15 min sau

K O M E R C I N I S P R I E D A S

grožis

sveikata

psichologija

mada

kelionės

pramogos

interjeras

yk ait vai sk ng le

2008 m. sausio 18 – vasario 1 d.

šiame numeryje

Pirmoji 2
muzikos

mokykla -

mamos pilve

Svorio

5

metamorfozė:

dietos ir kiti
kilogramus tirpdantys

būdai
Pasikeitimų

akcijoje

6

v yras!
Ryškiausios

žiemos

8

mados
Svajonės 12

tendencijos

y r a pirmas

žingsnis

tikslo link

2

Komercinis priedas

tema sau

15 min sau

Pirmoji muzikos mokykla mamos pilve
Lietuvoje vis labiau populiarėja naujas, būsimoms mamytėms ir dar negimusiems jų kūdikiams skirtas lavinimas.
Vilniaus Naujininkų poliklinikoje prieš penkerius metus įkurta muzikinio sveikatinimo mokyklėlė „Sveikutis". Nuo pavasario ši veikla įsibėgėjo naujai atidarytame Trakų pramogų ir laisvalaikio centre „Trasalis". Įspūdingo dydžio SPA įsikūrė vienas geriausių Lietuvoje muzikinio sveikatinimo kabinetų. Juose socialinių mokslų daktarė, docentė, muzikos mokytoja ekspertė bei nėščiosioms skirtos knygelės „Būsimųjų mamų dainos” autorė Lolita Navickienė moko būsimas mamas ir tėčius, mažylius bei visus norinčius atsipalaiduoti nuo gyvenimo tempo ir rutinos, moko naudotis pačios gamtos suteikta sveikatinamąja muzikos galia ir padeda praskaidrinti savo gyvenimą. Paprašėme Lolitą atsakyti į keletą klausimų. nis vibracijomis patenka iki mažylio. Tad jei moters balso stygos sveikos, jos virpa, ji kalba – vadinasi, ji gali ugdyti savo vaikelį dar iki gimimo. Mažylio klausa yra vienintelis ryšio kanalas su jį supančiu pasauliu. Specialūs muzikiniai garsai bei pratimai turi unikalią galimybę skatinti negimusio mažylio klausą. Jis pradeda girdėti nuo 24 gyvybės užsimezgimo savaitės.

Juk jokių užsiėmimų nelankiusios pagimdo protingus vaikus
Žinoma, kad pagimdo ir protingus, ir sveikus, tačiau neugdyto būsimo žmogučio gabumai lieka tik giminės genetikos arba pasyvaus vystymosi rėmuose. O juk mama galėjo padovanoti savo būsimam džiaugsmui neįkainojamą dovaną – galimybę būti kūrybiškesniam, protingesniam, gabesniam, nei ji su tėčiu ar jų seneliai, proseneliai. „Sveikučio“ programos, kurių pagrindinė vertybė yra šeima, skatina ne tik spartų būsimo ar jau gimusio mažylio gabumų formavimą. Programoje kviečiamas dalyvauti ir tėtis, gerėja šeimos tarpusavio santykiai, kurie tampa glaudesni.

Kaip gimė muzikinio sveikatinimo idėja?
Ši mintis prieš daugelį metų kilo mano tėčiui – Lietuvos alternatyvaus meninio ugdymo centro prezidentui, habilituotam daktarui, profesoriui Albertui Piličiauskui. Tėtis seniai žinojo apie prenatalinę (iki gimimo) muzikos poveikio galią. Prieš dvidešimt metų man laukiantis sūnaus vis primindavo, kad kuo daugiau klausyčiausi muzikos ir pati niūniuočiau. Tai nebuvo sunku, nes pats gyvenimas atsiuntė tokias galimybes. Tuo metu studijavau dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Besilaukdama sūnaus jaučiausi lyg vaikščiojantis skambantis varpas ir išties, gimęs sūnus netruko nustebinti savo sugebėjimais ir stebina jais iki šiol. Asmeninė patirtis ir vis pasikartojantys tėčio raginimai padėti ir kitoms šeimoms susilaukti gabių vaikų paskatino mane savo profesinį dėmesį sukoncentruoti į šią sritį ir prieš 5 metus šioje srityje žengti pirmieji žingsniai.

Kaip jaučiasi solidūs tėčiai, grodami ir dainuodami su vaikais?
Pradžioje daugelis labai nustemba, kad atvedus jau vaikščiojantį mažylį tenka ne sėdėti salės kampe ant kėdės, bet pačiam dainuoti, groti ir žaisti. Tačiau pabandę pajunta, kad aktyvus muzikavimas į šalį „nustumia“ jų pačių problemas ir padeda atsipalaiduoti, užsimiršti ir pasijusti vaiku, kada visas pasaulis tilpo į smėlio dėžę ir atrodė savas ir saugus.

Kokios muzikos reikia klausytis?
Namuose norinčiai muzikuoti patarčiau klausytis W.A.Mozarto, A.Vivaldi, A.Corelli, J. S.Bacho, J.Haydno, P.Čaikovskio, G.Mahlerio, K.Debussy, K.Saint Saenso kūrinių, liaudies ir sakralinės (bažnytinės) muzikos. Apskritai, muzikinio sveikatinimo programa yra gana įvairiapusė. „Sveikutyje“ būsimoji mama piešia, skaito pasakas, eilėraščius, dainuoja, groja, šoka, rašo. Tuo būdu negimęs mažylis gauna labai įvairios, lietuvių liaudies menu grindžiamos informacijos.

Pagal kokią lavinimo ir sveikatinimo sistemą dirbate?
Smagu, kad pavyko užmegzti ryšius su vienu ryškiausiu pasaulio prenatalinio muzikinio ugdymo specialistu, pediatru, profesoriumi iš Maskvos, metodo „Sonatal“ autoriumi Michailu Lazarevu. Besiremdama jo, kitų mokslininkų darbais, žymiausiomis pasaulio muzikinio ugdymo koncepcijomis bei autoriniu tėčio „Asmeninės prasmės“ ir savo „Emocinio imitavimo“ metodais (jo pagrindu L.Navickienė yra apgynusi daktaro disertaciją) sukūriau originalią muzikinio sveikatinimo metodiką, galinčią daryti didelį poveikį tiek nėščioms moterims ir laukiamiems mažyliams, tiek ir jau gimusiems vaikams.

Kokiais instrumentais grojate?
Daugeliu atveju tradicinis muzikavimas labai skiriasi nuo muzikavimo muzikinio sveikatinimo metu. Grojame K.Orfo instrumentarijaus metalofonais ir ksilofonais. Kai į rankas paimamos dvi lazdelės ir ritmiškai užgaunami du klavišai. Tokių lankytojų, kuriems minėta užduotis būtų per sunki – dar neturėjome. Taip pat grojame įvairiausiais būgnais – kongais, bongais, timpanais, paprastais būgneliais, įvairiais relaksaciniais instrumentais. Jie mūsų lankytojams ypač patinka, nes jų skleidžiami garsai primena jūros ošimą, lietų ar ledo kristalų kritimą.

Kokia muzikavimo įtaka būsimai mamytei ir dar negimusiam kūdikiui?
Amerikiečių mokslininkai dar praėjusiame amžiuje nustatė, kad muzikos klausymasis nėštumo laikotarpiu padeda moteriai įveikti baimes, stresus, pasijusti tvirčiau, susilaukti sveiko ir talentingo kūdikio. Tokie kūdikiai pasižymės aukštu intelektu, glaudžiu ryšiu su motina, protine branda, turės absoliučią muzikinę klausą. Jie geriau vystysis, pradės anksčiau vaikščioti ir pan. Tačiau be pačios moters kasdieninio, pasiaukojančio darbo –kasdien muzikuoti reikia bent tris valandas – pačios gamtos suteiktomis galimybėmis nepavyks pasinaudoti.

Jei būsima mamytė nemoka dainuoti, kaip tada?
Galiu padrąsinti mokančias ir nemokančias dainuoti: visos sugeba padainuoti bent vieną garsą! Mano asmeninis patyrimas rodo, kad beklausių žmonių nėra. Yra tik mažiau muzikinėje srityje lavinti. Gal vaikystėje, užuot dainavusios, vienos piešė, o kitos – lankė šokius, tačiau padainuoti kelis garsus – tikrai sugebės visos.

Ką norėtumėte pabaigai palinkėti būsimiems ar jau esantiems tėvams?
Būsimiems tėvams palinkėčiau nuo pat būsimos gyvybės užsimezgimo bendrauti su kūdikiu. Jam dainuoti, kuriant mintyse šviesius ir kupinus gėrio vaizdus. Jau esančias mamas ir tėčius paraginčiau nuo pat kūdikystės muzika sveikatinti savo mažylius, nes rūpestis atžalų sveikata bei jų intelektiniu potencialu turėtų kiekvienai šeimai tapti aktualiu siekiu.

Kaip kūdikį motinos įsčiose pasiekia muzika?
Visi moters dainuojami garsai sklinda stuburo kaulais žemyn, atsimuša į dubenį ir per audinius, gimdos vande-

15 au min sau

saupoilsis

Komercinis priedas 

Saldus miegas ir jo paslaptys
Žmogus miego karalystėje praleidžia beveik trečdalį savo gyvenimo. Nuo miego priklauso ir kiti du gyvenimo trečdaliai, todėl skubėti taupyti laiką miego sąskaita neverta.
Miegoti yra lygiai taip pat svarbu kaip ir valgyti ar gerti. Miegas yra reikšmingas poilsis, turintis įtakos organizmo savijautai, bendrai nuotaikai, darbingumui. Sutrikus jam nukenčia tiek protinis, tiek fizinis darbas. O tiems, kuriuos kankina nemiga, miegas tampa išsvajota prabanga.

Kalta lemputė
Kol dar nebuvo išrasta elektros lemputė, „naktinėjimo“ ir miego problemų nebūta. Žmonės dirbo sau nuo aušros iki saulėlydžio, o sutemus ėjo gulti. Nejaugi garsusis lemputės atradėjas Thomas Edisonas taip nekentė miego, kad ieškojo būdų, kaip sukurti dirbtinį apšvietimą ir dalį dienos gyvenimo perkelti į naktį. T.Edisonas naktį miegojo vos 3-5 val., o miego trūkumą kompensavo slapčia nusnūsdamas dieną.

Gerai išsimiegoję būsite darbingi, geros nuotaikos ir mažiau irzlūs.

Kvailiai miega ilgiau
Trumpamiegių pasaulyje buvo ne viena garsi asmenybė. Prancūzijos imperatoriui Napoleonui Bonapartui per parą miegoti pakako vos penketo valandų. Imperatorius miegoti eidavo tarp 22 ir 24 val., keldavosi 2 val. ir dirbdavo iki 5 val. ryto. Vėliau papildomai priguldavo iki 7 val. Napoleonas buvo įsitikinęs, kad miegoti vyrui užtenka keturių, o moteriai – penkių valandų. Pagal jį tik „kvailiams“ miego reikia žymiai daugiau. Nors Napoleonas, T.Edisonas daug pasiekė miegodami vos 5 val., tačiau šių dienų mokslininkai taip rizikuoti nepataria, nes kokybiško miego trukmė glaudžiai susijusi su sveikata.

gautą informaciją ir ją perveda į organizmo ilgalaikę atmintį. Miegant atkuriamos protinės, fizinės jėgos, stiprinama atmintis. Nakties poilsis taip pat labai svarbus organizmo imuninei sistemai. Ilsintis kaupiama ne tik nauja energija, bet ir svarbios aktyviosios medžiagos, reikalingos organizmo gynybinei sistemai kovoje su peršalimo ligomis ir infekcijomis. Tiems, kuriems trūksta miego, silpnėja imuninė sistema, jie dažniau serga ir turi polinkį tukti.

Sapnų karalystė
Įdomu, iš kur atkeliauja sapnai, kurių kilmė yra sunkiai paaiškinama dar ir šiomis dienomis. Anksčiau pirmykštės tautos manė, kad „didelius“ ir pranašiškus sapnus regi tik didieji vadai, žyniai, burtininkai ir pan. Tai kas yra sapnai ir kada jie apsilanko? Žmogaus miegas susideda iš lėto ir greito miego fazių. Greito miego fazių metu ir regimi sapnai. Šveicarų psichologas, filosofas Carlas Gustavas Jungas teigė, kad „sapnas yra ne kas kita, kaip idėja, pasiekusi mus iš tamsios, viską vienijančios Psichės pasaulio“. Sapnai yra tarsi psichologinės gynybos pagrindas, kartais jie pranašiški, todėl kiekvienam žmogui išmokti juos skaityti reikia individualiai.

jos. Dviejų paskutinių stadijų metu žmogus sunkiai nubunda, nes kietai miega.

Visi sapnuojame
Tik užmigus prasideda lėtas miegas, o po 1-1,5 val., greito miego metu apsilanko ir pirmieji sapnai. Gilus delta miegas būdingas pirmiems dviem miego ciklams, o greito miego, kurio metu mes paskęstame sapnuose, maksimumas paseikiamas 3 ir 4 miego ciklo metu. Todėl pačius saldžiausius sapnus reg i-

Kiek ilsėtis?
Miego trukmė ir poreikis priklauso nuo daugelio veiksnių, nuo žmogaus amžiaus, jo fizinių bei psichinių savybių. Pagal tai, kiek reikia miego, žmonės skirstomi į dvi grupes: trumpamiegius, kuriems užtenka šešių ir mažiau valandų, ir ilgamiegius, kuriems reikia dešimt valandų ir daugiau. Šioms grupėms priskiriami žmonės, kurie savo miego trukme yra patenkinti. Tačiau jeigu jums reikia daugiau nei dešimties miego valandų, neverta jaudintis. Vadinasi, tokie jūsų organizmo poreikiai, svarbu, kad esate žvalus ir miego trūkumu nesiskundžiate.

me paryčiais. Jei greito miego metu sapnas staiga yra nutraukiamas, didėja žmogaus emocinė įtampa, blogėja atmintis, slopinamas kūrybiškumas. Turbūt ne vienam teko įsitikinti, kad poreikis sapnuoti ypač padidėja esant nerimui. Patirti niekaip neišlaikomo egzamino naštą, nenumalšinamą troškulio poreikį ir pan. tikrai nėra labai malonus jausmas. Nubusti tokio sapno metu ir suvokti, kad visa tai tik sapnas yra didelis džiaugsmas. Mokslininkai teigia, kad sveiki žmonės sapnus prisimena pabudę greito miego metu, o lėto miego fazėje sapnai yra beveik neprisimenami.

Todėl, jei neprisimenate sapnų, nemanykite, kad jų nesapnuojate.

Rami aplinka
Gerą nakties miegą lemia aplinka. Labai karštoje patalpoje, kaip ir šaltoje, užmigti yra sunku. Taip pat siūloma vengti triukšmo, šviesos. Prieš miegą reikia atsisakyti nikotino, kofeino ir kitų produktų, kurie veikia stimuliuojančiai, o nuo jų poveikio užmigti tampa dar sunkiau. Svarbus ir poilsio reguliarumas, todėl miegoti siūloma eiti tuo pačiu metu ir kiekvieną dieną keltis tuo pačiu laiku, net ir savaitgaliais.

Saldžių sapnų.

10 PRiežaSčių, dėl kURių VeRTa iŠSiMieGOTi
1. Būsite daug darbingesni, galėsite nuveikti žymiai daugiau darbų. 2. Neskaudės galvos ir stuburo. 3. Bus geresnė atmintis. 4. Būsite mažiau irzlūs. 5. Oda bus skaistesnė ir gražesnė. 6. Lėčiau sensite, nes tinkamai nepailsėjus organizmo senėjimo procesai greitėja. 7. Miegas stimuliuoja vaikų ir paauglių augimo procesus. 8. Saugiau vairuosite automobilį. 9. Užtikrinsite visų vidaus organų atsinaujinimo procesus, pagerės sveikata ir savijauta. 10. Gulint ant tinkamo pagrindo ir taisyklingai mažėja osteochondrozės vystymasis.

Miego nauda
Šiuolaikinis gyvenimo tempas daugelį dienos darbų ir laisvalaikio formų perkelia į naktį. Tačiau miegas yra rimtas ir žmogaus organizmui svarbus dalykas. Jo metu galvos smegenyse vyksta svarbūs biologiniai procesai. Smegenys aktyviai dirba, perdirba dienos metu

Ciklai ir fazės
Žmogaus miegas susideda iš ciklų, vieno jo trukmė yra 1,5-2 val., per naktį jų būna 3-5. Lėtas miegas prasideda snaudimu. Tada eina miego pradžios, vėliau - gilaus miego ir ketvirtoji, giliausio, vadinamojo delta miego, stadi- 

Komercinis priedas

grožis sau

15 min sau

Nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdai
Nors apsinuoginimo sezonas dar toli, tačiau nepageidaujamų plaukelių nuo kūno šalinimas yra elementarus kūno grožio puoselėjimas ir žiemą.
Moterims siūlomi įvairūs nepageidaujamų plaukų šalinimo būdai. Vieni jų yra paprasti ir trumpalaikiai, kiti – efektyvūs, bet nemažai kainuojantys. Specialistai skutimosi peiliuku nereikalingus plaukus nuo kai kurių kūno vietų – kojų, bikinio srities ir pažastų, - siūlo šalinti nusiprausus po dušu ar išsimaudžius vonioje. Tačiau juos skutant neišvengiami ir nematomi odos pažeidimai per kuriuos lengvai gali patekti infekcijos sukėlėjai. Todėl po „plaukapjūtės“ odą reikia patepti drėkinamuoju pieneliu, kurio sudėtyje yra vitamino E, alijošiaus ar medetkų ekstrakto, ir tokiu būdu nuraminti sudirgintą odą. po keliolikos minučių jis nubraukiamas kartu su plaukeliais specialia mentele. Vienas šio depiliacijos būdo trūkumas yra nemalonus specifinis kvapas, kuris atsiranda kremo sudėtinėms medžiagoms sąveikaujant su plauku. Kad kremas nesukeltų alerginės reakcijos, prieš pradedat jį vartoti siūloma atlikti testą ant mažo odos ploto. Mazochistinės procedūros metu plaukas išraunamas su šaknimi. Nauji atauga plonesni ir šviesesni, bet moterys sako, kad kentėti verta, nes 23 savaites džiaugsitės „plika“ oda. Epiliatoriumi kosmetologai nepataria šalinti pažastų ir bikinio srities plaukų, šių sričių oda yra plona ir jautri.

Pranašumai ir trūkumai
Pliusai Minusai
Skutimosi peiliukai
Paprastas ir greitas būdas, oda iš karto tampa lygi, puikiai tinka ekstra atveju. Galima skaudžiai įsipjauti, plaukai atauga greitai, tampa tankesni, kietesni, kaip vyrų barzda, dažnai plaukas įauga.

Depiliacija vašku
Pasak kosmetologijos specialistų, greitas ir gana paprastas metodas yra plaukų šalinimas karštu vašku. Tokią procedūrą kartoti reikės kas 3-4 savaites, po jos atauga silpnesni ir šviesesni plaukai. Parduotuvėse, vaistinėse galima įsigyti specialiai pagamintų pleistrų, jau padengtų vašku, o tokią procedūrą nėra sudėtinga atlikti namuose. Prieš darant procedūrą, kosmetologijos specialistai pataria išsimaudyti šiltoje vonioje, kad įkaistų oda. Dėl šilumos poveikio lengviau atsidaro plauko folikulas ir depiliacijos procedūra nebūna tokia skausminga. Prieš naudojimą juosteles reikia patrinti tarp delnų, kad jos įkaistų, tada dėti ant švarios, sausos odos ir staigiu judesiu nuplėšti. Juostelę traukti prieš plaukų augimo kryptį, nekeliant rankos aukštyn. Jei jūsų oda yra jautri, rinkitės vašką su augalinių ekstraktų priedais, tam puikiai tinka vaškas, pagamintas su ramunėlėmis. Kosmetologai pabrėžia, kad iš karto po depiliacijos nerekomenduojama maudytis vonioje, ežere, upėje, jūroje ar baseine. Nepatariama lankytis soliariume, pirtyje, prausiantis po dušu vanduo neturi būti karštas. Depiliacijos vašku procedūros reikėtų atsisakyti, kai išsiplėtusios kojų venos, taip pat jei vietoje, kurią reikia depiliuoti yra sudirgusi oda, bėrimai, karpos ar apgamai.

depiliaciniai kremai
Paprastas ir efektyvus būdas, neskausminga procedūra. Plaukai greitai atauga, nes pašalinama tik odos paviršiuje esanti plauko dalis. Kremai sukelia odos suerzinimą, alergines reakcijas.

Aštrieji ašmenys
Paprasčiausias ir pigiausias plaukų šalinimo būdas yra skutimasis su peiliukais. Čia nereikia ypatingų pastangų, keletas brūkštelėjimų ir nepageidaujamų „gaurų“ nėra. Tačiau ne visiems nepageidaujamiems plaukams galima įvykdyti aštriųjų ašmenų egzekuciją.

Efektyvūs kremai
Nesudėtingas ir nedirginantis odos plaukų šalinimo būdas yra juos naikinti specialiais depiliaciniais kremais. Plaukuota odos vieta padengiama kremo sluoksniu ir

Lazerio procedūros
Vis labiau populiarėja nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu. Tokiu būdu šalinami plaukeliai nuo bet kurios kūno vietos. Galima pašalinti 80-90 proc. nereikalingų plaukelių. Kiekvienai kūno daliai reikia maždaug 6-8 procedūrų, tie plaukeliai, kurie atauga, būna menki, panašūs į pūkelius. Gydytojas turi tiksliai įvertinti jūsų odos tipą ir plaukų porų gylį. Kuo tamsesnis plaukas tuo geriau, kadangi lazerio spindulys „reaguoja“ su tamsiu plauko pigmentu.

Vaškas ir epiliatoriai
Plauką išrauna su šaknimis, procedūrą reikia kartoti po 3-4 sav., atauga plonesni ir švelnesni plaukeliai. Skausminga procedūra, tai lemia odos jautrumas ir jos tipas. Depiliuojantis epiliatoriumi dažnas plauko įaugimas.

Foto ir lazerinė depiliacija
Ilgalaikis plaukų šalinimo būdas, tinka šalinti plaukus nuo bet kurios kūno vietos. Galimas nedidelis odos sudirginimas. Efektas pastebimas po 6–8 procedūrų. Nemaža procedūros kaina.

Kokį depiliacijos būdą pasirinkti?
Pažastys: depiliacija skutimosi peiliukais, šiai zonai skirtais depiliaciniais kremais. Kojos ir rankos: nepatariama skusti, naudokite depiliacinius kremus. Jei norite ilgalaikio poveikio, naudokite vašką ir taupykite pinigus lazerinei plaukų šalinimo procedūrai. Bikinio zona: vis daugiau kosmetikos specialistų nepataria skusti bikinio srities plaukų. Tokiu būdu dar labiau stimuliuojamas jų augimas. Naudokite jautrioms kūno vietoms skirtą depiliacinį kremą ar plaukų šalinimui skirtą vašką. Veido ūsiukams šalinti siūloma nenaudoti vaško. Nuo tokios procedūros gali kisti viršutinės lūpos pigmentacija. Ūsiukams šalinti rinkitės veidui skirtą depiliacinį kremą. Pavienius smakro plaukelius šalinkite su pincetu. Depiliacija su vašku nuplėš odos pūką, kurio vietoj po kiek laiko ataugs normalus plaukas.

klaUSk SPeCialiSTO
Ar reikėtų vaikinams šalinti plaukus nuo kūno? Ar yra koks nors ilgalaikis ir neskausmingas būdas jais atsikratyti?
Į klausimą atsako Odos ir lazerinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Lina Duobienė

VYRai aPie MOTeRų dePiliaCiJĄ
Kadangi moteris yra švelni būtybė, todėl kai kurių vietų depiliacija jai reikalinga. Labai džiaugiuosi, kai kojos, viršutinė lūpa, rankos ir pažastys būna negauruotos. Visa kita gali būti gauruota su saiku. Tomas, 22 metai. Tai priimtina šiuolaikinei merginai ir būtina. Kai iš pažastų kyšo plaukai atrodo netvarkingai. Nemalonus ir prakaito kvapas. Algirdas, 25 metai. Depiliacija yra elementari higienos dalis, tačiau nėra būtina plaukus nuo kūno šalinti taip kruopščiai, kad primintų vištą be plunksnų. Vladas, 43 metai.

Plaukų „ravėjimas“
Nepageidaujamus plaukelius šalinti galima ir specialiu epiliatoriumi. Naudojant šį aparatą reikia ypatingo kruopštumo, nes jis nepakankamai gerai išrauna labai plonus ar trumpus plaukus.

Nereikalingi kūno plaukai atrodo neestetiškai ne tik moterims, bet ir vyrams. Skutimas, depiliavimas vašku ar kremais sukelia nepatogumų, tačiau plaukelius pašalina tik trumpam. Tobulas plaukų šalinimo prietaisas lazeris. Plauko pigmentas sugeria lazerio energiją ir kaip žaibolaidis nusiunčia ją iki plauko svogūnėlio. Čia susidaro aukšta, 200 laipsnių temperatūra. Lazerio energiją sugeria tik plaukas, kiti aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Ši procedūra yra saugi ir efektyvi, nes

šalinama tik plauko augimo priežastis, sunaikinamas tik plauko svogūnėlis. Tai užtikrina ilgalaikį plaukų pašalinimą. Rezultatui pasiekti reikia kelių procedūrų. Lazeriu šalinti plaukus galima net ir nuo jautrių kūno vietų – bikini, spenelių, krūtinės, nugaros, šlaunų, blauzdų, antakių, smakro, viršutinės lūpos srityse. Daugiau informacijos rasite: www.lazerinechirurgija.lt arba konsultuokitės su gydytoju dermatologu Odos ir lazerinės chirurgijos centre, M.K.Čiurlionio 19/Z.Sierakausko g. 36-30, Vilnius, arba telefonu: 85 2617304, 8686 69404. Klausimus siųskite el. pašto adresu: sau@15min.lt.

15 au min sau

sau sveikata

Komercinis priedas

5

dietos ir kiti kilogramus „tirpdantys“ būdai
Po švenčių maratono ne vienam norisi „ištirpinti“ pilvuką ir nereikalingus papildomus kilogramus. Kaip tai padaryti, kad pasisektų ir nenualintų organizmo?
Beveik kasdien maisto ir grožio kuluaruose „gimsta“ naujos dietos, tačiau toli gražu jos ne visiems atneša laukiamų rezultatų. Ne paslaptis, kad veiksmingas svorio mažinimo būdas yra ne vien tik dietų laikymasis. ti pusryčių. Tik sumo imtynininkai specialiai nevalgo pusryčių, kad sulėtintų medžiagų apykaitą ir jaustųsi alkani per pietus. Didžioji riebalų dalis nuo riebių pietų kaupiasi imtynininkų pilvo šonuose, ant sėdmenų ir kitur. Juk nenorite tapti panašiais į tokius. Todėl nepamirškite, kad pusryčiai yra viena iš geriausių priemonių norint sulieknėti. Jie palaiko normalią medžiagų apykaitą, neleidžia išalkti ir persivalgyti prieš priešpiečius ar pietus. Be to, verčia pasirinkti kokybišką maistą, o ne griebti viską iš eilės, kas tik papuola į burną. Geri pusryčiai turi būti sotūs, o ne sunkūs, pavyzdžiui košė su vaisiais ir liesu pienu ar bandelė su jogurtu.

Svorio metamorfozė:
Fizinis aktyvumas
Fizinis aktyvumas užtikrina puikius lieknėjimo rezultatus. Tačiau nėra būtina tuoj pat ieškoti sportinių batelių ir bėgti krosą. Fizinis aktyvumas - tai ir namų tvarkymas. Labai efektyvi – ėjimo programa tris kartus po dešimt minučių arba 45 min. be pertraukos. Žinoma, puiku būtų kelis kartus per savaitę pasportuoti ir sporto salėje, nes fiziniai pratimai padeda išlaikyti raumenis ir liekną kūną. Sportuojant didesnė svorio dalis pašalinama iš sunaudotų riebalų ir raumenų.

„Stebuklingas“ maistas
Norite numesti keletą papildomų kilogramų. O kas to nenori? Tam gali padėti ne tik prieš tai aptarti būdai, bet ir kai kurie maisto produktai.

Ribokite riebalų vartojimą
Pietūs yra būtini, kad organizmą aprūpintų energija. Kai sudeginate visas energijos atsargas, jos resursus papildykite teisingai. Svarbu yra sumažinti riebalų vartojimą, jei norima panaikinti kūno riebalų perteklių. Jei norite, kad riebalai, kuriuos matome ant kumpio ar lašinių, nebūtų sukaupti ant jūsų šonų, ribokite riebalų ir aliejaus vartojimą.

GReiPFRUTaS
Tyrimais įrodyta, kad reguliariai kiekvieno valgio metu išgėrus pusę stiklinės greipfruto sulčių arba suvalgius pusę šio vaisiaus, vidutiniškai per 2 savaites atsikratysite 2 papildomų kilogramų. Ar gali būti kas lengviau? Greipfrutas turi savybę – mažinti kasos hormono insulino kiekį (jis reguliuoja cukraus kiekį kraujyje) bei alkio jausmą. Be to, jis stiprina imunitetą ir apvalo organizmą nuo toksinų.

Diena prasideda pusryčiais
Pagrindinė mitybos strategijos taisyklė yra nepraleis-

Saldžioji vaisių pagunda
ananasų dieta

Jūs žinote, kad yra šimtai įvairiausių dietų, tačiau pasirinkti tinkamą nėra taip paprasta. Štai pora skanių dietų:

PaTinka aŠTRūS ValGiai? PUikU!
Aštrūs prieskoniai padeda deginti riebalus, nes priverčia organizmą nuo aštrumo prakaituoti ir greitina medžiagų apykaitą. Tačiau nemanykite, kad valgant aštrius kepsnius ar bulvių traškučius greitai sulieknėsite.

Laikantis šios ananasų dietos per kelias dienas nekenkiant sveikatai galima numesti du kilogramus. Šiuose vaisiuose yra biologiškai aktyvių medžiagų enzimų, kurie intensyviai kovoja su riebalų kaupimusi bei aktyvina medžiagų apykaitą. Ananasas yra sveikas ir sotus, vidutinio dydžio vaisius turi 450 kcal. Dietai reikės: dviejų kilogramų ananasų ir litro ananasų sulčių be cukraus. Ananasą supjaustyti žiedeliais ir padalyti į keturias dalis – pusryčiams, antriesiems pusryčiams, pietums ir vakarienei. Per dieną reikia išgerti ir litrą ananasų sulčių. Daugiau nieko nei valgyti, nei gerti nesiūloma. Tokias iškrovos dienas galima surengti du kartus per savaitę. Papildomai labai alkaniems galima dar suvalgyti 100 g neriebios varškės, 100 g paukštienos arba liesos mėsos, truputį ruginės duonos.

nePaMiRŠkiTe RYTieTiŠkų kVaPų!
Tyrimais patvirtinta, kad ketvirtadalis arbatinio šaukštelio cinamono prieskonio miltelių, suvartotų kartu su maistu, padeda žymiai efektyviau įsisavinti cukrų ir kartu mažinti jo kiekį kraujyje. Aukštas cukraus kiekis kraujyje padeda kauptis riebalams. Cinamoną, kaip natūralų saldiklį, galite vartoti vietoje cukraus!

ananasų ir papajų dieta
Tropinis vaisius papaja skatina virškinimą, skrandžio sulčių gamybą, „degina“ riebalus, valo iš organizmo toksinus. Derinant kartu su ananasų vaisiais galima pasiekti puikių rezultatų. Pusryčiams: ketvirtadalis ananaso, supjaustyto mažais gabaliukais ir sumaišyto su ketvirtadaliu smulkintos papajos. Priešpiečiams: kietai virtas kiaušinis. Pietums: ketvirtadalis ananaso ir stiklinė pieno. Galima pasigaminti kokteilį, ananasą suplakus su pienu. Pavakariams: ketvirtadalis ananaso ir ketvirtadalis papajos. Vakarienei: ketvirtadalis ananaso ir 150 g jogurto. Šią iškrovos dieną reikia gerti daug vandens. Taip iš organizmo daug greičiau pasišalina toksinai ir pagerėja savijauta.

žaliOJi aRbaTa
Teigiamai veikia medžiagų apykaitos procesą, stabdo senėjimo procesus organizme. Manoma, kad 5 žaliosios arbatos puodeliai per dieną padeda atsikratyti apie 70 – 80 kalorijų.

PaGRindiniai SVeikOS MiTYbOS PRinCiPai
• Daugiau vartokite šviežių, o jei neturite - šaldytų, daržovių ir vaisių. • Priešpiečius galite pakeisti šviežiais vaisiais arba šviežių vaisių mišraine. • Bet kurią dieną vietoj siūlomų pietų galite pasirinkti salotas, kaip pagrindinį patiekalą. • Jei praalkstate praėjus trims valandoms po priešpiečių ar po pietų, valgykite vaisius. • Venkite acto daržovių užpiluose, geriau vietoj jo vartokite citrinų sultis. • Prisiminkite, visada galite pavalgyti lengviau, negu nurodyta valgiaraštyje. • Valgykite rupaus malimo duoną. • Venkite didesnių kiekių šviežio svogūno ir česnako. Jie žadina apetitą.

6

Komercinis priedas

aš sau patinku!

15 min sau

Dalyvavimas pasikeitimų akcijoje
ilniau s. ėrė Tada s iš V autos oazę atv sav ij ip pat. į grožio, ge ros puoselė jimui ta Šį k artą duri s gi savo grožio kti abejin Vy rai negali li
jį sužavėjo idėėjimas savimi Tadas rašė, kad inku dirbantis ziris – pasitik ni Ko ir patirti pasike įmonėje vadybi inti savo jėgas gamybos rė išmėg Vienoje ba ldų o nelaukęs nuta zdį, todėl niek as. „Jei įvai s malonumus. laimingų jų gret ja keisti žmonių eną trunkančiu kėjosi patekti į , ti kasi įvaisą di nei kiti da ly viai Pastaruoju metu man labai se timų akcijos vi . das, sk ir tingai iško aniau, kad Linksmasis Ta būčiau rašęs la ų prizų, todėl m kad laimėsiu, ne imiu įvairiausi s, nkursuose ir la nebūčiau tikėję ly vauju radijo ko e loterijose, da kelius. rios žavėsiu “. ai at veria visus as savimi dažn laišku tikrai su jim savo ga lėjo. Pasitikė Kitaip būti ir ne

i T i M ų a kC i J a Pa S i k e U“ SėkMinGai „ a Š S aU PaT i n k a 2008 MeTUS. PRaded

PRIEŠ
naUJi POJūčiai

MaSažaS

Kaip pamiršti visus rūpesčius ir atgauti jėgas? Ne paslaptis, padėti gali masažas. Kūno procedūrų specialistė Svetlana naujajam akcijos dalyviui padėjo užsimiršti visus rūpesčius ir mėgautis atpalaiduojančiais pojūčiais. Ar masažas gali kam nors nepatikti?„Žinoma, jis patinka kiekvienam, todėl aš nesu išimtis. Jau užtenka kai jį daro mergina, jau būna malonu, o čia mėgavausi profesionalios specialistės rankų darbu. Išminkė mane kaip tešlą, buvo taip gera“.

1

PO
PedikiūRaS
Nors kojas dabar slepiame šiltuose batuose, tačiau akcijos dalyvis Tadas juokavo, kad tiek manikiūras, tiek pedikiūras yra malonios procedūros. Sėdėdamas pedikiūro kėdėje vaikinas pasijautė tikru karaliumi. „Sėdi, o kažkas maloniai kutena tavo padus“, - šmaikštavo vaikinas. „Kutenti“ iš tiesų buvo ką, teko pašalinti negyvų ląstelių sluoksnį, susikaupusį ant padų, nušlifuoti odos paviršių, sutvarkyti nagus, nuospaudas. Nuvargusias kojas Lilija pamalonino puikiu pėdų masažu. Po šių procedūrų Tadas atvirai prisipažino, kad užjaučia dailiosios lyties atstoves, nes tokios procedūros atima labai daug laiko. Tačiau Tadai, tu net neįsivaizduoji, kaip moterims smagu jas darytis.

2

VYRiŠkaS ManikiūRaS
Gerai prižiūrėti nagai yra ne tik gero meilužio, bet ir šiuolaikiško vyro įvaizdžio ženklas. Tokią procedūrą Tado nagai patyrė pirmą kartą. Manikiūro specialistė Lilija kruopščiai nušlifavo nagus, pašalino nereikalingas odeles, suteikė nago formą, padengė specialia nago apsaugos priemone iš vyriškosios grožio linijos. Pirštai pagražėjo iš karto.

3

Manikiūrininkė-pedikiūrininkė Lilija

Masažuotoja Svetlana

Kirpėja Rima

Pasikeitimų akcijos dalyvio Tado savijauta ir grožiu rūpinosi: grožio studijos „Woman“ manikiūrininkė-pedikiūrininkė Lilija, kirpėja Rima, masažuotoja Svetlana.

akCiJOS naUJiena!
Tadas išrinko tris laiminguosius siuntusius laiškus į pasikeitimų akcijos atranką. Grožio procedūrų nuolaidų korteles laimėjo:

Korteles atsiimti galite „Woman“ grožio studijoje iki vasario 18 d.

10 proc. Rūta Kateivaitė-Biržienė, 15 proc.- Rima Ramonaitė, 25 proc. - Margarita Borodavčenko

Jums rūpi gera savijauta ir grožis? Norite pailsėti po sunkios ir įtemptos darbo dienos?
Laukiame Jūsų naujoje grožio studijoje adresu Žemaitės g. 21, Vilnius, telefonai (8 5) 2130054, (8 613) 50118. Studijos atidarymo ir artėjančių švenčių proga procedūroms taikomos nuolaidos.

15 au min sau au

aš sau patinku!

Komercinis priedas 

– malonių įspūdžių patyrimas
Labiausiai Tadas jaudinosi dėl savo plaukų ir kirpimo. Vaikinas mėgsta kirptis trumpai, todėl bijojo, nes nežinojo, kas jo laukia. Rima šiek tiek patrumpino Tado plaukus, o pakaušio apačioje žirklėmis gražiai išskutinėjo kelias susijungiančias linijas. Toks ornamentas atrodė neiššaukiančiai. „Kirpėja padarė tai, ko iš tiesų gyvenime rodėsi niekada nesidaryčiau. Tačiau tai ir yra pasikeitimų akcija! Todėl niekada nesakyk niekada ir štai aš esu „patiuninguotas“, na ir kol kas dar niekas nesijuokė“, sakė Tadas.

4

kiRPiMaS

MeTaS linkSMinTiS

„Aš sau patinku!“
Pasikeisk nemokamai ir tu!
Nori susikurti naują įvaizdį? Nesnausk! Nuotrauką ir motyvaciją siųsk el.pašto adresu: sau@15min.lt
Kitame numeryje laukite naujų dalyvių ir jų pasikeitimo įspūdžių!

„Patikėkite, įspūdžių tikrai užteko. Po visos akcijos lėkiau namo, persirengiau naujais rūbais ir skuodžiau su draugais į klubą pašėlti. Dalijausi puikiai praleistos dienos įspūdžiais, kurių kai kurie vaikinai dar nėra patyrę. Kaip bebūtų keista, kai kurie draugai taip pat užsinorėjo pasidaryti manikiūrą. Tikrai verta, grožio studijoje „Woman“ dirba tokios gražios mergaitės“, - juokavo vaikinas.

STiliaUS PaieŠkOS SU „iMiTZ“
„Akropolio“ prekybos centro „Imitz“ parduotuvėje Tadą pasitiko AB „Lėvuo“ stilistas Edgaras Rudzinkas. Edgaras vaikinui išrinko tris aprangos variantus. Pirmasis - „Londono berniuko“ arba „stilingo paštininko“ apranga. Juodos kelnės, juodi marškiniai, madingos pilkos spalvos megztukas. Juoda ir pilka spalvomis raštuotas siauras kaklaraištis, nuo pečių nuleistos juodos petnešos suteikė stiliui žaismingumo. Galvą papuošė tamsiai pilkos spalvos kepurė, be kurios šį sezoną vaikščioti yra nemadinga. Vaikinas atrodė stilingai ir linksmai per petį persimetus didelį krepšį. Antras aprangos variantas sukūrė jauno verslininko įvaizdį. Juodos spalvos kostiumas, madingų sezono spalvų - pilkos, violetinės, dryžių marškiniai. Prie jų puikiai derėjo pilkos spalvos kaklaraištis. Nieko nei pridėsi, nei atimsi, viskas puikiai sustyguota! Tikras verslininkas. Tadas yra linksmas, mėgstantis judrų, su rizika, ekstremaliais pojūčiais ir dideliais greičiais susietą gyvenimą, nevengia ir pasiausti klubuose. Klubinei aprangai stilistas Edgaras parinko tamsiai mėlynus džinsus, baltą palaidinę, stilingą juodos spalvos trikotažinį švarkelį. Linksmų vakarėlių ir klubų mėgėjas dovanų pasirinko labiausiai patikusį pastarajį aprangos derinį. Edgaras Rudzinskas

5

8

Komercinis priedas

mada

15 min sau

Ryškiausios žiemos mados tendencijos
Garsūs pasaulio mados diktatoriai 2008 metų žiemai pažėrė ryškių mados idėjų. Daug spalvų, netaisyklingi jų deriniai, laku spindinti oda, šilti, pernelyg dideli megztiniai, gobtuvai, pirštinės, galvos apdangalai tam, kad žiemą būtų šilta. Norite koja kojon žengti su mada? Šią žiemą vadovaukitės emocijomis, klausykite savo vidinio balso, o ne to, ką sako protas.

ŠilTi MeGZTiniai

anTRa Oda

Megztiniai stebina savo formomis. Aukštos didžiulės apykaklės, per dideli, atrodytų, lyg megztinį ką tik pasiskolinote iš savo draugo ar vyro. Šaunus derinys yra su aptemptomis kelnėmis ar siaurais džinsais. Savo spintoje turėkite ilgą megztinį, kuris pakeistų mini suknelę.

Moters drabužinėje vietos turi rasti odinis dviejų dalių ansamblis, suknelė, kelnės, sijonas, paltas. Šie deriniai nėra skirti karnavalui. Neapsiriksite įsigijusios bet kurį iš šių drabužių, - jie apsaugos nuo lietaus ir leis pasijusti pasitikinčia fatališka moterimi.

SU PalTU – neŠalTa

danGaUS Mėliai

Viena pagrindinių aprangos detalių šią žiemą yra paltas. Klasikinis, prigludęs, A formos, tiesus, platus su dar platesnėmis rankovėmis. Viskas priklauso nuo jūsų stiliaus ir gyvenimo būdo, tačiau niekuomet nevėlu jį keisti.

Mėlyniau nebuvo... Spalvų gama nuo giedro rytmečio iki tamsios, gūdžios nakties. Išsirinkite tinkantį atspalvį ir mėgaukitės dangaus palaima dieną ir naktį. Irisų žiedlapių mėlynumo spalva yra šio žiemos sezono spalvų karalienė.

aPGaUbk kaklĄ

GalVOS aPdanGalaS

Tai ne šnipės apranga. Praktiška moteris, kuri nemėgsta šalikų, daugiasluoksnių megztinių ir kitų aksesuarų, erzinančių jos kaklą, pasirinks tokią dekoraciją. Eksperimentuojančios ir naujoves mėgstančios taip pat neatsispirs tokiai pagundai išsiskirti.

Kas geriau apsaugos nuo šalčio, vėjo ar net nuo įkyrių žvilgsnių? Šią žiemą visais atvejais reikalingas gobtuvas. Dizaineriai siūlo įvairias gobtuvų transformacijas. Tačiau šiais metais jis elegantiškesnis, leidžia eiti iškelta galva. Parengė dizainerė Erika Eglinskaitė. Nuotraukos iš www.style.com

15 au min sau

vyras ir moteris sau

Komercinis priedas 

Intymių pojūčių paieškos
SUPRaSTi SaVUS „TabU”
Gediminas Navaitis Psichologas

Kas vakarą erotiką galim stebėti televizijos ekrane. Kiekviename knygyne rasime knygą apie seksą. Populiarūs žurnalai nuolatos siūlo vis įdomesnes, kartais tik gimnastams tinkančias sudėtingas mylėjimosi pozas.
Tačiau tokia su seksu susijusios informacijos gausa besidžiaugiančių meile ir seksu skaičiaus nepadidino. Gal todėl, kad dažnai norintys patirti nuostabius ir nepakartojamus išgyvenimus tarsi pamiršta, jog jausmų ir pojūčių pilnatvė pasiekiama suderintai veikiant ne vien kūnui, bet ir dvasiai.

Kiekvienas mūsų esame nusižymėję sau priimtinas seksualinio elgesio ribas. Neverta jų laužyti, nepaisyti savęs, kaip ir savo nuostatų, bet ir pernelyg griežtai jomis sekti nėra gerai. Protingiau būtų suvokti jų ištakas. Tada tai, kas mums svetima, nepastebimai išnyksta, o kas svarbu - tvirčiau ginama. Gana dažnai seksualinio elgesio riba, kuria vadovaujamasi, nuskamba galvoje kaip draudimai „negalima”,„negražu” ir pan. Tam vidiniam balsui arba besąlygiškai paklūstama, arba daroma priešingai, nei kažkuri savojo „aš” dalis siūlo. Abu pasirinkimai yra klaidingi. Protingiau būtų savęs paklausti: „Kada sužinojau, jog taip elgtis nedera? Kas tai pasakė? Kuo naudingas vienoks ar kitoks apribojimas? Kuo kliudo? Ar pažįstu žmonių, kurie elgiasi taip, kaip sau draudžiu? Kas atsitiks, jei padarysiu tai, ką sau draudžiau? O jei nepadarysiu? Kaip padaryti tai, ką sau draudžiu priimtinu būdu?” Kuo daugiau klausimų, tuo geriau. Nes tik sąžiningai į juos atsakius išaiškėja tikrosios priimtino seksualinio elgesio ribos.

1

būTi SU TUO, SU kURiUO MYlieSi
Regis, visada esame ten, kur esame. Bet mintyse galime būti ir visai kitur, ir visai su kitu, nusikelti į ateitį arba į praeitį, būti su svajone ir su realiu žmogumi. Bijantiems dantų gydymo tinka įsivaizduoti, jog iš šalies žvelgia į save, sėdintį dantų gydytojo krėsle. Lakesnės vaizduotės žmonėms toks bandymas padeda slopinti pojūčius, nes skauda jau nebe jam, o tam, kurį jie mato savo mintyse. Toks pat elgesio būdas, mintimis nuklystant iš lovos, kurioje mylimasi, į darbovietę, vasaros atostogų planų kūrimą, nebaigtų ataskaitų rengimą ir pan. veikia lygiai taip pat – slopina pojūčius. Dar blogesnis būdas – lyginti esamus ir kažkada anksčiau patirtus pojūčius, atlikti kruopščią meilės veiksmų analizę – „o tada buvo taip, o dabar turėtų būti šitaip…“

aTSiPalaidUOTi

2

Seksualinio elgesio ribos
Gana paprasta paklausti tų, kurie patenkinti savo intymiu gyvenimu, ką jie mylėdamiesi jaučia ir galvoja. Seksologas G.Kelly iš Clarksono universiteto (JAV) taip ir padarė. Gauti atsakymai gali praversti kaip orientyras, tiems, kurie nori tobulinti savo tarpusavio santykius.

aTSidUOTi POJūčiaMS
Net ir būnant „dabartyje” išlieka galimybė nepatirti tikro malonumo stebint tik vaizdus ar tik garsus. Daugelis žmonių teikia pirmenybę informacijai, kurią pamato ar išgirsta. Mylintis jiems tenka persiorientuoti į lietimo, uoslės bei vidinius pojūčius. Čia praverstų nustatyti savo vaizdinių pobūdį. Paprastai žvilgsniui krypstant į viršų, mintyse iškyla regimieji vaizdiniai, o žemyn ir į kairę – lietimo pojūčiai. Patikslinti, ar tai tinka ir jums, labai lengva. Tereikia užduoti sau klausimą, kuri koja šiltesnė, ar kitą panašų, nukreipiantį dėmesį į kūną. Jei, pavyzdžiui, ieškant atsakymo į šį klausimą, akys savaime nukrypo žemyn ir kairėn, jau turime būdą koncentruotis į kūno pojūčius. Norint tai padaryti, tereiks žvilgsnį kreipti jau žinoma kryptimi.

Veiksmingas būdas malonumo pojūčiui slopinti yra raumenų įtempimas. Netikėtoje situacijoje užpultas žmogus įtempia raumenis, sulaiko kvėpavimą ir taip pasirengia kovai. Akivaizdu, jog su priešu į lovą geriau nesigulti. O jei ten atsidūrėte su patikimu draugu, tai galima atsipalaiduoti kaip katei, kurį glostoma užsimerkia ir murkia. Įvairiausi sąmonės valdymo būdai bei joga yra paremti kvėpavimo kontrole. Sujaudintam kūnui reikia daugiau deguonies. Didelis jo kiekis apsvaigina smegenis, taigi, keičia ir sąmonės būseną, kuri gali priešintis, gali bandyti išlikti blaivi ir racionali. Atsakykite į klausimą „Ko norite lovoje: aiškaus mąstymo, matematikos teoremų sprendimo ar pasitenkinimo?” Jei visgi pasitenkinimo ir orgazmo, teks kvėpuoti giliai ir nevaržomai.

4

3

dUOTi, kad GaUTUM
Jeigu visi išvardinti būdai patirti didesnį malonumą neveikia, tikėtina, kad padės dar paprastesnis būdas savo seksualiniams išgyvenimams patenkinti. Tereikia nustoti rūpintis savais malonumais, o padaryti viską, kad būtų smagu partneriui. Nesunku suvokti, kodėl tai padeda: nukreipus visą dėmesį į partnerį, be abejo, atsiduriama kartu su juo. Mintys nenuklysta nei į buvusius, nei į būsimus malonumus, jos skirtos tam, kas vyksta dabar. Drauge veikia ir visi pojūčiai, nes nepakanka vien stebėti, reikia įsigyventi ir į visus partnerio pojūčius. Suprantama, kad jaučiant kitą, jau nebėra kada kontroliuoti savęs, savo kvėpavimo. Savi draudimai irgi tampa nebesvarbūs, nes reikia taikytis prie kito. Visgi toks būdas kurti darnesnius santykius turi vieną apribojimą – retkarčiais gera pamiršti save, tačiau tai daryti nuolat nebūtų protinga.

5

Pažinčių tarnybos “Santuoka” pažinčių kartoteka didžiausia Lietuvoje. 23 proc. jos klientų sukuria šeimas. (Paslaugos kaina - 50 litų) Pažinčių tarnyba sudaro sutartis, garantuojančias santuoką. 92 proc. jas sudariusių žmonių sukuria šeimas. Tokios sutarties sudarymas kainuoja - 290 Lt. Nesusituokus per metus laiko, įmokėta suma grąžinama. Kreipkitės trečiadieniais nuo 15 iki 19 val. ir šeštadieniais nuo 10 iki 13 val. adresu: Laisvės pr. 60 (Spaudos rūmai) 717 kabinetas, tel.:2426704 www.santuoka.tk
Kiekvienas mūsų turime suvokti seksualinio elgesio ribas ir suprasti savus „tabu“.

10

Komercinis priedas

sau auto-moto

15 min sau

Naujas mažasis kabrioletas

Baltijos šalių automobilių rinka
Praėjusiais 200 metais Baltijos šalių naujų automobilių rinka sparčiausiai augo Lietuvoje. Ji pasiekė 1 proc. Latvijoje ji padidėjo 2 proc., o Estijoje augo lėčiausiai.
Remiantis „AutoTyrimų“ duomenimis, 2007 metais šalies automobilių rinkoje dominavo „Volkswagen“ markės automobiliai. Tokių įsigyta 3437. Antroje vietoje liko „Toyota“, jos parduota 2327 vnt. „Škoda“ Lietuvos automobilių rinkoje užėmė trečiąją vietą, parduota 2218 transporto priemonių. Latvijoje pirmavo „Toyota“ automobilių gamintojai – jie aplenkė „Volkswagen“ ir „Škoda“. Estijoje populiariausių automobilių gretose taip pat pirmavo „Toyota“, antroje vietoje - „Honda“, o trečioji atiteko „Citroen“. Bendroje Baltijos šalių rinkoje įregistruota 29 proc. naujų lengvųjų automobilių daugiau. Didžiąją jų dalį sudarė asmeniniai automobiliai, o likusius 12 proc. - lengvosios komercinės mašinos. Bendroje rinkoje pirmavo „Toyota“, antroji vieta atiteko „Volkswagen“, o trečioji - „Honda“ automobilių gamintojams.

Kitų metų pradžioje „Audi“ automobilių gamintojai pristatys naują kabrioletą. „Audi“ atstovai išplatino pirmąsias automobilio nuotraukas.
Naujasis modelis, pagamintas A3 bazėje, vadinsis „Audi A3 Cabriolet“. Internetinio portalo zhelezyaka.com pranešime rašoma, kad mašina turės automatiškai pakeliamą ir nuleidžiamą stogą ir iš išorės gerokais skirsis nuo buvusio hečbeko A3. Automobilio priekis – naujo dizaino. Automobilio gamintojai kitų originalių technologinių naujovių nesiūlo.

Pigiausias automobilis – Indijoje
Indijos kompanija „Tata Motors“ automobilių gamybos rinkai pateikė pigiausio automobilio pasaulyje variantą.
Naujas Indijos vidutinei klasei skirtas automobilis kainuos 2500 dolerių. Palyginti su kitų automobilių gamintojų kainomis, šis automobilis atiduodamas veltui. Kompanijos „Tata Motors“ savininkas Ratanas Tata automobilių gamybos rinkai nori pateikti dar vieną staigmeną. Jo naujausia vizija – pačiu pigiausiu būdu pagamintas keturvietis automobilis su gale montuojamu varikliu. Tačiau pigių automobilių gamintojai vien tik maža automobilio kaina neapsiriboja. Jie teigia, kad naujasis automobilis mažiau terš aplinką lyginant su bet kuria kita lengvąja transporto priemone. Pirmieji pigiausio pasaulyje automobilio pirkėjai užsienyje bus Afganistanas ir Zanzibaras. Importuojant juos į kitas šalis mašinų kaina neišvengiamai didės dėl muitų ir kitų mokesčių. „Tata Motors“ planuoja įsigyti „Ford“, „Land Rover“ ir „Jaguar“ automobilių gamintojų padalinius ir neapsiriboti tik pigių automobilių rinka.

15 au min sau

moteris už vairo! sau

Komercinis priedas

11

Automobilių plovimo ypatumai ir būdai
Vyraujant permainingiems orams, kai vieną dieną sninga, o kitą jau telkšo balos, dažniau tenka plauti automobilius, kuriuos padengia storas purvo ir druskų sluoksniu.
Beveik visose didžiųjų tinklų degalinėse ar prie jų veikia automobilių plovyklos, kuriose jei ne jūs pats, tai tikri plovimo meistrai pasirūpins spindinčia automobilio švara. plovyklose mašinas plauna, saloną ir langus valo plovyklos darbuotojai. Tačiau norint į ją pakliūti, ypač sausą saulėtą dieną, reikia užsirašyti į eilę, kuri ypač ištįsta rudens ir pavasario sezono metu. Šiose plovyklose plovimo ir salono valymo kaina gali siekti ir 30 Lt ar daugiau, o jūsų mašina tinkamai pasirūpins šio darbo specialistai.

Šepečiai „kenkėjai“
Automatinių šepečių plovyklos turi savų privalumų ir trūkumų. Vienas jų, kad atvažiavęs automobilis į plovyklą nėra apiplaunamas nuo didelio purvo. Vėliau jį plaunant šepečiais nusėdęs purvas ištrinamas šepečiais, todėl visada nuo to nukenčia automobilio paviršius, kuris yra subraižomas. Be to, tinkamai neparuošus transporto priemonės galima nulaužti ir automobilines antenas, veidrodėlius. Jose taip pat nerekomenduojama plauti mašinų ant kurių yra sumontuoti dviračių, slidžių ir kiti bagažo laikikliai. Tokio tipo plovykloje švarinimo darbai nėra atliekami itin kokybiškai, nes šepečiai nepatenka ir į kiekvieną automobilio nišą. Baigti valyti automobilį reikia pačiam. Plovimo kainos svyruoja apie 18-20 Lt.

Šveisti gali ir pats
Vienas pigiausių, paprasčiausių ir net įnoringiausius klientus patenkinančių būdų yra automobilį plauti savitarnos plovyklose. Jose transporto priemonę nuplauti galima sumokėjus 3 – 4 žetonus. Žetono kaina 2,20 Lt. Šiuo metų laiku užtektų net 1-2 žetonų ir tai tekainuos keletą litų! O ir pati plovimo procedūra nėra sudėtinga, inventorius nesunkus bei lengvai valdomas. Pagrindinis privalumas yra tas, kad viską gali daryti pats. Beje, ne viena vairuotoja pripažino, kad toks plovimas yra tikrai pigus, greitas ir patogus. Savitarnos plovyklose galima papildomai pasinaudoti dulkių siurbliais, langų skysčio, servetėlių, skirtų sausinimui, automatais.

Plovyklų tipai
UAB „Plaunu pats“ direktorius Saulius Povilėnas pasakojo, kad šalyje veikia keleto rūšių – savitarnos, rankinės ir automatinės plovyklos.Savitarnos plovyklose savo transporto priemonę plauna pats automobilio vairuotojas. Juk niekas geriau neprižiūrės automobilio kaip jis pats! Specialiose - automobilį plauna specialūs darbuotojai, o automatinėse - jie švarinami šepečiais arba tekstilės juostelėmis. Kiekvienas plovimo būdas turi savų pliusų ir minusų.

Automatinių šepečių plovyklose trinant purvą dažnai subraižomas automobilio paviršius.

Tekstilės šepečiai
Konvejerinėje-tekstilinėje plovykloje automobilis per plovyklą stumiamas specialiu konvejeriu. Pirmiausia mašina nuplaunama aukšto slėgio vandens srove ir pašalinamas susikaupęs purvas. Vairuotojui nereikia sukti galvos dėl mašinos įrenginių – sustumti antenos, užlenk-

ti veidrodėlių ar išmontuoti ant stogo pritvirtintą bagažinę. Tekstilės užuolaidos nepadarys jokios žalos. Priklausomai nuo pasirinktos plovimo programos ir nuo transporto priemonės dydžio šis džiaugsmas jūsų automobiliui tekainuos 18 - 33 Lt.

Taisyklės žiemai
Spaudžiant dideliems šalčiams plauti automobilį ir nenusausinti yra nerekomenduojama ir net pavojinga, kad paskui netektų trypčioti prie užšalusių automobilio durų ar prišalusių gu-

mų. Gumos neužšals, jei jas kruopščiai išvalę, nusausinsite arba apdorosite specialia priemone, skirta šaltam metų laikui. „Naudojausi tekstilinės plovyklos paslaugomis, labai smagu, nes pradžioje automobilį vandeniu nupurškia gražūs berniukai, o po plovimo automobilio durų angas nusausina mielos mergaitės“, - įspūdžius pasakojo Roberta.

Kitų rankų darbas
Konsultavęs specialistas pasakojo, kad specialiose

Turi būti švarus
Automobilio vairuotojoms plauti automobilį yra tiek pat svarbu, kaip ir tvar-

kytis namuose. „Žiemą automobilį plauti reikia žymiai dažniau, nes aplink keliuose telkšo balos ir purvas. Plaunu bent karta per dvi savaites, vėliau jau nesimato mašinos spalvos", - kalbėjo „Mazdos 323“ vairuotoja Jūratė. Tačiau ne visos vairuotojos mėgsta ypatingą sterilumą. „Man patinka važinėti su automobiliu, kuris atrodo kaip ką tik grįžęs iš ralio. Bėda tik ta, kad vaikas kiekvieną rytą valo nuo langų sušalusį sniegą, o automobilio šonus trina pilvu“, - juokavo vairuotoja Viktorija.

PUikUS aUTOMObiliS!

naUJa ka RUbRi

Pasiduok savo širdies balsui
Naujosios kartos „Alfa Romeo“ - „Alfa 159“, sukurta su tikru itališku užmoju ir aistra, priklauso didžiojo italų dizaino meistro Giorgetto Giugiaro kūriniams. Išraiškingos linijos automobiliui suteikia ne tik stiprų charakterį, bet ir nesulaikomą polėkį. Abejingų jam tiesiog nėra. „Alfa 159“ interjeras erdvus ir subtilus, o prabangi vidaus apdaila atspindi automobilio solidumą. Automobilis pasižymi novatoriškais techniniais sprendimais ir teikia įkvėpimą kiekvienam, ieškančiam dinamikos, komforto bei maksimalaus saugumo. Keturių durų sportiškas sedanas yra pelnęs aukščiausią – 5 žvaigždučių – Euro NCAP saugumo testų įvertinimą.

Automatinė pavarų dėžė
Q-Tronic automatinė 6 laipsnių pavarų dėžė, galima su 1.9 JTDM 16V 150 AG ir 2.4 JTDM 20V 200 AG turbodyzeliniais bei 3.2 JTS V6 260 AG benzininiu varikliu. Išskirtinai 2.4 l 200 AG turbodyzelinėje versijoje su keturių varomų ratų Q4 pavara Q-Tronic dėžė turi ir „Sport” bei „Winter” režimus, suteikiančius automobilio valdymui dar daugiau tikslumo bei komforto.

12

Komercinis priedas

sėkmė sau

15 min sau

Svajonės yra pirmas žingsnis
tikslo link
Darius Čibonis Asmeninio efektyvumo treneris

Štai ir atėjo naujieji metai! Kiek pažadų duota sau ir kitiems jų išvakarėse? Kiek sprendimų priimta keisti įpročius ar įgyvendinti senas svajones? Ar šiems pažadams lemta išsipildyti? Kaip žmogus gali valdyti savo likimą?
Remiantis statistikos duomenimis – daugiau nei 80 proc. naujametį vakarą priimtų sprendimų lieka neįgyvendinti. Kodėl? Naujieji metai čia niekuo dėti, nes sprendimų įgyvendinimą lemia žmogaus mąstymas ir elgesys.

Vieni sako, kad sėkmė priklauso nuo zodiako ženklo, likimo, kraujo grupės ar kitų dalykų, kurių žmogus visiškai negali pakeisti. Gyvenimas teka pagal iš anksto parašytą scenarijų. Kiti šventai tiki, kad žmogus savo gyvenimą kuria pats. Vadinasi jis yra 100 proc. atsakingas už savo paties sėkmę. Spėkite, kuriai žmonijos pusei priklauso daugiau pasiekimų ir sėkmingai įgyvendintų svajonių. Jei nagrinėsite sėkmingiausių žmonių biografijas – lengvai įsitikinsite, kad absoliuti jų dauguma yra antrosios grupės atstovai, kurie savo gyvenimo sėkmę kūrė patys.

apie ką ilgesnį laiką galvoja, o sėkmingi žmonės nuolat mąsto apie tikslus ir žino, kad pasiseks juos įgyvendinti. Tai taip pat dėsnis, kurio dar nuo Sokrato laikų niekas nepakeitė. Nepanašu, kad kada nors ateityje jis pasikeis.

Paversti tikslu
Paprasčiausias būdas svajonę paversti tikslu – nustatyti atlikimo terminą. Tai lyg koordinatės, kurių neturėdamas nepataikysi į taikinį. Tačiau pats tikslas žmogui turi būti pakankamai svarbus ir motyvuojantis. Dauguma daro klaidą – žinodami, ko iš tikrųjų nori, iš anksto nusprendžia, kad tai nerealu, ir tenkinasi antrarūšiais tikslais. Todėl vėliau pritrūksta valios, nes pats tikslas menkai motyvuoja. Dar geriau jei tikslus užrašysite raštu. Kai rašome – užsimezga magiškas ryšys tarp rašiklio ir mūsų proto. Užrašyti tikslai visuomet turi didesnę tikimybę būti sėkmingai įgyvendinti.

Olimpo kalnas
Taip buvo visuomet. Žymus graikų filosofas Sokratas yra pasakęs: „Jeigu tikrai nori patekti į Olimpo kalną, neabejok, kad kiekvienas žingsnis veda tave jo pusėn – ir to bus gana.“ Tai yra išminčiaus patarimas, kurį taikydamas bet kuris žmogus anksčiau ar vėliau pasiekia tai, ką buvo užsibrėžęs. Aš dažnai sakau „apie ką galvosi – tuo ir tapsi“. Galvosi, kad nuo tavęs niekas nepriklauso – vadinasi, nieko ir nebandysi keisti bei atsiduosi aplinkos įtakai. Tačiau jei tvirtai tikėsi savo galimybėmis, turėsi aiškius tikslus ir kryptingai jų sieksi – neišvengiamai savo siekius įgyvendinsi.

poveikiui ir kliūtims, kurias neišvengiamai sutiksime pakeliui į savo tikslą. Turbūt teko įsitikinti kuo didesnis tikslas, tuo lengviau bus įveikti pasitaikančias kliūtis. Kodėl taip yra? Visai paprasta, kuo gražesnis prizas laukia tikslo kelionės gale – tuo stipresnė jėga mus link to stumia. Keldami mažus tikslus mes save pasmerkiame silpnai motyvacijai ir siekiui, kadangi mūsų pasąmonė aiškiai supranta, kad tokio tikslo pasiekimas iš principo nieko nepakeis. Paslaptis aiški, kuo labiau „vežantis“ tikslas yra, tuo didesnė tikimybė, kad mums nepritrūks motyvacijos ir noro įveikti pakeliui pasitaikančias kliūtis.

tą tikslą, per artimiausias 15 minučių būtinai atlikite nors mažą veiksmą šio tikslo labui. Ieškodami informacijos panaršykite po internetinius portalus, paskambinkite kam ar dar ką nors padarykite, kas galėtų būti tuo pirmuoju žingsneliu tikslo link. Kiekviena didelė kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio.

