ADANA NLP KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM&DANIŞMANLIK EĞİTİM ADI: Zaman Yönetimi HEDEF KİTLE: İş Dünyası Yönetici Kadro ve Personel

EĞİTİM SÜRESİ: 2 Gün (12 Saat) EĞİTİMİN AMACI:‘Zaman Yönetimi’ eğitim programı katılımcılara iş yaşamlarındaki hedefleri doğrultusunda zamanlarını daha etkili ve daha verimli kullanabilmeleri için gerekli olan teknikleri kazandırmayı hedeflemektedir. Katılımcıların amaç ve hedef belirleme alışkanlıkları yanında etkin plan yapma ve zaman yönetimi konusunda bakış açısı kazanmaları amaçlanmaktır. EĞİTİMİN İÇERİĞİ: • Zaman nedir? Zamanı nasıl tanımlarız. • Zamanı farklı algılama • Zaman yönetimi nedir ve neden gereklidir? • Zamanın yönetimle ilişkisi • Başkalarından önce kendimizi yönetmek • Zaman tuzakları (Öncelikleri bilmek, ertelemek, acelecilik) • Kişisel ve kurumsal zaman hırsızlarının tespiti • Kararsızlık, kırtasiyecilik • Verimsiz toplantılar, dağınık masa • Hayır diyememek • Yönetim fonksiyonlarının zaman boyutu (Planlama, örgütleme, eşgüdüm ve denetimin zamanla ilişkisi) • Zamanı en verimli şekilde kullanarak hedef doğrultusunda toplantı yönetim teknikleri • Zaman yönetimi ve davranış biçimleri, • Zamanı etkin kullanmanın faydaları, • Zamanı planlamak: (Covey’in Zaman Yönetimi Matrisi ) • Eylem planı – Öneriler

1

EĞİTİMİN KAZANIMLARI • Bu eğitim programı ile katılımcılarda zamanı bireysel ve kurumsal açıdan nasıl kullanıldığını sorgulatarak. • Kişisel verimliliği ve iş performansını artırmak. • Personelin bireysel anlamda problem tespitinde bulunma ve çözebilme becerisi. Gülbahçesi Sitesi A Blok Kat:4 Seyhan/ADANA Tlf: 0322 459 57 20/ 0505 455 45 25/ 0535 286 99 18/ 0541 459 57 20 fax:4595725 www. EĞİTMENLER: NLP Master Trainer(Kişisel Gelişim Uzmanı) Zehra AKMANLAR NLP Master Trainer(Kişisel Gelişim Uzmanı) Pırıl SÖNMEZ İLETİŞİM ve KAYIT: Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim & Danışmanlık Atatürk Cad. • Çalışanların bireysel ve kurumsal zaman yönetimi tekniklerini kazanmasını sağlayarak maliyetleri düşürmek. iş ve özel hayatlarında zamanı etkin kullanabilme davranışlarını geliştirmektir. • Sistemde tıkanan herhangi bir noktayı çok kısa zamanda teşhis edebilme becerisi. yeni bir zaman yönetimi anlayışı geliştirmek.nlp@adananlp.net 2 .adananlp.net .

Psikolojik Danışman. NLP Uzmanı-Eğitimci-Yazar Adil MAVİŞ. Modern Hipnoz Eğitmeni olarak çalışmaktadır. Business NLP alanında uzmanlaşmış olan Yusuf SEYHAN. Diksiyon Eğitmeni. Oktay OREL. Aynı zamanda NLP dalında NLP Trainer eğitimleri de vererek bu alanda uzman eğitmen de yetiştirmektedir. 2007 Mart ayında Tarsus Şubesini de açan Adana NLP. kurumsal eğitimler. Yaser YILMAZ. İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanı. Ayber ALTUNKAYA. Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmeni ve Geçmiş Yaşam Terapisi Uygulayıcısı. Öğrencilerin sınavlara duygusal ve zihinsel hazırlık. 3 . Yetişkin eğitimlerinin yanı sıra öğrencileri. sekiz uzman danışman ve eğitmenle çalışmaktadır. Sezaver SEÇKİ. uluslar arası bir kuruluş olan INLPTA’ nın kayıtlı eğitmenidir. Kurumsal Danışman ve Kariyer Danışmanı olarak görev yapan eğitmenlerimiz arasında yer almaktadır.ADANA NLP KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM&DANIŞMANLIK EK–1: ÖZEL ADANA NLP KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM & DANIŞMANLIK 2003 yılında Adana´da kurulan Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim& Danışmanlık Merkezimiz. NLP Uzman Eğitmenlerimizden Master Trainer Zehra AKMANLAR. Kurumumuzda Satış-Sunum ve Pazarlama Eğitmeni ve Hızlı Okuma Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. grup eğitimleri ve bireysel danışmanlık hizmeti veriyor. NLP teknikleriyle OKS ve ÖSS sınavlarına hazırlamaktadır. uluslar arası bir kuruluş olan UNLPA ve BBNLP’nin kayıtlı eğitmenidir. yetişkinlerin özel ve iş yaşamlarına uyum/hazırlık süreçlerinde yanlarında olan Adana NLP.Aynı zamanda Hızlı Okuma eğitmeni ve Reiki Master ´dır. Master Trainer Pırıl SÖNMEZ. Adanalıları NLP(Neuro Linguistic Programming) teknolojisi ile tanıştıran ilk kurumdur.

EK–2: KURUMSAL EĞİTİMLERDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ ADANA NLP NEDEN NLP İLE KURUMSAL EĞİTİM PROGRAMLARI? Kurumsal eğitimlerle. bu hedeflere ulaşmak için yapılması gereken çalışmalar ve bu çalışmaların gerektirdiği mevcut personel profilinin eğitim ihtiyaçları tespit edilir. • Tüm eğitimlerimizin hedefi. performansı istenilen boyuta taşıma hedefiyle yola çıktık. dolayısıyla üretilen mal ve hizmetin kalitesini arttırmak. bilgi ve beceri sağlamanın yanı sıra. ÇÖZÜM ORTAĞINIZ ADANA NLP İLE • • • • • Kurumsallaşmak ve biz bilincini oluşturmak. • Vizyon ve hedefler. kurum kültürüyle uyum ve ahengi yakalayabilmek. 4 . kurumun bugünkü durumu ve ileriye dönük hedef ve planları doğrultusunda bir ön çalışma yapılır. en karlı yatırım insana yapılan yatırımdır. Günümüz iş dünyasında teknolojideki hızlı ilerleme ve artan rekabete uyum sağlamak için “iyinin iyisi” olmak zorundayız. kurum ve şirketlerin kazanması ve devamı için oldukça önem taşımaktadır. Bu hızlı değişim sürecinde. çalışanlara tecrübe. Kurumların organizasyon yapılarını güçlendirmek. Çalışanların potansiyelini performansa dönüştürmek. Hızla küreselleşen iş dünyasında verimlilik ve karlılığı istenilen düzeye çıkarabilmek&çalışanların verimlilik ve kalitelerini arttırabilmek. onların düşünce ve davranış yönetimini de öğrenerek iş verimliliğini arttırmalarını sağlamaktır. Doğru hedef ve politikalar belirlemelerine katkıda bulunmak. Sinerji yaratmak. KURUMSAL EĞİTİMLERDE ADIMLAR • Eğitim ihtiyacını tespit etmek için öncelikle. • Bu ihtiyaçlar doğrultusunda kurumun eğitim için ayırabileceği zaman da göz önüne alınarak bir eğitim formatı hazırlanır ve sunulur. İş dünyasında verimliliği artırma.

Halen birçok sivil toplum örgütüne eğitim desteği vermektedir. Kişisel Gelişim yolculuğuna işyerindeki iş verimliliğini arttırmak adına başlayan Zehra Akmanlar. Master Trainer Robert SMITH. dünyanın ilk Master Trainer’ı olan Dr. Bir sivil toplum örgütü yardım derneği kurucu üyesi olan Zehra AKMANLAR. hem iş hayatında hem de özel hayatındaki gelişmeler üzerine yeni eğitimlere katılmaya devam etti. Türkiye´deki ilk NLP eğitimlerine katılan Zehra Akmanlar. ŞANAL’dan alan Zehra Akmanlar. Bir dönem bir kişisel gelişim dergisinde yazı işleri müdürlüğü ve yazarlığı yapmıştır. bir dönem başkanlıkta yapmıştır. Master Trainer Debra T. NLP eğitimleri almaya başladıktan ve eğitmenliğe karar verdikten sonra işine vereceği katkıları düşünerek üniversite okumaya başlayan Zehra AKMANLAR. Mersin Xerox Bayii kurucu ve yöneticisidir. Hızlı okuma eğitimlerini Ziya BARAN´dan .EK–3: UZMAN EĞİTMEN: ZEHRA AKMANLAR 1970 Adana doğumlu ve Ayas Koleji mezunudur. Kuantum ve Reiki Eğitimlerini R. Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim&Danışmanlık Merkezi kurucularından biridir. WLYDE. 5 . halen Uluslararası Newport Üniversitesi´nde (Newport International University) Davranış Bilimleri okumaktadır. Wyatt Woodsmall. Reiki Master ve Hızlı Okuma Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Trainer Münir ARIKAN’ dan NLP eğitimlerini aldı. Dünyanın ilk ve en büyük NLP Organizasyonu olan INLPTA´nın kayıtlı eğitmenidir ve kurumumuzda NLP Uzman Eğitmeni.

İngilizce Öğretim Teknikleri vb.UZMAN EĞİTMEN: PIRIL SÖNMEZ 1969 Adana´da doğdu.Wylde. Bu yolculuğa NLP eğitimleri ile devam etmiş ve Master Trainer Judy Baker. Birçok öğrenciyi dereceye hazırlayan Pırıl SÖNMEZ. ilk ve orta öğrenimini Hollanda´da okudu. formatörlük. Master Trainer Teresa Feeney. Master Trainer Dharma Z. Ayrıca Rıdvan ŞANAL'dan Kuantum ve Ziya BARAN´dan Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimini alan Pırıl SÖNMEZ. bu konuda grup eğitimleri vermekte ve sınavlara kadar koçluk yapmaktadır. eğitimler alarak 1998’den bu yana Milli Eğitim Bakanlığının formatör eğitmeni (Trainers Trainer ) olarak görev yapmaya başlamıştır. Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim&Danışmanlık Merkezi kurucularından biridir. 6 . Kişisel Gelişim yolculuğuna 1995 yılında başlayan Pırıl SÖNMEZ. Master Trainer Debra T. Son olarak ‘Uygulamalarla NLP’ adlı kitabın yazarı Master Trainer Sue Knight´tan Trainers Training eğitimini alarak UNLP ve BBNLP´nin (Uluslar arası NLP Organizasyonları) kayıtlı eğitmeni olmuştur.Gaynes´tan eğitimler almıştır. 2004 yılından bu yana Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde NLP Uzmanı olarak görev yapmakta olup özellikle OKS ve ÖSS öğrencilerini NLP teknikleriyle sınava hazırlamaktadır. 17 yıl yurt dışında yaşayan Pırıl SÖNMEZ. 12 yıldır lise ve üniversite seviyesinde İngilizce Öğretmenliği yapmakta ve 4 dil bilmektedir.

Şti. İş Bankası Atatürk Bulvarı Şubesi Şube Kodu:6004 Hesap No:0633 4004 İLETİŞİM ve KAYIT: Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim & Danışmanlık Atatürk Cad.EK–5: EĞİTİM FİYAT TEKLİFİMİZ: Kurumunuzda uygulamayı düşündüğümüz eğitim programları kapsamındaki fiyatlandırmamız aşağıdaki gibidir: TEKLİF EĞTİMİN EĞİTMEN YOL VE EĞİTİMİN ADI EĞİTİMİN ÜCRETİ KONAKLAMA (15–20 Kişi) ÜCRETİ SÜRESİ 2 Gün 3000 Zaman Yönetimi (12 Saat) YTL+KDV 1000YTL+KDV TOPLAM ÜCRET 4000 YTL+KDV NOT: 1) Kurumumuzun KDV bedeli % 18´dir. Gülbahçesi Sitesi A Blok Kat:4 Seyhan/ADANA Tlf: 0322 459 57 20/ 0505 455 45 25/ 0535 286 99 18/ 0541 459 57 20 fax:4595725 7 . 2) Eğitim bedelini yatırabileceğiniz banka hesabımız: Özel Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim&danışmanlık Ltd.

net . Ltd.Ş.net EK–6: ADANA NLP KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM&DANIŞMANLIK BİZİ TANIYANLAR/REFERANSLARIMIZ Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A. Tic. Doruk Ana Fen Dershaneleri Ekay Mühendislik(Kasım Borazan) ELC Dil Kursu/Mersin English-Home Dil Dershanesi Gökçay Giyim San.adananlp.Ş. Şti.www./ Adana Adana Bil Dershanesi Adana Emniyet Müdürlüğü/Eğitim Birim Müdürlüğü Adana Fen Lisesi Adana İŞGEM Adana Koleji Adana Orman Bölge Müdürlüğü Adana Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Odası Adana Uğur Dershaneleri Adana Üniversal Hospital Adana Yapı Denetim Adana Yeni Sistem Dershanesi Anadolu İletişim Meslek Lisesi Ankara Zafer Dershaneleri Ayşe Atıl Anadolu Öğretmen Lisesi Bilgi Dağıtım Tic./ Adana Bilişim Dershanesi BOTAŞ/Ceyhan Çağ Üniversitesi Çukurova Ün. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi DİLMER Dil Eğitim Merkezi Diyarbakır Ticaret Borsası Diyarbakır Ticaret Odası Doğan Plastik Sanayi A. Ltd. Şti./Adana HGSİS Hatay Güvenlik Sistemleri İlke Dil Merkezi İlkem Koleji/Tarsus İskenderun Enerji Üretim 8 .nlp@adananlp.

Ltd.L./İstanbul Mersin Ün. Taah.Ş. Tarsus/Mersin Özel Başkent Okulları Özel Bilimkent Okulları Özel Çağ Koleji Özel Çukurova Bilfen Okulları Özel Sanko Okulları/Gaziantep Palmiye Okulları/Mersin Remax/Adana Setron Bilişim /Adana Seyhan Anadolu Kız Meslek Lisesi Tarsus Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tarsus Milli Eğitim Müdürlüğü Tesla Otomotiv Ltd. ZETA Büro Araçları Ltd. Özbal çelik Boru San.nlp@adananlp. Ltd.Koç Bryce Teknoloji Eğitim Hizmetleri A.net . O Nurten Yetimoğlu Bilgisayar An. Şti. YADİM/Adana ZEM Dekorasyon Tic.net 9 .adananlp. Sosyal Bilimler M.Y. Şti. Şti/Mersin Xerox Müdür Meryem DEMİRCİ Tlf: 0322 459 57 20 0505 455 45 25 0535 286 99 18 0541 459 57 20 İLETİŞİM ve KAYIT: Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim & Danışmanlık Atatürk Cad. Şti./Adana Toros Gübre/Ceyhan Tredeal Bilgi Teknolojileri Ltd. M. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mersin Ün. Şti. Gülbahçesi Sitesi A Blok Kat:4 Seyhan/ADANA Tlf: 0322 459 57 20/ 0505 455 45 25/ 0535 286 99 18/ 0541 459 57 20 fax:4595725 www.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful