You are on page 1of 2

‫سكوله كبعساءن فرمفوان ميتوديس تكوانتن‬

SEKOLAH KEBANGSAAN PEREMPUAN METHODIST
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI

TARIKH / MASA

Khamis - 15/1/2014
10.30pagi - 11.30pagi (60 minit)

KELAS / BIL. MURID

4 Exemplary / 36 orang

TAJUK

3.0 REKA BENTUK

STANDARD KANDUNGAN

3.1 Mereka bentuk projek eksperimental

STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
BAHAN BANTU
MENGAJAR
AKTIVITI PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN

PENILAIAN PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN
REFLEKSI

3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Mengenal pasti masalah daripada situasi diberi guru.
2. Mengumpul maklumat daripada masalah yang dinyatakan.
3. Menghasilkan lakaran penjanaan idea.
4. Memilih lakaran bagi projek eksperimental.
1. Keusahawanan(EK5) – Boleh menyenarai dan mengumpul
maklumat.
2. Kreativiti dan inovasi – Boleh memberi banyak idea.
3. Nilai murni – Daya usaha
1. Gambar / Carta
2. Lembaran kerja
1. Murid memerhatikan ketulan ais di dalam bekas.
2. Guru menunjukkan gambar berkaitan bongkah ais.
3. Murid berbincang apakah perubahan fizikal yang akan
berlaku kepada ais pada suhu bilik.
4. Murid melakukan sesi sumbang saran untuk mendapatkan
maklumat penyelesaian masalah.
5. Guru meminta murid melakukan proses penjanaan idea
dengan menghasilkan beberapa lakaran.
6. Murid membuat lakaran dan memilih lakaran terbaik sebagai
projek eksperimental.
Semua murid dapat membuat beberapa lakaran berdasarkan
masalah yang diberikan.

4 Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat : 1. Guru meminta murid melakukan proses penjanaan idea dengan menghasilkan beberapa lakaran. 3. Mengenal pasti masalah daripada situasi diberi guru. .1.1.3.30pagi (60 minit) KELAS / BIL. Murid memerhatikan ketulan ais di dalam bekas.‫سكوله كبعساءن فرمفوان ميتوديس تكوانتن‬ SEKOLAH KEBANGSAAN PEREMPUAN METHODIST RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATA PELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TARIKH / MASA Khamis . 2. Murid membuat lakaran dan memilih lakaran terbaik sebagai projek eksperimental. Nilai murni – Daya usaha 1. 4. 1.1. Semua murid dapat membuat beberapa lakaran berdasarkan masalah yang diberikan. Memilih lakaran bagi projek eksperimental.2. Lembaran kerja 1. Guru menunjukkan gambar berkaitan bongkah ais.30pagi .12. Menghasilkan lakaran penjanaan idea. 2.1 Mereka bentuk projek eksperimental STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) BAHAN BANTU MENGAJAR AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN REFLEKSI 3. Gambar / Carta 2. 6. Mengumpul maklumat daripada masalah yang dinyatakan.1. 4. 3. 3. 5.1.15/1/2014 11. 3. 2. Kreativiti dan inovasi – Boleh memberi banyak idea.0 REKA BENTUK STANDARD KANDUNGAN 3. Murid berbincang apakah perubahan fizikal yang akan berlaku kepada ais pada suhu bilik. Keusahawanan(EK5) – Boleh menyenarai dan mengumpul maklumat. Murid melakukan sesi sumbang saran untuk mendapatkan maklumat penyelesaian masalah. MURID 4 Excellent / 19 orang TAJUK 3. 3. 3.