Neklausykite kitų
Ką daryti, jei aplinkiniai liepia būti „realistu” ir galbūt net šaiposi iš jūsų tikslų ir tvirtina, kad tai nepavyks? Jei jūsų tikslai bus didesni už aplinkinių – vieni tuo žavėsis, tačiau bus ir tokių, kurie į jus nukreips aštrios kritikos strėles. Dažniausiai tai žmonės, kurių pačių laimėjimai ir tikslai labai menki. Kieno klausytis ir kas yra teisus? Atsakymus surasime gamtoje: erelis – karališkasis paukštis, nes sugeba pakilti arčiausiai saulės. Ar erelis klausia kalakuto patarimo, kiek aukštai jam kilti? Ir atminkite, žmonės, kurie turi aiškius tikslus, pasiekia žymiai daugiau nei gali įsivaizduoti lyginant su tais, kurie jų neturi.

Pirmas žingsnis
Svajones pavertus tikslais reikia apsispręsti nuo ko pradėsiu – koks bus pirmasis žingsnis. Jei tikrai siekiate sėkmingai įgyvendinti išsikel-

Įgyvendinti svajones
Aiškiai įvardyti savo svajones - tai yra pirmasis žingsnis į laimingesnį gyvenimą. Jei svajonių nėra – nėra dėl ko kiekvieną rytą keltis iš lovos. Nebent dėl to, kad eilinį kartą apmokėtumėte sąskaitas? Jei taip, – nenuostabu, kad jums trūksta optimizmo ir vidinės motyvacijos. Smegenų neapgausite, jos supranta, kad kuriate rutiną, ir visomis išgalėmis priešinasi – mainais sukurdamos pesimizmą ir tinginystę.

Atlaikyti kliūtis
Kita svarbi savybė, kuri reikalinga, norint sėkmingai įgyvendinti ambicingus tikslus, yra atsparumas aplinkos

Negimei po laiminga žvaigžde?
Visus pasaulio žmones galima suskirstyti į dvi grupes pagal jų tikėjimą sėkme.

Gyvenimo dėsniai
Visas pasaulis veikia pagal tam tikrus dėsnius. Jei iš rankų paleisi sunkų daiktą – jis nukris ant žemės. Tai gravitacijos dėsnis. Saulė kyla rytuose, leidžiasi vakaruose – žemės sukimosi dėsnis. Žmogus tampa tuo,

15 au min sau

skaityti madinga sau

Komercinis priedas

1

Didžiausias Lietuvoje knygynų tinklas
„čia ir dabar“
Naujų idėjų nereikia. Reikia daryti tai, kas išplaukia iš pasąmonės. Viskas atsiranda savaime – išauga, reikia tik padėti. Žmonės turi per daug idėjų. O kai jų turi per daug, tada imasi jėgų, kad jas įgyvendintų. Kiekvienas mano sprendimas yra malda ir meditacija. Aš neturiu laiko medituoti ir žiūrėti į vieną tašką. Mano darbas labai konkretus, kiekvienas veiksmas, elgesys, kiekviena mintis. Ūkininkas medituoja, kai eina per lauką sėdamas rugius. Tai šventas darbas ir šventas judesys. Dvasinis žmogaus būvis pasireiškia būtent „čia ir dabar". Jonas Mekas

pristato:

amerikietiškojo avangardo kino krikštatėvio knygos

J. Meko mėgstamiausios knygos:

"Gražiausios 1001 nakties pasakos" Vaiga, 2007

R.N.Duran "Don Kichotas", Vaga, 2006

J. Joyce "Ulisas", LRS, 2003

J. Mekas ,, Žodžiai ir raidės“, Baltos lankos, 2007 Jono Meko poezijos rinktinė tęsia šio nepriklausomo menininko kūrybines tradicijas. Poetas atsigręžia į laiko tėkmėje pranykstančias kasdienybes akimirkas.

J. Mekas ,, Trys draugai“ Baltos lankos, 2007 Tai trijų Žmonių, kurių gyvenimus likimas neatskiriamai susiejo, pėdsakai: Jurgio Mačiūno, Johno Lennono ir Yoko Ono, – trijų draugų, kurių gyvenimai ir svajonės pakeisti pasaulį menu susipynė.

J. Mekas ,,Mano naktys" Baltos lankos, 2007 Knyga sudaryta iš J. Meko sapnų, susapnuotų ir užrašytų 1978–1979 metais. Juose atsispindi asmeniniai menininko išgyvenimai, iškylantys groteskiškomis, realybės ribas peržengiančiomis formomis.

iš „knygų namų“ gyvenimo: knyga+kava
Ne paslaptis, kad vienas iš smagiausių gyvenimo malonumų – skaityti gerą knygą, gurkšnojant skanią kavą. Dabar tokia galimybė suteikta visiems – „Knygų namuose“ (Gedimino pr. 50, Vilnius) įkurta jauki „Double Coffee kavinė“, kurioje lankytojai gali patogiai susėdę už staliukų užsisakyti ne tik puodelį kavos, bet ir naudodamiesi ant staliukų pastatytais monitoriais interneto svetainėje www.knygunamai.lt išsirinkti bet kurią patikusią knygą, ir ji bus per kelias minutes pristatyta tiesiai ant jūsų staliuko. Idėja įgyvendinti šį projektą kilo pastebėjus, kad pastaruoju metu Lietuvos žmonės, kaip ir vakariečiai, tampa vis labiau izoliuoti, užsidarę mažoje privačioje erdvėje. Galbūt dėl pagreitėjusio gyvenimo tempo ar susiaurėjusių asmeninių interesų nebeliko ankstesnio šilto bendravimo tarp žmonių, laisvesnių diskusijų viešose erdvėse. O žinoti, kad yra vieta, kur visada gali surasti įdomią knygą, atsigerti geros kavos ir pabendrauti, yra svarbu kiekvienam. Juk ir kavą gerti maloniau su kitais, o ne vienam? Todėl gimė mintis sujungti tris malonius dalykus – skaitymą, kavos gėrimą ir bendravimą į vieną „Knyga+Kava“ projektą, kuris kurtų „Knygų namų“ jaukumą, skleidžiantį kavos kvapą, geras emocijas ir draugišką atmosferą. Tokią susibūrimo vietą, kur galima nusipirkti gerą knygą, išgerti puikios kavos ir dar laisvai padiskutuoti, Vilniuje vargu ar surasite. O čia – trys viename: kūnui, sielai ir protui, juolab kad „Knygų namai“ kaip traukos centras tapo dar labiau patrauklūs ir dėl išsiplėtusio per tris aukštus knygyno, kuriame rasite ir grožinės literatūros, ir užsienio kalbų vadovėlių didžiausią pasirinkimą, ir dėl ketvirtame aukšte įsikūrusios užsienio kalbų akademijos.

indRė ValanTinaiTė
Indrė Valantinaitė – naujas ir perspektyvus vardas lietuvių literatūros padangėje. 2006 m. pasirodė Rašytojų sąjungos leidyklos išleista Indrės poezijos knyga „Žuvim ir lelijom“. Indrė ne tik rašo, tačiau ir dainuoja – 2006 m. atliko Monikos vaidmenį miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“. Šiais metais baigusi kultūros vadybos studijas, Indrė Valantinaitė tikrai nežada sustoti ir kuria ateities planus. Debiutuojanti poetė Indrė Valantinaitė apie save: Eiles rašinėju nuo pirmos klasės. Tada mano mylimiausia poetė buvo Salomėja Nėris. Mėgstu: Žmones, netelpančius į mažas dėžutes; Knygas; Skanų maistą; Vyną; Gerus filmus; Senus rusiškus „multikus“; Keliauti; Gulėti vonioje; Esu pamišusi dėl muzikos; Dainuoju. Nemėgstu: raganų ir šalčio.

Cirkas
Aš išėjau į sceną, kad darytum, ką panorėjęs su manim. Pasitikiu, nes lynas niekada nenutrūksta, kai juo žengia cirko mergelė, žvilgančiais žvyneliais siuvinėtu triko, rankos – pečių plotyje ištiestos į šalis. Jos neprakaituojančios pažastys rūpestingai išskustos, kaip prieš pirmąjį pasimatymą. Taip, aš užsivožiau fokusininko skrybėlę, į kurią buvo prisisiojęs triušis. Iš baimės. Prožektoriams deginant akis. Nuoširdumas čia klaidžioja po grimo kambarius – dar viena apdulkėjusi kaukė, kostiumas, pudros sluoksnis, tarp vystančių čigonės krūtų žvangantis pakabukas, žėrintis aukso siūlas, įaustas liemenėn meškos. Uždanga pakilus visada nusileis, Krokodilas išrautais dantimis niekada neįkąs, tad susimokėkit, greičiau susimokėkit, ponai, nes žvėrys iš alkio pasius.

SiūlOMe PaSkaiTYTi:

Joey Goebel ,,kankinkite artistą“
Č. Songaila, leidykla VAGA sukrečianti ir įtaigi knyga. Ar galite įsivaizduoti, kad tikrasis menas, nesvarbu tai daina ar filmas, gimsta tik iš gyvenimo kančių? O kaip pasijaustumėte, jei aplink jus esantys žmonės siektų sukelti jums kuo didesnę kančią t i k ta m, kad taptu mėte dievinami menininkai? Skaitydami šią knygą ne tik juoksitės, bet išgyvensite i r g a n a pr i e š t a r i n g u s jausmus, o pabaigoje gal net išspausite liūdesio ašarą“. Sausio mėn. J. Goebel romanas ,,Kankinkite artistą“ už ypatingą kainą visuose VAGOS knygynuose.

Gruodžio mėnesio grožinės literatūros TOP 10
1. „Bajorų“ J. Erlickas 2. „Viršvalandžiai“ J. Ivanauskaitė 3. „Portobelo ragana“ P. Coelho 4. „Inesė“ I. Allende 5. „Ledo jausmas“ A. Marinina 6. „Bėgimas nuo Franko“ H. Wassmo 7. „Toji istorija“ A. Baricco 8. „Islaptinta byla“ A. Abarca 9. „Alchemikas“ P. Coelho 10. „Labirintas“ K. Mosse

„Rašytojo Joey Goebel, kritikų vadinamo šiuola i k inės a meri k iečių literatūros vunderkindo, roma na s „ K a n k i n k ite artistą“ yra nepaprastai

! etuvoje intų iena Li pagam Nauj edijoje inUkai iai skirti skaitymui.dŠavrtus. Visi skaityšmoįrėmiO ak o akin n lę io SkaiT YM in arumą, inius sta
lio patv s europ aus diza Tai puik ė atitinka visu tikrinant rėme mo. i, yb gausite ok jam braižy akinių k įvairiai testuo saugą nuo su nuose dovanų iai yra ę ir ap knygy akin kokyb AGOS ei lęšių ymo akinius V nimą b it ami ska klą! Pirkd dė akinių stilingą

„Po algos“ kiekvieno mėnesio 10 d. knygoms 10% nuolaida!
VILNIUJE: KNYGŲ NAMAI , Gedimino pr. 50, DRAUGYSTĖ, knygynas, Gedimino pr. 2, VAGA/PC GEDIMINO 9, Gedimino pr. 9, VERSMĖ, knygynas, Didžioji g. 27 VAGA - PILIES knygynas, Pilies g. 22 VAGA/PC BIG, Ukmergės g. 369 VAGA, Darbininkų g. 16, Naujininkai VAGA, Pergalės g. 13/2, N. Vilnia VAGA, Ateities g. 20, VAGA, Valakupių g. 5, KAUNE: VAGA/PC MEGA, Islandijos pl. 32, VAGA/PC SAVAS, Savanorių pr. 346, KLAIPĖDOJE: VAGA, H. Manto g. 9 VAGA/PC BALTAI, H. Manto g. 84 VAGA, Taikos pr. 97 (Debrecenas), ŠIAULIUOSE: VAGA, Lyros g. 13 VAGA, Centro knygynas, Mickevičiaus g. 2a VAGA/PC BRUKLINAS, Pramonės g. 6, PANEVĖŽYJE: VAGA/PC BABILONAS 2, Klaipėdos 143 a, VAGA/PC Klevas, Respublikos g. 71, KĖDAINIUOSE: VAGA, Smilgos g. 2 UTENOJE:, VAGA, Tauragnų g. 2 KAIŠIADORYSE: VAGA, Gedimino g. 25/2 DRUSKININKUOSE: VAGA/PC AIDAS, M. K. Čiurlionio g. 50, VAGA, M. K. Čiurlionio g. 75 MARIJAMPOLĖJE: VAGA/PC MAXIMA, Bažnyčios g. 38 TAURAGĖJE:, VAGA/PC SENUKAI, Gedimino g. 44, VAGA, Vytauto g. 71, UKMERGĖJE: VAGA, Kauno g. 7 ALYTUJE:, VAGA, Seirijų g. 3, JONIŠKYJE: VAGA, Livonijos g. 3

www.knygunamai.lt

1

Komercinis priedas

interjerassau

15 min sau

PUŠieS iR eGlėS MedienOS GRindYS
Pakankamai išraiškingas medienos piešinys ir šilta spalva – išskirtinis pušies ir eglės grindų bruožas. Jis paperka „saldų“ stilių mėgstančius vartotojus. Renkantis šias grindis teks susitaikyti su šakų ornamentais bei sakingomis ertmėmis. Kuo daugiau šių detalių, tuo didesni jūsų šansai įsigyti jas už kuo žemesnę kainą, kuri ir taip yra mažiausia, lyginant su kitomis medienos rūšimis. Pušinių ir eglinių grindų paviršių rekomenduojama tik padengti laku. Grindų alyva į sakingą medį neįsigeria. Ši minkšta mediena bijo mechaninių pažeidimų, todėl venkite šios medienos grindis kloti tokiose vietose, kur yra didelė žmonių trintis koridoriuose, laiptinėje, virtuvėje. Jos puikiai tinka miegamųjų, vaikų kambarių grindims ir ten, kur jūsų viešnios nevaikšto ant smailių aukštakulnių batukų.

VandenS TaUPYMO MeCHaniZMai
• Vienas populiariausių būdų taupyti vandenį - prie pat vandens ištekėjimo angos įmontuoti specialų aeratorių. Tai nedidelis tinklelis, prisotinantis vandens srovę oru. Srovė, pripildyta oro burbuliukų, atrodo tokia pat intensyvi, tačiau vandens sunaudoja iki 30-40 proc. mažiau. Senieji tarybiniai maišytuvai šio paprasto įrengimo neturi. Tai galėtų būti pats paprasčiausias ir pigiausias būdas pradėti taupyti vandenį. • Prieš keletą metų santechnikos priemonių gamintojai pasiūlė lietaus tekėjimą imituojančias dušo galvutes. Iš pirmo žvilgsnio intensyviai, 40 cm diametro plote lašantis „lietus“ turėtų eikvoti didelį vandens kiekį. Tačiau šis įspūdis yra apgaulingas, nes tokia dušo galvutė realiai naudoja tik 8-15 litrų per minutę. Lygiai tiek pat, kiek paprasta galvutė, o komfortas yra nepalyginamai didesnis. Išvada yra aiški: visos naujovės kuriamos atsižvelgus į vandens taupymo reikalavimus, tereikia tik juos gerai išanalizuoti.

PaTOGūS lOVūGaliai
Stilingiausios lovos sudėtinės dalys – lovūgaliai. Galvūgalis lovoje yra viena matomiausių detalių, todėl gamintojai jų dailinimui teikia ypatingą dėmesį. Jo gamybai naudojamos labai įvairios medžiagos, tačiau verta pagalvoti ne tik apie grožį, bet ir apie patogumą. Lovoje dažnai skaitome, ar tiesiog sėdime atsirėmę. Jeigu lovūgalis pagamintas iš kietų - medžio, metalo, stiklo, plastiko - medžiagų, jo forma turėtų būti patogi atremti pagalvę. Lovūgaliai su lentynėle trukdo patogiai sėdėti atsirėmus. Gaminami ir dideli paminkštinti dekoratyvūs galvūgaliai iš gerų audinių, odos ar net kailio.

JaUkUS aPŠVieTiMaS
Svetainėje, kur praleidžiate daug laisvo laiko su šeima, ar tiesiog ilsitės po darbų, nesistenkite apšviesti visko iš karto vienu šviesos šaltiniu. Sukurkite patogią vietą skaitymui arba mezgimui. Pamąstykite apie silpną apšvietimą televizijos žiūrėjimo zonoje, taip mažiau bus varginamos akys žiūrint į ekraną. Ryškiau apšvieskite žurnalinį stalelį, čia vyno spalva taurėje yra tiek pat svarbi, kiek ir prie valgomojo stalo. Valgomajame stalo apšvietimą patariame sukurti tradiciniu – iš viršuje pakabintų ar į lubas įmontuotų šviestuvų. Be to, nepamirškite valgydami užsidegti žvakių. Sakoma, kad jos nubaido piktąsias dvasias. Apskritai į ugnį, kaip natūralų šviesos šaltinį, reikia žiūrėti labai rimtai.

kaiP PRižiūRėTi baldų aPMUŠalUS
Flokas – medžiaga, gaminama priklijuojant nailono plaukelius prie austinio pagrindo. Jis atrodo panašiai kaip veliūras, čiupinėjant panašus į švelnią trumpai kirptą katę. Su laiku paviršius „plinka“ gabalais, todėl nėra ilgaamžis. Priežiūrai negalima naudoti spiritinių ir kitų cheminių valiklių. Jie tirpdo klijus ir toje vietoje atsiranda dėmė. Žakardas – daugiasluoksnis austas audinys, kuris yra tvirčiausias mechaniniam nusidėvėjimui. Jis bijo tiesioginės saulės spindulių ir lengvai įgeria purvą. Nuo saulės apsaugoti gali tik užuolaidos ar parinkta vieta pavėsyje. Su purvu galima kovoti impregnuojant. Kai kurie audiniai būna impregnuoti (scotchgard, teflon, trevira ir kt. ) specialiomis technologijomis, taikomomis pačios gamybos procese. Tokio audinio nerekomenduojama lyginti, nes prapuls apsauginis efektas. Natūrali oda – natūrali „gyva“ medžiaga. Ji mėgsta 60-70 proc. santykinį oro drėgnumą, nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, šalčio. Versta oda – ypač tepli. Šiai medžiagai yra skirta daug priežiūros priemonių. Jos drėkina, maitina, impregnuoja, atnaujina, apsaugo. Pasirinkus odinį baldą jam teks skirti nemažai dėmesio, todėl tinginiams jis tiesiog nerekomenduojamas. Kadangi oda – prabangos atributas – stenkitės nevaidinti turtingų pasistatę odinį kampą vieno kambario bute.

dekORaViMaS
Pastaruoju metu naudojami vis įvairesni stumdomų konstrukcijų dekoravimo būdai. Renkantis konstrukcijų dekorą svarbu išlaikyti medžiagos storį, o ne medžiagos dekorą, galima leisti pasireikšti fantazijai. Pagrindinės užpildams naudojamos medžiagos yra stiklas, medžio drožlių plokštės, įvairiai dekoruotas kartonas arba fanera. Ant stiklo gali būti klijuojama įvairiausių atspalvių, faktūrų plėvelė arba plėvelę galima pjaustyti „kiauraraščiu“. Taip įmanoma išgauti unikalų ir vienetinį „meno kūrinį“, kuris atliekamas pasitelkus šiuolaikines technologijas. Belieka susirasti dizainerį, kuris, susipažinęs su šiomis technologijomis, sukurs tai, ko jūs pageidaujate. Ant neskaidrių plokščių galima klijuoti įvairias, tačiau geriau natūralias medžiagas, kurios jūsų pertvarą pavers originaliai atrodančiomis sienomis. Tapetas, audinys, augalinis tapetas – medžiagos, dažniausiai naudojamos pertvaroms dekoruoti. Derinant stiklo (lygaus) ir natūralių medžiagų (grubesnio) paviršius, toje pačioje pertvaroje galima išgauti labai prabangų ir solidų derinį, kuris jūsų pertvarą pavers tikru interjero akcentu.

15 au min sau

sau kelionės

Komercinis priedas

15

Geriausi slidinėjimo kurortai Austrijos ir Italijos Alpėse
Kai Lietuvoje mažėja sniego, dar daugiau lietuvių ryžtasi pirmą kartą nuvykti į kalnus.
Alpės yra tikras slidininkų rojus, kur daug balto sniego ir įvairiausių trasų. Skirtingai nuo Austrijos Alpių, Dolomitinių Alpių slėniai yra atviresni, ne tokie gilūs, todėl ir saulės čia daugiau. Sakoma, jei čia slidinėsite septynias dienas, tai šešios iš jų bus saulėtos. tinai atnaujinamas, tuo tarpu Italijoje tokio reikalavimo nėra, todėl jis senesnis, bet pakankamai geras. Lietuvoje tokią amuniciją galima išsinuomoti pigiau. Čia jis neapdraudžiamas, bet, jei jis nebus labai patogus slidinėti, jo nepasikeisite. Italijoje įprasta derėtis, jei talkins pažįstamas italas, tada derybos bus tikrai sėkmingos. Kalnų slidinėjimo instruktoriaus pamokos kartu su grupe asmeniui kainuoja apie 20 eurų, tuo tarpu Austrijoje – 40 eurų.

Prabangus kurortas
Kortina d’Ampecas – vadinamas Dolomitinių Alpių karaliene. Miestelį supančios kalnų viršukalnės tarsi primena karalienės karūną. Kurorto svečiai mėgaujasi prabanga, dėvi madingus drabužius, važinėja puikiais automobiliais. Šiame kurorte gali išvysti žymiausių modeliuotojų drabužius ir prabangiose parduotuvėse, ir ant kurorto poilsiautojų kūnų. Nors slidinėjama prabangiame kurorte, tačiau apsigyventi galima šiek tiek toliau – San Vito di Kadore miestelyje.

Laisvalaikis po sporto
Italai mėgsta vakaroti su draugais ar šeimos nariais, ramiai šnekučiuodamiesi prie vyno taurės ar kvapnios kavos puodelio. Naktinių klubų ar diskotekų nedaug. Teko lankytis prestižinėje diskotekoje VIP klube Kortina d’Ampeco kurorte. Pagrindinė klubo figūra – barmenas. Visas gyvenimas sukasi apie jį. Su juo sveikinamasi, šnekučiuojamasi. Lankytojai – nuo 20 iki 50 metų, pasipuošę elegantiškais drabužiais, jokių perdėtų nuogybių ir vulgarumo. Bet kokio gėrimo taurė kainuoja 10 eurų, alkoholis vartojamas saikingai. Groja gyva muzika, daugiausia itališka. Visi šoka, dainuoja, linksminasi. Visiškai kitokį vaizdą išvystume diskotekoje Austrijoje.

Alpės - tikrasis slidininkų rojus, kur daug balto sniego ir įvairaus lygio trasų.

Garsiausi centrai
Slidininkus iš Lietuvos traukia ir Sela Ronda. Tai 24 km ilgio trasų ratas aplink Sela kalnų masyvą Dolomitinėse Alpėse. Garsiausi slidinėjimo centrai: Araba, Val Gardena, Korvara ir Kanazei. Sela Ronda suteikia galimybę visą dieną keliauti slidėmis per kalnus. Trasos taip puikiai išdėstytos, kad nėra reikalo grįžti į tą pačią vietą. Patyrę slidininkai gali per dieną nučiuožti iki 80 km. Tuo tarpu mažiau įgudę turėtų gerai įvertinti savo jėgas, kad spėtų sugrįžti iš kelionės po kalnus iki uždarant keltuvus. Sezono metu slidinėjimo abonementas šešioms dienoms kainuoja nuo 170 iki 195 eurų.

Austrijos Alpių kurortai
Soldeno kurortas, išsidėstęs Otztalio slėnyje išsiskiria ilgai verdančiu naktiniu gy-

venimu, jį ypač mėgsta jauni žmonės. Čia gausybė barų, diskotekų, kur vakarais renkasi poilsiautojai ir šėlsta iki paryčių. Dienos metu kalnų restoranėliuose koncertuoja įvairios grupės. Kiekvieną ketvirtadienio vakarą – naktinis šou trasoje. Pasirodo slidinėjimo mokyklų atstovai su fakelais, fejerverkais. Kasmet koncertuoja garsios pasaulinio lygio muzikos grupės. Tiems, kurie turi slidinėjimo abonementą, už šias pramogas mokėti nereikia. Slidinėjimo abonementas Soldene sezono metu kainuoja nuo 174 iki 195 eurų (6 dienos).

Trasos profesionalams
Cilertalio Alpių slėnyje, kitame garsiame Austrijos Tirolio slidinėjimo regione, yra net 620 km trasų. Čia slidininkus traukia ledynas Hintertukseris. Šio ledyno trasas profesionalai laikomo geriausiomis. Pagrindiniame slėnio kurorte – Mairhofenas ir Celis prie Cilerio verda intensyvus naktinis gyvenimas. Nakvynę siūlo daugybė įvairaus lygio viešbučių, pensionų, rezidencijų. Gausu pirčių kompleksų, baseinų, netgi lošimo namų - kazino.

Para 4 žvaigždučių viešbutyje su maitinimu kainuoja 60–70 eurų. Pensione su pusryčiais už parą mokėsite 20–30 eurų.

Slidininkų svajonė
Negalima nepaminėti ir kiekvieno slidininko svajonės paslidinėti Silvreta centre. Jo pagrindinis kurortas Išglas – netoli sienos su Šveicarija. Tai vienas didžiausių Austrijos žiemos sporto regionų, suteikiantis galimybę naudotis 300 km slidininkų trasų, puikia šiuolaikiška keltuvų sistema. Viešbučių, apartamentų, slidinėjimo abonementų kainos šiame kurorte viršija vidutinį lygį, tačiau ir siūlomų paslaugų gausa bei kokybė atitinka kainą. Apsigyvenus nuošaliau, bus gerokai pigiau.

Terminių šaltinių šiluma
Šiek tiek mažiau populiarus, bet įspūdingas yra Gasteino slidinėjimo regionas. Jis sudarytas iš trijų Bad Gasteino, Bad Hofgasteino ir Dorfgasteino kurortų. Regionas nuo seno garsėja terminiais šaltiniais. Įrengti modernūs baseinų ir pirčių kompleksai, kur atliekamos grožio ir relaksacinės procedūros.

kalnų SlidinėJiMO TaiSYklių aTMinTinė:
Kad pomėgis slidinėti pakeistų jūsų gyvenimą ir visiems laikams išblaškytų žiemos nuobodulį, nepadarykite kelių esminių klaidų. 1.Būtinai pasimokykite bent vieną dieną su profesionaliu instruktoriumi, kad įgytumėte teisingus slidinėjimo pradmenis. 2. Jokiu būdu nesileiskite draugų užkeliami ir paleidžiami nuo kalno be pasiruošimo. Tai gali baigtis rimtomis traumomis ir visiems laikams atimti norą slidinėti. 3.Pasimokyti taisyklingo kalnų slidinėjimo su instruktoriumi galima bet kuriame slidinėjimo kurorte. 4.Nerizikuokite leistis nuo kalnų puriu sniegu, ten, kur nėra trasų. Tai pavojinga. 5.Kalnuose jauskite atsakomybę už savo bei aplinkinių sveikatą ir gyvybę. Stenkitės įvertinti savo jėgas.

Slidžių nuoma
Italijos kurortuose vidutinio lygio inventoriaus nuoma savaitei atsieina 40–50 eurų, o Austrijos kurortuose – apie 100 eurų. Į kainą įskaičiuojamas ir draudimas nuo inventoriaus vagystės ar sugadinimo. Taip atsitikus, didelių nuostolių nepatirsite, bet minimalią žalą teks atlyginti. Austrijoje inventorius kasmet ar kas dvejus metus bū-

VeRTa žinOTi:
• Batus ir slides pirmą kartą geriau išsinuomoti pačiame slidinėjimo kurorte, kad, jei reikės, galėtumėte pasikeisti. • Aprangą pirkite Lietuvos sporto ir turizmo prekių parduotuvėse. Čia ji kokybiška ir palyginti nebrangi. • Nepamirškite stipraus apsauginio kremo nuo saulės, būkite pasiruošę įvairioms oro permainoms.

16

Komercinis priedas

įdomybėssau

15 min sau

Taro kortų prognozės sausio 18 - vasario 2 dienoms
Tarologė Vida Gudavičienė Tel. 8-689-74714, 8-687-19440

a

AVINAS. Šis periodas nežada lengvų pergalių. Viską teks išsikovoti ir užsidirbti pačiam, nes nieko negausite veltui. Tai nėra blogai, nes pagal savo prigimtį esate kovotojai ir tai teikia jums net savotišką malonumą. Labai sudėtingas laikas meilės reikalams, galimi nusivylimai, rimti konfliktai arba net laikinas išsiskyrimas. Darbe teks kovoti už savo dabartines pozicijas, tačiau nusileisti tikrai neverta. Nepalankus metas piniginiams reikalams, geriau būkite atsargesni ir neišlaidaukite. JAuTIS. Likimas pagailės meilės ir romantikos, tačiau turėsite darbo iki kaklo, kaip ir puikių karjeros kilimo galimybių. Asmeniniai santykiai bus ramūs ir labai nenuspėjami, tegul viskas vystosi natūraliai. Darbe jausitės tikrais didvyriais, nes daug kas priklausys nuo jūsų veiksmų.

b

Sveikata nesiskųsite, turėsite pakankamai daug energijos ir ryžto veikti. Palankus laikas jūsų finansiniams reikalams spręsti, galite neblogai užsidirbti arba net laimėti papildomų pinigų. DVyNIAI. Jūsų gyvenimas bus labai spalvingas. Galimi nauji asmeniniai ryšiai, įvairios pagundos ir net rimtas įsivėlimas į meilės pinkles. Moterims reikėtų būti atsargesnėms, nes apie jūsų naują romaną gali sužinoti vyras. Darbe seksis puikiai, jis džiugins aukštais rezultatais. Šiuo periodu geriau venkite alkoholinių gėrimų, nes tai gali baigtis nelabai linksmai. Neblogas laikas tvarkyti finansinius reikalus, galite investuoti, pirkti arba parduoti. VėŽyS. Labai palankus periodas visose gyvenimo srityse. Tik reikia netingėti. Smagus laikas moterims. Galite pasijusti labai patraukliomis, geidžiamomis ir mylimomis. Gerbėjų tikrai netrūks, o tokie santykiai vystysis pagal jūsų scenarijų. Tikėkitės naujienų darbe. Tai laikas, kai reikia pradėti naujus darbus ir bandyti

c

d

Organizuojami klasikiniai Taro kortų, astrologijos, chirologijos, Runų kursai. Informacija tel. 8 689 74714, 8 687 19440; info@dupasauliai.com. www.dupasauliai.com

kilti karjeros laiptais. Jums visa tai garantuos puiki savijauta ir gera nuotaika. Seksis ir finansiniuose reikaluose, tik neišlaidaukite nereikalingai. LIūTAS. Laukia pakankamai sudėtingas metas. Galimi rimti nesutarimai su antrąja puse. Patariama geriau nieko nesiaiškinti ir nepriimti drastiškų sprendimų. Kuo daugiau laiko praleiskite atskirai, tokiu būdu išvengsite kylančių problemų. Darbe jums seksis, tik reikėtų labiau pasitikėti savimi ir veikti drąsiau. Nebijokite išsakyti savo nuomonės. Rūpinkitės sveikata, nerizikuokite ir saugokite save, venkite ekstremalių sporto šakų. Jeigu dabar turite sunkumų su pinigais, tai pats laikas imtis jas spręsti. MERGELė. Tikėkitės nemažų išbandymų. Nebijokite permainų, jos visos bus į gerąją pusę, tik gal ne iš karto tai sugebėsite įvertinti. Palankus periodas asmeniniame gyvenime. Darbe nereikėtų kažko kardinaliai keisti. Būkite labai atsargūs su savo sveikata ir gyvybe. Dabar padidintos rizikos laikotarpis, atsargiai vairuokite ir labai saugokitės eismo įvykių. Finansinio nepritekliaus ir problemų su pinigais nenusimato.

g

e

f

SVARSTyKLėS. Prognozuojamas labai intensyvus, greitas ir permainingas laikotarpis. Tikrai neturėsite laiko nuobodžiauti ir tinginiauti. Pergalingas laikas meilės reikaluose. Jeigu yra žmogus, kurio dėmesio jūs seniai siekiate, tai dabar viskas gali išsispręsti jūsų naudai. Karjeroje žadamas sėkmingas periodas, nebijokite elgtis drąsiai, gal net kartais surizikuoti. Būsite labai energingi, tik nepersitempkite, saugokite savo energijos atsargas. Sprendžiant finansinius reikalus ir klausimus, mažiau pasitikėkite sėkme, o daugiau savo galva. SKORPIONAS.Labai palankus periodas. Santykiai su antrąja puse bus labai harmoningi. Ji kaip niekada bus jums dėmesinga ir dosni jausmais. Kuo daugiau laiko skirkite bendros ateities planavimui, tai dar labiau jus suartins. Jeigu šalia neturite artimo žmogaus, laukia didelė tikimybė jį sutikti. Darbe mažiau rizikuokite, dirbkite ramiai, o kuo daugiau laiko skirkite gerų santykių su kolegomis palaikymui. Sveikata bus nebloga, tik negailėkite pinigų savo sveikatai. Nuostabus laikas papildyti piniginę. Likimas tikrai jus palepins, tik nepraleiskite tinkamos progos.

i

h

ŠAuLyS. Reikėtų kuo daugiau dėmesio skirti asmeninio gyvenimo kokybei gerinti. Imkitės iniciatyvos, kalbėkitės ir nuoširdžiai bandykite pakeisti viską į gerąją pusę. Pradėti reikėtų nuo savęs, nepulkite auklėti savo artimųjų. Darbe būkite atsargesni ir geriau nesidalinkite svarbia arba asmenine informacija. Kiti gali ja pasinaudoti arba net jums pakenkti. Saugokite sveikatą, galima infekcinių susirgimų rizika, todėl stiprinkite imunitetą. Mažiau galvokite apie pinigus, o daugiau apie savo vidinį pasaulį ir jausmus. OŽIARAGIS. Ožiaragių silpnoji vieta yra sveikata, tačiau visose kitose srityse viskas jums klostysis palankiai. Dabar venkite didelių fizinių krūvių ir didelių stresų. Tik nenešiokite įtampos viduje, raskite būdą atsipalaiduoti. Asmeniniame gyvenime teks šiek tiek gudrauti, nes kitaip gali kilti konf liktų. Nesakykite visko, ką galvojate, palaikykite liežuvį už dantų. Puikus laikotarpis jūsų karjerai, viskas, prie ko jūs prisiliesite, neš jums sėkmę. Finansiniuose klausimuose elkitės labai apdairiai, prieš priimant sprendimus su kuo nors pasitarkite.

k

j

VANDENIS. Turėsite labai daug galimybių visose gyvenimo srityse, tik gal ne visada sugebėsite jomis pasinaudoti. Asmeniniame gyvenime pats likimas jums teiks pagalbą. Darbe veikite atsargiai, venkite priimti labai greitus sprendimus ir jokiu būdu nerizikuokite. Jeigu trūksta tam tikrų kompetencijų, pasitarkite su kitais. Sveikata jus nesiskųsite, būsite energingi ir puikios nuotaikos. Tinkamas laikas finansinėms operacijoms vykdyti. Gali stipriai pakilti jūsų pajamos. ŽuVyS. Būsite labiau pragmatiški, nei jums būdinga. Asmeniniuose santykiuose labiau rūpės materialiniai reikalai, seksas, o jausmai ir emocijos domins mažiau. Tai nėra blogai ir nesigraužkite dėl to, juk negalima pastoviai skraidyti padebesiais. Labai geras laikas jūsų darbiniai veiklai ir karjerai. Tai pergalių periodas, kai jums labai seksis bet kurioje veikloje, tik svarbu, kad jaustumėtės nugalėtojais ir pasitikėtumėte savo jėgomis. Savijauta bus gera, tik nepersidirbkite, raskite laiko kokybiškam poilsiui. Dabar verta pasirūpinti pinigais, galite sulaukti netikėtos finansinės paramos arba net laimėti nemažą pinigų sumą.

l

Ar įveiksime gripą naujai sukurta vakcina?
Žinoma amerikiečių biotechnologijų kompanija „Acambis“ žmonių gretose sėkmingai išbandė universalią vakciną, skirtą nuo gripo infekcijos apsaugoti.
Internetiniame BBC portalo pranešime rašoma, kad naujoji vakcina gali būti potenciali apsauga nuo visų A tipo gripo atmainų. Naujai sukurta priemonė išoriniame viruso sluoksnyje sąveikauja su dviem nemutuojančiais viruso proteinais. Kiti viruso sudėtyje esantys proteinai pastoviai mutuoja, todėl mokslininkai priversti kurti naujas vakcinas, kad žmones apsaugotų nuo greitai plintančios infekcijos protrūkių. Klinikiniai vakcinos tyrimai JAV leidžia teigti, kad vakcina yra saugi. 90 proc. tyrime dalyvavusių žmonių organizme ėmė gamintis reikiami antikūniai prieš ligos sukėlėją. Naujai išrasta vakcina galima skiepytis bet kada, tačiau apie masinę gamybą dar nėra kalbama, tam reikalingi dar papildomi tyrimai. Kaip apsisaugoti nuo gripo? Prasidėjus gripo epidemijai sėdėkite namuose ir nieko neįsileiskite. Susirgus, namuose skelbkite karantiną, gulkitės į lovą ir gydykitės.

Rūpesčiai dėl neapdairiai parinkto vardo
Mes dažnai gailimės įsigiję netinkamos kokybės paslaugą ar prekę. Nors jos pirkti ir nereikėjo, sąžinės graužatis dėl to po kiek laiko ims ir išgaruos. Visai kas kita yra rūpestis dėl netinkamai parinkto vardo, kuris kaip šešėlis visada eina kartu su žmogumi.
Internetinio portalo www. neotarama.com pranešime rašoma, kad pasaulyje yra žinomas ne vienas atvejis, kai tėvai jaučia ypatingą nusivylimą dėl atžalai netinkamai išrinkto vardo. Gailestį dėl priimto sprendimo žmonės jaučia gana dažnai. Apklausos metu, kurioje dalyvavo 1219 dalyvių, 10 proc. tyrime dalyvavusių žmonių nurodė, kad keitė mažylio vardą. Pagrindinės priežastys yra staigus susižavėjimas kitu, iki tol negirdėtu, vardu arba giminaičių spaudimas jį keisti. Vaiko vardo parinkimas yra vienas svarbiausių ir atsakingiausių gimdytojų užduočių. Tik nedidelė tėvų dalis būna ryžtingai apsisprendę dėl būsimo kūdikio vardo. Jiems nereikia vartyti storų vardynų, ilgai rinkti unikalų ir išskirtinį mažylio vardą. Vaikų psichologai teigia, kad metų amžiaus vaikas jau visiškai atpažįsta savo vardą. Tačiau jei apsisprendėte jį keisti, būtinai padarykite tai anksčiau nei vaikui sueis dveji ar treji. Tokio amžiaus vaikai turi pilnai susiformavusį tapatybės pojūtį, ir vardo pakeitimas gali sukelti kitų neigiamų psichologinių poveikių.

15 min sau

k ity i skangva le

Dienraščio „15min“ komercinis priedas: „15min sau“ – kiekvieno mėnesio pirmąjį ir trečiąjį penktadienį. El.p. sau@15min.lt Tekstai M.Levandraitytės, dizainas G.Valutytės. Nuotraukos: iStockphoto, M.Levandraitytės. Dėl reklamos kreiptis el.p. sau@15min.lt, tel. (8-5) 2105895. Platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt , www.15min.lt ISSN 1822-2749. Nr. 5 Spausdino: "Klaipėdos" laikraščio redakcijos spaustuvė, Šaulių g. 21, Klaipėda

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful