P. 1
DOSJA E VRASJEVE NË TROPOJË SI U VRANË 14 PJESËTARË TË FAMILJES HAKLAJ, PRAPAVIJA E VRASJES SË AZEM HAJDARIT, ILIR KONUSHEFCIT, HAZIR MALAJT...

DOSJA E VRASJEVE NË TROPOJË SI U VRANË 14 PJESËTARË TË FAMILJES HAKLAJ, PRAPAVIJA E VRASJES SË AZEM HAJDARIT, ILIR KONUSHEFCIT, HAZIR MALAJT...

|Views: 16,754|Likes:
DOSJA E VRASJEVE NË TROPOJË SI U VRANË 14 PJESËTARË TË FAMILJES HAKLAJ, PRAPAVIJA E VRASJES SË AZEM HAJDARIT, ILIR KONUSHEFCIT, HAZIR MALAJT...
DOSJA E VRASJEVE NË TROPOJË SI U VRANË 14 PJESËTARË TË FAMILJES HAKLAJ, PRAPAVIJA E VRASJES SË AZEM HAJDARIT, ILIR KONUSHEFCIT, HAZIR MALAJT...

More info:

Published by: Shefqet Cakiqi-Llapashtica on Sep 18, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

01/08/2013

pdf

text

original

Sections

Aksioni më i madh i policisë së Tropojës dhe forcave speciale të ardhura nga Tirana
është organizuar më 5 tetor 1995. Kulla e Haklajve u rrethua nga qindra trupa të
policisë që kishin marrë informacion në rrugë operative se dy vëllezërit e kërkuar
Hamdi e Shkëlqim Haklaj ishin kthyer në banesë. Për të mbështetur këtë operacion
janë angazhuar deri dhe helikopterë nga ajri, por vëllezërit Haklaj nuk u kapën. Gjatë
veprimeve të forcave të Rendit mbeti i vrarë një polic i komisariatit të Tropojës.
Rrethanat e vrasjes së tij janë ende dhe sot të pazbuluara nga autoritetet shtetërore.
Nuk dihet kush dhe si u qëllua polici që ndodhej në rrethim së bashku me kolegët e tij.
Pavarsisht faktit se kanë kaluar 14 vjet nga ngjarja e Shkëlzenit, Hamdi Haklaj nuk
është gjykuar asnjëherë për të, pasi nuk ka patur prova të mjaftueshme për ta
argumentuar fajësinë e tij.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->