06 03 20

ISSN 1822-2749. Numeris 32 (135). www.15min.lt

2006 m. kovo 20 d., pirmadienis

s Tiraža 0 0 85 0

ŠIANDIEN
Miestas ir seksas

Režimo rėmėjai Vilniuje demonstravo agresiją
L A S

Išsiaiškink savo pavydo priežastis. Klausk: seksas@15min.lt

14 psl.
Ž U R N A

Vakar vykę Baltarusijos prezidento rinkimai sulaukė nemažai atgarsių ir Lietuvoje. Mitingas prie šalies ambasados Vilniuje, kur galėjo balsuoti Baltarusijos piliečiai, buvo taikus. Tačiau ne visi rinkėjai atėjo nusiteikę draugiškai.
"15min” pabandžius paklausti balsavusiųjų, ką jie palaikė, vienas pusamžis vyriškis puolė mojuoti kumščiais priešais dienraščio fotografą. "Balsavau už tėvynę, už Aleksandrą Lukašenką. Aš neparduosiu tėvynės ir už milijoną dolerių!” - rusiškai šaukė vyriškis. Pamatę, kad jo nenuramina kartu atėjusi moteris, tramdyti rinkėjo atskubėjo tvarką saugoję policininkai. Kai kurie balsavusieji buvo ne tokie konkretūs. "Balsavau už klestinčią Baltarusiją”, - sakė viena inteligentiškai atrodanti moteris. Kitoje gatvės pusėje priešais ambasadą išreikšti savo požiūrį į nedemokratiškus rinkimus atėjo apie 30 Gudų kultūros draugijos atstovų ir bendraminčių, jaunuolių iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos ir Danijos.
Balsavusieji Vilniuje atvirai reiškė nepasitenkinimą demonstrantais.
N.Jankausko nuotr.

Priedas gurmanams

11 psl.
Aleksoto funikulierius kelia vis rečiau 6 psl. Purvinas dušas

7 psl.

ORAI
Šiandien Kaune dieną naktį 0C -1 -7 0C

Nukelta į 3 psl.

Lenkijos šiaurėje - kraupi lietuvių avarija
Lenkijos policija vakar dar aiškinosi, dėl kokių priežasčių šalies šiaurėje įvyko avarija, kurioje žuvo du sunkvežimių vairuotojai iš Lietuvos.
Nelaimė įvyko šeštadienį tarptautiniame kelyje AugustavasBalstogė susidūrus dviem sunkvežimiams iš Lietuvos. Lenkijos pareigūnų teigimu, automobiliai į avariją pateko tiesioje kelio atkarpoje. Balstogės link judėjęs "Iveco" sunkvežimis, iš Lietuvos į Vokietiją gabenęs medieną, įvažiavo į priešpriešinę kelio juostą. Ten jis kaktomuša susidūrė su Lenkijos-Lietuvos pasienio link važiavusiu "Volvo" sunkvežimiu, gabenusiu maisto produktus. Abu vairuotojai žuvo iš karto. Nukelta į 2 psl.

Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 8-13 m/s.

2 psl.

Kuo senesnis, tuo vertingesnis
Mūsų senelius ir prosenelius supę daiktai šiandien tapo vertybėmis, už kurias kolekcininkai negaili pinigų. Prekybos miestelyje "Urmas" veikia "Sendaikčių galerija", kurioje eksponuojami unikalūs istoriniai daiktai.

8 psl.

2

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

aktualijos

Rekordinė ekstazio siunta Lenkijos šiaurėje kraupi lietuvių avarija
Gintautas Degutis, Gediminas Cibulskis redakcija@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Lenkijos policija šeštadienio popietę nustatė žuvusiųjų asmenybes. Į priešpriešinę eismo juostą išvažiavusį "Iveco" sun k vežimį vairavo 37 metų Virgilijus Zaborskas. "Volvo" markės sunkvežimio vairuotojas - 55 metų Josifas Radinas. Kaimyninės šalies pareigūnų duomenimis, abu rijos versijos. Spėjama, sunk vežimiai smark iai kad v ienas iš vairuotoviršijo leistiną greitį. jų užmigo prie vairo. TaSunkvežimių kabinos čiau tikslesnių duomenų buvo taip sumaitopareigūnai turės, kai bus tos, kad vairuotopatikrinta techninė sunjams išlikti gyviems kvežimių būklė. nebuvo jokių gaTa i pat t i k r i nalimybių. Kol kas tikri- mos versijos, kad gaKaip "15min" namos kelios lėjo blokuotis vieno pasakojo Domiš sunk vežimių raūrimo tai arba sugesti vaibrova Gurnyča susid versijos miesto policijos ro blokavimo sistekomisariato atma. Pasak sunkvestovas Krzysztofas žimių vairuotojų, tai gaBuchuta, kol kas tina įprasti šių transporto krinamos kelios avapriemonių gedimai.

Bendros operacijos metu Šiaulių ir Pakrančių apsaugos rinktinių pasieniečiai sulaikė stambią sintetinių narkotikų siuntą. Pareigūnų rankose atsidūrė 1031 ekstazio tabletė ir trys įtariamieji.

Konfiskuoti kvaišalai yra didžiausias tokios kilmės narkotinių medžiagų kiekis, sulaikytas per visą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veiklos istoriją. Remdamiesi iš anksto surinkta informacija, Šiaulių autobusų stotyje pasieniečiai penktadienio popietę sulaikė vyrą, kurio striukės kišenėje aptiko paketą su 200, kaip įtariama, ekstazio tablečių.

Ekstazis ypač populiarus įvairiose pasilinksminimo vietose tarp kvaišalus vartojančio jaunimo. VSAT nuotr.

Pareigūnai tą pačią dieną atliko kratą 28 metų šiauliečio bute rado dar per 800 tablečių. Pirminiais duomenimis, šiaulietis kvaišalų paketą nešė į Klaipėdą vykusio autobuso vairuotojui, kad šis perduotų siuntinį uostamiestyje lauksiančiam asmeniui. Neabe-

jojama, kad vairuotojas nežinojo, koks yra paketo turinys. Surengę pasalą Klaipėdos autobusų stotyje VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai sulaikė 18-metį klaipėdietį, atėjusį pasiimti paketo. Netrukus uostamiestyje buvo sulaikytas ir 32 metų su šia siunta susijęs vyriškis.

Ragina Vyriausybę nelaukti teismų
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) paskatino Vyriausybę nelaukiant teismų pradėti valstybės tarnautojams grąžinti dėl indeksavimo koeficiento neišmokėtą atlyginimo dalį.
Pasak LPSK pirmininko A r t ū ro Čer n iausko, Vyriausybė privalo šiam tikslui iš biudžeto papildomai skirti lėšų. "Ministrų kabinetas nebeturėtų laukti teismų sprendimų baigties dėl valstybės tarnautojams neišmokėt ų algų priteisimo, o su pakė A.Černiauskas. Nuo pernai gruodžio pavieniai pareigūnai teismuose laimi bylas, kuriose reikalauja grąžinti per 2003-2004 metus nesumokėtą darbo užmokesčio da lį. Tačiau, pasa k A.Černiausko, Vyriausybė ir toliau tik teismui įpareigojus grąžina valstybės tarnautojams priklausančius pinigus. "Stebina netoliaregiška Vyriausybės politika, nes pasirinktas kelias yra dengiamas mokesčių mokėtojų sąskaita", - teigė LPSK pirmininkas.

TELEFONINĖS AFEROS PASIEKĖ KLAIPĖDĄ
Pastaruoju metu į vaikus pradėję taikytis telefoniniai sukčiai apgavo klaipėdietę. Praėjusios savaitės pabaigoje Klaipėdoje apie artimųjų neva padarytą avariją pranešę aferistai taip pat apgavo ir dvi vyresnes moteris. Nepilnametei paskambinę ir policininkais prisistatę sukčiai išviliojo aukso ir sidabro papuošalų. Mergaitė iš aferistų išgirdusi, kad jos mama avarijoje sužalojo žmogų, atidavė jiems brangenybių už 1650 litų. Į 87-erių uostamiesčio gyventojos namus paskambinęs "pareigūnas" pranešė, kad senolės sūnus avarijoje sužalojo žmogų. Už tai, kad avarijos kaltininkas nebūtų baudžiamas, vyras pareikalavo pinigų. Netrukus į namus atėjusiam jaunuoliui moteris atidavė 2 tūkst. litų ir 400 JAV dolerių (apie 1130 litų). Iš 59 metų klaipėdietės aferistai, pranešę apie jos dukters neva padarytą avariją, išviliojo 1 tūkst. litų. Nė vienu atveju įtariamieji nenustatyti.

Konfederacijos duomenimis, valstybės skola įvairiems pareigūnams ir tarnautojams siekia apie 250 mln. litų.
Agentūros INNA nuotr.

pavasaris!
Klaipėda -2 0

reigūnus ir valstybės tarnautojus vienijančių profesinių sąjungų atstovais

sutarti konkretų terminą, per kurį bus grąžinta visa skola", - šeštadienį pareiš-

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Šiandien Lietuvoje
Giedra Mažai debesuota Debesuota Trumpalaikis lietus Lietus Lietus su perkūnija Šlapdriba Sniegas

Šiauliai -6 -8 -1 -3

Panevėžys -6 -8 -2 -4

Utena -5-7 -2 -4
Oslas 2

Helsinkis -4 Talinas -4 Ryga -3 Dublinas 6 Londonas Berlynas 8 Briuselis 5 9 Vilnius -3 Varšuva 1 Praha 9 Viena 10 Minskas -1 Maskva -3

Sinoptikų duomenimis, šiandien debesuota su pragiedruliais. Protarpiais nedidelis sniegas. Vietomis pustys. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 8-13 m/s. Žemiausia temperatūra 4-9, pajūryje apie 2 laipsnius šalčio, aukščiausia dieną 0-5 laipsniai šalčio. Kaune protarpiais nedidelis sniegas. Žemiausia temperatūra naktį 5-7, aukščiausia dieną 1-3 laipsniai šalčio.

Kaunas -5 -7 -1 -3

Stokholmas 0

Vilnius -5 -7 -2 -4

Artimiausiomis dienomis Kaune
Rytoj Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai -7 -3 Poryt -10 -3 Užporyt -10 -1
Lisabona 17 Madridas 14

Paryžius 10

Roma 14 Atėnai 18

Šiandien Europoje

15 min
Forumas

aktualijos

2006 kovo 20 d., pirmadienis

3

Režimo rėmėjai Vilniuje demonstravo agresiją
ti Lietuvos link", - pasakojo JLC valdybos narys Mindaugas Genys. Vakar nuo 8 ryto iki 17 valandos prie ambasados šalę jaunieji aktyvistai apklausė 117 atėjusių balsuoti rinkėjų. Iš jų 66 atidavė balsus už A.Lukašenką, 39 - už bendrą šalies opozicijos lyderį Aleksandrą Milinkevičių, 2 - už režimui lojalų Sergejų Gaidukevičių. Prieš visus kandidatus balsavo 8 respondentai. Socialdemokratų kandidato Aleksandro Kozulino nepalaikė nė vienas rinkėjas. "Dar apie 20 rinkėjų nenorėjo atsakinėti arba atsakė netiksliai", - pasakojo M.Genys. Jo manymu, rezultatus vakarop dar turėjo pakoreguoti iš Baltarusijos ištremto ir dabar Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universtiteto studentai. Vakar beveik 100 protestuotųjų susirinko į Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos "Jungtinis Baltarusijos iniciatyvų centras" organizuotą akciją prie Medininkų pasienio punkto. Pasak jos atstovo Tomo Tomilino, pasienyje su Baltarusija lankėsi ir visi 10 Seimo narių, kurie nebuvo įleisti į šalį stebėti rinkimų. Už rankų susikibę akcijos dalyviai nužingsniavo iki pat pasienio. Buvo matyti, kad poste budi gerokai daugiau nei įprastai Baltarusijos pareigūnų.

Šiandien popiet į Lietuvą atvyksta Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola. Valstybinio vizito metu Belgijos monarchai aplankys Vilnių, Trakus ir Kauną. Į Lietuvą Belgijos karalius atvyks specialiu reisu. Viešnagės metu karališkąją šeimą lydės kelių universitetų rektoriai, didelė grupė verslininkų ir maždaug 35 Belgijos žurnalistai. Belgijos monarchų vizitas baigsis trečiadienį.

Demonstrantai priminė dingusius opozicijos veikėjus.

Gediminas Cibulskis g.cibulskis@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Pi ket uotoja i la i kė A.Lukašenkos režimą kritikuojančius plakatus ir Baltarusijoje be žinios dingusių kitaminčių nuotraukas. Prie grupelės priėjęs vyriškis rusiškai paklausė jaunuolio iš Latvijos, kiek jam sumokėjo už dalyvavimą proteste. Latvis angliškai perklausė, kiek sumokėjo šiam. Po apsižodžiavimo į ambasadą nužingsniavusį vyriškį susirinkusieji nu-

Lietuvos laisvės sąjungos lyderis Vytautas Šustauskas žurnalistams "diplomatiškai" pasakojo apie Darbo partijos norus nupirkti iš jo Kauno tarybos nario mandatą. "Kaip čia dabar Brazauskas sako: nepaneigsiu, nepatvirtinsiu. Reikia man išmokti kalbėti diplomatine kalba, nepaneigsiu, nepatvirtinsiu. Taip, jų noras buvo", - pareiškė skandalais išgarsėjęs politikas.

lydėjo juoku. Demonstrantų būryje buvo ir Seimo narys Egidijus Vareikis. Iš Baltarusijos ambasados Vilniuje išėjusių rinkėjų apklausą vykdė Danijos nevyriausybinė organizacija "SILBA" ir jaunieji liberalcentristai, kurie šeštadienį taip pat buvo neįleisti į Baltarusijos teritoriją. "Pradinis tikslas buvo tokią apklausą atlikti Minske, todėl mes vežėme anketas, kurias turėjo pildyti baltarusiai. Tačiau Baltarusijos pasieniečiai, suradę popierius, liepė išlipti iš autobuso ir apklausė mus. Vėliau mus filmavo su surastais popieriais autobuse prie A.Lukašenkos portretų ir kitos simbolikos. Po dviejų valandų mus palydėjo iki Baltarusijos pasienio ir liepė ei-

Prie Baltarusijos ambasado piketavo kelios dešimtys demokratijos rėmėjų. N.Jankausko nuotr.

Nauji įtarimai Seimo valgyklai
Kilus įtarimams dėl Seimo kanceliarijos įsteigtų įmonių veiklos skaidrumo, jų darbuotojai prašneko apie "nemokamus" viršvalandžius.
Kelios Seimą maitinančios valstybinės įmonės "Greminta" darbuotojos pasakojo, kad už pobūvių ir vakarėlių parlamente aptarnavimą viršvalandžiai joms nemokami. Be to, pavardžių prašiusių neminėti darbuotojų teigimu, po darbo valandų vykstantys įvairūs vakarėliai ir renginiai su furšetais Seime anaiptol ne retenybė. "Gremintos" vadovė Vidmanta Žižienė tikino, jog įmonės darbuotojams už viršvalandžius mokama "pagal galiojančius įstatymus". "Yra mokama, galima tą patikrinti, yra algalapiai", - teigė ji. "Greminta" į parlamento vadovų akiratį pateko išaiškėjus, jog lengvatinėmis sąlygomis dirbanti įmonė įsigudrino Seime rengti privačius vakarėlius.

REZULTATAI - A.LUKAŠENKOS NAUDAI
Oficialūs rinkimų rezultatai pačioje Baltarusijoje liudijo akivaizdžią A.Lukašenkos pergalę. Anot šalies centrinės rinkimų komisijos, vakar popiet jau buvo balsavę per 70 procentų iš maždaug 7 mln. balsavimo teisę turinčių baltarusių. Iš balsavimo apylinkių išėjusių rinkėjų apklausos rodo, kad dabartinis šalies vadovas surinko 82,2 proc. balsų, S.Gaidukevičius 3,1 proc., A.Milinkevičius gavo 2,5, o A.Kozulinas - 1,9 proc. balsų. Prieš visus balsavo 9,3 proc. rinkėjų. Opozicijos kandidatai vakar teigė, kad tikisi laimėti rinkimus, jei nebus klastojami balsavimo rezultatai ir ragino pasibaigus rinkimams rinktis į taikų mitingą. Režimo atstovai teigė į tai atsakysią jėga.

Prezidentas Valdas Adamkus tebeieško, kas galėtų pakeisti dėl "Turniškių skandalo" atsistatydinusius patarėjus Edminą Bagdoną ir Rytį Murašką. "Turiu keletą sąrašų - vieną iš Užsienio reikalų ministerijos, kuriame siūlomi ministerijoje dirbantys ambasadoriai. Turiu pasiūlymų ir iš Valstybės saugumo departamento", - penktadienį sakė V.Adamkus. "Aš neskubu, padarysiu sprendimą, tikiuosi, netrukus", - pridūrė jis.

Teigiama, kad norintieji surengti vakarėlį Seimo rūmuose, turėtų kreiptis į bendrovę "Greminta". N.Jankausko nuotr.

Seimo socialdemokratai koalicijoje įžvelgia sąmokslą
Socialdemokratai (LSDP) savaitgalį davė atkirtį į "Mažeikių naftos" akcijų pardavimą besikišančiam valdančiosios Darbo partijos (DP) vadovui Viktorui Uspaskichui. Jie taip pat susirūpino slaptu V.Uspaskicho ir socialliberalų lyderio Artūro Paulausko pokalbiu.
Šeštadienį Vilniuje posėdžiavusi LSDP taryba priėmė pareiškimą, kuriame remia socialdemokratų vadovo premjero Algirdo Brazausko poziciją dėl Mažeikių įmonės akcijų pardavimo ir kaltina V.Uspaskichą prasimanymais. Ministras pirmininkas siekia, kad, nupirkusi iš "Jukos" 53,7 proc. "Mažeikių naftos" akcijų, Vyriausybė jas iš karto parduotų. Be to, praėjusią savaitę DP vadovas ragina nesku- Seime įvykusį V.Uspaskicho bėti jų parduoti ir paieškoti ir socialliberalų vadovo Seitinkamiausio pirkėjo. mo pirmininko A.Paulausko LSDP taryba taip pat susitikimą J.Olekas vertipriminė koalicijos partne- no kaip "tam tikrą slapuriams "darbiečiams", kavimą". kad politika, grindžia"Ga l i me ma ny t i, ma netiesa ir siaurų inkad tai ir A.Paulausko teresų tenkinimu, bandymas gauti Kliuvo ir neturi ateities. Seitam tikros naudos hui, iš V.Uspaskicho mo socialdemokra- V.Uspaskic tų frakcijos seniūnas ir A.Paulauskui veiklos, ir užsiJuozas Olekas sakė, tik rinti v ienas jog šį pareiškimą paskakito palaikymą. Nors tino priimti provokuojasocialliberalai nėra mas V.Uspaskicho elgesys to oficialiai pareišir laikysena susitikimuose kę, bet jų visa veikla passu žmonėmis. Kita šio pa- taruoju metu atrodo, kaip reiškimo priežastis – akty- siekis užimti opozicijos lyvūs “darbiečio” bandymai derio vietą, o ne būti kolekištis į "Mažeikių naftos" giškais partneriais", - sapardavimo procesą. kė J.Olekas.

Prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Ramūnas Vilpišauskas tapo šalies vadovo patarėjų darbo koordinatoriumi. Valdas Adamkus pasirašė potvarkį dėl žinomo ekonomisto paskyrimo į šias pareigas penktadienį. Iki šiol šį darbą Prezidentūroje dirbo neseniai atsistatydinęs E.Bagdonas.
Agentūros INNA nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

4

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

ekonomika

ANALITIKĖ KOMENTUOJA

Šeimos maitintojui būtinas draudimas

Euro įvedimo kriterijus - skaičiai
Ataskaitas apie Lietuvos ir Slovėnijos pasirengimą narystei euro zonoje Europos Komisija (EK) paskelbs gegužės 16 dieną.
Pasak Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir pinigų politikos komisaro Joaquino Almunios, spręsdama dėl Lietuvos pasirengimo tapti euro zonos nare, EK vadovausis konkrečiais ekonominiais duomenimis, o ne politiniais kontaktais. "Mes netaikysime šiai ataskaitai vadinamojo politinio požiūrio, mes vertinsime pagal skaičius ir atliksime griežtą vertinimą", - sakė komisaras. Lietuva praėjusią savaitę pateikė prašymą EK ir Europos centriniam bankui (ECB) dėl pirmalaikio šalies pasirengimo įsivesti eurą įvertinimo. Teigiama, jog šalies vidutinės metinės infliacijos rodiklis nedaug skiriasi nuo narystei paskaičiuoto rodiklio. Atsakingi pareigūnai tikina, kad infliacija šiek tiek viršija kriterijų dėl "išorės veiksnių".

Julita Varanauskienė SEB Vilniaus banko Šeimos finansų ekspertė
Kai šeimos finansinė gerovė didžiąja dalimi priklauso nuo vieno iš šeimos nario pajamų, jam reikalingas gyvybės draudimas. Šiuo metu draudimą galima derinti su kaupimu. Investicinis arba kaupiamasis gyvybės draudimas tinka toms šeimoms, kurios neabejoja savo galimybe mokėti įmokas (nutraukti sutartį ypač laikotarpio pradžioje – labai nuostolinga) ir tikisi ne tik apsidrausti, bet dar ir sukaupti kiek nors lėšų. Investicinio draudimo sutartį galima keisti ir modeliuoti pagal šeimos situaciją: kartais (esant mažų vaikų, kai vienas sutuoktinis nedirba, kai šeima turi paskolą) svarbiausia apsidrausti nuo galimų nelaimių: mirties, ligų, traumų. Panagrinėkime trisdešimtmečio vyro investicinio gyvybės draudimo sutartį. Mėnesinė draudimo įmoka – 100 Lt, laikotarpis – 15 metų, gyvybės draudimo suma – 100 000 Lt. Per 15 metų būtų sumokėta 18 000 Lt. Tikėtina, kad priklausomai nuo investavimo rezultatų draudimo laikotarpio pabaigoje po apmokestinimo pagal šią sutartį būtų sukaupta maždaug 10 500 Lt. Iš karto kyla klausimas: kur likę beveik aštuoni tūkstančiai litų? Rizikos draudimas kainuoja. Net jei praėjo tik, pavyzdžiui, pusmetis ir tėra sumokėta tik 600 Lt, draudimo kompanija pasiruošusi išmokėti visą draudimo sumą (šimtą tūkstančių litų) apdraustojo mirties atveju. Rizikos mokesčiai skaičiuojami pagal sergamumo ir mirtingumo statistiką. Žinoma, jei draudimo sumos didelės, palyginti su įmoka, sukaupsite mažiau. Tačiau laikui bėgant, kai pradeda dirbti kitas sutuoktinis, kai sumažėja paskolos likutis, galima draudimo sumas mažinti, o didesnė įmokos dalis bus skirta kaupti ir investuoti. Iš tiesų pasirašant gyvybės draudimo sutartį, sunku tiksliai planuoti, kokia suma bus sukaupta laikotarpio pabaigoje. Viena vertus, dėl to, kad laikui bėgant galima, o kartais ir būtina, keisti draudimo sutarties sąlygas, kita vertus, dėl pačių investavimo rezultatų.

J.Almunios teigimu, EK atsižvelgs ne tik į vidutinį infliacijos rodiklį, bet ir į infliacijos proceso tęstinumą.

LENGVATA
Siūloma neapmokestinti religinių bendruomenių nekilnojamojo turto, naudojamo komercinei veiklai, jeigu iš tokios veiklos gautos pajamos skiriamos bendruomenių veiklai, maldos namų ir kitų pastatų statybai bei remontui. "Jeigu religinės bendruomenės šio mokesčio nemokėtų, joms liktų daugiau pajamų iš komercinės veiklos, kurias jos galėtų tinkamai panaudoti", - sakė įstatymo pataisą užregistravęs parlamentaras Rimantas Dagys. Religinės bendruomenės gali steigti ir turėti bendrojo lavinimo mokyklas bei kitokias mokymo, švietimo ir kultūros įstaigas. Taip pat gali verstis leidyba, gamyba, steigti visuomenės informavimo priemones ir labdaros fondus.

Investicijos

Investavimo priemonės
Pinigų įdarbinimo idėja pastaruoju metu greitai populiarėja. Indėlis banke – tradicinis pinigų įdarbinimo būdas, praranda patrauklumą dėl mažų palūkanų. Tuo tarpu, atlyginimams augant ir atsirandant “laisvų lėšų”, natūraliai kyla klausimas: ką su tais pinigais daryti, nes neįdarbinti jie yra tiesiog “suryjami” infl iacijos? Pats žodis “investavimas” siejamas su siekiu uždirbti. Nekilnojamojo turto kainų kilimas daugelio dėmesį nukreipė į šį sektorių. Kas galėjo bei turėjo didesnę pradinę sumą, tas investavo į butą, sklypą, namą. Daugelis jų uždirbo keliasdešimt ar net kelis šimtus procentų pelno. Taip pat nemažai uždirbti galėjo ir investavusieji į akcijas bei investicinius fondus, kadangi vertybinių popierių birža pasižymėjo dideliu augimu. Štai, pavyzdžiui, asmuo 2000 metais investavęs 100 litų į Lietuvos vertybinių popierių biržą (OMX Vilnius indeksą), šiandien galėtų džiaugtis jau beveik 400 litų. Be abejo, augimas nesustoja ir yra numatomas ateityje. Jeigu kalbėsime apie investavimo priemones, bene populiariausios yra: obligacijos, akcijos, investiciniai fondai. Obligacijos – tai vyriausybių, savivaldybių ar įmonių išleidžiami skolos vertybiniai popieriai. Akcijos – nuosavybės vertybinis popierius, kuris patvirtina akcijos savininko nuosavybės dalį bendrovėje. Na, o jeigu norite, kad jūsų lėšas įdarbintų profesionalai, paskirstytų riziką, nuolat sektų biržą ir siektų kartu su jumis uždirbti – tada vertėtų daugiau dėmesio skirti investiciniams fondams.

Rytis Davidovičius Investicijų konsultantas AB FMĮ “Finasta”
Darbe, gatvėje, namuose visi kalba apie investavimą. Vienas uždirbo 10 procentų per metus, kitas 50 proc., dar kitas 80 proc. Norėčiau sužinoti daugiau apie investavimą, jo priemones, kad galbūt ateityje galėčiau investuoti.

Spręs dėl minimalios algos padidinimo
Minimalaus mėnesio atlyginimo padidinimui 50-čia litų (iki 600 litų) valstybės biudžete šiemet numatyta 31 mln. litų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atlyginimą siūlo didinti nuo liepos 1 dienos. Sprendimą Vyriausybė turėtų priimti šį trečiadienį. Darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, minimalųjį valandos atlygį siūloma didinti iki 3,65 lito (dabar - 3,28 lito). Tačiau politikams, teisėjams, pareigūnams, kariams ir valstybės tarnautojams minimali mėnesio alga turėtų likti tokia pati 430 litų (minimalus valandos atlygis - 2,62 lito). Šalies pareig ūnus ir valstybės tarnautojus vienijančios profesinės sąjungos prašė minimalią algą padidinti iki 500 litų. Paskutinį kartą minimalus darbo užmokestis nuo 500 iki 550 litų šalyje buvo padidintas pernai liepą.

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo kovo 20 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

USD 2,8373

GBP 4,9783 2,0810 1,3190 1,2111 4,6273 4,9783 2,2067 4,1290 2,4318 2,8373 2,4521 2,2189

RUB 0,1023

EEK 0,2206

LVL 4,9602 3,5329 4,9602 8,9788 2,1733 2,1423 4,3131 10,2397 9,2441 3,6933 2,1970 5,6053

Australijos doleris 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų Didžiosios Britanijos svaras 10 Estijos kronų 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleris Kanados doleris 100 Kazachstano tengių

10 Kinijos juanių Latvijos latas 10 Lenkijos zlotų 10 Moldovos lėjų Naujoji Turkijos lira 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankas 10 Ukrainos grivinų

Nesvarbu, ką sako bankai PASKOLOS VISIEMS IR GEROMIS SĄLYGOMIS!
Jei Jūsų šeimos pajamos yra 555 litai, Jūs galite gauti 20 000 litų būsto paskolą (mėnesio įmoka - 170 litų).
Mūsų paskolų privalumai:
• • • • • Šeimos pajamos nėra dalijamos iš šeimos narių skaičiaus Galimybė imti paskolą su kitais asmenimis (pvz. tėvais) Nėra jokių apribojimų būsto amžiui Nėra išankstinių paskolos grąžinimo baudų, mokesčių Nebūtinas gyvybės draudimas

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Paskolos terminas: iki 30 metų, nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus. Paskolos dydis: 75-80% įkeičiamo būsto vertės. Paskolos minimali suma: 6 000 EUR (apie 20 000 Lt.). Dirbame ir šeštadieniais. Baltijos ir Amerikos verslo fondas K.Kalinausko g. 2b, II aukštas, LT –03107 Vilnius Vilniaus g. 29, LT-01119 Vilnius Tel. (8~5) 262 94 00 (8~800) 00223. Tel. (8~5)2629400. Faks. (8~5) 2614690. I-V 8:30-17:30 Faks. (8~5)2431302. I-V 8:00-18:00, VI 10:00-14:00 amcredit@amcredit.lt, www.amcredit.lt

Tiražas Kaune 35 000 egz.
Automobilių vairuotojams
Viešajame transporte

Kavinėse ir baruose

Pėstiesiems gatvėse

Verslo centruose ir kitose viešose įstaigose

10 000 egz. 17 000 egz. 1 000 egz. 3 000 egz. 4 000 egz.

15 min

pasaulis

2006 kovo 20 d., pirmadienis

5

Protestai prieš karą
Savaitgalį minint trečiąsias JAV vadovaujamos invazijos Irake metines, tūkstančiai Europos gyventojų išėjo į gatves.
Karui priešiškos nuotaikos šeštadienį stipriausiai buvo jaučiamos Italijos sostinėje Romoje. Jos gatves užplūdo dešimtys tūkstančių demonstrantų, nešinų plakatais su užrašais "Sustabdykite karą Irake" ir "Ne karui dėl naftos". Demonstrantai Budapešto centre suformavo taikos ženklą ir reikalavo nutraukti karą. Demonstracijos vyko Danijoje, Graikijoje ir Turkijoje. Savaitgalį iš Irako vėl atėjo informacijos apie naujas aukas. Sekmadienio rytą JAV kariai nušovė aštuonis žmones, tarp jų ir vienos šeimos narius, kai jų patruliai pateko į pasalą. Pasak policijos, tarp aukų buvo 13 metų berniukas kartu su savo tėvais. Juos nušovė JAV kariai, įžengę į jų namus Dulujoje, sunitų mieste, esančiame apie 90 km į šiaurę nuo Bagdado.

Neatslūgsta riaušių banga

Protestuotojus policija tramdė lazdomis ir ašarinėmis dujomis.

AFP nuotr.

Budapešte demonstrantai suformavo taikos ženklą.

AFP nuotr.

Prancūzijoje neatslūgsta protestai prieš nepopuliarų darbo įstatymą.
Šeštadienio vakarą Prancūzijos sostinėje Paryžiuje riaušių policija ašarinėmis dujomis tramdė šimtatūkstantinę demonstrantų minią, išėjusią į gatves. Paryžiaus gatvėse dieną taikiai žygiavo iki 350 tūkst. žmonių, tačiau vėliau šimtai jaunuolių apmėtė policiją įvairiais daiktais. Policija mėgino sutramdyti riaušininkus ir net panaudojo ašarinių dujų užtaisus. Demonstrantai padeginėjo ir vartė automobilius, daužė aplinkinių pastatų langus. Pasak policijos, miesto rytuose esančioje Tautos

Įkliuvo girta prezidento mažametė anūkė
Estijos policija už svaigiųjų gėrimų vartojimą sulaikė valstybės vadovo Arnoldo Ruutelio 13 metų vaikaitę.
Incidentas įvyko kovo 1 dieną, septintą valandą vakaro, kai policijos patrulis Talino centre pastebėjo grupę jaunuolių, geriančių alų. Šią istoriją šeštadienį aprašė Estijos dienraštis "Eesti Paevaleht". Dvi mergaites policininkai nusivežė į nuovadą, kur paaiškėjo, kad viena jų yra prezidento vaikaitė, 13 metų Marija. "Abi mergaitės buvo lengvo girtumo laipsnio", - pažymėjo policijos atstovas. Pasiimti vaikaitės atvažiavo jos senelė, prezidento žmona Ingrid Ruutel, pas kurią mergaitė gyvena ir yra auklėjama. Tai ne pirmasis incidentas, į kurį įsivėlusi valstybės vadovo vaikaitė. Sausį Estijoje kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad jo vaikaitės Marija ir 15 metų Helena ne kartą rengė vakarėlius prezidento rezidencijoje Kadriorgo rūmuose. Per vakarėlius jaunuoliai gėrė svaigiuosius gėrimus ir vaikštinėjo po prezidento rezidencijos tarnybines patalpas.

aikštėje per beveik keturias valandas užsitęsusias riaušes buvo sužeisti mažiausiai penki policininkai ir apie dešimtį demonstrantų, dar maždaug 100 asmenų buvo sulaikyti. Apie 500 studentų nužygiavo link Lotynų kvartale esančio Sorbonos universiteto, kur jau anksčiau vyko susirėmimai. Skanduodami šūkį "Išlaisvinkite Sorboną!", studentai šturmavo ir nugriovė kelias užkardas, kurias policija pastatė norėdama užkirsti kelią į universitetą, be to, paleido į policijos automobilį "Molotovo kokteilį", tačiau gaisrą pavyko greit užgesinti. Panaudoję vandens pa-

tranką, policininkai privertė studentus atsitraukti, o patys išsirikiavo priešais likusias užkardas ir užkirto jiems praėjimą. Viduržemio jūros uoste Marselyje protestuoti susirinko šimtai aktyvistų. Keletas jų mėgino padegti įėjimą į miesto rotušę, tačiau policija juos išvaikė. Pasak policijos, per riaušes buvo sužeistas vienas policininkas, šeši jaunuoliai buvo sulaikyti. Protestus sukėlė įstatymas, palengvinantis jaunų žmonių iki 26 metų įdarbinimą, bet kartu darbdaviams suteikiantis teisę be jokio paaiškinimo juos atleisti per pirmuosius dvejus metus.

Balkanų budeliui - tūkstančių pagarba
nusikaltimus Balkanų karo metu. Tą pačią dieną tūkstančiai atsisveikino su serbų nacionalizmo simboliu laikytu politiku jo gimtajame Požarevaco mieste. S.Miloševičius buvo palaidotas Požarevace esančio savo šeimos namo sode. Krapnojant nesmarkiam lietui, jaunas vaikinas gatvėje pardavinėjo raudonus ir juodus marškinėlius su S.Miloševičiaus nuotrauka ir užrašu "Serbijos didvyris". Užsienio žiniasklaidos atstovai užplūdo miestelį ir užėmė vienintelį miestelio viešbutį, be to, nedidelėmis dovanomis mėgino suvilioti kaimynus, kad jiems leistų pažvelgti į sodą, kur bus laidojamas S.Miloševičius. Laidotuvėse nedalyvavo velionio žmona Mirjana Markovič, kuriai Serbijoje yra pateikti kaltinimai korupcija. Europos apžvalgininkai savaitgalį vieningai pastebėjo, jog parama ir dėmesys, kurio Serbijoje sulaukė žiauriausių karo nusikaltimų organizatorius, šokiruoja.

NELAIMĖ METRO
Vakar Maskvoje įgriuvo metro tunelio skliautas ir sukėlė gaisrą traukinyje, kuris kaip tik tuo metu važiavo tuneliu. Traukinio keleiviai nenukentėjo. Dešimčiai žmonių prireikė psichologo pagalbos.

Įkaitų drama Briuselyje
Sėkmingai baigėsi parą trukusi įkaitų drama Briuselio centre.
Nuo šeštadienio popietės viešbutyje "Tulip Inn" su savo dvimete dukra užsidaręs vyras grasino susprogdinti pastatą. Pasak šaltinių, dvimetė mergaitė serga širdies liga, o tėvas norėjo išsireikalauti jai gydymą. Vyras pasidavė be smurto.

Virusas sparčiai plinta
Šeštadienį Danijos veterinarijos ekspertai pranešė nustatę devynis naujus paukščių gripo H5 atvejus. Artimiausiu metu bus ištirta, ar tai mirtinai pavojinga H5N1 viruso atmaina.
Danijos maisto ir veterinarijos tyrimų institutas pranešė, kad jūros pakrantėje, pietinėje Erės saloje, buvo rastos negyvos devynios kuoduotosios antys. Tuo tarpu Egiptas šeštadienį paskelbė, jog užsiPuslapis parengtas pagal "Reuters", DPA, AFP, BNS ir "15min" inf.

Eksprezidentas palaidotas šeimos namo sode. AFP nuotr.

krėtusi paukščių gripo H5N1 virusu mirė moteris. Tai yra pirmasis žmogaus mirties atvejis dėl viruso sukeltos ligos šalyje.

Už karo nusikaltimus Jungtinių Tautų (JT) tribunole teisto Jugoslavijos eksdiktatoriaus Slobodano Miloševičiaus laidotuvės virto masiniu gedulu.
Maždaug 50 tūkstančių žmonių šeštadienį pareiškė pagarbą S.Miloševičiui, kuris kaltintas už žiauriausius

Su S.Miloševičiumi atsisveikino dešimtys tūkstančių serbų.

6

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

Kaunas

TEISININKO KOMENTARAS

Asmens teisė į atvaizdą

Aleksoto funikulierius kelia vis rečiau
Raimonda Mikalčiūtė r.mikalciute@15min.lt Kaunas turi du unikalius kultūros ir technikos paminklus - Žaliakalnio ir Aleksoto funikulierius, tačiau tik pirmasis nesijaučia užmirštas kauniečių ir miesto svečių.
75 veiklos metų sukaktį šiemet minėsiantis Žaliakalnio funikulierius merdėjo, bet pastaraisiais metais jis atsigauna. Šį objektą valdančios bendrovės "Kauno liftai" Lankytojai gali apžiūrėti Žaliakalnio funikulieriaus mechaaikštelės viršininkas Vir- nizmą. ginijus Markvaldas mano, jog žmonėms prisiminti šią rius, kuriuo pakilus į viršų keleivius nuvilioja šiuogalima apžvelgti Kau- laikiškesnis transportas, paslaugą padeda tinkano panoramą, vos be- o turistus - nuošali geoma reklama. kruta. Dėl keleivių sty- grafinė padėtis. "Supratome, k ad "Atimkite iš gyventogiaus jis veikia tik žmonėms reik ia pada rbo d ienom is jų mašinas, tada keleivių siūlyti daugiau nei Funikulierių ir tik iki 16 valan- padaugės", - šmaikštavo kelionę funikulienukonkuravo dos, be to, su pie- Aleksoto funikulieriaus riumi. Turistų paobiliai tų pertrauka. Šio direktorius Algirdas Širgeidavimu, leidžia- autom savivaldybės ben- vinskas, paaiškinęs, kad me apžiūrėti madrovės "Autrolis" eks- 70 metų keltuvu daugiaušinų skyrių. Be to, jie ploatuojamo funiku- sia naudojasi Aleksote gygali užsukti į aikštelėje veikiančią fotogralieriaus prižiūrėtojai venantys ar čia besimofijos galeriją", - aišk ino neturi minčių, kaip atgai- kantys kauniečiai, galinV.Markvaldas. vinti šią transporto prie- tys naudotis ir nuolatiniais O Aleksoto funikulie- monę, todėl teigia, kad troleibusų bilietais.

Kristupas Ašmys Advokatas

Viena įmonė, prekiaujanti madingais drabužiais, pradėjo reklaminę akciją, kurioje naudoja privačias mano menines nuotraukas. Nuotraukos išspausdintos reklaminėse skrajutėse, plakatuose ir pan. Ar aš galiu reikalauti, kad prekybos įmonė nutrauktų tokius veiksmus? Civilinis kodeksas numato, jog fizinio asmens nuotrauka (jos dalis), portretas ar kitoks atvaizdas gali būti atgaminami, parduodami, demonstruojami, spausdinami, taip pat pats asmuo gali būti fotografuojamas tik jam sutikus. Vadinasi, iš esmės tik pats asmuo (o jam mirus – artimieji giminaičiai) turi teisę spręsti, kam, kada ir kokiomis sąlygomis suteikti teisę panaudoti atvaizdą. Įstatymai numato ir išimtis: asmens sutikimo nereikia, jeigu šie veiksmai susiję su visuomenine asmens veikla, jo tarnybine padėtimi, teisėsaugos institucijų reikalavimu arba jei fotografuojama viešoje vietoje. Reklamos atveju asmens sutikimu reikėtų laikyti šalių susitarimą, kuriame aiškiai aptarta, kad asmens atvaizdas bus panaudotas reklamai arba yra aiškus asmens sutikimas panaudoti jo atvaizdą bet kur. Tokiu sutikimu neturėtų būti laikoma vien pozavimo faktas arba nuotraukos negatyvo palikimas pas fotografą. Net ir viešose vietose padarytų nuotraukų, kuriose galima aiškiai atpažinti asmenį, naudojimas reklamoje yra leidžiamas tik su asmens sutikimu. Todėl jeigu jūsų teisė į atvaizdą yra pažeista, turite teisę teismo tvarka reikalauti nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.
Pateikta informacija yra bendro pobūdžio, ja neturi būti remiamasi kaip galutine teisine nuomone.

Aleksoto funikulierius vakarais ir savaitgalį ilsisi.
T.Tumalovičiaus nuotr.

Turistų bei atsitiktin ių la n k y tojų A lek soto funikulieriumi keliasi nedaug. A.Širvinsko teigimu, paprastai apžvalgos aikštelę turistai pasiekia autobusais. Funikulieriumi jie esą pasinaudoti nespėja. Kauno regiono turizmo ir informacijos centro (TIC) atvykstamojo turizmo vadovės Živilės Milašiūtės teigimu, Aleksoto funikulierius yra įtrauktas į vienos ekskursijos

maršrutą, kitais atvejais svečiams t ik rekomenduojama apsilankyti šiame objekte. "Kadangi šalia Žaliakalnio funikulieriaus yra kelios bažnyčios, natūralu, kad turistų ten daugiau", sakė TIC atstovė. Kaunas - v ienintelis miestas Baltijos šalyse, kuriame galima naudot is šia t ransporto priemone, neskaitant naujojo keltuvo į Gedimino kalną Vilniuje.

Klausk teisininko: advokatas@15min.lt

15 min

Kaunas

2006 kovo 20 d., pirmadienis

7

KAUNIEČIŲ BALSAS: AR REIKTŲ LIETUVAI AKTYVIAI REIKŠTI NUOMONĘ DĖL POLITINIŲ PROCESŲ BALTARUSIJOJE?
Dailininkas Gintautas. Studentė Inga Studentė Asta

Žinoma, reiktų, nes istoriškai ir valstybiškai žiūrint - tai Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Santykiai nuolat susigadina ir po to vėl pasitaiso. Tikiu, kad istorija viską sureguliuos.

Manau, kad ne. Turime ir savo valstybėj kuo rūpintis, nevertėtų per daug sureikšminti. Vis vien nieko nepakeisime. Paveikti diktatorišką režimą nepavyks.

Manau, tai tos valstybės reikalas. Ką gali padaryti mūsų valdžia? Tik pareikšti savo nuomonę ir viskas. To ir pakaktų.
Kalbino ir fotografavo T.Tumalovičius.

"Zuikių" gaudytojų gretos praretėjo
Dėl užsitęsusio keleivių kontrolės visuomeniniame transporte perdavimo į privačias rankas, į troleibusus kontrolieriai įlipa rečiau nei anksčiau. Bendrovės "Autrolis" atstovai pripažįsta, jog šiuo metu įmonės darbuotojai nepajėgia patikrinti visų troleibusų.
Keleivių kontrolės visuomeniniame transporte pertvarkymas užstrigo, kai pernai lapkričio pabaigoje šios Keleivių bilietus tikrinančios moterys susitvarko ne su visais T.Tumalovičiaus nuotr. paslaugos pirkimo konkur- pažeidėjais. so rezultatus apskundė an- duomenimis, kasdien trolei- gaudys "Kauno autobusų", trosios vietos laimėtojai. busuose sulaikoma apie 100- o troleibusuose - "Autrolio" Bendrovės "Autrolis" ko- 120 be bilieto važiuojančių ke- kontrolieriai. "Kauno automercijos direktorius Vytas leivių. Pasak V.Bansevičiaus, busų" rinkodaros ir pardaBansevičius neslėpė, jog dėl daugiausia tai - studentai, vimų direktoriaus Vido Ziužsitęsusio konkurso nukenkurie sudaro didžiąją gmanto teigimu, 28 kontrotėjo kontrolės kokybė. Šiuo Kauno troleibusų kelei- lierių kolektyvas puikiai suvių dalį. metu "zuikius" troleibusuositvarko su darbu, problemų se gaudo mažiau nei reikėBendrovės kyla tik su agresyviai nusitų kontrolierių. Kontrolieriai "Kauno auto- teikusiais asmenimis. "Da"Kadangi buvo patikrina tik 18 busai" atstovai bar šį darbą daugiausia dirplanuota, kad saugos "15min" teigė, ba moterys, kurioms sunku . troleibuso kad šiuo metu susitarti su įžūliai baudos tarnyba darbą pradės proc keleivių pavasarį, nemaža daieškinys jau at- nemokančiais kauniečiais. lis mūsų kontrolierių siimtas. Tiki- Manau, kad tokių problemų išėjo iš darbo. Dabar dviem masi, kad konkursą lai- nebekils, kai kontrolė pereis pamainomis dirba 26 žmomėjusi saugos tarnyba į privačias rankas. Saugos tarnės, kurie pajėgia patikrin"Dorsimus" darbą vie- nybos vyrai geriau užtikrins ti tik 18 proc. mieste važiuo- šajame transporte pradės šį ne tik "zuikių" kontrolę, bet jančių troleibusų", - pasakojo birželį. Iki to laiko "zuikius" ir keleivių saugumą", - įsiti"Autrolio" atstovas. Bendrovės autobusuose, kaip ir iki šiol, kinęs V.Zigmantas.

MIESTO ĮVYKIAI
Dėmesys aplinkai
Šiandien - Pasaulinė Žemės diena. Ji minima per pavasario lygiadienį, tai yra, kai diena susilygina su naktimi. Žemės dienai skirti renginiai Kaune tęsis visą mėnesį. Šiandien vidurdienį prie miesto savivaldybės pastato vyks oficialus Žemės dienos šventės atidarymas. Ta pačia proga iki balandžio 22 dienos mokslo įstaigose, kitose institucijose bus organizuojamos įvairios aplinkosauginės akcijos bei konkursai.

Poezijos diena
Šiandien Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks renginys, skirtas Tarptautinei poezijos dienai, kuri minima kovo 21 d. Jo metu bus pristatomos knygos "Ant Tavo rankų supasi gerumas" (lietuvių poetų eilėraščiai apie Motiną) ir "Tavo vardą tariu pakuždom" (Kaukazo tautų meilės lyrika). Dalyvaus knygų sudar ytojas Julius Jasaitis, aktoriai Laima Rupšy tė, Egidijus Stancikas,

pianistė Beata Vingraitė, eilėraščių autoriai ir vertėjai.

Skelbs planus
Kauno miesto savivaldybė, siekdama daugiau viešumo ir veiklos skaidrumo, nuo šiandien savivaldybės interneto svetainėje (www. kaunas.lt) skelbs savivaldybės padalinių savaitės veiklos planą. Tikimasi, kad tai pirmiausia pasitarnaus žurnalistams.
"15min" inf.

Kaune - karališki svečiai
Kaunas ruošiasi priimti Belgijos karalių Albertą II ir karalienę Paolą, šiandien atvyksiančią į Lietuvą su valstybiniu vizitu. Praėjusią savaitę buvo repetuojamos garbingų svečių sutiktuvės.
Trečiadienį, paskutiniąją vizito Lietuvoje dieną, karališkąją porą Kaune lydės prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma Adamkiene. Vidu rd ien į Kau no miesto rotušėje v yks išk ilmingas Belgijos monarchų šeimos priėmimas. Po jos V.Adamkaus ir A.Adamkienės kvietimu svečiai pietaus restorane "Medžiotojų užeiga". Vėliau karalius Albertas II lankysis Kauno technologijos universitete , o jo žmona - Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje. Pavakare karališkoji pora apžiūrės Pažaislio vienuolyną, apsilankys Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje. Į na mus mona rcha i išvyks iš Kauno oro uosto, specialiuoju skrydžiu į Briuselį. Belg ijos ka ra lystėje įteisinta konstitucinė monarchija. Karalius realiai šalies nevaldo. 71 metų Albertas II su italų kilmės 68 metų Paola užaugino tris vaikus. Kaune yra lankęsi ir daugiau monarchų. 1998 m. birželio 1 d. lankėsi Jungtinės Karalystės Jorko hercogas princas Andrew. Tų pačių metų rugsėjį Kaune viešėjo Norvegijos karalius Haraldas V ir karalienė Sonja. 1993 metų gegužę buvo atv ykęs Jungtinės Karalystės Kento grafystės hercogas, o 1992 metų spalį viešėjo Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas su žmona Silvia.
"15min" inf.

DIENOS NUOTRAUKA

Pėsčiųjų baubas.

T.Tumalovičiaus nuotr.

8

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

Kaunas

Kuo senesnis, tuo vertingesnis
Mūsų tėvus, senelius ar dar prosenelius supę daiktai šiandien tapo tikromis vertybėmis, už kurias kolekcininkai negaili pinigų.
Tačiau apžiūrėti senus laikus menančius baldus, įvairius rakandus, indus, prietaisus, aparatus bei automobilius galima ir "nesergant" kolekcionavimo liga. Prek ybos miestely je "Urmas" Rytinės galerijos 21 salėje veikia "Sendaikčių galerija", kurioje eksponuojami unikalūs istoriniai daiktai. "Sendaikčių galerijoje" kauniečiai gali išvysti, kokią turtingą istoriją turime, kiek unikalių daiktų yra Lietuvos kaimuose", - pasakojo "Urmo" marketingo projektų vadovas Jonas Plenta. Pasak jo, tik dalis galerijos eksponatų yra parduodami, didžioji dalis skirta tik pažiūrėjimui.

„Čaika“ vėl įvertinta.

T.Tumalovičiaus nuotr.

Rekonstruotai „Volgai“ buvo persodinta BMW „širdis“.

Iš tokių fotokamerų „skraidydavo paukščiukai“.

Anuomet būti pagirtam – garbė, šiandien – pelninga.

Tarybinių laikų gaminiai pamažu tampa antikvariatu.

Senovinių „Singer“ siuvimo mašinų ilgaamžiškumu gali pasigirti ne viena šeimininkė.

Toks vaikiškas vežimėlis anuomet buvo prabanga.

Liaudiški rakandai niekada nebebus panaudoti pagal pirminę paskirtį.

Šioje ekspozicijoje greta „Ižų“ ir“Javų“ britvoms ne vieta.

15min sportas

2006 kovo 20 d., pirmadienis

9

Malaizijoje fantastiškas "Renault" dublis

Beveik visas lenktynes Malaizijoje pirmavo abu žydrieji bolidai.

AFP nuotr.

Pirmąsias dvi vietas vieneriose "Formulės-1" varžybose "Renault" lenktynininkams pavyko iškovoti pirmą kartą po 24 metų pertraukos (centre - "Renault" ekipos savininkas Flavio Briatore). AFP nuotr.

Antrajame "Formulė-1" etape - Malaizijos "Grand Prix" lenktynėse - triumfavo "Renault" lenktynininkai.
Pirmąją vietą iškovojo italas Giancarlo Fisichella. Jis 56 trasos ratus - 310,408 km - nuvažiavo per 1 valandą 30 minučių 40,529 se-

kundės. Antrąją vietą užėmė kitas "Renault" komandos narys - čempiono titulą ginantis ispanas Fernando Alonso. Jis nugalėtojui fi niše pralaimėjo nepilnas 5 sekundes. Trečias liko "Honda" pilotas Jensonas Buttonas. Ketvirtoje vietoje lenktynes

baigė blankokai važiavęs "McLaren" komandos narys Juanas Pablo Montoya. Penktas fi nišavo "Ferrari" pilotas Felipe Massa, prieš fi nišą atlaikęs ekipos kolegos Michaelio Schumacherio atakas. Neblogoje septintoje vietoje finišo liniją kirto "BMW Sauber" atstovas Jacques Villeneuve'as. Paskutinįjį lenktynių tašką iškovojo aštuntas finišavęs "Toyota" pilotas Ralfas Schumacheris, kuris startavo iš rikiuotės galo.

Nesėkmingai lenktynės susiklostė nugalėti žadėjusios "Williams" komandos lenktynininkams Nicui Rosbergui ir Markui Webberiui - dėl techninių gedimų jie turėjo pasitraukti iš lenktynių. Nesėkmė jau pirmajame lenktynių rate ištiko "McLaren" pilotą Kimi Raikkoneną. Jį viename iš posūkių kliudė "Red Bull" atstovas Christianas Klienas. Susidūrimo metu lūžo bolido pakaba ir suomis išlėkė iš trasos. Lenktynių Malaizijoje nebaigė iš viso net 8 sportininkai.

BENDROJI PILOTŲ ĮSKAITA:
1. Fernando Alonso (Ispanija) 2. Michaelis Schumacheris (Vokietija) 3. Jensonas Buttonas (Didžioji Britanija) 4. Giancarlo Fisichella (Italija) 5. Juanas Pablo Montoya (Kolumbija) 6. Kimis Raikkonenas (Suomija) 7. Felipe Massa (Brazilija) 8. Markas Webberis (Australija) 9. Jacques Villeneuve’as (Kanada) 10.Nicas Rosbergas (Vokietija) 18 tšk. 11 11 10 9 6 4 3 2 2

KOMANDOS:
1. "Renault" 2. "Ferrari" 3. "McLaren" 4. "Honda" 5. "Williams" 6. "BMW Sauber" 28 tšk. 15 15 11 5 2

Krepšininkų žygiai NBA ir Europoje
Po pasaulį išsibarstę lietuviai tęsia kovas įvairių šalių krepšinio čempionatuose.

Tai buvo trečioji 33 metų G. Fisichellos pergalė per visą "Formulės-1" karjerą. Ant nugalėtojų pakylos (iš kairės): F.Alonso, G.Fisichella, J.Buttonas. AFP nuotr.

NBA
Lino Kleizos Denverio "Nuggets" komanda svečiuose 109:94 nugalėjo Naujojo Orleano "Hornets" klubą, kurio gretose ir vėl nerungtyniavo Arvydas Macijauskas. Tai buvo aštuntoji "Hornets" klubo nesėkmė iš eilės. L.Kleiza nugalėtojams per 16 žaidimo minučių pelnė 4 taškus, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 4 pražangas. Lietuvis prametė abu dvitaškius, tačiau realizavo visus 4 baudų metimus. "Nuggets" (38 pergalės ir 30 pralaimėjimų) krepšininkai NBA lygos Vakarų konferencijoje susigrąžino penktąją vietą, o "Hornets" (31/33) - devinti.

“15min” savo skaitytojams dovanoja VIASAT palydovinės televizijos įrangą ir Auksinį paketą 24 mėnesiams!
Žaidimo taisyklės:
Nuo kovo 20 d. iki kovo 31 d. kiekviename dienraščio "15min" numeryje bus skelbiama dienos raidė. Per minėtą laikotarpį, surinkus visus dienraščius, kuriuose yra žaidimo dienos raidės, išaiškės frazė. Kovo 31 d., kai turėsite visus dienraščius ir žinosite frazę, siųskite SMS žinutę numeriu 1351 (kaina - 1 Lt). Žinutės langelyje rašykite 15MIN VSAT gauta frazė Vardas Pavardė Miestas. Žinučių lauksime iki kovo 31 d., 20 val. Laimėtojas bus išrinktas burtų keliu iš visų teisingą frazę atsiuntusių žmonių. Laimėtoją informuosime asmeniškai ir paskelbsime balandžio 4 d. "15min" numeryje. Atsiimant prizą PRIVALOMA pateikti visus dienraščius "15min", surinktus nuo kovo 20 d. iki kovo 31 d. (atspausdinta internetinė laikraščio versija netinka)
* Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai.

Dienos raidė

n
Puslapis parengtas pagal BNS, www.f-1.lt, www.eurobasket.lt ir "15min" inf.

NBA naujokas L.Kleiza (d.) dažnai pasirodo "Nuggets" komandos gretose.

Italija
Septintą nesėkmę Italijos vyrų krepšinio lygoje patyrė Sienos "Montepaschi" (17/7). Turnyro lyderių grupėje žengiantis klubas su

Rimantu Kaukėnu bei Mindaugu Žukausku, išvykoje 73:86 pripažino Milano "Armani Jeans" krepšininkų pranašumą. R.Kaukėnas svečiams pelnė 28 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 4 kamuolius. M.Žukauskas taškų nepelnė ir po krepšiu sugriebė 3 kamuolius.

Ispanija
ACB vyrų krepšinio lygoje 16-tą pralaimėjimą patyrė Donato Slaninos Sevilijos "Caja San Fernando" ekipa. Ji 77:80 pralaimėjo Fuenlabrados "Alta Gestion" krepšininkams. Lietuvis į svečių krepšį įmetė 15 taškų, atkovojo 3 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

10

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

sportas

Rusų gražuolės triumfas Kalnų slidinėjimo taurės Kalifornijoje baigėsi "Pacific Life Open" moterų teniso turnyras.
Vienetų varžybų nugalėtoja tapo trečioji turnyro raketė Marija Šarapova. Gražioji Rusijos tenisininkė fi nale 6:1, 6:2 sutriuškino ketvirtąją pagal reitingą tautietę Jeleną Dementjevą. Prieš tai pusfi nalyje M.Šarapova 6:3, 6:3 nugalėjo devynioliktąją pagal skirstymą šveicarę Martiną Hingis. Be pagrindinio prizo, M.Šarapovai atiteko 332 tūkst. JAV dolerių čekis. Tai buvo vienuoliktas 18metės rusės titulas per visą jos karjerą. Į v yrų vienetų varžybų fi nalą iškopė favoritas šveicaras Roger Federeris ir kortų šeimininkas dvyliktas pagal skirstymą Jamesas Blake'as. Pusfi nalyje R.Federeris 6:2, 6:3 nugalėjo tailandietį Paradorną Srichaphaną, o J.Blake'as 7:5, 6:3 įveikė antrąją turnyro raketę ispaną Rafaelį Nadalį. Dvejetų varžybų nugalėtojų titulą apgynė Bahamų atstovas Markas Knowlesas poroje su kanadiečiu

austro ir kroatės taupyklėje
Baigėsi 2005-2006 metų sezono planetos kalnų slidinėjimo taurės varžybos.
Paskutinį vyrų slalomo rungties etapą laimėjo švedas Markusas Larssonas, dviem nusileidimais distanciją įveikęs per 1 minutę 41,35 sekundės. Slalomo rungties nugalėtoju šiame sezone tapo italas Giorgio Rocca. Galutinėje kalnų slidinėjimo taurės įskaitoje triumfavo austras Benjaminas Raichas (1410 tšk.). Antras liko šiame sezone atsiskleidęs norvegas Akselis Lundas Svindalis (1006 tšk.), o trečiąją vietą užėmė Bode Mileris (928 tšk.). Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės baig iamą jį moter ų slalomo milžino etapą laimėjo kroatė Janica Kostelič, iškovojusi jau 29-ąją pergalę per visą karjerą. Šios
Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės varžybų žvaigždė B.Raichas. Austras iškovojo ir didžiojo slalomo, ir pagrindinę taurę. AFP nuotr.

Ant moteriškos nugalėtojų pakylos (iš kairės): A.Paerson, J.Kostelič, M.Dorfmeister. AFP nuotr.

M.Šarapova laimėjo pirmąjį WTA serijos teniso turnyrą nuo praėjusių metų birželio. AFP nuotr.

rungties nugalėtoja tapo švedė Anja Paerson. Bendrojoje įskaitoje triumfavo J.Kostelič (1970 tšk.). Pasaulio kalnų slidinėjimo taures ji buvo iškovojusi 2001 ir 2003 metais. A nt rą ją poziciją bendrojoje įskai-

toje užėmė švedė Anja Paerson (1566 tšk.), o trečiojoje liko šio sezono slalomo milžino rungties nugalėtoja bei dukart olimpinė čempionė austrė Michaela Dorfmeister (1364 tšk.). Po šio sezono ji ketina baigti kalnų slidininkės karjerą.

Danieliu Nestoru. Finale 6:4, 6:4 jie privertė pasiduoti brolius amerikiečius Bobą ir Mike'ą Bryanus.
Šiais metais J.Blake'as (nuotr.) rimtai nusiteikęs mesti iššūkį teniso elito atstovams. Kalifornijoje amerikiečio kirčių neatlaikė R.Nadalis.
AFP nuotr.

"Hearts" klubas nenori būti trečias
Škotijos čempionate Edinburgo "Hearts" futbolininkai namuose lygiosiomis 1:1 sužaidė su Glazgo "Rangers".
Šeimininkų gretose puikiai pasirodė Edgaras Jankauskas jau 9-ąją minutę po Paulo Hartley perdavimo pasiuntęs kamuolį į svečių vartus. Persvarą šeimininkai išlaikė iki 65-osios minutės, kai po panašios kontratakos "Rangers" gretose pasižymėjo Thomas Buffelis. Po šių lygiųjų, komandų kova dėl pergalės ir antrosios vietos čempionate vyks Glazgo "Ibrox" stadione. "Hearts" dvylikos komandų turnyre su 59 taškais tebėra antras, o čempionės titulą ginanti "Rangers" (53 tšk.) komanda - trečia. Čempionate pirmauja Glazgo "Celtic" klubas. Antroji vieta garantuoja kelialapį į UEFA Čempionų lygos varžybas.

Lengvoji atletika

TIKSLAS - UEFA ČEMPIONŲ LYGA
Vienas Edinburgo "Hearts" klubo vadovų Romanas Romanovas pareiškė tikįs, kad Škotijos sostinės vienuolikė iškovos kelialapį į UEFA Čempionų lygą. Pasak jo, bet kuri žemesnė vieta nei antroji komandai būti didžiulis nusivylimas. "Klubo savininkas Vladimiras Romanovas nori, kad klubas R.Romanovas. www.hearts.co.uk nuotr. taptų čempionais. Tikimės, kad neliksime treti. Ir aš būčiau labai nusivylęs, jei nefinišuotume antroje pozicijoje", - tokius V.Romanovo sūnaus žodžius citavo www.ivartis.lt. "Hearts" vyriausiojo trenerio Grahamo Rixo sutartis su klubu baigsis sezono pabaigoje. Pasak R.Romanovo, stratego tolimesnis likimas paaiškės vasarą.
Puslapis parengtas pagal BNS, www.ivartis.lt ir "15min" inf.

Izraelyje prasidėjo šeštą kartą rengiamos Europos žiemos lengvosios atletikos metikų varžybos. Vyrų ieties metimo rungtyje 15-as tarp 19 dalyvių buvo Tomas Intas. Lietuvos rekordininkas trečiuoju bandymu įrankį nusviedė 70,95 m. Tai buvo vienintelis sėkmingas T.Into bandymas iš šešių. Nugalėtoju tapo lenkas Igoris Janikas (81,16 m), antrąją vietą užėmė rusas Vladislvas Škurlatovas (79,27 m), o trečias buvo latvis Ainaras Kovalis (78,64 m).

Kroatijos komandą ir kol kas užima antrąją vietą. Kaune ir Elektrėnuose vykstančiame šešių ekipų turnyre pirmauja taip pat pergalingai žaidžianti Didžiosios Britanijos rinktinė. Ji 14:2 (2:0, 5:1, 7:1) sutriuškino autsaiderius

Sprintas
Islandijos bendraamžius. Pirmą pergalę čempionate iškovojo Meksikos ledo ritulininkai, 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) įveikę bei iš ketvirtosios pozicijos išstūmę Australijos komandą.

Ledo ritulys

Trečią pergalę iš eilės planetos jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio pirmenybių antrojo diviziono B grupės turnyre iškovojo Lietuvos rinktinė. Ji 11:5 (1:2, 7:1, 3:2) nugalėjo

E.Jankauskas pelnė jau septintą įvartį šio sezono Škotijos pirmenybėse.
Agentūros INNA nuotr.

Ž

U

R

N

A

L

A

S

Bendras nemokamo dienraščio "15min" ir žurnalo "Geras skonis" projektas

Apie škotišką viskį
Anot žinovų, Škotijoje gaminami geriausi ir populiariausi pasaulio viskiai, tad čia apžvelgiame pagrindines škotiškojo rūšis.

KEPTI OBUOLIAI SU KAILINUKAIS
ti distiliacijos pradžioje ir pabaigoje gaunamo "blogo" spirito, žaliavą tenka distiliuoti 3 ar daugiau kartų. Tai slopina aromatą bei skonį, todėl brandinimas ąžuolo statinėse neturėtų trukti itin ilgai. Grūdinį viskį gaminti paprasta ir pigu, tačiau iš esmės jis naudojamas tik maišytajam viskiui gaminti.

Salyklinis viskis
Salyklinis viskis (malt whisky, single malt whisky) pelnytai vadinamas geriausiu. Daiginti grūdai turi kur kas įvairesnių aromatinių ir skonio medžiagų, taigi jo gamyba turėtų puikiai iliustruoti viskio gamybos procesą: • miežių daiginimas ir salyklo gamyba, • raugo gamyba, • fermentacija katiluose, • distiliavimas, • brandinimas, • kupažavimas.

nio mišinio, kuris suteikia ypatingą aromatą, bet yra gana brangus. Kuriant tobulo derinio maišytąjį viskį gali būti naudojama kelios dešimtys skirtingos kilmės komponentų. Tokiais atvejais aromatų visuma tampa gerokai įvairesnė. Svarbu atminti, kad maišytojo viskio kokybė priklauso nuo salyklo kiekio.

Grūdinis viskis
Grūdinis viskis (grain whisky) gaminamas distiliuojant nedaigintus įvairiausius grūdus: avižas, kviečius, rugius ar miežius. Distiliacija atliekama nenutrūkstamos distiliacijos kolonose. Kadangi toks būdas negali atskir-

Maišytasis viskis
Maišytasis viskis (blended whisky) buvo sukurtas norint gauti harmoningą gėrimą iš pigios bei paprastos grūdinės žaliavos ir salykli-

Čia vyksta distiliacija.

Salyklinių ir maišytųjų viskių degustacija
Šį kartą žurnalo "Geras skonis" degustacijai buvo parinkti 12 metų išlaikymo viskiai. Kuo ilgiau skystis laikomas statinėse, tuo jis švelnesnis. Tačiau nederėtų pamiršti ir to, kad taip aromatas bei skonis papildomas medžio kvapais, todėl itin ilgas brandinimas gali net pakenkti.
Tad tuzinas metų ąžuolo statinėse maišytajam viskiui yra pats tas - nei per daug, nei per mažai. Salyklinio viskio pramonėje didžiausią autoritetą pelno 10-21 metų brandinimo gėrimai. Degustuojamo viskio spalva nebuvo vertinama, nes senose statinėse ilgai brandintas taurus gėrimas gali būti ir bespalvis, brandinamas stipraus vyno statinėse įgauna įvairių netikėtų oranžinių ar rusvų atspalvių, o smarkiai degintose statinėse gali būti beveik juodas. Vienas svarbiausių vertinimo kriterijų - aromatas. Kuo toliau jis sklinda, kuo įvairesniais atspalviais dvelkia, tuo viskis geresnis. Skirtingai gaminamame viskyje gali dominuoti įvairūs aromatai: gėlių, vaisių, grūdų, medienos, jūrų dumblių ir durpių kvapai. Degustuojant taip pat buvo vertinamas bendras skonio intensyvumas bei tirštumas, pojūtis nurijus gėrimą, geriau įvertinti ritmingi pokyčiai bei jų ilga trukmė.
burnoje išlieka ilgai. Jis tolygiai silpnėja, tačiau turi grubumo. Galutinis įvertinimas - 77 balai. Kaina (0,7 l) - 95 litai. Johnnie Walker Black Label 12 YO Blended Whisky Šis viskis žavi aromato sudėtingumu. Iš visų kvapų pirmiausia išsiskiria salyklas. Atskiedus vandeniu išsiskiria du sodrūs durpių bei vaisių kvapų sluoksniai. Skonis labai koncentruotas, bet iš pradžių viskis atrodo kiek per skystas. Ryjant pajuntamas tirštumas bei ryškus pipirų ir durpių dvelksmas. Poskonis labai ilgas, intensyvus. Nurijus ilgainiui tarpusavyje keičiasi durpių, prieskonių ir net obuolių pojūčiai. Gėrimas sukurtas daugumai, tačiau viskio naujokams gali nepatikti aiškus durpių pojūtis. Galutinis įvertinimas - 76 balai. Kaina (0,7 l) - 75 litai.

VERTINIMO SKALĖ:
100 - 90 puikus; 89 - 80 labai geras; 79 - 70 geras; 69 - 58 vidutinis. The Balvenie 12 YO Malt Whisky Pradžioje tarsi slopaus aromato viskis kvepia vaisiais, grūdais ir salyklu. Atskiestas atskleidžia razinų ir chereso kvapą. Tirštas, koncentruoto vaisių ir medaus skonio gėrimas. Poskonis ilgas ir intensyvus. Iš visų ragautų viskių tai vienintelis pretendentas į "desertinio" viskio statusą. Galutinis įvertinimas - 78 balai. Kaina (1 l) - 255 litai. Glenfiddich 12 YO Malt Whisky Sodrus aromato viskis atskiestas įgauna dar daugiau salyklo kvapo. Labai intensyvaus vientiso vaisių aromato, turi durpių dygumo. Savito skonio tirštas viskis ilgainiui dar labiau sutirštėja, gomuriu galima pajusti pipirų skonį. Poskonis ilgas ir sudėtingas: daug salyklo, duonos, kriaušių, citrusų, durpių bei pipirų skonio. Viskį tinka ragauti prieš valgį ar užkandžiaujant rūkyta žuvimi ar mėsa. Galutinis įvertinimas - 76 balai. Kaina (0,7 l) - 190 litų.

Sudėtis: • 4 nedideli rūgštūs obuoliai. Tešla • 350 g miltų, • 1 arb.š. druskos, • 2 valg.š. cukraus, • 200 g sviesto. Padažas • 50 g rudojo cukraus, • 2 st. obuolių sulčių, • 2 valg.š. medaus, • 100 g konjako, • 1½ arb.š. tarkuotų imbierų, • 30 g sviesto, • 2 valg.š. citrinų sulčių. Įdaras • 2 valg.š. konjako, • 2 valg.š. džiovintų vyšnių arba razinų, • 2 valg.š. miltų, • 2 valg.š. maltų migdolų, • 2 valg.š. rudojo cukraus, • 1 valg.š. sviesto, • cinamono, muskato riešutų, citrinos sulčių.

Gaminimas: Tešlos sudėtines dalis kapokite peiliu, kol neliks sausų miltų, įpilkite šiek tiek šalto vandens. Suvyniokite į maistinę plėvelę ir palaikykite šaltai 1 val. Visus padažo produktus sumaišykite ir kaitinkite ant mažos ugnies apie 20 min, kol sutirštės. Įdarui uogas pamirkykite konjake 20 min. (skystį supilkite į padažą) ir sumaišykite su kitais įdaro ingredientais. Obuolius nulupkite, išimkite sėklas, pašlakstykite citrinų sultimis ir pripildykite įdaro. Orkaitę įkaitinkite iki 230 °C. Tešlą iškočiokite, supjaustykite 15 cm kvadratais, į kiekvieno vidurį įdėkite obuolį.Tešlos kraštus aptepkite kiaušinio baltymu ir sujunkite neuždengdami įdaro. Kepkite 15 min., sumažinkite temperatūrą iki 190 °C ir kepkite apie 20 min. vis apipildami obuolius padažu. Patiekite šiltus.

Ką jums reiškia alus?
"Geras skonis" teiravosi, kokį alų, kada ir kaip mėgsta... ... seimo narys, buvęs radijo laidų vedėjas Jonas Čekuolis
Noriu - galiu alaus atsigerti ir vienas. Kad ir vakare, prieš miegą bokalas labai tinka. Alui nebūtina draugija, bet jeigu ji yra, tai turi būti maloni ir simpatiška. Labai didelis alaus gėrėjas nesu, neturiu išpuoselėto skonio. Jeigu užrištų akis, pastatytų skirtingo alaus bokalus, negalėčiau tik iš skonio atpažinti. Nebent "Guinness" - jis man skaniausias. Mano mėgstamiausias kokteilis - alus su viskiu. Į 0,5 litro bokalą alaus - 50 g viskio, tik būtina sąlyga - jeigu alus pagamintas iš miežių, tai viskis taip pat turi būti iš miežių ir t.t.

Maišytieji viskiai
Chivas Regal 12 YO Blended Whisky Aromatas yra gana slopus, nors įlašinus į stiklinę vandens gėrimas atsiskleidžia vaisių, ąžuolo ir mažai durpių kvapo turinčio salyklo natomis. Viskis vidutinio tirštumo, greitai atsiveria vaisių skonis. Išnykus durpių, salyklo, prieskonių ir riešutų poskoniui gerklėje justi šiek tiek dygumo. Ko gero, šis maišytasis viskis geriausiai tinka prisiekusiems salyklinio viskio mėgėjams vaišinti. Galutinis įvertinimas 79 balai. Kaina (0,7 l) - 130 litų. Grant’s 12 YO Blended Whisky Šis viskis galėtų daugiau įtikti naujokams, nes kvepia neagresyviai medumi, viržiais bei ąžuolu... Gana tirštas viskis, be salyklo ir medaus, turi nemažai ąžuolo skonio. Poskonis

Salykliniai viskiai
The Glenlivet French Oak Finish 12 YO Malt Whisky Daugiau nei vidutinio sodrumo aromatas turi mažai dygumo. Jam būdingas tyras medaus, obuolių ir trupučio durpių kvapas. Šiek tiek jaučiasi alkoholis. Skonis solidus ir išlaiko pojūčių tolygumą. Salyklo ir durpių poskonis turi ir prieskonių kandumo. Viskis tikrai atitiks daugelio ragautojų poreikius, bet mėgstantys stipraus durpių kvapo viskį, šiuo tikrai nesusižavės. Galutinis įvertinimas - 79 balai. Kaina (0,7 l) - 150 litų.

Ar žinote, kad...
...cukraus kruopelė, žiūrint pro didinamąjį stiklą, atrodo tarsi skaidrus, šviesą atspindintis, keturiolikabriaunis kristalas; ...mokslininkai cukraus molekulių aptiko kosmose bei 2 nukritusiuose meteorituose; ...mūsų prosenelės cukrų naudojo drabužiams standinti; ...archeologai maistinį cukraus tirpalą naudoja medienai konservuoti; ...šaukštelis baltojo cukraus yra veiksminga priemonė nuo žagsulio.

12

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

TV šiandien
KLASIFIKUOTI SKELBIMAI

*LTV 600 Labas rytas. 630, 700, 730 Žinios, sportas, orai. 830 Žinios, orai. 900 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (41). 950 Dok. serialas "Afrikos laukinių gyvūnų gelbėtojai: gyvenimo nuotykis" (3, 4). 1040 Keliaukim! (kart.). 1110 Negali būti. Mokslo naujienos ir prognozės (kart.). 1140 Sauliaus Bartkaus požiūris (kart.). 1230 Humoro akademija (kart.). 1345 "Diagnozė: žmogžudystė" (5) (N7). 1435 "Mergina iš Alabamos". Komedija. Rež. Andy Tennantas. Vaid. Reese Witherspoon, Joshas Lucasas, Patrickas Dempsey, Candice Bergen. JAV, 2002 m. (N-7) (kart.). 1625 Animacinis serialas "Geležinė nosis" (kart.). 1650 Gustavo enciklopedija (kart.). 1720 Žinios (rusų k.). 1730 "Raganaitė Sabrina" (8). 1755 Mėta Meškinija. 1805 Geroji animacija. "Rekso nuotykių šalis", "Liūtas ir kiškis". 1830 Žinios. 1845 "Volkeris, Teksaso reindžeris" (42). 1935 Pagalbos telefonas. Vedėjas Dalius Mertinas. 2025 Loterija "Perlas". 2030 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 2110 TV forumas. Vedėjas Edmundas Jakilaitis. 2209 Loterija "Perlas" 2210 Pinigų karta. Publicistikos laida. Vedėjas Andrius Tapinas. 2300 Vakaro žinios. 2310 "Dingę" (22) (N-7). 000 Programos pabaiga.

*LNK 615 Dienos programa. Informacija. 620 Dviračio šou (kart.). 640 Animacinis serialas "Drakonų kova" (47) (N-7). 705 Animacinis serialas "Mėnulio jūreivė" (30). 725 "Kerėtoja" (139). 800 Langai (N-7) (kart.). 810 Animacinis f. "Anės kelionė į Žaliąsias Mansardas". 855 "Būk šalia" (127). 950 "Pamotė" (67). 1045 Myli, nemyli (kart.). 1150 Animacinis f. "Piratų nuotykiai Daržovių šalyje". 1320 Animacinis serialas "Linksmieji Tomas ir Džeris". 1325 Ideali pora. Realybės šou (kart.). 1405 Animacinis serialas "Drakonų kova" (48) (N-7). 1430 Animacinis serialas "Kidas Padlis" (7). 1455 Animacinis serialas "Troliukės" (17). 1520 Animacinis serialas "Mėnulio jūreivė" (31). 1545 "Bloga mergaitė Rubė" (95, 96). 1745 Langai. Pokalbių laida (N-7). 1845 Žinios. Sportas. Orai. 1910 Srovės. Publicistikos laida. 2005 Grožio fabrikas. Ekstremalių pokyčių šou. 2100 Ideali pora. Realybės šou. 2135 Dviračio šou. Humoro laida. 2200 Žinios. Verslas. Kriminalai. Sportas. Orai. 2240 Ekipažas. TV žurnalas. 2320 Pasaulio ralio čempionato apžvalga. Ispanijos ralį pasitinkant. 2355 Naujausi pasaulio Guinnesso rekordai (kart.). 030 Vakaras su Marijonu (kart.).

*TV3 550 Programa. 555 Teleparduotuvė. 610 Nomeda (kart.). 705 Animacinis serialas "Pašėlę Roketai" (3/10). 730 Animacinis serialas "Pašėlęs Tekso Averio pasaulis" (kart.). 745 Animacinis serialas "Geniuko Vudžio šou" (3/13). 815 TV pagalba (kart.). 845 "Laukinukė" (76). 940 "Marijana" (70). 1035 Penktadienio muzikos šou (kart.). 1125 "Kas čia kalba?" Komedija. Rež. Amy Heckerklingas. JAV, 1989 m. (N-7) (kart.). 1310 Animacinis serialas "Pašėlęs Tekso Averio pasaulis" (kart.). 1325 "Brangioji, aš sumažinau vaikus" (5). 1415 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. 1445 Animacinis serialas "Pašėlęs Tekso Averio pasaulis". 1510 Animacinis serialas "Geniuko Vudžio šou" (3/14). 1540 "Geidžiamas kūnas" (17). 1640 "Meilės paslaptys" (73). 1740 Nomeda. Pokalbių šou. Ved. Nomeda Marčėnaitė. 1845 TV3 žinios. 1900 TV3 sportas. Orai. 1910 "Be tabu" savaitė. Pramoginė laida. 2000 TV pagalba. Interaktyvus realybės šou. 2030 Keičiu žmoną. TV projektas. 2140 TV žinios. Kriminalai. Verslas. Sportas. Orai. 2210 "CSI Majamis" (2/2). 2310 "Vedęs ir turi vaikų" (2/8, 9). 010 "Majamio policija" (1) (N-7). 110 Tavo šansas. Televiktorina. Tiesioginė transliacija. 210 Pabaiga.

*BTV 625 Programa. 630 Televitrina. 650 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 740 Animacinis serialas "Pokemonai" (kart.). 830 "Pirmyn, Anita!" (kart.). 1015 Šeštadienio rytas (kart.). 1140 "Pavogta meilė" (kart.). 1240 Meilės kaina (N-7) (kart.). 1325 "Kalinys iš Rio". Trileris. Rež. Lechas Majewski. Vaid. Stevenas Berkoffas, Paulas Freemanas. Lenkija, Didžioji Britanija, Brazilija, Šveicarija, 1988 m. (N-7). 1520 "Pavogta meilė" (124). 1620 Animacinis serialas "Pokemonai" (98, 99). 1710 "Pirmyn, Anita!" (40, 41). 1900 Uždrausta zona. Detektyvinių tyrimų laida (N-7). 2000 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 2003 m. (N-14). 2020 "Niekur Afrikoje". Drama. Rež. Caroline Link. Vaid. Juliane Kohler, Merabas Ninidzė, Lea Kurka, Matthiasas Habickas, Karolina Eckertz. Vokietija, 2002 m. (N-7). Pertraukoje - 2125 Loterija "Oho lotto". Žirgų lenktynės". 2255 Žinios. 2305 "Palikti po pamokų". Trileris. Rež. Sidney J.Furie. Vaid. Dolphas Lundgrenas, Alexas Kurzisas, Kata Dobo. Kanada. 055 Bamba. Interaktyvus šou suaugusiesiems (S).

PARDUODA

PERKA
Superkame juodųjų, spalvotųjų, akumuliatorių, kabelių ir kitų metalų laužą. Didesnį kiekį išsivežame. UAB "Žalvaris" Geologų g. 4, Vilnius. Tel.: 8 614 63481, 8 614 56243. Perku techniškai netvarkingą arba sudaužytą priekabą vienam automobiliui vežti su dokumentais. Tel. 8 686 06468.

IKONIKOVO ĮMONĖ kviečia į A,B,C,D1,E kategorijų vairavimo kursus Viršuliškėse, Šeškinėje, Baltupiuose, Šiaurės miestelyje. Kursai išsimokėtinai. Teikiame nuolaidas. Tel.: 2305305, 2305505, www.ikonikov.lt. Užsienio kalbų sekretorių, psichologijos, kompiuterių, vadybos, grožio nuotoliniai kursai. Visa tai galite mokytis savarankiškai. ICC. Tel. 8 5 2108733, www.icc.lt. Anglų kalbos kursai vaikams ir suaugusiems: intensyvūs - vykstantiems į užsienį, norintiems panaudoti žinias darbe, moksle. Laisvės pr. 77, tel.: 8 5 2417863, 8 677 74716.

MOKSLAS

SIŪLO DARBĄ
UAB "SEMINGA" parduoda naudotus krautuvus ir kitą sandėliavimo techniką Jums palankiomis kainomis. Tel. 8 652 39483, Vilnius. Šaldyta paukštiena ir žuvis: vištų ketvirčiai - 3.20 Lt, vištų sparneliai 3.30 Lt, vištų kumpeliai - 3.40 Lt, kalakutų petukai - 3.80 Lt. Mažiausias kiekis - 10 kg. Vilnius: Algirdo g. 40/13, Tel.: 8 5 2151873, 8 698 74394. Kaunas: Draugystės g. 19, tel.: 8 37 353966, 8 652 92227. Aviabilietai - kelionės. Tel. (8-5) 2334603, el.p. info@jurakana.lt. Pigiai parduodame naują įvairių gamintojų buitinę techniką: šaldytuvai, skalbimo mašinos, įvairios viryklės ir kt. Garantija, nemokamas pristatymas Vilniuje. Tel. 8 601 35288. Parduodame lėktuvų, keltų, mikroautobusų bilietus į Angliją - 120 litų, į Airiją - 200 litų, į Ispaniją - 250 litų. Tel.: 8 698 25373, 8 3 7377081. Garsių firmų drabužiai ir avalynė sumažintomis kainomis, gausu bižuterijos. Puiki nauja pavasario kolekcija. Arklių g. 22, prie halės turgavietės. Dirbame ir šeštadieniais bei sekmadieniais. Tel. 8 5 2795632.

www.karjeroscentras.lt
Vairavimo mokykla
“DORKANAS”
kviečia į A, B, C, D, E kategorijų vairuotojų kursus. Tik nauji automobiliai. Kursai išsimokėtinai.
Antakalnio g. 54, L.Asanavičiūtės g. 17, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – Konstitucijos pr. 25, Savanorių pr. 65.

Pramoginių katerių gamybos įmonei, nuolatiniam darbui Kauno mieste, reikalingi staliai, baldų surinkėjai. Patirtis būtina. Tel. 8 37 261500. Reikalingi (-os) laiškanešiai (-ės) Vilniaus mieste. Kreiptis darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. tel. 8 5 2330505. UAB "Transgesta Servis" kviečia dirbti AUTOŠALTKALVIUS krovininių automobilių servise. Kreiptis: V. Krėvės pr. 128F, Kaunas. Tel.: 8 37 457108, 8 37 457105, mob. 8 656 33212. Kelių statybos įmonė siūlo darbą: 1. Darbų vadovui, meistrui. Reikalavimai: aukštasis techninins išsilavinimas (gali būti studentai magistrai). CV siųsti el. paštu info@gatviustatyba. lt. 2. Kelio darbininkams, skambinti telefonu 2615716, Vilnius.
ĮMONĖ NUOLATINIAM DARBUI PRIIMS • PAMAINOS VADOVĄ (MEISTRĄ), • AUTOMOBILIŲ ŠALTK ALVIUS
DIRBTI SUNKIOJO TRANSPORTO SERVISE.

Tel.: 2340505, 2631414, 2389090,
www.dorkanas.lt

Įmonė "VISAGALIS" ruošia visų kategorijų vairuotojus. Dieninės, vakarinės ir šeštadieninės grupės. Kursai išsimokėtinai. Vilnius, Kalvarijų g. 50, Sodų g. 22, Olandų g. 15. Tel.: 2751719, 2728724, 8 687 38191, www.vairavimomokykla.lt. Vairavimo mokykla VIKARTAS kviečia į B kategorijos vairavimo kursus. Tik nauji automobiliai, naujausia multimedija. Kursai išsimokėtinai. Šeškinė, Gelvonų g. 44-1; Pašilaičiai, Žemynos g. 14. Tel.: 2732735, 8 684 29345. www.vikartas.ktv.lt. "Sėkmės varpas" moko anglų, vokiečių, prancūzų, italų, švedų kalbų individualiai ir grupėse (2-4 m). Vertimai. Miško g. 2-1, tel.: 225342, 8 685 35736.

NUOMA
Išnuomojamas 3 k. butas Šeškinėje. Tel. 8 686 43668.

Vilnius, tel.: (8*5) 239 21 88, (8*699) 2 79 67

ANONSAI
Šiandien "TV pagalboje" dainininkės Dž.Butkutės skolų istorija
"TV pagalba" 20.00 val.

14.00 Mėta Meškinija. 14.05 Geroji animacija. 14.30 Animacinis serialas "Geležinė nosis". 14.55 Gustavo enciklopedija. 15.20 Šventadienio mintys. 15.50 Vilniaus albumas. Laida lenkų kalba. 16.05 Vilniaus sąsiuvinis. Laida baltarusių kalba. 16.20 Rusų gatvė. Laida rusų kalba. 16.35 Kelias. Laida evangelikams. 16.50 Trembita. Laida ukrainiečių kalba. 17.00 Labas. TV žurnalas tautinėms bendrijoms. 17.10 Menora. Laida apie Lietuvos žydus. 17.20 Savaitė. Ved. R.Miliūtė. 18.05 Kaunas ir kauniečiai: ambicijos ir galimybės (kart.). 19.00 Kauno žinios, verslas, kultūra, orai. 19.30 Žinios (LTV žinių kartojimas). 19.45 Vilniaus žinios. 19.55 Amžių šešėliuose. Ved. A.Bumblauskas. 20.35 "Žemės veidas" (5, 6). "Tradicinės Japonijos sporto šakos" (3). 21.30 Panorama. 22.10 "Saulė". Istorinė drama. Rusija, Japonija, 2005 m. (N-7). 00.00 Savaitė. Ved. R.Miliūtė. 00.45 Programos pabaiga.

14.20 Žalioji agentūra (kart.). 14.45 Autopilotas (kart.). 15.10 "Gyvenimas mūsų akimis" (9). 16.10 "Jūrų žvalgas" (14). 17.00 "Nematomas žmogus" (7). 18.00 "Medikopteris" (32). 19.00 Meilės trikampis II. Realybės šou. 20.00 Įžymybės be cenzūros (15). Informacinis šou (N-7). 21.00 Tavo šansas. Televiktorina. Tiesioginė transliacija. 22.00 "Siena". Drama. JAV, 1982 m. (N-14). 00.05 "Byvis ir Tešlagalvis" (45) (N-7). 00.30 "Medikopteris" (32). 01.20 "Telejazz". Interaktyvios nakties pramogos (N-14). 02.00 Pabaiga. 08.10 Dienos programa. Informacija. 08.15 Ties riba (kart.). 09.00 "Jums žinutė!" Romantinė komedija. Rež. Nora Ephron. Vaid. Tomas Hanksas, Meg Ryan,

videofilmų ciklas "Įveikti negalią". "Žmonės rateliuose", 1998 m. Autoriai Vytautas Damaševičius ir Juozas Matonis. 20.30 Dok. serialas "Tyrinėtojai". "Išgyventi erdvėje". 21.00 Kino pavasaris. "Medisono grafystės tiltai". Melodrama. Rež. Clintas Eastwoodas. Vaid. Clintas Eastwoodas, Meryl Streep. JAV, 1995 m. 23.30 Dušas. Muzikinė pramoginė pokalbių laida. Tiesioginė transliacija iš TV1 studijos. Vedėjai Uršula, Saulė, Žvyras ir Nuodas (N-14). 01.00 Programos pabaiga.

10.05 Programa. 10.10 Teleparduotuvė. 10.25 "Pašėlę Roketai" (3/9). 10.50 "Pašėlęs Tekso Averio pasaulis". 11.15 "Žmogus-voras" (4). 11.40 "Jūrų žvalgas" (13). 12.30 "Nematomas žmogus" (6). 13.20 Meilės trikampis II (kart.).

Gregas Kinnearas. JAV, 1998 m. (N-7). 11.00 "Storulė Valentina" (106). 12.00 "Čarlio angelai" (kart.). 13.00 Animacinis serialas "Katinas ir kanarėlė". 13.30 Animacinis serialas "Policijos akademija". 14.00 "Izabelė Sorijano" (106). 15.00 "Mažyliai". 16.00 Duodam. Televiktorina. Tiesioginė transliacija. 18.00 "Be namų negerai". 19.00 Viengungis. Realybės šou. 20.00 Retrospektyva. Dokumentinių

08.15 Programa. 08.30 TV parduotuvė. 09.00 Sporto savaitė. 12.00 Pirmasis muzikinis kanalas. 12.30 NTV šiandien. 13.00 Numeris 7. 14.00 "Gentys II". 15.00 "Garbės kodeksas". 16.00 Sąmokslo teorija. Ved. A.Klivečka. 18.00 "Kaimynė". Vokietija, 1998 m. 18.30 NTV šiandien. 19.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. Orai. 19.30 "Atsargiai, Nagijevas!" 21.30 LSKL rungtynės. VDU - MRU. Tiesioginė transliacija iš Kauno sporto halės. 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. Orai. (kart.). 22.30 "Kvailių laivas". "Velsas" (10). 23.00 Žvejo biblija. Laida žvejams. 23.30 Miestelis. 00.30 Anglijos "Premier" lygos apžvalga (kart.).

Šio mėnesio pradžioje Lietuvos žiniasklaida dar kartą sumirgo antraštėmis apie dainininkės Džordanos Butkutės silpnybę - skolas. Į teismą dėl penkerius metus negrąžinamos skolos kreipėsi palangiškis ir laimėjo bylą - Dž.Butkutė privalo sumokėti 1000 Lt už jai vasarą išnuomotą būstą Palangoje. "Paskambinusi mums Džordana tepaprašė tapti skolos atidavimo liudininkais ir viską parodyti Lietuvai. Dainininkę įskaudino save draugu vadinančio palangiškio kvietimas į teismą po penkerių metų - ji Dž.Butkutės skolos atidavimo liudininkai - "TV pagalbos" sakėsi jau seniai grąžinusi kolektyvas. skolą jo dukteriai. Istorija paini, akistata dar painesnė, o rezultatas nustebins ir gal net šokiruos žiūrovus", - sako gelbėtojas Gediminas. "Po penkerių metų nė skambučio nesulaukiau, tik kvietimo į teismą, nors jie turi mano telefoną ir gali paskambinti. Visas vasaras Palangoje koncertuojam. Kodėl nė karto neatėjo? Laukė kol mano sąžinė pabus per penkerius metus? Nepabus jį nė per 10 metų, nes ji švari", - savo teisumu įsitikinusi į kamerą kalbėjo dainininkė Dž.Butkutė. Į Palangą skolos grąžnti dainininkė vyko drauge su savo vadybininku ir mylimuoju Sergėjumi. Pasak gelbėtojų, jųdviejų santykiai - tai dar viena netikėta ir labai atvira šio siužeto tema.

15 min
Fototechnikos įmonei (www.vilbrafoto.lt) darbui Vilniuje reikalingas (-a) skaitmeninės fototechnikos remonto meistras (-ė). CV siųsti: darius@vilbra.lt arba faksu 8 5 2394128. ANGLIJA. Žemės ūkio darbininkams (maitinimas ir nakvynė nekainuoja), traktoristams, medicinos seselėms, apsaugos darbuotojas, prižiūrėtojams. KM kompanija. A.Mickevičiaus g. 8-34, Kaunas. Tel.: 8 37 423792, 8 678 42710, info@kmkfirma.lt. Lic. Nr. 27. Reikalingi vadybininkai, vadybininkų asistentai. Atlyginimas nuo 800 Lt. Tel.: 2330962, 8 673 20837, Vilniuje. Uždaroji akcinė bendrovė N.Vilnioje ieško vyr.buhalterės. Reikalavimai: darbo patirtis su buhalterine programa AGNUM, aukštasis išsilavinimas. Tel. 8 5 2677284. AB "FREDA" reikalingi staklininkai, staliai, medžio apdirbimo operatoriai, pakuotojai, staklininkai mokiniai. Siūlome patrauklų atlyginimą, galimybes kelti kvalifikaciją. Kreiptis darbo dienomis: H. ir O.Minkovskių g. 98, Kaunas, tel.: 490660, 8 698 0076

skelbimai
AB "FREDA" reikalingi šaltkalviai remontininkai. Kreiptis darbo dienomis: H. ir O.Minkovskių g. 98, Kaunas, tel.: 490660, 8 698 00767. Įmonei Vilniuje reikalingas šaltkalvismechanikas pramoninių įrengimų remontui ir aptarnavimui. Darbo užmokestis apie 1200 Lt atskaičius mokesčius. Tel. 8 5 2601970. Užsienio kapitalo trikotažo įmonė Kaune ieško siuvėjų. Darbas viena pamaina. Atlyginimas mokamas laiku. Kvalifikuotom siuvėjom mokami priedai. Tel.: 8 37 200487, 8 613 50373.

2006 kovo 20 d., pirmadienis

13

Automobilių švaros centrui reikalingi automobilių plovėjai, salono valytojai (-jos). Palankus darbo grafikas studijuojantiems, geros darbo sąlygos, galimybė tobulėti. Kreiptis: Justiniškių g. 12 arba Panerių g. 34, Vilnius, tel.: 8 5 2460643 ir 8 5 2335752. UAB "Autovisatos taksi" reikalingi vairuotojai dirbti įmonės ir nuosavais automobiliais. Tel. 8 656 21191. Geros darbo sąlygos. Naujam sezonui reikalingi darbuotojai. Galimybė įsidarbinti pastoviai. Registruotis tel.: 2331257, 8 673 20837, Vilniuje.

Darbui Vilniuje UAB "Litagros chemija" reikalingas VAIRUOTOJAS. Siūlome patrauklų atlyginimą, socialines garantijas, pastovų darbą patikimoje įmonėje. CV siųsti el.p. irmal@litagra.lt ar faksu: 8 5 2361601. Informacija tel. 8 5 2361606. UAB "Pramoniniai įrenginiai" kviečia dirbti TEKINTOJUS, SUVIRINTOJĄ, ELEKTRIKĄ, PROGRAMINIŲ STAKLIŲ PROGRAMUOTOJĄ. Kreiptis darbo dienomis: Jonavos g. 68D, Kaunas, tel. 699 38426. Įmonei reikalingas vairuotojas. Darbas su 5 t sunkvežimiu, privalumai: patirtis nemažiau 4 m. Skambinti iki 2006 03 24. 8 650 94770, Vilnius, kirtimumėsa@bnk.lt. Patalpų valymo įmonei reikalingi darbuotojai pastoviam darbui (langų valymas, kilimų plovimas po statybos darbų) ir darbui prekybos centruose. Vilnius, tel.: 8 5 2339406, 8 614 43846. Įmonei pastoviam darbui reikalingi smėlbetonio grindų lygintojai arba brigada. Tel. 8 5 2706227, mob. 8 682 33547. AB "Kauno Ketaus liejykla" reikalingi šaltkalviai-remontininkai, hidraulikas, medžiagotyrininkas, mūrininkas, metalo pjaustytojas, kokybės kontrolierius, darbuotojai neturintys specialybės. Kreiptis: R.Kalantos g. 49, Kaunas, tel.8 3 7454490. Grožio salonui esančiame Viršuliškėse, Matulaičio a. 5, reikalinga kosmetologė ir manikiūrininkė. Tel. 8 615 57486. Reikalingi slaugytojų pagalbininkai darbui Anglijoje. Kelionės išlaidas apmoka darbdavys. UAB įdarbinimo tarpininkavimo centras. Kaunas, Savanorių pr. 241. Tel. 8 3 7338811, 8 3 7338822. Nuolatiniam darbui reikalingi korespondencijos išnešiotojai įvairiuose Vilniaus m. mikrorajonuose. Kreiptis tel. 8 615 27139. Pasiuntinių pašto tarnybai nuolatiniam darbui Vilniuje reikalingi kurjeriai. Būtinas nuosavas lengvasis automobilis. Kreiptis tel. 8 682 39873.

» Kompiuterinių tinklų projektavimas, diegimas, priežiūra » Kompiuterių priežiūra, remontas » Interneto projektai

Netradiciniai sprendimai
Tel: 2305056, mob. tel. 865042454, el.p. info@nes.lt

UAB "Daivasta" nebrangiai, kokybiškai atlieka statybos, apdailos, elektriko darbus. Tel. 8 685 27878, Vilnius. Gaminame uosines ir pušines duris, langus, palanges, laiptų pakopas ir kt. gaminius. Vertinančius kokybę kreiptis tel.: 2700525, 8 683 93287. Tvarkau kompiuterius, valau virusus, instaliuoju programas. Jums patogiu laiku. Vilnius, tel. 8 688 40643. Statybos įmonė kokybiškai atlieka statybos, apdailos, santechnikos ir elektrotechninius darbus. Tel. Vilniuje 8 5 2161864 arba mob. 8 615 17243. Įmonė restauruoja minkštus ir šiuolaikinius baldus. Savanorių pr. 178, tel.: 2321955, 8 650 78022. Remontuoju, perdirbu automobilių šildymo sistemas. Tel. 8 604 16842, Kaunas. Lengvųjų automobilių ir mikro autobusų kėbulo geometrijos atstatymas, paruošimas dažymui, dažymas, poliravimas. Kaunas, tel.: 8 37 456686, 8 655 70770.

UAB "KAUNO AUTOBUSAI"
reikalingi:
AUTOBUSŲ VAIRUOTOJAI
REIKALAVIMAI: D, DE kvalifikacinė kategorija; REIKALAVIMAI: D, DE kvalifikacinė kategorija; geri bendravimo įgūdžiai;

VAIRUOTOJAI - VARINĖTOJAI AUTOMOBILIŲ REMONTO ŠALTKALVIS
PRIVALUMAI: autobusų diagnostikos žinios, analogiško darbo patirtis. MES SIŪLOME: nuolatinį darbą patikimoje įmonėje, visas socialines garantijas, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, atlyginimą pagal darbo rezultatus. KREIPTIS: į personalo skyrių Raudondvario pl. 105, Kaunas. INFORMACIJA: tel.36 25 09, 8 616 37152, el.paštas: cv@kaunoautobusai.lt

KITA
Bioenergetiko J. Markūno paskaita "Minčių, jausmų, pojūčių transformacija iš chaoso į harmoniją" 18:00 Kovo 20d. Naugarduko g. 76-305 Vilnius, Riomerio g. 31 Kaunas, "Satvos" klubas. Suaugusius, šeimas su vaikais, besilaukiančias mažylio mamas (grupė su trenere) kviečiame lankyti BASEINĄ. Geros sąlygos, mažos kainos. Tel.: 8 5 2136941, 8 618 49591. UAB "Amžinoji atmintis" ieško įmonės, galinčios gaminti vidines fanieruotas duris dideliais kiekiais (400-600 vnt./mėn.). Laukiame pasiūlymų tel. 8 652 79601.

Prabangus ir perspektyvus naktinis striptizo klubas skelbia striptizo šokėjų, padavėjų (dirbti apsinuoginus) ir talentingų merginų, norinčių šokti, atranką. Perspektyvus ir įdomus darbas, draugiškas kolektyvas ir galimybę gerai užsidirbti. Idealios sąlygos studentėms. Atvykusias iš kitų miestų apgyvendiname. Pradedančiąsias apmokome. Darbas neintymus.
Vilnius, tel. 8-5 262 04 71, mob.tel. 8-685 23723, el.p. oldtaun@aiva.lt

PASLAUGOS

Jei nori prisijungti prie sparčiai augančios komandos ir augti drauge su ja, esi atkaklus(i), nori tobulėti, nebijai iššūkių, tu esi potencialus mūsų komandos narys.
IEŠKOME KLASIFIKUOTŲ SKELBIMŲ ADMINISTRATORIAUS (-ĖS) VILNIUJE Darbo pobūdis: • Skelbimų administravimas; • Ryšių su esamais klientais palaikymas; • Naujų klientų paieška; • Naujų produktų kūrimas; • Darbo rezultatų ataskaitų ruošimas. Reikalavimai: • Darbštumas, atsakingumas; • Komunikabilumas; • Geri darbo kompiuteriu įgūdžiai; • Pardavimo įgūdžiai; • Gera lietuvių kalba; • Patirtis reklamos arba administravimo srityje – privalumas.

Skelbimai dienraštyje “15min” kiekvieną PIRMADIENĮ, TREČIADIENĮ ir KETVIRTADIENĮ.
Vieno skelbimo (iki 20 žodžių) kaina 20 Lt. Skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001 (tik fiksuotojo ryšio abonentams):
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. Nemokamas skundų telefonas 8 800 22900

Gaminame modernius, lengvų konstrukcijų, skaidrius stogelius. UAB "AP" Geologų g. 4, Vilnius, tel. 8 686 80160. Juridinių asmenų (UAB, IĮ ir kt.) steigimas, teisinės paslaugos. GSC, tel. 8 685 31925, 8 685 31924 el. p.: info@gscentras.lt, www. gscentras.lt

Jūsų šventei - puiki salė, sauna, baseinas, šokiai prie židinio, jaukus kiemas. Norintiems kavinė paruoš maistą ivairioms progoms. Tel. 8 615 58095.

PRANEŠIMAI
Leidimą laikyti ir nešioti ginklus nr. 2104, išduotą Vilniaus VPK T.GEDVILUI laikyti negaliojančiu.

SMS žinutėmis (tik Bitės ir Omnitel abonentams):
1.Žinutės tekste rašykite: MIN (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2.Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: MIN (tarpelis) Patvirtinu. 3.Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4.Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

Kreipimasis!
Visus Lietuvos gyventojus kviečiame aktyviai dalyvauti 2006 04 22 dieną 10:00 val. įvyksiančioje šeštadieninėje talkoje – akcijoje, kurioje bus griaunamas paskutinis sovietmečio nomenklatūrinis bastionas – Turniškių tvora!! Taip pat visus, kurie turi galimybę šią talką – akciją paremti technika – prašome atsiliepti. Visi, dalyvaujantys šioje talkoje – akcijoje, bus įamžinti didžiausioje Lietuvos istorijoje grupinėje fotonuotraukoje. Talką – akciją organizuoja neformalus pilietinis judėjimas „Korupcijos laidojimo biuras“. Smulkesnė informacija tel.: 237 58 62, 237 58 63, 8 670 20813, e-paštu: asv@sigma.lt
Lietuvos respublikos prezidentas Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministras Pirmininkas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Organizatoriai Lietuvos Respublikos Saugumo Departamentas

• • • •

MES SIŪLOME:
Stabilų ir laiku mokamą atlyginimą; Visas socialines garantijas; Darbą jauname ir linksmame kolektyve; Galimybę kilti karjeros laiptais.

El. paštu skelbimai@15min.lt arba faksu 8 5 2105897
1.Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB „15 minučių“, AB „Hansa bankas“, banko kodas 73000, A.s.LT527300010080807686

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

CV siųskite el. paštu skelbimai@15min.lt, „Subject“ eilutėje nurodykite „CV - SKELBIMU ADMINISTRATORIUS“

Daugiau informacijos: tel. 8 5 2336535, el. paštu skelbimai@15min.lt

14

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

pramogos

MIESTAS IR SEKSAS

Kinas
CINAMON
„Bumeris: antra dalis“ (kriminalinė drama) 11:45 14:15 16:45 19:15 21:45 „Nakvynės namai“ (siaubo filmas) 11:15 17:15 19:30 22:00 „Madagaskaras“ (animacinė komedija) 11:15 13:15 15:15 „Auklė Makfi“ (komedija šeimai) 11:30 13:45 16:00 18:15 „Kuprotas kalnas“ (drama) 13:30 20:45 „Tik draugai“ (romantinė komedija) 12:15 14:30 16:30 18:30 „Kitas pasaulis. Evoliucija“ (fantastinė drama) 20:30 „Geišos dienoraštis“ (drama) 16:15 21:30 „Sirijana“ (trileris) 19:00
"Madagaskaras"

Išsiaiškink savo pavydo priežastis
siriboti nuo buvusių santykių. Kartais vis dar siejantys su buvusiu partneriu emociniai saitai gali būti tokie stiprūs, kad geriau yra pasitraukti išlaikant savigarbą, nei būti buvusiosios (-iojo) šešėlyje.
Ramunė Pajuodytė, Psichologė-psichoterapeutė

Tiesa skaudina

Sveika, Ramune. Mūsų istorija prasidėjo neįprastai - jį paliko mergina, kurią jis mylėjo. Draugas apie ją daug pasakodavo intymių dalykų. Pikta būdavo klausytis. Praėjus mėnesiui po mūsų pažinties jo gimtadienį jie praleido kartu. Dabar, tvarkydama jo daiktus, aptinku jos nuotrauką, užkištą už stiklo arba paliktus daiktus. Jaučiuosi nesaugiai - ar jis tikrai jos nebemyli? Jolita, 25 metai. Sveika, Jolita. Pavyduliavimas gali būti ne tik vidinio nepilnavertiškumo išraiška. Neretai mes patys "einame į kairę" ir tada atrodo, kad ir partneris elgiasi taip pat. Kartais sunkų pavydo jausmą gali kelti paties partnerio nesugebėjimas at-

Dažni prisiminimai apie buvusiąją (-įjį) sukelia abejonių. Toks atviravimas žaloja kitą ir yra paprasčiausia agresija prieš dabartinį partnerį. Tiesa gali žeisti labiau, nei melas ir apgavystė. Dauguma iš mūsų kartais prisimename buvusį partnerį. Galime ilgėtis jo (jos), tačiau nenorėdami skaudinti dabartinio savo partnerio (-ės) paprastai neįgarsiname savo minčių. Tačiau yra žmonių, kurie, nesugebėdami emociškai išsiskirti, dažnai pasakoja esamam partneriui jau nutrūkusių santykių peripetijas. Tačiau jei iš tikrųjų myli partnerį, pirmiausia pagalvoji, ar neįskaudinsi jo.

Edipo kompleksas

Emociškai brandus žmogus mylėdamas ir žinodamas, kad yra mylimas, paprastai jaučiasi

ramus ir lengviau toleruoja nerimą bei nesutrinka, kai horizonte atsiranda kažkas trečias - buvęs ar naujas gerbėjas (-ja). Kai žmogus yra neišsprendęs taip vadinamojo Edipo komplekso (berniukas pavyduliauja mamos, o mergaitė - tėvo), nuolat baiminasi, kad mylimas asmuo jo nemyli ar gali pamilti kažką kitą, vertesnį už jį, nes pats žmogus jaučiasi nevertas meilės apskritai. Jam vis atrodo, kad jis gali prarasti mylimąjį (-ąją) ir nuolat jį (ją) įtarinėja. Vaikas yra savo neišspręstų jausmų tėvams nelaisvėje. Pavyzdžiui, mergina bijo prarasti vaikiną (tėvą), kuriam simpatizuoja kitos merginos, simboliškai atstovaujančios motinai, o vaikinas bijo prarasti merginą (motiną), į kurią "kėsinasi" kiti varžovai, simboliškai atstovaujantys tėvui. Taigi Jolita, pabandyk susivokti ir atskirti, ar tavo pavyduliavimas yra sukeltas tavo nepasitikėjimo, ar visgi tebeturi realų pagrindą.

SENASIS TRESTAS
„Viščiukas Cypsius“ (animacinė komedija) 11:00 13:15 „Kazanova“ (nuotykių komedija) 12:30 16:30 19:00

„Sklinda gandai“ (komedija) 14:45 17:15 21:15 „Miunchenas“ (drama) 14:30 18:30 21:00 „Desantininkai“ (karinė drama) 11:15

ROMUVA
„Vilniaus getas“ (drama) 11:30 13:15 17:30 19:30 „Ties jausmų riba“ (biografinė drama) 15:00 21:15

Klausk Ramunės: seksas@15min.lt

KRYŽIAŽODIS

Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365: MIN (tarpas) atsakymas, pvz.: MIN VOMBATAS, VARDAS, MIESTAS, AMŽIUS. Atsakymus siųskite iki kovo 21 d. 17 val. Laimėtojas bus paskelbtas kovo 22 d. Kovo 16 d. teisingas atsakymas – vombatas. Laimėtojas – Simonas Tarasevičius iš Kauno r. Kovo 17 d. teisingas atsakymas – kupolas. Laimėtojas – Vilius Bareikis iš Vilniaus r. Aktyviausias ir teisingai atsakęs skaitytojas bus apdovanotas kokteiline „Scarlet“.
SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai.

Klausimus ir pastabas siųskite elektroniniu paštu pagalba@galvosukiai.lt.

Generalinis direktorius Tomas Balžekas t.balzekas@15min.lt

Vyriausioji redaktorė Vytautė Šmaižytė v.smaizyte@15min.lt

Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 redakcija@15min.lt Savanorių pr. 4

Redakcija Kaune Tel. (8-37) 243 000 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 56

Reklama Tel. (8-5) 210 5895 reklama@15min.lt

Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

Leidėjas: UAB "15 minučių", Savanorių pr. 4, 03116 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. El.paštas: info@15min.lt. Internete: www.15min.lt Tiražas - 85 000 ISSN 1822-2749 Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Dienraštis platinamas Vilniuje ir Kaune. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

15 min

pramogos

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15

ŠIĄ DIENĄ...

ANEKDOTAI
- Man atrodo, kad aš jus įsimylėjau,-sakoaštuoneriųmetų Petriukas savo mokytojai. - Labai gaila, Petriuk, bet aš nemyliu vaikų. - Aš irgi, todėl mudu būsime atsargūs. -Petriuk, išasmenuok veiksmažodį "eiti". - Aš einu... tu eini... - Greičiau, Jonuk! - Jis bėga, mes bėgame... Per lietuvių kalbos pamoką mokytoja uždavė parašyti rašinį "Jeigu būčiau mokyklos direktorius". Visi puolė rašyti. Tik Petriukas patogiai įsitaisė ir nieko nerašo. Mokytoja klausia: - Kodėl nerašai? - Laukiu sekretorės! - atsako Petriukas. - Mama! Šiandien matematikos mokytoja mane pagyrė. - Už ką? - Pasakiau, kad du kart aštuoniolika - trisdešimt penki. - Bet juk suklydai. - Taip, bet mano atsakymas buvo arčiausiai tiesos.

Kovo
nis pirmadie

20

diena. ė Žemės Pasaulin 8:32 idžiasi 1 06:22, le 12:10 ka saulė te gumas enčia: dienos il ndien šv , ienius šia da, Irmantas ad Savo vard mgar Ir

as. nas, Filome ilė, Žygimant utv Ta

TEATRAI
Kauno mažasis teatras 18 val. “Teatro terapija Jums”. Mėgėjiškas teatrinis studentų pasirodymas, rež. Erika Usevičiūtė.

KITI RENGINIAI
Maironio lietuvių literatūros muziejus 17 val. renginys Tarptautinei poezijos dienai.

Taisyklės
SUDOKU lentelė susideda iš devynių vertikalių stulpelių ir devynių horizontalių eilučių, kurie yra suskirstyti į 9 langelius. Visa lentelė dar yra suskirstyta į kvadratėlius, kurie susideda iš 3x3 langelių. Šiame žaidime nereikia naudoti aritmetikos, jį galima pradėti žaisti nuo bet kurios lentelės vietos. Žaidimo esmė, kad visi stulpeliai, eilutės ir 3x3 kvadratėliai turėtų skaičių seką nuo 1 iki 9. Nė vienas skaičius negali kartotis.

Parodoje pasakos apie Kauno tiltus
Rytoj Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje bus atidaryta Vytauto Pletkaus nuotraukų paroda "Priartėjimas".
Ši paroda - tai autoriaus fotografijų ciklo "Kauno tiltai" tęsinys. Kritikai teigia, kad iš pirmo žvilgsnio visiems pažįstamas, tas pats tiltas, kitas krantas, šviesos blyksnis V.Pletkaus nuotraukose tampa poetinio žaismo sąlyga, savitai užkoduojančia autoriaus subjektyvaus suvokimo autentiškumą. Išgrynintos kompozicijos, netikėti rakursai, klampiame rūke skendintys vaizdai tampa metafora ar simboline jungtimi tarp ribinių taškų. Menininkas šias akimirkas gaudo ieškodamas kito kranto, kuris yra ne kas kita, kaip kitokio savęs pažinimas. "Aš - tiksliukas, inžinierius, tik viduj poetas. Tas su tuo susitinka ir štai - rezultatas. O fotografija turi pati kalbėti", taip apie savo darbus kalba A.Pletkus. Parodos atidar y mas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2.) 16 val.
www.kamane.lt ir "15min" inf.

Eksperimentas scenoje
Šiandien Kauno mažajame teatre bus pristatytas dar vienas nekomercinio festivalio "Tabula rasa" renginys.
Minint Tarptautinę teatrų jaunimui ir vaikams dieną scenoje debiutuos septynios ne teatrinių specialybių studentės, susibūrusios vieninteliam šio vakaro spektakliui. "Teatro terapija Jums" taip vadinasi unikalus projektas, apie kurį organizatoriai kalba gana paslaptingai. "Tai bus tikra improvizacija. Į sceną sociologijos, grafikos ir dizaino bei kitų specialybių studentės lips pirmą kartą", - pasakojo viena iš festivalio "Tabula rasa" organizatorių Aurelija Taločkaitė. Tik savaitę repetavusios merginos, kaip pačios sako, visuomenei pristatys vienos panelės istoriją. "Spektaklis neturi pavadinimo, tai projektas, gimęs per septynias dienas", neslėpė A.Taločkaitė. Neprofesionalėms paskutinę minutę į pagalbą atėjo Kauno technologijos teatro studijos vadovas Robertas Vaidotas, pasistengęs, kad projektas įgautų spektaklio kontūrus. Renginys šiandien 18 val.
"15min" inf.

ATPAŽINK SAVE

Horoskopas kovo 20 dienai, pirmadieniui
AVINAS. Pagaliau atėjo metas skinti ilgo ir sunkaus darbo vaisius. Vakare galite sulaukti netikėto kvietimo į pasimatymą. Jei naujasis pažįstamas (-a) jus traukia, daug nesvarstykite. JAUTIS. Šiandien puikiai su visais sutarsite tiek darbe, tiek namuose. Energijos pakaks ir seniems darbams užbaigti, ir pradėti naujiems projektams. DVYNIAI. Įvykiai rutuliosis taip greit, kad neliks laiko pamąstyti. Nesinervinkite dėl neva esminių klaidų, kurias, jūsų nuomone, darote skubėdamas - pasikliaukite intuicija.

a

b c

VĖŽYS. Greičiausia jausitės nepailsėjęs, trūks energijos. Nemalonūs įvykiai iš netolimos praeities vis dar neduoda jums ramybės. Viską gerai apgalvokite ir sudėliokite visus taškus. LIŪTAS. Kuklumas šiandien jūsų nepuoš. Žinoma, pasitikėti savimi būtina, tačiau negalima lipti kitiems žmonėms per galvas Žiūrėkite, kad neapsijuoktumėte. MERGELĖ. Apsiginkluokite kantrybe - patartina sulaukti tinkamo momento ir tuomet nedelsiant imtis veiklos. Vakarop veikiausiai pasijusite pavargęs. Raskite laiko sau, pasilepinkite.

d

e f

SVARSTYKLĖS. Sėkmę lems pasitikėjimas savimi, optimizmas, atvirumas, pagarba kitiems. Itin seksis kolektyviniai projektai - bus lengva susitarti, rasti kompromisinį variantą. SKORPIONAS.Šiandien būtinas santykių skaidrumas, sėkmės paslaptis - pusiausvyra. Neatidėliokite, pabaikite senus darbus, greitai užgrius naujos užduotys, projektai. ŠAULYS. Tinkamai įvertinkite susiklosčiusią situaciją, mokėkite save pateikti. Jei visgi nepasitaikytų palankios progos pasirodyti, verčiau likite šešėlyje.

g

h i

OŽIARAGIS. Jei jau priėmėte sprendimą - nesiblaškykite pusiaukelėj, net ir pasikeitus aplinkybėms. Dabar keisti judėjimo kryptį būtų pražūtinga. VANDENIS. Jūsų nuomonė šiandien bus labai atidžiai išklausoma. Žmogus, iš kurio mažiausiai to tikitės, pasiūlys jums pagalbą. Greičiausiai visi darbai staigiai pasistūmės į priekį. ŽUVYS. Jei netikėtai aplankys įkvėpimo kibirkštis, visomis išgalėmis neleiskite jai užgesti - antrosios gali tekti laukti labai ilgai. Pasikeitę terminai gali sugriauti suplanuotą dienotvarkę.

j k

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (Kęstučio g. 56) pasiimti prizo - knygos "Sudoku".
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

l

16

2006 kovo 20 d., pirmadienis

15 min

bulvaras

Britai padovanojo įspūdingą koncertą
Vakar Vilniuje nugriaudėjo nepakartojamas koncertas. Didžiosios Britanijos grupė "Depeche Mode" po penkerių metų pertraukos grįžo su įspūdinga programa.
Koncerto metu britai atliko naujas dainas iš savo albumo "Playing The Angel" ir gerai visiem žinomus "Depeche Mode" hitus. Spygavimais, švilpimais ir plojimais ragina43-ejų D.Gahanas koncerto metu tryško energija.
Agentūros INNA nuotr.

ma grupė dėkojo už gerbėjų akt y v umą. Visus nustebino grupės narių bendravimas, ryšys su publika. "Depeche Mode" lyderis Dave'as Gahanas dainuodamas lakstė iš vienos scenos pusės į kitą, kalbindamas gerbėjus. Dar neįpusėjus koncertui, visa "Siemens Arena" lingavo: nebuvo nei vieno sėdinčio. Rankų jūra, kartu linguojanti į vieną ir į kitą pusę, kėlė euforiją ne tik gerbėjams, atlikėjų veiduose matėsi begalinis džiaugsmas.

Wernerio Herzogo sugrįžimas
Šį ketvirtadienį Vilniuje prasidėsiančiame "Kino pavasaryje" prisiminsime tuos, apie kuriuos seniai negirdėjome, ir tuos, kuriuos kartais nepelnytai užmirštame.
Atrodytų, jau primirštas vokiečių režisierius Werneris Herzogas šiemet sulaukė didelės sėkmės. Jo dokumentinis filmas "Žmogusgrizlis" apie lokių stebėtoją Timothy Treadwellą, gyvenantį tarp meškų, tapo vienu iš garsiausių pastarojo metų dokumentinių filmų. 13-ka metų grizliams atsidavusio vyro tragiška istorija verčia susimąstyti apie ploną liniją tarp gyvenimo harmonijoje su gamta ir pavojingai ligoto noro su ja susilieti. G a r y Tarnas sukūrė dokumentinį filmą "Juoda saulė". Prancūzų dailininkas ir kino kūrėjas Hugues de Montalebertas nė sykio nebuvo sutikęs aklo žmogaus. Iki lemtingos akimirkos, kai užpuolikai vyrui į akis papurškė dažų tirštiklio. "Juoda saulė" pasakoja apie naują dailininko gyvenimo puslapį, kuriame nėra spalvų. Tačiau, nepaisydamas šios lemtingos tragedijos, menininkas ir toliau piešia paveikslus, kuria fi lmus ir vienas keliauja po pasaulį. Tai fi lmas apie aklą žmogų, kurio ekrane nepamatysime, bet išgirsime daug jo minčių.

JUBILIEJAUS PROGA - SENOS DOVANOS
Realybės šou "Dangus" išgarsėjęs ekscentriškasis Antanas atšventė savo 25-ąjį gimtadienį. Žinodami jaunojo dainų atlikėjo būdą, gimtadienio svečiai Antanui dovanojo "senas" dovanas. Prieš linksmybes viename sostinės klube Antanui buvo suteikta galimybė pasivažinėti sovietine "Volga". Vėliau "dangiečiai" - Raselė, Jonas bei Saulius Urbonavičius - jam įteikė antikvarinį gramofoną su sena plokštele.

PAVEIKSLAS
Olandijos policija, praėjus septyneriems metams nuo vagystės, rado Vincento van Gogho paveikslą su karklu vieną paskutinių dailininko darbų. Pietiniame Den Boso mieste esantis bankas "Van Lanschot" nurodė, kad policija 1885 metais nutapytą paveikslą rado sekmadienį tame pačiame mieste ir sulaikė du 25 ir 33 metų vyrus. Pasak jo, paveikslas yra nenukentėjęs, apgadinti tik jo rėmai. Paveikslas buvo vienas paskutinių, kuriuos V.van Goghas nutapė Nyderlanduose.

N.Jankausko nuotr.

W.Herzogas lokio akyse įžvelgia "užburiantį gamtos abejingumą".

Greitai ir patogiai
„Arena Pizza“ „Arena Pizza“ „Arena Pizza“ „Delano Pizza“

Skaityk nemokamą dienraštį “15min” savo mėgstamoje kavinėje
„Delano Pizza“ „Delano“ „Delano“ „Iltis“ „Alkava” „Svetingumas“

„Delano Pizza“

„Ramunė“

„Seklyčia“

„Bohema“

„Pica ČIAU“

„Ratakis“

„Keturi metų laikai”

“Napoli“

„Avilys“

“Kavos baras”

“Pas Paolo”

„Metropolis“

„Konrado kavinė“

“City Cafe”

„Blyninė“

„Alkava“

„Presto“

“Čili Pica”

“Čili Pica”

“Čili Pica”

“Čili Pica”

“Čili kaimas”

„Senieji rūsiai“

Kultūros rūmų kavinė

Baras “Grite”

„Mano pica“

Skaityk nemokamą dienraštį "15min" net 36 Kauno kavinėse

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful