Varikatus – kaitse heitlike ilmade eest!

Varikatus, nagu nimigi viitab, varjab maja ukse taga seisjat sademete eest, kaitseb ukseesist ning pikendab fassaadi eluiga. Varikatus paigaldatakse terrasside ja välisuste kohale. Sageli ka rõdule, pikendades rõdu kasutusaega ka vihmaste ilmade korral ning pakkudes kaitset ootamatute sademete eest.

Multifunktsionaalne varikatus
Varikatusel on mitmeid kasulikke funktsioone, mis räägivad varikatuse paigaldamise poolt: • Kaitseb hoone fassaadi – Varikatus kaitseb maja välisseinu sademete poolt tekitatud veekahjude eest. Varikatus paigaldatakse uste või akende kohale, kus sadeveed ilma kaitseta tekitavad erosiooni. Erilist hoolt vajavad puidust uksed ja aknad, mille loomulik kulumine on kiirem. • Kaitseb sademete eest – Kõigile on tuttav tunne koduukse ees võtmete otsimine. Pole midagi ebameeldivamat kui kraesse sadav vihm kui oled juba nii lähedal hubasele toale. Varikatus pakub halva ilma eest kaitset nii koduomanikule kui külalistele. • Muudab katusealuse aastaringselt kasutatavaks – Rõdu või terrassi kohale paigaldatud varikatus pikendab välisala kasutatavust ka sügise saabudes. Eestlastel on kombeks grillida kuni viimsete ilusate ilmadeni. Varikatus kaitseb ootamatute sademete eest ega riku planeeritud väliüritusi. • Annab hoonele lisaväärtust - Tänapäevased varikatused on moodsa välimusega ning kaunistavad fassaadi. Lai materjalivalik võimaldab valida iga hoonega sobiva varikatuse ning soovi korral paigaldada ka nt mustritega klaasi. • Kergesti hooldatav – Varikatuse hooldamine on lihtne. Suure lume ajal tasub liigse koormuse tekkimiseks lumi maha lükata ja peale lehtede langemist varikatus prahist puhastada. Olemas on ka isepuhastuvate klaasidega varikatused, mille külge mustus ei haaku. • Turvaline ja vastupidav – Varikatuste valmistamisel kasutatakse erinevaid materjale ning vastavalt materjali tüübile paigaldatakse sobiv konstruktsioon – tugedel või ripplahendus. Kasutatakse vaid vastupidavaid materjale nagu klaas, plastik ja plekk.

Varikatus on funktsionaalne fassaadikonstruktsioon, mis kaitseb nii hoone eluiga kui katuse all seisvat inimest. Pikenda suve ja naudi värskes õhus viibimist ka vihmaste ilmadega.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful