Adana'nın Yumurtalık ilçesinde 2004 yılının Aralık ayında kanadından yaralanıp balıkçı barınağına sığınan pelikan, yavru

bir köpekle dostluk kurmuştu. (Fotoğraf: HAŞMET BAHADIR LAÇİN)

‘Kartepe Cup' turnuvasının ilk gün ikinci maçında Kayserispor ile İstanbulspor karşılaşmıştı. Umarız korktuğumuz olmamıştır bu hareket sonucu…

Isparta'daki Davraz Kayak Merkezi, profesyonel kayakçılar kadar Ispartalıların da ilgisini çekiyor. Kayak merkezinin yakınlarındaki Çobanisa köyünde yaşayan vatandaşların tepsiyle kaymaları, görenleri şaşırtsa da, eğlencede sınır olmadığını göstermişti.(Fotoğraf: CEM ÖZDEL)

Dünyanın en fakir ülkelerinden Nijer‘de hayatın ağır yükünü kadınlar taşıyor. Bebek ölüm oranının binde 257, ortalama yaşam süresini ise 39 olduğu ülkede, kadın bedava iş gücü olarak kullanılıyor. Henüz 6 yaşında küçük kardeşlerini sırtlarına bağlayarak sokaklarda ve tarlalarda yaşamaya başlayan minik kız çocukları, 12-13 yaşlarında ise evlendiriliyor. Erken yaşta doğuma zorlandığı için fistül hastalığına (idrar kaçırma) yakalanan kadınlar ise sokağa terk ediliyor. Nijer‘ in başkenti Niamey'de fistül hastası annesiyle birlikte sokağa terk edilen minik bir bebek, yaşamda kalabilmek için annesinden süt emmek zorunda. Ancak toplumdan dışlanan bu kadının bebeğine yeterli sütü vermesi Nijer koşullarında güç görünüyor. (Fotoğraf: ÖMER CETRES)

Bu fotoğrafın Karadeniz’de çekildiğini söylememe bilmem gerek var mı? İyi niyetli bir uyarı olduğu kesin, fakat…

SUDAN'IN DARFUR EYALETI'NDE 2003 YILINDA YASANAN IC SAVASIN ARDINDAN BOLGEYE BASLAYAN GOC HALEN SURUYOR. ACLIK VE SEFALETIN SURDUGU NYALA'DAKI SAKALI KAMPINDA INSANLAR, YASAM MUCADELESI VERIYORLAR. (ANADOLU AJANSI - CEM OZDEL)

Bu şirin resim Türkiye’den… MUGLA'NIN BODRUM ILCESINDE DALMACYALI CINSI ''LAKI'' ADLI KOPEK, 13 YAVRU DOGURMUSTU. (ANADOLU AJANSI - GOKMEN YUCE)

Yine burası Türkiye dedirtecek bir fotoğraf daha!... SANLIURFA'DA VEREM HAFTASI DOLASIYLA DUZENLENEN RESIM YARISMASINDA DERECEYE GIREN OGRENCILER ICIN DEVLET GUZEL SANATLAR GALERISINDE ODUL TORENI DUZENLENMISTI. BU SIRADA BIR GOREVLININ KAMPANYAYLA ILGILI AFISLERI ASARKEN SIGARA ICMESI DIKKAT CEKMISTI. (ANADOLU AJANSI - YASIN DIKME)

Çok konuşulacak bir fotoğraf daha… SAMSUN’ da AKP milletvekili adayları, Gülsan Sanayi Sitesi’nde esnafla kahvaltıda buluşarak sorunlarını dinledi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı kahvaltıda kadınlarla erkekler ayrı ayrı masalarda oturdu. AKP’nin kadın milletvekili adayı Birnur Şahinoğlu, erkekler ve kadınların ayrı ayrı oturmasıyla ilgili olarak, “Erkekler hep birbirleriyle yan yana oturdular” dedi.

Leman Dergisi 2007 Kurban Bayramına denk gelen sayısını yine çok konuşulacak bir kapakla piyasaya çıkardı. Bakın kesilecek kurbanlık koyun dile gelince neler söylemiş? İŞTE O KAPAK

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful