15 min Pajuris - 6 p.

15 min Pajuris - 6 p.

06 06 07
Už valandą stovėjimo mieste teks mokėti nuo 1 iki 3 litų. Vanduo jūroje - švarus.

ISSN 1822-2749. Numeris 4 (188). www.15min.lt

2006 m. birželio 7 d., trečiadienis

s Tiraža 0 85 00

Pajuris
ŠIANDIEN
Miestas ir seksas

Moksleiviai pirmieji pajuto vasarą
Pirmąjį vasaros savaitgalį Palangą užplūdo moksleiviai.

Mano mylimas draugas “blogas berniukas”. Klausk: seksas@15min.lt

14 psl.
Kultūrai diriguos orkestro vadovas 6 psl. Tiesioginė transliacija iš pajūrio - internete 6 psl. Kraupus radinys prie Bagdado 8 psl. Prostestas prieš koridą

Jie kurorte šiuo metu - pagrindiniai lankytojai. Besibaigiant mokslo metams, jaunuoliai „jaukinasi“ vasaros sostinės pramogas, lanko žinomas vietas, džiaugiasi dar šaltomis jūros bangomis. Palangoje pasirodo ir viena kita užsienio turistų grupelė. Daugelis kurorto prekybininkų bei paslaugų teikėjų jau pasiruošė šiltajam sezonui, tačiau užplūstančių poilsiautojų dar viltingai laukiama - kaip ir vėluojančios vasaros. Pamažu gausėjant poilsiautojų skaičiui, nuo praėjusios savaitės šeštadieniais pradėjo dirbti Palangos turizmo informacijos centras. Birželio viduryje jis veiks kiekvieną dieną, o kolektyvas pasipildys naujais darbuotojais. Centro vadybininkė Kristina Gavutienė minėjo, kad pirmąjį vasaros savaitgalį Palangoje jau pradėjo lankytis turistai iš Latvijos, Estijos. Ypač padidėjo norvegų turistų srautai. Skandinavus, anot pašnekovės, Palanga vilioja savo paslaugų kokybe bei nedidelėmis kainomis. Nukelta į 7 psl.

Iš mokyklos suolo - lėkte prie jūros.

A.Kalvaičio nuotr.

Derybininkai kalba skirtingomis kalbomis
8 psl.
Vakar derėjęsi pagrindiniai būsimosios valdžios formuotojai - socialdemokratai ir konservatoriai - sutarė toliau tęsti konsultacijas dėl galimos plačios koalicijos. Tačiau apie jokias aiškesnes derybų perspektyvas nei vieni, nei kiti neužsiminė. Po beveik valandą trukusių derybų, konservatorių vadovas Andrius Kubilius apie galimybes ir tikimybes kalbėjo užuolankomis. "Mes matome galimybę konsultuotis toliau, tikime, kad galima nuo konsultacijų pereiti prie sutarimų, bet šiandien ką nors daugiau pasakyti kol kas sunku", - sakė A.Kubilius. Vakarop socialdemokratų pozicijas sustiprino prie jų formuojamos centro kairiųjų koalicijos prisijungti panorę liberalcentristai. Nukelta į 3 psl.

ORAI
Šiandien Palangoje dieną naktį 15 0C 8 0C

Aistringai žvejei vėjai nebaisūs
Ant Palangos tilto žvejų būryje išsiskiria vienintelė moteris - kretingiškė Elena. Aistringas pomėgis šios moters neapleidžia nuo pat vaikystės. Atšilus orams, Elena darbus sode dažnai iškeičia į poilsį su meškere.

Vėjas šiaurės vakarų 4-9 m/s.

2 psl.

7 psl.

2

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

aktualijos

Ragina grąžinti ambasadą
Vyriausybė kviečiami "atsakingai ir konstruktyviai spręsti šį Lietuvai svarbų klausimą". Lietuvos diplomatai ir aukščiausi valstybės pareigūnai visą atkurtos nepriklausomybės laikotarpį reikalauja, kad Italijos valdžia grąžintų Lietuvai jos buvusios ambasados pastatą Romoje arba kompensuotų jo netektį pinigais ar nekilnojamuoju turtu. Ambasados Romoje pastatas, dėl kurio iki šiol nepavyksta susitarti su Italijos valdžia, nuo 1937 metų priklausė Lietuvai, bet Sovietų Sąjungai okupavus šalį čia įsikūrė ir iki šiol šeimininkauja rusų diplomatai.

Įkliuvo Klaipėdos nusikaltėlių autoritetas
Klaipėdos teisėsaugininkai sulaikė praeityje garsios nusikalstamos "kubilinių" gaujos lyderį Arūną Kubilių.
Turto prievartavimu įtariamas A.Kubilius buvo sulaikytas pirmadienį. Šiuo metu teisme sprendžiama, ar suimti jį. Prieš dešimtmetį Klaipėdoje veikusios nusikalstamos "kubilinių" grupuotės vadeiva, pravarde "Kubilas", yra kelis kartus teistas už turto prievartavimą, dokumentų klastojimą, smurto panaudojimą prieš pareigūną, pasikėsinimą pagrobti svetimą turtą. 1999 metais A.Kubilius nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, tačiau buvo sulaikytas. PrieštrejusmetusA.Kubilius buvo apkaltintas pasikėsinimu pagrobti automobilį "Mercedes-Benz". Atsidūręs areštinėje, jis bandė sunaikinti pagrindinį įrodymą - susipažindamas su jam iškeltos baudžiamosios bylos medžiaga, prarijo daktiloskopinę plokštelę su savo pirštų atspaudais. Tačiau prokuratūroje liko minėtos plokštelės nuotraukos, kurios buvo pridėtos prie bylos. A.Kubilius buvo nuteistas, į laisvę jis išėjo pernai gruodį. Tik išėjęs iš įkalinimo įstaigos, nusikaltėlis vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Turimais duomenimis, jis bandė užimti lyderio pozicijas tarp Klaipėdos nusikaltėlių.

NELEGALĖ
Estijos pilietybės ir migracijos departamentas išsiųs į Lietuvą juodaodę moterį, bandžiusią įvažiuoti į Estiją su padirbtu prancūzišku pasu. Moters prašymą suteikti jai prieglobstį Estijos valdžia atmetė. Migracijos priežiūros tarnybos inspektoriai palydės moterį iki Lietuvos sienos ir ten perduos ją pasieniečiams. Estijos pareigūnai sulaikė moterį pernai rudenį Iklos pasienio poste. Sulaikytoji prisipažino pasinaudojusi padirbtu pasu ir sakė esanti iš Kamerūno. Moteris į Estiją atvyko iš Lietuvos per Latviją. Lietuvos valdžia prisipažino esanti atsakinga išnagrinėti prašymą dėl prieglobsčio suteikimo ir pasirengusi priimti moterį.

Priekaištaudamas Seimas nepamiršo pasveikinti naujai išrinkto Italijos Parlamento su 60-osiomis Respublikos paskelbimo metinėmis, kurios buvo švenčiamos praėjusią savaitę. AFP nuotr.

Parlamentas vakar priėmė rezoliuciją, primenančią Italijai jau beveik 15 metų stringantį buvusio Lietuvos ambasados pastato Romoje klausimą.

Seimo vienbalsiai priimtoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad "tokie klausimai jau yra išspręsti su visomis Europos Sąjungos valstybėmis, išskyrus Italiją", todėl Italijos parlamentas ir

Siautėjo visoje šalyje
Generalinė prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė prieš metus devyniuose šalies rajonuose siautėjusios plėšikų grupuotės bylą.
Pasak prokurorų, 6 anksčiau teisti asmenys, naudodami fizinį smurtą, grobė svetimą turtą, dažniausiai mobiliuosius telefonus ir juvelyrinius dirbinius. Grasindami nešaunamuoju ginklu jie apvogė degalinę, plėšė įvairias parduotuves, salonus ir gadino kitų žmonių turtą. Be to, grupuotė kaltinama pagrobusi automobilį bei sukėlusi avariją, kurioje sužeisti du žmonės. Gauja pirmą praėjusių metų pusmetį siautėjo vos ne visoje Lietuvoje: Pasvalio, Raseinių, Jurbarko, Kelmės, Rokiškio, Kupiškio, Anykščių, Pakruojo ir Panevėžio rajonuose. Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Generalinė prokuratūra kartu su policijos kriminalistais ištyrė 28 grupuotės narių padarytas nusikalstamas veikas.

PAGRINDINIS GROBIS - MOBILIEJI

Sukčiavimu įtariami stomatologai
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje atsidūrė Skuodo stomatologai.
Įtariama, kad viešoji įstaiga "Skuodo stomatologijos paslaugos" iš ligonių kasų susigrąžino pinigus už protezavimo darbus, kurių neatliko. Pirminiais duomenimis, 2005 metų gruodžio 30 d. įstaigos darbuotojai Klaipėdos teritorinei ligonių kasai pateikė pirmosios ir antrosios grupės invalidų, kuriems buvo atliktas dantų protezavimas, sąrašą. STT teigimu, į sąrašą buvo įrašyti du asmenys, kuriems, tyrimo duomenimis, protezavimo darbai 2005 metais nebuvo atlikti. Tokiu būdu Klaipėdos teritorinė ligonių kasa įstaigai "Skuodo stomatologijos paslaugos" galimai neteisėtai pervedė daugiau kaip pusantro tūkstančio litų.

Policijos departamento duomenimis, šiemet per tris mėnesius Lietuvoje užregistruota 14,8 proc. mažiau plėšimų negu pernai tuo pačiu laikotarpiu. Pagrindiniu pasikėsinimo objektu ir toliau lieka mobilieji telefonai (800 arba 63,8 proc. visų plėšimų).

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

vasara
Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai Debesuota Trumpalaikis Lietus Lietus su Šlapdriba Sniegas perkūnija debesuota lietus

Palanga +8 +10 +13 +15
Birželio 7-osios naktį Lietuvoje nepastoviai debesuota. Lietaus nenumatoma. Vėjas šiaurės vakarų, 4-9 m/s. Žemiausia temperatūra 2-7, pajūryje apie 9 laipsnius šilumos. Dieną debesuota su pragiedruliais. Rytiniuose rajonuose kai kur gali trumpai palyti. Vėjas šiaurės vakarų, 4-9 m/s. Aukščiausia temperatūra 13-18 laipsnių šilumos. Palangoje lietaus nenumatoma. Temperatūra naktį 8-10, dieną 13-15 laipsnių šilumos.

Šiauliai +4 +6 +15 +17

Panevėžys +5 +7 +15 +17

Utena +5 +7 +15 +17

Oslas 20 Stokholmas 18

Helsinkis 17

Kaunas +3 +5 +16 +18

15

16

Vilnius +4 +6 +15 +17

Dublinas 24

14 24 14 Minskas 16

18 18

Praha 17 Viena 18

16

Artimiausiomis dienomis Palangoje
23

Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai
R.Medonio nuotr.

Poryt +7 +16

Užporyt +9 +20
Lisabona 26 Madridas 32 Roma 23 Atėnai 27

+7 +14

15 min

aktualijos

2006 birželio 7 d., trečiadienis

3

Derybininkai kalba skirtingomis kalbomis
Atkelta iš 1 psl. Socialdemokratai nepanoro konsultuotis dėl galimos plačios koalicijos ne atskirų partijų, o jau Seime susiformavusių blokų lygmeniu. Konservatoriai kartu su liberalų sąjūdžiu ir socialliberalai yra susijungę į "Proveržio" bloką. Socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai ir "pilietininkai" jau sudarė centro kairės bloką. Vienas socia ldemokratų vadovų Gediminas Kirkilas teigė po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi supratęs, jog šalies vadovas norėtų matyti dviejų partijų - socialdemokratų ir konservatorių - derybas.

Forumas

SOCDEMAI ĮGIJO PERSVARĄ
"Proveržio" koalicija vienija 47 iš 141 Seimo nario. O socialdemokratai vakare jau skaičiavo turėsiantys koalicijoje 53 atstovus parlamente, mat prie jų ketina jungtis liberalcentristai. "Programiniu pagrindu matome patobulintą buvusios Vyriausybės programą, liberalcentristai savo ruožtu pateikė keletą pasiūlymų, ir mums pasirodė, kad jie gali būti priimtini", - po susitikimo su liberalcentristų derybininkais sakė socialdemokratų seniūnas Juozas Olekas. Liberalcentristai yra pasiūlę į būsimos Vyriausybės programą įtraukti nuostatas dėl gyventojų pajamų mokesčio sumažinimo iki 20 proc., tiesioginių merų rinkimų įteisinimo. Be to, liberalcentristai vakar derėjosi ir su Artūro Paulausko vadovaujamais socialliberalais. Pokalbyje buvo aptarta ir galimybė Seime kurti centro jėgų bloką.

A.Kubilius (k.) ir G.Kirkilas prezidento siūlymus supranta neAgentūros INNA nuotr. vienodai.

V.Adamkus vakar teigė manąs, kad skirtingas politines ideologijas propaguojančių socialdemokratų ir konservatorių bendras darbas nebūtų kažkoks "stebuklas". Šalies vadovas pridūrė manantis, kad so-

cialdemokratai ir konservatoriai užmezgė tiesioginį ryšį dėl bendro darbo. Tačiau neoficialiuose pokalbiuose abiejų partijų atstovai kaltina vieni kitus derybų žlugdymu. Žurnalistams pasiteira-

"Kažką dar stebina frakcijų, naujų politinių darinių įmantriausi pavadinimai.Manatrodo,mesturėjome dar įmantresnių pavadinimų: švarių rankų, žvaigždučių, kregždučių, po to turėjome saulėlydžio, mėnesienos", - centro dešiniųjų suformuotos "Proveržio" koalicijos pavadinimą komentavo parlamentaras Petras Gražulis.

vus, ar turi kandidatą į premjero postą, prezidentas priminė, kad Vyriausybės vadovą siūlo partijos. Jis pridūrė nenorintis komentuoti Seimo

pirmininko Viktoro Muntiano išsakytos minties, kad premjero postą galėtų užimti eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.

Prokurorai nesitiki greitų rezultatų
Prokurorai vakar pranešė, kad tirdami Darbo partijos (DP) finansinės veiklos bylą, kaip įtariamuosius jau apklausė tris asmenis, atliko 10 kratų ir jų metu paėmė 19 kompiuterių.
Anot Generalinės prokuratūros, tyrimo metu vyksta ir vyks dokumentų poėmiai įvairiose įmonėse. Prokurorai teigė, kad norint gauti užtektinai duomenų kaltinimui suformuluoti, teks apklausti kelis šimtus asmenų. "Kadangi tyrimas yra susijęs su sudėtingais ūkinės finansinės veiklos patikrinimais, jis užtruks", - aiškino generalinis prokuroras Algimantas Valantinas. Pasak Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos, iki šiol apklaustiems asmenims pranešta apie įtarimus dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Už tokias veikas atsakomybė gresia tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. DP fi nansinės veiklos ikiteisminį tyrimą pradėjo ir atlieka Generalinės prokuratūros prokurorai. Byla nebuvo perimta iš kokių nors ikiteisminio tyrimo įstaigų. Prieš trejus metus pradėtas ikiteisminis tyrimas prokurorus atvedė prie DP buhalterinės apskaitos gegužės 17-ąją. Po dviejų dienų buvo atlikta krata partijos būstinėje Vilniuje. Buvo pasigirdę spėlionių, kad nuo "darbiečių" lyderio pareigų laikinai nusišalinęs Viktoras Uspaskichas, kuris šiuo metu yra Rusijoje, baiminasi, kad grįžus į Lietuvą jam nebūtų uždėti antrankiai. Jis užvakar teigė nesislapstąs nuo teisėsaugos, nes neturįs tam priežasčių, tačiau pridūrė neskubąs į Lietuvą.

STT vadovas Povilas Malakauskas skundžiasi, kad efektyviai kovoti su korupcija trukdo lėšų ir darbuotojų trūkumas. "Tarnyboje dabar dirba 214 žmonių. Daug tai ar mažai? Aš pateiksiu jums kelis skaičius, kad galėtume palyginti. Pavyzdžiui, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje dirba 491, Kultūros ir sporto departamente 264, Operos ir baleto teatre - 617 darbuotojų", - pristatydamas 2005 metų STT ataskaitą Seime sakė jis. P.Malakausko teigimu, pasiekti gerų rezultatų trukdo ir lėšų stygius - tarnyba laikosi tik iš ES finansavimo, kuris kasmet mažėja.

A.Valantino teigimu, tyrimas yra sudėtingas, todėl Agentūros INNA nuotr. užtruks.

Turniškių istoriją rašys ir policija
Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, gaunant leidimus pastatų rekonstrukcijai Turniškėse.
Tyrimą pavesta atlikti Vyriausiojo miesto policijos komisariato tyrėjams. Ikiteisminį tyrimą prokurorai nusprendė pradėti išanalizavę Valstybės kontrolės (VK) pateiktą medžiagą. Kontrolieriai Vyriausybės kanceliarijos akcinėje komunalinių paslaugų bendrovėje atliko auditą ir nustatė, kad kai kurie dokumentai, susiję su statybos leidimais pastatų reo kokie rezultatai - žiūrėsim", - kalbėjo Vilniaus apygardos prokuratūros v yriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičiaus. Atliekant auditą, paaiškėjo, jog Vyriausybės kanceliarijos bendrovė jau projektuoja dar 21 kotedžo statybą ant valstybinės žemės Turniškėse. VK yra nustačiusi daug kitų pažeidimų Vyriausybės kanceliarijos akcinės komunalinių paslaugų bendrovės veikloje. Visus VK pateiktus duomenis svarstys ir Seimo laikinoji komisija, nagrinėjanti statybų Turniškėse aplinkybes. Ji turi pateikti savo išvadas birželio viduryje.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Turniškių skandalas kilo paaiškėjus, kad šalia oficialių asmenų, pavyzdžiui, prezidento Valdo Adamkaus (nuotr.), gyvenamuosius būstus yra įsigiję ir privatūs asmenys.
Agentūros INNA nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Alvydas Sadeckas siūlo nustatyti baudžiamąją atsakomybę už politinę korupciją. "Turėtume aiškiai nustatyti, kas yra politinė korupcija, kokios nusikalstamos veikos ją sudarytų ir kokia atsakomybė turėtų kilti", - teigė A.Sadeckas. Pasak jo, jau pradėti rengti tam reikalingų teisės aktų pakeitimai.

konstrukcijai Turniškėse, galėjo būti suklastoti. "Tyrimas bus įdomus,

Į savanorių pajėgas kviečia medikus
Krašto apsaugos ministerija (KAM) vakar pranešė, kad savanorių pajėgose kuriama Medicinos kuopa.
K AM teigimu, į kuopą kviečiami civiliai medikai, ypač gydytojai chirurgai, anesteziologai. Pageidaujami ir kitų specialybių g ydytojai, slaugos specialistai. Civiliams medikams po specialių karybos bei karo medicinos kursų bus suteikti atsargos karininko ar atsargos seržanto kariniai laipsniai. Medikai viliojami galimybėmis keliauti į užsienį. K AM skelbia, kad kuopai priskirti atsargos karo medicinos gydytojai ir slaugos specialistai galės dalyvauti tarptautinėse operacijose už Lietuvos ribų, taip pat tarptautinėse bei nacionalinėse pratybose, vyksiančiose mūsų šalyje.

Siųsk kodą (pvz.: MINU WALL MIN1) numeriu 1352. Žinutės kaina - 2 Lt.

Parlamentarams atostogų tikriausiai dar teks palaukti - planuojama pratęsti birželio 30 dieną pasibaigiančią pavasario sesiją iki liepos 5 dienos. Nutarimo projektą pristatęs Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas neatmetė, kad atsižvelgiant į situaciją, būtų siūloma sesiją pratęsti iki 20 dienos. Seimo narių atostogų planus sujaukė Vyriausybės griūtis - nepilno likusio eilinės sesijos mėnesio neužtektų naujam Ministrų kabinetui patvirtinti.
Agentūros INNA nuotr.

4

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

ekonomika
Įmonės praneša
» Bankas biržoje Finansų grupei "Nordea" priklausantis bankas "Nordea Bank Finland" nuo vakar tapo Vilniaus vertybinių popierių biržos (VVPB) nariu. "Nordea Bank Finland" įgis teisę dalyvauti VVPB prekyboje po to, kai bus įvykdyti prekybos taisyklėse nustatyti reikalavimai. » Parama IT Informacijos technologijų (IT) bendrovių grupė "Alna" turėtų gauti 2,7 mln. litų ES struktūrinių fondų paramą. Ją nutarė skirti Verslo projektų atrankos komitetas. Galutinį sprendimą priims ūkio ministras. » "Senukai" Lietuvos statybos, ūkio ir buities reikmenų prekybos įmonių grupę "Senukai" papildė nauja bendrovė "SSPC real estate". » Baigė procedūras Finansų grupei "Parex" priklausantis Lietuvos komercinis bankas "Parex" baigia akcinio kapitalo didinimo procedūrą - šiandien Centrinis vertybinių popierių depozitoriumas užregistruos iki 62 mln. litų padidintą banko akcijų emisiją. » Pelnas Baltijos baldų grupei (BBG) priklausančios trys baldų gamybos įmonės šiemet sausio-gegužės mėnesiais pasiekė 67,5 mln. litų apyvartą - 24,5 proc. didesnę negu tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai ji buvo 54,2 mln. litų. Vien tik gegužę grupei priklausančių įmonių pardavimai buvo 13,5 mln. litų, arba 17,4 proc., didesni nei pernai tą patį mėnesį. » Spartus ryšys Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai "Omnitel" ir "Bitė" savo tinkluose įdiegė itin didelę duomenų perdavimo spartą užtikrinančią trečiosios kartos mobiliojo ryšio (3G) technologiją HSDPA. "Bitė" naujovę jau šiandien pristatys Vilniuje, o "Omnitel" HSDPA paslaugas pradės siūlyti penktadienį Palangoje.

"Ekranui" sužibo viltis
Galimybe plėtoti veiklą bankrutuojančios Panevėžio gamyklos "Ekranas" teritorijoje domisi kineskopų ir televizorių gamybos bendrovė "Thomson" bei kelios Lietuvos įmonės.
"Ekrano" bankroto administratore paskirtos bendrovės "Baklis" direktorius Gintaras Gelčys teigė, kad su potencialiais investuotojais vyksta pirminiai susitikimai, todėl kalbėti apie

EKSPERTAI PATARIA

Noriu padalyti žemės sklypą
Turiu 50 arų namų valdos paskirties žemės sklypą. Norėčiau jį padalinti į 3 dalis. Kokias procedūras reikės atlikti? Namų valdos žemės sklypą galima padalyti į 3 dalis arba atidalyti į 3 atskirus žemės sklypus. Nekilnojamojo turto (NT) atidalijimas yra toks NT formavimo būdas, kurio metu iš Nekilnojamojo turto registre įregistruoto bendrosios nuosavybės teise valdomo NT objekto bendraturčių prašymu atidalijamos NT dalys, iš kurių yra formuojami atskiri NT objektai. Tai reiškia, kad atidaliję žemės sklypą suformuosite 3 atskirus naujus žemės sklypus, kuriuos įsigiję asmenys bus NT savininkai. Padaliję žemės sklypą ir pardavę žemės sklypo dalis, būsite į 3 dalis padalyto vieno sklypo bendraturtis. Nekilnojamojo turto atidalijimas vykdomas Lietuvos Respublikos žemės įstatymo ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nustatyta tvarka ir tik tuomet, jeigu atidalijimo metu nepažeidžiamos teritorijų planavimo dokumentų ir žemėtvarkos projektų rengimo taisyklės. Po nekilnojamojo turto atidalijimo naujai suformuoti nekilnojamojo turto objektai turi atitikti šiuos reikalavimus: 1) nėra bendrosios nuosavybės teise naudojamų teritorijų, išskyrus tuos atvejus, kai to pageidauja naujai suformuojamo turto savininkas arba bendraturčiai; 2) pagrindinė tikslinė turto naudojimo paskirtis ir ūkinės veiklos pobūdis neprieštarauja teritorijų planavimo dokumentams; 3) gali funkcionuoti nepriklausomai vieni nuo kitų; 4) galima nustatyti ir apskaičiuoti kiekvieno iš jų vertę. Norėdami pradėti žemės sklypo atidalijimo procedūrą, turėsite kreiptis į žemėtvarkos skyrių, kur gausite leidimą pradėti žemės sklypo atidalijimo procedūrą, ir į miesto ar rajono vyriausiąjį architektą, kuris išduos projektavimo sąlygas. Vėliau reikės pasamdyti įmonę, turinčią licenciją vykdyti atidalijimo procedūrą. Dažniausiai tai daro įmonės, atliekančios geodezinius matavimus. Reikės parengti ir detalųjį planą, kuriame turėsite numatyti, kad statysite gyvenamosios paskirties namus. Kiekviename mieste ar rajone galioja skirtingi užstatymo, statybos ploto ir aukščio apribojimai. Maksimalius apribojimų dydžius galite rasti miesto ar rajono bendrajame teritorijos plane. Suformuotus tris atskirus sklypus turėsite užregistruoti savo miesto Registrų centro filiale. Klausk: bustas@15min.lt UAB “BRC NEKILNOJAMAS TURTAS” Benediktas Laurušonis Tel. (8-5) 246 19 28, faks. (8-5) 246 19 21 Laisvės pr. 3, Vilnius www.brec.lt

konkrečius susitarimus kol kas dar anksti. Pasak G.Gelčio, "Ekranas" buvo viena iš nedaugelio Europoje veikiančių kineskopų gamybos bendrovių, todėl "Thomson", kuris jau turi gamyklą Lenkijoje, gali siekti užpildyti nišą, atsiradusią Panevėžio įmonei nutraukus gamybą. "Galimybe panašų verslą toliau plėtoti "Ekrano" teritorijoje domisi ir su elektronikos verslu susiję lietuviai, žinoma, mažesniu mastu negu

tai galėtų daryti "Thomson", - tvirtino G.Gelčys. Jo teigimu, prasidėjusių pokalbių su potencialiais investuotojais ateitis priklausys ir nuo to, ką su "Ekrano" turtu nuspręs daryti didieji įmonės kreditoriai.
"Thomson" yra vienas didžiausių televizorių bei kitų elektroninių prietaisų gamintojų pasaulyje.

Paskutinis ".eu" registravimo etapas
Lietuvos bendrovės ir tarpininkai šiandien turės dar vieną galimybę ištaisyti anksčiau padarytas klaidas, registruojant ".eu" interneto adresą ir įsigyti norimus vardus.
Interneto adresų registras "EURid" pradeda trečiąjį ".eu" vardų registravimo etapą, kurio metu priiminės paraiškas adresams, nepatvirtintiems išankstinės registracijos metu. "Tai paskutinė proga kompanijoms ištaisyti padarytą klaidą ir atgauti "prarastą" adresą", - sakė interneto travimo etapas vyks tol, kol vardų registravimu užsii- neliks išankstiniame etamančios bendrovės "Inter- pe prašytų ir nepatvirtindata" pardavimų vadovė Fi- tų adresų. lomena Samuilytė. Teisę priimti paraišPagrindinės priežaskas ".eu" vardų registratys, kodėl pirmajame etacijai Lietuvoje turi Kauno pe prašytas vardas Tai - paskuti- Technologijos uninebuvo įregistruoversitetas, bendroa iš- vės "Interneto vizitas, dažniausiai bu- nė prog vo klaidingai pasi- taisyti klaidas ja", "Lanteka" ir "Inrinkta teisės į vardą terdata". rūšis, netikslumai nuroInterneto vardus su dant tikrąjį prekinio žen".eu" galūnėmis yra užklo savininką ir pirmumą registravusios kai kuį vardą įrodančių dokumen- rios Lietuvos savivaldybės, tų nepateikimas. įmonės ir žiniasklaidos prieTrečiasis vardų regis- monės.

Darbymetis Nemuno turizmo trasoje
Įsibėgėja Nemuno turizmo trasos infrastruktūros plėtros darbai, apimantys 5 Lietuvos apskritis.
Šiuo metu rengiami būtini privažiavimo prie prieplaukų kelių planai, tvarkoma krantinių aplinka, įrengiamos vandens turistų stovyklavietės. Iki metų pabaigos Druskininkų-Rusnės ruože žadama įrengti 19 prieplaukų, automobilių ir poilsio aikšteles bei pastatyti pavėsinių. Taip pat ketinama išleisti Nemuno vandens turistinės trasos vadovą lietuvių ir keliomis užsienio kalbomis, žemėlapius, reklaminius bukletus, lankstinukus ir reklaminį videofi lmą. Projektą įgyvendina Turizmo departamentas. Bendra darbų vertė sieks beveik 10 mln. litų - 2,1 mln. litų skiria valstybė, 7,4 mln. litų - ES fondai. Stat ybos da rbus atliks uostamiesčio statybos įmonė "Klaipėdos hidrotechnika", rinkodarą bendrovė "Lietuvos turizmo birža".
Nemunas jau dabar pritraukia nemažai turistų ir iš Lietuvos, ir iš užsienio.

PREKYBA VERTYBINIAIS POPIERIAIS
Birželio 6 dienos prekybos sesija
OMX Vilnius indeksas
Trumpinys Pokytis Reikšmė

Birža
Rinkoje ir toliau prekiaujama gana ramiai - vakar bendra apyvarta siekė 1,7 mln. litų, sandorių skaičius 273, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis 8/13. Apie 45 proc. rinkos "atsikando” AB "Teo.LT” pozicija, kur nepakitusia kaina po 2,23 lito akcijų perleista už 764 tūkst. litų. AB "Invalda” kontroliuojamas AB "Sanitas” (grupė neįskaitant dukterinės įmonės Lenkijos "Jelfa”) sausio - vasario mėnesiais pasiekė 26,13 mln. litų apyvartą, 1,5 proc. didesnę negu tuo pačiu metu pernai. Vien tik per gegužės mėnesį AB "Sanitas” grupės pardavimai pašoko 50,1 proc. iki 5,35 mln. litų. Grupės pardavimus augina penai įsigyta Slovakijos įmonė "Hoechst-Biotika”. Iki "Jelfa” įsigijimo AB "Sanitas” šiemet planavo pasiekti 66,79 mln. litų konsoliduotų pardavimų ir uždirbti 11,48 mln. litų konsoliduoto grynojo pelno. Pakoreguotos šių metų grupės prognozės bus paskelbtos liepos mėnesį. Vakar AB "Sanitas” akcijos kaina pakilo 0,65 proc. iki 13,99 lito ribos, apyvarta siekė 32 tūkst. litų.
Šaltinis: AB FMĮ "Finasta”

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo birželio 7 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

OMXV

-0,43 %

399,62 Lt

Labiausiai pakilo
Pavadinimas Trumpinys Pokytis Paskutinė kaina Apyvarta

USD 2,6713

GBP 5,0128

RUB 0,9952 1,9961 1,2452 1,2203 4,6293 5,0128 2,2067 3,7539 2,3807 2,6713 2,4142 2,2274

EEK 0,2206

LVL 4,9616 3,3333 4,9616 8,7070 2,0085 1,7020 4,4492 9,9952 9,1468 3,7564 2,2152 5,3134

Nord/LB Lietuva Alytaus tekstilė Lietuvos dujos Vilniaus degtinė

NDL1L ATK1L LDJ1L VDG1L

9.21 % 5,88 % 4,17 % 3,33 %

415.00 Lt 0,18 Lt 3,75 Lt 3,10 Lt

9,129.65 Lt 2,880.00 Lt 1,802.60 Lt 9,300.00 Lt

Labiausiai nukrito
Pavadinimas Trumpinys Pokytis Paskutinė kaina Apyvarta

Linas Lisco Baltic Service Lietuvos energija Klaipėdos nafta

LNS1L LBS1L LEN1L

-4,65 % -4,35 % -2,78 %

0,41 Lt 0,66 Lt 2,10 Lt 0,82 Lt

30,422.41 Lt 4,013.13 Lt 6,670.60 Lt 145,684.38 Lt

KNF1L -2,38 %

Šaltinis: Vilniaus vertybinių popierių birža

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų Didžiosios Britanijos svaras 10 Estijos kronų 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris 100 Kazachstano tengių

10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų 10 Moldovos lėjų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

15 min

ekonomika

2006 birželio 7 d., trečiadienis

5

Rekonstrukcija leis sutaupyti Nyksta nelegalūs sąvartynai
Valstybės valdoma (70,6 proc. akcijų) naftos produktų krovos bendrovė "Klaipėdos nafta" atlieka baigiamuosius dviejų talpyklų rekonstrukcijos darbus, kurie kainavo 36 mln. litų. Lietuvos statybos įmonės perdirba vis daugiau statybos atliekų - mažėja nelegalių sąvartynų, auga perdirbėjų atliekamų darbų apimtys.
Stat ybos ir griovimo atliekų aikštelę valdančios Vilniaus įmonės "Aviridis" generalinis direktorius Rolandas Jankauskas sakė, kad bendrovės klientų skaičius "auga tiesiog akyse". "Įmonės tikrai darosi sąmoningesnės, per trejus veiklos metus perdirbimui atliekas pateikiančių įmonių skaičius labai išaugo ir dar tikrai augs", - prognozavo R.Jankauskas. Teigiamus pokyčius tvarkant statybines atliekas pa"Nugriauti du 5 tūkst. kubinių metrų talpos rezervuarai, o jų vietoje pastatytos naujos ir modernios 32,25 tūkst. kubinių metrų tūrio talpyklos", - sakė "Klaipėdos naftos" Statybos skyriaus vyresnysis meistras Rimantas Petkus. Naujosiose talpyklose bus laikomi tik šviesieji naftos produktai, todėl bus galima išvengti rezervuarų valymo kaštų. Pagrindinis pernai vasarį pradėto įgyvendinti projekto rangovas buvo Klaipėdos statybos įmonė "Hidrostatyba", tvirtino ir nelegalių sąvartynų kontrolę vykdantys pareigūnai. "Pastaruoju metu nelegalių statybinių atliekų sąvartynų Vilniaus mieste randame vis mažiau ir mažiau", - sakė Vilniaus miesto agentūros vedėjas Vincas Navickas. "Pateikiamos perdirbti statybų pakuotės augimą tikrai labai teigiamai paveikė pernai priimti teisės aktai, taršos mokestį bendrovėms nustatę žymiai didesnį, nei perdirbimo kaštai", sakė R.Jankauskas. "Aviridis" per trejus veiklos metus priėmė beveik 400 tūkst. tonų atliekų, apie 300 tūkst. tonų išrūšiavo, perdirbo ir pateikė pakartotiniam naudojimui.

Dvi senosios talpyklos buvo nugriautos.

Agentūros INNA nuotr.

subrangovai - "OKZ Holding Baltija" ir konsorciumas "YIT Kausta". Anot R.Petkaus, arti-

miausiu metu "Klaipėdos nafta" ketina modernizuoti ir technologines linijas. Jau parengti mechaninės dirb-

tuvės ir katilinės atnaujinimo projektai, taip pat planuojama statyti naują administracinį pastatą.

Interaktyvaus mokymosi programa
Valstybės įstaiga Švietimo plėtotės centras gavo beveik 3 mln. litų ES paramos interaktyviai 5-6 klasių Lietuvos moksleivių gamtos mokslų kurso sistemai sukurti.
Lietuvoje iki šiol panašios sistemos nėra, todėl bus atliekami ir parengiamieji tyrimai, konsultuojamasi su užsienio specialistais. "Lietuvoje panašios praktikos dar nebūta, o kadangi planuojama, kad sistema bus platinama internete ir prieinama visiems, reikia išspręsti visus su autorių teisėmis susijusius ir kitus teisinius klausimus", - aiškino Ona Vaščenkienė. Rengiama programa kol kas bus tik žvalgybinė, vėliau bus sprendžiama, ar verta interaktyvaus mokymo sistemą plėtoti toliau. Anot centro direktoriaus Prano Gudyno, interaktyvus kursas užtikrins lygias mokymosi galimybes įvairių polinkių vaikams bei plėtos mokinių informacinius komunikacinius gebėjimus. Projektą numatoma įgyvendinti 2008 metų balandį.

"Al Jazeera" ieško žiūrovų Lietuvoje
Kataro palydovinės televizijos bendrovė "Al Jazeera", rudenį planuojanti pradėti naujo tarptautinio žinių kanalo transliacijas, domisi galimybėmis šį kanalą transliuoti Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Šiuo tikslu šį vakarą į Vilnių atvyksta "Al Jazeera" atstovai, kurie dalyvaus ketvirtadienį ir penktadienį rengiamoje šalies kabelinių televizijų kasmetinėje konferencijoje. "Al Jazeera" susidomėjimas Lietuva ir kitomis Baltijos šalimis yra milžiniškas. Jaučiame didelį aktyvumą iš jų pusės", - sakė Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) atstovai. LKTA teigimu, naujas "Al Jazeera" žinių kanalas bandys lygiuotis į CNN ar "BBC World" bei sieks tapti rimtu jų konkurentu.
"Al Jazeera" ypač išgarsėjo karinių operacijų Afganistane ir Irake vaizdais, taip pat išskirtiniais teroristinės organizacijos "Al Qaeda" lyderio Osamos bin Ladeno kalbų vaizdo įrašais.

Atliekas, susikaupusias statybų metu, draudžiama išvežti į paprastus sąvartynus. "15min" arch. nuotr.

TRUMPAI
Reklamos festivalis
Kijeve vykusiame 7-ame tarptautiniame reklamos festivalyje apdovanojimus pelnė ir trys Lietuvos reklamos bendrovės. Agentūrai "Leo Burnett Vilnius" atiteko trys, o "Y&R Garage4x4 Vilnius" bei "DDB Vilnius" po du apdovanojimus. Festivalyje iš viso dalyvavo 424 agentūros iš 12 šalių, konkursui buvo pristatyti 2,1 tūkst. darbų, kuriuos vertino 7 narių komisija iš Lietuvos, Latvijos, Šveicarijos, Ukrainos, Maskvos ir Vengrijos. vausiantis laikinasis finansų ministras Zigmantas Balčytis žadėjo inicijuoti diskusiją dėl narystės euro zonoje siekiančių šalių infliacijos kriterijaus interpretavimo ir taikymo. "Tikiuosi, kad diskusijos šia tema neapsiribos tik ECOFIN, bet sulauks konstruktyvaus vertinimo ir Europos Vadovų Taryboje bei paskatins tolesnę euro zonos plėtrą artimiausioje ateityje", - sakė Z.Balčytis. ECOFIN posėdyje taip pat bus svarstomi mokesčių klausimai, pirmą kartą oficialiai ministrai aptars ir bendrosios konsoliduotos įmonių pelno mokesčių bazės kūrimo iniciatyvą, bus pristatyta ir kovos su fiskaliniu sukčiavimu planas.

3G ryšys - Vilniuje ir Palangoje
Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai "Omnitel" ir "Bitė" savo tinkluose įdiegė itin didelę duomenų perdavimo spartą užtikrinančią trečiosios kartos mobiliojo ryšio (3G) technologiją HSDPA.
Mobiliojo ryšio operatorius "Omnitel" technologijos HSDPA, paslaugas pirmiausiai pasiūlys Palangoje. "Omnitel" teigimu, Palangos gyventojai nuo penktadienio turės galimybę naudotis sparčiausiu Europoje mobiliuoju internetu. HSDPA vartotojams užtikrina itin didelę duomenų perdav imo spartą (iki 2 megabitų per sekundę). Kita šalies mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė "Bitė" šią technologiją šiandien pristatys ir pradės teikti Vilniuje. Nei viena bendrovė kol kas neskelbia, kokiuose dar miestuose ir kada bus pasiūlytos HSDPA paslaugos. Tuo tarpu "Tele2" apie šios technologijos diegimo planus kol kas neskelbė. 3G mobilusis ryšys yra šiuo metu Lietuvoje naudojamo GSM mobiliojo ryšio standarto nauja karta. 3G ryšys užtikrina didesnę duomenų perdavimo spartą, leidžiančią teikti vaizdo telefonijos ir kitas daugialypės terpės paslaugas.

Inicijuos diskusiją

Šiandien Liuksemburge rengiamas ES ekonomikos ir finansų ministrų tarybos (ECOFIN) posėdis. Jame daly-

Senesni mobilieji telefonai 3G ryšio paslaugoms nepritaikyti.
"15min" arch. nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

6

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

Pajūris

Už automobilių stovėjimą teks mokėti
Nuo vasaros vidurio Palangoje už malonumą statyti automobilį arti jūros ar gatvėje teks mokėti.
Kol kas dar tebevyksta savivaldybės skelbtas konkursas dėl rinkliavų adminstravimo. Anot Palangos mero pavaduotojo Rimanto Garolio, siekiama kovoti su vairuotojais, netvarkingai paliekančiais automobilius miesto gatvėse, skvereliuose bei sumažinti taršą mieste. Bandymų valdyti automobilių srautą kurorte būta mobilio ratai, netinkamoje ir anksčiau - buvo renka- vietoje palikta transporto mos rinkliavos iš atvapriemonė gali būti nuvežžiuojančių poilsiauta", - dėstė R.Garolis. tojų, imami mokesUž valandai netoli jūčiai už automobilių ros paliktą automostovėjimą mies- Automobilio bilį teks mokėti tris, to gatvėse. Tačiau tol iau nuo jū ros "poilsis" mieste porą litų. Svarstošie bandymai nekainuos nuo 1 ma rink liavą prabuvo vykę. iki 3 litų už tęsti ir šaltuoju meDar šios vasaros viduryje miestų sezonu. valandą te planuojama paA not mero pastatyti mokėjimo auvaduotojo, automobitomatus. "Jei vairuolių stovėjimo aikštelių tojai nesumokės už stygius Palangos kol kas automobilio stovėjimą, nekamuoja. Automobilių gali būti blokuojami auto- "poilsis" daugelyje kurorto aikštelių - nemokamas. Savivaldybės skelbto konkurso nugalėtojui planuoja ma perduoti administruoti tris aikšteles. Įmonė bus atsakinga už automobilių saugumą. Šiose aikštelėse už valandai pa l i k tą t ra nsporto priemonę teks mokėti vieną litą, už parą - Naująja rinkliava siekiama sumažinti automobilių srautą Palangoje. penkis. A.Kalvaičio nuotr.

Poilsiautojai nesibodi teršti jūros Kultūrai diriguos orkestro vadovas
Nuo rytojaus Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pareigas turėtų pradėti eiti Vygantas Rekašius.
Kurį laiką laikinai vadovavęs skyriui, V.Rekašius penktadienį laimėjo savivaldybės administracijos skelbtą konkursą Kultūros skyriaus vedėjo pareigoms užimti. Užsivertęs kalnais popierių, valdininkas jau spėjo pajusti naujų pareigų skonį. "Tai daugybė įstatymais apibrėžtų funkcijų ir mažai erdvės kūrybai, tačiau tai - įdomu. Būna dar įdomiau, kai ką nors pavyksta nuveikti", - sakė jis "15min". Iki šiol dirbęs pedagogu Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokykloje, V.Rekašius vaikus groti planuoja mokyti ir toliau. Naujasis skyriaus vedėjas džiaugėsi, kad ir toliau galės vadovauti miestą garsinančiam Palangos orkestrui. "Visas mano gyvenimas susijęs su kultūra, tačiau pažintį su administravimo mechanizmu pradėjau nuo lapkričio", - neslėpė V.Rekašius. A not jo, pasak y mai, kad Palangoje niekas nevyksta - nepagrįsti. "Vasarą renginių - labai gausu. Aišku, ne visi pasižymi gera kokybe. Vieni renginiai, kartais ir ne patys geriausi, užgožia kitus", - tvirtino valdininkas. V. R ek a š iu i ner a mu dėl rek la m i n ių a kc ijų J.Basanavičiaus gatvėje, jį liūdina tai, kad mažėja simfoninės muzikos koncertų. Vienas pirmųjų darbų, laukiančių naujojo skyriaus vedėjo - puikios komandos subūrimas. "Tikiuosi, kad ateis žmonės, norintys dirbti", - sakė V.Rekašius.
"15min" inf.

Tyrėjai prognozuoja, kad iki poilsiautojų antplūdžio jūra išliks švari.

A.Kalvaičio nuotr.

Gintarė Vaznytė redakcija@15min.lt
Antrą kartą šiais metais atlikti vandens tyrimai vėl rodo, kad jūra švari. Visus higienos normų

NELAIMĖS MIESTE
Palangiškis apsiginklavo
Praėjusios savaitės pabaigoje Palangoje, Bangų gatvėje esančiame garaže, kuris priklauso palangiškiui V.M., buvo rastas mažo kalibro graižtvinis šautuvas sutrumpinta buože su duslintuvu. Šautuvo numeriai buvo nutrinti. Tame pačiame garaže rastas 12 kalibro lygiavamzdis medžioklinis šautuvas bei 11 vienetų 22LR kalibro šovinių ir 7 vienetai 12 kalibro šovinių. V.M. leidimo ginklui neturėjo. Rastus ginklus paėmė Palangos policijos komisariatas.

reikalavimus Palangos paplūdimio vanduo atitiko ir atlikus tyrimus gegužės viduryje. Visuomenės sveikatos centras visą vasarą vandenį tikrins du kartus per mėnesį. Prognozuojama, kad vanduo tikrai išliks švarus iki liepos vidurio. "Jūra yra šalta, banguojanti, žmonės kol kas beveik nesimaudo. Žinote, ne visi poilsiautojai gamtinius rei-

kalus atlieka tualetuose. Be to, poilsiautojų daug, o tualetų mažai", - kalbėjo Klaipėdos visuomenės sveikatos centro bendrosios higienos gydytojas Rimantas Giedraitis. Pasak jo, jūros vandenį labiausiai teršia gamtinius reikalus jūroje atliekantys poilsiautojai. Jeigu vandens tyrimai neatitiks higienos normų reikalavimų, visuomenė nedelsiant bus informuota.

Naujasis Kultūros skyriaus vedėjas V.Rekašius ir toliau liks vadovauti miestą garsinančiam Palangos orkestrui. A.Kalvaičio nuotr.

DIENOS NUOTRAUKA

Tiesioginė transliacija iš paplūdimio - internete
Jau penktus metus kas vasarą tiesiogiai internetu galima stebėti vaizdus iš Palangos pajūrio.
Kamera yra pritvirtinta prie Palangos centrinės gelbėtojų stoties. Norintieji pamatyti, kaip šią akimirką atrodo paplūdimys, turėtų aplankyti internetinį tinklalapį adresu www.zebra.lt/webcams. Čia galima pamatyti, ar banguota jūra, kiek yra poilsiautojų. Taip pat apsilankius šiame puslapyje galima sužinoti, koks oras prie jūros. Atostogaujant kurorte galima paskirti videopasimatymą - ateiti prie Palangos gelbėtojų stoties ir pamojuoti prieš kamerą namuose likusiems draugams.
"15min" inf.

Pavogė grąžtą

Praėjusią savaitę buvo apvogtas palangiškio B.B. namas Trumposios gatvėje. Išlaužus lango rėmą ir duris buvo pavogtas grąžtas, rusiška elektrinė skiedinio maišyklė, 120 litrų talpos elektrinis slovakų gamybos kombinuotas šildytuvas. Palangiškiui padaryta žala - beveik 1300 Lt.
Palangos PK ir "15min" inf.

Kamera pritvirtinta prie Palangos gelbėtojų stoties stogo. A.Kalvaičio nuotr.

Tualetas – tik besišypsančioms moterims.

A. Kalvaičio nuotr.

15 min

Pajūris

2006 birželio 7 d., trečiadienis

7

PALANGOS BALSAS

Kaip praleidote pirmąjį vasaros savaitgalį?
Studentė Vilma Pensininkė Danutė Verslininkė Virginija

Savaitgalį didelio pramogų pasirinkimo nebuvo. Matote – tebevyksta remontas, sezonui dar nepasiruošta. Dažniausiai su vaikinu smagiai vaikštome prie jūros. Mėgstu ramybę, tad man gerai, kad Palangoje dar nedaug žmonių.

Mes, palangiškiai, vasarą pajutome apie balandžio vidurį. Tada jau vaikščiojome vilkėdami trumpomis kelnėmis ir marškinėliais. Dabar pajūrin be striukės nenueisi. Dėl to, kad oras nelepina, Palanga dar tuščia.

Pirmąjį vasaros savaitgalį dirbau. Ir dabar laukia daugybė darbų. Esu greitai atsidarysiančios kavinės direktorė.

Kalbino G.Vaznytė, A.Kalvaičio nuotr.

Moksleiviai "jaukinasi" vasarą Aistringai žvejei vėjai nebaisūs
Neringa Smolskutė redakcija@15min.lt Ant Palangos tilto žvejų būryje išsiskiria vienintelė moteris - kretingiškė Elena.
Aistringas pomėgis šios moters neapleidžia nuo pat vaikystės. Atšilus orams, Elena darbus sode dažnai iškeičia į poilsį su meškere. Ji žvejoja drauge su vyru - su juo važiuoja prie upės, tvenkinio ar į Palangą įmerkti meškeres nuo jūros tilto. Laimikio moteris neparduoda - ir taip yra su kuo dalytis. Elenos sugautomis Kretingiškė Elena žvejybai neabejinga nuo pat vaikystės. A.Kalvaičio nuotr. žuvimis mėgaujasi vaikai, anūkai bei kaimynės. jažuves, vietinių žvejų dar sų tik prieš kelerius meAistringa žvejė neslėvadinamas gandrais. tus pamėgo Lietuvos papė žinanti įvairių recep"Pa na i k i nus sienas krantes. "Jos dažniausiai tų, kaip gardžiai žuvį patar p ša lių, neli- plaukioja būriais, todėl gaminti. Jei laimikis Elena - bene ko sienų ir jūro- kai vienam kimba, kimdidesnis, kartu su vyje. Dabar ir Lie- ba ir kitiems žvejams", vienintelė tuvoje iki tol ne- aiškino jis. ru žuvis išrūko. žvejė regėtos žuvys ėmė Ši vasara, nors ir Elenos artimieji vėjaPalangoje kibti", - šypsojo- žuvių patiekalus jau spėnelepina šiltais orais, si žvejė. Elenai sėkmės nejo pamėgti. "Tikrai skani šykštėjo. Palangiškis žve- žuvytė", - patikino iš ranVieną dieną kretingišjys Ričardas patvirti- kų meškerės nepaleidžiankė namo parsivežė 35 vėno - vėjažuvės iš tie- ti kretingiškė.

Šiuo metu Palangos gintaro muziejaus pagrindiniai lankytojai - moksleiviai.

A.Kalvaičio nuotr.

Gintarė Vaznytė redakcija@15min.lt

Atkelta iš 1 psl.
Pagrindiniai turistų maršrutai Palangoje išlieka tie patys - Gintaro muziejus, Botanikos parkas. Gintaro muziejaus darbuotojai pasakojo, kad daugiausia lankytojų sulaukiama liepos, rugpjūčio mėnesiais. Šiuo metu muziejuje daugiausiai lankosi moksleiviai. Jaunuolių grupių pirmąjį

vasaros savaitgalį sulaukė ir svečių namai, viešbučiai. Viešbučio "Rąžė" direktorė Irena Černiauskienė juokavo, kad šiemet vasaros orai neaiškūs - lyg žiemos pabaiga arba rudens pradžia. Palangos verslininkai dar nelabai jaučia prasidėjusią vasarą. Tačiau pirmųjų vasarotojų jau sulaukta. Pirmąjį vasaros savaitgalį "Rąžėje" apsistojo moksleiviai iš Latvijos ir Estijos. "Jie atvyko susipažinti su Palanga. Aplankė Gintaro mu-

ziejų, Botanikos parką, Nidą, Lietuvos jūrų muziejų", - pasakojo I.Černiauskienė. Direktorė minėjo, kad šiuo metu viešbutį poilsiautojai rezervuojasi liepos mėnesiui. Viešbučio "Mėguva" administratorė pasakojo, kad vasaros sezonui jau pasiruošta, tačiau vasarotojai kol kas dar delsia. Viešbutyje apsistoja nuolatiniai klientai. Naujo poilsiautojo sulaukiama vieno kito.

BMW entuziastai startavo Klaipėdoje

ATPAŽINK SAVE

Vairuotojų startas slalome.

A.Kalvaičio nuotr.

BMW automobilių mėgėjai išbandė savo jėgas.

Gintarė Vaznytė redakcija@15min.lt BMW klubo nariai vasaros sezono atidarymą pirmą kartą šventė Klaipėdoje.
"Norėjosi pakeisti vietą, patirti kažką nauja. Tai tradicinis mūsų vasaros

suvažiavimas. Be to, švenčiame penkerių metų klubo jubiliejų", - sakė automobilių BMW klubo prezidentas Rytis Klimas. Savaitgalį Klaipėdos aviacijos eskadrilėje BMW entuziastai išmėgino savo jėgas ir automobilių galimybes įvairiose rungtyse.

Vairuotojai varžėsi lėtaja me, g reitaja me bei linksmajame slalome, automobiliais žaidė boulingą - ratais rideno vandens butelius. Prie lietuvių prisidėjo ir BMW klubo nariai iš kitų šalių. "At va žiavo iš Ba ltarusijos, Estijos. Jie taip

pat mus kviečiasi į įvairius renginius", - pasakojo R.Klimas. Šiuo met u L iet uvos BMW klube yra netoli keturiasdešimties narių. Pasak klubo prezidento, pretendentų prisijungti prie šios markės automobilių mėgėjų klubo yra ir daugiau.

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - paskambinkite į redakciją tel. (8-5) 210 58 96. Padovanosime jums prizą - kompaktinę plokštelę "Dangus". Paskambinti turite per dvi dienas.

8

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

pasaulis

Europa spaudžia Teheraną Prie Bagdado - kraupus radinys
J.Solana pastebėjo, kad susitikimas su M.Mottaki ir iraniečių vyriausiuoju derybininku Ali Larijani buvo "labai geras". Pasiūlymais dėl privilegijų ir galimų bausmių, kuriuos remia šešios įtakingiausios pasaulio valstybės, siekiama rasti išeitį iš aklavietės, susidariusios dėl Irano branduolinės programos. Vakarai kaltina Iraną tuo, kad jis siekia pasigaminti branduolinių ginklų, bet Teheranas teigia, kad branduolinis kuras jam reikalingas tik atominėms elektrinėms, o ne atominėms bomboms. Pasiūlymų paketą parengė trys didžiausios ES valstybės - Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija, o tada jam buvo pritarta per forumą, kuriame dar dalyvavo Jungtinės Valstijos, Kinija ir Rusija.

J.Solanda (k.) draugiškai spaudė ranką Irano užsienio reikalų AFP nuotr. ministrui M.Mottaki.

Galvos buvo sukrautos dėžėse.

AFP nuotr.

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Javieras Solana vakar sakė, jog tikisi iš Irano "teigiamo atsakymo" į pasiūlymus, kuriais siekiama įtikinti iraniečius atsisakyti urano sodrinimo.

"Pasiūlymai dabar yra ant stalo. Tikimės sulaukti teigiamo atsakymo, kuris naudingas abiem šalims", sakė J.Solana per spaudos konferenciją su Irano užsienio reikalų ministru Manouchehru Mottaki.

Neramiame rajone į šiaurę nuo Bagdado vakar buvo rastos devynios nukirstos žmonių galvos. Baakubos mieste, esančiame 65 kilometrai nuo

sostinės, rastos galvos buvo plastikiniuose maišuose, sudėtuose į kartono dėžes. Šeštadienį toje pačioje provincijoje buvo ras-

tas panašus kraupus radinys. Tada policija pranešė pakelėje netoli Baakubos radusi nukirstas septynių giminaičių ir mečetės imamo galvas.

Britai oligarcho Rusijai neišduos
Londono teismas antrą kartą atmetė Rusijos valdžios reikalavimą, kad Didžioji Britanija išduotų jai prieštaringai vertinamą verslininką Borisą Berezovskį.
Sprendimas dėl į Kremliaus nemalonę patekusio magnato ekstradicijos, apie kurį pranešta vakar, buvo priimtas dar birželio 1 dieną. Londono magistrato teismo Bou Stryte teisėjo Timothy Workmano nuomone, B.Berezovskis negali būti išduotas Rusijai, nes gavo Didžiojoje Britanijoje politinį prieglobstį, todėl yra ginamas Ženevos konvencijų. 2002 metais Rusijos generalinė prokuratūra jau kreipėsi į Didžiąją Britaniją, prašydama išduoti B.Berezovskį. Savo prašymą ji motyvavo tuo, kad B.Berezovskis kaltinamas sukčiavimu. Tačiau 2003 metais Londonas suteikė jam politinį prieglobstį ir išdavė jam dokumentus Platono Jelenino vardu. Dabartinis Rusijos generalinės prokuratūros prašymas jį išduoti buvo susijęs su tuo, jog verslininkas, 2006 metų sausį kalbėdamas per ra-

Palestiniečių lyderis metė pirštinę
Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas, mesdamas iššūkį "Hamas" vyriausybei, antradienį patvirtino šauksiąs referendumą dėl valstybingumo manifesto, kuriuo būtų netiesiogiai pripažįstamas Izraelis.
Referendumas, kuris turėtų būti surengtas liepą, bus laikomas balsavimu dėl pasitikėjimo du mėnesius dirbančia vyriausybe ir jos Izraelio nepripažinimo politika, dėl kurios Vakarai Palestinos savivaldai taiko paralyžiuojamas sankcijas. Nors "Hamas" per sausio rinkimus įtikinama persvara įveikė M.Abbaso judėjimą "Fatah", visuomenės apklausos rodo, kad dauguma palestiniečių remia manifestą, kurį prezidentas teikia referendumui. Nors visuomenės apklausų rezultatai M.Abbasui palankūs, jei referendumas pasibaigs jo nenaudai, jis bus laikomas balsavimu prieš "Fatah" derybų su Izraeliu politiką. Tokiu atveju, vyriausybė galėtų prašyti M.Abbaso atsistatydinti ir paragintų sušaukti naujus prezidento rinkimus. Kai kurie analitikai mano, jog referendumo sėkmė sudarytų sąlygas M.Abbasui atleisti vyriausybę, kad būtų panaikintos sankcijos ir jis galėtų tęsti derybų su Izraeliu planą.

B.Berezovskis (nuotr.) yra aršus Rusijos prezidento V.Putino kritikas.

diją "Echo Moskvy", pareiškė, kad rengiasi valdžią Rusijoje "paimti jėga".

Latvija - nedraugiškiausia valstybė
Latvija pirmoji įrašyta į Rusijos "priešų" sąrašą. Tai parodė Rusijoje surengta sociologinė apklausa.
Palestiniečių judėjimai "Fatah" ir "Hamas" neslepia priešiškumo vieni kitiems. AFP nuotr.

Garsios giminės atžala - narkomanas
JAV Atstovų Rūmų narys Patrickas Kennedy, Masačusetsui atstovaujančio demokratų senatoriaus Edwardo Kennedy sūnus, išleistas iš narkomanų reabilitacijos klinikos, į kurią pateko po to, kai prieš mėnesį automobiliu atsitrenkė į betono barjerą.
38 metų P.Kennedy, prisipažinęs, kad daug metų kentėjo nuo depresijos ir piktnaudžiavo alkoholiu bei priklausomybę sukeliančiais vaistais, pirmadienį žadėjo atsisakyti visų "nuotaiką veikiančių vaistų" ir tvirtino, kad policija su juo nesielgė kaip su privilegijuotu asmeniu. Velionio prezidento Johno F.Kennedy sūnėno vairuojamas automobilis gegužės 4 dieną Vašingtone atsitrenkė į apsauginį barjerą. Jis sakė gebėjimą orientuotis praradęs dėl migdomųjų ir kitokių vaistų. Po avarijos, kuri jam buvo jau antra per tris savaites, P.Kennedy akys buvo paraudusios ir ašarojo, jis nerišliai kalbėjo ir negalėjo išlaikyti pusiausv yros, tačiau įv ykio vietoje nebuvo atlikti jokie blaivumo testai. Jam buvo pateikti kaltinimai dėl trijų eismo taisyklių pažeidimų, o po to jis buvo nuvežtas namo. Kennedy klano atstovai Amerikos politikoje aktyvų vaidmenį vaidina ne vieną dešimtmetį. Tarp P.Kennedy dėdžių yra 1963-aisiais nužudytas J.F.Kennedy ir buvęs JAV teisingumo ministras Robertas Kennedy, kuris buvo nužudytas 1968 metais, kai siekė prezidento posto. P. K e n n e d y t ė v a s E.Kennedy yra įtakingas Senato liberalaus sparno veikėjas ir vienas ilgiausiai dirbančių senatorių.

Lietuva Rusijos "priešų" sąraše eina trečioji po Latvijos ir Gruzijos. Tokius duomenis pateikia Jurijaus Levados centras, remdamasis metinės apklausos, apie tai, kaip Rusijos gyventojai vertina pasaulio šalis, rezultatais. Į "priešų" dešimtuką įėjo:

Latvija - 46 proc., Gruzija 44 proc., Lietuva - 42 proc., JAV - 37 proc., Estija - 28 proc., Ukraina - 27 proc., Afganistanas - 12 proc., Irakas - 9 proc., Moldova - 9 proc. ir Lenkija - 7 procentai. Draugiškiausia užsienio valstybe Rusijos gyventojai laiko Baltarusiją. Rusijos "draugų" dešimtukas toks: Baltarusija - 45 proc., Kazachstanas - 33 proc., Kinija - 24 proc., Vokietija - 22 proc., Indija - 15

proc., Armėnija - 14 proc., Bulgarija - 10 proc., Ukraina - 10 proc., Prancūzija - 8 proc., Italija - 7 proc. Lyginant su praėjusių metų apklausos duomenimis, draugiškas požiūris į Kazachstaną tarp Rusijos gyventojų padidėjo 13 proc., į Kiniją - 12 proc., į Armėniją - 5 procentais. Įdomu, kad Ukraina įeina ir į "draugų" sąrašo antrąjį penketuką, ir į "priešų" antrąjį penketuką.

PUSNUOGIAI AKTYVISTAI - PRIEŠ KORIDĄ
Menkai prisidengę gyvūnų teisių gynėjai (PETA) vakar Paryžiuje protestavo prieš koridą. Dar septyniolika tokių akcijų buvo surengta kituose miestuose. Demonstrantai savo plakatuose reikalavo nutraukti kasmet Ispanijos mieste Pamplonoje rengiamas bulių kautynes.
AFP nuotr.

Puslapis parengtas pagal "Reuters", AFP, BNS ir "15min" inf.

Palmitos parke išvysite tiek paukščių rūšių, kiek nematėte ir knygose.

Bendras nemokamo dienraščio "15min" ir žurnalo "Kelionių magija" projektas

Gran Kanarija - ne vien paplūdimiai
Jonas IGNATONIS

Ispanija

Kanarų salynas
Piečiausiai nuo senojo žemyno nutolusi Europos Sąjungos dalis - Kanarų salynas. Nors priklauso Ispanijai, yra vos už 100 kilometrų nuo Afrikos krantų (Maroko). Kanarai - septynios didžiosios ir šešios mažosios vulkaninės kilmės salos. Beveik apskrita Gran Kanarijos sala - trečia pagal dydį. Gran Kanarijos pakrantės ilgis - 245 km, o skersmuo 60 kilometrų. Saloje oro temperatūra vasarą retai viršija 30 laipsnių šilumos.

Šioje pak rantėje įsikūrę patys populiariausi ir didžiausi salos kurortai. Įspūdingiausias Maspalomas. Tai v iešbučių ir v ilų miestas, kuriame kanariečiai beveik negyvena, atvažiuoja tik dirbti. Maspalomas garsėja geriausiais paplūdimiais ir didelėmis natūraliomis balto smėlio kopomis.

bų yra susitelkę pramogų kompleksuose, kur glaudžiasi nuo kelių iki keliasdešimt pasilinksminimo vietų.

Automobiliu po salą
Iš Maspalomo patogu pasiekti bet kurią salos vietą, tai geriausia padaryti išsinuomotu automobiliu. Keliai Gran Kanarijoje geri, tačiau siauri, o kalnuose labai vingiuoti, todėl važiuoti reikia atsargiai, ties posūkiu visada paspausti garso signalą.

Gėjų rojus
Mums, gana santūriems lietuviams, įspūdį paliko apsilankymas gėjams skirtame pramogų komplekse "Jumbo". Neįprastas reginys - galybė atvirų kavinių ir klubų, kuriose sėdi, šoka ir fl irtuoja daugybė homoseksualų ir transvestitų. Dauguma naktinių klu-

Paukščių šou
Besižavintiems Kanarų pakrančių kaimelių romantika turėtų patikti Puerto de Moganas. Nepakartojamo grožio balti senamiesčio nameliai, jaukios kavinukės, žiedais apsipylusios gėlės ir vijokliai bei žavus jachtų uostas. Verta paiškylauti ir povandeniniu laivu. Ieškantys egzotiškos žalumos ir gyvūnijos, gali užsukti į Palmitos parką. Už 17 eurų išvysitę tiek paukščių rūšių, kiek nematėte ir knygose. Svarbiausia parko atrakcija - erelių ir papūgų šou.

Pietinė Gran Kanarija
Pietinė Gran Kanarijos dalis - amžinai šviečiančios saulės kraštas.

Pakrantėje įsikūrę populiariausi ir didžiausi salos kurortai.

Autoriaus nuotr.

čių viršukalnių. Vieni gražiausių vaizdų - iš apžvalgos aikštelės, esančios Degolada de la Yegva (Kumelės slėnio), pusiaukelėje tarp Maspalomo ir kalnų miestelio Fatagos. Tęsdami kelionę salos centro link, pravažiuosite Bananų parką, jame galėsite susipažinti su įvairiausiais Kanaruose auginamais augalais.

siais. Ir namai čia kitokie - jau ne balti, o daugiausia įvairių geltonų atspalvių. Gaivinančioje žalumoje savo būstus pasistatę turtingiausi sostinės gyventojai.

VERTA ŽINOTI:
Jei apsigyvenote vandenyno pakrantėje, centrą geriausia pasiekti taksi, kuris nėra labai brangus: vienas kilometras - vienas euras, mažiausia suma už važiavimą - nuo 1,75 iki 2,15 euro. Maspalomo eismo ypatybė: čia beveik nėra šviesoforų, juos atstoja eismo žiedai.

Mena K.Kolumbo laikus
Los Palmas - ne tik sostinė, bet ir didžiausias Kanarų salyno miestas, turintis per 400 tūkst. gyventojų. Įdomiausia vieta - senamiestis, vadinamas Vegeta. Spalvingi senoviniai namai, su bazalto apvadais aplink duris ir langus, su tipiškais įmantriausių medžio raižinių balkonais. Pačioje Vegetos širdy-

Žaliuojanti šiaurė
Priešingai nei pietuose, čia kalnų šlaitai žaliuoja nuo augmenijos, pakelės apsodintos eukaliptais, atvežtais iš Australijos ir puikiai čia prigiju-

Kelionės po kalnus
Gražiausi Gran Kanarijos vaizdai atsiveria nuo centrinėje salos dalyje esan-

Šiame name keletą dienų gyveno K.Kolumbas.

je - Los Palmas pasididžiavimas - Kristoforo Kolumbo namas. Tiesa, Kolumbas čia buvo vos keletą dienų.

Lazdijų krašte populiarinamas žirgų turizmas
Kristina Stalnionytė
Lazdijų rajone esantys Seirijų ir Krosnos žirgynai jau siūlo daug paslaugų turistams. Atvykę atostogauti į šį kraštą be vargo ras nakvynę daugiau kaip keturiasdešimtyje kaimo turizmo sodybų, o dieną galės žirgais keliauti po nuostabias Lazdijų krašto apylinkes. Nemokantiems ar bijantiems jodinėti čia pat siūloma šio meno išmokti prižiūrint įgudusiems specialistams. Šalia Seirijų, važiuojant Metelių kryptimi, buvusiame dvare jau dešimtmetį veikia žirgynas "Seirijų žirgai". Norintys pajodinėti ar išmokti joti čia ras maniežą, aikšteles, o gerai mokantys jodinėti gali leistis į ilgesnius žygius su žirgais. Šie maršrutai siūlomi tik profesionaliems žirgų mėgėjams, nes maršruto ilgis - 8-12 kilometrų. Šalia Krosnos miestelio, pakeliui į Kalvariją, įsikūręs Violetos Pliuskienės žirgynas, kuriame auginami veisliniai trakėnų žirgai. Labiau patyrusius jojikus traukia žygiai su žirgais ne tik po Krosnos apylinkes, bet ir netolimas Žuvinto, Dusios, Metelių ežerų apylinkes, Kalniškių miškus, planuojama žygius rengti po Punios šilą.

TURISTO VADOVAS
Po Metelių-Žuvinto kraštą
Naujas turisto vadovas, padėsiantis keliauti po Dainavos ir Sūduvos kraštą, rasti įdomiausius šio Lietuvos regiono kultūros ir gamtos objektus: įspūdingas Dusios, Metelio, Obelijos ežerų apylinkes, pažintinius gamtos takus, piliakalnius, Žuvinto ir Amalvo pelkes su stebėtina paukščių įvairove ir kt. Vadove turistai ras patarimų apie pramogas, kaimo turizmo sodybas, šventes. Knygelę nemokamai galima įsigyti Alytaus ir Lazdijų turizmo informacijos centruose, Metelių regioninio parko bei Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centruose.
Leidinį išleido VšĮ Gamtos paveldo fondas.

Lazdijų rajonas - ideali vieta žirgų mylėtojams.

T.Bikulio nuotr.

10

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

sportas

Tęsiasi beisbolo kovos
Interlygos beisbolo pirmenybėse dvi pergales iš eilės iškovojo bei į antrąją vietą iš šeštosios pakilo "Minsk" ekipa.
Iš viso Interlygoje dalyvauja septyni Lietuvos ir Baltarusijos klubai. "Minsk" ekipa 12:2 ir 6:5 įveikė varžybų autsaiderius - Skidelio "Sugar Storm" (1 pergalė ir 7 pralaimėjimai) beisbolininkus. Minskiečiai turnyre laimėjo 4 rungtynes iš 6. Pirmenybių lyderio poziciją užima čempiono titulą ginantis Kauno "Lituanica" klubas - 7 pergalės ir 3 pralaimėjimai. Trečias Vilniaus "Juodasis Vikingas" - 5 pergalės ir 3 pralaimėjimai.

J.Mourinho nori treniruoti saviškius
Kontraversiškasis Londono "Chelsea" vyriausiasis treneris Jose Mourinho britų žiniasklaidai prasitarė, kad norėtų vadovauti Portugalijos nacionalinei rinktinei, tačiau viską, anot jo, "parodys ateitis".
"Jei reikės, lauksiu 10 metų," - teigė portugalas, atsakydamas į klausimą, ar kada tikisi tapti nacionalinės rinktinės treneriu. Kalbėdamas apie pasaulio čempionatą jis pabrėžė, kad šiuo metu tėra dvi nacionalinės ekipos, kurios gali rimtai pasipriešinti brazilams. Ir tarp jų Anglijos nėra. Nuovokusis taktikas pabrėžė, kad Brazilijos rinktinė dabar stipri, kaip niekada. O vieninteliai varžovai, pajėgūs sugadinti favoritams šventę - Olandijos ir Vokietijos futbolininkai.

Keturios pajėgiausios reguliariojo sezono Interlygos komandos žais finalinio ketverto turnyre.
R.Medonio nuotr.

J.Mourinho.

AFP nuotr.

Sprintas
Regbis
Trečią pergalę Lietuvos aukščiausiosios lygos vyrų regbio pirmenybėse iškovojo Kauno "Ąžuolo" (12 tšk.) klubas. Kauniečiai namuose 71:5 sutriuškino 5-ojoje pozicijoje esančią Vilniaus "Geležinio vilko" (8 tšk.) komandą. "Ąžuolas" šešių ekipų turnyre iš ketvirtosios pozicijos pakilo į trečiąją. Čempionate pirmauja Šiaulių "BaltRex" (22 tšk.) ekipa, lenkianti Šiaulių "Saldos" (14 tšk.) klubą. Aukščiausiojo diviziono pirmajame etape komandos rungtyniaus dviejų ratų sistema. Po to keturios stipriausios ekipos antrajame etape žais dar vieną ratą.

Paryžiaus kortuose artėja kulminacija
Paaiškėjo Paryžiaus kortuose vykstančio Prancūzijos teniso čempionato moterų vienetų varžybų keturios stipriausios tenisininkės.
Pirmąją pusfinalio porą sudarys 8-oji turnyro raketė rusė Svetlana Kuznecova ir septyniolikmetė čekė Nicole Vaidišova. 2004-ųjų JAV atvirųjų teniso pirmenybių nugalėtoja S.Kuznecova ketvirtfi nalyje 7:6, 6:0 įveikė 14-ąją pagal reitingą tautietę Dinarą Safiną. Pirmą kartą per savo karjerą į Didžiojo kirčio serijos turnyro pusfi nalį patekusi 16-oji pagal skirstymą N.Vaidišova 6:7, 6:1, 6:3 privertė pasiduoti 11-ąją turnyro raketę amerikietę Venus Williams. Kitame pusfi nalyje raketes surems dvi belgės.

ČIKAGOS LIETUVIŲ LYGA
Prasidėjo antrasis Čikagos lietuvių futbolo lygos (ČLFL) sezonas. Prieš oficialias atidarymo iškilmes įvyko vienerios rungtynės, kuriose "Alytaus" klubas 3:2 įveikė "Žilvino" futbolininkus. Pirmojo ČLFL sezono čempionai "Vilniaus" futbolininkai tik antrajame kėlinyje palaužė "Šiaulių" komandos pasipriešinimą, nugalėję varžovus 4:1. Praėjusio sezono bronzos medalininkė "Lietuvėlės" vienuolikė 2:0 įveikė "Kretingos" ekipą. Pirmojo turo susitikimo nežaidė Panevėžio futbolininkai, kurie turo rungtynes su Kauno "Capelos-Baltic"ekipa sužais vėliau. Per tris mėnesius aštuonios ČLFL komandos sužais 40 rungtynių. Naujieji išeivijos lietuvių futbolo lygos čempionai paaiškės rugpjūčio 26-ąją.

Lengvoji atletika
Estijoje vykusiose tradicinėse Gustavo Sulės atminimo lengvosios atletikos varžybose visi keturi Lietuvos bėgikai pateko tarp prizininkų. 1500 m bėgime Vitalijus Gorlukovičius buvo antras, o Mindaugas Norbutas - trečias. Moterų 800 bėgime trečiąją vietą užėmė Rasa Drazdauskaitė. Vyrų 800 m bėgimo rungtyje trečias buvo Vitalijus Kozlovas.

N.Vaidišova (nuotr.) iš Prancūzijos čempionato eliminavo ir pirmąją turnyro raketę, publikos numylėtinę Amelie Mauresmo. AFP nuotr.

K.Clijsters galingai kulniuoja čempionų taurės link- šiemet ji nepralaimėjo nė vieno seto. AFP nuotr.

Pernykštė čempionė Justine Henin-Hardenne ketvirtfinalyje 7:5 6:2 nugalė-

jo šveicarę Anna Lee Groenenfeld, o 2-oji turnyro raketė belgė Kim Clijsters

6:1 7:6 palaužė 12-ąją pagal reitingą šveicarę Martiną Hingis.

R.BERANKIO SĖKMĖ MAROKE
Ričardas Berankis sėkmingai pradėjo Maroko sostinėje Rabate vykstantį ITF serijos "Riad 21" jaunių (iki 18 metų) teniso turnyrą. Šešioliktfinalyje 15-metis lietuvis 7:6 (7:4), 6:1 įveikė rusą Vladimirą Ziniakovą. Aštuntfinalyje Lietuvos tenisininko varžovas bus korto šeimininkas Hamza Ettanji arba australas Bernadas Tomičius.
Puslapis parengtas pagal BNS, Eurofootball.lt ir "15min" inf.

NHL prasidėjo Stanley taurės karštinė
Pirmosiose NHL Stanley taurės turnyro finalo rungtynėse Karolinos "Hurricanes" klubas namuose 5:4 įveikė Edmontono "Oilers" ledo ritulininkus.
"Hurricanes" ledo ritulininkai Stanley taurės turnyro fi nale žaidžia antrą kartą per keturis pastaruosius sezonus, o penkiskart taurės savininkas "Oilers" klubas į turnyro finalą iškopė po 16 metų pertraukos. Antrosios finalo serijos iki ket urių perga lių r ung t y nės "Hu r r ica nes" a renoje įv yk s šiandien.

Kalnų bėgimas
III Lietuvos bėgimo kalnais čempionate nugalėtojais tapo Mindaugas Pukštas ir Auksė Dervinytė. Vyrų 12 km distanciją M..Pukštas baigė per 42 min. 17,7 sek. ir aplenkė Tomą Matijošių bei Aurimą Gudaitį. Auksė Dervinytė, 8 km distanciją įveikusi per 38 minutes 01,6 sek. buvo greitesnė už Gailutę Keliuotienę ir Justiną Kozlovskają.

Karolinoje žiūrovus masino taiklūs smūgiai ne tik į vartus, bet ir į priešininkus.

AFP nuotr.

15 min

sportas

2006 birželio 7 d., trečiadienis

11

Uostė lietuvių dulkes
Lenkijos miesto Kielco trasoje baigėsi III "VW Castrol Cup" žiedinių automobilių lenktynių etapas.
Po šio etapo lyderių pozicijas sustiprino lietuviai Robertas Kupčikas ir Jonas Gelžinis iš "Jonusis Racing" komandos. Sprinto lenktynėse pirmasis lietuvių pilotas R.Kupčikas užkopė ant aukščiausios pakylos, o J.Gelžinis liko trečias. Pagrindinėse lenktynėse vėl niekas nesugebėjo prilygti R.Kupčikui, o J.Gelžinis tenkinosi ketvirtąja vieta. Po trijų etapų bendroje įskaitoje R.Kupčikas ženkliai lenkia artimiausius persekiotojus. Jo sąskaitoje 75 taškai. Užtikrintu važiavimu jis vis labiau stebina Lenkijos, Vokietijos ir Čekijos žiedinių lenktynių specialistus. J.Gelžinis bendroje įskaitoje - trečias (47 tšk.). Jis dviem taškais atsilieka nuo antrąją vietą užimančio lenko Marcino Gladysho. Lenktynių maratone liko dar trys etapai. Artimiausias vyks liepos 1 d. Lenkijos mieste - Poznanėje.
Lietuvos lenktynininkai "VW Castrol Cup" lenktynių lyderiai.

Brazilų pavilioti
Iki Pasaulio futbolo čempionato liko

2

dienos

Meksikiečiai prognozuoja, kad brazilai turėtų apginti AFP nuotr. 2002-aisiais iškovotą pasaulio čempionato trofėjų.

Nors Meksikos futbolo sirgaliai labai gerbia savo nacionalinę rinktinę, tačiau jų nuomone 2006 metų planetos pirmenybių Vokietijoje favoritai yra brazilai.
Sirgalių apklausoje, kas taps 2006 metų pirmenybių nugalėtojai, dalyvavo 1 400 meksikiečių, iš kurių net 32,2 procento atsakė, kad jie čempionais mato Brazilijos futbolininkus.

Vidas Ginevičius ištikimas "Žalgiriui"
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Kauno "Žalgiris"dar vieneriems metams pratęsė sutartį su 28 metų gynėju Vidu Ginevičiumi. Kitas sezonas V.Ginevičiui bus jau ketvirtas Kaune. Pasibaigusio sezono ULEB Eurolygoje krepšininkas per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 6 taškus, atkovodavo po 1,5 kamuolio, atlikdavo po 1,6 rezultatyvaus perdavimo bei perimdavo beveik po 2 kamuolius. LKL ir Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmenybėse Kauno "Žalgirio" įžaidėjas įmesdavo po 8 taškus, perimdavo ir atkovodavo po 2 bei atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus.

IŠSISKYRĖ TAIKIAI
Lietuvos futbolo A lygoje sostinės komandų derbis pasibaigė taikiai. Vilniaus "Žalgiris" ir "Vilniaus" mačą baigė lygiosiomis 1:1. Po 80 min. Artūro Semežo įvarčio "Vilnius" išsiveržė į priekį. Paskutinę susitikimo minutę rezultatą išlygino Igoris Morinas.

Meksikos futbolininkai šioje apklausoje užėmė trečiąją vietą (9,8 proc.), nusileidę dar ir čempionato šeimininkams vokiečiams (11,6 proc.). 2,4 procento apklaustųjų planetos čempione įvardijo JAV rinktinę, ir tai yra ketvirtas rezultatas. Amerikiečiai apklausoje aplenkė tokias pajėgias komandas kaip Prancūziją, Argentiną, Italiją bei Angliją.

V.Ginevičius.

Agentūros INNA nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS, Zalgiris.lt ir "15min" inf.

Savanorių pr. 119, Vilnius, tel. (8-5) 238 88 79, (8-620) 313 82 Ukmergės g. 294, Vilnius, tel. (8-5) 230 24 05 9 UAB Autotranzitas, Kalvarijos g. 28a, Kaunas, tel. (8-37) 392 803 va UAB Vakarų A Antikoras, Dubysos g 66a, Klaipėda, tel. (8-46) 236 622 by g.

Birželio mėn. - Ford ANTIKOROZINIS CENTRAS

-10%

12
Parduoda

2006 birželio 7 d., trečiadienis

skelbimai
birželio iki rugsėjo arba spalio mėnesio, arba visiems metams. Siūlyti tel. 8 687 48965. GERINTĖ. Korpusinių BALDŲ projektavimas, gamyba: biuro, virtuvės, miegamojo. 10 metų patirtis. Garantija. Tel.: 8 5 2751079, 8 600 73309, Konstitucijos pr. 12-214, Vilnius.

Nuoma
Išsinuomuočiau šildomas gamybines patalpas (apie 500 m2) Vilniuje. Pageidautina arčiau centro. Tel. 8 600 29979. Namelių nuoma prie jūros Šventojoje, Kopų g. 33 (prie Beždžionių tilto). Namelyje 4 lovos, pirtis, vieta automobiliui, galime priimti grupes. Tel. 8 608 26611, www. crumina.lt. Tvarkingas vadybininkas išsinuomotų atskirą butą PALANGOJE nuo

Prekiaujame nebrangiais, geros kokybės VYRIŠKAIS KOSTIUMAIS. TAISOME visų rūšių drabužius. J.Basanavičiaus g. 30, Vilnius. Tel. 8 5 2650116. BUITIES TECHNIKA PIGIAU. Vaizdo ir garso, stacionari ir montuojama į baldus. Nedidelės kainos. Pardavimas išsimokėtinai. Suteikiama garantija. Savanorių pr. 192, Kaunas, tel. 8 37 733362.

Perka
Perku "Renault Megane" originalų ratlankių R-14 gaubtą (1 vnt.). Vilnius, tel. 8 652 45939. Jauna šeima pirktų Vilniaus centre arba Senamiestyje palėpę arba jos dalį. Tel. 8 600 29979.

Nekilnojamas turtas
Parduodamas 17 arų žemės sklypas Molėtų plento 26 km. Sklypas yra 400 m nuo plento, šalia miško, kampinis/kraštinis. Sklypas yra formuojamame gyvenamųjų namų kvartale. Ruošiami leidimai statybai. Kaina 80 000 Lt. Tel. 8 682 34789.

Paslaugos
UAB "Accounting Advisory Group" profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos visų rūšių ūkio subjektams, įmonių registracija. El.p. apskaita_mokesciai@yahoo. com, tel. 8 619 44961.

Medicina
G.Šičko metodas! Šiandien vienintelis metodas padedantis, beveik 100% stsisakyti alkoholio ir tabako. Analogo nėra. Aukštos klasės metodininkas Vasilij Čepelov. Vilnius, tel.: 8 5 2620251 (nuo 10-21 val.), 8 601 95262.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Butas: Vilnius, Antakalnio g. 57 m2, 3 k., 2a/2, 1940 m 455 000 Lt +37060559653 Aruodas.lt Nr: 1-107631 Butas: Vilnius, Didlaukio g. 81 m2, 2 k., 7a/16, 2004 m 555 777 Lt +37067424179 Aruodas.lt Nr: 1-106842 Butas: Vilnius, Konstitucijos pr. 145 m2, 2 k., 9a/13, 2005 m 1 075 000 Lt +370 67424179 Aruodas.lt Nr: 1-107729 Butas: Vilnius, N. Vilnioje, Pergalės g. 42 m2, 2 k., 4a/5, 1964 m 175 000 Lt +370868601534 Aruodas.lt Nr: 1-105436 Butas: Vilnius, Antakalnio g. 67 m2, 2 k., 4a/5, 2000 m 540 000 Lt +370868601534 Aruodas.lt Nr: 1-107912 Butas: Palanga, Bangų g. 111 m2, 6 k., 3a/5, 1988 m 444 000 Lt +370868609466 Aruodas.lt Nr: 1-105531 Butas: Birštonas, B. Sruogos g. 33 m2, 1 k., 4a/4, 120 000 Lt +37061621788 Aruodas.lt Nr: 1-107192 Namas: Ukmergė, Klaipėdos g. 60 m2, sklypas 5 a, 1940 m 50 000 Lt +37060635752 Aruodas.lt Nr: 2-20338 Namas: Raseiniai, Vilniaus g. 70 m2, 3 k., sklypas 12 a, 1945 m 100 000 Lt +370867641310 Aruodas.lt Nr: 2-23188 Namas: Palanga, Meilės alėjoje 320 m2, 6 k., sklypas 4 a, 3 000 000 Lt +370868609466 Aruodas.lt Nr: 2-23174 Namas: Molėtų r., Runionių k. 124 m2, 4 k., sklypas 20 a, 110 000 Lt +370868754232 Aruodas.lt Nr: 2-23200 Sklypas mieste: Vilniaus r., Genių km. sklypas 11,3 ha, 460 000 Lt +370868609466 Aruodas.lt Nr: 7-27341 Sklypas mieste: Vilniaus r., Vilkiškių k. sklypas 24 a, 240 000 Lt +370868609466 Aruodas.lt Nr: 7-27338 Sklypas kaime: Vilniaus r., Raudondvario k. 2000 m2, sklypas 3ha, 666 000 Lt +37067424179 Aruodas.lt Nr: 8-20338 Patalpos: Vilnius, Pelesos g. 36 m2, 1a/3, 1938 m 155 000 Lt +37067424179 Aruodas.lt Nr: 3-25353

Mokslas
Įmonė "VISAGALIS" ruošia visų kategorijų vairuotojus. Dieninės, vakarinės ir šeštadieninės grupės. Kursai išsimokėtinai. Vilnius, Kalvarijų g. 50, Sodų g. 22 (Vilnius), Vilniaus g. 54 (Šalčininkai). Tel.: 2751719, 2728724, 8 687 38191, www.vairavimomokykla.lt.

Vairavimo mokykla ruošia visų kategorijų vairuotojus. Kursai išsimokėtinai. Geras kokybės ir kainos santykis. Pylimo g. 32/ Žemaitijos g. 2, Vilnius. Tel.: 2624290, 8 614 71694. Vairavimo mokykla organizuoja A,B,C kategorijų vairuotojų kursus išsimokėtinai. Nauji automobiliai, kompiuteriai, literatūra. Su skelbimu 50 Lt nuolaida. Viršuliškėse, tel.: 8 5 2400763, 8 652 93597; Antakalnyje, tel. 8 5 2432044. www.akademijamobile.lt. VšĮ "Studija TKJ2". Vasaros kompiuterių kursai. Individualūs ir mokymas grupėse. Tel.: 8 616 11632, 8 5 2708545. Kompiuterių remontas ir aptarnavimas VISĄ PARĄ. Tel. 8 616 11631.

Kita
Birželio 8 d. (ketvirtadienį) 12 val. prie Kauno miesto savivaldybės įvyks mitingas prieš dar vienų žmonių skurdinimą - nesudarymą sąlygų gyventojams susimokėti už komunalines paslaugas įprastai ir daug pigiau, taip kaip buvo anksčiau, ir kitais aktualiais klausimais. KAUNO MIESTO PILIEČIŲ BENDRUOMENĖS VISUOMENINĖS ORGANIZACIJOS LIETUVIŲ TAUTININKŲ SĄJUNGA. Seminaras pagal sistemą Simoron įvyks birželio 9-11 d. Vilniuje. Dėstytojas ir sistemos autorius - V. Dolochovas. Informacija tel. 8 675 72465, www.simoron.ru.

Vairavimo mokykla

“DORKANAS”

kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai iki 36 mėn.

www.dorkanas.lt

UAB „BENGINA“ parduoda automobilių naudotas detales:
AUDI A3 (’98 m.), A4 (’97 m.), C4 (’94 m.), A6 (’96-99 m.), A8 (’98 m.); VW IV (’00 m.), VENTO (’95 m.), PASSAT (’99 m.), SHARAN (’97 m.); OPEL ASTRA (’99 m.). VECTRA (’99 m.), ZEFIRA (’04 m.), FRONTERA SPORT (’95 m.); FORD SCORPIO (’97 m.), GALAXY (’98 m.), MAVERICK (’01 m.); BMV -318 (’01 m.), -530 (’99 m.); MB –C202 (’99 m.), -140/300 (’98 m.), -210/230 (97 m.), A-160 (’99 m.), VITO (’98 m.), 220/320 (’01 m.), --230/320 (’03 m.); RENAULT LAGUNA- (’00 m., 03 m.), MEGANE (’96-’01 m.), MEGANE SCENIC (’97-’00 m.), PEUGEOT- 406 (’00 m.), -206 (’00 m.), -806 (’96 m.), -307 (‘01m.); VOLVO S40 (’97 m.), S60 (’01 m), V40 (’99 m.), V70 (’97-’00 m.), S80(‘99m.); JAGUAR XJ6 (’93 m.); HONDA CR-V (’97 m.), HR-V (’99 m.); TOYOTA COROLLA (’99-01 m., ’04 m.), YARIS (’01 m.), PREVIA (’92 m.), YARIS VERSO (’01 m.), AVENSIS (’98 m.), RAV- 4 (’01 m.); NISSAN ALMARA (’98 m.), PRIMERA (’97 m.); MITSUBISHI -3000 GT (’98 m.), PAJERIO SPORT (’00 m .); LAND ROVER DISCOVEY (‘99m.); MAZDA 323F (‘99m.), 626 (‘99m.); SUZUKI GRAND VITARA (’99m.), SUBARU FORESTER (’04 m.); JEEP LIBERTI (’04 m.)

Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090.

Mikroautobusų ir krovininių automobilių dalys. Vilnius, tel. 8 5 264 00 99, mob. 8 859 4 30 50, Žarijų g. 2A, 3 korpusas; www.bengina.lt

B KATEGORIJOS
VAIRAVIMO KURSAI
Laisvės al. 59, Kaunas; tel.: 222231, 8 670 22231 Internete: www.mokykla-zebras.lt

Skelbimai patalpinti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą [15 minučių] už specialią kaina.

darbas
Vilnius
ĮMONĖ NUOLATINIAM DARBUI PRIIMS

2006 birželio 7 d., trečiadienis

13

AUTOMOBILIŲ ŠALTKALVĮ
DIRBTI SUNKIOJO TRANSPORTO SERVISE.
Vilnius, tel.: Vilnius, tel.: (8*5) 239 21 88, (8*5) 239 21 88, (8*698) 4 08 94 (8*699) 2 79 67

UAB GUDUKAS REIKALINGI DARBUOTOJAI: SRAIGIŲ APDOROTOJOS, RŪŠIUOTOJOS, KROVĖJAI. PRIĖMIMAS VYKSTA ARIMŲ G. 35, VILNIUS, NUO 8.00 IKI 16.00 VAL. SU SAVIMI TURĖTI PASĄ, SODROS PAŽYMĖJIMAS (JEIGU TURITE). TEL. 2606763. UAB "DEXTERA" reikalingas meistras žaliuzių montavimui. Privalumai: montavimo darbų patirtis, atsakingumas, darbštumas, komunikabilumas. Informacija tel.: 8 5 2685555, 8 698 40225. Darbui Vilniaus raj., Bezdonyse ieškome (į darbą atvežame): BALDŲ GAMYBOS MEISTRO. Reikalavimai: organizaciniai sugebėjimai, darbo patirtis. STALIŲ - STAKLININKŲ (darbui su naujais įrengimais): PJOVĖJAS (Altendorf F45), LAMINAVIMO STAKLIŲ OPERATORIUS (Bradt KTD530), KREIVALINIJINIŲ DETALIŲ PJOVĖJAS - LAMINUOTOJAS. Reikalavimai: darbo patirtis. Gyvenimo aprašymus siųsti faksu 8 5 2460672 arba el.p. andrius@verslobaldai.lt. Informacija tel.: 8 5 2460674, 8 650 64745. Karjera ir tobulejimas IT kompanijoje. Plečiame veiklą, Lietuvoje ir rytų Europos šalyse. Papildomai priimsime darbuotojų į vadybos ir rinkodaros skyrius. Tel. 8 5 2460593, Vilnius. Darbui sandėlyje, Vilniuje, Aukštųjų Panerių rajone, reikalingi krovėjai. Atlyginimas nuo 1200 Lt (į rankas). Tel. 8 5 2602350, 8 699 65997. Besiplečiančiai įmonei reikalingi pardavėjai, vadybininkų asistentai. Apmokome. Atlyginimas nuo 800 Lt. Vilnius, tel.: 8 5 2457970, 8 676 41452. Restoranui IDA BASAR reikalinga: vyr.padavėjos (-ai), padavėjos (-ai) turintys darbo patirtį, gali būti vyresnio amžiaus. Tel. 8 5 2628582.

Skalbyklai Vilniuje nuolatiniam darbui reikalingos lygintojos ir skalbėjos. Geros sąlygos. Tel.: 8 5 2311028, 8 612 72840. Ieškome valytojų-indų plovėjų ir padavėjų dirbti visą dieną. CV siųsti el.p. boulingas@iti.lt. Stabiliai ir besiplečiančiai įmonei reikalingi mezgimo mašinų pameistriai, trikotažo siuvėjos. Visos socialinės garantijos, geros darbo sąlygos, atlyginimas mokamas laiku. Kreiptis tel. 8 616 86389. Naujų kvepalų kolekcijos pristatymui reikalingos pardavėjos-konsultantės. Laukiame komunikabilių, atsakingų, bei entuziastingų kandidačių. Tel.: 2330962, 8 684 79671. UAB "VILNIAUS ATOBUSAI" skelbia atranką sekančioms darbo vietoms užimti: suvirintojų - transporto priemonių kėbulų remontui; šaltkalvių transporto priemonių variklių remontui; šaltkalvių - transporto priemonių aušinimo ir šildymo sistemų remontui; šaltkalvių elektros įrangos ir instaliacijos remontui; šaltkalvių - pavarų dėžių ir sankabų remontui; šaltkalvių - stabdžių mechanizmų ir pakabų remontui; autotransporto priemonių šaltkalvių remontininkų - naujų autobusų kondicionavimo ir šildymo sistemų remontui ir montavimui; šaltkalvių - agregatų remontui; šaltkalvių - elektros įrangos remontui; dažytojų - transporto priemonių dažymui; budinčių pameistrių - optimaliam darbo organizavimui. Darbas dienos metu slenkančiu grafiku. Atlyginimas pagal susitarimą. Visos socialinės garantijos. CV siųsti el.p. jurate@vap.lt, tel. 8 5 2738620, 8 5 2738607. Elektronikos atliekų perdirbimo įmonei reikalingi šaltkalviai išmontuotojai, šaltkalvis įrengimams prižiūrėti, statybininkai. Atlyginimas 1000 Lt. Galinės k., Avižienių s., Vilniaus r. Tel. 8 5 2437153.

Kaunas

Telekomunikacijų kompanija. Priimsime jaunus ar nepatyrusius žmones. Apmokysime. Uždarbis nuo 700 Lt, geros sąlygos. Tel. 8 5 2102264, Vilnius.

» Darbui Vilniuje ir Kaune ieško apsaugos darbuotojų.
Telefonas Vilniuje 8 5 2744686. Adresas Naugarduko g. 99, Vilnius. Telefonas Kaune 8 37 307494. Adresas Savanorių pr. 255, Kaunas

Dirbti plieno sandėlyje reikalingi metalo pjaustytojai ir stropuotojai. Darbas nuolatinis. Neturintčius darbo patirties apmokome. Tel. 8 37 751111, Kaunas.

UAB "Reimpex Kaunas", dirbančiai medžiagų ir įrengimų langų gamybai tiekimo srityje, reikalingas įrengimų montuotojas. Darbo patirtis signalizacijos, ortakių montavimo, el. instaliacijos srityje būtų privalumas. Tel.: 8 37 490113, 8 682 42280.

Stabiliai dirbanti valymo ir pastatų preižiūros bendrovė "Corpus A" nuolatiniam darbui Kaune ieško spec. Valymo darbų operatorių. Apmokome ir aprūpiname darbo priemonėmis bei apranga. Geras atlygis (nuo 5,5 Lt/val.) ir visos socialinės garantijos. Kreiptis Gedimino g. 47, Kaunas, 14 kab., tel. 201619, 8 650 26889.

Konkursai Europos Komisijos direktorių ( AD*14 kategorija) pareigoms užimti. Parengiamieji kursai įsidarbinti ES institucijose. Birželio 20 - 21 d. Registruotis į kursus www. es-isidarbinimas.lt. Legalus darbas Anglijoje žemės ūkiuose, farbrikuose ir gėlynuose. Geros sąlygos. Daugiau informacijos tel. 8 676 24092, el.p. kazimiez@mail.ru. ANGLIJA. Reikalingi braškių rinkėjai. Išvykimas birželio mėn. KM kompanija, A.Mickevičiaus g. 8-34, Kaunas. Tel.: 8 37 423792, 8 678 42710. (Lic. Nr. 27) El.p. info@kmkfirma.lt. Patalpų valymo įmonė priima pagrindiniam darbui valytojus ir kiemsargius. Darbas pagal gyvenamą vieta lanksčiu grafiku. Geras atlyginimas, socialinės garantijos. Tel. Vilniuje 8 5 2740740, Kaune 8 37 429000. Reikalingi tarptautinių krovinių gabenimo vairuotojai, dirbti šiais maršrutais: Lietuva-ItalijaRusija, Lietuva-Prancūzija-Rusija. Kontaktinis tel. 8 698 22998. Naujam reorganizuojamam kolektyvui reikalingi darbuotojai vasarai ir ne tik. Registruotis tel.: 8 673 20837 (Vilniuje), 8 608 02040 (Kaune).

Kita
AB „Kruonio HAE statyba“ Darbui Vilniuje, Kaune, Elektrėnuose, reikalingi kvalifikuoti statybininkai Kreiptis tel.: 8 528 39 337 Mob.: 8 620 25335

Reikalingi platintojai
darbas Palangoje nuo 9 iki 12 val. platinti “15min” Palanga
Greitai ir patogiai
CV siųskite el. paštu m.sadlauskas@15min.lt

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt. (Kainos su PVM).
Daugiau informacijos: tel. Vilniuje (8 5) 2336535, Kaune (8 37) 207887, mob. (8 655) 34256. el. paštu skelbimai@15min.lt

14

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

pramogos
TV PROGRAMA
06.10 Dienos programa. Informacija. 06.15 Dviračio šou (kart.). 06.40 Animacinis serialas "Storulis Albertas" (8). 07.05 Animacinis serialas "Mėnulio jūreivė" (83). 07.25 "Kerėtoja" (191). 08.00 Langai I. Pokalbių laida (N-7) (kart.). 08.55 "Emilijos svajos" (1). 09.50 "Pamotė" (101). 10.45 Grožio fabrikas (kart.). 11.40 Ideali pora. Savaitės finalas (kart.). 13.20 Animacinis serialas "Pučinis" (14, 15). 13.40 Kitas! (kart.). 14.10 Anim. serialas "Storulis Albertas" (9). 14.35 "Godzila" (31). 14.55 Anim. serialas "Raganaitė Sabrina" (16). 15.20 Anim. serialas "Mėnulio jūreivė" (84). 15.40 "Prieš bangas" (38). 16.40 "Mačos. Merkaderų šeimos vyrai" (49). 17.45 Langai I. Pokalbių laida (N-7). 18.45 Žinios. Sportas. Orai. 19.10 Pakeleiviai. Tikros istorijos. 20.05 Šeši nuliai - milijonas. 21.00 Kitas! Realybės šou. 21.30 Dviračio šou. Humoro laida. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. Sportas. Orai. 22.35 Ragai. (N-14). 23.15 NBA atkrintamosios rungtynės. 06.45 Programa. 06.50 Teleparduotuvė. 07.05 Anim. ser."Iksmenai" (30). 07.35 Animacinis serialas "Keista šeimynėlė" (39). 08.05 TV pagalba (kart.). 08.35 "Nekaltoji" (48). 09.35 "Laukinukė" (128). 10.35 "Be tabu" savaitė (kart.). 11.25 "Ir geri zombiai kartais supyksta". Komedija. JAV, 2001 m. (kart.). 13.25 Animacinis serialas "Iksmenai" (31). 13.50 Anim. serialas "Sunkus vaikas" (13). 14.15 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. 14.45 Anim. serialas "Drakonų globėjas" (26). 15.10 Anim. serialas "Keista šeimynėlė" (40). 15.40 "Geidžiamas kūnas" (70). 16.40 "Meilės paslaptys" (126). 17.40 Nomeda. Pokalbių šou. 18.45 TV3 žinios. 19.00 TV3 sportas. Orai. 19.10 Abipus sienos. Publicistikos laida. 20.00 TV pagalba. Interaktyvus realybės šou. 20.30 "Lietuvos ryto" televizija. 21.40 TV3 žinios. Kriminalai. Verslas. Sportas. Orai. 22.10 "CSI kriminalistai" (5/2) (N-7). 23.10 "Visiškai slaptai" (10) (N-14). 00.10 "Majamio policija" (16) (N-7). 01.10 Tavo šansas. Tiesioginė transliacija. 02.10 Pabaiga. 06.35 Programa. 06.40 Televitrina. 07.00 Laimingasis skambutis. Interaktyvus žaidimas. 08.00 Anim. serialas "Pokemonai" (kart.). 08.25 Anim. ser. "Piratų šeimynėlė" (kart.). 08.50 "Pirmyn, Anita!" (kart.). 09.45 "Pelenės istorija II" (kart.). 10.40 "Vandenyno mergaitė" (kart.). 11.10 Vienam gale kablys (kart.). 11.40 Meilės kaina (N-7) (kart.). 12.30 "Aukštas lygis". 13.05 Maski šou (kart.). 13.30 "Garažas". Komedija. Rusija, 1979 m. 15.20 Laimingasis skambutis. Interaktyvus žaidimas. Tiesioginė transliacija. 16.20 Animacinis serialas "Pokemonai" (175). 16.45 Anim. serialas "Piratų šeimynėlė" (37). 17.10 "Pirmyn, Anita!" (111). 18.00 "Pelenės istorija II" (42). 19.00 Meilės kaina. (N-7). 20.00 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 20.20 "Žaidėjas" (4) (N-7). 21.25 "Viską prisiminti". Trileris. Rež. Paulas Verhoevenas. JAV, 1990 m. (N-7). 23.35 Žinios. 23.50 Amerikietiškos imtynės (N-14). 00.45 Laimingasis skambutis. Interaktyvus žaidimas. Tiesioginė transliacija. 06.00 Labas rytas. 6.30, 7.00, 7.30 Žinios, sportas, orai. 8.30 Žinios, orai. 09.00 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (82). 09.55 "Specialioji jūrų policijos tarnyba" (20) (N-7). 10.45 Bėdų turgus (kart.). 11.40 Stilius (kart.). 12.35 Popietė su Algimantu Čekuoliu (kart.). 13.05 Keliaukim! (kart.). 13.35 Žurnalisto tyrimas (kart.). 14.25 "Man patinka nemalonumai". Romantinė komedija. JAV, 1994 m. (N-7) (kart.). 16.25 Anim. ser. "Jasonas ir Olimpo didvyriai" (kart.). 16.50 Anim. ser. "Bulvytės ir drakonai" (kart.). 16.55 Anim. ser."Galvočius ir galvočiukai" (kart.). 17.20 Žinios (rusų k.). 17.30 "Raganaitė Sabrina" (60). 17.55 Mėta Meškinija. 18.05 Geroji animacija. "Alio, aš jus girdžiu". 18.30 Žinios. 18.45 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (83). 19.35 Prašau žodžio! 20.25 Loterija "Perlas". 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 21.10 Koncertas "Laikas padėti kitiems". Dalyvauja Andrius Mamontovas, Marijus Mikutavičius, grupės "LT United", "BIX", "Skamp". Tiesioginė transliacija iš Katedros aikštės Vilniuje. Pertraukoje - 22.09 Loterija "Perlas". 22.45 Klausimėlis (kart.). 23.00 Vakaro žinios. 23.25 25-tas kadras. 01.50 Elito kinas. "Toks sportinis gyvenimas". Drama. Rež. Lindsay Andersonas. Didžioji Britanija, 1963 m.

MIESTAS IR SEKSAS

Mano mylimas draugas - “blogas berniukas”
visada bėgu pirma taikytis. Draugės man sako, kad turiu palikti jį ir pradėti savo gyvenimą. Ką man daryti? Kristina, 24 m. Sveika, Kristina. Turi tikrai geras drauges. Jos tau labai teisingai pataria: turi gyventi savo gyvenimą. Žinoma, jausmams neįsakysi, bet, manau, kad jei savo santykiuose su draugu labiau imsi reikšti savo poreikius, išsakysi norus, gal greičiau išaiškės, kokia gali būti jų ateitis. Taip neigdama savąjį “aš” ilgainiui tu gali prarasti aiškų suvokimą, kokia tu esi ir ko tu pati nori. Ačiū Dievui, tu dar supranti, kad nesi kalta, nors ir atsiprašinėji. Kai vidus ir išorė prieštarauja vienas kitam vis tiek nėra harmonijos. Kiek galėsi apsimetinėti? Juk tu turi nuolat neigti savo pyktį ir jo neparodyti, tu tarsi turi nematyti, negirdėti, nekalbėti apie tai, kas yra blogai.

Apsimetinėji

Ramunė Pajuodytė, Psichologė-psichoterapeutė

Labas, Ramune. Su vaikinu draugauju jau 8 metai. Esu labai prie jo prisirišusi, todėl atrodo, nebemokėčiau be jo gyventi. Blogiausia tai, kad jis nėra iš tų “gerųjų berniukų”. Jam jau 26 metai, bet jis dar neturi darbo. Bando lengvu keliu užsidirbti užsienyje. O vėliau aš jam skolinu pinigų. Ne kartą buvome išsiskyrę. Tuo metu aš neturėjau kitų rimtų draugų. Nežinau, su kuo ir kaip bendravo jis. Nepasitikiu juo, jis manimi taip pat. Jo draugai yra prikalbėję apie mane negražių dalykų, o jis tiki jų pasakomis. Kartais pagalvoju, kad geriau tokia ir būčiau, nors pyktis neimtų. Be to, jis mane kontroliuoja – pats niekur nenori išeiti ir manęs neišleidžia. Vėliau kaltina, kad man tik linksmybės rūpi. O kai susipykstame,

Išsakyk norus

Žlugdai save

Dabar negali judėti nei pirmyn nei atgal. Tu aukoji savąjį “aš”, bandai slopinti savo nepasitenkinimą. Tačiau kuo tu “gražiau” elgsies, tuo tavo apmaudas didės. Jei tavo gyvenimas susideda iš nuolatinių prisitaikymų, jei tu prisiimi atsakomybę už jo nepagrįstą pyktį, tu nesi savimi ir ilgainiui gali pradėti nebegerbti savęs. Tokie santykiai - savęs žlugdymas. Tu turi nuolat slopinti savo poreikius, jausmus tam, kad gerai jaustųsi draugas ir tu išlaikytum santykius, kuriuose, beje, nėra pasitikėjimo.

Draugas elgiasi labai savininkiškai ir savo nuodėmes priskiria tau. Spėju, kad jis vis dar ieško savęs, o gal bijo prisiimti atsakomybę ir įsipareigojimus. Siūlau tau atviriau reikšti savo tikruosius jausmus ir poreikius, labiau galvoti apie save. Jei draugas sugebės juos priimti, galbūt jums nereiks skirtis. Sėkmės.

Klausk Ramunės: seksas@15min.lt

SuDoku
Papildoma informacija - konkursai@15min.lt
Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

4 8 5 4 7 4 7 2 3 1 6 4 9

1 6 2 7 6 8 3 3 5 4 8 5 4 3 7 5 1
7 9 6 2 5 3 8 4 1 8 1 2 6 9 4 7 3 5 4 5 3 1 7 8 9 6 2 5 3 7 8 6 1 4 2 9 6 8 4 3 2 9 5 1 7 9 2 1 7 4 5 3 8 6 2 4 8 9 1 7 6 5 3 3 6 9 5 8 2 1 7 4 1 7 5 4 3 6 2 9 8

Praėjusiame numeryje spausdinto Sudoku atsakymas

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9, nei vienas skaičius negali kartotis.

„15min“ – pirmasis nemokamas dienraštis, turintis didžiausią 85 000 egzempliorių tiražą ir 214 000 skaitytojų kiekvieną darbo dieną.
Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt Savanorių pr. 4, 03116, Vilnius Redakcija Kaune Tel./faks. (8-37) 243 000 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 56, 44305, Kaunas Leidėjas: UAB "15 minučių", Savanorių pr. 4, 03116 Vilnius. reklama@15min.lt, skelbimai@15min.lt Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt Buhalterija www.15min.lt Tel. (8-5) 210 5894 Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tiražas - 85 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Sudėtingumas

6

4

16

2006 birželio 7 d., trečiadienis

15 min

bulvaras

Sutaupė skrisdamas su "Ryanair"
pirmininką dėl brangiai atsieinančių valstybinių skrydžių vykstant atostogauti į užsienį. Ankstesnės jo atostogos Italijoje Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams atsieidavo apie 16 tūkst. svarų (80 tūkst. litų). Šį kartą Romos Čampino oro uostas pranešė, kad T.Blairas už vieną bilietą sumokėjo vos 49 svarus (245 litus). Lėktuvas iš Italijos sostinės po papildomų saugumo patikrinimų išskrido vėluodamas 25 minutes. Vis dėlto ministro pirmininko ryžtas keliauti pigiai nėra beribis - Didžiosios Britanijos oro uoste jo laukė limuzinas. T.Blairo sekretoriatas tai komentuoti atsisakė.

horoskopai
AVINAS. Kažkam šiandien reikės viso jūsų dėmesio - nenumokite ranka į tokį prašymą. JAUTIS. Pasiruošęs padėti draugui, nepaisydamas savo interesų. Kuo mažiau galvosite apie save, tuo geresnė bus diena. DVYNIAI. Nuo jūsų norų šiandien mažai kas priklausys. Pamėginkite nesispardydamas prisitaikyti prie to, kas vyksta. VĖŽYS. Ir į patį rimčiausią darbą pasistenkite žiūrėti kaip į patrauklų žaidimą, nesivaržykite pasigirti savo pasiekimais, jei tik tokių yra. LIŪTAS. Liūtai šiandien bus sentimentalūs, linkę svajoti, pasinerti į prisiminimus. Tikrai trūks šilumos ir jaukumo,. MERGELĖ. Šiandien jūsų mintys padrikos, jausmai prieštaringi, nuotaika - nuolat besikeičianti. Netinkamas laikas pradėti naujus darbus, sudarinėti sandorius.

Birželio 7 dienai
SVARSTYKLĖS. Turėsite progą grąžinti atgal netyčia išsprūdusius žodžius. Pagalvokite, ar pastaruoju metu nieko neįžeidėte. S KO R P I O N A S. Skorpionams šiandien - emocinės iškrovos diena. Netramdykite jausmų, tegul jie liejasi laisvai. ŠAULYS. Susidursite su neaiškiomis, neapibrėžtomis problemomis, kurias vis dėlto vienaip ar kitaip teks spręsti. OŽIARAGIS. Nešvaistykite pinigų ir energijos. Nors kol kas nei vieno, nei kito jums netrūksta, anksčiau ar vėliau viskam ateina pabaiga. VANDENIS. Turėsite gerą galimybę arčiau susipažinti su seniai jus dominančiu asmeniu. Pasistenkite šiandien nebūti vienas. ŽUVYS. Ko gero, bendrauti su žmonėmis seksis sunkiai. Neprievartaukite savęs. Palepinkite save, gal pasidovanokite ką nors.
15 kg

Po pigaus skrydžio bendrovės "Ryanair" lėktuvu T.Blairas įsėdo į prabangų limuziną.

AFP nuotr.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas pribloškė pigius lėktuvo bilietus įsigijusius keliautojus, drauge su jais įsėdęs į lėktuvą po savaitės atostogų Italijoje.

Praėjusią savaitę T.Blairas su žmona ilsėjosi Toskanoje, italų kunigaikščio Girolamo Guicciardini St rozzi v iloje Kuzonoje. Iš Romos į Londoną Didžiosios Bri-

tanijos ministras pirmininkas ir septynių asmenų palyda parskrido pigių skrydžių bendrovės "Ryanair" lėktuvu. Britų laikraščiai anksčiau yra kritikavę ministrą

666 dieną Antikristas nepasirodė
nę, kad Antikristas pasirodys iš Europos Sąjungos, todėl įtarimų sukėlė bloko užsienio politikos koordinatorius Javieras Solana. Anksčiau šis vaidmuo buvo priskiriamas nacių diktatoriui Adolfui Hitleriui ir net JAV prezidentui respublikonui Ronaldui Reaganui. Pastarojo visas vardas Ronaldas Wilsonas Reaganas. Anglų kalba kiekviena vardo dalis susideda iš šešių raidžių. Kiti teigia, kad Antikristas - tai dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas George'as W.Bushas, nes jo viso vardo dalys irgi turi po šešias raides: George (šešios raidės) Walker (šešios raidės) ir Bush Jr (šešios raidės). Skaičių 666 imta sieti su Šėtonu dėl paslaptingosios Naujojo Testamento Apreiškimo Jonui knygos, kurioje kalbama apie pasaulio pabaigą: "Kas sugeba, teapskaičiuoja žvėries skaičių, nes tai žmogaus skaičius, ir jis yra šeši šimtai šešiasdešimt šeši".
Siųsk kodą MINU WALL MIN1 numeriu 1352.
Žinutės kaina - 2 Lt.

Birželio
trečiadienis
saulė teka 04:45, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 17:06 priešpilnis

7

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Mildą, Lukreciją, Radvylę Ratautą, Robertą, Svajūną

Manoma, kad Antikristas galėtų būti George'as W.Bushas, nes jo viso vardo dalys turi po šešias raides.

Didžiosios Britanijos laikraštis "The Independent" išspausdino garsių žmonių, apie kuriuos dažnai sakoma, kad jie galėtų būti antikristai, sąrašą.
Jis pateikiamas straipsnyje, skirtame priartėjusiai datai - 2006 metų birželio 6 dienai, sutrumpinus - 06.06.06, kurią daugelis sieja su Antikristo skaičiumi 666. Laikraščio duomenimis, šią dieną turėjo apsireikšti an-

tikristai. Buvo prognozuojama, kad jais gali tapti Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas ir jo sūnus Williamas, JAV milijardierius Billas Gatesas, popmuzikos atlikėjas Michaelas Jacksonas ir žinomas reperis "50 Cent". Neretai minimas ir Pietų Afrikos Respublikos charizmatinis kovos už juodaodžių teises lyderis Nelsonas Mandela, o kai kurie buvo įsitiki-

KRYŽIAŽODIS

Neda išėjo priverstinių atostogų
Prieš kelias savaites apsilankiusi pas gerklės gydytojus, dainininkė Neda gavo griežtus nurodymus - jokių koncertų, jokių įrašų ir jokių dainavimų artimiausius porą mėnesių.
Atlikėjai buvo išrašytas vienintelis vaistas - poilsis. "Aš ne iš tų žmonių, kurie gali ramiai sėdėti namie ir žiūrėti televizorių ar vakarais vaikštinėti parkelyje. Esu įpratusi visą laiką kažkur važiuoti, koncertuoti, dalyvauti muzikiniuose projektuose", - guodėsi Neda. Tačiau dainininkė mano, kad poilsis bus tik į naudą: "Tokių ilgų atostogų dar niekada neturėjau. Labiausiai džiaugiuosi, kad laiku spėjau įrašyti savo naują albumą "Sena nauja pasaka". Ten su mano balsu visk as da r buvo k uo pu ikiausiai, dainos skamba tik rai nuostabiai. Jeigu darbai būtų dar šiek tiek užsitęsę, manau, kad albumo būtų reikėję gerokai palaukti".

Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Problemų su balso stygomis turinti Neda džiaugiasi, kad prieš sunegaluodama spėjo įrašyti albumą. P.Gvildzio nuotr.

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN KARTONAS, VARDAS, MIESTAS, AMŽIUS. Atsakymus siųskite iki birželio 10 d. 17 val. Nuo birželio 5 d. iki birželio 9 d. aktyviausias, daugiausia teisingų atsakymų atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas vafline "Bomann". Laimėtojas bus paskelbtas birželio 12 d.
SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai.

Puslapis parengtas pagal "Reuters", "Interfax", intervid.lt, BNS ir "15min" inf.

Klausimus ir pastabas siųskite el.paštu pagalba@galvosukiai.lt

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful