06 12 12

ISSN 1822-2749. Numeris 205 (288). www.15min.lt

2006 m. gruodžio 12 d., antradienis

s Tiraža00 105 0

Vilnius
ŠIANDIEN
Nesutariama, kas yra šeima

Liepkalniui - šilumos smūgis
Gamtos išdaigos pradžiugino kaimo gyventojus - jie džiaugiasi, kad gruodžio viduryje vis dar gali ganyti karves lauke ir taip sutaupo šieno. Tačiau vėluojanti žiema daug kam atneš nuostolių. Išmušti iš įprasto ritmo jaučiasi ir žiemiškų pramogų teikėjai.
Ypač tragiška oro prognozė svajojantiems švilpti slidėmis nuo Liepkalnio. Gali būti, jog slidininkai čia pasirodys tik vasarį. Pasak Liepkalnio trasa besirūpinančios VŠĮ "Žiemos trasa" vadovo Romualdo Glazausko, net jei iškristų natūralus sniegas, paruošti vieną iš 6 nusileidimų reikėtų maždaug savaitės. Dar svarbiau už sniegą Liepkalniui yra šaltis. "Negalime atidaryti trasų tol, kol temperatūra nenukris iki 4-5 laipsnių šalčio", - sakė R.Glazauskas. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus 2-7 laipsniai šilumos. R.Glazauskas teigė, kad situacija Vilniuje - kur kas prastesnė nei kaimyninėje Latvijoje. "Latvių trasos yra vidutiniškai 300 kilometrų šiauriau nuo čia ir natūralaus sniego ten iškrinta apie 50 centimetrų. O mūsų trasose, net jei ir neblogai sninga, nemažą dalį kritulių nupučia vėjas, nes aplinkui nėra miško. Bet norintiems kuo greičiau šokti ant slidžių sunku tai paaiškinti", - kalbėjo "Žiemos trasos" vadovas.
Slidininkai Liepkalnio trasoje karvėms šiemet netrukdytų.
R.Medonio nuotr.

2 psl.

Nusišovė iš darbo atleistas pareigūnas 3 psl. Skursta - per pusė milijono 4 psl. Pasakos prie laužo 6 psl. Šaltame vandenyje legioneliozės nėra

6 psl.
Miniatiūriniai stebuklai 7 psl. T.Blairo žmona pozavo nuoga 16 psl. Čilė ir švenčia, ir gedi

Nukelta į 7 psl.

Kryžiuojami ginklai dėl VSD nepateiktų pažymų
8 psl.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktas Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimas toliau kaitina aistras. Artėjant ketvirtadieniui, kai parlamentas turėtų spręsti, ar tvirtins išvadas, nauju kovos objektu tapo pažymos dėl galimų aukštų pareigūnų korupcinių ryšių. Saugumo vadovas Arvydas Pocius iš pradžių pažadėjo jas pateikti Seimo komitetui, tačiau vėliau atsisakė, teigdamas, kad tai gali pakenkti nebaigtam operatyviniam tyrimui. Pažymų negavęs NSGK savo išvadose parašė, jog "iš apklausų metu surinktų duomenų galima būtų daryti prielaidą, kad informacijos apie korupcinius ryšius VSD turi", tačiau pridūrė negalįs to įrodyti be minėtų pažymų. Nukelta į 3 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 2 0C -1 0C

Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s.

2 psl.

2

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

aktualijos
GIRTAS VAIRUOTOJAS TRENKĖSI Į POLICIJOS MAŠINĄ
Tauragės rajone neblaivaus vyro vairuojamas automobilis taranavo tarnybinę policijos mašiną ir sužalojo du žmones. Pasak Policijos departamento, avarija kelyje RygaŠiauliai-Tauragė-Kaliningradas įvyko užvakar apie 21 valandą. 35 metų vyriškio vairuojamas automobilis "Ford Sierra" trenkėsi į šalikelėje su įjungtais mėlynos ir raudonos spalvos švyturėliais stovėjusį tarnybinį policijos automobilį "Audi 80". Po susidūrimo automobilis "Ford" kliudė šalikelėje stovėjusį policijos patrulį bei sustabdyto automobilio "Audi A6" vairuotoją. Abiem vyrams lūžo kojos, jie paguldyti į ligoninę.

Ukraina ateis tik laukiama
Ukrainos užsienio politiką formuojantys pareigūnai dėkoja Lietuvai už demokratijos pamokas, tačiau teigia, kad Ukraina gali tapti europine aukštų standartų šalimi ir nestodama į Europos Sąjungą (ES) bei NATO.

Pažiūrėkite, Lenkija įstojo į ES ir formuoja labai aktyvią politiką, o tai ne visada patinka narėms senbuvėms, kurios įpratusios, kad naujokės tylėtų ir klausytų.
nepritaria, 19,4 proc. negalėjo atsakyti. Ukrainos prisijungimui prie NATO pritartų mažiau kaip penktadalis šalies gyventojų. Ukraina dar 2005 metais užmezgė su NATO Intensyvųjį dialogą, tačiau dėl dabartinio premjero Viktoro Janukovičiaus neigiamos pozicijos NATO klausimu, nusprendė kol kas nesiekti prisijungimo prie NATO Narystės veiksmų plano - konkrečių pasiruošimų įstojimui.

"Mes nesiruošiame būti prašytojais ir belstis į užtrenktas duris, norime padaryti mūsų šalį patrauklią ES", - Lietuvos žurnalistams Kijeve sakė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos (URM) ES departamento viršininkas Vadimas Triuchanas. Anot jo, Ukraina į eurointegraciją žiūri kitaip nei Lietuva ar kitos šalys: "kol kas sprendimų nepriimame, galbūt mums, kaip Norvegijai, nereikės stoti į ES". Vis dėlto nors ir atsisakęs prognozuoti, kada Ukrai-

Sakė Ukrainos URM atstovas O.Klinčenko, užsiminęs, jog Ukraina baiminasi, kad jos "politinis ir ekonominis potencialas gali sukelti problemų siekiant narystės ES". gas Klinčenko teigė, kad galingą metalo ir chemijos pramonę, stiprią aukštųjų technologijų sritį ir kitus privalumus turinti Ukraina galėtų tapti konkurente ES valstybėms. Tačiau yra sričių, kuriose šaliai dar reikia smarkiai pasitempti - Ukrainoje labai aukštas korupcijos lygis ir priklausomi teismai. Naujausių apklausų duomenimis, Ukrainos įstojimui į ES pritaria 48,8 proc. šalies gyventojų, 31,9 proc.

Susitikimuose su ES užsienio politikos vadovu J.Solana (k.) Ukrainos prezidentas V.Juščenka (d.) ne kartą pareiškė, kad šalis sieks narystės ES ir NATO, nepaisant to, kad parlamente suformuota prorusiška valdančioji koalicija. AFP/Scanpix nuotr.

na galėtų tapti ES nare, jis pridūrė: "mes tikimės, kad mūsų vaikai gyvens Euro-

pos Sąjungoje". Vienas URM Politikos departamento vadovų Ole-

Parlamentarai nesutaria, kas yra šeima
Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė įsitikinusi, kad kai kurie parlamentarai klaidingai interpretuoja šeimos sampratą.
Tai ji pareiškė po to, kai Seimas nesiėmė svarstyti Darbo kodekso pataisų, kuriomis siūloma, kad už tėvystės atostogų laiką pašalpa būtų mokama ir tėvams, kurie negyvens santuokoje su kūdikio motina. Pataisos buvo grąžintos tobulinti. Jų iniciatorės liberaldemokratės A.M.Pavilionienė ir Ona Valiukevičiūtė pareiškė, jog tokie Seimo sprendimai diskriminuoja žmones. M.A.Pavilionienės nuomone, vienas žmogus nėra pajėgus profesionaliai gilintis į visas visuomenės problemas, todėl daugelį dalykų sprendžia kaip diletantas. "Kai kurie politikai savo nekompetentingumą vadina pažiūrų skirtumu. Šeimos samprata Seime yra nesutarimų ašis, nes šeima tapatinama su vyro ir moters santuoka. Tokie Seimo sprendimai diskriminuoja ne santuokoje gimusius vaikus", - teigė ji. Liepą priimtas įstatymas numato, kad gimus kūdikiui, tėvams leidžiama pasiimti tėvystės atostogų, kol vaikui sukaks vienas mėnuo, tačiau tėvystės atostogų pašalpa mokama, jeigu tėvas gyvena santuokoje su vaiko motina. Kitu atveju tėvystės atostogos galimos, tačiau už jas nemokama pašalpa.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Po praėjusią savaitę kilusio ginčo tarp M.A.Pavilionienės ir Juliaus Veselkos dėl šeimos sampratos, pastarasis nusprendė paAgentūros INNA nuotr. sitraukti iš Liberaldemokratų frakcijos.

žiema
Klaipėda ~+4 ~+7

Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Šiauliai 0 +2 +2 +4

Panevėžys -1 +1 +1 +3

Utena -1 +1 0 +2
Oslas 7

Helsinkis 7 Talinas 3 Ryga 2 Dublinas 11 Londonas Berlynas 10 Briuselis 8 7 Vilnius 1 Varšuva 4 Praha 5 Viena 5 Minskas 1 Maskva 5

Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Daug kur krituliai. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s. Aukščiausia temperatūra 0-5, pajūryje iki 7 laipsnių šilumos. Vilniuje dieną krituliai. Žemiausia temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 1 laipsnio šilumos, aukščiausia dieną 0-2 laipsniai šilumos.

Kaunas -1 +1 +1 +3

Stokholmas 6

Vilnius -1 +1 0 +2

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
N.Radevič nuotr.

Paryžius 8

Poryt +3 +6

Užporyt +5 +7
Atėnai 15 Lisabona 12 Madridas 8 Roma 14

+2 +4

Šiandien Europoje

15 min

aktualijos

2006 gruodžio 12 d., antradienis

3

Kryžiuojami ginklai dėl pažymų
Atkelta iš 1 psl. NSGK išvadas palaikantys konservatoriai vakar pasiūlė Seimo vardu išsireikalauti iš VSD A.Pociaus nepateiktų pažymų. Jie įregistravo nutarimo projektą, kuriuo siūloma VSD per 10 dienų pateikti NSGK "komiteto prašytą ir iki šiol negautą būtiną analitinę medžiagą". Tuo tarpu socialdemokratai abejoja, ar Seimui reikėtų kovoti dėl minėtų pažymų. Jie siūlo jas palikti vertinti teisėsaugininkams. "Koalicinių frakcijų atstovai, kurie dirbo NSGK komitete, kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami išnagrinėti esamą medžiagą valstybės departamente, pažymas apie valstybės pareigūnų galimus korupcinius ryšius ir spręsti dėl teisinio vertinimo bei priemonių taikymo", - vakar sakė socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Dėl pačių NSGK išvadų kairieji spręs tik išklausę VSD vadovo A.Pociaus. I.Šiaulienė patvirtino, jog šiandien jis bus kviečiamas į frakcijos posėdį, "kad būtų išklausyta ir kita pusė". Seimo socialliberalas Alvydas Sadeckas taip pat pranešė ketinąs kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad

Susilaikysiu nuo komentarų, kadangi labai daug yra komentuota.
ši išnagrinėtų VSD pažymas, kurių itin siekia konservatoriai. Prezidentas Valdas Adamkus, paklaustas apie konservatorių siūlymą paviešinti VSD pažymas, atsakymo išvengė. "Aš apie bet kokias slaptas pažymas nekalbėsiu, nes valstybėje yra tokių paslapčių, kurių, ir patys ponai konservatoriai žino, niekas niekam nesakys. Ir jokia valstybė to nedarys. Turiu pasakyti - būkime valstybininkai, nebūkime tik partijos atstovai", sakė V.Adamkus.

Paklaustas, koks susidarė įspūdis susipažinus su NSGK išvadomis, vakar atsakė prezidentas V.Adamkus.

V.Adamkus teigė neketinantis dalyvauti Seime kilusiame "koncerte".

Agentūros INNA nuotr.

Nelegalių rūkalų net nebandė slėpti
Muitinės kriminalistai vakar pranešė Marijampolės apylinkėse sulaikę kontrabandinių cigarečių prikimštą mikroautobusą.
Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai beprotišku greičiu lėkusį mikroautobusą "Iveco" sulaikė šeštadienį kelyje Kaunas-Marijampolė. Patikrinę jį, pareigūnai rado daugybę nelegaliai gabentų rūkalų "Saint George Light" ir "Jin Ling" dėžių, kurių net nebuvo bandyta kaip nors maskuoti. Iš viso mikroautobusu buvo vežama 56 tūkstančiai pakelių cigarečių su Rusijos banderolėmis, kurių vertė 126 tūkstančiai litų. "Iveco" vairavęs marijampolietis sulaikytas dviem paroms, pranešė MKT. Automobilio vairuotojas tikino cigaretes vežęs nepažįstamų asmenų prašymu. Už nusikaltimą jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų. Muitinės kriminalistai šiemet sulaikė 1,257 milijono pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė yra maždaug 3,5 mln. litų. Dar apie 800 tūkstančių pakelių nelegaliai gabentų cigarečių (jų vertė - apie 2,15 mln. litų) padedant MKT pareigūnams, sulaikyta užsienyje.

ŠNIPO LIKIMAS - TEISĖJŲ RANKOSE
Generalinė prokuratūra kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl šnipinėjimu įtariamo Baltarusijos piliečio Sergejaus Moničiaus išdavimo Lenkijai. Vakar pranešta, kad dokumentai buvo išsiųsti praėjusį penktadienį. Gavęs juos, teismas posėdį turi surengti per 7 dienas. Remdamasi Lenkijos teisėsaugininkų prašymu, Lietuvos generalinė prokuratūra prašo teismo Baltarusijos pilietį išduoti Lenkijai ir pratęsti jo suėmimo terminą. Šnipinėjimu prieš Lenkiją, o galbūt - ir Lietuvą, įtariamas S.Moničius buvo sulaikytas lapkričio 25 dieną Vilniuje, Lenkijos prokurorų prašymu. Surasti ir sulaikyti Lenkijos teisėsaugos institucijų ieškomą Baltarusijos pilietį Lietuvos generalinė prokuratūra pavedė Valstybės saugumo departamentui. S.Moničiui teismas skyrė mėnesio suėmimo sankciją. Jis davė parodymus ir iki šiol yra laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime Vilniuje.

Tikėtina, kad nelegaliai gabenti rūkalai buvo skirti ne tik lietuvių, bet ir lenkų rūkaliams, nes "Jin Ling" šiuo metu itin populiarios Lenkijos juodojoje rinkoje. MKT nuotr.

Išrinkti premijų laureatai
Vakar Kultūros ministerijoje posėdžiavęs Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komitetas paskelbė devynis 2006 metų laureatus.
Šių metų premija bus įteikta fotomenininkui Vytautui Balčyčiui už pastarųjų metų konceptualių fotografijų ciklus ir muzikologui Jonas Vytautas Bruveriui už Lietuvos muzikinio teatro istorijos studiją "Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras". Architektas Saulius Juškys bus pagerbtas už šiuolaikinės architektūros ir istorinės aplinkos puoselėjimą, dailininkas Rimvydas Kepežinskas - už kaligrafijos puoselėjimą. Premija bus įteikta ir menotyrininkei Nijolė Lukšionytei-Tolvaišienei už kūrybišką istorinės atminties žadinimą ir Lietuvos architektūros paveldo aktualizavimą savo knygose. Rašytojas Kęstutis Navakas premiją gaus už dabarties būsenų elegantišką išraišką lyrikoje ir eseistikoje. Pianistė Mūza Rubackytė - už profesinį meistriškumą ir nacionalinės kultūros propagavimą. Dailininkas Rimantas Sakalauskas - už istorinių ir sakralinių erdvių simbolinį įprasminimą Kretingos bažnyčioje, Kryžių kalno vienuolyno ansamblyje (2002-2005). Premija bus įteikta ir fleitininkui Algirdui Vizgirdai už 2002-2006 m. konceptualias koncertų ir CD programas. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos teikiamos kasmet už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius. Premijos laureatams bus iškilmingai įteiktos Vasario 16-osios išvakarėse.

Nusišovė atleistas iš darbo
Savaitgalį Kauno Žaliakalnio policijos komisariato patalpose nusižudė ilgametis šios įstaigos darbuotojas, buvęs pareigūnas Audrius Morkūnas. Šalia 39 metų kauniečio kūno rastas ir jam pačiam savigynai išduotas ginklas. Pirminiais duomenimis, šiuo, 9 mm kalibro pistoletu "Makarov", buvęs pareigūnas ir nusišovė. Spėjama, kad su gyvenimu atsisveikinęs kaunietis nesugebėjo susitaikyti su tuo, jog neteko pareigų. Gali būti, jog nemenką vaidmenį šioje istorijoje suvaidino ir alkoholis - negalutiniais duomenimis, buvęs pareigūnas nelaimės metu buvo neblaivus. Be to, vyriškis ir pareigų neteko už drausminius pažeidimus - kelis kartus darbe jis pasirodė neblaivus. Teigiama, jis nuolat girtavo pastaruosius 3 mėnesius nuolat girtavo.

BŪSIMO MUZIEJAUS EKSPONATAI - VEIKIANTYS TANKAI

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų pasiekė unikalūs eksponatai - ilgą laiką slaptuoju Tarybų Sąjungos ginklu laikytas "T72" ir pilnai ginkluotas tankas "T55". Netikėtos dovanos sulaukusio muziejaus darbuotojai prisipažino nė nesvajoję, jog nemokamai gaus tokių eksponatų. Pasak jų, tokių modernių tankų, kurie, reikalui esant, galėtų būti ir panaudoti, Lietuvoje nebėra. Paskutinius išsigabeno besitraukianti Tarybų Sąjungos kariuomenė. Šiuos du gigantiškus, beveik 45 tonas sveriančius tankus, muziejui padovanojo Lenkijos gynybos ministras. E.Ovčarenko nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

ekonomika

Įmonės praneša
» Dovanų parduotuvė Vilniaus bendrovė "Lotosų jūra" Klaipėdos prekybos ir pramogų centre "Akropolis" atidarė to paties pavadinimo suvenyrų ir dovanų parduotuvę. Įmonė skelbia šiuo metu Vilniuje ir Klaipėdoje valdanti jau keturias parduotuves - po dvi abiejuose miestuose. "Lotosų jūros" parduotuvėse prekiaujama Azijos šalių simbolika, smilkalais, eteriniais aliejais ir kitomis prekėmis. » Technologijos Bendrovė "Intel" sukūrė pirmąjį pasaulyje integruojamą ryšio lustą "WiMAX Connection 2300". Jis leis nešiojamuosiuose kompiuteriuose ir kituose mobiliuosiuose įrenginiuose vienu metu naudoti visas populiariausias ryšio technologijas - "WiFi", 3G ir "WiMax". Numatoma, kad kompiuterių gamintojai savo produktus su naujuoju "WiMAX Connection 2300" lustu pristatys 2007 metų pabaigoje. » Gabens bananus Klaipėdos bendrovė "Limarko laivininkystės kompanija" (LLK) sudarė metų trukmės bendradarbiavimo sutartį su viena didžiausių bananų prekybos įmonių Vokietijos "Excelban". Susitarimas numato, kad LLK motorlaiviai gabens bananus iš Ekvadoro į Europą, dirbdami Šiaurės Europos ir Baltijos, Viduržemio jūros ir Juodosios jūros regionuose. Vokietijos įmonė "Excelban" yra viena didžiausių bananų prekybos bendrovių pasaulyje, kiekvieną savaitę Europos rinkai pateikianti apie 50 tūkst. dėžių bananų. » Inžinerinės idėjos Nekilnojamojo turto vystytoja "Eika" įsteigė inžinerinių sistemų įmonę "Inžinerinės idėjos". Nauja įmonė teiks vėdinimo, kondicionavimo, šildymo, vandentiekio, nuotėkų, elektros ir silpnų srovių sistemų montavimo paslaugas. Tai trečioji "Eikos" įmonių grupės bendrovė. "Inžinerinių idėjų" direktoriumi paskirtas Remigijus Vaitkūnas, anksčiau "Eikos statyboje" ėjęs inžinerijos direktoriaus pareigas. Bendrovė pirmaisiais veiklos metais planuoja 7 mln. litų apyvartą.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Skursta - per pusė milijono

Šokolado karalius greito pelno nesitiki
Didžiausios Ukrainos konditerijos gamintojos "Roshen" vadovai, šiemet liepą už daugiau nei 2 mln. JAV dolerių įsigiję bendrovę "Klaipėdos konditerija", pelno tikisi sulaukti po 5-10 metų.
"Lietuvoje niekas greitai nevyksta", - sakė "Roschen Confectionery Corporation" prezidentas Viačeslavas Moskalevskis. V.Moskalevkis tvirtino, jog Lietuvos fabrike ir toliau dirbs lietuviai. Tačiau teks ieškoti daugiau kvalifi kuotų darbuotojų. Klaipėdos fabriko produkcija šiuo metu realizuojama Latvijoje, Estijoje, Japonijoje, Švedijoje ir JAV. Lietuvoje "Roshen" gaminiais kol kas neprekiaujama. V.Moskalevskis neprognozavo, kada ukrainietiški saldainiai pasirodys Lietuvos rinkoje, tačiau teigė, kad į produkcijos reklamą nebus investuota nė cento. Po Klaipėdos fabriko renovacijos planuojama per dieną pagaminti 25 tonas ledinukų, dražė ir irisų. Šiuo metu fabrikas per dieną pagamina apie 10 tonų saldainių. "Roshen" savininkas - finansinis prezidento Viktoro Juščenkos rinkimų kampanijos rėmėjas, Ukrainos Rados deputatas Piotras Porošenka, dar vadinamas "šokolado karaliumi".

Tyrimo duomenimis, labiausiai skursta bedarbiai ir vieniši asmenys.

"15min" arch. nuotr.

Skurdas Lietuvoje perduodamas iš kartos į kartą. Pasak naujausių Statistikos departamento duomenų, 2005 metais apie 615 tūkst. Lietuvos gyventojų, arba 18 proc. visų šalies gyventojų gyveno vadinamajame santykiniame skurde.
"Lietuvoje skurdo paveldimumas yra dažnas reiškinys. Kuo sunkiau žmogus gyveno vaikystėje, tuo didesnė tikimybė, kad jis atsidurs tarp skurstančiųjų. Šiuo metu labiausiai skursta žmonės, augę be tėvų, giminaičių ar kitoje šeimoje, globos namuose", - vakar sakė Statistikos departamento generalinis direktorius Algirdas Šemeta. Pasak jo, dažniausiai skursta asmenys, gyvenan-

tys vieni ir išlaikantys vaikus (beveik 46 proc.) bei tėvai su trimis ar daugiau vaikų (apie 39 proc.). Iš dirbančių asmenų santykiniame skurde gyveno mažiau nei 9 proc., bedarbių - apie 59 proc., pensininkų - maždaug 10 proc. A.Šemeta pabrėžė, kad Lietuvoje atotrūkis tarp mažiausias ir didžiausias pajamas gaunančių žmonių yra maždaug šeši kartai - atitinkamai 223 litai ir 1353 litai. Lietuva, palyginti su ki-

"FlyLAL Group" - mažai vilčių
Vengrijos skrydžių bendrovės "Malev" privatizavime pirmauja Rusijos verslininko Boriso Abramovičiaus ir Vengrijos investuotojų įmonė, pateikusi patraukliausią pasiūlymą.
Pa s a k Ven g r ijo s ž i n i a s k l a ido s , B.Abramovičius gerokai lenkia kitus pretendentus, tarp kurių yra Lietuvos skrydžių bendrovę "FlyLAL" valdanti "FlyLAL Group" (anksčiau "LAL investicijų valdymas"). Esą bendrovė "AirBridge", kurios 49 proc. priklauso B.Abramovičiui, pateikė 187 mln. JAV dolerių (486 mln. litų) bendrovės "Malev" privatizavimo pasiūlymą. "FlyLAL Group" Vengrijos oro bendrovės "Malev" įsigijimui ketina išleisti iki 414 mln. litų.
Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

tomis Europos valstybėmis, pagal skurdo rizikos lygį rikiuojasi sąrašo pabaigoje šalia Airijos, Portugalijos ir Slovakijos. Be to, tyrimas parodė, kad penktadalis Lietuvos gyventojų turi paėmę įvairių paskolų (išskyrus būsto), 25 proc. iš jų - paskola yra labai didelė našta. Santykinio skurdo riba buvo 316 litų per mėnesį vienišam asmeniui ir 853 litai šeimai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

"SANITAS" ATIDEDA PLANUS
Farmacijos įmonė "Sanitas" naują gamyklą Kaune planuoja atidaryti 2008-ųjų pradžioje - metais vėliau nei prognozavo. "Norime patys gaminti dabar Vakarų Europoje labai populiarėjantį produktą - vaistais užpildytus vienkartinius stiklinius švirkštus", - sakė "Sanito" generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas. Pasak jo, dėl to bus atliekami projektiniai pakeitimai ir tikriausiai mažinamos planuojamos tablečių gamybos apimtys. S.Jurgelėno teigimu, kiek gali keistis naujos gamyklos projekto vertė, paaiškės atlikus projektavimo ir skaičiavimo darbus. Be to, dėl būtinybės pervežti įrenginius į naują gamyklą įmonė kuriam laikui stabdys gamybą. Įrengus naują gamyklą, numatoma "Sanito" gamybą Kaune iš Vytauto prospekto perkelti toliau nuo miesto centro. Naujos "Sanito" gamyklos projektas vertinamas daugiau kaip 40 mln. litų. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų jai skirta kiek daugiau nei 16 mln. litų parama.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad skaičiuojamas santykinis skurdas, taigi skurdžius Airijoje būtų turtuolis Lietuvoje.

Aiškino Statistikos departamento direktorius.

Kauno įmonei priklauso fabrikai Lietuvoje, Lenkijos "Jelfa" bei Slovakijos "Hoechst-Biotika".

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo gruodžio 12 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

"Malev" privatizavimo konkurso nugalėtoją šalies privatizavimo agentūra planuoja paskelbti 2007 metų pradžioje. Be Lietuvos įmonės ir "AirBridge", į "Malev" akcijas taip pat pretenduoja "Sky Alliance" bei privatus asmuo Oferis Hava.

USD 2,6150

GBP 5,1106

RUB 0,0994 2,0505 1,2210 1,2384 4,6310 5,1106 2,2067 3,4528 3,7699 2,2420 2,6150 2,2777

EEK 0,2206

LVL 4,9437 2,0429 3,3400 4,9437 9,0368 1,8216 4,2429 9,9437 9,7730 3,8088 2,1716 5,1946

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų
Didžiosios Britanijos svaras

"flyLAL Group" ketina įgyti Vengrijos "Malev" ir pastatyti ant kojų ilgą laiką nuostolingai dirbusias "Lietuvos avialinijas" ("FlyLAL").

10 Estijos kronų Euras 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris

100 Kazachstano tengių 10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

„15min”– pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 317,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. pavasaris, apklausoje dalyvavo 1659 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 b, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt S.Daukanto g. 25, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 105 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

15 min METŲ GAMINIAI
Lietuvos metų gaminio titulas šiemet suteiktas 77 produktams. Aukso medaliais šiandien bus apdovanoti 55, sidabro 22 gaminiai. Šiemet 39 medaliai atiteko maisto, 10 - statybos ir statybinių medžiagų, 8 aplinkosaugos, 6 - mašinų ir įrengimų, po 4 - aprangos ir tekstilės, chemijos, 3 informacinių technologijų, po 1 - farmacijos ir baldų pramonės produktams. Šalies metų gaminiais pripažintus produktus gamina bendrovės "Mažeikių nafta", "Stumbras", "Vilniaus degtinė", "Alita", "Anykščių vynas", "Snaigė", "Dvarčionių keramika", "Pieno žvaigždžių" filialai "Panevėžio pienas" bei "Kauno pienas". Iki šiol "Lietuvos metų gaminio" apdovanojimus buvo pelnę 444 gaminiai bei paslaugos. Konkursas rengiamas jau dešimtąjį kartą.

ekonomika

2006 gruodžio 12 d., antradienis

5

Nuosavas namas investicija ateičiai
Nekilnojamojo turto ekspertai įsitikinę, jog kitais metais naujos statybos individualūs namai Lietuvoje turėtų pabrangti apie 10-15 proc.
Pasak jų, individualių namų kainų augimą ska-

tins didėjanti paklausa, riboti žemės ištekliai, augančios statybinių medžiagų kainos bei kylantys statybos sektoriaus darbuotojų atlyginimai. Ekspertai pranašauja ir džiugias naujienas. Nekilnojamojo turto plėtros

Žemės kaina gali svyruoti trumpai, tačiau tendencija aiški - visose pasaulio šalyse žemė tik brangsta.

Sakė bendrovės "Baltų žemės" direktoriaus E.Bindokas.

bendrovės "Baltų žemės" direktoriaus Edvino Bindoko teigimu, šiuo metu butų kainos sovietmečiu statytuose daugiabučiuose ėmė mažėti, o ateityje jos turėtų kristi dar labiau. "Niekas neabejoja, kad sov ietmečiu stat y tuose daugiabučiuose būstai buvo pervertinti. Tokie pastatai yra visiškai nusidėvėję, todėl iki šiol juose esančių butų kainos augo tik dėl itin mažos laisvų būstų pasiūlos rinkoje", - sakė E.Bindokas.

Bendrovės atstovo teigimu, Lietuvos gyventojai labai noriai perka dar nepastatytus, o tik suprojek-

tuotus namus. Tačiau žmonės individualius namus perka ne tik dėl būsto, bet ir investuoja į žemę.

ŠVEDIJOS ORO UOSTUOSE NAUJOVĖS
Skandinavijos avialinijos SAS pradėjo novatoriškos biometrinės sistemos diegimą. Tai pirmoji pasaulyje tokio pobūdžio sistema. Su ja keleivis identifikuojamas lyginant jo pirštų antspaudus bagažo registracijos ir įsodinimo į lėktuvą akimirką. Keleivis priduodamas bagažą registruoja ir savo pirštų antspaudus, kurie vėliau dar kartą patikrinami prie išvykimo vartų, vykdant keleivių įsodinimą. Tokiu būdu keleivis yra susiejamas su jo asmeniniu bagažu. Be to, keleiviui nebereikia rodyti identifikavimo dokumento su nuotrauka, kadangi sistema asmens identifikavimui naudoja jo pirštų antspaudus. Baigus kelionę keleivio pirštų antspaudai automatiškai ištrinami iš sistemos.

Radioaktyviųjų atliekų kapinynas
Jau kitų metų pradžioje Lietuvoje bus pradėta projektuoti Ignalinos atominės elektrinės mažo aktyvumo radioaktyviųjų atliekų saugykla.
Ūkio ministerija siūlo Vyriausybei rytoj priimti atitinkamą nutarimą dėl saugyklos ir kapinyno projektavimo. Pirmąjį laidojimo pilkapį numatoma pastatyti 2010 metais. Kada bus pastatyti bei užpildyti kiti pilkapiai, priklausys nuo to, kada bus išmontuota Ignalinos AE įranga. Pirmasis projekto etapas finansuojamas iš ES Ignalinos AE uždarymo programos lėšų - tam skirta daugiau nei 11 mln. litų, bei iš valstybės biudžeto ir IAE eksploatavimo nutraukimo fondo (per 4 mln. litų). Uždarant Ignalinos AE susikaups apie 60 tūkst. kubinių metrų mažo aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų. Jose yra radionuklidų, kurių skilimo trukmė - apie 30 metų. Todėl šioms atliekoms laidoti pasaulyje naudojami nesudėtingi pilkapio ar tranšėjos tipo kapinynai, kurie užtikrina pakankamą saugą, kol atliekos taps neradioaktyvios.
Ekspertų teigimu, butų kainos senuose daugiabučiuose jau ritasi žemyn. "15min" arch. nuotr.

Uždarant Ignalinos AE susikaups apie 60 tūkst. kubinių metrų mažo aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų.
Agentūros INNA nuotr.

Lenkai nori nuosavos atominės elektrinės
Lenkijai prisijungimas prie naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje projekto kainuos apie 2 mlrd. zlotų, dar tiek pat Lenkija skirs elektros tilto tarp Lietuvos ir Lenkijos tiesimui.
Tačiau šios išlaidos neužtikrins augančio Lenkijos elektros poreikio. Pasak lenkų ekspertų, norint išspręsti energetikos problemas, šaliai reikalinga nuosava atominė jėgainė. "Jeigu nepastatysime nuosavos AE, tai po keliolikos metų jausime energetinį badą", - sakė Energijos rinkos instituto ekspertas Ryszardas Gileckis. Specialistai įsitikinę, kad po 2020 metų Lenkija neišsivers be 2-3 atominių elektrinių. Vidutinio dydžio atominė jėgainė kainuoja apie 8 mlrd. zlotų. Tai milžiniški pinigai, tačiau, pasak ekspertų, kitos alternatyvos nėra. Socializmo laikais Lenkijoje jau buvo pradėta AE statyba, kuri truko kelerius metus, tačiau po įvykių Černobylio elektrinėje šalies gyventojams ir specialistams reikalaujant ji buvo nutraukta.

BE TELEFONO KAIP BE RANKŲ
Lietuvoje bendras mobiliojo ryšio abonentų skaičius pradėjo mažėti, tuo tarpu aktyvių mobiliojo ryšio vartotojų toliau daugėja. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, spalio pradžioje šalyje iš viso buvo maždaug 5,8 mln. mobiliojo ryšio abonentų - 1 proc. mažiau nei liepos pradžioje. Tačiau aktyvių mobiliojo ryšio abonentų skaičius šiuo laikotarpiu išaugo nuo 4,4 mln. iki 4,5 mln. Nustatyta, kad pagal aktyvių mobiliojo ryšio abonentų skaičių didžiausia rinkos dalis spalio pradžioje teko bendrovei "Omnitel" (36 proc.), nuo jos nedaug atsilieka "Tele2" (beveik 35 proc.), o trečioje vietoje - "Bitė Lietuva" (apie 27 proc.). Alternatyviems mobiliojo ryšio operatoriams teko vos 2 proc. aktyvių mobiliojo ryšio abonentų rinkos. Pagal trečiąjį šių metų ketvirtį gautas pajamas užtikrintai pirmauja "Omnitel", antroje vietoje - "Bitė Lietuva", o trečiojoje - "Tele2". Bendros pajamos mobiliojo ryšio rinkoje šiemet trečiąjį ketvirtį siekė 322 mln. litų.

Naujoji sistema per gruodžio mėnesį bus įdiegta beveik visuose Švedijos oro uostuose, kuriuose savo paslaugas teikia SAS.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

6

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

Vilnius
Žvėryno tiltas

1911

2006

Senas Vilnius

Naujas Vilnius
NELAIMĖS

R.Medonio nuotr.

Miesto centrą ir Žvėryną jungiantis tiltas pastatytas 1906 metais. Tiltą statė statybos konkursą laimėjusi Varšuvos tiltų statybos firma "Rudzkis ir Ko". Tilto statybos kainavo 195 500 rublių.

Vilios pasakos prie laužo
Antradieniais sostinės vaikai Mokytojų namuose galės klausytis pasakų.
Pirmasis pasisėdėjimas Mokytojų namų kiemelyje vyks jau šiandien. Vakaro organizatoriai žada, kad pirmasis "Pasakų prie laužo" vakaras susirinkusiems svečiams bus ypatingas. Vaikų ir suaugusiųjų laukia daug žaidimų, mistikos, gražių paslapčių ir pasakų, svečiai bus vaišinami šilta žolelių arbata. 17.30 val. prasidedančiame renginyje "Pasakos prie laužo" svečiuosis populiarioji radijo laidų vedėja Teta Beta, Trakų folkloro ansamblis "Radasta", Prancūzų kultūros centro bei Prancūzijos ambasados atstovai, Vilniaus Mokytojų namų kolektyvai. Vakaro šeimininkė - etnologė Gražina Kadžytė. Po pasakų dainininkė Veronika Povilionienė susirinkusius pakvies į "Pa-

DARBAVOSI SUKČIAI
Telefoniniai sukčiai iš vilniečių savaitgalį vėl viliojo pinigus. Į policiją kreipėsi moteris ir pareiškė, kad į jos namus Kalvarijų gatvėje paskambino policijos pareigūnu prisistatęs nepažįstamas vyriškis ir už neva anūko padarytą nusikaltimą apgaule išviliojo 8 tūkst. litų. Juos nukentėjusioji pervedė į nurodytą sąskaitą. Iš Žirmūnų gyventojo sūnaus draugu prisistatęs vyriškis už sūnaus neva padarytą nusikaltimą apgaule išviliojo 1200 litų.

IŠVARTĖ PAMINKLUS
Vandalai vėl siautėjo Rokantiškių kapinėse. Sekmadienį kapinėse aptikti išversti keturi paminkliniai akmenys. Įvykis tiriamas.

KYŠIO ATSISAKĖ
Sekmadienį Laisvės prospekte ties Karoliniškėmis už Kelių eismo taisyklių pažeidimą pareigūnai sustabdė vairuotoją A.V. Bandydama išvengti bausmės moteris pareigūnams pasiūlė 20 Lt kyšį. Už bandymą papirkti policininkus ji buvo pristatyta į policiją apklausai.

PARTRENKĖ IR PABĖGO
Kaip ir praėjusiais metais, "Pasakų prie laužo" vakarą ves etnologė Gražina Kadžytė. "15min" nuotr.

sidainavimų vakarą" Didžiojoje Mokytojų namų salėje.

Žiemos pasakų vakarai - tai Vilniaus mokytojų namų kalėdinių rengi-

nių ciklo "Kalėdos siuita Vilniaus mokytojų namuose" dalis.

Į medikus kreipėsi R.K. (g. 1988 m.), kuris paaiškino, kad šeštadienio vakarą Grigiškėse, prie parduotuvės "Norfa", jį partrenkė nenustatytos markės automobilis. Vaikinui medikai nustatė dešinės blauzdos lūžį, jis gydomas traumatologijos skyriuje. Įvykį tiria policija.
Puslapis parengtas pagal VPK ir "15min" inf.

RAMINA VANDENS VARTOTOJUS
UAB "Vilniaus vandenys" ramina dėl legionella bakterijų grėsmės susirūpinusius vilniečius. Bendrovė informuoja, kad vilniečiams tiekiamame šaltame vandenyje legionella bakterijos nesidaugina. Palankiausia vandens temperatūra legionella bakterijoms daugintis yra nuo +20 iki +45ºC. Šalto vandens temperatūra, pasak "Vilniaus vandenų" pranešimo, vandenvietėse siekia nuo +5 iki +7ºC, o gyvenamųjų namų įvaduose ji neviršija +10 +12ºC. Vandens temperatūra gyventojų vartojimo vietose priklauso nuo daugelio faktorių: vidaus tinklų įrengimo, aplinkos temperatūros, vandens vartojimo intensyvumo. Bendrovės tvirtinimu, geriamojo vandens kokybę įvairiuose vandentiekio tinklo taškuose nuolat tikrina geriamojo vandens laboratorija ir šaltas vanduo atitinka Lietuvos higienos normos reikalavimus.

DIENOS NUOTRAUKA

www.ilgas.lt

Paslydo be ledo.

"15min" nuotr.

Aprengsime ne tik aukštą (nuo 190cm) vyrą, bet ir bet kokio ūgio apkūnų (iki 8XL) vyrą!

Žukausko g. 41,
(Šiaurės miestelyje)

tel. 2751527,
Darbo laikas: I-V 11:00-19:00, VI 11.00-16.00

15 min

Vilnius

2006 gruodžio 12 d., antradienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS

Ar laukiate sniego?
Viktorija, moksleivė Jonas, pensininkas Vilija, pensininkė

Sniego nelabai pasiilgau, nes šaltis man tikrai yra nemalonus ir nepatinka. O oras, koks yra dabar, pats geriausias.

Kadangi dabar žiema, turėtų būti ir sniego. Jei būtų sniego, su anūku eitume kur nors pavažinėti rogutėmis.

Ne, tikrai nelaukiu, nes gyvenu nuosavame name ir jį šildomės patys, todėl žymiai lengviau yra, kai nėra labai šalta.

Vilniečius kalbino ir fotografavo R.Medonis.

Liepkalniui - šilumos smūgis Stebuklai - pro
Gediminas Cibulskis g.cibulskis@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Šilti orai sukliudė pasiūlyti vilniečiams naujų pramogų. Liepkalnio trasoje ketinta įrengti trasą, kurioje už papildomą mokestį slidininkai būtų galėję pasitikrinti, kokiu greičiu šliuožia. "Tačiau jei pavyktų atidaryti ją tik vasarį, tai per porą savaičių naujovės neatsipirks", - kalbėjo R.Glazauskas. Tiesa, vėluojanti žiema tam tikrais aspektais išėjo į gera. Iš Čekijos buvo pakviesti meistrai, kurie šiuo metu remontuoja vieną trasos keltuvų. Laikas sustojo ir kitose žiemos sporto mėgėjų traukos taškuose. Žalgirio stadione darbuotojai jau beveik pasiruošė atidaryti čiuožyklą, tačiau taip pat laukia tinkamų orų. "Reikia, jog bent savaitę būtų 10 laipsnių šalčio, kad susidarytų tinkamas ledo sluoksnis", sakė stadiono direktorius Jonas Grigas. Po to ledas pats ima traukti šaltį ir kelių laipsnių atšilimas nėra pavojingas. Direktorius įdėmiai stebi orų prognozes ir kol kas labiausiai tikėtina, kad čiuožyklą pavyks atidaryti tik vasarį. Tačiau J.Grigas nepraranda vilties: "Gal ji pradės veikti ir sausį - ilgailaikės prognozės gali ir suklysti". Paklaustas apie galimus nuostolius, stadiono vadovas sakė, kad čiuožykla apskritai nuostolinga. "Net kai būna pakankamai šalta, daug žmonių sulaukiame tik per gražias savaitgalio ar šventines dienas. Darbo dienomis surenkame tik kokių 50 litų", - kalbėjo J.Grigas, užsiminęs, kad vien nuvalyti nuo čiuožyklos sniegą kainuoja apie 3 tūkst. litų. Tuo tarpu vilniečiai mėgaujasi žiemos malonumais po stogu. "Utenos pramogų arenos", kurioje veikia čiuožykla, administratorė Renata Andriešiūnienė teigė, kad žmonių susidomėjimas ledu susijęs tik su metų laiku, bet ne su oru. "Žiemos sezoną žmonių visada daug, o vasarą čiuožykla ištuštėja. Nors šiemet žiema vėluoja, čiuožėjų turime nemažiau nei pernai", pasakojo ji.

mikroskopo stiklą
Adatos auselėje menininkas išdėstė septynis kupranugarius iš platinos.

Platinos pasagomis pakaustyta blusa, kupranugarių virtinė adatos auselėje - visus šiuos mažus žmogaus rankomis kurtus stebuklus galima pamatyti Pilies 12-ame name vykstančioje parodoje.
Visi menininko Vladimiro Aniskino iš Novosibirsko mikrominiatiūros darbai eksponuojami po mikroskopu. Pirmasis Fizikos ir matematikos mokslų kandidato sukurtas darbas buvo naujametinis sveikinimas ant ryžio grūdo. Nuo to laiko praėjo aštuoneri metai ir dabar meistro kolekcijoje daugiau nei dvi dešimtys miniatiūrų. Priklausomai nuo sudėtingumo vieną kompo-

Gali būti, kad tokius vaizdus sostinėje išvysime tik vasarį.
"15min" archyvo nuotr.

Po renovacijos - šiltesnis gyvenimas
Pirmojo atnaujinto sostinės daugiabučio gyventojai žiemoja šilčiau ir pigiau.
Kaip parodė tyrimai, atnaujintame Žirmūnų g. 3-iojo namo gventojų namuose vidutinė temperatūra dabar siekia +22°C, o gyventojai už šildymą moka perpus mažiau nei kai kuriuose nerenovuotose identiškuose Žirmūnų daugiabučiuose. Prabėgus pirmajam šildymo sezono mėnesiui ekspertai matavo patalpų temperatūrą, sant ykinį oro drėg-numą bei anglies dioksido koncentraciją. Atnaujintame name visi šie parametrai pateko į vadinamąją "komforto zoną". Tuo tarpu iki daugiabučio namo atnaujinimo patalpų temperatūra buvo per žema, o drėgnumas ir anglies dioksido koncentracija viršijo normą. Prieš 41 metus pastatytas 60 butų namas tapo pirmuoju Lietuvoje kompleksiškai atnaujintu daugiabučiu. Jame pakeisti langai, apšiltintos sienos, atnaujintas stogas, pakeistos inžinerinės sistemos, įstiklinti ir praplėsti balkonai, pakeisti stogeliai virš įėjimų ir lauko durys. Vilniaus miesto programos "Atnaujinkime būstą atnaujinkime miestą" pavyzdinio namo renovacijos darbai kainavo 1,5 mln. litų. Per 15 metų daugiabučio gyventojai įsipareigojo apmokėti 50 proc. atnaujinimo darbų kaštų, o likusią dalį padengs Vilniaus miesto savivaldybė. Priklausomai nuo buto dydžio, gyventojai už renovaciją mokės nuo 48 Lt iki 98 Lt per mėnesį.

ziciją menininkas kuria nuo vienos savaitės iki pusės metų. Pats ž i nom iausias V.Aniskino darbas - Pakaustyta blusa. Tai tikra blusa, kurios dvi šokliosios kojelės pakaustytos. Pasagos yra iš platinos, vinys - plieninės. Pasagų storis - 5 mikronai (0,005 mm), plotis - vos 60 mikronų - tai atitinka žmogaus plauko diametrą. Blusa buvo išauginta dosnaus ir pasiaukojančio katino Kazimiro kailyje. Jis su džiaugsmu pasidalijo ja meno labui. Dėl šio poelgio katinas vadinamas pagrindiniu miniatiūros mecenatu. Minkrominiatiūros darbų parodą galima aplankyti iki gruodžio 23 dienos.

ATNAUJINAMA 13 NAMŲ
Šiuo metu savo daugiabučių atnaujinimo darbus Vilniuje atlieka 13 bendrijų. 17 bendrijų organizuoja rangos konkursus ir rengiasi namo atnaujinimui. Jau baigiami renovacijos darbai Tuskulėnų g. 13-ame bei Architektų g. 91-jame name.

8

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

pasaulis
ĮSIPLIESKĖ RIAUŠĖS

Čilė ir švenčia, ir gedi
šalininkais. Policininkai įsiaudrinusią minią sklaidę vandens patrankomis ir ašarinėmis dujomis. Tuo pat metu didžiulė minia gedėtojų susirinko prie karo pajėgų ligoninės, kur mirė 91 metų A.Pinochetas. Vakar paskelbta, kad velionis bus palaidotas su karine pagarba, bet nebus pagerbtas kaip buvęs valstybės vadovas. A.Pinochetas, kuris šią šalį valdė beveik du dešimtmečius mirė sekmadienį. A.Pinochetas, kuris savo karinio valdymo metais suskaldė šalį ir buvo oficialiai apkaltintas dėl žmogaus teisių pažeidimų bei sukčiavimo pastaruoju metu buvo laikomas namų arešto sąlygomis. Diktatorius mirė praėjus savaitei po patirto infarkto. Be to, jis sirgo diabetu. "Jis mirė apsuptas šeimos narių", - prie ligoninės sakė gydytojas Juanas Ignacio Vergara. Kai kurie Čilės gyventojai teigė, kad 1973 metais nuvertęs socialistų prezidentą Salvadorą Allende, A.Pinochetas apsaugojo šalį nuo komunizmo grėsmės. Tačiau kiti jį laikė žudiku, kuris turėtų būti teisiamas. Per 17 metų, kai valdė ge-

Po diktatoriaus mirties A.Pinocheto priešininkai šoko Čilės sotinės Santjago gatvėse. Žmonės moAFP/Scanpix nuotr. javo vėliavomis ir dainavo.

Iškilmės virto riaušėmis, kai maždaug tūkstantis A.Pinocheto priešininkų pasuko šalies prezidentūros link. Policija, norėdama suvaldyti įsisiautėjusią minią, panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas. Tada žmonės pradėjo padeginėti šiukšlių dėžes.

Žinia apie Čilės eksdiktatoriaus Augusto Pinocheto mirtį virto riaušių banga.
Tūkstančiai žmonių išėjo į Santjago gatves atšvęsti žinios apie žmogaus, kaltinto dėl tūkstančių čiliečių nužudymo, mirtį. Beveik akimirksniu demonstrantai susirėmė su gedinčiais A.Pinocheto

Tūkstančiai diktatoriaus šalininkų gedėjo prie karinės ligoninės, kurioje sekmadienį 11 val. mirė A.Pinochetas.

nerolas A.Pinochetas, atėjęs į valdžią armijai sutriuškinus kairiuosius disidentus, žuvo arba "dingo" maždaug 3 tūkst. jo politinių oponentų. Dar apie 28 tūkst. buvo kankinami. Iš šalies į tremtį pasitraukė tūkstančiai čiliečių. Daugelis A.Pinocheto šalininkų juo nusivylė 2004 metais, kai paaiškėjo, kad užsienio bankų sąskaitose

diktatorius buvo paslėpęs maždaug 28 mln. JAV dolerių (78 mln. litų). Beje, A.Pinocheto laidotuvės reiškia dilemą Čilės prezidentei Michelle Bachelet, kurios tėvas mirė po kankinimų A.Pinocheto kalinių stovykloje. Armija pranešė, kad šiandien bus aukojamos mišios už A.Pinochetą.

AFP/Scanpix nuotr.

BADAUJA
Buvęs kandidatas į Baltarusijos prezidentus Aleksandras Kozulinas (nuotr.), kuris atlieka bausmę pataisos kolonijoje, tęsia bado streiką. A.Kozulinas ketino nutraukti bado streiką praėjusį šeštadienį, tikėdamasis, kad bent viena Europos Sąjungos (ES) šalių pasiūlys įtraukti į Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos darbotvarkę klausimą dėl Baltarusijos. Tačiau tokio pasiūlymo nebuvo. A.Kozulinas pradėjo badauti spalio 20 dieną. Per tą laiką jis neteko daugiau kaip 30 kilogramų. Kalinį nuolat stebi gydytojai, kurie jau ne kartą pareiškė nuogąstavimų dėl jo sveikatos. A.Kozulinas kovo 19 dieną pralaimėjo rinkimus Aleksandrui Lukašenkai ir buvo areštuotas. Opozicionierius nuteistas pusšeštų metų kalėti už vadovavimą protesto mitingui, peštynes su Nacionalinio spaudos centro apsaugos darbuotojais ir už tai, kad milicijos skyriuje sudaužė A.Lukašenkos portretą.

Vėl nusiaubė taifūnas Perrinktas ketvirtąjį kartą
Praėjusią naktį taifūnas "Utor" pasitraukė iš centrinės Filipinų dalies. Tačiau stichija pareikalavo mažiausiai septynių žmonių gyvybės ir privertė evakuotis beveik 90 tūkst. gyventojų.
Dėl taifūno taip pat teko atšaukti du svarbius regioninius viršūnių susitikimus. Masinė gyventojų evakuacija buvo surengta būgštaujant, kad nepasikartotų prieš savaitę įvykusi tragedija, kai galingas taifūnas "Durian" Bikolo regione sukėlė dideles purvo nuošliaužas, palaidojusias ištisus kaimus. Tada žuvo arba dingo be žinios daugiau nei 1 tūkst. žmonių. Oficialiais duomenimis, centrinėse salose žuvo iš viso trys žmonės, tarp jų du vaikai. Vieną jų užmušė nuvirtęs medis, o antrasis nuskendo apvirtus valčiai. Rocho mieste dar keturi žmonės buvo paskelbti dingusiais, tačiau juos rasti gyvus nebesitikima. Radijas pranešė, kad netoli kurortinės Borakėjaus salos centrinėje Filipinų dalyje galėjo dingti dar 15 žmonių, tačiau civilinės gynybos pareigūnai patvirtinti šios informacijos negalėjo.

Nepripažintos Padniestrės Respublikos prezidentas Igoris Smirnovas vėl laimėjo prezidento rinkimus. Jis perrinktas į šį postą jau ketvirtai penkerių metų kadencijai.

Kaip vakar pranešė Centrinė rinkimų komisija, už I.Smirnovą balsavo daugiau nei 84 proc. rinkėjų. Padniestrė paskelbė savo nepriklausomybę nuo Mol-

dovos dešimtojo dešimtmečio pradžioje. Kišiniovo ir Tiraspolio derybos nutrūko šių metų pradžioje, nesutariant dėl Padniestrės statuso. Moldova siūlo jai plačią autonomiją bendroje valstybėje ir reikalauja išvesti iš ten Rusijos kariuomenę. Tiraspolis savo ruožtu reikalauja pripažinti jo nepriklausomybę, taip pat, kad regione liktų Rusijos kariuomenė.

IEŠKOMA POLONIO PĖDSAKŲ
Užsienio šalių ambasados Londone prašo atsiliepti savo piliečius, kurie gyveno ar lankėsi viešbutyje "Millennium", kuriame radioaktyviu poloniu-210 buvo nunuodytas buvęs Rusijos specialių tarnybų darbuotojas Aleksandras Litvinenka. Žinoma, kad tuo metu čia buvo apsistoję ir Latvijos piliečiai. Didžiosios Britanijos nacionalinė tarnyba kreipėsi per užsienio šalių diplomatines atstovybes į tuos užsieniečius, kurie lankėsi spalio 31 ir lapkričio 1 ir 2 dienomis viešbutyje "Millennium" Londone arba suši bare prie viešbučio. Kol kas nežinoma, kokių šalių piliečiai galėjo būti apšvitinti, todėl Anglijos valdžia siūlo galimoms aukoms paskambinti telefono numeriu +44 845 4647. A.Litvinenka buvo nunuodytas per susitikimą su Andrejumi Lugovojumi ir Dmitrijumi Kovtunu Londono viešbutyje "Millennium" lapkričio 1 dieną. Poloniu-210 taip pat buvo apnuodytas D.Kovtunas, A.Lugovojus ir mokslininkas iš Italijos Mario Scaramella, su kuriais A.Litvinenka buvo susitikęs.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Dešimtys tūkstančių žmonių pasitraukė iš vietų, kur taifūnas buvo stipriausias. AFP/Scanpix nuotr.

Vakar, apie 4 val. vietos laiku, taifūnas jau buvo 220 km į šiaurės vakarus nuo Filipinų Palavano salos ir slinko Pietų Kinijos jūros link. AFP/Scanpix nuotr.

AFP/Scanpix nuotr.

15min pasaulis

2006 gruodžio 12 d., antradienis

9

Gazoje žudomi vaikai
Gazos mieste vakar nežinomi užpuolikai nušovė tris palestiniečių prezidento Mahmoudo Abbaso žvalgybos viršininko sūnus.
Berniukai žuvo, kai užpuolikai apšaudė automobilį, kuriuo vaikai buvo atvežti į mokyklą. Per ataką taip pat žuvo vienas praeivis. Gatvėje, kur įvyko tragedija, buvo daug į mokyklą skubėjusių vaikų. Per ataką dar du vaikai buvo sužeisti. Paties žvalgybos vado Bahos Baloushos automobilyje tuo metu nebuvo. Sprendžiant iš gyventojų liudijimų, vaikai žuvo per susišaudymą, kuris kilo po to, kai užpuolikai prie mokyklos paleido ugnį į "Hamas" policininkus. Įtampa tarp "Hamas" ir ilgai valdžioje dominavusios partijos "Fatah" Gazos ruože bei Izraelio okupuotame Vakarų Krante pradėjo aug-

Žuvę vaikai buvo nuo šešerių iki devynerių metų.
AFP/Scanpix nuotr.

ĮSIVERŽĖ Į PARLAMENTĄ
Nežinomi užpuolikai kulkomis suvarpė automobilį, kuriuo vaikai buvo vežami į mokyklą.

ti po to, kai kovo mėnesį radikalus judėjimas laimėjo parlamento rinkimus. "Hamas" atmetė tarptautinės bendrijos reikalavimus

pripažinti Izraelį ir atsisakyti smurto, priversdamas Vakarus nutraukti pagalbos

tiekimą. Tai dar labiau padidino palestiniečius ir taip kankinantį skurdą.

Trijų berniukų, kuriuos nušovė nežinomi užpuolikai, laidotuvių dalyviai vakar šaudydami iš automatinių ginklų įsiveržė į palestiniečių parlamento kompleksą Gazos mieste. Liudininkai pasakojo, kad gedėtojai šaudė į pastatą. Apie nukentėjusiuosius iki vakaro nepranešta.

Daugėja smurto aukų
Irako saugumo pajėgos šalies sostinėje Bagdade surado 60 nušautų vyrų. Manoma, kad jie tapo tarpkonfesinio smurto aukomis.
"Daugelis šių aukų buvo kankintos, surakintos antrankiais ir nušautos į galvą", - sakė vienas saugumo pareigūnas. Per pastaruosius mėnesius taip nužudytų žmonių Bagdade randama vis dažniau. 55 nužudytieji buvo surasti sostinės vakaruose esančioje Karcho zonoje, o likę penki - rytiniame Rusafos rajone. Trys lavonai be galvų surasti šiaurės vakarų Al Hurijos rajone. Kitur Irake per sukilėlių ar tarpkonfesinės nesantaikos pakurstytus išpuolius buvo nužudyti dar mažiausiai 28 žmonės.

Užvakar Bagdade apie 150 šeimų, nukentėjusių nuo tarpkonfesinio smurto Irake, surengė protesto akciją. Jie religines bendruomenes ragino baigti žudynes.
AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BBC, BNS ir "15min" inf.

10

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

sportas
NIEKAS NEPAJUDINA TEO
Dvejomis rungtynėmis baigėsi atvirųjų Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmenybių antrasis ratas. Aštuntąją pergalę iš eilės iškovojo daugkartinės Lietuvos čempionės ir penkių komandų turnyro lyderės Vilniaus TEO krepšininkės, svečiuose 93:66 sutriuškinusios antrąją poziciją užimančią Marijampolės "Arvi" (6 pergalės) komandą. 27 taškus nugalėtojoms pelnė Kathryn Douglas. Aikštelės šeimininkių gretose sėkmingiausiai žaidė Laima Rickevičiūtė ir Julija Karavajeva (po 16 tšk.). Kitose rungtynėse Latvijos čempionė Rygos "AvantisTuriba" (2 pergalės) ekipa namuose 87:80 įveikė pergalės džiaugsmo nepatyrusias pirmenybių autsaideres Klaipėdos "Lemminkainen" krepšininkes. Latvijos klubas LMKL pirmenybėse ketvirtas, trečiąją vietą užima Kauno "Laisvė" (4 pergalės).

AKMENYS NESLYSTA
Ketvirtą pralaimėjimą iš eilės Europos akmenslydžio pirmenybėse Šveicarijoje patyrė Lietuvos vyrų rinktinė. B diviziono dešimties ekipų pirmosios grupės susitikime mūsiškiai 6:12 nusileido Austrijos ekipai. Kaip ir lietuviai, be pergalių žengia kroatai, 7:9 turėję pripažinti bulgarų pranašumą. Visus keturis mačus yra laimėję belgai ir italai. Belgai 9:4 nugalėjo slovakus, o italai 8:5 privertė pasiduoti pirmąją nesėkmę patyrusius latvius. Kitame susitikime Čekija 9:3 įveikė Ispaniją. Lietuvos moterų komanda antrąsias čempionato B diviziono pirmosios grupės rungtynes 4:10 pralaimėjo Anglijos rinktinei ir tai pat žengia autsaiderių gretose. Kitame mače Austrija 8:4 nugalėjo Estiją, o Prancūzija 8:2 sutriuškino Ispaniją. Kaip ir lietuvės, be pergalių žengia Estijos akmenslydžio meistrės.

Šešiolikti
100 m distancijos kompleksiniu būdu prizininkų pakyla (iš kairės): V.Janušaitis, P.Mankočas ir A.Hetlandas. AFP/Scanpix nuotr.

Aptalžė varžovą
Rusas Olegas Maskajevas apgynė pasaulio bokso supersunkaus svorio čempiono titulą pagal pasaulio bokso kongreso (WBC) versiją.
Rusijos sostinėje Maskvoje O.Maskajevas 12 raundų kovoje įveikė mažai žinomą Peterį Okhello iš Ugandos. Visi trys kovos teisėjai pergalę taškais - 120:107, 118:109, 120:107 - sk yrė Kazachstane gimusiam JAV piliečiui O.Maskajevui, kuriam savaitgalį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteikė Rusijos pilietybę. Tai buvo jau 34-a O.Maskajevo pergalė iš 39-ių galimų. Net 26 kovas jis yra laimėjęs nokautais.

Suomijos sostinėje Helsinkyje vykusiame Europos plaukimo 25 m ilgio baseine čempionate du Vytauto Janušaičio sidabro medaliai lėmė, kad lietuviai komandų rikiuotėje užėmė šešioliktąją vietą.
Antrąjį sidabrą V.Janušaitis iškovojo 100 m kompleksiniu būdu rungtyje. Finale 100 m distanciją kompleksiniu būdu Lietuvos plaukikas įveikė per 53,66 sekundės. Greičiau už V.Janušaitį plaukė tik Europos čempionu tapęs slovėnas Peteris Mankočas (53,06), o bronzos medalis atiteko norvegui Alesanderiui Hetlandui (53,70), kuris lietuvį buvo

O.Maskajevas (d.) po 12 raundų kovos palaužė P.Okhello.
AFP/Scanpix nuotr.

aplenkęs pusfi nalyje. Pirmąjį sidabrą V.Janušaitis iškovojo 200 m distancijoje kompleksiniu būdu. Paskutinę Europos čempionato dieną užfiksuoti trys rekordai - du Europos ir vienas pasaulio. Europos rekordus pagerino Prancūzijos atstovės Aliona Popčanka 200 m distancijoje laisvuoju stiliumi (1:54,25) ir Esther Baron 200 m nugara (2:04,08). Aukščiausiąjį pasaulio pasiekimą estafetėje 4 po 50 m laisvuoju stiliumi pasiekė Švedijos kvartetas (1:24,89). Daugiausia - 15 - apdovanojimų Europos čempionate pelnė Vokietijos plaukikai, aplenkę Prancūzijos,

MEDALIAI
Auksas Sidabras Bronza Iš viso

1. Vokietija 2. Prancūzija 3. Italija 4. Rusija 5. Lenkija 6. Ukraina 7. Švedija 8. Olandija 8. Vengrija 10.Didžioji Britanija ... 16.Lietuva

6 5 4 4 3 3 3 2 2

6 3 3 1 5 4 3 3 3

3 15 3 11 2 9 4 9 4 12 1 8 3 9 1 6 1 6 8 2

1 2 5 0 2 0

Italijos ir Rusijos ekipas. Iš viso medalius iškovojo 23 šalys, o čempionate varžėsi 36 šalių plaukikai.

Po traumos atsigavusi TEO žaidėja K.Douglas - tarp rezultatyviausių.
Agentūros INNA nuotr.

TRIUŠKINANTI PRADŽIA
Lietuvos rinktinė Elektrėnuose pergalingai pradėjo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato II diviziono šešių komandų B grupės turnyrą. Pirmajame mače jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai net 8:1 sutriuškino bendraamžius iš Serbijos. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Povilas Verenis, po vieną - Tadas Kumeliauskas, Karolis Nekraševičius, Vygintas Stapanavičius, Andrejus Burakovas ir Arnoldas Bosas. Kituose susitikimuose Meksika net 1:9 pralaimėjo pirmenybių lydere tapusiai Olandijos rinktinei, o Japonijos ledo ritulininkai tik po baudinių serijos 4:3 įveikė Pietų Korėjos ekipą.

Bėga nuo persekiotojų

D.Kasparaitis grįžta į vėžias
Darius Kasparaitis atgauna sportinę formą ir vėl pasiaukojamai grumiasi NHL pirmenybėse.
Lietuvis per 15 minučių blokavo keturis varžovų metimus, o jo atstovaujamas Niujorko "Rangers" klubas namuose 2:1 įveikė Floridos "Panthers" ledo ritulininkus. Tai buvo šešiolikta "Rangers" pergalė, po kurios Niujorko klubas Rytų konferencijos Atlanto pogrupyje kartu Naujojo Džersio "Devils" dalijasi lyderio poziciją (po 36 tšk.). Įvarčius "Rangers" klubui pelnė Michalas Rozsivalas ir Michaelis Nylanderis. Kituose NHL mačuose Kolumbo "Blue Jackets" savo arenoje 6:2 privertė pasiduoti Otavos "Senators" ekipą, o Čikagos "Blackhawks" namuose 4:1 nugalėjo Edmontono "Oilers". Absoliučiu NHL pirmenybių lyderiu yra Anaheimo "Mighty Ducks".
"Chelsea" nuo pralaimėjimo prieš "Arsenal" išgelbėjo 84 min. įvartį pelnęs Mickaelis Essienas (d.). AFP/Scanpix nuotr.

Anglijos futbolo čempionate "Manchester United" klubas iki aštuonių taškų padidino atotrūkį nuo antrąją poziciją užimančios Londono "Chelsea" vienuolikės.
Tiesa, "Chelsea" ekipa žaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau. "Manchester United" 3:1 nugalėjo "Manchester City" ekipą, o Anglijos futbolo čempionas Londono "Chelsea" klubas namuose su į šeštąją poziciją pakilusiu Londono "Arsenal" baigė lygiosiomis 1:1. Į trečiąją vietą čempionate pakilo "Portsmouth" klubas, namuose 2:0 įvei-

kęs "Everton" futbolininkus. Devintąjį įvartį pelnęs "Porsmouth" puolėjas

Nwankwo Kanu tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 1 IĮ Daivaja, Pelesos g. 1/2, tel. (8-5) 233 08 26 . UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 ko . 6 Klaipėda tel p a, a 2 UAB Vakarų Antikoras, Dubysos g. 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622

ANTIKOROZINIS CENTRAS

"Rangers" vartininkui Henrikui Lundqvistui (mėl. apr.) puikiai sekėsi ginti savo komandos vartus. AFP/Scanpix nuotr.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

15 min NEPRITAPO RUSIJOS KLUBE
Rusijos vyrų krepšinio superlygos Permės "Ural-Great" klubo komandą nuo sezono pradžios treniravęs Rimas Kurtinaitis palieka ekipą. Kartu pasitraukia ir jo asistentas Romualdas Petronis. Pasak Rusijos klubo svetainės internete, toks "abipusis sprendimas" priimtas įvykusiame klubo vadovybės ir trenerių susitikime. Komandos vyriausiojo trenerio pareigos patikėtos Sergejui Zozulinui, kuriam talkins Romanas Dvinianinovas ir Andrejus Laletinas. R.Kurtinaičio vadovaujami "Ural-Great" krepšininkai Rusijos superlygos A divizione (13 komandų) iškovojo 3 pergales ir patyrė 6 pralaimėjimus ir dabar užima devintąją vietą. FIBA taurės turnyro keturių ekipų G grupėje Šią vasarą R.Kurtinaitis pasitraukė iš Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepši- "Ural-Great" iš penkenio rinktinės, kuri Europos čempionate rių rungtynių laimėjo dvejas ir yra treti. užėmė tik 7-ąją vietą, trenerio posto.

sportas

2006 gruodžio 12 d., antradienis

11

Sužibėjo R.Javtokas
Robertas Javtokas sužaidė vienas geriausių šio sezono rungtynių, o jo klubas Atėnų "Panathinaikos" iškovojo devintąją pergalę ir tapo vienvaldžiu Graikijos čempionato lyderiu.
"Panathinaikos" namuose 87:57 sutriuškino ketvirtojoje pozicijoje esančius Atėnų "Panionios" (7 pergalės ir 3 pralaimėjimai) krepšininkus. R. Javtokas nugalėtojams pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Kojos traumą besigydantis "Panathinaikos" krepšininkas Ramūnas Šiškauskas mačui nebuvo registruotas. Antrąją nesėkmę patyrė antrąją poziciją užimantis Simono Serapino Salonikų "Aris TT Bank" klubas. Salonikų ekipa 99:101 pripažino kito Salonikų klubo PAOK komandos pranašumą. S.Serapinas žaidė vos 13 sekundžių ir niekuo nepasižymėjo. 34 taškus svečiams pelnė Terrellas Castle'as, 25 Savvas Iliadis, 21 - Alexas Scalesas.

Prancūzai sieks revanšo
Šiandien Vilniuje ULEB taurės turnyro A grupės antrojo rato mačą "Lietuvos rytas" žais su Prancūzijos vicečempionu Nansi SLUC klubu.
A grupėje tiek vilniečiai, tiek SLUC klubas iškovojo po keturias pergales ir kartu su Vršaco "Hemofarm" (Serbija) dalijasi pirmąjątrečiąją vietas. Pirmąjį mačą Nansi mieste po pratęsimo 107:101 laimėjo sostinės klubas. Tuomet "Lietuvos ryto" gretose puikiai žaidė Andre Emmettas (19 tšk) ir Robertas Štelmaheris (18 tšk.). Naudingiausiai ULEB taurės turnyre prancūzų klubo gretose žaidžia Tariqas Kirksay (vidutiniškai po 17,2 tšk.), Cedricas Banksas (13,2 tšk.) ir Cyrilas Julianas (12,8 tšk). SLUC klubo jėgą įrodo faktas, kad paskutiniame Prancūzijos čempionato ture jie 80:65 nugalėjo ULEB Eurolygoje Kauno "Žalgirį" nuskriaudusį Po-Ortezo "Elan Bearnais". SLUC klubas pirmauja Prancūzijos čempionate.
Puslapis parengtas pagal BNS, Bc.lrytas.lt, Basketnews.lt ir "15min" inf.

LKF taurės ketvirtfinaliai
Kitų metų sausio 23 dieną paaiškės keturios pajėgiausios Lietuvos krepšinio ekipos, kurios kovos LKF taurės finalo turnyre.
Ketvirtfinalio kovas aštuoni klubai, tarp kurių du yra iš Nacionalinės krepšinio lygos, pradės gruodį. Kėdainių "Nevėžis" ir Vilniaus "Sakalai" susitiks gruodžio 19 dieną, 22 dieną - Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Vilniaus "Akademija-MRU", o 23 dieną - Kauno "Žalgiris" ir Klaipėdos "NaftaUni-Laivitė". Šiauliai" namie su Klaipėdos "Neptūnu" žais sausio 9 dieną. Visų porų atsakomieji mačai įvyks sausio 23 dieną. Porų nugalėtojos iškops į finalo ketverto turnyrą, kuris 2007-ųjų vasario 6-7 dienomis vyks Klaipėdoje.

R.Javtoko žaidimas (su kam.) "Panathinaikos" klube pamažu AFP/Scanpix nuotr. gerėja.

"MACABBI" NEMATO VARGO
Šeštąją pergalę iš eilės Izraelio vyrų krepšinio čempionate iškovojo vienvaldis dešimties komandų turnyro lyderis nugalėtojo titulą ginantis Tel Avivo "Maccabi" klubas su Simu Jasaičiu. "Maccabi" krepšininkai svečiuose 105:83 sutriuškino Ramat Gano "Ironi" ekipą. Puolėjas iš Lietuvos nugalėtojams pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyviau už lietuvį "Maccabi" gretose žaidė Jamie Arnoldas ir Yotamas Halperinas, pelnę atitinkamai 21 ir 20 taškų.

Smiginio meistrai
Šiauliuose v ykusiose Lietuvos smiginio taurės III etapo varžybose pergales šventė Arūnas Čiplys iš Mažeikių ir šiaulietė Audronė Nagevičienė. Vyrų varžybų pusfi nalyje A.Čiplys 4:1 nugalėjo Gintarį Armalį iš Trakų ir fi nale 4:3 įveikė klaipėdietį Tomą Šakį. Iškovojęs pergalę III etape A.Čiplys su 26 taškais tapo ir taurės varžybų reitingo lyderiu, tašku lenkdamas G.Nagevičių bei trimis - T.Šakį. Moterų turnyro finale A.Nagevičienė 4:2 nugalėjo taurės varžybų reitingo lyderę Vilmą Armalienę iš Trakų. Pusfinalyje A.Nagevičienė 4:2 įveikė kaunietę Jurgitą Murauskaitę, o A.Armalienė 4:1 nugalėjo Mildą Turkovienę iš Mažeikių. Smiginio taurės varžybose po trijų etapų antrąją vietą užima J.Murauskaitė, o trečiąją dalijasi trečiojo etapo nugalėtoja A.Nagevičienė ir Irena Čiplienė iš Mažeikių. Iš viso III taurės varžybų etape dalyvavo 22 vyrai ir 8 moterys. Galutiniame 2006 metų Lietuvos smiginio reitinge lyderiai yra A.Čiplys ir V.Armalienė.

ŠEŠIŲ ŽEMYNŲ VARŽYTUVĖS
Japonijoje vykstančiame šešių ekipų pasaulio klubų futbolo čempionato ketvirtfinalyje "Club America" (Meksika) komanda 1:0 įveikė "Jeonbuk Motors" (P. Korėja) vienuolikę ir pateko į pusfinalį.
Pergalingą įvartį susitikime, kurį stebėjo 34 tūkst. žiūrovų, CONCACAF taurės laimėtojams pelnė Ricardo Rojas (79 min.). Meksikos klubas ketvirtadienį pusfi nalyje susitiks su UEFA Čempionių lygos nugalėtoja "Barcelona" (Ispanija). Kitame pusfinalio mače rytoj Pietų Amerikos čempionas Porto Alegrės "Internacional" (Brazilija) klubas žais su Kairo "Al Ahly" (Egiptas) vienuolike. Pernai pirmą kartą FIFA surengtą pasaulio klubų čempionatą laimėjo "Sao Paulo" (Brazilija) komanda, finale 1:0 privertusi pasiduoti "Liverpool" (Anglija).

Šiaurės Amerikos žemyno atstovui Meksikos "Club America" (mėl. apr.) klubui pavyko nurungti Azijai atstovavusį Pietų Korėjos "Jeonbuk Motors" klubą. AFP/Scanpix nuotr.

12

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

TV šiandien
ETERIO NAUJIENA

620 Dienos programa. 625 Dviračio šou (kart.). 650 Animacinis serialas "Labai slaptos agentės" (64). 710 Animacinis serialas "Galaktikos futbolas" (11). 735 Animacinis serialas "Rožinė pantera" (56). 800 Langai (kart.). 900 "Esi mano gyvenimas" (70). 1000 Grožio fabrikas (kart.). 1050 "Policijos akademija IV. Civiliai patruliai". Komedija. Rež. Jimas Drake’as. Vaid. Sharon Stone, Steve’as Guttenbergas, Bubba Smithas. JAV, 1987 m. (kart.). 1245 Kelias į žvaigždes (kart.). 1325 "Muchtaras" (36). 1425 Animacinis serialas "Rožinė pantera" (57). 1450 Animacinis serialas "Labai slaptos agentės" (65). 1515 Anim. ser. "Galaktikos futbolas" (12). 1540 "Meilės žaizdos" (296). 1640 "Esi mano gyvenimas" (71). 1745 Langai. Pokalbių šou. 1840 Gera žinia lyg iš dangaus. Kalėdinė laida. Vedėjai Aušra Žvirblienė-Haglund ir Marijus Budraitis. 1843 Žodis - ne žvirblis. 1845 Žinios. 1910 Jeigu. Pokalbių laida. 2000 Kelias į žvaigždes. Muzikinis realybės šou. Dienoraštis. 2045 Nuo... iki... Gyvenimo būdo žurnalas. 2130 Dviračio šou. Humoro laida 2200 Žinios. 2240 Kelias į žvaigždes. Naktis. Muzikinis realybės šou. 2340 Kitas! Realybės šou (N-14). 010 "Grožio peilis" (2).

630 Programa. 635 Teleparduotuvė. 650 Animacinis serialas "Detektyvas Flintas" (20). 720 Animacinis serialas "Simpsonai". 750 "Audra" (107). 900 "Meilės sūkuryje" (70). 1000 "Top 10". Gyvenimo būdo žurnalas (kart.). 1100 "Šrekas". Animacinė komedija. Rež. Andrew Adamsonas. JAV, 2001 m. 1240 "8 paprastos taisyklės" (3/1). 1310 "Filas iš ateities" (6). 1340 Animacinis serialas "Detektyvas Flintas" (21). 1410 Animacinis serialas "Žaliukas ir tikrieji vaiduoklių medžiotojai" (12). 1440 Animacinis serialas "Simpsonai" (12/8). 1525 "Aistrų žemė" (56). 1640 "Audra" (108). 1740 Nomeda. Pokalbių šou. Vedėja Nomeda Marčėnaitė. 1845 TV3 žinios, kriminalai. 1900 TV3 sportas. 1905 "Išsipildymo akcija 2006". 1908 TV3 orai. 1910 Pagal mamą. Realybės šou. 2015 TV pagalba. Interaktyvusis realybės šou. Vedėja Aušra Kilkuvienė. 2045 TV detektyvai. Realybės drama. Vedėjas Dalius Skamarakas. 2130 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 2150 TV3 sportas. 2155 TV3 orai. 2200 "Kalėjimo bėgliai" (15) (N-14). 2300 "CSI kriminalistai" (6/1) (N-7). 000 "Vedęs ir turi vaikų" (6/16) (N-7). 030 "Ugnies linija" (10). 130 Pabaiga.

610 615 640 700

Programa. Statau namą (kart.). Televitrina. Rytinė kava. Tiesioginė transliacija. 800 "Asmens sargybinis" (kart.). 855 Šalia kelio... Humoro laida (kart.). 925 "Mentai. Žmogžudysčių skyrius" (N-7) (kart.). 1025 Iš Rosamunde Pilcher kolekcijos. "Nančerovo dvaras" (2). Melodrama. Rež. Simonas Langtonas. Vaid. Katie Ryder Richardson, Joanna Lumley, Christianas Kohlundas. Didžioji Britanija, Vokietija, 1999 m. (N-7). 1210 Animacinis serialas "Pokemonai" (kart.). 1255 "Pelenės istorija I" (136). 1350 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 1445 Telemiksas. Tiesioginė transliacija. 1545 Animacinis serialas "Pokemonai" (46, 47). 1630 "Pirato siela" (17). 1730 "Asmens sargybinis" (37). 1830 Uždrausta zona. Detektyvinių tyrimų laida. 1930 Šalia kelio... Humoro laida. 2000 Žinios. 2020 "Vandens žiurkės" (51) (N-7). 2120 "Klientas". Trileris. Rež. Joelis Schumacheris. Vaid. Susan Sarandon, Tommy Lee Jonesas, Bradas Renfro. JAV, 1994 m. (N-7). 2340 Žinios. 2355 Vienam gale kablys (kart.). 025 Auksinė žuvelė. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 1.25 -500 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S).

600 , 637, 707, 737, 836 Labas rytas. 630 , 700, 730, 830 Žinios. 635 , 705, 735, 835 Orai. 636 , 706, 736 Sportas. 900 "Daktarė Kvin" (102). 955 "Komisaras Reksas" (102) (N-7) (kart.). 1045 "Džeikas, Storulis ir šuo" (42) (N-7). 1135 Be pykčio (kart.). 1215 Pro ūkininko langą (kart.). 1220 Bėdų turgus (kart., su vertimu į gestų kalbą). 1315 "Volfas" (139) (kart.). 1410 Kas šeimos galva? (kart.). 1500 Klausimėlis (kart.). 1515 Švaros misija (kart.). 1600 Animacinis serialas "Galvočius ir galvočiukai" (kart.). 1625 Tele bim bam (kart.). 1650 "Viešnia iš pragaro" (8). 1720 Žinios (rusų k.). 1729 Orai. 1730 "Komisaras Reksas" (48) (N-7). 1830 Žinios. 1840 Sportas. 1842 Orai. 1845 ULEB taurės rungtynės. Vilniaus "Lietuvos rytas" - Nansi SLUC (Prancūzija). Tiesioginė transliacija iš Vilniaus. Pertraukoje - laida apie krepšinį "24 sekundės". 2025 Loterija "Perlas". 2030 Panorama. 2050 Verslas. 2056 Kultūra. 2101 Sportas. 2107 Orai. 2110 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (114). 2204 Loterija "Perlas". 2205 "Dingę" (2/15) (N-7). 2300 Vakaro žinios. 2306 Sportas. 2307 Orai. 2310 "Operatyvinė tyrimo grupė" (69) (N-7). 005 Programos pabaiga.

"Nusivylusi namų šeimininkė" kitąmet tekės Prancūzijoje
Vos prieš savaitę apie sužadėtuves paskelbę serialo "Nusivylusios namų šeimininkės" žvaigždė Eva Longoria (31) ir krepšininkas Tony Parkeris (24) jau nustatė sutuoktuvių datą - populiariausią kitų metų dieną tarp viso pasaulio jaunavedžių - 2007-ųjų liepos 7-ąją.
Porai artimi šaltiniai praneša, kad sutuoktuvės įvyks romantiškoje pilyje Prancūzijoje, o į šventę, be kitų Holivudo garsenybių, bus pakviestos tik dvi serialo "Nusivylusios namų šeimininkės" aktorės - dvynukų besilaukianti raudonplaukė Marcia Cross, kuri pirmoji sužinojo apie poros sužadėtuves, ir aktorė Felicity Huff man. "Aš be galo laimingas. Jau kurį laiką norėjau tai padaryti. Eva labai norėjo tuoktis Prancūzijoje. Tai nuostabi šalis, meilės šalis ir vieta, kuri mums abiem ypatinga. Jai svarbu, kad susituoktume ten", - sakė laimingas seksualiausios Holivudo moters sužadėtinis. Tiesa, E.Longoria kol kas mažai kalba apie vestuves - džiaugiasi sužadėtuvėmis ir sako, kad dėl vedybų Prancūzijoje reikės dar pagalvoti, mat tai gali brangiai atsieiti, o pora visus pinigus šiuo metu investuoja į milžiniško namo statybas.

Susižadėjusi "Nusivylusi namų šeimininkė" Eva Longoria - pirmadieniais 22.00 val. per TV3!

ANONSAS
Savižudybės liudininkas
21.20 val. trileris "Klientas", rež. Joelas Schumacheris, JAV, 1994 m.

KLASIFIKUOTI SKELBIMAI
Statyba
ITIN GREITAI TINKUOJAME, GLAISTOME, DAŽOME SU MAŠINOMIS (ir šaltuoju metu). KOKYBĖ, GARANTIJOS. UAB “Cesada”, Vilnius. www.cesada.lt, tel. 8 620 52817. Parduotuvė “DOMAS durys”. Vidinės durys nuo 169 Lt. Montavimas, dažymas, lakavimas. Pristatymas. J.Matulaičio aikštė 5, Vilnius. Tel.: 8 5 2407466, 8 676 07182.

Vienuolikmetis Markas tapo mafijos advokato savižudybės liudininku. Advokatas prieš mirtį spėjo berniukui papasakoti apie nužudytą senatorių ir kur mafija paslėpė jo kūną. Nuo šiol Markui gresia mirtinas pavojus: mafijos smogikai siekia bet kokia kaina atsikratyti mažojo liudininko. Tačiau Markas jau duoda parodymus FTB. Jo gyvybė kabo ant plauko.

Grožis, sveikata
Vilniaus savivaldybės remiamas prevencinių programų projektas “Būkite sveiki” girdimas per “Santariškių radiją” – internetu www.santa.lt. Kontaktai: tel. 8 5 2365144, el.p. radijas@santa.lt. G.Šičko metodas! Padės atsikratyti alkoholio ir rūkymo priklausomybės. Tel.: 8 676 74959, 8 650 37351, 8 5 2704323. JEIGU JUMS SKAUDA sąnarius ar stuburą, sergate žvyneline, dermatitu, parodontoze ar prostatitu, įsigykite lazerinį kišeninį prietaisą ir gydykitės patys namuose be skausmo ir vaistų. Tel. 8 5 2125868, www.ltc.w3.lt. Lazerinės technologijos centras.

Mokslas
IŠMOKITE ANGLŲ KALBĄ! UAB “International Language Institute” rengia anglų kalbos kursus. Visi lygiai: bendrinė anglų kalba, specializuota kalba: teisės, verslo, medicinos, finansų ir bankininkystės. Kursai moksleiviams ir studentams. Specialiai ruošiamos programos įmonėms ir organizacijoms. Intensyvūs kursai. Lygio nustatymo testas – nemokamai. Tel.: 8 5 2051339, 8 620 31176, el.p. office@ili.lt, Švitrigailos 11a411, Vilnius. Kultūrinių tradicijų centras “Visas pasaulis” kviečia į taikomosios aromoterapijos seminarą, pilvo šokio, siuvinėjimo karoliukais, odininkystės būrelius. Senamiestyje, Naugarduko g. 16, Vilnius. Tel. 8 688 40512, www. visaspasaulis.lt.

46 % mus skaitančiųjų gauna aukštas pajamas
Tyrimą atliko RAIT rinkos analizės ir tyrimų grupė. Buvo apklausta 1110 Lietuvos gyventojų, kurių amžius 15 - 74 metų. Apklausa atlikta 2006 m. rugpjūčio mėn. 22 d. - 29 d. Tyrimo metu dienraštis dar nebuvo leidžiamas Klaipėdoje.

Tikra meilė nieko nekainuoja

15 min
Parduoda
Pušinės durys (vidaus). Mažiausios kainos. Montavimas, pristatymas. Užsakymai atliekami per tris dienas. Tel. 8 652 92016. DURPIŲ BRIKETAI KŪRENIMUI. Pakuotė: DIDMAIŠIAI PO 950 kg ir MAIŠAI PO 40 kg. PRISTATOME. Tel.: 8 5 2322500, 8 686 23080. UAB “VINAGA”, Savanorių pr. 219, Vilnius. Židiniai – MUILO AKMUO. Krosnys ir židiniai iš ypatingų savybių turinčio akmens, vadinamo muilo akmeniu. Gaminame: krosnis, židinius, pirtis, parduodame akmenis. Basanavičiaus g. 53, Vilnius. Tel.: 8 5 2150376, 8 698 32184, el.p. vega@vil.lt.

skelbimai

2006 gruodžio 12 d., antradienis

13

Plastikiniai langai iš

®

profilių

DURYS ŽIEMOS SODAI PERTVAROS, VIDAUS IR APSAUGINĖS ŽALIUZĖS PAKELIAMI GARAŽO VARTAI

UAB “Corpus A” siūlo darbą VALYTOJOMS (-AMS), KIEMSARGIAMS, SPEC. VALYMO DARBŲ OPERATORIAMS. Siūlome darbą stabiliai dirbančioje bendrovėje, laiku mokamą atlyginimą ir visas socialines garantijas. Valytojoms (-ams) - galimybė pasirinkti tinkamą darbo vietą ir darbo laiką. Kiemsargiams - darbas ryte. Visus darbuotojus apmokome ir aprūpiname darbo drabužiais bei priemonėmis. Kreiptis: Gabijos g. 30, Vilnius, tel. 8 5 2490987 (8-17 val.) Monolitinės statybos UAB “Betonuotojas” reikalingi kvalifikuoti betonuotojai, krovinių kabinėtojai, armatūros ryšėjai, klojinių montuotojai. Tel.: 8 5 2727161, 8 618 51102. Savanoriškas darbas Afrikoje arba Indijoje. 14 mėnesių programa (įskaitant 6 mėnesių kursus Norvegijoje). Daugiau informacijos el.p. africa@oneworldvolunteers. org, tel. +0047 6126 4444, www. drh-norway.org. Kavinei Vilniaus Senamiestyje reikalinga (-as) padavėja (-as). Kontaktinis tel. 8 606 04445. Didmeninės-mažmeninės prekybos įmonė priims 18 įvairių specialybių darbuotojų. Uždarbis nuo 1000 iki 2000 Lt (priklausomai nuo pareigų). Vilnius, tel. 8 671 87339. Kavinei Vilniaus Senamiestyje reikalinga (-as) VIRĖJA (-as). Kontaktinis tel. 8 606 04445.

Ieškome VALYTOJŲ DARBUI SU VALYMO TECHNIKA
Siūlome: soc. garantijas, lankstų darbo grafiką, laiku mokamą atlyginimą. Mindaugo g. 42, Vilnius
Kreiptis tel.: 8 5 204 15 70, 8 656 70071.

Paieška
Jūs ieškote papildomų pinigų kalėdinėms išlaidoms? Reikia nuolatinio darbo? Mes ieškome naujo apklausų atlikėjų komandos nario.
Registruokitės telefonu (8-5) 2727580 arba siųskite savo CV el. paštu interviu@rait.lt

Skroblų 19, Vilnius Tel. (8-5) 213 76 64, el.paštas: langasa@iti.lt

WWW.15MIN.LT

Perka
Brangiai perkame juodųjų ir spalvotųjų metalų laužą. Geologų g. 4, Vilnius. Tel.: 8 614 63481, 8 614 56243.

Paslaugos
UAB “Vitalma” gamina ir parduoda vidines faneruotas duris pagal kliento matmenis. Vilnius, Laisvės pr. 125 (pasažas “Pas Juozapą”). Tel.: 8 5 2387286, 8 698 22684. Teisinės paslaugos, konsultacijos, dokumentų rengimas ir analizė. Tel. 8 671 13905. Odos ir kailių salonas. Drabužių siuvimas ir taisymas. Akcija! Studentams ir pensininkams 25% Naujametė nuolaida (su pažymėjimais). Kiekvieną darbo dieną. H.Manto g. 3. Tel. 8 5 2730036.

Siūlo darbą
Patalpų valymo įmonei reikalingas (-i) valytojas (-ai) darbui Aukštuosiuose Paneriuose, Kirtimuose, Pilaitėje. Patirtis nebūtina. apmokome dirbti, visos soc. garantijos. Vilnius, Panerių g. 34, tel.: 8 5 2335372, 8 5 2335737. Atidarome naują filialą Vilniuje telekomunikacijų srityje. Atrenkame naują kolektyvą. Nepatyrusiems apmokymo programa vadybos bei rinkodaros skyriuje. Tel.: 8 5 2490470, 8 645 98405. Šaltkalviams, suvirintojams, elektrošaltkalviams, pagalbiniams darbininkams gerai apmokamą darbą Vilniuje. Suteikiame visas socialines garantijas, apmokome, perkvalifikuojame. Reikalingas tiltinio krano mašinistas (–ė). Kreiptis Švitrigailos g. 39/16, į personalo skyrių. Tel.: 8 5 2692035, 8 612 86159. Statybinių įrankių nuomos įmonė ieško statybinės technikos priežiūros specialisto (-ės). Darbo pobūdis: statybinės įrangos priežiūros ir remonto darbai. Reikalavimai: darbo patirtis su statybine technika ir įrengimais, techninis išsilavinimas, Vairuotojo pažymėjimas. Atlyginimas atskaičius mokesčius 1400 Lt plius priedai. Siųskite CV el.p. irankiu_nuomos_centras@ yahoo.com arba kreipkitės tel. 8 652 44805.

Kviečiame simpatiškas, komunikabilias merginas dirbti naują bei įdomų web modelio darbą. Tai puiki galimybė užsidirbti vakarietišką atlyginimą. Savo CV siųsti el.p. chatcastingČgmail. com, tel. 8 610 18530. Įmonėje reikalingi betonuotojai, gipskartonio montuotojai, staliai, apdailininkai, plytelių klojėjai, mūrininkai, pagalbiniai darbininkai. Tel.: 8 608 73638, 8 604 67652. "Pomodoro" restoranui reikalingi indų plovėjai pusei etato, padavėjai ir picų kepėjai. CV siųsti el.p. inga@pomodoro.lt, tel. 8 650 13083. Įmonė priims nuolatiniam darbui vairuotojus-krovėjus. Atlyginimas nuo 1200 Lt. Kreiptis tel. 8 5 2675287, Ateities g. 15, Vilnius. UAB“Starjobs”siūlo nuolatinį bei papildomą darbą Vilniuje: krovėjams, sandėlio darbuotojams ir pagalbiniams darbininkams. Prašome siųsti gyvenimo aprašymą el.p. cv@starjobs.lt arba kreiptis tel. 8 5 2139476. Kvepalų prekybos įmonei reikalingos pardavėjos (-ai) konsultantės (-ai) ir administratorė (-ius). Tel. 8 5 2330962. Stabiliai dirbanti įmonė priims į darbą 3 vadybininkus, 2 sandėlio darbuotojus, 4 pardavėjaskonsultantes (-us). Tel. 8 673 20837, Vilnius. UAB “Geostatyba”. Priimsime du pagalbinius darbininkus, betonuotojus, autošaltkalvius. Kreiptis - Vilnius, Ulonų g. 5. Tel.: 8 5 2733344, 8 5 2754354.

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: Vln (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: Vln (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +4 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 2336535 , (8 5) 2428065, 8 655 34256 . El. paštu skelbimai@15min.lt

Visoje Lietuvoje mus skaito 317 000 didmiesčių gyventojų.

Sėkmingai veikianti ir besiplečianti bendrovė“SADITA - langai” siūlo darbą LANGŲ IR DURŲ MATUOTOJUI. Patirtis būtina. Informacija tel. 8 656 74074, el.p. martas.jasevicius@sadita.lt.

Ieško darbo
Ieškau vadybininko, pardavėjo, apsaugos darbuotojo darbo. Esu 36 m. vyras. Privalumai: patirtis, automobilis. Vilnius, tel. 8 611 61581.

Elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt arba faksu (8 5) 2105897
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biure:
Laisvės pr. 60, 1211 kab., A. Goštauto g. 40b, Vilnius. Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

14

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

pramogos
P
- " 15 m TAS in" ER

SEKSO EKSPERTAI
Su vaikinu gyvename apie metus. Labai jį myliu, jis mane taip pat. Tačiau jis visą laiką priekaištauja, kad per ilgai dažausi, išmėtau drabužius po visą kambarį ir jam reikia tvarkyti, per mažai sportuoju, per riebiai valgau ir t.t. Nors mūsų santykiai puikūs, bet dėl jo priekaištų jaučiuosi tikra nevėkšla, stoLiucija. ra, ir išvis su manimi neįmanoma gyventi... Ką man daryti?
Bu! Aš jau tavęs išsigandau! Vien iš tavo pasakojimo... Kažkas nerealaus... Keistas tavo gali nevaikinas, keista ir tu.. Ne mesio? Visi kreipti į jo replikas dė tiesų tu vaikinai tokie.. O gal iš keista, per ilgai dažaisi? Ir man s? Karkaip čia mergina apsileidu tavo vaijeristė? Neturi laiko? O Jėga! kinas namų šeimininkas? durti... Net nežinau, ką ir bepri nimas... Bet Žiaurus tavo gyve nodi... taip jau būna. Ne visi vie si nevyNekreipk dėmesio, tu ne kėlė... Bu!
5min" EKS

SuDoku
1 5 5 3 9 1 3 8 9 2 4 7 4 6
5 4 9 8 7 6 2 1 3 8 1 7 9 2 3 6 5 4 2 3 6 5 4 1 7 8 9 3 7 4 2 1 5 9 6 8 9 2 5 7 6 8 3 4 1 6 8 1 4 3 9 5 7 2 1 6 2 3 8 7 4 9 5 7 9 3 1 5 4 8 2 6 4 5 8 6 9 2 1 3 7

S EK
PERTAS - "1

- "1

kšla jauLiucija, jeigu tokia nevė galės patiesi, tai vargu ar kas tau , jeigu dėti. Turi rimtų problemų visi komgirdi tik priekaištus, o rai būna) plimentai (manau, jų tik is sako, praslysta pro ausis. Patirt iomis nepilnakad vaikinai su tok pasivertėmis moterimis, kokia Pasako rodei tu – ilgai netveria. trasą. Ir čiau, brangioji, ir varo į l priekaištaudar – jeigu jis iki šio rų, vadinaja, bet neparodė tau du si, iš tikrųjų tu jam brangi, o visi pasierzinimai galbūt tėra tik šeimyniniai pokštai.

Praėjusiame numeryje spausdinto Sudoku atsakymas

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9, nei vienas skaičius negali kartotis.

Kritikų liaupsės C.Eastwoodui
Niujorke vykusiuose Nacionalinės kritikų tarybos apdovanojimuose geriausiu 2006 metų filmu kritikai išrinko Clinto Eastwoodo japonų kalba sukurtą juostą "Laiškai nuo Ivo Džimos".
C.Eastwoodo filmas JAV kino teatruose pasirodys tik pačioje gruodžio pabaigoje. Juosta pasakoja apie kovą dėl Japonijos salų II pasaulinio karo metu. Filmo istorija sekama japonų kareivių akimis. Kaip ir buvo tikėtasi, geriausia aktore išrinkta britė Helen Mirren už įspūdingą Elžbietos II vaidmenį filme

Renkuosi drabužius, kurie patogūs, todėl suknelių beveik nedėviu. Užsimaunu džinsus, apsivelku gražią palaidinę, šiek tiek pavaikštau po kambarį. Pajutus, kad jaučiuosi gerai, taip apsivilkus ir išeinu.
Aktorė Kate Hudson.

Geriausias filmas - C.Eastwoodo "Laiškai nuo Ivo Džimos".

"Karalienė". Geriausiu aktoriumi išrinktas Forestas Whitakeris už Ugandos diktatoriaus Idi Amino vaidmenį fi lme "Paskutinis Škotijos karalius". Geriausiu režisieriumi

išrinktas Martinas Scorsese už kriminalinį trilerį "Infi ltruoti". Geriausiu užsienio fi lmu kritikai išrinko Pedro Almodovaro juostą "Sugrįžimas". Geriausia animacine juosta tapo animacija "Ratai".

Metų filmai- komedijos
Kino ekspertai suskubo pastebėti, jog šiemetinis metų fi lmų sąrašas gerokai skiriasi nuo pernykščio, kuomet vyravo rimtojo kino atstovai. Į metų filmų dešimtuką pateko "Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoje patirtį graibstė", "Ir Velnias dėvi Prada" (nuotr.), "Svajonių mergaitės", "Linksmosios pėdutės" ir "Mis spindulėlis". Be komedijų, dešimtuke taip pat yra "Babelis", "Savas žmogus", "Half Nelson", keliuose apdovanojimuose jau įvertinti fi lmai "Laiškai nuo Ivo Džimos" ir "United 93". Kino analitikai buvo nustebinti, jog į metų fi lmų sąrašą nepateko Martino Scorseses "Infiltruoti", Melo Gibsono "Apokalipto" bei Clinto Eastwoodo "Mūsų tėvų vėliavos".

Amerikos filmų institutas paskelbė metų filmų dešimtuką, kuriame daugiausia komedinių juostų.

Puslapis parengtas pagal Kinas.info ir "15min" inf.

Papildoma informacija - konkursai@15min.lt

1 5 7

Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

Klauskite vaikinai@15min.lt

9 7 8

3 3 6

Sudėtingumas

2 7 6 1

9

4 9 2

KSPER in" E TA 5m

S

15 min

pramogos
„Geri metai“ (komedija) 19:10 21:40 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (komedija) 10:45 12:50 15:00 16:50 18:50 21:00 „007 Kazino Royale“ (veiksmo trileris) 12:00 15:00 18:00 21:00 „Milijonas šventinių lempučių“ (komedija) 12:20 14:20 16:30 18:40 20:50 „Medžioklės sezonas atidarytas“ (animacinė komedija visai šeimai, dubliuota lietuviškai) 11:00 13:00 15:10 „Karklų žmogus“ (siaubo trileris) 17:10 19:30 21:50

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15

Kinas
COCA-COLA PLAZA
“Srovės nublokšti” (animacinė nuotykių komedija, dubliuota lietuviškai) 11:30 13:30 15:30 17:30 19:30 „Srovės nublokšti“ (animacinė komedija, anglų kalba su lietuviškais subtitrais) 15:00 17:00 19:00 21:00 „Nevykėlių mokykla“ (komedija) 11:15 13:20 15:30 17:40 19:50

„007 Kazino Royale“ (veiksmo trileris) 12:30 15:30 18:30 21:45 „Adrenalinas“ (kriminalinis veiksmo trileris) 11:10 13:15 15:20 17:20 19:30 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (komedija) 11:30 13:40 15:50 18:00 20:10 „Geri metai“ (komedija) 14:10 16:40 19:00 21:30 „Milijonas šventinių lempučių“ (komedija) 14:10 16:30 18:50 21:10

„Miego mokslas“ (romantinė komedija) 14:20 19:10 „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ (dramatiškas trileris) 14:30 17:30 20:30 „Medžioklės sezonas atidarytas“ (animacinė komedija visai šeimai, dubliuota lietuviškai) 14:00 16:10 18:20 20:30 „Karklų žmogus“ (siaubo trileris) 16:40 21:50

ATPAŽINK SAVE

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Srovės nublokšti“ (animacinė nuotykių komedija, dubliuota lietuviškai) 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00 22:00 „Adrenalinas“ (kriminalinis veiksmo trileris) 10:30 12:30 14:30 16:40 19:00 21:10 „Nevykėlių mokykla“ (komedija) 10:20 12:40 14:50 17:00 19:20 21:30 „Srovės nublokšti“ (animacinė nuotykių komedija, dubliuota rusiškai)11:00 13:00 15:10 17:10

SKALVIJA
“Aš esi tu” 15:00 ”Priemiesčio šviesos” (drama) 21:00 “Infiltruoti” (kriminalinė drama) 19:30 ”Babelis” (drama) 18:30 ”Prieš parskrendant į žemę” 17:15

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (A.Goštauto g. 40b, 11 aukštas) pasiimti leidyklos VAGA įsteigto prizo - U.Widmer knygos "Tėvo knyga".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

"Srovės nublokšti"

Gruodžio

12
KLUBAI

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Joaną Vaingedę Vainę
Jaunimo teatras 18 val. P. Marberis "www.prisilietimas.net", rež. Rolandas Atkočiūnas. Nacionalinis operos ir baleto teatras
Gruodžio 15 d., Vilniaus kongresų rūmuose, 19 val.

antradienis

Gilmantą Vainių

saulė teka 08:32 leidžiasi 15:52, dienos ilgumas 07:20 delčia

18 val. Franzas Leháras “Linksmoji našlė”, dir. Julius Geniušas. Klubas “Galaxy” 20 val. “Urvinė moteris”, rež. Kostas Smoriginas.

„Jazz&Rock” (Šv. Mikalojaus g. 15) 21 val. “ Koncertas didžiajame ekrane "Bee Gees"“. ,,Medusa“ (A.Vivulskio g. 3) 21 val. “Pritrenkiantis erotinis šou“.

TEATRAI
Lietuvos nacionalinis dramos teatras 19 val. Rolandas Schimmelpfennigis „Arabiška naktis“ , rež. Cezaris Graužinis. 19 val. Williamas Shakespeare‘as „Vasarvidžio nakties sapnas“.

skirtas G. Mahlerio 145-osioms gimimo metinėms ir dirigento G.Rinkevičiaus 25-erių kūrybinės veiklos metų sukakčiai. Programa: A. Dvořák, G. Mahler kūriniai. Aleksandras Paley, fortepijonas; Dirigentas Gintaras Rinkevičius
Dešimtmetė charizmatiškojo pianisto A. Paley ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro draugystė kasmet atsiskleidžia vis įdomesniais ir dar nepažintais muzikiniais impulsais.

Ciklas „VISI G.MAHLERIO SIMFONINIAI KŪRINIAI“,

Bilietų kainos: 15 Lt, 20 Lt, 25 Lt, 30 Lt, 70 Lt.

Siųsk kodą (pvz.: MINU WALL MIN1) numeriu 1352. Žinutės kaina - 2 Lt.

KRYŽIAŽODIS

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN Kilimas, Vardas, Miestas, Amžius. Atsakymus siųskite iki gruodžio 15 d. 17 val. Nuo gruodžio 11 d. iki gruodžio 15 d. teisingą atsakymą atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas skaitmeniniu HP fotoaparatu. Laimėtojas bus paskelbtas gruodžio 18 d. Praėjusios savaitės laimėtojas Julius B. iš Klaipėdos raj. SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Klausimai, pastabos el.paštu info@galvosukiai.lt.

horoskopai
AVINAS. Artimiausiu metu atsivers naujos galimybės - turėsite progos atskleisti savo sumanymus ir sudominti jais valdžią bei naujus žmones. Užmegzti ryšiai klostysis sėkmingai, jūsų idėjos bus sutiktos geranoriškai ir prielankiai. JAUTIS. Labai svarbu neskubėti, nerodyti nekantrumo ir sulaukti, kol būsite pakviesti prie derybų stalo. Sulaukę savo akimirkos, galėsite drąsiai diktuoti savo sąlygas, visos jos bus išpildytos. DVYNIAI. Palanku suaktyvinti viešuosius ryšius, ieškoti naujų kontaktų. Tiesa, veikite palaipsniui, neskubindami įvykių. Tikėtina, kad atsinaujins ryšiai su senais draugais, partneriais. VĖŽYS. Pamažu stabilizuosis jūsų profesinė padėtis, pajusite stabilumą, aiškiau pamatysite perspektyvas. Turėsite progų daugiau dėmesio skirti mėgstamai veiklai. Asmeniniame gyvenime tikėtinas ilgai lauktas ramybės, taikos laikotarpis. LIŪTAS. Susumuokite pastangas, rezultatus. Jausite poreikį bendrauti, ieškoti naujų ryšių. Parengę išsamų veiklos planą nesunkiai įtrauksite naujų bendradarbių į savo projektus. Patikimi žmonės garantuos jums sėkmę. MERGELĖ. Palanku imti rūpintis investicijomis į nekilnojamąjį turtą, investuoti savo ar šeimos lėšas. Pagerės finansinė padėtis. Asmeniniame gyvenime - ženklūs pokyčiai į gera. SVARSTYKLĖS. Iš jūsų gyvenimo išnyks intrigos, atrasite jėgų ištrūkti iš užburto šeimos problemų rato. Meilės santykiuose teigiamas persilaužimas, suprasite ir pripažinsite savo klaidas, atgims abipusis pasitikėjimas. SKORPIONAS. Nesunkiai rasite kompromisus su šalininkais ir konkurentais. Praplėsite profesinius ryšius, galimas paaukštinimas ir didesnis atlyginimas.
15 kg

gruodžio 12 dienai
ŠAULYS. Neleiskite sau dykaduoniauti, kad idėjos ir kūrybinis polėkis nebūtų tuščiai iššvaistyti. Palankių progų realizuoti sumanymus netrūks, tik vadovaukitės sveiku protu, išklausykite ir išgirskite tai, kas jums sakoma. OŽIARAGIS. Nestigs jėgų ir kantrybės, visą dieną triūsite prie seno projekto ar darbo ir sėkmingai jį užbaigsite. Pasveikinkite save ir palepinkite užtarnautu poilsiu. VANDENIS. Asmeniniuose santykiuose greičiausiai nuspręsite, jog taika su kompromisais geriau nei karas be laimėtojų. Idealus metas atkurti pašlijusius santykius, rasti kompromisą. Semkitės jėgų bendraudami su artimaisiais. ŽUVYS. Pamažu atsivers galimybės naujiems, didelės apimties tarptautiniams projektams. Asmeniniame gyvenime teks pamažu taisyti dėl jūsų pačių kaltės kiek pakrikusius santykius.

16

2006 gruodžio 12 d., antradienis

15 min

bulvaras

Ch.Blair pozuodavo nuoga
Britų ministro pirmininko Tony Blairo žmona, teisininkė Cherie Blair studijų metais pozuodavo nuoga vienam dailininkui, kuris už valandą jai mokėdavo vos 5 svarus (25 litus).
Cherie Blair, kuri savo profesinėje veikloje prisistato Cherie Booth vardu, dabar yra garsi žmogaus teisių srityje dirbanti teisininkė. Tačiau jaunystėje daugiau nei metus pozavo Euanui Uglow, kuris tuo metu tapė paveikslą "Žengianti nuoga, mėlyna suknelė". Šiame paveiksle vaizduojama moteris, užsimetusi per priekį nesusegtą berankovę suknelę. Pranešama, kad Ch.Booth už valandą pozavimo šiam paveikslui gaudavo penkis svarus (25 litus). Jos buvo reikalaujama

Studijų metais Ch.Blair dailininkui pozavo nuoga, tačiau vėliau pagal jos modelį sukurtą kūrinį AFP/Scanpix nuotr. nuspręsta paslėpti nuo visuomenės.

kaskart pozuoti maždaug po valandą dailininko studijoje Pietų Londone. Vėliau E.Uglow nutapė kitą šio paveikslo versiją su kitu modeliu. "Dailininkas nebuvo patenkintas tuo paveikslu, nes jis buvo neužbaigtas, - pasakojo E.Uglow draugas ir

agentas Willas Darby. - 1983aisiais mes jį rodėme parodoje kartu su baigtuoju, bet po to E.Uglow tiesiog nebenorėjo jo rodyti. Jis draugavo su Blairais ir pageidavo, kad tas paveisklas niekada nebūtų rodomas jiems pradėjus dalyvauti visuomenės gyvenime". Paveikslas iki

E.Uglow mirties 2000 metais buvo saugomas galerijoje "Browse and Darby" Londone, o dabar jį turi "Marlborough Fine Art Trust" fondas. Kaip rašo "The Times", T.Blairo kanceliarija atsisakė komentuoti šį pranešimą.

NAMUOSE - TIK SU APATINIAIS

Įteiktos Nobelio premijos
Pripažintam turkų rašytojui Orhanui Pamukui ir šešiems Amerikos mokslininkams savaitgalį Stokholme iškilmingai buvo įteiktos Nobelio premijos.
Premijų laureatams per iškilmingą ceremoniją, kurią stebėjo 1,6 tūkst. svečių, medalius įteikė Švedijos karalius Carlas XIV Gustafas. "Kai tik rašau, vis dar jaučiu tą vaikišką džiaugsmą ir laimę", - per ceremoniją sakė O.Pamukas. Jis šiais metais Turkijoje buvo teisiamas dėl šalies įžeidimo, bet vėliau bylos buvo atsisakyta. Nobelio fizikos premijos laureatai Johnas Matheris ir George’as Smootas buvo apdovanoti už tam tikros spinduliuotės, kuri padėjo geriau suprasti Visatos kilmę ir amžių, atradimą. Nobelio chemijos premijos laureatas Rogeris Kornbergas gavo apdovanojimą už fundamentalius tyrimus, atskleidžiančius, kaip genuose esanti informacija yra perrašoma ir perduodama. 46 metų Craigas Mello, kuris kartu su Andrew Fire šiemet buvo apdovanotas Nobelio medicinos premija už mechanizmo, galinčio "nutildyti" genus, išaiškinimą, yra jauniausias laureatas. Nobelio ekonomikos premijos laureatas Edmundas Phelpsas buvo apdovanotas už infl iacijos ir užimtumo sąveikos tyrimus. Taip pat Osle "neturtingųjų bankininkas" Muhammadas Yunusas ir jo bankas "Grameen" atsiėmė Nobelio taikos premiją už veiksmingą masinę kampaniją skurdui Bangladeše sumažinti. Nobelio premijos, kurių kiekvieną sudaro 10 mln. Švedijos kronų (3,8 mln. litų). Teikiamos nuo 1901 metų, pagal dinamito išradėjo Alfredo Nobelio testamentą.

Dainuos milijardieriui

Dita Von Teese - viena brangiausių striptizo šokėjų pasaulyje.
AFP/Scanpix nuotr.

Ekstravagantiškoji Marilyn Mansono žmona Dita Von Teese teigia namuose mieliau dėvinti apatinius, nei patogius rūbus. "Aš daug geriau jaučiuosi dėvėdama šeštojo dešimtmečio apatiniais, kuriuose jau atsiradę keletas skylių ir priekyje dėmė, nei treninginėmis kelnėmis", - kalbėjo striptizo šokėja. Retro stiliumi besipuošianti D.Von Teese teigia, kad, vos pradėjusi šokti striptizą, dėl savo apdarų buvo vadinama vampyre. "Po pirmųjų pasirodymų mane šaukdavo vampyre ir Kleopatra, tai manęs niekuomet neerzino. Priėmiau tai kaip komplimentą", - pasakojo ji. Nors Dita teigia esanti patenkinta savo išvaizda, daugelis amerikiečių į ją žiūri kaip į keistuolę: "Aš patenku į blogiausiai apsirengusių moterų sąrašus JAV, o Europoje atsiduriu stilingiausių moterų gretose".

Ispanų popmuzikos žvaigždei Enrique Iglesias (nuotr.) buvo pasiūlyta 1 mln. dolerių (2,6 mln. litų) už tai, kad jis padainuotų per pokylį, kuris žydų šventės Hanukos proga vyks Izraelyje.
Hito "Hero" atlikėjas ir jo mergina Ana Kurnikova buvo pakviesti į milijardieriaus Arkadijaus Gaidamako rengiamą pokylį, kuris gruodžio 21 dieną vyks Tel Avivo viešbutyje "Hilton". Teigiama, kad pora užsiprašė 30 prabangių kambarių savo palydai, taip pat mineralinio vandens ir šviežiai spaustų apelsinų sulčių.

Švedijos karalius Carlas XIV Gustafas Nobelio premiją įteikė turkų rašytojui O.Pamukui. AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Viešumas atstumia žiūrovus
"Neįmanomos misijos" žvaigždė Tomas Cruise`as per vieno žurnalo apklausą buvo išrinktas aktoriumi, kuris labiausiai atgraso žiūrovus pažiūrėti filmą.
Per "Editor and Publisher" apklausą paaiškėjo, kad kas trečias žmogus vengtų bet kokios juostos, kurioje vaidina neseniai vedęs T.Cruise`as, ir tik 12 proc. respondentų su malonumu pažiūrėtų jo fi lmą. Tarp kino mėgėjų populiarumo neteko ir Melas Gibsonas bei "Merginos su trūkumais" žvaigždė Angelina Jolie, surinkę atitinkamai tik 15 ir 18 proc. balsų. Mėgstamiausia Holivudo žvaigžde buvo išrinktas Tomas Hanksas. Nuo jo nedaug atsiliko Robertas De Niro, Julia Roberts ir Willas Smithas.

Renkantis, kokį filmą žiūrėti, labiausiai atgraso, jeigu jame vaidina aktorius T.Cruise’as (k.), o paskatina - T.Hanksas. Scanpix nuotr.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful