06 12 27

ISSN 1822-2749. Numeris 214 (297). www.15min.lt

2006 m. gruodžio 27 d., trečiadienis

s Tiraža00 105 0

Vilnius
ŠIANDIEN
Kruvinos šventės 2 psl. Dujų tiekimas nesutriks

Kalėdinė Mortos misija
Sostinės Šv.Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje kvepia šienu, o prieangyje įrengtoje "gyvojoje" prakartėlėje gyvena asiliukė Morta bei dvi avelės.
Morta šioje bažnyčioje - ne naujokė. Šiemet bažnyčioje esančioje prakartėlėje ji gyvens antrus metus. Nors tradicija rengti gyvą prakartėlę Bernardinų bažnyčioje gyvuoja jau dešimtus metus, gyvuliukai, pasak Bernardinų bažnyčios darbuotojų, dažnai keičiasi. Kaip sakė Bernardinų bažnyčios klebonas brolis Astijus, dar penktadienio popietę į Bernardinų bažnyčią iš Šalčininkų rajono atvežta asiliukė šventovėje gyvens iki Naujųjų metų. Diena vėliau iš Širvintų rajone gyvenančio ūkininko fermos į bažnyčią buvo atvežtos ir dvi avys. Kaip sakė brolis Astijus, gyvuliukus bažnyčiai sutinka "paskolinti" parapijiečiai ūkininkai, šieno parūpina pažįstami medžiotojai. Pasak Astijaus, bažnyčios prieangyje įsikūręs tvartelis džiugina visus parapijiečius, tačiau labiausiai - vaikus. "Čia gyvulėliai gauna ne tik šieno, bet ir morkų, kopūstų bei obuolių. Pernai taip gerai pagyvenusi asiliukė net išeiti iš bažnyčios nenorėjo", juokėsi klebonas. Nukelta į 6 psl.

3 psl.

Lagose per sprogimą žuvo apie 700 žmonių 5 psl. Mirė soulo legenda J.Brownas 16 psl. Bernelių mišios

8 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 0C 4 -1 0C

Asiliukė Morta Bernardinų bažnyčioje įrengtoje prakartėlėje sutiko jau antras Kalėdas.

J.Kalinsko nuotr.

Druskininkai vilios didžiausiu vandens parku
Šiandien pirmuosius lankytojus priims Druskininkų vandens pramogų parkas. Didžiausias Rytų Europoje vandens pramogų ir poilsio kompleksas oficialiai atidarytas vakar. Vandens parkas kelis metus buvo statomas buvusių gydyklų vietoje. Į jį investuota apie 125 mln. litų. Vandens pramogų parke vienu metu galės ilsėtis maždaug 1500 lankytojų.
EUROPOS TVARKOS CENTRAS VISOS TEISINĖS PASLAUGOS LIETUVOJE IR UŽSIENYJE
Advokatai, Teisininkai, Juristai, Privačių seklių, detektyvų paslaugos. Baudžiamosios, civilinės, administracinės, darbo,šeimos, žemės, paveldėjimo, santuokos nutraukimo ir visais kitais klausimais. Rengiame skundus, pareiškimus, prašymus, sutartis ir visus kitus teisinius dokumentus. Atstovavimas, tarpininkavimas, derybos. Konsultacijos visais teisiniais klausimais. Patikėkite savo teisines problemas MUMS! Kedrų g.9, Vilnius. Registracija tel/faks: (8 5) 213 94 98 Mob.tel: 8 671 85441, 8 671 85442.

Vėjas šiaurės vakarų, 5-10 m/s.

2 psl.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas akcentavo tai, jog vandens pramogų parkas turėtų ne tik prisidėti prie regiono plėtros, bet ir sumažinti nedarbą aplinkiniuose rajonuose: "Dabar mieste

sukuriama tiek darbo vietų, kad žmonės jau atvyksta dirbti iš kitų regionų. Vandens pramogų parko darbuotojų yra iš Lazdijų, Varėnos, Alytaus". Nukelta į 4 psl.

Senelių suvažiavimas Kaune
Kaunas vienai dienai virto Kalėdų Senelių sostine. Beveik du šimtai žilabarzdžių vaišino miestiečius stebuklinga koše, o kai kurie jų į Vienybės aikštę, kur prasidėjo šventė, leidosi net parasparniais.

3 psl.

2

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

aktualijos
PLIKLEDIS PARALYŽIAVO EISMĄ
Sostinėje vairuotojams rimtu išbandymu tapo vakar popietę gatves staiga padengęs plikledis. Per kelias valandas - nuo 15 val. iki 17 val. - sostinės policija užregistravo net 26 technines avarijas ir dvi avarijas, kuriose nukentėjo žmonės. Sudėtingiausia situacija susidarė Geležinio Vilko, Ozo, Kalvarijų gatvėse. Čia avarijose automobiliai dužo beveik kas du - tris šimtus metrų. Avarijose dalyvavo po šešis - aštuonis automobilius. Tose gatvėse, kuriose įvyko didesnės avarijos, automobilių eismas buvo beveik paralyžiuotas.

Pražūtingas greitis
Vakar paryčiais Vilniuje nesuvaldytam automobiliui BMW rėžusis į gatvės apšvietimo stulpą, vienas žmogus žuvo, dar du buvo sužaloti.
Gyvybės neteko automobilį vairavęs vos prieš keturis mėnesius vairuotojo pažymėjimą gavęs 18-metis Vilniaus rajono Didžiosios Riešės kaimo gyventojas. Du sužeisti 20-mečiai buvo nuvežti į ligoninę. Dar du vaikinai per avariją nenukentėjo. Nelaimė įvyko Geležinio Vilko gatvėje. 18-mečio vairuojamas automobilis BMW dėl kol kas nežinomų priežasčių tapo nevaldomas, rėžėsi į apšvietimo stulpą ir apvirto. Automobilio salone užspaustus penkis žmones ištraukė ugniagesiai. Policija vakar dar negalėjo pasakyti, dėl kokių priežasčių BMW tapo ne-

Nevaldomas BMW, kuriuo važiavo penki žmonės, rėžėsi į gatvės apšvietimo stulpą ir apvirto.
A.Vaitkevičiaus nuotr.

valdomas. Nelaimė įvyko sausame kelyje. Kaip pranešė Alfa.lt, beveik neabejojama, kad mašina prieš avariją skriejo didžiuliu greičiu.

Ar automobilio vairuotojas buvo blaivus, paaiškės ištyrus jo kraują. Dėl nelaimės pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Per tris šventines dienas nuo šeštadienio iki antradienio per avarijas Lietuvos keliuose žuvo mažiausiai 10 žmonių.

Šventes paženklino kruvinos tragedijos
Šeimyninės išgertuvės Vilniaus Naujosios Vilnios mikrorajone baigėsi tragedija.
Naktį į sekmadienį name Pramonės gatvėje girtavę brolis ir sesuo pradėjo kivirčytis, kilo muštynės. Kaimynai, išgirdę triukšmą, iškvietė policiją. Kai pareigūnai atvažiavo, 59erių moteris nebegyva gulėjo kraujo klane. 57-erių įtariamasis uždarytas į areštinę. Pirminiais duomenimis, vyriškis per muštynes čiupo peilį ir juo mirtinai sužalojo seserį. Pasak policijos, ir brolis, ir sesuo pareigūnams žinomi. Tuo tarpu Kauno policijos pareigūnai, tiriantys 24 metų vyriškio nužudymą, tikisi liudininkų pagalbos. Žmogžudystė įvyko naktį į pirmadienį, apie 00.18 val. Kauno Tenorų gatvės 8-ojo namo laiptinėje. Į vyriškio galvą žudikas paleido ne vieną kulką. Sužeistasis mirė ligoninėje operacijos metu. Nužudytasis policijai buvo gerai žinomas kaip automobilių vagis, todėl įtariama, kad su juo galėjo susidoroti konkuruojančios nusikalstamos grupuotės. Pareigūnai prašo ką nors žinančius apie šį nužudymą ar mačiusius ką nors įtartino paskambinti į policiją.

žiema
Klaipėda ~+4 ~+6

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Šiauliai +1 +3 +3 +5

Panevėžys 0 +2 +2 +4

Utena -1 +1 +1 +3
Oslas -1

Helsinkis 3 Talinas 3 Ryga 4 Dublinas 9 Londonas Berlynas 5 Briuselis 2 3 Vilnius 3 Varšuva 2 Praha 2 Viena 5 Minskas 1 Maskva -1

Sinoptikų duomenimis, šiandien kritulių nenumatoma. Vėjas šiaurės vakarų, 5-10 m/s. Aukščiausia temperatūra 1-6 laipsniai šilumos. Vilniuje temperatūra 2-4 laipsniai šilumos.

Kaunas 0 +2 +2 +4

Stokholmas 3

Vilnius -1 +1 +2 +4

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
N.Radevič nuotr.

Paryžius 2

Poryt -3 +1

Užporyt -5 +1
Atėnai 9 Lisabona 15 Madridas 10 Roma 15

0 +2

Šiandien Europoje

15 min

aktualijos

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

3

Stebuklinga Kalėdų Senelių košė

Vakar kauniečius linksmino per du šimtai Kalėdų Senelių suvažiavimo dalyvių.

Šventės svečiai dainavo bei dalijo visiems norintiesiems košę.

E.Ovčarenko nuotr.

Andželika Lukaitė a.lukaite@15min.lt
Kaunas vienai dienai virto Kalėdų Senelių sostine. Beveik du šimtai žilabarzdžių vaišino miestie-

čius stebuklinga koše, o kai kurie jų į Vienybės aikštę, kur prasidėjo šventė, net leidosi parasparniais. Vyriausiojo Kalėdų Senelio vadovaujama linksma kompanija iš Vienybės aikš-

tės, lydima gausaus miestiečių ir iš džiaugsmo amo netekusių vaikų būrio, patraukė į Rotušės aikštę. Čia visi norintys nemokamai buvo vaišinami "stebuklinga" koše, pagaminta

pagal tik Kalėdų Seneliams žinomą slaptą receptą. Raudonosiai šventės svečiai teigė, šią košę esant nepaprastą, esą nuo jos vaikai kur kas greičiau augantys ir tampantys atsparūs visoms

ligoms. Ypatinga ji esanti ir suaugusiems. Vėliau Rotušės aikštėje Seneliai šventės dalyviams padovanojo koncertą. Akylesni žiūrovai po ūsais ir barzda galėjo atpažinti ne vieną populiarų

Lietuvos muzikos atlikėją. Kalėdų Seneliai pažadėjo kitąmet Kauną aplankyti su dar gausesniu savo kolegų būriu iš viso pasaulio. Vakarykštis suvažiavimas jau ketvirtasis.

APŽVALGININKĖS NUOMONĖ

Švenčių įkaitai
per šventes, te nebūna jos kasininkėmis. Galima šią problemą išspręsti dar kitaip - neikime į parduotuves per šventes ir nekurkime prekybininkams įspūdžio, kad prekyba per pačias šventes pelningiausia. Visiems kritikams turiu kiek kitokį pavyzdį - nedidelę parduotuvėlę Šv.Stepono gatvėje, kur saldumynais prekiauja kelios moterys. Nors per šventes šios prekės turi didelę paklausą, nei per Kūčias, nei per Kalėdas jos niekada nedirba. Nejaugi joms nereikia papildomo uždarbio? Bet panašiai elgiasi ir daugelis kitų nedidelių parduotuvėlių Vilniaus Senamiestyje, nes šiems žmonėms, kaip ir bet kuriam iš mūsų, šventės yra tikrąja ta žodžio prasme šventas dalykas. Tik jie gali lanksčiai reguliuoti savo darbo grafiką, tačiau to kažkodėl negali padaryti prekybos centrai. Kas galėtų tai pakeisti? Mūsų požiūris? O gal vis dėlto valstybė turėtų pagelbėti verslininkams, šito nesuprantantiems, ir žmonėms, manantiems, kad šventes geriausiai įprasmina lūžtantis nuo valgių stalas? Nes jei kai kuriose Europos valstybėse krikščioniškas šventes jau išstumia augančios musulmonų bendruomenės, mūsuose jas sugadiname patys bei mūsų silpnybėms pataikaujantys verslininkai.

Dujų tiekimas nesutriks
Lietuvos vyriausybė neturi informacijos, kad kitų metų pradžioje gali sutrikti dujų tiekimas, jei Rusijai ir Baltarusijai nepavyks susitarti dėl dujų kainos.
Premjeras Gediminas Kirkilas vakar sakė, kad jei vis dėlto dujų tiekimas nutrūktų, Lietuva "pasikliautų" dujų saugyklomis Latvijoje bei ieškotų kitų išeičių. Pasak premjero, praėjusią savaitę vykusiame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje apie galimas Rusijos ir Baltarusijos nesutarimo pasekmes kalbėta nebuvo, tačiau G.Kirkilas neatmetė galimybės, iškilus būtinybei, siūlyti sušaukti VGT. Dabar Lietuva visas dujas iš Rusijos gauna per Baltarusiją, tačiau šiai nesutariant su Rusija dėl dujų kainų kitąmet, iškilo grėsmė, kad Rusija nutrauks dujų tiekimą.

Aukščiausia šalies eglė
Pirmą Kalėdų dieną Vilniuje nušvito aukščiausia Europos Kalėdų egle vėl tapęs sostinės televizijos bokštas.
Aukščiausias šalies statinys tapo įspūdingiausia kalėdine sostinės dekoracija - bokštą nušvietė beveik šeši tūkstančiai lempučių, blykstės, girliandos ir kita apšvietimo technika. Aukščiausios eglės įžiebimą lydėjo šventiniai fejerverkai, lazerių šou, koncertas. Vilniaus televizijos bokšto aukštis - 326,4 metro. Pirmąjį kartą televizijos bokštas Kalėdų egle virto 2000ųjų metų išvakarėse, kai buvo įgyvendintas projektas "Tūkstantmečio šviesa".
Televizijos bokštas - įspūdingiausia sostinės kalėdinė dekoracija. J.Kalinsko nuotr.

Indrė Makaraitytė

LT nuotr.

Mūsų šeima išsibarsčiusi, tad per Kūčias susiklostė tradicija, kad valgom keletą vakarienių. Po pirmosios prireikė vieno dalyko, kuris tiesiog būtų palengvinęs ilguosius laisvadienius. Parduotuvė šalia, tad penkios minutės ir įsigijau tai, ko man reikėjo. Nebūtų dirbusi, nebūčiau pernelyg išgyvenusi arba būčiau geriau susiplanavusi visus pirkinius anksčiau. Neapsakomas patogumas – septynios vakaro, miestas tuštutėlis, o net trys parduotuvės blizgina savo vitrinas ir akina užeiti! Ką ten septynios valandos vakaro. Ant durų užrašyta, kad kaip ir kasdien, šventą Kūčių vakarą pardavėjos darbuosis iki pat vienuolikos. O jei Kalėdų rytą tingisi kepti antį savo orkaitėje, jus išgelbės prekybos centras ir jo darbuotojai, kurie, regis, nei Kūčių, nei Kalėdų neturi teisės švęsti. Jų šventės prasideda ir baigiasi ties ilgais prekystaliais ir spaudant kasos mygtukus. Kita vertus, sakys šio požiūrio kritikai, kiekvienas turime teisę rinktis. Jei nenori kasininkės dirbti

Prezidentas neslėpė nusivylimo
Vertindamas praėjusius metus prezidentas Valdas Adamkus didžiausiais nusivylimais vadina sprendimą neleisti Lietuvai įsivesti euro ir parlamentinį tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos. Jis teigė sutinkantis, kad VSD yra problemų, tačiau, prezidento nuomone, Seimo komiteto atliktas tyrimas parodė "mūsų politinės kultūros lygį ir supratimą". Tuo pat metu V.Adamkus užsienyje gyvenančius lietuvius paragino neišsižadėti vilties grįžti į tėvynę.

NEBLAIVUS TURKIJOS DIPLOMATAS NUO POLICIJOS NEPASPRUKO
Vilniaus policijos pareigūnams savaitgalį teko vaikytis neblaivų Turkijos ambasados diplomatą. Naktį į sekmadienį Vilniuje, Pylimo ir Klaipėdos gatvių sankryžoje, budėję pareigūnai stabdė automobilį "Audi A4". Vairuotojas nepakluso policininkams, padidino greitį ir bandė atsiplėšti nuo persekiotojų. Pareigūnams "Audi A4" pavyko sustabdyti Rotundo gatvėje. Paaiškėjo, jog mašiną vairavo 39 metų Turkijos ambasados 39 metų atašė C.T. Diplomatas buvo neblaivus. Jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 0,70 promilių alkoholio. Apie girto diplomato "nuotykius" pranešta Užsienio reikalų ministerijai.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

ekonomika

Įmonės praneša
» Plėtra Vienas didžiausių šalies mėsos perdirbėjų "Nematekas" pasirašė sutartį dėl 2,5 mln. litų ES ir 906 tūkst. litų valstybės paramos įmonės modernizavimui. Projektas bus įgyvendintas per 19 mėnesių. Bendrovė gamina daugiau nei 250 pavadinimų kiaulienos, jautienos, vištienos ir kalakutienos gaminių. "Nemateke" dirba daugiau nei 600 žmonių. » Pirko katerį Klaipėdos jūrų uostas už daugiau kaip 3 mln. litų įsigijo naują Estijos ir Suomijos laivų statykloje "Baltic Workboats" pagamintą locmanų katerį. Locmanų kateriai veda ir padeda prisišvartuoti laivams. » Biržos lyderiai Vilniaus vertybinių popierių biržoje pastarosiomis dienomis didžiausio investuotojų dėmesio sulaukė "Mažeikių naftos" akcijos, apyvarta išsiskyrė ir Panevėžio statybos tresto vertybiniai popieriai. Iš kitų įmonių aktyviai prekiauta "Teo LT", "Aprangos" bei Ūkio banko akcijomis. » Anuliuos akcijas Viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo bendrovių "Rokiškio sūris" anuliuos supirktas savo akcijas 9,99 proc. įstatinio kapitalo. Bendrovė pradės pusantrų metų truksiantį vertybinių popierių supirkimą, kuriam bus suformuotas 20 mln. litų rezervas. Numatyta, kad superkamų "Rokiškio sūrio" akcijų kaina svyruos nuo 10 iki 116 litų. » Nuostolingi metai Investicijų bendrovės "Invalda" valdoma bendrovė "Vilniaus baldai" per vienuolika šių metų mėnesių patyrė beveik 2 mln. litų nuostolių. Pernai tuo pat metu įmonės grynasis pelnas siekė beveik 4 mln. litų.

Didžiausias vandens parkas
Atkelta iš 1 psl.
Pasak Druskininkų savivaldybės, 25 tūkst. kvadratinių metrų ploto vandens pramogų ir poilsio kompleksas yra didžiausias visoje Rytų Europoje. Jį sudaro pirčių, vandens pramogų kompleksai, viešbutis ir konferencijų salės. Vandens parką puošia nebijančios drėgmės palmės, atgabentos iš Floridos. Komplekse pagal įvairių šalių tradicijas įrengta 20 pirčių (suomiškos, rusiškos, romėniškos, "Hamam", garinės, lauko ir kitos), jūros bangų baseinas ir 6 nusileidimo kalneliai, sūkurinės vonios, masažiniai kriokliai bei vaikų pramogų zona. Apie 70 proc. statybų darbų atliko konkursą laimėjusios alytiškių Algirdo Stasiukyno ir jo sūnaus Andriaus valdomos bendrovės "Skirnuva" ir "Stamita". Kitiems darbams atlikti buvo pasitelkti subrangovai. Parko įrengimui panaudotos Druskininkų savivaldybės, Europos Sąjungos fondų ir privačių įmonių lėšos. Prognozuojama, kad investicijos atsipirks per 1012 metų. Apie naujojo vandens parko atidarymą buvo paskelbta vakar vakare Druskininkuose surengto koncerto "Druskininkų Kalėdos 2006" metu. Šiandien rengiama parko atidarymo šventė.

Vandens parke įrengtos čiuožyklos vingiuoja ir komplekso viduje, ir išorėje.

Norėtų įsigyti degalinių
Perėmęs "Mažeikių naftos" kontrolę, Lenkijos koncernas "PKN Orlen" ketina siekti didesnės dalies mažmeninėje Lietuvos degalų rinkoje.
Bendrovė neatmeta degalinių įsigijimo galimybės. "Reikia dalyvauti rinkos konsolidacijoje", - teigė "PKN Orlen" prezidentas Igoris Chalupecas. "Mažeikių nafta" užima apie 3 proc. Lietuvos mažmeninės degalų rinkos. Paklaustas, kokią dalį rinkos įmonė turėtų užimti, I.Chalupecas teigė, kad tikslas kol kas nėra apibrėžtas. Agentūra ISB pranešė, kad, neoficialiais duomenimis, "PKN Orlen" norėtų, kad Mažeikių įmonės dalis mažmeninėje Lietuvos degalų rinkoje būtų apie 20 procentų. Koncernas "Mažeikių nafta" valdo Lietuvos degalinių tinklo "Ventus" operatorę įmonę "Ventus-nafta". Po Mažeikių įmonės perėmimo, "PKN Orlen" tapo didžiausiu naftos koncernu Vidurio Europoje. Šiuo metu didžiausias mažmeninės prekybos naftos produktais tinklas Lietuvoje priklauso "Lukoil Baltijai" - iš viso 114 degalinių, kuriose per mėnesį 1,5 mln. kartų apsilanko apie 250 tūkstančių žmonių.

10 TŪKST. IŠRADIMŲ PER METUS
Šiais metais specialioje apdovanojimų ceremonijoje "Metų išradėjai" buvo tituluota dvylika bendrovės "Siemens" tyrėjų. Šiems žmonėms priklauso 600 išradimų energetikos ir aplinkosaugos, automatikos ir valdymo, infrastruktūros ir sveikatos srityse. Jauniausias jų - 35 metų, vyriausias - 59-erių. Tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija "Siemens" šiemet rekordiškai padidino išradimų skaičių - šiais metais jų atlikta per 10 tūkst. Kompanija užregistravo daugiau nei 6 tūkst. patentų. Pagal patentuotų išradimų skaičių "Siemens" yra tarp pirmaujančių pasaulyje: Vokietijoje ji yra absoliuti lyderė, Europoje - antroje vietoje, o JAV patenka į aktyviausių išradėjų dešimtuką. Iš viso kompanijai priklauso 62 tūkst. išradimų patentai.

NAFTOS ŽVALGOSI RYTUOSE
"PKN Orlen" neatmeta galimybės, kad bus pasirašyta sutartis dėl naftos tiekimo iš Artimųjų Rytų. Pasak "PKN Orlen" prezidento ir "Mažeikių naftos" valdybos pirmininko Igorio Chalupeco, taip siekiama įvairinti tiekimo šaltinius. Šiuo metu "PKN Orlen" perka naftą iš Rusijos ir Venesuelos. "Yra dar viena kryptis, į kurią atsižvelgiame - Artimieji Rytai. Šiuo metu vyksta derybos, tačiau sunku pasakyti, kada jos bus baigtos ir ar jos bus sėkmingos", - pareiškė "PKN Orlen" vadovas. Pasak I.Chalupeco, "PKN Orlen" nori tartis su gamintojais, o ne su tarpininkais.
"Ventus" tinklą sudaro 34 degalinės, iš jų 9 veikia frančizės būdu.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo gruodžio 27 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

Kaminkrėčių paslaugos - per brangios
Anot ugniagesių, nemažai gaisrų gyvenamuosiuose namuose šiemet kilo dėl netvarkingų ar nevalytų kaminų.
Kaip pranešė Lietuvos radijas, gyventojai negali surasti kaminkrėčių arba tiesiog neįperka per brangių jų paslaugų. Tuo tarpu kaminkrėčiai tikina, kad dažniausiai žmonės juos kviečiasi tik prispausti bėdos, kai nebėra traukos ir pro suodžiais užneštą kamino skylę dūmai veržiasi ne laukan, o į kambarį. "Žmonės kaminus bando valytis savais metodais. Populiarus - uždegti suodžius. Tai pats lengviausias būdas, nes išdega suodžiai, bet jis yra ir pats pavojingiausias", - pasakojo kaminkrėtys Artūras Tamošauskas. Pasak jo, patys valydami kaminus, žmonės gali juos sugadinti arba visai užkimšti. Tačiau dauguma gyventojų tikina, kad rasti kaminkrėtį itin sunku, o kiti visai apie tokius negirdėję. Už metrą išvalyto kamino reikia mokėti maždaug 15 litų, o už viso kamino išvalymą - apie 100 litų. Specialistų teigimu, išvalyti suodžius iš kaminų, dūmtraukių ir krosnių būtina prieš šildymo sezoną, o prasidėjus intensyviam kūrenimo laikotarpiui reikia valyti kas 2-3 mėnesius.

USD 2,6151

GBP 5,1364

RUB 0,9948

EEK 0,2206

LVL 4,9518 3,7188 2,2093 4,9518 4,2349 9,0574 9,9481 3,8523 9,9995 1,8306 5,2103 2,6151

Australijos doleris 2,0571 1000 Baltarusijos rublių 1,2209 Kanados doleris 2,2663 Šveicarijos frankas 2,1549 10 Kinijos juanių 3,3458 10 Čekijos kronų 1,2528 10 Danijos kronų 4,6309 10 Estijos kronų 2,2067 Euras 3,4528 Didžiosios Britanijos svaras 5,1364 100 Vengrijos forintų 1,3681

100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų Latvijos latas 10 Norvegijos kronų 10 Lenkijos zlotų 100 Rusijos rublių 10 Švedijos kronų 100 Slovakijos kronų Naujoji Turkijos lira 10 Ukrainos grivinų JAV doleris

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min”– pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 411,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. ruduo, apklausoje dalyvavo 1767 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 b, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt S.Daukanto g. 25, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 105 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

15 min

pasaulis

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

5

Degalų vagystė baigėsi tragedija
NAFTOTIEKIŲ KATASTROFOS NIGERIJOJE
2006 m. gegužė - apie 150 aukų Lagose. 2004 m. gruodis - apie 20 aukų Lagose. 2004 m. rugsėjis - apie 60 aukų Lagose. 2003 m. birželis - 105 aukos Abijos valstijoje. 2000 m. liepa - apie 300 aukų Varyje. 2000 m. balandis - apie 50 aukų Abijos valstijoje 1998 m. spalis - apie 1000 aukų Jese.

Didžiausiame Nigerijos mieste Lagose sprogus vagių pažeistam naftotiekiui žuvo šimtai žmonių.
Vakar vakare pareigūnai pranešė vis dar skaičiuojantys kūnus. Neoficialiais duomenimis, žuvusiųjų gali būti apie 700. Pasak Raudonojo Kryžiaus generalinio sekretoriaus Abioduno Orebiyi, naktį vagims prakirtus vamzdyną, einantį per tankiai gyvenamą Lagoso priemiestį,

šimtai žmonių susirinko pasisemti iš jo degalų. Pasak liudininkų, po sprogimo įvykio vietoje buvo matyti gulint daugiau kaip 500 kūnų. Dauguma kūnų yra neatpažįstamai sudegę.Pareigūnai patvirtino, jog žuvusiuosius tenka atpažinti pagal dantis arba kaukoles. Jie taip pat pridūrė, kad kai kurie kūnai tiesiog suplėšyti gabalais. Raudonojo Kryžiaus generalinio sekretoriaus teigimu, per sprogimą buvo sugriauti ir kai kurie namai,

šventykla ir bažnyčia. Vietos policija ir medikai tvirtino, jog per įvykį taip pat daug žmonių buvo sužeisti. Tačiau daugelis jų greičiausiai nepasirodys ligoninėse, nes bijo būti areštuoti už degalų vagystę. Kiti tiesiog neišgali susimokėti už gydymą.

Vagims prakirtus naftotiekį žmonės sugužėjo pasisemti degalų.

AFP/Scanpix nuotr.

Turkmėnija ieško naujo šalies lyderio
Praėjus kelioms dienoms po autokratiško Turkmėnijos prezidento Saparmurato Nijazovo laidotuvių, šalyje ieškoma naujo lyderio
Vakar paskelbta, jog šalies aukščiausios institucijos - Liaudies Tarybos - posėdyje jau iškeltos šešios kandidatūros į prezidento postą. Turkmėnijos prezidento rinkimai vyks 2007 metų vasario 11 dieną. Kandidatu į Turkmėnijos prezidentus gali tapti asmuo, surinkęs vieną trečdalį Liaudies Tarybos balsų. Vieninteliu opozicijos kandidatu į prezidento postą išrinktas visuomeninio politinio judėjimo "Tėvynė" lyderis Chudaiberdy Orazovas. Į prezidento rinkimų sąrašą įtrauktas ir laikinasis šalies vadovas Kurbankulis Berdymuchamedovas. Liaudies Taryba 49 metų K.Berdymuchamedovo kandidatūrai pritarė vienbalsiai, nors pagal šalies konstituciją jam draudžiama kelti savo kandidatūrą. Į Turkmėnijos prezidento postą taip pat pretenduoja Išanguly Nuryjevas - naftos ir dujų pramonės ir mineralinių išteklių ministro pavaduotojas, bei Durdy Durdyjevas - turizmo ir sporto ministro pavaduotojas. Prieš tai Liaudies Taryba pirmąjį kartą per daug metų priėmė prezidento rinkimų įstatymą ir patvirtino šalies konstitucijos pataisas. Pagal jas prezidento įgaliojimai, jeigu jis negali eiti savo pareigų, pereina viceprezidentui, o ne parlamento pirmininkui, kaip tai buvo anksčiau.

Filipinų Ormoko miesto prekybos centre kilo didžiulis gaisras. Ugnis nusinešė mažiausiai 24 žmonių gyvybę.
Ugnis plito labai greitai ir parduotuvėje įkalino

klientus bei pardavėjus. Manoma, jog gaisrą sukėlė fejerverkai. Pasak policijos, prekeiviai, įsikūrę prekybos centre, neturėjo leidimo prekiauti pirotechnika. Gaisras truko apie 3 valandas.

Daugiausiai aukų rasta prie tualeto, per kurio langą žmonės bandė pabėgti iš liepsnojančio pastato. Ormoko miestas yra maždaug 550 kilometrų į pietryčius nuo šalies sostinės Manilos.

Stichijos šėlsmą priminė smūgiai
Vakar, minint prieš dvejus metus Pietryčių Aziją nusiaubusį milžinišką cunamį, pasaulį apskriejo nauja nerimą kelianti žinia.
Pietryčių Taivane buvo užfi ksuotas 7,2 balo stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Pranešta apie sugriautus statinius, bet žmonės rimčiau nenukentėjo. Tuo tarpu pasaulyje paminėtos per 250 tūkstančius aukų pareikalavusio cunamio antrosios metinės. Tailando Andamano paplūdimyje susirinko šimtai žmonių, kad tyloje pagerbtų žuvusiuosius.

Vakar judrioje Irako sostinės Bagdado sankryžoje vienu metu sprogus trims užminuotiems automobiliams, žuvo mažiausiai 15 žmonių, o dar apie 60 buvo sužeisti. Trijose transporto priemonėse padėtos bombos sprogo viena po kitos, kas kelias minutes. Sprogimai nugriaudėjo pagrindiniame Bajato rajone, kur daugiausia gyvena šiitai. Bombos sprogo, rytinio piko valandomis, kai prospektas buvo sausakimšas.

SUSITARĖ
Tailande šimtai žmonių pagerbė žuvusiųjų atminimą.
AFP/Scanpix nuotr.

Vien Tailande prieš dvejus metus žuvo per 5400 žmonių milžiniškoms ban-

goms užliejus šalies paplūdimius. Daugelis jų - užsienio turistai.

"GAZPROM" GRASINA BALTARUSIJAI
Rusijos dujų monopolininkė "Gazprom" pagrasino nutrauksianti dujų tiekimą Baltarusijai. Dujų gigantas jau parengė atitinkamą veiksmų scenarijų. "Gazprom" skelbiasi iš anksto pripumpavusi papildomas dujų talpas požeminėse saugyklose Vokietijoje ir Baltijos šalyse. Tai padaryta, kad dėl sankcijų Baltarusijai nenukentėtų kiti klientai Europoje. "Gazprom" atstovas spaudai Sergejus Kuprijanovas savaitės pradžioje įspėjo, kad dujų tiekimo Baltarusijai sutartis baigia galioti gruodžio 31 dieną, o šalies poziciją pavadino neatsakinga. Laikraščio "Kommersant" žiniomis, užvakar Baltarusijos vicepremjeras Vladimiras Semaška neatvažiavo į susitikimą su "Gazprom" vadovu Aleksejumi Mileriu. Vis dėlto Rusijos bendrovė tikisi, kad dujų Baltarusijai išjungimo dar galima išvengti. Dar balandį "Gazprom" pasiūlė Minskui pereiti prie rinkos kainų ir mokėti ne maždaug 47, o 200 dolerių už tūkstantį kubinių metrų dujų. Baltarusijai buvo pasiūlyta už dalį dujų mokėti pinigais (apie 80 dolerių už tūkstantį kubinių metrų), o visą kitą sumą apmokėti įmonės "Beltransgaz" akcijomis. Oficialusis Minskas reikalauja, kad kaina būtų ne didesnė nei nustatyta Smolensko sričiai. Tarifas Smolensko sričiai - 1 427 rubliai (54,2 dolerio) už tūkstantį kubinių metrų.

S.Nijazovas, valdęs Turkmėniją 21 metus, mirė gruodžio 21osios naktį nuo ūmaus širdies nepakankamumo.
SIPA/Scanpix nuotr.

Puslapis parengtas pagal BBC, BNS ir "15min" inf.

Gruzija ketina kitais metais pirkti iš Turkijos 800 mln. kubinių metrų dujų. Tai sudaro beveik pusę šaliai būtinos dujų apimties. Kiek Tbilisis mokės už dujas Turkijai, nepranešama. Gruzijos valdžia aiškiai davė suprasti, kad siekia sumažinti priklausomybę nuo Rusijos dujų. Tačiau, kol Tbilisis ir Ankara nėra pasirašę susitarimo, kalbėti apie tai, kad Gruzija susirado alternatyvą Rusijos dujoms, kol kas per anksti. Praėjusią savaitę Gruzija sutiko pirkti iš Rusijos dujas po 235 dolerius už tūkstantį kubinių metrų. Gruzijos premjeras sakė, kad buvo priverstas sutikti su šiuo susitarimu, nes "Gazprom" pagrasino nutraukti dujų tiekimą.

TRUMPAI

Parduotuvėje sudegė 24 žmonės

SPROGIMAI BAGDADE

6

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

Vilnius

Kalėdinė asiliukės Mortos misija
Rasa Pangonytė Aurelija Kripaitė Raimonda Mikalčiūtė redakcija@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Pasak Bernardinų bažnyčios klebono brolio Astijaus, niekas kiekvieną dieną tvartelio nekuopia - gyvuliukai čia gyvena kaip ir kiekviename tvarte. "Tiesa, anksčiau gyvuliukus laikėme bažnyčios viduje įrengtoje prakartėlėje, bet bažnyčios vadovybė nebuvo patenkinta, tad teko juos iškelti į prieangį. Nors kas čia tokio, juk Jėzus irgi gimė tvartelyje, tarp gyvuliukų", - sakė brolis Astijus. Jis džiaugėsi, kad visa bažnyčia Kalėdų laikotarpį kvepės šienu, nes šieno paberta ir pačioje bažnyčioje, o altorius įrengtas ant ėdžių. Kiekvienais metais bene daugiausia vilniečių ir miesto svečių sulaukianti Katedros aikštėje įrengta prakartėlė šiemet šiek tiek atsinaujino. Kai kurios skulptūros minimaliai restauruotos, joms pasiūti nauji drabužiai. Pasak Ka-tedros administratoriaus Ričardo Doveikos, nuo 2001-ųjų Katedros aikštėje rengiama prakartėle rūpinasi Vilniaus arkivyskupijos Amatų cechas. Kad prakartėlėje esančių šventų jų ir g y v ūnų skulptūrų neišvartytų vėjas, jos prisukamos prie grindų. Kaip sakė klebonas R.Doveika, nuo chuliganų prakartėlę saugo savivaldybės samdyta saugos tarnyba. "Dėkui Dievui, iki šiol dar nebuvo jokių incidentų", - sakė R.Doveika. Pasak jo, triukšmingiausią Naujųjų metų - naktį nuo aikštėje šėlstančių žmonių prakartėlė atitveriama tvora.

Katedros aikštėje įrengtoje prakartėlėje esančios skulptūros šiemet buvo šiek tiek restauruotos.

UOSTAMIESČIO PRAKARTĖLĖ SUKĖLĖ DISKUSIJAS
Uostamiestyje prakartėlė po kelerių metų pertaukos pastatyta prie centrinės eglutės Teatro aikštėje. Ją miestui sukūrė konkursą laimėjęs skulptorius Jurgis Malinauskas. Kelių metrų aukščio prakartėlę su Trijų karalių, Juozapo ir Marijos bei kūdikėlio Jėzaus, šalia besiganančių asiliuko ir karvytės skulptūrėlėmis miestiečiai įvertino dviprasmiškai. Vieniems prakartėlė patiko, kiti piktinosi, kad toks kūrinys nevertas išleistų 45 tūkst. litų. Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Goda Giedraitytė neslėpė, autoriui turėjusi pastabų. "Karvytei ausytės nulūžo pačią pirmąją dieną. Teko priklijuoti", - sakė G.Giedraitytė. Ji tvirtino, kad suma nėra per didelė - esą nemažai kainavusios medžiagos. Prakartėlės namelio stogas dengtas tikromis čerpėmis. Į sumą taip pat įskaičiuotos elektros išlaidos, apsauga.

TRADICIJA - IŠ XIII AMŽIAUS
Prakartėlė - pranciškoniška tradicija, atkeliavusi iš XIII amžiaus pradžios. Pirmąją prakartėlę Italijoje įrengė Pranciškus Asyžietis, norėjęs, kad atgimimo šventėje dalyvautų visa gamta. Dabar "gyvas" prakartėles dar galima pamatyti keliose Europos bažnyčiose. Prakartėlės bažnyčiose paprastai įrengiamos Kūčių dieną ir pašventinamos per vakarines mišias.
Asiliukė Morta į Bernardinų bažnyčią atvežta iš Šalčininkų rajono.
J.Kalinsko nuotr.

"GYVA" PRAKARTĖLĖ - IR KAUNE
"Gyvą" prakartėlę šiemet vėl turi ir kauniečiai. Pasaulietiška ekspozicija, kurioje, be bažnytinių Juozapo, Marijos, Jėzaus Kristaus ir piemenų statulų, yra ir gyvų avinėlių pora, Kūčių išvakarėse įrengta tradicinėje vietoje - Kauno miesto Rotušės aikštėje. 2000-aisiais pirmą kartą kauniečiams ją dovanojęs Seimo narys Kazimieras Starkevičius, šiemet prakartėlę rengė kartu su Kauno miesto meru Arvydu Garbaravičiumi. Praėjusiais metais šios prakartėlės Rotušės aikštėje nebuvo. Apie tai, kiek ši iniciatyva kainavo, nenorėjęs atvirauti K.Starkevičius tikino, jog dėl to, kad prakartėlėje įkurdinti ir gyvi "eksponatai" - kelių mėnesių ėriukai, nėra sulaukęs neigiamų atsiliepimų. "Kai kuriems miesto vaikams - tai proga susipažinti su šiais gyvūnais. Ne vienas gyvo avinuko nėra matęs", - teigė seimūnas, pridūręs, jog šių metų žiema ypač palanki tokiems eksperimentams.

Bernardinų bažnyčios prakartėlėje gyvenantys gyvuliukai gauna ne tik šieno, bet ir morkų, kopūstų bei obuolių. Pernai taip gerai pagyvenusi asiliukė net išeiti iš bažnyčios nenorėjo.
Juokėsi brolis Astijus.

Po vienerių metų pertraukos "gyva" prakartėlė įsikūrė Kauno Rotušės aikštėje. E.Ovčarenko nuotr.

Klaipėdiečiams savo mieste nėra tekę gėrėtis "gyvomis" E.Jankausko nuotr. prakartėlėmis.

15 min
NELAIMĖS MIESTE
ŽUVO GAISRE

Vilnius

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

7

Pirmosios Kalėdų dienos rytą Vilniaus rajone, Juodšilių kaime, Šv.Uršulės gatvėje esančiame bute kilo gaisras, kurio metu išdegė buto vidus. Užgesinus gaisrą buvo rastas apdegęs nenustatytos asmenybės vyriškio lavonas. Gaisro priežastis nustatinėjama.

Krosnis sužalojo merginą
Vilniuje, privačiame name sprogus dujomis kūrenamai krosniai buvo sužalota 22ejų mergina.
Nelaimė K.Donelaičio gatvėje esančiame name įvyko pirmąją Kalėdų dieną. Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, informacija apie sprogimą privačiame mediniame name gauta po pietų, apie pusę penktos. Pranešama, kad gaisras po sprogimo nekilo, todėl į nelaimės vietą iškviestų ugniagesių pagalbos neprireikė. Pirminiais duomenimis, merginai sunkesnių sužalojimų pavyko išvengti. Griūvančios krosnies detalės jai sužalojo veidą. Jauna moteris buvo išvežta į ligoninę. Alfa.lt duomenimis, anksčiau sprogusi krosnis buvo kūrenama anglimis, prieš keliasdešimt metų ji perdaryta į dujinę krosnį. Įvykis tiriamas.

SUMUŠĖ IR APVOGĖ
Pirmadienį į policiją kreipėsi R.D. (g. 1978 m.). Moteris pareiškė, kad tą pačią dieną Gabijos gatvėje esančiame bute ją sumušęs A.T. (g. 1981 m.), pagrobė asmens dokumentus, mobiliojo ryšio telefoną ir iš kiemo nuvarė automobilį "Nissan 100NX". Tą pačią dieną pavogtą automobilį policija surado Gabijos gatvėje.

ĮSIBROVĖ Į BUTĄ

Kūčių dieną Justiniškių gatvėje į L.V. (g. 1984 m.) butą, savininkui atidarius duris, įsiveržė du vyriškiai. Jie pargriovė šeimininką ir pagrobė du mobiliojo ryšio telefonus bei 700 litų. Materialinis nuostolis įvertintas 900 litų.

POLICIJOS AUTOMOBILIAI MODERNĖJA
Sostinės policijos automobiliuose bus sumontuoti kompiuteriai, į kuriuos tiesiai iš pagalbos centro bus siunčiama informacija apie įvykį. Už 6,5 mln. litų kompiuterius automobiliuose sumontuos savivaldybės konkursą laimėjusi ryšių sistemų diegimo bendrovė "Dekbera". Bendrovė taip pat įsipareigoja trejus metus prižiūrėti sistemą. "Policijos automobiliuose bus įdiegti ne tik kompiuteriai, tačiau ir palydovinio ryšio GPS siųstuvai, kurie budėtojams nurodys automobilio buvimo vietą", - sakė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas. Pasak jo, tai leis budėtojams į įvykio vietą nusiųsti arčiausiai esantį policijos ekipažą. Teigiama, kad Vilnius bus pirmasis šalyje miestas, kuriame įdiegta tokia sistema. Policijos automobiliuose numatoma įrengti iki 75 skaitmeninių automobilinių GPS terminalų ir iki 30 kompiuterių. Manoma, kad informacija apie įvykį bus perduodama policijai greičiau dar ir dėl to, kad mobiliojo ir fiksuotojo ryšio operatorius artimiausiu metu ketinama įpareigoti pateikti informaciją pagalbos tarnyboms apie numeriu 112 skambinančiųjų buvimo vietą. Šiuo metu jie tai turi daryti pagal savo "technines galimybes".
Puslapis parengtas pagal PD, BNS ir "15min" inf.

8

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

Vilnius

2006-ųjų Kalėdos sostinėje

Minios vilniečių prieš Bernelių mišias pirmiausiai susirinko į prakartėlės šventinimo iškilmes Katedros aikštėje.

Kūčių vakarą Gedimino prospektas alsavo ramybe.

Centrinė miesto prakartėlė įrengiama jau penktąjį kartą.

Bernelių mišiose tradiciškai dalyvavo prezidentas Valdas Adamkus ir kiti šalies politikai.

Pašventinus prakartėlę kardinolo Vilniaus arkivyskupo metropolito Audrio Juozo Bačkio vadovaujama dvasininkų ir patarnautojų procesija patraukė į Arkikatedros vidų. Vaikiškas Kalėdų stebuklo laukimas.

Tradicinės prakartėlės Šv. Rapolo ir Aušros vartų bažnyčiose.

Jausmingas pasveikinimas.

Kalėdų išvakarėse miestas duso nuo automobilių spūsčių.

Kūčių stalo gausumas - namų šeimininkės rūpestis.

J.Kalinsko ir R.Tolio nuotr.

10

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

sportas
"ŽALGIRIS" KALBINA GRAIKŲ VAIRININKĄ
Kauno "Žalgiris" vyriausiojo trenerio vietą siūlo Graikijos nacionalinės rinktinės treneriui Panayočiui Yannakiui, paskelbė Graikijos spauda. Vasarą Madrido "Real" graikui siūlė kontraktą, bet pagal Ispanijos lygos ACB taisykles, lygos klubo treneris negali dirbti dviejų darbų. Interneto tinklalapis Sportime.gr teigia, kad P.Yannakis turi P.Yannakis su Graikijos rinkpasiūlymų ir iš kitų Vakarų tine šiemet laimėjo pasaulio Europos klubų ir pirmenybę čempionato sidabrą. AFP/Scanpix nuotr. teiktų jiems. Tuo tarpu Ispanijoje gyvenantis vienas garsiausių Europos krepšinio trenerių Božidaras Maljkovičius atmetė Kauno "Žalgirio" pasiūlymą. Pasak prancūzų dienraščio "L'Equipe", B.Maljkovičius prisipažino, kad pasiūlymas jam buvo įdomus, tačiau vis dėlto jis atsisakė perimti komandos vairą sezono viduryje. "Aš ne gaisrininkas ir tik vieną kartą savo karjeroje priėmiau pasiūlymą pradėti treniruoti klubą sezono viduryje. Dabar turiu pasakyti "ne". "Žalgiris" yra didis klubas, laimėjęs Eurolygą. Jis sugeba išauginti gerus žaidėjus ir aš neatmetu galimybės treniruoti klubą nuo vasaros", Ispanijos naujienų agentūrai EFE sakė B. Maljkovičius.

Spindėjo ryškiai
Italijoje vykusiose "Visų žvaigždžių" rungtynėse Sienos "Montepaschi" klubo įžaidėjas Rimantas Kaukėnas buvo rezultatyviausias užsieniečių komandoje.
Lietuvis pelnė 15 taškų, tačiau jo "Champion All Stars" ekipa 73:96 nusileido vietos "Nazionale Italiana" krepšininkų penketukui. R.Kaukėnas per 17 minučių pataikė 2 tritaškius iš 4, 3 dvitaškius iš 4, realizavo 3 baudų metimus iš 4, atkovojo 1 kamuolį ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Naudingiausiu mačo žaidėju tapo Milano "Armani Jeans" gynėjas italas Massimo Bulleris, per 26 minutes pelnęs 21 tašką ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. Tritaškių metimo konkursą laimėjo Milano "Armani Jeans" klubo puolėjas italas Danilo Gallinaris, finale įveikęs Kantu "Tiset-

"Visų žvaigždžių" mače R.Kaukėnas (su kam.) užsieniečių komandai pelnė15 taškų. AFP/Scanpix nuotr.

tanta" žaidėją iš JAV Michaelą Jordaną. Dėjimo į krepšį konkurse geriausias buvo Livorno "TDSHop.it" ekipos ame-

rikietis Paulas McPhersonas, aplenkęs Ricką Apodacą (Skjafačio "Legea") ir Eriką Danielsą (Bielos "Angelico").

Per šventes svarus indėlis
Žydrūnas Ilgauskas sužaidė geriausias šio sezono rungtynes, o jo atstovaujama Klivlendo "Cavaliers" komanda namuose 86:83 palaužė Pietryčių pogrupio lyderę Orlando "Magic".
Ž.Ilgauskas pasižymėjo jau šeštuoju šiame sezone dvigubu dubliu - pelnė 22 taškus ir po krepšiais atkovojo 10 kamuolių. Rezultatyviausiai "Cavaliers" gretose žaidęs LeBronas Jamesas pelnė 32 taškus, iš jų 19 ketvirtajame kėlinyje. "Cavaliers" taupyklėje 15 pergalių ir 11 pralaimėjimų ir ji Rytų konferencijos Centriniame pogrupyje užima trečiąją vietą. Keturioliktą nesėkmę patyrė Šarūno Jasikevičiaus Indianos "Pacers" ekipa, namuose 71:78 nusileidusi Minesotos "Timberwolves". Lietuvis į varžovų krep-

Kalėdinė daugiakovė
Kaune, LKKA manieže, baigėsi tradicinės kalėdinės daugiakovės varžybos, kuriose dalyvavo 60 sportininkų. Tarp jų buvo 9 baltarusiai ir 3 latviai.
Vyrų septynkovės varžybų nugalėtoju tapo kaunietis Mantas Dilys, surinkęs 5 246 taškus. 246 taškus nugalėtojui pralaimėjęs antras liko kitas Kauno miesto lengvaatletis Aivaras Aksionovas, o trečiąja vieta tenkinosi vilnietis Tadeušas Jarmolovičius - 4 752 taškai. Daugiausiai taškų - 5256 surinko jaunuolių (iki 18 m.) septynkovės varžybas laimėjęs kaunietis Mantas Šilkauskas. Jaunių (iki 16 metų) varžybose aukščiausiai iš lietuvių pakilęs šiaulietis Donatas Norkus (4 457 tšk.) liko antras, nusileidęs latviui Egiliui Vanagui. Merginų (iki 18 metų) ir jaunių mergaičių (iki 16 metų) penkiakovės varžybose nugalėtojomis tapo Baltarusijos sportininkės, o geriausiai iš lietuvių pasirodė šiaulietė Eglė Poškutė (iki 18 m.), užėmusi trečiąją vietą. Dvi dienas vykusiose varžybose atskirose rungtyse lietuviai pasiekė neblogų rezultatų. Eglė Poškutė įveikė 174 cm aukštį, Mantas Šilkauskas 60 m nubėgo per 6,91 sek. Į tolį Povilas Mykolaitis nušoko 7,50 m. Mantas Dilys pasižymėjo šuolių į aukštį sektoriuje, jis peršoko kartelę, iškeltą į 210 cm aukštį.

Ž.Ilgauskas šiame sezone per rungtynes vidutiniškai surenka po 11 taškų.
AFP/Scanpix nuotr.

šį įmetė 5 taškus, sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 1 IĮ Daivaja, Pelesos g. 1/2, tel. (8-5) 233 08 26 . UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 ko . 6 Klaipėda tel p a, a 2 UAB Vakarų Antikoras, Dubysos g. 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622

ANTIKOROZINIS CENTRAS

Puslapis parengtas pagal BNS, Sportalas.com ir "15min" inf.

15 min

sportas

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

11

Ordinai lietuviams
Minint Rusijos krepšinio 100-ąsias metines šios šalies prezidento Vladimiro Putino įsaku oficialiais Rusijos apdovanojimais buvo pagerbti ir Arvydas Sabonis bei Šarūnas Marčiulionis.
Už nuopelnus Rusijos krepšiniui Lietuvos žvaigždėms buvo įteikti "Draugystės" ordinai. Analogiškus apdovanojimus gavo ir dar du žymūs užsienio krepšininkai - ukrainietis Aleksandras Volkovas ir Latvijos atstovė Uljana Semionova. "Garbės" ordinais buvo apdovanoti Rusijos krepšiniui nusipelnę veteranai - Sergejus Belovas, Genadijus Volnovas, Jevgenijus Gomelskis, Ivanas Jedeška ir kiti.

Prisidėjo
Mače su "Dundee United" itin veržliai žaidė A.Velička (priekyje).

Škotijos futbolo čempionate dvi pergales iškovojo Edinburgo "Hearts" klubas. Vakar Valdo Ivanausko treniruojama "Hearts" komanda su penkiais lietuviais namuose 3:2 įveikė "Hibernian", o šeštadienį 1:0 įveikė "Dundee United" ekipą. Mače su "Hibernian" du įvarčius "Hearts" ekipai pelnė lietuviai: antrąjį komandos įvartį įmušė Edgaras Jankauskas (49 min.), o pergalingą - Saulius Mikoliūnas (70 min.). Po pergalių "Hearts" iš penktosios vietos pakilo į ketvirtąją. Čempionate pirmauja "Celtic".

Sužalojo
Martynas Andriuškevičius pamažu atsigauna po sunkios traumos, tačiau abejojama, ar lietuvis galės žaisti šį sezoną. Taip tvirtina NBA klubo Čikagos "Bulls" atstovai, kurie nuolat palaiko ryšį su jiems priklausančiu vidurio puolėju iš Lietuvos. 20 metų M.Andriuškevičius buvo sunkiai sužalotas prieš keletą dienų per kivirčą su komandos draugu dukterinės NBA lygos Dakotos "Wizards" ekipoje. Po amerikiečio Awvee Storey smūgio per treniruotę lietuvis krisdamas galva trenkėsi į grindinį. M.Andriuškevičius patyrė smegenų sukrėtimą, jam įtrūko kaukolė ir kairėje smegenų pusėje atsirado dviejų centimetrų dydžio hematoma. Krepšininko draugai tvirtino, kad lietuvis turėtų džiaugtis likęs gyvas.

M.Andriuškevičius.

Tęsiasi Ričardo Berankio šou
Pergalingai ITF serijos jaunių (iki 18 metų) teniso turnyrą Kasablankoje (Meksika) pradėjo perspektyviausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis.
Vienetų varžybų pirmojo rato mače šešiolikmetis lietuvis 6:4, 6:1 nugalėjo vokietį Jaaną Brunkeną. Turnyro šešioliktfinalyje R.Berankio varžovu bus rusas Nikita Zotovas 5:7, 7:5, 6:0 įveikęs argentinietį Bruno Hamanną. Praėjusią savaitę R.Berankis Meksikoje jau laimėjo ITF serijos "20 Copa Mundial Yucatan" jaunių teniso turnyrą.
Puslapis parengtas pagal BNS, Basketnews.lt ir "15min" inf.

SNS nuotr.

12

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

TV šiandien
ETERIO NAUJIENOS

620 Dienos programa. 625 Dviračio šou (kart.). 650 Animacinis serialas „Labai slaptos agentės“ (73). 710 Animacinis serialas „Galaktikos futbolas“ (20). 735 Animacinis serialas „Rožinė pantera“ (65). 800 Langai (kart.). 900 „Esi mano gyvenimas“ (79). 1000 Lalaila. Humoro laida. Vedėjai Vyšniukas, Zita ir Gita. 1030 Kelias į žvaigždes. Savaitės finalas (kart.). 1325 „Muchtaras“ (45). 1425 Animacinis serialas „Rožinė pantera“ (66). 1450 Animacinis serialas „Labai slaptos agentės“ (74). 1515 Animacinis serialas „Galaktikos futbolas“ (21). 1540 „Meilės žaizdos“ (35). 1640 „Esi mano gyvenimas“ (80). 1745 Langai. Pokalbių laida. 1840 Gera žinia lyg iš dangaus. Kalėdinė laida. Vedėjai Aušra Žvirblienė-Haglund ir Marijus Budraitis. 1845 Žinios. 1905 Sportas. 1908 Orai. 1910 Pagalba. SOS. Gyvenimo veidrodis. 2000 Kelias į žvaigždes. Muzikinis realybės šou. Dienoraštis. 2045 Šeši nuliai - milijonas. Vedėjas Arūnas Valinskas. 2130 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjai Vytautas Šerėnas ir Kristina Savickytė. 2200 „Stigmos“. Mistinė drama. Vaid. Patricia Arquette, Jonathanas Pryce'as, Gabrielis Byrne'as. JAV, 1999 m. (N-14). 2355 NBA rungtynės. „Detroit Pistons“ - „Cleveland Cavaliers“.

630 Programa. 635 Teleparduotuvė. 650 Anim.ser. „Detektyvas Flintas“ (29). 720 Animacinis serialas „Simpsonai“. 750 „Audra“ (116). 900 „Meilės sūkuryje“ (79). 1000 „Snieglentininkų akademija“. Komedija. Rež. Johnas Shepphirdas. Vaid. Jimas Varney, Corey Haim, Brigitte Nielsen. Johnas Rossas. JAV, Kanada, 1996 m. 1135 „Vadinkite mane Kalėdų Seneliu“. Komedija. Vaid. Whoppi Goldberg, Nigelas Hawthorne'as, Brianas Stokesas Mitchellas, Tayloras Negronas. JAV, 2001 m. 1310 „Filas iš ateities“ (15). 1340 Animacinis serialas „Detektyvas Flintas“ (30). 1410 Animacinis serialas „Žaliukas ir tikrieji vaiduoklių medžiotojai“ (21). 1440 Animacinis serialas „Simpsonai“. 1525 „Aistrų žemė“ (65). 1640 „Audra“ (117). 1740 Nomeda. Pokalbių šou. Vedėja Nomeda Marčėnaitė. 1845 TV3 žinios, kriminalai. 1900 TV3 sportas. 1903 TV3 orai. 1910 Abipus sienos. Publicistikos laida (N7). 2045 „Lietuvos ryto“ televizija. Vedėja Jovita Valeikaitė. 2130 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 2150 TV3 sportas. 2155 TV3 orai. 2200 „Daktaras Hausas“ (3) (N-14). 2300 „CSI Niujorkas“ (16) (N-7). 000 „Vedęs ir turi vaikų“ (6/24) (N-7). 030 „Išgelbėk mane“ (3) (N-7). 130 Pabaiga.

610 Programa. 615 Roberto pusryčiai (kart.). 640 Televitrina. 700 Rytinė kava. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 800 „Asmens sargybinis“ (kart.). 855 Šalia kelio... (kart.). 925 Animacinis f. „Drakono kalva“ (kart.). 1045 „Prancūziškas bučinys“. Komedija. Vaid. Meg Ryan, Kevinas Kline'as, Timothy Huttonas, Jeanas Reno. JAV, Didžioji Britanija, 1995 m. 1255 „Pelenės istorija I“ (145). 1350 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 1445 Telemiksas. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 1545 Animacinis serialas „Pokemonai II“ (12, 13). 1630 „Pirato siela“ (26). 1730 „Asmens sargybinis“ (46). 1830 Uždrausta zona. Ved. Michailas Porečenkovas (N-7). 1930 Šalia kelio... 2000 Žinios. 2017 Kriminalai. 2020 „Vandens žiurkės“ (57) (N-7). 2120 „Specialiosios pajėgos“. Veiksmo. Vaid. Marchallas R.Teague, Scottas Adkinsas, Timas Abellis, Rimantė Valiukaitė, Andrius Žebrauskas, Cezaris Graužinis, Henrikas Savickas. JAV, 2003 m. (N-7). 2310 Žinios. 2320 Orai. 2321 Sportas. 2323 Kriminalai. 2325 Tarp miesto ir kaimo (kart.). 025 Auksinė žuvelė. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 125 -500 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S).

600 , 637, 707, 737, 836 Labas rytas. 630 , 700, 730, 830 Žinios. 635 , 705, 735, 835 Orai. 636 , 706, 736 Sportas. 900 „Daktarė Kvin“ (107). 955 „Komisaras Reksas“ (54) (N-7). 1045 „Džeikas, Storulis ir šuo“ (51) (N-7). 1135 „Įsibrovėlio skrydis“. Karinis. Vaid. Bradas Johnsonas, Danny Gloveris, Willemas Dafoe, Rosanna Arquette. JAV, 1991 m. (N-7). 1325 Kalėdų koncertas Monte Karle. Dalyvauja „Gypsy Kings“, Nelly Furtado, Lara Fabian, Tiziano Ferro, Stefano di Battista ir kt. 1530 Animacinis serialas „Dovanų kolekcija“ (1). 1555 Animacinis nuotykių f. „Sonikas X“ (1). 1620 Animacinis serialas „Liolekas ir Bolekas“ (kart.). 1630 Animacinis f. „Kai užsidega eglutės“. 1650 „Viešnia iš pragaro“ (15). 1720 Žinios (rusų k.). 1730 „Komisaras Reksas“ (55) (N-7). 1830 Žinios. 1845 „Daktarė Kvin“ (108). 1935 Kas šeimos galva? Vedėja Ligita Žakevičienė. 2025 Loterija „Perlas“. 2030 Panorama. 2110 Spaudos klubas. Vedėjas Audrius Siaurusevičius. 2204 Loterija „Perlas“. 2205 Be pykčio. 2245 25-tas kadras. 2300 Vakaro žinios. 2310 Elito kinas. Trumeno šou“. Drama. Vaid. Jimas Carrey, Laura Linney, Edas Harrisas. JAV, 1998 m. (originalo kalba su subtitrais) (N-7).

"Dangaus 2" superfinale tik 30 talentingiausiųjų

Trisdešimt balsingų ir viskam dėl žvaigždės šlovės pasiryžusių talentų žengs paskutinį žingsnį savo svajonės išsipildymo link - jų laukia muzikinio realybės šou "Dangus 2" superfinalo atranka.
"Prisipažinsiu - galvojom, kad visi balsingiausi ir talentingiausi jauni žmonės Lietuvoje jau išžvejoti. Juk tai ne pirmas muzikinis projektas. Tačiau likom labai maloniai nustebinti - į atrankas atėjo daugy-

bė tiesiog idealių balsų savininkų. "Dangus 2" atrankos fi nale trisdešimtuką akylai stebės, jų klausys ir kamantinės projekto kūrėjų komanda, būsimieji mokytojai, TV3 ir "Tango TV" televizijų atstovai - kompetentinga profesionalų komanda, atrinksianti keturiolika laimingųjų, kurie jau kitų metų sausį įsikurs realybės šou apartamentuose, mokysis, kurs ir rengs koncertus visiems "Tango TV" žiūrovams.

Superfinalo atrankoje bus atrinkti ir šeši "džokeriai", kurie prisijungs prie šio realybės šou jau jam įsibėgėjus. "Turbūt ne vienam rūpi klausimas, ar antrajam šou suradome kokį Antaną. Patikėkit manim, atrankose "antanų" ir "minedų" buvo ne vienas ir ne du, todėl pažadame, kad žiūrovai sulauks ir tokio siurprizo", - juokėsi Samas. Muzikinis realybės šou "Dangus 2" - jau sausio mėnesį!

Nuvainikuotas Lietuvos anekdotų karalius
aktyviai. Užfi ksuotas naujas "Juokovizijos 2006" balsavimo rekordas - beveik 2 tūkstančiai balsų. "Karštoji kova vyko taškas į tašką, tačiau visą laiką šiek tiek pirmavo Raimondas Šilanskas. Visiškai netikėtai "Sprandžina" atotrūkį panaikino ir išsiveržė į priekį pačioje laidos pabaigoje per reklaminę pauzę", - atsakingai praneša humoristų varžytuvių vadas Mindaugas Sėjūnas. Jam paskelbus rezultatą buvusio Anekdotų karaliaus gerbėjus ištiko šokas. 1009:984 nugalėjo "Sprandžina"! Vos 25 balsų skirtumas - ir savo sėkme negalintys patikėti šeduviečiai maudosi šampano pursluose. "Dėl dar vienos vietos pusfi nalyje kovos "Dzyvų dzyvai" iš Lazdijų ir Jungtinė anekdotų čempionų komanda. Įdomu, kokią staigmeną pateiks ši kova?" - nekantrauja šmaikštusis M. Sėjūnas. Antroji "Juokovizijos 2006" ketvirtfinalio kova - rytoj 20.45 val. tiesiogiai per TV3!

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Visos Lietuvos akivaizdoje buvo nuvainikuotas ne pirmą dešimtmetį Anekdotų karaliumi tituluojamas Raimondas Šilanskas (nuotr.).
Ketvirtfi nalio dvikovoje jį visiškai netikėtai įveikė liaudies humoristų kolektyvas iš Šeduvos "Sprandžina". Nuo pirmųjų sekundžių tarp priešininkų užvirė tikras mūšis, žiūrovai balsavo kaip niekad

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: Vln (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: Vln (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +4 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt

ANONSAS
Tiesiai liūtui į nasrus
21.20 val. veiksmo filmas „Specialiosios pajėgos“, rež. Isaacas Florentine'as, JAV, 2003 m.

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 2336535 , (8 5) 2428065, 8 655 34256 . El. paštu skelbimai@15min.lt

Elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt arba faksu (8 5) 2105897
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biure:
Laisvės pr. 60, 1211 kab., A. Goštauto g. 40b, Vilnius. Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

Buvusioje sovietų respublikoje Moldonijoje siaučia vietos diktatoriaus šutvė. Į smogikų rankas pakliūna jauna amerikiečių žurnalistė Vendė Teler. Vaduoti įkaitės išsiruošia specialusis agentų būrys. Keli vyrukai sraigtasparniais atskraidinami į Moldoniją ir parašiutais išmetami tiesiai liūtui į nasrus. Užmezgę ryšius su vietos pasipriešinimo judėjimu, jie ima kurti gelbėjimo operacijos planą. Įdomu tai, kad filmo kūrybinė grupė darbavosi Vilniuje. Moldonijos sostinėje žiūrovai lengvai atpažins Užupį, Tauro kalną, gražiausias Vilniaus panoramas ir naktinio miesto vaizdus, be to – išvys ir visą būrį lietuvių aktorių.

15 min
Parduoda
Parduodu “Samsung E340e”. Kamera, MP3, 3G ir daug kitu privalumų. Kaina 350 Lt. Tel. 8 672 29840. "Citroen Xantia" 1994 m. 2,0 8V, mechaninė, juoda, hidroaktyva. 4000 Lt. Tel. 8 601 89796.

skelbimai
Siūlo darbą
REIKALINGI TARPTAUTINIŲ KROVINIŲ VAIRUOTOJAI PERVEŽIMAMS ŠIAIS MARŠRUTAIS: LT-I-RUS, LT-F-RUS. Kontaktinis tel. 8 698 22998. ”Pomodoro” restoranui reikalingi indų plovėjai visam ir pusei etato (vakarais), padavėjos (-ai), picų kepėjai ir barmenų. Skambinti tel. 8 650 13083, CV siųsti el.p. inga@pomodoro.lt. Siūlome darbą merginoms interneto vaizdo pokalbių studijoje. Lankstus darbo grafikas. Atlyginimas nuo 1500 Lt ir daugiau. Tel.: 8 671 69569 (Klaipėda), 8 672 53131 (Šiauliai), 8 608 65690 (Kaunas). Įmonei skubiai reikalingi darbuotojai: tarptautinių gabenimų vairuotojai C,E kat., autoelektrikai, specialistai hidraulikai, suvirintojai, šaltkalviai, metalo konstrukcijų surinkėjai, mūrininkai, tinkuotojai, pagalbiniai darbininkai, tentų suvirintojai. Tel.: 8 5 2306688, 8 685 61956. Įmonė priims nuolatiniam darbui vairuotojus-krovėjus. Atlyginimas nuo 1200 Lt. Kreiptis tel. 8 5 2675287, Ateities g. 15, Vilnius. UAB “Ekskomisarų biurui” Vilniuje reikalingi apsaugos darbuotojai. Siūlome: nemokamus mokymus, lankstų darbo grafiką, papildomą draudimą, gyvenantiems už miesto kompensuojame kuro išlaidas. Inf. tel.: 8 5 2121142, 8 5 2124161, el.p. info@ekskomisarai.lt. Siūlomas darbas Vilniuje tinkuotojams su mašinomis. Siūlome soc. garantijas, automobilio nuomą, padedame apsigyventi. Tel. 8 620 52817.
UAB "EBR" sparčiai besiplečianti įmonė, kviečia merginas norinčias augti, tobulėti, siekti karjeros aukštumų.

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

13

PARDUODAME GYVUS KARPIUS REALIZACIJAI (PREKYBAI). TEL.: 8 346 44662, 8 656 39777. Šaldyta paukštiena ir žuvys: vištų ketvirčiai - 3.70 Lt/kg, vištų sparneliai - 3.40 Lt, vištų kumpeliai - 3.60 Lt, vištų blauzdelės - 4 Lt, kalakutų petukai - 4 Lt. Mažiausias kiekis - 10 kg. Taip pat ir šaldytos žuvys:natotenija - 6.50 Lt/kg, jūros lydekos filė s/o - 9.30 Lt/kg, brotola - 7.00 Lt/kg. Vilnius, Algirdo g. 40/13, tel.: 8 5 2151873, 8 698 74394. Kaunas, Draugystės g. 19, tel.: 8 37 353966, 8 652 92227.

Jeruzalės boulingo klubas ieško padavėjų, barmenų (-ių), įrengimų mechanikų-operatorių. Gyvenimo aprašymą siųsti el.p. boulingas@iti. lt. Įmonei darbuiVilniuje, Aukštuosiuose Paneriuose, reikalingas sandėlininkas. Siūlome patrauklų darbo užmokestį bei geras darbo sąlygas. Informacija tel. 8 650 94770. UAB “Orakulas” skubiai ieško pardavėjų pusei etato. Reikalavimai: mokėjimas bendrauti, pareigingumas, atsakingumas. CV siųsti el.p. info@orakulas.lt arba faksu 8 5 2332592. UAB “Baltijos saugos grupė”, besiplečianti saugos tarnyba, ieško apsaugos darbuotojų Vilniaus ir Klaipėdos miestuose. Siūlome: pamaininį darbo laiką, lankstų darbo grafiką, galimybę kelti kvalifikaciją, visas socialines garantijas. Tel.: 8 698 81210, Vilnius; 8 656 20868, Klaipėda. Kavinei skubiai reikalingas barmenas-padavėjas. Tel. 8 653 77131. Kavinei skubiai reikalinga padavėja (-as). Tel. 8 659 55230. Įmonei reikalingas šaltkalvis-elektrikas. Atlyginimas nuo 1600 Lt atskaičius mokesčius. Vilnius, tel. 8 5 2601770.

UAB“Kalnarūtė”, jau 10 metų stabiliai dirbanti įmonė, priims į darbą sandėlio darbuotoją. Tel. 8 5 2640000.

Statyba
Deimantiniais grąžtais gręžiame kiaurymes. Diametras nuo 8 mm iki 550 mm. Tel.: 8 616 70993, 8 656 39666.

UAB „VP SAUGA“ naujiems saugos projektams įgyvendinti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą:

Mokslas
Vairavimo mokykla

apsaugos darbuotojams ( - joms )

Reikalavimai kandidatams:
amžius nuo 18 metų; nepriekaištinga reputacija ir reiklumas sau bei kitiems; fizinis ir psichologinis pasiruošimas.

“DORKANAS”

Nekilnojamasis turtas
Parduodamas 20 arų sklypas Molėtų plente, nuo Santariškių 20 km. Kaina 100000 Lt. Tel. 8 618 45279. Parduodamas 1 kamb. butas, 22 kv., Senamiestyje, Subačiaus g., mūriniame vieno aukšto name. Aptverta teritorija, yra dujos, krosnis, su daliniais patogumais (yra galimybė plėstis). Kaina 105 000 Lt. Tel.: 8 675 76855, 8 682 00245. 44 a sklypas Bendoriuose, senojo Ukmergės pl. 5 km, ant kalno, perspektyvi vieta, su leidimu statyboms. Kaina 1 a 11 000 Lt, tel.: 8 682 00245, 8 5 2120578. Skubiai pirksiu butą Senamiestyje, Centre ar netoli jo. Atsiskaitymas iš karto. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 682 00245.

kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai iki 36 mėn.

Apsaugos darbuotojams siūlome:
visas socialines garantijas; slenkantį darbo grafiką, kurį galima suderinti su studijomis.

www.dorkanas.lt
Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Gyvenimo aprašymus siųsti el. p. info@vpsauga.lt Teirautis tel. Vilniuje - 8 5 2744686, 8 5 2744297. Adresas: Naugarduko 99. Tel. Kaune - 8 659 38353. Adresas: Karaliaus Mindaugo pr. 69. Tel. Klaipėdoje - 8 659 88763. Adresas: Taikos pr. 61.

Daugiau informacijos galite rasti internetiniu adresu www.vpsauga.lt

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090.

Paslaugos

Siūlome darbą:
barmenėms, padavėjoms, šokėjoms (go-go, topless) • Garantuojame geras darbo sąlygas. • Draugišką kolektyvą ir galimybę gerai uždirbti. • Pradedančiąsias nemokamai apmokome.

Reikalingi platintojai
darbas 7-9darbas nuo 11-13 val. kiekvieną darbo dieną val. arba 7 iki 9 val. kiekvieną darbo dieną
Reikalavimai: pareigingumas, sąžiningumas.

Greitai ir patogiai
CV siųskite el. paštu: info@15min.lt Informacija tel. (8 655) 34 250.
www.15min.lt

Tel. (8 5) 2619366, (8 686) 75649.

Vilniaus ir Kauno “15min” skaitytojų uždirba daugiau nei 600 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį.

109 000

Yra tik vienas būdas jiems parduoti – reklama dienraštyje „15min“
Tel. (8 5) 233 65 35, skelbimai@15min.lt

14

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

pramogos

Muzikos neišsižadės
Dainininkė Atlanta nedrąsiai pasakoja apie savo nėštumą, tačiau tikrai žino, kad dėl motinystės rūpesčių neketina trauktis iš muzikinio pasaulio.
"Aš nesuprantu nuostatos, kad motina dėl šeimos turi atsisakyti savo mylimo darbo, - kalbėjo ji. - Kas būtų, jei visos motinos mestų darbus? Kiekvienas daro savaip. O aš šiuo metu esu kupina jėgų". Atlikėja šiuo metu kiekvieną dieną skiria naujojo albumo, kuris pasaulį išvys po Naujųjų metų, įrašams. "Ir galiu užtikrinti, kad jis bus tikrai ne paskutinis", kalbėjo ji. Šiuo metu dainininkė įrašinėja nostalgiškų senosios lietuviškos estrados šedevrų šiuolaikines versijas. Atlantai nėra svetima šeštojo ir septintojo dešimtmečio lietuviška muzika. Nenuostabu, juk atlikėjos tėtis Arvydas Puidokas dėsto Balio Dvariono muzikos mokykloje, taip pat groja drauge su Vytauto Labučio džiazo grupe. Apie Atlantos nėštumą gandai pasklido prieš pat Šv.Kalėdas. 25 metų atlikėja Elena Puidokaitė-Atlanta, pirmagimio turėtų susilaukti po pusmečio. Dainininkė apie būsimą mažylį pasakoja nenoriai. Manoma, kad mažylio tėvas dabartinis dainininkės draugas advokatas.

Amerikiečiai rinkosi "Naktį muziejuje"
Fantastinė veiksmo komedija su Benu Stilleriu "Naktis muziejuje" tapo populiariausiu filmu JAV kino teatruose prieškalėdinį savaitgalį. Ši juosta uždirbo 30,8 mln. dolerių.
Antras fi lmas, sutraukęs daugybę amerikiečių prie didžiojo ekrano, - Willo Smitho "Besivaikant laimę" surinko perpus mažiau - 15 mln. JAV dolerių. Trečioje vietoje debiutavo Sylvesterio Stalone projektas "Rokis Balbo", uždirbęs 12,5 mln. JAV dolerių. Šeštąjį fi lmą apie garsųjį herojų boksininką palankiai sutiko kritikai, bet kino rinkos ekspertai prognozavo keliais milijonais didesnes debiutinio savaitgalio pajamas. Ketvirtojoje pelningiausių fi lmų sąrašo vietoje debiutavo Roberto DeNiro režisuotas romantinis trileris "Gerasis piemuo" su Mattu Damonu, Angelina Jolie ir Alecu Baldwinu. Per pirmąsias tris dienas juosta uždirbo 10 mln. JAV dolerių.

Atlanta dainininkės karjerą pradėjo 2001 metais. Intervid.lt nuotr.

Gruodžio

27
TEATRAI

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Eglę Fabijolę Gedvinę
Vilniaus mažasis teatras 12 val. Mažojo teatro pasakos. 18.30 val. G.Gorinas „Svifto namai“. Lietuvos nacionalinis dramos teatras 18 val. I. Villqistas "Helverio naktis".

trečiadienis

Dautartą
Siųsk kodą MINU WALL MIN1 numeriu 1352.

saulė teka 08:42 leidžiasi 15:58, dienos ilgumas 07:16 priešpilnis

KONCERTAI
Lietuvos nacionalinė filharmonija 19 val. Kalėdų muzikos savaitė: džiazo ir klasikos duetas.

Baras “BIX” (Etmonų g. 6) 21 val. Karaokė vakaras. „Jazz&Rock” (Šv. Mikalojaus g. 15) 21 val. Koncertas didžiajame ekrane "Gary Moore". “Lokys” (Stiklių g. 8/10) 20 val. Populiariosios muzikos vakaras - Adrijus Pangonis (akordeonas).

Žinutės kaina - 2 Lt.

Lietuvoje filmas "Naktis muziejuje" pasirodys sausį.

Jaunimo teatras 18 val. P.E.Landi “Strip Man Show – viskas apie vyrus”.

KLUBAI
„Brodvėjaus pub‘as“ (Mėsinių g. 4) 20 val. Grupė „Šv. Sodas“.

Kinas.info, "Muzikinės partijos" ir "15min" inf.

TEMĄ PRISTATO

WWW.OBUOLYS.LT
Kino naujienos

Geras filmas ar... graužtukas? *
Apokalipto | Apocalypto
Žanras | Veiksmo drama Režisierius | Melas Gibsonas Vaidina | Rudy Youngbloodas | Dalia Hernandez | Jonathanas Breweris

Linksmos pėdutės | Happy Feet
Žanras | Animacinė komedija Režisierius | George‘as Milleris Įgarsino | Robinas Williamsas | Hughas Jackmanas | Elijahas Woodas | Nicole Kidman | Brittany Murphy [ 90% ]

[ 70% ]

Siužetas
XVI amžius. Indėnų bendruomenės idilišką gyvenimą sugriauna įsibrovėliai iš Ispanijos. Jie nusprendžia statyti šventyklas ir aukoti žmonių sielas Dievui. Jaunas vyras, vardu Jaguaro letena, ryžtasi pabėgti nuo gresiančios mirties. Bet likimas ir meilės galia savo moteriai, sūnui bei tėvui priverčia jį stoti į nelygią kovą už savo civilizacijos išsaugojimą.

Siužetas
Imperatoriškųjų pingvinų pasaulyje, kur kiekvienas savo sielos draugą suranda dainuodamas, gimsta pingvinukas, negalintis dainuoti. Bet jis gali šokti čečiotką! Ir net labai gerai!

Ką sako kritikai?

Ką sako kritikai?

"M.Gibsono tikėjimas tuo, ką daro, suteikia juostai ypatingo jausmingumo, o jos žiaurumas yra kartu ir pompastiškas, ir rūsčiai tikroviškas. Kam patiko "Kristaus kančia", tas gali per daug nerizikuodamas žiūrėti ir "Apokalipto".
Renata Šutovaitė, "TV Antena"

"Niekam nebus nuobodu, kadangi istorija nufilmuota ir režisuota puikiai, ko ir galima tikėtis iš tokio kino veterano kaip G.Milleris".
Rolandas Maskoliūnas, "Ekstra"

www.15min.lt

* Lietuvos kino kritikų įvertinimus sistemina ir analizuoja portalas www.obuolys.lt. Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas kaip nenusisekęs - t.y. GRAUŽTUKAS. Naujausių duomenų ieškokite portale www.obuolys.lt.

15 min

pramogos

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15

Ispanijos kino lyderiai
Daugiausia galimybių šiemet laimėti Ispanijos kino akademijos "Goja" premijas turi Pedro Almodovaro "Sugrįžimas" ir Augustino Diazo Yanes "Alatristė".
"Sugrįžimas" yra nominuotas 14-ai "Gojos" statulėlių, o "Alatristė" - 15-ai. Abu fi lmai susikaus dėl pagrindinių titulų - "Geriausio filmo" ir "Geriausio režisieriaus" kategorijose. Dėl šių dviejų pagrindinių nominacijų savo jėgas išbandys ir greitai Lietuvoje pasirodysiantis Guillermo Del Toro "Pano labirintas", savo sąskaitoje turintis 13 nominacijų, bei Manuelio Huergos "Salvador", nuo minėtojo atsiliekantis vos dviejomis. Tiek "Sugrįžimas", tiek "Pano labirintas", atitinkamai atstovaujantys Ispanijai ir Meksikai, yra ir pagrindiniai nominantai gauti Oskaro statulėlę už "Metų fi lmą užsienio kalba". Geriausio scenarijaus kategorijoje „Medžioklės sezonas prasideda“ (lietuviškai) 10:00 „Deja Vu“ 13:50 16:30 19:05 21:40 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ 10:15 17:15 „007 Kazino „Royale“ 12:10 21:20 „Nevykėlių mokykla“ 15:05 19:15 „Kristaus gimimo istorija“ 11:00 15:20 varžysis jau minėtieji "Sugrįžimas" bei "Pano labirintas", taip pat Danielio Sanchezo Arvalo "Tamsiai mėlyna beveik juoda" ir Jorge'o Sanchezo Cabezudo "Saulėgrąžų naktis". "Sugrįžimo" žvaigždės Penelope Cruz vardas sutinkamas "Geriausios aktorės" kategorijoje. Dėl jo taip pat varžosi Maribel Verdu iš filmo "Pano labirintas", Marta Etura iš "Tamsiai mėlyna beveik juoda" bei Silvia Abascal iš "La dama boba". Geriausio vyro aktoriaus statulėlę bandys laimėti Viggo Mortensenas iš "Alatristė", Danielis Bruhlas iš "Salvador", Sergi Lopezas iš "Pano labirintas" bei Juano'as Diego iš "Palik mane".
ACME ir "15min" inf.

ATPAŽINK SAVE

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (A.Goštauto g. 40b, 11 aukštas) pasiimti leidyklos VAGA įsteigto prizo - K.Modick knygos "Dvidešimt keturios durys".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

"Gojos" apdovanojimų metu filmo "Sugrįžimas" aktorė P.Cruz pretenduoja tapti "Geriausia aktore".

Kinas
COCA-COLA PLAZA
„Linksmos pėdutės“ 11:10 13:40 16:10 19:00 21:30 „Apocalypto“ 12:15 15:10 18:45 22:00 „Atostogos“ 11:00 13:45 16:30 19:20 22:10 „Srovės nublokšti“ 11:20 13:20 15:20 17:20 19:20 21:20 „Eragonas“ 11:40 14:00 16:30 19:00 21:30 „Milijonas šventinių lempučių“ 17:00 „Medžioklės sezonas prasideda“ (lietuviškai) 11:40 „Kristaus gimimo istorija“ 13:50 18:10 „Deja Vu“ 12:30 15:15 18:20 21:20 „Boratas. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“11:20 16:20 21:40 „007 Kazino „Royale“ 13:15 18:30 „Geri metai“ 12:40 15:30 18:10 21:00 „Adrenalinas“ 11:30 13:30 15:40 17:40 19:40 21:40 „Nevykėlių mokykla“ 12:00 14:30 21:10 21:10

„Priemiesčio šviesos“ 16:10 „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ 20:30 20:30

FORUM C INEMAS AKROPOLIS
„Linksmos pėdutės“ 10:30 13:00 15:40 18:50 21:10 „Apocalypto“ 11:40 14:30 18:20 21:20 „Atostogos“ 10:10 12:50 15:50 18:35 21:30 „Srovės nublokšti“ 10:05 12:10 14:20 16:30 19:40 21:50 „Adrenalinas“ 17:20 19:30 21:40 „Milijonas šventinių lempučių“ 13:10 17:30 „Eragonas“ 10:20 12:35 14:50 17:05 19:20 21:30 „Srovės nublokšti“ 11:55

S KALVIJA
“Ištikimasis sodininkas” 14:00 “Babelis” 16:30 “Žmonių vaikai” 19:00 “Priemiesčio šviesos” 21:00

"Apocalypto"

horoskopai
AVINAS. Palepinkite save, užsiimkite tuo, kam pastaruoju metu labiausiai trūko laiko. Jausitės keistai atitrūkęs savo artimųjų atžvilgiu. Nieko baisaus, tiesiog jums reikia kurį laiką pabūti vienam. JAUTIS. Jei esate suplanavęs kokių darbų, atlikite juos iš pat ryto. Turite neišleisti iniciatyvos iš rankų ir pats save įtikinti esąs kupinas energijos. Popiet galima staigi nuotaikų kaita. DVYNIAI. Jūsų prastą nuotaiką šiandien jaus visi, su kuriais teks bendrauti. Pasistenkite nors savaitgalį valdyti savo emocijas. Kuo daugiau šypsositės, tuo geresnė bus diena. VĖŽYS. Venkite bet kokio darbo ar rimtų pokalbių. Tegyvuoja pramogos ir linksmybės! Nesėdėkite namuose ir nebūkite vienas. Jei rytoj nereikia anksti keltis, vakarėlyje galima ir užtrukti. LIŪTAS. Būsite linkęs nesidairydamas leisti pinigus, bet ne todėl, kad reikia, o todėl, kad jums taip norisi. Nors apskritai pripažįstate lygybę, šiandien bus malonu jaustis pranašesniam už kitus. MERGELĖ. Pagaliau vėl tvirtai perimsite iniciatyvą į savo rankas. Įsitikinsite, kad kai kam tikrai esate vienintelis ir nepakartojamas. Įsimylėjėliams šis vakaras gali būti ypatingas. SVARSTYKLĖS. Didžiąją dienos dalį su15 kg ris buities rūpesčiai. Gali nuvilti žmogus, kurio paramos taip tikėjotės. Skausmingai ar net agresyviai reaguosite į bandymus jumis manipuliuoti. SKORPIONAS. Racionaliam ir praktiškam Skorpionui šiandien vertėtų išbandyti savo meninius sugebėjimus, o svajokliai turi gerą progą nudirbti buities darbus. ŠAULYS. Gali tekti taisyti vakar padarytas klaidas, bet sustoti dėl to nevalia. Bėdos prasidės, jei pamėginsite sulėtinti tempą. Šįvakar galite tapti keistų ar juokingų įvykių liudininku. OŽIARAGIS. Girkite ar barkite, tik netylėkite. Turite teisę pasakyti savo nuomonę, į ją bus įsiklausyta. Laiškai - tiek įprasti, tiek elektroniniai - šiandien labai tinkama priemonė bendrauti.

gruodžio 27 dienai
VANDENIS. Pasikliaukite jausmais ir intuicija. Gali būti, kad bent pasąmonėje padarysite svarbų sprendimą ir pagaliau pajusite ilgai lauktą palengvėjimą. ŽUVYS. Senos svajonės po truputį įgyja realius kontūrus. Atsiras puiki proga suderinti darbą su asmeniniais interesais ar malonumais. Darysite tai, apie ką kiti drįsta tik pasvajoti.

16

2006 gruodžio 27 d., trečiadienis

15 min

bulvaras

Mirė soulo krikštatėvis
Eidamas 74-uosius metus Džordžijos ligoninėje mirė "soulo krikštatėviu" vadinamas Jamesas Brownas.
"Intrigue Music" nurodo, kad dainininkas mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų Džordžijos valstijos Atlantos miesto Emorio Crawfordo Longo ligoninėje 1 val. 45 min. vietos (8 val. 45 min. Lietuvos) laiku. Pranešama, kad jam buvo "ūmus širdies nepakankamumas, išsivystęs dėl plaučių uždegimo". Iškilus muzikos atlikėjas pusę šimtmečio darė įtaką Amerikos ritmenbliuzo, fanko ir disko muzikos žanrams. Dėl jo šūksnių, gospelo stiliaus dainavimo ir beprotiškų šokių jo sceniniai pasirodymai tapo legendiniais. Atlikėjas dar buvo vadinamas "pirmuoju soulo broliu" ir "sunkiausiai dirbančiu šou verslo žmogumi". Šį sekmadienį, Naujųjų metų išvakarėse, Niujorko muzikiniame klube "B.B. King Blues Club and

Sulaukęs garbaus amžiaus J.Brownas kasmet surengdavo mažiausiai po 100 pasirodymų.

Grill" J.Brownas turėjo atlikti pagrindinį šventinio renginio numerį. J.Brownas buvo milžinas, teikęs įkvėpimo ištisoms muzikantų kartoms, pradedant Micku Jaggeriu, Davidu Bowie, Michaelu Jacksonu ir baigiant reperiais, pritaikiusiais savo

kūriniuose jo muziką. Baltųjų rūmų išplatintame pareiškime prezidentas George'as W.Bushas teigia, kad J.Browno mirtis "nuliūdino" jį ir žmoną Laurą. "Pusę šimtmečio novatoriškas "soulo krikštatėvio" talentas turtino mūsų kultūrą ir darė įtaką ištisoms mu-

zikantų kartoms", - rašoma G.W.Busho pareiškime. Atlikėjas gimė 1933 metais Pietų Karolinos Barnvelio mieste. Berniuko tėvai išsiskyrė, kai jam buvo ketveri. Būsimasis muzikantas užaugo Džordžijos valstijos Ogastos viešnamyje, priklausiusiame jo tetai.

Scanpix nuotr.

sek

interviu

Kalėdų ambasadorius

Šventes sutiko sugipsuota koja
Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris prieš pat šventes susilaužė koją slidinėdamas su šeima Saulės slėnyje, Aidaho valstijoje.
59-erių buvusiai kino žvaigždei lūžo dešinės kojos šlaunikaulis, jis buvo nuvežtas į vietos ligoninę, kurioje suteikta pirmoji pagalba. "Kai gubernatorius grįš į Los Andželą iš suplanuotos kalėdinės išvykos, jam bus atlikta chirurginė šlaunikaulio operacija. Per incidentą slidinėjant daugiau niekas nenukentėjo", - sakoma gubernatoriaus atstovo Adamo Mendelsohno pranešime. A.Schwarzeneggerio atstovė spaudai Julie Sonderlund sakė, kad prieš nelaimingą atsitikimą gubernatorius slidinėjo drauge su savo šeimos nariais - žmona Maria Shriver ir keturiais vaikais. Jos teigimu, iš Austrijos kilęs A.Schwarzeneggeris yra patyręs slidininkas. Tai jau trečias incidentas per vienerius metus, kai A.Schwarzeneggeris patenka į medikų rankas. Šių metų sausį A.Schwarzeneggeriui prireikė 15 siūlių susiūti lūpai, kuri buvo prakirsta per avariją. Tą kartą jo vairuojamas "Harley-Davidson" motociklas Los Andžele atsitrenkė į automobilį. Praėjusių metų gruodį A.Schwarzeneggeriui buvo atlikti tyrimai dėl virškinamojo trakto infekcijos ir padažnėjusio širdies plakimo. 1997 metais A. Schwarzeneggeriui buvo atlikta širdies operacija.

Gediminas Pranckūnas
Dosjė: » Klaipėdos dramos teatro vadovas, kuris, kaip jis pats sako, seneliauja jau 45-tas Kalėdas; » Laikosi taisyklės: "Kalėdų Senelis yra toks, koks yra. Juk niekur nėra parašyta, koks jis turi būti"; » 62 metų vyras užaugino dvi dukras, turi vaikaitį.

Nors A.Schwarzeneggeris buvo patyręs slidininkas, jo patirtis AFP/Scanpix nuotr. neapsaugojo nuo nelaimingo atsitikimo.

Bono tapo garbės riteriu
Airių roko dainininkui ir aktyviam visuomenininkui Bono buvo suteiktas Didžiosios Britanijos garbės riterio titulas.
"Jos Didenybė karalienė pakėlė Bono į Didžiosios Britanijos imperijos 2ojo laipsnio ordino kavalierius, pripažindama jo indėlį į muziką ir humanitarinę veiklą", - sakoma Didžiosios Britanijos ambasados Dubline išplatintame pranešime. Apdovanojimas Bono bus įteiktas sausio pradžioje ceremonijos Dubline metu. Jį įteiks Didžiosios

KURS FILMĄ PAGAL A.LITVINENKOS KNYGĄ
Viena Holivudo kino kompanija planuoja statyti filmą pagal knygą, kurios vienas iš autorių - neseniai Londone nunuodytas buvęs Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FST) darbuotojas Aleksandras Litvinenka. Laikraščio duomenimis, teisę ekranizuoti skandalingąją knygą "FST sprogdina Rusiją" už šešiaženklę sumą įsigijo kino kompanija "Braun Entertainment Group". Kaip rašo "Sunday Times", vienas iš kandidatų suvaidinti A.Litvinenką, yra aktorius Davidas Craigas, sukūręs pagrindinį vaidmenį naujausiame filme apie superagento Jameso Bondo žygdarbius filme "Kazino "Royale". Drauge su Jurijumi Felštinskiu parašytoje knygoje A.Litvinenka tvirtino, kad neva su 1999 metais Maskvos ir Volgodonsko gyvenamuosiuose namuose nugriaudėjusiais sprogimais susijusios Rusijos specialiosios tarnybos. A.Litvinenka, 2000 metais pabėgęs į Didžiąją Britaniją, kur šių metų spalį gavo šios šalies piliečio pasą, lapkričio 23 dieną mirė Londono universitetinėje ligoninėje. Kaip spėjama, jis buvo nunuodytas radioaktyviuoju poloniu.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Bono buvo įvertintas už indėlį į muziką. AFP/Scanpix nuotr.

Britanijos ambasadorius Airijoje. Airių rokeris, taip pat aktyvus visuomenininkas Bobas Geldofas tokį apdovanojimą gavo 1986 metais. Garbės riterio titulas nesuteikia jo turėtojui teisės vadintis "seru".

Vienuoliktokas su vatine barzda. Pirmą kartą Kalėdų Seneliu pabūti teko vienuoliktoje klasėje. Buvau labai smarkus, lankiau dramos būrelį, grojau armonika, todėl tam labai tikau. Barzdą teko pasidaryti iš pūkų ir vatos. Nors kvėpuoti buvo labai sunku, pirmas kartas ilgam išliko atmintyje. Įpročiai. Kalėdų Senelis ne paprastas vaidmuo. Per tiek metų pats patiki, kad jau esi Kalėdų Senelis. Negaliu ramiai praeiti pro vaikus būtinai kokį saldainiuką dovanoju. Vaikų testas. Vaikai mėgsta išbandyti Senelį tampydami jį už barzdos. Reikia mokėti išsisukti. Stengiuosi,

kad vaikų rankelės tik plotų, kojelės kilnotųsi. Liūdniausia šventėse būna, kai ima ir pritrūksta dovanų vienam vaikui. Tai didžiausia tragedija. Bet visada stengiuosi greitai apsisukti, kad klaida būtų ištaisyta. Labai padeda zuikių puikių komanda, kuriai dažniausiai vadovauja auklėtojos. Palinkėjimas. Noriu palinkėti visiems, kurie tiki Kalėdų Seneliu, ramybės ir vilties, kad rytojus bus geresnis už šiandieną. Tegu kiti metai būna geresni nei besibaigiantys. Te kiekvieno namuose būna daug duonos, šilumos ir te visos dienos būna šviesios ir gražios.
Kalbino Aurelija Kripaitė

E.Jankausko nuotr.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful