06 05 24

ISSN 1822-2749. Numeris 178. www.15min.lt

2006 m. gegužės 24 d., trečiadienis

s Tiraža 0 85 00

Vilnius
ŠIANDIEN
Miestas ir seksas

Turgavietės sukčių jaukas - šokoladas
Sostinės Kalvarijų turgavietėje sukčiai medžioja patiklius, pigesnių prekių ieškančius pirkėjus.
Šią savaitę vilnietis Stanislovas Norkus, užsukęs į Kalvarijų turgų apsipirkti, buvo itin išmoningai apgautas. Prie turgaus pagrindinio įėjimo stovėjusi apie keturiasdešimties metų moteris pasiūlė vyrui nusipirkti "Karūnos" šokoladą su lazdynų riešutais už 1,8 lito. Pamanęs, kad toks šokoladas parduotuvėje kainuoja apie 3 litus, vyriškis nedvejodamas įsigijo net du. "Nuvažiavau pas seserį, o ši praplėšusi negalėjo patikėti - vietoj šokolado radome baltą medinę šokolado formos lentelę", - "15min" pasakojo apgautasis vilnietis. Šokoladą gaminančios bendrovės "Kraft Foods Lietuva" atstovė Rasa Bagdonienė teigė, kad tokių atvejų bendrovės praktikoje dar nebuvo pasitaikę.
Išvyniojęs Kalvarijų turgavietėje pirktą "šokoladą" vilnietis aptiko medinę lentelę.
R.Medonio nuotr.

Jūsų vyras - smurtaujantis paauglys. Klausk: seksas@15min.lt

14 psl.
Prabilta apie mažumos vyriausybę 3 psl. Nauja euro įvedimo data

5 psl.

Liūtis merkė Vilnių

Nukelta į 7 psl.

7 psl.

Rusijos bendrovė "Mažeikių naftą" parduoda lenkams
Bankrutuojanti Rusijos naftos bendrovė "Jukos", valdanti 53,7 proc. Lietuvos naftos koncerno "Mažeikių nafta" akcijų, ketina jas parduoti Lenkijos naftos įmonei "PKN Orlen". Tai vakar pranešęs premjeras Algirdas Brazauskas teigė, jog "Jukos" ir "PKN Orlen" jau iš esmės yra suderinusios "Mažeikių naftos" akcijų pirkimo-pardavimo sutartį. "Jeigu sutartyje tarp "PKN Orlen" ir "Jukos" trūksta detalių, nemanyčiau, kad yra kažkas baisaus atidėti kelioms dienoms sutarties korekciją", - tvirtino premjeras ir pridūrė nematąs "konkretesnių pretendentų" už lenkus. Vyriausybė neprieštarauja, kad Lenkijos bendrovė pirktų "Mažeikių naftos" akcijas tiesiai iš "Jukos". Nukelta į 3 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną naktį 18 0C 7 0C

ŠEIMOS OPTIKOSE
Antakalnio g. 84 tel.: 8 655 03330 Pamėnkalnio g. 3 tel.: 8 655 03339 Jasinskio g. 3 tel.: 8 555 03336

Gegužės mėnesį NUOLAIDOS
50% NUOLAIDA LĘŠIAMS arba 20 % NUOLAIDĄ RĖMELIAMS
Perkantiems akinius akinių parinkimas kompiuteriu NEMOKAMAS

Vėjas pietvakarių, 5-10 m/s.

2 psl.

www.optika.lt

2

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

aktualijos

Susiaurino galias
Atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą, Seimas vakar susiaurino Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko galias.
Parlamentas priėmė Teismų įstatymo pataisą, kuria, pasak Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovo Juliaus Sabatausko, buvo "likviduotas po KT nutarimo susidaręs teisinis vakuumas". Priėmus pataisą, Teismų tarybos nariais galės būti tik teisėjai, o jos pirmininkas bus renkamas. Iki šiol į Teismų tarybą, be teisėjų, deleguojami ir prezidento, Seimo, Teisingumo ministerijos atstovai, o Tar ybos pirmininko pareigas automatiškai užima AT pirmininkas. KT prieš porą savaičių konstatavo, kad tok ios Teismų įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai. Pataisa priimta laikinai, kol bus priimtas prezidento Valdo Adamkaus sudarytos darbo grupės parengtas naujos redakcijos Teismų įstatymas.

Sovietinis kodeksas trukdo pripažinti rezistentu
Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl neįgalaus pensininko Jurijaus Mičiulio galimo lygių galimybių pažeidimo. Jis 1972 metais dalyvavo demonstracijoje po Romo Kalantos susideginimo Kaune ir už tai buvo represuotas sovietų valdžios.
Tyrimą dėl įsitikinimų kontrolierė Aušrinė Burneikienė pradėjo savo iniciatyva, informacijos gavusi iš nukentėjusiojo pažįstamų bei žiniasklaidos. Už dalyvavimą demonstracijoje po R.Kalantos susideginimo J.Mičiulis buvo suimtas ir nuteistas penkeriems metams nelaisvės. Bausmė jam pritaikyta pagal sovietinės Lietuvos Baudžiamojo kodekso straipsnį "pasikėsinimas tyčia sunaikinti valstybinį turtą". Tai trukdo jam gauti rezistento statusą bei didesnę pensiją. Kaišiadorių rajone gyvenantis J.Mičiulis yra neįgalus, neturi darbo ir gyvena iš skurdžios pensijos. Jo buitis labai varginga - jis neturi net elektros. Pensija būtų gerokai didesnė, jei jis būtų pripažintas asmeniu, represuotu už pasipriešinimą okupaciniams režimams. "Jei pasirodys, kad dėl įvairių įstatymų viršenybės niekaip negalėsime padėti šiam žmogui, tai bent tikimės, kad sukelsime viešas diskusijas. Juolab, kad tie įvykiai 1972 metais kaip tik vyko gegužės mėnesį, o dabar minime jų metines", - teigė A.Burneikienė.

Dabartinis AT pirmininkas Vytautas Greičius automatiškai tapo ir Teismų tarybos vadovu. Agentūros INNA nuotr.

J.Mičiulis buvo represuotas už dalyvavimą R.Kalantos (nuotr.) susideginime.

TRUMPALAIKĖ VAIKŲ GLOBA
Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei draudėjai pradeda savanorišką trumpalaikę vaikų globą skatinančią akciją "Palik pėdsaką vaiko širdy". Daugumai globos įstaigose gyvenančių vaikų asmeninė draugystė su suaugusiuoju ar šeima yra vienintelė galimybė gauti artimojo dėmesio, tačiau tuo užsiimančių asmenų vis mažėja. Apklausos rodo, kad 46 proc. gyventojų visiškai nežino apie trumpalaikę globą. Birželį prasidėsiančios akcijos metu asmenys arba šeimos galės bendrauti su vaikais globos įstaigose. Geriau susipažinę, globėjai galės pasiimti vaiką laikinai pasisvečiuoti į savo šeimą. Šiuo metu Lietuvoje įvairiose globos įstaigose auga daugiau nei 5 tūkst. tėvų globos netekusių vaikų.

NUSKENDO PENKIAMETIS
Kaišiadorių rajone, įlėkęs dviračiu į tvenkinį, nuskendo penkiametis. Nelaimė Žiežmarių seniūnijos Liutonių kaime įvyko pirmadienį. Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai teisinosi gavę pranešimą apie įvykį tada, kai vaikas jau buvo nuskendęs. Pirminiais duomenimis, penkiametis įkrito į vandenį, kai važinėjo dviračiu palei netoli jo namų esantį tvenkinį. Dviratis rastas paniręs tvenkinyje, o vaiko kūnelis, atvykus pareigūnams, jau buvo iškilęs į vandens paviršių.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

pavasaris
Šiandien Lietuvoje
Giedra

Mažai Debesuota Trumpalaikis Lietus Lietus su Šlapdriba Sniegas perkūnija debesuota lietus

Klaipėda +9 +11 +13

Šiauliai +6 +8 +15 +17

Panevėžys +7 +9 +15 +17

Utena +8 +10 +15 +17

Sinoptikų duomenimis, šiąnakt kai kur trumpai palis, dieną lietaus nenumatoma. Vėjas pietvakarių, 5-10 m/s, naktį pajūryje 11-14 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 6-11, aukščiausia dieną 13-18 laipsnių šilumos. Vilniuje lietaus nenumatoma. Temperatūra naktį 7-9, dieną 16-18 laipsnių šilumos.

Oslas 12 Stokholmas 14

Helsinkis 11

Kaunas +7 +9 +16 +18

13

20

Vilnius +7 +9 +16 +18

Dublinas 13

16 15 17 Minskas 21

19 12

Praha 17 Viena 14

18

Artimiausiomis dienomis Vilniuje
18

Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai +5 +16

Poryt +6 +16

Užporyt +6 +14
Lisabona 23 Madridas 26 Roma 22 Atėnai 30

15 min

aktualijos

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

3

Jaučiasi vadovaująs mažumos Vyriausybei
Premjeras Algirdas Brazauskas vakar pripažino, kad padėtis Vyriausybėje - komplikuota. Jis teigė negalįs atsakyti, ar į beprecedentę politinė krizę įklimpusi valdančioji koalicija gali toliau valdyti šalį.
"Pirmą kartą yra tokia situacija, tokios dar nebuvo. Praėjusią kadenciją turėjome koaliciją stabilią, didelę", - kalbėjo A.Brazauskas. Dabar Seime valdantieji turi 62 vietas. "Tai yra mažuma, mes neturime daugumos, ir, be abejo, tai komplikuoja ir Seimo darbą, ir Vyriausybės darbą. Aš jau pradedu jausti, kad mes esame mažumos vyriausybė, o mažumos vyriausybė nėra stabili", - sakė premjeras. Valdančiają koaliciją ketino sustiprinti 11 Seimo narių turinti Pilietinės demokratijos frakcija. Tačiau ji sustabdė derybas dėl prisijungimo, kai paaiškėjo, jog teisėsauga atlieka tyrimus, ar didžiausią frakciją Seime turinčios Darbo partijos (DP) vadovai negaudavo kyšių už verslininkams padėtą gauti Europos Sąjungos paramą. Taip pat vyksta tyrimas, ar į šios partijos kasas neplaukė ir Rusijos specialiųjų tarnybų pinigai. Reaguodami į "pilietininkų" sprendimą, "darbiečiai" pareikalavo, kad jie paliktų turimus postus Seime, kuriuos užėmė dar prieš atsiskyrimą nuo DP. Pasak "darbiečių" pirmininko pavaduotojo Vytauto Gapšio, pasikeitus padėčiai koalicijoje, Seimo pirmininkas ir komitetų vadovai turi būti renkami iš naujo. Pilietinės demokratijos partijos vadovas Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas atsakė, kad jį gali atstatydinti tik jį išrinkę Seimo nariai. Po susitikimo su premjeru jis patvirtino, kad Pilietinės demokratijos frakcija, nors yra sustabdžiusi derybas dėl galimo prisijungimo prie valdančiosios koalicijos, žada toliau remti Vyriausybės programą ir su jos įgyvendinimu susijusius sprendimus.

Forumas

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas prakalbo apie pirmalaikių Seimo rinkimų galimybę. "Darbas rodo, kad mes valdome situaciją, yra priimami įstatymai, kurie reikalingi Vyriausybės programai įgyvendinti. Jei kas nors keistųsi ir kas nors ožiuotųsi dėl asmeninių ambicijų ar kažkokių siaurų partinių interesų - mes pasiruošę pirmalaikiams Seimo rinkimams", sakė jis. Iki šiol apie pirmalaikius rinkimus kalbėjo tik opozicijoje esantys konservatoriai.

A.Brazausko teigimu, mažumos Vyriausybės nebūna stabilios.
Agnetūros INNA nuotr.

"DARBIEČIAI" NUSLĖPĖ GAUTĄ PARAMĄ
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nustatė, kad Darbo partija (DP) nedeklaravo savo ataskaitose 25 tūkst. litų paramos, gautos iš bendrovės "Krekenavos pašarai". "Atliekant bendrovės "Krekenavos mėsa" mokestinį patikrinimą nustatyta, jog bendrovė "Krekenavos pašarai" prieš dvejus metus už DP užsakytas prekes sumokėjo kitai bendrovei, o DP šio mokėjimo į metinę finansinės veiklos deklaraciją neįtraukė", - vakar pranešė VMI. "Krekenavos pašarai" 2004 metų liepą bendrovei "Tik dovanos" už DP partijos užsakytas prekes pervedė 25 tūkstančius litų, tačiau partija to neįregistravo įstatymų numatyta tvarka. Apie nustatytą pažeidimą VMI informavo Vyriausiąją rinkiminę komisiją, kuri ir turėtų priimti atitinkamus sprendimus. DP vadovai atsakė, kad "2004 metų rinkimų kampanija prasidėjo rugsėjo mėnesį ir tai niekaip negalėjo atsispindėti Darbo partijos pateiktose ataskaitose Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Visos ūkinės operacijos ir aukos Darbo partijai iki rinkimų kampanijos laikotarpio buvo apskaitomos pagal tuo metu galiojusius įstatymus".

Rusijos bendrovė "Jukos" įmonę parduoda lenkams
Atkelta iš 1 psl. JAV teismui pateiktuose dokumentuose "Jukos" "Tiesioginio akcijų pir- pareiškė gavusi pasiūlykimo variantas yra dar pri- mą pirkti "Mažeikių nafimtinesnis. Kai atsirado tos" akcijų paketą už dautokia tiesioginė sutartis, giau kaip 1,425 mlrd. JAV mums nėra prasmės da- dolerių ir, pasak bendroly vauti tame procese", - vės, šis pasiūlymas galiosakė A.Brazauskas. ja iki gegužės 26 dienos Premjero teigimu, Lie- šio penktadienio. "Jukos" tuva norėtų parduoti Len- pareiškė būgštaujanti, kad kijos bendrovei 30 proc. neįgyvendinus šio sandovalstybės valdomų "Ma- rio, Lietuva paprasčiaužeikių naftos" akcijų. siai nacionalizuos naf"Toks yra noras, faktas tos kompleksą. bus po to, kai gausime Pir madienį va kapinigus", - patiksre A.Brazauskas "Jukos" būgš- paskelbė, kad Vylino ministras pirLietu- riausybė jau kitą mininkas. Jis pa- tauja, kad tvirtino, kad para- va nacionalizuos savaitę gali pafuotoje sutartyje "Mažeikių naftą" teikti Seimui "Matarp Vyriausybės žeikių naftos" nair "PKN Orlen" šis skaicionalizavimo įstatyčius ir yra numatytas. mą, pagal kurį šalis Dabar Vyriausybė turi savo žinion perimtų 40,6 proc. "Mažeikių naf- kontrolinį įmonės akcitos" akcijų. jų paketą. Premjeras prognozuoP rez ident a s Va ld a s ja, kad į JAV Niujorko ban- Adamkus vakar pareiškroto teismą, kuris rytoj kė, kad "Mažeikių naftos" gali apsispręsti dėl leidi- nacionalizavimas galimas mo "Jukos" parduoti "Ma- tik "kraštutiniu atveju, jeižeikių naftos" akcijas, at- gu Lietuvai geresnio pavyks ir "PKN Orlen" atsto- sirinkimo nėra ir tai yra vai. "Mano žiniomis, ten vienintelis kelias", tačiau daug kas gali spręstis", - pridūrė, kad valstybė turi sakė A.Brazauskas. ginti savo interesus.
Valstybės saugumo departamentas (VSD) kategoriškai atmetė "darbiečių" kaltinimus, esą teisėsaugos pradėti tyrimai, į kurių akiratį pateko ir Darbo partija, tėra politinė provokacija. "Nėra jokios politikos šitoj srity, yra atliekamas ikiteisminis tyrimas ir mes esame suinteresuoti, kad šis tyrimas vyktų pagal įstatymus", - užtikrino VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius.

Opozicija kol kas vers tik ministrą
Seimo opozicija nusprendė kol kas atidėti iniciatyvas pareikšti nepasitikėjimą Vyriausybe, tačiau suderino interpeliacijos kultūros ministrui Vladimirui Prudnikovui tekstą.
Po vakar v ykusio Liberalų sąjūdžio, Liberalų centro ir sąjungos, Naujosios sąjungos frakcijų bei konservatorių vadovų susitikimo, pastarųjų lyderis Andrius Kubilius pareiškė, kad pasitikėjimas Vyriausybe lieka "ateities diskusijų objektas". "Birželio viduryje pamatysime, kaip atrodo situacija tiek dėl euro, tiek dėl "Mažeikių naftos", - sakė jis. A.Kubilius neslėpė, kad kaip vieną realiausių kelių brendant iš dabartinės valdžios krizės mato pirmalaikius parlamento rinkimus. Apie tai konservatoriai prakalbo teisėsaugai susidomėjus daugiausia vietų Seime turinčia Darbo partija. Koalicijos partneriams ramiai sureagavus į šias žinias, konservatoriai atsisakė minčių apie "vaivorykštės" - plataus politinio spektro partijų - koaliciją, kuri neįmanoma be socialdemokratų. Kitos opozicinės partijos ne tokios kategoriškos ir į pirmalaikius rinkimus neskuba. "Svarbu ryžtis šioje kadencijoje suformuoti kitą Vyriausybę, kuri dirbs kitaip, nei šiandieninė. O konkre-

Opozicija vakar parengė interpeliaciją V.Prudnikovui.
Agentūros INNA nuotr.

čios partijos, kurios galėtų ateiti į Vyriausybę, yra derybų klausimas", - kalbėjo liberalcentristų frakcijos seniūnas Algis Čaplikas.

Premjeras Algirdas Brazauskas vakar pareiškė, kad socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigas laikinai gali tekti pavesti eiti dabartiniam finansų ministrui Zigmantui Balčyčiui, nes dėl Darbo partijos siūlomos Loretos Graužinienės kandidatūros į šį postą yra abejonių. Tačiau Vyriausybės vadovas sakė neketinąs atsiimti prezidentui teiktų ministrų kandidatūrų, juo labiau, kad Valdas Adamkus neprieštaravo Petro Vaitiekūno skyrimui į užsienio reikalų ministrus.

STIRNINĄ ĮKALINO METALINIAI GNIAUŽTAI
Vakar anksti ryte ugniagesiai gelbėtojai ir gyvūnų globėjai skubėjo vaduoti tvoros vartuose įstrigusį stirnos patiną. Pareigūnai išgelbėjo žvėrį panaudodami plėstuvą ir išgabeno į Gyvūnų priežiūros centrą. Įstrigusį stirniną žmonės pastebėjo Raudondvario plente, vienos parduotuvės užnugaryje esančios tvoros stumdomuose vartuose. Spėjama, kad jaunas stirninas galėjo atklysti iš netoli esančio Lampėdžių miško arba nusileisti iš miškingų vietovių greta Šilainių mikrorajono. Laukiniai kanopiniai žvėrys į miesto teritoriją užklysta ne dažnai, tačiau tokių atvejų būta. Kartą Sukilėlių prospekte briedis buvo įlindęs į namo laiptinę.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

T.Tumalovičiaus nuotr.

Gegužės mėn. - VW ANTIKOROZINIS CENTRAS

10% -

Prezidentas Valdas Adamkus vakar pareiškė, kad jį abstulbino "koalicinės tarybos narių lengvabūdiškas požiūris ir padarytas pareiškimas, lyg niekas nebūtų įvykę, kad mūsų teisėsaugos institucijos visiškai savavališkai, be jokio pagrindo atvyksta į būstinę, surenka kompiuterius, visą medžiagą, kuri ten yra, ir atrodo, jog tai neliečia nei Vyriausybės darbo, nei koalicijos partnerių".
Agentūros INNA nuotr.

4

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

ekonomika
Įmonės praneša
» Skris į čempionatą "Lietuvos avialinijos" (prekės ženklas "FlyLAL") padidino skrydžių skaičių iš Palangos į Vokietijos miestus, kuriuose vyks XVIII pasaulio futbolo čempionatas. Dabar su "FlyLAL" iš Palangos galima nuskristi į šešis Vokietijos miestus (Miuncheną, Berlyną, Hamburgą, Hanoverį, Kiolną ir Frankfurtą), kuriuose vyks stipriausių futbolo komandų dvikovos. Iki šiol "FlyLAL" lėktuvai iš Palangos skrido tik į Hamburgą. » Atliekos Vilniaus atliekų surinkimo ir rūšiavimo bendrovė "Vienituras" birželį pradės teikti komunalinių atliekų surinkimo paslaugas Šilutės miestui ir rajonui. Savivaldybės surengtame konkurse atliekų tvarkymo sutarčiai pasirašyti bendrovė dalyvavo drauge su įmone "Dormeka", kuri surinks pavojingas atliekas. Dabar Šilutėje yra tik 250 atliekų konteinerių. Bendrovė ketina jų pastatyti iki kelių tūkstančių. » Jau ir Panevėžyje Viešo maitinimo tinklą Lietuvoje ir Latvijoje valdanti bendrovė "Čilija" šiandien atidarė pirmąją tinklo piceriją Panevėžyje. » Mokys logistus Veiklą Lietuvoje pradeda balandį įsteigta viešoji įstaiga "Tarptautinis logistikos mokymo centras" (TLMC). Jis siejamas su Tarptautiniu logistikos centru prie Maskvos ekonomikos aukštosios mokyklos. Centras ruoš logistikos specialistus. » Dirbs Lenkijoje J o n i š k i o b e n d rove i "Žiemgalos automobiliai" priklausantis Vilniuje įsikūręs sunkvežimių surinkimo centras "MAZ Baltija" šiandien oficialiai pradeda veiklą Lenkijoje. Šioje šalyje įsteigta įmonė "Maz Baltyk".
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Incidentus ore sukelia ne tik keleiviai
Iš visų šalyje registruotų oro bendrovių pernai daugiausia incidentų įvyko "Lietuvos avialinijų" (LAL) lėktuvuose. Tiesa, Civilinės aviacijos administracija (CAA) nelaikė jų pavojingais.
CAA doumenimis, daugiausia valandų, palyginti su kitomis bendrovėmis, pernai skraidę LAL lėktuvai patyrė 6 incidentus, "Amber Air" - 1. "Danų oro transporto" (DOT) ir "Nordic Solutions" orlaiviuose pernai užfiksuota po vieną incidentą, kurie buvo priskirti pavojingųjų kategorijai. Pasak CAA, 5 incidentų priežastys Lietuvos oro erdvėje skraidžiusiuose lėktuvuose buvo techninio pobūdžio. Dažniausios problemos - mikrojungiklių gedimai ir hermetizavimo vožtuvų veikimo sutrikimai, pasitaikantys šaltuoju metų laikotarpiu. Keturi incidentai įvyko dėl keleivių kaltės - žmonės lėktuvo salone neužsisegė saugos diržų, nepaliko lagaminų bagažo skyriuje, neišjungė mobiliųjų telefonų. CAA atstovai oro bendrovėms rekomendavo daug iau dėmesio sk i rti žmonių išteklių vady-

EKSPERTAI PATARIA

Būsto vertė ir kaina
Kokios savybės labiausiai turi įtakos buto vertei? Būsto vertei įtakos turi daugybė veiksnių ir išskirti, kokie kriterijai svarbiausi, yra gana sudėtinga. Kas vienam pirkėjui atrodo svarbu ir būtina, kitam gali būti visai nereikalinga ar net trukdyti. Vertinant butus ir kitą gyvenamosios paskirties turtą didžiausią įtaką būsto vertei turi būsto vieta, atsižvelgiant į miesto mikrorajoną, gatvę, kaimyninius pastatus, susisiekimą ir atstumą nuo prestižiniais laikomų to miesto mikrorajonų. Antrasis pagal svarbą buto vertinimo kriterijus - pastato ir paties buto būklė. Trečiasis pagrindinis buto vertinimo kriterijus - buto vidaus planavimas, jo keitimo ir perplanavimo galimybės, pritaikant būstą jūsų poreikiams ir patogumui. Paprastai gyvenamosios paskirties būstas vertinamas rinkos verte palyginamosios vertės vertinimo metodu, t. y. pagal nesenus praeities sandorius vertinami beveik identiški objektai (pagal pastato statybai naudotas medžiagas, pastato aukštingumą ir kitus kriterijus), esantys netoli vertinamo būsto (paprastai pasirenkami objektai, esantys tame pačiame mikrorajone, gatvėje, o jei įmanoma - kaimyniniuose pastatuose). Tada vertinamas būstas yra lyginamas su kitais objektais ir pagal vertinimo metodiką nustatomi jo pagerinimai arba trūkumai, veikiantys galutinę būsto rinkos vertę. Tokiu metodu nustatyta vertė bus laikoma buto rinkos verte. Vertintojams atlikus skaičiavimus yra nustatoma būsto vertė vertinimo momentu. Reikėtų paminėti, kad vertintojai nevertina techninės pastato būklės ir skaičiavimus atlieka pagal užsakovo pateiktą informaciją ir dokumentus. Vertinti būstą galima ir pagal kitas Lietuvos vertinimo standartuose numatytas metodikas ir šios vertės gali skirtis nuo nustatytos vertintojų nekilnojamojo turto rinkos vertės. Taip pat nereikėtų maišyti būsto pardavimo kainos ir būsto vertės sąvokų, kurios iš esmės reiškia skirtingus dalykus. Kaina yra šalių susitarimu nustatyta pinigų suma už parduodamą arba įsigyjamą daiktą. O daikto vertė - prekių (paslaugų), kito turto, ar verslo naudingumo tam tikru metu matas, nustatytas pagal atitinkamą vertinimo metodą.

Lietuvoje registruotos oro bendrovės pernai skaudžių avarijų išvengė. Agentūros INNA nuotr.

bai bei įgulos mokymui, deramai ir laiku atlikti aviacijos specialistų teorinius ir praktinius moky-

mus bei kontroliuoti, kad įgulos besąlygiškai laikytųsi skrydžių vadovų nurodymų.

Kiniškų prekių ieškos nemokamai
Liet uvos bei k it ų ša l ių verslininkų ji yra sudėtinga ir neprieinama. Tik imės, kad ši nauja paslauga padės daugeliui įmonių praplėsti prekių tiekimo galimybes", - sakė "Orientis" komercijos direktorius Vytis Ramanauskas. "Įmonės pateikia pageidavimus, kokių prekių ir už kokią kainą jiems reikia. Tuomet mes jų ieškome Kinijoje. Jei klientui mūsų pasiūlymai tinka, jie prekes t iesiog u žsisako per mūsų įmonę", aišk ino pernai Vilniuje įsikūrusios konsultacinės įmonės rinkodaros d i rek tor ius Tomas Galickas. Minėta paslauga skirta visiems Lietuvos verslininkams, jau dirbantiems ar tik ketinantiems imtis verslo Kinijoje.

Didžiulė Kinijos rinka gali pasiūlyti kokybiškų prekių žemesne kaina.

Lietuviško kapitalo įmonė "Orientis" klientams pasiūlė naują paslaugą nemokamai ieškoti prekių ir žaliavų Kinijoje.
Pasak "Orientis" atstovų, bendrovė, remdamasi

klientų pateiktais duomenimis bei pageidavimais, per kelias dienas ketina surasti patį geriausią dominančios prekės tiekimo pasiūlymą. "K i n ijos r i n k a m i lžiniška, todėl daugeliui

Klausk: bustas@15min.lt
UAB “BRC NEKILNOJAMAS TURTAS” Benediktas Laurušonis Tel. (8-5) 246 19 28, faks. (8-5) 246 19 21 Laisvės pr. 3, Vilnius www.brec.lt

Įstatymo pataisą paskatino "Ekranas"
Siekiant ateityje apsaugoti bankrutuojančių įmonių darbuotojų ir kreditorių interesus, siūloma nustatyti, jog bankroto procedūros pradžia būtų teismo nutarties dėl bankroto priėmimas, o ne nutarties įsigaliojimas, kaip yra dabar.
At it i n k a ma į mon ių ba n k roto įstat y mo pataisa vakar užregistruota Seimo posėdžių sekretoriate. Pataisos atsiradimą paskatino susidariusi padėtis bankrutuojančioje Panevėžio kineskopų gamybos bendrovėje "Ekranas". Pagal dabar galiojančius teisės aktus, teismo paskirtas administratorius gali pradėti įmonės bankroto procedūras tik įsigaliojus teismo nutarčiai, tačiau, jei ji apskundžiama, nutarties įsigaliojimas labai nutolsta. "Tada bankrutuojančios įmonės darbuotojai tampa savotiškais įkaitais, atsiranda galimybė v ykdyti netinkamą veiklą, kuri dar labiau pablogintų žlungančios įmonės ir jos darbuotojų padėtį, tačiau galėtų būtina naudinga atskiriems kreditoriams ar vadovams", sakė Ekonomikos komiteto pirmininkas Vy tas Navickas.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo gegužės 24 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

USD 2,6854

GBP 5,0667 2,0027 1,2528 1,2220 4,6312 5,0667 2,2067 3,7122 2,4160 2,6854 2,4125 2,1874

RUB 9,9539

EEK 0,2206

LVL 4,9615 3,38484 4,9615 8,7170 2,0360 1,7696 4,4148 9,9539 9,1251 3,6981 2,2309 5,3495

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų Didžiosios Britanijos svaras 10 Estijos kronų 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris 100 Kazachstano tengių

10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų 10 Moldovos lėjų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

» STATINIŲ KADASTRINIAI MATAVIMAI » TURTO IR VERSLO VERTINIMAS
Kęstučio g.47/Bebrų g.4 Vilnius Tel. (8-5) 210 9095 Mob.tel. (8-699) 48 999 www.pid.lt

Panevėžio mieste bankrutavus "Ekranui" darbo netektų apie 4 tūkst. žmonių.

15 min

ekonomika

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

5

Naujoji euro įvedimo data
Žlugus planams nuo kitų metų pradžios įsivesti bendrą Europos Sąjungos valiutą eurą, Lietuva kelyje į euro zoną ketina pasinaudoti siūloma pagalba iš Briuselio.
Užvakar Lietuvos premjeras Algirdas Brazauskas pareiškė, kad šalis ketina siekti tapti euro zonos nare 2009 metais. Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir pinigų politikos komisaras Joaquinas Almunia pareiškė, jog Lietuvos sprendimas siekti įsivesti eurą 2009 metais - tai "realistiškas požiūris". "Priemonių planą iš dalies jau turime parengę, bet priėjome išvadą, kad turėtume jį pabaigti ruošti kartu su Europos Sąjungos (ES) darbo grupe ir prašysime ES, kad ji tam skirtų asmenis", - sakė premjeras A.Brazauskas. EK atsisakė rekomenduoti priimti 2004 metais ES nare tapusią Lietuvą į euro zoną dėl šiek tiek viršyto infliacijos kriterijaus. "Infliacija yra toks daiktas, kuris rankos judesiu nėra reguliuojamas. Tai yra procesas, tam tikras ekonominės, socialinės veiklos rezultatas", - sakė A.Brazauskas. Tuo tarpu Slovėnija, kita ES naujokė, atitiko visus narystei euro zonoje keliamus kriterijus ir sausio 1 dieną taps 13ąja euro zonos nare.

PREKYBA VERTYBINIAIS POPIERIAIS
Gegužės 23 dienos prekybos sesija
OMX Vilnius indeksas
Trumpinys Pokytis Reikšmė

OMXV

-1,88 %

397,86 Lt

Labiausiai pakilo
Pavadinimas Trumpinys Pokytis Paskutinė kaina Apyvarta

Šiaulių bankas Vilniaus baldai

SAB1L VBL1L

0,31 % 0,04 %

3,21 Lt 0,04 Lt

221,729.74 Lt 4,327.76 Lt

Labiausiai nukrito
Pavadinimas Trumpinys Pokytis Paskutinė kaina Apyvarta Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KJK1L

-6,38 %

22,00 Lt 3,50 Lt 1,61 Lt 0,46 Lt

79,783.78 Lt 23,339.50 Lt 6,639.00 Lt 24,890.90 Lt

Lietuvos dujos
Limarko laivininkystės kompanija

LDJ1L -5,66 % LLK1L -5,29 % LNS1L -4,17 %

Linas

Šaltinis: Vilniaus vertybinių popierių birža

Birža
Pirmadienį Europos rinkose vyravęs akcijų kursų kritimas vakar "persimetė" ir į VVPB - bendra rinkos apyvarta siekė 4,2 mln., sandorių skaičius 586, o brangusių ir pigusių pozicijų santykis 2/22. Vakar Europos rinkose jau matėsi visiškai priešingas vaizdas - indeksai kyla Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Danijoje. Net ir Lenkijos bei Turkijos rinkos "žaliuoja", todėl tikėtina, kad teigiamos nuotaikos persimes į Baltijos regioną. Tuo labiau, kad dabar pardavinėti akcijas nėra racionalu. Aktyviai prekiauta AB "Mažeikių nafta" ver tybiniais popieriais, kurių kaina krito 2,32 proc. iki 8,85 lito ribos, apyvarta siekė 784 tūkst. litų. Vis garsiau kalbama, kad Vyriausybė jau ateinančią savaitę gali Seimui pateikti įstatymo projektą dėl AB "Mažeikių nafta" nacionalizavimo, nes derybos dėl akcijų paketo išpirkimo neduoda norimo rezultato. Nors tai kraštutinė priemonė, tačiau AB "Mažeikių naftos" svarba Lietuvai ir jos ekonomikai yra per daug didelė, kad būtų galima leisti sau "užsižaisti" jokių rezultatų neduodančiomis derybomis.
Šaltinis: AB FMĮ "Finasta"

Nepavykus valiutos pakeisti euru nuo kitų metų, Lietuvos Vyriausybė ketina tai padaryti 2009-aisiais.

Automobilių importas iš JAV nemažės
Lietuvos bendrovė "Baltijos realizacijos centras" (BRC) nuo birželio nutraukia prekybą iš JAV importuotais naudotais automobiliais. Tuo tarpu smulkesni naudotų automobilių importuotojai to daryti nežada.
Priešingai - jie BRC sprendimu patenkinti ir įsitikinę, kad prekyba automobiliais iš JAV Lietuvoje klestės, o rinka sparčiai augs. Pasak Nenaujų automobilių pardavėjų asociacijos vadovo Ginto Braždžio, naudotų automobilių importas į Europą auga, todėl panašių tendencijų tikimasi ir Lietuvoje. Tai esą lems nedidelė tokių automobilių kaina ir nesudėtingas pritaikymas šalies reikalavimams. Asociacijos manymu, BRC pasitraukimą iš rinkos tikriausiai lėmė vienas ar du atvejai, kai pirkėjams Lietuvoje buvo parduoti netinkamai Europos standartams pritaikyti automobiliai ir dėl to kilę rūpesčiai. "BRC, net ir parduodama gyventojų, o ne pačios įmonės importuotus naudotus automobilius, suteikia garantiją, kuri ir galėjo padaryti bėdų", teigė G.Braždis.

Iš JAV į Lietuvą importuotus automobilius eksploatuoti nedraudžiama, jei juose pakeičiami žibintai ir kai kurios kitos detalės.

Gera reputacija - pusė darbo
Bendrovių reputacija tiesiogiai lemia verslo sėkmę.
muo tenka ir vadovų reK.Taukačiko teigimu, putacijai. didžiausią pavojų repuTaip pat atskirai įver- t ac ija i s u kel i a k r i z ė s . tinta ne finansinių fakto- "Dabar, kai žinios sklinTaip mano net 91 proc. rių įtaka nustatant kom- da žaibiškai, verslas neapklaustųjų pasaulio fi- panijos vertę. Tarp svar- pa la n k ia i i n for macija i nansų analitikų, dalybiausių nurodytų fak- yra itin jautrus", - teigė vavusių viešųjų r yšių torių yra kompanijos K.Taukačikas. agentūrų tink lo "Hill skaidrumas ir tvirtas & Knowlton" ir rinvaldymas bei aiški PATYRĘ TEISININKAI TEIKIA VISAS Vis svarbes- ir nuosekli komunikos tyrimų kompaTEISINES PASLAUGAS: dovų kacija (po 93 proc. nijos MORI atlikta- nė va BAUDŽIAMOSIOS, CIVILINĖS, ADMINISTRACINĖS, ŠEIMOS, DARBO, me tyrime. Tyrimo reputacija respondentų). Be PAVELDĖJIMO, ŽEMĖS IR KITAIS KLAUSIMAIS. metu apk laust i f ito, k a ip s v a rbūs RENGIA SKUNDUS, PAREIŠKIMUS, PRAŠYMUS, SUTARTIS, PRETENZInansų analitikai iš Eufaktoriai įvardyti ir JAS IR VISUS KITUS PROCESINIUS ropos, Vidurio Rytų ir prekės ženklo straDOKUMENTUS. ĮVAIRIAPUSIŠKA KONSULTACIJA. Afrikos, Šiaurės Ametegija (76 proc.) bei Išsamesnė informacija tel.: (8-5) 213-94-98, rikos, Azijos bei Ramio- organizacijos kultūra (51 8-671-85441 ; 8-671-85443 jo vandenyno šalių. proc.). "Verslo pasaulyje komNesvarbu, ką sako kiti panijos įvaizdis ir visuoPASKOLOS VISIEMS IR GEROMIS SĄLYGOMIS! menės nuomonė apie jos veiklos principus bei verJei Jūsų šeimos pajamos yra 555 litai, Jūs galite gauti 20 000 litų būsto paskolą (mėnesio įmoka - 170 litų). tybes tapo tiek pat svarMūsų paskolų privalumai: būs, kaip ir jos finansiniai • Šeimos pajamos nėra dalijamos iš šeimos narių skaičiaus • Galimybė imti paskolą su kitais asmenimis (pvz. tėvais) rezultatai", - sakė viešųjų • Nėra jokių apribojimų būsto amžiui • Nėra išankstinių paskolos grąžinimo baudų, mokesčių ryšių agentūros "VRP Hill • Nebūtinas gyvybės draudimas & Knowlton" projektų diPaskolos terminas: iki 30 metų, nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus. rektorius Kristinas TauPaskolos dydis: 75-80% įkeičiamo būsto vertės. Paskolos minimali suma: 6 000 EUR (apie 20 000 Lt.). kačikas. Dirbame ir šeštadieniais. Bendrovės finansinių K.Kalinausko g. 2b, LT –03107 Vilnius Vilniaus g. 29, LT-01119 Vilnius rezultatų svarbą pabrėTel. (8~5) 262 94 00 (8~800) 00223. Tel. (8~5)2629400. Faks. (8~5)2431302. Faks. (8~5) 2614690. I-V 8:30-17:30 I-V 8:00-18:00, VI 10:00-14:00 žė 98 proc. apk laustųjų H.Manto g. 40, LT-92233 Klaipėda finansų analitikų, vadoTel. (8~46)257043, (8~46) 257021. I-V 9:00-18:00, VI 10:00-14:00. vavimo kokybės ir pažaamcredit@amcredit.lt, www.amcredit.lt dų laikymosi - po 97 proc. Finansų analitikų vertiniPuslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf. mu, vis svarbesnis vaid-

6

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

Vilnius
Naujas Vilnius
R.Medonio nuotr.

Senas Vilnius

Pilies gatvė

~1880

2006

Vilnius vilioja vis daugiau turistų

VSAT tirs užsieniečių mestus kaltinimus
Žiniasklaidos pranešimus apie JAV profesoriaus Terry Boescho bei jo sužadėtinės baltarusės Valentinos Khanenko Kenos pasienio kontrolės punkte neva patirtą pažeminimą tirs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto skyrius.
Pasak VSAT atstovo spaudai Giedriaus Mišučio, pasieniečių žiniomis, savo įvykio versiją žiniasklaidai išplatinęs amerikietis iki šiol dėl neva įvykusio incidento nesikreipė nė į vieną teisėsaugos instituciją. Vilniaus Gedimino technikos universitete etiką dėstantis 40-metis profesorius žiniasklaidai teigė patyręs pažeminimą šeštadienį, kai atvyko į Kenos punktą susitikti su savo drauge V.Khanenko, kuri buvo išlaipinta iš traukinio ir neįleista į Lietuvą dėl netvarkingų dokumentų. Pasak pasieniečių, moteriai buvo suteiktos sąlygos sulaukti traukinio atgal į Baltarusiją. Tačiau amerikietis teigė iš pasieniečių sulaukęs pasiūlymo su drauge pasimylėti tarnybiniame automobilyje. Už tokią paslaugą pareigūnai esą prašė atlygio. Šiuos kaltinimus VSAT pirmadienį paneigė, tačiau šią istoriją paviešinus žiniasklaidai, nusprendė atlikti tarnybinį patikrinimą.

Labiausiai turistus vilioja atnaujinamas Senamiestis bei aktyvėjantis kultūrinis gyvenimas. R.Medonio nuotr.

Pernai Vilnių aplankė 1,2 mln. užsienio turistų. Tai - penktadaliu daugiau nei 2004aisiais.
Savivaldybės teigimu, užsieniečių susidomėjimą Lietuva ir jos sostine galėjo paskatinti šalies įstojimas į Europos Sąjungą (ES) ir aktyvus miesto pristatymas užsieny-

NELAIMĖS MIESTE
Dingo šviesoforo lempos
Pirmadienį į policiją kreipėsi M.K., kuris pranešė, kad gegužės 13 dieną Liepkalnio - Dunojaus gatvių sankryžoje buvo pavogti 6 šviesoforo diodiniai moduliai - lempos. Padaryta turtinė žala įvertinta 8 044 Lt. Vagystę tiria policija.

je. Be to, turistus vilioja didėjanti apgyvendinimo, maitinimo, pramogų paslaugų pasiūla, sparčiai atnaujinamas Senamiestis, aktyvėjantis kultūrinis gyvenimas bei vilniečių svetingumas. Pernai daugiausia turistų į Vilnių atvyko iš Rusijos ir ES šalių: Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos bei Italijos. Viešbučiuose apsistojo per 450 tūkst. svečių, kurie užėmė daugiau nei pusę visų viešbučiuose esamų

kambarių. Anot savivaldybės, pernai tiesioginės užsienio investicijos į viešbučius ir restoranus Vilniuje siekė 126 mln. litų. Šių metų pradžioje sostinėje veikė 59 klasifikuoti viešbučiai, 14 svečių namų, 4 moteliai. Iš viso juose - beveik 4 tūkst. kambarių. Sostinėje apsilankiusių užsienio turistų skaičius nustatomas remiantis Statistikos departamento duomenimis bei gyventojų apklausomis.

Puslapis parengtas pagal BNS, VPK ir "15min" inf.

Pavogė automobilį
R.L. policijai pranešė, kad Ukmergės g. 351 buvo pagrobtas UAB "Vigrima" priklausantis 2000 metų laidos automobilis "Mercedes-Benz S320". Automobilis nedraustas, su gamykline signalizacija. Padaryta žala įvertinta 80 tūkst. Lt.

Sulčių baras
Totorių g.15

Su šiuo kuponu 250ml šviežių morkų sulčių nupirksite tik už

1.99Lt

Kuponas galioja iki 2006.05.26

15 min

Vilnius

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS Ar dažnai apsiperkate turguje? Ar teko susidurti su nesąžiningais prekeiviais?
Studentė Aistė Smulkus verslininkas Vidas Pensininkė Bronė

Turguje apsiperku neretai ir perku ten dažniausiai maistą, kiek rečiau rūbus. Apgauta turguje esu ne kartą, kai prekeivis neteisingai pasveria ir paima daugiau pinigų.

Dažniausiai apsiperku parduotuvėje, nes esu įsitikinęs, jog turguje yra brangiau nei parduotuvėje. Turguje ar kur kitur niekas neapgavo, nes pinigus nuolat perskaičiuoju.

Turguje neapsipirkinėju. Manau, ten nuolat apgaudinėjama. Nepasitikiu ir prekeivėmis, kurios blogai pasveria. Be to, produktai prastesnės kokybės.
Kalbino ir fotografavo R.Medonis.

Turgavietės sukčių jaukas - šokoladas
Kristina Aleksynaitė k.aleksynaite@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. "Kraft Foods Lietuva" atstovės teigimu, tokių apgavysčių galimybė atsirado tuomet, kai įprastos šokolado pakuotės, kurios atidarinėjant suplėšomos, buvo pakeistos patogesnėmis pirkėjams. "Naująją šokolado pakuotę galima atklijuoti ir vėl užklijuoti keletą kartų, įdedant ten nesuvalgytą šokoladą", - aiškino R.Bagdonienė. R.Bagdonienė atmetė galimybę, kad toks šokoladas į turgų atkeliavo iš fabriko. "Neįmanoma, kad tai įvyktų, nes specialūs technikos detektoriai iš karto aptiktų kiuminiame įpakavime, o grįžusi namo rado įpakuotas medines lenteles", - dalijosi patirtimi F.Stefanova. Prie Kalvarijų turgaus įėjimo sutikta lenkiškais šokoladais prekiaujanti moteris teigė, kad jai prekes pristato tam tikri žmonės. Taigi apie jų kokybę ji nieko negali pasakyti. Šnipiškių policijos nuovados viršininko Kęstučio Trinkūno teigimu, į juos pastaruoju metu nesikreipė Kalvarijų turguje apgauti prekeiviai. Pareigūnas paragino, kad žmonės nebijotų to daryti. "Mes bet kokiu atveju pabandytume aiškintis, jeigu nurodytų konkrečius duomenis apie tą prekeivį", - kalbėjo K.Trinkūnas.

DIENOS NUOTRAUKA

Turgaus prekeiviai teigia, kad netikru šokoladu prekiauja asocialūs asmenys. R.Medonio nuotr.

tas medžiagas ir jos būtų atmestos", - "15min" pasakojo R.Bagdonienė. "Čia narkomanų ir girtuoklių darbas, nes jie, pardavę prekę, dingsta. O paprastą tur-

gaus prekeivį lengva surasti", kalbėjo Kalvarijų turgaus prekeivė Franciška Stefanova, užsiminusi, kad tai jai nėra naujiena. "Vieną kartą pažįstama turguje nusipirko kavos vaku-

Vakarykštės liūties išdaigos - vietoj asfalto purvas. R.Medonio nuotr.

“DIATKOVO baldai”: Mano namai - tai aš
DĖMESIO! Pagaliau ir Lietuvoje duris atvėrė vieno didžiausių Europoje baldų koncerno “Katiuša” firminė korpusinių baldų parduotuvė “DIATKOVO”. Baldų parduotuvė “DIATKOVO baldai” įsikūrė Vilniuje, Laisvės pr. 125, pasaže “Pas Juozapą”. Firminėje parduotuvėje “DIATKOVO baldai” pirkėjai galės sau pritaikyti ne tik stilingus, europietiškos kokybės baldus, bet ir iki smulkmenų išbaigtus interjero sprendimus. Toks baldų pristatymas pirkėjams jau yra tapęs firminiu “DIATKOVO” ženklu pažymėtų parduotuvių tinklo savotiška vizitine kortele. UNIVERSALUMAS! “DIATKOVO” vardu gaminami baldai pirkėjams gali šiek tiek priminti “lego konstruktorių” ar visiems žinomą žaidimą “Tetris”. Visi elemetai – moduliai gali būti derinami tarpusavyje, taip sudarydami kelis šimtus įmanomų variacijų. Tai pirkėjams leidžia įsirengti savo namus būtent taip, kaip tai yra patogu jiems ir nebereikia sukti galvos dėl išplanavimo. Tie patys baldai kiekviename skirtingo išplanavimo būste atrodys skirtingai ir idealiai

atitiks pirkėjo norus bei estetinius poreikius. “DIATKOVO baldai” leis lengvai sukomplektuoti svetainės, miegamojo, prieškambario, darbo ar vaikų kambario baldus. Kiekvienas “DIATKOVO” baldų modulis gali turėti savo konstrukcijos ypatumus. Tai gali būti sumontuotas apšvietimas ar veidrodžiai, išslenkančios pakabos, išvažiuojantys stalčiai ar lentynos. Visi judantys moduliai yra sukonstruoti taip, kad ne tik nekelia jokio garso juos stumdant, bet ir kompensuoja grindų nelygumus. Todėl,

kad ir kur pastatysite baldą, jis stovės lygiai ir nejudės. Įsigijus “DIATKOVO” baldus, galima labai paprastai keisti jų kompozicijas ar juos perkonstruoti priklausomai nuo to, kaip pasikeitė poreikiai. Pavyzdžiui, iš atvirų lentynų padaryti uždaras, pakeisti durelių atsidarymo kryptį ar visiškai jas pakeisti į išvažiuojančius stalčius, pakeisti baldo fasadą ir dar daug įvairių kombinacijų. Jūsų baldai “paklus” Jums tiesiogine to žodžio prasme, “klausys” kiekvieno Jūsų įgeidžio ir “augs” kartu su Jumis.

Norėtumėme bent keliais žodžiais aprašyti tai, ką galite išvysti apsilankę firminėje “DIATKOVO” vardo parduotuvėje “DIATKOVO baldai”. "KONCEPTAS": viskas atras savo vietą Linija “Konceptas” – tai didelis miegamojo, svetainės bei įvairių pristatomų baldų variantų pasirinkimas su madinga riešuto, buko ar vyšnios medžio imitacija. Siūlomos spintos gali būti vienerių ar net septynerių durų su įvairiausiais fasadais, kurių pasirinkimo išvardinti praktiškai neįmanoma. Miegamojo

lovų pločio pasirinkimas taip pat labai platus, o pristatomi baldai tikrai suteiks Jūsų kambariams jaukumo. VISA TAI DŽIAZAS Kolekcija “Melody” turi dvi kryptis: “Melody blues" baldai su vyšnios medžio imitacija ir “Melody jazz” baldai su klevo medžio imitacija. Pagrindinę tekstūrą labai papildo ir pagyvina dekoratyviniai fasadai (stiklo, matinio stiklo, veidrodžių), o taip pat ryškūs spalvoti intarpai. “Melody” kolekcijoje yra spintos, spintos su antresolėmis, stelažai, spintelės, lovos, kompiuteriams skirti stalai, pakabinamos lentynos bei kabyklos.

“OKTAVA”: 7 ryškios natos Muzikinėje gamoje yra tik septynios natos, o štai baldų linija “Oktava” pristato pilną baldų asortimentą kiekvieniems namams: svetainės, miegamojo, prieškambario, vaikų ir darbo kambariams. “Oktava” - tai visa gama madingų spalvinių sprendimų... Apsilankykite baldų parduotuvėje “DIATKOVO baldai” Vilniuje, Laisvės pr. 125, pasaže “Pas juozapą” ir įsitikinkite - ten, kur baldai “DIATKOVO”, ten norisi gyventi!
“DIATKOVO baldai” Mano namai - tai aš!
Užsk. Nr. 910

8

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

pasaulis

Ore susidūrė du lėktuvai
Virš pietinės Egėjo jūros salos Karpato vakar ore susidūrė Graikijos ir Turkijos naikintuvai, bandę pastoti vienas kitam kelią.
"Du naikintuvai susidūrė virš Karpato. Kol kas nežinome, kas nutiko pilotams", - sakė Graikijos ministerijos pareigūnas. Pranešama, kad lėktuvai susidūrė atlikdami perėmimo manevrus. Gynybos ministerija Ankaroje kol kas nieko nekomentavo, bet turkų televizija NTV pranešė, kad turkų pilotas po susidūrimo katapultavosi ir kad jį maždaug 160 kilometrų nuo Turkijos kranto išgelbėjo turkų prekybinis laivas. Graikijos gynybos ministerija pranešė kasdien pasiunčianti po kelis naikintuvus perimti turkų lėktikuoja viena kitą dėl karo lėktuvų tariamų mūšių provokavimo virš Egėjo jūros. Įtampą tarp šalių didino ir ginčai dėl teritorijų Egėjo jūroje - Graikija yra nustačiusi 16 km pločio zoną palei savo krantus, bet Turkija pripažįsta tik 9,6 km pločio zoną ir sako turinti teisę rengti mokomuosius skrydžius tarptautinėje oro erdvėje. Abi šalys 1996-aisiais buvo atsidūrusios prie karo slenksčio, smarkiai pagerino tarpusavio santykius, bet dar neišsprendė ginčų dėl teritorijų Egėjo jūroje ir dėl padalytos Kipro salos. Tačiau Graikija parėmė Turkijos siekį įstoti į Europos Sąjungą, be to, pagerėjo graikų ir turkų kariškių bendravimas nepaprastaisiais atvejais.

Išgelbėjo unikalią bažnyčią
Lenkijos uostamiestyje Gdanske pirmadienį iki vėlyvo vakaro buvo gesinamas gaisras pačioje gražiausioje miesto bažnyčioje.
Gelbėti šv.Kotrynos bažnyčios atvažiavo net 30 ugniagesių mašinų. Nors stogas visiškai sudegė, pavyko išgelbėti 79 metrų aukščio varpinę su 49 varpų karilionu ir bokšto laikrodžių muziejumi. Bažnyčios vidus taip pat nenukentėjo. Vertingi paveikslai buvo išnešti, ugnis nepasiekė 1659 metais čia palaidoto žinomo lenkų astronomo Jano Hevelijaus antkapio. Šv.Kotrynos bažnyčia seniausia katalikų šventovė Gdansko senamiestyje - buvo statoma 1227-1239 metais. XIV amžiuje ji buvo perstatyta. An-

Graikija praneše, kad susidūrė jos naikintuvas F-16.

tuvų, kurie, pasak graikų, įskrenda į jų oro erdvę virš salų, esančių netoli Turkijos kranto. Turkija neigia, kad įsibraunama į Graikijos teritoriją, ir nurodo, kad jos lėktuvai skraido tarptautinėje oro erdvėje. Tokių manevrų, kurie dažnai vadinami tariamais mūšiais, metu lėktuvai ne-

retai labai priartėja vieni prie kitų, ir Ankara bei Atėnai dėl to dažnai reiškia oficialius protestus. Graikijos gynybos ministerijos pareigūnai sakė, kad graikų lėktuvo tipas yra F16, tačiau negalėjo nurodyti turkų lėktuvo tipo. Senos priešininkės Graikija ir Turkija nuolat kri-

Nors sudegė bažnyčios stogas, vidus nenukentėjo. AFP nuotr.

trojo pasaulinio karo metais bažnyčia buvo visiškai sunaikinta, ir jos atstatymas truko kelis dešimtmečius, o paskutiniai darbai buvo baigti vos prieš kelerius metus. Gaisro priežastis tiria Gdansko prokuratūra. Manoma, kad jį sukėlė ant stogo dirbę stogdengiai, kurie naudojo suvirinimo prietaisus.

TRUMPAI
Išpuolis
Bagdade vakar sprogus automobiliui su sprogmenimis, buvo kėsinamasi į Irako policijos pareigūnus, žuvo mažiausiai penki žmonės. Per sprogimą, kurio aukomis tapo ir civiliai gyventojai, ir policijos pareigūnai, dar penki žmonės buvo sužeisti.

Švedų ginklai

Švedija ilgą laiką gabeno karinę techniką keltais tarp Talino ir Stokholmo. Pasak Švedijos televizijos kanalo TV4, slaptai gabenti karinę techniką civiliniais keltais Švedijos gynybos pajėgos ir šalies muitinės tarnybos buvo susitarusios gerokai prieš kelto "Estonia" žūtį, 1994 metų rugsėjį.

Teroristas

Izraelio pajėgos per reidą Vakarų Krante vakar sulaikė islamistų kovotojų grupuotės "Hamas" lyderį Ibrahimą Hamedą, kaltinamą savižudžių išpuolių Izraelyje organizavimu.

Užsk. Nr. 2105

Puslapis parengtas pagal "Reuters", AFP, BNS ir "15min" inf.

Verta Braitone aplankyt i k arali šk ą jį pavilijoną, imituojantį senovinius graikų ar romėnų statinius, pastat ytus XVII a. pabaigoje.

Bendras nemokamo dienraščio "15min" ir žurnalo "Kelionių magija" projektas

Braitonas - bohemos miestas
Laura Levinskaitė

Šalis

Populiarumą lėmė knyga
Braitonas, kuriame gyvena beveik 250 tūkstančių gyventojų, įsikūręs pačiuose Anglijos pietuose. Nuo jo iki Londono atstumas beveik toks pats, kaip nuo Vilniaus iki Kauno. Palyginti Lietuvos mastu, Braitonas savo statusu atitiktų mūsiškę Palangą. Pirmieji naujakuriai mieste buvo saksų gentys, įsikūrusios V a. Viduramžiais čia klestėjo prekyba žuvimis, buvo rengiamos savaitinės kiaulių bei javų mugės, kurios pritraukdavo pirklius iš visos pietryčių Anglijos. XIV a. Braitonas labai kentėjo nuo nuolatinės kranto erozijos. Jo, kaip turizmo ir pramogų miesto, sėkmė prasidėjo

nuo 1750 m., kai vienas rašytojas parašė knygą, kad maudymasis jūros vandenyje turi didžiulį poveikį sveikatai. Tada į miestą ėmė plūsti pasiturintys Anglijos gyventojai. Miesto populiarumą padidino ir užtikrino Velso princo apsilankymas šiame mieste 1783 m. Nuo tada Braitonas - populiarus Anglijos kurortas, vasarą kasmet pritraukiantis tūkstančius turistų.

tino įkurti Menų muziejų ir galeriją. Didžiausią vietą muziejuje užima įspūdinga porceliano kolekcija kartu su XIV-XIX a. paveikslais. Be to, čia gausu moderniojo, dekoratyviojo meno eksponatų: medalių, šviestuvų, stalinių lempų iš dramblio kaulo bei bronzos, drabužių, baldų, statulėlių.

Užupio atmosfera
Jei norite pajusti, kas yra tikra bohemiška dvasia, siūlau nuvažiuoti būtent į šį garsų ir labai populiarų tarp anglų jaunimo kurortą. Braitonas patraukia akmenuotu paplūdimiu, juodai daž ytais gatvių žibintais, raudonais dviaukščiais autobusais bei siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis. Tik atvykusi čia pajutau gana keistoką, gal kiek panašią į Vilniaus Užupio atmosferą. Ją tikriausiai sukuria ilgaplaukiai, pankai ir kitokie alternatyvioms grupėms atstovaujantys žmonės, siauros gatvelės, kurių labirintuose tikrai nesunku paklysti. Gatvių išsidėstymas miesto centrinėje dalyje labai neįprastas - jos staigiai kyla arba leidžiasi žemyn, panašiai kaip Basanavičiaus gatvė Vilniuje. Braitono laikrodis centre nė iš tolo neprilygsta Lon-

Įspūdingos kolekcijos
Atvykę į Braitoną, būtinai aplankykite Menų muziejų. Be pastovios, čia taip pat yra nuolatos besikeičiančių ekspozicijų. Daug eksponatų šiame muziejuje gauti iš vietinio kolekcininko Henry Willetto (18231903). Jo kolekcijų demonstravimas Braitone ir paska-

Paplūdimyje gausu suvenyrų, bohemiškų paveikslų ir mažų parduotuvėlių.

dono "Big Benui", bet ir šis atrodo daug įspūdingiau nuvykus į Londoną. Braitono laikrodžio bokštas buvo pastatytas 1888 m., karalienės Viktorijos auksinio jubiliejaus proga.

Aplankykite ir įspūdingą akvariumą, esantį greta Braitono tilto. Paplūdimyje akį patraukia bohemiški paveikslai su hipių atvaizdais ir įvairiausi suvenyrai - jūros gėrybės.

Kaip ir visur Anglijoje, beveik kiekviename žingsnyje gausu fish and chips parduotuvėlių, kuriuose galima įsigyti Anglijoje populiarių skrudintų bulvyčių ir tešloje keptos žuvies.

NAKTINIS BRAITONO GYVENIMAS
Nors mitas, kad Braitonas gėjų miestas, labai gajus, vaikštant naktinėmis Braitono gatvėmis ir lankantis baruose, neteko jų sutikti. Tiesa, Braitonas tikrai garsėja itin triukšmingais ir linksmais vakarėliais. Jis turi ir studentų miesto reputaciją, nes jame esantys du garsūs Braitono (Brighton) ir Susekso (Sussex) universitetai pritraukia daugybę jaunimo. Angliškas alus skoniu gerokai skiriasi nuo lietuviškojo. Baruose daug triukšmo, nes vietiniai kalba garsiai, daug bei garsiai juokiasi. Braitone naktį žaviai atrodo du tiltai į jūrą - Braitono ir Vakarinis Brighton pier and the West pier. Deja, naktį pasivaikščioti galima tik puikiai apšviestu Braitono tiltu, nes vakarinis vos gyvas ir tamsus. Stipriai ardytas vėjų, 2003 m. jis buvo smarkiai apgadintas dviejų gaisrų. Vasarą, kaip ir Londonas, šis miestas būna pilnas turistų, todėl keliautojams, norintiems pajusti tikrąją bohemiškąją Braitono atmosferą, patarčiau į šį miestą keliauti pavasarį, kai oras jau geras, o gatvės neūžia nuo turistų.

Braitono pakrantė ypač populiari tarp anglų jaunimo.

Londonas: gilių tradicijų ir šiuolaikiškumo sintezė
Daugelis mūsų vis dažNė viename Europos niau susimąstome apie po- mieste nerasite tokių gilių ilsį ir išsvajotas atostogas. tradicijų bei šių dienų sinPlanuojame, kur galėtume tezės. Tai miestas, paverpamiršti darbo rūpesgiantis savo senamačius ir kaip reikiant atdiškumu ir novatorišsipalaiduoti. Metų prakumu drauge. Čia - ir džioje aviakompanijos naujausių jaunimo "British Airways" Londonas pa- judėjimų bei mainiciatyva mūsų ša- vergia savo se- dos lopšys, ir vieta, lyje atliktos apklaukur gyveno ir gymdiškumu ir vena karaliai. Vessos rezultatai paro- na u dė, kad būtent atos- novatoriškum tminsterio abatitogaudami lietuviai joje nuo 1066 medažniausiai susipažįsta su tų iki šiol vyksta karūEuropos Sąjungos šalimis. navimo ceremonijos, Net 60% visų respondeno Camden rajone - drabutų nurodė, jog pastaraisiais žių, meno ir dailės dirbinių metais aplanko vis daugiau ras bet kurio mados stiliaus Europos didmiesčių: Romą, gerbėjai. Paryžių, Londoną. Šį kartą Pirmiausia su Londonu būtent apie pastarąjį miestą galite susipažinti iš paukšpapasakosime plačiau. čio skrydžio. Į 135 metrų aukštį keliančio apžvalgos rato "Londono Akis" kapsulėje pusę valandos įspūdinga Didžiosios Britanijos sostinės panorama bus po jūsų kojomis. Kita alternatyva - pasiplaukiojimas Temzės upe. 30 minučių ar net 4 valandas galėsite grožėtis pačiais įdomiausiais bei moderniausiais Londono pastatais: miesto simboliu Big Benu, Parlamento rūmais, šimtmečio pradžioje pastatyta buvusia Savivaldybe, Gynybos ministerija, Krantinės sodais, Kleopatros adata, įmantriausiais naftos kompanijų, teisėjų ir advokatų biurų pastatais, Šv.Povilo katedra. O kur dar žavingieji upės krantus

Šv.Povilo katedra.

jungiantys Tauerio, Alberto, Vaterlo tiltai? Jeigu jums kils šekspyriškas klausimas "Būti ar nebūti?", atsakysiu: žinoma, Londone reikia pabūti.

10

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

sportas

Vainikuotieji laurais
Aršūs varžovai kortuose nugalėjo dviejose nominacijose - R.Federeris (d.) tapo geriausiuoju, o Rafaelis Nadalis (k.) pasiėmė "Metų atradimo" prizą.

Nukarūnuoti čempionai
Šiemet NBA žiedus matuosis nauji čempionai. Tai paaiškėjo, kai praėjusio sezono nugalėtojai San Antonijaus "Spurs" ekipa Vakarų konferencijos pusfinalyje 3:4 nusileido Dalaso "Mavericks" klubui.
Lemiamose rungtynėse Dalaso komanda svečiuose po pratęsimo privertė pasiduoti "Spurs" 119:111. San Antonijaus klubo neišgelbėjo net 41 komandos lyderio Timo Duncano taškas. Vakarų konferencijos finale iki keturių pergalių Dalaso "Mavericks" susidurs su Fynikso "Suns" krepšininkais. "Suns" savo arenoje 127:107 nugalėjo Los Andželo "Clippers" ir laimėjo seriją 4:3. Nesulaikomas Fynikso komandos gretose buvo Shawno Mariono ir Steve'o Nasho duetas (atitinkamai 30 ir 29 tšk.) Pirmąsias dvejas finalo serijos rungtynes komandos žais Dalase.

J.Kostelič.

AFP nuotr.

Ispanijos mieste Barselonoje apdovanoti geriausi praėjusio sezono sportininkai ir komandos. Jiems įteikti "Laureus World Sports Awards" nominacijos prizai.
Geriausiu planetos sportininku antrus metus iš ei-

lės pripažintas 24 metų Šveicarijos teniso žvaigždė Roger Federeris. Laureate tarp moterų tapo 23-ejų Kroatijos kalnų slidininkė Janica Kostelič. R.Federeris aplenkė į prizą pretendavusį golfo atstovą Tigerį Woodsą, plaAgentūros INNA nuotr.

netos "Formulės-1" lenktynininką Fernando Alonso, futbolininką Ronaldinho bei dviratininką Lance'ą Armstrongą. J.Kostelič konkurentėmis buvo bėgikė Paula Radcliffe, šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva, daugiakovi-

ninkė Carolina Kluft ir tenisininkė Kim Clijsters. "Metų komandos" prizas atiteko "Formulės-1" "Renault" ekipai. "Metų sugrįžimo" nominacijos laureate paskelbta į didįjį sportą sugrįžusi Šveicarijos tenisininkė Martina Hingis.

NAUJAS A LYGOS TURAS
Šiandien bus žaidžiami 10-ojo A lygos turo penki susitikimai. Įdomi dvikova laukia Šiauliuose. 4-ąją vietą užimantys vietos "Šiauliai" stengsis atimti pirmą tašką iš pirmenybių lyderio "FBK Kauno", kuris laimėjo visas 9 rungtynes. 2-ąją vietą užimanti Vilniaus "Vėtra" svečiuose susigrums su kol kas blankiai rungtyniaujančiu Klaipėdos "Atlantu" (7 vieta). Pernykštis čempionas "Ekranas" (3 vieta) svečiuose susitiks su praėjusiame ture pergalės įkvėptu "Nevėžiu" (9 vieta). Šilutėje egzaminą laikys autsaiderė "Šilutė" ir "Vilnius" (8 vieta). Sostinėje santykius aiškinsis lentelės kaimynai "Žalgiris"(5 vieta) priims Marijampolės "Sūduvą" (6 vieta).

"Mavericks" vedlys Dirkas Novitzkis (su kam.) lemiamose runtynėse pelnė 37 tšk. AFP nuotr.

Įteikti pirmieji čekiai
Jau apdovanoti pirmieji "15min" ir LUKOIL akcijos "Skaityk nemokamą dienraštį ir važinėk nemokamai" nugalėtojai.
Akcijoje dalyvauja visi vairuotojai, ant savo priekinio automobilio lango stiklo užsiklijavę "15min" lipduką. Juos dalija dienraščio "15min" platintojai. Dar 5 savaites kiekvieną ketvirtadienį atsitiktinai pasirinktose Vilniaus ir Kauno sankryžose bus atrenkama mažiausiai po 15 vairuotojų, savo priekinį stiklą papuošusių akcijos lipduku. Kartu su dienraščiu jie gaus ir kuponą, už kurį LUKOIL degalinėse bus galima nemokamai įsipilti 15 litrų degalų. Akcijos metu bus apdovanota iš viso 100 vairuotojų, kurie gaus net 1500 litrų degalų. Ketvirtadieniais ir jūsų kirsta sankryža gali būti laiminga.

Apdovanoti pirmieji akcijos nugalėtojai, papuošę savo priekinį stiklą "15min" lipduku ."15min" nuotr.
Puslapis parengtas pagal Alyga.lt,BNS ir "15min" inf.

15 min

sportas

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

11

Ruošiasi naujam sezonui
NAUJOKAS
Kitą sezoną LKL dalyvaus 9 komandos. Lygoje žais naujokas - Marijampolės krepšinio klubas. Šis sprendimas įsigalios tuomet, kai jį patvirtins LKL visuotinis susirinkimas ir bus pateiktos Marijampolės krepšinio klubo finansinės garantijos. LKL valdyba rekomendavo visuotiniam susirinkimui netaikyti VšĮ "Marijampolės krepšinio centras" stojamojo asociacijos nario mokesčio. LKL visuotinį susirinkimą numatyta surengti birželio pradžioje. Jo metu taip pat bus patvirtinti 2006/07-ųjų LKL čempionato nuostatai.

Iki Pasaulio futbolo čempionato liko

16

dienų

Nepatinka kamuolys
Pagrindinis Vokietijos rinktinės vartininkas Jensas Lehmannas pareiškė, kad netrukus prasidėsiančiame Pasaulio futbolo čempionate vartininkams problemų kels kamuolys.
"Tai kamuolys aikštės žaidėjams bei žiūrovams, tačiau ne vartininkams", kalbėjo vokietis. - Kai lyja, jis mums tampa labai nepatogus - slidus, be to, jis labai smarkiai sukasi ore." Pasaulio čempionate futbolininkai spardys "Teamgeist" vadinamą kamuolį, kurį pagamino "Adidas". Pasaulio futbolo pirmenybėse pirmosios naująjį kamuolį išbandys Vokietijos ir Kosta Rikos rinktinės. Šiuo maču birželio 9-ąją ir prasidės didžioji futbolo fiesta.

A.Šležas (nuotr. k.) vilniečių komandoje rungtyniavo jau aštuonis sezonus, o M.Nielsenas (nuotr. d.) tik vieną.

Agentūros INNA nuotr.

Neseniai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) čempionų taurę iškovojęs "Lietuvos rytas" jau deda komandos pamatus kitam sezonui. Vilniečių klubo vadovai dar 3 metams pratęsė su-

tartis su Andriumi Šležu ir Matthew Nielsenu. "Šie krepšininkai - patikimi žaidėjai, turintys daug patirties, meistriškumo ir yra labai naudingi komandai. Pastarąjį sezoną jie pateisino

lūkesčius", - pranešė internetinė klubo svetainė. Šią savaitę "Lietuvos rytas" taip pat pasirašė 4 metų sutartį su studijas Hofstros universitete baigusiu Aurimu Kieža.

J.Lehmannas.

AFP nuotr.

Apie savo karjeros pabaigą paskelbė 31-erių lengvaatletis marokietis Hichamas El Guerroujas (nuotr.). Olimpiniam čempionui iki šiol priklauso planetos rekordas 1500 m bėgime - 3:26,0 sek. Iš viso per savo karjerą planetos pirmenybėse (1995-2003 metais) H.El Guerroujas iškovojo 7 aukso ir 2 sidabro medalius. Maroko bėgikas lengvaatlečių varžybose nedalyvavo nuo 2004-ųjų Atėnų vasaros olimpiados. AFP nuotr.

Moterų komandos narė V.Čmilytė.

Puslapis parengtas pagal Bc.lrytas.lt,BNS, Eurofootball.lt, Lkl.lt ir "15min" inf.

Sprintas
Žolės riedulys
2005-2006 m. moterų žolės riedulio čempionato A diviziono vienvalde šešių komandų turnyro lydere tapo Šiaulių "Gintros-Strekte-Universiteto" ekipa. Antrąją vietą užima Vilniaus HFTC. Prie čempionato lyderių prisijungs ir toliau kovą dėl medalių vieno rato sistema tęs ir 3-4 vietas užėmusios Šiaulių "Lidvijos" bei Širvintų "Intos" ekipos. Šis turas birželio 10-11 dienomis vyks Šiauliuose. Nepriklausomai nuo šių susitikimų baigties aišku, kad superfinalo serijoje iki 2 pergalių tarpusavy žais "Gintros-Strekte-Universiteto" ir HFTC klubai. Mažajame finale dėl bronzos kovos "Lidvijos" ir "Intos" komandos.

Agentūros INNA nuotr.

Atsisveikinimas

ŠACHMATININKĖS SPURTUOJA
Šachmatų olimpiadoje Italijoje antrą pergalę iš eilės moterų turnyre iškovojo lietuvės. Antrajame rate jos 3:0 sutriuškino Švedijos ekipą, ir, nepraradusios taškų, kartu su Kinijos, Prancūzijos bei Latvijos komandomis pirmauja turnyre. Trečiajame rate lietuvių varžovėmis bus latvės. Lietuvos vyrai antrojo rato mačą su Singapūru baigė lygiosiomis 2:2. Lietuviai turi 6 taškus iš 8 galimų ir užima 23-iąją vietą. Trečiajame rate Lietuvos šachmatininkai žais su bulgarais.

12

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

skelbimai
UAB „BENGINA“ parduoda automobilių naudotas detales:
AUDI A3 (’98 m.), A4 (’97 m.), C4 (’94 m.), A6 (’96-99 m.), A8 (’98 m.); VW IV (’00 m.), VENTO (’95 m.), PASSAT (’99 m.), SHARAN (’97 m.); OPEL ASTRA (’99 m.). VECTRA (’99 m.), ZEFIRA (’04 m.), FRONTERA SPORT (’95 m.); FORD SCORPIO (’97 m.), GALAXY (’98 m.), MAVERICK (’01 m.); BMV -318 (’01 m.), -530 (’99 m.); MB –C202 (’99 m.), -140/300 (’98 m.), -210/230 (97 m.), A-160 (’99 m.), VITO (’98 m.), 220/320 (’01 m.), --230/320 (’03 m.); RENAULT LAGUNA- (’00 m., 03 m.), MEGANE (’96-’01 m.), MEGANE SCENIC (’97-’00 m.), PEUGEOT- 406 (’00 m.), -206 (’00 m.), -806 (’96 m.), -307 (‘01m.); VOLVO S40 (’97 m.), S60 (’01 m), V40 (’99 m.), V70 (’97-’00 m.), S80(‘99m.); JAGUAR XJ6 (’93 m.); HONDA CR-V (’97 m.), HR-V (’99 m.); TOYOTA COROLLA (’99-01 m., ’04 m.), YARIS (’01 m.), PREVIA (’92 m.), YARIS VERSO (’01 m.), AVENSIS (’98 m.), RAV- 4 (’01 m.); NISSAN ALMARA (’98 m.), PRIMERA (’97 m.); MITSUBISHI -3000 GT (’98 m.), PAJERIO SPORT (’00 m .); LAND ROVER DISCOVEY (‘99m.); MAZDA 323F (‘99m.), 626 (‘99m.); SUZUKI GRAND VITARA (’99m.), SUBARU FORESTER (’04 m.); JEEP LIBERTI (’04 m.)

Parduoda
"Mitsubishi Galant" TDI 2 l, 1995 m., sedanas, vairo stiprintuvas, el. langai ir veidrodėliai, centrinis užraktas, ABS, kablys, lengvojo lydinio ratlankiai. Kaina 5800 Lt, tel: 8 687 10766.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Butas: Vilnius, Tverečiaus g. 43,2m2, 2 k., 5a/5, 1964 m 286 000 Lt +37067691951 Aruodas.lt Nr: 1-98803 Butas: Vilnius, Dzūkų g. 43m2, 2 k.1a/5, 175 000 Lt +37061284023 Aruodas.lt Nr: 1-105894 Butas: Vilnius, Fabijoniškių g. 35,48m2, 1 k. 1a/5, 1988 m 182 000 Lt +37060874954 Aruodas.lt Nr: 1-105878 Butas: Vilnius, Didlaukio g. 45,67m2, 2 k., 9a/12, 1981 m 175 000 Lt +37060874954 Aruodas.lt Nr: 1-105875 Butas: Vilnius, Kalvarijų g. 19,34m2, 1 k., 10a/12, 1974 m 75 000 Lt +37060874954 Aruodas.lt Nr: 1-105874 Namas: Vilniaus r., Klevinės vs. 157 m2, sklypas 4.5 a; 2006 m 695 000 Lt +37062022119 Aruodas.lt Nr: 2-23105 Namas: Vilniaus m., Pagirių k. 140 m2; sklypas 7 a; 299 000 Lt +37065776060 Aruodas.lt Nr: 2-23288 Namas: Vilnius, Užubalių k., Senasis Ukmergės kelias 195 m2; sklypas 15 a; 2003 m 1 400 000 Lt +37061601622 Aruodas.lt Nr: 2-23281 Namas: Vilnius, Klevinė. 178 m2; sklypas 8 a; 2005 m 1 300 000 Lt +37065077337 Aruodas.lt Nr: 2-23280 Namas: Vilnius, Rastinėnai, 120 m2; sklypas 12 a; 1992 m 169 000 Lt +37067641310 Aruodas.lt Nr: 2-23254 Namas: Klaipėda, Šlapšilės k. 186 m2; sklypas 24 a; 2005 m 800 000 Lt +37068694611 Aruodas.lt Nr: 2-23286 Sklypas mieste: Vilnius, Liepkalnio g. 1025m2, sklypas 138a 3 500 000 Lt +37069815025 Aruodas.lt Nr: 7-23722 Sklypas mieste: Molėtai, Berželis s.b. Sklypas 10 a 33 500 Lt +37062063627 Aruodas.lt Nr: 7-27490 Nuomojama patalpa: Vilnius, A. Vienuolio g. 75 m2; 1a/5, 1965 m 2 500 Lt +37063333456 Aruodas.lt Nr: 6-25603 Nuomojama patalpa: Vilnius, Žalgirio g. 150 m2; 1a/1 2 200 Lt +37068874467 Aruodas.lt Nr: 6-25682

Šaldyta paukštiena ir žuvis: vištų ketvirčiai - 3.20 Lt, vištų sparneliai - 3.30 Lt, vištų kumpeliai - 3.40 Lt, kalakutų petukai 3.80 Lt. Mažiausias kiekis - 10 kg. Vilnius: Algirdo g. 40/13, tel.: 8 5 2151873, 8 698 74394. Kaunas: Draugystės g. 19, tel.: 8 37 353966, 8 652 92227.

Mikroautobusų ir krovininių automobilių dalys. Vilnius, tel. 8 5 264 00 99, mob. 8 859 4 30 50, Žarijų g. 2A, 3 korpusas; www.bengina.lt

Paslaugos
GERINTĖ. Korpusinių BALDŲ projektavimas, gamyba: biuro, virtuvės, miegamojo. 10 metų patirtis. Garantija. Tel.: 8 5 2751079, 8 600 73309, Konstitucijos pr. 12-214, Vilnius.

Kompiuterių profilaktika, remontas, virusų valymas, programų instaliavimas. Atvykstame Jums patogiu laiku. Vilnius, tel. 8 688 40643.

Mokslas
Įmonė "VISAGALIS" ruošia visų kategorijų vairuotojus. Dieninės, vakarinės ir šeštadieninės grupės. Kursai išsimokėtinai. Vilnius, Kalvarijų g. 50, Sodų g. 22, Olandų g. 15. Tel.: 2751719, 2728724, 8 687 38191, www.vairavimomokykla.lt. Kvalifikuota dėstytoja, stažavusis Amerikoje, moko anglų kalbos. Ruošia išvykstančius. Tel. 8 686 92592.

Vairavimo mokykla

“DORKANAS”

kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai iki 36 mėn.

www.dorkanas.lt
Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090.

• PLASTIKINIAI LANGAI • ŠARVUOTOS DURYS • ŽALIUZĖS, ROLETAI
Parduodame, montuojame. Atliekame apdailos ir remonto darbus.

VšĮ Studija TKJ2. Vasaros kompiuterių kursai. Individualūs ir mokymas grupėse. Tel.: 8 616 11632, 8 5 2708545. Kompiuterių remontas ir aptarnavimas VISĄ PARĄ. Tel. 8 616 11631. AKIŲ LIGŲ GYDYTOJAS. Iškvietimas į namus neįgaliems pacientams Kauno mieste. Konsultacijos, optikos paslaugos, nedidelės kainos. Tel.: 8 616 43407, 8 37 207612, adresas: A.Baranausko g. 28, Kaunas. UAB "Accounting Advisory Group" profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos visų rūšių ūkio subjektams, įmonių registracija. El.p. apskaita_mokesciai@yahoo.com, tel. 8 619 44961. Kokybiškai taisome drabužius iš odos ir audinių. Adresas: Rinktinės g. 3/11,Vilnius. Tel. 8 616 82574. AKCIJA! Vairavimo mokykla AUTOKLASĖ Jums patogiu laiku organizuoja vairavimo kursus. Geras kokybės ir kainos santykis. Laukiame adresu Naugarduko g. 28, tel.: 8 5 2150106, 8 656 91780. www.autoklase.lt.(atėjus su šiuo laikraščiu dar 50 Lt nuolaida).

UAB Anėja
Laisvės 125, pasažas "Pas Juozapą"

Skelbimai patalpinti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą [15 minučių] už specialią kaina.

8 5 2387313, 8 676 42660

Perka
Pirksiu stalines gręžimo stakles, gali būti naudotos Tel. 8 685 15677.

B KATEGORIJOS
VAIRAVIMO KURSAI
Nepaprasti kelionių įspūdžiai su kelionių agentūra
Laisvės al. 59, Kaunas; tel.: 222231, 8 670 22231 Internete: www.mokykla-zebras.lt

Kita
G.Šičko metodas! Padės išsigydyti nuo alkoholio ir rūkymo priklausomybės. Sėkmė garantuota! Tel.: 8 676 74959, 8 650 37351, 2704323. Dėmesio manikiūrininkėms! Seminarai! 05.21 sp. akrilo, 05.23 sp. gelio, 05.28 dailė, lakai ir dažai, 05.30 dailė, 06.01 dailė, 06.06 akrilas, 06.11 sp. akrilas. Tel. 8 615 67465.

Poilsinės kelionės lėktuvu

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

Pažintinės - poilsinės kelionės autobusu, aviabilietai, autobusų ir keltų bilietai, viešbučių rezervacija, draudimas, vizos, kelionių lizingas S.Žukausko g. 1 / Ulonų g. 1, Vilnius, tel. (8 5) 278 93 99

Daugiau informacijos:
tel. Vilniuje (8 5) 2336535, Kaune (8 37) 207887, mob. (8 655) 34256. el. paštu skelbimai@15min.lt

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00

15 min
Vilnius
UAB "Autovisatos taksi" reikalingi vairuotojai dirbti įmonės ir nuosavais automobiliais. Tel. 8 656 21191. Geros darbo sąlygos. Reikalingos siuvėjos, lygintoja. Geri įkainiai. Pylimo g. 20. Tel.: 2124145,8 687 25249, Vilnius. Reikalingas autošaltkalvis. Geros darbo sąlygos. Vilnius, tel.: 2775101, 8 616 26077.

darbas
Baldų salonui Vilniuje reikalinga (-as) PARDAVĖJA (-AS)-KONSULTANTĖ (-AS). Tel. 8 650 10714, CV siųsti el.p. info@ monoideja.lt. Vasara - karštas darbymetis. Tarptautinei komunikacinei kompanijųbendrovei skubiai reikalingi darbuotojai vadybos ir rinkodaros skyriams. Nepatyrusiems vyks mokymai. Tel.: 8 5 2460593, 8 609 65530. Naujai atidaromam mažmeninės prekybos filialui reikalingi pardavėjai, vadybininkai, asistentai, sekretorė. Neturinčius patirties mokome. Atlyginimas nuo 800 Lt. Vilnius, tel.: 8 5 2457970, 8 676 41452. UAB "Švaros biuras" ieško valytojų darbui vilniuje, pilnai ir nepilnai darbo dienai. Atlyginimas 600 Lt (atskaičius mokesčius). Tel./faks. 8 5 2130187. Nuolatiniam darbui reikalingas PVC profilių laminavimo linijos derintojas (mokome). Tel. 8 5 2151671. Kavinei "Pas Erlicką" reikalinga indų plovėja. Tel.: 8 5 2127647, 8 686 84455. Statybos įrankių nuomos firma ieško VADYBININKO. Darbo pobūdis: naujų klientų paieška, nuomos sutarčių sudarymas, kontaktų palaikymas su klientais. Reikalavimai: ekonominis arba techninis išsilavinimas, darbo patirtis, puikūs bendravimo ir derybų įgūdžiai, darbas kompiuteriu, vairuotojo pažymėjimas. Atlyginimas atskaičius mokesčius 1500 Lt + priedai nuo pardavimų. CV siųsti el.p. irangos_nuoma@yahoo.com, tel. 8 649 45261. Restoranui Vilniuje reikalingi padavėjai, turintys darbo patirtį, gali būti vyresnio amžiaus. Tel. 8 5 2628582. UAB "Hanning Vilnius" siūlo darbą elektros variklių vyniotojams, bandažuotojams. Darbas viena arba dviem pamainomis. Neturintiems darbo patirties, mokymo laikotarpiu mokamas priedas prie atlyginimo. Kreiptis adresu: Vytenio g. 50, Vilnius, tel.: 8 5 2135939, 2133150. Reikalinga (-as) duomenų operatorius (-ė) duomenų suvedimui. Būtina gerai ir greitai dirbti kompiuteriu. Siunčiant CV el.p. info@ bijusta.lt arba faksu 8 5 2330505 nurodyti pareigas į kurias pretenduojate. Pasiuntinių pašto tarnybai nuolatiniam darbui reikalingi korespondencijos išnešiotojai įvairiuose Vilniaus m. mikrorajonuose. Tel. 8 682 39872. "Ida Basar" įmonei reikalingi virėjai, turintys darbo patirtį. Tel. 8 5 2628582. Reikalingi kurjeriai (-ės) Vilniaus mieste. Tel. 8 5 2163737. Siūlomas nuolatinis arba papildomas darbas studentėms interneto vaizdo pokalbių studijoje wwwv.velvetstudios. lt, Vilnius, tel. 8 606 13103. Reikalingi (-os) laiškanešiai (-ės) Vilniaus mieste. Kreiptis darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. Tel. 8 5 2330505 arba Naugarduko g. 34, nuo 11 iki 12 val. Įmonei Vilniuje reikalingas (-a) buhalteris (-ė). REIKALAVIMAI: darbas buhalterine programa "Skaita", darbo patirtis, atsakingumas. Atlyginimas 800 Lt. CV siųsti el.p. joja@takas.lt. Įmonė, teikianti aukštuminės įrangos nuomos paslaugas, ieško montuotojo statybinės įrangos montavimo darbams atlikti. Tel. 8 5 2395531, el.p. info@ aukstuminessistemos.lt. UAB "VENIPAK", pirmaujanti logistikos kompanija, ieško Vilniuje vairuotojų ekspeditorių, turinčių B, C arba CE kategorijas. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val., tel. 8 698 51277 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. info@ venipak.lt. Patalpų valymo įmonei reikalingi techniniai vadybininkai, turintys vidurinį išsilavinimą bei vairavimo patirtį. Atlyginimas 1500 Lt, visos socialinės garantijos ir geros darbo sąlygos. Tel. Vilniuje 8 5 2740740. UAB "VENIPAK", pirmaujanti logistikos kompanija, ieško sandėlininkų - krovėjų darbui Vilniuje nuo 15 iki 23 val. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val., tel. 8 698 51277 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. info@venipak.

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

13

Bendrovė, dirbanti IT sferoje, priims 10 naujų darbuotojų sezoniniam ir nuolatiniam darbui. Mokome nemokamai! Tel.: 8 5 2102264, 8 677 04985. UAB "TAUNERIS" SKUBIAI REIKALINGI PATYRĘ BETONUOTOJAI, 1-SUVIRINTOJAS. DIDELĖS DARBŲ APIMTYS. GERAS ATLYGINIMAS, (įsidarbinant turėti karinės įskaitos registravimą). KREIPTIS BUIVYDIŠKIŲ G. 22 (Šeškinės mikr.), Vilnius tel.: 8 5 2490826, 8 610 65689.

Vilnius, Kaunas
Naujam reorganizuojamam kolektyvui reikalingi vadybininkai. Šeštadienį, sekmadienį nedirbame. Registruotis tel.: 8 675 79872 (Vilniuje), 8 608 02040 (Kaune). Mėsos įmonei reikalingi pagalbiniai darbininkai, skerdikai, gysluotojos, iškaulintojai, apskaitininkė. Tel. 8 37 430236. Vairuotojai (B, C kategorijos), buhalterė. Tel.: 8 37 341540, 8 37 341774. Reikalinga floristė dirbti Kalniečių turguje. Tel. 8 652 56790, Kaunas. Reikalingi moteriškų pėdkelnių siuvėjos (-jai) dirbti su R-850, Sabina-3, siuvėjas. Darbas Kaune, viena pamaina, geros darbo sąlygos, geras užmokestis. Tel. 8 652 26106. UAB "TOP CLEAN" siūlo darbą valytojams brigadoje Kaune ir Vilniuje (langų bei įvairių patalpų valymas valymo įranga). Tel. 8 600 26277.

AB „Kruonio HAE statyba“ Darbui Vilniuje, Kaune, Elektrėnuose, reikalingi kvalifikuoti statybininkai Kreiptis tel.: 8 528 39 337 Mob.: 8 620 25335

Užsienis
ANGLIJOJE SIŪLOME VASAROS SEZONO DARBUS STUDENTAMS. Registracija nemokama. CV siųsti: zivile@sh-employment. com, tel.: 8 37 223345, 8 600 20231. www. sh-employment.com, agentūra SĖKMĖS HORIZONTAI (lic. Nr. L-41).

Kaunas
Reikalingos trikotažo siuvėjos darbui Kaune, Vilijampolėje. Siūlome geras darbo sąlygas, visas socialines garantijas. Tel. 8 37 302507. UAB "FAZER KEPYKLOS" ieško DARBININKŲ GAMYBOJE. Raudondvario pl. 129A, Kaunas, tel.: 8 37 360173, 8 618 93980. UAB "Hegelmann transporte" priims į darbą patyrusius, atsakingus vairuotojus su E kategorija krovinių vežimui tarptautiniais maršrutais. Tel.: 8 37 301140, 8 620 42611. Kaunas. UAB "VENIPAK", pirmaujanti logistikos kompanija, ieško Kaune sandėlininkųkrovėjų darbui po 18 val. Susidomėjusius prašome registruotis darbo dienomis nuo 9 iki 18 val., tel. 8 698 51277 arba siųsti savo gyvenimo aprašymą el.p. info@venipak.lt.

14

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

pramogos

MIESTAS IR SEKSAS

Jūsų vyras - smurtaujantis paauglys
Sveika, Virginija. Susidaro įspūdis, kad vyras visiškai nepaiso kitų žmonių jausmų, poreikių, negerbia kito žmogaus asmeninės erdvės, nuolat peržengia visas ribas.
Ramunė Pajuodytė, Psichologė-psichoterapeutė

Šv.Kotrynos bažnyčia atsivers menui
Jau nuo šeštadienio vilniečiai vėl galės lankytis keletą metų restauruotoje šv.Kotrynos bažnyčioje.
Po atlikto kapitalinio remonto, bažnyčios pagrindinė nava pritaikyta koncertinei veiklai, rūsius tikimasi išnaudoti kaip erdvę parodoms, o aplink pagrindinę navą išsidėsčiusiose patalpose repetuos savivaldybės meniniai kolektyvai, vyks kameriniai renginiai. Šią erdvę administruos Vilniaus mokytojų namai, o bažnyčios sales eksploatuos savivaldybės įsteigti meniniai kolektyvai: berniukų choras "Ąžuoliukas", choras "Jauna muzika" ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Visas kultūrines programas koordinuos maestro Donatas Katkus, "Ąžuoliuko" vadovas Vytautas Miškinis ir "Jauna muzika" vadovas Vaclovas Augustinas. Šv.Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybėslaikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia. 2003 metais savivaldybė su Vilniausarkivyskupija pasirašė panaudos sutartį, leidžiančią neveikiančius maldosnamusrestauruoti ir 20 metų naudoti kultūrinei veiklai. Visiškai restauruotas centrinis bažnyčios altorius. Bažnyčioje įrengtos šildymo, Po remonto bažnyčia pritaikyta ventiliacijos, apR.Medonio nuotr. koncertinei veiklai. švietimo sistemos, rūbinės, sanitariniai mazgai, Pirmasis renginys bažliftai neįgaliesiems, admi- nyčioje planuojamas gegunistracinės patalpos. žės 27 d. Bažnyčios atidaryĮ pastato restauraciją in- mo proga čia vyks festivalis vestuota 6 mln. litų. "Viva Kotryna".

- vienas ar abu, padeda vaikams augti sveikiems ir laimingiems".

Neįpainiokite vaiko

Labas, Ramune. Su vyru esame susituokę 6 metai. Prieš 4 metus jis pakeitė darbą ir nuo to laiko atsirado daugiau jo asmeninių pinigų, kuriuos nuo mūsų slėpė, atsirado pažinčių. Siūliau kreiptis į psichologą, bet jis apšaukdavo kvaile. Po vieno konflikto jis išėjo savaitei iš namų. Grižęs maldavo priimti, verkė, sakydamas, kad suprato klaidą, aš tuo patikėjau, bet tai pradėjo kartotis. Kai jo nepriimdavau, vyras miegodavo prie buto durų, šantažuodavo, susipjaustė venas. Priėmiau jį dėl penkiamečio mūsų sūnaus. Jis kaltina mane, sakydamas, kad aš ,,bloga, nes nepriimu tėvelio". Po jo ,,pasivaikštinėjimų" šeimoje puiku būna mėnesį – du, bet ne ilgiau. Nukrito svoris, nebenoriu valgyti, ėmė slinkti plaukai. Ar verta kreiptis į psichologus dėl santuokos išsaugojimo, ar jie gali man pagelbėti? Virginija.

Galima net daryti prielaidą apie asmenybės sutrikimą. Jis elgiasi neatsakingai: nesirūpina šeimos narių saugumu, materialine ir emocine gerove, stokoja elementaraus supratingumo ir atgailos, siekdamas savo tikslų pateisina bet kokias priemones. Vyras yra emociškai nestabilus ir nebrandus žmogus: labai greitas emocijų kaitaliojimasis, įžeidinėjimai greit perauga į ašaras ir depresiją, suicidiniai grasinimai žalojant save, pinigų švaistymas, nuolatiniai išgėrimai su draugais. Tikrai abejoju, ar vaikas saugiai ir gerai gali jaustis tokioje šeimoje, kad ir pilnoje, kurioje tėvas elgiasi kaip smurtaujantis paauglys, o motinos psichologinei sveikatai gresia didelis pavojus. Kaip rašė R.Gardner: "Blogi tėvai, nesvarbu, ar vienas, ar abu, padaro vaikus nelaimingus, o geri tėvai, nesvarbu

Asmenybės sutrikimas

Jei nuspręstumėte nutraukti santuoką, nepamirškite, kad vaikas nepraras tėvo jei ir išsiskirsite, žinoma, jei tik vyras juo rūpinsis. Sūnus dar tikrai per mažas suprasti visą situacijos sudėtingumą ir nereikia jo painioti į jūsų santykius. Jam daugiau galėsite paaiškinti vėliau, galbūt paauglystėje, o dabar galit tiesiog pasakyti, kad mama ir tėtis kartu nebegyvens, bet abu jį ir toliau mylės ir jis galės bendrauti su abiem. Jokiu būdu nereiktų sakyti vaikui, kad tėvelis blogas. Į psichologą kreiptis dėl santuokos išsaugojimo verta tik tada, jei abu sutuoktiniai vertina tokią pagalbą bei nori išlaikyti santuoką. Manau, jums gali prireikti specialistų pagalbos dėl atsakomybės pasidalijimo, bendradarbiavimo auginant vaiką bei taisyklių nustatymo gyvenimui po skyrybų. Bendraujant su jūsų vyru ribų klausimas ypač svarbus, viskas turėtų būti labai aiškiai apibrėžta.

Sostinėje prasidėjo folkloro savaitė
Vakar sostinėje prasidėjo tarptautinisfolklorofestivalis"Skamba skamba kankliai".
Šiemet savo muziką klausytojams pristatys užsienio grupės iš Pietų Korėjos, Rusijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Italijos, Indonezijos, Baltarusijos. Numatyti ir keli visiškai nauji renginiai. Tai "Nakties muzika" ir naktinės diskotekos "Garsų pasaulis" bare "Sole Luna". 34-ąjį kartą rengiamo festivalio ištikimieji gerbėjai vėl kviečiami į sutartinius vakarus, dainuojančių šeimynų koncertą bei padainavimus. Festivalis vyks iki gegužės 28 dienos.
"15min" inf.

Klausk Ramunės seksas@15min.lt

ATPAŽINK SAVE

TV PROGRAMA

Prizą įsteigė leidykla "Eugrimas"

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS užsukite į redakciją (Savanorių pr. 4) pasiimti prizo - Viktorijos Čivilytės-Gylienės knygos "Trumpas šeimos teisės vadovas". Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

06.15 Dienos programa. Informacija. 06.20 Dviračio šou (kart.). 06.40 Anim.ser. "Džekio Čano nuotykiai" (kart.). 07.05 Anim. serialas "Mėnulio jūreivė" (kart.). 07.25 "Kerėtoja" (182). 08.00 Langai II. Pokalbių laida (N-7) (kart.). 08.55 "Vieniša, bet geidžiama" (18). 09.50 "Pamotė" (96). 10.45 Grožio fabrikas (kart.). 11.40 Ideali pora. Savaitės finalas (kart.). 13.05 Anim.ser. "Martinas Slėpinys" (kart.). 13.25 Ideali pora (kart.). 14.05 Anim.ser. "Džekio Čano nuotykiai" (93). 14.30 "Godzila" (23). 14.55 Anim. serialas "Raganaitė Sabrina" (7). 15.20 Anim. serialas "Mėnulio jūreivė" (74). 15.45 "Prieš bangas" (28). 16.45 "Mačos. Merkaderų šeimos vyrai" (39). 17.45 Langai II. Pokalbių laida (N-7). 18.45 Žinios. Sportas. Orai. 19.10 Pakeleiviai. Tikros istorijos. Vedėjos Rūta Mikelkevičiūtė ir Giedrė Talmantienė. 20.05 Šeši nuliai - milijonas. Intelektualus žaidimas. Vedėjas Arūnas Valinskas. 21.00 Ideali pora. Realybės šou. Dienoraštis. 21.35 Dviračio šou. Humoro laida. Vedėjai Kristina Savickytė ir Vytautas Šerėnas. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. Kultūra. Sportas. Orai. 22.40 Ragai. TV humoro žurnalas vyrams (N-14). 23.20 NBA atkrintamosios rungtynės.

06.45 Programa. 06.50 Teleparduotuvė. 07.05 Animacinis serialas "Iksmenai" (20). 07.35 Anim. serialas "Keista šeimynėlė" (29). 08.05 TV pagalba (kart.). 08.35 "Nekaltoji" (38). 09.35 "Laukinukė" (118). 10.35 "Be tabu" savaitė (kart.). 11.25 "Mėlynakis Mikis". Komedija. Vaid. Hugh Grantas, Jamesas Caanas, Jeanne Tripplehorn. JAV, Didžioji Britanija, 1999 m. (N-7) (kart.). 13.25 Animacinis serialas "Iksmenai" (21). 13.50 Animacinis serialas "Sunkus vaikas" (3). 14.15 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. 14.45 Anim. serialas "Drakonų globėjas" (16). 15.10 Anim. serialas "Keista šeimynėlė" (30). 15.40 "Geidžiamas kūnas" (60). 16.40 "Meilės paslaptys" (116). 17.40 Nomeda. 18.45 TV3 žinios. 19.00 TV3 sportas. Orai. 19.10 Abipus sienos. Publicistikos laida. 20.00 TV pagalba. 20.30 "Lietuvos ryto" televizija. 21.40 TV3 žinios. Kriminalai. Verslas. Sportas. Orai. 22.10 "CSI kriminalistai" (4/23) (N-7). 23.10 "Visiškai slaptai" (8) (N-14). 00.10 "Majamio policija" (12) (N-7). 01.10 Tavo šansas. Tiesioginė transliacija. 02.10 Pabaiga.

06.35 Programa. 06.40 Televitrina. 07.00 Laimingasis skambutis. Interaktyvus žaidimas. Tiesioginė transliacija. 08.00 Anim. serialas "Pokemonai" (kart.). 08.25 Anim.ser. "Piratų šeimynėlė" (kart.). 08.50 "Pirmyn, Anita!" (kart.). 09.45 "Pelenės istorija II" (kart.). 10.45 "Vandenyno mergaitė" (kart.). 11.15 Vienam gale kablys (kart.). 11.45 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 12.40 Meilės kaina. (N-7) (kart.). 13.35 "Špėras ir Hitleris" (3). Biografinė drama. Rež. Heinrichas Breloeris. Vaid. Sebastianas Kochas, Tobiasas Moretti, Dagmar Manzel, Markusas Boysenas, Michaelis Gwisdekas. Vokietija, 2005 m. (N-7). 15.20 Laimingasis skambutis. Interaktyvus žaidimas. Tiesioginė transliacija. 16.20 Animacinis serialas "Pokemonai" (165). 16.45 Anim. serialas "Piratų šeimynėlė" (27). 17.10 "Pirmyn, Anita!" (101). 18.00 "Pelenės istorija II" (32). 19.00 Uždrausta zona. (N-7). 20.00 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 20.20 "Žaidėjas" (2) (N-7). 21.25 Loterija "Oho lotto". Žirgų lenktynės". 21.30 "Tomo Krauno afera". Trileris. Rež. Johnas McTiernanas. JAV, 1999 m. (N-14). 23.40 Žinios. 23.50 Laimingasis skambutis.

06.00 Labas rytas. 6.30, 7.00, 7.30 Žinios, sportas, orai. 8.30 Žinios, orai. 09.00 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (73). 09.50 "Specialioji jūrų policijos tarnyba" (18) (N-7). 10.35 Bėdų turgus (kart.). 11.25 Popietė su Algimantu Čekuoliu (kart.). 11.30 Stilius (kart.). 12.55 Keliai. Mašinos. Žmonės (kart.). 13.25 Keliaukim! (kart.). 13.55 Žurnalisto tyrimas (kart.). 14.45 "Kritimo greitis". Trileris. JAV, 1994 m. (kart.). 16.25 Anim.ser."Jasonas ir Olimpo didvyriai" (kart.). 16.50 Animacinis serialas "Bulvytės ir drakonai" (kart.). 16.55 Anim. ser. "Galvočius ir galvočiukai" (kart.). 17.20 Žinios (rusų k.). 17.30 "Raganaitė Sabrina" (50). 17.55 Mėta Meškinija. 18.05 Geroji animacija. "Atsargiai - lydeka". 18.30 Žinios. 18.45 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (77). 19.35 Prašau žodžio! 20.25 Loterija "Perlas". 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 21.10 Be pykčio. Vedėjas Leonidas Donskis. 22.09 Loterija "Perlas". 22.10 "Volfas" (101) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 25-tas kadras. 02.25 Elito kinas. "Nepakantumas". Drama. Rež. Davidas W.Griffitas. JAV, 1916 m.

„15min“ – pirmasis nemokamas dienraštis, turintis didžiausią 85 000 egzempliorių tiražą ir 214 000 skaitytojų kiekvieną darbo dieną.
Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Daumantas Mikučionis Pardavimų vadovas d.mikucionis@15min.lt Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt Savanorių pr. 4, 03116, Vilnius Redakcija Kaune Tel./faks. (8-37) 243 000 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 56, 44305, Kaunas Leidėjas: UAB "15 minučių", Savanorių pr. 4, 03116 Vilnius. reklama@15min.lt, skelbimai@15min.lt Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt Buhalterija www.15min.lt Tel. (8-5) 210 5894 Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tiražas - 85 000. ISSN 1822-2749. Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje ir Kaune. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

15 min

pramogos

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15

Gegužės
trečiadienis

24
TEATRAI

Šiandien su vardadieniu pasveikinkite
Joaną, Žaną, Giną Vincentą, Vilmantą, Gerardą

Saugi vaikystė vaikų akimis
Vakar Europos aikštėje šurmuliavo vaikų šventė "Po skėčiu", kurios metu vaikai piešė saugią vaikystę.
Šis renginys - akcijos "Mėnuo be smurto prieš vaikus" dalis. Vaikai puošė simbolinius skėčius, galėjo pabendrauti su inspektoriumi Liūtu ir susipažinti su policijos prevencinio autobuso ekspozicija, pabendrauti su psichologais. Jau kelintus metus iš eilės gegužės mėnesį skelbiama akcija "Mėnuo be smurto prieš vaikus". Akcijos tikslas šviesti visuomenę smurto prieš vaikus prevencijos srityje, ugdyti atsakomybę už kiekvieną vaiką ir nepakantumą smurtautojams, netoleruoti pačių vaikų tarpusavio nepagarbos ir patyčių.

saulė teka 05:01, leidžiasi 21:31, dienos ilgumas 16:30 delčia

Nacionalinis operos ir baleto teatras (A.Vienuolio g. 1) 18 val. P.Čaikovskis “Gulbių ežeras”. Jaunimo teatras (Arklių g. 5) 18 val. P.E.Landi “Strip Man Show

– viskas apie vyrus”, rež. Paolo Emilio Landi. Lietuvos rusų dramos teatras (Basanavičiaus g. 13) 18 val. Vasilijus Sigariovas „Hipnotizuotojas, arba melo detektorius. Režisierė Nina Čusova.

KONCERTAI
Taikomosios dailės muziejus (Arsenalo g. 3a) 18 val. festivalis „Sugrįžimai“. Koncertuoja Jonė Punytė (fortepijonas, Vokietija), Wakako Nakaso (sopranas, Japonija).

Kinas
COCA-COLA PLAZA
„Da Vinčio kodas“ (mistinis trileris) 11:30 12:45 13:40 14:40 16:00 17:10 18:00 19:15 20:30 21:10 22:30 „Faktotumas“ 13:40 15:50 17:50 19:50 21:50 „Neįmanoma misija 3“ (veiksmo trileris) 11:40 14:20 17:00 19:40 22:20 „Pats baisiausias filmas 4“ (parodijų komedija) 11:50 13:50 15:50 17:50 19:50 21:50 „Slibinas Goriničius ir Dobrinia Nikitičius“ (animacinis) 13:10 15:00 16:45 „Uždelsta meilė“ (romantinė komedija) 18:40 „Ir kalnai turi akis“ (siaubo) 13:50 16:20 19:00 21:40 „Ledynmetis 2: eros pabaiga (animacinis, dubliuotas lietuviškai) 13:30 15:30 17:30 19:30 21:30 „Lemiamas taškas“ (romantinė drama) 13:20 18:30 „Avarija“ (drama) 16:10 21:15 „Vilniaus Getas“ (drama) 11:10
"Faktotumas"

Šventės metu vaikai puošė skėčius.

Agentūros INNA nuotr.

KRYŽIAŽODIS

„Tristanas ir Izolda“ (drama) 15:40 21:00 „V – tai Vendeta“ (fantastinis trileris) 20:50 G.Lukšo 60 metų jubiliejus:„Žalčio žvilgsnis“ 18:20

„Ledynmetis 2: eros pabaiga“ (animacinis, dubliuotas lietuviškai) 12:40 14:50 17:00 19:10 21:20 „Slibinas Goriničius Ir Dobrinia Nikitičius“ (animacinis) 10:10 12:00 13:50 15:40 17:30 19:20 21:10 „Tristanas ir Izolda“ (drama) 15:55 20:40 „Uždelsta meilė“ (romantinė komedija) 13:45 18:30

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
„Da Vinčio kodas“ (mistinė drama, trileris) 10:00 11:30 13:15 14:50 16:40 18:10 20:00 „Neįmanoma misija 3“ (veiksmo trileris) 10:20 13:00 15:50 18:45 21:40 „Pats baisiausias filmas 4“ (parodijų komedija) 10:50 12:50 15:00 17:00 19:10 21:10 „Ir kalnai turi akis“ (siaubo) 13:30 16:10 18:35 21:00

„SKALVIJOS“ KINO CENTRAS
„Tigras ir sniegas“ (komedija) 17:00 „Paslėpta“ (psichologinė drama) 19:00 „Žmogus Grizlis“ (dokumentika) 21:00

SPINTOS IR PERTVAROS
SU STUMDOMOSIOMIS DURIMIS
"HYPER RIMI"
P.Lukšio g.
us g.

Mažos kainos, gera kokybė!
S.Žukausko g.

Žirmūnų g.

J.Kub ilia

"BANGINIS"
K.Lad ygos g.

Parengė žurnalo "Oho" redakcija

S.Žukausko g. 39, II aukštas

1190 Lt

1690 Lt

Salonas-ekspozicija Vilniuje: S.Žukausko g. 39 (Žirmūnai) Tel./fax.: (8-5) 278 92 80, Mob. tel. (8-670) 39006.

777 Lt

t 1099 L

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN KARTONAS, VARDAS, MIESTAS, AMŽIUS. Atsakymus siųskite iki gegužės 26 d. 17 val. Nuo gegužės 22 iki 26 d. aktyviausias, daugiausia teisingų atsakymų atsiuntęs skaitytojas bus apdovanotas "Moulinex" virduliu. Laimėtojas bus paskelbtas gegužės 29 d.
SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai.

Nurodytos kainos pilnai į nišą įmontuojamoms spintoms, vidus ir durys iš LMDP (lenkiška), rėmelis plieninis, siauras spintų aukštis iki 2750mm, gylis 650mm.

Klausimus ir pastabas el.paštu pagalba@galvosukiai.lt

www.ilgas.lt

Aprengsime ne tik aukštą (nuo 190cm) vyrą, bet ir bet kokio ūgio apkūnų (iki 8XL) vyrą!

Žukausko g. 41, tel. 2751527,

Darbo laikas: I-V 11:00-19:00, VI 11.00-16.00

16

2006 gegužės 24 d., trečiadienis

15 min

bulvaras

J.Aniston aistra Australijai
Jennifer Aniston ir Vince’as Vaughnas svarsto galimybę apsigyventi Australijoje, kad pabėgtų nuo įkyrios žiniasklaidos akių.
Birželio 4 dieną pora lankysis Sidnėjuje, kur reklamuos savo filmą "Išsiskyrimas". Tačiau jie turi minčių tapti nuolatiniais šio žemyno gyventojais. "Iš visų ten buvusių žmonių girdžiu, kad tai viena gražiausių vietų pasaulyje, - sakė J.Aniston. Žmonės ten labai malonūs ir galiausiai užsimanai ten gyventi. Taigi kas žino, galbūt mes ten apsigyvensime!" V.Vaughnas, kuris pirmą kartą Australijoje lankėsi 2004 metais, reklamuodamas savo fi lmą "Kvadratas", jai taip pat pritarė: "Man tikrai patiko Australija. Būdamas iš JAV vidurio vakarų, ten sutikau labai panašių žmonių. Jie buvo labai draugiški". "Gali paklausti, kur vykti, ir sužinosi kelią, kuris bus labai gražus. Būdamas Australijoje, lankiausi Lizardo saloje, Melburne ir Sidnėjuje. Man visur patiko!" - teigė jis.
J.Aniston ir V.Vaughnas mano, kad Australija - viena gražiausių vietų pasaulyje.

JAUTĖSI PER JAUNA VAIDINTI SOFIJĄ
Prancūzų aktorė Audrey Tatou galėjo ir nenusifilmuoti amžiaus filme "Da Vinčio kodas". A.Tatou manė, kad nesugebės suvaidinti Sofijos ir taip pat nenorėjo nutraukti atostogų Meksikoje. Aktorė, išgarsėjusi Amelijos vaidmeniu 2001 metais pasirodžiusiame filme "Amelija iš Monmarto", atsisakė nutraukti savo atostogas ir keliauti į Los Andželą, kur turėjo dalyvauti filmavimo bandymuose kartu su Holivudo žvaigžde Tomu Hanksu. Aktorė manė, kad yra per jauna vaidinti Sofiją. "Aš tikrai neatmečiau jo kvietimo. Bet režisierius tą dieną darė atranką ir planavo susitikti su visais pretendentais, o aš tuo metu buvau Meksikoje. Kadangi nemačiau savęs, kaip Sofijos, tad nusprendžiau, kad net neverta vykti į tą atranką", - pasakojo aktorė. Ta č i a u režisieriaus atkaklumas nugalėjo jaunos aktorės baimę ir dabar turime filmą su nuostabiąja A.Tautou.

250 orgazmų per dieną
Viena Didžiosios Britanijos gyventoja serga reta liga, dėl kurios orgazmą patiria 250 kartų per dieną.
28 metų Ellie Allen "tai" gali patirti bet kur: autobuse, skvere, parduotuvėje. Ši jauna moteris serga nuolatinio lytinio susijaudinimo sindromu. Tai nepagydoma liga, kuria sergant lytiniai organai yra nuolat sujaudinti, nors paties lytinio potraukio nėra. Ligą galėjo sukelti vaistai, kuriuose yra trasadono, arba pernelyg greita lytinių organų kraujo apytaka. "Anksčiau aš buvau tokia pat kaip ir visos merginos, - sako E.Allen. - Ne visada pasiekdavau aukščiausią tašką. Bet tam neteikiau didelės reikšmės. Man gyvenime buvo svarbu ne vien seksas". Bet ligai įsigalint mergina per lytinius santykius ėmė patirti po kelis orgazmus. Vėliau jų bangai sukelti užtekdavo eskalatoriaus, lifto ar variklio vibracijos. "Tai prasideda iš pat ryto", - sako E.Allen. "Man tenka nuolat slopinti sunkėjantį kvėpavimą arba greitai pasišalinti nuo aplinkinių", - priduria ji. Eiti į šokius ji iš viso nebegali ritmingi bosų garsai jai tikra kankynė.

Madonna papiktino krikščionių religinius lyderius, kai per savo naujųjų gastrolių koncertą scenoje pasirodė nusikryžiavusi.

Ar Madonna pasiruošusi viskam, kas susiję su erškėčių vainiku? Kodėl dainininkei, turinčiai tokį talentą, reikia propaguoti save, įžeidžiant tiek daug žmonių", - klausė vienas Bažnyčios atstovas.

horoskopai
AVINAS. Avinų nuotaika šiandien bus permaininga. Nebijokite elgtis spontaniškai - neapsigausite ir tikrai nesigailėsite dėl priimto sprendimo. JAUTIS. Tinkamas metas atostogoms, kelionėms. Būsite nusiteikęs pasyviai, taikiai, vilios poilsis, pramogos, meilės nuotykiai. DVYNIAI. Skirkite daugiau dėmesio sau, vidinei ramybei, pusiausvyrai atgauti. Ne pati geriausia diena karjerai, verslui, tačiau sėkmingas metas menininkams. VĖŽYS. Vėžių laukia harmoninga produktyvi diena kils puikių idėjų, naujų sumanymų. Šiandien lengvai seksis bendrauti su žmonėmis, ypač su priešingos lyties asmenimis. LIŪTAS. Tinkama diena vykti į kelionę, sulauksite ne vieno naudingo pasiūlymo. Asmeniniame gyvenime jausite nepasitenkinimą savimi. MERGELĖ. Nusiteikite ramybei, poilsiui, kaupkite jėgas. Daugiau laiko skirkite mylimiesiems, šeimai. Pamąstykite apie savo gyvenimo pagrindą, tikslus.

Gegužės 24 dienai

SVARSTYKLĖS. 15 kg Jei turite patikimų draugų, bendraminčių, įdomių sumanymų - nesnauskite, imkitės veiklos. S KO R P I O N A S. Skorpionai šiandien drąsiai gali imtis naujų darbų, sumanymų. Tik neužsikraukite svetimų rūpesčių, neprisiimkite nemalonių pareigų. ŠAULYS. Išsispręs susikaupusios problemos, pagaliau pavyks atkurti pusiausvyrą. Itin gera diena psichologams, menininkams. Puiki diena ieškantiems grožio, jaukumo, meilės. OŽIARAGIS. Jei dirbate nemėgiamą darbą - pats laikas pagalvoti apie naujo darbo paieškas. Nepamirškite - laimi aktyvieji. VANDENIS. Apie karjerą pagalvosite vėliau, kai geriau ir tvirčiau jausitės. Dabar skirkite laiko šeimai, artimiems žmonėms, pasirūpinkite sveikata. ŽUVYS. Atidžiai įvertinkite pasiūlymus - venkite skubotų sprendimų, saugokite savo gerą vardą. Vakare energijos potencialas bus mažesnis, nervų sistema jautresnė.

"15min" sudoku turnyras
PASKUTINĖ TURNYRO SAVAITĖ
Šią savaitę - net trys finalinio "15min" SUDOKU dalyviai laimės stalo žaidimus!

1 5 2 8 9 3 4 7 4 8 9 5 3 2 9 2 7 1 5 1 2 3 8 7 6 4 3 8 1 5 6 9 3 2
1

Kiekvieną darbo dieną pateiksime Jums vis naują SUDOKU, kurį išsprendę ir užsiregistravę turėsite galimybę patekti į finalinį savaitės SUDOKU turnyro etapą, vyksiantį penktadieniais. Trys finalinio SUDOKU dalyviai laimės žaislų parduotuvių tinklo Žaislų parduotuvių tinklas "Toy's Market" įsteigtą prizą - "Sudoku" stalo žaidimą.
2 4 6 1 9 8 7 5 3 8 9 7 5 3 6 1 4 2 1 5 3 7 2 4 9 8 6 9 6 2 8 5 1 4 3 7 4 3 8 2 6 7 5 9 1 5 7 1 9 4 3 6 2 8 7 1 5 4 8 2 3 6 9 3 2 4 6 1 9 8 7 5 6 8 9 3 7 5 2 1 4

3

x3
Sudėtingumas

2006 05 23 dienos atsakymas

- 5559

Šios dienos SUDOKU sprendimą rasite kitame numeryje.

Papildoma informacija - konkursai@15min.lt

Turnyro taisyklės:
Užpildykite šios dienos SUDOKU lentelę. Lentelėje atitinkami langeliai sužymėti mažais skaičiukais nuo 1 iki 4. Surašykite pažymėtuose langeliuose esančius skaičius eilės tvarka ir iki 17 val. siųskite SMS žinutę numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas keturženklis skaičius) Vardas Pavarde Miestas. Iš visų šiandien teisingus atsakymus atsiuntusiųjų burtų tvarka atrinksime 10 žmonių - jie bus paskelbti kitame "15min" numeryje. Taip per keturias dienas susidarys 50 žmonių, kurie artimiausią penktadienį grumsis dėl savaitės SUDOKU turnyro nugalėtojo titulo ir trijų prizų - "Sudoku" stalo žaidimų.
PENKTADIENIS, 05-19 1 Vladas Kairaitis 2 Julija Mackevic 3 Robertas Zaicevas 4 Galina Borodko 5 Živilė Sagzdaviūtė 6 Anatolijus Gainovskis 7 Andres Saks 8 Rasa Dzevenkauskaitė 9 Daiva Vaiginytė 10 Aldona Batulevičienė PIRMADIENIS, 05-22 1 Juozas Ceglys 2 Genovaitė Namavičiūtė 3 Gerardas Žvirgzdas 4 Nerijus Astrauskas 5 Marius Urbonas 6 Karolis Bagdanavičius 7 Gintaras Gudas 8 Vilmantas Alekna 9 Valda Vainalavičiūtė 10 Dainius Koveckis ANTRADIENIS, 05-23 1 Aivaras Ruzveltas 2 Jolanta Daugilytė 3 Gintaras Butkus 4 Ana Dzisevič 5 Rita Kurapkaitytė 6 Vaida Karpavičiūtė 7 Indrė Mišauskaitė 8 Agnė Razmislavičiūtė 9 Valė Urbonavičienė 10 Vytautas Zlatkus TREČIADIENIS, 05-24 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 KETVIRTADIENIS, 05-25 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Puslapis parengtas pagal "Reuters", WENN, BNS ir "15min" inf.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful