06 12 14

ISSN 1822-2749. Numeris 207 (290). www.15min.lt

2006 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienis

s Tiraža00 105 0

Vilnius
ŠIANDIEN
Klaipėdos politikas blaivinosi policijoje 3 psl. Lietuviams Londone diplomatų pagalba

Žvyro karjeras virto vaikų kapu
Kraupi dviejų berniukų žūtis vakar sukrėtė Plungės rajone esančio Milašaičių kaimo gyventojus.
Kaime esančiame žvyro karjere po nuošliauža žuvo 10 ir 12 metų vaikai. Žemėmis užverstus berniukus trečiadienio naktį savo rankomis iškasė vieno iš jų tėvas. Berniukų paieška buvo paskelbta dar iš vakaro, kai abu vaikai negrįžo į namus. Kaip sakė Plungės rajono policijos komisariato viršininkė Dangirutė Jurkuvienė, du Milašaičių kaime gyvenę berniukai apie 15 valandą išėjo žaisti į kiemą. Iš pradžių nieko bloga neįtarę vaikų tėvai, vakare nesulaukę jų grįžtančių, kreipėsi į policiją. Pasiskirstę grupėmis dingusių berniukų ieškojo ir pareigūnai, ir patys tėvai. Ieškant vaikų buvo užsukta ir į netoliese esantį žvyro karjerą. Vieno iš berniukų tėvas sūnų ir jo draugą nebegyvus aptiko po žvyro nuošliauža. Plungės policijos pareigūnai tragediją vadina tiesiog nelaimingu atsitikimu. Dėl nelaimės pradėtas ikiteisminis tyrimas.

3 psl.
Ginkluoti plėšikai puldinėja vaikus 6 psl. Šv. Kristoforo laureatai 7 psl. Simpatijos V.Aleknai

11 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 0C 9 1 0C

Teigiama, kad vaikai karjere mėgo žaisti ir anksčiau - ten kasinėdavo tunelius.

V.Venckaus nuotr.

Pažinčių agentūras nurungia internetas
Siūlančių susipažinti sostinės agentūrų atstovai teigia, kad šiuo metu pažinčių verslas nėra pelningas, nes jį pamažu nukonkuruoja internetas. "Uždarome agentūrą, pasirinkome pelningesnę veiklą. Pažintims reikia atiduoti labai daug energijos ir laiko. Kam taip vargti, kad galima užsidirbti nedirbant", - kalbėjo "15min" prisistatyti nepanorusi agentūros "Meilės ir sėkmės erdvė" atstovė. "Per pažinčių agentūras susipažinti nebandžiau. Smagiau į paieškas įsitraukti tiesiogiai internetu, o ne gauti kažkokius susistemintus katalogus. Juk vyras ne mašina, katalogas man netinka", - šmaikštavo 25-erių Kamilė, jau kurį laiką ieškanti draugo internetu. Nukelta į 7 psl.

Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s.

2 psl.

2

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

aktualijos
ROMŲ TABORUI - POLICIJOS SMŪGIS
Policijos pareigūnai sudavė smūgį didžiausiam narkotikų prekybos taškui sostinėje čigonų taborui. Kaip pranešė policija, areštinėje atsidūrė 11 įtariamųjų, platinusių narkotikus. Iš sulaikytųjų buvo paimta daugiau nei 300 mililitrų paruošto aguonų koncentrato bei 19 tūkst. litų. smulkiomis kupiūromis. Įtariama, kad pinigai gauti už parduotus narkotikus. Operacijos metu pareigūnai taip pat sulaikė dėl neteisėtos narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartos Interpolo nacionalinio biuro ieškomą Baltarusijos pilietį. Pasak pareigūnų, dešimčiai sulaikytųjų teismo bus prašoma skirti kardomąjį suėmimą. Narkotikų kontrolės skyriuje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Pritrūko aukštaūgių
Gina Kubiliūtė g.kubiliute@15min.lt Niekaip nepavyksta organizuoti atpažinimo procedūros, kurioje figūruoja garsusis krepšininkas Gintaras Einikis.
Kaip įtariama, padaręs avariją ir pabėgęs iš įvykio vietos, krepšininkas šį pirmadienį neatvyko į atpažinimo procedūrą. Ji buvo perkelta į vakar dieną. Tačiau ir šįsyk avarijos liudininkei Redai Rudminaitei neteko atpažinti kaltininko. "Buvo atvykęs ir G.Einikis, ir liudininkė. Akistata neįvyko dėl organizacinių priežasčių", - "15min" sakė Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Saulė Pučkienė. Anot jos, sutrukdė tai, kad mieste sudėtinga surasti aukštaūgių vyriškių, kurie kartu su krepšininku sutiktų dalyvauti atpažinimo procedūroje. Prokurorė negalėjo tiksliai pasakyti, kada vėl bus organizuojama akistata. G.Einikiui priklausantis visureigis "V W Touareg" į avariją pateko praėjusį sekmadienį. Automobilis rėžėsi į 20-mečio Edgaro Kubiliaus vairuojamą "BMW". Jam buvo sulaužyta koja.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Nors vakar G.Einikis su savo advokate Gražina Mauručaitiene E.Jankausko nuotr. atvyko į akistatą, ji neįvyko.

žiema
Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Klaipėda +4 +6 +8 +10

Šiauliai +3 +5 +8 +10

Panevėžys +3 +5 +7 +9

Utena +2 +4 +5 +7
Oslas 10

Helsinkis 8 Talinas 8 Ryga 9 Dublinas 11 Londonas Berlynas 13 Briuselis 11 9 Vilnius 8 Varšuva 8 Praha 8 Viena 8 Minskas 6 Maskva 1

Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje bus debesuota. Lis. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s, vietomis gūsiai 15-20 m/s. Aukščiausia temperatūra 5-10 laipsnių šilumos. Vilniuje lietus. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s. Aukščiausia temperatūra 7-9 laipsniai šilumos.

Kaunas +1 +3 +7 +9

Stokholmas 12

Vilnius +1 +3 +7 +9

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
N.Radevič nuotr.

Paryžius 11

Poryt +4 +5

Užporyt +2 +3
Atėnai 15 Lisabona 13 Madridas 10 Roma 16

+6 +7

Šiandien Europoje

15 min

aktualijos

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

3

Klaipėdos politikas blaivinosi policijoje
Aurelija Kripaitė a.kripaite@15min.lt Garsus uostamiesčio politikas, į miesto merus taikantis Naglis Puteikis, įsivėlė į skandalą.
Uostamiesčio Tėvynės sąjungos skyriaus pirmininkas, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas vakar visiškai girtas buvo pristatytas į uostamiesčio policiją. Apie girtą vyriškį policininkams pranešė vienas klaipėdietis. Ankstyvą rytą prie prekybos centro Debreceno gatvėje politikas įsėdo į svetimą automobilį. Pamatęs, kad automobilyje įsitaisė nepažįstamasis ir bando jį užvesti, klaipėdietis automobilio savininkas kreipėsi į policijos pareigūnus. Atvykusiems policininkams N.Puteikis priešinosi. Nuvežtas į trečiąjį komisariatą elgėsi įžūliai, keikė juos, vis primindamas, kad ketina tapti Klaipėdos meru. Komisariate politikui nustatytas 2,56 promilės girtumas. Po kelių valandų, praleistų kameroje, N.Puteikio atvažiavo partijos bendražygiai. Pareigūnų teigimu, N.Puteikis atsipirks tik bauda, nes pasirodė neblaivus viešoje vietoje. Žmogus, kurio mašinoje buvo rastas politikas, priekaištų nepareiškė. "15min" žiniomis, N.Puteikis antradienio vakarą lankėsi Klaipėdos mero R.Taraškevičiaus portretų parodos "Mano miestas" atidaryme Koncertų salėje.

Apie mero postą svajojantis N.Puteikis girtas įsilaužė į svetimą automobilį.

E.Jankausko nuotr.

Pagalbos ranką tiesia diplomatai
Lietuvos ambasada Londone ieško būdų padėti viešbutyje "Millenium" dirbantiems lietuviams, kurie galėjo būti apnuodyti radioaktyviu poloniu.
Tai vakar patvirtino Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas. Spėjama, kad radioaktyvus elementas polonis-210 galėjo paveikti "Millenium" kambarių tvarkytojais ar indų plovėjais dirbančius lietuvius. Viešbučio "Millenium" bare radioakty viu poloniu-210 buvo apnuodytas buvęs Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojas Aleksnandras Litvinenka. Šiame viešbutyje,"15min" šaltinių duomenimis, mažiausiai 2 lietuviai buvo paveikti nedidelės radiacijos dozės. Žmonėms jau atlikti tyrimai, šiuo metu sprendžiama, kas finansuos jų gydymą. "15min" žiniomis, "Millenium" dirba ir daugiau Lietuvos piliečių. Ar jie buvo paveikti radiacijos ir kokia jų sveikatos būklė, kol kas nėra aišku. "Kontaktuojam su keliais asmenimis ir padedame jiems kreipiantis į sveikatos įstaigas", - sakė V.Ušackas. Pagalbos paprašiusių lietuvių skaičius ir tapatybės, jų pačių prašymu, neatskleidžiamos. Pagalbos į ambasadą jie kreipėsi šią savaitę. Londone įsikūrusios kitų šalių ambasados taip pat ieško savo piliečių, kurie lankėsi ar dirbo viešbutyje "Millenium" tuo metu, kai čia buvo apnuodytas A.Litvinenka. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba aiškinasi, kiek žmonių galėjo nukentėti dėl A.Litvinenkos nunuodijimo. Buvęs Rusijos žvalgybininkas, aršus Kremliaus kritikas, 43 metų A.Litvinenka, dėl kurio gyvybės gydytojai kovotojo tris savaites, mirė lapkričio 23ąją. Prieš pat mirtį jis savo nužudymu apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

ekonomika
Įmonės praneša
» Įsikūrė Latvijoje Lietuvos elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovė "Fima" žengia į Latvijos rinką - bendrovė Rygoje įkūrė antrinę įmonę, kuri teiks apsaugos, telekomunikacijų, duomenų perdavimo ir automatikos paslaugas didžiausioms privačioms įmonėms bei valstybinėms organizacijoms. "Fima" Latvijoje ketina orientuotis į didelės apimties kompleksinius projektus, kurių vertė didesnė nei 1 mln. litų. Be to, Latvijoje "Fima" ketina aktyviau dalyvauti įgyvendinant Šengeno sutarties reikalavimų konkursus. Didelės veiklos perspektyvos siejamos ir su kitų Europos Sąjungos, NATO projektų vykdymu netolimoje ateityje. » Gavo ES paramą Pramonės ir energetikos projektų įmonei "Axis Industries" skirta 3,6 mln. litų Europos Sąjungos paramos automatizuotai energijos apskaitos ir valdymo sistemai sukurti. Su Kauno technologijos universitetu sistemos kūrimo metu bendradarbiauti numatanti bendrovė pati į projektą investuos dar 2,4 mln. litų savų lėšų. Galutiniam vartotojui skirtą naują produktą rinkai planuojama pristatyti 2008 metų pabaigoje. Juo ketinama prekiauti Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. » Nauja vadovybė Keičiasi Lenkijos draudimo gigantės PZU valdomos draudimo grupės "PZU Lietuva" vadovybė - Draudimo priežiūros komisija pritarė "PZU Lietuvos" ir "PZU Lietuvos gyvybės draudimo" valdybų narių kandidatūroms. Pirmieji naujos sudėties valdybų susirinkimai numatomi dar šiais metais. Jų metu bus paskelbti ir nauji "PZU Lietuva" bei "PZU Lietuva gyvybės draudimas" vadovai.

PRIPAŽINTAS PASAULINIU STANDARTU
Dokumentų formatas "Office Open XML" pripažintas tarptautiniu standartu. Tokį sprendimą priėmė informacinių ir komunikacijos technologijų standartizacija užsiimanti tarptautinė organizacija "Ecma International". Kompanijos "Microsoft" sukurtas formatas padės užtikrinti platų įvairių gamintojų programine įranga sukurtų dokumentų suderinamumą. Jis galės būti naudojamas tiek "Windows", tiek "Linux" terpėje. "Ecma International" taip pat nusprendė pateikti "Open XML" standartą Tarptautinei standartizacijos organizacijai (ISO), kad jis būtų paskelbtas ISO standartu. Vidutiniškai ši procedūra užtrunka nuo 6 iki 9 mėnesių. "Kuriant gausiai kompiuterizuotą žinių visuomenę, būtinas kuo platesnis programų ir elektroninių dokumentų suderinamumas, kad vartotojai bei organizacijos galėtų lengvai dirbti tarpusavyje, nepaisydami jų naudojamos programinės įrangos skirtumų", - sakė "Microsoft Lietuva" generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Naują dokumentų formatą taip pat parėmė atviro kodo programų gamintojai. Jie pranešė, kad "Open XML" bus suderinamas su biuro programų rinkiniais "OpenOffice.org" ir "WordPerfect".

Verslumo stabdis skurdžios žinios


Apklausų duomenimis, studentams pradėti nuosavą verslą labiausiai trukdo pradinio kapitalo stoka ir verslumo žinių trūkumas.

Žinutės kaina - 2 Lt.

Verslo projektų ir naujų idėjų įgyvendinimą labiausiai stabdo tai, kad technikos ir tiksliųjų mokslų studentams trūksta finansinių žinių, teigia ekspertai.
Kaip sakė Viešosios įstaigos Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) direktorius Gediminas Pauliukevičius, mažas technikos ir tiksliųjų mokslų studentų aktyvumas konkursuose leidžia dar y ti prielaidą, kad didžioji dalis verslo idėjų lieka neįgyvendintos. "Stokodami ekonomikos

ir vadybos žinių, studentai retai imasi iniciatyvos jas realizuoti, kurti savo verslą", teigė G.Pauliukevičius. Tai, jog st udentams trūksta fi nansinių žinių ir jie norėtų jų įgyti, patvirtino ir lapkričio mėnesį ŠMTP kartu su SEB Vilniaus banku ir Ūkio ministerija organizuotas mokymų ciklas, kaip protingai žengti pirmuosius žingsnius, kuriant savo verslą. Į mokymus užsiregistravo 531 norintis - du kartus daugiau negu planuota. Studentų verslumą skatinantys mokymai šį kar-

tą vyko tik Vilniuje, tačiau ateinančiais metais ŠMTP projektą ketina įgyvendinti ir kituose miestuose. Anot pačių studentų, akademinį jaunimą ypač domina praktinė informacija, kuria dalijasi žinias kasdieniame darbe taikantys specialistai. Nuosavą įmonę norinčio kurti Vilniaus Gedimino technikos universiteto studento Andrejaus Petrovo nuomone, "fi nansus išmanantys žmonės labiau linkę rizikuoti, o tai pradedant verslą yra neišvengiama".

Asociacija leidžia kritikos strėles
Nekilnojamojo turto plėtotojai reikalauja daugiau valdžios dėmesio.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) nariai tvirtina, kad teritorijų planavimas ir biurokratinis aparatas vis dar yra didžiausi stabdžiai, trukdantys darniai miestų plėtrai. "Savivaldybių keliamos sąlygos projektui rengti dažnai prasilenkia su logika - reikalaujama įrengti gatves, sankryžas, sutvarkyti teritorijas, nieko bendra neturinčias su konkrečiu projektu", - sakė LNTPA valdybos narys ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovės "Hanner" valdybos pirmininkas Arvydas Avulis. Anot LNTPA, nekilnojamojo turto plėtros bendrovės šiemet pasigedo valdžios supratimo, sprendžiant aktualiausias nekilnojamojo turto sektoriaus problemas bei siekiant pritraukti investicijų.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo gruodžio 14 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

USD 2,6026

GBP 5,1268

RUB 0,0991 2,0515 1,2153 1,2391 4,6328 5,1268 2,2067 3,4528 3,7545 2,2251 2,6026 2,2610

EEK 0,2206

LVL 4,9560 2,0341 3,3259 4,9560 9,0890 1,8226 4,2523 9,9199 9,9448 3,8235 2,1666 5,1691

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų
Didžiosios Britanijos svaras

10 Estijos kronų Euras 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris

100 Kazachstano tengių 10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.
Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min”– pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 317,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. pavasaris, apklausoje dalyvavo 1659 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 b, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt S.Daukanto g. 25, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 105 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

15 min GRIEŽTINAMOS BAUSMĖS
Nuo šiol prekybininkai, anksčiau pardavę rūkalų nepilnamečiams ir dėl to netekę licencijos, naujo leidimo gali tikėtis ne anksčiau kaip po trejų metų. Tokiems mažmeninės ir didmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisyklių pakeitimams vakar pritarė Vyriausybė. Anksčiau licenciją vėl buvo galima gauti po vienerių metų nuo jos panaikinimo dienos.

ekonomika

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

5

Pirkimo karštinė

Socialinėms įmonėms didesnė parama
Vyriausybė, vakar pritarusi išvadoms dėl Socialinių įmonių įstatymo pakeitimų, siūlo išplėsti neįgaliųjų galimybes integruotis į darbo rinką.
Jei įstatymui pritartų Seimas, subsidijos bei įvairios kompensacijos socialinėms įmonėms būtų skiriamos įdarbinant ne tik neįgaliuosius, kuriems nustatytas 30-55 proc. darbingumo lygis (kaip yra dabar), bet ir tiems, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 55 procentų. Subsidijas ir kompensacijas siūloma skirti ir už tokiose įmonėse dirbančius neįgaliuosius pensininkus, kuriems nustatytas didelių arba vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Tokia parama darbdaviui padėtų išsaugoti darbo vietas pensinio amžiaus neįgaliesiems ir taip ilgiau išlaikyti juos darbo rinkoje. Be to, projekte siūloma palengvinti socialinės įmonės statuso suteikimą.
Kalėdinis parduotuvių šurmulys vienus džiugina, kitus vargina.
"15min" arch.nuotr.

Nemaža dalis lietuvių kalėdines dovanas mieliausiai pirktų internetu, jei tik siūlomų prekių pasirinkimas būtų pakankamas. Lietuvių interneto parduotuvėje www.dress.lt atliktoje apklausoje taip atsakė 39 proc. respondentų.
Dar 20 proc. teigė vienodai dovanų ieškotų ir paprastose, ir internetinėse parduotuvėse. Trečdalis apklaustųjų internete dovanas pirktų tik tada, jei visai neturėtų laiko parduotuvėms. Į klausimą "ar mėgstate

kalėdinį apsipirkimą" net 20 proc. tinklalapio lankytojų nurodė nekenčiantys parduotuvių šurmulio prieš Kalėdas, o dar 10 proc. pritarė, kad juos tai labai vargina. Tuo metu Didžiosios Britanijos specialistai tikina, kad šį sezoną kalėdines dovanas madingiausia pirkti būtent internetu. Pasak britų, dovanoms įsigyti bus išleista rekordiškai daug - nuo 7 iki 9 mlrd. svarų sterlingų. Bendrovės GMIPoll atliktos apklausos duomenimis, net 61 proc. apklaustųjų britų ir 46 proc. JAV res-

pondentų atsakė pirmiausia dovanų šiemet ieškosiantys internete. Pirmumą prekybos centrams skyrė tik 22 proc. britų. Pasak apklausos, apsipirkti sėdint namuose ar darbe labiausiai mėgsta užimti ir atokiau gyvenantys žmonės, neturintys laiko arba galimybių prieškalėdinės karštinės metu grumtis dėl prekių parduotuvėse. E-komercijos gigantas Amazon.com vien Didžiojoje Britanijoje prieššventinėmis dienomis tikisi išsiųsti po 450 tūkst. siuntinių per dieną.

Vakar Vyriausybė nutarė, kad Lietuva turės komercijos atašė Kinijoje. Komercijos atašė padės plėtoti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, pritraukti užsienio investicijų, skatinti atvykstamąjį turizmą. Per dešimt šių metų mėnesių prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Kinijos buvo 29 proc. didesnė nei tuo pačiu metu pernai. Lietuvos verslininkai į Kiniją šiais metais eksportuoja daugiausia netauriuosius metalus ir jų dirbinius, maisto, chemijos pramonės produktus. Pernai Kinija buvo 18-ta tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių ir pagal importą užėmė 11, o pagal eksportą - 40 vietą.

DEKLARUOTINI PINIGAI
Europos Sąjungos sieną kertantys Lietuvos gyventojai turės deklaruoti didesnę nei 10 tūkst. eurų (34,5 tūkst. litų) grynųjų pinigų sumą. Šią nuostatą įtvirtinantiems Pinigų plovimo prevencijos įstatymo pakeitimams vakar pritarė Vyriausybė. Jiems dar turi pritarti Seimas. Iki šiol suma, kurią buvo privaloma deklaruoti kertant Bendrijos sieną, buvo 10 tūkst. litų.

Stabdo "Via Baltica" statybą
Įmonėms kompensacijas siūloma skirti įdarbinant ir neįgaliuosius, kuriems nustatytas didesnis darbingumo lygis (nuo 0 iki 55 proc.). "15min" arch. nuotr.

"ALYTAUS TEKSTILĖS" VALDYBA
Iš pareigų atsistatydinus va l s t y b ė s g e l b ė j a m o s bendrovės "Alytaus tekstilės" valdybos pirmininkui Nerijui Eidukevičiui bei likus tik dviem valdybos nariams, įmonės stebėtojų taryba šiandien ketina patvirtinti naują valdybą. Į ją turėtų būti paskirti trys nauji nariai - ūkio viceministras Vytautas Naudužas, Ūkio ministerijos Prekybos departamento direktorius Kęstutis Straigis ir Teisės skyriaus vedėja Lina Lukoševičiūtė. Valdyboje turėtų likti ir du dabartiniai jos nariai - Ūkio ministerijos Teisės ir personalo departamento direktorė Neringa Pažūsienė ir Valstybės turto privatizavimo skyriaus vedėjas Dominykas Pečiulis. Naujoji valdyba turėtų paskirti naują nuolatinį įmonės vadovą, nes šiandien bendrovę palieka jos generalinė direktorė Virginija Graudinienė.

Kalėdų atostogos
Seimo Ekonomikos komitetas vakar nepritarė siūlymui šalyje įvesti Kalėdų atostogas.
Sprendimą komitetas priėmė apsvarstęs liberalcentristų inicijuojamas Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma su valstybinėmis šventėmis sutampančias poilsio dienas perkelti į laikotarpį tarp Kalėdų ir Naujųjų metų. Jeigu Seimas pataisas priimtų, 2007 metų pabaigoje gyventojai turėtų 11 poilsio dienų: nuo gruodžio 22 dienos iki 2008ųjų sausio 1 dienos. Dabar tokios švenčių dienos perkeliamos į artimiausią darbo dieną.

Po keliolika metų vykusių diskusijų vos pajudėjusi tarptautinės magistralės "Via Baltica" statyba Lenkijoje vėl gali sustoti ilgesniam laikui.
Įsiklausiusi į lenkų žaliųjų skundus, Europos Komisija (EK) vakar oficialiai įspėjo Lenkiją, kad investicija pažeidžia bendrijos aplinkosaugos nuostatas ir patarė sustabdyti statybos

darbus. Prieštaravimų kelia pasirinkta magistralės trasa, ties Augustavu vedanti per unikalios gamtos Rospudos upės slėnį, saugomą pagal ES aplinkosaugos programą "Natura 2000". Lenkijos vyriausybė per du mėnesius privalo EK pateikti investiciją šioje vietoje pagrindžiančią dokumentaciją. Jei tai neišsklaidys ko-

misijos abejonių, klausimas gali būti perduotas Europos Teisingumo Teismui. Rugpjūtį priimdama sprendimą pagaliau pradėti kelio statybą, Lenkijos vyriausybė žadėjo, kad nepaisant žaliųjų spaudimo trasa nebus keičiama ir darbai nebus atšaukti, nes projekte atsižvelgta į aplinkosaugos reikalavimus, o naujų sprendimų paieškoms jau nėra nei laiko, nei lėšų.

Valdybos pirmininku bus ūkio viceministras Vytautas Naudužas. Agentūros INNA nuotr.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

TRUMPAI

KOMERCIJOS ATAŠĖ KINIJOJE

6

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

Vilnius
Didžioji gatvė

~1900

2006

Senas Vilnius

Naujas Vilnius

R.Medonio nuotr.

Ši gatvė yra viena seniausių miesto gatvių. Didžiąja gatve žygiavo garbinga Lietuvos kariuomenė, ja taip pat ėjo kryžiuočiai, švedai, rusai ir prancūzai, važiuodavo Lietuvos didieji kunigaikščiai ir svetimų kraštų valdovai, čia taip pat eidavo iškilmingos procesijos. Įdomu tai, kad prie Piatnickos cerkvės esančios aikštelės seniau buvo žuvų turgus.

Pagalba skubiosios pagalbos palatai
Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje (VGPU) ligoninėje atidaryta atnaujinta dvivietė priėmimo - skubiosios pagalbos ir konsultacijų skyriaus palata.
Kaip sakė į bendrovės modernizavimą investavusios bendrovės "Schneider Electric Lietuva" generalinis direktorius Gediminas Abartis, šioje palatoje pirmoji pagalba bus suteikiama infekcinėmis ligomis sergantiems ligoniams, kurių negalima gydyti bendrojo skyriaus palatose. Palatoje įrengta integruota sistema medicinos įrangai pajungti, pakeisti langai, grindys, santechnika ir išdažytos sienos. Palatoje sumontuota ir moderni medicininių dujų įranga. "Ligoninė dirba nuo 1991 metų. Kasdien į ją atvežama nuo 110 iki 150 žmonių, kuriems reikalinga skubi pagalba", - sakė VGPU ligoninės direktorius Leonardas Streikus.

Plėšikai puldinėja vaikus
Sostinės gatvėse siaučia nepilnamečius užpuldinėjanti gauja. Užvakar Antakalnyje ir Žirmūnuose vidury dienos buvo užpulti penki nepilnamečiai. Iš visų jų plėšikai atėmė mobiliuosius telefonus.
Kaip pranešė Policijos departamentas, trys 11-12 metų paaugliai buvo apiplėšti Antakalnio gatvėje apie 12 valandą. Keturi užpuolikai pagrasino vaikams į pistoletą panašiu daiktu ir atėmė telefonus. Maždaug po valandos, kaip įtariama, tie patys asmenys Minties gatvėje užpuolė ir apiplėšė du 9 metų berniukus. Pagrasinę peiliu, užpuolikai atėmė mobiliuosius telefonus. Nukentėjusieji įsidėmėjo tik dviejų užpuolikų požymius, pasak nepilnamečių, vienas jų - apie 20 metų, 180 cm ūgio, stambaus sudėjimo, šviesių trumpai kirptų plaukų, be vieno priekinio danties, vilkėjo oranžinę striukę su kailiu, mūvėjo juodas kelnes. Antrasis buvo apie 18 metų, 190 cm ūgio, vidutinio kū-

Ginkluotų plėšikų taikiniu tapo vaikų mobilieji telefonai.
E.Ovčarenko nuotr.

no sudėjimo, vilkėjo juodos spalvos striukę su gobtuvu. Policija dėl plėšimo pradė-

jo ikiteisminį tyrimą, įtariamieji vakar dar nebuvo sulaikyti.

VAGYS NUKNIAUKĖ PILNĄ TAUPYKLĘ
Į butą Justiniškių gatvėje įsilaužę vagys nugvelbė molinę taupyklę, kurioje buvo 10 tūkstančių litų. Kaip pranešė Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), pranešimas apie vagystę buvo gautas antradienį. Į policiją paskambinusi moteris teigė, kad jos butas buvo apvogtas gruodžio 4 - gruodžio 11 dienomis. Pasak nukentėjusiosios, į jos butą antrajame aukšte vagys pateko išlupę plastikines balkono duris. Iš buto taip pat dingo auksinė grandinėlė, batai, 150 eurų ir 120 JAV dolerių. Buto šeimininkė nuostolius įvertino 12 tūkst. 231 Lt. Policija dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Penkiolika metų neremontuota palata atnaujinta už 30 tūkst. litų.
Puslapis parengtas pagal BNS, VPK ir "15min" inf.

15 min

Vilnius

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS

Ar pažintys per agentūras ir internetą yra veiksmingos?
Mantas, studentas Kristina

Manau, jog tokie būdai yra neveiksmingi, nes žmonės dažniausiai slepiasi po kaukėmis ir save pristato ne tokiais, kokie yra iš tikrųjų. Pats susipažinti tokiu būdu nesu bandęs.

Manau, jog tai nėra labai veiksminga ir efektyvu. Bet yra išimčių, pavyzdžiui, kai merginos nori susipažinti su kokiu nors užsieniečiu.
Vilniečius kalbino ir fotografavo R.Medonis.

ŠV.KRISTOFORAS UŽ NUOPELNUS MIESTUI
Garbingiausi Vilniaus apdovanojimai - Šv.Kristoforo statulėlės - šį vakarą Rotušėje bus įteiktos labiausiai miestui ir miestiečiams nusipelniusiems žmonėms. Šv.Kristoforo apdovanojimai bus įteikti dešimčiai garbingų Vilnių garsinančių žmonių: Algimantui Nasvyčiui - už nuopelnus Vilniaus architektūrai, Živilei Balčiūnaitei - už nuopelnus sportui, prof. Kęstučiui Pyragui - už nuopelnus mokslui, Algirdui Petruliui - už nuopelnus menui, prof. Marijonai Barkauskaitei - už nuopelnus švietimui, Kristinai Onai Polukordienei - už išgelbėtas sielas, Zenobijai Žepnickienei - už bendruomenės telkimą, Aloyzui Tarvydui - už verslo plėtrą, Broniui Savukynui - už nuopelnus kultūrai, dr.Stasei Mičelytei - už nuopelnus medicinai.

Pažinčių agentūras nurungia internetas

Retai kada internetinė pažintis baigiasi ilga draugyste ar santuoka.

R.Medonio nuotr.

Kristina Aleksynaitė k.aleksynaite@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Anksčiau šioje srityje dirbusi bendrovė "Litairija" jau atsisakė šios veiklos. "Pažintys jau praeityje. Kartais dar šiek tiek padedame užsieniečiams", - sakė prisistatyti atsisakęs bendrovės atstovas. Klientų antplūdžiu negalėjo pasidžiaugti ir agentūros "Idilija" atstovė Vlada Martinonienė. Moteris teigė, kad klientų daugiau prieš šventes. V.Martinonienės teigimu, antrosios pusės ieško žmonės maždaug nuo 18 iki 70 metų. "Turime 74-erių metų profesorių, mokslų daktarą, kuris ieško su kuo į teatrą nueiti ir kuriam liūdna pabusti ryte vienam", - pasakojo pašnekovė. Pašnekovė pabrėžė, kad didžiausias agentūrų privalumas saugumas. "Registruojame tik tuos žmones, kurie nori žmogiškos šilumos, artimo draugo. "Žmogui galime garantuoti, kad nebus prievar-

www.ilgas.lt

Aprengsime ne tik aukštą (nuo 190cm) vyrą, bet ir bet kokio ūgio apkūnų (iki 8XL) vyrą!

tautojas ar maniakas, skambinantis naktimis", - kalbėjo V.Martinonienė. Vilnietė Kamilė prisipažino ne kartą ėjusi į "aklą" pasimatymą. "Ne sykį norėjosi skradžiai į žemę prasmegti. Atėjo toks barzdotas pingvinas! - pasakojo ji. - Iš vieno pasimatymo esu pabėgusi. Pamačiusi tą personą, maniau, nesu taip dar nusigyvenusi, kad susitikčiau, gėda pasidarė". Bendravimo problemų niekada neturėjęs 24-erių vilnietis Pijus teigė, kad internetinės pažintys jam pramoga. "Esu šioks toks mergišius, tad vakarais grįžus iš darbo man patinka flirtuoti su merginomis internetu ir kartais jas pakviesti į pasimatymus. Agentūrose niekada nesilankiau, nes draugės rimtai neieškau, man tai tik pramoga, flirtas ir žaidimas", - kalbėjo jis. Pažinčių tarnyboje "Santuoka" dirbančio psichologo Gedimino Navaičio teigimu, internetas turi viena privalumą - anonimiškumą. Tačiau jis pastebi, kad tai yra ir

trūkumas. Pašnekovas prisiminė atvejį, kai paauglė prisistatė amerikiečiu turtuoliu ir bendravo su moterimis. Pastarosios su viltimi siuntė tariamam vyrui savo privalumus, o mergaitė iš šių pastangų šaipėsi. G.Navaitis negalėjo pasakyti, kodėl kitos agentūros užsidaro. Nuo 1989 metų veikianti agentūra "Santuoka" visuomet sulaukia klientų.

Galėčiau pažadėti dar dešimt pažinčių šiais metais, iš kurių galėtų atsirasti santuoka.

Optimistiškai kalbėjo G.Navaitis.

Žukausko g. 41,
(Šiaurės miestelyje)

tel. 2751527,
Darbo laikas: I-V 11:00-19:00, VI 11.00-16.00

Psichologo G.Navaičio teigimu, šiuo metu sunkiau porą susirasti rajonų vyrams ūkininkams, nes kaimuose ir mažesnėse gyvenvietėse 10 proc. mažiau moterų nei vyrų. Sunkiau susirasti antrąją pusę per 60-ties metų moterims dėl vyrų mirtingumo. Sostinėje kiek sunkiau jauniems vyrams nuo 18 iki 20 metų. Norinčios ilgalaikių santykių moterys ieško už save vyresnių vyrų. Taip pat sunkiau vienišoms moterims, turinčioms kelis vaikus, itin aukštoms moterims ar negalią turintiems žmonėms, tačiau agentūros teigia visiems sudarančios galimybę surasti savo antrąją pusę.

8

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

pasaulis

A.LITVINENKOS BYLOJE - TIK SPĖLIONĖS
Buvęs Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojas, o dabar verslininkas Dmitrijus Kovtunas sakė manantis, kad jo organizme rasti polonio-210 pėdsakai atsirado po jo susitikimo su Aleksandru Litvinenka, kuris įvyko dar spalio viduryje. "Vienintelis mano paaiškinimas, kaip mano organizme atsirado polonio pėdsakų, yra toks, kad aš atsivežiau juos su savimi iš Londono, kai ten susitikau su Aleksandru Litvinenka spalio 16,17 ir 18 dienomis", - sakė D.Kovtunas. Vokietijos policija aptiko polonio pėdsakų, kuriuos paliko D.Kovtunas Hamburge, kur lankėsi prieš išskrisdamas į Londoną. Ji neatmeta galimybės, kad būtent jis galėjo atvežti radioaktyvią medžiagą į Didžiosios Britanijos sostinę. Pats verslininkas yra vienoje Maskvos ligoninių, kur tikrinamas dėl užsikrėtimo radioaktyviomis medžiagomis.

Nušautas teisėjas
Gazos ruože nežinomi užpuolikai vakar prie teismo nušovė vieną teisėją priklausiusį valdančiajam palestiniečių judėjimui "Hamas".
"Hamas" pareigūnai sakė, kad 28 metų Bassamas al-Fara buvo civilinio teismo teisėjas, bet priklausė judėjimo ginkluotajam sparnui. Pasak jų, keturi užpuolikai Gazos ruožo pietuose esančiame Chan Jūnise jį nušovė vykstantį į darbą. Šis išpuolis įvykdytas po nepav ykusių bandymų suformuoti nacionalinės vienybės vyriausybę Gazos ruože ir okupuotame Vakarų Krante didėjant įtampai tarp "Hamas" ir palestiniečių prezidento Mahmoudo Abbaso judėjimo "Fatah". Atsakomybės už šį nužudymą kol kas niekas nepri-

Siautėja naujasis Džekas skerdikas
Didžiosios Britanijos policija lenktyniauja su laiku bandydama surasti penkių moterų žudiką, kol šis nesusirado naujos aukos.
Per pastarąsias 11 dienų Bidžiosios Britanijos policija Ipsvičo miestelio apylinkėse rado penkis nuogus moterų kūnus. Pareigūnų nuomone, visos aukos buvo prostitutės. Tačiau policijai žinomos tik trys iš jų. Po pastarųjų įvykių miestelio bendruomenėje įsiplieskė panika. Pasak Didžiosios Britanijos žiniasklaidos, moterys bijo išeiti iš namų ir net dieną vienos vengia vaikščioti į atokesnes vietas, nes bijo serijinio žudiko atakos. Žiniasklaida moterų žudiką jau praminė "moderniu Džeku skerdiku".

Įtampa palestiniečių teritorijose dar padidėjo, kai pirmadienį Gazoje buvo nušauti trys M.Abbasui lojalaus aukšto rango žvalgybos pareigūno sūnūs. AFP/Scanpix nuotr.

siėmė. "Hamas", kuris kaltina "Fatah" bandymais nuversti vyriausybę, paskelbė pareiškimą, kuriame dėl

teisėjo mirties kaltina "Fatah" "mirties būrį". "Perversmo siekiantys "Fatah" nariai yra atsakingi

už visą chaosą palestiniečių gatvėse", - sakė "Hamas" įstatymų leidėjas Mushiras al-Masri.

Policija ieško dar dviejų dingusių moterų.

AFP/Scanpix nuotr.

Bagdade - vėl išpuoliai
Vakar Irako sostinėje Bagdade aidėjo sprogimai. Per išpuolius iš viso žuvo mažiausiai 15 žmonių
Rytiniame Irako sostinės rajone, prie mečetės sprogus automobilyje buvusiai bombai, žuvo 10 ir buvo sužeisti dar 25 žmonės. Sprogimas nugriaudėjo 9 val. prekyvietėje Kamalijos rajone. Šalies vidaus reikalų ministerijos pareigūnas sakė, kad mečetė tikriausiai nebuvo išpuolio taikinys. Jis taip pat pranešė, kad per išpuolį nukentėjo tik civiliai. Tuo tarpu Bagdado rytuose sprogus dviem automobiliams su sprogmenimis, žuvo 5 darbo laukę padieniai darbininkai. Dieną prieš tai apie 70 žmonių žuvo ir dar daugiau kaip 200 buvo sužeisti mirtininkui susprogdinus savo automobilį šiitų padienių darbininkų minioje Tairano aikštėje Bagdado centre. Premjeras Nuri al-Maliki šiuos išpuolius pavadino "siaubingomis žudynėmis" ir kaltino dėl jų sunitų islamistų tinklą "Al Qaeda" bei Saddamo Husseino šalininkus.

Rajone, kur įvyko sprogimas, daugiausia gyvena šiitai.
AFP/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BBC, BNS ir "15min" inf.

15min vairas

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

9

Metų komercinis automobilis
Mūsų šalyje vykusiuose "Metų komercinio automobilio" rinkimuose laurus nuskynė krovininis furgonas "Ford Transit".
Vertinimo komisiją sudarė stambius transporto parkus valdančių bendrovių "Pieno žvaigždės", "Palink", "Sanitex", "DHL Lietuva", "DPD Lietuva", "Skubios siuntos" ir lizingo bendrovės "Hansa lizingas" atstovai. Jiems įvertinti šiemet buvo pateikti 9 nauji krovininiai furgonai: "Citroen Jumper", "Peugeot Boxer", "Fiat Ducato", "MercedesBenz Sprinter", "Iveco Daily", "Ford Transit", "Volkswagen Crafter", "Renault Master" bei "Opel Movano" automobiliai. Aukščiausius įvertinimus visi nariai skyrė "Ford Transit". Nugalėtojui atiteko auksu dengta tradicinė "Metų

"Ford Transit" aukščiausius įvertinimus skyrė visi konkurso komisijos nariai.

komercinio automobilio" skulptūra. Beje, ši pergalė - tai jau antroji "Ford Transit" sėkmė panašaus pobūdžio rinkimuose - rudens pradžioje, tarptautinėje sun-

kiojo transporto parodoje IAA, Hanoveryje, šis automobilis gavo "Metų furgono" titulą. Komisijos nariai automobilius bandė įvairiuose keliuose, mieste ir už jo.

"Įvertinome kiekvieno jų krovumą, pritaikymą įvairiems kroviniams vežti. Taip pat vairuotojo darbo vietą, variklį, pavarų dėžę ir pakabą. Be to, atsižvelgėme ir į kiekvieno automobilių ap-

tarnavimo intervalus, kiek servisų šalyje turi gamintojo atstovas, kokias suteikia garantijas. Kaina, taip pat buvo vienas iš kriterijų", pasakojo komisijos narys bendrovės "Sanitex" trans-

porto padalinio vadovas Tadas Blaževičius. Antroji vieta šiuose rinkimuose atiteko "MercedesBenz Sprinter" furgonui. Trečioji vieta teko naujajam "Fiat Ducato".

PADANGOS ĮNEŠ NAUJŲ VĖJŲ
"Toyota" lenktynininko Ralfo Schumacherio teigimu, naujosios "Bridgestone" padangos yra tikras iššūkis "Formulės-1" pilotams bei komandoms - dėl greičiau dylančių galinių padangų reikia apgalvoti bolido galo ir traukos kontrolės naudojimą. "Važiuojanti ilgus nuotolius greičiau dėvisi galinės padangos. Panašu, kad su tokiomis problemomis susiduria visos komandos. Šiek tiek to tikėjomės po bandymų Barselonoje, tačiau tai malonus iššūkis", - paaiškino vokietis R.Schumacheris. Lenktynininkas teigė, kad kitąmet didelį pranašumą turės lengvai valdomi ir padangas tausojantys "Formulės-1" bolidai.Manoma, kad kitąmet gali susiklostyti panašus į 2005 metų sezoną scenarijus, kai puikiai valdomas ir itin padangas tausojęs "McLaren MP4-20" bolidas buvo greičiausias.

Ilgiausias pasaulyje motociklas
Rusas Olegas Rogovas sukūrė ilgiausią pasaulio motociklą. Vyras motociklą, kuriuo gali važiuoti 16 žmonių, kūrė lygiai dvejus metus. Šios keistos transporto priemonės ilgis beveik toks pats kaip miesto autobusų ar troleibusų - 9,59 metro. Motociklas ir jo kūrėjas oficialiai įtraukti į Guinesso rekordų knygą.

"RENAULT" ŠVENČIA
Šią savaitę ypatingą įvykį švenčia prancūzų automobilių gamintojas "Renault". Prancūzai savo automobilių bandymų poligone Ladro miestelyje netoli Paryžiaus atliko dešimt tūkstantąjį saugumo bandymą. Ladro poligonas veikia nuo 1951 metų. Anksčiau mašinos tiesiog trenkdavosi į sieną. Bėgant metams, atsirado kompiuterinės simuliacijos, dėl kurių nereikia daryti pakartotinių bandymų ir naikinti daugiau automobilių. Dabar Ladro atliekama maždaug po 300 tikrų automobilių saugumo bandymų ir po 4,5 tūkst. kompiuterinių simuliacijų.

Ne visų valstybių keliai draugiški
Bendrovė "easyCar" išrinko 20 labiausiai britų turistų lankomų pasaulio šalių ir nusprendė patikrinti, kurių šalių keliuose vairavimo sąlygos geriausios, o kuriose blogiausios. Pasirodo, kad lengviausia važinėti Jungtinių Valstijų keliais. Antroje vietoje liko Austrija, o trečioje Kipras ir Prancūzija. Kalbant apie saugumą ir vietinių vairavimo kultūrą, britai geriausiai įvertino atitinkamai: Austrijos, Šveicarijos, Olandijos, JAV, Belgijos ir Kanados kelius. Tuo tarpu Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Grakijoje ir Afrikoje vairuodami turistai patirdavo daugiausia streso. Bendrovės "easyCar" tyrimo ataskaitoje teigiama, kad šiose šalyse vairavimas tampa greičiau įtemptu darbu negu atostogomis. Apie Lietuvos kelius "easyCar" savo ataskaitoje nieko nepaminėjo.

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 1 IĮ Daivaja, Pelesos g. 1/2, tel. (8-5) 233 08 26 . UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 ko . 6 Klaipėda tel p a, a 2 UAB Vakarų Antikoras, Dubysos g. 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622

Taip atrodė pirmieji "Renault" saugumo bandymai.

ANTIKOROZINIS CENTRAS

Siųsk kodą MINU WALL MIN1 numeriu 1352.

Žinutės kaina - 2 Lt.

Puslapis parengtas pagal BNS, F-1.lt ir "15min" inf.

10

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

sportas

LAUKIA MŪŠIS
Jei šiandien Kauno "Žalgiris" pralaimės ULEB Eurolygos rungtynes Trevizo "Benetton" iš Italijos, kauniečių ir taip menki šansai patekti į stipriausiųjų šešioliktuką gali sumažėti iki nulio. "Benetton" su keturiomis pergalėmis užima trečiąją vietą C grupėje, o "Žalgiris" su vienintele pergale yra absoliutus autsaideris. Pirmąjį komandų mačą Italijoje "Žalgiris" pralaimėjo 82:95. "Benetton" komandą į priekį tempia Spenceris Nelsonas ir Marcusas Goree, o žaidimui puikiai diriguoja įžaidėjas Nikolaos Zisis. "Žalgirio" problema - traumos. Šiandien nežais Hanno Mottola, neaišku ar į aikštę išbėgs Paulius Jankūnas ir kroatas Marko Popovičius.

"Uniks" diktuoja madas
ULEB taurės turnyre pergales skina Antano Sireikos treniruojamas Kazanės "Uniks" klubas.
"Uniks" su trimis lietuviais namuose 94:72 sutriuškino į antrąją poziciją smuktelėjusią Belgrado "Crvena zvezda" (Serbija) komandą. "Uniks" iškovojo penktąją pergalę ir pirmauja D grupėje. Rezultatyviausias Kazanės ekipoje buvo Saulius Štombergas, pelnęs 18 taškų, po krepšiais atkovojęs 5 ir perėmęs 3 kamuolius. 15 taškų pridėjo Darjušas Lavrinovičius, o jo brolio Kšyštofo sąskaitoje 5 taškai ir 10 atkovotų kamuolių. Į trečiąją vietą pakilo ketvirtąją pergalę iškovojęs Madrido "Real" klubas, išvykoje 76:53 nugalėjęs Salonikų PAOK (Graikija). Antrąją nesėkmę patyrė, tačiau su 5 pergalėmis vienvaldžiu C grupės lyderiu liko Rimanto Kaukėno Sienos "Montepaschi" (Italija) klubas. "Montepaschi" savo aikštėje nelauktai 85:91 pripažino Jeruzalės "Hapoel Migdal" (Izraelis) ekipos pranašumą. R.Kaukėnas pelnė 9 taškus. Po keturias pergales turi ir antrą-trečią vietas grupėje dalijasi Maskvos srities "Chimki" (Rusija) ir Sofijos "Lukoil Academic" (Bulgarija) krepšininkai. B grupės lyderiu su penkiomis pergalėmis lieka Belgrado "FMP Železnik" (Serbija) , kuris netikėtai namuose 96:100 pralaimėjo ketvirtą pergalę iškovojusiam latvių "Ventspils" klubui. A grupėje vienvaldžiu lyderiu tapo Vilniaus "Lietuvos rytas". Sostinės klubas namuose 80:74 įveikė Nan-

ABSOLIUTŪS AUTSAIDERIAI
Europos akmenslydžio pirmenybėse Šveicarijoje Lietuvos komandos patyrė eilinius pralaimėjimus. Vyrai B diviziono dešimties ekipų pirmosios grupės susitikime beviltiškai 1:13 pralaimėjo šeštąją pergalę iškovojusiai Belgijos ekipai. Tai buvo jau aštuntoji mūsiškių nesėkmė, po kurios jie toliau išlieka grupės autsaideriais.

VYRAI
1. Italija 2. Čekija 3. Belgija 3. Latvija 5. Bulgarija 5. Slovakija 7. Austrija 7. Kroatija 9. Ispanija 10. Lietuva 8 perg. 0 pral. 7 1 6 2 6 2 4 4 4 4 2 6 2 6 1 7 0 8

Buvome nervingi ir nepelnėme daug taškų. Vis dar įžvelgiu netikslumų savo auklėtinių žaidime ir tikiu, kad jį pavyks sutvarkyti per pertrauką tarp Kalėdų ir Naujųjų metų.

Vienas "Montepaschi" lyderių R.Kaukėnas buvo bėjėgis prieš pakiliai žaidusį "Hapoel Migdal" klubą. AFP/Scanpix nuotr.

Lietuvos moterų komanda ketvirtąsias čempionato B diviziono pirmosios grupės rungtynes 4:11 pralaimėjo Austrijos komandai.

Ar M.Popovičius žais su "Benetton", paaiškės tik prieš E.Ovčarenko nuotr. mačą.

Po sunkios pergalės prieš SLUC sakė "Lietuvos ryto" strategas Zmago Sagadinas.

si SLUC (Prancūzija) klubą ir iškovojo penktąją pergalę. Vilniečiai tašku lenkia tris komandas - SLUC, Vršaco "Hemofarm" (Serbija) ir Las Palmo "Gran Canaria" (Ispanija). A grupėje "Gran Canaria" klubas savo aikštėje

82:73 nugalėjo "Hemofarm" krepšininkus, o Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) penketukas namuose 80:71 nugalėjo Atėnų AEK (Graikija) ekipą. Aštuntojo turo susitikimai bus žaidžiami gruodžio 19 dieną.

MOTERYS
1. Austrija 2. Anglija 2. Prancūzija 4. Ispanija 4. Estija 6. Lietuva 4 perg. 3 3 1 1 0 0 perg. 1 1 3 3 4

Dubajuje plevėsuos ir trispalvė
Jungtinių Arabų Emyratų mieste Dubajuje antrą kartą vyksiančiose 24 valandų automobilių žiedinėse lenktynėse varžysis ir lietuviai.
Lenktynės v yks 2007 metų sausio 12-13 dienomis. Lietuvos komandą sudarys Egidijus Dapšas, Nerijus ir Nemunas Dagiliai ir patyrę bei tituluoti broliai Uwe ir Jurgenas Alzenas iš Vokietijos. Lietuviai savo galimybes išbandė jau pernai, tačiau jie atstovavo Vokietijos "Eigner-Oktanas" komandai ir, kai lietuviai savo klasėje iškovojo šeštąją vietą, o absoliučioje įskaitoje buvo dv ylikti, už jų nugarų plevėsavo Vokietijos vėliava. Dubajuje Lietuvos "Oktano" komanda gavo 5-ąjį varžybų numerį ir varžysis "Porsche 996 RSR" automobiliu. E.Dapšas tikisi, jog jų komandos "Porsche 996 RSR" parengtas nepriekaištingai ir leis ekipai kovoti tik dėl aukščiausių pozicijų. E.Dapšas su kartėliu prisiminė pernykštį startą Dubajuje, kai per varžybas apie valandą teko praleisti garažuose komandos mechanikams šalinant net tris automobilio gedimus. Pernai pirmą kartą surengtose lenktynėse Dubajuje startavo 67 ekipažai iš 11 šalių, o nugalėtoja tapo "Duller Motorsport" pirmoji komanda iš Austrijos. Šiemet planuoja dalyvauti daugiau nei 100 komandų.

LENKEI GRESIA KALĖJIMAS
Viena garsiausių Europos plaukikių Otylija Jędrzejczak iš Lenkijos gali atsidurti už grotų. Dėl autoavarijos, kurioje žuvo jos brolis, lenkei gresia iki 8 metų kalėjimo. Praėjusių metų spalio pradžioje kelyje VaršuvaPlockas plaukikės vairuojamas automobilis vertėsi ir trenkėsi į medį. Autoavarijoje žuvo O. Jędrzejczak devyniolikmetis brolis, o sportininkė patyrė stuburo traumą. Incidentą nagrinėjusi jau trečia ekspertų grupė priėjo išvadą, jog dėl avarijos buvo kalta plaukikė. Važiuodama 120 kilometrų per valandą greičiu, ji tinkamai neįvertino situacijos ir neatsargiai lenkė transporto priemonę. Prokuratūra gali iškelti jai baudžiamąją bylą dėl nesąmoningo avarijos sukėlimo, lėmusio asmens mirtį.

Praėjusią savaitę O.Jędrzejczak Europos plaukimo čempionate iškovojo aukso ir sidabro medalius.
AFP/Scanpix nuotr.

Lietuvos komandos ekipažas (iš kairės): Egidijus Dapšas, Nerijus ir Nemunas Dagiliai. A.Brazaičio nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS, Zalgiris.lt, Basketnews.lt ir "15min" inf.

15 min

sportas

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

11

Pasivijo
Lietuvos moterų rankinio čempionate Vilniaus "VPU Šviesa-Eglė" pavijo lyderes Panevėžio "AsT" rankininkes. Abi komandos turi po 12 taškų.
"VPU Šviesa-Eglė" 33:32 įveikė Vilniaus "SM TauroEglės" septyniukę ir iškovojo šeštąją pergalę. "VPU Šviesai-Eglei" 9 įvarčius pelnė Auksė Rukaitė, 8 - Laima Bernatavičiūtė, 5 - Živilė Jurgutytė. Pralaimėjusiųjų ekipoje rezultatyviausiai žaidė Marija Gedroit, pelniusi 12 įvarčių. Turnyro lyderiai 4 taškais lenkia trečiojoje pozicijoje esantį Kauno "LKKA-Žalgirį".

Simpatijos V.Aleknai
Geriausiu 2006 metų Lietuvos sportininku šalies gyventojai išrinko Europos čempionu ir pasaulio taurės laimėtoju tapusį disko metiką Virgilijų Alekną.
V.Alekna surinko 19 377 taškus ir 6 tūkst. taškų aplenkė antrojoje vietoje likusį šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempioną Edviną Krungolcą. Trečias apklausoje liko Žydrūnas Savickas, surinkęs 13 442 taškus, skelbia interneto svetainė "lrytas. lt". Ketvirtas liko dar vienas šiuolaikinės penkiakovės atstovas Andrejus Zadneprovskis, o penketuką užbaigė šokėjai ant ledo Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas. Geriausia 2006 metų komanda išrinkta lietuvių šiuolaikinės penkiakovės rinktinė (E.Krungolcas, A.Zadneprovskis, Tadas Žemaitis), pasaulio čempionato komandinėje įskaitoje nepalikusi vilčių savo konkurentėms. Antroji vieta atiteko Lotynų Amerikos šokių sportinių šokių kolektyvui "Žuvėdra", trečioji - pasaulio vicečempione tapusiai galiūnų rinktinei.

V.Alekna.

AFP/Scanpix nuotr.

B.ZELKEVIČIAUS NEPRISIVILIOJO

Benjaminas Zelkevičius (nuotr.) Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubo netreniruos. "Žalgirio" prezidentui Arminui Narbekovui nepavyko suderinti sąlygų su Liepojos "Metalurgs" ekipos treneriu Benjaminu Zelkevičiumi ir šis lieka treniruoti Latvijos klubą. Prieš porą savaičių A.Narbekovas pareiškė, jog derybos su treneriu vyksta. Pats B.Zelkevičius ne kartą Latvijos spaudai prasitarė, kad šis sezonas "Metalurgs" klube jam gali būti paskutinis. Vis dėlto kalbos buvo paneigtos ir treneris dar metams lieka dirbti Liepojos klube.

Nori pasaulio čempionato
Penkiskart planetos čempionė Brazilija oficialiai pareiškė pageidavimą surengti 2014 metų pasaulio futbolo pirmenybes.
Brazilijos futbolo konfederacijos (CBF) vadovas Ricardo Teixeira įteikė ketinimų protokolą FIFA vadovams Japonijoje vykstančiame pasaulio klubų čempionate. Brazilija - kol kas vienintelis ir rimčiausias pretendentas surengti šias pirmenybes. FIFA anksčiau jau užsiminė apie ketinimus 2014 metais čempionatą organizuoti Pietų Amerikoje. Paskutinį kartą turnyras Pietų Amerikoje vyko 1978 metais Argentinoje.
Puslapis parengtas pagal BNS, Ivartis.lt ir "15min" inf.

12

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

TV šiandien
ETERIO NAUJIENA

620 Dienos programa. 625 Dviračio šou (kart.). 650 Anim. serialas "Labai slaptos agentės" (66). 710 Anim. ser. "Galaktikos futbolas" (13). 735 Animacinis serialas "Rožinė pantera" (58). 800 Langai. Pokalbių laida (kart.). 900 "Esi mano gyvenimas" (72). 1000 Nuo... iki... (kart.). 1050 "Meška, vardu Vini". Drama. Rež. Johnas Kentas Harrisonas. Vaid. Stephenas Fry, Gilis Bellowsas, Michaelas Fassbenderis. Kanada, 2004 m. 1245 Kelias į žvaigždes (kart.). 1325 "Muchtaras" (38). 1425 Animacinis serialas "Rožinė pantera" (59). 1450 Anim. serialas "Labai slaptos agentės" (67). 1515 Anim. ser. "Galaktikos futbolas" (14). 1540 "Meilės žaizdos" (28). 1640 "Esi mano gyvenimas" (73). 1745 Langai. Pokalbių laida (N-7). 1840 Gera žinia lyg iš dangaus. Kalėdinė laida. Vedėjai Aušra ŽvirblienėHaglund ir Marijus Budraitis. 1845 Žinios. 1910 Nepriklausoma paieškų tarnyba. Vedėja Palmira Galkontaitė ir Egidijus Knispelis. 2000 Kelias į žvaigždes. Muzikinis realybės šou. Dienoraštis. 2045 Myli, nemyli. Aklasis pasimatymas. Vedėjai Livija ir Leo. 2130 Dviračio šou. Humoro laida. 2200 Žinios. 2240 Snobo naktis. "Daug triukšmo dėl nieko". Komedija. Rež. Kennethas Branagh. Vaid. Kennethas Branagh, Emma Thompson. JAV, Didžioji Britanija, 1993 m. 100 Sveikatos ABC (kart.).

630 Programa. 635 Teleparduotuvė. 650 Animacinis serialas "Detektyvas Flintas" (22). 720 Animacinis serialas "Simpsonai". 750 "Audra" (109). 900 "Meilės sūkuryje" (72). 1000 Abipus sienos (kart.). 1100 "Šuo ir elgeta". Komedija. Rež. Alexas Zammas. Vaid. Cody Jonesas, Fredas Willardas, Richardas Karnas, Laura Press. JAV, 1999 m. 1240 "Dingę vaikai" (2/12). 1310 "Filas iš ateities" (8). 1340 Animacinis serialas "Detektyvas Flintas" (23). 1410 Animacinis serialas "Žaliukas ir tikrieji vaiduoklių medžiotojai" (14). 1440 Animacinis serialas "Simpsonai". 1510 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai (kart.). 1540 "Aistrų žemė" (58). 1640 "Audra" (110). 1740 Nomeda. Pokalbių šou. Vedėja Nomeda Marčėnaitė. 1845 TV3 žinios, kriminalai. 1900 TV3 sportas. 1905 "Išsipildymo akcija 2006". 1908 TV3 orai. 1910 Komanda. Dokumentinė drama (N-7). 2015 TV pagalba. Interaktyvusis realybės šou. Vedėja Aušra Kilkuvienė. 2045 Eurolygos rungtynės. Kauno "Žalgiris" - Trevizo "Benetton". Tiesioginė transliacija iš Kauno. 2235 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 2250 TV3 sportas. 2300 "Sperminatorius". Šokiruojanti dokumentika (S). 000 "Vedęs ir turi vaikų" (N-7). 030 "Ugnies linija" (12) (N-14). 130 Pabaiga.

610 615 640 700

Programa. Tauro ragas (kart.). Televitrina. Rytinė kava. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 800 "Asmens sargybinis" (kart.). 855 Šalia kelio... Humoro laida (kart.). 925 Nepaaiškinami faktai (N-7) (kart.). 1025 "Varnos". Trileris. Rež. Edzardas Onnekenas. Susann Simon, Stefanas Jurgensas, Doris Kuntsmann. Vokietija, 2005 m. (N-7). 1210 Animacinis serialas "Pokemonai" (kart.). 1255 "Pelenės istorija I" (138). 1350 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 1445 Telemiksas. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 1545 Animacinis serialas "Pokemonai" (50, 51). 1630 "Pirato siela" (19). 1730 "Asmens sargybinis" (39). 1830 Uždrausta zona. Detektyvinių tyrimų laida. Ved. Michailas Porečenkovas (N-7). 1930 Šalia kelio... Humoro laida. 2000 Žinios. 2013 Orai. 2014 Sportas. 2017 Kriminalai. 2020 "Vandens žiurkės" (53) (N-7). 2120 "Seniai praėjusių dienų komedija". Komedija. Rež. Jurijus Kušnerovas. Vaid. Arčilas Gomiašvilis, Sergejus Filipovas, Jevgenijus Morgunovas, Georgijus Vicinas. Rusija, 1980 m. 2300 Žinios. 2315 Amerikietiškos imtynės (N-14) (kart.). 010 Auksinė žuvelė. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 1.10 -500 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S).

600 , 637, 707, 737, 836 Labas rytas. 630 , 700, 730, 830 Žinios. 635 , 705, 735, 835 Orai. 636 , 706, 736 Sportas. 900 "Džeikas, Storulis ir šuo" (44) (N-7). 950 "Vieversiai ant siūlų". Komedija. Rež. Jiri Menzelis. Vaid. Rudolfas Hrusinsky, Vlastmilas Brodsky, Vaclavas Neckaras, Jaroslavas Satoransky. 1969 m. (kart.). 1135 Henrikas Vaitiekūnas. Būna ir geriau... (kart.). 1215 Popietė su Algimantu Čekuoliu (kart., su vertimu į gestų kalbą). 1245 Stilius (kart.). 1340 Lietuvos šokių dešimtukas (kart.). 1610 Animacinis serialas "Zombių viešbutis" (kart.). 1635 Animacinis serialas "Liolekas ir Bolekas" (kart.). 1650 "Viešnia iš pragaro" (10). 1720 Žinios (rusų k). 1729 Orai. 1730 "Komisaras Reksas" (49) (N-7). 1830 Žinios. 1845 "Daktarė Kvin" (103). 1935 Arti toli. Vedėjas Andrius Kunčina. 2025 Loterija "Perlas". 2030 Panorama. 2050 Verslas. 2056 Kultūra. 2101 Sportas. 2107 Orai. 2110 Emigrantai. Socialinė dokumentika. 2204 Loterija "Perlas". 2205 Požiūris. Publicistikos žurnalas. 2255 Pro ūkininko langą. TV reportažas. 2300 Vakaro žinios. 2306 Sportas. 2307 Orai. 2310 Prancūzų TV filmai. "Paslaptingas ežeras" (7). Mistinė drama (N7). 005 Programos pabaiga.

"Haris Poteris" prabils lietuviškai
Kūčių vakarą LNK rodys pirmąją sagos apie Harį Poterį dalį "Haris Poteris ir Išminties akmuo". Šio filmo herojai prabils aktorių Aldonos Vilutytės, Andriaus Kaniavos, Vytauto Rašimo, Violos Klimčiauskaitės ir Eglės Tulevičiūtės balsais.
me filme taip gražiai susipina romantika, stebuklai, svajonės", - šypsojosi A.Vilutytė. "Keistuolių teatro" aktoriui Vytautui Rašimui garsinti "Harį Poterį" buvo sena svajonė. "Tai - nuostabus filmas, jį žiūrėjau ne kartą. Smagiausia tai, kad jį žiūrėti įdomu ir vaikams, ir jų tėvams. "Haris Poteris" yra nebanalus, nuo pat pirmos minutės įtraukia jo siužetas. Čia ir detektyvas, ir mistika, ir vaikų santykiai, ir didelė intriga", - sako aktorius. Magiška kelionė į stebuklų šalį su piktais burtininkais, profesoriais, raganomis, pelėdomis, šikšnosparniais ir Hariu Poteriu stebuklingą Kūčių vakarą per LNK.

- didžiausias darbo skelbimų skaičius Lietuvoje
VILNIUS
UAB „Armabelus“ siūlo darbą Vilniuje patalpų apsaugos, gaisro, telekomunikacijų sistemų montuotojams (gali būti studentai). Informacija tel.: 8 687 75122, 8 5 2762165, el.p. vilnius@armabelus. lt, A.Vivulskio g. 10-17. AB “Vilniaus kranai” siūlo darbą elektrotechnikams. Įmonė siūlo geras darbo sąlygas, visas socialines garantijas. Kreiptis tel.: 8 5 2398810, 8 687 93206, Metalo g. 9, Vilnius. UAB “Girteka” krovininių automobilių servise Vaidotuose siūlo darbą patyrusiam autoelektrikui, (darbo užmokestis 2000-2800 Lt) ir krovininių automobilių šaltkalviui. Vilnius, tel. 8 5 2394076. UAB „Namučiai“ ieško mūrininko-tinkuotojo, dažytojo, plytelių klojėjo, elektriko, staliaus. Būtina vidaus apdailos darbų patirtis. Skambinti tel.: 8 5 2315311, 8 616 77535. Kavos restoranų tinklui„Double Coffee“ reikalinga indų plovėja (-as), padavėjos (-ai), virėjai. Vilnius, Gedimino pr. 28/2, el.p. cv.lt@doublecoffee.lt. Tel. 8 656 77 167, faks. 8 5 2121915. UAB “Top Clean” reikalingos (-i) valytojos (-jai) ir teritorijos tvarkytojai (-jos). Tel.: 8 5 2311866, 8 670 30651, Vilkpėdės g. 8, 12 korpusas, 104 kab. Siūlome darbą Vilniuje biuro valytojams, kiemsargiams nepilnai darbo dienai (tel.: 8 5 2151300, 8 656 70045) ir vairuotojui (tel.: 8 656 70020, 8 656 70010). Skubiai reikalingas sandėlio darbuotojas darbui Vilniuje (Aukštieji Paneriai). Informacija tel: 8 5 2730928, el.p. darbas@ simplika.com. Siūlome darbą siuvimo technologui (mokėti siųti paltus, striukes organizuoti darbą, sudarinėti technologines padalas). Tel. 8 5 2653339. Statybinėmis medžiagomis prekiaujančiai įmonei reikalingi pardavėjai (-os) – konsultantai (-ės) ir vyr. sandėlininkai (-ės). CV siųsti el.p. personalas@mokivezi. lt arba faks. 8 5 2374888. UAB „Lietpak” reikalingi: spausdintojai, įrengimų derintojai, sandėlio darbuotojai, turintys el.krautuvo teises. Į darbą vežiojame įmonės transportu. Čekoniškės, Vilniaus raj. Tel.: 8 5 2490232, 8 686 76282. Siūlome darbą rūbininkei (-ui). Slenkantis grafikas, visos socialinės garantijos. Pramogų bankas, Pamėnkalnio g. 7, Vilnius Tel. 8 652 66463. UAB “Logislita“ skubiai reikalingi maršrutų koordinatoriai, taros priėmėjai, rampos darbuotojai. Darbo vieta: Aukštieji Paneriai. Tel.: 8 618 86851, 8 5 25639415.

Pasak filmą įgarsinusios kompanijos "UP records" direktoriaus Stasio Mostvilo, pastaraisiais metais Lietuvos televizijose šis įgarsinimo žanras buvo taikytas vos keletą kartų, nes yra pakankamai brangus. "Šventė žiūrint lietuviškai šnekantį Harį Poterį garantuota. Juolab, kad šio filmo herojų balsais prašneks patys profesionaliausi Lietuvos garsintojai", - sako Stasys Mostvilas. Filmą garsinusi "Keistuolių teatro" aktorė, "Dviračio šou" blondinė Aldona Vilutytė "Hario Poterio" filmą per garsinimą matė pirmą kartą. "Laukiau, kol paaugs sūnus ir galėsiu su juo pažiūrėti šiuos fi lmus. Pasakysiu tiek "Haris Poteris ir Išminties akmuo" man padarė di- "Hario Poterio" herojai kalbės lietuvių akdelį įspūdį. Šia- torių balsais.

KLASIFIKUOTI SKELBIMAI
Grožis, sveikata
Vilniaus savivaldybės remiamas prevencinių programų projektas “Būkite sveiki” girdimas per “Santariškių radiją” – internetu www.santa.lt. Kontaktai: tel. 8 5 2365144, el.p. radijas@santa.lt. JEIGU JUMS SKAUDA sąnarius ar stuburą, sergate žvyneline, dermatitu, parodontoze ar prostatitu, įsigykite lazerinį kišeninį prietaisą ir gydykitės patys namuose be skausmo ir vaistų. Tel. 8 5 2125868, www.ltc.w3.lt. Lazerinės technologijos centras. Pušyno pensionas Utenos raj. priima gyventi vienišus senyvus žmones. Registracija tel. 8 686 25767.

Superkame

KAUNAS
UAB“Fazer Kepyklos”ieško maisto pramonės specialistų, kepimo cecho darbininkų ir valytojų. Raudondvario pl. 129A, Kaunas, Tel.: 8 37 360233, 8 618 93980. Mūsų įmonė ieško progresyviai mąstančių, norinčių save realizuoti ir užsidirbti darbuotojų. Reikalavimai: automobilis, komunikabilumas, visada gera nuotaika. Kaunas tel. 8 37 260536. Siuvimo įmonei UAB “Altesa“ reikalingos siuvėjos siūti įvairiomis mašinomis. Mokome. Kreiptis Jonavos g. 254, tel.: 8 37 301058, 8 670 06929.

GERIAUSIUS
reklamos pardavimo vadybininkus.

Pranešimai
Informuojame, jog Naujosios Vilnios seni8nijoje įsteigtas naujas Vilniaus m. 42-asis notaro biuras, adresu: V.Sirokomlės g. 12, Vilnius (prie poliklinikos), tel. 8 5 2675698.

Poilsis, turizmas, pramogos

Brangiai.
$

KITA
Reikalingi padavėjai, kambarinės, budintieji, virtuvės padėjėjai, administratoriai, virėjai, vadybininkai „Hilton“ viešbučiuose Anglijoje. Tel.: 8 37 201038, 8 5 2123038, www.ewc.lt, el.p. darbas@ewc.lt..

CV ir motyvacinį laišką siųsti el. paštu reklama@15min.lt, subject eilutėje nurodant CV VADYBININKAS

www.cvbankas.lt

15 min
Perka Statyba
ITIN GREITAI TINKUOJAME, GLAISTOME, DAŽOME SU MAŠINOMIS (ir šaltuoju metu). KOKYBĖ, GARANTIJOS. UAB “Cesada”, Vilnius. www.cesada.lt, tel. 8 620 52817. Deimantiniais grąžtais gręžiame kiaurymes. Diametras nuo 8 mm iki 550 mm. Tel.: 8 616 70993, 8 656 39666.

skelbimai
Stabiliai dirbanti įmonė priims į darbą 3 vadybininkus, 2 sandėlio darbuotojus, 4 pardavėjas-konsultantes (-us). Tel. 8 673 20837, Vilnius. AB “Ąžuolas” reikalingi staliai, baldų apmušėjai, baldų surinkėjaipakuotojai. Darbas 1 pamaina, Fabijoniškėse, Visorių g. 20, Vilnius. Tel. 8 682 21010. Valymo paslaugų įmonei Vilniuje reikalingi: kiemsargiai, valymoplovimo mašinų operatoriai, lygintojos (skalbykloje). Geros darbo sąlygos, geras apmokėjimas. Darbo patirtis nebūtina. Tel.: 8 612 72840, 8 5 231128. UAB “Vildika” darbui Vilniuje ieško BALDŲ IR KĖDŽIŲ SURINKĖJŲ. Informacija tel.: 8 5 2735429, 8 655 47600. Metalo apdirbimo cechui Vilniuje reikalingi: technologė (-as) ir programinių staklių operatoriai. Tel. 8 5 2715273. Įmonė parduoda elektrinį transporterį platforma, geras akumuliatorius, įkroviklis. Tel. 8 685 35606. Sparčiai auganti įmonė, gaminanti metalines konstrukcijas, ieško-suvirintojų, programinių staklių operatorių, štampų derintojo, šaltkalvių-įrankininkų. Tel. 8 650 11265.

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

13

Mokslas
IŠMOKITE ANGLŲ KALBĄ! UAB “International Language Institute” rengia anglų kalbos kursus. Visi lygiai: bendrinė anglų kalba, specializuota kalba: teisės, verslo, medicinos, finansų ir bankininkystės. Kursai moksleiviams ir studentams. Specialiai ruošiamos programos įmonėms ir organizacijoms. Intensyvūs kursai. Lygio nustatymo testas – nemokamai. Tel.: 8 5 2051339, 8 620 31176, el.p. office@ili.lt, Švitrigailos 11a-411, Vilnius. Vairavimo mokykla

UAB “Orakulas” ieško pardavėjų pusei arba pilnam etatui. Reikalavimai: mokėjimas bendrauti, pareigingumas, atsakingumas. CV siųsti el.p. info@orakulas.lt arba faksu 8 5 2332592. Užsienio kapitalo įmonė darbui didžiuosiuose Lietuvos miestuose ieško elektrikų/mechanikų. Reikalavimai: 2-3 metų patirtis dirbant su elektriniais kėlimo įrenginiais, vairuotojo pažymėjimas, atitinkamos srities išsilavinimas - privalumas.Tel. 8 698 03599, el.p. agnem@ hotmail.com.

Reikalingas pašto pasiuntinys Baltupių, Jeruzalės mikrorajonuose. Atlyginimas 600 Lt. Vilnius, tel. 8 5 2712943.

Paslaugos
MINKŠTŲ BALDŲ REMONTAS. Keičiame spiruoklinius blokus, poroloną. Remontuojame karkasus. Apmušame gobelenu, eko oda. Gobeleno pavyzdžiai. Nuo 9-16 val. transportavimas nemokamas. IĮ “Aušros manufaktūra”. Informacija tel.: 8 5 2763026, 8 676 54471. UAB “Vitalma” gamina ir parduoda vidines faneruotas duris pagal kliento matavimus. Vilnius, Laisvės pr. 125 (pasažas “Pas Juozapą”). Tel.: 8 5 2387286, 8 698 22684. Odos ir kailių salonas. Drabužių siuvimas ir taisymas. Akcija! Studentams ir pensininkams 25% Naujametė nuolaida (su pažymėjimais). Kiekvieną darbo dieną. H.Manto g. 3. Tel. 8 5 2730036.

“DORKANAS”

kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai iki 36 mėn.

www.dorkanas.lt
Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Ieškome VALYTOJŲ DARBUI SU VALYMO TECHNIKA
Siūlome: soc. garantijas, lankstų darbo grafiką, laiku mokamą atlyginimą. Mindaugo g. 42, Vilnius
Kreiptis tel.: 8 5 204 15 70, 8 656 70071.

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090.

UAB „Veskonas“
ieško šių specialistų:

Oro kondicionavimo sistemų montuotojų; Vėdinimo sistemų montuotojų; Pagalbinių darbininkų montavimo darbams.

Parduoda
Židiniai – MUILO AKMUO. Krosnys ir židiniai iš ypatingų savybių turinčio akmens, vadinamo muilo akmeniu. Gaminame: krosnis, židinius, pirtis, parduodame akmenis. Basanavičiaus g. 53, Vilnius. Tel.: 8 5 2150376, 8 698 32184, el.p. vega@vil.lt. Šaldyta paukštiena ir žuvys: vištų ketvirčiai - 3.70 Lt/kg, vištų sparneliai - 3.40 Lt, vištų kumpeliai - 3.60 Lt, vištų blauzdelės - 4 Lt, kalakutų petukai - 4 Lt. Mažiausias kiekis - 10 kg. Taip pat ir šaldytos žuvys:Natotenija - 6.50 Lt/kg, Jūros lydekos filė s/o - 9.30 Lt/kg, Brotola - 7.00 Lt/kg.. Vilnius: Algirdo g. 40/13, Tel.: 8 5 2151873, 8 698 74394. Kaunas: Draugystės g. 19, tel.: 8 37 353966, 8 652 92227. DURPIŲ BRIKETAI KŪRENIMUI. Pakuotė: DIDMAIŠIAI PO 950 kg ir MAIŠAI PO 40 kg. PRISTATOME. Tel.: 8 5 2322500, 8 686 23080. UAB “VINAGA”, Savanorių pr. 219, Vilnius. Kalėdinės nuolaidos! Nuo 10% įvairioms komodoms, indaujoms, spintoms, minkštiems baldams ir kitiems naujiems ir naudotiems daiktams iš Vokietijos. Slalomo slidžių komplektas tik 160 Lt. Šeštadieniais vyksta išpardavimas. Kalvarijų g. 125 (šalia “Humanos”), Dariaus ir Girėno 1/2 (buvęs taksi parkas), Vilnius. Informacija tel. 8 659 80188.

Mes siūlome:
- gerą darbo užmokestį; - geras darbo sąlygas.

Susidomėjusius prašome kreiptis:
Savanorių pr. 123, Vilnius. Tel. (5) 2375048 ; mob. +370 698 51513.

Siūlo darbą
Atidarome naują filialą Vilniuje telekomunikacijų srityje. Atrenkame naują kolektyvą. Nepatyrusiems apmokymo programa vadybos bei rinkodaros skyriuje. Tel.: 8 5 2490470, 8 645 98405. UAB “Autovisatos taksi” reikalingi vairuotojai dirbti įmonės ir nuosavais automobiliais. Tel. 8 656 21191. Geros darbo sąlygos. UAB “DEXTERA” VILNIUJE REIKALINGAS ŽALIUZIŲ MONTUOTOJAS, TURINTIS VAIRUOTOJO PAŽYMĖJIMĄ. ORGANIZUOJAME APMOKYMUS, SIŪLOME GERAS DARBO SĄLYGAS IR ATLYGINIMĄ, MOKAMĄ LAIKU. Tel.: 8 5 2685554, 8 698 39742. Didmeninės-mažmeninės prekybos įmonė priims 18 įvairių specialybių darbuotojų. Uždarbis nuo 1000 iki 2000 Lt (priklausomai nuo pareigų). Vilnius, tel. 8 671 87339. Kviečiame simpatiškas, komunikabilias merginas dirbti naują bei įdomų web modelio darbą. Tai puiki galimybė užsidirbti vakarietišką atlyginimą. Savo CV siųsti el.p. chatcastingČgmail. com, tel. 8 610 18530. Įmonė priims nuolatiniam darbui vairuotojus-krovėjus. Atlyginimas nuo 1200 Lt. Kreiptis tel. 8 5 2675287, Ateities g. 15, Vilnius. UAB “Starjobs” siūlo nuolatinį bei papildomą darbą Vilniuje: krovėjams, sandėlio darbuotojams ir pagalbiniams darbininkams. Prašome siųsti gyvenimo aprašymą el.p. cv@ starjobs.lt arba kreiptis tel. 8 5 2139476. Kvepalų prekybos įmonei reikalingos pardavėjos (ai) konsultantės (-ai) ir administratorė (-ius). Tel. 8 5 2330962.

Reikalingas valytojas Žirmūnų mikrorajone. Tel. 8 603 06793. Automobilių švaros centrui reikalingi švaros technikai (-ės). Palankus darbo grafikas studijuojantiems, galimybė tobulėti. Atlyginimas - 1500 Lt. Kreiptis - Justiniškių g. 12, Panerių g. 34 arba Verkių g. 52, Vilnius. Tel.: 8 5 2460643, 8 5 2505060. Reikalingi statybininkai, stogdengiai, gipskartonio montuotojai, plytelių klojėjai, betonuotojai, apdailininkai. Tel.: 8 608 73638, 8 604 67652. Jeigu norite gero uždarbio ir gero kolektyvo, siuvimo ateljė “Adatytė” laukia Jūsų. Tel. 8 5 2132266, Vilnius. UAB “Stikliai” didina darbo vietų kiekį. Kreiptis tel. 8 5 2122318. Mobilaus ryšio salonui reikalingas vadybininkas darbui su klientais. Darbas pilnai darbo dienai. el.p. deivis@teledema.lt.

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: Vln (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: Vln (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +4 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 2336535 , (8 5) 2428065, 8 655 34256 . El. paštu skelbimai@15min.lt

Plastikiniai langai iš

®

profilių

DURYS ŽIEMOS SODAI PERTVAROS, VIDAUS IR APSAUGINĖS ŽALIUZĖS PAKELIAMI GARAŽO VARTAI

Elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt arba faksu (8 5) 2105897
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biure:
Laisvės pr. 60, 1211 kab., A. Goštauto g. 40b, Vilnius. Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

Skroblų 19, Vilnius Tel. (8-5) 213 76 64, el.paštas: langasa@iti.lt

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

14

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

pramogos
- " 15 m TAS in" ER
S EK
PERTAS - "1

SEKSO EKSPERTĖS
Sveikos merginos. Labai myliu savo draugę ir mūsų santykiai išties geri. Kartu gyvename daugiau nei pusę metų ir pripratome prie vienas kito įpročių. Tačiau ji turi vieną trūkumą: nesidepiliuoja ne tik kojų, bet ir pažastų. Anksčiau nekreipdavau į tai dėmesio, bet klube pasidaro nejauku, kai draugai keistai nužvelgia. Kaip jai tai pasakyti ir neįžeisti? Rimantas
O siaube!!! Kada rašytas šitas klausimas? Prieš 50 metų ar dar seniau? s nesideAr dar yra merginų, kurio rai jaučiasi net piliuoja ir dėl to ge nuo tavo klube? Negaliu atsigauti i situacijai klausimo, rimtai. Šia dis – košapibūdinti yra vienas žo , nehigienišmaras. Tai neestetiška reikalo ka ir nemalonu. Nematau s pats reijai tai sakyti subtiliai, ne tavo viekalas visai nesubtilus. Aš g taip – toje pasakyčiau maždau gaurus, brangioji, pašalink tuos o kūno. nes per juos nerandu tav inių kreKošmaras! Šiais depiliac ų, lazemų, elektrinių depiliatori ai nepririų ir t.t. laikais tai visišk imtina.
5min" EKS
P

Kinas
FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Srovės nublokšti“ (dubliuota lietuviškai) 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00 22:00 „Adrenalinas“ 10:30 12:30 14:30 16:40 19:00 21:10 „Nevykėlių mokykla“ 10:20 12:40 14:50 17:00 19:20 21:30 „Srovės nublokšti“ (dubliuota rusiškai)11:00 13:00 15:10 17:10 „Geri metai“ 19:10 21:40 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ 10:45 12:50 15:00 16:50 18:50 21:00 „007 Kazino Royale“ 12:00 15:00 18:00 21:00 „Milijonas šventinių lempučių“ 12:20 14:20 16:30 18:40 20:50 „Medžioklės sezonas atidarytas“ (dubliuota lietuviškai) 11:00 13:00 15:10 „Karklų žmogus“ 17:10 19:30 21:50

Klauskite merginos@15min.lt

usimas Labas, Rimantai, na, kla l tavoji plaukiek netikėtas, ga ir telikuotoji vienintelė tokia ąstyti tikrai kusi? Atsakymą išm yra nesudėtinga, bet jeigu tau na, kodėl jauku su tokia mergi suprantu jai to nepasakai – ne ka savo tu. Be to, gal jai patin ti kiplaukuotumą demonstruo žiui, tiems žmonėms, pavyzd ar klube apnuoginti pažastis telę. O kitą plaukuotą kūno vie ius šogal jai patinka aplinkin kiruoti styrančiais plaukais... Gal paklausk, kodėl ji nesidepiliuoja? Pasidarys lengviau.

Giedrė, 29

„Srovės nublokšti“ (anglų kalba su lietuviškais subtitrais) 15:00 17:00 19:00 21:00 „Nevykėlių mokykla“ 11:15 13:20 15:30 17:40 19:50 „007 Kazino Royale“ 12:30 15:30 18:30 21:45 „Adrenalinas“ 11:10 13:15 15:20 17:20 19:30 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ 11:30 13:40 15:50 18:00 20:10 „Geri metai“ 14:10 16:40 19:00 21:30 „Milijonas šventinių lempučių“ 14:10 16:30 18:50 21:10 „Miego mokslas“ 14:20 19:10 „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ 14:30 17:30 20:30 „Medžioklės sezonas atidarytas“ (dubliuota lietuviškai) 14:00 16:10 18:20 20:30 „Karklų žmogus“ 16:40 21:50

Rūta, 21

P.McCartney džiaugiasi antru vaikaičiu
Seras Paulas McCartney turi dar vieną vaikaitį - jo duktė, madų dizainerė Stella, pagimdė antrąjį vaiką. 35 metų Stella 3,57 kg dukrytę penktadienį pagimdė vienoje Londono ligoninėje. Stella ir jos 36 metų vyras Alasdhairas Willisas, kurie dar augina beveik dvejų metų sūnų Millerį, mažylei davė Bailey Lindos Olwyn Willis vardą. Vienas mergaitės vardų buvo duotas pagerbiant P.McCartney velionę žmoną, Stellos motiną Lindą, kuri prieš aštuonerius metus mirė nuo krūties vėžio.

KAVOS RESTORANŲ LANKYTOJAI DŽIAUGIASI SKRYDŽIAIS Į PASIRINKTĄ ŠALĮ
Neseniai paaiškėjo laimingieji, kurie lapkričio mėnesį užpildę kavos restoranų tinklo „Double Coffee“ apklausos anketą, laimėjo puikius prizus – skrydžius dviems asmenims į pasirinktą šalį ir vakarienes „Double Coffee“ restoranuose. Apklausos anketas „Double Coffee“ lankytojai galėjo užpildyti kavinėse arba internete. Iš viso sulaukta apie 5000 anketų. Pagrindinis prizas – lėktuvo bilietai dviems asmenims su „Air Baltic“ atiteko Gintarei Venclovaitei ir Mariui Ramanauskui. Anglų filologijos studentė Gintarė Venclovaitė anketą užpildė internete. Pasak merginos, laimėjimas buvo labai netikėtas. „Kad tikrai laimėjau, patikėjau tik tada, kai atsiėmiau prizą.

Kur skrisiu dar nenusprendžiau, bet greičiausiai į Vokietiją ar kažkurią Skandinavijos šalį“,- džiaugėsi mergina. G.Venclovaitė pasakojo, jog „Double Coffee“ kavinės jai patinka todėl, jog ten galima pasimėgauti išskirtinio skonio kava, kokios nėra kitose vietose. A nt r aja m laimėtojui Mariui Ramanauskui „Dou-

horoskopai
AVINAS. Pagaliau ims duoti vaisių seniai puoselėtas projektas, pajusite, kad aplinkybės jums palankios, o menkos kliūtys nesutrukdys siekti tikslo. Ramiai dirbkite, pamąstykite ir apie ateities planus. JAUTIS. Šiandien svarbiausia - neslopinti jausmų, kūrybingumo. Išsilaisvinkite iš baimių, abejonių, drąsiai eikite į priekį - jus lydės sėkmė. Taip pat galite tikėtis įtakingo žmogaus palaikymo. DVYNIAI. Aktyvi diena - pokalbiai, svarbūs susitikimai, intensyvės ryšiai su užsieniu. Vakare likimas turi paruošęs jums malonią staigmeną. Pasinaudokite palankia proga. VĖŽYS. Siekite konkrečių rezultatų. Gera diena pradėti mokytis, kurti. Veikite kryptingai, nebijokite imtis iš karto kelių sričių. Vakare jausitės išsunktas, tačiau patenkintas savimi. LIŪTAS. Imkitės darbo, juo labiau, kad sulauksite ne vieno įdomaus pasiūlymo. Jei norite pataisyti pašlijusius santykius su mylimu žmogumi, drąsiai rodykite iniciatyvą, neslėpkite jausmų. MERGELĖ. Drąsiai pasirašinėkite sutartis, sudarinėkite verslo sandorius, ieškokite partnerių ar bendraminčių. Bandykite savo laimę bet kokiame žaidime ar loterijoje, tik nepameskite galvos. SVARSTYKLĖS. Likimas šiandien ne15 kg pašykštės įdomių pasiūlymų ir naujų galimybių. Svarbiausia - teisingai įvertinkite savo pastangas, pakovokite už savo finansinius interesus. SKORPIONAS. Veikite aktyviau, nevenkite naujų, originalių metodų tikslui pasiekti. Neatidėliokite rytdienai to, ką galite atlikti šiandien. Labai svarbu nuslopinti kylantį nepasitenkinimą savimi. ŠAULYS. Jau senokai plaukėte pasroviui, nesiėmėte jokių aktyvių veiksmų - atėjo laikas keisti gyvenimo būdą. Išorinis spaudimas susilpnėjo, metas imtis realizuoti savo strateginius planus. OŽIARAGIS. Greičiausiai jums bus patikėtas svarbus projektas ar svarbi užduotis. Vakare pavyks išspręsti senai ramybės nedavusį su asmeniniu gyvenimu susijusį klausimą.

KSPER in" E TA 5m

S

- "1

SKALVIJA
“Pasaulio pabaigoj – į kairę” 18:00 “Infiltruoti” 19:30 ”Priemiesčio šviesos” 21:00 ”Prieš parskrendant į žemę” 17:00

COCA-COLA PLAZA
“Srovės nublokšti” (dubliuota lietuviškai) 11:30 13:30 15:30 17:30 19:30

ble Coffee“ dovana taip pat buvo netikėta. „ Anketa užpildžiau vienoje iš „Double Coffee“ kavinių. Visiškai nesitikėjau laimėti, todėl, sužinojus gerą žinią, teko viską skubiai planuoti. Nusprendžiau, jog sausio mėnesį savaitgaliui vyksiu į Londoną aplankyti draugų“,- apie savo planus pasakojo M. Ramanauskas.

Į „Double Coffee“ jis užsuka dažnai. Dažniausiai papietauti. „Patinka kokybiškas maistas, graži aplinka, geras aptarnavimas“,- sakė M. Ramanauskas. Dar keturiasdešimt atsakiusiųjų į „Double Coffee“ apklausos klausimus vakarą galės praleisti mėgaudamiesi vakariene „Double Coffee“ restoranuose.
Užs. nr. 15824

gruodžio 14 dienai
VANDENIS. Išsakykite garsiai savo seną troškimą. Šiandien labai palanki akimirka jį pagaliau įgyvendinti ar bent jau imtis žygių ta linkme. Sunkių minčių geriausiai padės atsikratyti aktyvi veikla. ŽUVYS. Puikiai seksis tiek verslo, tiek širdies reikalai. Diena žada įdomių naujienų, pažinčių ar naudingų kontaktų. Gali įsikūnyti pačios netikėčiausios idėjos ar slapčiausi troškimai.

15 min

pramogos

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15

Ragino atsisakyti arklienos
Dvi britės, gyvūnų globėjos, apsirengusios bikiniais iš salotų lapų, mėgino įtikinti Kazachstano gyventojus nevalgyti mėsos o, tiksliau pasakius - šioje šalyje mėgstamos arklienos.
Organizacija "Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais" (PETA) kreipėsi į Borato, to paties pavadinimo filmo herojaus, numanomą tėvynę, prašydama nebevalgyti mėsos. "Tuo metu, kai Boratas išjuokia savo šalį, mes mėginame jai išaiškinti, kad vegetarizmas - tai geriausia, ką žmonės gali padaryti sau ir gyvūnams", - sakė viena iš dviejų aktyvisčių, 35-erių metų Yvonne Taylor. Beveik visiems tradiciniams kazachstaniečių patiekalams gaminti naudojama mėsa. Arklienos dešrelės ir virta avino galva kazachstaniečiams yra delikatesai. "Manau, kad tai nenormalu - raginti vaikus valgyti žolę", - prieštaravo mokytoja Tursunaj.

ATPAŽINK SAVE

Gruodžio
ketvirtadienis
saulė teka 08:35, leidžiasi 15:52, dienos ilgumas 07:17 delčia

Filme "Boratas: Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė" kazachstaniečiai vaizduojami kaip neciviScanpix nuotr. lizuoti žmonės, valgantys arklieną.

14

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Kintvilę Alfredą Fortūnatą Fredą Tarvainą

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (A.Goštauto g. 40b, 11 aukštas) pasiimti leidyklos VAGA įsteigto prizo - U.Widmer knygos "Tėvo knyga".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

Jau rytoj ieškokite komercinio dienraščio priedo – „15min Dovanų gidas“!

Kokybiškas maistas, malonus aptarnavimas, patraukli ir jauki aplinka, darbuotojų profesionalumas leidžia restoranui didžiuotis savo vardu.
Kiekvieną trečiadienio vakarą nuo 20 val. gros grupė “Banglai”. UAB “AdAstrum” Šeimyniškių g. 21B, LT-09200 Vilnius Tel. 2730121, faksas 2756911 el.paštas rest@adastrum.lt

Maloniai kviečiame apsilankyti

kavinėse “Sandra”
ORGANIZUOJAME BANKETUS, FURŠETUS, IŠVAŽIUOJAMUOSIUS POBŪVIUS
Žalgirio g. 122 (Toyotos Centre), tel.: 210 32 99 Mindaugo g. 12 / 14, tel.: 269 23 02 Šiaurės g. 37 (N. Vilnia), tel.: 267 27 77 Pramonės g. 97 (N. Vilnia), tel.: 241 41 76

16

2006 gruodžio 14 d., ketvirtadienis

15 min

bulvaras

Vatikano dovana
Tikintiesiems ketinama leisti lankyti sarkofagą su šv.Pauliaus palaikais. Jis bus eksponuojamas šio krikščionių apaštalo kapavietėje Romoje.
"Vatikano archeologinė tarnyba atliko kasinėjimus Romoje po pagrindiniu altoriumi Šv.Pauliaus bazilikoje, kad lankytojai galėtų išvysti čia palaidoto šventojo sarkofagą", - per spaudos konferenciją teigė Vatikano muziejų Epigrafikos departamento vadovas Giorgio Filippi. Italijos kardinolas ir bazilikos klebonas Andrea Cordero Lanza di Montezemolo pabrėžė, kad 67 metais Romoje nukirsdinto šv.Pauliaus kapo autentiškumas yra "neabejotinas". Abu vyrai pristatė 2002 metais prasidėjusių archeo-

Šv.Pauliaus sarkofagas buvo rastas po pagrindiniu altoriumi Romos Šv.Pauliaus bazilikoje.
AFP/Scanpix nuotr.

loginių tyrinėjimų rezultatus, kurių metu buvo aptiktas šv.Pauliaus kapas, garbinamas jau daugelį šimtmečių.

Oficialiai kapo autentiškumas buvo patvirtintas 2005 metų vasarį. "Tačiau atidaryti sarko-

GARSIAUSIAS LENKIJOS BENAMIS IŠVENGĖ BAUSMĖS
Lenkijos sostinės apygardos teisme baigėsi visuomenės dėmesį prikaustęs teismo procesas dėl garsiausio šalies benamio Huberto H. likimo. Nepaisydamas prokuratūros reikalavimų, Varšuvos apygardos teismas bylą dėl Lenkijos prezidento įžeidimo nutraukė. Hubertas H. beveik prieš metus Varšuvos centrinėje geležinkelio stotyje, būdamas girtas, išplūdo jį sustabdžiusius policininkus ir Lenkijos prezidentu išrinktą Lechą Kaczynskį. Policija jo bylą perdavė prokuratūrai, kuri daugiau kaip po pusmetį trukusių paieškų jį surado vienoje landynėje Katovicuose. Prokuratūra reikalavo Hubertui H. skirti trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiem metams. Lenkijos žmogaus teisių komitetas pareiškė, kad tokia bausmė būtų neadekvati jo poelgiui.

fagą, kad būtų identifikuoti jame esantys palaikai, neplanuojama", - pažymėjo A.C.L.di Montezemolo. Dabartinė bazilika yra iškilusi ant IV amžiaus bazilikos, kurią pastatė imperatorius Konstantinas, griuvėsių. Apaštalas Paulius, kilęs iš Mažosios Azijos Tarso mieste gyvenusios žydų šeimos, iš pradžių persekiojo pirmuosius krikščionis, o vėliau pats atsivertė į stiprėjančią krikščionybę.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Sparčiausiai Lietuvoje augantis vienintelis nemokamas dienraštis "15min" Vilniuje priims į savo komandą

PASIPELNĖ IŠ MIRTIES
Maskvoje įvykusiame "Dvylikos kėdžių" aukcione brangiausiai buvo parduota kėdė, ant kurios sėdėjo liudytojas "Litvinenkos byloje" Andrejus Lugovojus. Už kėdę jos pirkėjas, kurio pavardė neskelbiama, paklojo 2 tūkst. JAV dolerių (5,2 tūkst. litų). Šią kėdę aukcionui pasiūlė radijo stotis "Echo Moskvy". Pasak radijo stoties vyriausiojo redaktoriaus Aleksejaus Venediktovo, ant šios kėdės taip pat sėdėjo buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas. Aukcione parduota iš viso 12 daiktų, vienaip ar kitaip susijusių su paskelbta aukciono tema.

ŽURNALISTĄ/-Ę
JŪS:
» Turite darbo laikraštyje, radijuje, naujienų agentūroje arba žurnale patirtį; » Puikiai išmanote Vilniaus socialines, politines, ekonomines ir sporto aktualijas; » Mėgstate rašyti; » Dievinate “deadline‘us”; » Puikiai išmanote lietuvių kalbą, kalbate angliškai; » Esate išradingas ir mėgstate naujoves.
“15min” jums siūlo puikias galimybes ir geras darbo sąlygas moderniausiame ir novatoriškiausiame Lietuvos dienraštyje. Savo CV bei motyvacinį laišką siųskite vyr.redaktorei: v.smaizyte@15min.lt arba redakcija@15min.lt