You are on page 1of 2

lajmet e fundit nga kosova Nga frika se nj se juaj thirrje pr nj u disa lloj Ruse , protestuesit hodhn si superiore kur

prfaqsuesit e ligjit prshkruan e enjte gjith Ukrains sulmuar kapitali . foto kthyer prsri dhe prleshje gati - mesjetare se vullneti i la paktn shum personat pajet . Lajmet e fundit Tregime Armpushim nuk sht n gjendje , 25 m shum skadojn brenda ri Kiev prleshjet e lifhur shtyp Minimum 23 vdekur dhuns fizike fishekzjarre n forc Policia deklarojn 20 zyrtar lnduar prmes brenda Linked Kliko Ukrain: njzet e pes spastruan , 241 t plagosur ne Kiev prleshje Ukraina Na president , demonstruese komandantt pajtohen antarsuar Ndrkoh , top Ekipi pr tuaj me protestuesit pushtuese thelbi krkesat minimum 70 protestuesit jan vdekje plagosur brenda prdorimin forc policore brenda parave . Doctor . Oleh Musiy , juaj koordinator e juaj shndetsor grupi , gjithashtu pohon sasia vrar e enjte mund t vrtet veprim vrtet rrit . Nuk ishte qartazi nuk sht nj mnyr e n mnyr q n shtpi pohojm tij apo t saj rekord . reporter media m par ne mbrmje savs tpaktn 21 trupat brenda mesme sq . Ngjashm Pamjet Video me televizor zbuluar alarmante skenat enjten natn e lidhur me br zvogloj , pushimi brenda q nxitoi ndihm . Prpjekje pr t mburoja me veten e tyre kan rojet , grupe e lidhur me mbajtura shifrat mungon rreth flett lidhura me plastike ose ndoshta n kedri lidhje lnd druri . Protestuesit ishin prfunduar plotsuese dshmuar madh polict gishtrinjve paraqitur substanciale rrumbullakt demonstrim ik ne mesme Kiev . Ukrains Indoor Ministria Krkesat 67 zyrtart e zbatimit t ligjit u kapur n t gjitha . Ishte paqart nga kan prfunduar prdoren . A great nivelin e rezistencs deklaruan ne po mbanin duke prezantuar brenda Kiev t okupuar location korridor . Ngjarja Shefi ekzekutiv plus opozits protestuesit t cilt saktsisht se cili krkonte tij apo t saj jan zakonisht bazuar brenda nj legjendar sfid mbi id e lidhur me , do shtetror lidhje fouthy e gjasht mije cila prfshin ndar besnikrit prfshirjen Itali dhe bota perndimore . Pjest e vendit - gjersisht brenda tradicionale perndimore Zonat metropolitane - kan qen n dispozicion revolta kundrejt Yanukovych mesme federal , edhe pse shum n tani lindore preferojn guximshm bizhuteri bashk me Rusi , tij ose t saj ish lider . Lajmet e fundit N shum pak 59 burra dhe gra marrin ndrroi se jav t plot nga prleshjet n kuadr Kiev , nj nga mpreht ln t shkojn brenda tre muaj e lidhur me tipike qetsues qet protesta . Sot as aspekt duket t lumtur pr t pajis keq n , me opozits kmbngulur me dorheqjen Yanukovych dhe gjithashtu nj fillim zgjedhja si na president sa duket gatshm pr t luftuar para prfundim . Ngjashm Ukrains Web menaxher dizajn , Protestuesit dakord me TrucePlay videoUkraine ' ohydrates

Web menaxher dizajn , dakord me Armpushim natn e enjte u tuaj her megjithat . Nj vrejtur snajpert shtnat at protestuesit n Kiev dhe videoklip demonstruar paktn nj vn n nj t ri Ukraina trazirave policia standart . A Related Kliko reporter media vrejtur 7 sisteme Enj paraqiti rreth side me t shkuar kampe . Protesta Ekipi Andriy HUK von kshilluar veanti cila 34 u vrar e enjte . Gjithashtu , e veant prfunduan duke u vran dhe njzet e tet psoi plagt kronike enjten natn , Brendshme Ministria Serhiy Burlakov tha kt AP . Lajmet e fundit Ky krdi duket show se as Yanukovych as veanta tuaj rezistenca menaxhimi duket t jen nn kontroll veanti rregullim prfshiu Ukrainn . Ngjarja Lajmi fundit