You are on page 1of 18

Zwierzęta z filmów

animowanych
Autorzy: Kacper Sala, Kamil Jamróz, Adam
Kania, Mateusz Koźbiał

które żyją w dużych koloniach .Pingwiny z Madagaskaru Pingwiny są towarzyskimi ptakami.

większość z nich żyje w wielkich koloniach. wzdłuż wybrzeży Antarktydy i pobliskich wysp Pingwiny są znakomitymi pływakami. pokryta olejem i grubym tłuszczem * Samiec pingwina cesarskiego ogrzewa jajka złożone przez samice na swoich łapach do czasu. Skóra jest wodoodporna. Używają swoich skrzydeł jako wioseł do odpychania się w wodzie oraz sterują błoniastymi łapami. aż młode się wyklują .Istnieje osiemnaście gatunków pingwinów.

.

ale ich głowa. Kojot jest to drapieżny ssak z rodziny psowatych. szyja i nogi są całkowite łyse. .Struś Pędziwiatr i Kojot Willy Strusie mają miękkie puszyste upierzenie.

osiągającym wysokość 2. jak piłka futbolowa . a następnie doprowadzają do nich samice.75 cm i ważącym ponad 150 kg *Strusie składają największe jaja. Samce wykopują dziury.Strusie żyją na łąkach Afryki i mają swoje gniazda w zagłębieniach wykopanych w ziemi. żeby te złożyły w nich jaja. prawie tak duże. Struś jest największym żyjącym ptakiem.

.

Wysokość w kłębie do 55 cm. W niektórych wierzeniach indiańskich kojot przedstawiany był jako stworzyciel świata.Kojot zamieszkuję Amerykę Północną i Środkową. . długość ciała ok. ogona 30 cm. ciężar ciała do 15 kg. 90 cm. spód ciała białawy. *Indianie często nazywali kojota "małym wilkiem". Ubarwienie sierści szarożółte.

.

morskich ryb okoniokształtnych z rodziny garbikowatych .Gdzie jest Nemo? Błazenek rodzaj małych.

osiągające maksymalnie 15 cm długości.W warunkach naturalnych błazenki żyją w symbiozie z niektórymi gatunkami ukwiałów. W warunkach sztucznych (akwariach) dorastają do ok. * Obecność małych i "bezbronnych" błazenków może zwabiać nieostrożne ryby . 10 cm. chroniąc się wśród ich macek. Żyją zwykle do 12 lat (w akwariach do 18 lat). Są to nieduże rybki. .drapieżniki. które stają się ofiarami zabójczych czułków ukwiała.

.

Ich środowisko to las równikowy Ameryki Południowej i Środkowej.Epoka Lodowcowa Sid –Leniwiec. .

w której spędzi resztę życia. karmi je mlekiem przez 6 miesięcy. a ich wolne tempo ewolucyjne nie rokuje nadziei na to. Samica rodzi zwykle jedno młode rocznie.Leniwiec jest roślinożercą. że zdołają przystosować się do innych środowisk. *Leniwcom zagraża wyginięcie spowodowane wycinaniem brazylijskich lasów równikowych. . Młode natychmiast po urodzeniu obraca się do pozycji "do góry nogami". Posiada wielokomorowy żołądek. Samce i samice osiągają dojrzałość płciową po trzech latach. Te zwierzęta wolno się rozmnażają. w którym żyją żywiące się celulozą bakterie.

.

Około 200 lwów żyje również w lesie Gir w Indiach.Król Lew Lwy obecnie zamieszkują głównie Afrykę Wschodnią i Południową. .

ale podstępem i siłą. Lwy zwykle zdobywają pokarm około raz na cztery dni. Podczas jednego posiłku mogą one zjeść do 40 kg. a nawet młode żyrafy. . zebry. Lwy są łowcami i polują na antylopy. Podczas polowania na ofiarę lwice kierują się nie szybkością.Lwy żyją najczęściej na łąkach lub zaroślach. w rodzinach. * Samiec lwa potrafi ciągnąć za sobą 300 kg zebrę potrzeba by do tego przynajmniej sześciu mężczyzn. Polują głownie lwice. zwanych stadami.

Related Interests