06 08 28

ISSN 1822-2749. Numeris 130 (213). www.15min.lt

2006 m. rugpjūčio 28 d., pirmadienis

s Tiraža00 100 0

Vilnius
ŠIANDIEN
Žūties aplinkybes tebegaubia migla

2 psl.
Prie vairo - tik negėrus nė lašo 2 psl. Pagrobta mažametė atsirado Vilniuje 3 psl. Izraelis apšaudė žurnalistus 5 psl. Nauji nakvynės namai pagal japonų madą

Naktinių klubų dievai apsaugininkai
Prie naktinių klubų žmones pasitinkantys apsaugos darbuotojai neretai klientus nemaloniai nustebina arogancija ir keistais reikalavimais. Tuo tarpu pasilinksminimo įstaigas saugantys žmonės skundžiasi neigiamu klientų požiūriu į juos.
Vilnietis Tomas vakarojo sostinės "Pramogų banko" bare. Trumpam palikęs draugus, jis išėjo apžiūrėti kitų šio pramogų centro aukštų, o sugrįžusį atgal Tomą prie įėjimo sustabdė apsaugininkas. "Pone, kur jūs einate? Su šortais negalima", - išgirdo vyras. Nors vilnietis aiškino, jog šiame bare jis linksminasi, kad ten liko jo daiktai, apsaugos darbuotojas nenorėjo to girdėti: "Nepasakokite pasakų!" Tomas savo daiktus atgavo, pagrasinęs, kad iškvies policiją. Išeinant vilnietis pav ymui išgirdo to paties darbuotojo patarimą nusipirkti auksinę grandinėlę. "Pramogų banko" apsaugos skyriaus vadovas Rimvydas Kontautas nebuvo linkęs patikėti visu pasakojimu: "Daug kas įsitikinęs, kad apsaugos darbuotojai paskutinė profesija".
Po nemalonių incidentų su apsaugininkais naktinių klubų vadovai ragina klientus iš karto kreiptis į administracijos darbuotojus. R.Medonio nuotr.

6 psl.
Koma ištiko darbe 6 psl. Ratuotas savaitgalis

Nukelta į 7 psl.

Naujasis "darbiečių" vedlys nesikrato praeities
8 psl.
Naujuoju Darbo partijos (DP) vadovu išrinkus Kęstutį Daukšį, buvę jo partneriai valdančiojoje koalicijoje - socialdemokratai ir socialliberalai - pasveikino "darbiečius", esą žengiančius permainų keliu. Tačiau pats K.Daukšys nesikratė Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančio buvusio šios partijos lyderio Viktoro Uspaskicho šešėlio ir teigė nematąs reikalo nuo jo atsiriboti. "Manau, kad tuos 14 tūkstančių partijos žmonių galima laikyti V.Uspaskicho žmonėmis, kadangi tai yra tas žmogus, kuris subūrė mus į tą partiją, su kuriuo mes ėjome, dirbome, laimėjome. Ir nereikia atsižegnoti nuo to, kas buvo gera, su kuo tu dirbai sunkų darbą ir iškovojai dideles pergales", - po DP suvažiavimo sakė K.Daukšys. Nukelta į 3 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 22 0C 10 0C

Atkeršijo
Lietuvos rinktinė pasaulio vyrų krepšinio čempionate Japonijoje iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Sirgalių džiaugsmui lietuviai aštuntfinalyje po atkaklios kovos 71:68 įveikė Italiją ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 2004 metų Atėnų olimpiados pusfinalyje.

Vėjas pietų, pietvakarių, 5-10 m/s.

2 psl.

11 psl.

2

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

aktualijos

LIETUVIAI MOKOSI VALDYTI "SPARTANUS"

Taškas dar nepadėtas
Artimieji ir kolegos savaitgalį atsisveikino su Baltarusijoje žuvusiu Lietuvos diplomatu ir saugumo karininku Vytautu Pociūnu, tačiau jo mirties aplinkybes vis dar gaubia migla.
48 metų Lietuvos generalinio konsulato Gardine ministras patarėjas buvo palaidotas šeštadienį Vilniaus Jeruzalės kapinaitėse. Tačiau žinios apie tai, kokios buvo paskutinės jo gyvenimo akimirkos praėjusio trečiadienio naktį, kai jis su tarnybine komandiruote viešėjo Breste, kol kas išlieka labai prieštaringos. Baltarusijos pareigūnai tikina, kad V.Pociūnas žuvo per nelaimingą atsitikimą, iškritęs pro devintojo aukšto langą viešbutyje "Inturist", kuriame buvo apsistojęs. Šios šalies teismo medicinos ekspertai pranešė lietuvio kraujyje aptikę 1,9 promilės alkoholio. Tačiau Lietuvoje pasigirdo nuomonių, kad tai galėjo būti politinė žmogžudystė patyręs pareigūnas esą galėjo tapti Baltarusijos specialiųjų tarnybų auka. Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas teigė neatmetąs nė vienos versijos dėl V.Pociūno mirties. Į visus klausimus turėtų atsakyti Gneralinės prokuratūros atliekamas ikiteisminis tyrimas. Tačiau teigiama, kad, pavyzdžiui, medicininės kūno ekspertizės išvados paaiškės tik po kelių savaičių. Tuo tarpu neoficialūs šaltiniai pranešė, kad atlikę pakartotinę V.Pociūno palaikų ekspertizę, Lietuvos specialistai ant jo kūno rado neaiškios kilmės įdūrimą. Nor s bu v ę k ole g o s V.Pociūną apibūdino kaip ypač retai ir saikingai vartojusį alkoholį, Vilniaus morgo atstovai žiniasklaidai sakė, kad jis prieš mirtį vartojo alkoholio. Pasak jų, iš pirminės apžiūros nekyla abejonių, kad V.Pociūnas mirė nuo vidaus organų sužalojimo iškritus iš devintojo aukšto. Tuo tarpu V.Pociūno šeima išplatino kreipimąsi, kuriuo paprašė gerbti žuvusiojo atminimą, sulaukti oficialių teisėtvarkos atliekamo tyrimo išvadų ir "nekurti įvairių, neretai mus žeidžiančių versijų apie jo tragišką žūtį".

Dvylika Lietuvos karo aviatorių šiandien Italijos Turino mieste pradės mokytis pilotuoti naujausią mūsų šalies kariuomenės pirkinį - taktinį transporto lėktuvą "C-27J Spartan". Mokymus pradeda 4 labiausiai patyrę pilotai ir 8 skrydžio inžinieriai. Italijos bendrovėje "Alenia Aero-

nautica S.p.A." pagamintas lėktuvas - vienas iš trijų šio tipo orlaivių, kuriuos birželio pabaigoje už 75 mln. eurų (258,75 mln. litų) įsigijo Lietuvos kariuomenė. Planuojama, kad pirmasis toks lėktuvas pasieks Lietuvą lapkričio pabaigoje - gruodžio pradžioje. "Spartanui" pakilti pakanka

500 metrų gruntinio tako - tai didelis privalumas per galimas misijas šalyse, kur gali nebūti oro uostų. Lėktuve gali būti įrengtos 24 vietos ligonių arba sužeistųjų transportavimui ir vietos keturiems medikams. Be to, "Spartanas" su vienu degalų papildymu galės nugabenti lietuvių taikdarius iki Afganistano ir Irako.

Prie vairo - tik neišgėrus nė lašo
Lietuvos keliuose vis daugėjant mirtinų eismo nelaimių, Susisiekimo ministerija (SM) siūlo uždrausti kai kuriems vairuotojams sėsti prie vairo išgėrus.
Dabar šalyje leidžiama vairuoti alkoholio kiekiui kraujyje neviršijus 0,4 promilės. Tačiau Seimo pirmininko pavaduotojas Alfredas Pekeliūnas kreipėsi į SM, siūlydamas vairuotojams, kurių vairavimo stažas nesiekia dvejų metų, sumažinti leistiną alkoholio kiekio koncentraciją iki 0,0 promilės. Ministerijos nuomone, tai turėtų būti taikoma ir krovininio bei keleivinio transporto vairuotojams. Pasak SM, šiuo metu diskutuojama su specialistais dėl "nulinės" ribos taikymo, atsižvelgiant į matavimų prietaisų paklaidas. Per pastaruosius 5 metus dėl neblaivių vairuotojų kaltės eismo įvykiuose žuvo per 400 ir sužeista beveik pusšešto tūkstančio eismo dalyvių. Šie skaičiai rodo, kad eismo dalyviai masiškai vartoja alkoholį, kurio sukeliamos pasekmės yra tragiškai skaudžios. Susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus įsitikinimu, būtina pasiekti, kad sulaikius transporto priemonę vairavusį neblaivų vairuotoją, nepriklausomai nuo nustatyto jo girtumo laipsnio, jam būtų ne tik skiriama piniginė bauda, bet ir atimta teisė vairuoti transporto priemonę.

V.Pociūnas palaidotas šeštadienį Vilniaus Jeruzalės kapinaitėse. VSD nuotr.

Paėmus platesnį kontekstą, galbūt gali pasirodyti ir kai kurių atsakymų, ar tikrai viskas įvyko Baltarusijoje, ar gal kas nors įvyko ir Vilniuje.
Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis ragina Vyriausybę ir Seimą ištirti padėtį Valstybės saugumo departamente ir išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis V.Pociūnas buvo išsiųstas į diplomatinę tarnybą Baltarusijoje. Anot politiko, kalbama, jog pareigūno žūtis gali turėti ryšių su jo vaidmeniu labai pavojingose Lietuvai situacijose, pavyzdžiui, "R.Pakso ir J.Borisovo aferoje". V.Landsbergis priminė spaudoje pasirodžiusius pranešimus, kad ir kiti R.Pakso - J.Borisovo byloje dirbę pareigūnai dabar dirba kitose srityse ir eina kitas pareigas.
Agentūros INNA nuotr.

vasara
Klaipėda +15 +20

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Šiauliai +12 +14 +18 +20

Panevėžys +11 +13 +19 +21

Utena +11 +13 +19 +21
Oslas 18

Helsinkis 18 Talinas 19 Ryga 19 Dublinas 19 Londonas Berlynas 20 Briuselis 19 20 Vilnius 20 Varšuva 20 Praha 19 Viena 21 Minskas 21 Maskva 19

Šiandien Lietuvoje debesuota su pragiedruliais. Daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur perkūnija. Vėjas pietų, pietvakarių, 5-10 m/s. Aukščiausia temperatūra 17-22 laipsniai šilumos. Vilniuje dieną gali trumpai palyti. Oro temperatūra 20-22 laipsniai šilumos.

Kaunas +10 +12 +20 +22

Stokholmas 20

Vilnius +10 +12 +20 +22

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
A.Kalvaičio nuotr.

Paryžius 20

Poryt 11 20

Užporyt 12 18
Atėnai 32 Lisabona 30 Madridas 33 Roma 27

9 22

Šiandien Europoje

15 min
Forumas

aktualijos

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

3

Nesikrato praeities
Atkelta iš 1 psl. K.Daukšys taip pat pripažino, kad V.Uspaskichas toliau turės įtakos partijai ir ji būsianti didesnė nei kitų partijos narių. Paklaustas, ar išsirinkusi naują lyderį DP vėl ieškos kelių grįžti į valdančiąją daugumą iš opozicijos, K.Daukšys teigė, jog naujoji partijos vadovybė artimiausiu metu svarstys šiuos strateginius klausimus. Tačiau jis pridūrė, kad DP vykdyti savo rinkėjų valią "nebūtinai" yra geriausia valdžioje. K.Daukšys taip pat sakė neskubąs vertinti socialliberalų lyderio Artūro Paulausko kvietimų sudaryti centro jėgų bloką. Pastarasis vienintelis iš kitų partijų vadovų atvyko pasveikinti DP suvažiavimo delegatų. Šeštadienį A.Paulauskas dar kartą užsiminė centro jėgų bloke, jei toks būtų suburtas, matąs ir atsinaujinusią DP. Vienas socialdemokratų vadovų premjeras Gediminas Kirkilas K.Daukšio išrinkimą vadino "darbiečių" permainų požymiu. Tačiau jis teigė, kad dar anksti kalbėti apie glaudesnį "darbiečių" ir socialdemok ratų bendradarbiavimą.

MANO NUOMONĖ

Lietuviškumo matas - krepšinis
buvo dar ir kitų sunkinančių aplinkybių - krepšininkai buvo pralaimėję abejas pirmąsias rungtynes. Beje, neįkainojama patirtis per "rytinių" rungtynių pertrauką ir iškart pasibaigus mačui žvilgelti pro langą. Pirmuoju atveju kiemuose ir gatvėse vyrauja štilis, antruoju - matai, kaip prie išvažiavimo iš kiemo susikaupia būrys automobilių, niekaip negalinčių įsilieti į ilgą pagrindiniu keliu važiuojančiųjų eilę. Tiesa, dar grįžkime prie tautinės simbolikos. Kad esame krepšinio šalis, giriamės visada. Tačiau iš tiesų "vėliavėlių" euforija gali išgaruoti tuoj pat. Verslininkai sako, kad prekyba prie mašinų pritaisomomis vėliavėlėmis eis kaip ant sviesto tik tol, kol komandai Japonijoje seksis. Taip pat ir aš supratau, kad šitą rašinį galėsiu rašyti tik tada, jei mūsų krepšininkai nugalės italus ir jį išspausdinus dar tęsime kovą dėl medalių. Lietuviai pasijuto lietuviais iš tiesų beveik visomis prasmėmis - lažybų bendrovės jau siūlo lažintis, ar po pasaulio čempionato vyriausiasis rinktinės treneris Antanas Sireika dar liks savo poste. Iš vienos pusės, tai savotiško (galbūt lietuviško?) humoro pavyzdys. Iš kitos - tokios lažybos kažkuo primena tą istoriją su degančiu kaimyno tvartu.

Konservatorių vadovas Andrius Kubilius mano, kad K.Daukšio išrinkimas naujuoju Darbo partijos (DP) pirmininku lems DP įkūrėjo V.Uspaskicho politikos tąsą ir galiausiai - "darbiečių" pralaimėjimą būsimuose Seimo rinkimuose. "K.Daukšys buvo nuoseklus ir lojalus V.Uspaskicho reikalų ūkio politikoje tvarkytojas. Matome, kad DP, kaip V.Uspaskicho politinis projektas, eina į dėsningą pabaigą", - įsitikinęs A.Kubilius.

Gediminas Cibulskis
Prasidėjus pasaulio krepšinio čempionatui lietuviai vėl pasijuto lietuviais. Beveik visomis prasmėmis. Po mūsų vyrų rungtynių yra apie ką kalbėtis su visiškai nepažįstamu žmogumi lifte, gali pypsenti mašinos sirena kiekvienam Lietuvos atributika pasidabinusiam automobiliui. Lygiai taip pat gali likti visiškai nesuprastas, užsisakinėdamas kavinėje patiekalą, jei tuo metu metamos lemiamos baudos. Kad krepšinis - nacionalinis interesas, įrodo kad ir toks pavyzdys. Bene pagrindine radijo stočių naujiena penktadienį tapo tai, kad rungtynių Lietuva - Italija laikas persikėlė iš šeštadienio popietės į 7-ą valandą ryto. Tuomet keikėsi kavinių, kuriose buvo rezervuotos vietos stebėti pagaliau ne darbo metu vykstančias rugtynes, savininkai. Keikėsi keldamiesi šeštadienį paryčiais ir krepšinio mėgėjai. Keikėsi, bet kėlėsi. Taip pat, kaip prieš rungtynes su Kataru ir Australija, kurios prasidėjo pusę aštuonių. O tada juk

SKAIČIAI
Vienas socialdemokratų vadovų premjeras Gediminas Kirkilas sakė pozityviai vertinantis K.Daukšį, su kuriuo kartu dirbo tryliktoje Vyriausybėje. "Ypač teigiamai vertinu jo veiklą sudarant sutartis su "PKN Orlen" dėl "Mažeikių naftos" pardavimo", sakė premjeras. Kalbėdamas apie buvusio ūkio ministro klaidas, jis teigė, jog K.Daukšys "nebuvo visai atsiribojęs nuo buvusio DP lyderio" ir padarė nemažai klaidingų sprendimų, ypač įdarbindamas DP žmones Ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose.
Agentūros INNA nuotr.

K.Daukšys žadėjo padidinti "darbiečių" skaičių nuo 14 tūkst. iki 20 tūkst. ir išlaikyti partijos pasirinktą kryptį. Agentūros INNA nuotr.

Šeštadienį Vilniuje vykusiame DP suvažiavime dalyvavo apie 1200 "darbiečių". Iš jų: - už K.Daukšį balsavo 611 suvažiavimo delegatų; - už buvusią laikinąją partijos pirmininkę Loretą Graužinienę - 454; - už Seimo pirmininko pavaduotoją Vydą Gedvilą - 102.

V.USPASKICHAS RĖMĖ L.GRAUŽINIENĘ
Naujai išrinktą DP pirmininką telefonu iš Rusijos pasveikino ir V.Uspaskichas. Jis ragino K.Daukšį neiškrypti iš kelio ir linkėjo pasirinkti gerą komandą, neįvarysiančią peilio į nugarą. K.Daukšys dėkojo už sveikinimą, žadėdamas padidinti partijos gretas nuo 14 tūkst. iki 20 tūkst. narių ir išlaikyti DP pasirinktą kryptį. Beje, prieš balsavimą V.Uspaskichas telefonu paragino "darbiečius" balsuoti už L.Graužinienę."Savo balsą aš atiduodu už L.Graužinienę, nors gaila man tos Loretos, sunkus laukia darbas, bet kažkas tą naštą turi nešti ir mano pasirinkimas būtent toks", - sakė V.Uspaskichas.

PAGROBTĄ VAIKĄ IŠVEŽĖ Į VILNIŲ
Šeštadienį Kaune dingusi mažametė po 5 valandas trukusių paieškų rasta Vilniuje, su nepažįstama mergina. Kieme žaidusi 4 metukų mergaitė dingo apie 13 valandą. Turėta duomenų, kad ją nežinoma kryptimi nusivedė nepažįstama moteris. Netrukus buvo paskelbta vaiko paieška. Tą pačią dieną apie 18 valandą Vilniuje policijos patrulis sulaikė merginą, su kuria buvo dingusioji mergaitė. "15min" turimais duomenimis, tai buvo ta pati mergina, kuri nusivedė mažametę nuo jos namų. Įtariamoji yra nepilnametė. Nuvažiavusi su vaiku į Vilnių, ji susitiko su drauge. Ši nustebo kartu su mergina išvydusi mažą mergaitę. Supratusi, kad tai svetimas vaikas, vilnietė pranešė apie tai netoliese buvusiam policijos patruliui. Netrukus tapo aišku, jog tai ieškoma mažametė kaunietė.

Manau, kad V.Uspaskichas turės įtakos kaip ir visi partijos nariai ir, aišku, jei turės kokių nors patarimų, kurie bus vertingi - partijos vadovybė juos išklausys. Savaime aišku, kad jo žodis yra gerokai vertingesnis, į jį žmonės įsiklausys labiau nei į bet kurį kitą partijos narį.
Sakė naujasis "darbiečių" pirmininkas Kęstutis Daukšys.

HAGOJE, EIDAMAS 65-UOSIUS METUS, MIRĖ LIETUVOS NEPAPRASTASIS IR ĮGALIOTASIS AMBASADORIUS NYDERLANDŲ KARALYSTĖJE ROMUALDAS KALONAITIS. PRELIMINARI JO MIRTIES PRIEŽASTIS - INFARKTAS.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

ekonomika

Prašys ES pagalbos
"Mažeikių naftą" perkantis Lenkijos koncernas "PKN Orlen" prašys Europos Sąjungos pagalbos įtikinti Rusiją tiekti naftą į Mažeikius, jei tiekimas nutrūko dėl politinių priežasčių.
Kaip žurnalo "Forbes" Lenkijos redakcijai sakė "PKN Orlen" vadovas Igoris Chalupecas, jei naftotiekio operatorė "Transneft" jo greitai nepataisys, tai bus greičiausiai dėl politinių, o ne verslo nulemtų priežasčių. Tokiu atveju "PKN Orlen" prašys Lenkijos vyriausybės iškelti šį klausimą Europos Sąjungoje, kaip dalį bloko energetikos politikos Rusijos atžvilgiu. Preliminarus "Transneft" eksporto grafi kas parodė, kad "Mažeikių nafta" žaliavos veikiausiai negaus ir rugsėjį. Mažeikių bendrovė naftos naftotiekiu negauna nuo liepos 29 dienos, kai Rusijos teritorijoje naftotiekis "Družba" (Draugystė) patyrė avariją. Nors avarija pašalinta per kelias dienas, tačiau dėl neva gamtosaugininkų reikalavimų buvo sumažintas naftotiekio slėgis. Dabar gamyk la naftą importuoja per Būtingės terminalą ir dirba visu pajėgumu. Toks būdas yra brangesnis nei gauti žaliavą naftotiekiu, tačiau įmonė tikina vis vien galinti verstis pelningai. Šį mėnesį "Transneft" paskelbė svarstanti naftotiekio ruožą uždaryti kaip pasenusį ir ketinanti tiesti naują. Tokiu atveju""Mažeikių nafta" be naftotiekio liktų kelerius metus.
Mažeikių bendrovė naftą atsigabena tanklaiviais ir dirba visu pajėgumu, tačiau toks tiekimo Agentūros INNA nuotr. būdas yra gerokai brangesnis, nei gauti žaliavą naftotiekiu.

KLASIFIKUOTI SKELBIMAI
Parduoda

Studentų paskoloms - 9,5 mln.

Įmonės praneša
» Keleivius perims LAL Antrą kartą iš Lietuvos besitraukiančios Didžiosios Britanijos skrydžių bendrovės "British Airways" klientai, įsigiję bilietus į vėliau nei spalio 28 dieną vyksiančius jos skrydžius į Londoną, galės pasinaudoti "Lietuvos avialinijų" (LAL) paslaugomis. Didžiosios Britanijos oro bendrovės keleiviai, be jokių persėdimų ar papildomų mokesčių su jau įsigytais bilietais galės skristi LAL vykdomu tiesioginiu reisu Vilnius-Londonas-Vilnius. » Statybos prasidėjo Bendrovė "Panevėžio keliai" savaitgalį Vilniuje pradėjo betonavimo darbus sostinės Geležinio Vilko gatvėje, kurioje stato beveik 36 mln. litų vertės estakadą. Tai pirmasis estakados betonavimo etapas. Antrasis turėtų prasidėti po mėnesio. » Nauja gamykla Lietuvos ir užsienio investuotojų valdomas Kauno generinių vaistų fabrikas "Sanitas", su Europos Sąjungos parama statantis naują gamyklą, gavo 7 įmonių pasiūlymus tiekti farmacinę įrangą. Naujos "Sanito" gamyklos projektas yra vertinamas daugiau kaip 40 mln. litų. Iš ES struktūrinių fondų jam yra skirta 16 mln. litų parama. » Investuotojai traukiasi Iš kreipiamųjų sistemų gamybos bendrovės "Vilniaus Vingis" pasitraukė Švedijos investicijų bendrovė "East Capital Asset Management", kurios valdomas fondas "East Capital Eastern European Fund" turėjo 15,7 proc. "Vilniaus Vingio" akcijų. » Vadovaus lietuvis Estijos "Hansabank" atidarė filialą Kaliningrade, kuriam vadovaus lietuvis Vytautas Bučiūnas. » Geri laikai Interjero apdailos medžiagų prekybos tinklas "Dubingiai" atidarė naują prekybos saloną Panevėžyje ir šiuo metu Lietuvoje jau valdo 17 parduotuvių. Šiemet "Dubingiai" tikisi gauti 23 mln. litų pajamų 51,3 proc. daugiau nei pernai, kai bendrovės pardavimai buvo 15,2 mln. litų.

Čia trūksta Jūsų reklamos tel. 8 5 233 6535.

Studentai paskolas galės panaudoti gyvenimo išlaidoms arba mokslams finansuoti. "15min" arch. nuotr.

Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas šį rudenį šalies studentams rengiasi suteikti beveik 9,5 mln. litų paskolų. 8 mln. litų studentai ga-

lės panaudoti gyvenimo išlaidoms, 1 mln. litų - studijų įmokoms, o beveik 0,5 mln. litų - dalinėms studijoms užsienyje. "Studentai gauna vis didesnes paskolas. Prieš trejus metus vidutinė paskolos suma vienam studentui buvo 1-2 tūkst. litų, o šiemet - jau 3 tūkst. litų", - sakė fondo direktorius Sigitas Renčys. Nuo 1998 metų valstybė studentų paskoloms iš viso skyrė daugiau nei 100 mln. litų. Paskolas su 5 proc. palūkanomis studentai turi pradėti grąžinti ne vėliau kaip po dvejų metų, kai baigia studijas. Grąžinimo terminai siekia iki 15 metų.

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Tik fiksuotojo ryšio abonentams
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo rugpjūčio 28 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

Nemokamas skundų telefonas 8 800 22900

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1. Žinutės tekste rašykite: MIN (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: MIN (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Sumaketuoto klasifikuoto skelbimo kaina +3 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimai@15min.lt

USD 2,7067

GBP 5,1023

RUB 0,1009 2,0521 1,2638 1,2248 4,6280 5,1023 2,2067 3,4528 2,3096 2,7067 2,4409 2,1639

EEK 0,2206

LVL 4,9610 3,3946 4,9610 8,7903 2,0332 1,8313 4,2611 10,0964 9,1511 3,7465 2,1837 5,3891

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų
Didžiosios Britanijos svaras

10 Estijos kronų Euras 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris 100 Kazachstano tengių

10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų 10 Moldovos lėjų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 2336535, 8 655 34256 el. paštu skelbimai@15min.lt

Elektroniniu paštu: skelbimai@15min.lt arba faksu (8 5) 2105897
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Hansabankas“ Banko kodas 73000, A.s. LT527300010080807686

Biure
Adresas: Goštauto g. 40b, Vilnius Pirmadieniais-penktadieniais 9-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

15 min

pasaulis

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

5

Išlaisvinti įkaitai
Vakar laisvę atgavo du kanalo "Fox News" žurnalistai, kuriuos buvo pagrobusi nežinoma palestiniečių grupuotė.
Abu žurnalistai - amerikietis Steve’as Centanni ir operatorius Olafas Wiigas iš Naujosios Zelandijos - buvo nugabenti į Gazos viešbutį, esantį ant jūros kranto. Per televiziją buvo parodyta, kaip abu vyrai juodai apsirengusių palestiniečių saugumo pareigūnų greitai buvo palydėti į viešbučio vidų. Kameros ta ip pat u žf i k savo, kaip S.Centanni apsiverkė, prie viešbučio įėjimo apsikabinęs su nežinomu vyriškiu. "Jie atrodė sveiki, bet pavargę", - sakė viešbučio darbuotojai. Tuo tarpu vakar Gazos ruože dviejų "Fox" žurnalistų pagrobėjai - iki šiol negirdėta grupuotė "Šventojo džihado brigados" išplatino vaizdajuostę, kurioje abu žurnalistai sakė esą atsivertę į islamą. Vaizdajuostėje jie parodyti dėvint ys ilgus musulmoniškus drabužius. O.Wiigas ragino Vakarų lyderius nustoti "dangstytis mitu "aš nesiderėsiu su teroristais". Paskui jis keletą žodžių perskaitė arabiškai. Tačiau išlaisvinti žurnalistai patys kol kas nieko nekomentavo.
"Reuters" operatorius Fadelis Shana buvo skubiai nugabentas į ligoninę. Ten jis atgavo sąmonę. AFP/Scanpix nuotr.

Izraelis apšaudė žurnalistus
Gazos ruože naktį į sekmadienį per Izraelio reidus žuvo du kovotojai ir buvo sužeisti septyni palestiniečiai, tarp jų du žurnalistai.
Izraelio armija paaiškino, jog per klaidą paleido raketą ir į Didžiosios Britanijos agentūros "Reuters" automobilį. Esą šis buvo apšaudytas dėl to, kad mūšio rajone atrodė įtartinai ir neturėjo skiriamųjų ženklų, nurodančių jog priklauso žiniasklaidai. "Per operaciją buvo surengta aviacijos ataka prieš įtartiną automobilį, kuris važiavo visai šalia pajėgų", sakė armijos atstovė spaudai kapitonė Noa Meir. "Armija neidentifi kavo šio automobilio kaip priklausančio spaudai, - sakė ji. - Mes apgailestaujame, jei nukentėjo žurnalistai". Tačiau "Reuters" vyriausiojo redaktoriaus Europai, Artimiesiems Rytams ir Afrikai Michaelo Lawrenceo teigimu, priešingai negu tvirtina Izraelio armija, šarvuotas automobilis buvo aiškiai pažymėtas skiriamaisiais žiniasklaidos ženklais iš visų pusių, įskaitant ir stogą. Per Izraelio operaciją žuvo du kovotojai iš valdančiojo islamistų judėjimo "Hamas". Vienas iš jų buvo atakuotas dėl to, kad nešėsi prieštankinę raketą.

Steve’as Centanni (centre) ir operatorius Olafas Wiigas (d.) buvo pagrobti rugpjūčio 14 dieną. Juos pagrobusi grupuotė pareikalavo, kad JAV paleistų kalinamus musulmonus.
AFP/Scanpix nuotr.

SKAUDI AVARIJA
Vakar JAV mieste Kentukyje lėktuvas, kuriuo skrido 50 žmonių, patyrė avariją. Nedidelis keleivinis lėktuvas nukrito netrukus po starto. JAV federalinės aviacijos administracija patvirtino, kad žuvo 46 keleiviai ir 3 įgulos nariai. Vienam vyrui pavyko išsigelbėti. Jis nugabentas į Kentukio ligoninės reanimacijos skyrių. Į Atlantą keleivius gabenęs "Comair CRJ-100 jet" nenuskrido net poros kilometrų. Jis nukrito maždaug už vienos mylios (1,6 kilometro), miškuose prie Lexingtono oro uosto Kentukyje.

Ketina keistis belaisviais
Izraelio vyriausybė ir Libano ekstremistinė grupuotė "Hezbollah" paskelbė, jog suderino pasikeitimo belaisviais sąlygas.
Įta k i ngo Eg ipto la ikraščio "Al-Ahram" duomenimis, pasikeit imas belaisviais įv yks per artimiausias dvi ar tris savaites. Esą susitarta, kad iš pradžių "Hezbol la h" paleis Izraelio kareivius E ldadą Regevą i r Ehudą Goldwasserį, po kurių pagrobimo prasidėjo karas Libane. Tada izraeliečiai paleis įkalintus libaniečius, kurie įtraukti į "Hezbollah" sudarytus sąrašus.

Dėl dviejų pagrobtų Izraelio karių žydų valstybė pradėjo karą.
AFP/Scanpix nuotr.

Egipto žiniaslaida taip pat pažymi, kad susitarimas pasikeisti belaisviais buvo pasiektas tarpininkaujant Vokietijai. Taip pat pranešama,

kad artimiausiu metu gali būti sudarytas susitarimas paleisti į laisvę Izraelio kapralą Giladą Shalitą, kurį Gazos ruože pagrobė Palestinos kovotojai.

Kavinėje sprogo granata
Į serbų ir albanų rajonus padalytame Kosovo Mitrovicos mieste - neramus metas.
Baiminamasi, jog šiame Kosovo mieste gali įsiplieksti nauja neramumų banga, po to kai savaitgalį per išpuolį nukentėjo serbai. Žmonės nukentėjo, kai serbų kavinėje sprogo granata. Per incidentą sužeisti devyni žmonės, tarp jų britas iš Jungtinių Tautų taikos palaikymo pajėgų. Užpulta kavinė yra netoli Ibaro upės, skiriančios miesto serbų ir albanų dalis. Netrukus po įvykio prie tilto per Ibaro upę susirinko keli šimtai serbų. Nepatvirtintais duomenimis, per kilusias riaušes sužeisti du albanai. Vietos policija jau sulaikė žmogų, kuris įtariamas įmetęs granatą į serbų kavinę. Kokios jis tautybės, oficialiai nepranešama, bet, šaltinių JT misijoje Kosove duomenimis, įtariamasis paauglys albanas.
PATYRĘ TEISININKAI TEIKIA VISAS TEISINES PASLAUGAS:
BAUDŽIAMOSIOS, CIVILINĖS, ADMINISTRACINĖS, ŠEIMOS, DARBO, PAVELDĖJIMO, ŽEMĖS IR KITAIS KLAUSIMAIS. RENGIA SKUNDUS, PAREIŠKIMUS, PRAŠYMUS, SUTARTIS, PRETENZIJAS IR VISUS KITUS PROCESINIUS DOKUMENTUS. ĮVAIRIAPUSIŠKA KONSULTACIJA.

Neramumai krečia Pakistaną
Pietvakarių Pakistane armija bei policija paskelbė ypatingąją padėtį.
Tokių priemonių imtasi po to, kai saugumo pajėgoms nukovus įtakingą vienos grupuotės lyderį, prasidėjo riaušės. Pasak policijos pareigūnų, Balučistano provincijos sostinėje Kvetoje neribotam laikui buvo paskelbta komendanto valanda, nes pasklidus žinioms, jog buvo nukautas maištininkų genties vadas Nawabas Akbaras Bugti, Kvetoje šeštadienio vakarą buvo kilusios riaušės. N.A.Bugti šalininkai užpuolė ir padegė keturis bankus, 12 autobusų ir du greitosios pagalbos automobilius. Keturi bankai buvo padegti ir Chuzdaro apygardoje. Savo ruožtu, saugumo pareigūnai komentuodami operaciją, per kurią buvo nukautas N.A.Bugti sakė, kad per susirėmimus prie Dera Bugčio miesto, esančio netoli kalnų slėptuvės, kur glaudėsi maištininkų vadas, žuvo mažiausiai 25 elitinių pajėgų kariai ir daugiau kaip 30 genčių maištininkų.

NUTŪPTI NEPAVYKO
Savaitgalį Lenkijos Bydgoščiaus mieste nukritus sportiniam lėktuvui žuvo du juo skridę žmonės. Liudininkų parodymais, miesto aeroklubo aerodrome nelaimė atsitiko baigiantis skrydžiui, maždaug 300 metrų aukštyje. Dėl nežinomų priežasčių orlaivis staiga smigo žemyn ir nukritęs užsidegė. Lėktuvą valdė 50-metis jo savininkas, o šalia sėdėjo vienas geriausių Bydgoščiaus aeroklubo pilotų. Avarija įvyko minint klubo 60-metį. Šiais metais, tai jau antras tragiškas įvykis Bydgoščiaus aeroklubo aerodrome. Pavasarį čia taip pat žuvo pilotas.

Išsamesnė informacija tel.: (8-5) 213-94-98, 8-671-85441 ; 8-671-85443

Nesvarbu, ką sako kiti PASKOLOS VISIEMS IR GEROMIS SĄLYGOMIS!
Jei Jūsų šeimos pajamos yra 555 litai, Jūs galite gauti 20 000 litų būsto paskolą (mėnesio įmoka - 170 litų).
Mūsų paskolų privalumai:
• • • • • Šeimos pajamos nėra dalijamos iš šeimos narių skaičiaus Galimybė imti paskolą su kitais asmenimis (pvz. tėvais) Nėra jokių apribojimų būsto amžiui Nėra išankstinių paskolos grąžinimo baudų, mokesčių Nebūtinas gyvybės draudimas

Po riaušių į areštinę buvo atvežta dešimtys žmonių, taip pat AFP/Scanpix nuotr. buvo uždaryti visi studentų bendrabučiai.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Paskolos terminas: iki 30 metų, nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus. Paskolos dydis: 75-80% įkeičiamo būsto vertės. Paskolos minimali suma: 6 000 EUR (apie 20 000 Lt.). Dirbame ir šeštadieniais. K.Kalinausko g. 2b, LT –03107 Vilnius Vilniaus g. 29, LT-01119 Vilnius Tel. (8~5) 262 94 00 (8~800) 00223. Tel. (8~5)2629400. Faks. (8~5)2431302. Faks. (8~5) 2614690. I-V 8:30-17:30 I-V 8:00-18:00, VI 10:00-14:00 H.Manto g. 40, LT-92233 Klaipėda Tel. (8~46)257043, (8~46) 257021. I-V 9:00-18:00, VI 10:00-14:00.
amcredit@amcredit.lt, www.amcredit.lt

6

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

Vilnius
Evangelikų reformatų bažnyčia
Tarp 1830-1835 metų pastatyta reformatų bažnyčia, anksčiau buvusio medinio pastato vietoje, yra vienas geriausių vėlyvojo klasicizmo pavyzdžių šalyje. Sovietai bažnyčią uždarė 1953 metais ir pavertė ją Parodų rūmais. Vėliau bažnyčios patalpose buvo kino teatras. Šiuo metu buvusio kino teatro kėdės paverstos bažnyčios kėdėmis.

~1900

2006

Senas Vilnius

Naujas Vilnius

R.Medonio nuotr.

Nauji nakvynės namai pagal japonų madą

Šių nakvynės namų idėja atkeliavo iš Japonijos, kurioje tokio tipo namai labai populiarūs - taip įrengti darbininkams skirti miegamieji arba studentų bendrabučiai.
Jaunimo nakvynės namų "A Hostel" direktorius Rolandas Kasparaitis.

Šilo specialiosios mokyklos stogas jau baigiamas remontuoti.
R.Medonio nuotr.

Mokyklos puošiasi mokslo metams
Kai kurios sostinės mokyklos ir vaikų darželiai savo auklėtinius rugsėjo 1-ąją pasitiks atsinaujinę.
Šiemet mokyklų remontui, ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir kultūros centrų remonto darbams savivaldybė skyrė 3,6 mln. litų. Kaip pranešė savivaldybė, šią vasarą buvo remontuojamos mokyklų ir darželių stogų bei grindų dangos, sanitariniai mazgai, įrengiami nauji tualetai moksleiviams, rekonstruojamos katilinės, remontuojamas mokyklų vidus bei sporto salės. Dauguma mokyklų remonto darbams panaudojo lėšas, gautas iš gyventojų skirtos 2 proc. pajamų mokesčio sumos.

Naujuosiuose jaunimo nakvynės namuose kiekvienas gyventojas turi savo "kapsulę".
R.Medonio nuotr.

Į sostinę atvykęs jaunimas galės apsistoti naujuose nakvynės namuose "A Hostel".
Pasa k UA B "Rolv nikas", kuriai priklauso dar du nakvynės namai sostinėje, naujai duris atvė-

rę nakvynės namai Sodų gatvėje neturi analogų visoje Centrinėje ir Rytų Europoje. Naujuosiuose "A Hostel" jaunimo nakvynės namuose nereikia dalytis keliaukščiais gultais vienoje patalpoje. Kiekvienas gy-

ventojas turi savo "kapsulę", kurioje įrengtas apšvietimas, elektros lizdas, ventiliacija bei garso izoliacija, todėl gyventojai netrukdo vieni kitiems. Šalia autobusų ir traukinių stoties esančiuose nakvynės namuose vienu me-

tu gali gyventi per 50 svečių. Nakvynė "A Hostel" namuose kainuoja nuo 48 Lt (13,9 EUR) žmogui. Nakvynę jaunimo namuose galima užsisakyti telefonu, elektroniniu paštu arba užpildžius rezervacijos formą www.ahostel.lt svetainėje.

Vilniaus universitetinėje greitosios pagalbos ligoninėje gydomas komos ištiktas darbininkas. 43 metų vandens gręžinių bendrovės "Artva" darbuotojas susižalojo dirbdamas su staklėmis. "Tokios detalės, kurias jis staklėmis apdorojo, niekur mechanizmuose nėra. Be to, jis yra šaltkalvis - motoristas, jis visiškai neturėjo dirbti prie staklių", - sakė Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus vedėjas Viktoras Teisutis Cininas. Manoma, kad gerai darbo su staklėmis neišmanęs darbininkas detalę įsistatė netinkamai, dirbant detalė išsprūdo ir jį sužalojo. Įtariama, kad vyriškis prie staklių dirbo be vadovybės žinios ir sutikimo. Tikslesnės nelaimės aplinkybės paaiškės apklausus sužalotąjį. Medikai teikia vilties, kad vyras pabus iš komos.

IŠTIKO KOMA

Automobilis įstrigo tarp gėlių
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį nukentėjo Olandų žiede įrengtas gėlynas. Apie antrą valandą nakties vairuotojo nesuvaldytas ir žiede neišsitekęs "VW Golf" markės automobilis, įlėkė į žiedo vidurį ir sustojo gėlyne. Pasak sostinės policijos, automobilio vairuotojas buvo neblaivus, avarijos metu jis nenukentėjo.

Šeškinės vidurinėje mokykloje nebaigti sporto salės remonto darbai. Kol bus baigtas jos remontas, moksleiviai sportuos prie mokyklos naujai įrengtoje NBA lauko krepšinio aikštelėje. Šilo specialioji mokykla baigia perdengti stogą. "Medynėlio" lopšelyje-darželyje atlikti remonto darbai, jiems buvo skirta 40 tūkst. litų. Lopšelis-darželis "Žirniukas" įrengė 2 grupės - suremontuotos jų patalpos, pakeisti langai, apšiltintos sienos.
Puslapis parengtas pagal BNS, VPK ir "15min" inf.

ATSINAUJINO

Automobilis sustojo tik įvažiavęs į gėlyną žiede.

R.Medonio nuotr.

15 min

Vilnius

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS

Ar teko susidurti su nemandagiais apsaugos darbuotojais?
Mantas, studentas
Saulius, reklamos vadybininkas

Rimantė, dirbanti studentė

Tiesą pasakius, esu paauglystėje turėjęs nemalonių susidūrimų su apsauga, netgi yra tekę dalyvauti muštynėse su vieno klubo apsaugininkais. Manau, jog visi apsaugos darbuotojai į klientą žiūri kaip į priešą, todėl ir yra nemandagūs, pikti.

Su nemandagiais apsaugininkais neteko susidurti, nes tose vietose, kuriose lankausi aš, klientai yra gerbiami. Manau, jog apsaugininkai elgiasi nemandagiai, nes persidirba jų darbas labai įtemptas.

Renginiuose esu ne kartą mačiusi apsaugininkų ir žiūrovų muštynes, nepagarbą. Nemanau, jog visi apsaugos darbuotojai yra nemandagūs. Dirbantys gerose apsaugos įmonėse nėra blogi, bet tie, kurie yra "iš gatvės", dažnai nemotyvuoja savo veiksmų.
Vilniečius kalbino ir fotografavo R.Medonis.

Naktinių klubų dievai - apsaugininkai
Kristina Aleksynaitė Aurelija Kripaitė Raimonda Mikalčiūtė redakcija@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. "Apsaugos darbuotojai neatlieka savo funkcijų. Klube turėtum jaustis saugus, tačiau pasijunti kaip cirke, kai iš tavęs be priežasties šaipomasi", - pasakojo vilnietis Tomas. "Blogai, kad nėra apsaugos darbuotojų profsąjungos, kuri galėtų juos apginti", - jam antrino R.Kontautas. Vilnietė Rita, apsilankiusi sostinės "Brovėjaus" klube irgi pasijuto labai nesaugi. Šiame klube, kaip ir daugelyje kitų, uždrausta rūkyti baro patalpose. Rūkantys svečiai yra išprašomi į gatvę, tačiau savo gėrimus jie privalo palikti viduje. "Privalote atiduoti savo taurę, aš ją pastatysiu koridoriuje", - praėjusį savaitgalį išgirdo vilnietė. Sutrikusi moteris paklausė, "o kas bus, jei į mano taurę kas nors įmes "Rohypnolio" ar kitų narkotikų?" Apsaugininkas atšovė, kad tai - jos asmeninė problema. Vilnietės baimė būti bare apsvaigintai narkotikais pasirodė viršijanti jo kompetencijos ribas. Daugelyje Lietuvos klubų egzistuoja "face control" taisyklės, kurios niekur viešai neskelbiamos. Kaunietė Alma iki šiol su apmaudu prisimena prieš mėnesį vykusį savo mergvakarį. Po dienos pokštų vakarop linksma merginų kompanija patraukė į Kauno naktinį klubą "Ex-It". Ir čia linksmybės išgaravo akimirksniu. Apsaugos darbuotojas, nuo galvos iki kojų nužvelgęs merginas, nusprendė, kad Alma neverta peržengti šio klubo durų slenksčio. Priežastis apranga. Draugės Almą buvo "papuošusios" ne itin prašmatniu sportiniu kostiumu. Apsaugos darbuotojo širdies nesuminkštino nei maldavimai, nei ašaros. Kodėl merginos buvo neįleistos, nors klube dažnai pasirodo tokių "persirengėlių", naktinio klubo "Ex-It" administracija atsisakė komentuoti. Pasak naktinius klubus lankančių kauniečių, klubo "ExIt" apsauga itin griežta. "Į šį naktinį klubą nepateksi su pliažinėmis šlepetėmis, šortukais ar treningais", - pasakojo Kaune studijuojanti Joana Milušytė. "Pramogų banko" apsaugos vadovas R.Kontautas teigė, kad apsaugininkų Lietuvoje labai trūksta. Dažniausiai jų ieškoma darbo skelbimuose, vėliau darbdaviai patys juos apmoko. Klaipėdos klubas

KLUBŲ POLITIKA
Dažniausiai į Lietuvos klubus neįleidžiami nepilnamečiai, neblaivūs ir triukšmą keliantys asmenys. Kiekviename klube galioja tam tikra aprangos politika. Pavyzdžiui, į Klaipėdos "Paradox" klubą neįleidžiami žmonės nešvariais rūbais, numintais sportiniais bateliais. "Kai mes jų neįleidžiame, jie labai įsižeidžia ir ima keiktis. Tuo dažniausiai viskas ir pasibaigia", sakė "Global" vadovas. "Apsirengusiems sportine apranga ar "pliažiniais" rūbais, pasiūloma nuvažiuoti namo ir persirengti", aiškino naktinio klubo "Zepelinus" direktorė Gintarė Meiluvienė.

Lietuvos apsaugininkai į klubus neįleidžia nepilnamečių, neblaivių ir triukšmą keliančių asmenų. R.Medonio nuotr.

PIKTI KLIENTAI
Ne visi neįleisti ar įžeisti klientai būna tokie atlaidūs. Neseniai į uostamiesčio naktinį klubą "Paradox" neįleistas neblaivus vyras ėmėsi drastiškų priemonių. Įsižeidęs jis nusimovė kelnes ir klubo apsaugos darbuotojams demonstravo nuogą užpakalį bei lyties organus. "Man jis pasirodė kvailokas. Gali būti, kad jis serga arba vartoja kokias psichotropines medžiagas", - "15min" sakė klubo direktorius Saulius Pocius. Anot jo, toks incidentas "Paradox" klube - pirmas. Anksčiau įsižeidę neįleisti klubo lankytojai apkeiksnodavo apsaugos darbuotojus arba apmėtydavo po ranka pasitaikiusiais daiktais.

"Paradox" per trejus metus suformavo savo "apsauginių" komandą. Anksčiau samdytų saugos tarnybų drabuotojai šeimininkų netenkino. "Apsaugos darbuotojai turi būti mandagūs, džentelmeniški.

Aišku, gerai, kai pasportavę. Bet stiprumas juk smegenyse, o ne raumenyse", - dienraščiui tvirtino "Paradox" direktorius. Klaipėdos naktiniame klube "Global" tvarką taip pat

prižiūri to paties klubo darbuotojai. "Vadovauju šiam klubui 11 metų ir žinau, kad tarnybų darbuotojai dirba tarnybai, o ne klubui", - tikino "Global" direktorius Mindaugas Bačiliūnas.

Pagrindinė mūsų darbuotojų taisyklė - klientas yra karalius. Sužinoję, kad kuris nors iš jų arogantiškas ir pažeidžia taisykles, mes jį įspėjame, o antrą kartą atleidžiame. Kalbėjo "Pramogų banko" apsaugos vadovas R.Kontautas.

DIENOS NUOTRAUKA

Į saloną - tik švariais batais.

R.Medonio nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS, VPK ir "15min" inf.

8

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

Vilnius

Ratuotas savaitgalis
Šeštadienį Gedimino prospekte puikavosi Senovinių automobilių ralio dalyviai, o ekstremalaus sporto mėgėjai varžėsi "Labas Street Jam" renginyje prie Baltojo tilto.

Senovinių automobilių ralyje išsirikiavo ne tik dar nematyti automobiliai ir motociklai, bet ir sovietmetį menantys žiguliukai.

Retų transporto priemonių savininkams širdį glostė aplinkinių dėmesys jų branginamiems retiems keturračiams ir triračiams.

Tikrasis gatvės futbolas.

Pirmieji žingsniai niekada nebūna lengvi.

Apšilimas prieš "Labas Street Jam" startinį švilpuką.

Varžybas paįvairino dailios kojytės.

Lietuvių liaudies jaunimo šokis "žirkliakojis".

Tiesiu taikymu į tikslą.

Riedlentė gali būti ir patogus fotelis.

Ekstremalaus sporto arenoje užteko vietos ir R.Medonio nuotr. krepšiniui.

Ž

U

R

N

A

L

A

S

Bendras nemokamo dienraščio "15min" ir žurnalo "Geras skonis" projektas

Otas - skanus ir vertingas
Tai populiari žuvis, kurios galima nusipirkti parduotuvėje ir lengvai pagaminti namuose arba tiesiog užsisakyti restorane. Kaip otas atrodo ir ką bei kaip patyrę virėjai rekomenduoja iš jo ruošti?
Otas veisiasi ir dažniausia gaudomas šiaurinėse Ramiojo ir Atlanto vandenynų dalyse, taip pat prie Arkties besišliejančiose jūrose (Barenco, Norvegijos ir Grenlandijos). Yra dvi šių žuvų rūšys - baltasis otas (lot. Hippoglossus hippoglossus) ir pilkažvynis, arba juodasis otas (lot. Reinhardtius hippoglossoides). Otų kūnai gana ištemptos formos, padengti smulkiais žvynais, abi akys vienoje pusėje (todėl otas kiek primena plekšnę), burna pilna aštrių dantų. Paprastai baltųjų otų mėsa gerokai riebesnė nei juodųjų, nors įvairiose vietose pagaunamų žuvų mė-

RASOS KUBILIENĖS PORŲ SRIUBA
Sudėtis: • gabalėlis maltos veršienos, • nedidukas svogūnas, • poras, • lydytas sūrelis, • truputis krapų, • 0,5 l vandens. Gaminimas Svogūną ir porą supjaustykite. Pakepinkite mėsytę. Sudėkite supjaustytus svogūną ir porą, truputėlį pakepinkite. Viską užpilkite verdančiu vandeniu. Sudėkite lydytą sūrelį ir išmaišykite. Paskaninkite krapais. Septynios minutės - ir gardi sriuba jau garuoja ant stalo!

Otas itin greitai iškepa - jei turite atšildytų, kepti paruoštų otų, patiekalas ant jūsų stalo garuos labai greitai.
biausiai tinka kepti, taip pat skani ir šaltai rūkyta (puiki ruošiant įvairias užkandėles), tačiau ne itin tinka troškinti. Kad ruošiama ši žuvis nesubyrėtų į gabalėlius, reikia stengtis kuo mažiau ją vartyti. Be to, kepdami ar kitaip ruošdami stebėkite, kad mėsa pernelyg neišsausėtų. Prie keptų otų tinka ryžiai, daržovės, virtos ar svieste apkeptos bulvės (svarbu, kad garnyras nenustelbtų žuvies skonio). Otas - nekaulinga žuvis, taigi dar ir dėl to ruošti ją bei valgyti - tikras malonumas.

Kaip gerti grapą...
Pagal taisykles grapą reikia pateikti atšaldytą iki 15- 18 laipsnių temperatūros. Jauną geriausia atšaldyti dar daugiau - iki 8 -10 laipsnių. Šiam gėrimui skirta speciali taurelė turi aukštą kojelę, kad laikant rankoje gėrimas nesušiltų. Ji savo forma primena tulpę su susiaurinta talija. Gėrimo pripilama iki talijos, tuomet jo aromatas laisvai kyla ir susikoncentruoja taurelės viršuje. Viršutinės dalies susiaurėjimas priverčia grapą gerti mažais gurkšneliais, pajuntant jos aromatą ir skonį. Labai svarbu žinoti, kad grapa skirta mėgautis ja viena, o ne užgerti valgius.

sos sudėtis gerokai skiriasi. Baltųjų otų mėsa kietesnė, o juodųjų - sultingesnė ir švelnesnė. Otai apdirbami įvairiai tik sugauti iškart šaldomi, šaltai ar karštai rūkomi, vytinami arba sūdomi. Ruošiant patiekalus iš oto, svarbu žinoti, kad tai labai biri žuvis, todėl la-

Ispanų virtuvė - itin natūrali

Žurnalistas Algimantas Čekuolis "Geram skoniui" pasakojo apie vieną mėgstamiausių - ispanišką virtuvę.
Ispanai natūralūs. Ir maistą natūralų mėgsta. Daržovės neišpliurusios, mėsa labai retai būna šaldyta, žuvis - taip pat. Maistas neperkepęs. Vynas savas. Šiek tiek neįvertintas, bet, skirtingai negu prancūziškas, nepervertintas. Ispanai vyną išlaiko ilgiau negu nurodo. Ispanija - ryški Rytų ir Vakarų sankirta. Ypač tai matyti virtuvėje. Arabai atnešė daug rytietiškų motyvų - įskiepijo pagarbą vaisiams, išmokė statyti drėkinamuosius kanalus, pripratino prie ryžių, riešutų, chalvos. Miltiniai gaminiai, vynas, jūrų produktai - europietiški akcentai. Ispanijoje geras mineralizuotas vanduo. Jis - puikus priedas prie baltojo vyno. Jaučiu, kad Ispanija man tarsi antri namai. Vasarnamis. Ten mane laiko ispanu. Dėl žargono ir temperamento.

10

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

sportas

Utenoje šėlo estai
Utenoje finišavusio "Aukštaitijos 2006" ralio nugalėtojais antrus metus iš eilės tapo Marguso Murako ir Aare Ojamae ekipažas iš Estijos.
Estai vieninteliai iš visų ralio dalyvių vairavo galingą, pasaulio ralio čempionato varžyboms parengtą "Toyota Corolla" automobilį. Nugalėtojai visus greičio ruožus, sudariusius 125,5 kilometro atstumą, įveikė per 1 val. 3 min. 11,6 sek., važiuodami vidutiniu 119,1 kilometro per valandą greičiu. Nugalėtojams pralaimėję 26,7 sek., antri finišo liniją kirto Rokas Lipeikis ir Renatas Vaitkevičius su "Mitsubishi Lancer Evo VIII". Trečiąja bendrosios įskaitos vieta džiaugėsi jaunas Lietuvos ralio meistras Vytautas Švedas su šturmanu Žilvinu Sakalausku. Duetas, vairavęs "Mitsubishi Lancer Evo IX", nuo laimėtojų atsiliko 1 min. 09,7 sek. Ralio dalyviams teko įveikti 378 km maršrutą. Finišo liniją kirto 49 ekipažai iš 80. Dėl pavarų dėžės gedimo buvo priverstas pasitraukti jaunasis lenktynininkas - Vilius Rožukas, kuriam talkina labai patyręs šturmanas Audrius Šošas. Tik pusę distancijos įveikė vienu iš šių varžybų favoritų laikytas Sauliaus Girdausko ir Pauliaus Urbono duetas - sugedo jų "Mitsu-

NEZ TAURĖ
"Aukštaitijos 2006" ralis kartu buvo ir Šiaurės Europos šalių (NEZ) čempionato baigiamasis, penktasis etapas. NEZ taurę iškovojo Lietuvos automobilių ralio meistrai. Antrojoje šios įskaitos vietoje liko Danija, trečiojoje - Latvija.

Varžybų nugalėtojai M.Murakas (nuotr.) ir A.Ojamae žiūrovus džiugino įspūdingais šuoliais. T.Tumalovičiaus nuotr.

bishi Lancer Evo VII" vairo mechanizmas. Skaudžią avariją patyrė latviai Artūras Priedniekas ir Janis Kirkovaldis - jų nesuvaldyta "Citroen Xsara" kelis kartus vertėsi. Pirmajame asfalto dangą turinčiame greičio ruože tokia pat nelaimė ištiko ir "15min" remiamą ekipažą - Benediktą Vanagą su Ramūnu Šaučikovu, kurie vairavo galingą "Subaru Impreza STI".

PASIĖMĖ IR SUPERTAURĘ

"Sevilla" įveikė pripažintą varžovą ir pirmą kartą iškovojo UEFA Supertaurę. SIPA/Scanpix nuotr.

UEFA Supertaurę kiek netikėtai iškovojo UEFA taurės savininkė ispanų "Sevilla". 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje Monake "Sevilla" 3:0 sutriuškino praėjusio sezono Čempionų lygos bei Ispanijos pirmenybių nugalėtoją "Barcelona" klubą. Nugalėtojams įvarčius pelnė brazilas Renato (7 min.), Malio futbolininkas Fredericas Kanoute'as (45 min.) bei italas Enzo Maresca (90 min. iš 11 m baudinio).

NACIONALINĖS FUTBOLO KLUBŲ ASOCIACIJOS A LYGOS "ŽVAIGŽDŽIŲ DIENOS" MAČE, KURIS VYKO KLAIPĖDOJE, A LYGOJE RUNGTYNIAUJANČIŲ LIETUVIŲ RINKTINĖ 3:2 NUGALĖJO LEGIONIERIUS.
Puslapis parengtas pagal BNS, Eurofootball.lt ir "15min" inf.

TRUMPAI

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 9 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 va UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 by g. UAB Vakarų A Antikoras, Dubysos g 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622

Rugpjūčio mėn. - Renault ANTIKOROZINIS CENTRAS

10% -

15 min

sportas

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

11

Viena iš svarbiausių mano, kaip trenerio, taisyklių - į žaidėją aš žiūriu ne kaip į profesionalą, bet visų pirma kaip į žmogų. Turi tikėti savo žaidėjais. Čempionato pradžioje buvo nemažai kritikos dėl Arvydo žaidimo, tačiau aš nepalioviau juo tikėti. Ir šiandien jis pateisino mano pasitikėjimą.
A.Sireika apie A.Macijausko žaidimą po pergalės prieš italus.

Atkeršijome

Lietuvos rinktinė pasaulio vyrų krepšinio čempionate Japonijoje iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Sirgalių džiaugsmui lietuviai aštuntfinalyje po atkaklios kovos 71:68 įveikė Italiją ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 2004 metų Atėnų olimpiados pusfinalyje.

Po mačo Lietuvos rinktinės strategas A.Sireika džiūgavo, visiems krepšininkams dėkodamas už kovingumą. "Kovingumas ne kartą mus gelbėjo grupės varžybose ir būtent tai padėjo išplėšti pergalę prieš italus. Niekas iš mūsų dar nepamiršo to pralaimėjimo Italijai Atėnuose, ir esu laimingas, kad šiandien pavyko atsirevanšuoti. Skiriu šią pergalę visiems Lietuvos sirgaliams, kurie mumis tikėjo". "Galėjome laimėti ir anksčiau, tačiau manau, k ad nutarėme rungty-

nių pabaigą padaryti įdomesnę žiūrovams", - po pergalės pokštavo Lietuvos rinktinės kapitonas Mindaugas Žukauskas. Aštuntfinalyje Saitamos "Super Arenoje" susirinkę žiūrovai tapo nepamirštamos krepšinio dramos liudininkais. Rungtynių metu net 15 kartų keitėsi pirmaujanti komanda, dar 7 kartus rezultatas buvo lygus. Pirmajį kėlinį rezultatu 17:20 laimėjo italai, o po antrojo kėlinio priekyje 36:35 buvo lietuviai. Trečiajame kėlinyje kova ir toliau vyko taškas į tašką, o trečiasis kėlinukas baigėsi minimalia mūsiškių persvara - 50:49. Pirmoje ketvirtojo kėlinio pusėje sėkmingiau sužaidė lietuviai ir likus žaisti tris su puse minutės pirmavo dešimčia (66:56) taškų. Tačiau varžovai greitai įmetė šešis taškus iš ei-

Antrą kartą planetos pirmenybėse rungtyniaujantys Lietuvos krepšininkai, antrą kartą pateko į stipriausiųjų aštuntuką. 1998 metais Graikijoje jie užėmė septintąją vietą. AFP/Scanpix nuotr.

lės ir grėsmingai priartėjo (66:62). Vėliau vyko nervų karas. Likus žaisti 7,8 sekundės, varžovai pataikė vieną baudos metimą ir priartėjo 69:68. Vėliau po du baudų metimus prametė Linas Kleiza bei Darius Songaila, tačiau Darjušas Lavrinovičius pataisė nesėkmingą

D.Songailos baudos metimą (71:68), o italai paskutinėmis sekundėmis nesugebėjo realizuoti nė vieno iš trijų baudos metimų. Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungt yniavo M.Macijauskas (15 tšk. ir 3 perimti kamuoliai), D.Lavrinovičius ir D.Songaila

(po 12 tšk.). Po 15 taškų italams pelnė Richardas Rocca ir Fabio di Bella. Rytoj ketvirtfinalyje Lietuvos krepšininkų laukia kova su ispanais, aštuntfinalyje 87:75 nukarūnavusiais dabartinę čempionę Serbijos ir Juodkalnijos rinktinę.

Mače su italais D.Songaila ir A.Macijauskas buvo tikri Lietuvos rinktinės lyderiai. D.Songaila "tempė" rinktinę trečiajame, o A.Macijauskas ketvirtajame kėlinukuose. AFP/Scanpix nuotr.

PIRMOJI F.MASSA PERGALĖ
Pirmą kartą ant aukščiausio "Formulė-1" laiptelio užlipo "Ferrari" lenktynininkas brazilas Felipe Massa, aplenkęs visus varžovus 14-ajame šio sezono etape - Turkijos GP. Antrąją vietą užėmė "Formulė-1" čempionato lyderis ispanas Fernando Alonso su "Renault", atlaikęs trečioje vietoje likusio Michaelio Schumacherio atakas. Ketvirtas finišo liniją kirto Jensonas Buttonas su "Honda", o penktas liko "McLaren" pilotas Pedro de la Rosa. Šeštąją vietą užėmė italas Giancarlo Fisichella su "Renault", septintas - "Toyota" atstovas Ralfas Schumacheris, o aštuntuką užbaigė "Honda" lenktynininkas Rubensas Barichello. Bendroje įskaitoje F.Alonso sutvirtino savo pozicijas (108 tšk.) ir antroje vietoje esantį M.Schumacherį lenkia dvylika taškų. Trečias - Turkijos GP nugalėtojas F.Massa (62 tšk.). Konstruktorių įskaitoje "Ferrari" (158 tšk.) dar labiau priartėjo prie pirmaujančios "Renault" (160 tšk.). Komandas skiria vos 2 taškai. Treti - "McLaren" (89 tšk.). Iki čempionato pabaigos liko keturi etapai.

LIKO BE DVIEJŲ DANTŲ
Argentinos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės puolėjui Luisui Scola (nuotr.) pasaulio čempionato aštuntfinalyje, mače su Naująja Zelandija buvo išmušti du dantys. Incidentas įvyko pirmajame kėlinuke. L.Scola buvo skubiai nuvežtas į netoliese buvusią stomatologijos kliniką, kur jam buvo padarytas specialus tvarstis. Grįžęs atgal į areną krepšininkas tęsė rungtynes aikštelėje. L.Scola rungtynėse prieš Naujosios Zelandijos rinktinę žaidė 29 minutes, pelnė 10 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Favoritai iriasi pirmyn
Pasaulio vyrų krepšinio čempionate Japonijoje aštuntfinalio barjerą sėkmingai įveikė visi favoritai.
Sunkiausiai kelią į aštuntuką prasiskynė vokiečiai, tik po įnirtingos kovos - 78:77 - įveikę Nigerijos rinktinę. 23 taškus nugalėtojams pelnė Dirkas Nowitzkis. Savo pajėgumą įrodė JAV krepšininkai, 113:73 sutriuškinę Australijos ekipą. Amerikiečiai fantastiškai sužaidė antrąjį kėlinį, kurį laimėjo 32:6. Olimpinė čempionė Argentinos rinktinė neturėjo vargo - 79:62 nugalėjo Naująją Zelandiją. Net 28 taškus nugalėtojams pelnė Emanuelis Ginobili. Turkijos rinktinė po permainingos kovos 90:84 nugalėjo slovėnus. Turkai įspūdingai sužaidė ketvirtojo kėlinio viduryje, jie pataikė net 5 tritaškius iš eilės. Permainingai šiame čempionate žaidžiantys prancūzai 68:62 nugalėjo Afrikos čempionę Angolą. Pasirodymą pasaulio čempionate baigė Jono Kazlausko treniruojami kinai, aštuntfinalyje net 64:95 pralaimėję Europos čempionams graikams.
Vokiečių lyderio D.Nowitzkio pastangomis vokiečiai prasibrovė tarp aštuonių stipriausių pasaulio rinktinių.
AFP/Scanpix nuotr.

VARŽYBŲ TVARKARAŠTIS
Argentina Turkija
Rugjūčio 29 d.

1

Lietuva Ispanija

2

Rugjūčio 29 d.

JAV Vokietija
Rugjūčio 30 d.

3

Graikija Prancūzija
Rugjūčio 30 d.

4

1 ketvirtfinalio nugalėtojas

3 ketvirtfinalio nugalėtojas 4 ketvirtfinalio nugalėtojas
Rugsėjo 1 d.

AFP/Scanpix nuotr.

2 ketvirtfinalio nugalėtojas Rugsėjo 1 d.

Mažasis finalas
(dėl 3-iosios vietos) Rugsėjo 2 d.

25-erių F.Massai už gražią pergalę plojo ir patyręs AFP/Scanpix nuotr. "Formulė-1" vilkas M.Schumacheris.
Parengta pagal BNS, Rinktine.lt, F-1.lt, Krepsinis.net ir "15min" inf.

Finalas
Rugsėjo 3 d.

12
Medicina

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

skelbimai
SIŪLO DARBĄ

Mokslas
UAB "Kelio iliuzija". B, C, CE kategorijos vairavimo kursai. Studentams ir mokiniams - nuolaidos! Vilnius, Trakų g. 4-13, Laisvės pr. 55-222, tel.: 8 5 2425251, 8 688 16442. Savanorių pr. 46, tel. 8 60073226. Mokykloje "Šviesokaita" į dizaino studijos pagrindinį kursą priimami įvairaus amžiaus klausytojai. Išklausius kursą išduodamas pažymėjimas. Veikia dailiųjų amatų studija. Tel.: 8 674 18400, 8 688 55013, 8 5 2338679 (nuo 18 val.), sviesokaita.dtiltas.lt. Išmokite TURKŲ KALBĄ Vilniaus universitete! Vietiniai ir iš Turkijos atvykę dėstytojai padės susipažinti su Turkijos kultūra bei įgyti praktinių kalbos įgūdžių! Informacija el.p. turkucentras@ gmail.com, tel.: 8 5 2687226, 8 671 10440. Miesto mokiniams ir jaunimui. Prie Kauno T.Masiulio jaunimo mokyklos adresu Pramonės pr. 35 (netoli "Urmo" prekybos miestelio) veikia neformaliojo vaikų švietimo, sporto, kultūros ir techniniai būreliai. Dirbame nuo 15 val. Tel.: 8 37 451384, 8 37 451361. Kaunas. Vairavimo mokykla organizuoja A,B,C kategorijų vairuotojų kursus išsimokėtinai. Nauji automobiliai, kompiuteriai, literatura. Su skelbimu 50 Lt nuolaida. Viršuliškėse, tel.: 8 5 2400763, 8 652 93597; Antakalnyje, tel. 8 5 2342044. www.akademijamobile.lt. DĖMESIO. Nuolaidos jaunimui. Kviečiame Jus į R.Chvainicko, B kategorijos VAIRUOTOJŲ KURSUS. Geros mokymosi sąlygos. Savanorių pr. 225, Kaunas (buvusi "Juzė"). Tel. : 8 37 312057, 8 686 87967. www. Greitis.Visiems.lt. Vilniaus "Spindulio" pagrindinė m-kla priima vaikus į priešmokyklinę grupę ir pirmas klases. Tel. 8 5 2444781. VšĮ "Studija TKJ2". Kompiuterių kursai. Individualus ir grupinis mokymas. Tel.: 8 616 11632, 8 5 2708545. Kompiuterių remontas ir aptarnavimas VISĄ PARĄ. Tel. 8 616 11631. Vairavimo mokykla

Analogo nėra! G.Šičko! Šiandien vienintelis metodas padedantis beveik 100% atsisakyti alkoholio ir tabako. Aukštos klasės metodistas Vasilij Čepelov. Vilnius, tel.: 8 5 2620251 (nuo 10-21 val.), 8 601 95262.

Vilnius
Darbui kanceliarinių prekių sandėlyje reikalingi komplektuotojai. CV siųskite el.p. egle. simkute@dkc.lt, pasiteirauti galite tel. 8 671 97120. Plastikinių langų įmonei reikalingi montuotojai ir cecho darbininkai. Informacija tel.: 8 5 2151860, 2133651. Gydomosios pedagogikos centras kviečia spec. pedagogus ir buhalterę (-į). Vilnius, tel. 8 617 20333. UAB "VENIPAK" Vilniuje siūlo darbą sandėlininkui-krovėjui po 18 val. Pageidautinas automobilis. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. tel. 8 5 2107717, 8 615 19762 arba siųsti CV el.p. personalas@venipak.lt. Statybinei bendrovei Vilniuje reikalingi: apdailininkai, dažytojai, staliai, mūrininkai, grindų klojėjai, gipso kartono sukėjai. Esant reikalui, suteikiamas gyvenamas plotas. Informacija tel.: 8 5 2647584, 8 673 88620.
UAB "Autovisatos taksi" reikalingi vairuotojai dirbti įmonės ir nuosavais automobiliais. Tel. 8 656 21191. Geros darbo sąlygos. UAB "INEZA" reikalingas sandėlio darbuotojas dirbti Vilniuje (Aukštieji Paneriai, Kirtimų g. 49D). Informacija tel. 8 5 2602040 (kontaktinis asmuo Agneška Puč), Faks. 8 5 2602166, el.p. ineza@ineza.lt. Reikalingi (-os) laiškų rūšiuotojai (-os) Vilniuje. Pageidautina dirbti kompiuteriu. Atlyginimas pagal išdirbį. CV siųskite el.p. info@bijusta.lt arba faks. 8 5 2330505. UAB "Betonuotojas" darbui Vilniuje renka naują komandą: betonuotojai, darbų vykdytojas, atestuotas darbų vadovas, geodezistas, energetikas, sąmatininkas. Tel.: 8 5 2727161, 8 616 51102. Korpusinių ir minkštų baldų gamybai reikalingi darbuotojai, norinčius dirbti apmokysim. Taip pat reikalingas organizavimo technologas. Atlyginimas derybų klausimas. Informacija tel.: 8 5 2645036, 8 687 21852. CV siųsti el.p. balsita@takas.lt. UAB "Lietpak" reikalingi: įrengimų derintojai, pakuotojai (-os). Čekoniškių gyv., Vilniaus raj. Tel.: 8 5 2490232, 8 686 76282. Siūlome merginoms dirbti vaizdo pokalbių studijoje. Nuolatinis arba papildomas darbas. Geras atlyginimas. Daugiau informacijos www.velvetstudios.lt. Vilnius, tel. 8 606 13103. Reikalinga siuvimo baro meistrė (-as), siuvėjos (-ai). Viena pamaina, geras įkainis. Tel.: 8 5 2124145, 8 687 25249. Pylimo g.20, Vilnius. Tarptautinei įmonei Vilniuje reikalingi rimti darbuotojai kilimų skalbimo funkcijoms atlikti. Siūlome geras darbo sąlygas bei socialines garantijas. Atlyginimas nuo 1200 Lt. Tel. 8 5 2322131. Reikalinga moteris, kalbanti lietuviškai, nuvesti ir parvesti mergaitę į mokyklą iš Viršuliškių į Pašilaičius. Tel.: 8 601 54617, 8 5 2410827 nuo 19 val. kviesti Jolantą. Vilnius. Kavinei reikalingi čeburėkų gamintojai (-os) ir kepėjai (-os). Atlyginimas nuo 800 Lt. Vilnius, tel. 8 604 19299. UAB "Telerinkodaros centras" siūlo darbą telemarketingo vadybininkui. Darbas vakare (17 - 21 val.). Reikalavimai: komunikabilumas, atsakomybė, orientacija į rezultatus. CV siųsti el.p. info@trc.lt. Tarptautinė transporto kompanija siūlo darbą sandėlio bei terminalo operatoriams (-ėms). Darbo pobūdis: krovinių iškrovimas/tikrinimas, prekių atrinkimas, pakavimas, krovos darbų terminale organizavimas, vykdymas ir kontrolė. Reikalavimai operatoriui: panašaus darbo patirtis, greita orientacija, atidumas, mokėjimas dirbti komandoje, ne žemesnis kaip vidurinis išsilavinimas, darbštumas. Siūlomas darbas - Aukštuosiuose Paneriuose. Informacija tel. 8 5 2642828.

Nekilnojamasis turtas
Perku 1-2 kambarių butą Vilniuje iki 150 000 Lt. Tel. 8 652 45939, nuo 18 val.

“DORKANAS”

Paslaugos
Buhalterinės apskaitos tvarkymas nuo pirminių dokumentų iki finansinės atskaitomybės. Konsultacijos. Įmonių registravimas. Pasirašant su mumis buhalterinių paslaugų sutartį, registravimas nemokamai. Panerių g. 51-334, Vilnius. Tel./faks. 8 5 2330263, el.p. info@buhalterija.com. Gaminame biuro ir viešbučio baldus. Kokybiškai ir nebrangiai pjauname LMDP plokštes, laminuojame PVC briaunas. UAB "B2", Vilnius. Tel.: 8 687 38287, 8 5 2325133. Įrengiu naujos statybos butus. Santechnika, plytelės, lubos, apšvietimas, grindų dangos, durų montavimas. Įvairūs techniniai ir dizaino sprendimai. Tel. 8 613 54474. Drabužių konstruktorė-modeliuotoja siuva ir taiso rūbus. Taip pat modeliuoja ir siuva užuolaidas. Siuvykla centre, Šermukšnių g. 2/5. Tel. 8 688 28639, kviesti Virginiją. GAMINAME ir MONTUOJAME buitinių nuotekų valymo įrengimus. 10 metų garantija. LUKSURIA, UAB, tel. 8 686 99099. Nebrangiai pervežame baldus, pianinus, seifus ir kt. Išrenkamesurenkame baldus. Krovėjų paslaugos. Vilnius, tel.: 8 5 2619780, 8 650 16240, 8 673 92017. UAB "Accounting Advisory Group" profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos visų rūšių ūkio subjektams, įmonių registracija. El.p. apskaita_mokesciai@yahoo. com, tel. 8 619 44961.

kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai iki 36 mėn.

www.dorkanas.lt
Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090.

B KATEGORIJOS
VAIRAVIMO KURSAI
Laisvės al. 59, Kaunas; tel.: 222231, 8 670 22231 Internete: www.mokykla-zebras.lt

Nuoma
Nuomojamas "Bobcat" krautuvas su hidrauliniu kūjų ir kaušu. UAB "Stvaros statyba", tel. 8 685 86022.

Poilsis, pramogos
Nuomojama sporto salė, baseinas, sauna. Informacija tel.: 8 5 2136941, 8 618 49591. Vilnius.

Parduoda
UAB "VILNOS TAKAS". Klasikinio stiliaus moteriški kostiumėliai, paltai. Pasiūta Lietuvoje. Mus rasite Vilniuje: prekybos centre VCUP, Konstitucijos pr. 16, 4-ame aukšte, tel. 8 5 2730579, prekybos centre "Flagman", Gedimino pr. 16, 2-ame aukšte, tel. 8 5 2610917.

Automobiliai
Parduodu "Renault Megane", 1999 m., 2,0, automatinė pavarų dėžė, kondicionierius, elektros paketas, privalumai, 49 000 km, sidabro spalva, 14500 Lt. Tel. 8 652 45939, Vilnius.

Perka

Kita
ĮDOMYBIŲ KRAUTUVĖ. A la antikvariatas, varis, žalvaris, baldai, austriški puodai, virtuvės reikmenys, vienetinės ĮDOMYBĖS Jums ir namams. Iki susitikimo - ARKLIŲ G. 26, VILNIUS, tel.: 8 608 50804, 8 686 98088.

Šaldyta paukštiena ir žuvis: vištų ketvirčiai - 3.60 Lt/kg, vištų sparneliai 3.40 Lt, vištų kumpeliai - 3.60 Lt, vištų blauzdelės - 4 Lt. Mažiausias kiekis 10 kg. Taip ir šaldyta žuvis. Vilnius: Algirdo g. 40/13, Tel. 8 5 2151873, 8 698 74394. Kaunas: Draugystės 19, tel. 8 37 353966, 8 652 92227.
Parduodu 2k. butą, Naujamiestyje, 5a. iš 5, 46kv.m, blokinis, tvarkingas, plastikiniai langai, nauja santechnika, dvigubos medinės durys, pigi eksploatacija, uždaras kiemas; 189000Lt. 8-676-41409.

15 min
Automobilių servisui Vilniuje (Liepkalnio g.) reikalingi autošaltkalviai, pakabos, variklio remontininkai. Geros sąlygos. Tel.: 8 5 2152000, 8 685 66664, Vilnius. Kavinei Vilniuje nuolatiniam darbui reikalingos (-i) padavėjos (-ai), ledų barmenės (-ai), barmenės-administratorės (-iai). Privalumas - darbo patirtis. Teirautis tel. 8 687 95128, CV siųsti el.p. info@soprano.lt. Transporto ekspedicinei firmai reikalingi sandėlininkai-krovėjai. Atlyginimas pagal susitarimą. Tel. 8 5 2639681. UAB "Bennet distributors" reikalingi prekių komplektuotojai. Siūlome darbą jauname kolektyve, puikias darbo sąlygas, patrauklų, stabilų atlyginimą. Kreiptis: Metalo g. 2b, Vilnius. Tel.: 8 5 2131611, 8 698 70014.

darbas
Valymo firma priima darbščius energingus ir norinčius uždirbti darbininkus (-es) darbui brigadoje. Privalumas vairuotojo pažymėjimas ir nebijojimas aukščio.Tel. 8 37 378042. REIKALINGAS KEPĖJAS ANT ŽARIJŲ. ATLYGINIMAS 1000 LT. KREIPTIS DARBO DIENOMIS nuo 11 iki 17 val. Tel. 8 610 61221. KAUNAS.

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

13

Vilnos akcinei bendrovei "Drobė" reikalingi: darbininkai tekstilės įrengimų aptarnavimui, remontui, pameistriai, pluošto dažytojas, budintys elektromonteriai, šaltkalviai, autokrautuvo vairuotojas. Neturinčius darbo patirties mokome. Kreiptis tel. 8 37 395342.

Restoranui "Metropolis" reikalingi padavėjai (-os), virėjai (-os), picų kepėjai (-os), virtuvės pabalbiniai darbuotojai (-os), indų plovėjai (-os). Siūlome laiku mokamą atlyginimą ir geras darbo sąlygas jaunatviškame kolektyve. Informacija tel. 8 687 33446. Automobilių servisui Kaune reikalingas MOTORISTAS. Darbo patirtis būtina. Kreiptis tel.: 8 37 261008, 8 670 70310. UAB "VENIPAK" Kaune siūlo darbą sandėlininkui-krovėjui po 18 val. Pageidautinas automobilis. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. tel.: 8 611 22433, 8 615 19762 arba siųsti savo CV el.p. personalas@venipak.lt.

Mėsos perdirbimo įmonei, reikalingi pagalbiniai darbininkai (-ės), skerdikai (-ės). Tel. 8 687 23028. Reikalingi pagalbiniai darbininkai (-ės), apskaitininkė (-as). Tel.: 8 37 341540, 8 37 341575, 8 37 341774.
ĮMONĖ NUOLATINIAM DARBUI PRIIMS
UAB "JARDAS ir Ko" nuolatiniam darbui reikalingi PVC profilių laminavimo linijos derintojas, darbininkai, mokome. Vilnius, tel. 8 5 2151671. Reikalingi (-os) laiškanešiai (-ės) Vilniaus mieste. Kreiptis darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. tel. 8 5 2330505 arba Naugarduko g. 34, nuo 11 iki 12 val. Stabiliai dirbančiai baldų gamybos įmonei darbui Vilniaus raj. reikalingi staklininkai, baldų surinkėjai. Atlyginimas nuo 1000 Lt. Tel.: 8 687 38287, 8 5 2325133. Picerijai "Pomodoro" reikalingi virėjų padėjėjai, picų kepėjai, indų plovėjai. Kreiptis tel.: 8 650 13083, 8 676 78157. Siųsti CV el.p. inga@pomodoro.lt. UAB "GREGARIS" Vilniuje reikalingi: VAIRUOTOJAI-EKSPEDITORIAI. Reikalavimai: C kategorija. Darbas po Lietuvą. PREKYBOS VADYBININKAS, TRANSPORTO VADYBININKAS. CV siųsti el.p. kirtimumesa@bnk.lt. Tel. informacijai 8 650 94770. Besiplečiančiai UAB "Tikresta" reikalingi santechnikai ir pagalbiniai darbuotojai. Siūlome geras darbo sąlygas. Tel.: 8 5 2122676, 8 612 33966. Vilnius.

AUTOMOBILIŲ ŠALTKALVĮ
DIRBTI SUNKIOJO TRANSPORTO SERVISE.
Vilnius, tel.: Vilnius, tel.: (8*5) 239 21 88, (8*5) 239 21 88, (8*698) 4 08 94 (8*699) 2 79 67

Reikalingos pardavėjos (-ai) Vilijampolės, Šilainių, Panemunės rajonuose. Atlyginimas mokamas laiku. Kreiptis į personalo skyrių Mickevičiaus g. 50. Tel. 8 37 223238. AB "AKSA" darbui Kaune reikalingi: betonuotojai, formuotojai, glaistytojas, šaltkalvis, suvirintojas, pagalbiniai darbininkai. Išsamesnė informacija tel.: 8 37 751104, 8 656 4245, Kaunas.

Kaunas
Dirbti kirpykloje reikalinga vyrų kirpėja. Gali būti pensinio amžiaus. Geros darbo sąlygos. Tel. 8 37 733833. Kaunas. REIKALINGAS VYR. VIRĖJAS. ATLYGINIMAS NUO 1500 LT. DARBAS KAS SAVAITĘ. KREIPTIS TEL. 8 610 61221, KAUNAS.

UAB “Lietlinen” - tekstilės fabrikas, gaminantis linų verpalus, ieško:
GAMYBOS MAŠINŲ OPERATORIŲ
(verpėjų) dirbti verpimo ceche. Dirbti mokome. Darbas pamainomis. VERPTUVIŲ PLOVĖJŲ. Darbas pamainomis.

TECHNINĖS PRIEŽIŪROS DARBININKŲ.
Žaliavos transportavimas įmonės viduje, pakrovimo/iškrovimo darbai. Darbas pamainomis.

UAB “Coca Cola HBC Lietuva” siūlo darbą VILNIUJE:
SANDĖLIO DARBININKUI. Darbas pamainomis.
Reikalavimai: patirtis dirbant autokrautuvu.

Reikalavimai: Minimali patirtis naudojantis transportavimo priemonėmis (el. krautuvais ir vežimėliais)
Kreiptis: gyvenimo aprašymus su pareigų nuoroda siųsti elektroniniu paštu: personalas@lietlinen.lt; teirautis telefonu: (8 37) 49 04 17; UAB “Lietlinen”, Draugystės g. 16, LT-51258, Kaunas

VAIRUOTOJUI- EKSPEDITORIUI. Produkcijos išve-

žimas į prekybos vietas, iškrovimas, bendravimas su klientais. Reikalavimai: C kategorijos vairuotojo pažymėjimas, panašaus darbo patirtis. Susidomėjus kreiptis tel. (8-5) 260 2222, Faks. (8-5) 260 2020, El.paštu: cvlt@cchbc.com Adresu: Kirtimų 47B, Vilnius.

Metalo apdirbimo įmonei reikalingas šaltkalvis įrankininkas, tekintojas, frezuotojas, elektroerozionistas. Kreiptis tel. 8 37 457352, faks. 8 37 457352, el.p. dirmeta@dirmeta.lt. AB "FREDA" reikalingi staklininkai, medienos apdirbimo centrų operatoriai, staliai, pakuotojai, pagalbiniai darbininkai. Siūlome patrauklų atlyginimą, galimybes kelti kvalifikaciją. Kreiptis darbo dienomis: H. ir O.Minkovskių g. 98, Kaunas, tel.: 8 37 490660, 8 698 00767.

» Darbui Vilniuje ir Kaune ieško apsaugos darbuotojų.
Telefonas Vilniuje 8 5 2744686. Adresas Naugarduko g. 99, Vilnius. Telefonas Kaune 8 659 38353. Adresas Karaliaus Mindaugo pr. 69, Kaunas.

(Savanorių pr. 363)

Picerijai Kaune reikalingi:

Gamybos vadovas (technologas); Picų kepėjai; Virėjai; Pagalbiniai darbuotojai; Padavėjai. Kreiptis: saule@arenapizza.lt, tel. (8 37) 408 430.

14

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

pramogos
KRYŽIAŽODIS

Rug pjūčio
pirmadienis
saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21, dienos ilgumas 14:03 jaunatis

28

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Mėtą Steigvilę Augustiną Hermetą Tarvilą

Kinas
COCA-COLA PLAZA
„Klik! Arba gyvenimas pagreitintai“ 11:40 14:10 16:40 19:10 21:50 „United 93“ 12:50 15:10 17:30 19:50 22:10 „Ratai“ ( dubliuotas lietuviškai) 11:10 13:50 16:30 19:10 21:50, (dubliuotas rusiškai) 13:20 18:15 „Garfildas 2“ (dubliuotas lietuviškai) 11:20 13:20 15:20 17:20 19:20 21:20 „Namas prie ežero“ 11:30 13:35 15:45 17:50 20:00 22:10 „Karibų piratai: Numirėlio skrynia“ 11:15 14:20 17:30 20:30

„Majamio policija“ 13:00 15:50 18:40 21:30 „Mirčių kolekcionierius“ 13:50 15:40 17:40 19:40 21:40 „Išsiskyrimas“ 13:30 15:50 18:10 20:30 „Dėkui, kad rūkot!“ 14:30 16:40 18:50 21:10 „Galutinis tikslas 3“ 16:00 20:45

„Ratai“ (dubliuotas lietuviškai) 10:25 13:10 15:50 18:40 21:30, (originalo kalba) 11:00 „Majamio policija“ 12:55 18:30 „Namas prie ežero“ 10:40 12:50 15:00 17:10 19:20 21:30 „Garfildas 2“ (dubliuotas lietuviškai) 10:35 12:20 14:10 16:00 17:50 19:45 „Mirčių kolekcionierius“ 13:30 15:25 17:20 19:15 21:10 „Išsiskyrimas“ 21:40

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Klik! Arba gyvenimas pagreitintai“ 10:10 12:50 15:30 18:10 21:00 „United 93“ 10:20 12:35 14:50 17:05 19:20 21:35 „Banditės“ 11:10 13:20 15:20 17:30 19:40 21:45 „Karibų piratai: Numirėlio skrynia“ 10:00 15:40 21:15

SKALVIJA
„Palikti sniegynuose“ 16:30 „Žmogus žmogui“ 18:40 „Brangioji Vendi“ 21:00

T.Cruise'as diskriminuoja moteris
Holivudo aktorius Tomas Cruise’as dėl elgesio su savo žmonomis buvo išrinktas labiausiai moteris diskriminuojančia pasaulio įžymybe.
Australijos Sidnėjaus mieste per "Ernie" apdovanojimus, teikiamus už pačius užgauliausius viešus pasisakymus, T.Cruise‘as buvo pripažintas labiausiai seksistine įžymybe. Kaip pavyzdį apdovanojimų organizatoriai pateikė T.Cruise‘o žodžius, pasakytus anksčiau šiais metais, kai K.Holmes dar nebuvo pagimdžiusi kūdikio: "Paslėpiau Katie, kad niekas pas mus nevažiuotų, kol gims vaikas". Aktoriaus sužadėtinė K.Holmes atidėjo savo karjerą, kai praėjusiais metais pradėjo susitikinėti su T.Cruise‘u, ir šiuo metu sėdi namie, augindama jųdviejų dukrytę Suri. Buvusi T.Cruise‘o žmona Nicole Kidman po skyrybų taip pat prisipažino, kad savo karjerą buvo nustūmusi į antrą vietą, kad galėtų paremti besifilmuojantį vyrą ir rūpintis įvaikiais Connoru bei Isabella.
Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN KARTONAS, VARDAS, MIESTAS, AMŽIUS. Atsakymus siųskite iki rugsėjo 2 d. 17 val. Nuo rugpjūčio 28 d. iki rugsėjo 2 d. aktyviausias, daugiausia teisingų atsakymų atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas PHILIPS plaukų džiovintuvu.. Laimėtojas bus paskelbtas rugsėjo 4 d. Praėjusios savaitės laimėtoja Rūta S. iš Klaipėdos raj. Savaitės teisingi atsakymai: podagra, kontora, blokada, mikalda, safyras, verslas.
SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai.

Klausimus ir pastabas siųskite el.paštu pagalba@galvosukiai.lt.

horoskopai
AVINAS. Labai tinkamas laikas visapusiškai išanalizuoti savo veiklą, iš naujo įvertinti veiksmų logiką. Pasitarkite su protingu, išmanančiu, nesuinteresuotu žmogumi. JAUTIS. Jūsų dvasinių ir fizinių jėgų pakaktų kalnus nuversti. Teks sugaišti nemažai laiko renkantis objektą, kur galėtumėte panaudoti savo galias. Rinkitės atidžiai, bet pernelyg ilgai neuždelskite. DVYNIAI. Daugiau dėmesio kreipkite į smulkmenas. Tai, žinoma, stabdys judėjimą į priekį, tačiau duos pritrenkiamų rezultatų ateityje. Stenkitės susikaupti ir dirbti konkretesnius dalykus.

rugpjūčio 28 dienai
SVARSTYKLĖS. Esate padėties šeimininkas, matote kur kas toliau į priekį nei aplinkiniai. Gali varginti bendras darbas su ne tokiais įžvalgiais kolegomis, kita vertus, turėsite progų atsipūsti. S KO R P I O N A S. Visas mintis nukreipkite apmąstymams apie savo galimybes ir perspektyvas. Pareigos ir prievolės kol kas gali palaukti. Ši veikla suteiks jums taip reikalingo pasitikėjimo savimi. ŠAULYS. Būtų pats laikas bent sau išsiaiškinti tikruosius jausmus bei norus. Šiuo metu jums gyvybiškai reikia aiškaus viliojančio tikslo, naujų perspektyvų ar tiesiog naujų idėjų.
15 kg

Praėjusiame numeryje spausdinto Sudoku atsakymas

4 9 2 7 3 5 8 1 6

3 7 6 4 8 1 9 2 5

1 5 8 9 2 6 3 7 4

2 6 1 5 4 8 7 3 9

5 4 7 2 9 3 6 8 1

8 3 9 1 6 7 4 5 2

6 8 4 3 1 2 5 9 7

9 1 5 8 7 4 2 6 3

7 2 3 6 5 9 1 4 8

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9, nei vienas skaičius negali kartotis.

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 317,000 pastovių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje ir Kaune.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2006m. pavasaris, apklausoje dalyvavo 1659 pastovūs 15-74m. Lietuvos gyventojai

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt

Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt

Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt Goštauto 40 b, 01112, Vilnius

Kauno biuras Tel./faks. (8-37) 243 000 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas

Leidėjas: UAB "15 minučių", Goštauto 40 b, 01112 Vilnius. reklama@15min.lt, skelbimai@15min.lt Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. Buhalterija info@15min.lt Tel. (8-5) 210 5894 www.15min.lt Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886

Tiražas - 100 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Papildoma informacija - konkursai@15min.lt

9 2 4

9 6 6 9 4 2 5 2 9 3 3 1 4 1 6 5 8 7

Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

VĖŽYS. Palanki diena įvairiems darbams. Energingai kibsite ieškoti naujos informacijos ir ją apdoroti. Deramai susikaupti gali neleisti nuolatinis galvojimas apie labai laukiamą įvykį. LIŪTAS. Laikas atsikratyti senų įpročių ir jus varžančių saitų. Naujos idėjos pribrendusios ir jau gali būti realizuojamos. Galite tikėtis paramos ir pritarimo iš draugų, kolegų, šeimos, o tai sustiprins pasitikėjimą savimi. MERGELĖ. Iš anksto nusiteikite aktyviai dienai. Nebijokite, šiandien energijos pakaks viskam. Netekėjusioms moterims didelė tikimybė sutikti būsimą gyvenimo draugą.

OŽIARAGIS. Jei jums tektų apsispręsti ir pasirinkti, galite būti ramus - neapsiriksite. Tik nesileiskite, kad kas nors bandytų daryti poveikį apsisprendimui. Patarimai šiandien bus klaidingi. VANDENIS. Labai palankus metas bendriems darbams, projektams, ypač jei sugebėsite derinti skirtingus sugebėjimus. Nepasigailėsite praleidę daugiau laiko su vaikais, kurie užkrės optimizmu. ŽUVYS. Seksis visi naujai pradėti darbai. Labai svarbu kūrybinis pradas ir patrauklumas to, ką veiksite. Įprastos kasdienės pareigos ir darbai džiaugsmo neatneš.

SuDoku
7 5 4 5 9 8 2 2 6 7 3 9 1 5 8
Sudėtingumas

15 min

pramogos
Žmona klausia savo vyro: - Brangusis, kodėl tavo tokios ilgos blakstienos? - Vaikystėje daug verkiau, - atsako vyras.

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15

635 Dienos programa. 640 Animacinis serialas "Merė Keitė ir Ešlė skuba į pagalbą" (11). 705 Anim. ser. "Mėnulio jūreivės" (136). 725 "Kerėtoja" (245). 800 Langai (kart.). 855 Alfa.lt. Žurnalistų realybės šou (kart.). 950 "Gyvenu dėl tavęs" (16). 1045 "San Francisko raganos" (86). 1140 Geriausios "Kelias į žvaigždes" dainos (kart.). 1335 "Kerėtoja" (244). 1410 Animacinis serialas "Merė Keitė ir Ešlė skuba į pagalbą" (12). 1435 Anim. ser. "Patrakę antinai" (18). 1455 Animacinis serialas "Šunelis junga" (4). 1520 Anim. serialas "Mėnulio jūreivė" (137). 1540 "Prieš bangas" (91). 1640 "Mačos. Markaderų šeimos vyrai" (102). 1745 Langai. Pokalbių šou. 1845 Žinios. Sportas. Orai. 1910 "Muchtaras" (17). 2010 Atvirumo valandėlė su... Tiriamosios žurnalistikos laida. Vedėja Rūta Grinevičiūtė. 2100 Alfa.lt. Žurnalistų realybės šou. 2135 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjai Kristina Savickytė ir Vytautas Šerėnas. 2200 Žinios. Verslas. Kriminalai. Sportas. Orai. 2235 "Kalbantys vėjui". Karinis. Rež. Johnas Woo. Vaid. Markas Ruffalo, Peteris Stormareas, Adamas Beachas, Nicolasas Cage'as. JAV, 2002 m. (N-14).

1910 2000 2030 2140

Geri laikai. Blogi laikai (kart.). Policijos akademija. Humoro laida. Meilės trikampis III. Realybės šou. TV3 žinios. Kriminalai. Verslas. Sportas. Orai. 2210 "CSI Majamis" (2/20) (N-7). 2310 "Vedęs ir turi vaikų" (4/6, 7). 015 "Grėsmės matrica" (6). 115 Pabaiga.

1540 1625 1650 1720 1730 1800 1830 1845 1935 2025 2030 2110 2125 2220 2315 2325 2355 050

640 645 705 730 805 850 915 950 1045 1135 1210 1300

1510 1610 1655 1720 1800 1900 2000 2020 2120

645 650 705 735 805 835 1035

1215 1245 1345 1415 1445 1510 1540 1640 1740 1845 1900

Programa. Teleparduotuvė. Anim. serialas "Bidamanų kovos" (10). Animacinis serialas "Mumija" (2/12). Policijos akademija. Humoro laida (kart.). "Laukinukė" (215, 216). "Encino žmogus". Komedija. Rež. Lesas Mayfieldas. Vaid. Brendanas Frazeris, Pauly Shore, Megan Ward. JAV, 1992 m. Anim. serialas "Žmogus-voras" (17). "Dosono įlanka" (2/9). Anim. serialas "Bidamanų kovos" (11). Anim. serialas "Žmogus-voras" (18). Anim. serialas "Kempiniukas" (2/6). Animacinis serialas "Mumija" (2/13). "Geidžiamas kūnas" (124). "Audra" (33). Moterų laimė (kart.). TV3 žinios. TV3 sportas. Orai.

2300 2310 010

Programa. Televitrina. "Safaris Afrikoje" (kart.). "Miesčionys" (kart.). Anim. serialas "Pokemonai" (kart.). Anim. ser. "Bjaurusis ančiukas" (kart.). "Aukštas lygis". "Pelenės istorija I" (60). "Išmokysiu tave mylėti" (40). Be galvos (kart.). "Nuotykių ieškotojai" (kart.). "Kad niekas nesužinotų". Komedija. Rež. Alainas Resnais. Vaid. Audrey Tautou, Sabine Azema, Izabelle Nanty. Prancūzija, Šveicarija, 2003 m. Sėkmės akimirkos. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. Animacinis serialas "Pokemonai". Animacinis serialas "Bjaurusis ančiukas". "Aukštas lygis". "Pelenės istorija II" (99). Iliuzija - tikrovė. Laida apie netradicinius reiškinius. Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. "Mentai VI" (19) (N-7). "Aistros nusikaltimai: balsas iš kapo". Trileris. Rež. Davidas Jacksonas. Vaid. Kevinas Dobsonas, Megan Ward, Johnas Terlesky. JAV, 1996 m. (N-14). Uogos, žinios ir orai (N-14). Amerikietiškos imtynės (N-14). Bikinių rojus. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija.

Penas Denshamas. Vaid. Robin Wright-Penn, Morganas Freemanas, Stockard Channing, Johnas Lynchas, Brenda Fricker, Geraldine James, Jimas Sheridanas. JAV, Airija, 1995 m. (N-7). Savaitė. Politinių naujienų laida. Vedėja Rita Miliūtė (kart.). "Šuniukas Kauliukas" (23). Gustavo enciklopedija (kart.). Žinios (rusų k.). Geroji animacija. "Gunanas Batoras", "Na, palauk!" "Raganaitė Sabrina" (106). Žinios. "Džeikas, Storulis ir šuo" (36) (N-7). "Daktarė Kvin" (35). Loterija "Perlas". Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. Tavo televizija pristato. "Popietė su Algimantu Čekuoliu". "Volkeris, Teksaso reindžeris" (98). Pertraukoje - 2204 Loterija "Perlas". "Dingę" (23) (N-7). Vakaro žinios. A lyga. Laida apie futbolą. Vedėjas Nerijus Kesminas. Mokinys. Realybės šou. Programos pabaiga.

ANEKDOTAI

TV ŠIANDIEN

- Geriau jau būtum daugiau sisiojęs... - atsidūsta žmona. Vyras pargrįžta namo. Jį sutinka žmona su plakatu rankose "Aš su tavim

nesikalbėsiu!!!" Na, vyras gūžteli pečiais, atsisėda į fotelį priešais teliką. Po penkių minučių tarp jo ir teliko atsiranda žmona su kitokiu plakatu "O žinai kodėl?!"

SPINTOS IR PERTVAROS
SU STUMDOMOSIOMIS DURIMIS
"HYPER RIMI"

Mažos kainos, gera kokybė!
P.Lukšio g.
J.Kub iliaus g.

S.Žukausko g.

"BANGINIS"
K.Lad ygos g.

S.Žukausko g. 39, II aukštas

Žirmūnų g.

1190 Lt

1690 Lt

Salonas-ekspozicija Vilniuje: S.Žukausko g. 39 (Žirmūnai) Tel./fax.: (8-5) 278 92 80, Mob. tel. (8-670) 39006.

888 Lt

t 1199 L

Nurodytos kainos pilnai į nišą įmontuojamoms spintoms, vidus ir durys iš LMDP (lenkiška), rėmelis plieninis, siauras spintų aukštis iki 2750mm, gylis 650mm.

600 Labas rytas. 630, 700, 730 Žinios, sportas, orai. 830 Žinios, orai. 900 "Džeikas, Storulis ir šuo" (35). 955 "Daktarė Kvin" (34). 1040 "Sergėtojas" (9). 1130 "Komandoras" (8). 1220 "Raganaitė Sabrina" (105). 1245 Butas. Realybės šou (kart.). 1340 "Molė Flanders". Melodrama. Rež.

ATPAŽINK SAVE

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (Goštauto 40b) pasiimti prizo - vėliavėlės.
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

Vėliavytes galite įsigyti "Iki" prekybos centruose ir "Neste" degalinėse"

16

2006 rugpjūčio 28 d., pirmadienis

15 min

bulvaras
MONETOS JAU PARDUOTOS

"Meistras ir Margarita" virs opera

Legendinio muzikanto Bobo Marley garbei išleistos monetos.

Kompozitorius A.Lloydas Webberis (d.) visame pasaulyje žinomų miuziklų kūrėjas.

Legendinis miuziklų autorius Andrew Lloydas Webberis ėmėsi naujo ambicingo projekto, įkvėptas rusų rašytojo Michailo Bulgakovo romano "Meistras ir Margarita".
Apie tai teatro impresarijus penktadienį paskelbė savo interneto svetai-

nėje. Šį projektą jis pavadino "pačiu ambicingiausiu savo sumanymu". Tokių hitų kaip "Katės", "Operos fantomas" ir "Evita" kūrėjas sako: "Po šešių mėnesių kankinimosi galvojant, ką turėčiau parašyti dabar, bandysiu padar y ti neįmanoma. Pažiūrėsiu, ar galiu paversti

scenai tinkamu miuziklu ar greičiau opera tą nepaprastą Michailo Bulgakovo romaną". "Žinau, kad tai jau buvo daroma daug kartų, bet niekada, kiek girdėjau, nebuvo bandoma perteikti jo vien muzika. Labai gerai suprantu, kad tai bus neabejotinai pats ambicin-

giausias sumanymas, kokio tik esu ėmęsis", - sakė kompozitorius. M.Bu lga kovo romano "Meistras ir Margarita" veiksmas v yksta Stalino režimo laikais. Jame aprašoma, ką Šėtonas išdarinėja Maskvoje, kaip jam iššūkį meta gražioji Margarita.

Vos Jamaikos valstybinis bankas išleido į apyvartą jubiliejines monetas, skirtas regio stiliaus pradininko Bobo Marley garbei, jos visos iš karto buvo parduotos. Iš viso išleista 1000 bimetalinių (aukso su sidabru) monetų su B.Marley profiliu. Kiekviena jų kainuoja po 100 JAV dolerių (270 litų). Monetas nukaldino Didžiosios Britanijos Karališkieji monetų rūmai. Taip Jamaika ketino paminėti savo kraštiečio 60-metį, kuris įvyko 2005 metais, tačiau tai padaryti pavyko tik dabar. Jamaikos

Banko atstovas pareiškė, kad visos monetos, skirtos muzikanto 60-mečiui, jau parduotos. B.Marley dėka praėjusio šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje regio stilius išplito iš Jamaikos į Ameriką ir Europą. B.Marley, miręs 1981 metais, iki šiol tebėra vienas labiausiai garbinamų šiuolaikinės muzikos veikėjų pasaulyje. B.Marley - vienas garsiausių jamaikiečių istorijoje. Šių metų vasarį jo namas Jamaikoje buvo paskelbtas valstybiniu muziejumi.

VICTORIOS LINKSMYBĖS

Dovana - gigantiški batai
Itin didelių dydžių avalynę gaminantis vokietis pasiryžo nuskristi į Kiniją, kad aukščiausiai pasaulio moteriai Yao Defen padovanotų tris poras gigantiškų batų.
Georgas Wesselsas pasakojo, kaip jis ne vienerius metus bandė surasti Y.Defen, kuri yra kilusi iš neturtingos valstiečių šeimos ir gy vena Anhujaus provincijoje Kinijos rytuose. "Parašiau jai į Kiniją ir paklausiau, kokių ir kokios spalvos batų ji norėtų. Ji atsakė, kad spalva jai visiškai nesvarbi ir kad tiesiog ji būtų labai laiminga, jei turėtų tinkamos avalynės", sakė G.Wesselsas. Aukščiausia moterimi pasaulyje vadinama Y.Defen yra 2,36 m ūgio, ji nešioja 57 dydžio batus pagal europietiškus standartus. Didžiausi batai, kuriuos iki šiol yra pagaminęs G.Wesselsas, yra 69 dydžio - jie buvo skirti Matthew McGrory, kurio pėdos, kaip rašoma Guinnesso rekordų knygoje, yra didžiausios pasaulyje. Y.Defen birželį pradėjo gydytis auglį smegenyse, kuris iš esmės ir nulėmė tokį jos ūgį, skatindamas organizmą išskirti per daug augimo hormono.

Praėjusį savaitgalį futbolininko Davido Beckhamo žmona Victoria Beckham paparacų buvo nufotografuota gerokai padauginusi alkoholio. Buvusi “Spice girls” dainininkė su draugų būriu 22 val. 30 min. pasirodė populiariame Londono klube. Po šešių valandų ir daugybės taurių vyno, Victoria išėjo iš klubo vedama savo draugų. Paparacai užfiksavo, kaip ji nusvirduliavo iki automobilio, kuriame sukniubo užsidengusi veidą.

Aukščiausios pasaulyje moters Y.Defen ūgis - 2,36 metrai.

Pitonas sugrįžo namo
Du mėnesius trukusi Turkijos zoologijos sode gyvenančio pitono paieška buvo bevaisė, tačiau gyvūnas pats panoro sugrįžti namo. AFP/Scanpix nuotr.

Iš Ankaros zoologijos sodo Turkijoje prieš du mėnesius dingęs pitonas po karštligiškų paieškų galiausiai buvo surastas snaudžiantis netoli savo narvo.

6 m pitonas dingo birželio 10 dieną. Jis paspruko pro dureles, per kurias jam paduodamas maistas - jas apsaugininkas atidarė manydamas, kad roplys prastai jaučiasi. Darbuotojas nuėjo neuždaręs durelių. Dėl šio incidento dalis zoologijos sodo buvo uždaryta, pareigūnai pradėjo kriminalinį tyrimą dėl įtariamos vagystės. Plataus masto paieškos zoologijos sodo teritorijoje, kurių metu buvo naudojamos ir infraraudonųjų spindulių kameros, nieko neda-

vė. Vienas vyriausybės narys tuo metu užsiminė, kad gyvatė galėjo baigti savo dienas kokio nors kebabų kepėjo mėsmalėje ir patarė nevalgyti malto kebabo. Praėjusią savaitę zoologijos sodo pareigūnai galiausiai surado pitoną - jis miegojo savo narvo ventiliacijos vamzdyje, prie kurio buvo pastebėta nusinėrusi senoji jo oda. Po valandą trukusių gaudynių, kuriose dalyvavo šeši darbuotojai, maždaug 70 kg sveriantis pitonas buvo sugrąžintas į narvą.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful