P. 1
15min Vilnius 2006-12-11

15min Vilnius 2006-12-11

|Views: 138|Likes:
Published by 15min PDF
15min - nemokamas dienraštis, 2006-12-11
15min - nemokamas dienraštis, 2006-12-11

More info:

Published by: 15min PDF on May 05, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/11/2014

pdf

text

original

06 12 11

ISSN 1822-2749. Numeris 204 (287). www.15min.lt

2006 m. gruodžio 11 d., pirmadienis

s Tiraža00 105 0

Vilnius
ŠIANDIEN
Ambasadorius atsiprašė britų

2 psl.
Investicijos
Laikyti ar parduoti?

Žudikas taikėsi į buvusią draugę ir jos dukrą

Sekmadienio nakties įvykiai sostinėje priminė kovinį filmą. Pareigūnai nukovė pistoletu ginkluotą vyriškį, kuris policininkų akivaizdoje nušovė buvusią draugę ir sužeidė jos 9 metų dukrą.

4 psl.
Rusijos ligoninėse sudegė 53 žmonės 5 psl. Moteriai prie vairo pasidarė bloga 7 psl. Amerikiečio filme - lietuvių istorija

15 psl.
"15 sek. interviu"
Minų tramdytojas

16 psl.
Šokių virusas

Prieš tai vyras peiliu sužalojo kitą vyriškį, pagrobė iš jo pistoletą ir apšaudė policininkus. Kaip pranešė Vilniaus vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), tragedija prasidėjo vėlų šeštadienio vakarą. Kavinėse iš vakaro girtavęs 33 metų Arvydas Kavaliauskas viename iš Ozo gatvės daugiabučių konfl ikto metu dūrė peiliu į nugarą 29-erių vyriškiui. Sužeistasis gydomas ligoninėje. Pagrobęs pastarojo legaliai turėtą pistoletą ginkluotas A.Kavaliauskas išbėgo į lauką, sėdo į automobilį ir išvažiavo. Netrukus po šio incidento, policija gavo neprisistačiusios moters pranešimą, kad į jos namus Naujojoje Vilnioje, Strielčiukų gatvėje, veržiasi ginkluotas iš matymo pažįstamas vyras. Į įvykio vietą atvažiavę policijos patruliai pranešė, kad iš namo išbėgo pagalbos besišaukianti moteris, tačiau pareigūnų akivaizdoje ji sukniubo.
33 metų vyras nušovė buvusią draugę, o pats žuvo nuo pareigūnų kulkų.
A.Vaitkevičiaus nuotr.

Nukelta į 6 psl.

Kare dėl komiteto išvadų - eksministro iššūkis
7-8 psl.
Seimui šią savaitę ruošiantis priimti galutinį sprendimą dėl parlamentinio Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo išvadų, jas kritikuojantys politikai bando padėti kolegoms
EUROPOS TVARKOS CENTRAS VISOS TEISINĖS PASLAUGOS LIETUVOJE IR UŽSIENYJE
Advokatai, Teisininkai, Juristai, Privačių seklių, detektyvų paslaugos. Baudžiamosios, civilinės, administracinės, darbo,šeimos, žemės, paveldėjimo, santuokos nutraukimo ir visais kitais klausimais. Rengiame skundus, pareiškimus, prašymus, sutartis ir visus kitus teisinius dokumentus. Atstovavimas, tarpininkavimas, derybos. Konsultacijos visais teisiniais klausimais. Patikėkite savo teisines problemas MUMS! Kedrų g.9, Vilnius. Registracija tel/faks: (8 5) 213 94 98 Mob.tel: 8 671 85441, 8 671 85442.

apsispręsti, kaip balsuoti. Socialliberalų frakcijos narys, buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, parlamentarams išplatino teisininkų parengtą dokumentą, kuriame abejojama Seimo Na-

cionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto tyrimo išvadų teisėtumu ir pagrįstumu. Dokumente teigiama, kad NSGK viršijo teisės aktais apibrėžtus Seimo komiteto ir laikinosios

tyrimo komisijos įgaliojimus, atlikto tyrimo išvados yra nemotyvuotos ir daugeliu atveju grindžiamos tik prielaidomis ar parlamentarų nuomone. Nukelta į 3 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 4 0C 2 0C

Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s.

2 psl.

2

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

aktualijos

Atsiprašė
V.Ušackui teko paauklėti Didžiojoje Britanijoje gyvenančius Agentūros INNA nuotr. tautiečius.

AVARIJOJE LATVIJOJE ŽUVO LIETUVIS
Savaitgalį Rygoje įvykusioje avarijoje nukentėjo 3 Lietuvos piliečiai. Nuo kelio nuvažiavus lietuvių automobiliui, vienas žmogus žuvo, kiti du buvo sužeisti. Gelbėdama nukentėjusiuosius mašinoje Latvijos ugniagesių komanda užtruko daugiau nei valandą. Vienas iš nukentėjusiųjų atsidūrė reanimacijoje. Jam konstatuota politrauma. Antras nukentėjęs žmogus taip pat pristatytas į ligoninę. Pasak gydytojų, jam sužalota galva ir nugara. Trečiasis žmogus nuo gautų traumų mirė. Šeštadienį apie pusę vienuolikos ryto "Honda" su lietuviškais numeriais nuvažiavo nuo kelio, kelis kartus apsivertė ir atsitrenkė į medį. Teigiama, kad policija kol kas nenustatė, kas vairavo automobilį.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Lietuvos ambasadoriui Didžiojoje Britanijoje Vygaudui Ušackui susitikimuose su vietos gyventojais teko atsiprašinėti už tautiečių elgesį.
Kaip pranešė Lietuvių katalikų centras "Židinys", penktadienį ir šeštadienį V.Ušackas lankėsi Peterbarou ir Notingeme, kur susitiko su miestų vadovais, čia gyvenančiais lietuviais, vietos gyventojais. Britų spaudos teigimu, Peterbarou gyvena ir legaliai dirba apie 1,2 tūkst. lietuvių, tačiau iš viso jų gali būti daugiau nei 2 tūkstančiai. Miesto valdžios atstovai teigiamai vertino lietuvių įnašą vietos ekonomikai, tačiau pabrėžė, kad miesto senbuviai vis dažniau reiškia susirūpinimą dėl netinkamo kai kurių lie-

tuvių elgesio. Tuo skundėsi ir patys Peterbarou gyventojai. Jie klausė V.Ušacko, kodėl atvykėliai nesilaiko elementarių padorumo ir mandagumo taisyklių - nesisveikina, neišneša šiukšlių, išgėrę vairuoja automobilius, stato juos draudžiamose vietose, triukšmauja vėlai vakare. Taip pat britai užsiminė, kad lietuviai nemoka anglų kalbos. Peterbarou policijos vadovai patvirtino, kad dažniausiai pasitaikantys Lietuvos piliečių pažeidimai - vairavimas išgėrus. Ambasadorius V.Ušackas atsiprašė už netinkamą kai kurių Lietuvos piliečių elgesį, o vėliau vykusiuose susitikimuose su tautiečiais atkreipė jų dėmesį, kad pavienių lietuvių elgesys kuria visos Lietuvos įvaizdį britų akyse.

žiema
Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Klaipėda ~+5 ~+7

Šiauliai 0 +2 +4 +6

Panevėžys +1 +3 +3 +5

Utena +2 +4 +2 +4
Oslas 9

Helsinkis 6 Talinas 5 Ryga 6 Dublinas 9 Londonas Berlynas 11 Briuselis 6 7 Vilnius 3 Varšuva 4 Praha 5 Viena 6 Minskas 5 Maskva 5

Sinoptikų duomenimis, šiandien bus debesuota su pragiedruliais. Lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s, kai kur gūsiai 15-20 m/s. Aukščiausia temperatūra 2-7 laipsniai šilumos. Vilniuje naktį truputį palis. Temperatūra naktį ir dieną 2-4 laipsniai šilumos.

Kaunas +1 +3 +3 +5

Stokholmas 8

Vilnius +2 +4 +2 +4

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
N.Radevič nuotr.

Paryžius 7

Poryt +3 +6

Užporyt +3 +7
Atėnai 18 Lisabona 12 Madridas 10 Roma 14

+3 +6

Šiandien Europoje

15 min
Forumas

aktualijos

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

3

A.Valionio iššūkis

MANO NUOMONĖ

Kalėdos ateina nuolaidomis
Raivosi apsnūdusios, bet miegoti neina ir juodosios meškos Kauno zoologijos sode. Miškuose ne tik kad ne balta, bet dar ir dygsta grybai. Paprastai žiemą nuosavuose namuose gyvenantys žmonės įnirtingai ieško kastuvų, kad galėtų stoti į kovą su kieme iškilusiomis pusnimis. Tačiau praėjusį savaitgalį jie lyg kokią vasaros popietę pjovė žolę. Štai tau ir paradoksas. Kad ir kaip stengtųsi vartotojiško gyvenimo atributais vadinami prekybininkai, pardavimų apogėjus – „Kalėdų karštinė“ - visai nepanašus į save. Kaip dabar priversi praeivį užeiti į parduotuvę pasišildyti, kai lauke – „pliusinė“ temperatūra? Nejaugi teks deleguoti rinkodaros skyriaus atstovus kur nors į Ispanijos pietus, kad pasimokytų, kaip sukurti Kalėdas be sniego? O gal pradėti pardavinėti užuolaidas, ant kurių pavaizduota pūga? Nusiraminkite. Visi supras, kad jau Kalėdos, jei per televizorių pamatys „Vienas namuose I“ ir „Vienas namuose II“. Didžiausius užsispyrėlius tikrai įtikins „Vienas namuose III“. A, tiesa, dar reikia paskelbti apie kalėdinį išpardavimą ir gausias nuolaidas buitinei technikai.

JAV senatorius Richardas Durbinas atidėjo kitą savaitę turėjusią įvykti viešnagę Lietuvoje. Neoficialiomis žiniomis, kelionės į Lietuvą senatorius atsisakė dėl svarbių balsavimų Senate. R.Durbinas Vilniuje turėjo lankytis šiandien ir rytoj, kur būtų susitikęs su prezidentu V.Adamkumi, Seimo pirmininku V.Muntianu bei užsienio reikalų ministru P.Vaitiekūnu. Demokratas R.Durbinas ypač daug prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo bei integracijos į NATO. Jis aktyviai gina Lietuvos interesus Senate bei yra inicijavęs Senato Baltų Sambūrį.

Gediminas Cibulskis
Lietuvos miestų ir miestelių centruose viena po kitos žiebiasi eglutės, o ant parduotuvių stogų prisėda pailsėti nuo sunkių dovanų maišų sulinkę Kalėdų Seneliai. Vitrinose ir prekybos salėse taip pat blyksi Kalėdos, o vadinamajame Vilniaus Verslo trikampyje bene vienintelis nepapuoštas objektas liko postmodernieji geltonieji „Dvyniai“. Saulė užgęsta tokiu metu, jog jei užmiegi pietų (kai kas sako – grožio) miegu, prabudęs gali pagalvoti, kad jau kokia trečia valanda nakties. Televizoriuje su pūga kovoja biatlonininkai, elektroninio pašto dėžutės lūžta nuo kalėdinių pokštų. Visa tai liudija, kad į Lietuvą atėjo gruodis – Kalėdų metas. Tačiau gamta šiemet treptelėjo koja, primindama, jog gruodis – nebūtinai žiema. Užuot ramiai nusirengę lapus ir palikę drebėti prieš šaltį, medžiai ant šakų sprogdina pumpurus.

A.Valionio (k.) išplatintame dokumente kritikuojama NSGK išvada dėl A.Pociaus. Agentūros INNA nuotr.

Atkelta iš 1 psl. Anot A.Valionio išplatinto rašto, tyrimo išvados yra prieštaringos ir nepateikia atsakymų į Seimo nutarimu NSGK tyrimui suformuluotus klausimus. Pavyzdžiui, dokumente teigiama, kad komitetas viršijo įgaliojimus, savo išvadose konstatuodamas, jog VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius nėra pajėgus tinka-

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šiandien rengia diskusiją apie humanitarinių ir socialinių mokslų politiką. Renginyje bus aptarti prezidento dekretu sudarytos darbo grupės pasiūlymai dėl humanitarinių ir socialinių studijų misijos, mokslinės veiklos vertinimo ir šių mokslų valdymo kriterijų.

mai organizuoti VSD darbą ir jam vadovauti. Pasak socialliberalo, dokumentą parašė kompetentingas teisininkas, tačiau A.Valionis jo neįvardijo. Jis neigė žiniasklaidos pranešimus, jog išvadas suformulavo teisininkai iš kontoros "Markevičius, Gerasičkinas ir partneriai", kurios advokatą Vytautą Markevičių 2001-2004 metais socialliberalai buvo delegavę į tei-

Į politinių užsakymų vykdymą negalima žiūrėti rimtai.

Sakė politologas D.Žalimas.

singumo ministrus. Politikos apžvalgininkai sukritikavo šį A.Valionio poelgį. Humanitarinių mokslų daktaras ir apžvalgininkas Vytautas Rubavičius Lietuvos radijui teigė, jog dalis parlamentarų abejoja išvadomis neatsitiktinai - esą plėtojant tyrimą gali paaiškėti neįtikėtinų dalykų apie juos pačius. Politologas ir teisininkas Dainius Žalimas sakė minėtame dokumente pasigedęs objektyvumo - tai tesanti vienos komiteto išvadų nepalaikančios frakcijos pozicija.

Kariai gali likti nebalsavę
Artėjant savivaldos rinkimams, kol kas neaišku, ar rinkimų teise galės pasinaudoti maždaug 200 tarptautinėse misijose Afganistane, Irake ir Kosove tarnaujančių Lietuvos karių.
Pagal įstatymus, užsienyje esantys Lietuvos piliečiai neturi teisės balsuoti savivaldybių tarybų rinkimuose. Todėl norintieji atiduoti savo balsą vasario 25 dieną įvyksiančiuose rinkimuose turi iki gruodžio 22 dienos deklaruoti savo gyvenamąją vietą vienoje Lietuvos savivaldybių. "Vis dėlto tarptautinėse misijose tarnaujančius karius tikriausiai galima būtų laikyti esančiais savo kariniuose vienetuose, todėl jiems galima būtų balsuoti, nusiuntus į tarnybos vietą specialų paštininką", - svarstė Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas. Už tarptautines misijas atsakingas kariuomenės Lauko pajėgų vadas brigados generolas Arvydas Pocius sakė, kad viena iš išeičių galėtų būti specialus karinio lėktuvo reisas, kuriuo į misijos vietą būtų pristatyti balsavimo biuleteniai ir kandidatų sąrašai. "Vis dėlto, mano nuomone, idealiausia išeitis kariams būtų galimybės balsuoti per internetą įteisinimas", - sa-

Liepsnos pasiglemžė trijų žmonių gyvybę
Manoma, kad užsienyje tarnaujantiems kariams patogiausia būtų balsuoti internetu. Agentūros INNA nuotr.

Visą šią savaitę parlamente vyks Seimo ir JAV lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai. Į komisiją po vieną atstovą deleguoja visos Seimo frakcijos, taip pat jai priklauso penki JAV lietuvių bendruomenės tarybos išrinkti atstovai. Visai komisijai vadovauja Valstiečių liaudininkų frakcijos narė Laima Mogenienė, o atstovams iš JAV - Dalia Puškorienė.

Savaitgalį per gaisrą vienkiemyje sudegė trys žmonės. Gaisras Elektrėnų savivaldybėje, Vievio seniūnijoje esančiame Beržonkos kaime, kilo naktį į sekmadienį. Pasak vietos policijos pareigūnų, apie ten degan-

tį medinį namą buvo pranešta 2 val. 45 min. Atvykus pareigūnams, pastatas jau buvo sudegęs, gaisravietėje rasti trijų neatpažįstamai sudegusių žmonių palaikai. Žuvusiųjų tapatybės tikslinamos, dėl gaisro pradėtas ikiteisminis tyrimas.

kė A.Pocius. Tam pritarė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Sparčiausiai Lietuvoje augantis vienintelis nemokamas dienraštis "15min" Vilniuje priims į savo komandą

ŽURNALISTĄ/-Ę
JŪS:
» Turite darbo laikraštyje, radijuje, naujienų agentūroje arba žurnale patirtį; » Puikiai išmanote Vilniaus socialines, politines, ekonomines ir sporto aktualijas; » Mėgstate rašyti; » Dievinate “deadline‘us”; » Puikiai išmanote lietuvių kalbą, kalbate angliškai; » Esate išradingas ir mėgstate naujoves.
“15min” jums siūlo puikias galimybes ir geras darbo sąlygas moderniausiame ir novatoriškiausiame Lietuvos dienraštyje. Savo CV bei motyvacinį laišką siųskite vyr.redaktorei: v.smaizyte@15min.lt arba redakcija@15min.lt
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

NAUJA VERSIJA
"Išeinu iš šviesuoliškos frakcijos, skendėsiu gražuliškoj tamsoj", ironizavo parlamentaras Julius Veselka, palikęs liberaldemokratų frakciją ir perėjęs į Petro Gražulio vadovaujamą mišrią Seimo narių grupę. Pasak J.Veselkos, liberaldemokratus jis palieka radikaliai išsiskyrus jo ir frakcijos kolegų pažiūroms, o paskutinis lašas buvo ginčas su A.M.Pavilioniene dėl šeimos sampratos.
Agentūros INNA nuotr.

Naująją savivaldos rinkimų įstatymo redakciją, praktiškai panaikinančią balsavimą paštu savivaldos rinkimuose, Seimas jau yra priėmęs. Tačiau prezidentas Valdas Adamkus dar svarsto, ar ją pasirašyti. Jei šalies vadovas patvirtins šį įstatymą, balsuoti paštu galės tik karinėje tarnyboje, įkalinimo, sveikatos priežiūros ir slaugos įstaigose esantys asmenys.

4

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

ekonomika
ELEKTROS JUNGTIS
Ekspertai pagyrė penktadienį Vilniuje pasiektą Lenkijos ir trijų Baltijos šalių susitarimą drauge statyti naują atominę elektrinę Lietuvoje. Analitikai šį susitarimą vadina dideliu Lenkijos ir Lietuvos premjerų Jaroslawo Kaczynskio ir Gedimino Kirkilo laimėjimu. "Dar prieš dieną Lenkijos prisijungimas prie Baltijos šalių statyti atominę elektrinę buvo beveik neįmanomas, kadangi tam priešinosi Latvija ir Estija. Lietuvos premjeras sugebėjo perkalbėti savo kolegas iš Baltijos Ministrų Tarybos", - rašo Lenkijos apžvalgininkai. Be to, po daugiau nei dešimtmetį trukusių diskusijų ir pastangų penktadienį Vilniuje pagaliau buvo pasirašytas Lietuvos ir Lenkijos susitarimas dėl elektros tilto tarp šių valstybių statybos.

Iškilmės jau suplanuotos
Lenkijos premjeras Jaroslawas Kaczynskis vėl žada lankytis Vilniuje. Ateinantį penktadienį jis ketina dalyvauti Vyriausybės ir Lenkijos koncerno "PKN Orlen" sandorio dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo užbaigimo renginiuose.
"Stovės kompiuteriai, juose žurnalistai galės stebėti, kaip ateis pinigai", - sakė ūkio ministras Vytas Navickas. Jo žiniomis, į Lietuvą turėtų atvykti ir akcijas parduodančios "Yukos International UK" atstovas. Ūkio viceministras Vytautas Naudužas teigė, kad pagal preliminarų scenarijų "PKN Orlen" ir "Yukos International UK" akcijų perdavimo bei pinigų pervedimo operacijos turėtų prasidėti gruodžio 13-ąją ir baigtis 14 dienos ryte. Gruodžio 14-ąją, ketvirtadienį, vyks "Mažeikių naftos" akcininkų susirinkimas, kuriame bus renkama nauja "Mažeikų naftos" stebėtojų taryba. Po to "PKN Orlen" vadovai susitiks su įmonės darbuotojais. Penktadienį, gruodžio 15 dieną, savo akcijas Lenkijos koncernui galutinai parduos Vyriausybė, kuri tą pačią dieną gaus suderėtus pinigus. Pagal gegužę ir birželį pasirašytas sutartis Lietuvos Vyriausybė už akcijas turėtų gauti 852 mln. JAV dolerių (per 2 mlrd. litų).

Investicijos

Rytis Davidovičius Investicijų konsultantas AB FMĮ “Finasta” Turiu įsigijęs investicinių fondų ir akcijų. Jų vertė nuolat kinta, net nežinau, kada viską arba dalį reikėtų parduoti. Ką galėtumėte patarti?
Sunku išlaikyti turimas akcijas arba investicinių fondų vienetus, jeigu jų vertė mažėja. Teko matyti ne vieną, tik emocijomis paremtą sprendimą parduoti perspektyvius vertybinius popierius tik dėl to, kad rinkoje tuo metu trumpalaikės blogos nuotaikos ar pasirodo neigiamas gandas apie tą bendrovę arba visą regioną, kur yra investuota. Jeigu jau skyrėme laiko pasirinkdami bendro-

vę, į kurią investuosime, tikime jos perspektyvomis tai ir remkimės ilgalaikiškumo principais. Jeigu nutarėte savo turtą didinti per investicinį fondą, tuomet operatyvinį darbą už jus atliks profe-sionalai. Stebėkite investicijas, bet nepriiminėkite skubotų sprendimų, jeigu pasirinkto fondo teritorijoje neįvyko nieko iš esmės. Atvirai pasakysiu, jog nelabai suprantu, kodėl investuotojai remdamiesi gandais ir nuotaikomis rinkoje kaitalioja savo turimus fondus kelis kartus per metus. Juk patys fondai pirmieji reaguoja į pokyčius rinkose, o investuodami į daugybę įmonių, jie atspindi ne kažkokios vienos bendrovės akcijos "nuotaikas", tačiau globalesnę strategiją, kuri nekinta kiekvieną dieną.Kitas dalykas, jeigu investavote norėdami spekuliuoti. Tačiau ten jau veikia kiti investicijų valdymo kriterijai, techninės analizės bus daugiau ir pan.

"PKN Orlen" nusipirkęs "Mažeikių naftą" taps vienu didžiausių naftos koncernų Europoje.

Leista atnaujinti gamybą
Lietuvos įmonei "Sanitas" priklausanti Lenkijos farmacijos bendrovė "Jelfa" gavo leidimą atnaujinti skandalą sukėlusio vaisto "Corhydron" gamybą, tačiau realizuoti jo vis dar negali.
"Turime Lenkijos vyriausiosios farmacijos inspekcijos sprendimą dėl "Corhydron" gamybos atnaujinimo, tačiau draudimas vaistą realizuoti vis dar neatšauktas", - sakė "Sanito" generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas. Iš vaisto nuo alergijos ir astmos "Corhydron" bendrovė "Jelfa" Lenkijos rinko- už 550 mln. litų. Vaistą su je gauna maždaug 8-9 proc. broku "Corhydron" Lenkipajamų. Bene žinomiausia jos įmonė pagamino perLenkijoje tapusi farmaci- nai, kai dar buvo valdoma jos įmonė, milijonais zlo- valstybės. tų skaičiuoja prarastas pajamas. Apie 3 mln. zlotų (2,7 mln. litų) "Jelfa" prarado dėl "Corhydron" pardavimų sustabdymo, o dar apie 1,4 mln. zlotų (1,3 mln. litų) pajamų - dėl trumpalaikio gamyklos sustabdymo. Dėl "Corhydron" Lenkijoje buvo kilęs "Sanitas" bendro- skandalas, kai vienoje jo ampulėje buvo vę "Jelfa" šiemet nu- aptikta raumenis atpalaiduojančio presipirko daugiau kaip parato.

Agentūros INNA nuotr.

Laikyti ar parduoti?

Įmonės praneša
» Kiaulės užduso Bendrovėje "Biržų bekonas" nugaišo 691 kiaulė. Remiantis atliktų skrodimų duomenimis nustatyta, kad kiaulės nugaišo dėl perkaitimo ir deguonies trūkumo sugedus patalpų vėdinimo sistemai. Kiaulių gaišenos pristatytos sunaikinti į bendrovės "Rietavo veterinarinė sanitarija". Bendrovės "Biržų bekonas" komplekse laikoma iš viso 12100 penimų kiaulių. » Bendras produktas Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) ir mobiliojo ryšio operatorius "Omnitel" teiks bendrą interneto paslaugą. Bendrovės į vieną paslaugų paketą sujungė LRTC siūlomą interneto prieigos paslaugą "Erdvės" ir "Omnitel" paslaugą "Omni Connect". Paslaugų paketą sudaro "Erdvių" interneto paslauga su bevielio ryšio "WiFi" įrenginiu ir nešiojamasis kompiuteris su "Omni Connect" kortele.

3G ryšys - kol kas tik Vilniuje
Lietuvos mobiliojo ryšio operatorius "Tele2" vakar pradėjo teikti trečiosios kartos mobiliojo ryšio (3G) paslaugas.
Bendrovė šias paslaugas siūlo tik Vilniuje ir 3G tinklo plėtros į kitus miestus kol kas neplanuoja. "Tele2" skelbia šių paslaugų teikimą kituose miestuose atidėjusi, nes rinkoje esą nėra paklausos šioms paslaugoms ir trūksta standartą atitinkančių mobiliųjų telefonų. Bendrovės skaičiavimais, siekiant, kad 3G ryšys veiktų visuose Lietuvos rajonuose, įmonės investicijos į jo infrastruktūrą turėtų siekti mažiausiai 100 mln. litų. Pasiūlyti 3G paslaugas Vilniuje iki 2007-ųjų kovo 6 dienos įmonę įpareigoja 3G licencijos sąlygos. Jose taip pat numatyta, kad bendrovės iki 2009 metų kovo 6 dienos 3G paslaugas privalo pasiūlyti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Telekomunikacijų bendrovės "Tele2" "Omnitel" bei "Bitė Lietuva" 3G licencijas gavo šiemet vasario pabaigoje. Visos trys bendrovės už licenciją mokėjo po 3,5 mln. litų.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo gruodžio 11 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

USD 2,6007

GBP 5,1003

RUB 0,0909 2,0526 1,2144 1,2339 4,6306 5,1003 2,2067 3,4528 3,7650 2,2542 2,6007 2,2647

EEK 0,2206

LVL 4,9429 2,0325 3,3236 4,9429 9,0170 1,8142 4,2581 9,9090 9,7267 3,8207 2,1738 5,1473

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų
Didžiosios Britanijos svaras

10 Estijos kronų Euras 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris

100 Kazachstano tengių 10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.
Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

Teigiama, kad rinkoje trūksta 3G standartą atitinkančių mobiliųjų telefonų. "

„15min”– pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 317,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. pavasaris, apklausoje dalyvavo 1659 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 b, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt S.Daukanto g. 25, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

15min" arch. nuotr.

Tiražas - 105 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

15 min

pasaulis

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

5

Sudegė 53 žmonės
Rusijoje įprastas požiūris "o gal kaip nors pavyks" - tapo kelių skaudžių tragedijų priežastimi. Per du gaisrus ligoninėse čia žuvo 53 žmonės.
Vienoje Sibiro psichiatrinėje ligoninėje kilęs gaisras nusinešė 8 žmonių gyvybę. Dieną prieš tai Maskvos priklausomybės ligų reabilitacijos klinikoje gaisro metu žuvo 45 žmonės. Gali būti, jog dėl abiejų tragedijų kaltas personalo ir atsakingų tarnybų aplaidumas. Šeštadienį gaisras Taigos miestelyje nuniokojo vaikų psichiatrinę ligoninę. Čia žuvo 8 žmonės, o dar 6 buvo sužeisti. Gaisro metu pastate buvo apie 235 žmones, tarp jų - 15 darbuotojų. Ligoninę Maskvoje, kurioje gaisras penktadienį nusinešė 45 moterų gyvybę, ketinta dėl neatitikimo saugumo reikalavimams uždaryti dar kovo mėnesį. Žmonės negalėjo išsigelbėti, nes liLikusių gyvų nelaimės aukų būklė yra labai sunki.

Našlės kaltinimai
Buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojo Aleksandro Litvinenkos našlė pareiškė mananti, kad jos vyro nunuodijimą organizavo Rusijos valdžia.
"Aišku, Vladimiras Putinas savo rankomis to nepadarė, - sakė Marina Litvinenko. - Tačiau prezidento įtaka didžiulė ir jam nesudėtingą surasti ir nužudyti žmogų Didžiojoje Britanijoje". M.Litvinenko taip pat pareiškė tikinti, kad Didžiosios Britanijos pareigūnai, tiriantys bylą, suras jos vyro žudiką. Savo ruožtu našlė sakė nepasitikinti Rusijos pareigūnais. Jos nuomone, rusai slepia tiesą ir bandys vilkinti tyrimą. A.Litvinenko mirė lapkričio 23 dieną Londono ligoninėje. Jis buvo nunuodytas radioaktyviu poloniu-210.

goninėje buvo tik vienas išėjimas, o langai - grotuoti. Personalas grotų atrakinti nesugebėjo. Tyrėjų manymu, gaisrą galėjo sukelti kerštaujanti pacientė. Su tyrimu artimai susiję šaltiniai teigė, jog viena narkomanė, gydytojams atsisakius duoti jai kvaišalų, valgykloje galėjo uždegti degų skystį. Numanoma padegėja, ko gero, žuvo per gaisrą kartu su kitomis nelaimės aukomis.

M.Litvinenko nepasitiki Rusijos pareigūnais.

Žudikams irgi gresia mirtis
JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) specialistai, prisijungę prie Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo bylos tyrimo, spėja, kad numanomi nuodytojai patys galėjo gauti gana dideles, o galbūt - ir mirtinas radiacijos dozes.
JAV ekspertai, kolegoms britams teikiantys techninę pagalbą, išanalizavo surinktą bylos medžiagą ir priėjo prie išvados, kad nuodytojai buvo neprofesionalūs ir nemokėjo deramai elgtis su labai toksišku bei radioaktyviu poloniu-210. Be to, ekspertai nustatė, kad polonio į Londoną buvo atvežta iš Maskvos. Šiuo metu Maskvoje atliekamas radiologinis tyrimas dviem rusams, A.Litvinenkos nuodijimo dieną kartu su juo pietavusiems bare, kuriame, kaip teigia tyrimo versija, jis ir gavo mirtiną nuodų dozę.

Ligoninės langai buvo grotuoti, o įstaiga turėjo tik vieną išėjimą.
AFP/Scanpix nuotr.

"DISCOVERY" PAKILO Į KOSMOSĄ
Vakar anksti ryte JAV daugkartinis erdvėlaivis "Discovery" startavo į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS). Keli ankstesni bandymai buvo atidėti dėl prasto oro. "Discovery" nugabens į TKS daug naujos įrangos. Vėliau erdvėlaivio įgula, kurią sudaro dvi moterys ir penki vyrai, kartu su TKS įgula turės atlikti sudėtingus maitinimo sistemų montavimo stotyje darbus. NASA planuoja iki 2010ųjų surengti 14 daugkartinių erdvėlaivių misijų, kad būtų galima baigti statyti TKS. Stotis laikoma labai svarbiu projektu JAV ambicijoms nusiųsti žmogų į Mėnulį ir į Marsą.

Padniestrėje - prezidento rinkimai
Nuo Moldovos atskilusiame Padniestrės regione vakar vyko prezidento rinkimai. Ekspertų nuomone, juose tikriausiai bus perrinktas dabartinis prorusiškų pažiūrų prezidentas Igoris Smirnovas.
Be dabartinio prezidento, rinkimuose savo kandidatūras iškėlė teisininkas Piotras Tomaily, opozicinio laikraščio "Novaja Gazeta" redaktorius Andrejus Safonovas ir komunistinio laikraščio "Pravda Pridnestrovja" redaktorė Nadežda Bondarenko. Rinkimus turėtų stebėti maždaug 40 atstovų iš Rusijos, Moldovos, taip pat nuo Gruzijos atskilusių Abchazijos ir Pietų Osetijos respublikų. Moldovos užsienio reikalų ministerija šią savaitę pasmerkė šiuos rinkimus, sakydama, kad juos surežisavo separatistinis režimas. Padniestrėje, kuriai vadovauja sovietinio stiliaus v yriausybė, g y vena 550 tūkst. žmonių, kurių dauguma kalba rusiškai. Padniestrė nuo buvusios Sovietų Moldovos atsiskyrė žlugus SSRS, ir dėl to kilo kruvinas konfliktas su Moldova. Padniestrė pasiskelbė nepriklausoma, bet tarptautinio pripažinimo nesulaukė.

DNR TESTAS PLAUNA POLITIKO REPUTACIJĄ
Lenkijoje po bemaž savaitę užsitęsusio sekso skandalo įtampa slūgsta. Paaiškėjo, kad atliktas DNR tėvystės testas yra palankus valdančiosios koalicijos deputatui. "Yra beveik 100 proc. garantija, kad jis, Stanislawas Lyzwinskis, negali būti tėvas", - sakė prokuratūros atstovas Krzysztofas Kopania. Testo rezultatai gerokai sumažino įtampą politinėje arenoje. Šalies prokurorai atlieka tyrimą dėl įtarimų, jog šalies vicepremjeras Andrzejus Lepperis ir vienas "Savigynos" partijos kolega moteris į darbą priimdavo mainais už lytinius santykius. Pagrindinė liudininkė ir buvusi "Savigynos" partijos Lodzės seimelio deputatė Aneta Krawczyk teismui pareiškė, kad A.Lepperio padėjėjas deputatas S.Lyzwinskis yra jos trejų metų dukrelės tėvas. S.Lyzwinskis atmetė kaltinimus, o prokurorai pareiškė, kad DNR testo rezultatai, nors ir neturėsiantys lemiamos įtakos tyrimui, būtų rimtas parlamentarams mestų kaltinimų paneigimas. Beje, A.Krawczyk sakė turėjusi lytinių santykių ir su A.Lepperiu. Ministras pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis pažadėjo atleisti A.Lepperį, jeigu prokurorai pateiks jam kaltinimus. Tokiu atveju išaugtų tikimybė, jog "Savigyna" pasitrauks iš koalicijos ir prireiks pirmalaikių rinkimų.

Padniestrės regione populiariausias išlieka dabartinis prezidentas I.Smirnovas. AFP/Scanpix nuotr.

AUDRA TALŽĖ EUROPĄ

Mokslininkai netyčia sukėlė žemės drebėjimą
Atliekant mokslinį eksperimentą, kurio metu bandyta išgauti iš žemės gelmių geoterminę energiją, buvo išprovokuotas nedidelis žemės drebėjimas netoli Šveicarijos Bazelio miesto.
Žemės drebėjimo stiprumas siekė 3,4 balo. Jis gerokai išgąsdino vietos gyventojus - ekstremalių situacijų tarnybos sulaukė per 1000 skambučių. Tačiau nukentėjusiųjų ar rimtų sugriovimų neužfi ksuota. Eksperimentą atlikę inžinieriai nutraukė darbą ir atsiprašė gyventojų už sukeltą nerimą. Eksperimento esmė ta, kad esant dideliam slėgiui vanduo leidžiamas žemyn 5 kilometrų šachta. Pasak mokslininkų, tai visiškai nepavojinga.

Iš Kanaveralo kyšulio JAV Floridos valstijoje startavusio erdvėlaivio skrydis truks 12 parų. AFP/Scanpix nuotr.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Savaitgalį per kelias Europos šalis praūžė galinga audra. Smarkūs vėjai ypač nuniokojo Paryžių. Vienas žmogus ir dar keli buvo sužeisti, kai Prancūzijos sostinėje ant praeivių nugriuvo reklaminis stendas. Prancūzijos greitkeliuose nuvirto keli sunkvežimiai. Audra taip pat nutraukė elektros perdavimo linijas. Oro uostuose buvo atidėta daugelis skrydžių. Apie 230 tūkst. namų liko be elektros energijos. Galingi vėjai sukėlė stiprią audrą prie Ispanijos krantų. Prie Didžiosios Britanijos krantų audra jūroje blaškė laivus. AFP/Scanpix nuotr.

6

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

Vilnius
Žaliasis tiltas

~1909

2006

Senas Vilnius

Naujas Vilnius

R.Medonio nuotr.

Šioje vietoje, kur dabar yra Žaliasis tiltas, pirmasis tiltas žinomas jau 1386 m. 1739 m. tiltą nudažius žaliai, jam prigijos Žaliojo vardas. 1894 m. čia stovėjo plieninių santvarų tiltas, 1944 m. jis sugriautas. Dabartinio tilto projektą parengė tuometinio Leningrado projektavimo institutas, jį pastatė rusų kariuomenės inžinerinis dalinys. 1952 m. tiltas papuoštas keturiomis skulptūromis.

Žudikas taikėsi į buvusią draugę ir jos dukrą
Rasa Pangonytė r.pangonyte@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Paskui moterį išbėgo nepilnametė mergaitė, o jai iš paskos - ginkluotas vyras. Pastebėjęs pareigūnus, vyras pradėjo šaudyti į juos. Kai policija pradėjo šaudyti, vyras pasislėpė name. Evakavę kitus namo gyventojus, drauge su antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnais, policininkai šturmavo butą. Bute buvo rastas nebegyvas įtariamasis su šautine žaizda krūtinėje. Šalia jo gulėjo pistoletas. Pirminiais duomenimis, per susišaudymą su policija į jį pataikė pareigūno kulka. Į įv ykio vietą atv ykę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai išbėgusiai iš namo 32-ejų Svetlanai Jurgaitienei taip pat konstatavo mirtį. Jos 9-metei dukrai peršauta koja. Mergaitė išvežta į ligoninę. Dvejais metais vyresnei, nuo užpuoliko pasprukusiai žuvusiosios dukrai sužalojimų išvengti pavyko. Mergaitę globoja giminaičiai. Vilniaus miesto VPK dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pareigūnai kol kas negali pasakyti, kodėl A.Kavaliauskas įsisiautėjo. Neatmetama galimybė, kad visą dieną girtavęs vyras galėjo turėti ir psichikos problemų, tačiau tai paaiškės tik atlikus tyrimą. Pirminiais duomenimis, A.Kavaliauskas teistas nebuvo. Kurį laiką jis draugavo su nužudytąja S.Jurgaitiene.

NOSĮ KUTENS SRIUBOS AROMATAS
Visą savaitę praeivius į Savivaldybės aikštę vilios sriubos kvapas. Savivaldybė, Maltos ordinas ir broliai pranciškonai, padedami savanorių žurnalistų, tęsia praėjusią savaitę prasidėjusią kalėdinę akciją - nuo šiandien iki penktadienio 12-14 val. visi norintys bus kviečiamami pasivaišinti šilta sriuba. Miestiečių taip pat bus prašoma paaukoti. Akcijos metu surinktos lėšos bus pervestos Maltos ordino pagalbos tarnybos projektui "Maistas ant ratų". Akcijos rengėjai, dalyviai aplankys neįgalius, ligotus ir vienišus vyresnio amžiaus žmones, dalins jiems kalėdines dovanėles. Labdaros akcija "Kalėdinė sriuba" rengiama penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Klaipėdoje. Akcijos šūkis - "Ateikite pavalgyti sriubos, padarydami kitus sočiais ir laimingais". Kalėdinės sriubos akcijos iniciatoriai tikisi, kad akcija bus kartojama ir plėtojama kiekvienais metais. Šia iniciatyva siekiama skatinti ir savanorišką darbą.

Pusę nakties Strielčiukų gatvėje vykusios dramos vietoje liko susišaudymo pėdsakai.
A.Vaitkevičiaus nuotr.

Užvakar apie 8 val. 30 min. Vilniaus rajone, 40 Totorių kaime, Vytauto gatvėje, rastas J.Š. (g.1959 m.) lavonas su nubrozdintu kūnu ir veidu. Įtariama, kad vyriškį mirtinai sužalojo nenustatytas automobilis, kuris iš įvykio vietos pasišalino. Įvykį tiria policija.

NUVAŽIAVO NUO KELIO
Šeštadienį apie 2 valandą nakties Vilniaus rajone, kelio Vilnius - Šumskas 13-ame kilometre, automobilis "Audi 100", vairuojamas D.D. (g. 1983 m.), posūkyje nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Eismo įvykio metu vairuotojas žuvo.
Žvėriškas kerštas.
M.Siruso nuotr.

NELAIMĖS MIESTE

DIENOS NUOTRAUKA

RASTAS GATVĖJE

Puslapis parengtas pagal BNS, VPK, PD ir "15min" inf.

Žinutės kaina - 2 Lt.

15 min

Vilnius

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS

Ar norėtumėte išmokti šokti?
Karolis, studentas Agnė, moksleivė Vaidas, vilnietis

Nenorėčiau, nes tai ne man. Esu bandęs mokytis šokti, bet manęs tai visiškai nesužavėjo. Nemanau, kad mokytis šokti - madinga.

Šokti moku pakankamai gerai, bet galbūt norėčiau išmokti profesionaliai šokti rokenrolą, nes tai judrus ir patrauklus šokis.

Gal ir būtų visai įdomu, nes kartais pasitaiko tokių atvejų kai būna labai gėda, kai nemoki šokti. Valsą šokti moku, norėčiau pamėginti išmokti tango.
Vilniečius kalbino ir fotografavo R.Medonis.

Vaistas prieš nuobodulį
Kristina Aleksynaitė k.aleksynaite@15min.lt Pavargę nuo kasdienybės rutinos, sporto salių ir priaugtų kilogramų, vilniečiai suskubo registruotis į šokių klubus.
Šokių mokyklos "Todes" rinkodaros direktorės Irinos Dushkovos teigimu, dažniausiai nuo rudens žmonės pradeda ieškoti būdų, kaip prasmingai praleisti savo laisvalaikį. Pašnekovė neslėpė, kad šokti pirmiausia pasiryžta moterys. Ji pastebėjo, kad vieniši žmonės gali rinktis tam tikrus šokius, kuriems poros nereikia. "Mūsų mokykloje nereikia ieškoti porų, nes vadovaujamės principu "Visi už vieną, ir vienas už visus", - juokavo pašnekovė. Šiais laikais šokių patechnikos jau panoro apie 20 žmonių. Šokių mokyklų atstovės teigia, kad šokti gali bet kas, net ir pats nerangiausias žmogus, tam reikia tik noro. "Pas mus ateina labai skirtingų žmonių. Vieni - kažką jau šokę, kiti - net nebandę", - pasakojo indiškus šokius siūlančios mokyklos vadovė Irina Kušelevič. Pašnekovės teigimu, tokiem žmonėms reikia tik daugiau laiko. "Indiškus šokius renkasi 20-25 metų moterys. Šie šokiai padeda patobulinti kūno formas, nes turi jogos elementų", - kalbėjo indiškų šokių mokanti I.Kušelevič. "Gali šokti ir kaip mėgėjas, ir kaip profesionalas ruoštis pasirodymams. Beje, anksčiau dominavo merginos, bet dabar jau laužomas tas stereotipas, kad šokti - nėra vyriška", - teigė į mūsų kraštą hiphopo šokių bangą atnešęs "F.U." šokių studijos įkūrėjas Kęstutis Baranauskas. Nukelta į 8 psl.

Moteriai prie vairo pasidarė bloga

Pilvo šokiai gražina figūrą ir gerina savijautą.

E.Ovčarenko.

sirinkimas itin platus. Apsilankęs vienoje mokykloje, žmogus gali rasti būtent jam priimtiną užsiėmimą. Kiti renkasi specializuotas šokių mokyklas, pavyzdžiui, lotyniškus šokius. I.Dushkova pasakojo, kad lankytojų amžius svyruoja nuo 4 iki 45 metų. Ji pastebėjo, kad šokiai itin teigiamai veikia vaikus ir paauglius. "Pas mus atė-

Įprasti sporto klubai pradeda atsibosti, todėl ieškoma kitų geros formos palaikymo būdų.
Kalbėjo I.Dushkova.

ję uždari vaikai labai atsiskleidžia. Tėvai negali patikėti, kad jų atžalos be jokių kompleksų išeina į sceną, šoka ir aukštai pakėlę galvas šypsosi prieš televizijos kameras", - džiaugėsi I.Dushkova. Vilniuje pastebimai daugėja ir netradicinių šokių mokyklų. Tik prieš mėnesį sostinėje buvo atidaryta indiškus šokius pristatanti mokykla. Radžjašri Rameš scenos meno ir šokio teatro akademijoje išmokti itin sudėtingos klasikinių ir šiuolaikinių šokių

Nuo kelio nuvažiavusi ir į medžius atsitrenkusi vairuotoja teigė, kad važiuojant jai pasidarė silpna. A.Vaitkevičiaus nuotr.

Ugniagesiai-gelbėtojai iš sulamdyto automobilio vakar vadavo jauną moterį, kurios vairuojamas automobilis nuvažiavo nuo kelio ir rėžėsi į medžius.
Avarija Žaliųjų ežerų gatvėje įvyko sekmadienį po vidurdienio. 33 metų moters vairuojamas automobilis "Renault" staiga tapo nebevaldomas, nuvažiavo nuo kelio, trenkė-

si į du medžius ir apsisukęs sustojo kelkraštyje. Nelaimės ištiktą moterį rado pro šalį važiavę policijos pareigūnai. Sužalota moteris pasakojo, kad avarija įvyko dėl to, kad vairuojant jai pasidarė bloga. Todėl mašina tapo nebevaldoma. Pirminiais duomenimis, moteris buvo blaivi. Avariją tiria sostinės Eismo priežiūros tarnyba.

PRISIMINTI ŽUVUSIEJI AFGANISTANE

Sveikiname
mūsų draugą su gimtadieniu!
S.Žukausko ir Žygio gatvių sankryžoje savaitgalį atidengtas paminklas, skirtas 1979-1989 metų Sovietų Sąjungos ir Afganistano kare žuvusiems kariams iš Lietuvos atminti. Prie skulptūros esančiose plokštėse iškalti 96 kare žuvusių ir Lietuvoje palaidotų karių pavardės. R.Kondratjevo nuotr.

kolektyvas

8

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

Vilnius

Šokiai - vaistas prieš žiemos pilkumą
Atkelta iš 7 psl.

Moterys mielai renkasi pilvo šokį, padedantį išlaikyti grakščias formas.

Savo atžalas atvedę tėveliai patys susidomi tokiu laisvalaikio praleidimo būdu.

Bandoma atsikratyti stereotipo, kad šokti "nevyriška".

Kai kurios mokyklos siūlo šokio sintezę - šiuolaikinius šokius ir baletą.

Vyresnio amžiaus žmonės dažniausiai renkasi klasikinius šokius.

Susidomėjimas tokiomis pramogomis padidėja po populiarių laidų ar filmų pasirodymo.

Šokių pamokos vaikams padeda tapti drąsesniems, atsikratyti kompleksų.

Išmokti judesių gali ir labai nelankstus žmogus, tik tam reikia įdėti daugiau pastangų.
M.Narbutaitės, E.Ovčarenko, E.Jankausko nuotr.

15min pramogos

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis 2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

9

"Jackass" apsidraudė 7 milijonais
Septyni milijonai dolerių tokia suma buvo apdraustas Johnny‘is Knoxville‘as ir jo patrakėliai draugai, vos pradėjus filmuoti antrąjį "Jackass" filmą.
"MTV" laidos išsišokėliai ir kultiniai jaunimo dievukai dar nenori mirti fi lmavimo aikštelėje. Kompanijos lyderis J.Knoxville‘as teigia, kad tęsinyje dauguma triukų yra pavojingesni už tuos, kuriuos žiūrovai matė pirmoje dalyje. "Keletą kartų buvau priartėjęs prie mirties. Kai aikštelėje netikėtai sprogo raketa, ilgas metalo gabalas pralėkė man pro pat nosį! Jis buvo taip arti!" - prisiminė J.Knoxville‘as. Filmo "Jackass 2" režisierius Jeffas Tremaine‘as patvirtino, kad incidentas su raketa vos nesibaigė tragiškai. "Operatoriai šį įvykį nufi lmavo iš šono ir iš nugaros. Kai mes peržiūrėjome nufilmuotą medžiagą, kadrą po kadro, pamatėme, kad metalo gabalas galėjo jį nužudyti", - prisiminė režisierius. Premjera Lietuvoje - gruodžio 29 dieną. "Jackass" demonstruoja mirtinus triukus.

AKTORYSTĖ - PAVOJINGA
Denzelis Washingtonas juostos "Deja Vu" filmavimo metu vos neprarado akies. D.Washingtonui vos pavyko išvengti rimtų sužalojimų, kai kartu vaidinanti Paula Patton netyčia du kartus su pirštu įdūrė jam į akį. "Tai buvo pirmas kartas, kai atlieku žymesnį vaidmenį didelio biudžeto filme. Pirma diena filmavimo aikštelėje buvo tikrai nervinga, todėl suklydau atlikdama paprastą veiksmą, - prisiminė aktorė Paula Patton. - Turėjau rankomis nuo savęs atstumti Denzelį, tačiau netikėtai pirštu pataikiau jam į akį. Akimirką sustingau pašiurpusi nuo minties, kad galėjau rimtai jį sužeisti".

Kinas
COCA-COLA PLAZA
“Srovės nublokšti” 11:30 13:30 15:30 17:30 19:30 „Adrenalinas“ 11:10 13:15 15:20 17:20 19:30 „Nevykėlių mokykla“ 11:15 13:20 15:30 17:40 19:50 „007 Kazino Royale“ 12:30 15:30 18:30 21:45 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ 11:30 13:40 15:50 18:00 20:10 „Geri metai“ 14:10 16:40 19:00 21:30 „Milijonas šventinių lempučių“ 14:10 16:30 18:50 21:10 „Miego mokslas“ 14:20 19:10 „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ 14:30 17:30 20:30 „Medžioklės sezonas atidarytas“ 14:00 16:10 18:20 20:30 „Karklų žmogus“ 16:40 21:50

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Srovės nublokšti“ 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00 22:00 „Geri metai“ 19:10 21:40 „Adrenalinas“10:30 12:30 14:30 16:40 19:00 21:10 „Nevykėlių mokykla“ 10:20 12:40 14:50 17:00 19:20 21:30 „Srovės nublokšti“ 11:00 13:00 15:10 17:10 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ 10:45 12:50 15:00 16:50 18:50 21:00 „007 Kazino Royale“12:00 15:00 18:00 21:00 „Milijonas šventinių lempučių“ 12:20 14:20 16:30 18:40 20:50 „Medžioklės sezonas atidarytas“ 11:00 13:00 15:10 „Karklų žmogus“17:10 19:30 21:50

SKALVIJA
“Aš esi tu” 15:00 ”Priemiesčio šviesos” 17:15 ”Našlaičiai” 19:00 “Infiltruoti” 19:30 ”Babelis” 20:00
Puslapis parengtas pagal "Foruma Cinemas" ir "15min" inf.

10

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

sportas

LENGVAS PASIVAIKŠČIOJIMAS
Baltijos krepšinio lygoje (BBL) devintąją pergalę iškovojo Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai, namuose 91:62 lengvai sutriuškinę Algirdo Brazio treniruojamą Tartu "Rock". 16 taškų nugalėtojams pelnė Matthew Nielsenas, 15 taškų į svečių krepšį įmetė Robertas Štelmaheris. Kituose B grupės mačuose Latvijos čempionas Ventspilio "Ventspils" 113:70 sutriuškino Kauno "Atleto" krepšininkus, o "Panevėžys" 91:78 palaužė Kėdainių "Nevėžį". B grupėje pirmauja "Lietuvos rytas", kuris viena pergale lenkia Rygos ASK. Lietuvos klubai užima autsaiderio pozicijas: penktoje vietoje yra "Panevėžys", šeštoje - "Nevėžis", o septintas - "Atletas". A grupėje penktąją pergalę iškovojo Talino "Kalev-Cramo", namuose 89:81 nurungusi Klaipėdos "Neptūną", o "Šiauliai" namuose 73:58 privertė pasiduoti Vilniaus "Sakalus". A grupėje pirmas tris vietas užima Lietuvos klubai. Prie"Lietuvos ryto" gretose puikyje Kauno "Žalgirio" klubas, kiai žaidė 16 taškų pelnęs antroje vietoje - "Šiauliai", M.Nielsenas (Nr. 44). Agentūros INNA nuotr. trečioje - "Neptūnas".

Nušlavė "Pacers"
NBA čempionate Žydrūno Ilgausko Klivlendo "Cavaliers" klubas nepaliko jokių vilčių Šarūno Jasikevičiaus Indianos "Pacers" ekipai.
"Cavaliers" nugalėjo 107:75 ir šventė dvyliktą pergalę po dev yniolikos susitikimų. Ž.Ilgauskas nugalėtojams pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 7 kamuolius. Starto sudėtyje mačą pradėjusio Š.Jasikevičiaus sąskaitoje - 10 taškų. "Cavaliers" gretose rezultatyviausiai žaidė LeBronas Jamesas - 27 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai. "Pacers" komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Darrellas Armstrongas (13 tšk.). "Pacers" patyrė vienuoliktą nesėkmę po 22 mačų. Septintą nesėkmę aštuonioliktame mače patyrė Lino Kleizos Denverio "Nuggets" ekipa. "Nuggets" svečiuose 90:105 pripažino Dalaso "Mavericks" krepšininkų pranašumą. L.Kleiza pelnė 5 taškus ir po krepšiais atkovojo 5 kamuolius. "Nuggets" gretose rezultat y viausiai rungt yniavo Carmelo Anthony ir J.R.Smithas (po 18 tšk.). 30 taškų "Mavericks" pelnė Joshas Howardas, 25 - Dirkas Nowitzkis.

Antra čempionų nesėkmė
Lietuvos vyrų rankinio čempionate antrąjį pralaimėjimą patyrė šalies čempiono titulą ginanti Panevėžio "VikingMalt" ekipa.
Antrąją vietą užimantys panevėžiečiai (27 tšk.) namuose 24:26 nusileido trečiojoje vietoje esančio Kauno "Granito-Kario" rankininkams (26 tšk.). Dešimties komandų turnyro lyderė Kauno "Lūšis" (30 tšk.) išvykoje 42:29 sutriuškino penktąją vietą okupavusį Klaipėdos "Dragūną" (15 tšk.). Kituose mačuose aštuntąją vietą užimantis Šiaulių "Universitetas" (10 tšk.) namuose 38:28 įveikė Varėnos "Ūlą" (15 tšk.), o ketvirtojoje pozicijoje esantis Vilniaus "HC Vilnius" (20 tšk.) 30:32 pralaimėjo septintojoje vietoje esančiai Vilniaus "VPU Šviesos-Savanorio" (13 tšk.) komandai.

Ž.Ilgauskas (d.) mače su "Pacers" buvo vienas iš rezultatyviausių "Cavaliers" žaidėjų. AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 1 IĮ Daivaja, Pelesos g. 1/2, tel. (8-5) 233 08 26 . UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 ko . 6 Klaipėda tel p a, a 2 UAB Vakarų Antikoras, Dubysos g. 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622

ANTIKOROZINIS CENTRAS

15 min

sportas

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

11

,
TAURE DŽIAUGĖSI VILNIEČIAI
Lietuvos Didžiosios Taurės vyrų tinklinio nugalėtojais šiemet tapo Vilniaus "Isto-VU Tauras" ekipa. Vilniuje vykusiose kovose "Isto-VU Tauras" laimėjo visus tris finalinio ketverto susitikimus - 3:1 parklupdė Kelmės "Antivį", 3:0 - kitą sostinės klubą "Ąžuolą" ir 3:1 - pernykščius Didžiosios Taurės savininkus Panevėžio "Panevėžys KKSC - Naujoji Agluona" tinklininkus. Įdomu, kad "Isto-VU Tauras" šiemet Lietuvos čempionate liko tik ketvirtas. Antrąją vietą Didžiosios Taurės turnyre užėmė "Antivis", kuris pernai šiose varžybose liko trečias. Kelmės klubas 3:0 įveikė "Ąžuolą" ir 3:2 - panevėžiečius. Tik treti liko šiemetiniai Lietuvos čempionai "Panevėžys KKSC-Naujoji Agluona" tinklininkai, kurie laimėjo vos Panevėžio tinklininkams (raud. apr.) nepa- vieną susitikimą - 3:1 įveikė vyko apginti pernai iškovoto titulo. R.Medonio nuotr. "Ąžuolą".

Juodoji "Hearts" serija nutrūko
Po devynių nelaimėtų rungtynių Škotijos futbolo čempionate pagaliau pergalę iškovojo Valdo Ivanausko treniruojamas Edinburgo "Hearts" klubas su penkiais lietuviais.
"Hearts" namuose 4:1 sutriuškino vieną dvylikos komandų autsaiderę "Motherwell" (18 tšk.) ekipą ir su 27 taškais iš šeštosios vietos pakilo į ketvirtąją. Vieną įvarčių nugalėtojams - šeštąjį pirmenybėse pelnė iki 77-os minutės žaidęs Andrius Velička. Likusius įvarčius "Hearts" klubui pelnė Takis Fyssas (9 min.) ir Bruno Aguilaras (64 min.), o vieno įvarčio į savuosius vartus autoriumi tapo svečių ekipos gynėjas Paulas Quinnas (55 min.).

LAIMINGA DIENA
NHL čempionate pergales šventė abu klubai, kuriuose žaidė lietuviai. Vienuoliktą rezultatyvų perdavimą NHL čempionate atliko Dainius Zubrus, o lietuvio Vašingtono "Capitals" klubas svečiuose 5:3 nugalėjo Filadelfijos "Flyers" ledo ritulininkus. Po tikslaus lietuvio ir Chriso Clarko perdavimo pirmąjį mačo įvartį pelnė Aleksandras Ovečkinas. Per 19 minučių D.Zubrus kartą metė į arenos šeimininkų vartus, blokavo du varžovų metimus ir rungtynių pabaigoje gavo dvi baudos minutes. Be vienuolikos rezultatyvių perdavimų, D.Zubraus sąskaitoje šiame sezone 12 įvarčių ir 30 baudos minučių. Po tryliktosios pergalės per 29 rungtynes "Capitals" ledo ritulininkai Rytų konferencijos Pietryčių divizione su 32 taškais pakilo į trečiąją vietą. Pergalę - 15-ąją per 29 mačus - iškovojo ir antrąją vietą Atlanto pogrupyje užimantis Niujorko "Rangers" (34 tšk.) klubas su Dariumi Kasparaičiu. "Rangers" išvykoje 3:1 privertė pasiduoti Otavos "Senators" ledo ritulininkus. Per 14 minučių D.Kasparaitis kartą metė į varžovų vartus bei du kartus - pirmajame bei trečiajame kėliniuose - gavo po dvi baudos minutes.

A.Velička (k.) Škotijos čempionate pelnė šešis įvarčius.
Agentūros INNA nuotr.

Edgaras Jankauskas "Hearts" gretose rungtyniavo iki 73-ios minutės, o Saulius Mikoliūnas, Nerijus Barasa ir Marius Žaliūkas žaidė iki fi nalinio teisėjo švilpu-

ko. Škotijos čempionate užtikrintai pirmauja "Celtic" (44 tšk.), kurie net 13 taškų lenkia antrąją ir trečiąją vietas užimančias "Rangers" ir "Aberdeen" ekipas.

Kartus debiutas
Trimis pralaimėjimais Europos akmenslydžio pirmenybes Šveicarijoje pradėjo Lietuvos vyrų rinktinė.
B diviziono dešimties ekipų pirmosios grupės rungtynėse lietuviai 2:15 pralaimėjo italams, 4:9 - čekams ir 4:11 - ispanams. Kaip ir lietuviai, visus tris mačus pralaimėjo bulgarai ir kroatai. Grupėje pirmauja visus tris mačus laimėję belgai, italai ir mūsų kaimynai latviai. Nesėkme čempionatą pradėjo ir Lietuvos moterų rinktinė, B diviziono pirmojoje grupėje po atkaklios kovos 8:9 turėjusi pripažinti Ispanijos komandos pranašumą. Iš viso Europos akmenslydžio čempionate Šveicarijoje dalyvauja 52 rinktinės iš 29 Europos šalių - 22 moterų ir 30 vyrų.

"REAL" ATSILIEKA
Ispanijos futbolo čempionate iš antrosios į trečiąją vietą smuktelėjo Madrido "Real". Madrido "Real" (29 tšk.) futbolininkai išvykoje 1:2 pralaimėjo "Sevilla" (31 tšk.) vienuolikei, kuri pakilo į antrąją vietą. Sevilijos ekipoje pasižymėjo - Fredericas Kanoute'as (17 min.) ir Ernesto Chevantonas (77 min.), svečių gretose - Davidas Beckhamas (13 min.). Čempionate pirmauja nugalėtojos titulą ginanti "Barcelona" (33 tšk.), 1:0 įveikusi San Sebastiano "Real Sociedad" ekipą. Pergalingo įvarčio autorius - Ronaldinho (60 min.).

"Barcelona" žaidėjas Ronaldinho (Nr. 10) pelnė jau 11 įvartį Ispanijos čempionate.
AFP/Scanpix nuotr.

Norvegijos biatlonininkas nepavejamas
2006-2007 metų biatlono pasaulio taurės varžybose penktąją pergalę iš tiek pat galimų šiame sezone iškovojo penkiskart olimpinis čempionas Ole Einaras Bjoerndalenas.
Austrijoje vykusiose 12,5 km persekiojimo rungties varžybose norvegas daugiau nei dviem minutėmis aplenkė antrąją ir trečiąją vietas užėmusius Rusijos atstovus Dmitrijų Jarošenką ir Ivaną Čerezovą. Bendrojoje taurės įska itoje po 5 r ungčių O.E.Bjoerndalenas turi maksimalią 250 taškų sumą. Antras - rusas D.Jarošenko (190 tšk.), o trečias vokietis Michaelis Greisas - 180 tšk. Antrąją pergalę iš eilės Austrijoje iškovojo 28 metų vokietė Andrea Henkel. Laimėjusi 7,5 km sprinto rungtį, olimpinė čempionė pirma fi nišavo ir 10 km persekiojimo lenktynėse 33 minutės 29,2 sekundės. Antrąją vietą užėmusi norvegė Linda Grubben atsiliko 37,4 sekundės, o trečiojoje pozicijoje likusi švedė Anna Carin Olofsson - beveik 40 sekundžių. Po sėkmingo pasirodymo A.Henkel sutvirtino lyderės poziciją ir bendrojoje pasaulio taurės varžybų įskaitoje. Ji turi 204 tšk. ir 26 tšk. lenkia L.Grubben bei 30 tšk. vokietę Kati Wilhelm.

O.E.Bjoerndalenas pasaulio taurės varžybose jau iškovojo 68 pergales.
AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

12

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

skelbimai
Poilsis, turizmas, pramogos Statyba
ITIN GREITAI TINKUOJAME, GLAISTOME, DAŽOME MAŠINOMIS (ir šaltuoju metu). KOKYBĖ, GARANTIJOS. UAB “Cesada”, Vilnius. www.cesada.lt, tel. 8 620 52817. Projaktuojame, gaminame ir montuojame kaminų įdėklus ir pristatomus dūmtraukius. Vilnius, tel. 8 606 83851. ORGANIZACIJŲ ir GYVENTOJŲ DĖMESIUI. Klaipėdoje, Viešbutis „RŪTA“ apgyvendina nebrangiuose ir moderniuose vienviečiuose (70 Lt), dviviečiuose (80 Lt), triviečiuose (100 Lt), keturviečiuose (120 Lt) kambariuose. Debreceno g. 11, Klaipėda. Tel.: 8 46 343341, 8 680 43184, faks. 8 46 346596.

TV ŠIANDIEN
06.20 Dienos programa. 06.25 Dviračio šou (kart.). 06.50 Animacinis serialas "Labai slaptos agentės" (63). 07.10 Animacinis serialas "Galaktikos futbolas" (10). 07.35 Animacinis serialas "Rožinė pantera" (55). 08.00 Langai (kart.). 09.00 "Esi mano gyvenimas" (69). 10.00 Jeigu (kart.). 10.50 "Mis Fejerverkas". Komedija. Rež. Thomas Schlamme’as. Vaid. Scottas Glennas, Timas Robbinsas, Holly Hunter. JAV, 1989 m. 12.45 Kelias į žvaigždes (kart.). 13.25 "Muchtaras" (35). 14.25 Animacinis serialas "Rožinė pantera" (56). 14.50 Animacinis serialas "Labai slaptos agentės" (64). 15.15 Animacinis serialas "Galaktikos futbolas" (11). 15.40 "Meilės žaizdos" (25). 16.40 "Esi mano gyvenimas" (70). 17.45 Langai. Pokalbių šou. 18.40 "Mega" dovanos. TV žaidimas. Vedėja Skaiva Jasevičiūtė. 18.45 Žinios. 19.10 Srovės. Vedėja Audrė Kudabienė. 20.00 Kelias į žvaigždes. Muzikinis realybės šou. Dienoraštis. 20.45 Lalaila. Vedėjai Vyšniukas, Zita ir Gita. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjai Kristina Savickytė ir Vytautas Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. Kultūra. 22.34 Sportas. 22.38 Orai. 22.40 Ekipažas. Vedėjai Valdas Valiukevičius ir Dainius Leonavičius. 23.20 Pasaulio ralio čempionatas. Viso sezono apžvalga. 00.30 Ragai (kart.). 06.30 Programa. 06.35 Teleparduotuvė. 06.50 Animacinis serialas "Detektyvas Flintas" (19). 07.20 Animacinis serialas "Simpsonai". 07.50 "Audra" (106). 09.00 "Meilės sūkuryje" (69). 10.00 Penktadienio muzikos šou. Vedėjai Edmundas Kučinskas ir Violeta Riaubiškytė (kart.). 11.00 "Vienas namuose". Komedija. Rež. Chrisas Columbusas. Vaid. Macaulay Culkinas, Joe Pesci, Danielis Sternas. JAV, 1990 m. 13.10 "Filmas iš ateities" (5). 13.40 Animacinis serialas "Detektyvas Flintas" (20). 14.10 Animacinis serialas "Žaliukas ir tikrieji vaiduoklių medžiotojai" (11). 14.40 Animacinis serialas "Simpsonai". 15.25 "Aistrų žemė" (55). 16.40 "Audra" (107). 17.40 Nomeda. Pokalbių šou. Vedėja Nomeda Marčėnaitė. 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 "Išsipildymo akcija 2006". 19.08 TV3 orai. 19.10 "Top 10". Gyvenimo būdo žurnalas. Vedėja Agnė Jagelavičiūtė. 20.15 TV pagalba. Interaktyvusis realybės šou. Vedėja Aušra Kilkuvienė. 20.45 Stresas. TV žaidimas. Vedėjas Andrius Rožickas. 21.30 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 22.00 "Nusivylusios namų šeimininkės" (2/15) (N-7). 23.00 "CSI Majamis" (3/11) (N-7). 00.00 "Vedęs ir turi vaikų" (6/15) (N-7). 00.30 "Ugnies linija" (9) (N-14). 01.30 Pabaiga. 06.10 Programa. 06.15 Nugalėtojų lyga (kart.). 06.40 Televitrina. 07.00 Rytinė kava. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 08.00 "Asmens sargybinis" (kart.). 08.55 Šalia kelio... (kart.). 09.25 Tarp miesto ir kaimo (kart.). 10.15 "Operacija "Y" ir kiti Šuriko nuotykiai". Komedija. Rež. Leonidas Gaidajus. Vaid. Aleksandras Demjanenka, Natalija Selezniova, Jurijus Nikulinas, Georgijus Vicinas, Jevgenijus Morgunovas. Rusija, 1965 m. 12.10 Animacinis serialas "Pokemonai" (kart.). 12.55 "Pelenės istorija I" (135). 13.50 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 14.45 Telemiksas. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 15.45 Animacinis serialas "Pokemonai" (44, 45). 16.30 "Pirato siela" (16). 17.30 "Asmens sargybinis" (36). 18.30 Uždrausta zona. Detektyvinių tyrimų laida. Ved. Michailas Porečenkovas (N-7). 19.30 Šalia kelio... Humoro laida. 20.00 Žinios. 20.20 "Klounas" (9) (N-7). 21.20 Pirmadienio premjera. "Varnos". Trileris. Rež. Edzardas Onnekenas. Vaid. Susann Simon, Stefanas Jurgensas, Matthias Freihofas, Doris Kuntsmann. Vokietija, 2005 m. (N-7). 23.20 Žinios. 23.35 Pametę galvą. Komiškos situacijos (kart.). 00.00 Namų darbai. Laida apie būstą ir interjerą (kart.). 00.30 Auksinė žuvelė. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 01.30 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S). 06.00 , 6.37, 7.07, 7.37, 8.36 Labas rytas. 06.30 , 7.00, 7.30, 8.30 Žinios. 06.35 , 7.05, 7.35, 8.35 Orai. 06.36 , 7.06, 7.36 Sportas. 09.00 "Daktarė Kvin" (101). 09.55 "Komisaras Reksas" (46) (N-7). 10.45 "Džekas, Storulis ir šuo" (41) (N-7). 11.35 Požiūris. Publicistikos žurnalas (kart.). 12.25 Humoro vakarienė (kart.). 13.15 "Volfas" (138) (N-7). 14.10 "Mano siaubingi metai". Komedija. Rež. Ericas Stolzas. Vaid. Karen Allen, Allison Mack, Mimi Rogers, Caterina Scorsone. JAV, 2001 m. (N-7). 15.50 Animacinis serialas "Liolekas ir Bolekas". 16.00 Animacinis serialas "Galvočius ir galvočiukai" (kart.). 16.25 Gustavo enciklopedija. 16.50 "Viešnia iš pragaro" (7). 17.20 Žinios (rusų k.).17.30 "Komisaras Reksas" (47) (N-7). 18.30 Žinios. 18.45 "Daktarė Kvin" (102). 19.35 Tarp mūsų, moterų. 20.25 Loterija "Perlas". 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 TV forumas. 22.04 Loterija "Perlas". 22.05 Pinigų karta. Publicistikos laida. Vedėjas Andrius Tapinas. 23.00 Vakaro žinios. 23.06 Sportas. 23.07 Orai. 23.10 Baltijos galiūnų komandinis čempionatas Mažeikiuose (kart.). 00.05 Mokinys. Realybės šou. 00.50 Programos pabaiga.

WWW.15MIN.LT
Nekilnojamasis turtas
Perku mišką visoje Lietuvoje su žeme ir iškirtimui. Rengiu miškotvarkos projektus, rėžiu biržes, vertinu mišką. Tel. 8 686 57712. Perku butą su įsiskolinimais, areštuotą ar su kitomis problemomis. Moku už pasiūlytą variantą nuo 2500 Lt. Tel. 8 688 48211. Parduodamas 280 kv.m. namas Vilniaus aps. Ukmergėje. Ramioje vietoje šalia pušyno prestižiniame kvartale. Namas dviejų aukštų su rūsiu, Sklypas 9 a. Kaina 550 000 Lt. Tel. 8 650 50949. Skubiai pirksiu 1-3 kambarių butą Vilniuje. Siūlyti įvairius variantus, gali būti ir keitimas. Tel.: 8 5 2120578, 8 5 2620446, 8 682 00245. Skubiai pirksiu žemės sklypą namams statyti Vilniuje ir apskrityje, tel.: 8 5 2120578, 8 682 00245.

Paslaugos
MINKŠTŲ BALDŲ REMONTAS. Keičiame spiruoklinius blokus, poroloną. Remontuojame karkasus. Apmušame gobelenu, eko oda. Gobeleno pavyzdžiai. Nuo 9-16 val. transportavimas nemokamas. IĮ “Aušros manufaktūra” . Informacija tel.: 8 5 2763026, 8 676 54471. UAB “Vitalma” gamina ir parduoda vidines faneruotas duris pagal kliento išmatavimus. Vilnius, Laisvės pr. 125 (pasažas “Pas Juozapą”). Tel.: 8 5 2387286, 8 698 22684. Odos ir kailių salonas. Drabužių siuvimas ir taisymas. Akcija! Studentams ir pensininkams 25% Naujametė nuolaida (su pažymėjimais). Kiekvieną darbo dieną. H.Manto g. 3. Tel. 8 5 2730036.

Mokslas
Įmonė “VISAGALIS” ruošia visų kategorijų vairuotojus. Dieninės, vakarinės ir šeštadieninės grupės. Kursai išsimokėtinai. Vilnius, Kalvarijų g. 50, Sodų g. 22 (Vilnius), Vilniaus g. 54 (Šalčininkai). Tel.: 2751719, 2728724, 8 687 38191, www.vairavimomokykla.lt UAB “Kelio iliuzija”. B, C, CE kategorijos vairavimo kursai. Studentams ir mokiniams - nuolaidos. Vilnius, Trakų g. 4-13 (centras), Laisvės pr. 55-222 (Justiniškės). Tel.: 8 5 2425251, 8 688 16442. Savanorių pr. 46, tel.: 8 600 73226, 8 5 2132984. Vairavimo mokykla organizuoja A,B,C kategorijų vairuotojų kursus išsimokėtinai. Nauji automobiliai, kompiuteriai, literatūra. Su skelbimu 50 Lt nuolaida. Viršuliškėse, tel.: 8 5 2400763, 8 652 93597; Antakalnyje, tel. 8 5 2342044. www.akademijamobile.lt. J.Jasučio vairavimo mokykla. A, B, C1 kategorijos. Dieninės, vakarinės grupės. Lizingas. Nauji automobiliai. Laisvės pr. 60-704, tel. 8 5 2429545. Fabijoniškių g. 99, tel. 8 5 2481860. Savanorių pr. 22-202, tel. 8 5 2652511. www. jasuciomokykla.lt.

Grožis, sveikata
Ginekologijos ir diagnostikos kabinetas: nėščiųjų priežiūra, echoskopija, kolposkopija ir kiti tyrimai. Gydytojai: akušeris, ginekologas, dermovenerologas, šeimos gydytojas. Vilnius, Fabijoniškių g. 94, tel.: 8 5 2301838, 8 685 46554.

Parduoda
Židiniai – MUILO AKMUO. Krosnys ir židiniai iš ypatingų savybių turinčio akmens, vadinamo muilo akmeniu. Gaminame: krosnis, židinius, pirtis, parduodame akmenis. Basanavičiaus g. 53, Vilnius. Tel.: 8 5 2150376, 8 698 32184, el.p. vega@vil.lt. Šaldyta paukštiena ir žuvys: vištų ketvirčiai - 3.60 Lt/kg, vištų sparneliai - 3.40 Lt, vištų kumpeliai - 3.60 Lt, vištų blauzdelės - 4 Lt, kalakutų petukai - 4 Lt. Mažiausias kiekis - 10 kg. Taip pat ir šaldytos žuvy:Natotenija - 6.50 Lt/kg, Jūros lydekos filė s/o - 9.30 Lt/kg, Brotola - 7.00 Lt/kg.. Vilnius: Algirdo g. 40/13, tel.: 8 5 2151873, 8 698 74394. Kaunas: Draugystės g. 19, tel.: 8 37 353966, 8 652 92227.

Perka
Perka įvairiais kiekiais pirminę ir antrinę plastmasės žaliavą. Vilnius, tel.: 8 5 2436576, 8 698 21317. UAB “EUROPOPIERIUS”. Superkame visų rūšių makulatūrą. Atsiskaitome iš karto. Eišiškių pl. 127. Tel.: 8 5 2329004, 8 682 52750.

Vairavimo mokykla

“DORKANAS”

kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai iki 36 mėn.

www.dorkanas.lt
Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090.

Siūlo darbą
Naujai statybos bendrovei UAB “Betonuotojas” reikalingi betonuotojai. Tel.: 8 5 2727161, 8 618 51102. UAB “Autovisatos taksi” reikalingi vairuotojai dirbti įmonės ir nuosavais automobiliais. Tel. 8 656 21191. Geros darbo sąlygos. Reikalingi sąskaitų išnešiotojai, įvairiuose Vilniaus miesto rajonuose. Darbo trukmė 5-7 dienos per mėnesį, apmokėjimas pagal išdirbį. Tel. 8 682 39873 (darbo dienomis). Pasiuntinių pašto tarnybai nuolatiniam darbui Vilniuje reikalingi kurjeriai. Būtinas nuosavas lengvasis automobilis. Tel. 8 682 39874. Pasiuntinių pašto tarnybai nuolatiniam darbui reikalingi korespondencijos išnešiotojai įvairiuose Vilniaus m. mikrorajonuose. Tel. 8 682 39872. Reikalingi (-os) laiškanešiai (-ės) Vilniaus mieste. Atlyginimas pagal atliktą darbą. Siūlome: soc. garantijas, laiku mokamą atlyginimą, priedus. Tel. 8 5 2330505. Kavinei “Pas Erlicką” reikalinga indų plovėja (-as). Kreiptis: Maironio g. 1/9, Vilnius. Plečianti savo veiklą UAB “Vildika”darbui Bezdonyse ieško STALIŲ–BALDININKŲ. Į darbą nuvežame ir parvežame. Kreiptis tel.: 8 5 2414194, 8 650 64745.

15 min
Restoranui “Dalia” nuolatiniam darbui reikalingi: barmenai (-ės), padavėjai (-os). Kreiptis tel. 8 616 19919. UAB “DALIOS BALDAI” siūlo darbą gamyboje: šlifuotojui (MDF, faneruotė, mediena), staliui-surinkėjui (spintų su stumd. durim gamyba), staliui-staklininkui (pjovimas, kraštų briaunavimas), autokrautuvo vairuotojui (iki 5 tonų), pakuotojai (korpusinių baldų pakavimas). Kreiptis tel. 8 616 19916. Pagalbiniams darbininkams sandėlyje. Kreiptis tel. 8 616 19902. UAB “DEXTERA” VILNIUJE REIKALINGAS ŽALIUZIŲ MONTUOTOJAS TURINTIS VAIRUOTOJO PAŽYMĖJIMĄ. ORGANIZUOJAME APMOKYMUS, SIŪLOME GERAS DARBO SĄLYGAS IR ATLYGINIMĄ MOKAMĄ LAIKU. Tel.: 8 5 2685554, 8 698 39742. Kavinei Vilniaus Senamiestyje reikalinga (-as) padaveja (-as). Kontaktinis tel. 8 606 04445. Kavinei Vilniaus Senamiestyje reikalinga (-as) VIRĖJA (-as). Kontaktinis tel. 8 606 04445. Automobilių švaros centrui reikalingas meistras (-ė)-priėmėjas (-a). Darbo patirtis panašioje sferoje. Vairuotojo pažymėjimas būtinas. Vilnius, tel. 8 614 16400. Naujam automobilių švaros centrui reikalingi automobilių plovėjai (-os), salono valytojai (-os). Darbo patirtis nebūtina. Apmokome dirbti. Tel.: 8 5 2335737, 8 614 16400. Didmeninės-mažmeninės prekybos įmonė priims 18 įvairių specialybių darbuotojų. Uždarbis nuo 1000 iki 2000 Lt (priklausomai nuo pareigų). Vilnius, tel. 8 671 87339. Anglijos žemės ūkio bendrovėms skubiai reikalingi darbuotojai. Išvykimas 2007 m. sausio mėn. KM kompanija. A.Mickevičiaus g. 8-34. Kaunas. Tel.: 8 37 423792, 8 698 39283. El.paštas: info@kmkfirma.lt. Lic. Nr. L-176. Didžiosios Britanijos kompanija„Galaxy Personnel“ atliekanti personalo paiešką bei atranką, siūlo įvairių kvalifikacijų virėjams bei viešbučių aptarnavimo personalui darbą Didžiojoje Britanijoje. Konsultacijos ir įdarbinimas nemokamas. Tel. 8 46 492088, faks. 8 46 492089. Kavos restorano tinklui “Double coffe” reikalingi virėjai, indų plovėjai, padavėjai ir barmenai. Tel. 8 656 77167, Vilnius. Įmonė nuolatiniam darbui Vilniuje priims vėdinimo sistemų montuotojus ir pagalbinius darbininkus. Kreiptis tel.: 8 2706892, 8 5 2706893. Prabangių klubų tinklui reikalingos striptizo šokėjos, top-less padavėjos. Siūlome geras darbo sąlygas, vakarietišką uždarbį, apgyvendiname, apmokome. Darbas neintymus. www.eroticcafe.lt. Tel. 8 5 2121349, 8 685 23726, Vilnius. UAB “Narbutas ir Ko” nuolatiniam darbui Vilniuje ieško: STALIAUS–STAKLININKO, SANDĖLININKO, ŠALTKALVIO, SUVIRINTOJO, LAKUOTOJŲ, PAGALBINIŲ DARBININKŲ. Siūlome patrauklų atlyginimą. Laukiame Jūsų Metalo g. 11, Vilnius. Informacija tel.: 8 5 2164841, 8 650 87297. Reikalingi vadybininkai, operatoriai, konsultatai darbui jauname kolektyve telekomunikacijų srityje. Nepatyrusius apmokysime. Tel.: 8 676 70823, 8 5 2490471. Siūlome darbą merginoms interneto vaizdo pokalbių studijoje. Lankstus darbo grafikas. Atlyginimas nuo 1500 Lt. ir daugiau. Tel.: 8 671 69569 (Klaipėda), 8 672 53131 (Šiauliai), 8 608 65690 (Kaunas). UAB “Corpus A” siūlo darbą ŠILUMININKUI-SANTECHNIKUI. Reikalavimai: vairuotojo pažymėjimas, kvalifikacijos atestatai. Siūlome: laiku mokamą atlyginimą ir visas soc. garantijas, tarnybinį mobilųjį telefoną ir automobilį. CV siųsti el.p. d.novikovas@ corpusA.lt. Daugiau informacijos tel.: 8 5 2490990, 8 656 12944. REIKALINGI TARPTAUTINIŲ KROVINIŲ VAIRUOTOJAI PERVEŽIMAMS ŠIAIS MARŠRUTAIS: LT-IRUS, LT-F-RUS. Kontaktinis tel. 8 698 22998. Patalpų valymo įmonei reikalingas (-i) valytojas (-ai) darbui Aukštuosiuose Paneriuose, Kirtimuose, Pilaitėje. Patirtis nebūtina. Mokome dirbti, visos soc. garantijos. Vilnius, Panerių g. 34, tel.: 8 5 2335372, 8 5 2335737. Vairavimo mokykla “Autoakademija” Pašilaičiuose priims į darbą vairavimo instruktorius. Tel.: 8 5 2794355, 8 606 064008, 8 600 66066. Įmonėje reikalingi betonuotojai, gipskartonio montuotojai, staliai, apdailininkai, plytelių klojėjai, mūrininkai, pagalbiniai darbininkai. Tel.: 8 608 73638, 8 604 67652.

skelbimai
UAB "EBR" sparčiai besiplečianti įmonė, kviečia merginas norinčias augti, tobulėti, siekti karjeros aukštumų.

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

13

Reikalingi žmonės ieškoti pigių butų, namų, žemių. Galima su įsiskolinimais, įkeisti, areštuoti, apleisti ar su kitomis problemomis. Atlyginimas už variantą nuo 2500 Lt ir daugiau. Tel. 8 688 48211, el.p. vilniusturtas@ gmail.com.

Siūlome darbą:
barmenėms, padavėjoms, šokėjoms (go-go, topless) • Garantuojame geras darbo sąlygas. • Draugišką kolektyvą ir galimybę gerai uždirbti. • Pradedančiąsias nemokamai apmokome.

UAB „VP SAUGA“ naujiems saugos projektams įgyvendinti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą:

apsaugos darbuotojams ( - joms )

Reikalavimai kandidatams:
amžius nuo 18 metų; nepriekaištinga reputacija ir reiklumas sau bei kitiems; fizinis ir psichologinis pasiruošimas.

Apsaugos darbuotojams siūlome:
visas socialines garantijas; slenkantį darbo grafiką, kurį galima suderinti su studijomis.

Tel. (8 5) 2619366, (8 686) 75649.

Gyvenimo aprašymus siųsti el. p. info@vpsauga.lt Teirautis tel. Vilniuje - 8 5 2744686, 8 5 2744297. Adresas: Naugarduko 99. Tel. Kaune - 8 659 38353. Adresas: Karaliaus Mindaugo pr. 69. Tel. Klaipėdoje - 8 659 88763. Adresas: Taikos pr. 61.

Daugiau informacijos galite rasti internetiniu adresu www.vpsauga.lt

UAB „Veskonas“
ieško šių specialistų:

Oro kondicionavimo sistemų montuotojų; Vėdinimo sistemų montuotojų; Pagalbinių darbininkų montavimo darbams.

Mes siūlome:
- gerą darbo užmokestį; - geras darbo sąlygas.

Susidomėjusius prašome kreiptis:
Savanorių pr. 123, Vilnius. Tel. (5) 2375048 ; mob. +370 698 51513.

Paieška
Jūs ieškote papildomų pinigų kalėdinėms išlaidoms? Reikia nuolatinio darbo? Mes ieškome naujo apklausų atlikėjų komandos nario.
Registruokitės telefonu (8-5) 2727580 arba siųskite savo CV el. paštu interviu@rait.lt

WWW.15MIN.LT

14

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

pramogos
VAIKAI - GERIAUSI TAUPYTOJAI
Vaikai yra geriausi taupytojai Didžiojoje Britanijoje, sukaupiantys nemažas sumas bankų sąskaitose, kad galėtų nusipirkti išsvajotus daiktus ar išleisti pinigus per Kalėdų šventes. Beveik 60 proc. vaikų visus metus gaunamus kišenpinigius taupo ar bent jau išleidžia mažiau nei galėtų, skelbia banko "Halifax" atlikta apklausa. 1988 metais šis skaičius buvo tris kartus mažesnis. Ketvirtadalis vaikų per savaitę sutaupo daugiau kaip penkis svarus (apie 25 litus). "Džiugu, kad vaikai, būdami tokio amžiaus, jau supranta, kaip svarbu mokėti tvarkyti savo pinigus", - kalbėjo banko santaupų vadybininkas Mike'as Regnieris. Didžiojoje Britanijoje vaikai vidutiniškai per savaitę gauna 33,59 svaro (apie 170 litų) kišenpinigių. Apklausa taip pat rodo, kad berniukai ir mažesni vaikai yra labiau linkę taupyti savo turimus pinigus. Be to, daugiau kaip du trečdaliai 7-11 metų vaikų sutaupo didžiąją dalį pinigų, o tą daro tik 49 proc. 12-16 metų paauglių. Pusė iš 1200 apklaustų 7-16 metų vaikų sakė, kad taupo pinigus konkrečiam daiktui įsigyti. Maždaug pusė apklaustųjų laiko savo santaupas banke ar namų statybos kredito bendrovės sąskaitoje.

Vaiko pažintis su elektra
Europos parke savaitgalį atidengta Evaldo Pauzos skulptūra "Gintarė/ Elektra".
Menininkas bei jo kūrinys tarptautiniame menininkų konkurse "Šviesa, elektra, energija" buvo pripažintas geriausiu. Bendrovės "Rytų skirstomieji tinklai" (RST) ir Europos parko organizuotu konkursu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tokį reiškinį kaip elektra bei paremti ir paskatinti naujas kūrybinės raiškos formas. Nugalėtojo menininko E.Pauzos skulptūra "Gintarė/Elektra" simbolizuoja pirmąją vaiko pažintį su elektra. "Pagrindinė skulptūros mintis - laisva interpretacija elektros tema, kuri šiek tiek dvelkia vaikiškumu. Siurrealistiniai elementai sukuria paslaptį, kurią kiekvienas atpažįsta ir suvokia savaip", - teigė menininkas Evaldas Pauza. "Pirmoji vaiko pažintis su elektra yra netikėta, todėl mergaitė Gintarė laikydama balioną virš galvos puikiai išreiškia elektros reiškinio savitumą", - sakė RST direktorius Rimantas Milišauskas. Konkurse, kuriame dalyvavo menininkai iš 18 šalių, buvo pateikti 46 konkursiniai pasiūlymai.

E.Pauzos skulptūra "Gintarė/Elektra" simbolizuoja pirmąją vaiko pažintį su elektra.

Vargina "prastuomenė"
Didžiosios Britanijos modelis ir aktorė Elizabeth Hurley draugauja tik su įžymybėmis, nes bendravimas su paprastais žmonėmis ją "pernelyg vargina".
Ateinančiais metais už savo draugo Aruno Nayaro Indijoje ketinanti ištekėti žvaigždė tvirtina galinti draugauti tik su garsiais kolegomis. "Galų gale garsūs žmonės ima bendrauti tik su kitais garsiais žmonėmis arba susitinka privačiose vietose, nes tikrai labai vargina, kai į tave visą laiką spokso ir įkyriai trukdo," - aiškino aktorė. E.Hurley su gailesčiu prisimena akimirkas, kai jos niekas nepažindavo: "Vienos iš laimingiausių akimirkų mano gyvenime buvo sėdėti lauko kaE.Hurley erzina, kai žmonės ją at- vinėje, gerti kavą ir stebėpažįsta gatvėje ir įkyriai spokso. ti gyvenimą aplinkui, bet SIPA/Scanpix nuotr. tie laikai jau praėjo".

ATPAŽINK SAVE

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (A.Goštauto g. 40b, 11 aukštas) pasiimti leidyklos VAGA įsteigto prizo - U.Widmer knygos "Tėvo knyga".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

15 min

pramogos

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15

Amerikietis apie lietuvius
Šiandien "Skalvijos" kino centre įvyks amerikiečio režisieriaus filmo "Našlaičiai", kuriame pasakojama lietuvių istorija, premjera.
Jauno amerikiečių režisieriaus Cy Kuckenbakerio vaidybinis fi lmas pasakoja apie du senus bičiulius Erviną ir Romą, kuriuos likimas suvedė per karą. Dabar jie gyvena Vilniuje. Gavę iš Vokietijos laišką, kuriame pranešama apie jų trečiojo draugo Mindaugo mirtį, nusprendžia vykti į Berlyną pagerbti mirusiojo. Atv ykę jie pamato visiškai pasikeitusį miestą. Tačiau kapo paieškos yra bergždžios. Prisimindami Mindaugą, draugai prisipažįsta vienas kitam savo seniai saugotas paslaptis. Kino režisieriumi Cy Kuckenbakeris apsisprendė tapti ne gimtajame Holivude, bet su Taikos korpusu atvykęs į Lietuvą. Prieš keletą metų jis Kupiškyje dirbo anglų kalbos mokytoju. Provincija iš pradžių atvykėlį stipriai prislėgė. Tačiau per porą metų gyvenimas Lietuvoje Cy Kuckenbakerį labai pakeitė. Jį sudomino šalies istorija, ypač partizanų judėjimas. Dar čia gyvendamas Cy Kuckenbakeris ėmėsi kameros. Iš pradžių filmavo kino dienoraštį, vėliau sukūrė fi lmą apie seną lietuvišką amatą - tošininkystę. Grįžęs į Ameriką Cy Kuckenbakeris Holivude apsigynė kino magistrą. Gavęs stipendiją, grįžo į Lietuvą kurti fi lmo. Režisieriaus fi lme taip pat vaidina lietuvių aktoriai.

ŠIĄ DIENĄ
KLUBAI
"Jazz&Rock" (Šv. Mikalojaus g. 15) 21 val. " Koncertas didžiąjame ekrane "Queen"" "Medusa" (A.Vivulskio g. 3) 21 val. " Pritrenkiantis erotinis šou"

Gruodžio

11

pirmadienis

saulė teka 08:30, leidžiasi 15:53, dienos ilgumas 07:23 jaunatis

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Tautvaldę Artūrą Aistį Dovydą

Dovana mamai - filmas "Atostogos"
Aktorius Jackas Blackas gali didžiuotis sugalvojęs turbūt originaliausią kalėdinę dovaną.
Savo mamai jis sumąstė padovanoti fi lmą, kurį ji galėtų žiūrėti nerausdama dėl nepadorių juokelių. Būtent dėl to J.Blackas sutiko vaidinti juostoje "Atostogos", pasakojančioje apie dvi jaunas moteris, kurios apsikeičia namais su viltimi taip pradėti naują gyvenimo etapą. "Juosta nusprendžiau nusifi lmuoti dėl mamos. Ji visada svajojo, kad vaidinčiau juostoje, kurią ji galėtų žiūrėti atsipalaidavusi, nebijodama ne visai malonių netikėtumų", - pasakojo aktorius, dažniausiai atliekantis komiškus vaidmenis.
"Atostogos" Lietuvoje pasirodys gruodžio 22 d.

WWW.15MIN.LT

Dvi blondinės važiuoja mašina. Viena sako: - Klausyk, gal gali važiuoti lėčiau, nes man baisu... - Na, jei labai bijai, tai užsimerk, kaip aš! Policininkas Vileniškis sustabdo blondinę: - Teises. - Ką? - Teises duokite. - Kas tai yra? - Tai toks daikčiukas su jūsų nuotrauka. - A, tuoj, - blondinė pasirausia rankinuke, ištraukia veidrodėlį ir ištiesia policininkui, štai, imkite. Policininkas pasižiūri ir taria: - O, kodėl iškart nepasakėte, kad jūs policininkas? Blondinė ateina pas stomatologą. Tas, vos pažvelgęs, taria: - Nusirenkite. Blondinė ima rengtis, paskui stabteli ir pasipiktinusi taria: - Pala, gydytojau... Bet man gi dantį skauda? Kam man nusirengti? - Hmmm... Iš tikro... Gerai, kojinių galite nenusimauti.
Parengta pagal Kinas.info, "Forum Cinemas" ir "15min" inf.

KRYŽIAŽODIS

ANEKDOTAI

Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN Kilimas, Vardas, Miestas, Amžius. Atsakymus siųskite iki gruodžio 15 d. 17 val. Nuo gruodžio 11 d. iki gruodžio 15 d. teisingą atsakymą atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas skaitmeniniu HP fotoaparatu. Laimėtojas bus paskelbtas gruodžio 18 d. Praėjusios savaitės laimėtojas Julius B. iš Klaipėdos raj. SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Klausimai, pastabos el.paštu info@galvosukiai.lt.

horoskopai
AVINAS. Itin sėkminga diena įvairiausio pobūdžio susitikimams, pasitarimams, pokalbiams. Būsite komunikabilus, mintis formuluosite aiškiai ir argumentuotai. JAUTIS. Informacija - dar ne viskas, svarbu, kaip ją panaudosite. Ar prireikus galėsite pagrįsti savo veiksmus ir nuomonę? Atsargiai: jūsų pirmasis šansas gali pasirodyti buvęs vienintelis. DVYNIAI. Tik ramioje aplinkoje galėsite pats sau atsakyti į svarbius klausimus. Pamąstykite apie tai, kas griauna jūsų savitarpio pasitikėjimą su artimu žmogumi ir ar nėra čia jūsų kaltės. VĖŽYS. Jums pavyks įtikinti kitus savo sugebėjimais. Kolegos bus geranoriški ir visokeriopai skatins tolimesnį jūsų darbą. Vakare nevenkite pabendrauti su vyresniu giminaičiu. LIŪTAS. Nustokite taip blaškytis, tegu dulkės nusėda. Jūsų ryžtas pagirtinas, bet toks stresas jau kenkia sveikatai. Būkite nuosaikesnis prie pietų stalo ar sporto salėje. MERGELĖ. Esate kupinas energijos ir ryžto kalnus nuversti. Pasidomėkite, ar išsisprendė klausimas dėl jums svarbaus reikalo. Diena labai tinkama siekti karjeros. SVARSTYKLĖS. Jūs visu kūnu ir siela pa15 kg sinėręs į darbus, todėl visai realu tikėtis laukiamos ir pelnytos sėkmės. Labai tikėtinas smagus romantiškas vakaras su mylimu žmogumi. SKORPIONAS. Gali būti suabejota jūsų idėja, kuria ypač didžiuojatės. Tai, žinoma, skaudu, bet pasistenkite rasti kompromisą. Finansinė padėtis gali būti ir ne tokia stabili, kaip jums atrodo. ŠAULYS. Laukia svarbus ir atsakingas pokalbis. Iš pat pradžių aiškiai apibrėžkite savo poziciją. Jei būsite tikslus ir reiklus, sėkmė ateis pati. Vakare galite atsipalaiduoti ir džiaugtis poilsiu. OŽIARAGIS. Nepasiduokite emocijoms - galva šiandien geresnis patarėjas nei širdis. Vakare galite būti primygtinai prašomas atsakyti į ilgai vengtą klausimą.

gruodžio 11 dienai
VANDENIS. Jūsų laukia naujos pažintys ir svarbios naujienos ar kitokia informacija. Elkitės su visais kiek įmanoma draugiškiau. Nesivaržykite garsiai pasakyti to, ką jaučiate. ŽUVYS. Jūsų likimas - jūsų rankose. Veikite, ir pasaulis kris jums po kojom. Šiandien turite ypatingą galią keisti dalykus sau reikiama linkme, ypač antroje dienos pusėje.

16

2006 gruodžio 11 d., pirmadienis

15 min

bulvaras

Neatleido vyro žudikui
Legendinio muzikanto Johno Lennono mirties metinių dieną jo našlė Yoko Ono paragino paskelbti pasauline atleidimo diena, tačiau pati sakė, kad dar nėra pasirengusi atleisti savo vyro žudikui.
"Tegul kiekvienais metais gruodžio 8-oji bus ta diena, kai prašysime atleidimo tų, kurie iškentė nepakeliamas kančias", - teigė ji puslapio dydžio laikraščio skelbime. "Žmonės, kurie kaip ir aš neteko savo mylimųjų be jokios priežasties: atleiskite mums už tai, kad nesugebėjome sustabdyti tragedijos", - sakė ji. Yoko Ono padėkojo visiems, kurie jai kasmet tą dieną rašo laiškus, kad pasakytų, jog prisimena ją ir jos vyrą. Pasak jos, J.Lennonas buvo "nušautas ir mirė pačiame jėgų žydėjime, būdamas 40-ies, kai dar visas gyvenimas jam buvo prieš akis". "Kaip našlė žmogaus, kuris žuvo per smurtinį išpuolį, nežinau, ar jau esu pasirengusi atleisti tam, kuris paspaudė gaiduką, - kalbėjo našlė. - Esu tikra, kad visos smurtinių nusikaltimų aukos jaučiasi taip pat kaip aš. Tačiau dabar labai svarbu, kad žaizdos kuo greičiau užgytų". Sutrikusios psichikos "Beatles" gerbėjas Markas Chapmanas, 1980 metais nušovęs J.Lennoną prie jo namų Niujorke, iki šiol atlieka kalėjimo bausmę. Kiek anksčiau šiais metais jau ketvirtą kartą buvo atmestas jo prašymas paleisti pirma laiko.

"POPIEŽIAUS MIESTĄ" RODYS
Radijo ir televizijos komisijos (RTK) nutarimą įspėti MTV dėl ketinimų per Kalėdas rodyti animacinį filmą "Popiežiaus miestas" kanalo vadovai vertina kaip neobjektyvų išankstinį nuosprendį. MTV išplatintame pranešime teigiama, kad nors ir nepažeidęs Visuomenės informavimo įstatymo, kanalas iš anksto yra pasmerktas būti pripažintas tai padaręs ir nubaustas. Pasak pranešimo, visi komisijos nariai, kurie yra pareiškę išankstinę nuomonę apie filmą, "gerbdami žiniasklaidos teises ir laisves, turėtų nusišalinti nuo vertinimo ateityje, kai kūrinys bus parodytas". Kanalas neatsisako ketinimų rodyti filmą. Artimiausiomis dienomis į filmo peržiūrą ir atvirą diskusiją ketinama pakviesti Lietuvos dvasininkus. RTK šią savaitę nutarė įspėti MTV dėl ketinimų per Kalėdas rodyti "Popiežiaus miestą".
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Yoko Ono siūlo savo vyro J.Lennono mirties žuvimo dieną paAFP/Scanpix nuotr. skelbti pasauline atleidimo diena.

SuDoku
7 1 1 8 5 5 8 6 4 3 2 5
5 1 8 6 2 3 9 7 4 7 9 4 8 1 5 6 3 2 3 2 6 7 4 9 5 1 8 1 3 9 4 7 2 8 5 6 8 7 2 5 6 1 3 4 9 6 4 5 3 9 8 7 2 1 4 8 7 1 3 6 2 9 5

sek

interviu

3 3 5 4 8 2

6 2

Praėjusiame numeryje spausdinto Sudoku atsakymas

2 5 1 9 8 7 4 6 3

9 6 3 2 5 4 1 8 7

Artūras Traskovskis
Dosjė: » 35-erių J.Vitkaus inžinerijos batalionio Išminavimo kuopos I išminavimo skyriaus vadui sprogmenų nukenksminimas jau aštuonerius metus yra tiesiog kasdienis darbas. » Išminuotojo darbo kariškis išmoko daugybėje išminuotojams skirtų kursų, o subtilybių - per ilgą praktiką. » Apie kariškio profesiją net nesvarstęs vyras sako, kad viską taip jau sudėliojo gyvenimas. Iki šiol tik Lietuvoje dirbęs išminuotojas pavasarį rengiasi darbui Afganistane.

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9, nei vienas skaičius negali kartotis.

EGLUTĖS
Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, kiekvienas Latvijos gyventojas turi teisę Kalėdų ir Naujųjų metų proga valstybiniame miške nemokamai nusikirsti eglutę. Kamienas neturi būti storesnis nei 12 cm, o toks paprastai yra 2-3 metrų aukščio medžio. Kirsti eglių nevalia miško želdinių plotuose. Tai daryti leidžiama proskynose, palei griovius, po elektros perdavimo linijomis, kitų komunikacijų vietose.

Rizika minimali. Nemanau, kad mūsų darbas yra beprotiškas. Didesnė beprotybė, kai žmogus perbėga gatvę degant raudonai šviesai milžiniško eismo metu. Jei viską darai teisingai, rizika darbe minimali. Idealus darbas. Nematau neigiamų savo darbo pusių. Kai dirbi su sprogmenimis net apie baimę negalvoji, nes tai tik trukdytų susikaupti. Tik žmona iš pradžių nerimaudavo dėl mano darbo. Dabar į tarnybą išleidžia kaip ir kiekvieną vyrą. Su šypsena. Tarpusavyje juokaujame, kad išminuoto-

jas klysta du kartus gyvenime. Pirmą kartą rinkdamasis profesiją, antras kartas lemtingas. Nevengiame ir anekdotų apie mūsų darbą. Pavyzdžiui, šoka desantininkas iš lėktuvo parašiutu. Patraukė už žiedo - parašiutas neišsiskleidė. Patraukė už atsarginio žiedo - atsarginis parašiutas irgi neišsiskleidė. Krinta jis, ir žiūri - kažkoks vyras kyla. Klausia jo, ar toli iki žemės, o šis: "Ne, netoli". "Kas toks būsi", - klausia desantininkas. "Išminuotojas", - atsako tas.
Kalbino Rasa Pangonytė.

R.Medonio nuotr.

7

Papildoma informacija - konkursai@15min.lt

Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

1 7 9 2

2 8 6 9 4 8 6

Sudėtingumas

5

2 3

4

Minų tramdytojas

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->