2010 M. RUGPJŪČIO 20 D.

, PENKTADIENIS

KLAIPĖDA

R.Varnaitė: tokia
AKTUALIJOS / 6 psl.

yra mano laimė
Aktorė R.Varnaitė džiaugiasi, kad spektaklis „Amerika pirtyje“ vis dar patinka žiūrovams – Kauno valstybiniame dramos teatre jis rodomas beveik keturis dešimtmečius.
E.Ovčarenko nuotr.

L.Bankauskas lieka Baltarusijoje už grotų
KLAIPĖDA / 3 psl.

Praūžęs škvalas skatina įsirengti žaibolaidžius

Nr. 89 (835)
Tiražas 50000 egz. (audituojamas UAB „Ernst & Young Baltic“) |

|

ISSN 1882-5330

|

PAJŪRIS / 4 psl.

Palangoje koncertuos bliuzo grandas iš JAV
PASAULIS / 7 psl.

Prancūzija veja romus atgal į gimtąją Rumuniją

ORŲ PROGNOZĖ / 2 psl.
RYTOJ PORYT

lt

www.ikrauk.lt

Išėjusi iš repeticijos Kauno valstybiniame dramos teatre Regina Varnaitė nebuvo tokia linksma kaip jos suvaidinta ūkininkė Bekampienė spektaklyje „Amerika pirtyje“. Tačiau vos pradėjus apie jį kalbėti, aktorė mintimis sugrįžo į sceną ir nebesustojo šypsotis. Per šimtą vaidmenų teatre ir kine sukūrusi 83-ejų aktorė sako esanti laiminga ne tik dėl galimybės iki šiol būti scenoje, bet ir dėl tikėjimo, kad ji reikalinga kitiems.

– Prieš 111 metų, rugpjūčio 20 dieną, Antano Keturakio „Amerika pirtyje“ viešai parodyta pirmą kartą ir tapo pirmuoju lietuvių kalba suvaidintu spektakliu šalyje. Nuo 1974 metų iki šiol jis rodomas Kauno valstybiniame dramos teatre. Iki šiol šiame spektaklyje vaidinate ir jūs. Paklausiu paprastai – kodėl „Amerika pirtyje“ nepabosta žiūrovui? – Paprastai ir atsakysiu – todėl, kad gerai pastat ytas. Re-

žisierius Valdas Lencevičius ir dailininkė Janina Malinauskaitė sukūrė spektaklį, kad primintų unikalaus lietuviško teatrinio sąjūdžio, vadinamo „klojimo teatru“, tradicijas. Gal jis ir nelabai panašus į tą, Palangos daržinėje ant jūros kranto parodytą 1899-aisiais, tačiau ir mes jį vaidinti galime ne tik scenoje, bet ir, pavyzdžiui, pievoje. Jo dvasia, nuotaika išliko per visus šiuos metus. Nieko nekeičiame,

esame tokie patys. Pati neskaičiuoju, kiek metų jau vaidinu Bekampienę. Kaskart jaučiuosi taip, lyg į sceną eičiau pirmą kartą. – Tačiau, matyt, spektaklį kažkiek pakeičia laikas. Dalies aktorių, pradėjusių jame vaidinti kartu su jumis, jau nebėra. – Taip, todėl vienus aktorius keičia kiti, jie įneša į sceną kažką savo, tačiau spektaklio esmė išlieka ta pati. Nukelta į 5 psl.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

2 / PAJŪRIS
trumpai
Naujas stogas

Trukdžiai miesto gatvėse – dėl keičiamų vamzdynų
AURELIJA KRIPAITĖ
a.kripaite @15min.lt

Tęsiami Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios restauravimo darbai. Šiais metais keičiama sena, dažyta, cinkuotos skardos stogo danga. Naujas bažnyčios stogas baigiamas dengti vario skarda. Bažnyčios restauravimo darbams 2010 metais Kultūros paveldo departamentas skyrė apie 380 tūkst., Palangos savivaldybė – 90 tūkst., parapija – 27 tūkst. Lt.

47 mln.Lt
Tiek lėšų trasoms atnaujinti per trejus metus skirs bendrovė „Klaipėdos energija“.

Klaipėdoje daugelyje miesto vietų pradėti keisti šiluminių tinklų vamzdynai, dėl to gyventojai kurį laiką patirs nepatogumų – Galinio Pylimo gatvė tapo nepravažiuojama.
Anot bendrovės „Klaipėdos inžinerinių tinklų statyba“ direktoriaus Jono Zakario, pirmadienio vakarą tikimasi darbus Galinio Pylimo gatvėje užbaigti ir eismas prie Senojo turgaus vėl normalizuosis. Šiuo metu keičiami vamzdžiai Bangų, Mokyklos, Debreceno, Tilžės, Baltikalnio gatvėse, Taikos ir Baltijos prospektuose. J.Zakaris pastebėjo, kad kai kur vamzdžiai jau buvo pragulėję net tris dešimtmečius. „Mieste bet kada tose vietose galėjo nutikti avarija“, –

Kasami poliai

Klaipėdos dramos teatrą rekonstruojanti bendrovė „Pamario restauratorius“ ir subrangovai „Geotechnikos grupė“ pradėjo įrenginėti polinius pamatus naujam teatro priestatui. Pirmieji poliai įgręžti sėkmingai. Pagal rekonstrukcijos projektą į 14 metrų gylį turi būti suleisti 97 betoniniai poliai (apie 250 kubinių metrų betono), laikysiantys naują teatro priestatą. Dar 92 poliai 9 metrų gylyje bus įrengti ir po istoriniu Dramos teatro pastatu.

Vienoje 2 km ilgio trasoje buvo nustatyta, kad pakeitus vamzdynus bus sutaupyta apie 65 proc. dabar prarandamos šilumos.

sakė „Klaipėdos inžinerinių tinklų statybos“ vadovas. Vamzdynus eksploatuojanti bendrovė „Klaipėdos energija“ trasoms atnaujinti per trejus metus ketina išleisti 47 mln. Lt. Senieji, prieš kelis dešimtmečius kloti vamzdžiai keičiami naujais, gerai izoliuotais. Taip tikimasi sumažinti šilumos nuostolius ir sutaupy ti, nes dalis šilumos prarandama būtent dėl senų vamzdžių. Pasak „Klaipėdos energijos“ Šilumos tiekimo departamento direktoriaus pavaduotojo Arūno Smagurio, vienoje 2 km ilgio trasoje buvo nustatyta, kad pakeitus vamzdynus bus sutaupyta apie 65 proc. dabar prarandamos šilumos. Anot J.Zakario, darbus stengiamasi baigti kuo greičiau, kad kiltų mažiau nepatogumų aplinkiniams gyventojams. Nepaisant to, jau sulaukta priekaištų.

Dėl vykstančių darbų kurį laiką ribojamas eismas Galinio Pylimo gatve. A.Kripaitės nuotr.

Vykdomais darbais pasipiktino vieno prekybos centro, esančio Taikos prospekte, savininkai. Jie teigia, kad vamzdynų keitimas trikdo jų

darbą, esą sunku privažiuoti klientams. Kitose miesto vietose eismo koreguoti nereiks, tiesa, keliems Mokyklos gatvės dau-

giabučiams teks pabūti be šilto vandens. Iš viso šiais metais ketinama pakeisti apie 4 km vamzdžių trasų.

orai
Lietuvoje
Šiandien oro temperatūra 19–22 °C šilumos. Kai kur trumpai palis. Ateinančią naktį bus 11–14 °C, pajūryje apie 17 °C, rytoj dieną 18–23 °C šilumos. Vietomis gali palyti.

Šiandien Europoje
ŠIAULIAI KLAIPĖDA

+20

+20

PANEVĖŽYS

Atėnai Berlynas

+20 3-5 ŠIARĖS

UTENA

+20

Londonas Madridas Maskva Minskas Oslas

Artimiausiomis dienomis
08-21 NAKTĮ 08-21 DIENĄ 08-22 NAKTĮ 08-22 DIENĄ

KAUNAS

VAKARŲ

+21

VILNIUS

Vilnius Kaunas Klaipėda

+13 +13 +17

+22 +21 +22

+16 +15 +17

+24 +24 +23

+21

+33 +22 +21 +30 +17 +18 +19

Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva

+27 +21 +18 +34 +20 +19 +20

Saulė teka 06:03 Saulė leidžiasi 20:40 Dienos ilgumas 14:37 Mėnulio fazė – Priešpilnis.

vardadieniai
Bernardas, Beržas, Neringa, Svajūnė, Tolvinas.

1920

Interaktyvus orų žemėlapis

www.15min.lt /orai

Rugpjūčio 20 d. gimė Vincentas Sladkevičius. 1988 m. jis tapo antruoju lietuviu po Jurgio Tiškevičiaus, paskirtu Šventosios Romos Bažnyčios kardinolu. Mirė 2000 m. gegužės 28 d.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

KLAIPĖDA / 3

Žmonės susirūpino apsauga nuo žaibų
Praūžusios audros atnešė pelno žaibolaidžius įrengiančioms įmonėms – užsakymų kai kur padaugėjo trečdaliu. A.Pelakausko nuotr.

Ypač sujudo vienkiemių gyventojai. Žmonės skambina susijaudinę, sako, kad bijo būti namuose, kai žaibuoja, ir nori žaibolaidžio.
IRMA OZTURHAN
i.ozturhan @15min.lt

Per Lietuvą praūžęs škvalas, vertęs medžius ir stogus, dalį gyventojų ne juokais privertė susirūpinti savo būsto saugumu. Žaibosaugos sistemas įrengiančių bendrovių atstovai tvirtina, kad žymiai išaugo stichijos išgąsdintų žmonių skambučių ir užsakymų įrengti žaibolaidžius skaičius.
Žaibosauga visoje Lietuvoje užsiimančios bendrovės

„Ežiukai“, įsikūrusios Klaipėdoje, vadovas Ričardas Rimkus pasakojo, kad užsakymų per pastarąsias dvi savaites gauta daugiau nei įprastai. Nors šėlstant stichijai nuo žaibo nukentėjo nedaug gyventojų, skambučių dėl žaibosaugos įrengimo sulaukta net iš Varėnos. Pastarajame mieste siautusi vėtra ne tik niokojo medžius, bet ir griovė pastatus. Pasak įmonės vadovo, beveik nekyla abejonės, kad būtent praūžęs škvalas kai kuriuos žmones paskatino galutinai apsispręsti.

Įmonės „Tobula instaliacija“, žaibosaugos sistemas įrengiančios Klaipėdoje ir rajone, direktorius Aivaras Umartas patvirtino, jog užsakymų padaugėjo ne tik po praėjusių audrų. Jo teigimu, lietuviai apskritai šiemet aktyvesni. „Ypač sujudo vienkiemių gyventojai. Žmonės skambina susijaudinę, sako, kad bijo būti namuose, kai žaibuoja ir nori žaibolaidžio.“ A.Umartas taip pat teigė po škvalo sulaukęs skambučių iš Varėnos. Iškvietimų į mažesnius miestelius padaugėjimą teigė

Sakė A.Umartas. pajutęs ir įmonės „Ant stogo“ atstovas Matas Šilinskas: „Važiuojame visur, bet dažniausiai gauname užsakymų dirbti mažesniuose Žemaitijos miesteliuose. Po stichinių nelaimių užsakymų padaugėjo gal trisdešimt procentų.“

Geriau jokios, nei netinkamai įrengta
Specialistai teigia, kad sertifi kuotos žaibosaugos sistemos pažymėjimas reikalingas ir kai norima atiduoti namą vertinti Valstybinei terito-

rijų planavimo ir statybos inspekcijai. Pasak bendrovės „Ež iuk a i“ v adovo R.Rimkaus, darbininkams neretai tenka taisyti nepatyrusių meistrų atliktą darbą: „Neatestuoti, nesertifi kuoti „veikėjai“ šiuo metu tiesiog klesti. Dirba neturintys atestatų arba su menkaverčiais pažymėjimais ir mes, nuvykę pas žmones, randame šiurkščių pažeidimų. Man gaila tų žmonių, kurie įsirengia nesertifikuotą žaibosaugos sistemą, nes tada jiems tenka kreiptis į specialistus ir prašyti ištaisyti padarytas klaidas.“ Apytikriai sertifikuotos žaibosaugos sistemos įrengimas kainuoja nuo pusantro iki kelių tūkstančių litų – jei

ją norima įsirengti nuosavame name. Yra įmonių, kurios siūlo žaibolaidžius įrengti ir už dvigubai mažesnę sumą, tačiau specialistai tokiais „geradariais“ pasitikėti nepataria. „Taupus moka dukart. Gera žaibosaugos sistema kainuoja kaip ir gera durų spyna. Kad žaibas trenks į namą, tikimybė nėra didelė, kaip ir nedidelė tėra tikimybė, kad į butą įsibraus vagis. Tačiau saugumu pasirūpinti verta. Be to, geriau jokios žaibosaugos nei bloga“, – kalbėjo R.Rimkus. „Jei namas kainuoja pusę milijono, išleisti iki dviejų su puse tūkstančio litų žaibolaidžiui yra nedaug. Esu girdėjęs, kad žmonės turi ir savadarbių žaibosaugos sistemų, bet tai yra labai blogai. Netinkama žaibosauga išprovokuoja žaibą ir trenkęs jis blogai nueina į žemę“, – aiškino „Tobula instaliacija“ direktorius A.Umartas.

sveikata

Infekuotieji ŽIV: visuomenės požiūris keičiasi
AURELIJA KRIPAITĖ
a.kripaite @15min.lt

Keliolika metų su grėsmingu ženklu – ŽIV – gyvenantys žmonės teigia pastaraisiais metais pajutę, visuomenės požiūris į juos ėmė keistis.
Nevyriausybinė organizacija „Pozityvus gyvenimas“, vienijanti ŽIV/AIDS paliestuosius, šį vakarą klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į Tolerancijos aikštę prie „Meridiano“. Šventės išvakarėse organizacija pakvietė į atvirą pokalbį su infekuotaisiais ŽIV. Anot organizacijos vadovo Jurgio Andriušio, yra klausimas, kurio patariama neužduoti infekuotajam: „Kaip užsikrėtėte?“ Pagal tai, anot J.Andriušio, imama rūšiuoti žmones. „Manau, kad pokalbio metu žmogus gali pats atsakyAnot J.Andriušio (viduryje), pažinties su asmeniu, užsikrėtusiu ŽIV, nereikėtų pradėti nuo klausimo, kaip jis susirgo. A.Kripaitės nuotr.

ti, jei to norės“, – teigė jis. Anot klaipėdiečio Edmundo, diagnozę sužinojusio prieš keturiolika metų, praėjusiame dešimtmetyje ši liga daugeliui atrodė lyg baubas. „Kai tik sužinojau diagnozę atrodė, kad visi tik ir bado į mane pirštais, kad viską žino. Dabar aiškėja, kad nieko tokio baisaus nėra. Stipriai pasikeitė ir medikų požiūris“, – teigė klaipėdietis. Gydymo išlaidoms jam kas mėnesį prireikia apie poros tūkstančių litų, tačiau dalią lengvina tai, kad vaistai

Kviečia nemokamai tikrintis
Penktadienį aikštėje prie „Meridiano“ nuo 17 iki 19 val. bus galima pasitikrinti kraują. Tyrimai – anoniminiai, todėl atėjusiųjų asmeniniai duomenys nebus fiksuojami, rezultatas bus žinomas tik išsityrusiam asmeniui. Testo procedūra – neskausminga, trunka vos tris minutes. Asociacijos „Pozityvus gyvenimas“ atstovai bei partneriai iš kitų šioje srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų konsultuos kiekvieną tirtis atėjusį žmogų, atsakys į visus klausimus.

yra kompensuojami. Prieš metus susirgęs Renaldas pasakojo iš pradžių nė nežinojęs, kaip reaguoti į pribloškiančią naujieną. Šoką patyręs jaunas vyras net ėmė juoktis. „Visokių minčių kilo, net ir tokių, kaip vartoti narkotikus tol, kol numirsiu. Vėliau pradėjau dėlioti pliusus ir minusus, nusprendžiau gyventi blaiviai ir kabintis į gyvenimą“, – sakė jis. Renaldas pastebėjo, kad kai kurie medikai, žinodami, jog jis yra užsikrėtęs ŽIV, teikia jam pirmenybę, pasirūpina, kad laiku būtų paguldytas į ligoninę. Oficialiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra per 1600 ŽIV infekuotų asmenų, apie trečdalis jų gyvena Klaipėdoje. Dažniausiai infekuotieji nėra sulaukę nė 30 metų. „Sužinoti nereikia bijoti, reikia bijoti nesužinoti to laiku“, – teigė J.Andriušis.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

4 / PAJŪRIS
renginiai
KLUBAI
Klaipėda Penktadienį, rugpjūčio 20 d. Džiazo restoranas „Kurpiai“ 22 val. grupės „Breaze“ koncertas. Šeštadienį, rugpjūčio 21 d. Naktinis klubas „KIWI“ 22 val. putų šou vakarėlis. Palanga Penktadienį, rugpjūčio 20 d. Muzikos klubas „Vandenis“ 21 val. Nedos ir „Blues Makers“ koncertas. Kultūros centras „Ramybė“ 20 val. Big Daddy Wilson koncertas. Šeštadienį, rugpjūčio 21 d. Muzikos klubas „Vandenis“ 21 val. Kosto Smorigino ir Olego Ditkovskio koncertas. Sekmadienį, rugpjūčio 22 d. Muzikos klubas „Vandenis“ 21 val. akustinis Jurgos Šeduikytės koncertas. Nida Penktadienį, rugpjūčio 20 d. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ 18 val. Andriaus Užkalnio knygos „Anglija. Apie tuos žmones ir jų šalį“ pristatymas. Šeštadienį, rugpjūčio 21 d. Kultūros centras „Ramybė“ 20 val. Ievos Prudnikovaitės ir „4Tango“ koncertas. Nidos kultūros ir turimo informacijos centras „Agila“ 20 val. Amberlife koncertas.

Kurorte – bliuzo grandas iš JAV Big Daddy Wilson
Šį vakarą Palangoje atostogaujaunčius poilsiautojus, mėgstančius gerą muziką, kaitins bliuzo, funk ir soul žvaigždė Big Daddy Wilson.
Big Daddy Wilson gimė ir užaugo mažame fermerių miestelyje šiaurės Karolinoje, JAV. Gyvendamas pačioje Jungtinių Valstijų pietų širdyje, Wilsonas augo klausydamasis gospelo ir kantri muzikos, kurią transliavo vietinis radijas. Jam didelę įtaką padarė pusbrolis Jimmy Blountas. Jis buvo būgnininkas ir bosistas, taigi būgnai ir bosinė gitara tapo pirmąja Wilsono meile. Būdamas labai drovus, jis atrado būdą, kaip išreikšti save. Paauglystėje didžiulę įtaką jam padarė aštuntojo dešimtmečio funk ir soul muzika. Wilsonas užaugo su mama ir senele. Jos kiekvieną dieną eidavo į bažnyčią. Berniukui ir jo dviem seserim bažnyčia buvo privaloma. Gospelo giedojimas buvo įprastas kasdieninis dalykas. Tuo tarpu bliuzas buvo kažkas visai naujo. Bliuzo jis neklausydavo. Būdamas 16-os Wilsonas baigė mokyklą ir paliko namus. Vėliau jis įstojo į JAV kariuomenę. Kai Wilsonas pirmą kartą išgirdo bliuzo koncertą, jam buvo 30. „Tą naktį suradau tai, ko labai ieškojau“, – vėliau yra sakęs dabar jau žinomas dainininkas. Tačiau pavadinti Wilsoną tik bliuzo dainininku būtų per menka. Jis dar yra ir folk, funk, soul atlikėjas, kuris labai

kinas
CINAMON
„Viktorija: jaunoji karalienė“ (drama) 17:30 19:45 „Nesunaikinami“ (trileris) 12:30 15:00 17:15 19:30 21:45 „Temk jį čia!“ (komedija) 12:15 16:45 19:00 21:15 „Burtininko mokinys“ (nuotykinis) 12:15 16:45 19:00 21:15 „Druska“ (trileris) 15:15 20:10 22:15 „Grobuonys“ (įtempto siužeto filmas) 22:00 „Katės ir šunys 2: kačių kerštas“ (animacinė komedija) 11:15 13:30 15:45 18:00 „Nebrendylos“ (komedija) 19:15 „Pradžia“ (mistinis trileris) 11:00 16:15 21:30 „Užtemimas“ (romantinė drama) 12:45 „Ledynmetis 3“ (lietuviškai dubliuota animacinė komedija) 14:45 „Alisa Stebuklų šalyje“ (fantastinis) 14:00

Palangoje kokybiškos muzikos mylėtojai galės išgirsti žymųjį atlikėją iš JAV Big Daddy Wilson. Organizatorių nuotr.

myli bliuzą. Willsonas grojo su labai įvairiomis grupėmis ir labai skirtingą muziką. Dėl jo išskirtinio vokalo ši muzika skamba stipriai kitaip, nei atliekant kitiems dainininkams. „Tu gali daug ko išmokti iš įvairių muzikantų, bet grojant bliuzą svarbiausia yra tai, ką tu jauti. Kalbu ne apie šou ar

kokį stilių. Bliuzas yra jausmas. Noriu, kad žmonės jaustų mane“, – sakė muzikantas. Big Daddy Wilson koncertas – šį vakarą Palangos kultūros centre „Ramybė“ 20 val.

Tu gali daug ko išmokti iš įvairių muzikantų, bet grojant bliuzą svarbiausia yra tai, ką jauti.
Yra sakęs Big Daddy Wilson.

vakarėlis

Klubo svečius šokdins besikaunantys didžėjai
Keliasdešimt Europos klubų ir vakarėlių šią vasarą suvienijęs didžėjų konkursas, kurio lietuviškasis etapas prasidėjo prieš dvi savaites Klaipėdoje, keliasi į Palangą.
„Pramogų banko“ klube šeštadienio naktį įvyks antroji dešimt metų vykstančių DJ varžybų „Movida Corona“ kova. Vakarėlio svečius ir komisiją bandys išjudinti 8 didžėjai, o vėliau šokius iki ryto pratęs deep house komanda iš Vilniaus – „Deep Inc“. Šeštadienį pajūryje suplanuotas antrasis „Movida Corona“ pusfinalis, kuriame savo pasirodymui po dvidešimt minučių turės: DJ Sunseet (Mažeikiai), Paul de Man (Kaunas), Schoe (Vilnius), Darix (Vilnius), DJ Laurynas (Švenčionėliai), Mr Sweet (Vilnius), Liverty (Šakiai) ir Grey (Panevėžys).

Palangoje šeštadienį susikaus geriausi didžėjai iš įvairių Lietuvos miestų. Organizatorių nuotr.

Pirmojo pusfinalio dalyviai įsitikino, kad konkurso pasirodymui pasiruošti vien muzikine prasme neužtenka. „Komisiją ir publiką reikia nustebinti. Ir kalbu ne tik apie muziką – šou elementai ir netikėtumai gali labai padėti“, – patarė pirmo pusfinalio dalyvis Julius iš

Dviejų pusfinalių nugalėtojai pateks į finalą, vyksiantį rugsėjį.

„C Sound DJs“. Į finalą patekę „C Sound DJs“ kartu su 3 kitais finalininkais laukia šeštadienio vakarėlio rezultatų – Palangoje paaiškės dar keturi finalininkai. „Esu įsitikinęs, kad antras pusfinalis irgi bus linksmas bendraminčių vakarėlis – kad ir kokie būtų rezultatai“, – mano Julius. Dviejų pusfinalių vakarėlių nugalėtojai – aštuoni geriausieji – patenka į konkurso „Movida Corona“ lietuviškąjį finalą, kuris vyks rugsėjo 10 d. klube „Tarantino“. Vienas geriausiai pasirodęs DJ toliau Lietuvos vardą gins Baltijos regiono finale, o iš ten atsivers durys į didįjį finalą Berlyno „Ministry of Sound“ klube. Pagrindinis konkurso prizas – rezidento vardas „Ministry of Sound“ klube. Klubo „Pramogų bankas“ durys atsivers rytoj, 22 val.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

TEMA / 5

R.Varnaitė: tokia yra mano laimė
MINDAUGAS NASTARAVIČIUS
m.nastaravičius @15min.lt

Atkelta iš 1 psl. – O kokia to „Amerikoje gera, Amerikoj gražu...“ esmė? – Spektaklio esmė yra linksmumas, smagumas. Ir juokingas naivumas, gudrumas. Matydami šį spektaklį galime įsivaizduoti, kaip Lietuva atrodė prieš šimtą metų, kaip atrodė kaimas. Ką kalbėjo žmonės, kaip mąstė. Komedija atskleidžia žmonių ydas ir situacijas, kurios kartojasi kiekviename laikmetyje, todėl žiūrovui tai vis dar įdomu, tačiau kiek ilgai šis spektaklis bus rodomas – sunku spręsti. Visi spektakliai susidėvi kaip ir drabužiai. Net ir gražiausi spektakliai yra nurašomi. O dabar, kai pagrindinėje teatro scenoje vyksta remontas, apskritai sunku numatyti, kas bus toliau. Remontas gali užtrukti ir dvejus, ir dešimt metų.

Komedija atskleidžia žmonių ydas ir situacijas, kurios kartojasi kiekviename laikmetyje, todėl žiūrovui tai vis dar įdomu, tačiau kiek ilgai šis spektaklis bus rodomas – sunku spręsti.
Dabar turime penkias salytes, tačiau į jas telpa iki kelių šimtų žmonių. Žinoma, to linksmumo mažiau, nes nebeliko šokių su žiūrovais, tam trūksta vietos. Tačiau „Amerika pirtyje“ teatro repertuare išlieka – kartais netgi parodoma du kartus per mėnesį. – Paminėjote, kad spektakliai neišvengiamai yra nurašomi. Ar taip nebūna ir su žmonėmis? – Žmogus nurašo pats save. Kai miršta. O dirbti, kurti, veikti jis gali visada. Nesvarbu, kiek tau metų, nesvarbu, ar jau esi pensijoje. Eini, darai, stengiesi. Manau, čia yra ne tik aktoriaus, bet kiekvieno žmogaus esmė. Svarbiausia turėti jėgų. – Atrodo, kad jums tų jėgų netrūksta. Ir dabar atėjote po repeticijos. – Taip, režisierius Jonas Jurašas stato spektaklį „Antigonė Sibire“. Galbūt čia atliksiu nedidelį vaidmenį. O kitų spektaklių nebeliko. Tik „Amerika pirtyje“ ir mano Bekampienė. – Dalis mūsų skaitytojų Bekampienės gali nežinoti. Kas ji tokia? – Bekampienė, kaip ir Bekampis, yra ūkininkai, jie turi dukrą Agotą. Kaimo siuvėjas Vincas sugundo ūkininką Antaną paskolinti jam kelis šimtus rublių mainais į Agotą su dideliu kraičiu. Tada Vincas įkalba Agotą pavogti iš tėvo tuos pinigus ir kartu bėgti į Ameriką. Bet gavęs pinigų siuvėjas uždaro Agotėlę į pirtį ir pabėga. Kai statėme šį spektaklį, filmavausi Arūno Žebriūno filme „Velnio nuotaka“, vaidinau Uršulę. Kartą grįžusi iš filmavimo aikštelės į repeticiją, režisieriaus V.Lencevičiaus paklausiau – „gal galėčiau pamėginti suvaidinti vištą?“. Jis sutiko, todėl Bekampienės charakteris primena kaimo kieme kudakuojančią vištą. Žydas, piršlys užsidėdavo Užgavėnių kaukes, aš prisiklijuodavau nosį. Dabar jau kaukių nededame, nors grimas išlieka ryškus. Spektaklio sprendimas leidžia kurti groteskiškus personažus. Mes žaidžiame tame spektaklyje ir patys, ir su žiūrovais. Visi aktoriai jame sau gali leisti tiek, kiek nori. Todėl jis ir yra toks nuotaikingas. – Pokalbio pradžioje jūs buvote susikaupusi, o dabar šypsotės ir juokiatės.

Spektaklyje „Amerika pirtyje“ susijungia kaimo žmonių nuotaikingumas, šventas naivumas ir šėtoniškas gudrumas. Asmeninio archyvo nuotr.

Bekampienė ir piršlys – aktoriai R.Varnaitė ir jos vyras V.Eidukaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

– Visada malonu prisiminti tai, kas buvo. Prisiminti, ką jau išgyvenai. Savo darbą, nuotykius. Teatras man visada kelia gerą nuotaiką. Ne tik „Amerika pirtyje“, bet ir, pavyzdžiui, vienas pirmųjų mano vaidmenų – Madlen spektaklyje „Alyvų sodas“, kurį pastatė Henrikas Vancevičius. Arba Izoldos vaidmuo J.Jurašo spektaklyje „Šventežeris“. Gastrolių metu važinėdavome po visą Lietuvą, o žiūrovai, negavę bilietų viename mieste, traukdavo paskui mus į kitą miestą, kad tik galėtų pamatyti spektaklį. Būdavo smagu. – Dabar žiūrovai kitokie? – Kitokie. Tokie, kaip jūs.

– Kokie tokie? – Pamatę pasaulį, pamatę, kas už tų sienų. Mes galėjome važiuoti tik į Latviją, Estiją... Bet buvome laimingi galėdami susitikti su žiūrovais. Laiminga esu ir dabar, su žiūrovais susitinku iki šiol. Aktyviai dalyvauju visuomeninėje veikloje. Ir, kas svarbiausia, vis dar turiu galimybių dalyvauti spektaklyje, būti scenoje, kurioje jaučiuosi laiminga. – Bet iš scenos aktorius išeina ir grįžta namo. Spektaklyje, tokiame kaip „Amerika pirtyje“, jis gali atrodyti linksmas, niekuo nesiskundžiantis, bet po spektaklio reikia personažą palikti žiūrovų plojimų aide ir grįžti į save patį.

– Scenoje aktorius gali atrodyti laimingas, tačiau grįžęs namo pulti į ašaras. Aš turėjau puikų vyrą – aktorių Vytautą Eidukaitį, jis mirė prieš du dešimtmečius. Repetuodavome ne tik scenoje, bet ir namuose. Suprasdavome vienas kitą, patardavome vienas kitam, užauginome dvi dukras – Vytą ir Aušrą. Anksčiau grįžusi iš teatro žaisdavau su jomis, vėliau – su anūkais, o dabar jau ir su proanūkiais. Dėl to jaučiuosi labai laiminga. Kaip ir laiminga dėl to, kad visą gyvenimą dirbu darbą, apie kurį svajoju, kurį noriu dirbti, kuriam jaučiuosi esanti reikalinga. Taip ir noriu būti. Tokia yra mano laimė.

Klaipėda

Vidury miesto žolę rupšnoja arklys
Vairuotojams, važiuojantiems viena iš pagrindinių uostamiesčio gatvių, Minijos, ne pirmą dieną šypseną kelia neįprastas didmiesčiui vaizdas: šalia „Kemi“ autoserviso, prie kelkraščio ganosi arklys.
Vakar pliaupiant lietui gyvūnas, pririštas grandine, kurią laiko į žemę įkaltas kuolas, ramiai sau stovėjo, o nulijus – rupšnojo pakelės žolę. Arklys mieste kai kam gal ir gali atrodyti akiai patrauklus vaizdas, tačiau, pasak Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų, toks gyvulys mieste – itin retas ir neleistinas dalykas. Uostamiesčio savivaldybės viešosios tvarkos poskyrio vyr. specialistas Edvardas Šutinas „15 min“ sakė, kad miesto tvarkymo ir švaros taisyklės draudžia laikyti, ganyti žemės ūkio paskirties gyvulius bei laikyti bites miesto teritorijoje, taip pat naudoti žaliųjų plotų šieną gyvūnų pašarams.
Manoma, kad miesto teritorijoje besiganantis arklys, priklauso kitapus kelio gyvenantiems romų tautybės žmonėms. A.Kripaitės nuotr.

Tai galima daryti tik tam tikrose miesto teritorijose: Tauralaukio, Šaulių, Girulių, Paupių, Rimkų, Žardės, Labrenciškių gyvenvietėse. „Minijos gatvė, kurioje ganosi arklys, neįeina nė į vieną iš išvardintų teritorijų, vadinasi, jis ganomas neteisėtai“, – sakė E.Šutinas. Jis tikino apie tai informuosiąs apylinkės inspektorių ir policiją, kad šie rastų gyvūno šeimininką. „Juk g y vūno į areštinę neuždarysi“, – juokavo specialistas. Netoli vietos, kur gano-

si arklys, dirbantis vyras pasakojo, jog arklys ganosi jau kelias dienas. Anot jo, gyvulys priklauso kitapus gatvės gyvenantiems romams, kurie arklį neretai pasikinko ir važinėja vežimu. E.Šutinas prisiminė atvejį, kai prieš porą metų pievoje už prekybos centro „Elektromarkt“ neteisėtai buvo laikomas baltas arklys. Tada mačiusieji šį gyvūną juokavo, baltas arklys jiems vaidenasi, tačiau pasiskundus gyventojams, arklys iš pievos netrukus dingo.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

6 / AKTUALIJOS

Suimtas 2 mėnesiams
Vakar pranešta, kad Baltarusijos teisėsauga dėl įtarimų narkotikų kontrabanda dviem mėnesiams suėmė Vilniaus raitosios policijos kuopos vadą Laimoną Bankauską. Lietuvoje neatmetama galimybė, kad su pareigūnu, apie kurį kolegos atsiliepia tik teigiamai, galėjo būti susidorota.
„Gavome oficialiai dar nepatvirtintų žinių, kad suėmimas pratęstas dviem mėnesiams“, – BNS vakar sakė Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas. Baltarusijos pasienio komiteto spaudos tarnybos vadovas Aleksandras Tiščenka patvirtino, jog dėl narkotikų kontrabandos iškelta baudžiamoji byla, o Lietuvos pilietis turi įtariamojo statusą. Lietuvos ir Baltarusijos pareigūnų pateikiama informacija skiriasi. Kaimyninės valstybės pareigūnas teigė, kad L.Bankauskas bandė patekti į Baltarusiją ir buvo sulaikytas rugpjūčio 15-osios, t.y. sekmadienio, vakare. O Lietuvos pareigūnų duomenimis, jis sulaikytas rugpjūčio 16-ąją, pirmadienį. Žiniasklaida pranešė, esą pasieniečiai rado 45,5 gramo narkotinės medžiagos – amfetamino. Anot A.Tiščenkos, pasieniečiai atliko „standartinę noL.Bankauskas tvirtina, jog narkotikai jo automobilyje buvo pakišti. „Lietuvos ryto“ nuotr.

Pažymos į Seimą keliavo 4 metus
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) vakar paskelbė gavęs iš Valstybės saugumo departamento (VSD) garsiąsias „12 pažymų“, kurių parlamentas pareikalavo dar 2006 metais, tačiau buvę saugumo vadovai tai ignoravo.
„Šios pažymos buvo Seimo prieš ketverius vykdyto parlamentinio tyrimo medžiagos dalimi, su kuria Seimui, vykdančiam parlamentinę kontrolę, nebuvo leista susipažinti. Tai principinis klausimas, kuris negalėjo likti ir neliko be atsakymo“, – BNS pareiškė komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas. Pasak jo, teisę susipažinti su gautais dokumentais turės NSGK nariai, turintys leidimą dirbti su slapta informacija. Tačiau komiteto pirmininkas pabrėžė, kad pažymų turinys viešai nebus atskleistas. Kita vertus, pastaruoju metu imta kalbėti, kad prabėgus keletui metų pažymose esanti informacija daugumai susijusių asmenų nebėra paslaptis, be to, jose aptariama situacija per tiek laiko yra pasikeitusi. Praėjusios kadencijos Seimo NSGK, 2006 metais atlikdamas VSD veiklos tyrimą, pareikalavo, kad departamentas pateiktų 12 analitinių pažymų, neva atskleidžiančių verslo, interesų

G.GRINA
grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. Manoma, kad dalis pažymų susijusios su „Mažeikių naftos“ akcijų pardavimu, kitais energetikos rinkos procesais Lietuvoje ir Rusijos interesais juose. Kitose pažymose sukaupta informacija apie „Lietuvos geležinkelių“ liberalizavimą, naujos Seimo koalicijos formavimą 2006-aisiais, verslo grupių įtaką žiniasklaidai ir t.t. Buvę VSD vadovai atsisakė pateikti pažymas, motyvuodami galiojančiais teisės aktais. Saugumas įvykdė Seimo reikalavimą tik tuomet, kai departamento vadovu tapo Gediminas Grina. Teigiama, kad dokumentų pateikimui kelią atvėrė šio Seimo priimtos Operatyvinės veiklos įstatymo pataisos.

rinčiojo įvažiuoti į šalį patikrą“. Tačiau po priekinės keleivio sėdynės pasiuvu buvo rastas paketas su kvaišalais. Šią baudžiamąją bylą tiria Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB), mat tokio pobūdžio nusikaltimų tyrimas yra jo kompetencija.

Įtarimus neigia
Trečiadienį su L.Bankausku susitiko Lietuvos generalinis konsulas Gardine Rimantas Latakas. Diplomatas pranešė, kad sulaikytasis pareigūnas kaltinimus neigia ir tvirtina, jog nar-

kotikai jam buvo pakišti. Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas pavaldinį sakė vertinąs kaip gerai dirbantį, savo darbą išmanantį profesionalą. Jis užsiminė, jog jį stebina žiniasklaidos paskelbtas pas L.Bankauską neva rastas amfetamino kiekis. Esą 45,5 gramai – per mažas kiekis did-meninei prekybai ir per didelis mažmeninei. L.Bankausko pavaldinė Raitosios policijos kuopos būrio pareigūnė Alina Michnevič „15min“ vakar apie viršininką atsiliepė teigiamai. Ji teigė ne-

tikinti, kad pareigūnas galėjo bandyti įvežti į kaimynę šalį narkotikų. L.Bankausko žmona, baltarusių tautybės Lietuvos pilietė Tatjana Bankauskienė žiniasklaidai taip pat kartojo netikinti, kad jos vyras galėjo vežtis narkotikų. Jos manymu, narkotikai vyrui buvo pakišti. Baltarusijos atstovai tokius įtarimus neigė. „Mintis, kad kažkas jam Baltarusijoje pakišo paketą, nereali. Juk narkotikai rasti po sėdynės apsiuvu. Ten greitai pakišti neįmanoma“, – sakė A.Tiščenka.

kartelis
Įtartinos kainos
Kai kuriems gamintojams nusprendus tuo pačiu metu kelti duonos kainas, susirūpinta, ar tai nėra kartelinis susitarimas. Žemės ūkio (ŽŪ) ministras Kazys Starkevičius vakar paskelbė prašysiąs Konkurencijos tarybos atlikti tyrimą dėl galimo susitarimo. Anot ŽŪ ministerijos, kai kurie gamintojai nuo pirmadienio vienodai didins duonos gaminių kainas. Tai esą gali būti siejama su šiuo metu pasaulyje kylančiomis grūdų supirkimo kainomis. Tačiau, anot ministerijos, Lietuvos gamintojai dar nenaudoja iš šių metų derliaus grūdų pagaminti miltų.

Įkliuvo sukčiavę naftininkai
Teisėsaugininkai suėmė įmonės „Naftos grupė“ vadovus, įtariamus dešimčių milijonų litų „plovimu“.
Kaip vakar pranešė Generalinė prokuratūra (GP), Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai nusikalstamu būdu įgytos labai didelės pinigų sumos legalizavimo, dokumentų suklastojimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Į teisėsaugos akiratį pateko įmonės „Naftos grupė“ direktorius ir pagrindinis akcininkas Antanas Urbutis bei Bendrųjų reikalų ir tiekimo sky„Naftos grupė“ yra antroji pagal dydį „Klaipėdos naftos“ terminalo klientė. K.Vanago/BFL nuotr.

riaus vadovė Svetlana Popova. Įtariama, kad A.Urbutis, subūręs organizuotą grupę, vėliausiai nuo 2008 metų atlieka fiktyvias operacijas, panaudodamas užsienio bendroves. Įtariama, kad ši grupė „galimai pasisavino daugiau nei 30 mln. Lt ir legalizavo daugiau

nei 20 mln. Lt, įgytų nusikalstamu būdu“. Lietuviško kapitalo bendrovė „Naftos grupė“ per Klaipėdos uostą iš Rusijos į Vakarus gabena naftos produktus. Tai antra pagal dydį „Klaipėdos naftos“ klientė – nusileidžia tik bendrovei „Orlen Lietuva“.

Teigiamas ženklas, kad dabartinė VSD bus pasiryžusi labiau bendrauti su Seimu – pasiduos parlamentinei kontrolei. Dabar svarbu, kaip reaguos dabartinis Seimas, NSGK, kai vėl susiklostys panaši situacija: ar jis reikalaus ir pakankamai ryžtingai veiks, kad VSD negalėtų slapstytis.
Pažymų perdavimą Seimui įvertino politologas Kęstutis Girnius (nuotr.).

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr. redaktorė a.bliudziute@15min.lt

Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius

Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas

Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, 92236, Klaipėda

Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt

Leidėjas: UAB „15 minučių“, A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas – 50 000. ISSN 1822-5330. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

$

Taip dienraštyje žymimi užsakomieji straipsniai

Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė j.vaiciute@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, kurio tiražą kasmet audituoja UAB „Ernst & Young Baltic“.

263300 nuolatinių skaitytojų per dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2010 m. pavasaris

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

PASAULIS / 7

Prancūzija veja romus iš šalies
Prancūzija vakar pradėjo kontroversiškai vertinamą romų deportacijos kampaniją, kurią inicijavo šalies prezidentas Nicolas Sarkozy.
šalies pilietybę. Tačiau dalis jų pastaraisiais metais atkeliavo iš Centrinės Europos. Iškeldinami romai turi Europos Sąjungos (ES) pilietybę, daugiausia jie yra atvykę iš Rumunijos Į savo tėvynę Rumuniją ir Bulgarijos. Tačiau įstatymai dviem lėktuvais vakar išsiųs- reikalauja, kad ES pilietis, noti pirmieji 93 romai. Dar maž- rintis likti šalyje ilgiau nei 3 mėdaug 700 jų turėtų iškeliauti ar- nesius, gautų leidimą dirbti artimiausiomis savaitėmis. ba gyventi Prancūzijoje. Nemažai romų nuo seno Romams, kurie sutiko išgyvena Prancūzijoje ir turi šios vykti savo noru, sumokėta po 300 eurų (1036 Lt), dar po šimtą (345 Lt) – kiekvienam jų vaikui. Kai kurie išvykstantieji skundėsi žurnalistams, kad visai netrokšta grįžti į Rumuniją, kur esą reikia dirbti Sakė Rumunijos užsienio reikalų 30 dienų po 12–15 ministras T.Baconschis. valandų, kad gautum 150 eurų (518 Lt). „Tiek pinigų neužtenka pavalgyti ir pamaitinti vaikus“, – išvykstančius romus citavo BBC. Prancūzijos valdžia paskelbė per artimiausius 3 mėnesius planuojanti uždaryti 300 nelegalių čigonų taborų ir deportuoti jų gyventojus po to, kai šalies pietuose esančiame Grenoblio mieste įvyko romų ir policijos susirėmimai. Vyriausybė tvirtina, kad taboruose vyksta prekyba žmonėmis, gyvenimo sąlygos – apgailėtinos, vaikai verčiami elgetauti, klesti prostitucija ir nusikalstamumas. Apie 50 romų stovyklų policija jau sugriovė, jų gyventojams skirtas laikinas prieglobstis. Šiuos veiksmus pasmerkė žmogaus teisių organizacijos, teigdamos, kad PrancūzijoVakar deportuoti romai prieš savaitę buvo iškeldinti iš savo taboro ir laikinai apgyvendinti netoli Paryžiaus esančios mokyklos sporto salėje. AFP/Scanpix nuotr.

Esu sunerimęs dėl populizmo ir ksenofobijos pavojų ekonominės krizės kontekste.

je atgimsta rasizmas ir ksenofobija. „Esu sunerimęs dėl populizmo ir ksenofobijos pavojų ekonominės krizės kontekste“, – pareiškė ir Rumunijos užsienio reikalų ministras Teodoras Baconschis. N.Sarkozy kritikų teigimu,

valdžios veiksmai yra prezidento bandymas didinti savo reitingus, kurie smuko rekordiškai žemai, kai liepą kilo skandalas dėl nelegalaus jo rinkimų kampanijos finansavimo. Prancūzijos valdžia tvirtina, kad romų deportacija visiškai

„atitinka Europos reikalavimus ir jokiais būdais nepažeidžia ES piliečių judėjimo laisvės“. Esą Sąjungos teisė leidžia įvesti judėjimo laisvės apribojimus siekiant užtikrinti viešąją tvarką, saugumą ir visuomenės sveikatą.

fotoakimirka

Ispanijos šiaurėje, Tafaloje, vykusiame renginyje įsiutęs bulius peršoko arenos barikadas ir įsiveržė į žiūrovų tribūną. Siautėdamas jis sužeidė 40 žmonių. Pareigūnai tvirtina, jog dauguma jų atsipirko įdrėskimais ir mėlynėmis, tačiau 9 žiūrovai buvo nugabenti į ligoninę. Ypač smarkiai nukentėjo dešimtmetis berniukas, atsidūręs po buliaus kojomis, ir 24 metų vyriškis, kuriam šis įdūrė ragais. Tafaloje vykęs renginys ispaniškai vadinamas recortes – tai bulių kautynių atmaina, kai bulius nėra žudomas. Arenoje sportininkai, vadinami rekortadorais, su gyvuliais atlieka įvairius akrobatinius triukus. AFP/Scanpix nuotr.

JAV kariai keliauja namo
Iš Irako išvyko paskutinė JAV karių kovinė brigada. Sieną su Kuveitu vakar ryte kirto 4 tūkst. kareivių.
Amerikiečiai išvyksta prabėgus daugiau nei 7 metams nuo invazijos į Iraką pradžios, 2003-ųjų pavasario. JAV skaičiuoja, kad per tą laiką Irake žuvo daugiau nei 4,4 tūkst. amerikiečių karių. Nepriklausomi stebėtojai teigia, kad žuvo ir 100 tūkst. civilių irakiečių. Iki rugpjūčio pabaigos išvykti turėtų dar apie 6 tūkst. JAV karių. Tuomet Irake liks 50 tūkst. amerikiečių, kurie mokys Irako pajėgas ir užtikrins JAV vykdomų projektų saugu-

100 tūkst.
Maždaug tiek civilių gyventojų žuvo nuo invazijos į Iraką pradžios.

mą šalyje. Kariai bus ginkluoti, bet galės naudoti ginklus tik savigynai arba Irako valdžios prašymu. Šie būriai grįš namo iki 2011-ųjų pabaigos. Apžvalgininkai pastebi, kad amerikiečiams rengiantis kelionei namo nestabilumas Irake vis labiau auga. Nuo kovą vykusių parlamento rinkimų šalyje vis dar nesuformuota vyriausybė, juntama įtampa tarp

sunitų ir šiitų, neramūs ir kurdų gyvenamieji rajonai. Pastaruoju metu ypač padažnėjo „Al Qaedos“ smogikų išpuoliai, antradienį per sprogimą Bagdade žuvo pusšimtis žmonių. Nors vienas Irako kariuomenės vadų anksčiau tvirtino, kad amerikiečiai išvyksta per anksti ir šalies pajėgos nesugebės veikti vienos, Irako vyriausybės atstovas Ali al Dabbaghas vakar pareiškė, kad irakiečių kariai yra pasirengę patys kontroliuoti saugumą. Didžiausią skaičių – beveik 170 tūkst. karių – JAV Irake buvo dislokavusi 2007-ųjų pabaigoje.

komiksas

Ar patinka šiandienos komiksas? Turite naujų idėjų? Labai laukiame jūsų nuomonės komiksas@15min.lt Piešė J.Račinskas.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

8 / SKELBIMAI

Transportas
A.Bružo įmonė parduoda naudotas autodalis. Perka automobilius ardymui. Priimame užsakymus. Upelio g. 36, Klaipėda. Tel. 8 686 04260. Pirkčiau mikroautobusą arba lengvąjį automobilį su variklio, važiuoklės ar kėbulo defektu, gali būti nevažiuojantis. Tel. 8 684 25364. Perkame įvairių markių automobilius, gali būti su defektais ar be jų, iki 15000 Lt. Pasiimame patys. Tel. 8 648 21921. UAB„Autostabila“ parduoda automobilius dalimis ir superkame automobilius ardymui. Detalių paieška. Tel. +370 685 10098, el. p. autostabila@balticum-tv.lt .

Mokslas
Centre esanti vairavimo mokykla „Venjora“ renka naujas grupes (B kat.) Nuolaidos studentams! Herkaus Manto g. 31, ŽEMAITIJA (IIIa.), tel. 8 46 210363, el.p. venjora@ gmail.com . B kategorijos vairavimo kursai. Papildomas vairavimas. Šviesos g. 3 (Mažojo km./ Miško raj.). Tel.: 8 46 257560, 8 686 84759, 8 655 13829, www.bkucentras.lt.

Parduoda
Mulčių (smulkintą pušų žievę), 50 l – 10 Lt (maišeliais). Didesnį kiekį pristatome. Tel. 8 604 95317. AKCIJA! Šarvuotos laukinės ir vidinės durys, garažo vartai, plastikiniai langai minimaliomis kainomis. Tel.: 8 603 10867, 8 640 17207. Vasaros išpardavimas! PJUVENŲ BRIKETAI su pristatymu – 430 Lt. Didesniam kiekiui nuolaidos! Tel. 8 682 12313.

Grožis, sveikata
KARDIOLOGINĖ REABILITACIJA! KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto klinika siūlo gydytis ir ilsėtis PALANGOJE. Para tik 98 Lt! Įskaičiuota: gydytojo konsultacija, gydymas, procedūros, gyvenimas su maitinimu (3 k./d.). Paros poilsis – 79 Lt (nakvynė, maitinimas 3 kartus per dieną). Dirbame 7 dienas per savaitę! Dėl išsamesnės informacijos, kambarių rezervacijos prašome kreiptis į mūsų darbuotoją Tel.: 8 460 30027 arba 8 618 41860. klinika@ktl.mii.lt, www.pri.kmu.lt .

VILNIAUS OZO VIDURINĖJE MOKYKLOJE vyksta 2010/2011 m.m.vidurinės mokyklos 8-ų, 9-ų, 10-ų, 11-ų ir 12-ų klasių nuotolinio mokymo mokinių registracija. Nuotolinio mokymo mokiniams sudaroma galimybė baigti šių klasių kursą internetu, nelankant mokyklos įprastu būdu, ir gauti valstybės pripažintus išsilavinimą patvirtinančius dokumentus. Mokytis gali visi Lietuvos Respublikos piliečiai bei lietuvių kilmės asmenys, gyvenantys Lietuvoje ir užsienyje. Amžiaus apribojimų nėra. Mokymas nemokamas. Daugiau informacijos: www. ozomokykla.eu, tel.8 5 2400786.

Paslaugos
„EMP recycling“ superka katalizatorius, el. variklius, starterius, generatorius, elektronikos detales ir kitas spalvotųjų ar tauriųjų metalų turinčias atliekas. Kainos – www. emp.lt. Supirktuvė Klaipėdoje, Šilutės pl. 21, tel. 8 682 27103. ŽAIBOLAIDŽIAI. Montuoja žaibolaidžius. Tel. 867261423. www.antstogo.lt . Kilimų, minkštųjų baldų valymas. Valymas po statybos ir remonto darbų. Tel.: 8 657 94361, 8 657 94363. Iš/į Londoną saugiai ir greitai vežame siuntinius. Lietuvoje pristatome iki durų. Važiuojame kas dvi savaites. Tel.: 8 687 58503, 8 640 21005, +447786271449. www.lietuvalondonas.com Nemokamai išvežame nebenaudojamą buitinę techniką – šaldytuvus, skalbykles, virykles ir kitus elektronikos prietaisus. Dirbame ir su įmonėmis. Tel. 8 641 99000. Nebrangiai, profesionaliai teikiame perkraustymo paslaugas. Vežame krovinius (nuo 1 iki 6 t) po Lietuvą. Krovėjų paslaugos. Tel.: 8 616 49649, 8 616 49176.

Nekilnojamasis turtas
Išnuomojamas mažas (18 kv.m) 1 kambario butas Vilniaus centre. Naujai suremontuotas, yra visa buitinė technika, baldai. Kaina 550 Lt. Tel. 8 655 34254.

. skelbkites
SMS žinutėmis
1. Žinutės tekste rašykite: VLN (Vilnius), KNS (Kaunas) arba KLP (Klaipėda) (tarpelis) SKELBIMO TEKSTAS (ne daugiau kaip 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, jos tekste įrašydami: VLN (Vilnius), KNS (Kaunas) arba KLP (Klaipėda) (tarpelis) PATVIRTINU.

Gyvūnai
Padovanosiu šuniuką 1,5 mėn. Tel. 8 640 14353.

Dėmesio!
Neišsiuntus patvirtinimo(-ų), skelbimas nebus išspausdintas. Mokestis už skelbimą (20 Lt/40 Lt) bus įtrauktas į jūsų sąskaitą. Norėdami įsidėti skelbimą į visų trijų miestų laikraščius, vietoj trumpinių VLN, KNS, KLP rašykite N (patvirtinimo žinutėse – taip pat).

Perka
Perkame mišką su žeme arba iškirtimui visoje Lietuvoje. Tel. 8 698 55325, www. dzukijosmediena.lt.

Statyba, remonto darbai
„ALUPLAST“,„BRUGMANN“ vokiški plastikiniai langai. 50–55 proc. nuolaida. Aliuminio balkonai. Kvalifikuotas montažas. www. bogone.lt, tel. 8 678 58877. Meistro pagalba: santechnika, elektra, buitinė technika, tvirtinimai, apdaila ir t.t. Išsikvieskite meistrą tel. 8 618 00700.

Mokamos linijos telefonu
Pasiskelbti galite ir iš fiksuotojo ryšio telefono. 8 900 84001 – 20 Lt sąskaita, (skelbimas iki 20 žodžių). 8 900 88020 – 40 Lt sąskaita, (skelbimas iki 20 žodžių).

Ieško darbo
Gabus vaikinas, turintis A, B, C, CE, D kategorijų vairuotojo pažymėjimą, ieško VAIRUOTOJO darbo. Tel. 8 657 90195.

Siūlo darbą
Saugos tarnyba ieško VADYBININKO (-ės). Reikalavimai: vadybinio darbo patirtis paslaugų pardavimo srityje, vairuotojo pažymėjimas. CV siųsti klaipeda@jungtis.lt. Tel. 8 46 492029. Skubiai prižiūrėti senelius Vokietijoje. tel.: 8 647 47224 Skubiai reikalingas AUTOMECHANIKAS, AUTOELEKTRIKAS, turintis patirties. Pilna arba dalis darbo dienos. Tel. 8 684 25364.

Biure Klaipėdoje
UAB „15 minučių“ Adresas: Herkaus Manto g. 31 (III a.) Tel.: 8 46 257 900, 8 655 34274 El. paštas: skelbimaiklaipeda@15min.lt

„Lietuvos spauda“ + „R-Kiosk”
Nuo šiol skelbimai priimami ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose bei „R-Kiosk“ parduotuvėse Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje.

Laikraščio „15min“ tiražo auditą atlieka tarptautinė audito bendrovė „Ernst & Young“

Darbui Europoje skubiai reikalingi vamzdininkai (mokėti skaityti izometrinius brėžinius) ir suvirintojai (mokėti virinti procesu TIG (141) ir procesu 141/111 juodąjį ir nerūdijantį plieną). Tel. 8 622 25085. Įmonei reikalingi automobilių plovėjai, salonų valytojai. Patirtis būtina. Tel. 8 630 11333.

Skelbimai į laikraštį „15min“ priimami kiekvieną darbo dieną
KAINA:
Žodinis skelbimas iki 10 žodžių – 10 Lt. Žodinis skelbimas iki 15 žodžių – 15 Lt. Žodinis skelbimas iki 20 žodžių – 20 Lt.

PAPILDOMAI:
Juodas paryškinimas – 5 Lt. Žalias paryškinimas – 10 Lt. Paprastas rėmelis – 5 Lt. Žalias rėmelis - 10 Lt.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

PRAMOGOS / 9

Atkurs gyvenvietę iš tolimos praeities
Dar keleri metai ir Molėtų rajone iškils istorijos ir archeologijos muziejus po atviru dangumi. Jis papuoš Luokesų ežerą, kur šiuo metu aktyviai dirba povandeninės archeologijos ekspertai.
Povandeninės archeologijos ekspertai Luokesų ežero dugne tyrinėja senąją gyvenvietę. G.Krakausko nuotr.

internetas

Taikiklyje – garsenybės
Žavi šviesiaplaukė Cameron Diaz savo laimei ar nelaimei yra kritusi į akį daugybei interneto virusų kūrėjų.
Antivirusinių sistemų kūrimo kompanija „McAfee“ paskelbė sąrašą garsenybių vardų, kurie dažniausiai piktavalių naudojami naujai kūriamų virusų pavadinimams, siekiant privilioti internautus į „užkrėstus“ puslapius. Pirmoji vieta atiteko Amerikos aktorei Cameron Diaz. Jos vardas dažniausiai naudojamas interneto vartotojams klaidinti. Antroji piktadarių numylėtinė – Brazilijos gražuolė, supermodelis Gisele Bundchen. Trečiąją poziciją užėmė Bradas Pittas, akivaizdu, jo vardu dažniausiai viliojamos interneto vartotojos moterys. Ketvirtoji programišių taikiklyje – dar viena brazilų gražuolė Adriana Lima, o penktoji vieta atiteko aktorei Jennifer Love-Hewitt. Po šių moterų pirmajame dešimtuke toliau rikiuojasi aktorė Nicole Kidman, buvęs jos vyras Tomas Cruise‘as, vokiečių supermodelis Heidi Klum, aktorės Penelope Cruz ir Anna Paquin. Kaip nurodo Lenta.ru, internetiniai piktadariai ir virusų kūrėjai nuolat naudojasi vartotojams patraukliomis nuorodomis, kurios nukelia lengvatikius į tinklalapius, „pagardintus“ virusais. Dažniausiai internautams žadamos pikantiškos žvaigždžių nuotraukos, vaizdo įrašai ir sensacingos naujienos. Ypač daug interneto vartotojų nukentėjo mirus popkaraliui Michaelui Jacksonui.

„Povandeninės archeologijos centro“ archeologai, tyrinėjantys unikalią polinę gyvenvietę, kuri stovėjo Luokesų ežere virš vandens, jau yra surinkę nemažai archeologinių duomenų ir teigė esą pasiruošę jos atkūrimui. Tiesa, jie prasitarė, jog daugiau kaip 10 metų trukusius tyrimus ypač apsunkino sudėtingos tyrinėjimo sąlygos. „Bronzos amžiaus laikų gyvenvietės būstai buvo įrengti ant į dumblą įkastų polių ir ant jų pritvirtintos platformos. Laikui bėgant Taip galėjo atrodyti atkuriama o pieš. rąstai supuvo ir kai- gyvenvietė. O.Talijūn mo liekanos atsidūrė ežero dugne“, – pasakojo ty- vandeniu. Ekspedicijos metu rimams vadovaujanti archeolo- archeologai kasdien ežero duggė Elena Pranckėnaitė. ne praleidžia po kelias valandas. Dėl to, norėdami ištirti ir ap- Vėliau surinktus radinius siunrašyti radinius, mokslininkai čia į Lietuvos ir užsienio šalių privalo kasinėjimus atlikti po mokslines laboratorijas. Nusta-

tyta, kad tiriamoje gyvenvietėje žmonės gyveno maždaug prieš 2,8–2,4 tūkst. metų. Iki šiol nėra tiksliai žinoma, kodėl žmonės kūrėsi ant vandens. Spėjama, kad tokia gyvenvietė galėjo apsaugoti gyventojus nuo netaikių kaimynų ir laukinių gyvūnų, be to, gyvendami virš vandens, mūsų protėviai turėjo geras sąlygas gaudyti žuvį, medžioti vandens paukščius. Ežero dugne mokslininkai aptiko 2,5 tūkst. metų senumo medinių šaukštų, tošinių ki-

birėlių, virvių bei tinklų fragmentų, irklų, plūdžių.

Muziejus visiems
Dumble puikiai išsilaikę daiktai papuoš iš archeologinių fragmentų atkurtą muziejų, kuriame planuojami švietėjiški projektai, dirbtuvės ir narams mėgėjams skirtas muziejus po vandeniu. Pirmoji polinė gyvenvietė Luokesoje aptikta 2000-aisiais, 2001-aisiais rasta ir antroji. Tokio tipo gyvenvietės Lietuvoje aptiktos pirmą kartą.

C.DIAZ

tv rugpjūčio 20 d.

07.25„Simpsonai“ (8/158) (N-7). 07.55„Na, ir kas“ (2/1, 2) (N-7). 08.55 „Meilės sūkuryje“ (964). 10.00 „Moterys meluoja geriau“ (3/80, 81) (N-7). 11.00 Aš! (N-7) (kart.). 11.50 Aistrų pakrantė (N-7) (kart.). 12.35 TV serialas„Auklė“ (4/89, 90). 13.35„Rožinės panteros nuotykiai“ (2/43). 14.05 „Hantikas. Sekliai ir paslaptys“ (13) (N-7). 14.35 „Ilgoji pertrauka“ (25). 15.05 „Simpsonai“ (8/159) (N-7). 15.35„Nuodėmingoji“ (121) (N-7). 16.40„Meilės jūra“ (43, 44) (N-7). 18.45TV3 žinios, kriminalai. 18.50TV3 sportas. 18.55TV3 orai. 19.00„Farai“ (N-7). 20.00„Ledynmetis“. JAV, 2002 m. 21.30 Kontrolinės vyrų krepšinio rungtynės. Ispanija - Lietuva. 23.30„Šikšnosparniai vampyrai“. Siaubo, 2005 m. (N14). 01.10„Keršytojas“. Veiksmo., 1993 m. (N-14).

06.30 „Dr. Šuo“ (35, 36). 06.55 „Ogis ir tarakonai“ (53). 07.20 „Šegis ir Skūbis Dū“ (5). 07.45 „Miegamasis rajonas“ (30, 31). 08.50 Pričiupom! (kart.). 09.20 Kakadu (N-7). 10.30 „Ledų šventė“. Koncertas (kart.). 12.30 Kitas! (N-7). 13.05 „Degrasis. Naujoji karta“ (95, 96). 14.05„Tazmanija“ (15). 14.35„Našlaitė Lola“ (25, 26). 16.40 „Velniūkštė“ (121). 17.40 „Alisa. Širdžiai neįsakysi“ (70). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Muzikos festivalis „Slavianskij bazar 2010“ (1). 21.10 „Ambicingoji blondinė“. Romantinė komedija, 2007 m. (N-7). 22.55 „Amerikietiškas pyragas II“. Romantinė komedija, 2001 m. (N-14). 01.00 „Daktaro Moro sala“. Fantastinis trileris, 1996 m. (N-14).

08.50„Gelbėtojai - 112“ (N-7) (kart.). 09.45„Mentai. Sudužusių žibintų gatvės“ (N-7) (kart.). 11.00 „Ką daryti?“ (kart.). 12.00 Televitrina. 12.30„Gražuolė ir pabaisa“. Nuotykių, 2003 m. (N-7) (kart.). 14.25„Džesė. Bjaurusis ančiukas iš Indijos“ (322). 14.50 Muzikinė skrynelė. 15.20„Vaiduoklių istorijos“ (49). 15.45„Mobis Dikas ir Mu paslaptis“ (6). 16.10 „Gelbėtojai - 112“ (95, 96) (N-7). 17.10 To dar nebuvo... 17.45 „Ką daryti?“ (N-7). 18.45 „Mentai. Sudužusių žibintų gatvės“ (39) (N-7). 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.25 „Liejyklos 4“ (19, 20) (N-7). 22.20 2008 m. pasaulio galiūnų komandinis čempionatas. 23.20„Lenktynininkas“. Veiksmo, 2001 m. (kart.). 01.35 Žvejų mūšis (kart.). 02.05 Bamba (S).

06.00 Labas rytas. 09.00 „Namelis prerijose“ (124). 10.00 „Giminės“ (30). 11.00 Akiračiai. 12.00 „Padūkėlis Cukrius“ (20). 12.30 Kulinarinės kelionės. 13.00 Kultūrų kryžkelė. 13.15 Duokim garo! 15.15 Bėdų turgus (kart.). 16.00 Lietuvos tūkstantmečio vaikai. 17.15 „Diagnozė: žmogžudystė“ (133) (N-7). 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). 18.35 Sportas. 18.40 Orai. 18.45„Senis“ (209) (N-7). 19.50 Nacionalinė paieškų tarnyba. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.54 Sportas. 20.56 Orai. 21.00 „Atgal į ateitį III“. Fantastikos nuotykių, 1990 m. Pertraukoje - 21.58 Loterija „Perlas“. 23.00 Vaidybinis f.„Vilkatai“. Siaubo trileris. Rež. J.Isaacas. JAV, 2006 m. (N-14). 00.45 Programos pabaiga.

08.45 Ieškokime geriausio! (kart.). 09.00 „Balticum TV“ žinios. 09.15 „Nuskendusių laivų paslaptys“ (14). 09.45 „Seranų šeimynėlė“ (59). 10.45„Paveldėtojai“ (29) (N-7). 12.15„Nefritinio skorpiono prakeikimas“. Komedija, 2001 m. 14.05 „Brangioji Hanė“. Muzikinė melodrama, 2003 m. 15.45 „Nuskendusių laivų paslaptys“ (14). 16.15 „Ką mes valgome?“ (3). 16.45 „Nusikaltimų įkalčiai“ (15) (N-7). 17.45„Elizos aistros II“ (41) (N7). 18.45„Seranų šeimynėlė“ (60). 19.45 Ieškokime geriausio! (kart.). 20.00„Balticum TV“ žinios. 20.15„Ekstremalioji kulinarija“ (14). 20.45„Kovos taisyklės“. Karinė drama, 2000 m. (N-7). 22.55 „Balticum TV“ žinios. 23.10 „Paveldėtojai“ (30) (N-7). 00.35„Nusikaltimų įkalčiai“ (15) (N-7).

tv rugpjūčio 21 d.

06.35 „Pirmykštė Žemė“ (15). 07.00 „Smalsutė Dora“ (4). 07.30„Vėžliukai nindzės“ (8/4). 08.00„Aiškiaregys“ (3/4) (N-7). 09.00 Apie ūkį ir bites. 09.30 Mamyčių klubas. 10.00„Juodasis katilas“. JAV, 1986 m. 11.30„Tik desertai“. Romantinė komedija, 2004 m. (N-7). 13.10„Šok su manimi 2009“ (kart.). 16.40„Kobra 11“ (13/11, 12) (N-7). 18.45 TV3 žinios. 18.50 TV3 sportas. 18.55 TV3 orai. 19.00 „Šok su manimi 2010“. 22.00 Kontrolinės vyrų krepšinio rungtynės. JAV - Lietuva. 00.00 „Serijinio žudiko medžioklė“. Trileris, 2005 m. (N-14). 01.40 „Nepaisant nieko“. Veiksmo. Rež. T.Hackfordas. Vaid. R.Ward, J.Bridgesas, J.Woodsas, A.Karrasas, J.Greer, R.Widmarkas. JAV, 1984 m. (N14). 03.55 Programos pabaiga.

06.30 „Šiupininis“ (34). 06.55 „Nerealių draugų namai“ (25). 07.20 „Keisti Blynelio Džeko nutikimai“ (19). 07.45 „Superfilmukai!“ (19-21). 08.10 „Magija“ (33). 08.35 „Betmenas“ (29). 09.00 „Brangioji, aš sumažinau vaikus“ (54). 10.00 „Žemjūrės pasakos“. Japonija, 2006 m. 12.05„Laisvės troškimas“. Romantinė komedija, 2004 m. (N-7). 14.05„Kremas“ (30). 14.55„Laukinė širdis“ (27, 28). 17.00 Oplia! (N-7). 17.30 Valanda su Rūta. 18.45 Žinios. 18.55 Sportas. 18.58 Orai. 19.00 Kviečiu šokti. Grandiozinis LNK naujojo sezono atidarymo šou. 23.00„Gyvatės lėktuve“. Veiksmo trileris, 2006 m. (N-14). 01.10 „Kai susikerta aistros“. Erotikos. Rež. M.Kesey. Vaid. F.Rodrigue'as, K.Herold, B.Harmelas. JAV, 1997 m. (S).

08.30 Europos sunkvežimių žiedinių lenktynių čempionatas. IV etapas (kart.). 09.00 2008 m. pasaulio galiūnų komandinis čempionatas (kart.). 10.00 Šeštadienio rytas. 10.55 Ekstrasensų mūšis VI (N-7) (kart.). 11.55„Drakono žiedas“. Fantastikos nuotykių, 1994 m. (N-7). 14.15„Paparčio žiedo beieškant“. 16.00 Akistata su Lietuva (kart.). 16.30 Tarp miesto ir kaimo (kart.). 17.00 III tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis (kart.). 17.25 Juokingiausi žmonės ir gyvūnai. 18.00 Nepaaiškinami faktai (N-7). 19.00 Ekstrasensų mūšis VI (N-7). 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.20„Liejyklos 4“ (21, 22) (N-7). 22.15 IV pasaulio imtynių žaidynės. Šiauliai, 2009 m. 23.15„Tegyvuoja meilė!“ Romantinė drama, 2003 m. (N-7). 01.55 Bamba (S).

08.00 Kelias. 08.15 „Stebuklingas Gaveino kristalas“ (22). 08.30 „Paslapčių sodas“ (84). 09.00 „Šeimos šunelis“ (10). 09.30 Gimtoji žemė. 10.00 Ryto suktinis. 11.30 Pulsas. 12.00 „Jūrų žvalgas“ (3/13). 13.00 „Komisaras Montalbanas. Moltalbano apelsinukai“. Detektyvas, 2002 m. (N-7). 15.00 „Pirmieji žmonės kosmose“. Vokietija, 2007 m. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.05 Orai. 16.10 Sveikinimų koncertas. 18.15 Aerodromas. 18.30 Šoka visi! 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.40 Sportas. 20.42 Orai. 20.45 Pasaulio panorama. 21.15 Gražiausios„Triumfo arkos“ akimirkos. 22.30 Kine kaip kine. 23.00 Vaidybinis f.„Džiazas“. Drama. Rež. R.Banionis. 1992 m.

08.45 Ieškokime geriausio! (kart.). 09.00 „Balticum TV“ žinios. 09.15„Pasaulinė sunkvežimių ekspedicija“ (66). 10.15„Vandenyno paslaptys“ (3). 10.45„Ką mes valgome?“ (3). 11.15„Nuskendusių laivų paslaptys“ (14). 11.45 „Ekstremalioji kulinarija“ (14). 12.15 „Kaskadininkai: išgyvenimo menas“ (13). 12.45 „Elizos aistros II“ (37) (N-7). 13.45 „Elizos aistros II“ (38) (N-7). 14.45 „Sabrina“. Romantinė komedija, 1995 m. 17.00 „Baltasis škvalas“. Nuotykių drama, 1996 m. 19.15„Pavojai iš arti“ (11). 19.45 Ieškokime geriausio! (kart.). 20.00 „Penkių žvaigždučių atostogos“ (8). 20.30„Pasaulinė sunkvežimių ekspedicija“ (67). 21.30 „Kendė“. Romantinė drama, 2006 m. (N-14). 23.20„Jamakasiai: mūsų laikų samurajai“. Kriminalinis veiksmo, 2001 m. (N-7).

tv rugpjūčio 22 d.

06.35 „Pirmykštė Žemė“ (16). 07.00 „Smalsutė Dora“ (5). 07.30 „Vėžliukai nindzės“ (8/5). 08.00 „Aiškiaregys“ (3/5) (N-7). 09.00 „Be žodžių“ (1, 2) (N-7). 10.00 „Daktaras Dolitlis III“. Komedija, 2006 m. 12.00 „Svetimos vestuvės“. Romantinė komedija, 2004 m. (N-7). 13.40„Lietuvos talentai 2009“. 16.00 „Misis visata 2010“. 18.45 TV3 žinios. 18.50 TV3 sportas. 18.55 TV3 orai. 19.00 „Lietuvos talentai 2010“. 20.30 „Neįmanoma misija“. Trileris, 1996 m. (N-7). 22.40„Taksi II“. Veiksmo komedija, 2000 m. (N-14). 00.15„Vera Dreik“. Kriminalinė drama, 2004 m. (N-14). 02.35 „Aš ir mano sesuo“. Komedija. Rež. A.Laclere. Vaid. I.Huppert, C.Frot, F.Berleand'as, B.Catillon, M.Vuillermozas. Prancūzija, 2004 m. (N-7).

06.30 „Šiupininis“ (35). 06.55 „Nerealių draugų namai“ (26). 07.20 „Keisti Blynelio Džeko nutikimai“ (20). 07.45 „Superfilmukai!“ (22-24). 08.10 „Magija“ (34). 08.35 „Betmenas“ (30). 09.00 Sveikatos ABC. 10.00 „Ponas auklė“. Komedija, 1993 m. 11.35„Meilėje ir kare“. Melodrama. Rež. R.Attenborough. Vaid. S.Bullock, M.Astinas, Ch.O'Donnellas. JAV, 1996 m. (N-7). 13.50 TV serialas„Kremas“ (31). 14.50„Laukinė širdis“ (29, 30). 17.00 „Ežio“ stažas. Pramoginis šou. 17.45 Teleloto. TV žaidimas. 18.45 Žinios. 18.55 Sportas. 18.58 Orai. 19.00 Premjera. 2 minutės šlovės. Talentų šou. Tiesioginė transliacija. 22.40 Snobo naktis.„Iš kitos pusės“. Rež. F.Akinas. Vaid. N.Yesilcay, B.Davrakas, T.Kurtizas, H.Schygulla. 2007 m. (N-7).

08.00 Girių horizontai (kart.). 08.30 Kunfu išmintis. 09.00 Tauro ragas. 09.30 Žvejų mūšis. 10.00 Sekmadienio rytas. 10.55 Ekstrasensų mūšis VI (N-7) (kart.). 11.55 „Detektyvas Kalas II“ (10, 11). 13.35 Sveikinimų koncertas. Tel. (8 5) 278 0803, mob. (8 618) 77 654. 15.30 Girių horizontai. 16.00 Užsienio naujienos. 16.30 Tarp miesto ir kaimo (karta.). 17.00 Spąstai (kart.). 17.30 Keturkojų gelbėjimo tarnyba. 18.00 Nepaaiškinami faktai (N-7). 19.00 Ekstrasensų mūšis VIII (N-7). 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.20 „Žaibiški tyrimai“ (10) (N-7). 21.20 „Anoje vandenyno pusėje“. Melodrama, 2006 m. (N-7). 23.10„Voragyvis“. Fantastikos nuotykių, 2001 m. (N-14) (kart.). 01.00 Nepaaiškinami faktai (N-7) (kart.). 02.00 Bamba (S).

08.15 „Stebuklingas Gaveino kristalas“ (23). 08.30 „Paslapčių sodas“ (85). 09.00 „Pašėlę Tornberiai“ (67). 09.25 „Aviukas Šonas“ (2/23). 09.35„Ragai ir kanopos sugrįžta“ (2/16). 10.00 Gustavo enciklopedija (kart.). 10.30 „Gražiausiu taku“. 12.00 „Neregėta Indija: „Discovery“ žemėlapis“ (2). 13.00 „Puaro“ (5/5, 6) (N-7). 15.00 7 Kauno dienos. 15.30 Šventadienio mintys. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.05 Orai. 16.10 Nacionalinė paieškų tarnyba. 17.15 Arti. Toli. 18.15 Negali būti. Mokslo naujienos ir prognozės. 18.45 Popietė su Algimantu Čekuoliu. 19.15 Emigrantai. 20.00 Keliaukime po Lietuvą. 20.30 Panorama. 20.40 Sportas. 20.42 Orai. 20.45 Savaitė. 21.15 „Caravaggio“. Istorinė biografinė drama, 2007 m. (N-14).

09.00 „Žalieji automobiliai“ (3). 09.30 „Pasaulinė sunkvežimių ekspedicija“ (67). 10.30 „Pavojai iš arti“ (11). 11.00 „Penkių žvaigždučių atostogos“ (8). 11.30 „Gyvūnų pasaulis su Jarodu Milleriu“ (14). 12.00„Holivudo vakarėlių spindesys“ (7). 12.30 „Elizos aistros II“ (39) (N-7). 13.30 „Elizos aistros II“ (40) (N-7). 14.30 „Elizos aistros II“ (41) (N-7). 15.30 „Konė ir Karla“. Kriminalinė komedija, 2004 m. (N-7). 17.15 „Baltasis oleandras“. Drama, 2002 m. (N-7). 19.15 „Vandenyno paslaptys“ (4). 19.45 Ieškokime geriausio! (kart.). 20.00 „Ką mes valgome?“ (4). 20.30 „Pasaulinė sunkvežimių ekspedicija“ (68). 21.30 „Vasabis“. Kriminalinė veiksmo komedija, 2001 m. (N-7). 23.10 „Barnis ir jo mažieji nemalonumai“. Komedija, 2000 m. (N-7).

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

10 / SPORTAS

Žaidynės įpusėjo

Dar neapsisprendė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra galutinę komandos sudėtį pažadėjo paskelbti po draugiškų mūšių su Ispanija ir JAV.
Madride (Ispanija) pasiruošimą pasaulio čempionatui tęsiančios rinktinės strategas vakar teigė dar neapsisprendęs kuriuos du, iš 14-os šiuo metu komandoje esančių krepšininkų, paliks už borto. „Galutinio atsakymo dar nėra. Yra tik susiaurintas pavardžių ratas, iš kurio ir reikės pasirinkti, – tikino K.Kemzūra. – Turėsime tai padaryti po šios kelionės. Manau, kad grįžę į Lietuvą apsispręsime ir paskelbsime galutinę sudėtį.“

Pirmąjį medalį Lietuvai iškovojo 18-metis irkluotojas Rolandas Maščinskas, laimėjęs auksą.

Įpusėjo pirmosios jaunimo (14– 18 metų amžiaus) olimpinės žaidynės Singapūre. Lietuviai tęsia kovas dėl medalių.
Sėkmingai kūjo metimo sektoriuje vakar startavo Martynas Šedys. 17-metis atletas geriausiu pirmuoju bandymu įrankį nusviedė 72,15 m ir, pagerinęs asmeninį rekordą, užėmė trečią vietą tarp 15 dalyvių bei pateko į fi nalą. Atrankoje toliausiai kūjį metė egiptietis Eslamas Ibrahimas (73,42 m).

siai plaukė australas Nicholas Chaferis (28,83 sek.).

Krepšinis
Lietuvos krepšininkai vakar patyrė antrąjį pralaimėjimą, paskutiniame B grupės mače 27:31 (12:20) nusileidę grupės nugalėtojams argentiniečiams. Trenerio Dariaus Dikčiaus auklėtiniai kartu su dar dviem rinktinėmis – Egiptu ir Iranu – per 4 grupės mačus iškovojo po 2 pergales, tačiau į ketvirtfinalį pateko dėl geresnio taškų santykio. Rytoj vyksiančiame ketvirtfinalyje mūsiškių lauks akistata su A grupėje nepralaimėjusiais serbais. „Serbai tikrai pajėgūs varžovai, bet mūsų vyrai, kurie dar kartais atrodo silpniau už varžovus, gali kalnus nuversti“, – neabejojo D.Dikčius.

Grėsmingi varžovai
Iki planetos pirmenybių Turkijoje likus kiek daugiau nei savaitei, Lietuvos v yrų krepšinio rinktinės laukia kol kas rimčiausia repeticija. Draugiškame turnyre Madride lietuviai jėgas tikrinsis su didžiausiomis pasaulio čempionato favoritėmis – Ispanijos ir JAV rinktinėmis. Su ispanais, kurie patyrė vienintelį pralaimėjimą (76:97) per septynerias pasiruošimo etapo rungtynes, mūsiškiai susirems šiandien, o su amerikiečiais – rytoj. „Norėtume pademonstruoti gerą krepšinį ir žaisime taip, kad laimėtume. Kita vertus, pergalė nebus svarbiausias tikslas, dėl kurio kažką aukotume ar rizikuotume. Vėl spręsime visus savo klausimus – tiek taktinius, tiek sudėties“, – tikslus artimiausiuose mačuose vardijo K.Kemzūra.

Plaukimas
Į finalą vakar pateko ir plaukikas Vaidotas Blažys. 18-metis lietuvis 50 m krūtine rungties pusfinalyje užtruko 29,58 sek. Šis rezultatas tarp pusfi nalio dalyvių buvo 8-tas. Greičiau-

K.Kemzūra tvirtino dar nesąs nusprendęs, kuriuos du krepšininkus paliks už rinktinės borto prieš pat pasaulio čempionatą Turkijoje. T.Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.

Kamuoja traumos

Dėl titulo kausis kitąmet
Po sugrįžimo į „Formulę-1“ blankiai važiuojantis legendinis Michaelis Schumacheris (nuotr.) nežada trauktis, o čempioniškas ambicijas atideda kitiems metams.
Prieš šį sezoną po trejų metų pertraukos į „Formulę-1“ sugrįžęs septyniskart pasaulio čempionas bendrojoje pilotų rikiuotėje kol kas žengia vos 9-tas. „Mercedes“ bolidą vairuojančio 41 metų vokiečio sąskaitoje po 12-os etapų yra tik 38 taškai – kelis kartus mažiau nei per tą patį laiką iškovojo jo komandos draugas 25 metų Nico Rosbergas (94 tšk.). „Dabartinis komandos bolidas yra ankstesnio sezono palikimas. Jis sunkiai paklūsta lenktynininkams“, – prasto pasirodymo priežastį įvardino

lio, nors R.Javtoko koja dar nėRinktinėje darbo netrūks- ra sugijusi visu 100 proc., krepta ne tik treneriams, bet ir gy- šininkas su komanda treniradytojams. Prie čiurnos traumą vosi antrą dieną iš eilės ir yra vis dar besigydančio koman- pasiruošęs žaisti. Rinktinės dos kapitono Roberto Javtoko gydytojo Vytenio Trumpicko vakar prisidėjo dar vienas aukštaūgis – dėl pakilusios temperatūros rytinę treniruotę buvo priverstas praleisti Tadas Klimavičius. Tiesa, anot Lietuvos rinktinės atstovo spaudai Lino Kunigė- Sakė K.Kemzūra.

Norėtume pademonstruoti gerą krepšinį ir žaisime taip, kad laimėtume.

teigimu, iki rungtynių su ispanais turėtų spėti atsigauti ir T.Klimavičius. „Traumos ir ligos pasiruošimui tikrai nepadėjo, tačiau tai yra natūralus dalykas. Jų neišvengia nė viena komanda ir noriu tik tikėtis, kad nebus skaudesnių netekčių ar rimtesnių susižeidimų. Ir kad būsime visos sudėties, kai prasidės pasaulio čempionatas“, – v ylėsi K.Kemzūra.

M.Schumacheris. Tačiau jis patvirtino nežadantis pasiduoti ir dėl čempiono titulo kautis kitais metais. „Jaučiuosi ramus. Sėkmingai bendradarbiaujame ir tikiu, kad judame tinkama kryptimi. Kitais metais būsime stiprūs pretendentai į čempiono titulą“, – neabejojo M.Schumacheris.

Čempionų lyga

M.Stankevičius suteikė „Sampdoria“ klubui vilties
Geriausias Lietuvos futbolininkas Marius Stankevičius paskutinę pagrindinio laiko minutę atliko rezultatyvų perdavimą ir suteikė Genujos „Sampdoria“ (Italija) klubui vilties prasimušti į UEFA Čempionų lygos grupių etapą.
Pirmąsias 2010–2011 metų sezono Čempionų lygos ketvirtojo kvalifi kacinio etapo rungtynes „Sampdoria“ išvykoje 1:3 (0:0) pralaimėjo Brėmeno „Werder“ (Vokietija) vienuolikei, o po 29 metų gynėjo iš Lietuvos perdavimo vienintelį mačo įvartį svečiams pelnė Giampaolo Pazzini (90 min.). „Šis įvartis mums suteikė vilties, – po mačo teigė „Sampdoria“ treneris Domenico Di Carlo. – Apmaudu, kad rungtynės susiklostė taip, tačiau tikiu, kad kitą savaitę Genujoje istorija gali būti visai kitokia.“ Tiesa, mačas M.Stankevičiui prasidėjo tragiškai. 68-ąją minutę aikštelėje pasirodęs lietuvis kyštelėjo koją bandydamas sustabdyti „Werder“ atakų lyderį Claudio Pizzaro, tačiau kamuolys pakeitęs kryptį suklaidino „Sampdoria“ vartininką ir įkrito į vartus. Vokietijos klubas po šio epizodo išsiveržė į priekį triuškinamu rezultatu (3:0). Kitus du įvarčius „Werder“ pelnė Vlemensas Fritzas (51 min.) ir 11 metrų baudinį realizavęs Torstenas Fingsas (67 min.). Beje, „Sampdoria“ susitikimą baigė savo gretose turėdama vienu žaidėju mažiau. 66-ąją minutę už pražangą savo baudos aikštelėje antrą geltonąją kortelę užsidirbo ir palikti aikštelę buvo priverstas gynėjas Stefano Lucchini. Atsakomosios poros rungtynės, po kurių paaiškės į Čempionų lygos pagrindinį turnyrą pateksiantis klubas, po savaitės, rugpjūčio 24 dieną, vyks Genujoje.

dienos citata
Po pietų eidavau į pajūrį pasivartyti, vakarais – pasivaikščioti po miestą ar pajūriu. Bėgiojau plentu, nes miškeliuose ganėtinai daug smėlio, jo pribyra į batus.
Sakė Palangoje dvi savaites atostogavusi Europos čempionė maratonininkė Živilė Balčiūnaitė.

„Sampdoria“ atsitiesti mėgins po savaitės namuose vyksiančiame atsakomajame mače.

Kiti rezultatai
„Braga“ (Portugalija) „Partizan“ (Serbija) „Salzburg“ (Austrija) „Basel 1893“ (Šveicarija) „Zenit“ (Rusija) „Rosenborg“ (Norvegija) „Sparta“ (Čekija) „Young Boys“ (Šveicarija) „Dinamo“ (Ukraina) 1:0 (0:0) 2:2 (0:0) 2:3 (1:2) 1:0 (0:0) 1:0 (1:0) 2:1 (1:0) 0:2 (0:0) 3:2 (3:1) 1:1 (0:0) „Sevilla“ (Ispanija) „Anderlecht“ (Belgija) „Hapoel“ (Izraelis) „Šerif“ (Moldova) „Auxerre“ (Prancūzija) „Kobenhavn“ (Danija) „Žilina“ (Slovakija) „Tottenham“ (Anglija) „Ajax“ (Olandija)

Puslapis parengtas pagal LTOK, Sportas.info, Paultan.org ir „15min“ inf. A.Pliadžio/LTOK, AFP/Scanpix nuotr.

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

„ 1 5 M I N

PRAMOGOS / 11
horoskopai rugpjūčio 20 d.
AVINAS. Tam tikri įvykiai jūsų kūrybiniame gyvenime jus gali palikti keistoje būsenoje: viena vertus jausite tikrumą ir harmoniją viduje, kita vertus, kankins nežinia. JAUTIS. Gali būti, kad sulauksite pasiūlymo užimti aukštesnį postą. Taip pat suvoksite, jog jūsų fizinė ir psichinė sveikata yra žymiai svarbiau nei pinigai. DVYNIAI. Laikotarpis bus keistas – patirsite įtampų asmeniniuose santykiuose. Jūs pajusite, kad keičiatės, todėl ir aplink jus esantys žmonės bus priversti keistis. VĖŽYS. Jausite didžiulį pasitenkinimą dėl atlikto darbo. Visgi būkite atidesni, mat greičiausiai esate įsimylėję, o tai reiškia, jog aplink viskas atrodo rožinėmis spalvomis. LIŪTAS. Jūsų tikslai ir poreikiai turėtų būti pirmoje vietoje. Gal tai ir savanaudiška, tačiau jums reikėtų galvoti tik apie save. Greičiausiai susidursite su skirtingomis nuomonėmis.

„Negaliu uždrausti žmonėms fantazuoti“
E
O N I

P

KRISTINA MAŽEIKAITĖ
k.mazeikaite @15min.lt

Vilniaus mažojo teatro aktorė, parodijų laidos „Dar pažiūrėsim“ dalyvė Ineta Stasiulytė (30 m.) nuo šio rudens suksis ant parketo TV3 projekte „Šok su manimi“. Moteris tikina, jog darbų gausa jos negąsdina – kuo daugiau veiklos, tuo daugiau visur galima suspėti.
Tačiau interviu metu aktorė prisipažino, kad per visus darbus kartais lieka nuskriausti jos gyvenimo draugas, Vilniaus tango akademijos įkūrėjas Eduardo Gimenezas (40 m.) ir 5-metė dukrelė Upė Soffia. – Kuo jus žavi šokis? – Man labai patinka žiūrėti į judantį kūną. Nuo pat vaikystės mane žavėjo baletas, tos baltos suknelės ir tas lengvumas. Kai balerinos šoka, atrodo, jog to neįmanoma padaryti, kad tam turėtų prieštarauti gamtos dėsniai. – Kaip sekasi šokių repeticijose? Kas jose sudėtingiausia? – Šokdama vienu metu turiu galvoti apie dubenį, apie galvą, petį, kurį visą laiką iškeliu aukštyn – atlikti viską tuo pačiu metu yra sudėtinga. Kaip aktorė aš negaliu išeiti ir tiesiog atlikti choreografijos – reikia sujungti judesį su vaidyba. Kiekvieną judesį darydama aš turiu žinoti, kodėl tai darau. – Kaip sekasi su Deividu? Ar repeticijose nesipykstate? – (Juokiasi.) Sutariam labai gerai, ir muštynių yra buvę. Jis ant manęs rėkia, o kai aš jo negaliu užtildyti, man belieka jį mušti. Jis yra tas žmogus, kuris mane išveda iš kantrybės. Aš esu gana stabili, lanksti, prisiderinanti; man patinka ramus darbas, kai galima ramiai kalbėtis. Dirbant Deivido tonas pakeltas, gal taip jis yra įpratęs. Kartais man net rankos pradeda drebėti, kūną užplūsta adrenalinas, o to jausmo aš negaliu pakęsti – pradeda svaigti galva. Kas

INETA STASIULYTĖ
keisčiausia – po to mes padarom pauzę, o po jos grįžę pradedam sklandžiai dirbti. Bandom susiderinti savo bendravimą, kad kalbėtumėm viena kalba. Jo gera savybė – pykčio nelaikymas, noras viską išsiaiškinti iki galo. Jis man sako – Kokia buvo jūsų reakcija išvydus pirmas publikacijas apie tai, jog viename muzikos festivalyje leidote kartu laiką su Deividu, kad ardote jo šeimą? – Iš pradžių pamatydavau, perskaitydavau, o dabar tokių straipsnių nebeskaitau. Man svarbiausia tai, ką aš žinau. Negaliu uždrausti žmonėms fantazuoti ir juo labiau uždrausti žurnalistams dirbti savo darbą. Niekam neįdomu, kad žmonės išsiskyrė. Svarbu rasti kaltininką. Tegu. Aš žinau, kad tokie dalykai labai greitai praeina. Kiek tai gali būti įdomu? Savaitę, dvi, tris. – Ką, be šokių, šį rudenį veiksite teatre, televizijoje? – Televizijoje bus rodomas naujas serialas „Drąsos kaina“ ir laidos „Dar pažiūrėsim“ tęsinys. Teatre rugsėjį pasirodysiu Rimo Tumino spektaklyje „Mistras“, o spalį Viliaus Malinaus-

Aš dažnai sakau – ką turėsi mintyse, greitai turėsi ir rankose.
I.Stasiulytė tiki, kad svajonės pildosi. „Kodėl tu taip padarei?“, o aš aiškinu, kad taip klausti negalima – reikia paaiškinti, ką darau blogai. Nebuvo taip, kad repeticiją nutrauktume dėl nesusikalbėjimo. – Ar jūsų gyvenimo draugas Eduardo nepavyduliauja Deividui? – Skambinkit jam... Aišku, kad pavyduliauja.

ko spektaklyje „Triušio ola“ atliksiu pagrindinį vaidmenį, todėl bus nemažai darbo. – Jūs domėjotės Drąsiaus Kedžio istorija, kuria paremtas serialas „Drąsos kaina“? – Nelabai gilinausi. Tik tiek, kiek išgirsdavau, o kad skaityčiau visus straipsnius ir gilinčiausi – tikrai ne. – Ar per visus darbus ir paieškas lieka laiko mylimajam ir dukrelei? – Tais intensyviais periodais yra labai sudėtinga ir laiko lieka labai mažai. Aišku, šeima nukenčia dėl to, bet kartais pavyksta viską suderinti... – Galbūt Jūsų šeimoje auga būsima aktorė? Sakoma, tėvai dažnai mėgina atkalbėti vaikus, ketinančius pasirinkti jų profesiją... – Dar nežinia, kai užaugs pažiūrėsim, ką ji rinksis. Jeigu tėvai mato, kad vaikas į tai linksta, kad jis save gali ten išreikšti, tai kodėl reikėtų drausti? O kur yra lengva?.. – Vaidinate, šokate. Gal dar kokių nors neatskleistų talentų ar pomėgių turite? – Turbūt mano tėvas labai norėjo sūnaus, nes vasaromis su seserimi šlifuodavome visokias lenteles, darydavome vyriškus darbus. Esu pati susikalusi batų dėžę. Netrukus turėsiu šlifuoti didelį apvalų stalą ir jį sendinti. Toks darbas yra mano hobis ir jis man padeda atsipalaiduoti, pailsėti smegenims. Jei turėčiau daugiau laiko – pieščiau, gal net drožinėčiau. Kartą Cicėnas (aktorius Ramūnas Cicėnas – aut. past.) man yra pasakęs: „Ineta, jei gali – nevaidink, eik į cirką.“ Tai pokštas, tačiau ką dar norėčiau išmokti gyvenime, – tai atlikti cirko triuką, kurį ore įsisukusios į audinį atlieka akrobatės. Kai pati stebiu, man patinka tas jausmas, kurį sukelia iš aukštai krintanti moteris. Norisi sužavėti, nustebinti savo sugebėjimu ką nors padaryti.

www.15min.lt/s111959
Surinkę šį adresą internete rasite visą interviu su I.Stasiulytė.

sudoku
8 6 4 9 4 8 5 2
Puslapis parengtas pagal „15min“ inf. K.Kavolėlio/BFL nuotr.

7 9 9 2 6 6 4 ? 5
Vardas – Pūkis. Amžius – 4 metai. Mėgsta obuolius, braškes, morkas, salotas, bananus, šieną, dobiliukus, pats išsigliaudo vyšnias. Neatsisako sausainio ar šokolado. Patinka būti gamtoje, ypač kastis smėlyje prie jūros. Nemėgsta triukšmo, kai išsigąsta, pradeda trepsenti galinėmis pėdomis. Šeimininkė – Kornelija.

1 8 8 5 6 1

Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1378 (kaina 1 Lt). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SU (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių laimės Algimanto Čekuolio knygą „Staigmenos ir kiti žinomi dalykai“.

K T A D I E N

MERGELĖ. Turite imtis tik tų darbų, kurių rezultatus realiai įsivaizduojate, nes iliuzijos ir perdėtas savo jėgų vertinimas gali tapti didelių klaidų priežastimi. SVARSTYKLĖS. Bus naudinga plėsti pažįstamų ratą. Pasidomėkite aplinkinių žmonių veikla - jų patirtis jums padės išspręsti savo problemas, susijusias su profesine sfera. SKORPIONAS. Savo ketinimų niekam neafišuokite, daugiau pasikliaukite savo nuojauta, ji bus svarbiausias jūsų sėkmės laidas. Bus suteiktas šansas palypėti karjeros laiptais. ŠAULYS. Turėsite galimybę greitai išspręsti daugelį susikaupusių problemų ir grąžinti senas skolas. Būkite aktyvesni ir iniciatyvesni, tai padės įveikti sunkumus. OŽIARAGIS. Tai metas, kurį galima apibūdinti kaip atkaklų žengimą keliu į aukštesnį visuomeninį ir profesinį statusą. Gali būti pelningas bendras su užsieniečiais projektas. VANDENIS. Aplinkiniai pritars visiems jūsų sumanymams, galite tikėtis jų pagalbos. Tik nepiktnaudžiaukite jų gerumu, kadangi noras dominuoti gali sukelti kivirčų. ŽUVYS. Gali atsinaujinti nutrūkę draugiški santykiai. Darbe nereikėtų užsibrėžti pernelyg didelių uždavinių, kadangi šis laikotarpis jums nebus labai produktyvus.

www.15min.lt/horoskopai
Surinkę šį adresą, rasite horoskopą visiems ženklams

mano augintinis
6 5 7 8 3 3

www.15min.lt/augintinis
Surinkę šį adresą, rasite visą augintinių fotogaleriją

2010 RUGPJŪČIO 20 D., PENKTADIENIS

12 / GARSENYBĖS
Grėsmė balsui

Vėl vienišas
Marilyn Mansono svajonių jaunikiu tikrai nepavadinsi...Tamsusis rokeris ir beveik perpus už jį jaunesnė mylimoji, aktorė Evan Rachel Wood atšaukė savo sužadėtuves ir išsiskyrė. Tačiau tai jau ne pirmas kartas, kai pora mėgina pasukti skirtingais keliais.
Žurnalo „People“ duomenimis, 41-erių muzikantas ir 22-ejų aktorė bei dainininkė skirtis nutarė dar praėjusią savaitę. M.Mansono, kurio tikrasis vardas Brianas Warneris, draugijoje netrūksta žavių damų. Ko verta vien jo buvusi žmona, porcelianinė gražuolė Dita Von Teese. Su 37-erių burleskos šokėja M.Mansonas išsiskyrė 2007-ųjų gruodžio pabaigoje. Beje, apie jo santykius su E.R.Wood pasaulis sužinojo dar iki skyrybų. nevengė pasirodyti viešumoje drauge, jie iki šiol yra skyręsi net dusyk. Draugystės pradžioje E.R.Wood yra sakiusi, kad jai patinka M.Mansono juodu pieštuku paryškintos akys, o jų santykiai „tikri ir pilni meilės“. Rokeris yra piešęs mylimosios portretus, kurių du buvo eksponuojami viešai. E.R.Wood įkvėpė M.Mansono dainą „HeartShaped Glasses“ ir yra pasirodžiusi jos vaizdo klipe. 2008-ųjų lapkritį E.R.Wood išplatino pranešimą, kuriame teigiama: „Mansonas ir aš nusprendėme pabūti kurį laiką atskirai ir susikoncentruoti į darbą.“ 2009-aisiais jie vėl susiėjo, tačiau neilgai buvo kartu, tuomet darbą jie vėl nurodė kaip skyrybų priežastį. 2009-ųjų pabaigoje M.Mansonas pareiškė vėl

Seksualiausi – vampyrai
Ironiška, tačiau seksualiausių vyrų sąrašo pirmąsias eilutes tiesiog okupavo „vampyrai“.
Žurnalo „Glamour“ paskelbtas seksualiausių vyrų 50-ukas išties stebina kraujasiurbius vaidinančių vyrų gausa. Kita vertus, rezultatai logiški, juk bene visi ryškesni jaunosios kartos aktoriai šiuo metu turi darbo filmuodamiesi kino juostose ar serialuose apie vampyrų gyvenimą. Pačiu seksualiausiu 2010 metų vyru, „Glamour“ duomenimis, tapo „Saulėlydžio“ sagoje Edvardą Kaleną vaidinęs 24-erių Robertas Pattinsonas. Jam ant kulnų lipa kino juostos konkurentas – vilkolakį Džeikobą įkūnijęs 18-metis Tayloras Lautneris. Trečioje vietoje serialo „Vampyro dienoraščiai“ 31-erių aktorius Ianas Somerhalderis, kuris vaidina vieną iš dviejų brolių vampyrų – Deimoną Salvatorę. Beje, šis skvarbaus žvilgsnio savininkas prieš kurį laiką draugavo su „Saulėlydyje“ Alisą Kalen vaidinančia Ashley Greene, o dabar, regis, suka ratus apie kolegę Niną Dobrev arba flirtuoja su „Dingę“ kolege Elizabeth Mitchell. Ketvirtoji vieta atiteko 26-erių Xavierui Samueliui, kuris „Saulėlydžio“ sagos trečiojoje da-

Gydytojai įspėja, kad kino pasaulio žvaigždė Michaelas Douglasas (nuotr.) gali prarasti gebėjimą kalbėti, po jam numatyto gerklų vėžio gydymo.
65-erių aktoriui ir prodiuseriui jau pradėtas švitinimo ir chemoterapijos kursas. Auglį bus mėginama sunaikinti per 8 savaites. Anksčiau M.Douglasas yra sakęs, kad tiki, jog gydymas padės. Kaip nurodė Thesun.co.uk kalbintas vieno Niujorko medicinos centro gydytojas Kennethas Hu, akivaizdu, kad M.Douglaso auglys piktybinis, mat nepiktybiniams augliams nėra taikomas švitinimas. Tačiau toks kursas smarkiai kenkia gerkloms ir balsui. Tiesa, tai – geriausias variantas. Dailymail. co.uk kalbintų medikų teigimu, jei šis kursas būtų nesėkmingas, aktoriui tektų daryti laringotomiją – dalinę ar visišką gerklų atvėrimo operaciją, po kurios turėtų būti keičiama M.Douglaso kvėpavimo sistema. Po tokios operacijos, tikėtina, kino žvaigždė nebegalėtų kalbėti. Pasaulio spauda nurodo, jog pagrindinė aktoriaus ligos priežastis yra alkoholio vartojimas ir ilgametis rūkymas.

esąs su mylimąja, o šių metų pradžioje jie susižadėjo ir ketino tuoktis. D.Von Teese kaip skyrybų priežastį yra nurodžiusi jo besaikį alkoholio vartojimą ir šaltumą. Prieš įsižiūrėdamas burleskos šokėją M.Ma nsonas buvo susižadėjęs su aktore Rose McGowan.

lyje vaidino Railį. Pirmąjį penketuką uždaro 25-erių Kellanas Lutzas, vaidinantis „Saulėlydyje“ vampyrą-vegetarą. Šeštuoju tapo 47-erių Johnny Deppas, kuris praėjusiais metais galėjo džiaugtis antrąja vieta. Nuolat lyderiais laikomi kiti pramogų pasaulio vyrai taip pat

Skyrėsi ir taikėsi
Bendras rokerio ir gerokai jaunesnės aktorės kelias nebuvo rožėm klotas. Nors pora

Seksualiausių vyrų 50-ukas stebina kraujasiurbius vaidinančių vyrų gausa.
stipriai nukrito reitingo lentelėje: Davidas Beckhamas iš 4-os vietos į 21-ąją, Bradas Pittas iš 5-os į 33-ąją, o George‘as Clooney iš 7-os į 35-ąją. Tikra šiųmečio topo keistenybė – 16-metis Justinas Bieberis. Sensacija tapęs paauglys seksualiausių 2010-ųjų metų vyrų sąraše užima 7 vietą.

M.Mansonas ir E.R.Wood išsiskyrė trečiąsyk. Pora buvo susižadėjusi, tad, matyt, aktorės ir muzikanto vestuvių laukti nebeverta. AFP/Scanpix nuotr.

fotoakimirka

skyrybos

Nebeištvėrė kartu
Poplegendos Michaelo Jacksono tėvai nutarė skirtis po 60-ies metų, praleistų kartu.
Kaip pranešė Dailystar. co.uk, popkaraliaus motinai Katherine įgriso vyro Joe elgesys po sūnaus mirties. Daugiau kaip 60 metų trukusią santuoką garbaus amžiaus moteris ryžosi nutraukti po to, kai J.Jacksonas viename interviu ją apkaltino dėl sūnaus mirties. Beje, nurodoma, kad tėvas smurtavo prieš M.Jacksoną, kai šis buvo vaikas. „Aš meldžiau jos, kad bū-

tų su juo, tačiau ji vis tvirtino, kad Michaelui reikia privatumo“, – 80-metę žmoną kaltino 81-erių J.Jacksonas. Toks piktaliežuvavimas perpildė K.Jackson kantrybės taurę. Visų trijų sūnaus vaikų – 13-mečio Prince‘o Michaelo, 12-metės Paris ir 8-erių Prince‘o Michaelo II – globą gavusi moteris ėmėsi ryžtingų veiksmų. „Jai viso to buvo per daug. Joe ją taip ilgai žemino. Po to interviu ir kaltinimų ji taip įniršo, kad šįsyk tikrai nebeatlyš“, – žurnalistams sakė ar-

Katherine ir Joe Jacksonai buvo susituokę daugiau kaip 60 metų.

timas šeimos draugas. Joe ir Katherine Jacksonai negyvena kartu, kalbama, kad jų santykiai jau seniai atšalę, tačiau popkaraliaus motina

skyrybų nenorėjo dėl to, kad priklauso Jehovos liudytojų religinei organizacijai. Joje manoma, kad tuokiamasi iki gyvenimo galo.

Scarlett Johansson naujojoje „D&G“ (Dolce & Gabanna) kosmetikos reklaminėje kampanijoje vos atpažįstama – nuotraukų redaktoriai nepagailėjo „fotošopo“. Italų prekės ženklo veidu jau trečius metus dirbanti 25-erių aktorė šįsyk atrodo gerokai stilizuota, reklamai netrūksta seksualumo. Tiesa, toks ryškus nuotraukos redagavimas nenudžiugino komentatorių, kurie stebėjosi, kam reklamai atrenkamos žinomos aktorės, jei jų net neįmanoma pažinti, juolab, kad jauno S.Johansson veido dar net nėra nepalietusios raukšlės.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful