15 min pasaulis - 9 p.

05 10 20
S.Husseinas teisme pareiškė, kad yra nekaltas.

ISSN 1822-2749. Numeris 36. www.15min.lt

2005 m. spalio 20 d., ketvirtadienis

s Tiraža 0 50 00

ŠIANDIEN
Miestas ir seksas

Neskubėk pradėti lytinio gyvenimo. Klausk: seksas@15min.lt

Sekso ištroškusiam vilniečiui - bauda
Vakar pirmą kartą Lietuvoje nubaustas moteriai už seksualines paslaugas mokėjęs vyras.
34 metų vilniečiui laikas praleistas su prostitute įsimins ilgam. Vos spėjęs prostitutei už paslaugas sumokėti 150 litų, vyras atsidūrė pareigūnų rankose. Vyriškis už sekso paslaugų pirkimą susimokėjo 300 litų baudą. Įstatymas, numatantis bausmę už seksualinių paslaugų pirkimą, galioja jau kelis mėnesius. Anot Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininko Algimanto Minkausko, sekso paslaugų pirkėjai būdavo nebaudžiami, nes pareigūnai rengė naujas prostitučių klientų nustatymo priemones. Kokios jos, neskelbiama. 34-metį vilnietį policija sulaikė viename Lazdynų daugiabučio namo bute. Buvo tikrinami butai, kuriuose, įtarta, buvo teikiamos seksualinės paslaugos. Baudos, kurias teks mokėti sulaikytiems prostitučių klientams, beveik tokios pat, kaip ir save parduodančioms moterims.
"Plaštakių" sambūriais garsėjančio Stoties rajono klientams gresia baudos.
A.Moliakovos nuotr.

14 psl.
Žala - 67 tūkst. litų
Rusijai įteikta nota atlyginti naikintuvo avarijos sukeltą žalą.

2 psl.

Parlamentarei - etikos sargų įspėjimas
Neblaivi vairavusi ir savo statusą nuslėpusi V. Martinkaitienė įspėta.

3 psl.
Parduos pastatus už 70 milijonų

Nukelta į 7 psl.

"Lietuvos telekomas" už ne mažiau kaip 70 mln. litų parduos 8 pastatus Vilniuje, įskaitant ir centrinę būstinę. Realiausias pastatų pirkėjas "Invaldos" grupė.

Skubama prisipažinti apie ryšius su KGB
Liustracijos komisija beveik kasdien sulaukia skambučių asmenų, norinčių prisipažinti apie savo buvusį bendradarbiavimą su sovietine represine saugumo struktūra - KGB.
Liustracijos komisijos pirmininkė Dalia Kuodytė siūlo iki šiol neprisipažinusiems slaptiesiems sovietų represinių tarnybų bendradarbiams neskubėti to daryti ir palaukti naujo liustracijos termino. Pasak D.Kuodytės, pastaruoju metu ypač padaugėjo žmonių, prisipažįstančių apie savo bendradarbiavimą. Kai kurie teisinasi, esą per ankstesnį liustracijos terminą bijojo tai padaryti, kiti nuogąstauja, kad paaiškės, jog vienose ar kitose anketose jie nuslėpė slapta bendradarbiavę su sovietų saugumu. Plačiau 3 psl.

ORAI
Šiandien Vilniuje dieną 11 0C naktį 3 0C

"15min" vairas
Katė, turinti 400 arklių jėgą Benzinas toliau pinga Bjauriausi automobiliai

Vilniečių balsas
Vilniečiai linkę kaltinti bei bausti savo kūną pardavinėjančias moteris, o ne jų paslaugas perkančius vyrus.

Vykintas

Vėjas pietų, pietvakarių, 4-9 m/s.

2 psl.

5 psl.

Mano manymu, labiau reikėtų bausti prostitutes, nei jų klientus. Arba - jų sąvadautojus. Apskritai, prostituciją Lietuvoje reikėtų legalizuoti. 7 psl.

2

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

aktualijos
ĮTEIKĖ SĄSKAITA UŽ AVARIJĄ
Užsienio reikalų ministerija vakar Rusijos ambasadai įteikė notą dėl naikintuvo Su-27 padarytos žalos atlyginimo. Pasak ministerijos vadovo Antano Valiono, "neturime šiandien jokio pagrindo netikėti mūsų partnerių žodžiais, kad jie mielai kompensuos visus padarytus nuostolius". Generalinė prokuratūra Su-27 avarijos Lietuvai padarytą žalą įvertino103 tūkstančiais litų. Civilinių bylų skyriaus prokurorė Aida Japertienė teigė, kad šie duomenys nelaikomi civiliniu ieškiniu, nes Rusija iki šiol neginčijo, kad Lietuvai padaryta žala, ir nuostolius žadėjo atlyginti geranoriškai. Naikintuvas Šakių rajone sudužo rugsėjo 15-ąją. Katastrofą tyrusi tarpžinybinė komisija konstatavo, jog Su-27 įskridimą į Lietuvos oro erdvę ir sudužimą nulėmė "techninių, organizacinių ir žmogiškų veiksmų visuma".

Dezertyras apsimetė ispanu
Pasieniečiai vakar naktį sulaikė iš Rusijos pasienio tarnybos dezertyravusį šauktinį. Kartu iš tarnybos pabėgęs jo draugas paspruko atgal.
Du įtartinus civiliais drabužiais vilkinčius jaunuolius Lazdijų rinktinės pasieniečiai pastebėjo Vištyčio miestelyje apie 1 val. nakties. Pamatę artėjančius uniformuotus pareigūnus, dezertyrai puolė bėgti Kaliningrado srities link. Nuo Netrukus gauta inforVištyčio iki valstybių sienos macija, kad iš Rusijos patėra šimtas metrų. Pasie- sieniečių dalinio savavaniečiams vieną pavyliškai pasišalino du privalomosios karinės tarko sulaikyti, kitas pabėgo į Rusiją. nybos kariai. Apklausos Sulaikytasis jaumetu išaiškėjo, kad Kitas bėglys Ispanijos piliečiu panuolis angliškai palinį sivadinęs jaunuolis reiškė esąs Ispanijos grįžo į da pilietis, tačiau nepaiš tiesų yra vienas iš teikė jokių asmens tapapasprukusiųjų. tybės dokumentų. Apie 3 val. nakties prie antrąjį bėglį Lietuvos pasienos linijos susitikus reigūnai pranešė kolegoms abiejų šalių pasieniečiams iš Kaliningrado. Rusijos atstovai dar kartą patvirtino, kad iš jų dalinio savavališkai pasišalino du neginkluoti šauktiniai ir vienas bėglys pats grįžo į dalinį. Lietuvos teritorijoje įkliuvęs 19-metis Rusijos šauktinis uždarytas į policijos areštinę apklausoms. Nustatyta, kad jis privalomąją tarnybą pasienio dalinyje pradėjęs pernai vasarą. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

LIGONINĖJE - APSVAIGĘ NEPILNAMEČIAI
Per parą į Klaipėdos vaikų ligoninę pateko trys kvaišalais apsinuodiję paaugliai. Du iš jų svaiginosi narkotikais, neblaivi mergina bandė žudytis. Užvakar vakare 15-metis T.L. pats atėjo į ligoninę ir pasisakė apsinuodijęs narkotikais. Tačiau jis neatskleidė, kokius kvaišalus vartojo ir iš kur jų gavo. Pareigūnai spėja, kad vaikinas su draugais taip šventė gimtadienį. Panašiu metu atvežtas nuo narkotikų apsvaigęs 17 metų D.V. Medikai jį rado prie namo Taikos prospekte. Jaunuolis guli Kardiologijos skyriuje. Tos pačios dienos rytą Reanimacijos skyriuje atsidūrė neblaivi 17-metė. Ji rasta gulinti Budelkiemio gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje. Manoma, kad ji iššoko per 4 aukšto laiptinės turėklus. Merginai perpjautas rankos dilbis, medikai jai nustatė galvos smegenų sutrenkimą, kojos sumušimus, apsinuodijimą alkoholiu. Spėjama, kad ji bandė žudytis.

Avarija baigėsi tragiškai
Avarijoje Anykščių rajone žuvo 15-metis. Sužaloti dar keturi žmonės.
automobilį "Audi A6". Per avariją žuvo "VW Golf" keleivis, 15-metis Anykščių rajono Šelmininkų kaimo Užvakar vakare kegyventojas. Žuvusiojo kūlyje Anykščiai-Troškūną ir sužalotą vairuotoją nai-Panevėžys 18 meiš aplamdytos mašitų jaunuolio vairuo- Nukentėjo ir nos ištraukė ugniagejamas automobilis siai. Ligoninėje atsikelėje sto- dūrė kartu važiavę "VW Golf" atsitrenkė pa s 18-metis ir 17-meį dešinėje kelio pu- vėjęs vyra sėje sustojusį mikrotis bei prie "Audi" autobusą "VW Tansporstovėjęs 43 metų paneter". Nevaldoma mašina vėžietis. vertėsi, nuvažiavo nuo kePirminiais duomelio ir partrenkė kelkraštyje nimis, "VW Golf" vairavęs stovėjusį vyrą bei apdaužė jaunuolis buvo blaivus.

Naikintuvas Šakių rajone sudužo rugsėjo 15-ąją.
Puslapis parengtas pagal Eltos, BNS ir "15min" inf.

ORAI

ŠIANDIEN EUROPOJE
Giedra

ŠIANDIEN LIETUVOJE

Mažai debesuota
Oslas 8 Stokholmas 12 Dublinas 13 Helsinkis 10 Talinas 9 Ryga 11 Maskva 4

Klaipėda +2/+4 +10/+12

Šiauliai +1/+3 +8/+10

Panevėžys +1/+3 +8/+10

Utena -2/0 +8/+10

Londonas 14

Berlynas 14

Varšuva 15 Praha 14 Viena 15

Paryžius 16

Šiandien išliks nepastoviai debesuota. Rytą vietomis dar išsilaikys rūkas. Lietaus tikimybė nedidelė. Trumpalaikis Vėjas pietų, pietvakarių, 4-9 lietus m/s. Aukščiausia temperatūra 8-13 laipsnių šilumos. Vilniuje be lietaus. Naktį ir rytą rūkas. Lietus Temperatūra naktį 1-3, dieną 9-11 laipsnių šilumos.
Debesuota Lietus su perkūnija

Kaunas +1/+3 +10/+12

Vilnius +1/+3 +9/+11

ARTIMIAUSIOMIS DIENOMIS VILNIUJE
Rytoj Minimali temperatūra 2 10 Poryt 4 10 Užporyt 5 9

Lisabona 22

Madridas 18

Roma 23

Šlapdriba
Atėnai 22

Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai

Sniegas

www.15min.lt

greitai ir patogiai

15 min

aktualijos

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

3

Skubama prisipažinti Lietuva teisme dėl "Jukos"
Vyriausybė svarsto galimybę kaip trečia šalis dalyvauti teismo procese Olandijoje. Dėl "Jukos" iškeltų milijardinių ieškinių teismo buvo laikinai areštuotos "Mažeikių naftos" akcijos.
Premjeras A.Brazauskas minėjo, kad dalyvaujant teisme, trečiuoju asmeniu viena iš galimybių būtų samdyti "rimtą teisinę kontorą". Su žlungančiu Rusijos koncernu "Jukos" susijusi Olandijoje registruota bendrovė "Yukos International UK" valdo 53,7 proc. "Mažeikių naftos" akcijų. Jos šios šalies teismo yra laikinai areštuotos "Rosneft" koncerno bendrovės "Juganskneftegaz" prašymu. Dar 40,66 proc. priklauso Lietuvos Vyriausybei. "Juganskneftegaz" pretenzijos "Jukos" siekia 8,3 mlrd. litų. Jos susidarė nesumokėjus už koncernui tiektą naftą. Atskirą 1,4 mlrd. litų ieškinį "Jukos" bendrovėms Olandijoje yra iškėlę

Liustracijos komisija beveik kasdien sulaukia skambučių asmenų, norinčių prisipažinti apie savo buvusį bendradarbiavimą su sovietine represine saugumo struktūra - KGB.

Premjero A.Brazausko šeimai - konservatorių įtarimai.

koncerno kreditoriai - Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos bankai. Antradienį Vyriausybė

nusprendė netrukus pradėti derybas su "Mažeikių naftą" norinčiu įsigyti Rusijos koncernu TNK-BP.

KOMISIJOSE - ŠEIMOS VERSLO REIKALAI
Seimo opozicijai priklausantys konservatoriai vakar pradėjo rinkti parašus dėl parlamentinės komisijos, tirsiančios premjero Algirdo Brazausko šeimos verslo reikalus. Vakarop jie teigė užsitikrinę beveik visą reikalingą paramą. Jeigu Seimas tokią komisiją sudarys, ji turėtų ištirti "Draugystės" viešbučio, dabar vadinamo "Crowne Plaza", privatizavimo aplinkybes ir įvertinti, ar vykstant privatizavimo procesui nepasinaudota tarnybine padėtimi. Siūloma nustatyti, ar A.Brazausko šeimai tampant viešbučio "Crowne Plaza" savininkais bei rekonstruojant viešbutį, o taip pat ir plėtojant šį verslą, nėra viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto ir korupcijos požymių. Konservatoriai dėl galimo A.Brazausko viešųjų ir privačiųjų interesų painiojimo kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Tėvynės sąjunga klausė, ar premjeras neturėtų nusišalinti nuo "Mažeikių naftos" akcijų pardavimo klausimų. Šiandien komisija turėtų paskelbti išvadas.

Liustracijos komisijos pirmininkė Dalia Kuodytė siūlo iki šiol neprisipažinusiems slaptiesiems sovietų represinių tarnybų bendradarbiams neskubėti to daryti ir palaukti naujo liustracijos termino. Pasak D.Kuodytės, pastaruoju metu ypač padaugėjo žmonių, prisipažįstančių apie savo bendradarbiavimą. Kai kurie teisinasi, esą per ankstesnį liustracijos terminą bijojo tai padaryti, kiti nuogąstauja, kad paaiškės, jog vienose ar kitose anketose jie nuslėpė slapta bendradarbiavę su sovietų saugumu. Tokių skambučių, D.Kuodytės teigimu, komisija "etiniais ir moraliniais sumetimais" neskuba registruoti. Siūloma neprisipažinusiems buvusiems sovietų saugumo bendradarbiams laukti naujo liustracijos termino ir tikėtis, kad iki tol nepaklius į komisijos darbotvarkę. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Alvydas Sadeckas tvirtina, kad tokius prisipa-

žinimus reikėtų registruoti, nors ankstesnis liustracijos terminas jau baigėsi, o naują dar tik žadama paskelbti. Tačiau politikas neslepia, kad tokie prisipažinimai negalėtų tapti lengvinančia aplinkybe. Anot D.Kuodytės, įvertinant tai, kad nemaža dalis komisijos svarstomų asmenų visiškai ignoruoja komisijos darbą, būtų "ne visai etiška" pavėluotai, nors ir savanoriškai, prisipažįstantiems taikyti įstatyme numatytas griežtas priemones.

D.Kuodytės vadovaujamą komisiją užplūdo norinčiųjų prisipažinti skambučiai.

NEPRISIPAŽINO APIE 4,5 TŪKST.
Naujai paskirta Liustracijos komisija per 7 mėnesius išnagrinėjo beveik 80 bylų. 31 asmuo buvo pripažintas slapta bendradarbiavęs su represinėmis sovietų tarnybomis. Dar 30 asmenų pripažinti nebuvę slaptaisiais bendradarbiais, 15 atvejų komisija nepriėmė sprendimo dėl duomenų trūkumo. Istorikų skaičiavimu, per pastaruosius 30 metų bendradarbiauti su SSRS valstybės saugumo komitetu galėjo apie 25 tūkst. Lietuvos gyventojų. Per nustatytą pusantrų metų laikotarpį prisipažino maždaug pusantro tūkstančio buvusių KGB darbuotojų ir agentų. Manoma, kad dabar mūsų šalyje gali būti apie 4,5 tūkst. žmonių, nepranešusių apie bendradarbiavimą. Pagal nuo 2000 m. galiojantį įstatymą buvę sovietinių specialiųjų tarnybų darbuotojai ir bendradarbiai privalėjo prisipažinti ir registruotis specialioje komisijoje. Prisipažinusiųjų duomenys buvo įslaptinti, o nuslėpusiųjų savo KGB praeitį laukė paviešinimas ir kai kurie profesinės veiklos apribojimai. Šiuo metu Seime svarstomas naujas įstatymas, pagal kurį performuota Liustracijos komisija turėtų pakartotinai paskelbti vienerių metų liustracijos terminą.

Pagalba atokiai gyvenantiems
Kaimo žmonių saugumui užtikrinti policija žada pasitelkti naujausias technologines sistemas.
Vakar Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius teigė, kad bendradarbiaujant su informacinių technologijų bendrovėmis šiuo metu "eksperimentuojama" bandant įdiegti modernias pagalbos iškvietimo sistemas. "Stacionari pagalbos iškvietimo sistema, veikianti name, bute ar sodyboje, arba - mobilusis telefonas, kuriuo galima iškviesti policiją, ugniagesius bei medikus. Pamatysime, kuri sistema efektyvesnė ir pamėginsime įgyvendinti šią programą," sakė jis.

V.Martinkaitienė atsipirko įspėjimu
Seimo Etikos ir procedūrų komisija vakar įspėjimu nubaudė parlamentarę Vilmą Martinkaitienę, kuri vasarą neblaivi buvo sučiupta prie vairo ir policijai prisistatė bedarbe.
"Mes ją įspėjome, kad Seimo narys turėtų nepriekaištingai laikytis įstatymų ir pripažintų moralės normų", - teigė komisijos pirmininkas Algirdas Monkevičius. Vakar V.Martinkaitienė vėl neatvyko į posėdį ir paprašė jos atvejį nagrinėti jai nedalyvaujant. Politikė prie vairo neblaivi sulaikyta Palangoje birželį, kur šventė "darbiečio" Antano Boso gimtadienį. Vairuotoja nesutiko, kad jos blaivumą tikrintų pareigūnai, ir pareiškė norą važiuoti į ligoninę. Ten jai buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 0,78 promilės alkoholio. V.Martinkaitienė nei žodžiu, nei pildydama dokumentus neprisipažino esanti Seimo narė. Pasak Etikos ir procedūrų komisijos nario Algimanto Salamakino, politikė privačiuose pokalbiuose yra aiškinusi, jog taip elgėsi nenorėdama "suteršti Seimo vardo". Parlamentarė kartą jau buvo patekusi į etikos sargų akiratį. Birželį jie konstatavo, kad V.Martinkaitienė sukėlė viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, kai nenutraukė ryšių atliekų versle, vadovaudama Atliekų įstatymo pataisų rengimo grupei.

UŽ PARAŠĄ PADIRBTUOSE DOKUMENTUOSE - 100 LITŲ
Teismas teis panevėžietį verslininką, kaltinamą dokumentų klastojimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir sukčiavimu. Alaus kamštelių gabenimu besivertusios bendrovės "Raimartas" veikla pareigūnai pradėjo domėtis dar prieš metus. Tačiau jos vadovas Arūnas Matulis pareiškė bendrovę pardavęs, o finansinių apskaitų dokumentus praradęs. Panevėžyje gyvenančiam 36 metų verslininkui gresia iki 15 metų nelaisvės. Nustatyta, kad siekdamas išvengti bendrovėje susikaupusių mokestinių įsiskolinimų A.Matulis pagamino netikrus dokumentus ir vienoje aludėje davė juos pasirašyti anksčiau teistam J. R. Už šią "paslaugą" pastarasis gavo 100 litų. Taip pat išaiškinta, jog verslininkas suklastojo akcijų pirkimo-pardavimo dokumentus ir juos pateikė Apeliaciniam teismui. Be to, verslininkas pradangino penkerių metų įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus, todėl negalima nustatyti bendrovės veiklos, turėto turto ir įsipareigojimų dydžio. Mokesčių inspektoriai panevėžiečiui yra pareiškę civilinį ieškinį už daugiau nei 500 tūkst. litų, o bankroto administratorius - 118 tūkst. 289 litų ieškinį.

V.Martinkaitienė (k.) po šventės važiavo išgėrusi.

Puslapis parengtas pagal BNS, Eltos ir "15min" inf.

4

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

ekonomika

Turguje nebeliko paukščių Šalies pastatai - paklausūs
Ramūnas Čičelis r.cicelis@15min.lt Dėl paukščių gripo pavojaus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turgavietėse visiškai uždraudė prekybą naminiais ir egzotiniais paukščiais.
Kaune šią savaitę vyksta reidai, kurių metu tikrinama, kaip laikomasi prevencinių priemonių prieš galimus paukščių gripo protrūkius. Kauno zoologijos sode jau nuo rugpjūčio buvo imtasi griežtų prevencinių priemonių. Kasdien stebimi čia laikomi paukščiai. Sparnuočiui kritus, apie tai iš karto pranešama Maisto ir veterinarijos tarnybai. Laisvai plaukiojusius pelikanus, antis ir kitus paukščius zoologijos sodo vadovai pažadėjo uždaryti į voljerus per šią savaitę. Vieno didžiausių prekybos gyvūnais tinklo "Kika" kokybės vadovė Larisa Fiberčiuk teigė, kad parduotuvėse egzotinius paukščius pardavinėti leidžiama. Tačiau bendrovė pati nusprendė šiuo metu jų neimportuoti ir prekiauja tais paukščiais, kurie buvo įvežti į Lietuvą prieš pusmetį.

Augant konkurencijai Vakarų Europos šalyse, nekilnojamojo turto investuotojai vis dažniau kreipia žvilgsnį į naujas rinkas, tokias kaip Baltijos valstybės.
Lenkiją ir Čekiją investuotojai "atrado" jau seniai, o Sovietų Sąjungai anksčiau priklausiusios valstybės - Estija, Lietuva ir Latvija - didesnio investuotojų dėmesio susilaukė tik nuo 2004 metų gegužės, kai šalys įstojo į Europos Sąjungą. Ypač svarbiais investuotojų taikiniais tapo šių šalių sostinių - Talino, Vilniaus ir Rygos - rinkos, garsėjančios geriausios kokybės pastatais. "Baltijos valstybės yra mažos, bet gyvos, kunkuliuojančios, štai kodėl investuotojai jomis šiuo metu

Dažniausiai užsieniečiai investavo į Baltijos šalių biurų patalpas.

Gyvūnų parduotuvėms draudimas negalioja.

Grėsmė kaimo plėtrai

TYRIMAMS ES PARAMA
Penkios Lietuvos įmonės mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektams įgyvendinti gaus daugiau kaip 13 mln. litų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą. Daugiausiai pinigų sulauks bendrovės "Ekspla" - beveik 4,5 mln. litų ir "Vittamed technologijos" – apie 4 mln. litų. ES paramą tai pat gaus J.Gecevičiaus mokslinių paslaugų firma GTV, "Baltec CNC Technologies" ir du "Vilniaus Vingio" projektai. Verslo projektų atrankos komiteto posėdyje buvo svarstyti pagal Lietuvos bendrojo programavimo dokumento priemonės "Tiesioginė parama verslui" veiklos rūšių grupę "Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra" pateikti projektai. Lietuvos verslo paramos agentūra iš viso gavo ir įvertino 24 paraiškas. Paramos negavusieji projektai nesurinko minimalaus balų skaičiaus ir buvo atmesti vertinimo metu. Dar šiemet Ūkio ministerija planuoja skelbti naują kvietimą teikti paraiškas pagal šią veiklą ir paskirstyti likusias lėšas. Iš viso mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklai numatyta skirti per 50 mln. litų.

domisi", - sakė Europos turto valdymo bendrovės "Catalsyt Capital EM" atstovas Keanas Hirdas. Viena iš šių rinkų patrauklumo investuotojams priežasčių yra jų sparti ekonomikos plėtra. Latvijos bendrasis vidaus produktas (BVP) praėjusiais metais išaugo

8,5 proc., Estijos - 6,2 proc., o Lietuvos - 6,7 proc. Nekilnojamojo turto firmos "Ober-HAUS" Varšuvoje direktorius Peteris Morrisas teigė, kad Baltijos regione aktyviausi - Skandinavijos investuotojai, daugiausia dėl nedidelio atstumo ir artimų prekybos saitų.

Tiria LJL privatizavimą

Valdžia gali nespėti atkurti nuosavybės teisių į žemę iki 2008 metų.

Iki 2008 metų valdžia gali nespėti visiems šalies gyventojams atkurti nuosavybės teisių į žemę.
Pasak Žemės ūkio ministerijos sekretoriaus Kazio Sivickio, stringantis šių teisių atkūrimas labiausiai

gali pakenkti kaimui ir jo plėtrai. Sekretoriaus teigimu, didžiausias atsilikimas šioje srityje yra Vilniaus ir Utenos apskrityse, kur nuosavybės teisės į žemę atkurtos 64-87 proc. gyventojų, pateikusių prašymus.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl LJL privatizavimo.

VILNIAUS TERITORIJA, GYVENTOJŲ SKAIČIUS IR TANKUMAS
Metai 1945 1950 1960 1970 1980 1990 2000 2001 2004 2005 Teritorija kv.m. 104 104 156 259 263 287 394 401 401 401 Gyventojų skaičius tūkst. 110,0 176,3 243,5 372,1 492,0 592,5 578,0 554,3 552,8 553,1 Gyventojų skaičius 1 kv.m. 1058 1695 1553 1432 1868 2063 1467 1382 1379 1379

Lietuvos generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJL) privatizavimo.
Tyrimas pradėtas iš LJL privatizavimo derybų pašalintos Danijos bendrovės "Trident Marine" prašymu. Bendrovės direktorius Jesperas Nielsenas sakė: "Esame įsitikinę, kad LJL privatizavimo konkursas

nebuvo skaidrus. Surink- si beveik 26-ių mln. litų iešti duomenys ir informacija kinį. Šių metų vasarį "Trileidžia daryti prielaidą, dent Marine" paskelbė, kad dėl neteisėto pašakad konkurso metu buvo padarytas vienas ar keli linimo iš konkurso reinusikaltimai, kurie kalaus Lietuvos Vykas riausybės atsakogalėjo turėti įtakos Danai kol "Trident Marine" pa- pateikė be- mybės ir maždaug šalinimui iš LJL pri- veik 26 mln. 130 mln. litų komvatizavimo". litų ieškinį pensacijos. Atskiras Teisybės Lietuvos ieškinys turėtų pair tarptautiniuose teissiekti ir Vašingtono inmuose ieškanti Danijos vesticinių ginčų sprenbendrovė jau yra pateikudimo centrą.
Puslapis parengtas pagal Eltos, BNS ir "15min" inf.

PREKYBA VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽOJE
Spalio 19 dienos prekybos sesija
Įmonė Lietuvos telekomas Mažeikių nafta Rokiškio sūris Invalda Lifosa Panevėžio statybos trestas Alytaus tekstilė Sanitas VST Limarko laivininkystės kompanija Linas Apyvarta 2815952.63 Lt 1277331.88 Lt 1071389.65 Lt 501772.34 Lt 264961.29 Lt 204227.04 Lt 19223.40 Lt 63275.46 Lt 77900.00 Lt 8969.45 Lt 46635.97 Lt Kainos pokytis +1,09% +0,88% -1,27% +2,36% +3,23% +0,66% -5,00% -2,86% -2,38% -1,51% -1,49%
Šaltinis: VVPB

VALIUTŲ KURSAI
Lietuvos bankas nuo spalio 20 dienos nustato tokius lito ir užsienio valiutų santykius:

Šaltinis: Vilniaus teritorinė statistikos valdyba

Nesvarbu, ką sako bankai Nesvarbu, ką sako bankai PASKOLOS VISIEMS GEROMIS SĄLYGOMIS! PASKOLOS VISIEMS IR GEROMIS SĄLYGOMIS!
Jei Jūsų šeimos pajamos yra bent 555 litai, Jūs galite gauti 20 000 litų būsto paskolą (mėnesio įmoka - 150 litų). Mūsų paskolų privalumai: • Šeimos pajamos nėra dalijamos iš šeimos narių skaičiaus; • Galimybė imti paskolą su kitais asmenimis (pvz. tėvais); • Nėra jokių apribojimų būsto amžiui; • Nėra išankstinių paskolos grąžinimo baudų, mokesčių; • Nebūtinas gyvybės draudimas. Paskolos terminas: iki 30 metų. Paskolos dydis: 75-80% įkeičiamo būsto vertės. Paskolos minimali suma: 6 000 EUR (apie 20 000 Lt.). Dirbame ir šeštadieniais. Skambinkite mums (5) 262 94 00 K.Kalinausko g. 2b, Vilnius Dirbame: I-V 8.30-17.30, VI 10.00-14.00 www.amcredit.lt

USD 2,9048

GBP 5,0680 2,1658 1,3498 1,1624 4,6261 5,0680 2,2067 4,7344 2,5053 2,9048 2,4597 2,1683

RUB 0,1012

EEK 0,2206

LVL 4,9583 3,5905 4,9583 8,8564 2,3127 2,1164 4,4157 10,1238 8,8488 3,6561 2,2234 5,7885

Australijos doleriai 1000 Baltarusijos rublių 10 Čekijos kronų 10 Danijos kronų D.Britanijos svaras 10 Estijos kronų 100 Islandijos kronų 100 Japonijos jenų JAV doleriai Kanados doleriai 100 Kazachstano tengių

10 Kinijos juanių Latvijos latai 10 Lenkijos zlotų 10 Moldovos lėjų Naujosios Turkijos liros 10 Norvegijos kronų 100 Rusijos rublių 100 Slovakijos kronų 10 Švedijos kronų Šveicarijos frankai 10 Ukrainos grivinų

15 min

vairas

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

5

Katė, turinti 400 arklių jėgą
"Jaguar S type" - automobilis, kuris niekada nesiejamas su sportiškumu. Tai greičiau pagyvenusių vairuotojų, kurie pabrėžia savo statusą, susisiekimo priemonė: pakankamai komfortiškas ir originalaus dizaino automobilis. Tačiau kai prieš trejus metus Europoje debiutavo toks pat automobilis, prie kurio pavadinimo buvo pridėta lakoniška raidelė R, jis smarkiai pasikeitė. Tai visai kita mašina.
Iš išorės jis beveik nesiskiria nuo įprasto "S-type". Truputį kitokios priekinės grotelės, šiek tiek daugiau chromo, didesni ratai, didesnės oro paėmimo angos priekyje ir mažas oro aptakas gale. vairo mechanizmas, kietesnė patobulinta pakaba ir automatinė šešių pavarų greičių dėžė. Tačiau didžiausias siurprizas slypi po variklio dangčiu. Tai pats galingiausias "Jaguar" variklis - aštuonių cilindrų 4,2 l su mechaniniu kompresoriumi, pasiskolintas iš "XKR" sportinio kupė. Taigi iš senjorų automobilio šis "S-type R" virto tikru monstru. 400 AG, nuo 0 iki 100 km/h - per 5,3 s. Maksimalus greitis, apribotas elektronikos, siekia 250 km/h. Maksimalus sukimo momentas - 553 Nm.

"S-type R" pakeitė santūriojo "Jaguar" įvaizdį.

Ne silpniems nervams
Silpnesnių nervų vairuotojams tikrai nerekomenduoju spausti šalia pavarų svirties esančio mygtuko "S" ir jokiu, pabrėžiu, jokiu būdu neatjunkite traukos kontrolės. Nebent esate tikrai patyręs vairuotojas. Jei-

Galingiausias variklis
Viduje - pakitimų truputį daugiau. Didesnio diametro stabdžių diskai, aštresnis

gu drįsote tai padaryti, prisisekite diržus ir... Galinio vaizdo veidrodėlyje - mėlynas rūkas, praeiviai sustoja kaip įbesti, šalia važiuojantys automobiliai - taip pat. Tokio vaizdo iš tokio ramaus ir "nesportiškai atrodančio" "Jaguaro" niekas nesitiki.

Įjungus sportinį režimą, automobilis prisitaiko prie vairavimo stiliaus, atsižvelgdamas į akseleratoriaus paspaudimus ir posūkių įveikimo greitį.

"Ryja" degalus
Tiesa, po to - tiesiai į degalinę. "S type R" 70 l

degalų bako sportiškai važiuojant vargu ar pakaks 400 km kelio. Tačiau jeigu norite galite tapti labai ramiu ir tvarkingu eismo dalyviu. Šis automobilis, jeigu jo "neprievartaujate", gali tapti paklusniu kačiuku. Ramus, net kom-

fortiškas vairavimas, viduje - visi galimi patogumai. Nuo netikėtų situacijų budriai saugo "CATS" aktyvi pakaba, kuri prisitaiko prie vairavimo stiliaus. Vairuojate ramiai pakaba tampa minkšta ir komfortiška.

Benzinas toliau pinga
Ramūnas Čičelis r.cicelis@15min.lt Atsižvelgdami į pastarosiomis dienomis mažėjančias didmenines degalų kainas, didžiausi Lietuvoje degalinių tinklai "LUKoil" ir "Statoil" trečią kartą šią savaitę atpigino benziną ir dyzeliną.
Didžiausiame degalinių tinkle "LUKoil" Vilniuje 95 markės benzino kaina vakar smuktelėjo 4 centais už litrą iki 3,07 lito, o dyzelino - 2 centais iki 3,17 lito. Tiek pat degalus savo degalinėse sostinėje atpigino antras pagal dydį tinklas "Statoil". Vilniuje "Statoil" 95 markės benziną pardavinėjo po 3,10 lito, dyzeliną po 3,20 lito už litrą. Bendrovės "Mažeikių nafta" komunikacijos vadovo Giedriaus Karsoko teigimu, benzino ir dyzelino kainas lemia pasaulinės šių produktų kainos. Komentuodamas pastarąjį mėnesį augusią dyzelino kainą, G.Karsokas pažymėjo, kad dyzelinas, Europoje prasidėjus šildymo sezonui, brangsta kasmet. Pavasarį, pasibaigus šildymo sezonui, kainos vėl šiek tiek krenta. Suskystintų dujų brangimas pastarosiomis savaitėmis, pasak G.Karsoko, buvo susijęs su regioniniais procesais. Kainos kilimą iš esmės lėmė tai, kad remontui buvo uždaryta Baltarusijos naftos perdirbimo gamykla "Mozyr". Kadangi remontas jau baigtas, labai tikėtinas suskystintų dujų kainos kritimas.

Bjauriausi automobiliai
Populiarus Britanijos laikraštis "Mirror" paskelbė apklausą, kurioje klausė lankytojų, koks automobilis, jų nuomone, yra pats bjauriausias. Didele balsų persvara pirmąją vietą užėmė vos prieš keletą savaičių ir Lietuvoje pasirodęs brito dizainerio Keno Greenley kūrinys - Korėjoje gaminamas septynių vietų vienatūris "Ssang Yong Rodius". Už šį automobilį balsavo beveik trečdalis dalyvavusių apklausoje. Antrą vietą užėmė "Fiat Multipla". Trečioje vietoje - neįtikėtina - prabangus limuzinas "Maybach". Ketvirtą vietą užėmė "Chrysler PT Cruiser", penktą paskutinės kartos "išverstakis" "Ford Scorpio". Balsavime dalyvavo beveik 2000 skaitytojų.

DIDMENINIŲ 95 MARKĖS BENZINO KAINŲ DINAMIKA
3,2 Lt

Šaltinis - "Mažeikių naftos" prekybos namai

3,1 3,0 2,9 2,8

"Ssang Yong Rodius"
2,7 09-08 09-15 09-22 09-29 10-06 10-13 10-19

"Ford Scorpio"

PAVOJINGAS "PRIUS" GEDIMAS
"Toyota" kompanija pranešė, kad perspės daugiau kaip 75000 "Prius" hibridinių automobilių savininkų visame pasaulyje dėl to, kad kvies juos į remonto dirbtuves dėl programinės įrangos perprogramavimo. Pranešama, kad dėl elektronikos gedimo "Prius" benzininiai varikliai gali nustoti veikti. Dėl programinės įrangos nesklandumų bus tikrinami 2004-2005 metais pagaminti "Prius" modeliai. Dėl šio gedimo ant prietaisų skydo užsidega perspėjantis užrašas ir elektronika persijungia į saugų važiavimą, t.y. užgesina benzininį variklį ir automobilis gali judėti tik varomas elektra. Kaip praneša "Toyota", taip atsitikus vairuotojui užtenka elektros energijos tik nuvažiuoti į šalikelę. Tačiau vėl užvedus variklį jis ir vėl veikia. Kaip praneša "Toyota", šį mėnesį visi "Prius" savininkai gaus elektroninius laiškus su perspėjimu apie gedimą. Iki šių metų rugsėjo buvo parduoti 81042 nauji "Toyota Prius" automobiliai.
Puslapį parengė R.Fetingis

NEMOKAMAI REMONTUOS 1.4 MLN. AUTOMOBILIŲ
Šią savaitę "Toyota Motor Corp." Pranešė, kad remontui kvies 1.4 milijono automobilių visame pasaulyje. Tai didžiausias kada nors remontui kviestas šio Japonijos koncerno gaminamų automobilių skaičius. Priežastis - netvarkingai veikiantis šviesų jungiklis. Korporacijos atstovas teigė, kad ši detalė nėra brangi, todėl nesitiki ypatingų nuostolių. Didžioji dalis nekokybiškų automobilių modelių (daugiau kaip 1,3 mln.) , įskaitant ir kai kurias "Corolla" modifikacijas, parduota Japonijoje. Automobiliai pagaminti tarp 2000 gegužės ir 2002 rugpjūčio. Ar tarp remontui kviečiamų yra dalis, kurie parduoti Europoje, nepranešama.

Kiekvieną šeštadienį 9.30 TV3 eteryje laida apie automobilius ir automobilių sportą.

6

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

Vilnius

Puodelis arbatai - už 3000 litų Justiniškės
Rasa Pangonytė r.pangonyte@15min.lt
Vairuotojai, kuriuos pareigūnai Vilniuje sučiupo neblaivius už vairo, vakar ne tik susimokėjo baudas, bet ir gavo dovanų. Atvykti į Eismo priežiūros tarnybos salę pareigūnai pakvietė apie 30 nusižengusių vairuotojų. Pastarieji, tikėjęsi tik nemalonaus administracinės bylos nagrinėjimo ir nuobaudos skyrimo, buvo nustebinti. Po to, kai vairuotojai išgirdo, kokią baudą teks sumokėti, pareigūnai maloniai šypsodamiesi įteikė originalius puodelius su šmaikščiu užrašu "Gerk arbatą - vairuok blaivas". Ant puodelio taip pat užrašytas sostinės policijos adresas internete www.policija.lt/sostine, kuriame policija skelbia neblaivių vairuotojų duomenis, nustatytą girtumo laipsnį ir paskirtą nuobaudą. Įteikdami puodelius, pareigūnai linkėjo vairuotojams, geriant iš jų

skendėjo tamsoje
Pagrindinės Justiniškių gatvės antradienio vakarą beveik valandai paskendo tamsoje. Be elektros liko ne tik gyventojai, bet ir du vaikų darželiai bei Justiniškėse esanti Širdies chirurgijos klinika.
Kaip sakė klinikos "Kardiolita" technikos tarnybos direktorius Vytautas Steponėnas, elektros energijos dingimas buvo tiesiog nemalonus įvykis, tačiau didesnės žalos klinikai nepadarė. Sutrikus elektros tiekimui, įsijungė nenutraukiamo maitinimo šaltiniai ir elektros generatorius. "Deja, šios sistemos elektra aprūpina tik svarbiausias ligoninės vietas. Kitos skendėjo tamsoje", - sakė V.Steponėnas. Justiniškių gyventoja Raminta "15min" pasakojo, kad išsijungus šviesoforams, pagrindinėse sankryžose susidarė automobilių spūstys. Anot vilnietės, policija reguliuoti eismo neskubėjo. "Rytų skirstomųjų tinklų" dispečerinio centro grupės vadovas Ervinas Pareigis teigė, kad be elektros buvo likę 1300 gyventojų, po to kai sutriko darbas 16-oje pastočių. Anot E.Pareigio, gedimas galėjo įvykti dėl kabelinio tinklo, kurio izoliacija laikui bėgant dėvisi. Jo teigimu, gedimas buvo likviduotas per 50 minučių. Tačiau Justiniškių gyventojai skundėsi neturėję elektros mažiausiai 1,5 valandos.

Keliems nubaustiems vairuotojams puodelius įteikė Vilniaus Eismo priežiūros tarnybos vadovas Rytis Vosylius. VPK archyvo nuotr.

arbatą, prisiminti šią nema- daugiau taip nesielgti. lonią procedūrą ir susimąsKeletą pažeidėjų "apdovatyti apie galimas pasekmes, nojęs" Vilniaus Eismo prievairuojant neblaiviems. žiūros tarnybos vadovas Tačiau vilniečių, susiRytis Vosylius sakė, kad mokėjusių 1000-3000 tokia akcija sugalvota tilitų baudas, puokintis "bent šiek tiek deliai per daug ne- Vilnietis aiški- sujaudinti ir pakeisti džiugino. Kai kurie no, kad koją vairuotojų sąmonę". atsisakė juos paimjam pakišo "Norime, kad žmoti ir skubiai spruko nės susivoktų ir nevelnias iš kabineto. sėstų prie vairo išgė"15min" kalbinrę", - aiškino R.Vosylius. ti pažeidėjai, savo poelgį Tokias akcijas policija žaaiškino įvairiai: vieniems da rengti ir ateityje. būtinai reikėjo kažkur nuvaŠiemet Vilniuje pareigūžiuoti, kiti tvirtino, kad "ko- nai jau nubaudė 2331 neblaiją pakišo velnias" ir žadėjo vų vairuotoją.

VILNIEČIAI MANKŠTINSIS IR ŽIEMĄ
Tai-či mankštos mieste vyks ir šaltuoju metų laiku. Apie tai, kad nuo lapkričio mankštos bus tęsiamos penkių sostinės mokyklų sporto salėse, Savivaldybėje susirinkusius aktyviausius mankštų dalyvius vakar informavo meras Artūras Zuokas. Spalį baigiantis sveikatingumo mankštoms po atviru dangumi, nuo lapkričio mankštos bus tęsiamos savaitgaliais penkių miesto mokyklų sporto salėse. Mankštos vyks Antano Vienuolio pagrindinėje mokykloje, Mikalojaus Daukšos ir Saulėtekio vidurinėse mokyklose bei Salomėjos Nėries ir Žirmūnų gimnazijose.

Puodelius su užrašu "Gerk arbatą - vairuok blaivas" paėmė ne visi pažeidėjai.
A.Moliakovos nuotr.

Tvarkoma svarbi miesto sankryža
Vieną sudėtingiausių Vilniuje Geležinio Vilko ir Ukmergės gatvių sankryžą rekonstruos AB "Panevėžio keliai".
Sankryža, kuri transporto požiūriu vadinama viena opiausių vietų sostinėje, bus rekonstruota į dviejų lygių sankryžą. Šešių eismo juostų pločio Ukmergės gatvė bus panaudota automobilių eismui centro link. Keturių eismo juostų gatvė prieš sankryžą išplatės iki 6 juostų. Pasak AB "Panevėžio keliai" generalinio direktoriaus Virmanto Puidoko, šį projektą įgyvendinti nebus lengva, nes bus sunku organizuoti automobilių eismą. Tyrimų duomenimis, Ukmergės ir Geležinio Vilko gatvių sankryža rytinio piko metu per valandą abiem kryptimis pravažiuoja iki 8 tūkstančių automobilių. Projektas Savivaldybei kainuos 36 milijonus litų. Darbus ketinama baigti 2007 metų lapkritį.

Jei turite įdomių minčių apie Vilnių ar vilniečius, rašykite komentarai@15min.lt

KLAUSK:
seksas@15min.lt, advokatas@15min.lt, medikas@15min.lt.
Puslapis parengtas pagal Eltos ir „15min“ inf.

15 min

Vilnius

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

7

VILNIEČIŲ BALSAS

Vilniečiai linkę kaltinti bei bausti savo kūną pardavinėjančias moteris, o ne jų paslaugas perkančius vyrus
Vykintas Janina Neringa

Mano manymu, labiau reikėtų bausti prostitutes, nei jų klientus. Arba - jų sąvadautojus. Apskritai, prostituciją Lietuvoje reikėtų legalizuoti.

Manau, kad parsidavinėjančios merginos kaltos labiau, nei jų paslaugas perkantys vyrai. Moterys turi save gerbti, tada ir vyrai jas gerbs.

Manau, kad labiau reiktų bausti prostitutes. Kol moterys parsidavinės, visuomet atsiras jų paslaugas perkančių vyrų. Baudos jų nesustabdys.
Vilniečius kalbino R.Pangonytė. A.Moliakovos nuotr.

Sekso ištroškusiam vilniečiui - bauda
Rasa Pangonytė r.pangonyte@15min.lt
Atkelta iš 1 psl. Pirmą kartą sulaikyti prostitučių klientai turės susimokėti 300-500 litų. Jei policijai įklius pakartotinai, teks mokėti 500-1000 litų baudą arba atsėdėti iki 30 parų arešto. Antradienio vakarą policija tikrino Senamiestyje, Naujamiestyje, Justiniškėse, Lazdynuose, Šnipiškėse ir Šeškinėje esančius įtartinus butus. Be įkliuvusio kiento, reido metu už vertimąsi prostitucija policija sulaikė ir 7 moteris. Visoms joms teks susimokėti baudas. Policijos pareigūnai, beveik kas savaitę rengiantys tokius reidus, sako, kad daugiausiai save pardavinėjančių moterų yra Stoties rajone, Justiniškėse ir Lazdynuose. Policijos rengiamų reidų metu įkliūva iki 10 moterų, o praėjusią savaitę buvo sulaikytas ir vienas seksualines paslaugas teikęs vyras. Manoma, kad iš viso Vilniuje seksualines paslaugas teikia nuo vieno iki trijų tūkstančių moterų. Daugiausiai - 21-25 metų amžiaus. Jauniausios merginos dažniausiai būna ne vilnietės, turinčios nebaigtą vidurinį išsilavinimą. Lietuvoje, įstatymas, numatantis baudą ir prostitučių klientams, įsigaliojo šių metų birželio 16 dieną. Švedijoje sekso paslaugų pirkėjai baudžiami nuo 1999 metų. Nuolatiniai prostitučių klientai baudžiami iki 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, įkliuvusiems pirmą kartą taikoma piniginė bauda.

PASITIKĖJIMO TELEFONAS
Savivaldybė aiškinsis, kaip aptarnaujami miesto gyventojai. Žmonės, norintys pareikšti savo nuomonę apie juos aptarnavusių Savivaldybės administracijos tarnautojų pagirtiną ar netinkamą elgesį, pareigūnų piktnaudžiavimą tarnyba, gali skambinti Savivaldybės pasitikėjimo telefonu 211 2885. Šiuo telefonu bus galima skambinti kasdien, taip pat poilsio ir švenčių dienomis. Tokią informaciją vilniečiai gali pranešti ir elektroniniu paštu personalas@ vilnius.lt

Stoties rajonas - populiari prostitučių "darbo vieta".
A.Moliakovos nuotr.

GYDYTOJA PATARIA

Gripas artinasi
Rūta Dovydaitienė Gydytoja
NK LI

NELAIMĖS MIESTE
Apvogti "Penki kontinentai"
Vakar policija gavo pranešimą, kad apvogtos UAB "Penki kontinentai" patalpos. Išdaužtą UAB "Penki kontinentai" ( Stulginskio g. 5) patalpų stiklą rytą pastebėjo sargas. Pirminiais duomenimis, iš patalpų pavogti du nešiojami kompiuteriai. Įvykio aplinkybės tiriamos.

IME SVEIKA TO

S

Oras atšalo, ir padažnėjo peršalimo ligos. Vis dėlto didžiausia žiemos problema yra ne šie santykinai lengvesni susirgimai,o artėjančio gripo grėsmė.

Maišoma su peršalimu
Beje, dažnai gripas maišomas su persišaldymu. Tradiciniai peršalimo ligų simptomai - gerklės skausmas, sloga, kosulys ir neaukšta temperatūra (37,5 - 38°C). Gripas dažniausiai užpuola sausio-vasario mėnesiais. Pirmas gripo simptomas aukšta temperatūra (iki 39-40°C). Labai bloga bendra savijauta, akių ir galvos skausmai, kaulų ir raumenų skausmai. Ir tik po kelių dienų prisideda gerklės skausmas, sloga, kosulys.

Šeimos gydytojų centras "Linkime sveikatos" Tel. 262 02 02. Polocko 44
susirgimo tikimybę. Pirmiausiai - sveikas gyvenimo būdas:grūdinimasis, sveika mityba ir pan. Prasidėjus gripo sezonui reiki vengti žmonių susibūrimo vietų. Kitas veiksmingas būdas apsisaugoti - skiepai. Kiekvienais metais skiepų sudėtis yra keičiama, nes gripo virusas nuolat kinta. Nuo šių metų spalio mėnesio jau yra skiepijama nauja pagal PSO rekomendacijas ir ES nutarimą sukurta vakcina, kuri turėtų apsaugoti nuo 2005-2006 metų gripo. Dabar yra tinkamiausias laikas pasiskiepyti ir išvengti gripo. Norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Skiepai netinka alergiškiems žmonėms.

Išžagino nepilnametis
Į policiją kreipėsi L. C. (g. 1960 m.), kuri pranešė, kad pirmadienio vakarą jos namuose, Ūmėdžių gatvėje, ją sumušė ir išžagino pil. R. N. (g. 1990 m.).

Apvogė restorane
Danijos pilietis policijai pranešė, kad restorane "McDonald’s ", Gedimino pr. 32, iš jo striukės, kabojusios ant kėdės atlošo, pavogta piniginė. Joje buvo 1 500 JAV dolerių, 800 Danijos kronų, 600 Norvegijos kronų, 300 litų, tarptautinė gydytojo kortelė, Danijos banko mokėjimo kortelė. Nuostolis - 6 280 litų.

Kaip išvengti gripo?
Šimtaprocentinės apsaugos nėra. Vis dėlto yra keletas galimybių žymiai sumažinti

Klausk gydytojo: medikas@15min.lt

Puslapis parengtas pagal VPK ir "15min" inf.

8

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

pasaulis

Šiaurės Kaukaze - Ciklonas "Wilma" tapo uraganu vėl atakos
Karibų jūros baseiną užklupęs tropinis ciklonas "Wilma" virto pirmosios kategorijos uraganu. Uragano "Wilma" vėjo greitis sustiprėjo iki 120 kilometrų per valandą, ir jis tapo jau dvyliktuoju 2005 metais per Atlanto vandenyno uraganų sezoną užfi ksuotu gaivalu. "Manoma, kad Karibų jūros šiaurės vakaruose "Wilma" taps galingu uraganu", teigė Nacionalinis uraganų stebėjimo centras.

Rusijos kariai nuolat patruliuoja Nalčike.

Įvairiose Šiaurės Kaukazo regiono vietose vakar rytą vyko ginkluoti užpuolimai. Tarp minimų vietų yra ir Nalčiko miestas, kur praėjusią savaitę čečėnų maištininkai vykdė išpuolius.

Šiauriniame Dagestano Chasavjurto mieste buvo nukauti du sukilėliai ir dar du buvo sulaikyti. Anot milicijos pareigūnų, vienas iš nukautų maištininkų buvo artimas čečėnų maištininko Šamilio Basajevo bendriŠiaurės Kaukazo ninkas. Š.Basajevas yra lairegiono Kabardoskomas labiausiai ieškomu Balkarijos ResRusijos nusikaltėliu. Mūšiai publikos sostinėTaip pat Dagestane votojais milicijai pavyko neutraje nesiliauja au- su ko nesiliauja lizuoti netoli nuovados gusi įtampa. Kaimyninės padėtą bombą. Ingušijos Respublikos Įtampa Šiaurės KauDžandaro mieste apie kaze neslūgsta nuo pra30 maištininkų užpuoėjusios savaitės susirėlė saugumo pareigūnų na- mimų Nalčike, kai apie 300 mus. Anot pareigūnų, per islamistų kovotojų užpuolė išpuolį buvo sužeistas vie- vietinę vyriausybę ir saugunas civilis ir buvo padegti mo pajėgų punktus. Dėl šio trys namai. Maištininkams išpuolio atsakomybę prisipavyko pasprukti. ėmė Š.Basajevas.

Taip uraganas "Wilma" atrodė iš palydovo.

JAV ir ES turi bendrų interesų
JAV ir Europos Sąjunga (ES) Vašingtone pabrėžė savo interesų bendrumą ir paskelbė, jog sieks tolesnio pasaulinės prekybos liberalizavimo.
liberalizavimo, kurių metu siekiama mažinti muitus ir atverti rinkas. Šie procesai labiausiai padėtų skurstančioms valstybėms. Anot M. BarroJAV ir ES "Mus sieja to- kalba apie bend- so, ES nekantrauja kios bendros verras vertybes sulaukti gerų nautybės kaip laisvė, jienų iš pokalbiuodemokratija ir žmose dėl pasaulinės prekygaus teisės", - sakė Eurobos liberalizavimo dapos Komisijos (EK) pirmilyvaujančių derybininninkas Manuelis Barroso po kų, nes, augant energijos susitikimo su JAV prezidentu kainoms, trūksta gerų žiGeorge‘u W. Bushu Baltuo- nių iš ūkio sektoriaus. siuose rūmuose. Jis pažymėjo, jog blo"Nėra abejonių. Mes sie- kas yra pasirengęs daryti kiame bendrų tikslų", - sa- nuolaidų savo žemės ūkio kė Jungtinių Valstijų vado- subsidijų politikoje, jei kivas, komentuodamas dery- tos pusės imsis atitinkamų bas dėl pasaulinės prekybos priemonių.

PAGROBIMO DRAMA TĘSIASI
Du norvegų inspektorius pagrobęs rusų traleris vakar įplaukė į Rusijos vandenis ir pasuko Murmansko uosto link. Tralerį "Elektron" lydėjo rusų priešlaivinė fregata "Admiral Levčenko". Kitoje sienos pusėje juos seka norvegų laivai, palaikydami ryšį su "Admiral Levčenko. "Elektron" pabėgo su dviem norvegų inspektoriais, kurie laivą šeštadienį sustabdė norėdami atlikti patikrinimą dėl įtarimų nelegaliai žvejojus Barenco jūroje. Nuo to laiko traleris bėgo nuo jį persekiojančių norvegų pakrantės apsaugos laivų. Norvegija tvirtino, kad vandenys prie Špicbergeno (Svalbaro) salyno, kur buvo sustabdytas rusų traleris, priklauso jai, bet Rusija šių pretenzijų nepripažįsta. Dviem inspektoriams įlipus į tralerį, jis norvegų pareigūnų nurodymu pradėjo plaukti Norvegijos Tromsės uosto link. Tačiau sekmadienį pakeitė kursą ir nuo to laiko jo įgula atsisakė paklusti norvegų reikalavimams. Rusijos ir Norvegijos pareigūnai sakė, kad turėtų būti rastas diplomatinis šio incidento sprendimas.

EK pirmininkas M.Barroso pabrėžė, kad ES pasirengusi daryti nuolaidų žemės ūkio subsidijų politikoje.

KALTINA PANIKOS KĖLIMU
Valdžios institucijos iš septyniolikos Ispanijos regionų kreipėsi į sveikatos ministrę Eleną Salgado dėl paukščių gripo. Ispanai reikalauja savo šalies ministrę pareikšti protestą prieš Europos Komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), jų nuomone, keliamą nebūtiną paniką dėl paukščių gripo. Regionų sveikatos ministrai kritikavo pareiškimus, esą pandemijos atveju gali žūti 150 mln. žmonių. Ispanija padidino vakcinos "Tamiflu" užsakymų skaičių nuo 2 mln. iki 12 mln. dozių, kurių pakaktų ketvirtadaliui gyventojų, jeigu prasidėtų epidemija tarp žmonių. Ekspertų teigimu, nėra pagrindo aliarmui, nes Ispanija nepatenka į pagrindinius migruojančių paukščių maršrutus. Vyriausybė įsteigė komisiją, sudarytą iš septynių ministerijų atstovų, kuri kontroliuos situaciją.

Rusų laivas su dviem pagrobtais norvegais įplaukė į Rusijos vandenis.
Puslapis parengtas pagal "Reuters", DPA, EPA, Eltos, BNS ir "15min" inf.

15min pasaulis

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

9

Protestai Teisme - eksdiktatoriaus ataka ir sprogimai
Buvusio diktatoriaus teismas Irake sukėlė daug aistrų. Vakarinėje Bagdado dalyje trečiadienį, kai prieš teismą stojo Saddamas Husseinas, per saugumo pajėgų ir sukilėlių susirėmimus žuvo du Irako policijos pareigūnai.
Susirėmimai kilo Bagdado Gazalijos rajone, kuris garsėja kaip sunitų sukilėlių bastionas. Prieš prasidedant teismui, aptvertoje teritorijoje "žaliojoje zonoje‘‘, kur viename iš pastatų teisiamas S.Husseinas, sprogo du minosvaidžio sviediniai. Žmonės nenukentėjo. Faludžoje, esančioje Anbaro provincijoje į vakarus nuo Bagdado, per pakelėje padėtos bombos sprogimą žuvo du Irako kareiviai, o dar du buvo sužeisti, pažymėjo armijos pareigūnas. Tuo tarpu S.Husseino gimtajame mieste Tikrite gyventojai surengė protesto demonstraciją. Pasak protestuotojų - šis teismas neteisėtas ir neteisingas.
Tribunolą 2003 metų gruodį nuverstam Irako diktatoriui S.Husseinui bei jo parankiniams teisti įsteigė JAV administracija.

REIKALAUJA MIRTIES BAUSMĖS
Šiitų kaimo Dudžailo gyventojai vakar rinkosi į protesto mitingą. Jie reikalavo, kad buvusiam Irako lyderiui už jų draugų ir artimųjų nužudymą 1982 metais būtų paskirta mirties bausmė. Dešimtys žmonių, tarp jų daug moterų, laikiusių nužudytų artimųjų nuotraukas, buvo iškėlę plakatus, kuriuose buvo reikalaujama "mirties Saddamui Husseinui". "Dudžailo gyventojai ragina įvykdyti tironui egzekuciją", - buvo rašoma viename plakate. Daug demonstrantų laikė atvaizdus su Irako šiitų religiniais lyderiais. 1982 metais po atakos prieš S.Husseino automobilių koloną iš Dudžailo kaimo dingo 143 gyventojai. Manoma, kad jie buvo nužudyti, nors jų kūnai niekada nebuvo rasti. Dudžailo gyventojų dingimas yra pirmoji byla prieš S.Husseiną. Jei jis bus pripažintas kaltu, jam grės mirties bausmė.

Irake - istorinė diena. Vakar prieš teismą stojo buvęs diktatorius Saddamas Husseinas.
Teismo salėje S.Husseinas nebuvo linkęs demonstruoti nuolankumo. "Kas jūs tokie? Ko šitas teismas nori?" užsipuolė buvęs diktatorius teisėjus. S.Husseinas pasivadino Irako prezidentu. Teismo pirmininkui pasiteiravus kaltinamojo vardo, S.Husseinas valdingai atšovė: "Jūs mane pažįstate. Esate irakietis ir žinote,

kas aš toks". Savo kaltę eks- pirmosios bylos, Dudžaidiktatorius paneigė. lo bylos", - paskelbė pirmiS.Husseinas teisiamas ninkaujantis teisėjas kurdėl nusikaltimų žmodas Rizgaras Mohamniškumui. Posėdis pramedas Aminas, kai į salę sidėjo kelios minutės po buvo įvesti 68 metų Sadvidurdienio. damas Husseinas ir l Nušalintasis pre- Teisiamas dė dar septyni bylos atzidentas, kuris lai- šiitų žudynių sakovai. kėsi išdidžiai, vilJAV remiamas kėjo tamsų kostiumą ir teismas nagrinėja S. su savimi turėjo Korano Husseino bylą dėl nusiegzempliorių. Dviem sarkaltimų žmoniškumui, gybiniams vedant jį į teismo susijusią su nurodymu prieš salę, jis rankos mostu juos du dešimtmečius nužudyti pristabdė. daugiau kaip 140 šiitų vyrų. "Tai pirmasis posėdis dėl Jie buvo išžudyti po to, kai

keli šiitų jaunuoliai 1982 metais netoli Dudžailo, esančio maždaug 60 km į šiaurę nuo Bagdado, pasikėsino į S.Husseino gyvybę. Precedento net pačiame Irake neturinčiomis sustiprinto saugumo sąlygomis nušalintasis lyderis ir dar septyni jo nebeegzistuojančios partijos "Baath" nariai teisiami Irako specialiojo tribunolo 1-ajame teisme Bagdado "žaliosios zonos" komplekse. Kitas teismo posėdis įvyks lapkričio 28 dieną.

Stichija vėl smogė
Trečiadienio rytą Pakistaną sudrebino dar du 5,8 ir 5,4 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimai, sukėlę paniką tarp žmonių, ypač šiaurinėje Pakistano dalyje ir Kašmyre.
Anot Pakistano meteorologijos departamento, pakartotinių požeminių smūgių epicentras buvo maždaug už 35 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Muzafarabado, Pakistanui priklausančios Kašmyro dalies sostinės. "Tai buvo gana stiprūs pakartotiniai smūgiai, kurie gali turėti katastrofiškų padarinių žemės drebėjimo nuniokotose teritorijose", pažymėjo Meteorologijos departamento generalinis direktorius Chaudhry Qamaruzzamas. Kol kas negauta pranešimų apie aukas. Muzafarabadas stipraus žemės drebėjimo buvo nuniokotas spalio 8 dieną. Tada žuvo 42 tūkst. žmonių ir daugiau nei 67 tūkst. gyventojų buvo sužeisti.

Pakartotiniai smūgiai gali tęstis dar dvi ar tris savaites, kol jų dažnumas laipsniškai mažės.
Puslapis parengtas pagal BBC, "Reuters", DPA, EPA, Eltos, BNS ir "15min" inf.

10

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

sportas

"FBK Kaunui" žiba teorinė viltis
Lietuvos futbolo A lygos čempionato 32-ojo turo paskutiniosiose rungtynėse titulą ginantis Kauno "FBK Kaunas" svečiuose sutriuškino Vilniaus "Vėtrą" 3:0.
Po šios pergalės antroje turnyro lentelės vietoje esantis FBK "Kaunas" surinko 73 taškus ir iki dešimties taškų sumažino atsilikimą nuo lyderio Panevėžio "Ekrano". Likus keturiems turams, panevėžiečiai dar negali pasidžiaugti čempionų titulu, nes kauniečiai išsaugojo teorines viltis pavyti "Ekraną". Trečiojoje pozicijoje su 51 tašku liko Vilniaus "Vėtra". 33-ojo turo rungtynės vyks ateinantį trečiadienį. "Ekrano" vienuolikei čempionės titulą anksčiau laiko garantuotų pergalė Klaipėdoje prieš "Atlanto" komandą.

FIFA reitingas
Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) paskelbtoje naujoje pasaulio futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos nacionalinė komanda užima 97-ąją vietą. Prieš penkias savaites lietuviai šioje klasifikacijoje buvo 95-ti. Mūsų šalies rinktinės taškų kraitis sumažėjo nuo 476 iki 475. Kaimynė Latvija (564 tšk.) iš 66-tosios vietos nukrito į 64-ąją, o Estijos komanda (535 tšk.) išliko 81-a.

Ir toliau tvirtai pirmauja pasaulio čempionė Brazilija. Antra išliko Olandija, o į trečiąją vietą iš ketvirtosios pakilo Čekija. Iš viso klasifi kuotos 205 futbolo rinktinės.

DEŠIMTUKAS
1. Brazilija ................... 840 tšk. 2. Olandija .................. 797 3. Čekija ...................... 783 4. Argentina ................ 778 5. Prancūzija ............... 776 6. Meksika .................. 769 7. JAV ......................... 768 8. Ispanija ................... 764 9. Anglija ..................... 754 10. Portugalija ............. 754

Ne itin sėkmingai rungtyniavusi Lietuvos rinktinė (gelt. apr.) FIFA reitinge smuktelėjo į 97 vietą.

Lyderiai spyrė ir pataikė
UEFA grupių varžybų trečiojo turo rungtynėse A ir B klubų lyderiai Miuncheno "FC Bayern" ir Londono "Arsenal" iškovojo trečiąsias pergales iš eilės ir pirmąjį ratą baigė be nuostolių.
Miuncheno klubas savo aikštėje nugalėjo taip pat dvi pergales turėjusį Italijos čempioną Turino "Juventus" 2:1. Italai paguodos įvartį pelnė paskutiniąją minutę. "Arsenal" svečiuose iškovojo pergalę prieš Prahos "Sparta" 2:0. C grupėje to padaryti nepavyko "FC Barcelona" futbolininkams, kurie svečiuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su Atėnų "Panathinaikos" ir surinko 7 taškus. D grupėje abejos rungtynės irgi baigėsi lygiosiomis, o lyderiu liko 5 taškus surinkęs "Manchester United", savo aikštėje nesugebėjęs įveikti "Lille" - 0:0.

T.HENRY - "ARSENAL" REKORDININKAS
"Arsenal" puolėjas Thierry Henry per Čempionų lygos varžybų rungtynes su Prahos "Sparta" įmušė du įvarčius, pagerindamas rezultatyvumo rekordą. 28 metų prancūzas "Arsenal" komandai jau yra pelnęs 186 įvarčius. Ankstesnis klubo rekordas - 185 įvarčiai - priklausė Ianui Wrightui. T.Henry Londono komandoje žaidžia nuo 1999 metų.

MARATONAS
Lietuvos bėgikas Arūnas Balčiūnas 25-ajame Echternacho (Liuksemburgas) maratone užėmė trečiąją vietą. Jis 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 29 min. 8 sek. 31-erių A.Balčiūnas 2003 ir 2004 metais šiame maratone buvo pirmas. Šiemet nugalėjo Kenijos bėgikas Kennedy Matolo - 2 val. 22 min. 28 sek. Arūnas Sičiūnas finišavo 14-tas. Savo rekordą pagerinusi Justina Jackutė užėmė penktąją vietą (3:07.24). Maratone buvo klasifikuoti 622 bėgikai ir bėgikės.

"Manchester United" puolėjo Ruudo van Nistelrooy (priekyje) dvikova su "Lille" ekipos vartininku Tony Mario Sylva.

Galvas surėmė "FC Bayern" saugas M.Ballackas (k.) ir "Juventus" žaidėjas L.Thuramas.
Puslapis parengtas pagal BNS, Eltos, EPA, www.eurofootball.lt ir "15min" inf.

15 min

sportas

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

11

Lemiamas Maco G.Einikis žais Kipre tritaškis - pro šalį
NBA ikisezoninėse rungtynėse "New Orleans Hornets" komanda su Arvydu Macijausku 94:97 pralaimėjo "Atlanta Hawks" ekipai.
Lietuvio tritaškis metimas prieš pat fi nalinę sireną buvo netaiklus. Lietuvis savo komandai pelnė 11 taškų, per 16 minučių pataikęs 1 tritaškį iš 4, 2 dvitaškius iš 3 bei realizavęs visus 4 baudų metimus. Po krepšiais A.Macijauskas atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po kartą suklydo bei prasižengė. Daugiausiai taškų "Hornets" ekipai pelnė J. R. Smithas - 26. Nugalėtojams 23 taškus pelnė Alas Harringtonas.

Buvęs Kauno "Žalgirio" vyrų krepšinio komandos vidurio puolėjas Gintaras Einikis pasirašė kontraktą su Kipro krepšinio taurės savininku Limasolio AEL klubu.

Finansinės Lietuvos krepšininko sutarties sąlygos neskelbiamos. Per savo karjerą 36 metų 208 cm ūgio G.Einikis yra rungtyniavęs Rusijos, Lenkijos ir Ispanijos klubuose, o praėjusiame sezone kartu su Vilniaus "Lietuvos rytu" iškovojo ULEB taurę. Limasolio AEL klube rungtyniauja dar du lietuviai - Virginijus Sirvydis ir Rolandas Jarutis. Pastarasis dėl patirtos traumos kol kas nežaidžia.

Praėjusiame sezone G.Einikis su "Lietuvos rytu" iškovojo ULEB taurę.

V.DIVACAS OFICIALIAI ATSISVEIKINO
Vienas geriausių visų laikų Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkų Vlade Divacas oficialiai paskelbė apie profesionalios karjeros pabaigą. 38-ajį gimtadienį vasario mėnesį švęsiantis vidurio puolėjas pareiškė pasitraukiantis iš krepšinio. Karjerą NBA lygoje 1989aisiais pradėjęs Los Andželo "Lakers" ekipoje, legendinis serbas ją pabaigė tame pačiame klube, kuriame praleido aštuonis sezonus. V.Divacas dar žaidė Šarlotės "Hornets" ir Sakramento "Kings" komandose. Per 16 NBA lygoje praleistų sezonų serbas sužaidė 1134 rungtynes ir pelnė 13 398 taškus bei atkovojo 9326 kamuolius. Panašius rezultatus yra pasiekę tik dar du NBA krepšininkai. Su Jugoslavijos (dabartine Serbijos ir Juodkalnijos) rinktine V.Divacas tris kartus tapo Europos čempionu, dukart iškovojo pasaulio čempiono vardą, 1984-aisiais tapo olimpinių žaidynių nugalėtoju.

"Indiana Pacers"
Šarūno Jasikevičiaus klubas namie 94:81 nugalėjo praėjusio sezono čempionus "San Antonio Spurs" krepšininkus. Lietuvis nugalėtojams taškų nepelnė, per 24 minutes prametęs 4 tritaškius bei abu dvitaškius. Po krepšiais Š.Jasikevičius atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, dukart suklydo bei karA.Macijauskui nepavyko išlyginti rezultato.

tą prasižengė. "Pacers" ekipai Ronas Arestas pelnė 20 taškų. "Spurs" gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Tony Parkeris (11 tšk.).

"Denver Nuggets"
Komanda, kurioje žaidžia Linas Kleiza, svečiuose 102:99 įveikė "Sacramen-

to Kings" ekipą. Lietuvis per 20 min. pelnė 6 taškus (dvitaškiai 3/7), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, prasižengė 3 kartus ir sykį suklydo. Nepaisant neblogų rezultatų, L.Kleiza sezoną greičiausiai pradės NBA dukterinėje lygoje.

V.Divacas nepalieka Los Andželo - serbas tapo "Lakers" skautu Europoje.

Lietuviams varžovai neprilygsta
Vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinių čempionate Belgijoje Lietuvos komanda iškovojo penkias pergales iš eilės.
Lietuviai septynių ekipų II grupės mače vakar 7:2 nugalėjo pirmąją nesėkmę patyrusią Vokietijos ekipą. Net 6 įvarčius į Vokietijos komandos vartus įrideno Genrikas Pavliukianecas, 1 - Marius Zibolis. Vakar lietuviai dar įveikė Ukrainos rinktinę 6:1 ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje. Kitose II grupės rungtynėse vakar Suomija 1:8 pralai-

Puslapis parengtas pagal BNS, Eltos, EPA, www.eurobasket.lt ir "15min" inf.

Mes nenorime parduoti Jums reklamos, kuri neveikia.
“15min” siūlo pamatyti grįžtamąjį reklamos ryšį:
Pasiūlykite ne mažiau kaip 20% nuolaidą bet kuriam savo produktui ar paslaugai – ir mes Jums pasiūlysime 40-75% nuolaidą tokio pasiūlymo spalvoto kupono spausdinimui "15min". Suskaičiavę su kuponais atėjusius Jūsų klientus galėsite patys įsitikinti, ar veiksminga reklama "15min", o pirkėjų atnešti jums kuponai pavirs nuolaidomis būsimiems jūsų reklamos projektams.

Lietuviai pateisina vicečempionų vardą.

Kuponas 85x35 – 100 Lt
Daugiau informacijos ir reklamos užsakymas – tel. 2105895, El. paštu ks@15min.lt

mėjo Švedijai, o Slovakija 4:3 nugalėjo Didžiąją Britaniją. Šiandien turnyro ketvirtfi nalyje 2001 metų Se-

nojo žemyno vicečempionė Lietuvos rinktinė susitiks su ketvirtąja I grupės komanda. Čempionatas baigsis šį šeštadienį.

(nominali kaina 178 Lt)

t 100 L

A.PETACCHIS - PIRMAS
Daugiausiai pergalių šiemet iškovojusių dviratininkų klasifikacijoje pirmąją vietą užėmė italas Alessandro Petacchis. "Fassa Bortolo" komandos sprinteris šiemet laimėjo 27 lenktynes. Antrąją vietą užėmė australas Robbie McEwenas ("Davitamon-Lotto"), iškovojęs 23 pergales. Trečias liko pasaulio čempionas belgas Tomas Boonenas ("Quick.Step"). Jo sąskaitoje - 19 pergalių. Daugiausiai pergalių iškovojo Danijos komandos CSC dviratininkai - 53.

Kuponas 130x70 mm – 200 Lt
(nominali kaina 546 Lt)

0 Lt 20

12

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

TV šiandien
ANONSAI

*LTV 600 Labas rytas. 630, 700, 730 Žinios. Sportas. Orai. 830 Žinios. Orai. 900 "Komisaras Reksas" (76) (N-7). 955 "Dinozaurai" (kart.). 1020 Mėta Meškinija (kart.). 1025 Geroji animacija. 1050 Švaros misija (kart.). 1140 Pagalbos telefonas (kart.). 1225 Klausimėlis (kart.). 1240 Vakaro autografas (kart.). 1335 Negali būti (kart.). 1405 Prašau žodžio! (kart.). 1450 "Volfas" (79) (N-7). 1540 Viso gero! (kart.). 1625 Animacinis serialas "Tutenšteinas" (kart.). 1650 Animacinis serialas "Bulvytės ir drakonai" (kart.). 1655 Animacinis serialas "Ponas Bynas" (kart.). 1720 Žinios (rusų k.). 1730 "Dinozaurai". 1755 Mėta Meškinija. 1805 Geroji animacija. "Viens, du, draugiškai". 1830 Žinios. 1845 "Komisaras Reksas" (77) (N-7). 1935 Arti toli. Ved. Beata Nicholson. 2025 Loterija "Perlas". 2030 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 2110 Spaudos klubas. Tiesioginė diskusijų laida. Vedėjas Audrius Siaurusevičius. 2209 Loterija "Perlas". 2210 Sauliaus Bartkaus požiūris. Publicistikos žurnalas. 2300 Vakaro žinios. 2310 Aerodromas. Laida apie aviaciją. 2325 "Sergėtojas" (13). 015 Programos pabaiga.

*LNK 615 Dienos programa. Informacija. 620 Dviračio šou (kart.). 645 Animac. serialas "Martinas Slėpinys" (37). 710 Animac. serialas "Labai slaptos agentės" (35). 730 "Kerėtoja" (39). 800 Langai. (N-7) (kart.). 900 "Būk šalia" (28). 955 "Be namų negerai" (kart.). 1050 Nuo... iki... (kart.). 1145 "Knygų valdovas". Nuotykių. Rež. M. Huntas. Vaid. M. Culkinas, W. Goldberg. JAV, 1994 m. 1310 Animac. serialas "Pinkis ir Makaulė" (56). 1330 Kelias į žvaigždes (kart.). 1405 Animac. serialas "Džekio Čano nuotykiai" (10). 1430 Animac. serialas "Būrys ant ratų" (31). 1450 Animac. serialas "Martinas Slėpinys" (38). 1515 Animac. serialas "Labai slaptos agentės" (36). 1535 "Storulė Valentina" (77, 78). 1740 Langai. Pokalbių laida (N-7). 1845 Žinios. Sportas. Orai. 1910 Nepriklausoma paieškų tarnyba. Ved. P. Galkontaitė ir E. Knispelis. 2000 Dviračio šou. Ved. K. Savickytė ir V. Šerėnas. 2025 Myli, nemyli. Ved. Livija ir Leo. 2120 Kelias į žvaigždes. 2200 Žinios. Verslas. Kriminalai. Kultūra. Sportas. Orai. 2235 Kelias į žvaigždes. Realybės šou. Speciali laida. 2300 Snobo naktis. "Seksualinė priklausomybė". Erotinė drama. Rež. R. Bellottas. Vais. A. Aponte, R. Urbinsas, J. Antonio Saavedra. JAV, Bolivija, 2003 m. (S). 105 Sveikatos ABC (kart.).

*TV3 620 Programa. 625 Teleparduotuvė. 640 Animacinis serialas "Kasparas" (4/13). 710 Nomeda (kart.). 800 "Maištingasis angelas" (188). 900 "Meilės keliai" (201). 1000 Abipus sienos (kart.). 1050 "Taikdarys". Veiksmo. Rež. Mimi Leder. Vaid. Georgeas Clooney, Nicole Kidman, Aleksandras Balujevas, Rene Medvesek. JAV, 1997 m. (N-7) (kart.). 1310 Animacinis serialas "Pašėlęs Tekso Averio pasaulis". 1320 Dangus. Muzikinis realybės šou (kart.). 1420 Animacinis serialas "Bidamanų kovos" (4). 1445 Animacinis serialas "YuGi-Oh!" (33). 1510 Animacinis serialas "Simpsonai" (13/1). 1540 "Tarp meilės ir neapykantos" (40). 1640 "Maištingasis angelas" (189). 1740 Nomeda. Pokalbių šou. Vedėja Nomeda Marčėnaitė. 1845 TV3 žinios. 1900 TV3 sportas. Orai. 1910 Kioskelis. Humoro laida. Vedėjai Vitalijus Cololo ir Artūras OrlauskasZakarauskas. 2000 TV pagalba. Interaktyvus realybės šou. Vedėja Aušra Kilkuvienė. 2030 Dangus. Atrankos savaitė. Muzikinis realybės šou. 2140 TV3 žinios. Kriminalai. Verslas. Sportas. Orai. 2210 "Kobra 11" (7/10). 2315 "CSI kriminalistai" (2/12) (N-7). 015 Kompiuterija. Informacinė laida. 045 Autopilotas (kart.). 115 Pabaiga.

*BTV 630 Programa. 635 Tauro ragas. Laida medžiotojams (kart.). 705 Televitrina. 725 Uždrausta zona (N-7) (kart.). 820 Animacinis serialas "Drakonų medžiotojai" (kart). 845 Animacinis serialas "Bjaurusis ančiukas" (kart.). 910 Animacinis serialas "Digas ir Deizė" (kart.). 935 Animacinis serialas "Fiksis ir Foksis" (kart.). 1005 "Pelenės istorija" (kart.). 1100 "Pavogta meilė". 1155 "Gelbėtojai" (kart.). 1250 "Prieš srovę" (N-7) (kart.). 1350 "Kaimynė". Komedija. Rež. Lukeas Greenfieldas. Vaid. Emile Hirsch, Elisha Cuthbert, Timothy Olyphantas. JAV, 2004 m. 1530 Animacinis serialas "Drakonų medžiotojai". 1555 Animacinis serialas "Bjaurusis ančiukas". 1620 Animacinis serialas "Digas ir Deizė". 1645 Animacinis serialas "Fiksis ir Foksis". 1715 "Pelenės istorija". 1810 "Gelbėtojai". 1905 Uždrausta zona (N-7). 2000 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 2020 Naujasis rusų kinas. "Bulvarinis romanas". Komedija. Rež. Aleksandras Muratovas. Vaid. Vladimiras Jeriominas, Aleksandras Kaliaginas, Tatjana Dogileva. Rusija, 2003 m. (N-7). 2230 Žinios. 2240 "Raumenų karštinė". Trileris. Rež. Shimoyama Tenas. Vaid. Kane Kosugi, Sho Aikawa, Masaya Kato. Japonija, 2002 m. (N-14). 035 Bamba. Interaktyvus šou suaugusiesiems (S).

Nuotykiai Rusijoje
„Bulvarinis romanas“, 20:20, lyrinė komedija. Rež. Aleksandras Muratovas (Rusija, 2003)

Kriminalinių romanų autorius Anri Kruazė sužino, kad jo žmona Iren turi meilužį. Rašytojo uošvis ir leidėjas nenori skirtis su pelningu autoriumi. Sužinojęs, kad Maskvoje kažkas, pasivadinęs Kristijanu Taga, perdirba ir iš naujo išleidžia žento romanus, jis nusprendžia sukelti tarptautinį skandalą, padidinsiantį leidyklos pelną. Ginti savo autorinių teisių į Maskvą išvyksta pats Anri Kruazė. Rusijoje jo laukia daugybė staigmenų.

Bandymai pažinti seksualumą
"Seksualinė priklausomybė", 23:00, erotinė drama Rež. Rodrigo Bellottas (JAV, 2003)

Bolivijoje sukurtame filme režisierius Rodrigo Bellottas nagrinėja intymias istorijas apie Pietų ir Šiaurės Amerikos jaunuolių bei merginų bandymus pažinti savo seksualumą. Visa medžiaga pateikiama neįprastu ir retai naudojamu metodu - kino ekranas yra padalintas į dvi dalis. Jose kartais rodomi vienas su kitu nesusiję įvykiai, o kartais atskleidžiamos nepastebimos tos pačios scenos detalės. Filmo scenarijų sudaro penkios skirtingos ir susipinančios siužetinės linijos.

ETERIO NAUJIENOS

"Kultūroje" - violončelininkas M.Rostropovičius
Šeštadienį "Kultūros" žiūrovai matys pokalbį su vienu iškiliausių 20 a. muzikantų - Rusijos violončelininku Mstislavu Rostropovičiumi.
Šiuo metu jis Maskvos Didžiajame teatre, į kurį sugrįžo po ilgametės tremties, stato operą "Karas ir taika". "Kultūroje" išgirsime, kaip M. Rostropov ičius buvo sva rbių polit inių įv ykių dalyvis - 1989-aisiais grojo prie griūvančios Berlyno sienos, ėjo ginti Maskvos Baltųjų rū-

Laidos vedėjas Ž.Piekarskas kalbina M.Rostropovičių.

mų perversmo metu 1991aisiais. Laidos kūrėjai pasakoja, kad M. Rostropovičius paliko nepaprastai

šilto žmogaus įspūdį - į juos maestro kreipdavosi "solnyško".
LTV ir "15min" inf.

Sudėtingumas
*LTV2 1400 Mėta Meškinija. 1405 Geroji animacija. 1430 Animacinis serialas "Tutenšteinas". 1455 Animacinis serialas "Bulvytės ir drakonai". 1500 Lietuvos dainų dešimtukas. Vedėjai Jurga Šeduikytė ir Rolandas Vilkončius. 1615 Aerodromas. Laida apie aviaciją. 1630 Klausimėlis. Ved. Juras Jankevičius. 1645 Žinių visuomenė (kart.). 1725 Savaitės atgarsiai (kart.). 1805 Be pykčio. Ved. Leonidas Donskis. 1900 Kauno žinios, verslas, kultūra, orai. 1930 Žinios (LTV žinių kartojimas). 1945 Vilniaus žinios. 1955 Kultūros kodas. Ved. Almantas Samalavičius. 2035 Pasaulio dokumentika. "Hansas Klingelis ir hipopotamų paslaptis". Prancūzija. 2130 Panorama. 2210 MTV kampanija "Sustabdykime išnaudojimą ir neteisėtą prekybą". Dokumentinis f. "Žmonės šalia mūsų". 2230 Negali būti. Mokslo naujienos ir prognozės. Ved. Rolandas Maskoliūnas. 2255 Žurnalisto tyrimas. Publicistikos laida. Ved. Rimas Bružas. 2340 Programos pabaiga. *Tango 1005 Programa. 1010 Teleparduotuvė. 1025 "Bidamanų kovos" (3). 1050 "Yu-Gi-Oh!" (32). 1115 "Digimonai" (4/7). 1140 "Kamila" (70). 1235 "Gelbėtojų naktys" (4). 1330 Žalioji agentūra. TV žurnalas (kart.). 1400 Karys. TV žurnalas. 1430 "Medikopteris" (4/8). 1530 "Auksarankis" (8/13). 1600 Dangus. Muzikinis realybės šou (kart.). 1700 "Detektyvė Karen Sisko" (6). 1800 "Tarzanas" (2/12). 1830 "Gelbėtojų naktys" (5). 1930 "Auksarankis" (8/14). 2000 "A komanda" (2/17). 2100 "CSI kriminalistai" (3/15) (N-7). 2200 "Audros dykumoje didvyriai". Karinė drama. Rež. Donas Ohlmeyeris. Vaid. Danielis Baldwinas, Angela Bassett, Marshallas Bellas, Michaelas Alanas Brooksas. JAV, 1999 m. (N-7). 2345 Dangus. Muzikinis realybės šou. Tiesioginė transliacija. 125 Pabaiga. *TV1 955 Dienos programa. Informacija. 1000 "Pietų jūrų istorijos". 1100 "Mažyliai" (kart.). 1200 "Ligoninės priimamasis" (N-7) (kart.). 1300 Animacinis serialas "Vaiduoklių medžiotojai" (kart.). 1325 Animacinis serialas "Džekio Čano nuotykiai" (kart.). 1400 "Vieniša, bet geidžiama". 1500 "Mažyliai". 1600 Duodam. Televiktorina. Tiesioginė transliacija. Vedėjos Aistė Griškaitė ir Estela Mažonaitė. 1800 Animacinis serialas "Vaiduoklių medžiotojai". 1825 Animacinis serialas "Džekio Čano nuotykiai". 1900 "Atskalūnas". 2000 "Gelbėtojų komanda". 2100 "Tik mirtis mus išskirs". Komedija. Rež. Lawrenceas Kasdanas. Vaid. Kevinas Klineas, Tracey Ullman, Williamas Hurtas. JAV. 2250 Dušas. Muzikinė pramoginė pokalbių laida. Tiesioginė transliacija iš TV1 studijos. Vedėjai Uršula, Saulė, Žvyras ir Nuodas (N-14). 100 Programos pabaiga. *5 kanalas 810 Programa. 815 TV parduotuvė. 830 Pirmasis muzikinis kanalas. 1130 Žvejo biblija (kart.). 1200 NTV šiandien. 1230 "Atsargiai, Nagijevas!" (26). 1300 Žinios. Verslas. Kriminalai. Orai (kart.). 1330 Sostinė (kart.). 1400 Dviguba tiesa (kart.). 1430 "Visatos dvasia". Indija, 1989 m. 1800 NTV šiandien. 1830 Žinios. Verslas. Kriminalai. Orai. 1900 "Atsargiai, Nagijevas!" (27). 1930 "Aštuonkojis VI" (11). 2030 "Kelių vilkai II" (6). 2130 Žinios. Verslas. Kriminalai. Orai (kart.). 2200 Aukščiausia pavara. Laida apie automobilius. 2300 "Atsargiai, Nagijevas!" (26). 2330 Laisvalaikis ir aš (kart.). 000 "Košmaras palėpėje". JAV, 2001 m.

6 9

4

6 5 2 1 8 9 3 7 1 6 2 5 4 7 5 7 9 3 4 8 1 8 1 5 4 3 8 4 9
Žaidimo taisykles galite rasti http://www.15min.lt/sudoku.pdf
Sprendimus, patarimus ir Sudoku kompiuterinę programą rasite www.sudoku.com

15 min

skelbimai

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

13

Kinas
PARDUODA
Parduodamas suremontuotas, įrengtas dviejų kambarių butas su baldais ir iranga Šeškinėje. Įvažiavimas iš Ukmergės pl., Aukštas 4/5, Statybos metai 1981, kaina 215000 Lt, tel. 8 687 33757. Parduodame naudotus krautuvus iš Japonijos. Kaina - nuo 8000 Lt. Tel. 8 655 19379. Parduodu telefonus - NOKIA3510i (165 Lt), SIEMENS S55 (170 Lt) ir SIEMENS C45 (70 Lt). Naudoti, geri, “atrišti”. Tel.: 8 652 45939 arba 8 602 46216. "Urvas"

KLASIFIKUOTI SKELBIMAI
UAB DEXTERA reikalingas meistras langų ir vartų montavimui. Privalumai: montavimo darbų patirtis, atsakingumas, darbštumas, komunikabilumas. Teirautis tel.: 2685555; mob. tel.: 8 698 40225.

nėje Antakalnio g. 17, Vilnius. Tel. 8 5 2709803. ROTUNDO RAKTINĖ Gedimino pr. 39/1, tel.: 8 5 2496362, mob.: 8 686 51720. Avarinis durų atidarymas, spynų taisymas, automobilių spynelių perkodavimas, raktų gamyba, pagalba pametus raktą.

ĮMONĖ NUOLATINIAM DARBUI PRIIMS

AUTOMOBILIŲ ŠALTKALVĮ
DIRBTI SUNKIOJO TRANSPORTO SERVISE.
V ilnius, tel.: (8*5) 239 21 88, (8*698) 4 08 94

Jūsų kabinetas – vaiko kambarys... Jūsų pietų pertrauka – virtuvėje... Jūsų pareigos – auklė... Jūsų privalumai – meilė vaikui ir noras dirbti... Kreipkitės: www.merepopins.visiems.lt, tel.: 8 610 10254. Reikalingos laiškų rūšiuotojos Vilniaus mieste. Darbas pamaininis. Būtina dirbti kompiuteriu. CV siųskite faksu: 8 5 2330505 arba el.p. info@ bijusta.lt Ieškome daug valytojų dirbti pagal gyvenamą vietą Šiaurės miestelyje ir Savanorių prospekte. Taip pat reikalingi vyrai. Teirautis tel.: 8 659 91993. Kruopščiam vaikinui nuolatinis darbas medžio apdirbimo ceche, dailių, nesudėtingų gaminių gamyba, galime apmok yti. Tel.: 2497516, 2734095, mob. 8 686 95939, Vilnius. Gėlių salonui reikalingi floristai. Tel.: 2312920. UAB reikalinga vyr. finansininkė, finansininkas. Darbo laikas pagal susitarimą, atlyginimas - 800 Lt. Tel.: 8 5 2653298 ir 8 687 58288. Automobilių švaros centrui reikalingi automobilių plovėjai, salonų valytojai. Darbo patirtis nebūtina, palankus darbo grafikas studijuojantiems, geras atlyginimas. Tel.: 2460643, Vilnius.

FORUM CINEMAS AKROPOLIS
"Transporteris 2" (trileris) 10:10 12:10 14:10 16:10 18:00 19:50 21:40 "Dievų miškas" (drama) 10:30 13:15 16:00 18:45 21:30 "Įvartis!" (drama) 15:00 17:20 19:40 22:00 "Broliai Grimai" (fantastinis nuotykių) 10:00 12:25 14:50 17:10 19:35 21:55 "Broliai" (veiksmo drama) 14:00 16:30 18:55 21:20 "Urvas" (drama) 15:00 19:20 "Hazardo ketvertukas" (komedija) 17:05 21:20 "Vyras už pinigus 2: Žigolo Europoje" (komedija) 15:05 19:35 "Venecijos pirklys" (drama) 16:00 21:10 "Raktas" (mistinė drama) 13:40 18:50 "Pakilęs iš pelenų" (drama) 16:50 21:30

"Paskutiniai Brėmeno muzikantai" ("Keistuolių" muzikinė kino legenda) 11:25 13:15 15:10 22:10 "Broliai Grimai" (fantastinis nuotykių) 11:40 14:00 16:20 18:50 21:20 "Vyras už pinigus 2: Žigolo Europoje" (komedija) 17:50 19:50 21:40 "Įvartis!" (drama) 15:50 18:30 21:00 "Pasiimk mano akis" (drama) 13:40 18:00 "Venecijos pirklys" (drama) 21:10 "Broliai"(drama) 15:30 19:40 "Urvas" (drama) 13:30 17:40 21:55 "Madagaskaras" (animacinis) 16:00 "Herbis: lenktynių asas" (komedija) 13:50 "Pagaminta Lietuvoje. 1956 - 1991" pristato: "Jausmai" (drama) 16:40 "Visa teisybė apie Kolumbą" (drama) 18:00 "Niekas nenorėjo mirti" (drama) 14:20 18:40

Parduoda vaikiškus vaikštukus (115 Lt), maitinimo staliukąkėdutę (250 Lt). Nauji. Tel.: 8 689 97279, 8 699 69699.

PERKA
Nuolat perku senovinius: samovarus, knygas, pliušinius meškiukus, kalėdinius žaisliukus, nuotraukas, atvirukus, paveikslus ir ikonas. Vilnius, Bernardinų g. 10-10 tel. 2727103, 2608232, 8 698 15366.

Norite susipažinti?
Iš savo mobiliojo telefono rašykite SK, palikite tarpą, rašykite skelbimo tekstą (iki 160 simbolių). Pvz.: SK SUSIPAZINCIAU SU LIEKNA, PROTINGA MERGINA RIMTAI DRAUGYSTEI 18-19 M. ESU JAUNAS ENERGINAS VYRUKAS.

Siųskite žinutę trumpuoju numeriu 1365 ir mes išspausdinsime jūsų skelbimą.
Žinutės kaina – 1 Lt. Paslauga skirta Bitė Lietuva, TELE2 ir Omnitel abonentams. Redakcija ir paslaugos teikėjai neatsako už skelbimų turinį ir informacijos patikimumą bei pasilieka teisę neskelbti žinučių, kurių turinys pažeidžia etikos principus ir LR įstatymus

M OKSLAS
Vairavimo mokykla “Autotakas” kviečia į “B” kategorijos vairavimo kursus. Greitai ir gerai išmokysime vairuoti. Nuolaidos. Lvovo g. 11 (kieme, Lvovo stotelė). Vilnius, tel.: 2753304, 8 600 25310. Kompiuterių kursai. Mes išmokysime jus naudotis kompiuteriais įvairiems tikslams. Galimybė mokytis individualiai ir grupėse. Tel.: 8 612 74407, 8 5 2430035.

S IŪLO DARBĄ
Statybos įmonei darbui Vilniuje reikalingi mūrininkai, betonuotojai, montuotojai ir staliai-dailidės. Darbu aprūpinsime ir žiemą. Vilnius, tel. 2306505, 8 686 20861. UAB “TAUNERIS” SKUBIAI REIKALINGI PATYRĘ MŪRININKAI, BETONUOTOJAI. DIDELĖS DARBŲ APIMTYS, GERAS ATLYGINIMAS. KREIPTIS: BUIVYDIŠKIŲ G. 22 (Šeškinės mikr.). Vilnius, tel.: 8 5 2490826, mob.: 8 610 65689. Reikalingi simpatiškos išvaizdos žmonės. Amžius nesvarbus. Tel.: 8 673 20837.

COCA COLA PLAZA
"Transporteris 2" (trileris) 11:20 13:20 15:20 17:30 19:40 21:50 "Europudingas 2: Rusijos lėlytės" (romantinė komedija) 11:30 14:00 16:30 19:00 21:30 "9 dainos" (muzikinė erotinė drama suaugusiems) 16:10 20:10 21:50 "Dievų miškas" (drama) 11:30 14:10 16:50 19:30 22:10 "Raktas" (mistinė drama) 17:00 22:00 "Pakilęs iš pelenų" (drama) 14:00 19:10

PASLAUGOS
Intymaus gyvenimo ir higienos problemų konsultavimo ir gydymo centras siūlo seksologų, ginekologo, urologo, dermatovenerologo, bronzariumo paslaugas. Kompleksinis seksualinės sveikatos sutrikimų gydymas. Informacija: 8 5 2624408, 8 684 01600 d.d. 10-15 val., www.intymu.lt, Vilnius, Pylimo g. 3/1. Jeigu blogai miegate, knarkiate, esate mieguisti dieną, jums padės miego sutrikimų laboratorija Sapiegos ligoni-

SKALVIJOS KINO CENTRAS
"Zebriukas Dryžius" (komedija) 16:00 "Misteris Indija" (fantastinė komedija) 17:30 "Savas kūdikis" (drama) 20:30

? Niekaip negalite rasti tinkamo darbuotojo? Pasirinkite iš 50 tūkstančių “15 mi skaitytojų Vilniuje!
Klasifikuoti darbo skelbimai dienraštyje "15 min" kiekvieną ketvirtadienį. Daugiau informacijos telefonu 2336535, el. paštu ks@15min.lt
SAVAITGALINĖS KELIONĖS MOKSLEIVIAMS IR TĖVELIAMS RYGA - JŪRMALA, TALINAS, MIKOLAIKI!
Kelionių agentūra “JURAKANA”, Raugyklos g. 15, Vilnius. Tel. 2334603, 2334835. El.pastas:info@jurakana.lt. www.jurakana.lt

14

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

pramogos
KRYŽIAŽODIS

MIESTAS IR SEKSAS

Neskubėk anksti pradėti lytinio gyvenimo
iki 16 metų reikalingas tėvų sutikimas. Esu tikra, mano patarimas tau nepatiks. Bet aš siūlau neskubėti anksti pradėti lytinio gyvenimo. Geriau dar pabrandinkite savo jausmus, labiau pažinkite vienas kitą. Tavo draugė juk teisiškai dar net neatsako už save. įvairios glamonės, bučiniai, lytinių organų stimuliavimas ranka ar burna, visa tai, kas vadinama petingu.

Geriausia - pasitarti
Jei vis dėlto nebegalite laukti, be hormoninių tablečių yra ir kitų apsisaugojimo priemonių: tai gali būti prezervatyvai, taip pat lokalinė kontracepcija - vaginalinės tabletės ar žvakutės, įsidedamos į makštį prieš lytinį aktą, pvz., "Pharmatex". Žinoma, geriausia pasikonsultuoti su specialistu. Kiekvienas atvejis individualus, ypač jei merginos organizmas, kaip šiuo atv eju, toks jautrus. Jeigu jau rastumėte pinigų kontraceptinėms tabletėms, gal jų atsirastų ir konsultacijai? Juk galima eiti ne į pačią brangiausią kliniką.

Ramunė Pajuodytė, Psichologė-psichoterapeutė

Laba diena. Kamuoja viena problema. Mano panelė nepilnametė, tad į polikliniką pas ginekologę be tėvų eiti negalima. O mes norėtume, kad gydytojas rekomenduotų kokius nors kontraceptikus. Deja, neturime pinigų privačiam gydytojui. Draugė bijo pastoti, tačiau bijo vartoti ir tabletes, nes kai kurių vaistų jos organizmas nepriima. Ką patartumėt? Sveikas. Iš tikrųjų, į gydytoją savarankiškai galima kreiptis tik nuo 16 metų, o

Skaudžios pasekmės
Jokios apsaugos priemonės nesuteikia šimtaprocentinės garantijos, kad mergina nepastos. Jei taip atsitiktų, pasekmės gali būti skaudžios. Galų gale tos pačios hormoninės tabletės naudojamos tokiame ankstyvame amžiuje gali sutrikdyti natūralius lytinio brendimo ir vystymosi procesus.

Malonios formos
Be lytinio akto yra daug kitų seksualinio artumo formų, kurios gali būti ne mažiau malonios ir baigtis orgazmu:

Klausk Ramunės: seksas@15min.lt

Parengė žurnalo "Oho" redakcija

Medžioklė prasideda
Artėjant vaiduokliškam neramių dvasių ir siaubūnų metui radijo stotis "Power Hit Radio" kartu su savo klausytojais leidžiasi į antrąją helovinišką "Vaiduoklių medžioklę".
"Mūsų klausytojai turi ištempti ausis ir padėti radijo stot ie s l a idų v e d ė ja m s sugauti studijoje apsigyvenusius ir dirbti trukdančius vaiduoklius! Juos medžioti reikia "apsiginklavus" mobiliaisiais telefonais", - apie Helovino akciją pasakojo programų direktorė Asta Gujytė. Geriausių "medžiotojų" laukia įsimintinas Helovino savaitgalis: apartamentai viešbutyje, pramogos naktiniame klube, šventinis makiažas ir vaišės, taip pat - vertinga buities technika. Pernai vaiduoklius"Power Hit Radio" studijoje gaudė daugiau kaip 3000 klausytojų. Kas šiemet bus tituluotas geriausiu vaiduokliu gaudytoju paaiškės spalio 28 dieną!
"Power Hit Radio" ir "15min" inf.

ANEKDOTAI
Du girtuokliai dalyvauja sugėrovo laidotuvėse. Vienas sako kitam: - Ot tu pažiūrėk, Vasia tai geriau už mus atrodo! - O tai ko tu nori - jis jau tris dienas negeria! Žinok: kol tu bandai sugalvoti gerą sprendimą, tavo viršininkas spėja priimti blogą! Policininkas rašo tarnybinį prašymą vyriausiojo komisaro vardu: "...dėl prastos materialinės padėties, prašyčiau jūsų išduoti radarą ir pervesti mane į kelių policijos policininko pareigas..."
Išspręsto kryžiažodžio atsakymą siųskite SMS žinute numeriu 1365*: MIN (tarpas) atsakyma, pvz.: MIN FAZANAS. Spalio 18 d. teisingas atsakymas - FAZANAS. 18 d. laimėtoja - Renata F. iš Vilniaus. Teisingai atsakęs ir burtu keliu nustatytas laimėtojas bus apdovanotas FOTOAPARATU REKAM MEGA 30 ST . Laimėtoją paskelbsime spalio 24 d. numeryje. Atsakymus siųskite iki spalio 23 d. 17 val. *SMS žinutės kaina tik 1 Lt. Dalyvauti gali visi BITĖS LIETUVA, OMNITEL, TELE2 abonentai

spalio

Vilniaus Ledo rūmai, Ąžuolyno g. 8
C ROM UBA

24 d.19.30 val

DIR

ECT

F

SU ŠIUO KUPONU BILIETAI Į RENGINĮ SU

os ansamblio Kubos šokių ir muzik tas “Lady Salsa” koncer us rinkimai ralia ir Lietuvos Salsa Ka

LADY SALSA

Bilietų kaina 40 - 120 Lt

Generalinis direktorius Tomas Balžekas t.balzekas@15min.lt

Vyriausioji redaktorė Vytautė Šmaižytė v.smaizyte@15min.lt

Redakcija Tel. 210 5896 redakcija@15min.lt

Reklama Tel. 210 5895 reklama@15min.lt

Buhalterija Tel. 210 5894

Leidėjas: UAB "15 minučių", Savanorių pr. 4, 03116 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. El.paštas: info@15min.lt. Internete: www.15min.lt Tiražas - 50 000 ISSN 1822-2749 Spausdino "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas

15 min

pramogos

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15

ŠIĄ DIENĄ...

Salsa aistringiems
Aistringa ir seksuali populiariausia Kubos salsos grupė "Lady Salsa" grįžta sušildyti lietuvaičių nuo vis labiau šaltėjančių rudeniškų dienų.
"Lady Salsa" - tai egzotiškas, energija trykštantis spektaklis, šokiu ir muzika perteikiantis revoliucinės Kubos istoriją nuo vergovės laikų iki pat XXa. Visą pasakojimą lydi ugningieji salsos ritmai, kuriais Kuba garsi visame pasaulyje ir šiandieną. Apie šią grupę galima išgirsti daugybės pasaulio įžymybių teigiamus atsiliepimus. "Šou turi viską, ko reikia laukiniam vakarėliui: energingus šokius, kurie užima kvapą, karštus Kubos ritmus, atliekamus nuostabios Salsa grupės ir pačius gražiausius šokėjus. Šou pritvinkęs erotikos… čia darosi taip karšta, kaip būna tik Havanoje!" , - viename dienraščių dalinosi įspūdžiais Kilie Minogue. Taip pat pirmą kartą šalyje koncerto metu vyks Lietuvos salsos karaliaus rinkimai. Jo metu varžysis ne tik profesionalai, bet ir visi norintys išbandyti jėgas salsos ritmu. Tai bus ne paprastas koncertas, o tikras kubietiškas karnavalas, kuriame šėls visi: šokėjai, dainininkai, muzikantai ir, žinoma, publika. Temperamentingieji "Lady Salsa" pasirodys spalio 24 d. 19:30 val. Ledo rūmuose.
"15min" inf.

Spalio

20
5, leid ka 07:5 as 10:17 saulė te ilgum dienos švenčia: šiandien adienius , Savo vard eimina edas, D Irena, G a, Adelė. Adelin

ienis ketvirtad žiasi 18:12

KLUBAI
Muzikos klubas „Tamsta“ (Subačiaus g. 11a.) 20 val. Muzikos ir tapybos projekto „Lethe“ albumo pristatymas. Vytauto Labučio ir Artūro Šlipavičiaus muzikinis šou. Restoranas „Grasas“ (Vokiečių g. 2) 21 val. „Quite Night“: Darius Kodikas (saksofonas, perkusija), Miglė (vokalas), Vytas Mikuličius (gitara). „Galaxy“ (Konstitucijos pr. 26) 19: 30 val. "The Duke Robillard Band" koncertas. „Siemens arena“ (Ozo g. 14a) 18 val. Koncertas, skirtas Lietuvos žmonių su negalia sąjungos 10-mečiui. „Čili kaimas“ (Vokiečių g. 8) 19 val. Žaidimas „Tapk karaokė karaliumi!“ kartu su „Mama rock‘n‘roll“. 20 val. Liaudiškos muzikos vakarai. Restoranas „Laikinoji sostinė“ (Konstitucijos pr. 16) 18 val. L.Mildažis (klavišiniai, vokalas) ir A.Klova (smuikas). „Žalia papūga“ (Labdariu 7/11) 21 val. „Fishday“. Dj's: Deneez (OES), Quazar (Fresh Rice Crew). Muzika: hiphop, funky breaks. „Brodvėjaus pub'as“ (Mėsinių g. 4) 20 val. "Džiazo galerija" pristato grupę "Tune Up".

KONCERTAI
Festivalis „Gaida 2005“ Nacionalinė filharmonija 19 val., Filharmonijos Didžiojoje salėje Lietuvos kamerinis orkestras. Solistė - Camilla Hoitenga (fleita, JAV). Dir. Robertas Šervenikas. Vilniaus kongresų rūmai (Vilniaus g. 6/14) 19 val. Valdimiras Spivakovas ir kamerinis orkestras "Maskvos virtuozai".

TEATRAI
Nacionalinis operos ir baleto teatras 18 val. RichardoWagnerio „Skrajojantis olandas“. Dainuoja: Sigutė Stonytė, Egils Silins (Latvija), Egidijus Dauskurdis, Viktor Aleškov, Ligita Račkauskaitė, Audrius Rubežius, Dir.Gintaras Rinkevičius. Rusų dramos teatras 18 val. P.O.Bomarše „Figaro – čia!“ Rež. Genadij Trostianieckij. Nacionalinis dramos teatras 18 val. N. Simono „Banketas“. Rež. Povilas Gaidys (Klaipėdos dramos teatras). Valstybinis jaunimo teatras 19 val. Premjera! M. Crimp „Pasikėsinimai“. Rež. Cezaris Graužinis.

ATPAŽINK SAVE

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į redakciją (Savanorių pr. 4) pasiimti prizą "INCULTO" kompaktinį diską.
Prizą turite atsiimti per dvi dienas.

16

2005 spalio 20 d., ketvirtadienis

15 min

bulvaras
KRISTUPO KRIVICKO RECEPTAS

Svoris kenkia seksui
Papildomi kilogramai svorio ne tik verčia moteris nejaukiai jaustis - jos praranda seksualinį malonumą. Tačiau numetus vos porą kilogramų, jų intymus gyvenimas pagerėja.
Taip pareiškė vienas Amerikos Duke'o universiteto psichologas Martynas Bynsas, du metus vertęs savo tiriamuosius mesti svorį. Iš pradžų 68 proc. respondenčių moterų teigė, kad nesijaučia patraukliomis ir nejaukiai jaučiasi nusirenginėdamos prieš vyrus. Po metų nepatraukliomis vis dar jautėsi 26 proc. moterų, o nusirengti gėdijosi daugiau, nei pusė jų. Ir jeigu pradžioje tyrimo 21 proc. respondenčių prisipažino nejaučiančios

Namų sąlygomis vytinta mėsa
LNK žurnalistas Kristupas Krivickas - aistringas medžiotojas. Jis, jausdamas ypatingą simpatiją Kaukazui, siūlo pasigaminti šio krašto patiekalą. Jam prireiks 1 arba 1,5 kg stirnienos nugarinės išpjovos. Kadangi ji nėra pigi, negalintiems sau leisti išlaidauti, Kristupas siūlo pakeisti kiaulienos nugarine. Ji turėtų būti riešo storumo. Pasidėję išpjovą ant stalo, ištrinkite ją druska ir kuo aštresniais kaukazietiškais ar kitais žvėrienai skirtais prieskoniais. Jų nepagailėkite (prireiks keleto pakelių), kad ištrinta mėsa tiesiog išsausėtų ir įgautų prieskonių spalvą. Išpjovą už galo pakabinkite ant tvirtos vielos, kurią pritaisykite vėsioje ir tamsioje vietoje

LNK archyvo nuotr.

Keli numesti kilogramai pagerina moterų seksualinį gyvenimą.

(rūsyje, garaže ar pirtyje). Taip mėsą palikite savaitei ar 10 dienų, kol susitrauks ir išdžius (neperdžiovinkite!). Vytintą išpjovą supjaustykite mažais gabalėliais ir pasiūlykite svečiams prie alaus ar gero vyno.
Kartu ragavo Kristina Aleksynaitė

jokio malonumo iš intymaus gyvenimo, jam įpusėjus, nepatenkintųjų liko tik 11 proc.

"Jums nereikia turėti idealaus svorio, kad būtumėte sveikos ir laimingos, pasakojo M.Bynsas. - Nutu-

kusiems pakanka numesti 10 proc. savo svorio, kad pajustų ryškų seksualinio gyvenimo pagerėjimą".

PORNOGRAFIJA MERO NAMUOSE
Internete pasirodė pornografinių nuotraukų, kurios buvo padarytos buvusio Talino mero Peeterio Leppos namuose. Virš besimylinčios poros interneto vaizduose matyti knygų lentyna, papuošta šeimyninėmis P.Leppos nuotraukomis. Nuotraukų autorius yra P.Leppos pilnametis sūnus, bet nurodoma, jog į internetą jos patekusios netyčia. "Būtų neteisinga sieti tai su mano vardu", - sakė pats P.Leppa. Buvusio mero sūnus tvirtina fotografavęsis su savo pažįstama prieš kelis mėnesius. "Be manęs ir pažįstamos šias nuotraukas matė tik vienas mano draugas. Deja, dėl jo puikaus "humoro jausmo" jos pateko į erotinę interneto svetainę", - aiškino jis.

LENKAI KRATOSI NAMŲ RUOŠOS
Lenkijoje atlikus apklausą paaiškėjo, kad šios šalies vyrai nelinkę padėti moterims namų ruošoje. Vienintelis dalykas, kuris vadinamas vyrišku darbu - šiukšlių išnešimas. Daugiau nei 80 procentų lenkų niekada nelygina ir neplauna savo drabužių. 72 procentai apklaustųjų nurodė, kad valgyti gamina tik moterys. 68 procentai lenkių nesulaukia vyrų pagalbos dengiant stalą, o 64 procentai plaunant indus. Daugiausia moterys taip pat rūpinasi sergančiais vaikais, tėvais ar uošviais. Iš apklausos aiškėja, kad Lenkijoje vyrai pripažįsta tik tokius namų ruošos darbus, kaip šiukšlių išnešimas ar vandens ir anglių parūpinimas. Pasirodo, tokia padėtis tenkina tik trečdalį lenkių. Tačiau daugiau nei pusė moterų skundėsi per dideliu krūviu ir pernelyg trumpu poilsiu.

AISTRA VYRESNĖMS MOTERIMS
Aktorius Ashtonas Kutcheris, neseniai vedęs 15 metų už save vyresnę superžvaigždę Demi Moore, ketina kurti televizijos serialą apie gyvenimą su vyresne moterimi. Komedijoje "30-ies metų amžiaus senelis" pasakojama apie jauną vyrą, kuris veda už save vyresnę moterį ir tampa jos vaikų, kurie beveik yra jo vienmečiai, patėviu. Sutuoktiniai pradeda lauktis kūdikio, tačiau naujieną, jog yra nėščia, praneša ir 22 metų netekėjusi moters duktė. Ji nusprendžia persikelti pas motiną ir kartu su ja auginti savo kūdikį, paversdama pagrindinį serialo herojų seneliu. Realiame gyvenime A.Kutcheris yra patėvis trims D.Moore dukterims.

A.Banderasas gavo žvaigždę
Ispanų aktorius Antonio Banderasas praėjus 16 metų po to, kai jis, būdamas jaunas aktorius, atvyko į Ameriką, gavo garbingą vietą Holivudo Šlovės alėjoje.
45 metų aktoriaus, vaidinusio tokiuose fi lmuose, kaip "Zoro", žvaigždė garsiajame šaligatvyje, kurios atidarymą stebėjo džiūgaujanti minia, įamžino jo vardą Holivude. "Tai - garbė ir privilegija, turint omenyje, kad prieš 16 metų atvažiavau į šią šalį ir į šį miestą su tuščia pinigine", - sakė A.Banderasas. "Per tą laiką nutiko daug dalykų", - sakė jis ir pridūrė, kad 2 294-oji žvaigždė Šlovės alėjoje yra svarbus įvykis jo karjeroje.

Lenkai nelinkę padėti buityje vargstančioms moterims.

A.Kutcheris kurs serialą apie gyvenimą su vyresne moterimi.

Horoskopas spalio 20 dienai, ketvirtadieniui
AVINAS. Maloniai nuteiks jus supančių žmonių geranoriškumas. Galbūt kažkas prašys jūsų patarimo, pasikeis įdomia informacija. JAUTIS. Dabar ar anksčiau atlikti darbai atneš rezultatus. Galimos naujos sutartys, dalykiniai užsakymai. Palanku tvarkyti būsto, nuosavybės reikalus. DVYNIAI. Įvairios darbinės užduotys išmokė jus prisitaikyti, ir šis bruožas šiandien itin padės tvarkant profesinius reikalus ir kuriant materialinę gerovę.

a

b c

VĖŽYS. Ši diena jums nėra palanki aktyviai veiklai, reformoms ir daugiau kvepia tuščiomis iliuzijomis nei realiais laimėjimais. Leiskite sau pailsėti, pasvajoti. LIŪTAS. Nusimato nemažai draugiškų susitikimų, pasimatymų. Tikėtini viltingi pokalbiai su nemažai pasiekusiais žmonėmis. Sulauksite ausį glostančių pažadų. MERGELĖ. Kantrybė ir darbštumas padės jums siekti tikslo. Tačiau per didelis jūsų pasitikėjimas savimi, ryžtas, aktyvumas kitiems gali sukelti nerimą.

d

e f

SVARST YKLĖS. Labiau gilinsitės į save, nerimausite dėl ateities, kritiškai vertinsite savo žinias bei sugebėjimus. Staiga gali atsirasti netikėtų poreikių ir troškimų. SKORPIONAS. Galite susitikti su žmogumi, kuris mėgins jus išnaudoti arba siūlys jausmus, į kuriuos nesate apsisprendę atsakyti. Gali būti gundymų investuoti, prisidėti prie svetimų planų. ŠAULYS. Jums gali pasisekti, jei ieškote kontaktų su reikalingais žmonėmis, sprendžiate juridinius klausimus.

g

h i

OŽIARAGIS. Gali atsiverti kažkokios naujos dalykinės galimybės, tačiau žvelgsite į jas gana įtariai. Jūsų nuojautos išties gali greitai pasitvirtinti. VANDENIS. Jei ką tik padarėte kompromisą, spręsdami kokias nors problemas, galite pamėginti susigrąžinti prarastas pozicijas. Noriai ir gana sklandžiai bendrausite su artimos aplinkos žmonėmis. ŽUVYS. Nors išoriškai galite atrodyti ramūs, jūsų viduje kunkuliuos tikras aistrų ir nerimo geizeris. Tai gali būti ir kova su pačiu savimi.

j

k

A.Banderasas Holivude tapo pasaulinio ryškumo žvaigžde.
Puslapis parengtas pagal "Reuters", "Interfax", EPA, BNS, Eltos ir "15min" inf.

l

Klausyk Užupio radijo ir laimėk bilietus į Vaya Con Dios koncertą

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful