07 08 05

Pajūris
ŠIANDIEN
Stoties saugykloje netelpa bagažas 3 psl. Palangos stadione keturkojų desantas

ISSN 1822-5330.

Numeris 140 (223).

2007 m. rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Tiražas 13 000

Triukšmas liejasi laisvai
1:1 - toks rezultatas turėtų įsižiebti švieslentėje, skelbiančioje, kaip baigėsi Palangos politikų ir J.Basanavičiaus gatvės verslininkų kova dėl triukšmo mažinimo šioje kurorto "arterijoje".
"J.Basanavičiaus gatvės kakofonija", - tokios etiketės Palangos vizitine kortele tapusi gatvė niekaip neatsikrato jau kelintus metus. Nei lietūs, nei vėjas neatbaido poilsiautojų, trokštančių iškilmingai pasivaikščioti triukšmingiausiu kurorto bulvaru. Audringas gyvenimas čia užverda jau septintą vakaro, kai į nenutrūkstamą gaudesį ima lietis muzikantų dainos, atrakcionų ūžesys ir poilsiautojų klegesys. Vienus šis gaudesys vilioja lyg medus, kitus, atvirkščiai, verčia kuo toliau bėgti vos priartėjus vakarui. "Tikrai neperdėsiu pasakydama, kad kasdien sulaukiu pacientų, kuriems pabuvojus J.Basanavičiaus gatvėje pakilo kraujospūdis, vaikams sutriko miegas, apėmė nerimas", - "15min" atviravo palangiškė gydytoja reabilitologė Andželika Karpovič. Praėjusią vasarą šioje gatvėje besidarbuojančius muzikantus ir verslininkus privertė sunerimti drąsus miesto valdžios sprendimas, kuriame buvo numatyta, jog renginius bus galima organizuoti tik iki 22 val., ketinta riboti garso stiprinimo aparatūros naudojimą. Prieš tokius valdininkų užmojus netrukus sukilo muzikantai bei verslininkai. Praėjusį gruodį taryba sprendimą pakoregavo. Todėl J.Basanavičiaus gatvėje taip niekas ir nepasikeitė - triukšmas liejasi toliau. Nukelta į 2 psl.

4 psl.
Rūkytos žuvies paslaptys

5 psl.
NASA zondas išvyko ieškoti marsiečių

8 psl.
F.Alonso į kolegos ratus kaišioja pagalius 11 psl.

Klegesys J.Basanavičiaus gatvėje ima stiprėti nuo 19 valandos, kai prasideda vakariniai koncertai ir čia suplūsta tūkstančiai poilsiautojų.

E.Jankausko nuotr.

ORAI
Šiandien pajūryje
dieną 24 °C naktį 13 °C

Per dumblius į krantą brovėsi vėžiai
Kauno mariose iš žydinčio vandens į krantą veržiasi vėžiai. "Atvažiavome nusimaudyti ir matome į krantą lipančius vėžius. Dar niekada gyvenime neteko tokio vaizdo regėti. Vanduo čia žydi, o jie visi žali, dumblini", - pasakojo į "15min" paskambinęs skaitytojas.

Kankinanti smarvė
Stipriai pūvančio dumblo smarvei kamuojant net keletą sostinės rajonų, užsimota ieškoti greito ir efektyvaus sprendimo. "Smarvė nesilaiko visą dieną, tačiau kvapą ima gniaužti palijus ar ėmus pūsti stipresniam vėjui. Kovoti su ja sunku - dabar vasara, karšta, langų juk neužsidarysi", sakė Karoliniškėse gyvenantis Valius.

Vėjas šiaurės vakarų, 3-7 m/s.

2 psl.

7 psl.

7 psl.

2

pajūris

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Triukšmas liejasi laisvai

KURORTO GIDAS
Kristina Gavutienė, Palangos turizmo ir informacijos centro darbuotoja
Dėl kokių priežasčių patartumėte ilsėtis Palangoje, o ne kur nors kitur? Negi gali nevilioti mažas, pušynų apsuptas miestukas prie jūros? Savaitgaliais čia vyksta "nerealus" projektas – po parką vaikštinėjantys grafus Tiškevičius vaizduojantys personažai tikras "topas" buvo ne tik pernai, bet ir šią vasarą. Kokias pramogas verta išbandyti? Palangos festivalio renginiai traukia ne tik lietuvius, bet ir užsieniečius. Be to, kurorte galima išbandyti įvairių vandens pramogų, ekskursijų. Tradiciškai lankomos vietos yra Gintaro muziejus, Botanikos parkas. Dabar poilsiautojai ypač domisi šią vasarą rekonstruota S.Dariaus ir S.Girėno gatve, kuri pavadinta "džiazuojančia". Kokių poilsiautojų pageidavimų jums tenka išgirsti? Nuo klausimų apie lankytinas vietas iki tokių, kaip kad, pavyzdžiui, kur Palangoje nusipirkti batų raištelių. Vieną australą

teko ir į ligoninę nuvesti bei pavertėjauti. Kiti teiraujasi, ką daryti, jei įsisiurbė erkė. Dar būna keista, kai vokiečiai mums padėkoja rusiškai. Jiems Lietuva dar asocijuojasi su Rusija. Kur Palangoje galima nusipirkti skaniausių spurgų? Žinoma, kad kavinėje "Rūta". Mūsų centro darbuotojai kone kasdien iš ten perka spurgų. O kur jūs pati atostogaujat? Gerą įspūdį padarė Naujoji Zelandija. Šiemet, jei atostogausiu, tai tik Lietuvoje. Norėčiau aplankyti Trakus, Druskininkus.
Kalbino G.Kubiliūtė, E.Jankausko nuotr.

J.Basanavičiaus gatve traukiančių poilsiautojų negąsdina nė lietus.

E.Jankausko nuotr.

Karščiausia naujiena Lietuvoje!!!! Pirmas naktinis klubas ant vandens, bet kokiu oru – laivas VENUS S.
Rugpjūčio 9 d. 20 val. - Ketvirtadienio šou „Keturi-laimingas skaičius!“, ( Fiesta Kuršių mariose). Rugpjūčio 10 d. 21 val. - vyrų striptizo grupė „Gelbėtojų šou“ ( vyrai įleidžiami nuo 24 val.) Rugpjūčio 11 d. 21 val. - Fiesta Kuršių mariose „Inkaras traukia gilyn...“ Išvykimo vieta Kruizinių laivų terminalas (įėjimas per laivų remonto teritoriją). Įėjimas su kvietimais (40 Lt). Kvietimus galite pasiimti „Pramogų banke“, Palangoje, J.Basanavičiaus g. 24A ir Klaipėdoje, Turgaus g. 1/ Teatro a.9.

Aurelija Kripaitė
a.kripaite@15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Anot medikės A.Karpovič, kuri pati visada lanku apeina balaganu pramintą gatvę, triukšmas sveikatai daro didžiulę žalą, tačiau žmonės tą neišsyk pajunta. "Atvykėliai dar turi galimybę pasirinkti - eiti į J.Basanavičiaus gatvę ar ne. Kur kas kebliau ten dirbantiems ir gyvenant iems", - sakė specialistė. Anot jos, ilgai triukšme pabuvę žmonės tampa agresyvūs ir suirzę. "Triukšmo valdymo įstatymas sėkmingai įgyvendinamas Druskininkuose, Vilniuje, Klaipėdoje, Nidoje. O kodėl Palangai jo neužtenka, gal J.Basanavičiaus gatvėje galioja kiti įstatymai, sunkiai suvokiama", - stebėjosi

A.Karpovič. Jos įsitikinimu, vienintelė veiksminga priemonė kovojant su triukšmadariais - solidžios baudos. Kaip "15min" sakė Palangos mero pavaduotojas Edmundas Krasauskas, pavasarį išrinkta naujoji miesto taryba rankų nenuleidžia. "Turime naujų minčių, kaip spręsti problemą, susitvarkysime įstatyminę bazę, stengsimės lanksčiau spręsti šią bėdą", - sakė jis. Tačiau permainų tikėtis dar šią vasarą būtų naivu. E.Krasauskas pritarė, kad J.Basanavičiaus gatvės ūžesys - per didelis. "Tačiau tikėtis ramybės vietoje, kur vaikšto tūkstančiai žmonių - nerealu", - sakė politikas. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintautas Rekašius pernykštį valdžios sprendimą užtildyti šią gatvę pavadino nepopuliariu. "Kurortas turi gyventi. Be to, sprendi-

Daugiau informacijos www.flotile.lt
Ir šią vasarą į kavines vilioja "gyvai" dainuojantys muzikantai.

mas buvo sunkiai įgyvendinamas - tą visi suprato. Galima pritildyti - bet ne užtildyti", - tikino jis. G.Rekašius atkreipė dėmesį, kad šį sezoną Palangos širdimi vadinamoje gatvėje kiek ramiau. Jo teigimu, keičiasi ir pačių verslininkų supratimas apie linksmybes. "Sutinku su nuomone, kad galima muzikuoti savo teritorijoje, netruk-

dant kaimynams. Tačiau juk kavinių - begalė, jos suaugusios lyg Siamo dvyniai, ir kai groja visur, galiausiai nebesupranti, kas ir kur", - pripažino G.Rekašius. Realūs pokyčiai didžiausiame Lietuvos kurorte gali prasidėti sudarius triukšmo žemėlapį. Juos kiekviena savivaldybė įpareigota baigti per šiuos metus.

vasara
Lietuvoje šiandien nepastoviai debesuota. Lietaus nenumatoma. Vejas šiaurės vakarų, 5-10 m/s. Aukščiausia temperatūra 21-26 laipsniai. Pajūryje nepastoviai debesuota. Be lietaus. Vėjas šiaurės vakarų 3–7 m/s. Oro temperatūra dieną 21-24° C, naktį 13-16° C. Vandens temperatūra jūroje apie 18° C. Bangų aukštis 0,5–1,0 m.

orai

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Utena +24° C +24° C +22° C +25° C +25° C +24° C

Rugpjūčio Šiandien
sekmadienis

Giedra

5

Varduvininkai: Felicisimas, Nona, Rimtas, Mintarė, Osvaldas, Vilija. Dienos info: saulė teka 05:34, leidžiasi 21:15, dienos ilgumas 15:41. Delčia.
Mažai debesuota

Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +33° C +26° C +26° C +19° C +24° C +30° C +28° C +22° C
Oslas Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva +21° C +32° C
Lietus Trumpalaikis lietus

Artimiausiomis dienomis pajūryje
Rytoj
Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
"15min" arch. nuotr.

Briuselis

+26° C +23° C +28° C +24° C +21° C +25° C
Sniegas Šlapdriba Lietus su perkūnija

Poryt
+13° C +24° C

Užporyt
+12° C +24° C

Dublinas Helsinkis Lisabona Londonas Maskva

+13° C +23° C

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

pajūris

3

Netelpa bagažas
Jau tampa taisykle, kad įsigalėjus šiltiems orams Palangos autobusų stoties bagažo saugykloje pritrūksta vietos poilsiautojų lagaminams, rankinėms bei krepšiams.
Palangos autobusų stoties bagažo saugotoja Sigita Gečienė apgailestavo, kad patalpos yra per mažos, todėl čia galima laikyti tik apie šimtą bagažo vienetų. "Ima trūkti žetonų, numeriukus pradedame rašyti ranka, - sakė S.Gečienė. - Daiktus palieka tiek atvykstantys, tiek išvažiuojantys žmonės. Pavyzdžiui, neretai bagažą pas mus palieka į Palangą atvažiavę poilsiautojai, kurie čia ieško kambario, tad jų bagažą saugome tol, kol žmogus susiranda, kur gyventi. Arba išvykstantieji nori dar pasivaikščioti po kurortą, tad daiktus irgi trumpam padeda į saugyklą." Paprastai daiktai čia saugomi nuo 7 iki 20 valandos. Tačiau, jei prireikia, leidžiama juos palikti ir per naktį. Bagažo vieneto saugojimas per dieną atsieina tris litus. Pasitaiko, kad poilsiautojai pameta jiems išduotus žetonus. Tokiu atveju jie prašomi užpildyti pareiškimą ir išvardyti, kokius daiktus paliko saugoti.
Anot S.Gečienės, autobusų stoties saugykloje daiktus palieka tiek lietuviai, tiek užsieniečiai. E.Jankausko nuotr.

ŠIANDIEN
KONCERTAI
Klaipėda Muzikinis teatras (Danės g. 19) 19.30 val. Giovanni Battista Pergolesi "Tarnaitė ponia". Keltas "Nida", Senoji perkėla 20.30 val. neapolietiškų dainų vakaras "O, saule mano!" Neringa Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia 20 val. IX tarptautinis vasaros kamerinės muzikos festivalis "Kuršių nerija 2007". Koncertas "Musica Per Flauto E Canto" su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriais.

KLUBAI
Palanga "Ramybė" (Vytauto g. 54) 19 val. Monospektaklis "Ir visada bus per vėlu" pagal A.Camus romaną "Krytis". Rež. Ramūnas Abukevičius. Teatras "Ramūno ateljė". 21.30 val. Grupės "Naktinė pufaika" koncertas.

"Laukinių Vakarų salūnas" (J.Basanavičiaus g. 16) 19 val. monospektaklis "Urvinis žmogus". Vaidins Darius Meškauskas. 22 val. naktinė programa "Sunday Party". Muzikinis klubas "Vandenis" (Birutės al. 47) 21 val. koncertas "Meilės trikampis" su Neda, K.Smoriginu, O.Ditkovskiu ir T.Dobrovolskiu. "Šachmatinė" (J.Basanavičiaus g. 45) 22 val. programa "Sunday House". Klaipėda Džiazo klubas "Kurpiai" (Kurpių g. 1a) 21.30 val. sekmadieninis "Jam Session". "Pramogų bankas" (Turgaus g.1/Teatro a. 9) 22 val. vakarėlis "Cafe del Relax Sunset Party". Šventoji Klubas "Titanikas" (Kopų g. 7) 22.15 val. koncertuos Radžis.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

pajūris

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Palangos stadione - keturkojų desantas
Karina Ziminaitė redakcija@15min.lt

Savaitgalį Palangos stadioną užplūdo būriai šunų šeimininkų su savo augintiniais ir šiaip smalsuolių - čia vyksta Tarptautinė šunų paroda.
Saugomi policijos bei supami organizatorių dėmesio šunų savininkai skubėjo pasipuikuoti savo augintiniais ir pasidžiaugti kolegų keturkojais. Tarptautinė šunų paroda Palangoje rengiama nuo 1995 metų. Šiemet į ją susirinko apie 2000 keturkojų dalyvių. Parodos organizatorė, Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė džiaugėsi, kad šunys parodoje elgiasi kultūringai, o šeimininkai paiso taisyklių. Todėl incidentų ir nemalonių atsitikimų išvengiama. Dauguma teisėjų yra atvykę iš užsienio: Australijos, Vengrijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos ir kitų šalių. "Maloniausia, kad būtent į šią parodą ne tik lietuviai dalyviai bei teisėjai, bet ir užsieniečiai, atvyksta labai noriai", - džiugia patirtimi dalijosi R.Kazlauskaitė.

Daug žiūrovų sutraukusi šunų parodos programos dalis - veislių ekspertizė ringuose.

J.Širkajevos nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

pajūris

5

Rūkytos žuvies paslaptys
Saulė Žemaitytė
s.zemaityte@15min.lt

Monodrama apie absurdišką pasaulį
Palangos kultūros centre "Ramybė" antra diena tęsiasi aktoriaus ir režisieriaus Ramūno Abukevičiaus teatro "Ramūno ateljė" pasirodymai.
Vakar žiūrovai galėjo išvysti spektaklį "Meilės negali prisiminti", o šiandien jų laukia monodrama "Ir visada bus per vėlu". Tai istorija apie žmogų, kuris tam tikroje situacijoje nesugebėjo pasielgti taip, kaip to reikalauja žmoniškumas. Kaltės jausmas paskatino atgailai bei privertė mąstyti ir suvokti pasaulio dviveidiškumą. Atsiskyręs nuo pasaulio ir apmąstydamas savo gyvenimą vyras atskleidžia šventeiviškos visuomeninės moralės nuosmukį ir kviečia įvertinti savo kaltes. Šis kūrinys remiasi mąstytojo Albero Camus egzistencine pasaulio samprata, kalba apie žmogaus susidūrimo su pasauliu absurdą. Ramūno Abukev ičiaus "intymusis" teatras "Ramū-

Ko gero, nėra nė vieno poilsiautojo, kuris atvykęs į Nidą neparagautų gardžios, tik ką išrūkytos, kvepiančios žuvies.
Prekeivių, siūlančių šviežiai rūkytos žuvies Nidoje netrūksta. Tačiau vietinių pasiteiravus, kur galima nusipirkti tikrai kokybiškos, skanios, šviežiai rūkytos žuvies, "15min" žurnalistei buvo patarta kreiptis į nidiškį Joną Šatą. Visame kurorte yra tik viena vieta, kurioje žuvis rūkoma pagal savas, jau kelis dešimtmečius iš kartos į kartą perduodamas tradicijas - tai 76 metų Jono Šato ir jo šeimos rūkykla "Tik pas Joną".

Jono Šato ir jo pagalbininko Manto paruošti karšiai tuoj keliaus į rūkyklą.

S.Žemaitytės nuotr.

Savo eilės laukė unguriai
Artėjant prie Nidos prieplaukos tiesiog neįmanoma nepastebėti Naglių gatvėje greta marių įsikūrusios Jono sodybos. Svečius ši vieta pasitinka iš tolo matomu, iš šalia namo pastatytos rūkyklos sklindančiu alksnio dūmu ir šviežios žuvies bei prieskonių kvapais. "15min" apsilankymo dieną žuvies rūkymo meistrą radome pačiame darbų įkarštyje. Kartu su savo marčia Jonas ant specialių kablių kabino ir rūkymui ruošė iš vakaro žvejų pagautus ir pristatytus ungurius. Ant metalinio strypo sukabinti unguriai greitai "rikiavosi" eilėmis, o iš greta stovinčios rūkyklos jau sklido deginamo alksnio ir prieš pus-

valandį pradėtų rūkyti karšių kvapai.

Žuvies paruošimo paslaptys
Paklausti, kaip ruošiama žuvis ir kokie prieskoniai jai suteikia nepakartojamą ir išskirtinį skonį, J.Šato šeimos nariai susižvalgę tik tarstelėjo, kad yra paslapčių, kurių nevalia išduoti. Tačiau "15min" vis dėlto pavyko šį tą sužinoti. Pasirodo unguriai maždaug 4 valandos iki rūkymo turi būti pasūdyti. Todėl žuvies rūkymui dažnai ruošiamasi dar iš vakaro. Kokiais prieskoniais gardinami skanieji karšiai ar skumbrė, taip pat labai diplomatiškai nutylėta. "Kaip ir visur - druska ir pipirai", - šypsojosi Jonas. Tačiau paragavus karšio ar starkio kiekvienas pasakytų, kad jame junta-

Darbuojasi visa šeima
Žuvies paruošimo ir rūkymo tradicijos Jono Šato šeimoje perduodamos iš kartos į kartą. Vasarą Nidoje darbuojasi ne tik trys Jono vaikai, tačiau ir krūva anūkų bei dar keli pagalbiniai darbuotojai. Pasiteiravus, kiek žmonių talkina skrodžiant, ruošiant ir rūkant žuvį, tiksliai negalėjo pasakyti nei pats Jonas. Anot jo, būna, kad triūsia ir visi 10 darbininkų. Vieni darinėja žuvį, kiti trina ją prieskonių mišiniu, treti padeda užkabinti ant specialių kablių. O likusieji aptarnauja netoliese susibūrusius ir žuvies laukiančius jos mėgėjus.

mas ne tik druskos ar pipirų, tačiau ir citrinos, kardamono bei dar keleto, net kelių kartų paslaptyje laikomų prieskonių skonis.

no ateljė" sostinės Senamiesčio Latako gatvės name vaidina jau 3-iąjį sezoną. Neįprastoje erdvėje vaidinama keliolikai žiūrovų, sėdinčių taip arti, kad kartais jie suabejoja, ar tik žiūri spektaklį, ar ir patys jame dalyvauja. Monodramos "Ir visada bus per vėlu" Palangos kultūros centre "Ramybė" (Vytauto g. 35) pradžia - šįvakar 19 val.

Priklausomi nuo jūros malonės
Jonas Šatas ir jo šeima darbą pradeda ankstų rytą. Visos šeimos darbai priklauso nuo jūros malonės. Jei ji "nusiteikusi" gerai ir nidiškiai žvejai pagauna pakankamai žuvies, jų netrūksta ir Jonui. Tiek, kiek žvejai prigaudo, tiek ir išrūkoma. J.Šato šeimos rūkyklon atkeliauja ne tik poilsiautojų itin pamėgti karšiai ir unguriai, tačiau ir silkės, starkiai, skumbrės bei šamai. "Išrūkytume net ir varles, tik turėk jų", - juokdamasis sakė Jonas Šatas.

ATPAŽINK SAVE

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS – užsukite į knygyną (Vilniuje, Ozo g. 25, AKROPOLIS; Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 49, AKROPOLIS; Klaipėdoje, Taikos pr. 61, AKROPOLIS) pasiimti "Baltų lankų" knygyno įsteigto prizo – J.Rulfo knygos "Pedras Paramas". Prizą turite atsiimti per penkias dienas.

Pasak Jono Šato, rūkomą žuvį reikia nuolat prižiūrėti. Nuotraukoje - gerą pusvalandį alksninėmis malkomis rūkomi karšiai.

S.Žemaitytės nuotr.

Rekonstruotoje gatvėje jaunimo orkestro koncertas
Rytoj rekonstruotoje Palangos S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje koncertuos jaunimo simfoninis orkestras iš Aleno miesto Vokietijoje. Programoje numatyti G.Bizet, P.Hindemith, A.Dvorako, G.Rossi n i, R.Wag ner io i r A.Malando kūriniai. Aleno miesto orkestras įkurtas daugiau kaip prieš 50 metų. Šiuo metu jis vadinamas vienu geriausių jaunimo simfoninių pučiamųjų orkestrų Vokietijoje. Orkestrą sudaro maždaug 70 narių, kurių amžius svyruoja nuo 12 iki 21 metų. Jų repertuare - klasikinė, populiarioji pučiamųjų bei kamerinė muzika. Jaunimo orkestro iš Vokietijos koncertas S.Dariaus ir S.Girėno bei S.Daukanto gatvių sankryžoje - rytoj, 17 val.

KINO REPERTUARAS
NAGLIS (PALANGA)
"Simpsonų filmas" (animacinė komedija visai šeimai) 11:30 16:40 "Ir kalnai turis akis 2" (siaubo) 13:15 "Prieš parskrendant į žemę" (dokumentinis) 15:15 "Infiltruoti" (kriminalinė drama) 18:30 "Oušeno tryktukas" (komedija) 21:15 "Simpsonų filmas" (animacinė komedija) 10:45 12:30 14:15 16:15 18:15 20:15 22:15 "Karibų piratai: pasaulio pakrašty" (nuotykių filmas) 12:15 15:15 "Šrekas III" (animacinė komedija) 11:00 12:45 14:30 "Kietas riešutėlis 4" (kriminalinis veiksmo) 16:30 19:00 "Transformeriai" (fantastinis) 12:00 14:45 21:15 "Haris Poteris ir Fenikso brolija" (fantastinis nuotykių) 10:45 13:15 16:00 18:45 21:30 "Teroro planeta" (siaubo trileris) 18:30 20:45

CINAMON (KLAIPĖDA)
"Užkibo" (komedija) 11:30 14:00 16:45 19:15 21:45 "Kambarys 1408" ( siaubo) 17:30 19:45 22:00

NEMOKAMA E.VERSIJOS PRENUMERATA

www.15min.lt

6

ekonomika

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

ĮMONĖSE
Sunkus metas

Statybininkų pelnas gali mažėti

Nedarbo lygis beveik nesikeičia
Nedarbas Lietuvoje šių metų liepos mėnesį, palyginti su birželiu, ūgtelėjo 0,1 procentinio punkto iki 2,8 procento. Tačiau, palyginti su pernai metų liepos mėnesiu, nedarbas sumažėjo 0,2 proc. punkto. Lietuvos darbo biržos duomenimis, liepą mažiausia bedarbių registruota Neringos, Birštono, Rietavo, Kazlų Rūdos, Kalvarijų ir Pagėgių savivaldybėse, daugiausia - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Rugpjūtį užregistruota beveik 99 tūkst. žmonių, ieškančių darbo, iš jų - daugiau kaip 60 tūkst. buvo bedarbiai (2,8 proc. visų darbingo amžiaus Lietuvos piliečių). Likusi dalis norėjo pakeisti darbą. Liepą bedarbių g retose buvo daugiau moterų 62 proc. Bedarbių vyrų buvo apie 38 proc. Liepą Lietuvoje buvo užfiksuota 22,3 tūkst. laisvų darbo vietų.

Vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamintojos Alytaus "Snaigės" grupė šiemet pirmąjį pusmetį patyrė 1,26 mln. litų konsoliduotų nuostolių - 28 proc. daugiau negu tuo pačiu metu 2006 metais. "Snaigė" pranešė, kad šiemet grupės pelningumą mažino augančios žaliavų bei energetinių išteklių kainos, taip pat - nukritęs JAV dolerio kursas, nes grupė 25 proc. produkcijos eksportuoja į Ukrainą, kur atsiskaitoma JAV doleriais.

POILSIAUTOJO PINIGINĖ
Dina, Martynas ir Mija iš Kauno

Pažeidimai
Ekspertų nuomone, brangstančių statybinių medžiagų našta slėgs statybininkų, o ne gyventojų pečius. A.Ufart/BFL nuotr.

Gintautas Degutis
g.degutis@15min.lt

Lietuvos įmonėse per pirmąjį šių metų pusmetį aptikta daugiau nei 40 tūkst. darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo santykius reguliuojančių teisės aktų pažeidimų. Tiesa, Valstybinės darbo inspekcijos teigimu, pažeidimų nemažėja. Šiemet inspektoriai patikrino 9,5 tūkst. įmonių. Po patikrinimų už pažeidimus skirta beveik 945 tūkst. litų baudų, vidutinis baudos dydis siekė maždaug 1 tūkst. litų.

Augančios statybinių medžiagų kainos viršijo visas metų pradžios prognozes ir nustebino net statybininkus ir tiekėjus.
Apstulbę nuo didžiulio kainų šuolio tiekėjai viliasi, kad antrąjį metų pusmetį statybinių medžiagų kainos stabilizuosis, o nekilnojamojo turto ekspertai spėja, kad išaugusios kainos gali apkarpyti statybos bendrovių pelnus. Statybininkų duomenimis, per pirmą pusmetį (nuo sausio) maždaug dvigubai pabrango stiklas, cementas ir tinkas. Termoizoliacinės medžiagos

Gudrus automobilis
Japonų automobilių gamybos koncernas „Nissan“ paskelbė, jog bendrovės inžinieriai baigia kurti automobilinę alkoholio kontrolės sistemą. Ji susideda iš automobilyje įmontuotų jutiklių, kurie fiksuos alkoholio koncentraciją iškvepiamame ore, bei jutiklių vaire, reaguojančių į prakaitą. Jei sistema nustatys, kad vairuotojas išgėrė per daug - automobilis neužsives. Kol kas sistema bus testuojama. Japonai žadėjo, jog vėliau ji bus montuojama į beveik visus „Nissan“ markės automobilius.

pabrango apie pusantro karto, silikatinės plytos - beveik 90 proc., o statybinis plienas penktadaliu. "Kad statybinės medžiagos pabrangs dėl poreikio, tikėjomės, bet kad pabrangs tiek nesitikėjome", - sakė statybinių medžiagų ir metalo produkcijos tiekimo bendrovės "Serfas" direktorius Saulius Valunta. Pasak LTV naujienų tarnybos, statybininkai skaičiuoja, jog per pusmetį statyba iš viso pabrango maždaug pusantro karto. Su brangstančiomis statybinių medžiagų kainomis glaudžiai susijusios ir nekilnojamojo turto kainos. Pavyzdžiui, Kaune naujos statybos buto kvadratinio metro kaina šį pusmetį jau perkopė 5 tūkst. litų.

Tačiau nekilnojamojo turto ekspertai ramina, kad būsto kainų šuolio greičiausiai nebus. "Metų pradžioje prognozavome, kad butų kainos kils apie 15 proc. Jos vos per pusmetį jau pakilo 10 proc. Tai kažkiek susiję ir su medžiagų brangimu, bet tai tikrai nėra pagrindinis veiksnys", - sakė bendrovės "Ober-Haus" Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis. Jo teigimu, rinką valdo pasiūla ir paklausa. "Galima sakyti, kad statybininkams sekasi kainos kyla, o žmonės vis dar išgali pirkti nekilnojamąjį turtą", - sakė S.Vagonis. Jis taip pat pabrėžė, jog kainos kilti iki begalybės negali, ir jeigu žmonės nebeišgalės nusipirkti buto, statybininkai turės juos atpiginti savo pelno sąskaita.

Kur per šias atostogas apsistojote? Prie Palangos, gyvename pas uošvius. Tad gyvename nemokamai. Kiek laiko jau poilsiaujate? Jau antrą savaitę. Tačiau ir orai prasti, ir atostogos jau baigiasi. O kaip pajūris patinka jūsų vaikučiui? Gerai, nekyla jokių problemų. Valgote kavinėse? Paprastai ne, bet kartais išeiname pavalgyti ir į miestą. Kaip leidžiate laiką, kokiomis pramogomis pasilepinate? Išeiname pasivaikščioti, pasižvalgyti po J.Basanavičiaus gatvę, važiuojame į Klaipėdą. Buvome Jūros šventėje, įvairio-

se parduotuvėse. Nuvykome ir į Lietuvos jūrų muziejų. Mieliau renkatės atostogas Lietuvoje ar užsienyje? Lietuvoje atostogos virsta kasdienybe jau vien dėl nuolatinio prasto oro. Tad dažniausiai per atostogas stengiamės išvažiuoti kažkur į užsienį. Žinoma, Lietuvoje pigiau, tačiau išvažiavę svetur pamatome kur kas daugiau. Kiek pinigų per dvi savaites Palangoje planuojate išleisti? Tikriausiai apie 600 - 700 litų. Bet mes pernelyg neskaičiuojame, išleisime tiek, kiek norėsis.
Kalbino I.Barauskaitė, K.Ziminaitės nuotr.

Ambicingi šachmatų federacijos planai
Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) planuoja 165 pasaulio šalių sostinėse įkurti šachmatų figūras primenančius viešbučius ir šachmatų centrus.
Anot federacijos prezidento Kirsano Iliumžinovo, ketverius metus užtruksiantis projektas preliminariai vertinamas apie 50 mlrd. JAV dolerių (126 mlrd. litų). Kol kas neskelbiama, kokiose šalyse planuojama įkurti tokius viešbučius. Pirmasis, šiemet planuojamas pradėti, projekto etapas federacijai atsieis apie milijardą JAV dolerių (apie 2,5 mlrd. litų). Delfi.lt duomenimis, FIDE su investuoTomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

DEGALŲ KAINOS
95 98 Dyzelinas 3,22 3,34 3,14 3,19 3,33 3,16 3,25

3,11 3,05 Degalų kainos Klaipėdos degalinėse rugpjūčio 4 dieną. *Nurodytos vidutinės degalų kainos ir skirtumas įvairiose degalinėse gali svyruoti iki 3 ct.

VALIUTŲ KURSAI
(perka/parduoda):
USD GBP 2.48/ 2.53 5.04/ 5.16 -/ 4.85/ 5.00 0.89/ 0.93 2.48/ 2.55 5.05/ 5.18 0.08/ 0.10 4.85/ 5.01 0.89/ 0.94 2.49/ 2.54 5.07/ 5.17 0.09/ 0.10 4.86/ 5.00 0.89/ 0.93 2.48/ 2.53 5.02/ 5.15 -/ 4.80/ 4.98 0.89/ 0.92

SUKLYDOME
Jeigu radote klaidą mūsų dienraštyje, siųskite ją adresu klaida@15min.lt. Atsiprašome. Kartais klystame, bet norime pasitaisyti.

Šachmatų figūrų formų viešbučiai iškils 165 pasaulio valstybių sostinėse. G.Savickio nuotr.

RUB LVL PLN

Valiutų kursai rugpjūčio 4 dieną didžiausiuose Lietuvos bankuose.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

„15min”– pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 431,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2007 m. pavasaris
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 13 000. ISSN 1822-5330. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Platinama Klaipėdoje, Palangoje, Šventojoje, Neringoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

tojais taip pat susitarė ir dėl šachmatų miestelio statybų Jungtiniuose Arabų Emyra-

tuose. Jį sudarys 32 viešbučiai, kurie primins šachmatų lentos figūras.

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

aktualijos

7

Priešnuodžių smarvei paieškos
Gediminas Gasiulis
g.gasiulis@15min.lt

Stipriai pūvančio dumblo smarvei kamuojant net keletą sostinės rajonų, užsimota ieškoti greito ir efektyvaus sprendimo.
"Smarvė nesilaiko visą dieną, tačiau kvapą ima gniaužti palijus ar ėmus pūsti stipresniam vėjui. Kovoti su ja sunku - dabar vasara, karšta, langų juk neužsidarysi", sakė Karoliniškėse gyvenantis Valius. Nuo blogų kvapų kenčia ir Lazdynų, Pilaitės, Grigiškių mikrorajonų gyventojai. Pilaitės seniūnas Albinas Šniras patikino, jog nemalonūs kvapai minėtus rajonus pasiekia iš UAB "Vilniaus vandenys" vandens valymo įrenginių. Jie įrengti už Lazdynų mikrorajono, kitoje Neries pusėje. "Priklauso nuo vėjo krypties. Smarvė pirma pasiekia Lazdynus, Karoliniškes, o galiausiai nusėda Pilaitėje", - sakė seniūnas. A.Šniras tvirtino kasdien sulaukiantis dešimčių skambučių iš gyventojų. "Traukinys pajudėjo - jau pradėjome

Dėl iš valymo įrenginių sklindančios smarvės langus užsidaro ne tik artimiausių rajonų gyventojai, bet ir darželiai, mokyklos, kitos institucijos.

rinkti gyventojų parašus, klibinamos ir valdžios institucijos", - sakė jis. Pilaitės seniūnas stebėjosi, jog aplinkosaugininkai, kurie turėtų būti suinteresuoti spręsti šią

SPRENDIMO BŪDAI
Sostinėje vykusiame susitikime buvo paminėti keli problemos sprendimo būdai. "Pirma - dumblą vežti į aikštelę už Vilniaus miesto ribų, kur yra seni poligonai. Antra - dengti specialia plėvele. Trečia - statyti apsaugos sienas, kad vėjas nenuneštų blogų kvapų. Ketvirta juos siurbti", - vardijo Lazdynų seniūnijoje išrinktas Seimo narys Gintaras Steponavičius. Pilaitės seniūno A.Šniro nuomone, efektyviausias būdas būtų pastatyti didelę sieną, tad kvapai liktų toje teritorijoje. Tuo tarpu "Vilniaus vandenų" direktorius B.Miežutavičius netikėjo, jog kuris nors iš jų būtų efektyvus.

problemą, nepasirašo "Vilniaus vandenų" projekto, kuris išspręstų nemalonių kvapų problemą. Praėjusį ketvirtadienį sostinėje buvo susitikę minėtų mikrorajonų seniūnai, "Vilniaus vandenų", Vilniaus savivaldybės atstovai, aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos specialistai. Tądien vandenį tiekianti bendrovė pažadėjo, jog vėjui pučiant Vilniaus link nevykdys dumblių krovimo darbų. Taip pat žadėta ieškoti daugiau ūkininkų, pas kuriuos dumblą būtų galima išvežti. "Vilniaus vandenų" direk-

torius Bronius Miežutavičius priminė, jog nemalonūs kvapai sklido ir anksčiau, o pastaruoju metu sustiprėjo dėl to, jog buvo uždarytas Kariotiškių sąvartynas. "Dabar apie 60-70 procentų dumblo panaudoja ūkininkai, o likusį tenka kompostuoti. Veikiame pagal Europos standartus ir reikalavimus. Filtrų pagal naudojamą technologiją nėra ir negali būti, nemalonų kvapą bandysime naikinti chemikalais. Kertinis sprendimas būtų statyti modernius dumblo pūdymo įrenginius, tačiau tai atims daug laiko", sakė B.Miežutavičius.

"Vilniaus vandenų" direktorius kategoriškai neigė gandus, esą bendrovė iš valymo įrenginių naktimis išleidžia nuotekas tiesiai į Neries upę. J.Kalinsko nuotr.

Per dumblius į krantą brovėsi vėžiai
Gediminas Gasiulis
g.gasiulis@15min.lt

Kvaišalai - DVD diske
Muitininkams pašte įkliuvo portugalas, atėjęs atsiimti DVD disko, kuriame buvo paslėpti narkotikai.
Į Pašto pervežimo centrą atkeliavusį siuntinį iš Portugalijos tikrinęs muitininkų tarnybinis šuo padėjo aptikti kvaišalų siuntą. DVD diską patikrinę muitinės pareigūnai jame aptiko 6 gramus hašišo. Po kurio laiko pasirodė ir siuntinį užsisakęs portugalas. Jis buvo sulaikytas dviem paroms. Vėliau, skyrus kardomąją priemonę dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti, jis buvo paleistas. Narkotinės medžiagos buvo paslėptos skaitmeninio DVD disko plastikiniame dėkle. Jį atidarę muitininkai aptiko diską, o po juo buvo priklijuoti trys paketėliai narkotikų. Kvaišalai buvo suvynioti į polietileninę pakuotę ir lipnia juostele priklijuoti prie disko dėklo. Nedidelis kiekis kanapių dervos - hašišo - aptiktas dar liepos 27 dieną. Pasiimti kvaišalų siuntos portugalas atėjo praėjusį ketvirtadienį.

Kauno mariose iš žydinčio vandens į krantą veržiasi vėžiai.
"Atvažiavome nusimaudyti ir matome į krantą lipančius vėžius. Dar niekada gyvenime neteko tokio vaizdo regėti. Vanduo čia žydi, o jie visi žali, dumblini", - pasakojo į "15min" paskambinęs skaitytojas. Nuvykęs prie Kauno marių, tuo įsitikino ir "15min" fotografas Erikas Ovčarenko. "Radau keletą vėžių, vienas jų dar buvo gyvas, krutino ūsus, tad įmečiau jį į vandenį", - sakė jis. Neįprastas vėžių elgesys suglumino Lietuvos gyvūnų globos draugijos atstovus. "Pirmą kartą apie tai girdžiu", - stebėjosi draugijos pirmininkas Benas Noreikis. Veterinarijos gydytojas Aivaras Paukštė taip pat tik spėliojo, kas galėjo paskatinti vėžius lipti į krantą. Jis patikino, jog tai nėra įprastas reiškinys.

Iš Kauno marių per dumblius lipantys vėžiai suglumino nusimaudyti atėjusius kauniečius. E.Ovčarenko nuotr.

"Gali būti daug priežasčių, prielaidų taip pat yra ne viena. Jie gali kuo nors sirgti arba lipti į krantą dėl to, jog vanduo yra užterštas. Taip pat gali būti, jog taip elgiamasi dėl sužydėjusio vandens, pritrūkus deguonies. Tačiau tai tik prielaidos, kodėl vėžiai taip elgiasi galima nustatyti tik ištyrus vandenį ir pačius gyvūnus", sakė veterinaras.

Įmantriai paslėpti narkotikai paštu atkeliavo iš Portugalijos. MKT nuotr.

8

pasaulis

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

TRUMPAI
Nuteistas jūrų pėstininkas
JAV 15 metų kalėjimo nuteistas jūrų pėstininkas Lawrence'as Hutchinsas pripažintas kaltu dėl civilio irakiečio nužudymo. Kitiems septyniems amerikiečių kariams, dalyvavusiems šiame nusikaltime, skirtos švelnesnės bausmės. Amerikiečiai pripažinti kaltais dėl 52 metų irakiečio nužudymo ir sąmokslo nužudyti. Jie pagrobė 11 vaikų tėvą iš namų ir jį nušovė. Šalia nužudytojo kūno jie paliko šautuvą bei kastuvą, kad atrodytų, esą irakietis kasė duobę, kad padėtų pakelės bombą.

NASA zondas išvyko ieškoti marsiečių
Vakar anksti ryte iš Kanaveralo kyšulio Floridoje paleistas JAV marsaeigis "Phoenix". Zondas pradėjo devynių mėnesių kelionę į Marsą, kur ieškos gyvybės pėdsakų.
Kitų metų gegužę "Phoenix" turi nusileisti Raudonojoje planetoje. Marso arktinėje zonoje robotas ieškos vandens ir buvusios ar esamos gyvybės ženklų. Mokslininkų teigimu, ši zona šiaurinėse Marso lygumose panaši į amžinojo įšalo rajonus Žemėje. Tad tikimasi, kad marsaeigis suras ten ledo, o galbūt ir jame sustingusių mikroorganizmų. Marsaeigis pritaikytas kasti suledėjusį planetos dirvožemį ir analizuoti jo pavyzdžius. JAV kosmoso agentūros (NASA) specialistai spėja, jog minėtose Marso lygumose, maždaug pusantro metro po žeme, slypi didžiuliai ledo klodai. "Klausimas, į kurį visų pirma norime atsakyti, yra toks: ar planetoje iš tikrųjų yra ledo. Jei taip, tai jį galima ištirpinti ir per tam tikrą laiką sukurti gyvenimui tinkamas sąlygas", sakė misijos dalyvis Arizonos universiteto profesorius Peteris Smithas. Jis taip pat sakė, jog suradus ledo, atsiras didžiulė tikimybė rasti ir vietinių gyvybės formų - bakterijų, virusų, ar pirmuonių. "Phoenix" iš žemės turėjo išvykti penktadienį, tačiau kortas sumaišė blogi orai. Ši misija Jungtinėms Valstijoms atsieis 420 mln. JAV dolerių (apie 1 mlrd litų).

Šveicariški peiliai

Šveicariškas lenktinis peilis gali pakeisti savo "tautybę". Šveicarijos armija, kuri turi nupirkti 65 tūkst. naujos modifikacijos peilių, dėl didelės vietinės jų gamybos kainos planuoja pasirinkti kiniškus analogus. Šis pranešimas audringai buvo aptarinėjamas Šveicarijos parlamente. Konservatorius papiktino faktas, kad pati Šveicarija iš Kinijos pirks šveicariškus peilius. "Jeigu net šveicariški peiliai bus perkami užsienyje, tai ką mes apskritai galime gaminti", - sakė vienas parlamentarų.

JAV kosmoso agentūra tikisi nutupdyti zondą Marso lygumose, kurios prilyginamos Žemės Aliaskos regionui. AFP/Scanpix nuotr.

Aziją siaubia neregėto masto potvynis
Šalių vyriausybės ir pagalbos organizacijos didina pastangas padėti per 20 milijonų nuo potvynio nukentėjusių žmonių Pietų Azijoje.
Dėl didžiausio pastarųjų metų potvynio Indijos, Bangladešo ir Nepalo apsemtose vietovėse katastrofiškai trūksta maisto ir vaistų. Tačiau daugelyje šių rajonų pagalbos siuntas galima atgabenti tik oru. "Manoma, kad visose trijose šalyse potvynis, kurį gyventojai apibūdina kaip didžiausią, kokį tik galima prisiminti, vienaip ar kitaip palietė 20 mln. žmonių", - savo pranešime teigė Jungtinių Tautų (JT) vaikų fondas (UNICEF). Vakar Indijos pareigūnai pranešė, jog potvyniai nusinešė dar 12 žmonių gyvybę. Tarp žuvusiųjų yra ir du mažamečiai vaikai, kuriuos nusinešė patvinusi upė. Šiaurės Indijoje, Bangladeše ir Nepale nuo atogrąžų liūčių sukeltų potvynių iš viso nukentėjo apie 20 mln. gyventojų - dauguma jų prarado visą turtą. Vien tik Indijoje žuvusiųjų padaugėjo iki tūkstančio. Apie naujas aukas savaitgalį buvo pranešta iš Utar Prade-

Į Didžiąją Britaniją grįžo pavojinga liga
Siekdama pažaboti naujausią pavojingos snukio ir nagų ligos proveržį, Didžioji Britanija suskubo imtis griežtų priemonių.
Šios ligos protrūkis nustatytas penktadienį, viename ūkyje netoli Gilfordo, 53 kilometrai į pietvakarius nuo Londono. Dėl to visoje šalyje buvo uždrausti bet kokie galvijų, avių ir ožkų pervežimai. Visi minėtame ūkyje laikyti gyvuliai buvo paskersti, o trijų kilometrų spinduliu aplink ūkį nustatyta karantino zona, 10 kilometrų spinduliu stebėjimo zona. "Taikomos visos šios ligos atveju Europos Komisijos (EK) numatytos priemonės", - sakė EK atstovė spaudai Christiane Hohmann. Ji pridūrė, jog EK atstovai "toliau glaudžiai bendrauja" su britų valdžios pareigūnais. Pastarąjį kartą snukio ir nagų ligos proveržis Didžiojoje Britanijoje buvo nustatytas 2001-aisiais. Snukio ir nagų liga dažniausiai suserga avys, ožkos, kiaulės ir galvijai.

Pasirengusi bylai

DRAUDIMAS IŠVEŽTI MĖSĄ
Dėl snukio ir nagų ligos proveržio Didžioji Britanija paskelbė galvijų ir mėsos eksporto draudimą. "Bus uždraustas eksportas į visas Europos Sąjungos šalis. Draudimas įsigalioja automatiškai, kai nustatomas susirgimo snukio ir nagų liga atvejis", - sakė vyriausybės sekretoriato ministras Edas Milibandas.

Rusija yra pasirengusi iškelti baudžiamąją bylą Andrejui Lugovojui, jei Londonas įrodys jo kaltę. Tai pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. A.Lugovojus yra įtariamas buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojo Aleksandro Litvinenkos nunuodijimu. Rusijai atsisakius išduoti įtariamąjį Didžiajai Britanijai, tarp šalių kilo diplomatinis konfliktas. Jos iš šalies išsiuntė po keturis viena kitos diplomatus. Vėliau Rusija pareiškė, jog išduotų A.Lugovojų mainais į Borisovą Berezovskį. Pastarasis yra įvardijamas vienu pagrindinių prezidento Vladimiro Putino kritiku.

Atogrąžų liūčių sezonas nuolat sukelia potvynius Pietų Azijoje, bet šiemet jie didžiausi per visą dabartinę pasaulio istoriją. AFP/Scanpix nuotr.

šo, Biharo, Vakarų Bengalijos ir Asamo, kur vanduo užliejo 25 apygardas iš 27. Bangladeše nuo potvynių žuvus dar 11 žmonių, bendras

aukų skaičius šioje šalyje pakilo iki 191. Nepalas taip pat smarkiai kenčia. Potvynio aukų skaičius šioje šalyje pasiekė 87.

FAKTAS
Mirė M.Monroe
1962-ųjų rugpjūčio 5 dieną savo namuose Los Andžele rasta negyva JAV kino žvaigždė Marilyn Monroe, perdozavusi migdomųjų piliulių.

Vakar per Pakistaną nusirito smurto banga. Šalyje per mūšius ir išpuolius žuvo mažiausiai 23 žmonės.
Per savižudžio sprogdintojo išpuolį Paračinaro mieste prie sienos su Afganistanu žuvo mažiausiai devyni žmonės ir dar apie 35 buvo sužeisti. Tačiau, anot pareigūnų, au-

kų skaičius dar gali padidėti, nes kai kurių sužeistų žmonių būklė kritiška. Sprogdintojas pagrindiniame Paračinaro kelyje užminuotu automobiliu rėžėsi į kelias šalikelėje stovėjusias mašinas. Kiek anksčiau įvykę mūšiai tarp vyriausybės karių ir talibų kovotojų nusinešė 14 žmonių gyvybę. Tarp

žuvusiųjų yra ir 4 kariškiai bei keli civiliai. Praėjusį mėnesį Pakistano sostinėje Islamabade saugumo pajėgoms surengus protalibiškos Raudonosios mečetės komplekso puolimą, per Pakistaną nusirito atakų ir savižudžių sprogdintojų išpuolių banga, nusinešusi daugiau kaip 220 gyvybių.

Viename ūkių radus snukio ir nagų ligos židinį, Didžioji Britanija uždraudė galvijų mėsos pervežimą šalyje bei jos eksportą į ES. AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Pakistaną šiurpino nauji išpuoliai

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

ekranas

9

TV sekmadieniui
23.30 22.10 22.00 10.00

rugpjūčio 5 dienai

20.45

"Pavojinga zona II"
Kai Riperis, mirtinų baikerių gaujos lyderis paleidžiamas iš kalėjimo, jis prisiekia atkeršyti policininkui, kuris jį čia įkalino. 06.30 Dienos programa. 06.35 Anim. ser. "Būrys ant ratų" (4). 07.00 Anim. ser. "Godzila" (4). 07.20 Anim. ser. "Rožinė pantera" (5). 07.45 Anim. ser. "Nuostabiausi mitai ir legendos" (8). 08.10 Anim. ser. "Kiauliamiestis" (1). 08.35 Anim. ser. "Ir vėl Endis..." (1). 08.58 Žodis - ne žvirblis. 09.00 Sveikatos ABC. 10.10 "Inspektorius Kluzo". Komedija. Didžioji Britanija, 1968 m. 12.05 Anim. ser. "Pučinis" (62). 12.15 BBC pristato. Dokumentinis f. "Dramblių gyvenimo atgarsiai. O kas toliau?" 13.25 "Discovery" pristato. Dokumentinis f. "Orangutangai. Nepaprasta bendruomenė". 14.20 Dok. serialas "Liūtų tėvas" (25). 14.55 "Našlė" (74). 15.55 Naujas ūkis. Pokyčių metai. 16.00 Sveikinimų koncertas. 17.50 "Seserys" (12). 18.45 Žinios. 19.00 Sportas. 19.03 Orai. 19.05 Geriausi LNK renginiai. Muzikiniai "Bravo" apdovanojimai. 20.10 Teleloto. TV žaidimas. 20.50 NML. Čempionų taurė. 22.20 "Sopranai. Mafijos kronika VI" (66) (N-14). 23.30 "Pavojinga zona II. Riperio kerštas". Veiksmo. JAV, 1989 m. (N-14).

"Beždžionių planeta"
2029-aisiais astronautas Leo Devidsonas išskrenda į kosmosą. Tačiau netikėtai Leo laivas nukrenta nežinomoje planetoje, kurią valdo beždžionės. 06.25 Programa. 06.30 Teleparduotuvė. 06.45 Anim. ser. "Pandų planeta" (23). 07.10 Anim. ser. "Magija" (3). 07.40 Anim. ser. "Yu Gi Oh!" (2/13). 08.05 Anim. ser. "Drakonų globėjas" (24). 08.30 "Nauji Lesės nuotykiai" (2/11). 09.00 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. Patarimai tėveliams. Juokingų situacijų šou (kart.). 10.00 Filmas vaikams. "Žaidimų aikštelė". Nuotykių komedija. JAV, 1993 m. 12.00 "Armijoje". Komedija. JAV, 1994 m. 13.45 Ekstremalūs namų pokyčiai. 14.55 "Formulė-1". Vengrijos didysis prizas. Tiesioginė transliacija. 17.00 Daktarė Aiskauda. Humoro laida (N-7) (kart.). 17.40 "Kobra 11" (8/11). 18.45 TV3 žinios. 18.53 TV3 sportas. 18.55 TV3 orai. 19.00 Lietuvos kaimo naujienos. 19.05 "Bitėlandas 2007". Koncertas. 21.00 TAIP arba NE. TV žaidimas. 22.10 "Beždžionių planeta". Nuotykių. Rež. Timas Burtonas. JAV, 2001 m. (N-7). 00.40 "Tėvai ir sūnūs". Trileris. Rež. Paulas Monesas. JAV, 1992 m. (N-14). 02.40 "Telejazz". Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 04.40 Pabaiga.

"Jimi Hendrixas"
Šis filmas - puiki ir unikali proga prisiminti garsenybės biografijos faktus, pasinerti į svaiginančią hipių atmosferą ir išgirsti Hendrixo balades. 07.15 Programa. 07.20 Televitrina. 07.35 "Pirmyn, Anita!" (78). 08.30 Anim. ser. "Būk mano monstras" (kart.). 09.30 Statau namą. TV žurnalas. 10.00 Tauro ragas. Laida medžiotojams. 10.30 Vienam gale kablys. 11.00 Roberto pusryčiai. 11.30 Nekenčiu reklamos. Humoro laida. 12.00 "Pelenės istorija II" (49, 50). 13.50 Dok. serialas "Dideli mažųjų pavojai" (kart.). 14.20 Sveikinimų koncertas. 16.05 Tarp miesto ir kaimo. 16.35 Smagiausios akimirkos (kart.). 17.15 Sprendimai. Tikros gyvenimo istorijos. 18.05 "Vandens žiurkės V" (N-7) (kart.). 19.00 "Mentai. Žmogžudysčių skyrius" (N-7) (kart.). 20.00 Žinios. 20.15 Meilės istorijos. "Gydytojas iš Vachau". Melodrama. Rež. Hansas Jurgenas Togelis. Vokietija, 2004 m. (N-7). 22.00 "Jimi Hendrixas". Biografinė drama. JAV, 2000 m. (N-14). 23.55 "Blizgesys". Romantinė komedija. Rež. Bachtiaras Chudoinazarovas. Rusija, Vokietija, Prancūzija, Italija, Ukraina, 2003 m. (N-7 01.40 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S).

"Smarkuolės"
Pietų Kalifornijos aukštosios mokyklos merginų komandos kapitonė susilaužo koją. Nauja vadove paskiriama energinga naujokė Torans. 08.00 Šventadienio mintys. 08.30 Anim. ser. "Vufis" (14). 08.35 Anim. ser. "Jasonas ir Olimpo didvyriai" (13). 09.00 Anim. ser. "Sonikas X" (67). 09.20 Anim. ser. "Tutenšteinas" (14). 09.40 Animacinis f. "Gaidys ir spalvos". 10.00 Tele bim bam. Muzikinė pramoginė laida šeimai. 10.30 "Smarkuolės". Komedija. Rež. Peytonas Reedas. JAV, 2000 m. 12.20 Deivio ir "Tabasco" koncertas "Tavo zonoje". 13.05 Egidijaus Sipavičiaus koncertas "Tavo zonoje". 14.05 "Vilties upė" (17, 18). 15.55 (K)laidelė. 16.00 Žinios. 16.07 Orai. 16.10 "Žirgų sporto dienos 2007". Atvirojo Lietuvos komandinio konkūrų čempionato finalas. Tiesioginė transliacija. 17.45 " "Kongas". Fantastikos. JAV, 1995 m. (N-7). 19.45 Savaitė. Politinių naujienų laida. 20.30 Panorama. 20.50 Sportas. 20.56 Orai. 21.00 2007-ųjų vasara su agentu 007 Džeimsu Bondu. "Žmogus su auksiniu pistoletu". Trileris. Rež. Guy Hamiltonas. Didžioji Britanija, 1974 m. (N-14). 23.20 "Kelno kriminalinė policija" (31) (N-7). 00.15 Programos pabaiga.

"Durys grindyse"
Tedas ir Mariana Koulai buvo laimingos šeimos tėvai. Tačiau po siaubingos avarijos, per kurią tėvų akyse žuvo abu sūnūs, Koulų akys apsitraukia gedulo rūku. 09.00 „Lokys“. Nuotykių drama. Prancūzija, JAV, 1988 m. 10.50 „Nuostabusis Džo“. Melodrama. JAV, Didžioji Britanija, 2000 m. 12.40 „Meilės vadovėlis“. Romantinė komedija. Italija, 2005 m. (N-7). 14.50 „Jamakasiai II: vėjo vaikai“. Veiksmo nuotykių. Prancūzija, Didžioji Britanija, Ispanija, 2004 m. (N-7). 16.35 „Broliai Grimmai“. Fantastinė nuotykių komedija. Didžioji Britanija, JAV, Čekija, 2005 m. Režisierius Terry Gilliamas. Vaidina Mattas Damonas, Heath Ledger, Barbara Lukêsova, Anna Rust, Monica Bellucci, Martinas Hofmannas (N-7). 18.45 Penktoji pavara. 19.45 Mitų griovėjai. Pramoginė laida. 20.45 „Durys grindyse“. JAV, 2004 m. Režisierius Todas Williamsas. Vaidina Elle Fanning, Jeffas Bridgesas, Kim Basinger, Jonas Fosteris, Johnas Rothmanas, Mimi Rogers (N-14). 22.45 „Baltic Fighters“. 23.15 Dokumentinis filmas „Boulingas prieš Kolumbiną“. Kanada, JAV, Vokietija, 2002 m. (N-14). 01.25 Programos pabaiga.

TANGO TV naujo sezono startas - rugpjūčio 6 dieną!

15.00 "Žavūs ir drąsūs"
("The Bold & the Beautiful"). JAV. 2006. Draminis serialas. Rež. Lee Philip Bell. Vaidina Katherine Kelly Lang, Ronn Moss, Susan Flannery, Maeve Quinlan, Hunter Tylo.

21.00 Vilas ir Greisė
(Will & Grace) JAV. Komedija (N-7). Režisierius: David Kohan, Max Mutchnick. Vaidina: Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes Realybės šou (N-7)

21.30 "Vieniša žvaigždė".
„Vieniša žvaigždė” – naujas "Tango TV" realybės šou, kuriame netrūks jausmų, flirto ir intriguojančios konkurencijos, o svarbiausia tai neįtikėtina galimybė pačiam žiūrovui išsirinkti ir nueiti į pasimatymą su geidžiamiausiomis Lietuvos žvaigždėmis ir netgi iškeliauti kartu į egzotišką kelionę. Kiekvieną savaitę penkių vaikinų ar merginų laukia pažintis ir romantiški pasimatymai – pretendentai į vienišos garsenybės širdį kartu su jomis pramogaus, aiškinsis vieni kitų pomėgius ir sugebėjimus, atliks šmaikščiausias ir smagiausias užduotis. "Vieniša žvaigždė" - kiekvieną darbo dieną 21:30. Pailsėk su Tango TV!

23.30 "Nuostabioji"
("Gorgeous"). Honkongas, Kinija. 1999. Komedija. Rež. Vincent Kok. Vaidina Jackie Chan, Qi Shu, Tony Leung Chiu Wai, Emil Chau, Richie Ren. (N-7)

22.30 Škotijos futbolo čempionatas
Edinburgo "Hearts" ir Edinburgo "Hibernian". Teisioginė antro kėlinio transliacija tik per "Tango TV" Naujasis Tango TV sezonas prasideda karštu futbolu! Škotijos futbolo čempionato pirmosiose rungtynėse susikaus du Edinburgo klubai "Hearts" ir "Hibernian". Dvikova žada būti įnirtinga, nes paskutinius du sezonus "lietuviškasis" klubas "Hearts" savo stadione "Tynecastle" amžiną priešininką "Hibernian" tiesiog sutriuškindavo. Ar pavyks "Hibernian" revanšas? Pailsėk su Tango TV!

Naujajame "Tango TV" sezone - staigmena: legendinio serialo „Žavūs ir drąsūs“ tęsinys, kuriame - herojų gyvenimai po 10-ies metų. Beverli Hilso pažiba ir svarbiausia šeima Foresteriai karaliauja ir diktuoja madas visoms įžymybėms. Bet išoriškai gražus gyvenimas Foresterių neapsaugo nuo šeimos dramų. "Žavūs ir drąsūs" - kiekvieną darbo dieną 15:00. Pailsėk su Tango TV!

Serialas „Vilas ir Greisė” – tai dviejų geriausių draugų kasdienybė pagardinta baltu ir juodu humoru. Susipynę dviejų žmonių gyvenimai, meilės paieškos, karjeros siekimas, santykiai su draugais ir vienas kitu. Abu turi vaikinus (!). Tiesa, po Greisės išsiskyrimo su sužadėtiniu geriausi draugai apsigyvena viename bute. "Vilas ir Greisė" - kiekvieną darbo dieną 21:00. Pailsėk su Tango TV!

Mergina Bu iš mažo žvejų kaimelio Taivane vis svajoja apie gražuolį princą. Kartą ji randa vandenyje plūduriuojantį butelį su romantišku laiškeliu ir išvyksta į Honkongą ieškoti jo autoriaus Alberto. Deja, paaiškėja, šis yra homoseksualus ir siuntė laiškelį visai ne merginai. Praradusi viltį sutikti svajonių vaikiną, Bu atsitiktinai susidraugauja su viengungiu verslininku Čanu, bet šiam labiau už merginas rūpi pinigai. Pailsėk su Tango TV!

TV pirmadieniui
06.20 Anim. ser. "Raganaitė Sabrina" (38). 06.45 Anim. ser. "Šaolino kovos" (11). 07.10 Anim. ser. "Dvikovų meistrai" (63). 07.35 Anim. ser. "Martinas Slėpinys" (53). 08.00 Anim. ser. "Rožinė pantera" (4). 08.25 Anim. ser. "Nuostabiausi mitai ir legendos" (7). 08.50 Anim. ser. "Pučinis" (62). 09.00 "Pamotė" (54). 10.00 Nepriklausoma paieškų tarnyba. Geriausios istorijos (kart.). 10.55 "Kerštas". Veiksmo. JAV, 2002 m. (N-7). 13.00 "Maištingasis amžius" (53). 14.00 Anim. ser. "Raganaitė Sabrina" (39). 14.25 Anim. ser. "Šaolino kovos" (12). 14.50 Anim. ser. "Dvikovų meistrai" (64). 15.15 Anim. ser. "Martinas Slėpinys" (54). 15.40 "Lošimas iš meilės" (44). 16.40 "Esi mano gyvenimas" (228). 17.40 Langai. Pokalbių laida (N-7). 18.45 Žinios. 19.10 Jeigu. 20.00 "Bankininko draugė" (1). Rusija. 21.00 XXL. 22.00 Žinios. 22.30 "Roma" (9) (N-14). 23.35 "Skydas" (48) (N-14). 00.40 Anim. ser. "Metalinis alchemikas" (42, 43). 01.30 "Seserys" (11). 06.35 Programa. 06.40 Teleparduotuvė. 06.55 Anim. ser. "Kempiniukas" (2/12). 07.30 Anim. ser. "Simpsonai" (5/15). 08.00 "Tu - mano gyvenimas" (48). 09.00 "Meilės sūkuryje" (226). 10.00 TAIP arba NE. (kart.). 11.10 "Beždžionių planeta". Nuotykių JAV, 2001 m. (N-7). 13.40 Anim. ser. "Mumija" (2/4). 14.10 Anim. ser. "Detektyvas Flintas" (22). 14.40 Anim. ser. "Kempiniukas" (2/13). 15.10 Anim. ser. "Simpsonai" (5/16). 15.40 "Negailestingas pasaulis" (41). 16.40 "Tu - mano gyvenimas" (49). 17.40 "Bjaurusis ančiukas" (146). 18.45 TV3 žinios. Kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 Puikusis šou. (N-7). 20.00 Daktarė Aiskauda. (N-7). 20.45 9,5 savaitės. TV projektas (N-7). 21.30 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 21.50 TV3 sportas. 21.55 TV3 orai. 22.00 "Šiaurės pakrantė" (18) (N-7). 23.00 "Nutraukti ryšiai". Siaubo. JAV, 1992 m. (N-14). 01.00 "Telejazz". Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 03.00 Pabaiga. 06.50 Programa. 06.55 Televitrina. 07.10 "Pelenės istorija II" (kart.). 08.05 Anim. ser. "Pokemonai" (kart.). 08.50 "Pirato siela" (127). 09.40 "Asmens sargybinis" (kart.). 10.55 "Gydytojas iš Vachau". Melodrama. Vokietija, 2004 m. (N-7). 12.35 Teismo valanda. (N-7) (kart.). 13.30 Nepaaiškinami faktai. Sensacijų dokumentika (N-7) (kart.). 14.25 Pinigų lietus. Tiesioginė transliacija. 15.45 "Čiliukų" valanda. Anim. ser. "Pokemonai" (2/9, 10), "Būk mano monstras" (24). 17.00 Teismo valanda. (N-7). 17.55 "Asmens sargybinis" (194). 19.05 Nepaaiškinami faktai. Sensacijų dokumentika (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Orai. 20.14 Sportas. 20.17 Kriminalai. 20.20 "Klounas IV" (37) (N-7). 21.20 "Apsuptyje" (1). Veiksmo. JAV, 1993 m. (N-7). 23.15 Žinios. 23.25 Orai. 23.26 Sportas. 23.27 Kriminalai. 23.30 Pasaulio ralio čempionatas. Suomijos ralio etapas. 00.30 Lobių sala. Tiesioginė transliacija. 01.45 -5.00 Bamba. (S). 06.00 , 6.38, 7.06, 7.38, 8.06, 8.38 Labas rytas. 06.30, 7.00, 7.30, 8.00, 8.30 Žinios. 06.35 , 7.05, 7.35, 8.05, 8.35 Orai. 06.36 , 7.36, 8.36 Sportas. 09.00 "Bjanka. Kelias į laimę" (kart.). 09.55 "Alkis" (40) (N-7). 10.50 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (75). 11.45 Gustavo enciklopedija (kart.). 12.15 "Viešnia iš pragaro" (10). 12.45 Šokių Eurovizijos atranka (kart.). 13.40 "Smarkuolės". Komedija. JAV, 2000 m. (kart.). 15.30 "Kelno kriminalinė policija" (31) (N-7). 16.25 "Dingę II" (N-7). 17.20 Žinios (rusų k.). 17.29 Orai. 17.30 "Alkis" (41) (N-7). 18.30 Žinios. 18.40 Sportas. 18.42 Orai. 18.45 "Bjanka. Kelias į laimę" (91) (N-7). 19.35 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (77). 20.25 Loterija "Perlas". 20.30 Panorama. 21.10 "Aukso veršis" (6). 22.04 Loterija "Perlas". 22.05 "24 valandos" (2/2) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Euroverslas. 23.25 "Rasputinas". Istorinė drama. JAV, Vengrija, 1996 m. (N-14). 01.25 Programos pabaiga.

rugpjūčio 6 dienai

09.00 "Švelnumas". Trileris. JAV, 2002 m. (N-7). 10.55 "Lengvumas". Drama. JAV, Prancūzija, 2003 m. (N-7). 12.45 "Tonis Takitanis". Drama. Japonija, 2004 m. 14.15 "Paskenduolė Mona". Komedija. JAV, 2000 m. 16.05 "Briusas Visagalis". Fantastinė romantinė komedija. JAV, 2003 m. 18.00 Penktoji pavara. 19.00 Mitų griovėjai. Pramoginė laida. 20.00 "Balticum TV" žinios. Laidos vedėjos Silvija Mockuvienė ir Neringa Bladykienė. 20.30 "Visi nepastebėti vaikai". Prancūzija, Italija, 2005 m. Režisierius Emiras Kusturica, Spike Lee, Ridley Scott, John Woo ir kt. Vaidina Francisco Anawake, Damaris Edwards, Wu Jiang (N-7). 22.50 "Balticum TV" žinios. Laidos vedėjos Silvija Mockuvienė ir Neringa Bladykienė. 23.20 "Sumaištis". Drama. JAV, Vokietija, 2005 m. (S). 01.05 Programos pabaiga.

10

sportas

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Finaliniai oro balionų skrydžiai
Šiandien Vilniuje baigsis 15-asis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.
Kol kas geriausiai oro skrajūnus valdo Gintautas Šurkus. Surinkęs 10 856 taškus G.Šurkus prieš paskutinę užduotį net 513 taškų lenkia antrojoje vietoje esantį Valerijų Machnorylovą. Į prizininkų trejetą taip pat pretenduoja ir trečiąją bei ketvirtąją vietas užimantys Gintautas Mockaitis ir Tadas Gegevičius, turintys atitinkamai 10 243 ir 10 194 taškus. Lietuvos karšto oro balionų čempionate dalyvauja 24 pilotai iš Čekijos, Danijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos, Ukrainos ir Lietuvos. Šis renginys į Vilnių sugrįžo po dvejų metų - užpernai jis vyko Kauno rajone, o pernai Alytuje. Vilnius yra viena iš nedaugelio Europos sostinių, virš kurių leidžiama skraidyti oro balionais. Pagal čempionato rengimo taisykles, Lietuvos čempiono titulą gali iškovoti tik mūsų šalies oreivis, todėl bus sudaromos dvi įskaitos - Lietuvos sportininkų ir bendroji. Lietuvos čempionatas yra vienos svarbiausių varžybų lietuvių pilotams. Vienas arba du Lietuvos rinktinės pilotai turės galimybę dalyvauti 2008 metais Austrijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Margaspalviai oro balionai jau tris dienas džiugina sostinės gyventojus.

G.Gasiulio nuotr.

Pajūryje visą savaitę siaus buriuotojai
Vienas iš prestižiškiausių Lietuvoje buriuotojų renginio - Kuršių marių regatos - dalyviai šiandien skleis bures.
11 val. iš Klaipėdos jachtklubo Palangos link pajudės, o vėliau atgal į jachtklubą grįš 45-ios Kuršių marių regatos jachtos. Jubiliejinė 40-oji Kuršių marių regata vyks septynias dienas (iki rugpjūčio 11 d.), per kurias buriuotojai, suskirstyti į aštuonias klases, turės įveikti penkis etapus - iš viso beveik 260 jūrmylių. Regatos dalyviai bus apdovanojami pagal kiekvieno etapo rezultatus, o bendrojoje įskaitoje išaiškinami du absoliutūs nugalėtojai - pagal realiai sugaištą laiką ir pagal perskaičiuotą laiką, atsižvelgiant į jachtų klases. Absoliučių nugalėtojų titulą gins "Arabela" su kapitonu Raimundu Šiugždiniu. Kitų pernykščių čempionų jachtos "Mesilinde" iš Estijos nebus, tačiau nugalėtojo vardą gins "Mesilinde" kapitonas Martas Tammas, kuris šiemet vadovaus naujajai jachtai "Katarina Jee". "Skaičiuojame jau penkiasdešimt ketvirtus Kuršių marių regatos istorijos metus, per kuriuos įvyko 39 regatos. Visą šį laiką regata išliko populiari ir

Iš lankininkų turnyro su čempiono laurais
Lietuvos lankininkas Vladas Šigauskas įrodė, kad ir Lietuvoje gyvena taiklieji robinhudai.
Didžiojoje Britanijoje vykstančiame šaudymo iš lanko pasaulio taurės IV etape, V.Šigausko ir Luzmary Guedezo iš Venesuelos duetas iškovojo pergalę mišrių dvejetų varžybose skriemulinių lankų grupėje. Turnyro fi nale lietuvio ir Venesuelos lankininkės pora 15:12 įveikė amerikietį Loganą Wilde'ą bei dar vieną Venesuelos atstovę Caroliną Montes. Pakeliui į finalą V.Šigauskas ir L.Guedezas 17:14 įveikė britą Liamą Grimwoodą ir norvegę June Svensen, ketvirtfinalyje 13:9 privertė pasiduoti prancūzą Sebastianą Bresseurą bei švedę Petrą Ericsson, o pusfinalyje 18:11 nugalėjo brito Neilo Waklino ir amerikietės Jamie Van Nattos porą, kuri liko trečia.

Šiemet Kuršių marių regatoje dalyvaus rekordinis jachtų skaičius - 45. Lbs nuotr.

traukė stipriausius buriuotojus", - sakė regatos organizatorės Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Robertas Dargis. Kaip ir kasmet regatos metu vyks daug kitų varžybų: kapitonų ir jų atžalų varžybos "Optimist" jachtomis, "Match Race" varžybos, kuriose susi-

kaus stipriausios Lietuvos jachtų įgulos, įvyks tradicinės Publikos bei Žurnalistų regatos. Šių metų naujovė - "Vėjo fiesta" - visą Nidą apimsiantis renginys, kurio metu jėgos aitvarų, katamaranų, burlenčių, oro balionų entuziastai stengsis pažaboti vėją ir vandenį.

Ispanijos krepšinio žvaigždė Juanas Carlosas Navarro kitąmet žais NBA lygoje.
Jis rungtyniaus Memfio "Grizzlies" komandoje, kurioje žaidžia ir jo komandos draugas Ispanijos rinktinėje - Pau Gasolis. 27 metų 191 cm ūgio gynėjas susitarimą su NBA klubu pasiekė paskutinę Barselonos "AXA Barcelona" ekipos vadovų nustatytą dieną, kai išpirka už žaidėją siekė 3,5 milijo-

J.C.Navarro (su kam.) jau senokai verbuojamas NBA klubų, tačiau tik šiemet išbandys laimę stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. AFP/Scanpix nuotr.

no JAV dolerių (8,75 mln. litų) vietoje sutartyje numatytų 10 milijonų (25 mln. litų). "Grizzlies" buvo vienintelis realus variantas, likęs J.C.Navarro po to, kai teises į jį turėjęs "Wizards" klubas atsisakė parduoti arba išmainyti žaidėją Rytų konferencijos klubams, tarp kurių buvo "Heat" ir "Celtics" komandos. Be J.C.Navarro NBA rungtyniauja dar keturi ispanai: P.Gasolis, Jorge'as Garbajosa, Jose Manuelis Calderonas ir Sergio Rodriguezas.

V.Šigauskas asmeninėse varžybose užėmė devintąją vietą, o mišrių dvejetų turnyre šventė pergalę. Llf nuotr.

Pirmenybes užbaigė nesėkme
Lietuvos merginų (iki 19 m.) rinktinė pasaulio krepšinio čempionate liko dvylikta. Paskutiniame pirmenybių susitikime dėl vienuoliktos vietos Lietuvos merginos 68:73 nusileido Kinijos komandai. Lietuvos ekipoje vėl išsiskyrė komandos lyderė Laima Rickevičiūtė, pelniusi 28 taškus.

Puslapis parengtas pagal BNS, Krepsinis.net ir "15min" inf.

Ispanų žvaigždė žais su komandos draugu

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

sportas

11

F.Alonso į kolegos ratus kaišioja pagalius
"Formulės-1" varžybose azartiška, o kartais ir nesąžininga, kova vyksta ne tik tarp konkurentų, tačiau ir tarp kolegų.
11-ojo "Formulės-1" etapo Vengrijos GP kvalifikacijoje nugalėjo ir šiandien iš pirmos pozicijos startuos "McLaren" lenktynininkas Fernando Alonso, tačiau jo pergalė sukėlė nemažai diskusijų, mat jis sutrukdė pirmąją vietą užimti savo kolegai ir čempionato lyderiui Lewisui Hamiltonui. Greičiausias visos kvalifikacijos metu buvęs britas nebespėjo laiku pradėti paskutiniojo rato, nes F.Alonso, galbūt specialiai, ilgiau liko stovėti aptarnavimo zonoje ir L.Hamiltonas į trasą pajudėjo vėliau negu suplanuota. Tokiu būdu ispanas sužlugdė komandos draugo galimybes išlaikyti pirmąją poziciją, o pats nuvažiavo greičiausią ratą. Kiek netikėtai iš trečiosios vietos šiandien startuos "BMW Sauber" pilotas Nickas Heidfeldas, už savo nugaros palikęs "Ferrari" lenktynininką Kimi Raikkoneną. "Ferrari" pilotai kvalifi kacijoje neblizgėjo - K.Raikkoneno kolega brazilas Felipe Massa liko vos keturioliktas. F.Massa antroje kvalifi kacijos dalyje pirmojo bandymo metu nesuvaldė bolido paskutiniajame posūkyje, o po to grįždamas į boksus užgesino variklį dar neprivažiavęs garažo. Komanda šiaip ne taip išsiuntė lenktynininką dar vienam bandymui, tačiau jis ratą įveikė lėčiau nei pirmojoje kvalifi kacijoje ir liko už pirmojo dešimtuko ribų. Penktąją vietą kvalifi kacijoje užėmė vokietis Nico Rosbergas su "Williams", šeštas jo tautietis Ralfas Schumacheris su "Toyota", septintas - lenkas Robertas Kubica su "BMW Sauber", o aštuntuką užbaigė "Renault" lenktynininkas Giancarlo Fisichella. Prieš Vengrijos GP lenkt ynes bendrojoje įskaitoje pirmauja L.Hamiltonas (70 tšk.), dviem taškais lenkiantis F.Alonso. Trečiąją v ietą užima F.Massa (59 tšk.), kuris septyniais taškais pirmauja prieš komandos drau-

gą K.Raikkoneną. Penktąją ir šeštąją vietas užima "BMW Sauber" pilotai: penktas N.Heidfeldas (36 tšk.), o šeštas - R.Kubica (24 tšk.). Konstruktorių įskaitos priekyje žengia "McLaren" (138 tšk.). Nuo jos 27 taškais

atsilieka pagrindiniai konkurentai "Ferrari". Trečia - "BMW Sauber" (61 tšk.).
Nepaisant nesusipratimo tarp F.Alonso (d.) ir L.Hamiltono, po lenktynių abu pilotai elgėsi draugiškai. AFP/Scanpix nuot.

Solidus papildymas A lygoje - lyderių akistata
"Manchester United" futbolo klubo garbę kitame sezone veikiausiai gins vienas iš talentingiausių Argentinos futbolininkų - puolėjas Carlosas Tevezas.
Praeitą sezoną argentinietis atstovavo Londono "West Ham" klubui. "West Ham" išplatino pareiškimą, kad klubas sutarė su "Manchester United" dėl 23 metų puolėjo perėjimo. "West Ham" savo pareiškime teigia, kad su "Manchester United" sutarė dėl 2 milijonų svarų sterlingų (10,2 mln. litų) sumos, kurią gaus už teises į C.Tevezo registraciją. Tai reiškia, kad turėtų baigtis teisiniai ginčai dėl Londono klubo
Puslapis parengtas pagal BNS, F-1.lt, Krepsinis.net ir "15min" inf. Fibaeurope.com nuotr.

SPRINTAS
T.Parkeris pasveiks
Vieno iš Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinės lyderių Tony Parkerio trauma nėra rimta. Tokia išvada prieita po sveikatos patikrinimo San Antonijaus "Spurs" klube. NBA klubas specialiai paprašė įžaidėjo atvykti į JAV, kai sužinojo apie patirtą krepšininko traumą treniruotės metu. T.Parkeris susižeidė kulkšnį. Kol kas nėra oficialaus NBA čempionų leidimo T.Parkeriui dalyvauti Europos čempionate. Tačiau Prancūzijos rinktinės treneriai bei šalies federacija viliasi, kad jau netrukus įžaidėjas galės prisijungti prie rinktinės treniruočių.

ir C.Tevezo atstovo Kia Joorabchiano teisių į žaidėją. Anksčiau C.Tevezo perėjimas į Mančesterio klubą buvo pakibęs ore, kadangi kilo teisiniai ginčai dėl to, kam turėtų būti sumokėtas perėjimo mokestis. Anglijos futbolo lyga ir "West Ham" teigė, jog šią sumą turėtų gauti Londono klubas, tuo tarpu kompanijos MSI ir "Just Sports Inc", kurios priklauso K.Joorabchianui, skelbė, kad ekonominės teisės į žaidėją priklauso joms. "West Ham" savo pranešime teigia, jog teisės į C.Tevezą Mančesterio klubui pereis iš karto po to, kai klubas gaus sutartą sumą.

Lietuvos futbolo aistruoliams šiandien intriguojanti diena - Kaune jėgas išmėgins A lygos lyderiai FBK "Kaunas" ir Vilniaus "Žalgiris".
Turnyrinės lentelės viršūnėje įsikūręs Kauno klubas, tačiau nuo jo vos dviem taškais atsilieka sostinės "Žalgirio" ekipa. Tad pergalės prieš FBK "Kauną" atveju, vilniečiai gali užkopti į A lygos viršūnę. Šiemet komandos A lygoje susirėmė du kartus ir "Žalgiris" jau spėjo užsirekomenduoti kaip vienas iš neparankiausių FBK "Kauno" priešininkų. Pirmajame rate FBK "Kaunas" namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 ir prarado du taškus, o Vilniuje pripažino šeimininkų pranašumą - 0:1. Be minėtos dvikovos, A lygoje įvyks dar du susitikimai. Šiauliuose akis į akį susidurs lentelės kaimynai - septintąją vietą užimantys vietos "Šiauliai" ir aštuntoje vietoje sėdintis Klaipėdos "Atlantas". Kol kas sėkmingiau tarpusavio akistatos klostosi uostamiesčio ekipai, kuri pirmajame ture išvykoje šiauliečius parklupdė 3:1,

FBK "Kauno" futbolininkai (gelt. apr.) po dviejų A lygos mačų su "Žalgiriu" kraitį papildė vos vienu tašku. AFP/Scanpix nuotr.

Įtikinamas startas

o namuose komandos išsiskyrė taikiai - 0:0. Dar viename mače penktąją vietą užimantis "Vilnius" namuose priims devintoje vietoje tupinčią "Šilutę". Abu ankstesnius mačus ganėtinai lengvai laimėjo "Vilniaus" klubas - namuose 4:0 ir išvykoje 2:0. Pergalės atveju penktąją vietą užimanti sostinės ekipa gali kilstelėti dviem laipteliais į viršų iki trečios pozicijos.

RIKIUOTĖ
1. FBK "Kaunas" 21 rung. 43 tšk. 2. "Žalgiris" 21 41 3. "Ekranas" 22 38 4. "Sūduva" 21 37 5. "Vilnius" 21 35 6. Vilniaus "Vėtra" 19 29 7. "Šiauliai" 20 21 8. "Atlantas" 19 17 9. "Šilutė" 21 13 10. "Interas" 20 8

Maskvos ekipa nepasipriešino Madrido "Real"
C.Tevezas (priekyje) naujajame sezone gins "Manchester United" garbę. AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančio keturių komandų futbolo turnyro "Rusijos geležinkelininkų" taurei laimėti finale žais "PSV Eindhoven" iš Olandijos ir Madrido "Real" iš

Ispanijos. Pusfi nalio susitikime Ispanijos čempionė Madrido "Real" komanda 5:2 sutriuškino šeimininkę Maskvos "Lokomotiv" ekipą. "PSV Eindhoven" futbolininkai iš

kovos dėl taurės išstūmė UEFA Čempionų lygos nugalėtoją "AC Milan" iš Italijos. Po nulinių lygiųjų olandai buvo pranašesni 11 metrų baudinių serijoje - 4:3.

Lengva pergale Europos jaunių vaikinų (iki 18 metų) krepšinio čempionatą pradėjo mūsiškiai. Pirmosiose keturių ekipų D grupės rungtynėse lietuviai 85:56 sutriuškino Vokietijos bendraamžius. 14 taškų nugalėtojams pelnė Vaidas Čepukaitis, 12 - Žygimantas Janavičius, 11 - Donatas Motiejūnas ir 10 - Adas Juškevičius.

12

skelbimai
Poilsis, turizmas, pramogos
Kasdien vežame keleivius iš Šventosios, Palangos į Kauną. Autobusų ir mikroautobusų nuoma. Tel.: 8 37 339339, 8 698 27750, www.artransa.lt.

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Kita
I grupės neįgaliajai skubiai reikalinga materialinė parama sudėtingai širdies operacijai atlikti. Ačiū visiems, kurie galite padėti. Sąsk. Nr. LT 397300010004330016 ("Hansabankas").

Siūlo darbą
UAB "Ekskomisarų biuras" Klaipėdoje parduotuvių bei kitų objektų apsaugai reikalingi apsaugos darbuotojai. Siūlome: nemokamus apsaugos darbuotojų mokymo kursus, lankstų darbo grafiką, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų; dirbantiems už miesto kompensuojame degalų išlaidas. Informacija tel. 8 46 314485. El.p. personalas@ebiuras.lt. Statybos bendrovė ieško kvalifikuotų darbininkų įvairiems statybos darbams. Garantuojamas geras ir pastovus atlyginimas. Tel. 8 698 06734. www.muromeistrai.lt.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį. Butas Palangos m., Bangų g. 70 m2, 2 k., 5a/5, 2000 m. 395 000 Lt; +370 69913456 Aruodas.lt Nr: 1-183585 Butas Kauno m., Didžioji g. 55 m2, 1a/6, 2008 m. 300 000 Lt; +370 6827133 Aruodas.lt Nr: 1-179831 Patalpos Klaipėdos m., Minijos g. 426 m2 3 000 000 Lt; +370 69884991 Aruodas.lt Nr: 3-38473 Sklypas kaime Zarasų r., Gruodiškės k. 142.56 a 3 000 000 Lt; +370 68142967 Aruodas.lt Nr: 8-58353 Sodyba Klaipėdos r., Dituvos k. 30 m2, sklypas 6 a, 1987 m. 140 000 Lt; +370 68787437 Aruodas.lt Nr: 9-15487
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą "15 minučių" už specialią kainą.

Autobusu vežame iš Vilniaus, Kauno į Palangą, Šventąją (ir atgal). Kaina 25 Lt į vieną pusę. Tel. 8 699 99965.

Nekilnojamasis turtas
Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kurenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 5-7 min. kelio pėsčiomis. Tel. 8 618 68828. Išsinuomotume 2 kambarių butą Vilniuje. Ilgam laikui. Pageidautina Šeškinėje, Fabijoniškėse, Viršuliškėse arba Karoliniškėse. Mokėtume iki 800 Lt + komunaliniai. Siūlyti variantus. Tel. 8 624 48072.

IEŠKOME PLATINTOJŲ VILNIUJE
Reikalavimai: • 18 metų; • Atsakingumas; • Darbštumas; • Sąžiningumas.

Paslaugos

• •

MES SIŪLOME:
Darbą jauname ir linksmame kolektyve; Patrauklų atlygį.

Kontaktai: 8 655 34250, j.ceponis@15min.lt

Sparčiausiai Lietuvoje augantis vienintelis nemokamas dienraštis "15min" Vilniuje priims į savo komandą

Grožis, sveikata
Gydytojas ARŪNAS GRIGALIŪNAS. Išblaivinimas, pagirių, abstinencijos gydymas visą parą. Tel.: 8 699 34700, 8 46 322099.

REKLAMOS PROJEKTŲ VADYBININKĄ
Darbo pobūdis: » naujų klientų paieška; » nuolatinis bendravimas su esamais klientais, siekiant išlaikyti pardavimus ir nustatyti klientų poreikius; » darbo rezultatų ataskaitos ruošimas. Reikalavimai: » aukštasis išsilavinimas (vadyba, ekonomika, marketingas); » mažiausiai 1 metų sėkminga pardavimo darbo patirtis (reklamos pardavimų patirtis - privalumas); » aktyvus, komunikabilus ir kūrybingas; » gebantis dirbti komandoje ir siekiantis tikslų; » vairuotojo pažymėjimas; » geri darbo kompiuteriu įgūdžiai; » privalumas – nuosavas automobilis. Mes siūlome: » patrauklų atlyginimą; » darbo rezultatus atitinkančius paskatinimus; » darbą jauname ir linksmame kolektyve. CV ir motyvacinį laišką siųskite: t.kupetis@15min.lt, “Subject” eilutėje nurodydami „CV – Reklamos projektų vadybininkas“, CV ir motyvacinių laiškų lauksime iki rugpjūčio 24 d.

Statyba

Parduoda

Mokslas

www.15min.lt

Skelbimai dienraštyje “15min”
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt. (Kainos su PVM). Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +3 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu: skelbimai@15min.lt, skelbimaikaunas@15min.lt, skelbimaiklaipeda@15min.lt. Daugiau informacijos telefonais Vilniuje: 8 5 233 6535, 8 685 77038; Kaune: 8 37 207887, 8 655 34257; Klaipėdoje: 8 46 257800, 8 655 34258.

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: PLG (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste rašydami: PLG patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Elektroniniu paštu: skelbimai@15min.lt , skelbimaikaunas@15min.lt, skelbimaiklaipeda@15min.lt. Faksu: 8 5 210 5897 (Vilniaus aps.), 8 37 207887 (Kauno aps.),
8 46 257800 (pajūris)
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biuruose
Vilniuje: A.Goštauto g. 40B (11 a.), Laisvės pr. 61, (121 kab.); Kaune: Kęstučio g. 58-6; Klaipėdoje: H.Manto g. 31 (PC „Žemaitija“, 3 a.). Pirmadieniais-penktadieniais, 9-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

15min sau

13

Būkite pati žaviausia nuotaka
Vestuvių dieną kiekviena nori atrodyti nepakartojamai.
Tačiau vargu, ar norėtumėt, kad viską sukurtų tik gera kosmetika ir kirpėjo rankos. Geriausiu atveju, kosmetika tik paslėps mažus trūkumus, bet niekada neatspindės jūsų savijautos. Tad jei ruošiatės ištekėti, nusiteikite, kad du mėnesius teks save gerokai palepinti. Rytą odą atgaivinkite ledo kubeliais. Beje, ši priemonė padės išvaikyti ir rytinį snaudulį. Sausos odos valymui nerekomenduojama naudoti muilo - ilgainiui ji ims pleiskanoti. Jei jūsų oda sausa, muilą geriau išmainykite į drėkinantį prausiklį. Riebią odą rekomenduojama valyti avižinių miltų ir citrinų sulčių mišinuku - tai puikiausia priemonė nuo spuogų. ceptu - prieš miegą išgerkite stiklinę šilto pieno.

Palepinkite rankas
Išpuoselėtos rankos simbolizuoja vidinę harmoniją ir kelia simpatiją. Be to, vestuvių dieną jos bus itin matomos. Atsiminkite tris rankų priežiūros taisykles: oda turi būti minkšta ir švelni, pirštai ilgi ir liekni, o nagai - tvarkingi. Tad likus mėnesiui iki vestuvių perleiskite namų ruošos darbus kitiems: geriau nenaudokite šveitiklių, neskalbkite, neplaukite indų ir grindų. Jei vis dėlto teks namus tvarkyti pačiai, nepamirškite pirštinių, o baigusi darbus palepinkite rakas maitinamuoju kremu. Prieš miegą lengvai pamasažuokite pirštus ir nagus nagų odeles minkštinančiu kremu. Į vonelę įpilkite šaukštą cukraus ir įlašinkite keletą lašų citrinų sulčių. Vandenį maišykite tol, kol cukrus visiškai ištirps. Dar geriau, jei cukrų pakeisite medumi - jis daug efektyvesnis. Šią procedūrą kartokite kasdien iki pat vestuvių.

Valykite odą
Kartą per savaitę palepinkite veido odą maitinamąja ir valomąja kauke. Jeigu negalite naudotis kosmetologo paslaugomis, procedūras atlikite namuose - parduotuvėse tikrai netrūksta gerų priemonių. O ant akių vokų uždėti rožių vandenyje suvilgyti lapeliai suteiks spindesio akims. Odos valymui ir jos regeneracijai padės švelnus veido masažas su kremu arba valomuoju pieneliu. Veidą masažuoti rekomenduojama vakarais, prieš einant miegoti. Reguliarios procedūros suteiks odai sveiką spindesį. Juk masažas pagerina kraujotaką, dėl to oda tampa švelni ir graži.

Kosmetikai - ne, miegui - taip
Likus mėnesiui iki vestuvių, liaukitės vartoti bet kokią kosmetiką. Jei be makiažo negalite apsieiti, pasistenkite kaip galima greičiau kosmetiką nuvalyti ir nuplauti odą. Maža to, iš savo meniu be gailesčio išbraukite keptą maistą. Rytą nevalgiusi išgerkite stiklinę vandens, pagardinto medumi ir citrinų sultimis odai tai labai naudinga. Pasistenkite eiti miegoti kuo anksčiau ir gerai išsimiegoti. Ne paslaptis, kad gera savijauta atsispindi išvaizdoje. Vis dėlto, jei nuolatinis jauduliukas dėl artėjančios šventės trikdo jūsų ramų miegą, pasinaudokite senu patikrintu re-

Skirkite keletą savaičių vien tik sau ir savo vestuvių dieną džiaukitės puikiu rezultatu.

Apie "nemąstymo virusą" arba "kaip paklausi - tą ir gausi"
gal nekėlėte sau tokių klausimų? Tuomet gal šiandieniniai jūsų rezultatai nelabai jus tenkina? Ar galėjo būti kitaip?

PRADŽIAI - ATLIKITE MINI TESTĄ
Paimkite rašymo priemonę ir lapą popieriaus. Greitai atsakykite į pateiktus klausimus, pasižymėdami tik jums svarbiausius žodžius. A. 1.Kodėl jūs niekada nepasiekiate savo tikslų? 2. Kodėl jūs nuolat pasiduodat aplinkybėms? 3. Kodėl taip ir nepradėjote sportuoti, ieškoti geriau apmokamo darbo, surašyti savo tikslus ir jų pasiekimo planą? 4. Ko gero jūs iš viso nieko nesugebate? B. 1.Nuo ko galite jau dabar pradėti siekti savo tikslų? 2.Kaip galite dar pozityviau įvertinti turimas sąlygas? 3. Ką galėtumėte padaryti jau dabar, kad šiandien bent šiek tiek pasportuotumėte, pasidomėtumėte geriau apmokamu darbu, ir jau šiame lape užrašytumėte savo 5 pagrindinius tikslus bei po pirmą žingsnį jiems pasiekti? 4. Nujaučiu, jūs tikrai daug ką mokate ir galite, teisingai? Sulyginkite atsakymus į A ir į B klausimus. Prisiminkite, kaip jautėtės atsakinėdami į A, ir kaip į B klausimus. Ir net jeigu neužsirašėte atsakymų, o tik perbėgote akimis, skirtumą greičiausiai pajutote. O kurio tipo klausimus sau užduodate dažniau? Kokio tipo klausimus užduoda jums kiti? Ką jau esate pasiekę jūs, ir ką tie, kurie jums užduoda A tipo klausimus?

Aurimas Vietrinas UAB "Idėjų amžius" verslo treneris-konsultantas, UAB "Biosola" valdybos narys.

Klausimai mąstymo būdas
Žmogaus smegenys paprastai dirba klausimų-atsakymų forma. Visą gyvenimą mes "krauname" informaciją, po to klausimais "ištraukiame" iš turimos kartotekos įvairius galimus atsakymus. Pasidarome (arba ne) atsakymų vertinimą ir imamės veiksmų. Pavyzdžiui, pamąstykite: Kaip iš Vilniaus nukeliauti į Romą? Jūsų "smegenų kartotekoje" žaibu pradeda rikiuotis atsakymai iš įvairių "lentynų": geografijos, transporto priemonių, keliavimo būdų, kas iš pažįstamų jau tai darė, kur galiu tai perskaityti ir t.t.

Jūsų gyvenimo rezultatai - tai atsakymas į jūsų keliamus klausimus.
Tokias frazes kaip "Ką pasėsi, tą ir pjausi", "Kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi" tikrai esate girdėję. Tai vis apie pasekmėspriežasties ryšį. Taip pat yra ir su klausimais-atsakymais. Ko savęs klausiate - tokius atsakymus ir sudėliojate. Tai vyksta jūsų galvoje - mintys vėliau virsta žodžiais, žodžiai darbais, o darbai rezultatais. Teisingai užduodami klausimai gali padėti pasiekti jūsų trokštamą rezultatą. Noriu jūsų paklausti: ką esate šiandien pasiekę savo finansinėje sferoje? O apie ką galvojote, kai pradėjote to siekti, kai to siekėte, kai pasiekėte? O

kas" daro 10 pritūpimų. Jau po mėnesio jautėsi rezultatai. Keblumų iškilo tik su senele kaime, mat ji nežinojo susitarimo ir kai 6 metų anūkas, jai atsakius "nežinau", paprašė atlikti 10 pritūpimų, ji nesutiko. Pats aš taikau klausimų metodą: išgirdęs atsakymą "nežinau" - klausiu: "O kaip atsakytum, jei žinotum?" Jei "nemąstymo virusas" jau stipriai iškerojęs, klausiu: "O sakyk, kiek tau reikia laiko, kad rastum atsakymą?"

Priartinkite rezultatą
Atsisakykite dažno "kodėl" naudojimo. Geriau: "Kaip galiu...? Iš kur galiu...? Kada galiu...? Ko galiu paklausti...?" Dažniau naudokite dabarties ir ateities laiką atspindinčius žodžius: "čia, dabar, šiandien, rytoj, tikslioje ateityje, galiu padaryti, jau darau, padarysiu, pasieksiu", veiksmažodžius užbaigtam veiksmui išreikšti: padarau, pasiekiu, pasieksiu, padarysiu, sutvarkysiu, suplanuosiu. Jei turite svajonių, siekiate tikslų, užduokite sau

klausimus ir turėkite kelis galimus atsakymus, iš kurių pasirinkite geriausią. Ugdykite savo kūrybingumo, improvizacijos sugebėjimus užduodami kuo įvairesnių klausimų norima tema. Taip priversite savo smegenis pateikti jums tinkamiausius atsakymus. Jūsų genialumas yra ne sugebėjimas rasti atsakymus - juos gali surasti kiekvienas, kuris moka skaityti. Jūsų genialumas priklauso nuo to, kaip mokate formuluoti klausimus. Linkiu jums tapti savo rezultatų pasiekimo genijais. Tikiu, kad jūs tai galite. Tai nuo ko dabar ketinate pradėti?

Kas nutinka "nežiniukams"
Uždavę klausimą sau, visuomet turite kelis atsakymų variantus. Tačiau renkantis, smegenys siūlo eiti energijos taupymo keliu ir jūs "įsimylite" atsaky-

Nuo rugsėjo 7 d. dienraščio "15min" komercinis priedas "15min sau" - Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

15 min sau
grožis sveikata psichologija mada kelionės pramogos interjeras

mą "nežinau". Tai leidžia smegenims "ilsėtis" ir tinginiauti. Rezultatas - mąstymas pradeda atrodyti labai sunkus užsiėmimas. Tuomet krenta jūsų kūrybingumas, darbas virsta rutina, gyvenimas darosi pilkesnis, liūdnesnis. Dominuojantys žodžiai: aš nežinau, aš nesuprantu (o ir nenoriu suprasti), gal tu gali man padėti. Ir atsiranda, kas padeda.

Ir tampame kitų "pagalbos" pasekmėmis. Ir tuomet apskritai galime nieko neveikti.

Ar galima pakeisti mintis?
Galima. Nuo šiol atidžiau stebėkite save ir aplinkinius gal jau apsigyveno "nemąstymo virusas"? Kaip "išsigydyti"? Mano kolega šeimoje sutarė, kad po kiekvieno "nežinau" - "nežiniu-

k ity ai ska gv len

14

pramogos
SEKSO EKSPERTAI

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Koks likimas laukia mano šeimos, jei mūsų su vyru santykiai po trejų vedybinių metų rieda žemyn. Sekso srityje mes visiškai atšalom, erzina net buvimas šalia. Pradėjau jausti, kad mus sieja tik bendri interesai, tokie kaip vaikai, ką šiandien valgysim, kas sutaisys varvantį čiaupą... Ligita, 30.
Mieloji Ligita, gyvenimas šeimoje - tai nesibaigianti mokykla. Čia reikia mokytis, tobulėti ir stengtis ne vien dėl savęs, bet ir dėl partnerio. Jei šeimoje pradeda įsigalėti rutina ir nuobodybė - nesitikėk nieko iš šalies ar kitų - imkis iniciatyvos į savo rankas, gi meilė - tai ne imti, o duoti. Jei lova tampa nuobodžiu kampu - užsiimkite seksu duše, virtuvėje, mašinoje, išvažiuokite į kaimą, prie ežero. Neleiskite buičiai jus numarinti... Ligita, turbūt Jūsų santuoką ištiko krizė, kurią bendromis jėgomis, galbūt net vardan vaikų, turėtumėte įveikti. Santykių atšalimo pasitaiko: jus užgriuvo rutina, kasdienybė, kurias galima praskaidrinti nebent tik išvykomis kitur. Pamiršti visą planavimą ir atsiduoti spontaniškumui - juk reikia įnešti į jūsų santykius gaivaus oro. Atitrūkę nuo rūpesčių atrasite save kitokius, ir galbūt visa buvusi meilė atgims.
Klauskite: vaikinai@15min.lt

Paplūdimio rankines atstoja prekių krepšiai
Taira Žilinskienė Kostiumologė

Keista, bet populiariausios pajūrio rankinės šį sezoną - tai raudoni vienos avalynės parduotuvės krepšiai.
Bendrovė, sugalvojusi tokį pirkėjams patogų krepšį, negali atsidžiaugti jo populiarumu Lietuvos paplūdimiuose ir puikia parduotuvės reklama. Lietuviai - taupūs žmonės ir nekreipia dėmesio, į kokį krepšį kraunasi reikalingus daiktus, o dar mažiau - ar jis tinka prie jų aprangos. Šiandien madingų ir gražių paplūdimiui skirtų krepšių pilnos parduotuvės, o vasarinis išpardavimas suteikia galimybę įsigyti juos už itin palankią kainą. Pavyzdžiui, "Terranova" parduotuvėse paplūdimiui skirtų krepšių galima įsigyti už 9,90 Lt. Bet kam mokėti, jeigu kitos parduotuvės krepšius dalina nemokamai. Gal tai meilė avalynės parduotuvei? O gal - taupumui? Sunku pasakyti, bet kitą vasaros sezoną drabužių parduotuvės turėtų nesnausti ir pasimokyti parduodamus gaminius dėti ne į polietileninius, o į sintetinės tekstilės krepšius, kurie patogūs ir tinka ilgesniam naudojimui.

KLAUSIMAS
Kokioje šalyje susikūrė roko grupė "Myslovitz"? a) Lenkijoje; b) Kroatijoje; c) Baltarusijoje.
Siųsk teisingą atsakymo variantą SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN B2G (teisingo atsakymo raidė) Vardas Pavardė. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės kvietimą į festivalį „Be2gether”, vyksiantį rugpjūčio 24-26 d. Norviliškių pilyje. Vakar kvietimą laimėjo Evaldas Burba.
Nežinai atsakymo? Ieškok www.b2g.lt

Lietuviai vietoj paplūdimio rankinių labai pamėgo avalynės parduotuvėse dalinamus nemokamus krepšius.

Kalbos apie madą ir stilių atrodo juokingos, kai matai atsipalaidavusius poilsiautojus, kuriems nė motais, į kokius krepšius jie susideda savo daiktus. Mūsų visuomenei

trūksta supratimo, su kokiais krepšiais tinka eiti į paplūdimį, o su kokiais išeinama iš parduotuvių, nes vardiniai ženklai ant kasdien naudojamų krepšių byloja ne tik apie šykštumą,

bet ir žmogaus nesupratimą, kas kam skirta. Bet juk svarbiausia paplūdimyje - geras oras, saulė ir šaltas alus! Daug iau apie mad ą www.visamada.lt.

MANO ATOSTOGOS

Eltonas Johnas prieš internetą

Statybų "kyborgai"
Seras Eltonas Johnas (nuotr.) ėmėsi muzikos gelbėjimo misijos.Muzikantas viešai pareiškė, kad yra įsitikinęs, jog vienintelis būdas muzikai išgelbėti yra interneto atsisakymas. Didžiosios Britanijos popmuzikos superžvaigždė būgštauja, kad šiais laikais muzikantai per daug piktnaudžiauja šiuolaikinėmis technologijomis, todėl jų kūrybiškumas slopsta. "Manau, kad būtų puikus eksperimentas penkeriems metams atsisakyti interneto ir pažiūrėti, koks menas bus kuriamas tuo metu", - sakė Eltonas Johnas. "Esu tikras, kad tuomet muzika būtų kur kas įdomesnė, negu yra dabar", pažymėjo jis. Taip pat Eltonas Johnas viliasi, kad artimiausiu metu pasaulyje įvyks muzikinė revoliucija. "Reikia, kad muzika, kaip džiazas, hiphopas ar pankrokas, supurtytų pasaulį", - sakė muzikantas.
Parašė: Gina Įrašų: 7 2007-07-31 22:48 Kadangi pastatas, kuriame įsikūrę Klaipėdos "penkiolikaminutininkai" dar tebeįrenginėjamas, nuolat tenka matyti statybininkus. Iki šiol niekas nekrisdavo į akis. Bet šiandien mūsų kolegos atėję į darbą pašiurpo. Iš pradžių nesupratom, iš kur toks dvokas koridoriuose. Atsakymas netrukus paaiškėjo, kai pro šalį praėjo tuntas "kyborgų". Šis pavadinimas geriausiai apibūdina jų koordinaciją ir išvaizdą. Sienos stiklinės, tai teko matyti, kaip "kyborgai" šmirinėja iš vieno galo į kitą. Ne šmirinėja, o vinguriuoja. Lyg nesuprasdami, ką čia veikia. Vienas kokią lentą paneša, kitas eidamas iš paskos turbūt palaiko savo kolegą psichologiškai. Ir taip visą rytą. Priešpiet nebeišlaikė - ar nuo darbo "pavargo", ar alkoholis savo padarė - krito ant grindų keli vyrai numigti pokaičio. Saldžių sapnų.

Valerijos atostogos Latvijoje Negalėjau praeiti pro šalį, kai Jūrmaloje pamačiau tiesiog genialų išradimą. Kam vargti su visokiais grąžtais ir įmantriais prietaisais, jei viskas padaroma taip paprastai? Atsiųsk nuotrauką iš įsimintiniausių atostogų užsienyje ir trumpai ją pristatyk. Rugpjūčio 16 dieną paskelbsime šmaikščiausios istorijos bei nuotraukos autorių, kuriam padovanosime kelionę autobusu į Prahą, Vieną ir Budapeštą. Kokybišką nuotrauką su aprašymu ir savo kontaktais siųskite el.paštu: konkursai@15min.lt. Daugiau įspūdžių rasite internetiniame puslapyje www.15min.lt/atostogos. Kelionę dovanoja kelionių organizatorius UAB “Topturas“

Daugiau skaitykite www.blogas.lt/15min.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

pramogos
DVD NAUJIENOS

15

Pajūryje skambės žemaitiški ritmai
Lietuvos muzikinėje padangėje skardžiai nuskambėjusios žemaitiškos roko baladės "Monės nier, tu mon neskombynk" kūrėjai grįžta į sceną.
Šios dainos autoriai ir atlikėjai - grupė "Naktinė Pufaika", šiandien koncertuos Palangos kultūros centre "Ramybė". Grupės nariai - vaikinai iš Plungės - savo ritmais žada sukrėsti pajūrį. "Mes esame pasiruošę užpildyti tuščią nišą muzikos rinkoje ir uždainuoti žemaitiškai", - postringavo grupės vokalistas Robertas Brauklys. "Kažkada bandydami patys suvokti, ką grojame, priėjome prie išvados, kad muzikuojame "pufaikišku" stil iu m i, - k a lbėda mas apie kūrybinį procesą sakė grupės vokalistas. - Mūsų kūryba - visiška improvizacija. Mes neturime tikslo tapti populiariais ar "pasidaryti" daug pinigų. Nėra net tokių minčių." "Naktinė Pufaika" dalyvavo Vilniuje, pub'e "Artistai", v ykusiame muzikinių grupių konkurse "Artistų artistas". Ten plungiškiai pateko į konkurso fi nalą.

Tiltas į Terabitiją | Bridge to Terabithia 2007 m.
Žanras | Nuotykiai Režisierius | Gaboras Csupo [82%] Siužetas Leslė - šviesiaplaukė mokyklos naujokė, sugeba laimėti bėgimo varžybas, kuriose dalyvauja tik berniukai, ir sudaužo Džeso viltis tapti čempionu. Tačiau būtent drauge jiems pavyks atrasti kelią į paslaptingą Terabitijos žemę. Ką sako kritikai? "Tiltas į Terabitiją" - gana nuoširdus ir psichologiškai įtikinamas. Autoriams pavyko seniai eksploatuojama temą interpretuoti nediRolandas Maskoliūnas, "Eksdaktiškai."

Maži vaikai | Little Children 2006 m.
Žanras | Romantinė drama Režisierius | Toddas Fieldas [77%] Siužetas Sara ir Bradas susitikinėja nekaltomis popietėmis aistringiems pasimatymams, tuo tarpu jų nieko neįtariantys sutuoktiniai dirba, o vaikai miega ramaus pokaičio miego. Melanholiškoji porelė pasiryžta paviešinti savo slaptus santykius bendros šeimų vakarienės metu. Viskas baigiasi tragiškai keistai. Ką sako kritikai? "Filmas "Maži vaikai" labai atvirai ir sąžiningai atveria duris į netobulą, netgi patologišką suaugusiųjų pasaulį. Jame daug karčios tiesos."
Rolandas Maskoliūnas, "Ekstra" Rubriką pristato Rudeniop "Naktinė pufaika" ruošiasi išleisti debiutinį savo albumą.
Kino kritikų įvertinimus sistemina portalas www.obuolys. lt. Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas GRAUŽTUKU.

Mes esame pasiruošę užpildyti tuščią nišą muzikos rinkoje ir uždainuoti žemaitiškai.
Sakė grupės vokalistas Robertas Brauklys.

"15min" pertrauka
ANEKDOTAI
Laikai pasikeitė: grįžta žmona iš komandiruotės... O vyras su meilužiu! Kalbasi du bičiuliai: - Žinai, grįžtu iš komandiruotės, įlekiu į namus, ogi po lova nieko, už užuolaidų - nieko, spintoj - nieko. - Na, o ką žmona? - Kokia dar žmona, nevedęs aš, apvogė mane… Žinote gerą anekdotą? Atsiųskite mums adresu anekdotai@15min.lt

"15MIN" POLIGONAS
Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides giminingas duotosioms (jei yra raidė „u“, galima ir „ū“, „ų“, jei yra „s“, galima ir „š“ ir pan.) Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami. (pvz.: jei „geras“, tai „ geresnis“ , „geriausias“ jau negali būti).

SUDOKU

O P N A K I T L S

DŽIAUKAS

?

Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk knygas Wladimir Kaminer “Karinė muzika” bei Jean Echenoz "Pianistas".

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
Kai vairuoji - negerk.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.
Knyga apie gyvenimo prasmę

Sunkus

www.sudoku.lt

Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės Susannos Tamaro knygą "Eik, kur liepia širdis". Vakar ją laimėjo Stasys Ražutis (atsiimti kavinėje "Ema", Jūratės g. 32, Palangoje).

Savaitės laimėtojas bus išrinktas kiekvieną sekmadienį burtų keliu.

Parengė "Galvosūkių klubas"

horoskopai
AVINAS. Visas idėjas apie permainas stumkite kuo toliau nuo savęs. Joms dar nesate pribrendę. Šiandien negaiškite laiko nereikšmingiems kitų žmonių reikalams. Stenkitės galvoti, ką kalbate, kad vėliau netektų gailėtis. JAUTIS. Šiek tiek diplomatijos pagerins jūsų padėtį. Kol kas jūs duodate daugiau nei gaunate, bet niekas to neskaičiuoja. Ką gi, kol kas būtų protingiau bendradarbiauti nei varžytis. DVYNIAI. Jūsų tikslai realūs, o sėkmė neabejotina. Keliai į ją, tiesa, gali būti įvairūs, tačiau klystkelių nepasitaikys. Jei vis dar traukia užkariauti naujas žemes užuot skaldę, verčiau vienykite. VĖŽYS. Netikėta ir džiugi žinia suteiks jums drąsos ir jėgų nugalėti nenugalimą ir jūsų svajonių tikslas gerokai priartės. Kontaktai su švietimo įstaigomis gali būti naudingi. LIŪTAS. Viliojančios perspektyvos padeda eiti į priekį. Nesustokite! Jūsų sėkmės paslaptis - nuolatinis judėjimas. Ne tiek svarbu kada, svarbiausia - sėkmingai nukeliauti. Be to, šiandien galimas audringas romanas. MERGELĖ. Darbai nespaus, tad turėsite daug laiko, kurį galėsite skirti sau. Be didelių išlaidų ir kliūčių įgyvendinsite savo planus. Naujos perspektyvos paįvairins gyvenimą. SVARSTYKLĖS. Nepalikite neišnaudotos galimybės įsitvirtinti naujoje srityje. Turite šansų labai greitai iš to turėti naudos. Nevenkite demonstruoti savo geros valios, jums bus atsakyta tuo pačiu. SKORPIONAS. Labai palankus metas bendriems darbams, projektams, ypač jei sugebėsite derinti skirtingus sugebėjimus. Vakare nepasigailėsite praleidę daugiau laiko su vaikais.
15 kg

rugpjūčio 5 dienai
ŠAULYS. Ne visos naujienos geros, ne visi patarimai protingi. Rizikuoti stenkitės protingai. Jeigu jūsų devizas yra "esu geresnis už jus", žinokite, kad padarytų klaidų nepavyks atitaisyti. OŽIARAGIS. Dėl nenumatytų įvykių ši diena prabėgs žaibišku greičiu ir atneš šiokios tokios naudos tapsite išmintingesnis, o naujos žinios suteiks pranašumo prieš kitus. VANDENIS. Darbai tiesiog tirps jūsų rankose, net ir tie, kuriuos ne jūs sugalvojote ir pradėjote. Puikiai įgyvendinsite tiek savas, tiek svetimas idėjas. Jei iš pradžių nepasiseks, nenusiminkite - pabandykite dar kartą. ŽUVYS. Esate pilnas jėgų ir pasitikįs savo galia ir sugebėjimais, bet ne itin stabilios emocinės būsenos. Geriausiai jausitės ten, kur reikės ryžtingų sprendimų ar šiurkščios jėgos.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

16

pramogos

2007 rugpjūčio 5 d., sekmadienis

Žvaigždės namuose sudraskytas žmogus
Los Andželą sukrėtė tragiški įvykiai aktoriaus Vingo Rhameso namuose.
Kino fi lmų "Neįmanoma misija" ir "Bulvarinis skaitalas" žvaigždės šunys užpuolė ir mirtinai sukandžiojo aktoriaus namuose gyvenusį 40metį namų prižiūrėtoją. Šunų sudarkytas vyro kūnas buvo rastas pievelėje priešais 46-erių V.Rhameso namus prabangiame Brentvudo rajone. Pasak Los Andželo policijos pareigūnų, dar anksti teigti, nuo ko mirė vyras, tačiau ant jo kūno esantys sužalojimai leidžia manyti, kad tikriausiai jį užpuolė būtent aktoriaus namuose buvę šunys. Tikėtina, kad šunų užpultas vyras galėjo mirti ir nuo širdies priepuolio, tačiau tikroji jo mirties priežastis bus nustatyta rytoj įvyksiančio skrodimo metu. Po nelaimės gyvūnų priežiūros tarnyba išsivežė tris aktoriaus namuose laikytus bulmastifus ir anglų buldogą. Pasak policijos pareigūnų, du iš V.Rhameso augintų bulmasti-

MIESTO STILEIVA
Greta iš Kėdainių

J.Širkajevos nuotr.

Kol aktoriaus V.Rhameso nebuvo namie, jo koviniai šunys užpuolė ir mirtinai sudraskė dvejus metus pas jį dirbusį namų prižiūrėtoją. AFP/Scanpix nuotr.

fų yra kalti dėl penktadienį ryte įvykusios nelaimės. Dar nėra aišku, kiek šunų užpuolė ir mirtinai sukandžiojo dvejus metus V.Rhameso namuose gyvenusį ir dirbusį prižiūrėtoją ir kas paskatino juos taip pasielgti.

Visi šunys, kurių didžiausias svėrė apie 90 kilogramų, liks izoliuoti, kol bus baigtas incidento tyrimas. V.Rhameso, kuris šiuo metu užsienyje fi lmuojasi naujame fi lme, namuose nelaimės metu nebuvo. Žvaigždės ats-

tovai šį incidentą komentuoti atsisako. 2001-aisiais viename savo interviu aktorius teigė, kad namuose jis laiko net aštuonis brazilų mastifus, kurie JAV jūrų pėstininkų neretai yra naudojami karinėse operacijose.

Kaip formuoji savo stilių? Kiekvieną dieną apsirengiu tai, kas šauna į galvą. Stengiuosi, kad kiekvieną savaitės dieną atrodyčiau skirtingai. Kur dažniausiai perki savo drabužius? Beveik visus drabužius įsigyju Kėdainiuose. Ar daug dėmesio skiri savo išvaizdai? Daug. Kiek maždaug kainuoja šiandieninė tavo apranga? Net nežinau... Apie 200 Lt. Į akis krenta išskirtinė šukuosena. Ar daug laiko prireikia ją pasidaryti? Mano nuomone, ne. Maždaug pusės valandos. Ar gali įvardyti savo stilių? Patogus ir paprastas. Kokio drabužio tu nemėgsti? Nemėgstu sportinės aprangos. Ar tam, kad ryte susiruoštum, pakaktų 15 minučių? Ne, niekaip.
Kalbino K. Ziminaitė

Madonnai prailgo įvaikinimo reikalai
Popkaralienė Madonna turi problemų dėl berniuko iš Malavio įvaikinimo.
Šalies žmogaus teisių organizacijos teigia, kad Malavio vyriausybei reikia pagalbos, organizuojant dainininkės Madonnos siekiamo įsūnyti Davido Bandos įvaikinimo procedūrą. Praėjusių metų spalį Madonna ir jos vyras kino režisierius Guy Ritche ėmėsi globoti našlaičių namuose paliktą 14 mėnesių Davidą. Vadovaujantis Malavyje galiojančia įvaikinimo procedūra, buvo numatyta, kad Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojai, prieš paskelbdami savo išvadas dėl Madonnos ir jos vyro tinkamumo būti Davido įtėviais, du kartus lankysis poros namuose Londone. Nepaisant to, pareigūnai į Londoną neatvyko. Malavio Vaikų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus Penstono Kilembe teigimu, suplanuotas vizitas į Londoną neįvyko dėl pinigų stygiaus. Vis dėlto tikimasi, kad tarnybos darbuotojai apsilankys poros namuose iki šio mėnesio pabaigos.
Madonna negalės oficialiai įsivaikinti Davido Bandos, kol pareigūnai iš Malavio porą kartų neaplankys dainininkės namų Londone. AFP/Scanpix nuotr.

E.Murphy pripažino dukrą
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Komikas Eddie Murphy pagaliau viešai pripažino buvusios merginų grupės "Spice Girls" narės Melanie Brown dukters Angel Iris tėvystę.
Šią savaitę dainininkė padavė E.Murphy į teismą, reikalaudama kad jis pripažintų dukters tėvystę ir kas mėnesį mokėtų pinigus trijų mėnesių mergaitės išlaikymui. Pasak E.Murphy atstovo, 46erių Holivudo aktorius yra atsakingas žmogus ir visada

E.Murphy pripažino Mel B dukros tėvystę tik tada, kai šią savaitę dainininkė aktorių padavė į teismą. AFP/Scanpix nuotr.

prisiims savo, kaip tėvo, atsakomybę. "E.Murphy ir M.Brown susitikinėjo labai trumpai ir niekada nekūrė bendrų planų. Jis pripažįsta esąs mergaitės tėvas ir mokės pinigus vaiko išlaikymui. Beje, jis padengė M.Brown nėštumo išlaidas", sakė aktoriaus atstovas. Pats E.Murphy susiklosčiusią situaciją laiko labai asmenišku klausimu ir išsamiau komentuoti nieko neketina.

Užsk. Nr. 49741.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful