06 09 08

ISSN 1822-5330. Numeris 6. www.15min.lt

2006 m. rugsėjo 8 d., penktadienis

Klaipėda
ŠIANDIEN
Miestas ir seksas

Nelaimė aptemdė darbo dienos pradžią
Vakar nelaimė užklupo uosto darbuotojus - nuo laivo nukritę keturi žmonės buvo išgabenti į ligoninę.
Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties duomenimis, darbininkams buvo nustatyti kaulų lūžiai, sumušimai. Po apžiūros vienas nukentėjusysis paleistas namo gydytis ambulatoriškai. Incidentas įvyko apie septintą valandą ryto "Laivitės" teritorijoje esančios bendrovės "Baltlanta" laive "Kovas". Pasak valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiojo inspektoriaus Edmundo Gustainio, nuo trapo nukrito šeši žmonės. Du darbuotojai išvengė sužalojimų. Anksti ryte darbuotojai ruošėsi remontuoti laivą. Tačiau trapu lipančių žmonių svorio neatlaikė apipuvęs bortas ir kartu su lipančiaisiais nukrito ant krantinės. Darbo inspektorius bei gydytojai tvirtino, kad nukentėjusiųjų traumos nėra sunkios, be to, jie buvo oficialiai įdarbinti, tad gaus nedarbingumo pažymėjimus.
Vakar "Laivitės" teritorijoje nukentėjo keturi darbuotojai.
A.Kalvaičio nuotr.

s Tiraža00 105 0

Šventa vyrų nepriklausomybė Klausk: seksas@15min.lt

8 psl.
VSD įspėja apie naujas grėsmes 3 psl. Analitikė komentuoja
Darbuotojų stygiaus priešnuodžiai

4 psl.

Klaipėdoje - jachtų paradas 6 psl. Į šokių aikštelę kvies moterys

Nukelta į 7 psl.

Palangos savivaldybėje klesti protekcijos
16 psl.
Palangos savivaldybė sudarė palankesnes sąlygas vieniems verslininkams ir neužtikrino sąžiningos konkurencijos. Taip vakar paskelbė Konkurencijos tarnyba, įpareigojusi Palangos miesto savivaldybės tarybą pakeisti sprendimo, priimto dar 2004 m. balandį, nuostatus. Tyrimą, ar sprendimas “Dėl vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ir (ar) teikti paslaugas Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimą” neprieštarauja Konkurencijos įstatymui, inicijavo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė. Ji pasakojo, kad šiuo sprendimu Palangos savivaldybė sudarė sąlygas keliems asmenims prekiauti paplūdimiuose net nedalyvavus konkurse. Nukelta į 7 psl.

ORAI
Šiandien Klaipėdoje dieną naktį 19 0C 14 0C

Prieš dangoraižius - skėčiais
Klaipėdos universiteto studentai vakar surengė teatralizuotą akciją prie uostamiesčio savivaldybės. Pasiėmę skėčius būsimieji istorikai demonstravo taip neva besisaugantys nuo Senamiestį užgožusių "dangoraižių lietaus".

Vėjas vakarų, 6-11 m/s.

2 psl.

6 psl.

2

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15 min

aktualijos

Žalia šviesa naujajai elektrinei
josios elektrinės statyba ir pareiškė, kad bendrovė pasirengusi dalyvauti įgyvendinant šį projektą. Pasak G.Kirkilo, labai svarbu yra tai, kad tiek Čekijos bendrovė, tiek Švedijos energetikos įmonė E.ON Nordic yra pasirengusios ne tik parduoti įrangą naujajai elektrinei, bet ir tapti finansiniais investuotojais. Savo susidomėjimą naujos jėgainės statyba yra išreiškusi ir Prancūzijos branduolinių reaktorių gamintoja "Areva". Kaip žinoma, pirmasis Vakaruose nesaugia laikomos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) reaktorius buvo sustabdytas 2004-ųjų gruodžio 31-ąją. Antrasis turėtų būti uždarytas 2009 metų gruodį.

Sulaikyto krovinio vertė - 48 tūkst. litų.

Uždarius antrąjį IAE reaktorių, Lietuva kurį laiką negamins atominės energijos.

Agentūros INNA nuotr.

Pareigūnų laimikis - muilas
Muitininkai sulaikė daugiau nei 16 tonų muilo, kuris, kaip įtariama, pagamintas pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.
Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, trečiadienį patikrinę miesto muitinės sandėlyje saugomą iš Ukrainos atgabentą krovinį, aptiko jame 15259,5 kg tualetinio muilo, pažymėto "Flora" prekės ženklu ir 1008 kg ūkiško muilo, pažymėto "Maxima" prekės ženklu. Įtarę, kad prekių ženklai gali būti falsifi kuoti, muitininkai jas sulaikė. Krovinio vertė - daugiau kaip 48 tūkstančiai litų. Per pastarąsias dienas tai jau antras atvejis, kai muitinės pareigūnai sulaiko prekes, įtarę, kad jos gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosav ybės teises. Prieš savaitę Marijampolėje buvo sulaikyta beveik 20 tūkstančių "Gates" prekės ženklu pažymėtų automobilių dirželių. Dėl sulaikytų prekių šiuo metu atliekamas tyrimas, apie jų sulaikymą informuoti prekių ženklų savininkų atstovai.

Premjeras Gediminas Kirkilas tikina, kad naujasis branduolinis reaktorius Lietuvoje bus pastatytas. "Šiandien aš jau tikiu, kad šį projektą pavyks re-

alizuoti", - vakar Žinių radijui sakė ministras pirmininkas, komentuodamas trečiadienį Lenkijoje įvykusius susitikimus su Lenkijos premjeru Jaros-

lawu Kaczynskiu bei Čekijos valstybinės energetikos bendrovės CEZ vadovu Martinu Romanu. CEZ vadovas susitikime išreiškė susidomėjimą nau-

KONTRABANDĄ BANDĖ GABENTI LĖKTUVU
Į Airiją vykęs lietuvis ketino su savimi išsivežti marihuanos ir kontrabandinių cigarečių. Aviacijos saugumo keleivių patikros tarnybos ir Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai trečiadienio vakarą Vilniaus oro uoste sulaikė Lietuvos pilietį, mėginusį nelegaliai į Airiją išvežti apie 300 gramų, kaip manoma, marihuanos bei daugiau nei 700 pakelių cigarečių "Marlboro". Vilnietis, turėjęs lėktuvu vykti į Airiją, buvo sulaikytas po keleivių patikrinimo metalo detektoriumi. Paaiškėjo, kad jis į lėktuvą slapta bandė įsinešti marihuanos paketą, lipnia juosta prisitvirtinęs jį prie vidinės kelnių pusės. Preliminari sulaikytos narkotinės medžiagos vertė siekia 7000 litų. Vyriškio bagaže rankinėje ir lagamine - buvo 710 pakelių nelegalių rūkalų.

MKT nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

ruduo
Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Klaipėda +14 +16 +17 +19

Šiauliai +12 +14 +15 +17

Panevėžys +13 +15 +16 +18

Utena +13 +15 +16 +18
Oslas 18

Helsinkis 14 Talinas 16 Ryga 16 Dublinas 19 Londonas Berlynas 21 Briuselis 19 18 Vilnius 17 Varšuva 26 Praha 21 Viena 22 Minskas 17 Maskva 19

Sinoptikų duomenimis, Lietuvos pajūryje šiandien debesuota su pragiedruliais, protarpiais lietus. Vėjas vakarų, šiaurės-vakarų 13-18 m/s. Oro temperatūra 15-18 °C. Vandens temperatūra Baltijos jūroje 16-18°C.

Kaunas +12 +14 +17 +19

Vilnius +13 +15 +16 +18

Stokholmas 16

Artimiausiomis dienomis Klaipėdoje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
A.Kalvaičio nuotr.

Paryžius 22

Poryt +16 +18

Užporyt +15 +18
Atėnai 31 Lisabona 31 Madridas 29 Roma 29

+14 +17

Šiandien Europoje

15 min

aktualijos

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

3

Perspėjimas
Valstybės saugumo departamentas (VSD) vakar perspėjo apie galimus naujus teisėsaugos ieškomo Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho organizuojamus keršto išpuolius prieš Lietuvos institucijas ir jos vadovus.
P rez ident a s Va lda s Adamkus pareiškė, kad jo tai nenustebino ir jis esąs pasiruošęs. "Sniego gniūžtė, kuri yra paleista Maskvoje, pradėjo riedėti, ir mes girdėsime ir matysime dar ne tokių dalykų. Juodoji informacija atrodo planuota ir pradeda veikti. Aš esu tikras, kad mes išgirsime dar ne tokių fantastiškų dalykų, kuriuos, kaip aš manau, bus galima skaityti kaip įdomų romaną", - vakar sakė V.Adamkus. Savo pareiškime VSD rašo norįs "informuoti visuomenę apie naujai ruošiamas ir gerai fi nansuojamas naujas "juodąsias" informacines atakas ir viešųjų ryšių akcijas, kaip kerštą už valstybės institucijų vaidmenį, pateikiant kaltinimus vienam iš Lietuvos politikų, pasislėpusių Maskvoje". Departamentas priminė, kad viena panaši akcija, kai buvo paskelbta oficiali V.Uspaskicho paieška, jau vyko - anonimas išplatino informaciją apie tariamas pilietybės suteikimo ir finansinės paramos prezidento V.Adamkaus fondui sąsajas. Anot pareiškimo, "šiandien žinome, kad šią ir panašią dezinformaciją vėl bus bandoma skleisti, kad toliau ruošiamasi dalimis spausdinti ištraukas iš ruošiamos šio politiko knygos bei galimus jo pasisakymus kai kuriose TV laidose, siekiant kompromituoti valstybės prezidentą, valstybės institucijas".

VENGRAI ŽADA PARAMĄ

Forumas

V.Adamkus ir L.Solyomas vakar Prezidentūroje apsikeitė dovanomis.

Agentūros INNA nuotr.

Vilniuje su valstybiniu vizitu viešintis Vengrijos prezidentas Laszlo Solyomas vakar patikino Lietuvos vadovą Valdą Adamkų, kad jo šalis parems Lietuvą svarbiuose infrastruktūriniuose projektuose. "Vyšegrado ketvertuko susitikime aš paremsiu Lietuvą ir pabandysiu įtikinti Lenkiją, kad yra svarbus ne tik tranzitas tarp Rytų ir Vakarų, bet ir tarp Šiaurės ir Pietų", - sakė Vengrijos prezidentas. Lietuva jau keletą metų garsiai kalba apie automagistralės "Via Baltica" ir geležinkelio linijos "Rail Baltica", kurios Baltijos šalis per Lenkiją sujungtų su Vakarų Europa, svarbą bei siekia kuo greičiau įgyvendinti šiuos infrastruktūrinius projektus. Lietuvoje automagistralės darbai "Via Baltica" turėtų būti baigti dar šiemet, tačiau kaimyninėje Lenkijoje ruožo tiesimas stringa. Tuo tarpu "Rail Baltica" projektas beveik nėra pajudėjęs iš vietos.

Finansų ministras Zigmantas Balčytis vakar prognozavo, kad pasirengimas euro įvedimui Lietuvoje užtruks iki 2009 metų, o įsivesti bendrąją ES valiutą Lietuvai pavyks ne anksčiau kaip dar po metų. Po vakar vykusio susitikimo su prezidentu ministras sakė, kad tikslesnė data galėtų paaiškėti po to, kai rugsėjo pabaigoje bus atnaujintos šalies makroekonominės prognozės, ir po spalio pradžioje planuojamo ES ekonomikos ir pinigų politikos komisaro Joaquino Almunia'os vizito į Lietuvą.

SULAIKĖ

VSD VAKAR SPECIALIOS OPERACIJOS METU SULAIKĖ LAIKRAŠČIO "LAISVAS LAIKRAŠTIS" REDAKTORIŲ IR LEIDĖJĄ AURIMĄ DRIŽIŲ.
Sulaikymo metu rasta informacijos, kuri, kaip įtariama, sudaro valstybės paslaptį. Turima duomenų, kad A.Drižius esą neteisėtai įgijo, laikė ir platino informaciją asmenims, neturintiems leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. VSD pranešė, kad visi asmenys, kurie iš A.Drižiaus yra gavę, jo teigimu, slaptą medžiagą ar kitokio pobūdžio slaptą informaciją, privalo ją nedelsdami perduoti VSD arba Generalinei prokuratūrai.

Konservatoriai - griežti
Seimo opozicijoje esantys konservatoriai mažumos Vyriausybei žada paramą, jei valdantieji laikysis ankstesnių susitarimų ir derins su jais savo veiksmus.
Prieš sekmadienį prasidėsiančią Seimo rudens sesiją sva rbiausius jos darbus Tėv y nės są jungos lyderis Andrius Kubilius vakar aptarė su ministru pirmininku socialdemokratu Gediminu Kirkilu. "Vasarą mes pasirašėme susitarimą dėl paramos mažumos Vyriausybei, ta parama galima tik tuo atveju, jeigu mes turėsim galimybių tartis, ir premjeras tą pažadą v ykdys. Sutarėme, kad ir toliau su mažumos Vyriausybe ir socialdemokratais derinsim svarbiausius veiksmus. Jeigu bus konstruktyviai dirbama, mes juos paremsim, jeigu bus tinginiaujama, jeigu bus rūpinamasi tik viešaisiais r yšiais ir py pkės r ū k ymu, mes kritikuosim", po susitik imo su premjeru sakė A.Kubilius.

NELEGALUS UNIVERSITETAS
Švietimo ir mokslo ministerija perspėja, kad nelegalių viešųjų įstaigų sąrašą papildė dar viena - "Nacionalinių papročių ir tradicinių mokslų universitetas". Ministerija perspėja, jog šis "universitetas", skelbiantis apie organizuojamas bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijas, neturi Vyriausybės leidimo vykdyti studijas, todėl jį baigusiems asmenims nebus išduodamas valstybės pripažįstamas išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.

Tapęs Seimo pirmininku, V.Muntianas pabrėžė stiprinsiantis Seimo struktūrų darbą, tačiau jo žodžiai taip ir pakibo ore.
Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Jonas Pinskus (nuotr.) vakar pareiškė įžvelgiąs parlamento vadovo V.Muntiano neveiklumą. Pasak J.Pinskaus, jis nepakankamai koordinuoja frakcijų darbą. Tačiau seniūnas neigė, kad tokia kritika "darbiečiai" ruošia dirvą galimai nepasitikėjimo Seimo pirmininku procedūrai.

Antstoliams niekaip nepavyksta išparduoti prasiskolinusio ir už sukčiavimą nuteisto buvusio Nemenčinės klebono Ričardo Jakučio meno kūrinių kolekcijos. Vakar buvo surengtos antrosios varžytinės, kuriose mėginta parduoti 36 įvairius meno kūrinius. Tačiau antstoliui Valdui Čeglikui pavyko parduoti tik vieną kūrinį - Teodoro Valaičio "Inkarą", kurio pradinė kaina buvo 4,8 tūkst. litų. Antstolis nepanoro pasakyti, už kiek jis buvo parduotas. Įstatymas reikalauja, kad parduodamo daikto kaina varžytinėse turi būti pakelta bent 5 proc.
Agentūros INNA nuotr.

VAKAR VILNIUJE VYKSTANČIAME EUROPOS KONSTITUCINIŲ TEISMŲ KONFERENCIJOS PIRMININKŲ SUSIRINKIME Į KONFERENCIJĄ VISATEISIAIS NARIAIS PRIIMTI DAR 3 TEISMAI - DANIJOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMAS BEI JUODKALNIJOS IR SERBIJOS KONSTITUCINIAI TEISMAI.
Iki šiol Konferencija vienijo 36 konstitucinę kontrolę Europos valstybėse vykdančius teismus. Dar du konstituciniai teismai - Olandijos ir Izraelio - irgi buvo pareiškę norą tapti Konferencijos nariais, tačiau nepriimti, kadangi pagal savo kompetencijas neatitiko organizacijos nariams keliamų reikalavimų.

TESTAS VERSLININKAMS
Klausimas: Kaip tapti žinomam Klaipėdoje per 15 minučių?

a
Atsakymai:
nuogam pereiti Teatro aikštę

b

c

ĮSILAUŽĖ Į MINISTERIJĄ

pažeisti įstatymus

reklamuotis "15min"

Jeigu atsakėte a – ką gi, mes Jums linkime sėkmės. Jeigu atsakėte b – kas nors iškvieskite policiją?! Jeigu atsakėte c – skambinkite telefonu (8 655) 34 276 arba rašykite reklama@15min.lt

Greitai ir patogiai

Vagys vakar įsilaužė į sostinės centre esančias Vidaus reikalų ministerijos patalpas ir pavogė du laidinius telefonus bei radijo imtuvą. Dabar ministerijos valdininkai galės įsitikinti, kaip dirba viena iš jų kuruojamų institucijų - policija. R.Medonio nuotr.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15 min

ekonomika
KRITIKA ATSIGRĘŽĖ PRIEŠ KRITIKUOTOJUS
Įmonės praneša
» Nubaudė "Snorą" Vakar Lietuvos banko valdyba bankui "Snoras" už teisės aktų pažeidimus skyrė beveik 170 tūkst. litų baudą. Inspektavimo metu buvo patikrintas banko valdymas, vidaus kontrolė, atskirų rizikos rūšių valdymas. Taip pat tikrinta, kaip laikomasi veiklą reglamentuojančių teisės aktų, banko vidaus taisyklių reikalavimų. Bankas įpareigotas nurodytus trūkumus ir pažeidimus pašalinti iki gruodžio 31 dienos. » Mažų kainų parduotuvė Vieno didžiausių Lietuvoje mažmeninės prekybos tinklų operatorė "Rimi Lietuva" šiandien atidarys pirmąją Vilniuje mažų kainų parduotuvę "Supernetto". Visoje Lietuvoje jau veikia 17 "Supernetto" parduotuvių. Bendrovė šį tinklą ketina plėsti ir toliau ir iki metų pabaigos planuoja įsteigti dar 8 to paties ženklo parduotuves. » Kultūros paveldas Vilniaus miesto kultūros paveldo objektų specialiuosius paveldosauginius planus rengs savivaldybės įmonė "Vilniaus planas". Sutartis sudaryta po derybų procedūros, kai balandį skelbtame atvirame konkurse nepanoro dalyvauti nė viena bendrovė. Su "Vilniaus planu" sudaryta 866 tūkst. litų vertės sutartis. Įmonė turės parengti specialiuosius paveldosauginius planus bei nustatyti ar pakeisti kultūros paveldo teritorijų ir apsaugos zonų ribas. » Ambicingi planai Švedijos kapitalo valdoma vandentvarkos konsultavimu ir projektavimu užsiimanti bendrovė "Sweco BKG" įsigijo 70 proc. Lietuvos statybų projektavimo instituto akcijų. Ateityje į vieną kompaniją susijungusios bendrovės ketina tapti didžiausia konsultacine projektavimo organizacija Lietuvoje. » Išrinko geriausiu Tarptautinis verslo ir finansų rinkų žurnalas "Global Finance" pripažino SEB Vilniaus banką geriausiu interneto paslaugas teikiančiu banku Lietuvoje. » Vadovų pasikeitimas Investicijų bendrovei "Invalda" priklausantiems "Vilniaus baldams" vadovauti šiandien pradės buvęs "Krasta Auto" valdybos pirmininkas 34 metų Nerijus Pacevičius. Jis šiose pareigose pakeis beveik penkerius metus vadovavusį Viktorą Majauską

Verslininkų rakštis žmonių trūkumas
Lietuvoje vis opesne problema tampa darbuotojų trūkumas.
Lietuvos darbo biržos duomenimis, šalyje darbuotojų labiausiai trūksta paslaugų ir pramonės sektoriuose, kuriuose užregistruota daugiau kaip pusė laisvų darbo vietų. Darbo birža sudarė dažniausiai reikalingų profesijų sąrašą. Jame įregistruota apie 18 tūkst. laisvų darbo vietų, o galinčių jas užimti bedarbių - tik 10 tūkst. Paslaugų sektoriuje labiausiai trūksta pardavėjų, sunkvežimių ir krovininių mašinų vairuotojų, virėjų, apsaugos darbuotojų. Pramonės sektoriuje - suvirintojų, siuvėjų, mašinų operatorių ir surinkėjų, įrankininkų. O statybos sektoriuje - mūrininkų, dažytojų, betonuotojų bei stalių-dailidžių. Šiais metais numatyta apie 7 tūkst. žmonių nusiųsti mokytis minėtų paklausiausių profesijų. Mažiausia darbo jėgos pak lausa išlieka žemės ūkyje - laisvų darbo vietų skaičius per metus sumažėjo apie 21 proc. Didžiausia darbo jėgos paklausa 2006 metų pirmą pusmetį buvo Vilniaus apskrityje - įregistruota per 16 tūkst. laisvų darbo vietų (27 proc. šalies darbo pasiūlymų), mažiausia paklausa - Tauragės apskrityje - 1,7 tūkst. (3 proc. laisvų darbo vietų šalyje).

Personalo valdymo ir atrankos bendrovė "Search & Selection" sukritikavo bendrovių vengimą nurodyti siūlomą atlyginimo dydį darbo skelbimuose. Tačiau, pasirodo, jog pati bendrovė nevengia tokios praktikos. Vakar "Search & Selection" paskelbė, kad nenoras nurodyti atlyginimą gali būti susijęs su neskaidria įmonių atlyginimų politika. Tuo tarpu "CV online" duomenų bazėje apstu pačios "Search & Selection" darbo skelbimų vadovams, vadybininkams, muitinės tarpininkams, kuriuose tik nurodoma, kad atlyginimas yra pastovus, konkurencingas arba patrauklus. "Įvairiose verslo struktūrose dirbantys žmonės dažniausiai nežino, kokio dydžio algą gauna jų kolegos. Lietuvoje labiausiai paplitusi atlyginimų "pagal susitarimą" politika taip pat gali būti viena iš priežasčių, kodėl darbo skelbimuose vengiama nurodyti siūlomą uždarbį", - sakė "Search & Selection" vykdomoji direktorė Laura Gylienė. Jos teigimu, į viešumą iškelta neoficialių atlyginimų problema skatina darbdavius rūpintis savo veiklos skaidrumu, permąstyti atlyginimų ir motyvacijos sistemas. "Lietuvoje, skirtingai nei užsienyje, ieškant darbuotojų nepopuliaru skelbti siūlomus atlyginimus. Tačiau po plačiai nuskambėjusių skandalų dėl algų mokėjimo vokeliuose, vis daugiau darbdavių ryžtasi nurodyti siūlomą uždarbio dydį", sakė L.Gylienė.

Viena labiausiai pageidaujamų profesijų - sunkvežimių "15min" arch. nuotr. vairuotojas.

Tikrins šilumos kainų šuolį
Vyriausybė ketina inicijuoti centralizuotai tiekiamos šilumos kainų perskaičiavimą dalyje Lietuvos regionų.
"Vyriausybė kreipsis į Kainų ir energetikos kontrolės komisiją prašydama dar kartą perskaičiuoti kainas tose savivaldybėse, kur kyla daugiausia abejonių", pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. Vakar su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais susitikęs premjeras Gediminas Kirkilas pareiškė, jog jam susidaro įspūdis, kad komisijos veiklai trūksta skaidrumo, o sprendimai priimami neinformavus visų suinteresuotų pusių. Premjero nuomone, niekam nekyla abejonių dėl kainų kilimo, nes brangsta degalai, tačiau kyla klausimas, ar pagrįstai kainos didinamos tiek daug. Savivaldybių asociacija pateiks reikalingas įstatymų pataisas, kurios padidintų šilumos kainų procedūrų nustatymo skaidrumą ir sudarytų sąlygas visuomenei kontroliuoti priimamų sprendimų pagrįstumą. Vienašališku Kainų komisijos sprendimu, šilumos kaina Akmenėje padidės 40 proc., Ukmergėje - 34,4 proc., Druskininkuose - 33 proc., Lazdijuose - 20 procentų. Visos centralizuotos šilumos tiekimo įmonės turi kasmet perskaičiuoti kainas, remdamosi formule, kuri įvertina parduotos šilumos kiekio pokyčius, infliaciją, Komisijos nustatytą efektyvumo koeficientą bei degalų kainų pasikeitimą.

Dažniausiai skelbimuose konkreti atlyginimo suma nenurodoma.

Šiauliuose vakar prasidėjo 15-oji tarptautinė specializuota žemės ūkio ir maisto pramonės paroda "AgroBalt 2006". Parodoje dalyvauja apie 278 žemės ūkio ir maisto perdirbimo technikos, gyvulininkystės, veterinarijos, maisto produktų gamybos įmonės. Renginio lankytojai bus supažindinami su šalies ūkininkų ir gyvulių augintojų pasiekimais,

PARODOS

"AGROBALT 2006"

žemės ūkio naujovėmis, taip pat vyks degustacijos bei įvairių maisto produktų pristatymai ir mugė. Į parodą žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės kvietimu atvyks 16 oficialių delegacijų iš kaimyninių ir kitų šalių. Renginys vyks rugsėjo 7-9 dienomis.

"EXPO AUKŠTAITIJA 2006"
Panevėžyje prasidėjo tarptautinė paroda-mugė "Expo Aukštaitija 2006".

Paroda rengiama jau 11-ąjį kartą. Ji vyks iki rugsėjo 9 dienos. Šiemet "Expo Aukštaitija 2006" dalyvauja 102 bendrovės ir organizacijos - 29 mažiau nei pernai. Parodoje taip pat dalyvauja verslininkai iš Nyderlandų ir Baltarusijos. Parodoje bendrovėms ir organizacijoms suteikta galimybė pristatyti savo įmonę Aukštaitijos regionui, reklamuotis, sudarinėti sutartis, pardavinėti prekes ir kita. Panevėžiečiai ir miesto svečiai parodoje gali apsilankyti nemokamai.

ANALITIKĖ KOMENTUOJA

Darbuotojų stygiaus priešnuodžiai
Jau kuris laikas iš verslo padangės nesitraukia niūrūs tinkamų darbuotojų trūkumo debesys. Būtent šia priežastimi kai kurie verslininkai aiškina juos užgriuvusias neAlgė Budrytė gandas, pavyzdžiui, SEB Vilnias banko stringančią plėtrą, vyriausioji analitikė smunkantį pelningumą, prastėjančią produktų kokybę ar susidarančias klientų eiles. Vargu ar verta ginčytis, kad gerų darbuotojų stoka gali lemti rimtas verslo problemas, ypač paslaugų sektoriuje. Yra žinoma mažiausiai keletas būdų spręsti senkančių darbo jėgos išteklių problemą - tai mažiau darbo jėgai imlių technologijų diegimas, gamybos perkėlimas į mažesnių darbo kaštų šalis arba (ir) tiesiog pigesnės darbo jėgos "importas". Kadangi pastarąjį sprendimą galima įgyvendinti operatyviausiai iš visų pateiktųjų, natūralu, kad daugėja vietos verslininkų, kurių žvilgsniai krypsta į potencialius darbuotojus užsienyje, pirmiausia Rytų kaimynystėje. Deja, ne visus specialistus galima greitai pakeisti užsieniečiais - ar įsivaizduojate mokytoją, žurnalistą, nekalbančius lietuviškai? Be to, įdarbinti užsieniečius nėra taip jau paprasta, nes dažniausiai būtina pasirūpinti ne tik jų alga, bet ir atvykimo išlaidomis, gyvenamąja vieta, prisitaikymu prie naujų darbo sąlygų. Kai kurie ekspertai atkreipia dėmesį ir į biurokratines kliūtis. Anot jų, užsieniečių įdarbinimo procedūra Lietuvoje užtrunka ilgiau nei kitose šalyse. Nors tinkamų darbuotojų stygiaus "priešnuodžiai" egzistuoja, jų veiksmingumui pelnyti reikia nemažai laiko ir triūso. Taigi kasdiene darbdavių būtinybe tampa stengtis, kad naujų darbuotojų prireiktų kuo mažiau, o tai reiškia - pirmiausia tinkamai rūpintis turimaisiais.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo rugsėjo 8 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

USD 2,6938

GBP 5,0768

RUB 0,1010 2,0647 1,2572 1,2223 4,6282 5,0768 2,2067 3,4528 3,8721 2,3088 2,6938 2,4353

EEK 0,2206

LVL 4,9601 2,1433 3,3889 4,9601 8,6604 1,8319 4,2190 10,1024 9,1994 3,7060 2,1824 5,3608

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų
Didžiosios Britanijos svaras

10 Estijos kronų Euras 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris

100 Kazachstano tengių 10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

15 min

pasaulis

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

5

N.Kampusch ryžosi prabilti
TAPS MILIJONIERE
PO SIAUBE IR VIENATVĖJE PRALEISTŲ METŲ N.KAMPUSCH LAUKIA UŽTIKRINTA ATEITIS. TELEVIZIJOS BEI ŽURNALAI RIKIUOJASI Į EILĘ, SIŪLYDAMI MERGINAI PASAKIŠKAS SUMAS UŽ JOS ISTORIJĄ.
Teigiama, kad už savo pirmąjį interviu televizijai ORF2 bei šio interviu įrašo retransliacijas ji uždirbs apie du milijonus litų.

N.Kampusch savo šviesius plaukus slėpė po rožinės ir raudonos spalvų šalikėliu, kurį jai liepė ryšėti patarėjai, kad labiau pakeistų savo išvaizdą ir taip išvengtų nepageidaujamo žiniasklaidos dėmesio. AFP/Scanpix nuotr.

Dešimtmetei austrei Nataschai Kampusch iki mokyklos buvo likę vos keli metrai, tačiau jai kelią pastojo krovininis mikroautobusas, o nepažįstamas vyriškis mergaitę jėga įtempė į vidų.
"Iš siaubo aš nesugebėjau net cyptelėti", - vėlų trečiadienio vakarą prieš aštuonerius metus įvykusį pagrobimą savo pirmajame televizijos interviu prisiminė 18-metė N.Kampusch. Iš ne-

laisvės ji ištrūko tik prieš dvi savaites. Visa Austrija prilipo prie televizijos ekranų, kai N.Kampusch pasakojo apie vienatvės, alkio ir kančių metus, praleistus belangiame šešių kvadratinių metrų kambarėlyje, įrengtame po Wolfgango Priklopilo namo garažu netoli Vienos. Mergina sakė, kad niekada neprarado vilties pabėgti. N.Kampusch per interviu atrodė pažeidžiama, bet nepai-

sant išgyvenimų buvo rami ir pasitikinti savimi. Žurnalistai neuždavė klausimo, ar mergina buvo seksualiai išnaudojama. N.Kampusch prisiminė, kaip W.Priklopilas pirmą kartą įvedė ją į kamerą, aštuoneriems metams tapusią jos namais: "Tame mažame kambarėlyje jaučiausi labai klaustrofobiškai. Man trūko oro ir buvo šalta. Mėčiau į sienas vandens butelius ir daužiau jas kumščiais, kad mane kas nors išgirstų". N.Kampusch iš W.Priklopilo nelaisvės pabėgo rugpjūčio 23 dieną. Sužinojęs, kad ji pabėgo, W.Priklopilas netrukus nusižudė puldamas po traukiniu. Šiuo metu N.Kampusch apsistojusi ligoninėje, kur

Klausiau savęs, kodėl iš milijonų žmonių tai nutiko man. Aš netekau vaikystės.

Įtariama, kad "Kurske" sprogo ginkluotė.

AFP/ Scanpix nuotr.

Priminė laivyno bėdas
Rusijos Šiaurės laivyno atominiame povandeniniame laive "Sviatoj Danijil Moskovskij" naktį į ketvirtadienį kilo gaisras. Pasak pareigūnų, gaisras buvo užgesintas, ir branduolinės taršos pavojaus nėra.
Gaisro metu žuvo du įgulos nariai. Ši nelaimė priminė 2000 metų rugpjūtį, kai Šiaurės laivyno atominiame povandeniniame laive "Kursk" įvykus sprogimui ir gaisrui žuvo 118 įgulos narių. Ekspertų manymu, "Kurske" sprogo ginklai. Po avarijos keli aukšti laivyno pareigūnai buvo atleisti iš postų. Per incidentą vakar gaisras kilo laivo elektromechaniniame skyriuje - degė elektros įrenginiai. Čia ir buvo rasti žuvusių jūreivių kūnai. Suveikus laivo branduolinės jėgainės apsaugos sistemai gaisras užgesintas. "Vaikinų kūnai išnešti iš gaisro nusiaubto laivo skyriaus ir išgabenti į ligoninę, kur bus atlikta ekspertizė ir nustatytos mirties priežastys", - pranešė šaltinis Severomorsko karinėje ligoninėje. Šiuo metu povandeninis laivas buksyruojamas į bazę Vediajeve.

Per pirmąjį interviu kalbėjo 8 metus pagrobėjo nelaisvėje praleidusi N.Kampusch. yra slepiama nuo žurnalistų ir prižiūrima medikų bei psichiatrų. Kalbėdama apie savo ateitį N.Kampusch teigė, kad norėtų pakeliauti su savo šeima ir baigti mokyklą, o tada įstoti į universitetą.

Išpuolis prie degalinės
Vakar Irako sostinės Bagdado rytinėje dalyje, prie degalinės, kuria naudojasi policija, mirtininkas detonavo sprogmenų prikrautą automobilį.
Pasak šalies Vidaus reikalų ministerijos, įvykio metu mažiausiai dešimt žmonių žuvo, o dar 17 buvo sužeisti. Šaltinis policijoje pranešė, kad tarp aukų yra ir policininkų, ir civilių asmenų. Sunitų sukilėliai, kovodami su šiitų vadovaujama šalies vyriausybe, nuolat rengia išpuolius, kurių taikiniais dažnai tampa JAV parengtos naujosios Irako saugumo pajėgos.

BRANDUOLINĖS KATOSTROFOS IŠVENGTI PAVYKO
"Jeigu oficialių asmenų pranešimai atitinka tikrovę ir gaisras įvyko elektromechaniniame skyriuje, o reaktorius nenukentėjo, vadinasi, branduolinės taršos pavojaus nėra", - sakė "Greenpeace" branduolinių problemų ekspertas Vladimiras Čiuprovas. "Galimas dalykas, kad kažkiek radioaktyviųjų medžiagų pasklido - gesinant gaisrą vanduo galėjo būti liejamas ir ant branduolinės jėgainės, todėl šiek tiek radioaktyviųjų medžiagų galėjo pasklisti. Bet jeigu laivas buksyruojamas - blogiausio dalyko pavyko išvengti", - pareiškė tarptautinės ekologijos organizacijos "Bellona" atstovas Igoris Kudrinas. "Rusijos atominės energijos agentūra planuoja paleisti plaukiojantį reaktorių Kamčiatkoje - seismologiniu požiūriu pavojingame rajone, kur galimi cunamiai. Ar galite įsivaizduoti, kas gali atsitikti", - įspėjo ekologas.

Sprogimas šachtoje
Vakar rytų Indijoje, anglies kasykloje nugriaudėjo sprogimas. Įtariama, kad kasykloje žuvo mažiausiai 54 angliakasiai.
"Tai precedento neturinti situacija ir šansai, kad jie galėjo išgyventi, yra lygūs nuliui", - sakė bendrovės, kuriai priklauso šachta "Bharat Coking Coal Limited" prezidentas Partha Bhattacharya. Incidentas įvyko rytinės Džarkhando valstijos Dhanbado apskrityje. Ne mažiau kaip 57 angliakasiai buvo nusileidę į šachtą, kai dėl sprogimo, kuris buvo atliktas siekiant atidengti naują kasinį, sugriuvo stogas ir pasklido mirtinos metano dujos. "Angliakasiai dirbo 460 metrų gylyje, kai dėl sprogimo ir dujų nuotėkio deguonies lygis sumažėjo beveik iki nulio", - sakė P.Bhattacharya. Trys angliakasiai, kuriuos pav yko išgelbėt i, skundėsi kvėpavimo sutrikimais.

Gaisrą užgesinti pavyko tik po kelių valandų.

AFP/ Scanpix nuotr.

SĄMOKSLININKAI
Vakar prieš teismą Londone stojo du asmenys, kuriems pateikti kaltinimai dėl sąmokslo susprogdinti transatlantinius lainerius. Donaldui Stewartui Whyte’ui ir Mohammedui Usmanui Saddique pateikti kaltinimai ketinus įvykdyti teroristinius aktus. Šie vyrai buvo tarp 25 asmenų, kuriuos suėmė kovos su terorizmu detektyvai, rugpjūčio 10 dieną pranešę, jog užkirto kelią sąmokslui namų gamybos skystaisiais sprogmenimis susprogdinti kelis lėktuvus, skridusius iš Didžiosios Britanijos į JAV. Dar trys asmenys trečiadienį buvo paleisti be jokių kaltinimų. Dėl šio sąmokslo kaltinimai yra pateikti iš viso 17-ai žmonių.

RUSIJOS ČITOS SRITYJE GAISRAS VIENOJE BRITŲ BENDROVĖS "HIGHLAND GOLD" AUKSO KASYKLOS ŠACHTŲ UŽBLOKAVO 19 KASYBININKŲ. PASAK RUSIJOS NEPAPRASTŲJŲ SITUACIJŲ MINISTERIJOS ATSTOVO SPAUDAI, ŠACHTOJE, KURIOJE KILO GAISRAS, BUVO 48 KASYBININKAI, 29 IŠ JŲ PAVYKO EVAKUOTI.
"Padėtis gana sudėtinga. Mes tikriname situaciją kas 15 minučių", sakė kompanijos atstovas, bet išsamiau nieko nepranešė. Gavybos apimtis šioje Užbaikalėje esančioje Darasunskio kasykloje sudaro mažiau nei 10 proc. visos "Highland Gold" gavybos, kuri per pirmąjį 2006 metų pusmetį sudarė 91 tūkst. uncijų.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Gelbėtojų brigada negalėjo prasibrauti iki angliakasių.

Prie kasyklos susirinkusi minia laukė žinių.

AFP/ Scanpix nuotr.

6

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15 min

Klaipėda
Namas Tiltų g. 13

~1900

2006

Senoji Klaipėda

Naujoji Klaipėda

A.Kalvaičio nuotr.

Pastato istorija siekia XX a. pradžią. Moderno stiliaus dviaukštis mūrinis gyvenamasis namas su prekybinėm patalpom pirmajame aukšte buvo restauruojamas 1968-1986 m. Gausiai dekoruotas Tiltų gatvės namo fasadas mažai pakitęs išliko iki šių dienų.

Prieš dangoraižius - skėčiais
Aurelija Kripaitė a.kripaite@15min.lt Klaipėdos universiteto studentai vakar surengė teatralizuotą akciją prie uostamiesčio savivaldybės.
Pasiėmę skėčius būsimieji istorikai demonstravo taip neva besisaugantys nuo Senamiestį užgožuBuriavimo ir irklavimo entuziastai ruošiasi renginių A.Kalvaičio nuotr. maratonui.

Klaipėdoje - jachtų paradas KALENDORIUS RENGINIŲ
Gina Kubiliūtė g.kubiliute@15min.lt Lietuvos jūrinio buriavimo 80-ajam jubiliejui skirtų renginių maratoną pradės jachtų paradas.
Jis klaipėdiečius ir miesto svečius džiugins rytoj pirmą valandą Kruizinių laivų terminalo krantinėje. Lietuvos jūrinio buriavimo pradžia laikoma 1926 metai. Tada Lietuvos jūrų skautai įsigijo konfiskuotą burlaivį, kuriam suteikė "Budžio" vardą. Spalio 1ąją "Budys" išplaukė į pirmąjį žygį Liepojon. Lietuvos akademinis irklavimas taip pat gimė Klaipėdoje. Šia sporto šaka užsiima apie 250 klaipėdiečių, tad prie renginių maratono kiek vėliau prisidės tradicinė tarptautinė Danės irklavimo regata.
Kapitono S.Marcinkevičiaus ir "Budžio" regatų atidarymas rugsėjo 9 dieną 13 val. Kruizinių laivų terminalo krantinėje. Rugsėjo 29 d. jachtos "Lietuva" 30-ties metų sukaktuvės. Spalio 2-12 dienomis Daržų 10/Bažnyčių 4 eksponuojami Klaipėdos jachtklubo rekonstrukcijos atviro architektūrinio konkurso projektiniai pasiūlymai. Spalio 7 d. buriavimo regata "Rudeninė Baltija". Spalio 14-15 d. irklavimo Danės regata prie "Meridiano". Spalio 21 d. konferencija ir parodos, skirtos Lietuvos Jūrinio buriavimo 80-čiui, atidarymas Klaipėdos Koncertų salėje. Visi renginiai nemokami.

sių "dangoraižių lietaus". "Nors ir nesu klaipėdietė, bet gerbiu šį miestą. Manau, kad negalima darkyti Klaipėdos Senamiesčio veido stiklo ir betono milžinais", - sakė viena iš akcijos dalyvių trečiakursė Raimonda Nabažaitė. Šeši studentai visiems einantiems į savivaldybės pastatą dalijo lapelius su sim-

boliniais skėčiais bei informacinius biuletenius. Vieni valdininkai linksėdami galvomis pritarė studentų sumanymui, kiti bėgo ir net nebandė klausytis. Pro akcijos daly vius ėjęs miesto tarybos narys Edmundas Kučinskas bandė įrodyti, kad aukšti pastatai atrodo puikiai ir miesto

veido nedarko. "Jūs Čikagoje buvote? Ne? Man Klaipėdos dangoraižiai atrodo fantastiškai - ypač kai pasižiūri iš tolo. Manau, kad jūsų idėja kvaila", - kalbėjo tarybos narys. Studentai žada rankų nenuleisti ir prie savivaldybės pastato kantriai stovėti ir šiandien, ir pirmadienį.

Tarybos narys E.Kučinskas studentų akciją pavadino kvaila. Akcijos dalyviai praeivių dėmesį bandė atkreipti skėčiais.
A.Kalvaičio nuotr.

15 min NELAIMĖS KLAIPĖDOJE
Dar rugpjūčio pradžioje į uostamiesčio policininkus kreipėsi viena Baltijos prospekto gyventoja. Moteris rugpjūčio 2 dieną į namus pasikvietė skalbimo mašinos meistrą, rastą pagal skelbimą. Atvykęs vyriškis iš jos paėmė 80 litų naujoms detalėms pirkti, skalbimo mašinos mikroshemą bei programatorių remontui. Meistras pažadėjo mašiną suremontuoti rugpjūčio 7 dieną. Tačiau sutartą dieną nepasirodė ir į telefono skambučius neatsakinėjo. Policininkai išaiškino šį nusikaltimą, o įtariamąjį uždarė į areštinę.

Klaipėda
KLAIPĖDIEČIŲ BALSAS

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

7

Sulaikė "remontininką"

Ar darbų saugai Lietuvoje skiriama pakankamai dėmesio?
Liudas, poilsiautojas iš Kauno Voicekas, verslininkas iš Lenkijos

Kokia sauga Lietuvoje!? Jos tiesiog nėra. Stambesnės įmonės dar gali skirti pinigų už tai atsakingoms įmonėms samdyti, o kur dirba 5-10 žmonių, tai tik saugos žurnaluose pasirašo.

Žinau, kaip yra Lenkijoje - ten visi, išskyrus nelegaliai dirbančius, darbininkai yra apmokyti, aprūpinti reikiamomis priemonėmis ir apdrausti. Amerikiečių darbuotojų saugos lygio nepasiekėm, bet skaudžių atsitikimų retai būna.
Kalbino ir fotografavo A.Kalvaitis.

Darbo dienos pradžią aptemdė nelaimė
Gina Kubiliūtė g.kubiliute@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Anot E.Gustainio, sunkių ir mirtinų traumų darbovietėse kasmet daugėja. Tam įtakos turi didėjantys darbo tempai, kvalifikuotų darbuotojų nutekėjimas į užsienį, jaunų nepatyrusių darbuotojų priėmimas. Valstybinės darbo inspekcijos vyriausiojo specialisto Stanislovo Peciulko žodžiais, daugiausia nelaimingų atsitikimų įvyksta apdirbimo pramonėje. Šią vasarą uostamiestyje buvo kaip niekada daug nelaimingų atsitikimų darbo vietose. Liepos 3 dieną Laistų kaimo (Klaipėdos r.) transformatorinėje pastotėje AB "Vakarų skirstomiesiems tinklams’’ atliekant darbus įvyko trumpasis jungimasis. Elektrinio lanko liepsnoje apdegė UAB "V. Paulius & Associates’’ 56 metų už elektros ūkį atsakingas V. S. Liepos 11 dieną Klaipėdoje AB "Baltijos laivų statykla" virto ardomi pastoliai ir mirtinai traumavo 28 metų Klaipėdos UAB "Viranda’’ pastolininką V. R. Liepos 21 dieną Klaipėdos Vakarų laivų gamyklos teritorijoje esančioje statybvietėje montuojant tvorą nuo lentų nuslydęs vienas

Degė automobiliai

Trečiadienio naktį Kooperacijos gatvėje užsiliepsnojo automobilis "Renault Laguna", priklausantis tos pačios gatvės gyventojai. Vėliau ėmė liepsnoti ir šalia stovėjęs "Volkswagen Golf". Įvykio aplinkybės ir padaryta žala nustatinėjami.

Šią vasarą uostamiestyje buvo kaip niekada daug nelaimingų atsitikimų darbo vietose.
iš blokų sunkiai sužalojo 36 metų Vilniaus UAB "Martas ir partneriai " pagalbinį darbininką B. Z. Liepos 25 dieną Klaipėdoje metalo laužo aikštelėje 43 metų UAB "Kuusakoski" darbininkui G.P. dujomis pjaustant metalo laužą, kibirkštys pateko į šalia gulėjusį metalinį rezervuarą, kuriame buvo susikaupusių dujų garų. Sprogimo banga nusviedė darbuotoją ant metalo krūvos. Jam sunkiai traumuota nugara. Liepos 26 dieną Klaipėdos miesto AB "Klaipėdos energija’’ garaže pajudėjo krovininis automobilis su įjungta atbuline pavara, kurį stovėdamas ant automobilio laiptelių bandė užvesti 62 metų šios bendrovės vairuotojas P. B. Jis durelėmis buvo prispaustas prie garažo kolonos. Nuo sužalojimų darbuotojas mirė. Rugpjūčio 8 dieną Klaipėdoje statybvietėje, atbuline eiga savaime pajudėjęs automobilinis kranas prie pamatų blokų prispaudė ir sunkiai sužalojo 43 me-

Palangos savivaldybėje klesti protekcijos

Ypač daug traumų pasitaiko statybose.

A.Kalvaičio nuotr.

Aurelija Kripaitė a.kripaite@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. “Savivaldybė neatsižvelgė į mano pasiūlymą pašalinti teisės pažeidimus. Tada prasidėjo bylinėjimasis”, - sakė K.Vintilaitė. Jos nuomone, visiems ūkio subjektams turi būti sudarytos vienodos galimybės konkuruoti. Byla pasiekė Vyriausiąjį administracinį teismą. Jis iš dalies patenkino Vyriausybės atstovės prašymą ir nurodė Konkurencijos tarnybai nustatyti, ar Palangos savivaldybės taryba pažeidė įstatymą. Palangos miesto savivaldybės Verslo skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė vakar apie Konkurencijos tarybos sprendimą nieko nežinojo. “Reikėtų pakiloti visus 2004 metų dokumentus, nes nuo to laiko šis miesto tarybos sprendimas buvo keičiamas devynis kartus”, sakė ji. Paskutinį kartą šis sprendimas buvo keičiamas birželį.

SUŽEISTI 104 ŽMONĖS
Klaipėdos apskrityje apdirbimo pramonėje šiais metais užsfiksuoti 104 lengvi, 3 sunkūs sužalojimai ir 2 mirtini atvejai. Statybose Klaipėdos apskrityje lengvai nukentėjo 25, sunkiai - 5 ir mirė 3 žmonės. Sandėliuojant transportą lengvų sužeidimų užregistruota 28, sunkių - 5, mirčių nepasitaikė. Per 2006 metus iki rugsėjo pradžios Valstybinė darbo inspekcija šalyje ištyrė 122 nelaimingus atsitikimus ar mirties darbe atvejus ir 156 sunkius nelaimingus atsitikimus darbe.

tų UAB "Mažeikių strėlė" krano mašinistą A.Š. Rugpjūčio 8 dieną statybvietėje, dirbant ekskavatoriumi, krito kauše buvęs

akmuo ir sužalojo šalia stovėjusio 42 metų UAB "Klaipėdos inžinerinių tinklų statyba" lauko vamzdynų montuotojo A.Ž. galvą.

GREITAI IR PATOGIAI
Kiekvieną darbo dieną Klaipėdoje nuo 7 val. ryto

s Tiražaoje d Klaipė 00 20 0

Automobilių vairuotojams 5 600 egz.

"15min" priedas ne tik moterims

Dirbdama "Playboy" aš niekada nesidarydavau makiažo pati. Per tą laiką daug ko išmokau iš visažistų. Dabar ši procedūra užtrunka vos 15 minučių.
Pamela Anderson

Madą krečia languota anglomanija
Margarita Dambrauskaitė dizainerė Šio sezono rudens-žiemos kolekcijose, kurios buvo pristatytos dar ankstyvą pavasarį, vienų dizainerių modeliai pasižymėjo "kieta" elegancija, kitų šokiruojančiais, ardančiais klasikinio rūbo suvokimą, sprendimais.
Dar kiti, nustūmę į antrą planą seksualumą ir ištaigingumą, šaltajam sezonui pasiūlė įdomios formos bei silueto praktiškus apdarus. Mados kūrėjai pateikė tiek daug originalių sprendimų, kad nuspręsti, kas madingiausia tiesiog neįmanoma. Visgi iš gausybės idėjų aiškėja pagrindinė sezono tendencija - turėti savo nepakartojamą stilių - ir madinga, ir naudinga. gerbėjoms. Anglomanija neaplenkė ir aksesuarų. Jojikų, šmaikščios nacionalinių gvardiečių tipo kepurės, vėliavos spalvomis - raudona, balta, mėlyna - išmargintos puskojinės ir rankinės (žinoma, įvairiausio dydžio langeliais).

MIESTAS IR SEKSAS

Šventa vyrų nepriklausomybė
Vyriška taktika
Iš tiesų tai gana įprastinė ir natūrali vyriška taktika. Vyro prigimtis verčia jį iš pradžių neparodyti, kad jam kas nors labai rūpi ar ko nors labai reikia, neišsiduoti. Tau patinkantis vaikinas gali kažkiek slėpti ar slopinti savo tikruosius jausmus: susidomėjimą, susižavėjimą, nes mano, kad jei pasirodys pernelyg suinteresuotas, nekantrus, susilpnins savo pozicijas ir jo vertė tavo akyse ims kristi. Nepamiršk, kad vyras neretai žiūri į santykius su moterimi kaip į užkariavimą, kovą, kurią jis žūtbūt turi laimėti. jis nori būti visiškai tikras, kad tu gali būti jo gyvenimo draugė ar mergina.

Netardyk ir neklausinėk
Tavo klausimai jam gali kelti didelį nerimą ir versti būti dar atsargesniam, nes juos jis suvokia kaip įpareigojančius: pavyzdžiui, jis gali manyti, kad atsakydamas tau "taip", jis turės tave vesti. Tikrai sunku pasakyti, kodėl vaikinas taip įsitikinęs, kad įsipareigojimas yra lygus atsiskaitymui ir buvimui kontroliuojamam. Galbūt labai varžanti buvo jo ankstesnė mergina ar motina. Žinai, Tina, siūlau tau leisti vystytis santykiams savaime ir nesistengti nieko įvardyti. Juk labai akivaizdūs jo susidomėjimo ir simpatijos tau ženklai: gėlės, dovanos, praleistas kartu laikas. Užuot klausinėjusi ir tardžiusi, geriau pasakyk jam ką nors malonaus, pavyzdžiui, kad tau labai patiko vakaras, praleistas kartu, išreikšk jam savo dėkingumą. Jis turėtų atsakyti tuo pačiu, bet nebūtinai žodžiais. Juk tikruosius jausmus parodo elgesys. Sėkmės.

Ramunė Pajuodytė, Psichologė-psichoterapeutė

Be priekaištų
Gra ž u, elega nt išk a, nepriekaištingai pasiūta. Mados meistrai ir šį sezoną moteriai rekomenduoja minimalistinę eleganciją. Vilnonio džersio griežti kostiumai, siauros kelnės, šortai, lakoniški sijonai ir tiesus iki kelių kašmyrinis puspaltis su paslėptu užsegimu. Viskas išsiskiria švariom linijom, aiškiu kirpimu, puikiai suderintais aksesuarais ir monochromine spalvų gama: nuo baltos iki rašalinės juodos ir mėlynai pilkos. Nieko nereikalingo, nieko šokiruojančio.

Plačiau ir ilgiau
Šį sezoną įvairiausių stilių apdarai įgavo akivaizdžiai per dideles apimtis ir taip vadinamą boheminę išraišką. Palapinės formos lietpalčiai, pėdas siekiančios "plaukiančių" linijų suknios, nuo klubų krintančios plačios kelnės (tikrai praverstų ir petnešos), pūsti, apačioje užlenkti sijonaibalionėliai, beformiai švarkeliai, žeme besivelkantys šalikai bei visi kiti didelių apimčių šalčiams reikalingi atributai atrodo komfortiškai, originaliai, o reikalui esant ir labai prašmatniai. Dizaineriai didelius audinio kiekius, asimetriją, daugiasluoksniškumą, stipriai praplatintą pečių liniją, maxi ilgį, nusmukusius siluetus pritaikė tiek puošniai vakarinei, tiek kasdieninei aprangai.

Angliškas stilius

Labas, Ramune. Kaip manai, kodėl kai kurie vyrai bijo įsipareigojimų ir vengia įvardyti rimtus santykius? Arba po intensyvaus ir, atrodytų, abiem malonaus bendravimo staiga kuriam laikui pradingsta, o po kurio laiko lyg niekur nieko vėl atsiranda. Bendrauju su vaikinu, kuris perka man dovanas, gėlių, bet nenori manęs vadinti savo mergina. Pasak jo, jam tai nepriimtina, nes taip gali būti ribojama jo laisvė. Sako, kad jam rūpiu, tačiau leidžia man vaikščioti į pasimatymus, nes, anot jo, tai - mano pasirinkimo laisvė. Kodėl jis iki galo nenori pripažinti, kad esu brangi, kad rūpiu? Tina. Sveika, Tina. Tikrai suprantu, kad tave pykdo toks vaikino elgesys. Turbūt kartais jautiesi nepakankamai vertinama ir tau atrodo visiškai nesuprantamas toks jo dviprasmiškas elgesys.

Nenori prisižadėti
Kita vertus daugumai vyrų iš tiesų labai brangi jų nepriklausomybė, laisvė ir savarankiškumas. Prieš susisaistydamas neretas vyras ilgai svarsto, galvoja, atidėlioja galutinį sprendimo priėmimą. Jei draugas savaitę nesuranda laiko susitikti su tavimi, ar net išvis pradingsta, miglotai atsako į tavo klausimus, tai nereiškia, kad jam neberūpi. Galbūt vaikinas yra iš tiesų labai atsakingas, jis nenori apvilti ar apgauti tavęs, todėl neskuba nieko žadėti ir neaiškiai tau atsako. Galbūt

Klausk Ramunės: seksas@15min.lt

Ruduo grąžina žemės atspalvius
Simona Didvalytė, UAB "Oriflame kosmetika" rinkodaros vadovė Kokios šio rudens makiažo tendencijos? Kokios spalvos madingos? Evelina, 27m.
Kaip ir kiekvieną rudenį, po vasaros grįžta sodrūs žemės atspalviai. Galite pasirinkti įvairias spalvų gamas: smaragdo, žemės, rusvas bei žalsvas. Rudenį labai madingi tamsūs matiniai lūpų dažai jie ilgam padengia lūpas, neblizga ir atrodo labai prabangiai bei romantiškai. Neprašausite pasirinkusios prancūzišką įvaizdį mįslingą žvilgsnį, rusvus skruostus, tamsias lūpas. Tokį įvaizdį pasirinkusios moterys atrodo paslaptingos, romantiškos ir neprieinamos. Dažydamos akių vokus sumaišykite net kelias tarpusavyje derančias spalvas, akių vokų išorinį kamputį padažykite tamsiau. Pabaigai apibrėžkite akių kontūrus ryškesniu kontūriniu pieštuku, o blakstienas padažykite rudu tušu. Jei norite atrodyti itin gundančiai, viršutiniame voke palei blakstienų liniją nuveskite liniją skystu juodu arba rudu akių kontūru - sukursite išraiškingą septintojo dešimtmečio moters vilioklės įvaizdį. Skruostikaulius švelniai pablizginkite skaistalais - išryškės veido bruožai, optiškai susiaurės veido forma. Lūpas apveskite lūpų kontūriniu pieštuku, o po to nudažykite matiniais lūpų dažais. Šį rudenį ryškios ir tamsios spalvos madingos ne tik vakarėlio metu - jos puikiai dera darbinėje aplinkoje bei paprastą dieną kai laiką leidžiate mieste.

Mylėk save

Nežinia dėl kokių priežasčių visas mados pasaulis susirgo anglomanija. Ant podiumų akivaizdus perteklius (gerąja prasme) "Velso Princo" langeliais margintų apdarų, standžių tvidų, Didžiosios Britanijos vėliavos spalvų. Klasikiniai dvieiliai paltai, koledžo studenčių uniformą primenantys kostiumai, snobiškos liemenės, vilnoniai golfai, kelnių galifė variacijos, skirtos konservatyvaus angliško stiliaus

"Oriflame" dovanoja Evelinai makiažo rinkinį "Rubininė šviesa", kurį sudaro ryškių akių šešėlių duetas, ilgai išliekantis lūpų kontūrinis pieštukas, lūpų dažai "Colour Spa" ir ryškus akių kontūras.

15min sportas

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

9

Lietuviai virš italų
Lietuvos futbolo rinktinė po pralaimėjimo 1:2 Škotijos rinktinei atsidūrė penktojoje 2008 metų Europos čempionato atrankos B grupės vietoje. Mūsiškiai lenkia pasaulio čempionus italus, kurie dėl blogesnio įvarčių santykio užima šeštąją poziciją.
Rinktinės vietas taip susiskirstė po to, kai kitose B grupės rungtynėse Paryžiuje pasaulio vicečempionė Prancūzija 3:1 nugalėjo savo skriaudikę pasaulio čempionato finale Italijos vienuolikę. Susitikimo eigą kontroliavę prancūzai jau 17 min. pirmavo 2:0. Vėliau nors ir

Žaidėjai nespėjo atsigauti po varginančių rungtynių su pasaulio čempione Italija. Gaila, kad neįmušėme rungtynių pradžioje. Dar kartą pamatėmė, kad škotai nėra silpna komanda. Rungtynės nebuvo bjaurios, bet fortūna nebuvo mūsų pusėje.
se pasižymėjo Alberto Gilardino. Pirmąją pergalę grupėje iškovojo Ukrainos rinktinė, savo aikštėje po atkaklios kovos 3:2 įveikusi Gruzijos futbolininkus. Atkakliai vykusiose rung-

Dėl pralaimėjimo škotams apgailestavo Lietuvos rinktinės vyr. treneris A.Liubinskas. leido sušvelninti rezultatą (19 min.), tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose ir pelnytai nugalėjo. Du įvarčius prancūzams pelnė Sidney Govou, vieną Thierry Henry, italų greto-

Akrobatinis Dariaus Miceikos įvartis.

Agentūros INNA nuotr.

tynėse Ukrainoje 60-ąją min. rezultatu 2:1 pirmavo gruzinai, tačiau nesugebėjo atsilaikyti prieš Ukrainos atakas ir patyrė antrą pra-

laimėjimą iš eilės. Kitas atrankos rungtynes lietuviai žais išvykoje spalio 7 dieną su Farerų salų futbolininkais.

Darius Miceika (d.) ir Tomas Tamošauskas dėkojo sirgaliams už palaikymą.
T.Tumalovičiaus nuotr.

B GRUPĖ
1. Škotija 2 rung. 2. Prancūzija 2 3. Ukraina 1 4. Gruzija 3 5. Lietuva 2 6. Italija 2 7. Farerų salos 2 8:1 6 tšk. 6:1 6 3:2 3 8:6 3 2:3 1 2:4 1 0:12 0

Thierry Henry (mėl. apr.) su komandos draugais atkeršijo italams už pralaimėjimą pasaulio futbolo čempionato finale. SIPA/Scanpix nuotr.

Kaune vykusiose rungtynėse tarp 8 tūkst. žiūrovų siautėjo net 3,5 tūkst. sijonuotųjų gvardija iš Škotijos. T.Tumalovičiaus nuotr.

LIETUVOS JAUNIMO (IKI 21 METŲ) FUTBOLO RINKTINĖ PRALAIMĖJO LEMIAMAS EUROPOS JAUNIMO ČEMPIONATO ATRANKOS TURNYRO 3 GRUPĖS RUNGTYNES.
Lietuviai svečiuose 0:2 nusileido bendraamžiams iš Serbijos ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Įvarčius nugalėtojams pelnė Boško Jankovičius (30 min.) ir Stefanas Babovičius (66 min.). Nuo 53 minutės lietuviai žaidė dešimtyje - iš aikštės buvo pašalintas vartininkas Ernestas Šetkus. Grupės nugalėtoja tapo ir atkrintamosiose varžybose žais abi pergales iškovojusi Serbijos (6 tšk.) rinktinė, Lietuvos vienuolikė su 3 taškais liko antra, o paskutinėje vietoje - abi rungtynes pralaimėjusi Gruzija.
Puslapis parengtas pagal Eurofootball.lt, BNS ir "15min" inf.

Vokiečių rekordas ir airių antausis ispanams
Šią savaitę įvyko dar 18 Europos čempionato kvalifikacinių varžybų.
Didžiausią sensaciją pateikė Šiaurės Airija, namuose po trijų Davido Healy įvarčių įveikusi Ispaniją. Taškus netikėtai su Suomija prarado portugalai, o vokiečiai pasismagino mušdami įvarčius į San Marino vartus ir pagerino atrankos varžybų rekordą - 13 įvarčių. A grupėje Belgijos rinktinė išvykoje 1:0 įveikė Armėniją. Sensacingai namuose sužaidė suomiai - 1:1 su portugalais. Po dviejų turo grupėje trivaldystė - pirmauja po 4 taškus turinčios Suomijos, Serbijos bei Belgijos komandos. C grupės vienvalde lydere tapo antrą pergalę iškovojusi Norvegijos rinktinė, kuri namuose 2:0 nugalėjo Moldovą. D grupėje antrąsias pergales iškovojo svečiuose žaidusios Vokietijos ir Čekijos rinktinės. Vokietijos futbolininkai San Marine 13:0 įveikė šeimininkus, o čekai kaimynų dvikovoje 3:0 sutriuškino Slovakiją: E grupėje pirmauja antrąsias pergales iškovojusios Anglijos bei Izraelio komandos. Anglijos rinktinė svečiuose 1:0 įveikė Makedoniją, o Izraelis - 4:1 Andorą. F grupėje Šiaurės Airija nustebino futbolo ekspertus ir savo aikštėje 3:2 įveikė Ispaniją. Vienvalde grupės lydere tapo antrą pergalę iškovojusi Švedijos komanda, namuose 3:1 įveikusi Lichtenšteiną. G grupės lydere tapo Olandija, namuose 3:0 sutriuškinusi Baltarusijos ekipą. Iškovoję antrą pergalę olandai turi 6 taškus ir dviem taškais lenkia Bulgariją bei Rumuniją.

GREITAI IR PATOGIAI
Kiekvieną darbo dieną Klaipėdoje nuo 7 val. ryto

s Tiražaoje d Klaipė 00 20 0

Futbolo vidutiniokė Šiaurės Airijos vienuolikė (žalia apr.) savo AFP/Scanpix nuotr. aikštėje pranoko futbolo grandus ispanus.

Viešajame transporte 9 500 egz.

10

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15 min

sportas
MARTINIKOS SALOJE PASIRENGIMĄ PASAULIO MOTERŲ KREPŠINIO ČEMPIONATUI BAIGIANTI LIETUVOS RINKTINĖ PIRMĄJĮ KONTROLINĮ MAČĄ 56:70 PRALAIMĖJO PRANCŪZIJOS EKIPAI.
Daugiausia taškų lietuvėms - 22 - pelnė Eglė Šulčiūtė. Rugsėjo 12 dieną Brazilijoje prasidėsiančiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinės varžovėmis B grupėje bus Senegalo, Kanados ir Australijos komandos. Prancūzės D grupėje varžysis su Kubos, Taivano bei Čekijos rinktinėmis.

Rytoj Kaune bus duotas startas seniausiam Lietuvos raliui "Aplink Lietuvą'2006". Tai bus jau 75-osios ralio lenktynės. Pirmą kartą jos buvo surengtos dar 1931-aisiais.
Šiemet ralio "Aplink Lietuvą’2006" dalyviams įveikti maršrutą teks per dvi dienas. Sportininkams, Lietuvos automobilių ralio atviro čempionato IV etapo dalyviams, kovosiantiems dėl garbingiausio trofėjaus - Lietuvos Prezidento taurės - per abi dienas teks įveikti maždaug 483 km maršrutą, iš kurių apie 106,5 km - greičio ruožai. Sportininkai savo meistriškumą rytoj demonst r uos "Nemuno žiede", šios trasos prieigose ir Vievio bei Semeliškių grei-

"Aplink Lietuvą'2005" čempionas - R.Lipeikis. E.Ovčarenkos nuotr.

čio ruožuose. Antrąją ralio dieną sportininkai kovas tęs Anykščių ir Molėtų apylinkėse. Ralio "Aplink Lietuvą" istorijoje tris Prezidento taures yra iškovojęs automobilių

sporto meistrų Sauliaus Girdausko ir Žilvino Sakalausko ekipažas. Dar vieną Prezidento taurę S.Girdauskas yra iškovojęs drauge su Audriumi Šošu. Tris trofėjus turi Rokas

Lipeikis. Du iškovojo su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi, vieną - pernai, su dukra Inga. Ralis "Aplink Lietuvą’2006" - įtrauktas į šalies automobilių sporto federacijos kalendorių, kaip šių metų Lietuvos automobilių ralio IV etapas. Ralio startas - rugsėjo 9 d., 14 val., Kauno Rotušės aikštėje. Organizatoriai primena, kad automobilių sportas - ne tik žavus, užkrečiantis, bet ir pavojingas reginys. Linkėdami gražaus ralio, jie prašo žiūrovų būti atidžiais, besąlygiškai paklusti teisėjų ir greičio ruožus saugančių pareigūnų reikalavimams, kad šventės neaptemdytų nelaimingų atsitikimų kartėlis.

Europos čempionato link
Tęsiasi kovos dėl vietų 2007 metų Europos vyrų krepšinio čempionate Ispanijoje.
A grupės kvalifi kaciniame turnyre trečiąją pergalę iškovojo Lenkijos krepšininkai, namuose 74:58 nugalėję antrąją nesėkmę patyrusią Ukrainos ekipą. B grupėje kiek nelauktai pirmauja Portugalijos rinktinė, kuri iškovojo visas tris pergales. Portugalai varžovų aikštėje 67:61 įveikė Izraelio ekipą ir tašku lenkia Makedonijos krepšininkus. Šie D grupėje latviai (balta apr.) užima 81:77 nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos penketuką. antrą vietą, o estai - treti. C grupėje pirmauja po dvi pergales AFP/Scanpix nuotr. iškovojusios Rusijos ir Čekijos rinktinės. Trečiajame ture rusai 104:81 nugalėjo čekus. Kitose rungtynėse pirmą pergalę iškovojo Vengrija, svečiuose 73:59 nugalėjusi Belgiją. D grupėje tvirtai pirmauja Kroatijos krepšininkai, trečiajame ture savo aikštėje 76:47 sutriuškinę Estijos ekipą. Kitose grupės rungtynėse antrą pergalę iškovojo Latvijos rinktinė, išvykoje 90:74 nugalėjusi Danijos penketuką. Į Senojo žemyno pirmenybes tiesiogiai pateks grupių nugalėtojos bei dvi geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.
"Sostinių golfo klubo" aikštyne rytoj ir sekmadienį vyks Lietuvos golfo čempionatas (36 duobutės). Šis turnyras turi aukščiausią reitingą tarp Lietuvos golfo federacijos organizuojamų turnyrų. Tai bus pirmasis nacionalinis golfo čempionatas, kuris vyks Lietuvoje. Pernai pirmasis Lietuvos golfo čempionatas buvo surengtas Latvijos sostinėje Rygoje. Žaidimas vyks žaidžiant 18-kos duobučių golfo lauke dvi dienas.

Nebežais už Braziliją
Ispanijos vicečempiono Madrido "Real" klubo gynėjas Roberto Carlosas (nuotr.) nusprendė baigti karjerą Brazilijos futbolo rinktinėje. 33-ejų brazilas taip pat teigė, kad jis tikrai nepaseks portugalo Luiso Figo ar prancūzo Zinedine'o Zidane'o pėdomis ir negrįš į nacionalinę rinktinę po pertraukos. R.Carlosas Brazilijos rinktinėje žaidė 132 rungtynes ir įmušė 10 įvarčių. 2002 m. jis tapo pasaulio čempionu, o 1996 m. užsikabino Atlantos olimpiados bronzos medalį.

KRINTA IR GALINGŲJŲ GALVOS

M.Južnas pergalę prieš R.Nadalį pažymėjo kaip patyręs AFP/Scanpix nuotr. armijos karininkas.

AFP/Scanpix nuotr.

Niujorke vykstančiose JAV teniso pirmenybėse krenta galingiausieji. Vyrų varžybose staigmeną pateikė rusas Michailas Južnas, 6:3, 5:7, 7:6, 6:1 įveikęs antrąją turnyro raketę ispaną Rafaelį Nadalį. Moterų varžybose paaiškėjo visas stipriausiųjų ketvertukas. Pajėgiausia planetos tenisininkė prancūzė Amelie Mauresmo ketvirtfinalyje 6:2, 6:3 nugalėjo rusę Dinarą Safiną. A.Mauresmo pusfinalyje žais su trečiąja turnyro rakete ruse Marija Šarapova, kuri 7:6, 7:6 įveikė prancūzę Tatianą Golovin. Trečiajame ketvirtfinalio mače antrąjį reitingą turinti belgė Justine Henin-Hardenne 6:4, 6:4 nugalėjo amerikietę Lindsay Davenport ir pusfinalyje žais su serbe Jelena Jankovič.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

TRUMPAI

Prezidento taurės medžioklė

GOLFO LAZDOS PAVERGTIEJI

15 min SAULĖGRĄŽOS

pramogos

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

11

Kinas
JŪRATĖ IR K ASTYTIS
"Prilaikyk liežuvį" (juodojo humoro komedija) 14:30 19:00 "Haris Poteris ir ugnies taurė" (fantastinis nuotykių) 16:20 nuotykis - stalo futbolo turnyras "Play", jau nuo rytojaus popietės. Sportas, kurį žaisdamas gali gerti ir rūkyti. Nerodo raudonų kortelių, bet kiekvienas įvartis gali būti auksinis. Idealu.

Festivaliniai kopūstai
Daina Dubauskaitė Nors man labai patinka svečiuotis kituose miestuose, šįkart žiūrėdama į kalendorių matau, kad teks likti Vilniuje. Na, arba važiuoti į "Rumshk" Šiauliuose.
Lyja beveik be perstojo, bet sezoną gi reikia uždaryti, ar ne? "Westbam" ant "Europos" stogo leis pamiršt apie peršlapusias kojas tiems, kurie prieš dešimtmetį naktimis pavydžiai žiūrėdavo "VIVA". Bijai žaibo - nestok po antena, sako interneto folkloras… ir pataria lįst į uždaresnius šokius. Kad ir kine - po paskutinio "Skalvijos" seanso bare "Briusly" jau lauks Splinteris su draugu amerikiečiu, šiandien grosiantys apie Briuselio kopūstus. Rytoj Vilniuje iššaus net dvi patrankos, dabar madingai vadinamos festivaliais. Taigi pirmasis - mergaičių. "Femme" idėją Vilniui mestelėjo Madridas, ir nors ne kovo 8-oji, buvę VRM rūmai ryt skęs vien moterų diriguojamoje nuotaikoje. Elektringa madridietė Vinila vomn Bismark, "Scratch Massive" įkūrėja Maud, vienintelė lietuvė, ragavusi "Red Bull" akademijos Jolita Pabludo, šaižiausių melodijų sostinėje savininkė Julytė, vaizdo architektė Frau Monika... Atsinešk daug gėlių! Antras variantas, priversiantis sukti į "Intro" - beveik tik lietuviškas elektroninio meno sambrūzdis "Subject 02: Crossfades". Eksperimentų labirintuose susipins naujasis herojus "Golden Parazyth", jau patikrintas "Ijo", "Fusedmarc", "Skardas" ir visi kiti, kurie turėtų būt įrašyti lietuviškoje elektronikos enciklopedijoje. Dar "Intro" laukia ir socialinis garso perdavimo žaidimas - pasiimk mėgiamiausią albumą. Jei į kompaktą vietoj muzikos netyčia įrašysi nuotraukas, nesijaudink - tuomet tau vieta "Romantikoje". Demonstruosis visi - gali pamatyti geriausio draugo pirmąją dieną mokykloje arba tos nemėgstamos kvailės atostogas Palangoje su teta. Diskžokėjų vardai turint tiek daug ko apkalbėti juk nebesvarbūs ar ne? Ir paskutinis standartinius šokius paįvairinantis

CINAMON
"Ratai" (lietuviškai įgarsinta animacinė komedija) 10:45 13:15 16:00 19:00
"Klik! Arba gyvenimas pagreitintai".

"Garfildas 2" (rusiškai įgarsinta animacinė komedija) 11:30 "Mergina vandenyje" (fantastinis trileris) 11:45 14:15 21:15 AXX: Grožis ir geismas. "Zero" (premjera, lietuviškas veiksmo) 12:00 15:30 19:15 "Mano super buvusioji" (komedija) 12:30 14:45 19:45 "Garfildas 2" (lietuviškai įgarsinta animacinė komedija) 13:45 AXX: Grožis ir geismas. "Keturios susikertančios tiesės" (absurdo komedija) 14:00 17:30 21:15 "Pulsas" (premjera, siaubo trileris) 14:30 16:45 21:30 "Galutinis tikslas 3" (mistinis trileris) 15:45 18:00 20:15 "Banditės" (kriminalinis veiksmo) 16:30 "United 93" (drama) 17:15 22:00 "Klik! Arba gyvenimas pagreitintai" (nuotykių komedija) 12:15 18:30 20:45 "Sugrįžimas" (komiška drama) 18:45

ATPAŽINK SAVE

KRYŽIAŽODIS

ANEKDOTAS
Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN KARTONAS, VARDAS, MIESTAS, AMŽIUS. Atsakymus siųskite iki rugsėjo 9 d. 17 val. Nuo rugsėjo 4 d. iki rugsėjo 9 d. aktyviausias, daugiausiai teisingų atsakymų atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas multiaparatu HP PSC 1315 (spausdintuvas, skaitytuvas, kopijuoklis). Laimėtojas bus paskelbtas rugsėjo 11 d. SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai. Klausimus ir pastabas siųskite el.paštu pagalba@galvosukiai.lt.

Visos dovanos skirstomos į 2 rūšis: tos, kurios mums nepatinka ir tos, kurių mums nepadovanojo.

TEMĄ PRISTATO

WWW.OBUOLYS.LT
Kino premjeros

Geras filmas ar... graužtukas? *
Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - paskambinkite į redakciją tel. (8 5) 210 58 96. Mes jums padovanosime prizą - DVD "TV dainos".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

Pulsas | Pulse
Žanras | Siaubo filmas Režisierius | Jimas Sonzero Vaidina | Kristen Bell | Ianas Somerhalderis | Christina Milian

Mergina vandenyje | Lady in the Water
Žanras | Mistinė drama Režisierius | M. Nightas Shymalanas Vaidina | Paulas Giamattis | Bryce Dallas Howard | Jeffrey Wrightas [23 %]

[ 33%]

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 iu Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 2 UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 66a, Klaipėda, tel. UAB Vakarų Antikoras, Dubysos g. 66 Klaipė t (8-46) 236 6 66a, 622

Siužetas
Po draugo savižudybės keli asmenys gauna elektroninius laiškus, kurie pastumia juos į depresiją. Tik vienas Matas, kuris neperskaitė laiško, gali apsaugoti draugus nuo masinių savižudybių. Laiške teigiama, kad pasaulio pabaiga artėja... Ar tas laiškas - iš ano pasaulio?

Siužetas
Kuklus motelių komplekso valdytojas Klyvlendas iš jo prižiūrimo baseino išgelbėja paslaptingą merginą, kuri yra pasakos personažas, visais įmanomais būdais besistengiantis pabėgti iš mūsiškio pasaulio ir sugrįžti į savąjį.

Ką sako kritikai?

Ką sako kritikai?

ANTIKOROZINIS CENTRAS

"Jau tampa liūdna tradicija, kad siaubo ar mistinė atmosfera amerikietiškose versijose prarandama ir lieka primityvus gąsdinimas šmėklomis".
Rolandas Maskoliūnas, "Ekstra"

"Šeštojo pojūčio" režisierius Shyamalanas nebedrįso išleisti trečiosios savo hito kopijos ir tik įrodė, kad buvo tinkamas vienam filmui. Aišku, kad ši mistinė nesąmonė FHM bus nuostolinga".

*

Lietuvos kino kritikų įvertinimus sistemina ir analizuoja portalas www.obuolys.lt. Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas kaip nenusisekęs - t.y. GRAUŽTUKAS. Naujausių duomenų ieškokite portale www.obuolys.lt.

12

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15 min

TV programa
ETERIO NAUJIENOS

PENKTADIENIS, RUGSĖJO 8 D.
06.10 Dienos programa. 06.15 Dviračio šou (kart.). 06.35 Anim. ser. "Šunelis junga". 07.00 Anim. ser. "Mėnulio jūreivė". 07.25 "Kerėtoja" (253). 08.00 Langai. (kart.). 09.00 Alfa.lt. (kart.). 09.35 "Esi mano gyvenimas" (4). 10.30 Myli, nemyli (kart.). 11.25 Lalaila (kart.). 12.00 "Metų mokytojas". Komedija. Kanada, JAV, 2005 m. (N-7). 14.10 Anim. ser. "Merė Keitė ir Ešlė skuba į pagalbą" (20). 14.30 Anim. ser. "Patrakę antinai". 14.55 Anim. ser. "Šunelis junga". 15.15 Anim. ser. "Mėnulio jūreivė". 15.40 "Esi mano gyvenimas" (5). 16.40 "Mačos. Merkaderų šeimos vyrai" (111). 17.45 Langai. (N-7). 18.45 Žinios. 19.10 "Mis visata 2006". Grožio konkursas. 21.00 Alfa.lt. 21.35 "Naujieji samurajai. Vėjo sūnūs". Veiksmo. Ispanija, Didžioji Britanija, Prancūzija. 2004 m. (N-14). 23.15 "Vilkolakės sesuo". Siaubo. Rež. Brettas Sullivanas. Vaid. Tatiana Maslany, Ericas Johnsonas, Emily Perkins. Kanada, 2004 m. (S). 01.05 Kitas. Realybės šou. 06.40 Programa. 06.50 Teleparduotuvė. 07.00 Anim. ser. "Kempiniukas". 07.35 Anim. ser. "Simpsonai" (6). 08.00 "Laukinukė" (229). 09.00 "Meilės sūkuryje" (5). 10.00 "Komanda III". Dokumentinė drama (kart.). 11.00 Animacinis f. "Pirmykštė Žemė X. Didžioji migracija". 12.45 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. 13.15 "Dosono įlanka" (2/18). 14.15 Anim. ser. "Žmogus-voras". 14.45 Anim. ser. "Kempiniukas". 15.10 Anim. ser. "Simpsonai". 15.40 "Geidžiamas kūnas" (133). 16.40 "Audra" (42). 17.40 Nomeda. Pokalbių šou. 18.45 TV3 žinios. 19.10 Penktadienio muzikos šou. 20.00 Didysis penktadienio filmas. "Trys vyrai ir kūdikis". Komedija. JAV, 1987 m. 22.05 "Laimingi skaičiai". Komedija. Rež. Nora Ephron. Vaid. Johnas Travolta, Timas Rothas, Edas O’Neillas. JAV, 2000 m. (N-7). 00.15 "Kartą Amerikoje" (1). Drama. Rež. Sergio Leone. Vaid. Robertas De Niro, Jamesas Woodsas, Elizabeth McGovern, Treatas Williamsas, Joe Pesci. JAV, Italija, 1984 m. (N-14). 02.15 Pabaiga. 06.40 Programa. 06.45 Televitrina. 07.05 Namų darbai (kart.). 07.30 Atvirai (kart.). 08.05 Anim. ser. "Pokemonai". 08.50 Anim. ser. "Jaunasis Džeimsas Bondas" (kart.). 09.15 "Šeimynėlė" (kart.). 09.50 "Pelenės istorija I" (69). 10.40 "Išmokysiu tave mylėti". 11.30 Iliuzija - tikrovė (kart.). 12.20 "Peizažas su žmogžudyste" (2) (N-7). 13.20 "Įstrigę pusnyse". JAV, 1993 m. (N-7). 15.10 Sėkmės akimirkos. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 16.10 Anim. ser. "Pokemonai". 16.55 Anim. ser. "Jaunasis Džeimsas Bondas" (3). 17.20 "Šeimynėlė" (7). 18.00 "Pelenės istorija II" (108). 19.00 Pats sau režisierius. 20.00 Žinios. 20.20 Auksinis penktadienio filmas. "Mes iš džiazo". Komedija. Rusija, 1983 m. 21.55 Pagaliau penktadienis! "Pabėgimas iš "Eliziejaus laukų". Drama. JAV, 2001 m. (N-14). 23.55 Seksas su Anfisa (N-14). 00.25 Bikinių rojus. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 01.25 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S). 06.00 Labas rytas. 09.00 "Daktarė Kvin" (42). 09.55 "Vaiperis" (9). 10.45 Olandijos didžiojo prizo galiūnų varžybos. (kart.). 11.40 Arti toli (kart.). 12.30 Dokumentinis f. "Debesis: laukinis Uolinių kalnų žirgas" (kart.). 13.25 Gimtoji žemė (kart.). 13.50 26-asis pasaulinis "Rytojaus cirko" festivalis (kart.). 14.50 Algimanto Čekuolio videoapybraiža "Kinijos kronika" (kart.). 15.20 LTV jubiliejinio - 50-ojo sezono pradžios koncertas. (kart.). 17.20 Žinios (rusų k.). 17.30 Mėta Meškinija. 17.40 Geroji animacija. "Trumpulis - žaliosios kelnaitės", "Na, palauk!" 18.00 "Raganaitė Sabrina" (115). 18.30 Žinios. 18.45 "Daktarė Kvin" (43). 19.35 Švaros misija. Vedėjai Žilvinas Grigaitis ir Birutė Lavickienė. 20.25 Loterija "Perlas". 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 21.10 Gero ūpo! 22.40 "Žiaurus miestas: kulkų teisingumas". Kriminalinė drama. JAV, 1998 m. (N-14). 00.30 "Džiazo naktis" pristato. "Roko naktis 2005". Koncertuoja grupė "Mountineside". 01.20 Programos pabaiga.

Per LNK - "Mis visata"
Šiandien LNK transliuos jubiliejinį 55-ąjį grožio konkursą "Mis Visata 2006". "Mis Visatos" konkurse Los Andželo salėje "Shrine Auditorium" dalyvavo gražuolės iš 86 valstybių, svajojančios pakeisti praėjusių metų grožio karalienę kanadietę Nataliją Glebovą.
Dviejų valandų trukmės programoje kandidatės į gražiausios pasaulio moters titulą varžėsi trijose rungtyse - "maudymosi kostiumėlio", "vakarinės suknelės" ir "interviu". "Mis visata" iš viso bus parodytas daugiau nei 180 šalių, planuojama, kad jį pamatys 600 milijonų žiūrovų visame pasaulyje. Šių metų gražiausia pasaulio moterimi konkurse "Mis Visata 2006" tapo pietų amerikietė, kuri iš laimės nualpo. Ašaromis apsipylusi "Mis Puerto Rikas" Zuleyka Rivera Mendoza buvo karūnuota "Mis Visata 2006. "Tiesa ta, kad vis dar tuo netikiu", - sakė 18-metė studentė ir manekenė, kai jos galvą jau puošė 250 tūkst. JAV dolerių vertės "Mis Visatos" karūna. Beje, praėjus 40 minučių po to, kai buvo paskelbta naująja "Mis Visata", Z.R.Mendoza per spaudos konferenciją nualpo ir buvo išnešta iš scenos. Nuo 1972 metų "Mis Visatos" konkursas rengiamas skirtingose šalyse. Valstybė, kurioje vyksta šis renginys, "Mis Visatos" organizacijai, kurios bendraturtis yra Donaldas Trumpas, turi sumokėti šešis milijonus dolerių.

ŠEŠTADIENIS, RUGSĖJO 9 D.
07.25 Dienos programa. 07.30 Animacinis f. "Batuotas katinas". 08.20 Anim. ser. "Karatė berniukas" (6). 08.45 Anim. ser. "Troliukės" (8). 09.05 Anim. ser. "Kidas Padlis" (8). 09.30 "Marsas atakuoja". Fantastikos nuotykių. JAV, 1996 m. (N-7). 11.30 Anim. ser. "Rožinė pantera". 11.50 "National Geographic" pristato. Dokumentinis f. "Galingoji mangusta". 12.55 "Discovery" pristato. Dok. serialas "Rudas vabzdžiagaudys". "Papua Naujoji Gvinėja" (1). 14.00 "Muchtaras" (21). 15.00 "Gyvenu dėl tavęs" (22, 23). 16.50 "Dabar ir visada" (9). 17.50 Grožio fabrikas II. Medicinos istorijos. 18.45 Žinios. 19.05 Alfa.lt. Žurnalistų realybės šou. Savaitės finalas. 20.25 "Laskas. Mirties traukinys". Veiksmo. Vokietija, 2005 m. (N-7). 22.20 "10,5 balo". Katastrofų drama. JAV, 2004 m. (N-7). 23.55 "Emanuelė. Slapti Džesės troškimai". Erotinis. JAV, 2004 m. (S). 06.35 Programa. 06.40 Teleparduotuvė. 06.55 Anim. ser. "Digimonai". 07.20 Anim. ser. "Kasparas". 07.45 Anim. ser. "Sunkus vaikas". 08.10 Anim. ser. "Magija" (15). 08.35 "Jaunasis Heraklis" (26). 09.00 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. 09.30 Autopilotas. 10.00 Filmas vaikams. "Jaunieji muškietininkai". Nuotykių. Didžioji Britanija, Prancūzija, 2001 m. 12.10 "Išprotėjęs Honkongas". Komedija. Honkongas, 1993 m. 14.10 TV serialas "Dingę vaikai" (1). JAV, 2005 m. 14.40 Ekstremalūs pokyčiai. 15.40 "Specialusis būrys" (1). 16.40 "Išprotėjęs profesorius". Komedija. JAV, 1996 m. 18.45 TV3 žinios. 19.05 Kreivas veidrodis. Rusija. 21.00 "9-oji kuopa". Veiksmo. Rusija, Suomija, Ukraina, 2005 m. 23.40 "Piktosios dvasios sugrįžimas". Siaubo. Didžioji Britanija, Prancūzija, 2202 m. (N-14). 01.40 "Majamio policija" (5/20) (N-7). 02.40 Pabaiga. 07.50 Programa. 07.55 Televitrina. 08.15 "Gelbėtojai" (kart.). 09.00 Karys. TV žurnalas. 09.30 Namų darbai. 10.00 "Maski šou". Situacijų komedija (kart.). 10.30 "Vandens žiurkės" (kart.). 11.20 "Miesčionys". 12.25 "Amerikietiški nuotykiai". Komedija. Indija, JAV, 2001 m. 14.25 Pats sau režisierius (kart.). 15.20 Amžių magija. 15.45 "Vandenyno mergaitė" (3). 16.15 "Pasiklydę dykynėje". Nuotykių. Kanada, 1990 m. 18.00 "Mentai VI" (N-7) (kart.). 19.00 "Peizažas su žmogžudyste" (3). 20.00 Žinios. 20.15 "Maski šou". 20.50 Amerikietiškos imtynės. 21.45 "Nedidele persvara". Trileris. JAV, 1990 m. (N-7). 23.35 "Pagauk savo sėkmę". Komedija. Rež. Wayne’as Krameris. Vaid. Alecas Baldwinas, Maria Bello. JAV, 2003 m. (N-14). 01.30 -5.00 Bamba. Interaktyvus šou suaugusiesiems (S). 08.00 Gimtoji žemė. 08.30 "Stipruolis peliukas". 08.55 "Bulvytės ir drakonai". 09.00 Anim. ser. "Tutenšteinas". 09.30 "Šuniukas Kauliukas" (27). 10.00 Gustavo enciklopedija. 10.30 Vilniaus albumas. 10.45 Vilniaus sąsiuvinis. 11.00 Rusų gatvė. 11.15 Kelias. 11.30 Trembita. 11.40 Labas. 11.50 Menora. 12.00 "Vilniaus maratonas 2006". 13.30 Jungtinė galiūnų serija. 14.30 Negali būti. 15.00 "Volfas" (114). 16.00 Žinios. 16.10 Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynės. "Vilnius" - Vilniaus "Žalgiris". Tiesioginė transliacija. 17.55 "Plonytė mėlyna linija". 18.50 Humoro vakarienė. 19.45 Būna ir geriau... 20.25 Loterija "Perlas". 20.30 Panorama. Sportas. Orai. 20.50 Loterija "Tuzinas". 21.00 Lietuvos šokių dešimtukas. 22.40 "Karštosios naujienos". Drama. Honkongas, 2004 m. 00.20 Programos pabaiga.

"Mis Visata 2005" N.Glebova.

"Nusivylusi namų šeimininkė" mokosi "meilės kalbos"
Garsioji TV3 pirmadienio serialo "Nusivylusios namų šeimininkės" žvaigždė seksualioji Eva Longoria mokosi prancūzų kalbos.
Jos vaikinas Tony Parkeris, iš NBA komandos "San Antonio Spurs", gimė prancūziškoje Belgijos dalyje, iki persikeldamas į JAV gyveno Prancūzijoje. "Tony man gali prancūziškai kuždėti visus tuos seksualius dalykėlius, - šypsosi 31-erių E.Longoria. - Jam užtenka vos ištarti "mon amour" su tuo prancūzišku akcentu ir tai jau būna beprotiškai seksualu… Štai todėl aš mokausi prancūzų kalbos, kad ja galėtume bendrauti lovoje". "Nusivylusi namų šeimininkė" prasitarė ir apie dar rimtesnius savo ateities planus, susijusius ir su prancūzų kalba, ir Seksualiausia E.Longoriai - prancūzų kalba. su prancūzakalbiu krepšininku. Pasinaudok galimybe "Mes tiksliai žinome, pasiskelbti “15min” kokios ateities norime… Klaipėdos laikraštyje. Mūsų vaikai kalbės prancūziškai", - į klausimą apie taip laukiamas jųdviejų sužadėtuves ir vestuves atsaSkelbimai priimami : kė E.Longoria. Pora patvirtino ir sklinEl. paštu: skelbimaiklaipeda@15min.lt dančius gandus apie prasidėjusias jųdviejų milžinišFaksu: 8 46 257800 ko namo statybas Teksase: "Norime, kad jis būtų tinBiure: Smilties Pylimo 7. kamas mūsų vaikams." Antrasis serialo "NusiDaugiau informacijos: 8 46 257900, 8 655 34258, vylusios namų šeimininkės" skelbimaiklaipeda@15min.lt. sezonas su Eva Longoria *Nemokamai priimami tik iki rugsėjo 15 dienos ir tik paprasti žodiniai skelbimai, pirmadieniais 22.00 val. ne ilgesni nei 20 žodžių. per TV3!

SEKMADIENIS, RUGSĖJO 10 D.
07.25 Dienos programa. 07.30 Animacinis f. "Heraklis". 08.45 Anim. ser. "Troliukės" (9). 09.05 Anim. ser. "Kidas Padlis". 09.30 Anim. ser. "Rožinė pantera". 09.58 Žodis - ne žvirblis (kart.). 10.00 Sveikatos ABC. 11.10 Baltojo katino svetainė. 11.50 Namai. 12.15 BBC pristato. Dok. serialas "Dramblių dienoraščiai" (1). 13.20 Dok. serialas "Pokalbiai su gyvūnais" (1). 14.00 "Muchtaras" (22). 15.00 "Gyvenu dėl tavęs" (24). 15.55 Sveikinimų koncertas. 17.45 Istorijos. Gyvenimo istorijos. 18.45 Žinios. 19.00 Savaitės panorama. 19.35 Paskutinė instancija. 20.10 Teleloto. 21.00 NML. Muzikinės varžytuvės. 22.30 "Sopranai. Mafijos kronika" (66) (N-14). 06.35 Programa. 06.40 Teleparduotuvė. 06.55 Anim. ser. "Digimonai". 07.20 Anim. ser. "Kasparas". 07.45 Anim. ser. "Sunkus vaikas". 08.10 Anim. ser. "Magija" (16). 08.35 "Jaunasis Heraklis" (27). 09.00 Sveikas žmogus. 10.00 Filmas vaikams. "Lemtinga kelionė". JAV, 2004 m. 11.35 "Konanas barbaras". Nuotykių. JAV, 1981 m. 14.10 "Dingę vaikai" (2). 14.40 "Policininkas iš Šanchajaus". 15.40 "Kobra 11" (10/1). 16.40 Šeštadienio vakarą. 17.10 Anim. ser. "Simpsonai". 17.40 "Mega" namų žaidimas. 18.10 Statybų karštinė. 18.45 TV3 žinios. 19.30 Puikusis šou. 21.30 "Bornas. Sunaikinta tapatybė". Veiksmo. JAV, Vokietija, 2002 m. 00.00 "Tai, kas svarbiausia". Drama. JAV, 1998 m. (N-14). 02.40 Pabaiga. 07.50 Programa. 07.55 Televitrina. 08.15 "Gelbėtojai" (52). 09.00 Statau namą. 09.30 Vienam gale kablys. 10.00 Tauro ragas. 10.30 "Vandens žiurkės" (kart.) 11.20 "Miesčionys". 12.30 Be galvos. (kart.). 13.10 Sveikinimų koncertas. 14.50 Tarp miesto ir kaimo. TV žurnalas apie žemės ūkį. 15.45 "Vandenyno mergaitė" (4). 16.15 "Apgaulės sėklos". Drama. JAV, 1994 m. (N-7). 18.00 "Mentai VI" (N-7) (kart.). 19.00 "Peizažas su žmogžudyste" (4). 20.00 Žinios. 20.15 Meilės istorijos. "Dykumos valdovas". Melodrama. Vokietija, 2003 m. (N-7). 21.55 Kino vakaras. "Nublokštieji". Drama. Rež. Jerry Jamesonas. JAV, 1996 m. (N-7). 23.35 -5.00 Bamba. Interaktyvus šou suaugusiesiems (S). 08.00 Šventadienio mintys. 08.30 "Stipruolis peliukas". 08.55 "Bulvytės ir drakonai". 09.00 Anim. ser. "Tutenšteinas". 09.30 "Šuniukas Kauliukas" (28). 10.00 Tele bim bam. 10.30 Mažųjų žvaigždžių ringas. 11.30 (K)laidelė (kart.). 11.35 Klausimėlis. 11.50 Pro ūkininko langą (kart.). 11.55 Atlaidai Šiluvoje. 13.30 "Gaisras: 72 valandos Oklende". Drama. JAV, 1993 m. 15.00 "Volfas" (N-7). 16.00 Žinios. 16.10 Popietė su Algimantu Čekuoliu. 16.40 Keliaukim! 17.10 Keliai. Mašinos. Žmonės. 17.40 Stilius. 18.50 Bėdų turgus. 19.45 Savaitė. 20.30 Panorama. Sportas. Orai. 21.00 "Arklių užkalbėtojas". Drama. das. JAV, 1998 m. (N-7). 23.55 Filmas "Žydrasis vandenynas" (4) (N-7). 01.35 Programos pabaiga.

NEMOKAMAI*

15 min
Parduoda
Parduodamas panaudotas pianinas "Ryga". Kaina 800 Lt. Tel. 8 611 59203. Ar mokate skaičiuoti? ŠILDYMO SISTEMŲ SKYSTIS - efektyvus ir patikimas ilgalaikis produktas Jūsų statinių šildymo sistemoms. Informacija www. areta.lt, el.p. vscompany@info. lt, tel.8 699 13728. Parduodu odinį rudą sėdimą kampą (150x150). Kaina 1500 Lt. Dvigulę miegamojo lovą (260x160). Kaina 800 Lt. Tel. 8 671 04555.

skelbimai
Mokslas
KOMPIUTERIŲ KURSAI. AutoCAD, 3Ds MAX, animacija, interjerų vizualizacija, 3D grafika, Windows, Corel, PhotoSHOP, WEB dizainas. Tel.: 8 46 341330, 8 614 36232. www.riblanda.com. KLAIPĖDOS TURIZMO MOKYKLA kviečia mokytis baigusius 12 klasių šių specialybių:

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

13

Perku "GAZ 24 Volga" priekinį dešinės pusės sparną. Tel. 8 677 42991, Klaipėda Parduodu AUDI 80 1987m., 1.8 mechaninė pavara, lieti ratlankiai, signalizacija, liukas, spoileris, universalios padangos, techniškai tvarkinga. 3300 Lt. Trakų raj. Tel. 8 686 14959.

Automobiliai
Ieškomas automobilis VW GOLF, valst. Nr. FMZ 254. Dėl dokumentų sutvarkymo. Tel. 8 653 92292.

prekybos konsultanto (2 metai), padavėjo ir barmeno (1,5 metų). Stojamųjų egzaminų nėra. Informacija tel. 8 46 341083, Taikos pr. 69 (Taikos ir Baltijos pr. sankryžoje), Klaipėda. SAHADZA JOGA Meditacija ir Praktika, unikali dvasinio atgimimo, savirealizacijos metodika. Užsiėmimai vyksta pirmadieniais Vidūno vid. mokykloje 18.00 val. (nemokamai). ŠOKIŲ KURSAI SUAUGUSIEMS! Valsas, tango, salsa, ča ča ča, vestuvinis valsas ir kt. Pirma repeticija - NEMOKAMA! Norinčių laukiame pirmadieniais ir trečiadieniais 20 val. Statybininkų m-klos aktų salėje (Taikos pr. 67). ŠOKIŲ KLUBAS "STEP BY STEP", 8 657 85882.

Perka
Perku metalo apdirbimo įrankius, guolius, elektros variklius, elektros prekes ir kitus sovietinių sandėlių likučius. Tel. 8 608 63581, el.p. instrumentlitva@ mail.ru.

Paslaugos
Interjero projektavimas, konsultacijos. Tel. 8 658 77004. Nuomojamos patalpos šventėms. 30 vietų pokylių salė, turkiška pirtis. Galima su nakvyne. Informacija tel. 8 618 87136. Patikimumas, profesionalumas ir nemokama konsultacija. UADBB "Insura", Šilutės pl. 2-507, 91111 Klaipėda. Tel.: 8 46 492065, 8 46 492030, insura.rasa@gmail. com. Pigiai kloju laminatą ir darau vidaus apdailos darbus. Tel. 8 628 99768, Klaipėda. Vidaus ir lauko dailylentės, grindų bei terasų lentos iš sibiro eglės ir maumedžio. Prekybos atstovas regione IĮ "SŪNUS" Kretinga, Melioratorių g. 6, tel.: 8 670 42068, 8 682 19179. Rugsėjo 9 d. važiuoju į Angliją, galiu paimti 2-3 žmones į/iš bet kurio miesto. El.p. ChesterSM@ one.lt, tel. 8 615 35410.

DARBAS
Siūlo darbą
Sparčiai auganti logistikos kompanija "Venipak" ieško vairuotojų darbui Klaipėdos mieste su savo transportu. Skambinti telefonu darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. 8 615 19762, 8 5 2107717 arba siųsti CV el.p. personalas@venipak.lt. Turi puikią idėją, bet trūksta ryšių užsienio, Lietuvos rinkose ar tiesiog specifinių žinių, parašyk man: andriuslitvinas@gmail.com, tel. 8 676 09860, Andrius. Ieškome jaunų žmonių degustuoti, prezentuoti prekes. CV siųsti pskatinimas@progresok.w3.lt arba skambinti. Tel. 8 600 69199. Darbas užsienyje. Padedame įsidarbinti darbštiems žmonėms Anglijoje, apgyvendiname. Anglų kalba nebūtina. Teirautis tel. 8 635 07812. Rinkos tyrimų kompanija RAIT siūlo darbą apklausų atlikėjams Klaipėdos mieste/rajone. Atlyginimas 300-1000Lt (nuo išdirbio). Socialinės garantijos, mokymai. Tel. 8 650 28949. UAB "Domingos prekyba" siūlo darbą SERVISO MECHANIKUI. Darbo pobūdis: krautuvų bei kitos technikos remontas ir priežiūra. Informacija tel. 8 616 28998. Klaipėdoje atsidaręs naujas grožio salonas "Nefertitė" ieško plataus profilio kirpėjų, manikiūrininkių, kosmetologo. PC "AVILYS", tel. 8 623 34745.

Nekilnojamasis turtas
Parduoda vieno kambario butą 3 aukšte arba keičia į panašų 1 aukšte, bendabučio bloke, Baltijos pr. Tel. 8 676 82619, Klaipėda. Parduodu mūrinį, apšildomą 25 kv.m. garažą 2-ame aukšte Vilniuje, Šeškinėje. Kaina 20000 Lt. Tel. 8 650 78730. Parduodamas vieno kambario butas bendrabučio bloke. Tel. 8 676 82619, Klaipėda. Išnuomuoju kambarį dviem 1-2 kurso studentėms be žalingų įpročių. Tel. 8 634 22992 po 16 val, Klaipėda. Reikalingos komercinės patalpos nuomai iki 60 kv.m. Pageidautina centrinėje miesto dalyje, pirmame aukšte. Tel. 8 676 82619. Išnuomojamas 18 kv.m. kambarys prie parodų rūmų, Didžiojo Vandens g. Tinka biurui, kūrybinėms dirbtuvėms. Tel. 8 614 42182, Klaipėda. Keičia trijų kambarių butą Mažajame kaimelyje 1 aukšte į namo dalį 1 aukšte. Siūlyti variantus. Tel. 8 676 82619, Klaipėda. Perku garažą Gargžduose (su įvesta elektra). Tel. 8 676 11818, 8 46 471429. Reikalingos sandėliavimo patalpos iki 20 kv.m., patogus privažiavimas būtų privalumas. Tel. 8 655 34281, Klaipėda. Keičiu vieno kambario butą bendrabučio bloke, 5 aukšte, Rambyno g. į panašų butą pirmame aukšte. Tel. 8 676 82619.

IEŠKOME PLATINTOJŲ KLAIPĖDOJE (darbas nuo 7 iki 9 val.)
Reikalavimai: • 18 metų; • Atsakingumas; • Darbštumas; • Sąžiningumas.

• •

MES SIŪLOME:
Darbą jauname ir linksmame kolektyve; Patrauklų atlygį.

Kontaktai: 8 655 34281, r.katelynas@15min.lt

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

PARDAVIMŲ GRUPĖS VADOVAS (-Ė) KLAIPĖDOJE
Darbo pobūdis:

• • • •

reklamos pritraukimo strategijos tobulinimas ir įgyvendinimas; nuolatinis bendravimas su esamais ir naujais klientais, siekiant išlaikyti pardavimus ir nustatyti klientų poreikius; atsakomybė už asmeninius ir grupės pardavimus; darbo rezultatų ataskaitos rengimas.

» Darbui Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje ieško apsaugos darbuotojų.
Vilniuje (Naugarduko g. 99) - 8 5 2744686, Kaune - 8 659 38353, Klaipėdoje - 8 659 88 763.

Telefonai:

Nemokamas skundų telefonas 8 800 22900

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

Reikalavimai: • aukštasis išsilavinimas (vadyba, ekonomika, marketingas); • geri darbo kompiuteriu įgūdžiai; • mažiausiai 3 metų sėkminga pardavimo darbo patirtis (reklamos pardavimų patirtis - privalumas); • gebėjimas suburti entuziastingą komandą ambicingiems tikslams siekti; • analitinio ir strateginio mąstymo įgūdžiai; • gebėjimas dirbti komandoje ir bendrų tikslų siekimas; • aktyvumas, komunikabilumas ir kūrybingumas; • gebėjimas greitai mokytis ir bendradarbiauti; • vairuotojo pažymėjimas.

Ieško
Vyresnio amžiaus moteris gali prižiūrėti vaiką. Turi patirties. Pageidautina šiaurinėje miesto dalyje. Tel. 8 674 86482.

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: Klp (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: Klp (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +2,5 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt

Daugiau informacijos: tel. (8 46) 257900, 8 655 34258; el. paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt

• • •

MES SIŪLOME:
patrauklų atlyginimą; darbo rezultatus atitinkančius paskatinimus; darbą jauname ir linksmame kolektyve.

Elektroniniu paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt arba faksu (8 46) 257800
Visoje Lietuvoje mus skaito 317 000 didmiesčių gyventojų.
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Hansabankas“ Banko kodas 73000, A.s. LT527300010080807686

Biure
Adresas: Smilties pylimo g. 7, Klaipėda Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

CV ir motyvacinį laišką siųskite: reklama@15min.lt, "subject" eilutėje nurodydami "CV - pardavimų grupės vadovas".

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

www.eb.lt

wap.eb.lt

Bendras nemokamo dienraščio "15min" ir pramogų idėjų banko eb.lt projektas Klaipėdoje

Vėl raizgysis "Tinklai"
Aurelija Kripaitė a.kripaite@15min.lt Šį vakarą buvusio tabako fabriko angare vėl nušvis kino prožektoriai.
Prieš keturias dienas sostinėje prasidėjęs aštuntasis tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "Tinklai" tiŠį vakarą: 19.30 val. "Europa trumpai XVII: Moteris ir humoras" 21.15 val. Baskų trumpieji filmai Šeštadienį, rugsėjo 9 d. 19.30 val. Švedijos trumpieji filmai 21.15 val. Festivalio "Signes de nuit" specialioji programa Sekmadienį, rugsėjo 10 d.: 19.30 val. Belgijos trumpieji filmai 21.15 val. Estijos trumpieji filmai Pirmadienį, rugsėjo 11 d.:

Karštas savaitgalis vakarėlių liūtams
„Dreams“, „Everybody salsa“, „Relax show“, „La fiesta carnaval“ tokie ir panašūs egzotiški vakarėlių pavadinimai pramogų ir naktiniuose klubuose vilioja nusiteikusius šį savaitgalį praleisti audringai. Vieni klubai tik dabar atsisveikina su vasara, tam skirdami teminius renginukus, kiti vilioja pramogaujančius interaktyviomis pramogomis: smiginiu, karaokė ir panašiai. Tarp visų išsiskiria klubas, nepailstamai tęsiantis gerą tradiciją „vaišinti“ džiazo išalkusius gerbėjus gera gyvo garso muzika. Šį savaitgalį „Kurpiuose“ bus galima išgirsti ir pamėgtą „Uostamiesčio Jazz Trio“ ir grupę „Spectrum“.

krąją pradžią paskelbs uostamiestyje. Festivalis, kasmet sutraukiantis vis daugiau publikos, išaugo ir pateiks beveik 160 filmų asortimentą. Žiūrovams bus parodyti net turkų ir baskų trumpieji filmai. Tačiau programoje pirmą kartą nebus lietuviškų filmų. "Maniau, kad kada nors
19.30 val. Prancūzijos trumpieji filmai 21.15 val. Lenkijos trumpieji filmai Antradienį, rugsėjo 12 d. 19.30 val. Suomijos trumpieji filmai 21.15 val. Turkijos trumpieji filmai Trečiadienį, rugsėjo 13 d.: 19.30 val. Vokietijos trumpieji filmai 21.15 val. Latvijos trumpieji filmai Ketvirtadienį, rugsėjo 14 d.: 19.30 val. "Europa trumpai XI: Vaizdų mišrinimas" 21.15 val. Italijos trumpieji filmai

Kadras iš festivalio „Tinklai“ filmo.

"TINKLŲ" PROGRAMA KLAIPĖDOJE

festivalis apsistos ir turės savus namus, bet tenka vis kilnotis. Nenorime kino rodyti prekybos centre, todėl tenka kilnotis. Klaipėdoje apskritai nėra galimybės surengti tikro festivalio. Nes daug autorių pageidauja, kad filmai būtų rodomi ne skaitmenine technika, o jos nuoma kainuoja tūkstančius", - apgailestavo festivalio direktorius Arturas Jevdokimovas. Šiemet festivalis pažėrė keletą naujovių. Žiūrovai

Vilniuje ir Klaipėdoje galės rinkti pačius įdomiausius filmus. Klaipėdiečiai, įpratę džiaugtis "Tinklų" repertuaru nemokamai, šiemet už įėjimą į angarą mokės simbolišką mokestį. "Mokestį įvedėme tam, kad į filmus eitų tie, kurie ištiesų mėgsta filmus", - paaiškino A.Jevdokimovas.

Kiekvieną penktadienį dienraštyje "15min" ieškokite EB puslapio apie geriausias pramogas Jūsų mieste ir visoje Lietuvoje. Jei po ranka turite kompiuterį ar mobilųjį, surinkite www.eb.lt arba wap.eb.lt.
Už renginių organizatorių atliekamus programos pakeitimus "eb.lt" neatsako.

KOKTEILIS
Turtingo skonio vaisinis trumpai geriamas kokteilis. Ingredientai: 30 ml baltojo arba rudojo romo; 20 ml bananų likerio; 30 ml citrinų sulčių; 10 ml cukraus sirupo. Visus komponentus su ledo gabalėliais sumaišykite plaktuvėje ir supilkite į kokteilio taurę. Papuošimui rinkitės banano ir citrinos griežinėlius.

"Bananų kokteilis"

KLUBAI RUGSĖJO 8 D., PENKTADIENIS
“Kurpiai” (Kurpių g. 1A) 21.30 ”Dreams”. „El Calor“ (Kepėjų g. 10) 22 val. Everybody salsa! „Honolulu“ (Naujojo sodo g. 1) 20 val. grupės „SEL“ koncertas* 22.30 Exclusive Honolulu Show. *esant blogam orui renginys įvyks 9 dieną „Pabo Latino“ (Žvejų g. 4) 22 val. La fiesta carnaval. „Mėmelis“ (Žvejų g. 4) 21 val. Karaokė. Pramogų bankas „Relax“ (Turgaus g.1 / Teatro g. 9) 21 val. Relax Show.

Palanga
Vandenis (Birutės al. 47) 21 val. Jurgos Šeduikytės koncertas.

Renginiai
D., ŠEŠTADIENINida

Nida
Neringos istorijos muziejus (Naglių g. 4) Paroda „Vilniaus menininkų klubo „Plekšnės“ dailininkų darbai.SĖJO 9

Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia III Chorinės ir vokalinės muzikos festivalis „Vox Academia“. 20 val. Populiariosios chorinės muzikos vakaras.

Geriausios

Nr. 4

7 1 3 7 9 4 4 6 9 7 4 3 6 8 1 3 6

2 4 9 3 5 2 6 9 7
3 6 8 1 4 2 7 5 9 4 1 7 6 5 9 2 8 3 5 2 9 7 8 3 4 6 1 7 3 1 2 6 8 9 4 5 2 9 6 4 7 5 3 1 8 8 4 5 3 9 1 6 7 2 6 5 2 8 3 4 1 9 7 9 7 3 5 1 6 8 2 4 1 8 4 9 2 7 5 3 6

Sudėtingumas

SEKSO pozos

Praėjusios savaitės rezultatai
Panašūs rezultatai, kaip ir praeitą savaitę. 83 % atskleidusiųjų savo nuomones tvirtino, kad jiems ši poza PATINKA. 4 % apklaustųjų (tik merginos) teigė, kad ši poza NEPATINKA. 13 % šios pozos nėra išbandę.

SuDoku
Papildoma informacija - konkursai@15min.lt
Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

RUGSĖJO 9 D., ŠEŠTADIENIS
”Kurpiai” (Kurpių g. 1A) 21.30 koncertuoja Uostamiesčio Jazz Trio. „El Calor“ (Kepėjų g. 10) 22 val. Ritmas ir karštis. „Global“ (J.Janonio g. 27) 22 val. DJs night. „Mėmelis“ (Žvejų g. 4) 21 val. smiginio klubo vakaras. Pramogų bankas „Relax“ (Turgaus g.1 / Teatro g. 9) 21 val. Saturday Live Session.

4%

13%
nebandė

nepatinka

83%
patinka

O ką apie šią pozą manote jūs?
Jei PATINKA –
siųskite SMS žinutę numeriu 1351. Žinutės langelyje rašykite: 15MIN POZA Patinka Vardas Pavardė Miestas.

Jei NEPATINKA siųskite SMS žinutę numeriu 1351. Žinutės langelyje rašykite: 15MIN POZA Nepatinka Vardas Pavardė Miestas.

Keletas įdomesnių komentarų: Patinka, nes puikiai matosi, kaip įeina ir išeina. Patinka mano vyrui

KITI RENGINIAI RUGSĖJO 8 D., PENKTADIENIS
Klaipėda
Baroti galerija (Aukštoji g. 3/3) Virgilijaus Burbos tapybos darbų paroda „Vidurdienis“.

Praėjusiame numeryje spausdinto Sudoku atsakymas

Jei NESATE BANDĘS - siųskite SMS žinutę numeriu 1351.
Žinutės langelyje rašykite: 15MIN POZA Nebandziau Vardas Pavardė Miestas.
Žinutės kaina – 1 Lt.

Kiekvieną savaitę vienam iš balsavusiųjų padovanosime firminius “15min” sexy marškinėlius

Praėjusios savaitės SEXY marškinėlių laimėtojas: Aleksandrs ZIVARTS iš Rygos. Dėl prizo atsiėmimo prašome paskambinti telefonu 8 655 34283

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9, nei vienas skaičius negali kartotis.

15 min

pramogos
TEATRO SCENA

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15

horoskopai
AVINAS. Nebijokite elgtis spontaniškai - neapsigausite ir tikrai nesigailėsite dėl priimto sprendimo. Greičiausiai būsite linkęs išlaidauti. JAUTIS. Iš anksto nusiteikite aktyviai dienai. Pasistenkite paskirstyti krūvį protingai, nenorėkite vienas nudirbti viso pasaulio darbų. DVYNIAI. Laimė jums šypsosi, tik būkite atidūs, antraip galite nepastebėti likimo siunčiamos dovanos. Gali kilti pagundų išmėginti ką nauja - taip ir padarykite.

rugsėjo 8 dienai
S VA R S T Y K L Ė S . Kankins dvejopi jaus15 kg mai. Turite progą gerai pailsėti, tačiau lyg ir neleidžia nebaigti darbai. Pernelyg imate į širdį tai, kas neturėtų būti jūsų rūpestis. SKORPIONAS. Visas dėmesys turėtų būti sutelktas tik į svarbiausią uždavinį, antraip nesėkmė garantuota. Kelių darbų dirbti vienu metu nesugebėsite. ŠAULYS. Jūsų galimybes varžo tik jūsų paties nusibrėžtos ribos. Drąsiau fantazuokite, kur tik įmanoma, stenkitės sakyti, ką iš tiesų manote.

Teatrų duris atveria nauji spektakliai
Sveiki visi, laimingai sulaukę rudens. Ilgėjant vakarams, žiūrovų išsiilgę teatrai kviečia į premjeras. gas. O kaip į klausimą apie "teisę numirti" atsako spektaklio statytojai? Dar vieną premjerą teatras į gyvenimą išleidžia rugsėjo 15 d. 18.30 val. Tai režisuojančio aktoriaus Sigito Račkio spektaklis pagal Grigorijaus Gorino pjesę "Svifto namai". Pasakodamas visokiausias istorijas, sugalvodamas įvairių mistifikacijų ir apgavysčių, Svifto namų šeimininkas stengiasi atskleisti žmonėms slaptą būties prasmę ir gal net pakeisti jų gyvenimus... Lietuvos nacionalinis dramos teatras sezoną pradeda rugsėjo 15 d. 18 val. Gyčio Padegimo režisuota Juozo Glinskio trijų veiksmų tragikomedija "Vieno tėvo vaikai". Šioje pjesėje per vienos šeimos išlikimo istoriją pasakojama apie visos Lietuvos gyvenimą nuo pokario laikų iki dabar.

Žonglierius ir akordeonistas

Vilniuje pirmieji savo jubiliejinį 60-ąjį teatrinį sezoną spektaklio "Gervė" premjera rugsėjo 8 ir 9 d. 18 val. pradeda Rusų dramos teatras. Spektaklį pagal ankstyvuosius A.Čechovo apsakymus, kuriuos pjese pavertė Piotras Šerešnevskis, stato kviestinis režisierius iš Sankt Peterburgo Georgy Tskhvirava. Spektaklyje, kaip ir gyvenime, - vyrų ir moterų santykiai, čechoviška meilė žmonėms ir užuojauta. Klasikine rusiška istorija sezoną pradeda ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. 15 d. 19 val. vienos populiariausių P.Čaikovskio operų - "Eugenijaus Onegino" premjera - rimtas išbandymas LNOBT Operos studijos stažuotojams.

"Sirenų" erdvės

Eutanazija ir Sviftas
VĖŽYS. Skaidri harmoninga diena, ypač antroji pusė. Netolima kelionė šiandien būtų itin sėkminga. Klausykite sveiko proto balso, nesivelkite į beprasmiškus konfliktus. LIŪTAS. Pamėginkite mažiau galvoti apie save ir daugiau - apie artimuosius. Greičiausiai pastaruoju metu buvote jiems pernelyg reiklus, o sau - pernelyg atlaidus. Netikėtas pasiūlymas gali pakeisti planus. MERGELĖ. Gera diena permainoms. Jei nieko netrūksta, batai nespaudžia, bent pakeiskite šukuoseną ar šiaip padarykite tai, ko seniai slapta troškote, bet vis pritrūkdavote laiko ar drąsos. OŽIARAGIS. Ožiaragiai šiandien bus kupini energijos, linksmi, draugiški, kita vertus, emociškai nepakankamai stabilūs. Menkiausia kliūtis ar nesklandumas gali jus išvesti iš pusiausvyros. VANDENIS. Pats laikas prisiminti senus draugus. Raskite jiems laiko tiesiog šiaip, be jokio būtino reikalo ar rimtos priežasties. Jau seniai nieko nebedarote savo malonumui, tik tai, ko reikia. ŽUVYS. Labai svarbi diena. Bus sprendžiamas jūsų karjeros klausimas, gal laukia labai svarbus asmeninio gyvenimo įvykis. Šiaip ar taip privalote maksimaliai tikėti savo jėgomis.

Vilniaus mažasis teatras rugsėjo 12 ir 13 d. 18.30 val. kviečia į pirmąją sezono premjerą - Jono Vaitkaus režisuotą spektaklį "Palaukit, kieno čia gyvenimas?" Tai pagal britų dramaturgo Briano Clarko pjesę, kurioje svarstoma ir apie eutanaziją. Aistringa, temperamentinga aktorė Nijolė Narmontaitė spektaklyje vaidina po avarijos visiškai suparalyžiuotą ir prie lovos prikaustytą skulptorę. Aktorė sako, kad jai buvę labai sunku pajusti, kaip jaučiasi visiškai bejėgis žmogus. "Nesvarbu, pritariate ar ne ligonio pasirinkimui, turite gerbti jo valią", - įsitikinęs dramatur-

R.Medonio nuotr.

Prieš porą dienų sirenos vėl drebino Vilniaus gatves ir aikštes, skelbdamos prasidedantį trečiąjį "Sirenų" festivalį. Pasak organizatorių, "Sirenoms" rūpi tikrinti teatro ribas, kalbėti apie įvairias teatro sąsajas ir su kitais menais, su judesiu, muzika, tekstu, video. Festivalis prasidės rugsėjo 21 d. ir truks iki spalio 1 d.

Kauno valstybiniame dramos teatre rugsėjo 12 d. gastroliuos aukščiausio lygio cirko artistas - žonglierius Jerome Thomas kartu su akordeonistu Jeanu-Francois Baezu. Jų pasirodymai trina ribas tarp cirko, šiuolaikinio šokio, fizinio teatro ir akrobatikos. Na, o Kauno muzikinis teatras 66-ąjį sezoną pradeda turu per Lietuvą ir anšlaginiu A.Giniočio režisuotu J.Kanderio miuziklu "Kabaretu" Vilniaus Rusų dramos teatre 14 d. 18 val. Tuo tarpu Kauno kameriniame teatre rugsėjo 12 d. bus parodytas naujausias aktoriaus Aleksandro Rubinovo nelabai tradicinis vaidinimas "Spektaklis po spektaklio". Šekspyras ir negailestinga aktoriaus profesijos analizė, išpažintis ir atsivėrimas. Pačios slapčiausios mintys ir tikras, o ne suvaidintas kontaktas su publika, atviras dialogas, kuris kiekvieną vakarą vis kitoks... Apžvelgė Neringa Lašienė

Sezoną pradės "Permainų muzika"
Aurelija Kripaitė a.kripaite@15min.lt Kitą savaitę publiką į trečiojo sezono renginius pakvies Klaipėdos Koncertų salė.
Naujuosius koncertinius metus pradės antrasis šiuolaikinės muzikos festivalis "Permainų muzika". "Festivalio programa labai įvairi - nuo Džono Lenono iki Arvo Parto, nuo a capellos iki orkestro", - sakė Koncertų salės pavaduotoja kultūrai Loreta Narvilaitė-Budriūnienė. Per tris savaites planuojama surengti aštuonis koncertus, videoklubo renginius, susitikimus su muzikantais ir kompozitoriais. Festivalis, raginantis keisti miesto garsinę aplinką ir keistis patiems, pasitiks išsidabinusia sale. Festivalio metu čia kabės dailininko Lino Liandsbergio kūriniai. Organizatoriai į festivalį pakvietė britų aštuoniukę "The Swingle Singers", kvartetą "Chordos", ansamblį "Giunter Percussion", fortepijoninį trio "Kaskados" , chorą "Jauna muzika", Klaipėdos kamerinį orkestrą. Festivalio, pavadinto pagal žymaus amerikiečių kompozitoriaus John Cage fortepijoninio kūrinio "Permainų muzika" pavadinimą, videoklubuose bus pristatytos juostos "Broniaus Kutavičiaus muzikos ir teatro magija", "Preliudas apie Arvo Partą". Klaipėdos dailės parodų rūmuose veiks Šarūno Nako muzikos ir video instaliacija "Aporija", prieš ketverius metus autoriui pelniusi geriausio lietuviško komerinio kūrinio prizą. Pirmąjį šiuolaik inės muzikos fest ivalį "Permainų muzika" aplankė apie 1500 žiūrovų.
Klaipėdos Koncertų salėje žiūrovų lauks koncertai, susitikimai su muzikantais ir videoklubo renginiai.
A.Kalvaičio nuotr.

GREITAI IR PATOGIAI
Kiekvieną darbo dieną Klaipėdoje nuo 7 val. ryto

s Tiražaoje d Klaipė 00 20 0

Kavinėse ir baruose 300 egz.

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 317,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje ir Kaune.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. pavasaris, apklausoje dalyvavo 1659 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai
Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 b, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 Smilties pylimo g. 7,9/ Sportininkų g. 3, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 reklama@15min.lt, skelbimai@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894 Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 105 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

16

2006 rugsėjo 8 d., penktadienis

15 min

bulvaras

Į "Femme" šokių aikštelę kvies moterys
Kristina Aleksynaitė k.aleksynaite@15min.lt "Kas gali būti geriau už gražią muziką ir simpatišką merginą? Tik muzika, kurią sukūrė ir groja dailiosios lyties atstovė", - teigia Linas Požėra, pristatantis Lietuvoje unikalų festivalį "Femme".
Elektroninės muzikos renginys rytoj sostinėje pakvies iš arčiau susipažinti su Lietuvos merginomis ir moterimis, prie pulto grojančiomis elektroninę muziką. L.Požėros teigimu, moterų kūrybą galima vadinti dieviška, nes jos scenoje visuomet gerai atrodo. "Mote-

Lietuvos elektroninėje scenoje pasirodo nemažai vyrų, tačiau moterų trūksta. Pavyzdžiui, Lenkijoje ar Čekijoje į tokius renginius, kuriuose groja moterys, susirenka tūkstančiai žmonių.
ja, nusivyliau, nes parinkta muzika buvo per daug "lotyniška", kad galima būtų šokti, o kūrinių sujungimo technika buvo tokia pati, kurią girdime per radijo stotis", - įspūdžiais dalijosi kaunietis. Vaikinas tikina, kad kol kas neverta lyginti Lietuvos ir užsienio diskžokėjų pasirodymų, nes jie labai skiriasi. "Mūsų diskžokėjos žinomos Lietuvoje, tačiau joms dar reikia padirbėti, kad išgarsėtų užsienyje", - kalbėjo L.Požėra. Anot jo, moterims reikia ne tik groti, bet ir kurti savo muziką, įrašinėti, kad vėliau jas išgirstų visa Europa. "Kol kas tokių dainų, kurias visi Europoje žinotų, neturime", - kalbėjo jis. Algirdo teigimu, užsienio pulto meistrės niekuo neatsilieka nuo vyrų kūrybos, o kartais juos ir pranoksta. "Esu kelis kartus buvęs progresyvios muzikos vakarėliuose, kuriuose grojo žinoma graikų diskžokėja Anna Maria X, - teigė Algirdas. - Jos muzika buvo daug linksmiau sutinkama, nei Lietuvos diskžokėjų. O kūrinių sujungimo technika niekuo nenusileido net jos vyro, garsaus graikų didžėjaus G.Pal, įgūdžiams". "Femme" renginių ciklo premjera įvyks rytoj Vilniuje, buvusiuose Vidaus reikalų ministerijos kultūros rūmuose (Žirmūnų g. 1E), pradžia 22 val.

Sakė festivalio rengėjas L.Požėra.

Motinystė Anai nenumarino noro groti muziką, priešingai - suteikė naujų idėjų.

R.Medonio nuotr.

rys kuria ir muziką, ir kartu spektaklį, šou. Jos naudoja videoprojekcijas, būna įdomiai apsirengusios", - tokias subtilybes vardijo pašnekovas. Nors moteris prie didžėjaus pulto Lietuvoje - retas reiškinys, viena pirmųjų šalies didžėjų moterų - DJ A. Ana iš Klaipėdos sakė, nesijaučianti mažuma elektroninės muzikos scenoje: "Aš negalvoju apie situaciją, tiesiog darau tai, kas man patinka". Tačiau moteris prisipažino, kad darbą koreguoja motinystė. Gimus dukrai, ji dvejus metus negalėjo skirti laiko muzikai. Motinystė nepalaidojo moters noro kurti ir groti, tiesiog pasikeitė jos muzikos pajutimas. "Po dukters gimimo noriu groti dar šviesesnę muziką, kad ja žmogui galėčiau papasakoti istoriją ir jis savyje kažką atrastų", - kalbėjo diskžokėja Ana. Pašnekovė prasitarė, kad "Femme" festivalyje žiūrovai išvys daug improvizacijos: "Viskas priklausys, kokia publika susirinks". Festivalio rengėjas L.Požėra tikisi, kad "Femme" paskatins Lietuvos moteris kurti ir pasirodyti scenoje: "Galbūt tokių merginų yra, bet mes nežinome". Anot kauniečio Algirdo, besidominčio elektronine muzika, Lietuvos diskžokėjoms dar yra ko pasimokyti. "Teko stebėti diskžokėjos iš Klaipėdos naktinio klubo "El Calor" pasirodymą. De-

Rūdaičiai, Mokyklos g. 24

www.bajoru-guzta.lt

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful