You are on page 1of 3

Esse...

Tema FRIKe NGa VeTmIa


Shpeshhere mendojme PO SIKUR TE JEMI VETEM.... Cdo gje do te ishte krejt ndryshe... Mund te kete shume persona te cilet e mohojne se kane frike , por ja qe ajo ekziston... Te kesh frike eshte dicka normale dhe mese normale te kesh frike nga vetmia. Asnjehere sdo ta imagjinoja veten time pa perkrahjen e familjes sime.Eshte sikur te jesh ne mes te ftohtit pa u mbuluar , pa gjetur ngrohtesi. Une kam frike nga vetmia , e pranoj dhe ngaqe kam frike vazhdoj ti dua sa me prane ato . Edhe pse ndoshta nuk ia shpreh se i dua prane , ne nje fare menyre ato e dine se i DUA shume.Dua ti kem krah te djathte per cdo gje qe bej ,si nje peme ku te mbeshtetem.Une asnjehere nuk e kam ndier vetmine per krah tyre dhe skam per ta ndier K U R R E.... Per kete gje i falenderoj.... Askush nuk do qe ta kaloj jeten e tij vetem dhe kjo ndodh sepse ka frike.Te gjithe pas nje moshe mundohen te gjejne partnerin e tyre ideal te cilin do ta kene shtylle mbeshtetese gjithe jeten. E dini pse ndodh kjo???? Sepse kane frike nga vetmia... E vetme smund te besh asgje edhe pse mund te genjesh veten e mund tia dalesh.Gjithmone ka nje pengese qe te kall daten kur mendon se je vetem, e cila te shkaterron si nga gjendja emocionale ashtu edhe shpirterore.Te duket si ne plage e pasherueshme qe te dhemb tejmase kur mendon se je VETEM. ...................... Kjo eshte frika ndaj vetmise ............................ FUND

PUNOI : ERJONA MEHALLA

POEZI: FRIKE NGA VETMIA


Frika nga vetmia, si xhelozia nga dashuria. Mendon se mund tia dalesh, friken vetes te mos ia falesh...

Por asnjehere nuk funksionon, frika akoma ne trurin tend punon. Mendon se tutje mund ta hedhesh, dikujt tjeter dhurate tia sjellesh???

Me beso sdo funksionoj... , e kam provuar dhe prap vazhdoj lotoj. Vazhdoj te lotoj se pranova friken, vazhdoj lotoj por ajo nuk iken...

Tani me ngelet te them.... valle a u doorezova ??? Friken ndaj vetmise a e fitova??? Po sikur ju te bashkoheni me mua....!!!??? Nuk e di valle a e kuptuat cka dua ???!!!

POEZI : ME LEJO TE FLAS


Me lejo te flas Pse sme le?? Te tregoj gabimet qe has..,, Pse sme vjen ai ze??? Ku humbe ti ,o ze I pashteruar?? Pse u largove kaq keq??!! Mos valle ishe i detyruar?? Obobo... cpo heq!! Dil pra , ku je fshehur? Kthehu tek une... Dil se une e di se ti sje shteruar . Dil mos po te kerkoj shume?? Si ??? Ke frike ??? E nga kush ke?? Jo te lutem ms ik .... Perserite edhe njehere ate qe the Friken un do ta largoj Qe te flasesh do te lejoj. Ske pse merr leje nga kurrkush Fjala jote nuk komandohet nga askush.

PUNOI: ERJONA MEHALLA