmokti subtilaus bendravimo paslapčių. VĖŽYS. Įveikti užpuolusius sunkumus labai lengva, kai už nugaros stovi jus palaikantys artimi žmonės, todėl pradėkite burti gerų ir patikimų draugų ratą. LIŪTAS. Faktas, kad nepritariate kieno nors nuomonei, nereiškia, jog turėtumėte svaidytis pykčio žaibais jums vertėtų įsisąmoninti paprastą tiesą: žmonių skirtybės nėra tik pramanas. Pasistenkite išlaikyti ramybę. MERGELĖ. Gali aplankyti abejonės, ar einate teisingu keliu, bet supraskite, kad tai nuovargio požymis. Prieš priimdamas svarbius sprendimus turėtumėte gerai išsimiegoti. SVARSTYKLĖS. Dabar pats laikas savo energiją skirti socialinei veiklai: lankykite renginius, bendraukite su pažįstamais ar nepažįstamais žmonėmis, pradėkite lankyti šokių pamokas ar užsiimkite kita veikla. SKORPIONAS. Šiandien gali prireikti pademonstruoti organizatoriaus savybes, todėl pasistenkite parodyti, ką sugebate. Diena bus prikimšta įvairiausių įvykių.
15 kg

spalio 10 dienai
ŠAULYS. Laukia žvėriškas tempas - aplink suksis įvykiai, užgrius daugybė rūpesčių, bet jums tai atneš tik dar didesnį energijos antplūdį. Neperlenkite lazdos, nes vakarop galva gali plyšti nuo įspūdžių pertekliaus. OŽIARAGIS. Galite stipriai kuo nors susižavėti - pasistenkite nepamesti galvos, bet, jei nesate susisaistęs meilės ryšiais, neatsisakykite pasiūlymo puikiai praleisti laiką kartu. VANDENIS. Ši diena gali jums pasirodyti tarsi grįžimas į mokymosi ir studijų metus - susidursite su daugybe nepažintų dalykų, jums gali būti patikėtos užduotys, su kuriomis anksčiau nesate susidūręs. ŽUVYS. Ši diena jums turėtų būti palanki finansine prasme, galite gauti pelningą pasiūlymą ar sulaukti paskatinimo iš vadovybės. Pasistenkite gautus pinigus tinkamai investuoti.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

16

pramogos

2007 spalio 10 d., trečiadienis

G.Paltrow tenka guosti liūdesio kankinamą vyrą

"15MIN" DARBUOTOJA
Šypsokis ir pasaulis nusišypsos tau!
Reklamos auditorė Eglė El. paštas - e.umbrasaite@15min.lt Ar esi įsimylėjusi per 15 min.? Iš tikrųjų buvau ir to iki šiol nesigailiu. Puikų žmogų įsimylėjau. Ką tau reiškia "15min"? "15min" - gražių svajonių pradžia. Ką nusipirktum už 15 Lt? Labai kvapnių, gražių gėlyčių! Kodėl žalia? Gyva ir ramu. Ką galima padaryti per 15 min.? Oi!!! Labai nemažai. Per 15 min. galima patirti didžiausią gyvenime laimę, džiaugsmą ir pamatyti bent vieną iš gražiausių pasaulio dalykų! Pasaka!

Akylesni kelto keleiviai pastebėjo, kad denyje miega aktorės G.Paltrow vyras C.Martinas.

AFP/Scanpix nuotr.

Holivudo aktorės Gwyneth Paltrow vyrą Chrisą Martiną palaužė sielvartas dėl dėdės mirties.
Nors britų roko grupės "Coldplay" vokalistas galėtų leisti sau itin didelę prabangą, artimojo netektis jį paveikė taip, kad kelionių metu C.Martinas miega tiesiog lauke.

Bulvarinės spaudos fotografai užfiksavo jį miegantį tiesiog kelto denyje. Vyras keliavo iš Škotijoje vykusių 55-erių dėdės laidotuvių. C.Martinas vilkėjo storą juodą megztinį, o ant galvos buvo užsimaukšlinęs kapišoną. "Aš esu labai liūdnas ir man labai sunku. Ką tik grį-

žau iš dėdės Angus laidotuvių, kuris mirė nuo vėžio", sakė Londono parke su žmona G.Paltrow, dukrele Apple ir sūnumi Mose vaikštinėjęs garsus muzikantas. Pasak G.Paltrow ir C.Martino draugų, muzikantą ir velionį dėdę siejo ypatingas ryšys, todėl susitaikyti su netektimi

yra ypač sunku. "Chrisas yra sugniuždytas. Tos akimirkos kelte jam buvo pačios sunkiausios. Nenuostabu, kad jis užmigo tiesiog denyje. Palikime jį kol kas ramybėje. Palaikymą jis gauna iš savo žmonos ir vaikų", - sakė vienas prisistatyti nenorėjęs šeimos draugas.

K.Minogue kovoja su emocine krize
Dainininkė Kylie Minogue guodžiasi, kad nors atrodo nuostabiai, pati vis dažniau jaučiasi apgailėtinai.
39-erių australų kilmės atlikėja tvirtina, kas jos kūnas nebėra toks, koks buvo prieš jai susergant krūties vėžiu. "Mano gydymas turėjo įtakos ne tik smulkiai figūrai, bet ir požiūriui į gyvenimą. Pirmiausiai susitraukiau, paskui pūčiausi kaip balionas - mano kūnas jau nebe toks, koks buvo", - sakė K.Minogue. "Mane labiausiai pritrenkia tai, kad tenka atsiauginti antakius, plaukus. Sunku nusakyti, ką aš iš to išmokau, tačiau tikrai įvyko psichologinių ir emocinių pokyčių. Tačiau kad ir kaip bebūtų, kartais jaučiuosi labai apgailėtinai", - pridėjo ji. K.Minogue neseniai išsiskyrė su mylimuoju prancūzų aktoriumi Oliveriu Martinezu. Tačiau tvirtina, kad net išsiskyrusi su artimu draugu, ji vis dar nori vaikų. "Šeima - tai kažkas tokio, ko aš norėčiau", - sakė K.Minogue. Dainininkė iš Australijos netrukus išleis pirmą albumą po to, kai įveikė krūties vėžį. Pasak K.Minogue, pirmosiomis albumo įrašinėjimo dienomis jai "važiavo stogas", nes nuolat reikėjo save įtikinėti,

Reperis P Diddy jau turi penktą vaiką
Reperis P Diddy turbūt greitai jau nebesuskaičiuos, kiek iš viso vaikų jis turi.
Dainininkas prisipažino, jog neseniai sužinojo, kad yra vienos moters penkiolikos mėnesių dukrytės tėvas. P Diddy jau turi tris vaikus su buvusia drauge Kim Porter ir dar vieną sūnų su kita eksmylimąja Misa Hylton-Brim. "Iš pradžių nebuvau tikras, jog tai mano vaikas. Dabar aišku, kad esu jos tėvas ir rūpinsiuos ja iki gyvenimo galo. Man negėda", - sakė P Diddy. P Diddy apie vaiką su nepažįstama gražuole viešai nepranešė tol, kol negavo DNR tyrimų rezultatų.

Dainininkė K.Minogue teigia beveik kasdien kovojanti su savo bloga dvasine savijauta. AFP/Scanpix nuotr.

jog vis dar gali dainuoti. "Pat yriau tokių emocijų, kurių albume nebus, tačiau tai vis tiek buvo kelias,

kuriuo turėjau eiti tam, kad mano muzika pasiektų mano gerbėjų ausis", - pasakojo K.Minogue.

Italė savo grožiu patikėjo tik nusirengusi
Garsi italų aktorė Ornella Muti įrodė, kad subrendusi moteris yra graži ir seksuali kaip niekada.
"Visi man sakė, kad aš graži, bet vis dėlto aš nesijaučiu tvirtai. Tarsi būčiau tuščioje dėžėje. Šis jausmas išnyko tik tada, kai nusifotografavau nuoga", - pasakojo 52ejų O.Muti. "Poz uot i nuoga i buvo nelengva. Fotografas sakė, kad atsipalaiduočiau. Senti O.Muti fotografavosi apsinuoginusi būdama 52-ejų. AFP/Scanpix nuotr.

skausminga. Tai neigti yra tolygu veidmainiavimui. Reikia pripažinti skausmą, jį pajausti ir jį išgyventi. Būtų neteisinga jį slėpti", - sakė italė. O.Muti gimė 1955 metų kovo 9 dieną neapoliečio ir estės šeimoje. Kine debiutavo būdama 15 metų, detektyve "Pati gražiausia žmona". Iš viso per savo karjerą O.Muti sukūrė 90 vaidmenų kine ir televizijoje. Aktorė vaidino komedijose "Užsispyrėlio sutramdymas" ir "Beprotiškai įsimylėjęs". Ne kartą ji buvo pripažinta viena gražiausių Italijos moterų.

P Diddy neseniai sužinojo, kad turi penktąjį vaiką.

AFP/Scanpix nuotr.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful