15 min Vilnius - 7 p.

06 11 02
Rekonstruojamoje Rotušės aikštėje pasodinta 12 rutulinių klevų iš Olandijos.

ISSN 1822-2749. Numeris 177 (260). www.15min.lt

2006 m. lapkričio 2 d., ketvirtadienis

s Tiraža00 105 0

Vilnius
ŠIANDIEN
Ambasadoriaus pavardė - paslaptis 2 psl. V.Uspaskicho vis dar laukia antrankiai 3 psl. Avarijoje nukentėjo 8 žmonės 3 psl. "Mažeikių naftą" sekioja incidentai 4 psl. Vilniuje įsikurs Rytų Azijos menų muziejus 7 psl. Nesklandumai dėl vakarinio aplinkkelio 7 psl. Lietus neužgesino žvakių plazdėjimo

Subjurus orams vairuotojai užgulė autoservisus
Staigiai atšalus orams autoservisuose išsirikiavo eilės vairuotojų, norinčių vasarines padangas pakeisti į žiemines.
Sukrusti vairuotojus paskatino ne tik taisyklės, skelbiančios, kad nuo lapkričio 10 dienos žieminės padangos yra privalomos, bet ir saugumas - po pirmųjų šalnų mieste smarkiai išaugo avarijų skaičius. Savaitės pradžioje, iš vakaro pašalus, per dieną sostinėje buvo užregistruota daugiau nei šimtas eismo įvykių. Pasak specialistų, dauguma vairuotojų keisti padangas delsia iki paskutinės minutės. "Paskutinėmis spalio dienomis - lapkričio pradžioje kiekvienais metais padaugėja klientų. Šiandien visą dieną buvo eilės, aptarnavome 150 klientų", - paskutinę spalio dieną sakė bendrovės "Melga" pardavimų vadybininkas Arūnas. Prie saugumo gatvėse bene labiausiai prisidedančios gatvių priežiūros tarnybos "Grinda" direktorius Algimantas Vilūnas patikino, kad jų žiema neužklups netikėtai, nes kelininkai darbui pasiruošę: "Šiomis dienomis kasdien mieste budi 12 mūsų automobilių. Netikėtai pašalus 5 barstytuvai jau barstė viadukus ir tiltus".
Vienos padangos pakeitimas smulkiuose autoservisuose kainuoja nuo 5 iki 10 litų.
R.Medonio nuotr.

Nukelta į 7 psl.

Baltarusių išvados Lietuvos pareigūnų nedomina
6 psl.
Baltarusijos respublikinė prokuratūra vakar patvirtino Bresto prokurorų išvadas, kad Lietuvos saugumo pareigūno Vytauto Pociūno žūtis yra nelaimingas atsitikimas. Tai reiškia, kad Baltarusija nekels baudžiamosios bylos dėl šio įvykio. Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis pareiškė, kad Baltarusijos prokurorų sprendimas dėl V.Pociūno neturės įtakos Lietuvos prokurorų atliekamam atskiram tyrimui. "Mes visiškai nesidomėjom, kokį sprendimą priėmė prokurorai Baltarusijoje, o jie informuoti neprivalo", - sakė jis. Lietuvos konsulate Gardine dirbęs 48 metų V.Pociūnas žuvo rugpjūčio 23 dieną, būdamas komandiruotėje Breste. Jis iškrito per viešbučio devintojo aukšto langą. Nukelta į 3 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 0 0C -2 0C

Potvynis pražudė 14 vestuvininkų
Mažiausiai 20 žmonių žuvo per potvynius Turkijos pietryčiuose. 3 žmonės nuskendo tiesiog savo namuose, dar 14 žuvo potvynio vandenims nusinešus mikroautobusą, kuriuo žmonės važiavo į vestuves. Galinga liūtis tęsėsi visą trečiadienio naktį. Gelbėtojai sraigtasparniais ir valtimis teikė pagalbą namuose įkalintiems gyventojams Bismilio ir Činaro miesteliuose. psl.

Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 7-12 m/s.

2 psl.

8

2

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

aktualijos
MINISTRAI SUSITIKO ORO UOSTE
Iš Estijos grįžtantis Ukrainos užsienio reikalų ministras Borisas Tarasiukas trumpam užsuko ir į Lietuvos sostinę. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste jis susitiko su kolega iš Lietuvos Petru Vaitiekūnu. Pokalbio metu ministrai apsikeitė nuomonėmis apie praėjusią savaitę Helsinkyje vykusio Europos Sąjungos ir Ukrainos vadovų susitikimo rezultatus, aptarė energetinį ir regioninį bendradarbiavimą, NATO ir Ukrainos santykius. P.Vaitiekūnas ir B.Tarasiukas taip pat kalbėjo apie pasirengimą lapkričio 14-16 dienomis planuojamam prezidento Valdo Adamkaus valstybiniam vizitui į Ukrainą.

Pretendentas laikomas paslaptyje
Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas paskelbė, kad jau parinkta galimo Lietuvos ambasadoriaus Minske kandidatūra, tačiau jos neatskleidė. "Šiandien sutarėme dėl galimos kandidatūros ir toliau elgsimės, kaip diktuoja Lietuvos įstatymai", - po antradienį vykusių bendrų pusryčių su prezidentu Valdu Adamkumi sakė P.Vaitiekūnas. Ambasadoriaus kandidatūra bus teikiama svarstyti Seimo užsienio reikalų komitetui, jam

SIŪLYTAS IR Į JAV

ANKSČIAU E.BAGDONAS (NUOTR.) BUVO MINIMAS TARP KANDIDATŲ Į AMBASADORIUS JAV.
Tačiau vėliau jis nutarė į šias pareigas nepretenduoti dėl priešiškos kai kurių parlamentarų ir žiniasklaidos reakcijos. E.Bagdonui buvo primenami priekaištai, kad jis ir kitas prezidento patarėjas Rytis Muraška galėjo pažeisti tarnybinę etiką, kai įsigijo kotedžus prestižiniame sostinės Turniškių rajone. Patarėjai dėl to pasitraukė iš pareigų prezidentūroje. Tačiau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vėliau konstatavo, kad jie etikos nepažeidė.
Agentūros INNA nuotr.

pritarus, bus prašoma vadinamojo agremano - Baltarusijos sutikimo priimti Lietuvos siūlomą asmenį. Neoficialiais duomenimis, tarp galimų naujų kandidatų yra profesionalus diplomatas, buvęs prezidento patarėjas Edminas Bagdonas, dabar dirbantis Užsienio reikalų ministerijos (URM) Rytų Europos ir Vidurio Azijos departamente. Seimo Užsienio reikalų komitetas dar rugsėjo viduryje patvirtino buvusio URM ministro Antano Valionio kandidatūrą į Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijoje postą. Tačiau vėliau Lietuvos URM nusprendė neprašyti Baltarusijos sutikimo

Lietuva neturi ambasadoriaus Minske nuo liepos vidurio, kai šias pareigas ėjęs P.Vaitiekūnas buvo paskirtas URM vadovu.
Agentūros INNA nuotr.

priimti A.Valionį, neoficialiais duomenimis, iš anksto numanydama neigiamą at-

sakymą ir nenorėdama aštrinti santykių su kaimynine šalimi.

Nuo Baltijos - nauji signalai Rusijai
Baltijos šalys vėl bando paskatinti Rusiją nutraukti ekonominę blokadą Gruzijai.
Baltijos Asamblėjos (BA) prezidiumas priėmė pareiškimą, kuriuo paragino šias dvi šalis pradėti spręsti prieš kelias savaites kilusį konfliktą. Dokumentą priėmė 6 BA prezidiumo nariai, kurie antradienį posėdžiavo Kopenhagoje. Ten jie svečių teisėmis dalyvavo Šiaurės Tarybos sesijoje. Pasak BA Lietuvos delegacijos vadovo pavaduotojo Valentino Mazuronio, pareiškime Baltijos šalių parlamentarai pabrėžia, kad tai, kas vyksta tarp Rusijos ir Gruzijos, yra nepriimtina, kviečia Rusiją atsisakyti ekonominės Gruzijos blokados bei ragina abi šalis sėsti prie derybų stalo. Lietuvos ir Estijos parlamentai jau yra priėmę rezoliucijas dėl Rusijos ir Gruzijos santykių. Panašų pareiškimą paskelbęs ir Latvijos parlamento užsienio reikalų komitetas. Anot V.Mazuronio, BA prezidiumas turi teisę kalbėti visos BA vardu. 1991 metais įkurta BA vienija Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentus. Gruzijos ir Rusijos diplomatinių santykių krizė kilo, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė keletą Rusijos kariškių, įtariamų šnipinėjimu ir teroro aktų rengimu Maskvai. Kaip teigia apžvalgininkai, Rusija į tai reagavo neadekvačiai griežtai.

UŽMIRŠO KORTELĘ BANKOMATE
Parlamentaras Julius Sabatauskas prarado 2 tūkst. litų, pamiršęs išsiimti iš bankomato mokėjimo kortelę. Pinigus 48 metų politikas prarado pirmadienį, tačiau į policiją kreipėsi tik po paros. Pareigūnams jis sakė, kad kortelę paliko viename bankomate Alytuje. Šiame mieste yra nuolatinė Seimo nario gyvenamoji vieta. Pastebėjęs, kad nebetu- J.Sabatauskas į policiją kreiri kor telės, pėsi tik kitą dieną po vagysAgentūros INNA nuotr. J.Sabatauskas tės. patikrino savo banko sąskaitą. Paaiškėjo, kad kol kas nenustatytas asmuo, pasinaudojęs bankomate pamiršta kortele, pasisavino 2000 litų. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ieško parlamentarą apvogusio asmens.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

N

dienraštis emokamas

„15min”

ažinti orite susip manda? N ko su “15min”

ruduo

Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Klaipėda 0 -2 0 +2
Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje bus darganoti ir vėjuoti orai, atšals. Bus debesuota su pragiedruliais. Daug kur trumpai pasnigs, bus plikledis. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 7-12 m/s, vietomis gūsiai 15-20 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Vilniuje protarpiais šlapdriba ir sniegas. Plikledis. Temperatūra apie 0 laipsnių.

Šiauliai -2 -4 0 -2

Panevėžys -1 -3 0 -2

Utena -1 -3 -1 -3
Oslas 0

Helsinkis -4 Talinas -2 Ryga 0 Dublinas 11 Londonas Berlynas 10 Briuselis 5 7 Vilnius 0 Varšuva 1 Praha 3 Viena 5 Minskas 0 Maskva 3

Kaunas 0 -2 ~0

Stokholmas 0

Vilnius 0 -2 ~0

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
S.Plepienės nuotr.

Paryžius 11

Poryt -6 -3

Užporyt -7 -4
Atėnai 19 Lisabona 22 Madridas 17 Roma 21

-4 -3

Šiandien Europoje

15 min

aktualijos

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

3

V.Uspaskicho Lietuvoje vis dar laukia antrankiai

AVARIJOJE NUKENTĖJO 8 ŽMONĖS
Vakar avarijoje Vilniaus rajone vienas žmogus žuvo, dar septyni buvo sužeisti. Nelaimė įvyko netoli Baltosios Vokės. Kaip Lietuvos radijui sakė Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai, avariją sukėlė į priešingą eismo juostą išvažiavęs BMW, kuris atsitrenkė į "Nissan Almera". Per susidūrimą vienas žmogus žuvo, dar 7 sužeisti. Jie paguldyti į Vilniaus Greitosios pagalbos ligoninę. Avarijos priežastys tiriamos.

Forumas

Vilniaus apygardos teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo nutartį, kuria buvusiam politikui Viktorui Uspaskichui skirtas kardomasis suėmimas.
Ši nutartis galutinė ir neskundžiama, todėl jei V.Uspaskichas kada nors bus pargabentas į Lietuvą, jis bus pristatytas ikiteisminio tyrimo teisėjui, kuris spręs, kiek laiko įtariamasis bus laikomas suimtas. Apygardos teismas posėdį dėl V.Uspaskichui parinktos kardomosios priemonės antradienį surengė gavęs įtariamojo gynėjo Vytauto Sviderskio skundą. Jei teismas būtų patenkinęs skundą, V.Uspaskicho ekstradicija būtų tapusi negalima, mat vienas iš būtinų ekstradicijos dokumentų yra teismo skirta suėmimo sankcija įtariamajam. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas rugpjūčio pabaigoje skyrė kardomąjį suėmimą Rusijoje besislapstančiam V.Uspaskichui po to, kai jis kelis kartus nesureagavo į šaukimus atvykti liudyti tyrime dėl Darbo partijos bu-

Savo noru jis negrįžo - pasiprašė prieglobsčio Rusijoje. Tai rodo, jog jis siekia, kad nebūtų išduotas Lietuvai.
halterijos skaidrumo. V.Sviderskis apygardos teismo prašė panaikinti šią nutartį kaip nepagrįstą ir neteisėtą. "Šaukimas niekada nebuvo jam įteiktas, nebuvo to siekta", - tikino įtariamojo gynėjas. Jis teigė, kad įstatymai leidžia asmeniui Rusijoje įteikti šaukimą į apklausą, bet prokurorai šaukimą V.Uspaskichui bandė įteikti per jo sutuoktinę Jolantą Blažytę ir apsaugos darbuotoją. Tuo tarpu V.Uspaskicho bylą tiriantis Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas teigė, kad advokato motyvai paremti emocijomis, o ne teisiniais argumentais. "V.Uspaskichas neatsiliepdavo į skambučius į jo mobiliojo ryšio telefoną. Nebuvo rastas gyvenamojoje vietoje Kėdainiuose. Jo

Prokuroro S.Versecko teigimu, išvykdamas į užsienį V.Uspaskichas siekė išvengti proceso.

Baltarusių išvados lietuvių nedomina
Atkelta iš 1 psl. Bresto prokurorai spalio 6-ąją priėmė nutarimą nekelti baudžiamosios bylos dėl Lietuvos diplomato mirties ir tyrimą nutraukė. Baltarusių tyrimo išvadose skelbiama, kad V.Pociūnas žuvo nelaimingo atsitikimo metu. Skelbiama, kad vyras būdamas neblaivus užlipo ant palangės ir paslydęs nukrito žemyn. Vakar savo sprendimą paskelbusi Baltarusijos Generalinė prokuratūra tikrino Bresto prokurorų surinktą medžiagą. Tuo tarpu Lietuvos prokurorai atlieka atskirą ikiteisminį tyrimą dėl V.Pociūno žūties. Baltarusių surinktą medžiagą jie lygina su savo surinktais duomenimis, laukiama papildomų ekspertizių išvadų. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka yra sakęs, kad Lietuvos specialistų išvados dėl V.Pociūno žūties aplinkybių gali skirtis nuo baltarusių prokurorų išvadų. Pareigūnai tiria dvi versijas - žmogžudystės ir nelaimingo atsitikimo. Pasak A.Kliunkos, kol kas nė viena iš šių versijų nėra atmesta. Lietuvos prokurorai V.Pociūno žūties priežastis žada atskleisti iki lapkričio pabaigos.

Prezidentas Valdas Adamkus gaivina susitikimų su Seimo frakcijomis tradiciją. Pirmoji prezidentūroje šiandien apsilankys Darbo partijos (DP) frakcija. Šiuo metu DP ir socialdemokratų frakcijos, Seime vienijančios po 26 narius, yra didžiausios parlamente. Pastarąjį kartą susitikimus su Seimo frakcijomis prezidentas rengė birželį, žlugus Algirdo Brazausko vadovautai Vyriausybei.

Manoma, kad V.Uspaskicho statusas Rusijoje iki Naujųjų metų nepaaiškės, nes prieglobsčio prašymo klausimai daugumoje valstybių greitai neišsprendžiami.
Agentūros INNA nuotr.

žmona žadėjo perduoti šaukimą, tačiau paskui atsisakė ir pareiškė neduosianti jokių parodymų prieš savo vyrą", sakė prokuroras.

TYRIMAS VYKSTA SĖKMINGAI
Suėmimas įtariamajam skiriamas, kai teisėsaugininkams nepavyksta švelnesnėmis priemonėmis pasiekti nustatytų tikslų bei asmeniui gresia ilgesnė nei 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Pagal tuos įtarimus, kurie pateikti V.Uspaskichui, jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų. S.Verseckas sakė, kad ikiteisminis tyrimas V.Uspaskicho byloje bus baigtas dar negreit ir jis išsiplės. "Galiu pasakyti, kad jis vyksta sėkmingai", - šypsojosi pareigūnas.

DOMISI IR SEIMO KOMITETAS

TYRIMĄ DĖL V.POCIŪNO IŠSIUNTIMO Į BALTARUSIJĄ ATLIEKA IR SEIMO NACIONALINIO SAUGUMO IR GYNYBOS KOMITETAS. JO REZULTATŲ LAUKIAMA IKI GRUODŽIO 1 DIENOS.
Vienai slaptųjų VSD valdybų vadovavęs V.Pociūnas dalyvavo tiriant nušalintojo prezidento Rolando Pakso ir jo finansinio rėmėjo Jurijaus Borisovo veiklą. V.Pociūnas buvo parengęs nemažai pažymų apie Lietuvos pareigūnų korupciją, Lietuvos ir Rusijos valdžios ir verslininkų sąsajas bandant savus žmones infiltruoti į Lietuvos energetikos ūkį.

Lietuvoje lapkričio pirmoje pusėje lankysis NATO generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis. Neoficialiai kaip vizito diena minima lapkričio 10-oji. Planuojama, kad Aljanso vadovas Vilniuje susitiks su prezidentu Valdu Adamkumi, užsienio reikalų ministru Petru Vaitiekūnu, kitais aukščiausiais valstybės pareigūnais. Laukiama, kad J.de Hoopas Schefferis pristatys lapkričio 28-29 dienomis Rygoje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo darbotvarkę.

54 PROC. LIETUVOS GYVENTOJŲ NENORĖTŲ, KAD JIEMS MIRUS, JŲ PALAIKAI BŪTŲ KREMUOTI.
Tai parodė naujienų portalo "Delfi" užsakymu atlikta apklausa. Apklausus tūkstantį respondentų, paaiškėjo, kad tik 17 proc. pasirinktų tokį laidojimo būdą. Norą būti kremuojami dažniau išsakė jaunesnio amžiaus, aukštesnio išsimokslinimo didmiesčių gyventojai. Penktadalis apklaustųjų prisipažino niekada apie tai negalvoję.

Naująja Krašto apsaugos ministerijos (KAM) valstybės sekretore paskirta Jūratė Raguckienė, iki šiol dirbusi tos pačios ministerijos sekretore. Ji šiame poste pakeitė Valdemarą Sarapiną, kuris nuo rugsėjo pradžios dirba Vyriausybės kancleriu. Dirbdama KAM sekretore, J.Raguckienė kuravo infrastruktūros ir įsigijimų sritį. Nuo 1994 metų KAM dirbanti J.Raguckienė į naująsias pareigas buvo perkelta po valstybės tarnautojų vertinimo komisijos vertinimo.

Krematoriumai itin populiarūs Skandinavijoje.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Premjeras Gediminas Kirkilas šiandien ir rytoj su oficialiu vizitu lankysis Moldovoje. Šios šalies sostinėje Kišiniove įvyks susitikimai su Moldovos prezidentu, premjeru, parlamento pirmininku ir kitais pareigūnais. G.Kirkilas taip pat dalyvaus Lietuvos ir Moldovos verslo forume, skaitys paskaitą Moldovos valstybiniame universitete ir susitiks su vietos lietuviais.
Agentūros INNA nuotr.

4

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

ekonomika
Įmonės praneša
» Mobilusis "Skype" Pasaulinės interneto komunikacijų bendrovės "Skype" išleistą specialią "Skype" versiją, skirtą daugiafunkciniams telefonams ir delniniams kompiuteriams, parsisiuntė jau 5 mln. vartotojų. Ši "Skype" versija leidžia naudotis programos funkcijomis be kompiuterio. Mobiliesiems įrenginiams skirtas "Skype for Pocket PC" pirmąkart buvo pristatytas 2004 metų balandį. Beje, programa yra išversta į 27 kalbas, o dabar informacija apie "Skype" ir visas paslaugas prieinama ir lietuvių kalba. » Reklama "TNS Gallup" atliktoje reklamos apimčių apžvalgoje teigiama, kad reklamos apimtys Lietuvoje šiemet sausį-rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sparčiausiai augo kino teatruose, internete ir televizijoje. Kiek mažiau reklamos apimtys išaugo lauko videoekranuose, žurnaluose ir laikraščiuose. Tuo tarpu radijuje jos sumažėjo, o kino teatruose reklamos šiemet transliuota beveik 3 kartus daugiau. Išlaidos reklamai internete šiemet išaugo apie 70 proc. - daugiausia reklamuotos skrydžių bendrovės, mobiliojo ryšio operatoriai ir paskolų bei lizingo paslaugos. » Pasitraukė Didžiausio Lietuvos vaistų fabriko "Sanito" šiemet nupirkta Lenkijos farmacijos gamykla "Jelfa" išbraukta iš Varšuvos vertybinių popierių biržos sąrašo. Be to, lapkričio 10 dieną įmonė įgis statusą, prilygstantį uždarosios akcinės bendrovės statusui. "Sanitui" Lenkijos farmacijos bendrovės akcijos kainavo 556 mln. litų. Paties "Sanito" akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržos oficialiajame sąraše. » Parama vaikams Neturtingi Lietuvos vaikai sulauks kompanijos "Dilmah" kūrėjo Merrillo J.Fernando labdaros fondo paramos - šiandien savo atvykimo į Lietuvą proga jis Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondui įteiks 10 tūkst litų vertės čekį. Prieš metus Merrillo J.Fernando fondas Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondui, globojančiam daugiau kaip 40 kaimo mokyklų įvairiuose Lietuvos regionuose, perdavė apie 28 tūkst. litų.

IŠVADŲ LAIKU NEBUS
Vyriausybinė komisija, tirianti gaisro "Mažeikių naftoje" priežastis ir pasekmes, tikriausiai nepaskelbs savo išvadų iki numatyto termino - gruodžio 1-osios. Komisijos vadovas, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys sakė: "Atsižvelgus į avarijos pobūdį, pasekmes ir būtinybę atlikti labai didelį darbą, akivaizdu, kad teks prašyti Vyriausybės pratęsti šį terminą. Tačiau dėl to mes apsispręsime penktadienį Mažeikiuose, kur vyks išvažiuojamasis komisijos posėdis". R.Šukys kol kas neprognozavo, kiek dar laiko reikės komisijai, nes esą reikia išnagrinėti labai daug informacijos. Be to, pasak ministro, iki lapkričio 15-osios savo išvadų tikriausiai nepaskelbs ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento komisija, tirianti technines avarijos priežastis. Vyriausybės nutarimu komisija iki gruodžio 1-osios turėjo pateikti išvadas, dėl kokių priežasčių "Mažeikių naftos" perdirbimo gamykloje spalio 12 dieną kilo gaisras. Nuo išvadų priklausys, kada bus baigtas sandoris su Lenkijos naftos koncernu "PKN Orlen" dėl beveik 31 proc. Vyriausybės valdomų "Mažeikių naftos" akcijų pardavimo.

"Mažeikių naftą" sekioja incidentai
ninio skaičiaus aukščiausios kokybės benziną. Pasak pranešimo, antradienį 9 val. 17 min. per įrenginio apsauginį vožtuvą pradėjo tekėti angliavandenilio dujos. Tos pačios dienos pavakare gedimas buvo pašalintas. 50 mln. JAV dolerių (137 mln. litų) vertės izomerizacijos įrenginį Mažeikių įmonė įsigijo prieš trejus metus, v ykdydama naujausius Europos Sąjungos aplinkos apsaugos standartų reikalavimus.

Po gaisro Mažeikų gamykla teišnaudoja pusę savo pajėgumų, per parą perdirbdama apie 15 tūkst. tonų naftos.
Agentūros INNA nuotr

"Mažeikių naftos" perdirbimo gamyk la, prieš tris savaites nukentėjusi nuo gaisro, vėl buvo pri-

versta stabdy t i vei k lą. Antradienio rytą sugedo izomerizacijos įrenginys, gaminantis didelio okta-

NUO ŠIOL VISOS PENSIJOS IR KOMPENSACIJOS UŽ YPATINGAS DARBO SĄLYGAS BUS MOKAMOS UŽ EINAMĄJĮ MĖNESĮ.
Informaciją apie eurą numatoma skleisti bendradarbiaujant su žiniasklaida bei ruošiant reklamas ir informacinius leidinius. "15min" arch nuotr.

Tapatybės kortelė
Svarstoma galimybė į naujas asmens tapatybės korteles Lietuvoje montuoti du mikroprocesorius.
Pasak Vidaus reikalų ministerijos, tokį siūlymą pateikė naujų kortelių išdavimo galimybių studijos rengėjai. Vienas lustų atliktų elektroninio parašo ir kitas su elektronine valdžia susijusias funkcijas. Kitas kortelės lustas užtikrintų kelionės dokumentams būtiną asmens identifikaciją ir būtų naudojamas papildomoms e-sveikatos, e-bilietų, lojalumo ir kitoms paslaugoms. Lietuvoje šiuo metu išduodama asmens tapatybės kortelė yra su asmens nuotrauka ir įvariomis apsaugos priemonėmis, tačiau mikroprocesorių su asmens duomenimis neturi.

Euro kampanija
Nors prognozuojama, kad Lietuva eurą galėtų įsivesti maždaug 2010 metais, Lietuvos bankas jau planuoja pradėti euro įvedimo informacinę kampaniją.
Šią savaitę pasirašyta sutartis su viešųjų ryšių bendrovės "Publicum" vadovaujamu konsorciumu. Anot Lietuvos banko valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino, "pasirengimas euro įvedimui v yksta toliau, ir vienas iš svarbiausių uždavinių Lietuvos gyventojų informavimas apie ES bendrąją valiutą ir jos įtaką šalies ekonomikai". Pasak Lietuvos banko pranešimo, nėra numat yta bendros projekto finansinės apimties - ji priklausys nuo informavimo paslaugų poreikio ir kintančios situacijos, susijusios su euro įvedimo procesu. Informavimo kampanijos projektą "Publicum" komanda suk ūrė kar tu su "Lukrecijos reklama", "Media house", "Adell reklama", viešųjų ryšių ekspertu Artūru Jonkumi bei "Vilmorus" vadovu Vladu Gaidžiu.

Nuo lapkričio 1-osios suvienodinamas šių socialinio draudimo išmokų mokėjimas. Dėl to lapkričio mėnesį beveik 300 tūkst. asmenų gaus dvi išmokas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šis pakeitimas "Sodros" biudžetui kainuos 39 mln. litų. Iki šiol dalis dirbančiųjų senatvės ir invalidumo pensijas, našlių ir našlaičių pensijas bei kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas gaudavo už praėjusį mėnesį. Nedirbantiems pensijų gavėjams pensijos buvo mokamos už einamąjį mėnesį.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo lapkričio 2 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

USD 2,7216

GBP 5,1632

RUB 0,1016 2,0899 1,2706 2,4168 2,1729 3,4542 1,2244 4,6314 2,2067 3,4528 5,1632 1,3159

EEK 2,2067

LVL 4,9597 3,9743 2,3119 4,9597 4,1436 8,8741 10,1607 3,7431 9,4936 1,8597 5,4270 2,7216
Užsk.Nr. 9951

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių Kanados doleris Šveicarijos frankas 10 Kinijos ženminbi juanių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų 10 Estijos kronų Euras
Didžiosios Britanijos svaras

100 Vengrijos forintų

100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų Latvijos latas 10 Norvegijos kronų 10 Lenkijos zlotų 100 Rusijos rublių 10 Švedijos kronų 100 Slovakijos kronų Naujoji Turkijos lira 10 Ukrainos grivinų JAV doleris

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

15 min

ekonomika

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

5

Gluosnių plantacijas užgožia biurokratija
cijos, nors gluosnių auginimas priskiriamas miškų ūkio veiklai, jų augintojams nėra skiriamos kasmetinės miško priežiūros išmokos. "Tad išeina taip, kad mūsų valdininkams energetinės gluosnių plantacijos nėra nei žemės ūkio, nei miškų ūkio veiklos sritis", teigė R.Lapinskas. 2004-2006 metais Lietuvai ES skyrė 93 mln. litų paramą pagal žemės ūkio paskirties žemių apželdinimo mišku programą. "Litbiomos" teigimu, šių lėšų energetinių plantacijų įveisimui beveik neatiteko. Gluosniai, kaip biokuras, tinka naudoti ne tik didelėse katilinėse, bet ir nuosavuose namuose, šiltnamiuose ir ūkiuose.

ALKOHOLIO PREKYBOS APRIBOJIMUS NAGRINĖS KONSTITUCINIS TEISMAS
Kai kurių Lietuvos savivaldybių šiemet parodytą iniciatyvą riboti prekybą alkoholiu oficialių švenčių ir masinių renginių dienomis vertins Konstitucinis Teismas. Konstitucinis Teismas spręs, ar toks reguliavimas, kai konstitucinė žmogaus laisvė - vykdyti ūkinę veiklą - yra apribojama ne tiesiogiai įstatymu, o savivaldybės tarybos nutarimais, neprieštarauja Konstitucijai.

Biokuro gamybai naudojamos ir kitos žaliavos - miško kirtimo, medienos pramonės atliekos, pjuvenos.

Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacija "Litbioma" piktinasi valstybės neva sudarytomis kliūtimis auginti vieną iš biokuro žaliavų - vadinamuosius energetinius gluosnius.
Asociacijos tvirtinimu, tokių gluosnių plantacijų veisimą šalyje stabdo tai,

jog ši veikla priskiriama ne žemės, o miškų ūkio veiklai, todėl šias plantacijas nusprendęs veisti žemės savininkas turi pereiti itin daug biurokratinių kliūčių. "Lietuvoje yra net pusė milijono hektarų nenaudojamos žemės, kurioje pasinaudojant Eu-

ropos Sąjungos (ES) parama būtų galima sėkmingai veisti energetinius gluosnius", - sakė "Litbiomos" prezidentas Remigijus Lapinskas. Tačiau, pasak jo, dėl valdžios neūkiškumo kol kas Lietuvoje yra tik apie 300 hektarų energetinių plantacijų. Be to, anot asocia-

Šiaulių savivaldybė pirmoji parodė iniciatyvą, šiemet rugsėjo 1 dieną pasiūliusi uždrausti prekybą alkoholiu.
Agentūros INNA nuotr.

EKSPERTAI PATARIA

Teisė į bendrojo naudojimo patalpas
UAB “BRC NEKILNOJAMAS TURTAS” Benediktas Laurušonis Mums priklauso antras nuosavo namo aukštas. Pirmas aukštas ir rūsys prilauso kitiems žmonėms. Ar mes galime naudotis tualetu, vonia, virtuve ir katiline, kurie yra rūsyje? Žmonės, su kuriais gyvename, teigia, kad negalime, nes visos pirmo aukšto ir rūsio patalpos oficialiai yra jų. Esant tokioms aplinkybėms, reiktų pasidomėti, kada ir ar iš viso buvo šis gyvenamasis namas įregistruotas kaip dvibutis. Jeigu to padaryta nebuvo - jūs esate namo bendraturčiai ir turite vienodas teises naudotis bendrojo naudojimo patalpomis (BNP). BNP - pastato patalpos, skirtos naudotis visiems ar keliems pastato savininkams arba naudotojams. Buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ir gyvenamojo ploto santykiui. Todėl, jeigu sanitarinis mazgas, virtuvė ir katilinė yra registruotos kaip bendrojo naudojimo patalpos, jūsų kaimynai negali uždrausti jomis naudotis. Taip pat jie negali teigti, kad šios patalpos nuosavybės teise priklauso jiems, nes nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sutartyje, kurioje privalo būti nurodyti duomenys apie NT, turėjo būti punktas apie BNP eksploatavimą, patalpų vietą pastate ir kitus galimus apribojimus ar suvaržymus. Gali būti, kad pirkimo-pardavimo sutartimi jūsų kaimynai tikrai yra įsigiję rūsį su visomis BNP, tačiau esminė namo, buto ar jų dalies pirkimo-pardavimo sutarties sąlyga, kai parduodamame name ar bute gyvena asmenys, yra jų teisė naudotis gyvenamąja ir pagalbinėmis patalpomis (net ir pasikeitus namo savininkams). Šiuo atveju kaimynai turi užtikrinti jums teisę naudotis BNP, kurios reikalingos, norint užtikrinti normalias sąlygas gyvenamosiose patalpose. Nesutikus to padaryti, reiktų kreiptis į įgaliotas institucijas ir teismo būdu gauti leidimą naudotis šiomis patalpomis. Tačiau, jeigu gyvenamasis namas yra registruotas kaip dvibutis namas, o sanitarinis mazgas, virtuvė ir katilinė nuosavybės teise priklauso pirmojo aukšto gyventojams, kurie leido naudotis savo nuosavybe ir jums, tai teisiškai jie yra teisūs ir turi teisę uždrausti naudotis savo nuosavybe.

Politikai nesutaria dėl viršvalandžių
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas pareiškė neparemsiąs oficialios Lietuvos pozicijos dėl savaitinio darbo laiko trukmės pailginimo.
Jo teigimu, Lietuvoje leidus per savaitę dirbti ilgiau negu 48 valandas darbo paieškos kitose šalyse tik suintensyvės. Lietuvoje dabar numatyta ne daugiau kaip 12 valandų darbo diena ir 48 valandų darbo savaitė. "Jeigu darbdaviui bus leista susitarti su darbuotoju dėl ilgesnės nei 48 val. darbo savaitės, vargu ar Lietuvoje gyvenimas palengvės ir lietuviai darbo vietų nebeieškos kitose Europos Sąjungos šalyse", - sakė A.Sysas. Tačiau Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius pareiškė, kad valdžia turi sudaryti gyventojams galimybę dirbti ir užsidirbti: "Darbo rinka reikalauja, kad mes būtume lankstūs, numatytume galimybę norintiems uždirbti dirbant ilgiau". Lapkričio 7-ąją Darbo laiko direktyvą svarstys specialiai kviečiamas Europos Tarybos posėdis, ją turės patvirtinti Europos Parlamentas.

Darbo savaitės ilginimui priešinasi profesinių sąjungų konfederacija, kuri buvo surengusi mitingus prie darbdavių konfederacijos būstinių įvairiuose Lietuvos miestuose.
"15min" arch nuotr.

Naujas pastatas prokurorams
Vilniuje, prie Žalgirio stadiono, po savaitės prasidės statybos.
Telšių statybos bendrovė " Vėt r ū na" pradės statyti 87 mln. litų vertės naują daugiaaukštį pastatą, kuriame įsikurs Generalinė ir dar trys Vilniaus prokuratūros. Generalinės prokuratūros kanclerė Gertrūda Tumelienė sakė, kad konkursą pastatui statyti "Vėtrūna" laimėjo pasiūliusi 3 mln. litų pigesnį pasiūlymą nei kita konkurso dalyvė "Eikos statyba". A not G.Tu mel ienės, buvo paskelbtas tarptautinis konkursas, tačiau nė viena užsienio statybų bendrovė juo nesusidomėjo. "Vėtrūna" pastatą įsipareigojo pastat y ti per 20 mėnesių. Jis bus 13 aukštų, iš jų trys požeminiai. Po žeme bus įrengti garažai bei pagalbinės patalpos. Sk ly pe sost inės Šeimy n išk ių i r R i n k t i nės gatvių kampe, jau daugelį metų stūkso sena dujų kolonėlė. Prokuratūra šį sk lypą gavo dar 2000 metais. Į naują pastatą įsikels Generalinės prokuratūros, Vilniaus apygardos, Vilniaus miesto bei rajono prokuratūrų pareigūnai. Senieji minėtų prokuratūrų pastatai bus perduoti Turto fondui.

TROLEIBUSAI
Šalyje troleibusai per devynis šių metų mėnesius pervežė apie 97 mln. žmonių - beveik 2 proc. mažiau nei tuo pačiu metu pernai. Kaune keleivių vežimas troleibusais palyginamuoju metu ūgtelėjo maždaug 3 proc. (iki 32 mln.), tuo tarpu Vilniuje jis smuktelėjo apie 4 proc. (iki 65 mln.). Kaune keleivius troleibusais veža miesto savivaldybės įmonė "Autorolis", Vilniuje - sostinės savivaldybės bendrovė "Vilniaus troleibusai".

Nesvarbu, ką sako kiti PASKOLOS VISIEMS IR GEROMIS SĄLYGOMIS!
Jei Jūsų šeimos pajamos yra 600 litai, Jūs galite gauti 20 000 litų būsto paskolą (mėnesio įmoka - 170 litų).
Mūsų paskolų privalumai:
• • • • • Šeimos pajamos nėra dalijamos iš šeimos narių skaičiaus Galimybė imti paskolą su kitais asmenimis (pvz. tėvais) Nėra jokių apribojimų būsto amžiui Nėra išankstinių paskolos grąžinimo baudų, mokesčių Nebūtinas gyvybės draudimas

Laisvės pr. 3, LT-04215 Vilnius Tel. (8~5) 246 1928, faks. (8~5) 246 1921 office@brec.lt www.brec.lt K.Donelaičio g. 62/V.Putvinskio g. 53, LT-44248 Kaunas Tel. (8~37) 75 2844, faks. (8~37) 75 2843 kaunas@brec.lt

Paskolos terminas: iki 30 metų, nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus. Paskolos dydis: 75-80% įkeičiamo būsto vertės. Paskolos minimali suma: 6 000 EUR (apie 20 000 Lt.). Dirbame ir šeštadieniais. K.Kalinausko g. 2b, LT –03107 Vilnius Vilniaus g. 29, LT-01119 Vilnius Tel. (8~5) 262 94 00, (8~800) 00223. Tel. (8~5)2629400. I-V 8:30-17:30 I-V 8:00-18:00, VI 10:00-14:00 H.Manto g. 40, LT-92233 Klaipėda Tel. (8~46)257043, (8~46) 257021. I-V 9:00-18:00, VI 10:00-14:00.
amcredit@amcredit.lt, www.amcredit.lt

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

6

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

Vilnius
Šv.Kazimiero bažnyčia

~1900

2006

Senas Vilnius

Naujas Vilnius

R.Medonio nuotr.

Bažnyčios, skirtos šventojo karalaičio Kazimiero atminimui, statybą 1604 m. pradėjo jėzuitai. Bažnyčia pasižymi tuo, kad XVIII a. vadovaujant Tomui Žebrauskui buvo pastatytas kelių pakopų kupolas su aukštu žibintu, vainikuotu karūna. Po 1830-1831 m. bažnyčia buvo perstatyta į cerkvę. Vėliau čia buvo įrengtas Mikalojaus soboras. XX a. pirmoje pusėje bažnyčia buvo grąžinta katalikams, bet Antrojo pasaulinio karo metais vėl nukentėjo, buvo uždaryta. 1961 m. čia įrengtas ateizmo muziejus. Tikintiesiems bažnyčia grąžinta 1989 m.

Lietus neužgesino žvakių plazdėjimo

Intensyvų eismą šalia Rokantiškių kapinių vakar reguliavo pareigūnai.

Nepaisant lietaus, minios norinčiųjų aplankyti artimųjų kapus nemažėjo visą dieną.

Ant Sausio 13-osios aukų kapų visada žydi gėlės.

Prie kapinių buvo galima įsigyti įvairaus dydžio žvakių bei gėlių.

Visi Šventieji - susikaupimo diena ir mažiesiems.

Anksčiau manyta, kad ugnis pritraukia vėles, todėl joms degamos žvakės.

Paskutiniai rudens žiedai brangiausiems žmonėms.

Ne visi mirusieji sulaukė juos prisimenančių artimųjų.

Žvakelių plazdėjimą saugojo žmonių atsinešti skėčiai.
R.Medonio nuotr.

15 min

Vilnius

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS

Kaip vertinate Visų Šventųjų dienos išvakarėse švenčiamą Heloviną?
Agnė, vilnietė Dalia, dizainerė

Nieko bloga Helovino šėlsme nematau. Svarbu, jog kitą dieną žmonės aplankytų jiems svarbius kapus ir pagerbtų mirusiuosius.

Visada kyla konfliktas, kai susiduria skirtingų kultūrų šventės, bet visada yra pasirinkimo laisvė ir šėlti Helovino vakarėlyje niekas neverčia. Manau, dar po kelerių metų Helovino ir Vėlinių niekas nebesies.

Martynas, dirbantis studentas

Vertinu neigiamai. Nesmerkiu tų, kurie Vėlinių išvakarėse švenčia Heloviną, bet manau, jog turime būti su savo tradicijomis, kad ir kokias jas turime.
Vilniečius kalbino ir fotografavo R.Medonis.

Subjurus orams vairuotojai užgulė autoservisus
Rasa Pangonytė Gintautas Degutis redakcija@15min.lt

Atkelta iš 1 psl.
Anot "Grindos" direktoriaus A.Vilūno, šį savaitgalį, kuomet sinoptikai prognozuoja atšalimą, į gatves planuojama išleisti daugiau barstytuvų. Subjurus orams, anot "Grindos" direk toriaus A.Vilūno, pirmiausia barstom i t i lta i, v iadu ka i i r magistralinės gatvės, tik vėliau - nedidelės gatvelės. Kaip sakė direktorius, sunkiausia barstytuvams dirbti tuomet, kai oras subjūra dieną ir jie patenka į automobilių spūstis: "Mūsų automobiliams pirmenybės juk nėra", - sakė A.Vilūnas. Todėl, anot jo,

Specialistai pataria artėjant žiemai ne tik pasikeisti padangas, bet ir patikrinti automobilio amortizatorius, pakabą. Pakeitus ratus ar padangas, atlikti ratų suvedimą. Susisiekimo ministerija primena, kad nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1-osios draudžiama su vasarinėmis padangomis eksploatuoti transporto priemones, kurių leidžiama maksimali masė ne didesnė kaip 3,5 tonos. Vairuotojai, važinėjantys automobiliais su vasarinėmis padangomis, gali būti nubausti pinigine bauda nuo 20 iki 40 litų arba įspėti. Taip pat primenama, kad lengviesiems automobiliams automagistralėse nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 dienos leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu.

Dėl vakarinio aplinkkelio kreipėsi į Vyriausybę
UAB "Grinda", prižiūrinčios sostinės gatves, direktorius A.Vilūnas teigė, kad bendrovės automobiliai bet kada pasiruošę išvažiuoti į gatves. "15min" arch. nuotr.

gatves stengiamasi barstyti paryčiais - nuo 4 valandos r y to, kai mieste nėra judėjimo.

Šiuo metu "Grinda" turi 43 miesto gatves prižiūrinčius automobilius, iki Naujųjų metų ketina įsi-

Net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. Todėl vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu kelyje.

Susisiekimo ministerijos išplatintame pranešime sakė Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis.

gyti tris didžiatūrius automobilius. Kaip sakė A.Vilūnas, per sezoną Vilniuje išbarstoma apie 18 tūkst. kubinių metrų smėlio ir apie 15 tūkst. tonų druskos. Bend rovės "Gr inda" direktoriaus A.Vilūno teigimu, gat v ių priežiūrai kasmet išleidžiama 8-9 mln. litų.

Meras Artūras Zuokas kreipėsi į premjerą Gediminą Kirkilą bei atsakingas institucijas prašydamas, kad Vakarinis aplinkkelis būtų įtrauktas į svarbiausių Lietuvos Respublikai projektų sąrašą ir užtikrinti jo finansavimą iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšų.
Savivaldybė, išnagrinėjusi Seimui pateiktą Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos paramos projektą, atkreipė dėmesį, kad jame nepaminėtas Vakarinio aplinkkelio projektas. Savivaldybės atstovai patikino, kad miestas pasirengęs pradėti dviejų etapų aplinkkelio statybas. Numatoma statyti miesto vakarinio aplinkkelio trasa eis per Lazdynų tiltą, pro Karoliniškes, Pilaitę, Justiniškes, Pašilaičius iki Ukmergės plento. Šįmet sostinėje baigtas Vilniaus Senamiesčio pietinis aplinkkelis, jau pradėtos pietinio aplinkkelio statybos.

PRIE ROTUŠĖS OŠ OLANDIŠKI KLEVAI

GARSAUS KELIAUTOJO, FOTOGRAFO IR POETO PAULIAUS NORMANTO SUKAUPTĄ RYTŲ AZIJOS VALSTYBIŲ MENO KŪRINIŲ KOLEKCIJĄ BUS GALIMA PAMATYTI KETINAMAME ĮSTEIGTI RYTŲ AZIJOS MENO MUZIEJUJE.
Siekis, kad 2008 metų pradžioje toks muziejus atsirastų sostinėje, įtvirtintas ketinimų protokole, kurį šią savaitę pasirašė vicemeras Vitas Karčiauskas ir P.Normantas. Per 14 metų P.Normanto sukaupta meno kūrinių kolekcija taptų muziejaus nuosavybe ir dovana Lietuvai. Fotografo kolekcijoje - tapybos darbai, skulptūros iš vario, bronzos, medžio, buities daiktai, papuošalai. Teigiama, kad Rytų Azijos meno muziejus taptų Rytų meno dirbinius kaupiančia, Azijos kultūrų pažinimą ir tyrimus inicijuojančia bei puoselėjančia institucija.Kaip po sutarties pasirašymo sakė P.Normantas, lietuviai būtų pirmieji Baltijos šalyse, atidarę atskirą Rytų Azijos meno muziejų.

Baigiamoje rekonstruoti Rotušės aikštėje pasodinta dvylika rutulinių klevų. 17 metų sodinukai į Vilnių atvežti iš Olandijos. Agentūros INNA nuotr.

8

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

pasaulis
UKRAINOS AUKŠČIAUSIOJI RADA PRIĖMĖ TEISINGUMO MINISTRO ROMANO ZVARYČIAUS IR KULTŪROS BEI TURIZMO MINISTRO IHORIO LICHOVOJAUS ATSISTATYDINIMĄ.
Už R.Zvaryčiaus atstatydinimą balsavo 247 deputatai, o už I.Lichovojaus - 246. "Ne kartą esu kalbėjęs ir reiškęs savo nuomonę dėl vyriausybės ir kai kurių ministrų kabineto bloko "Mūsų Ukraina" darbo. Dar kartą norėčiau pabrėžti, kad nei vyriausybė, nei aš, neturėjome šiems ministrams jokių klausimų", - sakė parlamente promaskvietiškas premjeras Viktoras Janukovičius. Jis pažymėjo, kad užjaučia šiuos žmones, atsisakiusius deputatų įgaliojimų, "nes juos paprasčiausiai pakišo", priversdami atsistatydinti. Anksčiau proprezidentinis dešiniojo centro susivienijimas "Mūsų Ukraina" pareiškė pereinąs į opoziciją. Iki šiol koalicinėje vyriausybėje dirbo keturi jo ministrai. Visi jie parašė atsistatydinimo pareiškimus. Tokį žingsnį jie žengė po to, kai "Mūsų Ukraina" spalio pradžioje atsisakė tęsti derybas dėl prisijungimo prie kairiojo centro koalicijos, kurią sudarė Regionų partija, vadovaujama V.Janukovičiaus, Socialistų partija ir Komunistų partija.

Turkiją siaubia potvynis
Pietryčių Turkijoje per didžiulius potvynius, kuriuos sukėlė stiprios liūtys, žuvo mažiausiai 21 žmogus.
Pareigūnai praneša, kad buvo pradėta didelio masto gelbėjimo operacija. 14 žmonių žuvo potvynio vandenims nusinešus mikroautobusą, kuriuo žmonės iš Dijarbakyro provincijos važiavo į vestuves kaimyninėje Mardino provincijoje. Vairuotojui ir trims keleiviams pavyko išsigelbėti. Trys žmonės žuvo ir šeši dingo per potvynius Dijarbakyro Bismilio rajone. Dar keturi žmonės žuvo Širnako provincijoje prie Irako sienos. Tarp šių keturių žuvusiųjų - du vaikai, kurie nuskendo, į namą netikėtai plūstelėjus milžiniškai vandens bangai. Dauguma potvynio užklupto neturtingo regiono namų yra pastatyti iš paprasto molio, kuris negali atlaikyti potvynio ar žemės drebėjimų.

Po praūžusio potvynio Dijarbakyro miesto gatvės atrodė lyg po bombų atakų.

Neapolyje - žiaurių nusikaltimų protrūkis
Neapolyje per pastarąsias penkias dienas prasiveržė nusikalstamumo banga, nusinešusi septynių žmonių gyvybę.
Italijos ministras pirmininkas Romano Prodi teigė svarstąs galimybę į Neapolį pasiųsti gausesnes policijos pajėgas. Italijos vidaus reikalų ministras Giuliano Amato pareiškė, kad saugumo užtikrinimui bus įdarbinta dar 1000 policininkų. Antradienis buvo viena iš šiurpiausių dienų. 36 metų moteris buvo nušauta kompiuterinių žaidimų salone, netoli Neapolio. Dėl šių įvykių kaltinami mafijos klano "Camorra" nariai. 7 iš jų buvo areštuoti po žmogžudysčių, apiplėšimų ir vagysčių.

Nemažai žmonių murkdėsi nuo namų nuplautame molyje ir ieškojo savo daiktų. AFP/Scanpix nuotr.

Galinga Izraelio ataka Gazos ruože
Izraelio kariai per antskrydžius ir mūšius Gazos ruožo šiaurėje nukovė šešis palestiniečius, o dar 45 žmones sužeidė.
Tai buvo viena didžiausių operacijų nuo to laiko, kai Izraelis pradėjo Gazos ruože puolimą, kurio tikslas - išvaduoti izraeliečių karį, birželio 25 dieną pagrobtą per palestiniečių kovotojų reidą pasienyje, ir sustabdyti žydų valstybės apšaudymą raketomis. Tuo tarpu valdančiojo islamistų judėjimo "Hamas" ginkluotasis sparnas nurodė, kad jo kovotojai prieštankinėmis raketomis apšaudydami izraeliečių transportą nukovė vieną Izraelio karį, o dar kelis sužeidė. "Hamas" nurodė, kad izraeliečių operacija "neigiamai paveiks" derybas, kuriose tarpininkauja Egiptas ir kuriomis siekiama suorganizuoti Izraelyje kalinamų palestiniečių iškeitimą į izraeliečių karį Giladą Shalitą. "Šis Izraelio karys bus paleistas tik po to, kai priešas įvykdys pagrobėjų iškeltas sąlygas", - sakė "Hamas" atstovas Ismailas Rudwanas, turėdamas omenyje reikalavimus paleisti daugiau kaip tūkstantį palestiniečių kalinių. Be to, per antskrydžius prie Gazos ruožo šiaurėje esančio Beit Hanuno miesto žuvo vienas palestiniečių policininkas ir du kovotojai, kurių vienas priklausė "Hamas". Pasak liudininkų, dar trys "Hamas" kovotojai žuvo nuo tankų pabūklų ugnies ir per susirėmimus.

Izraeliečių kariai įvykdė vieną iš didžiausių operacijų per pasAFP/Scanpix nuotr. taruosius penkis mėnesius.

Minskas kritikuoja Maskvą
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka toliau kritikuoja Rusiją.
A.Lukašenka pareiškė, kad nori išspręsti tarp sąjungininkų kilusias problemas, kai lapkritį asmeniškai susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Baltarusijos vadovas neseniai emocingai pagrasino nutrauksiąs santykius su Rusija, jei išties šoktels dujų kainos, kurias "Gazprom" pažadėjo patrigubinti. Tuomet V.Putinas įspėjo, kad Rusija įves savo sąjungininkei prekybinių apribojimų, jei šalims nepavyks susitarti dėl rusiškos naftos ir naftos produktų, kuriuos perparduodama Baltarusija gerai uždirba, eksporto muitų. A.Lukašenka priekaištavo Rusijai, kad ši jau pradėjo statyti prekybos barjerus ir rengiasi atkurti sieną su Baltarusija. "Nesuprantu, kam Rusija stato sieną su Baltarusija? Jei tokia Rusijos strategija, ji turi sąžiningai apie tai pasakyti, kad mums netektų susitaikyti su šiuo faktu", - Baltarusijos prezidentą citavo valstybinė agentūra BelTA. "Mes irgi pradėsime sta-

A.Lukašenka. AFP/Scanpix nuotr.

tyti muitų sieną, kaip yra pas jus. Ir po dviejų parų galėsite įvesti tenai pasienio kariuomenę", - cituojamoje kalboje Rusijai rėžė Baltarusijos prezidentas. Jis užsiminė apie galimą šalies politinį posūkį Vakarų link, nors tai be galo suerzintų Maskvą.

Puslapis parengtas pagal BNS, Bbc.co.uk ir "15min" inf.

PER SPROGIMĄ RUMUNIJOS ONEŠČIO NAFTOS PERDIRBIMO GAMYKLOJE VAKAR ŽUVO MAŽIAUSIAI DU DARBININKAI. PASAK GAMYKLOS GENERALINIO DIREKTORIUS MARINO ANTONO, SPROGIMAS, KURĮ TIKRIAUSIAI SUKĖLĖ SUSIKAUPUSIOS DUJOS, IŠ DALIES SUGADINO PAŠILDYMO KROSNĮ, BET GAMYKLOS DARBO NESUTRUKDYS.

Nužudytų žmonių lavonai mėtėsi tiesiog gatvėje. AFP/Scanpix nuotr.

Ne piliečiams - bevizis režimas
Estijos ir Latvijos pilietybės neturintys šių šalių gyventojai tikriausiai jau nuo 2007 metų kovo galės be vizų keliauti po Europos Sąjungą (ES).
Žaliųjų frakcijai Europos Parlamente (EP) tai pareiškė ES teisingumo komisaras Franco Frattini. Kaip papasakojo europarlamentarė iš Latvijos ir šios frakcijos narė Tatjana Ždanok, komisaras per paskutiniąją EP plenarinę sesiją Strasbūre po oficialiosios dalies atvyko į žaliųjų frakcijos posėdį neformaliam pokalbiui. T.Ždanok, dirbanti pilietinių laisvių ir vidaus reikalų komitete, pasiteiravo jo apie bevizį režimą dviejų ES šalių - Latvijos ir Estijos gyventojams ne piliečiams. Ir komisaras patikino frakciją, kad kalbant apie vizų reglamentus šios dvi didelės grupės gali būti prilygintos ES piliečiams.

15min vairas

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

9

Žieminiai "batai" automobiliui
Pasak ekspertų, važinėjimas žiemą vasarinėmis padangomis yra ne tik nesaugus, bet ir prilygsta netvarkingo automobilio eksploatavimui, o už tai gali nubausti ir policijos pareigūnai.
"Iš tikrųjų, rizika sukelti eismo įvykį atsiranda ne tik iškritus pirmajam sniegui, bet ir oro temperatūrai nukritus žemiau 7 laipsnių. Tuomet tikimybė padaryti avariją padidėja net 6 kartus, nes vasarinės padangos sukietėja ir praranda sukibimą su kelio danga", aiškino "Kemi" autoservisų tinklo generalinis direktorius Renaldas Gineika. Pasak ekspertų, įsigyjant padangas pirmiausia reikėtų atsižvelgti į savo poreikius - kainą, automobilio tipą, nuvažiuojamų per

KONCERNĄ MAITINA VOKIEČIAI

Vasarines padangas į žiemines privalu pasikeisti iki lapkričio 10 dienos.

metus kilometrų skaičių bei gyvenamąją vietovę ir kelius (miestas ar kaimas). Žieminės padangos skirstomos į dygliuotas, minkš-

SPECIALISTAI REKOMENDUOJA
» Pirkti tik naujas ir automobilio ar padangų gamintojo reikalavimus atitinkančias padangas. » Visada naudoti visas keturias vieno gamintojo, tokio pat protektoriaus, išmatavimų bei greičio padangas. » Esant nevienodam padangų dilimui reikia patikrinti automobilio pakabą ar reguliuoti ratų geometriją. » Nesirinkti seniai pagamintų dėvėtų padangų nežinomais pavadinimais.

to mišinio, kieto mišinio bei universalias ir, ekspertų teigimu, visos jos turi savo teigiamus ir neigiamus bruožus. "Dygliuotos padangos labai tinka eksploatuoti rečiau valomuose užmiesčio keliuose. Tačiau daugumoje Europos šalių jos draudžiamos. Šiuo atveju patartume rinktis minkšto mišinio padangas. Kita vertu šio tipo padangos netinkamos agresyvaus vairavimo mėgėjams - greitai

nusidėvi. Kieto mišinio padangos tinkamos eksploatuoti miesto sąlygomis - valomuose keliuose", - sakė bendrovės "AD Baltic" didmeninės prekybos padangomis vadybininkas Kęstutis Imbrasas

Kompanijos "DaimlerChrysler" pavyzdys labai gerai įrodo, kad didžiulių automobilių kompanijų susijungimai į dar didesnes, ne visada išeina į gera. Penktas pagal dydį pasaulyje automobilių gamintojas "DaimlerChrysler" pranešė grynojo pelno trečiąjį šių metų ketvirtį gavęs beveik 40 proc. mažiau nei prieš metus. Tačiau vis tiek gerokai daugiau nei prognozavo rinka. "DaimlerChrysler" grynasis pelnas sumenko nuo 855 mln. eurų uždirbtų pernai liepos - rugsėjo mėnesiais iki 541 mln. eurų per tą patį laikotarpį šiemet. Pagrindine pelno nuosmukio priežastimi laikoma nuostolinga JAV padalinio "Chrysler" veikla. Tuo tarpu Vokietijos "Mercedes" visą minėtą laikotarpį dirbo pelningai ir maitina visą koncerną. "Mercedes" pelnas palyginamuoju laikotarpiu padidėjo daugiau nei dukart ir gerokai viršijo 990 mln. eurų. Daugiau nei du trečdalius pelno "DaimlerChrysler" gauna iš didelių ir galingų automobilių pardavimų. Tačiau brangstant degalams gatvėse jų pastaruoju metu sparčiai mažėja.

Juodos dienos "Ford"
"Ford Motor" jau kelintus metus iš eilės patiria nuostolių arba uždirba vos minimalų pelną. Tačiau pastarasis šių metų ketvirtis kompanijai buvo itin sunkus.
Nors "Ford Motor", besistengdama išsilaikyti rinkoje, uždaro kai kurias gamyklas ir masiškai atleidžia darbuotojus, jos nuostoliai kol kas tik didėja. Bendrovės atstovai pranešė, kad trečiąjį šių metų ketvirtį kompanija patyrė beveik 6 mlrd. JAV dolerių (per 16 mlrd. litų)grynųjų nuostolių. Ekspertai spėja, kad JAV automobilių gamintojos strategija anksčiau ar vėliau greičiausiai pasiteisins, tačiau jie pabrėžia, kad "Ford" per daug skuba įg y vendint i pertvarkas. Bendrovės direktorius Alanas Mulally taip pat pripažino, kad dėl išeitinių kompensacijų atleidžiamiems darbuotojams "Ford" patyrė itin sunkių nuostolių. Be to, prieš uždarant gamyklas gerokai krito ir "Ford Motor" akcijų vertė, o nokauto smūgis automobilių gamintojui buvo krovininių automobilių pardavimų sumažėjimas.

PRANCŪZŲ ATEITIES VIZIJOS

"Peugeot" Čilės Santjago automobilių parodoje pristatė 2 naujus savo "kūrinėlius". Kūrinėlius - todėl, kad šie 2 prototipai visai mažyčiai, ir labiau primena modernius keturračius motociklus negu automobilius. Žaliajame dviviečiame "Vroomster" vairuotojas ir keleivis net sėdi vienas už kito. "E-doll" - trivietis ir ne ką mažiau fantastiškas. "E-doll" ir "Vroomster" prototipai - tai "Peugeot" vizija, kaip ateityje gali atrodyti maži ir taupūs mieto automobiliukai. Apie juos kol kas beveik nieko nežinoma. Atskleidžiama tik tiek , kad jie nebus varomi naftos produktais.

"Honda" pristatė "legendą"
Japonų automobilių gamintojo "Honda" atstovas Lietuvoje bendrovė "Veho" pristatė naujos kartos prabangų sedaną - "Legend".
"Honda Legend", pasak pačių "Veho" atstovų - tai automobilis, skirtas vyresniems žmonėms, "kurie gali sau leisti įsigyti "Honda" už 180 tūkst. litų". Reikia pripažinti, kad automobilis tikrai komfortiškas, tačiau atrodo, kad japonai daugiausia dėmesio skyrė vairuotojui ir keleiviui, sėdinčiam priekyje. Keleivių sėdynės bei atramos galvai gale - šiek tiek mažiau patogios. Automobilis tikrai patvirtina savo japonišką dvasią - jis tiesiog prifarširuotas elektronikos: balsu valdoma navigacinė sistema, dviejų zonų automatinis oro kondicionierius (skirtingai veikiantis priekyje ir gale), galinio vaizdo kamera, galybė saugumo sistemų. Automobilyje įrengta net triukšmo slopinimo sistema ANC. Kompiuteriui užfiksavus nepriimtiną žemo dažnio garsų lygį, per audio sistemos garsiakalbius pradedamas skleisti priešingo dažnio garsas, slopinantis triukšmą. Jausmas keistokas šiek tiek panašus į važiavimą liftu. "Legend" varomas 3,5 litro darbinio tūrio benzininiu VTEC varikliu. Jo maksimali galia siekia 295 AG. Mašina varoma keturiais ratais.

AFP /Scanpix nuotr.

Trečius penkemečio rekonstrukcijos plano metus išgyvenanti "Ford Motor" Šiaurės Amerikoje uždaro 16 gamyklų ir AFP/Scanpix nuotr. likviduoja 45 tūkst. darbo vietų.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

10

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

sportas

"Ištraukė" pergalę

UŽTIKRINTAS A.SIREIKOS DEBIUTAS ULEB
Pergalingai ULEB taurės D grupės turnyrą pradėjo Antano Sireikos treniruojamas Kazanės "Uniks" (Rusija) klubas su trimis lietuviais. "Uniks" namuose 89:71 nugalėjo Eno Monso "Dexia" (Belgija) ekipą. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kšyštofas Lavrinovičius, pelnęs 22 taškus. Saulius Štombergas į belgų krepšį įmetė 13 taškų, o Darjušo Lavrinovičiaus sąskaitoje - 9 taškai. Kitose D grupės rungtynėse staigmeną pateikė Den Bošo "Eiffel Towers" (Olandija) klubas, namuose po pratęsimo 84:77 įveikęs Madrido "Real" (Ispanija) komandą. Trečiosiose rungtynėse Belgrado "Crvena zvezda" (Serbija) krepšininkai išvykoje 78:68 nugalėjo Salonikų PAOK (Graikija) penketuką. C grupėje visas pergales iškovojo šeimininkai. "Montepaschi" (Italija) su Rimantu Kaukėnu namuose 79:63 įveikė prieš Berlyno "Alba" (Vokietija) Lietuvis nugalėtojams pelnė 7 taškus. "Chimki" iš Rusijos 87:79 įveikė Jeruzalės "Hapoel Midgal" (Izraelis) 87:79, o bulgarų "Lukoil Academic" (Bulgarija) 91:77 Ostendės "Telindus" iš Belgijos 91:77. B grupėje Stambulo "Besiktas" (Turkija) namuose 65:76 pralaimėjo latvių "Ventspils" klubui, serbų "FMP Železnik" namuose 90:61 sutriuškino Vloclaveko "Anwil" (Lenkija), o paskutinėse rungtynėse Strasbūro SIG (Prancūzija) 81:75 privertė pasiduoti Udinės "Snaidero" (Italija).

Vilniečių komandoje veržliai rungtyniavo R.Štelmacheris (nuotr. k., su kam.) ir Marijonas Petravičius (nuotr. d., su kam.). Agentūros INNA nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" pergalingai pradėjo 2006-2007 metų ULEB taurės krepšinio turnyrą.
A grupės varžybose vilniečių klubas namuose sunkiai, bet nugalėjo Vršaco "Hemofarm" (Serbija) komandą 81:69. Vilniečiams pergalę lėmė sėkmingas žaidimas antroje mačo pusėje. Po rungtynių Vilniaus "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Sharonas Druckeris sakė,

kad pergalę lėmė komandinis žaidimas. "Robertas Štelmaheris tris savaites gydėsi traumą, tačiau jo ir Andriaus Šležo indėlis į pergalę buvo lemiamas", - teigė treneris. Pasak jo, komanda nervingai pradėjo pirmąsias turnyro rungtynes ir po pirmojo 12 taškų skirtumu pralaimėto kėlinio jautėsi nesmagiai namų arenoje. "Vėliau pradėjome žymiai geriau žaisti gynyboje. Be to, buvo geras ir puolimas. Likusius tris kėlinius žaidėme gerai",- tvirtino nu-

galėtojų ekipos treneris. Po rungtynių "Hemofarm" vyriausiasis treneris Miroslavas Nikoličius pripažino: "Lietuvos rytas" yra bene labiausiai patyrusi grupės komanda, geriau žaidžianti gynyboje nei puolime". Rezultatyviausiai "Lietuvos ryto" gretose rungtyniavo A.Šležas, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių, o R.Štelmaheris įmetė 17 taškų, perėmė 2 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kitose A grupės rungtynėse Nansio SLUC (Prancūzija) klubas, svečiuose net 34-ių taškų skirtumu 83:49 sutriuškino Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) ekipą. Trečiosiose grupės rungtynėse Las Palmo "Gran Canaria" (Ispanija) krepšininkai namuose 63:57 įveikė Atėnų AEK (Graikija) penketuką. ULEB taurės turnyro antrojo rato rungtynes vilniečiai lapkričio 7 dieną svečiuose žais su Nansi "Sluc" (Prancūzija) klubu.

Išsiuntė į dukterinę komandą dą
NHL Niujorko "Rangers" gynėjas Darius Kasparaitis mažiausiai dešimčiai dienų siunčiamas į dukterinę Hartfordo "Wolf Pack" ekipą, rungtyniaujančią Amerikos ledo ritulio lygoje (AHL).
Apie tai pranešė "Rangers" klubo prezidentas ir generalinis vadybininkas Glenas Satheris. Tikimasi, D.Kasparaičio (mėl. apr.) klubo vadovyjog per pusantros bė tikisi, kad lietuvis susigrąžins gerą savaitės 34 metų sportinę formą ir aršią žaidimo taktiką. AFP/Scanpix nuotr. l iet uv iui pav yk s susigrąžinti gerą sportinę formą. Šiame sezone "Rangers" gretose D.Kasparaitis žaidė šešerias rungtynes - atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei surinko 10 baudos minučių. Tuo tarpu kitas NHL lietuvis Dainius Zubrus pelnė du įvarčius, o lietuvio Vašingtono "Capitals" klubas svečiuose 4:2 įveikė Kalgario "Flames" ledo ritulininkus. Po ketvirtos pergalės "Capitals" su 12 taškų Rytų konferencijos Pietryčių pogrupyje pakilo į ketvirtąją vietą. Iš viso šiame sezone D. Zubrus per 11 rungtynių pelnė jau septynis įvarčius ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Keturi klubai jau ramūs
UEFA Čempionų lygos futbolo turnyre, po aštuonerių 4ojo turo rungtynių, pirmąsias vietas aštuntfinalyje užsitikrino Miuncheno "Bayern" (Vokietija), "Liverpool" (Anglija), "PSV Eindhoven" (Olandija) ir "Valencia" (Ispanija) komandos.
Pagrindinės turo rungtynės vyko Ispanijos mieste Barselonoje, kur taurės savininkė "Barcelona" A grupės mačą su Anglijos čempionu Londono "Chelsea" klubu baigė lygiosiomis 2:2. Iškovoję 10 tašką "Chelsea" futbolininkai penkiais taškais lenkia "Barcelona" vienuolikę, kuri smuktelėjo į trečiąją vietą. "Barcelona" ekipą aplenkė Brėmeno "Werder" (Vokietija) komanda (7 tšk.), svečiuose 3:0 sutriuškinusi taškų dar neturinčią Sofijos "Levski" (Bulgarija) vienuolikę. B grupėje pirmaujančiai Vokietijos čempionei Miuncheno "Bayern" (10 tšk.) vietą ki-

"Barcelona" (mėl. apr.) ir "Chelsea" rungtynėse netrūko efektingų epizodų, o aršios komandų kautynės buvo įvertintos 10 geltonų kortelių - šešias gavo "Chelsea", keturias - "Barcelona".
AFP/Scanpix nuotr.

tameetape garantavo lygiosios 0:0 su trečiojoje pozicijoje esančia Lisabonos "Sporting" (Por"Chelsea" puolėjas Didier Drogba išlyginamąjį įvartį į "Barcelona" vartus įmušė per pridėtą teisėjo laiką. AFP/Scanpix nuotr.

tugalija, 5 tšk.) komandą. Antrąją pergalę turnyre iškovojo ir su 6 taškais į antrąją poziciją pakilo Milano "Inter" (Italija) futbolininkai, svečiuose 1:0 įveikę Maskvos "Spartak" (Rusija) ekipą. C grupėje trečiąsias pergales iškovojo "Liverpool" (Anglija) ir "PSV Eindhoven" (Olandija) komandos. "Liverpool" klubas namuose 3:0 sutriuškino Bordo "Girondins" (Prancūzija) vienuolikę, o "PSV Eindhoven" fut-

bolininkai savo aikštėje 2:0 nugalėjo Stambulo "Galatasaray" ekipą. D grupėje abu mačai baigėsi lygiosiomis. Grupės lyderė "Valencia" (10 tšk.) susitikimą svečiuose su Donecko "Šachtar" (Ukraina, 2 tšk.) sužaidė 2:2. Trimis taškais nuo "Valencia" atsilieka antroje vietoje esanti "AS Roma" (Italija) vienuolikė, namuose nesugebėjusi įveikti Pirėjo "Olympiakos" (Graikija, 2 tšk.) klubo - 1:1.

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 1 IĮ Daivaja, Pelesos g. 1/2, tel. (8-5) 233 08 26 . UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 ko . 6 Klaipėda tel p a, a 2 UAB Vakarų Antikoras, Dubysos g. 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622

ANTIKOROZINIS CENTRAS

15 min
ATIDĖTOSE LIETUVOS A LYGOS FUTBOLO ČEMPIONATO RUNGTYNĖSE VILNIAUS "VĖTRA" NAMUOSE 2:0 NUGALĖJO PANEVĖŽIO "EKRANĄ" IR UŽSITIKRINO BRONZOS MEDALIUS BEI KELIALAPĮ Į UEFA INTERTOTO TURNYRĄ.
Įvarčius nugalėtojams pelnė Darvydas Šernas (64 min.) ir rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju tapęs Sergejus Kuznecovas (70 min.), kurio sąskaitoje jau 17 įvarčių. Surinkę 58 taškus "Vėtros" futbolininkai likus dviem turams aštuoniais taškais lenkia ketvirtoje vietoje esantį Vilniaus "Žalgirį". Kitose atidėtose rungtynėse pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" ir septintoje vietoje esantis Vilniaus "Vilnius”sužaidė lygiosiomis 2:2, o penktąją vietą užimantis Klaipėdos "Atlantas" 2:1 įveikė čempiono titulą užsitikrinusį Kauno "FBK Kauną".

sportas

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

11

Ant operacinės stalo
menybėse nežais 10-12 savaičių. "Esu nusivylęs, jog kol kas negalėsiu padėti komandos draugams. Esu pasiryžęs dirbti ir kuo greičiau sugrįžti į aikštelę. Operacija yra geriausia išeitis mano situacijoje",- teigiama Lietuvos krepšininko išplatintame pareiškime. Nu g a r o s s k au s mu s D.Songaila pajuto atstovaudamas Lietuvos rinktinei šių metų pasaulio vyrų krepšinio čempionate Japonijoje. "Bandėme įvairius gydymo metodus ir reabilitacijos formas, tačiau trauma progresavo bei medikai rekomendavo atlikti krepšininkui operaciją", - tvirtino vienas iš "Wizards" klubo vadovų E. Grunfeldas. Penkerių metų 23 mln. JAV dolerių sutartį su Vašingtono ekipa D.Songaila pasirašė liepą. NBA lygoje lietuvis debiutavo 2003 metais Sakramento "Kings" klube, o 2005-2006 metų sezone vilkėjo Čikagos "Bulls" ekipos marškinėlius ir vidutiniškai pelnė po 9,2 taško bei atkovojo po 4 kamuolius.

ANTRAS RAUNDAS SU ITALAIS
Šiandien antrąsias ULEB Eurolygos rungtynes žais Kauno “Žalgiris”. Kauniečius namuose išbandys Neapolio „Eldo Basket“ komanda iš Italijos. Abiem komandoms startas C grupėje nebuvo sėkmingas - “Žalgiris” išvykoje 82:95 pralaimėjo Trevizo “Benetton” iš Italijos, o Neapolio komanda savo aikštėje 64:74 - čempionės titulą ginančiai Maskvos CSKA ekipai. Su “Benetton” kauniečių gretose „ B ū s i m i e j i m ū s ų naudingai žaidė Paulius Jankūnas. Agentūros INNA nuotr. varžovai labai šoklūs, todėl itin sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių. Visų žaidėjų fiziniai duomenys yra labai geri, jie moka kibiai ir agresyviai gintis”, - “Eldo Basket” krepšininkus apibūdino “Žalgirio” treneris Rimantas Grigas. Pasak jo, lyginant buvusius ir būsimus varžovus iš Italijos „Eldo Basket“ geriau ginasi nei „Benetton“ komanda ir individualus Neapolio krepšininkų pajėgumas yra didesnis. Pirmosiose rungtynėse su CSKA “Eldo Basket” gretose išsiskyrė Tierre Brownas, pelnęs 24 taškus, o “Žalgirio” ir “Benneton” mače kauniečius į priekį vedė Marko Popovičius (21 tšk.).
Puslapis parengtas pagal BNS, Zalgiris.lt ir "15min" inf.

D.Songaila (su kam.) pasaulio čempionate Japonijoje pasižymėjo naudingu ir stabiliu žaidimu. AFP/Scanpix nuotr.

Darius Songaila nežais mažiausiai tris mėnesius. Nugaros skausmų pastaruoju metu varginamam 28 metų

Vašingtono "Wizards" puolėjui bus atliekama stuburo išvaržos operacija, dėl kurios krepšininkas NBA pir-

NBA STARTAS - SUTRIUŠKINTI ČEMPIONAI
Dvejomis rungtynėmis startavo 2006-2007 metų NBA čempionatas. Įspūdinga pergale pirmenybes pradėjo Martyno Andriuškevičiaus Čikagos "Bulls" komanda, išvykoje net 42 taškų skirtumu - 108:66 - sutriuškinusi nugalėtojų titulą ginančius Majamio "Heat" krepšininkus. Lietuvis šiam mačui nebuvo registruotas. 26 taškus nugalėtojams pelnė Kirkas Hinrichas. Šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Dwyane’as Wade’as (25 tšk.). Tai buvo skaudžiausias čempiono pralaimėjimas naujojo sezono mače per visą NBA istoriją. Iki šiol didžiausią nesėkmę sezono starte buvo patyrę Los Andželo "Lakers" krepšininkai, 1982 metais 117:132 turėję pripažinti "Golden State Warriors" komandos pranašumą. Sėkmingai sezoną pradėjo Los Andželo "Lakers", namuose 114:106 įveikusi Fynikso "Suns" klubą. Net 34 taškus "Lakers" klubui pelnė Lamaras Odomas, "Suns" gretose pasižymėjo Leandro Barbosa (30 tšk.).

12 taškų į "Heat" krepšį įmetęs "Bulls" žaidėjas Luolas Dengas (su kam.) kai kurias atakas baigė įspūdingais dėjimais. AFP/Scanpix nuotr.

Tinklinio virtuozės
Japonijoje prasidėjusiame pasaulio moterų tinklinio čempionate antrąsias pergales iškovojo Europos čempionė Lenkija ir Taivanas (A grupė), olimpinė čempionė Kinija, olimpinių žaidynių vicečempionė Rusija ir Vokietija (B grupė), Brazilija ir JAV (C grupė), Serbija (D grupė). Pirmajame ture nesėkmę patyrė pasaulio čempionė Italija, 1:3 pralaimėjusi Serbijai. Iš viso pasaulio čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į antrąjį etapą pateks keturios geriausios kiekvienos grupės komandos.

Olimpinės čempionės kinės (raud. apr.) kol kas varžovėms diktuoja savo sąlygas. AFP/Scanpix nuotr.

12

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min
Mokslas

skelbimai

Nekilnojamasis turtas
Pirksiu 1-3 k. butą Žvėryne, Naujamiestyje, Užupyje arba Senamiestyje. Gali būti remontuotinas arba su skolomis. Tel. 8 698 09853. Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Butas: Vilnius, Architektų g. 47 m2, 2 k., 5a/5, 1970 m 195 000 Lt +370 60400111 Aruodas.lt Nr: 1-120848 Butas: Vilnius, V. Druskio g. 49.3 m2, 2 k., 8a/9, 1974 m 214 000 Lt +370 61204743 Aruodas.lt Nr: 1-132789 Butas: Vilnius, Pelesos g. 47 m2, 2 k., 1a/4, 155 000 Lt +370 69929897 Aruodas.lt Nr: 1-132950 Butas: Vilnius, Perkūnkiemio g. 60.16 m2, 2 k., 10a/12, 2006 m 240 000 Lt +370 67582500 Aruodas.lt Nr: 1-133282 Butas: Vilnius, Ukmergės g. 63.76 m2, 2 k., 4a/9, 2007 m 233 500 Lt +370 62309811 Aruodas.lt Nr: 1-129626 Butas: Vilnius, Žirmūnų g. 30 m2, 1 k., 3a/5, 1967 m 156 000 Lt +370 61510005 Aruodas.lt Nr: 1-133470 Namas: Kaunas, Ramioji g. 186 m2, 5 k., sklypas 8 a, 2006 m 500 000 Lt +3708-698-12529 Aruodas.lt Nr: 2-30131 Namas: Vilnius, Ramybės g. 190 m2, 5 k., sklypas 11 a, 2005 m 1 400 000 Lt +370 68538190 Aruodas.lt Nr: 2-30150 Namas: Vilnius, Tulpių g. 110 m2, 3 k., sklypas 6 a, 2003 m 360 000 Lt +370 68564055 Aruodas.lt Nr: 2-30136 Sklypas mieste: Vilnius, Grigiškės 22 a, namų valda 330 000 Lt +370 60804916 Aruodas.lt Nr: 7-36762 Sodyba: Šalčininkų r., Senųjų Rakliškių k. 24 m2, sklypas 145 a, 2005 m 125 000 Lt +370 68604241 Aruodas.lt Nr: 9-10783 Sodyba: Utenos r., Antandrajos k. 75 m2, sklypas 488 a, 117 000 Lt +370 69835084 Aruodas.lt Nr: 9-10779 Sklypas mieste: Pagėgiai, Aukštaičių g. 29.6 a, Namų valda 48 000 Lt 8-606-04444 Aruodas.lt Nr: 7-37216 Nuomojamas butas: Vilnius, Architektų g. 74 m2, 4 k., 5a/5, 1 400 Lt +370 60400111 Aruodas.lt Nr: 4-95283 Ieško: Sklypo, Vilniaus m. sav. Individualaus namo statybai +370 68676735 Aruodas.lt Nr: 107-2458
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www. aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą "15 minučių" už specialią kainą.

Parduodamas 2 kamb. butas, 42 kv., šalia AušrosVartųTurgelių g., 3 aukštų mūriniame name, visos komunikacijos, autonominis šildymas, atskiras įėjimas. Kaina 165 000 Lt. Tel. 8 675 76855.

GIMNAZITA – profesionalios korepetitorių paslaugos 5-12 klasių moksleiviams: lietuvių k., anglų k., matematika, istorija, fizika, vokiečių k., prancūzų k., rusų k. Kursų pradžia lapkričio 6 d. J.Basanavičiaus g. 29a, tel. 8 5 2728749, www.gimnazita.lt. Anglų kalbos kursai - 250 Lt. grupės ryte, dieną, vakare iki 3 žmonių. G.Ložanovo sugestopedijos metodas. Verslo kalba. A.Smetonos g. 5-315, Vilnius. Tel. 8 646 56745. Unikalus mokymosi metodas egzaminų medžiagai įsiminti – “REPETITORIUS”! (Lietuvių kalba, istorija, matematika, anglų kalba, fizika). Tiesiai iš leidyklos už itin patrauklią kainą – 15 Lt/vnt. Perkant 2 vienetus – trečią dovanojame! Tel.: 8 5 2611489, 8 618 18477. El.p. nida@netmedia.lt. Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorija. Neformalaus ugdymo skyrius skelbia MOKINIŲ PRIĖMIMĄ mokytis groti įvairiais instrumentais ir dainuoti. Priimami vaikai nuo 6-erių metų. Informacija tel.: 8 5 2627515, 8 652 13734. Laukiame Jūsų!

109 000

Vilniaus ir Kauno “15min” skaitytojų uždirba virš 600 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį.

- didžiausias darbo skelbimų skaičius Lietuvoje
VILNIUS
AB "Vilniaus kranai" siūlo darbą B/K operatoriams (suteikiame kvalifikaciją) šaltkalviams. Įmonė siūlo geras darbo sąlygas. Kreiptis tel.: 8 5 2398810, 8 687 93206, Metalo g. 9, Vilnius. Įmonė, dirbanti medienos pramonėje, ieško vadybininko (-ės) su aukštuoju ekonominiu/techniniu išsilavinimu, gerai mokančio (ios) anglų k., darbui su Lietuvos ir užsienio įmonėmis. Tel.: 8 5 2450405, 8 670 26670. UAB „Modernių Technologijų Linija“- krovinių vežimo paslaugas tarptautiniais maršrutais teikianti įmonė, siūlo darbą transporto vadybininkui (-ei) Vilniuje. CV siųsti el.p. cv@mtltransportas.lt. UAB „Manjana“ prekiauja profesionaliomis plovimo priemonėmis ir įranga. Darbui Vilniuje reikalingas vadybininkas (-ė). Tel./faks. 8 5 2338879, el.p. vilnius@manjana.lt. Siūlome darbą pardavėjams kioskuose„Lietuvos spauda“ Vilniuje. Reikalavimai: pareigingumas, sąžiningumas, paslaugumas, kruopštumas, komunikabilumas. Dėl darbo kreiptis tel. 8 5 2401509 nuo 13 iki 16 val. Telekomunikacinė bendrovė siūlo darbą IT Technikui. Reikalavimai: kompiuterinių tinklų žinios, nuosavas automobilis. CV siųsti el.p. darbas@solocom.lt. UAB „Pakmarkas“ dirbti Vilniuje ieško techninės priežiūros inžinieriaus, sandėlininko-konsultanto, pagalbinio darbininko. Daugiau informacijos www.pakmarkas.lt. Gyvenimo aprašymą siųsti el.p. cv@pakmarkas.lt. Kavos restoranų tinklui „Double Coffee“ reikalingi virėjai, padavėjos. Vilnius, Gedimino pr. 28/2, el.p. cv.lt@doublecoffee. lt. Tel. 8 656 77167, faks. 8 5 2121915.

Yra tik vienas būdas jiems parduoti – reklama dienraštyje „15min“.
Tel. (8 5) 233 65 35, skelbimai@15min.lt

Parduoda
DURPIŲ BRIKETAI KŪRENIMUI. Pakuotė: DIDMAIŠIAI PO 950 kg ir MAIŠAI PO 40 kg. PRISTATOME. Tel.: 8 5 2322500, 8 686 23080. UAB “VINAGA” Savanorių pr. 219, Vilnius. Parduodu soliariumą “Lumina 2803”. Naudotas, violetinė spalva, geros būklės. Kaina 5000 Lt. Tel. 8 611 16585. Parduodu dvi naujas skaidrias dušo dureles 75 cmx200 cm, po 900 Lt. Tel. 8 699 59297.

Pranešimai
Studentės Gintarės Palaimaitės, besimokančios Vilniaus kolegijoje pedagogikos fakultete, pažymėjimą laikyti negaliojančiu. Klaipėdos Vydūno vidurinė mokykla skelbia konkursą patalpų nuomai šeštadieniais laisvu nuo pamokų metu. Informacija tel. 8 46 411003 arba adresu Daržų g. 18, 209 kab. nuo 9 iki 15 val. darbo dienomis. Pamestą Vilniaus kolegijos studentės Jevgenijos Odajevos studento pažymėjimą laikyti negaliojančiu.

Paslaugos
MINKŠTŲ BALDŲ REMONTAS. Keičiame spiruoklinius blokus, poroloną. Remontuojame karkasus. Apmušame gobelenu, eko oda. Gobeleno pavyzdžiai. Nuo 9-16 val. transportavimas nemokamas. IĮ “Aušros manufaktūra”. Informacija tel.: 8 5 2763026, 8 676 54471.

Plastikiniai langai iš

®

profilių

DURYS ŽIEMOS SODAI PERTVAROS, VIDAUS IR APSAUGINĖS ŽALIUZĖS PAKELIAMI GARAŽO VARTAI

KAUNAS
Įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymas; darbas su Europos Sąjungos lėšomis finansuojamais projektais. Patirtis buhalterinės apskaitos srityje ne mažiau kaip metai. Tel. 8 37 316472. UAB “Altesa“ reikalingos siuvėjos. Geros darbo sąlygos ir atlyginimas. Apmokome. Kreiptis Jonavos g. 254, Kaunas. Tel.: 8 37 301058, 8 670 06929. Nedarykite to ką daro kiti. Mes siūlome: malonų darbą, karjeros galimybes, super gerą uždarbį, puikią komandą. Reikalavimai: automobilis. Kaunas, tel. 8 618 97979. Kauno ketaus liejyklai skubiai reikalingi šaltkalviai-remontininkai ir darbuotojai be specialybės - apmokysime liejinių valytojais, formuotojais, metalo užpylėjais. Geras atlyginimas, nemokami pietus, visos socialinės garantijos. Tel.: 8 37 454490, 8 37 451597. Vandentiekio-nuotėkų šalinimo projektuotojas. Statinių VNŠ dalies projektavimas. Darbas su PV, projektuotojais, rangovais. Atestatas būtinas. Atsakingas pareigas, tobulėjimą, konkurencingą atlyginimą. Tel. 8 37 407208, el.p. aknataityte@projektucentras.lt. Atestuotas inžinierius statybininkas. Statinio statybos techninės priežiūros vedimas ir koordinavimas. Darbas su PV, užsakovais, projektuotojais, rangovais. Atsakingas pareigas, konkurencingą atlyginimą. Tel. 8 37 409087, alapenaite@projektucentras.lt. Restoranui miesto centre reikalingi virėjai (-os). Kreiptis: V.Putvinskio g. 53, Kaunas. Tel. 8 37 207147.

Perka

Skroblų 19, Vilnius Tel. (8-5) 213 76 64, el.paštas: langasa@iti.lt

Automobiliai Grožis, sveikata
Visuomenės sveikatos programa “SVEIKAS ŽMOGUS – SVEIKAS MIESTAS”. Kviečiame klausytis laidų apie sveiką mitybą ketvirtadieniais ir mėnesio paskutinį antradienį nuo 16 val. 10 min. 1-uoju laidinio radijo kanalu iš Vilniaus radijo studijos. Programai lėšas skiria: Vilniaus miesto savivaldybė. Rėmėjai: Všį Teleradijo kompanija “Hansa”, Všį Tatulos programa, dienraštis “Kurier wilenski”. Vilniaus savivaldybės remiamas prevencinių programų projektas “Būkite sveiki” girdimas per “Santariškių radiją” – internetu www. santa.lt. Kontaktai: tel. 8 5 2365144, el.p. radijas@ santa.lt. Analogo nėra! G.Šičko! Šiandien vienintelis metodas padedantis beveik 100 % atsisakyti alkoholio ir tabako. Aukštos klasės metodininkas Vasilij Čepelov. Vilnius, tel.: 8 5 2620251 (nuo 10-21 val.), 8 601 95262.

AUTOMOBILIO KROSNELĖ
nešildo, užsiteršus?

Padės greitai ir nebrangiai.
Tel. 235 91 81, mob. 8 67634532, Vilnius.

HIDROAKUSTINIS praplovimas.

KITA
Parduotuvei„Kaubojaus sapnas“ reikalingi pardavėjai (-os). Reikalavimai: komunikabilumas, noras dirbti. Tel. 8 685 77322. Klaipėda. 3 mėn. darbas restauratoriams Danijoje. Seno skiedinio keitimas nauju. Apmokame būsto išlaidas ir kelionę. Darbo užmokestis 3300 Lt. Tel. 8 5 2120155. www. balticsource.lt.

www.cvbankas.lt

15 min
Didžiausios telekomunikacijų bendrovėspartneriaiplečiaveiklą. Papildomai priimsime jaunimą į vadybos ir rinkodaros skyrius. Nepatyrusius apmokysime. Tel.: 8 5 2460592, 8 645 98405. UAB“Švaros biuras”ieško valytojų darbui Vilniuje, pilnai ir nepilnai darbo dienai. Atlyginimas 600 Lt atskaičiuos mokesčius. Tel./faks. 8 5 2130187. UAB“Transspektras”ieško vairuotojų dirbti tarptautiniais maršrutais. Reikalavimai: E kategorija, darbo patirtis. Tel. 8 5 2101883. Restoranui“St.Valentino”reikalingi indų plovėjai ir barmenai. Skambinti tel. 8 650 13083, CV siųsti e.p. cv.inga@pomodoro.lt. Parduotuvė, prekiaujanti statybinėmis medžiagomis, siūlo darbą vairuotojui-ekspeditoriui. Reikalavimai: B, C kategorijos vairavimo teisės. CV siųsti el.p. vilnius@domi.lt arba skambinti tel. 8 687 19844. Naujo viešbučio “Martialis” restoranui Vilniuje reikalingi virėjai ir padavėjai. Kreiptis darbo dienomis tel. 8 5 2105611 arba siųsti CV el.p. marketing@ martialis.lt. Kavinei Vilniaus senamiestyje reikalinga (-as) blynų kepėja (-as). Patirtis nebūtina. Apmokome. Kontaktinis tel. 8 606 04445. UAB“DEXTERA”VILNIUJE REIKALINGASMONTUOTOJAS,TURINTIS ELEKTROTECHNIKOSPAGRINDUS (ELEKTROSAUGOSPAŽYMĖJIMAS BŪTŲ PRIVALUMAS). Tel.: 8 5 2685554, 8 686 54865. Statybos įmonei Vilniuje skubiai reikalingi: vyr. buhalterė (-is), mūrininkai, apdailininkai, pagalbiniai darbininkai. Tel.: 8 5 2336416, 8 685 37292. Automobilių švaros centrui reikalingi švaros technikai (-ės). Palankus darbo grafikas studijuojantiems, galimybė tobulėti. Kreiptis - Justiniškių g. 12, Panerių g. 34 arba Verkių g. 52,Vilnius.Tel.: 8 5 2460643, 8 655 12233. UAB reikalingi elektros montuotojai, apdailininkai, darbų vadovai. Atlyginimas oficialus nuo 1500 Lt per mėnesį. Vilnius, tel.: 8 5 2737601, 8 5 2701865, 8 655 15195. "Akropolyje", mažoje konditerijos parduotuvėje reikalingos pardavėjos (-ai). Draugiškas kolektyvas, geros darbo sąlygos. Kreiptis tel. 8 687 88013. Reikalinga pardavėja-konsultantė (-as) dirbti drabužių parduotuvėje Senamiestyje. Tel. 8 685 07232, Vilnius. Patalpų valymo įmonei reikalingi patalpų valymo darbuotojai, turintys vairuotojo pažymėjimą. Patirtis nebūtina. Apmokome dirbti, galimybė tobulėti. Vilnius, Panerių g. 34, tel.: 8 5 2335372, 2335737. Reikalingi (-os) laiškanešiai (-ės) Vilniaus mieste. Pageidautinas automobilis. Atlyginimas pagal atliktą darbą. Siūlome: soc. garantijas, laiku mokamą atlyginimą, priedus. Tel. 8 5 2330505. Muzikinis gyvenimo būdo žurnalas“UrbaNation”kviečia prisijungti. Ieškome kandžių, stilingų ir skoningų, gerai plunksną valdančių žmonių. Daugiau sužinosi www.urbanation.lt. Patalpų valymo įmonei darbui su valymo technika reikalingi darbininkai. Galima dirbti vakarais arba savaitgaliais.Tel.: 8 5 2740740 (Vilnius), 8 37 429000 (Kaunas), 8 46 420400 (Klaipėda). Valymo paslaugų įmonei Vilniuje reikalingi langų ir kilimų valytojai (-os) (1500 Lt), ir kiemsargiai ne visai darbo dienai. Kreiptis tel.: 8 5 2310867, 8 656 70045. Pasiuntinių pašto tarnybai nuolatiniam darbui reikalingi korespondencijos išnešiotojai Grigiškėse ir Lentvaryje. Tel. 8 682 39872. Pasiuntinių pašto tarnybai reikalingi siuntų skirstytojai, rūšiuotojai. Reikalavimai: Word, Excel, atsakingumas, kruopštumas. Tel. 8 682 39874. UAB“Švaros biuras”ieško valytojų, gyvenančių netoli stoties darbui Minsko plente, pilnai ir nepilnai darbo dienai. Darbas anksti ryte arba vakare. Tel./faks. 8 5 2130187. UAB“B2”baldų gamybos įmonei, darbui Vilniuje reikalingi LMDP pjovėjai, staklininkai-gręžėjai, baldų surinkėjai. Atlyginimas nuo 1500 Lt. Tel.: 8 687 38287, 8 687 20223. UAB "EKSKOMISARŲ BIURUI" REIKALINGI APSAUGOS DARBUOTOJAI. ORGANIZUOJAMI NEMOKAMI APSAUGOS DARBUOTOJŲ MOKYMO KURSAI. KOMPENSUOJAMOS TRANSPORTO IŠLAIDOS. TEL. 8 5 2124161.

darbas
Vilniaus kolegijai reikalingi vairuotojai. B kategorija - būtina, D - pageidautina. Informacija tel. 8 5 2497651. Reikalingi (-os) laiškų rūšiuotojai (-os) Vilniuje. Pageidautina dirbti kompiuteriu. Atlyginimas 600 Lt. Soc. garantijos. Laiku mokamas atlyginimas. Tel.: 8 5 2330505, 8 685 73416. UAB“Narbutas ir Ko”nuolatiniam darbui Vilniuje ieško AUTOKRAUTUVOVAIRUOTOJO,VAIRUOTOJO (B,Ckat.)SANDĖLIODARBUOTOJO ir PAGALBINIO DARBININKO. Atlyginimas nuo 950 Lt (į rankas). Kreiptis darbo dienomis: Metalo g. 11, Vilnius, tel.: 8 5 2164841, 8 656 94842. Siuvykla darbui Vilniuje priims siuvėjas (-us). Nuolatinis darbas viena pamaina. Geros darbo sąlygos, geras atlyginimas. Tel.: 8 686 71099, 8 5 2136749. UAB “Skirpus ir ko” ieško žaliuzių surinkėjų ir montuotojų. Išmokome. Vilnius, tel. 8 52 778389, el.p. personalas@ skirpus.lt.

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

13

Įmonei darbui po Baltijos šalis reikalingas TARPTAUTINIO GABENIMO VAIRUOTOJAS. Reikalavimai: E kategorija, panašaus darbo patirtis. Darbui po Lietuvą reikalingas SUNKVEŽIMIO AUTOŠALDYTUVO VAIRUOTOJAS. Reikalavimai: C kategorija, panašaus darbo patirtis. Informacija tel. 8 650 94770. AB “PIENO ŽVAIGŽDĖS” Vilniuje reikalingi patyrę vairuotojai-ekspeditoriai, turintys C kategoriją. Siūlome patrauklų atlyginimą, visas socialines garantijas. Tel. 8 5 2431533. UAB“VENIPAK”Vilniuje siūlo darbą vairuotojams–ekspeditoriams su nuosavu transportu. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. tel.: 8 5 2107717, 8 615 19762 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. personalas@venipak.lt. UAB“VENIPAK”Vilniuje siūlo darbą sandėlininkams su nuosavu transportu. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. tel.: 8 5 2107717, 8 615 19762 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. personalas@ venipak.lt.

UAB “Geostatyba” reikalingi: pagalbiniai darbininkai, betonuotojai, suvirintojai, šaltkalviai. Geras, pastovus darbo užmokestis, socialinės garantijos. Vilnius, Ulonų g. 5. Tel.: 8 5 2733344, 8 5 2754354. UAB “Corpus A” siūlo darbą VALYTOJOMS (-AMS), KIEMSARGIAMS, SPEC. VALYMO DARBŲ OPERATORIAMS. Siūlome darbą stabiliai dirbančioje bendrovėje, laiku mokamą atlyginimą ir visas socialines garantijas. Valytojoms (-ams) - galimybė pasirinkti tinkamą darbo vietą ir darbo laiką. Kiemsargiams - darbas ryte. Visus darbuotojus apmokome ir aprūpiname darbo drabužiais bei priemonėmis. Kreiptis: Gabijos g. 30, Vilnius, tel. 8 5 2490987 (8-17 val.). UAB “TOP CLEAN” pagrindiniam darbui reikalingos (-i) valytojos (-ai) ir teritorijos tvarkytojai (-os). Kreiptis tel.: 8 5 231 1866, 8 670 30651 arba adresu Vilkpėdės g. 8, 12 korpusas, Personalo skyrius (104 kab.), Vilnius.

Reikalinga apskaitininkė (-as). Siūlome nuolatinį gerai apmokamą darbą Vlniuje. CV siųsti el.p. edita@ vakarumetalas.lt.

UAB „Veskonas“
ieško šių specialistų:

- vėdinimo sistemų montuotojų (Vilniuje ir Kaune); - pagalbinių darbininkų montavimo darbams; - tiekimo vadybininko; - sandėlininko padėjėjo.

Mes siūlome:
- gerą darbo užmokestį; - geras darbo sąlygas.

Susidomėjusius prašome kreiptis:
Savanorių pr. 123, Vilnius. Tel. (5) 2375048 ; mob.tel +370 698 51513.

SAUGAUS DARBO GARANTAS

Sėkmingai dirbanti ir plečianti savo veiklą, konsultacijų ir mokymų kompanija, Vilniuje ieško: Mokymo organizatoriaus
Darbo pobūdis: mokymo procesų organizavimas ir administravimas; mokymo programų, metodinės medžiagos kūrimas; dokumentacijos, mokymo metodinės medžiagos, vaizdinių priemonių rengimas naujoms mokymo programoms įdiegti. Reikalavimai: aukštasis išsilavinimas, labai geri darbo kompiuteriu įgūdžiai, organizuotumas, analitinis mąstymas, atsakingumas, orientacija į rezultatą

CV siųsti: k.zekaite@sdg.lt, info@sdg.lt arba faksu 8-37 460067.

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: Vln (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: Vln (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +4 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 2336535 , (8 5) 2428065, 8 655 34256 . El. paštu skelbimai@15min.lt

Elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt arba faksu (8 5) 2105897
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biure:
Laisvės pr. 60, 1211 kab., A. Goštauto g. 40b, Vilnius. Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

14

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

pramogos
P

SEKSO EKSPERTĖS
Sveikos, su savo vaikinu draugauju jau beveik 3 metus. Kažkodėl paskutiniu metu, kai mylimės ir jis pasiekia orgazmą, o aš nepasiekiu, mano akyse susikaupia ašaros. Ne dėl to, kad aš nepajutau to jausmo, bet kažkodėl užklumpa slegiantis jausmas. Kodėl taip yra? Margarita
Miela Margarita, pirmiausia tu turėtum pasvarstyti, ar tau reikalin ilužis apskritai, kuris gas toks me ti, kur nesugeba tavęs patenkin tave raudoti sekten patenkinti, ip tu saso metu priverčiantis. Ka mini save jo akyvęs negerbi, že Aš, kaip se ir ašaroji sekso metu. linkiu tau savikarjeros moteris, sėkmės garbos, susitvardymo ir ugo, kuris priieškant naujo dra o klykti iš verstų tave ne ašaroti, pasitenkinimo.

- " 15 m TAS in" ER
S EK
PERTAS - "1

Giedrė, 29

Rūta, 21

Nieko? Tau ašaros, o jis - ką? taip Na, jau ne. Su manim t, man neišdegtų. Tiesą sakan ar nesvarbu, ar jis greičiau ne pasiekia "o". vėliau už ma i būti. Bet lygybė šioj sritį tur om aš neSu kitokiom sąlyg tikti sutinku. Ir tu nedrįsk su tipo nei nes labiau egoistinio tavo aprašytasis nesugalvosi. Kam tau toks?! Jei nesideri, grūsk jį lauk!

TV ŠIANDIEN
06.20 Dienos programa. 06.25 Dviračio šou (kart.). 06.50 „Naujieji vėžliukai nindzės“ (36). 07.10 „Mėnulio jūreivė“ (182). 07.35 „Rožinė pantera“ (28). 08.00 Langai. Pokalbių laida. 09.00 „Esi mano gyvenimas“ (42). 10.00 Lalaila (kart.). 10.30 Kelias į žvaigždes. Savaitės finalas (kart.). 12.45 Kelias į žvaigždes (kart.). 13.25 „Muchtaras“ (8). 14.25 „Rožinė pantera“ (29). 14.50 „Naujieji vėžliukai nindzės“ (37). 15.15 „Mėnulio jūreivė“ (183). 15.35 „Esi mano gyvenimas“ (43). 16.40 „Mačos. Merkaderų šeimos vyrai“ (149). 17.45 . Langai. Pokalbių laida (N-7). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Nepriklausoma paieškų tarnyba. 20.00 Kelias į žvaigždes. Muzikinis realybės šou. Dienoraštis. 20.45 Myli, nemyli. Aklasis pasimatymas. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. Kultūra. 22.34 Sportas. 22.38 Orai. 22.40 Snobo naktis. „Motociklininko dienoraštis“. Drama. Rež. Walteris Sallesas. Prancūzija, Peru, Čilė, Argentina, Didžioji Britanija, 2004 m. (N-14). 01.10 Sveikatos ABC (kart.). 06.30 Programa. 06.35 Teleparduotuvė. 06.50 „Geniuko Vudžio šou“ (3/9). 07.20 „Simpsonai“ (11/1). 07.50 „Audra“ (79). 09.00 „Meilės sūkuryje“ (42). 10.00 Abipus sienos (kart.). 11.30 „Mamos pasimatymas su vampyru“. Komedija. JAV, 2000 m. 13.10 „Nauji Lesės nuotykiai“ (2/5). 13.40 „Bidamanų kovos“ (45). 14.10 „Žmogus-voras“ (62). 14.40 „Geniuko Vudžio šou“ (3/10). 15.10 „Simpsonai“ (11/2). 15.40 „Aistrų žemė“ (28). 16.40 „Audra“ (80). 17.40 Nomeda. Pokalbių šou. 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.05 TV3 orai. 19.10 Komanda. Dokumentinė drama (N-7). 20.15 TV pagalba. Interaktyvusis realybės šou. 20.45 Eurolygos rungtynės. Kauno „Žalgiris“ - Neapolio „Eldo Basket“. Tiesioginė transliacija iš Kauno. 22.35 TV3 žinios, kriminalai, verslas. 22.50 TV3 sportas. 22.55 TV3 orai. 23.00 „Mano raumenys - mano priešai“. Šokiruojanti dokumentika (S). 00.00 „Vedęs ir turi vaikų“ (5/19). 00.30 „Azijos Čarlio angelai“ (26) (N-7). 06.10 Programa. 06.15 Tauro ragas (kart.). 06.40 Televitrina. 07.00 Rytinė kava. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 08.00 „Asmens sargybinis“ (kart.). 08.55 Šalia kelio... Humoro laida (kart.). 09.20 Nepaaiškinami faktai (kart.). 10.20 „Blizgesys“. Romantinė komedija. Rusija, Vokietija, Prancūzija, Italija, Ukraina, 2003 m. (N-7). 12.10 „Jaunasis Džeimsas Bondas“ (kart.). 12.35 „Pokemonai“ (kart.). 13.00 „Pelenės istorija I“ (108). 13.55 „Vandens žiurkės“ (N-7) (kart.). 14.50 Telemiksas. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 15.50 „Pokemonai“ (17). 16.15„Jaunasis Džeimsas Bondas“ (15, 16). 17.05 „Pelenės istorija II“ (175). 18.00 „Asmens sargybinis“ (9). 19.00 „Vandens žiurkės VI“ (46). 20.00 Žinios. 20.13 Orai. 20.14 Sportas. 20.17 Kriminalai. 20.20 Šalia kelio... Humoro laida. 20.50„Aukso veršis“ (1). Komedija. Rusija, 1968 m. 22.20 Juoko ekspresas. Geriausių Lietuvos humoristų pasirodymai. 22.45 Žinios. 22.55 Orai. 22.56 Sportas. 22.58 Kriminalai. 23.00 Amerikietiškos imtynės (N-14) (kart.). 23.55 Auksinė žuvelė. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 00.55 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S). 06.00 , 6.37, 7.07, 7.37, 8.36 Labas rytas. 06.30 , 7.00, 7.30, 8.30 Žinios. 06.35 , 7.05, 7.35, 8.35 Orai. 06.36 , 7.06, 7.36 Sportas. 09.00 „Operatyvinė tyrimų grupė“ (63). 09.55 „Komisaras Reksas“ (22) (N-7). 10.45 „Medicininių tyrimų grupė“ (18). 11.35 Henrikas Vaitiekūnas. Būna ir geriau... (kart.). 12.15 Popietė su Algimantu Čekuoliu (kart.). 12.45 Stilius (kart.). 13.40 Lietuvos šokių dešimtukas (kart.). 16.10 „Zombių viešbutis“. 16.35 „Liolekas ir Bolekas“. 16.50 „Raganaitė Sabrina“. 17.20 Žinios (rusų k). 17.29 Orai. 17.30 „Komisaras Reksas“ (23) (N-7). 18.30 Žinios. 18.40 Sportas. 18.42 Orai. 18.45 „Daktarė Kvin“ (80). 19.35 Arti toli. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Emigrantai. Socialinė dokumentika. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 Požiūris. Publicistikos žurnalas. 22.55 Pro ūkininko langą. TV reportažas. 23.00 Vakaro žinios. 23.06 Sportas. 23.07 Orai. 23.10 Prancūzų TV filmai. „Paslaptingas ežeras“ (1). Mistinė drama. Prancūzija, 2003 m. (N-7). 01.10 Programos pabaiga.

Muzikantas Andrius Mamontovas netrukus išvyks už Atlanto, kur surengs vienuolika koncertų JAV ir Kanadoje. Gerbėjų laukia programa "Saldi. Juoda. Naktis" Los Andžele, Denveryje, Atlantoje, Detroite ir Toronte vyks akustiniai Andriaus Mamontovo koncertai, kuriuose dainininkui talkins jo grupės muzikantai Eimantas Belickas ir Tomas Andrijauskas. Koncertuose Čikagoje, Indianapolyje, Bostone, Naujajame Džersyje ir Vašingtone taip pat prisijungs grupės klavišininkas Arnoldas Lukošius ir būgnininkas Meinardas Brazaitis.
Puslapis parengtas pagal BNS, M.P.3 ir "15min" inf.

1 5

8 7 9 2 6 3 1 6 5
5 8 9 2 3 4 6 7 1 4 1 7 6 9 8 3 5 2 2 6 3 7 1 5 4 8 9 1 5 4 3 7 6 9 2 8 9 3 8 4 5 2 1 6 7

2 4 6 8 2
6 7 2 1 8 9 5 4 3 3 4 6 9 2 7 8 1 5 8 2 1 5 6 3 7 9 4 7 9 5 8 4 1 2 3 6

9

Praėjusiame numeryje spausdinto Sudoku atsakymas

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9, nei vienas skaičius negali kartotis.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min”– pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 317,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. pavasaris, apklausoje dalyvavo 1659 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 b, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt S.Daukanto g. 25, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 105 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Papildoma informacija - konkursai@15min.lt

Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

A.MAMONTOVAS IŠSKRENDA UŽ ATLANTO

"URVINĖ MOTERIS" TAPS "LAUKINE"
Teismui uždraudus Kosto Smorigino režisuoto spektaklio "Urvinė moteris" organizatoriams dėl galimų autorių teisių pažeidimų naudoti šį pavadinimą, "Urvinę moterį" nuspręsta pakeisti į "Laukinę". Originalios pjesės "Urvinė moteris" autorė Emma Peirson ir su ja susiję autorių teisių savininkai teismui pateikė pakankamai duomenų apie galimą autorių teisių pažeidimą ir nesąžiningą konkurenciją, naudojant šį pavadinimą. "Norėdami išvengti nereikalingų konfrontacijų, nusprendėme laikinai pakeisti spektaklio pavadinimą. Spektaklio pavadinimas bus pakeistas iki teismo proceso pabaigos", - teigė spektaklio prodiuseris Egidijus Baranauskas. Spektaklyje pastaruosius mėnesius vaidino Jaunimo teatro aktorė Neringa Varnelytė. Organizatoriai džiaugiasi, kad spektaklio kūrėjų gretas greitai papildys dar viena moteris to paties spektaklio aktorė Rasa Marazaitė.

6 8 4

1 7 6

4 3 6 2

Sudėtingumas

KSPER in" E TA 5m

S

- "1

"Scanorama" pasitiks naujovėmis

5min" EKS

Klauskite merginos@15min.lt

S.Stanojkovskio "Kontaktas" pradės programą "Kertant Europą".

Ketvirtasis Šiaurės šalių kino festivalis "Scanorama 2006" šiemet Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos žiūrovams pasiūlys keletą naujienų.
Pirmoji jų - Lietuvos jaunimui skirta trumpametražių filmų naktis "Šiaurės pašvaistė". Beveik aštuonias valandas trunkanti programa pristatys daugiau kaip 40 įvairiais apdovanojimais įvertintų mažojo žanro kūrinių. Antroji "Scanoramos" naujovė - tęstinė specialioji programa "Kertant Europą". Pirmuoju šios programos žiūrovams pristatomu filmu taps Sergejaus Stanojkovskio juosta "Kontaktas". Festivalyje nebus pamiršta ir viena tradicinių festivalio temų, skirtų svarbioms datoms bei asmenybėms.

2006 metai Norvegijoje paskelbti rašytojo ir dramaturgo Henriko Ibseno metais, todėl specialiojoje "Scanoramos" programoje "Ibsenas ir kinas" bus parodytos populiariausios šio rašytojo kūrinių kinematografinės versijos. Lapkričio 10 dieną 19 val. "Forum Cinemas Vingis" prasidėsiančią "Scanoramą" Vilniuje atvers ir užvers nauji dviejų skirtingų jaunosios kartos režisierių darbai: islando Baltasaro Kormakuro juosta "Trumpa kelionė į dangų" ir suomio Aku Louhimieso "Sušalęs miestas". Kaune "Scanorama" viešės lapkričio 17-23 d. kino teatre "Romuva", į Klaipėdos kino centrą "Cinamon" ji persikels lapkričio 24-30 d.

SuDoku

15 min

pramogos
ŠIĄ DIENĄ
TEATRAI
Nacionalinis operos ir baleto teatras 18 val. Piotras Čaikovskis "Eugenijus Oneginas", dir. Vytautas Viržonis. Lietuvos nacionalinis dramos teatras 19 val. Michailas Bulgakovas "Meistras ir Margarita", rež. Oskaras Koršunovas.

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15

Lapkričio
Miurusiųjų atminimo diena Vėlinės saulė teka 07:23, leidžia si 16: dienos ilgumas 09:18 41, priešpilnis

ketvirtadienis

2

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Beinorą Gedilę Gedardą Valentiną

ATPAŽINK SAVE

Kinas
COCA-COLA PLAZA
"Babelis" 12:10 15:20 18:30 21:40 "Jėzus iš Lietuvos" 18:30 "Pjūklas 3" 11:20 13:50 16:20 18:50 21:30 "Džonui Takeriui - mirtis" 11:10 13:20 15:30 17:40 19:50 22:00 "Medžioklės sezonas prasideda" (lietuviškai) 11:10 13:10 15:30 17:40 19:50 22:10, (originalo k.) 14:20 19:00

"Infiltruoti" 12:00 15:10 18:20 21:20 "Gyvatės lėktuve" 11:50 16:30 21:10 "Ir velnias dėvi Prada" 12:15 14:40 17:00 19:20 21:45 "Pagieža 2" 12:45 15:00 17:15 19:30 21:40 "Pasaulio prekybos centras" 13:40 16:30 19:10 21:55 "Visi nepastebėti vaikai" 15:20 18:10 AXX. Grožis ir geismas. "Zero" 21:00 "Gelbėtojas" 21:10 "Ratai" 12:50 "Garfildas 2" 12:00 "Laukiniai nuotykiai" 14:00 "Lukas skruzdėliukas" 16:00

"Pjūklas 3" 11:10 13:40 16:10 18:40 21:20 "Džonui Takeriui - mirtis" 10:35 12:40 14:40 16:45 18:50 21:00 "Medžioklės sezonas prasideda" (dubliuotas lietuviškai) 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00 22:00, (rusų k.) 10:10 12:10 14:10 "Infiltruoti" 12:50 15:40 18:35 21:30 "Gyvatės lėktuve" 10:20 14:50 19:25 "Ir velnias dėvi Prada" 14:20 16:35 19:15 21:30 "Pasaulio prekybos centras" 16:20 19:00 21:40 "Garfildas 2" 10:30 "Laukiniai nuotykiai" 12:20 "Ratai" 10:25

K LUBAS
"Brodvėjaus pub‘as" (Mėsinių g. 4) 20 val. "Džiazo galerija" pristato: Povilo Biriukovo džiazo kvartetas.

ANEKDOTAI
Kai už buratino nugaros užsitrenkė kameros durys te i s ė j a s p a l a i m i n g a i atsiduso: - Na va, pagaliau pasodinau medį... Mėsos turgus. Pirkėjas pardavėjui: - Na, jei jau pasvėrėte savo pirštą, tai ir jį atpjaukite.

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (A.Goštauto g. 40b, 11 aukštas) pasiimti leidyklos VAGA įsteigto prizo - M.Salisachs knygos "Pokalbis".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
"Babelis" 10:15 13:00 15:55 18:50 21:40
"Babelis"

SKALVIJA
"Sugrįžimas" 16:50 "Pasikalbėk su ja" 19:00 AXX "Gėris" 21:00

"Pagieža 2" 12:40 17:20 21:50

horoskopai
AVINAS. Galimi nesklandumai tiek dėl jūsų pačių, tiek dėl kolegų ar partnerių neatidumo. Pasistenkite būti kuo punktualesni, kiek įmanoma išlikite šaltakraujiški. Pusiausvyrą padės atgauti vakaras su draugais ar artimais giminaičiais. JAUTIS. Bus nelengva visur spėti, niekam nesinorės atsakyti, tačiau teks rinktis, kam teikti pirmenybę. Greičiausiai pajusite, kad poilsio trūkumas kenkia sveikatai. Vakarą skirkite poilsiui, bendravimui su vaikais, sutuoktiniu. DVYNIAI. Kuo daugiau planuokite, mąstykite, atraskite savyje kūrybingumo gyslelę. Nepamirškite įsipareigojimų. Šiandien užmegztos pažintys greičiausiai vystysis ne visai taip, kaip tikitės, tačiau nereikėtų jų bijoti. VĖŽYS. Kiek apribokite veiklos apimtį, susikoncentruokite ties svarbiausiais, seniau pradėtais darbais. Netikėtumai galimi, jei turite vienokių ar kitokių ryšių su užsieniu. LIŪTAS. Pirmoje dienos pusėje greičiausiai išgyvensite emocinį pakilimą sulauksite malonios staigmenos, kai kuriems nusimato romantiška pažintis. Nepamirškite kontroliuoti išlaidų. MERGELĖ. Jei tektų tvarkyti su nekilnojamuoju turtu susijusius reikalus, vienas verčiau nepriiminėkite sprendimų. Pasitarkite su išmanančiu žmogumi, nedarykite skubotų žingsnių. Apskritai visą dieną jausitės veiklūs, aktyvūs ir komunikabilūs. SVARSTYKLĖS. Nebloga diena - būsite 15 kg susikaupę, dalykiški ir praktiški, pastabumas padės įvertinti situaciją iš pirmo žvilgsnio. Finansininkams visgi patartina atsargiau investuoti pinigus. SKORPIONAS. Pasistenkite iš pat ryto nusiteikti kuo pozityviau. Jei kiltų konfliktų su kolegomis ar tiesiog praeiviais, neleiskite sau pratrūkti. Antroje dienos pusėje savijauta pagerės, kils naujų minčių.

lapkričio 2 dienai
ŠAULYS. Veikdami išvien su kolegomis, paklosite tvirtus pamatus ateičiai. Asmeniniuose santykiuose lengvai pavyktų nutraukti senus ryšius, tik pirma išsiaiškinkite, ar tikrai to norite. OŽIARAGIS. Leiskite mintims laisvai tekėti, nebijokite norėti ir pradžioje mintyse siekti, ko norite. Galima pasirašyti dokumentus, tvarkyti juridinius, finansinius reikalus, jei tai nėra daroma skubotai. VANDENIS. Šios dienos sėkmei svarbu kuo platesnė pasaulėžiūra ir kuo didesnė tolerancija. Apmąstykite naujus projektus, aptarkite juos su kolegomis, kaupkite informaciją. Asmeniniame gyvenime drąsiai išsakykite sutuoktiniui slapčiausius troškimus ir tikėkitės palaikymo. ŽUVYS. Išlaikykite ramybę, nekelkite nei sau, nei kitiems per didelių reikalavimų, antraip tikėtini konfliktai bei nesusipratimai. Patartina daugiau dėmesio skirti sveikatos reikalams.

KRYŽIAŽODIS

Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN KILIMAS, VARDAS, MIESTAS, AMŽIUS. Atsakymus siųskite iki lapkričio 4 d. 17 val. Nuo spalio 30 d. iki lapkričio 4 d. aktyviausias, daugiausiai teisingų atsakymų atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas kavos virimo aparatu SCARLET. Laimėtojas bus paskelbtas lapkričio 6 d.
SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai.

Klausimai, pastabos el.paštu info@galvosukiai.lt.

el.paštas rest@adastrum.lt

WWW.15MIN.LT

16

2006 lapkričio 2 d., ketvirtadienis

15 min

bulvaras

Man buvo pasakyta, kad nuo pat tos dienos, kai berniukas buvo paliktas našlaičių prieglaudoje, jo neaplankė nė vienas šeimos narys. Štai dėl ko juo susidomėjau. Jei man kas nors būtų pasakęs, kad juo gerai rūpinamasi, nebebūčiau apie įsivaikinimą nė galvojusi.
Popdievaitė Madonna teigia netikinti Davido Banda teiginiais, kad jis rūpinosi savo sūnumi, kurį ji nori įsisūnyti. Dabar Malavyje gyvenantis vyras bet kokiais būdais nori jį susigrąžinti.

Dovana Camillai - grūstuvas
Svečiuodamasis Pakistano sostinės apylinkėse Didžiosios Britanijos princas Charlesas paišlaidavo ir savo žmonai Camillai už 8 JAV dolerius (apie 22 litus) nupirko piestą su grūstuvu.
Karališkoji pora nuvyko į Taksilą - senovinį mokslo ir budizmo centrą, esantį visai netoli Islamabado. Įveikę 247 stačius laiptelius, Charlesas ir Camilla užkopė ant Jauliano kauburio, įtraukto į Pasaulio paveldo sąrašus, viršų. Leisdamasi žemyn, karališkoji pora patraukė prie prekystalio su rankdarbiais, priklausančio Abdului Jabbarui. Akimis perbėgusi per išdėliotas puošmenas ir marmurinių šachmatų rinkinius, Kornvalio hercogienė išsirinko didžiausią parduodamą piestą su grūstuvu, o Velso princas prisiartino paklausti kainos. A.Jabbaras buvo laimingas be jokių tradicinių derybų gavęs prašytas 500 rupijų (apie 22 litus), paspaudė Charlesui ir Camillai ranką, suvyniojo dovaną į laikraštį ir padavė pinigus sumokėjusiam padėjėjui. "Aš norėjau piestą ir grūstuvą padovanoti, bet princo palyda primygtinai siū-

Didžiosios Britanijos karališkoji pora šiuo metu vieši Pakistane.
AFP/Scanpix nuotr.

lėsi sumokėti", - aiškino A.Jabbaras. Karališkoji pora šalyje, kur gyvena daugumos Didžiosios Britani-

jos musulmonų giminaičiai, lankosi geros valios vizito. Penkių dienų viešnagė turėtų baigtis penktadienį.

Filme susitiks konkurentės
Pedro Almodavaro naujausios juostos filmavimo aikštelėje turėtų susitikti dvi buvusios konkurentės - Nicole Kidman ir Penelope Cruz, kadaise nuo N.Kidman nuviliojusi Tomą Cruise'ą.
Ispanų kino kūrėjas Pedro Almodovaras ir jo mūza P.Cruz (nuotr.) viliasi įtikinti N.Kidman dalyvauti būsimajame režisieriaus projekte, kuris dar neturi pavadinimo. "Pedrožino,kad man labai patinka Nicole darbas ir kad aš jos vaidyba žaviuosi. Ji - nuostabi moteris", - entuziastingai kalbėjo P.Cruz. T.Cruise'as su P.Cruz išsiskyrė 2004 -aisiais. "Vaniliniame danguje" kartu vaidinę aktoriai kaip pora viešai pasirodė 2001-ųjų liepą - prieš pat oficialias T.Cruise'o ir N.Kidman skyrybas. Tuo metu Tomas ir Penelope išsijuosę neigė bulvarinių laikraščių pranešimus, kad jų romanas užsimezgė tuo metu, kai "Neįmanomos misijos" žvaigždė dar gyveno su N.Kidman.

MIRĖ PRIE SAVO KAPO
Amsterdame gyvenusi moteris, skrupulingai planavusi savo pačios laidotuves, mirė šalia kapo, kuriame norėjo būti palaidota. 65 metų olandė, atėjusi aplankyti šeimos kapo, ant kurio jau buvo užrašyta jos pavardė be mirties datos, tikriausiai mirė dėl širdies smūgio. Našlė su savimi turėjo maišelį, kuriame buvo jos testamentas, ir buvo suderinusi savo laidotuvių detales, įskaitant ir muzikos kūrinius, kuriuos reikėtų atlikti.

J.Aniston vėl laiminga
Aktoriai Jennifer Aniston ir Vince’as Vaughnas vėl kartu.
Artimi draugai tvirtina, kad buvusi Brado Pitto žmona ir V.Vaughnas išsprendė visus nesutarimus ir jau planuoja vestuves bei vaikus. Esą 37 metų J.Aniston ir 36 V.Vaughnas Kalėdų atostogas skirs "vaikelio pradėjimui". "Jie vėl labai įsimylėję ir be proto laimingi", - sakė vienas poros draugas. Aktoriai taip pat neseniai buvo kartu pastebėti prabangiame "Dorchester" viešbutyje Londone. Meilės liepsna tarp J.Aniston ir V.Vaughno įsiplieskė, kai jie kartu filmavosi ir Lietuvoje rodytoje juostoje "Išsiskyrimas". Tiesa, maždaug po pusmečio poros santykiai buvo atšalę.

SIPA/Scanpix nuotr.

JAV metų moterys
"Metų moterimis". S.Bullock šis moterų žurnalas pagerbė kaip "Slaptą aktyvistę" už jos tyliai paaukotą milijoną JAV dolerių labdaros fondams po (2001-ųjų) rugsėjo 11-osios ir cunamio Indijos vandenyne 2004 metų gruodį. Pirmadienį per iškilmingą ceremoniją Niujorke, atsiimdama apdovanojimą, S.Bullock dėkojo kitoms "Metų moterims", daug nuveikusioms kitų gerovei. Queen Latifah buvo įteiktas "Pavyzdžio" apdovanojimas. "Priežastis, dėl kurios pasivadinau Queen (karalienė, red.) buvo ta, jog motina man pasakė, kad visos moterys yra karalienės, tad su jomis taip ir turi būti elgiamasi, - pradėjo kalbą reperė ir aktorė Queen Latifah. - Tad skiriu šį apdovanojimą savo motinai, kuri yra mano gyvenimo karalienių karalienė".
AFP/Scanpix nuotr.

Holivudo žvaigždes Sandrą Bullock (k.) ir Queen

Latifah (d.) JAV žurnalas "Glamour" šią savaitę paskelbė

TAILANDAS NEPAKĘS REMBO SMURTO
Tailando kino pramonės vadovai naujo "Rembo" tęsinio kūrėjų prašė vengti nereikalingo smurto, kad nebūtų pakenkta jaunimo moralei ir aplinkai. "Perspėjome juos, kad bet koks smurtas turi būti pagrįstas, nes mums rūpi jaunimas", - sakė Tailando kino įstaigos direktorė Wanasiri Morakul. Filmavimo darbai vyks daugiausia Tailando nacionaliniuose parkuose. Wanasiri Morakul sakė, jog pareigūnai atidžiai stebės kino kūrėjų darbą ir vertins, ar darbai nekenkia aplinkai. "Pasakėme jiems, kad nacionaliniame parke, kur vyks filmavimas, draudžiami tikri ginklai ar bombos. Tailande yra tai draudžiantis įstatymas. Ir gavome atsakymą, kad viskas bus tik imituojama", - nurodė ji. Planuojamame filme "Rembo IV: gyvatės akyje" Sylvesterio Stallone vaidinamas Vietnamo karo veteranas imasi ieškoti misionierių, kurie dingo kariškių valdomo Mianmaro džiunglėse.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

AFP/Scanpix nuotr.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful