P. 1
Domina -New Year Pasha Holiday

Domina -New Year Pasha Holiday

|Views: 24|Likes:
Published by Pasha Holiday

More info:

Categories:Types, Brochures
Published by: Pasha Holiday on Oct 06, 2010
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

10/06/2010

pdf

text

original

PASHA Holiday

SOUTH SINAI TRAVEL

Organizon

NEW YEAR 30 DEC-3 JAN DECSharm El Sheikh - Egypt

Në gjirin e mrekullueshëm Bregdetar të Sharm El Sheikh, strehohet me hijeshi Domina Coral Bay me 1.700 dhomat e saj. Bregdeti Sharm El Sheikh ndodhet aty ku rëra e artë e shkretëtirës së Sinait takohet me ujin e kristaltë të Detit të Kuq. Gjashte hotelet Domina, të integruara në mënyrë perfekte, ju mirëpresin në sharmin oriental të stilit Mauritan.

Hotelet e Domina Coral Bay janë të pozicionuara në mënyrë perfekte në një sipërfaqe prej më shumë se një milion metër katrorë të tokës së bekuar nga barrierat koralore më të bukura në botë, të cilat janë përshkruar nga oqeanografi francez Jacques Cousteau si një “Korridor i mrekullive”.

OASIS AQUAMARINE

EL SULTAN

Domina Hotel & Resort Oasis ,

H O T E L E T E C O R A L B A Y

e përbërë prej ndërtesash dy katëshe, është e vendosur në pjesën e sipërme të resortit, pranë recepsionit kryesor dhe zones së dyqaneve. Ky hotel do t’ju mahnisë me pamjen e mrekullueshme panoramike të gjirit, për kontrastin e thellë të bimësisë së larmishme me shkretëtirën e thatë të Sinait.

O A S I S

Domina Hotel & Resort Aquamarine është shumë komode
përsa i përket pozicionit të saj të privilegjuar përreth pishinës dhe me një pamje mahnitëse të gjirit. Ndërtesat, kryesisht dy katëshe, janë të rrethuara me shumë gjelbërim.

A Q U A M A R I N E

Domina Hotel & Resort El Sultan, është e vendosur në pjesën
e sipërme të gjirit kështu që ofron një pamje të të gjithë resortit. Ky hotel ofron dy kategori: Domina El Sultan Pool, me pishinat e tij fantastike dhe Domina El Sultan Beach e cila është një hap larg detit. Atmosfera e ngrohtë dhe intimiteti e bejnë këtë hotel zgjedhjen perfekte për pushime relaksuese.

E L S U L T A N

Domina Hotel & Resort Harem është magjia e kthyer në realitet, bota përrallore e Njëmijë e Një Netëve që përmbush kërkesat e të gjithë pushuesve. Luksi dhe pasuria e arredimit dhe shërbimeve janë të denja për pamjen e mrekullueshme të detit përballë tij, pak minuta ne këmbë nga plazhi. Domina Hotel & Resort King’s Lake ndodhet në të djathtë të Liqenit me ujë të kripur, shumë pranë detit. E pozicionuar pranë detit dhe githë shërbimeve kryesore, hoteli i siguron pushuesve komoditet të rrallë.

Domina Hotel & SPA Prestige Elisir, një hotel luksoz i përbërë prej dy ndërtesash që dominojnë gjirin, zë një vend të veçantë disa metra nga plazhi, pranë Elisir Beauty Farm dhe Sheikh Coast Diving Center. Coral Bay Resort, i zgjedhur si një nga katër hotelet më të mira në botë nga Conde Nast Traveller 2004, vazhdon të rritet në sharmin Egjiptian duke ofruar mundësine për pushime të paharrueshme në Sharm El Sheikh.

HAREM

KING’S LAKE

PRESTIGE

H O T E L E T E C O R A L B A Y

Modernizimi i sofistikuar dhe sensualiteti magjik i netëve Arabe ndërthuren sëbashku në mënyrë të përsosur në Domina Hotel & Resort Harem duke u dhuruar pushuesve gjithçka për ta bërë pushimin të paharrueshëm.

H A R E M

Domina Hotel & Resort King’s Lake është një mirazh real me pamje spektakolare shumë të rafinuara. Do të magjepseni nga pamjet e mrekullueshme panoramike të Ishullit Tiran sëbashku me gjirin.

K I N G’ S L A K E

Domina Prestige ju ofron ekskluzivisht luksin e pushimeve me pesë yje, ku sharmi Egjiptian kombinohet në mënyrë perfekte me elegancën Europiane. Ju do të shijoni komoditetin, relaksin dhe qetësinë në taracën e dhomave të arreduara me stil.

P R E S T I G E

SNACK & POOLBAR
HAREM POOL Koha e hapjes 10:00 am deri Perëndim POOL 55 Koha e hapjes 10:00 am deri Perëndim POOL 56 Koha e hapjes 10:00 am deri Perëndim POOL 57 Koha e hapjes 10:00 am deri Perëndim HAREM LOBBY BAR Bar me stil oriental Koha e hapjes 10:00 am - 23:00 HAREM BEACH BAR E vendosur në plazh pranë fushës së volejbollit. Koha e hapjes 10:00 am deri në perëndim ZEN GARDEN BAR Elegant, e vendosur në recepsionin e hotelit Prestige Elisir. Koha e hapjes 9:00am - 23:00 PRESTIGE LOBBY BAR E rafinuar deri në detaje. Koha e hapjes 9:00am - 00:00 PRESTIGE BEACH BAR Bar i projektuar posaçërisht për ti shërbyer pushuesve të Prestige Koha e hapjes 10:00am deri në perëndim BLU LAKE BAR I shërben vizitorëve të Liqenit të kripur. Ofron një llojshmëri snacks, sanduiç dhe sallata. Koha e hapjes 08:00am deri në perëndim

RED SEA BAR E vendosur brenda recepsionit kryesor, ofron shërbim 24 orë

SNACK & POOLBAR
DOMINA BAR Eshtë bar i dedikua Pronarëve dhe vizitorëve të Time Share. Koha e hapjes 7:30 am - 23:00 BAHIA BAR Ofron një pamje unike të ishullit Tiran jo larg Liqenit të Kripur. Një kokteil gjatë perëndimit të diellit është një experience që nuk duhet humbur. Koha e hapjes 10:00 am - 00:00 CALABASH BAR E vendosur pranë Arena, si qendër internet, mund të gjeni muzikë, play station 3, pingpong, bilardo etj. të organizuara nga stafi i animatorëve. Mund të shihni evente sportive në TV me ekran të madh. Koha e hapjes 90:00 am - 00:00 ENERGY CORNER E vendosur në pishinën kryesore ofron lëngje të shtrydhur nga frutat e Ernesto’s Farm. Koha e hapjes 9:00 am deri në perëndim SHISHA CORNER Një vend tipik oriental me një pamje mahnitëse të Ishullit Tiran në taracën e Red Sea Bar. Ofron pije tipike orientale dhe mundësinë për të tymosur nargjile tradicionale të quajtur shisha. Koha e hapjes 18:00 - 00:00 MOSAIQUE CAFÉ Një taracë e mrekullueshme që shikon nga Gjiri, përballë diskos Space. Hapur çdo mbrëmje me animime dhe mizikë live. Koha e hapjes 18:00 - 00:30 ALI BABAR E vendosur në plazhin e Pronarëve, ofron larmi sallatash nga perimet e Ernesto’s Farm dhe pica të pjekura në furrë druri. Koha e hapjes 9:00 am deri në perëndim BEACH BAR E vendosur para pishinave lundruese, ofron snacks, mish skare dhe prodhime deti. Koha e hapjes 9:00 am deri në perëndim

R E S T O R A N T E

Nautilus
Restorant A la Carte, në zemër të plazhit, prezanton me krenari një ambjent të pakrahasueshëm të bukurisë së plazhit dhe një pamje të paharrueshme të Ishullit Tiran. Do të shijoni ushqim shumë të mire, pije, në një skenë të detit që do ju mbetet në kujtesë.

NAUTILUS
Plaisirs
Perla e Coral Bay… Restorant luksoz 5* i Domina Prastige. Atmosferë elegante dhe komode, ushqim i shkëlqyer dhe përzgjedhje e verërave, pijeve alkoolike dhe cigareve të importuara.

PLAISIRS PETRUS
Petrus
Klasikja steak - house, ofron mundësi zgjedhjeje të llojeve të mishit dhe një përzgjedhje të verërave Italinane.

R E S T O R A N T E

La Piazzetta
Ofron kuzhinë tradicionale Italiane dhe pica të pjekura në furrë druri për të servirur shijen autentike Italiane.

LA PIAZZETTA CORAL
Coral
Ofron një larmi zgjedhjeje të kuzhinës internacionale. Drekë dhe darkë buffet përgatitur me shumë kujdes në një atmosfere të ngrohtë dhe komode.

EL SULTAN
El Sultan
Restorant Buffet me gatime të ndryshme çdo ditë i cili ofron mundësinë për të darkuar jashtë, në verandën e pishinës.

R E S T O R A N T E

El Wadi
Restorant Buffet buzë detit, ku mund të shijoni peshk dhe gaforre në një peizazh relaksues.

EL WADI
Spices
Restorant Buffet me një llojshmëri zgjedhjesh të kuzhinës ndërkombëtare dhe një kënd kushtuar kuzhinës Indiane.

SPICES

Domina Club
Restorant Buffet tipik Italian. Ekskluzivisht për pronarët dhe vizitorët e Time Share.

DOMINA CLUB

RESTORANTE
MENGJEZI
PLAISIRS DOMINA CLUB SPICES EL SULTAN CORAL (07:30 - 11:00) (07:00 - 10:30) (07:00 - 10:30) (07:00 - 10:30) (07:00 - 10:30)

DREKA
NAUTILUS LA PIAZZETTA SPICES EL WADI CORAL (12:30 - 15:30) (13:00 - 15:00) (13:00 - 15:00) (13:00 - 15:00) (13:00 - 15:00) PLAISIRS

DARKA
(19:30 - 23:00) (19:30 - 23:00) (19:30 - 24:00) (19:30 - 24:00) (19:00 - 22:30) (19:00 - 22:30) (19:00 - 22:30) (19:00 - 22:30) (19:00 - 22:30) NAUTILUS PETRUS LA PIAZZETTA DOMINA CLUB SPICES EL SULTAN EL WADI CORAL

Restorantet e ndryshme të Domina Coral Bay sigurojnë një varietet shumë të gjerë të zgjedhjes së ushqimit që do të kënaqin gati të gjitha shijet. Kjo larmi zgjedhje shkon nga restorantet buffet te ato a la carte të cilat shërbejnë gatime tradicionale lokale, Italiane si edhe ndërkombëtare.

PLAZHI

Domina Coral Bay ka një plazh 1.8 km të gjatë. Gjiri që Domina Coral Bay përfshin është konsideruar pjesë e Parkut Kombëtar Ras Mohamed, një vend i njohur në të gjithë botën për format dhe ngjyrat spektakolare të barrierave koralore. Ekosistemi i tij, megjithëse magjepsës, është jashtëzakonisht delikat dhe i brishtë. Për rehatinë dhe komoditetin tuaj, stafi ju vjen në ndihmë në të gjithë plazhin duke ju drejtuar në çadrat me krevate plazhi dhe peshqirë. Oreksi i stimuluar nga dielli, deti dhe plazhi do të plotësohet më së miri nga baret dhe restorantet e shumta që sherbejnë në plazh. Plazhi i Domina Coral Bay është gjithashtu një vend shumë i përshtatshëm për të djegur energji. Resorti ka fushat më të mira të futbollit dhe volejbollit në zone, mbuluar me rërë të bardhë importuar nga brigjet e Detit Mesdhe. Gjatë aktivitetit të përditshëm, stafi i animatorëve organizon edhe tournamente(vetëm gjatë netëve të verës) si dhe festa në plazh të animuara nën ritmet e muzikës që shuhen me kokteilet e freskëta ekzotike.

Pushuesit e Domina Prestige kanë një veçori shtesë për të gëzuar që është intimiteti i plazhit të tyre privat. Gjithashtu. pushuesit e Domina Hotel & Resort King’s Lake kanë të njëjtin avantazh ekskluziv të plazhit përreth atij mirazhi - Salt Lake. Ekosistemi i kësaj zone është, dhe ka qenë një nga prioritetet më të mëdha të manaxhimit të Domina Coral Bay që në fillime.

Ruajtja e pasurisë së natyrës së kësaj zone është kyçi për mbijetesën e këtij vendi kaq të rrallë. Instalimi i porteve lundruese ishte një mendim i bazuar në këtë çështje. Portet lundruese u japin mundësinë pushuesve të shijojnë direkt koralet dhe peshqit e larmishëm nga jashtë siperfaqes së ujit. Kjo gjë bën të mundur të mos rrezikohet jeta e koraleve që përndryshe do ecej mbi to, gjë që do të dëmtonte si koralet ashtu edhe

pushuesit. Ju do të mirëpriteni nrohtësisht nga secila prej tetë pishinave, në çdo kohë që do të ndjeni nevojën për tu larë në ujë të freskët. Këto pishina janë të shpërndara në të gjithë resortin për të krijuar lehtësinë maksimale. Nga këto, dy janë pishina lundruese, katër pishina për fëmijë dhe një Jacuzzi brenda Domina Harem Hotel.

Perëndimi romantik në Liqenin e Kripur!
Coral Bay është ëndrra e kthyer në realitet. NJë njeri e shndërroi Shkretëtirën në një Oaz paqeje, bukurie dhe mirëqënieje duke i kushtuar një vëmendje delikate të gjitha detajeve. Në këtë ëndërr është edhe Liqeni i Kripur, vendi më i mire për të pushuar, komod, miqësor dhe unik.

Animacione dhe Sport në Domina Coral Bay

Shfaqjet e mbrëmjes janë krijuar për të kënaqur pushuesit dhe për tu ofruar atyre diçka unike, ndyshe nga shfaqjet klasike të resorteve. Nga kostumet tek muzika, nga koreografia tek skenografia, gjithçka është krijuar me përkushtim për tu dhuruar pushuesve një eksperiencë të klasit të lartë. Një ekip profesionishtësh nga e gjithë bota çdo vit krijojnë produkte artistike ekskluzivisht për Domina Coral Bay. Shfaqjet kryhen nga kërcimtare profesioniste të reja të zgjedhura me kujdes nga shkollat dhe akademitë më të mira në Rusi.

Show dhe Argetim në Domina Coral Bay

Darkë dhe Show në shkretëtirë

Darkë dhe Show në shkretëtirë është një experience magjike poshtë yjeve, nën dritën e hënës, në shkretëtirën e Sinait. Kjo është ngjarja më tipike dhe folklorike e javës: gjatë darkës, përveç mishit të pjekur, do të keni mundësinë të shijoni gatime të vendit si edhe ndërkombëtare. Në natyrën madhështore të Luginës së Perëndisë, prezantohen dy shfaqje. Shfaqja e pare është folklor Egjiptian me kërcime tipike si tannura dhe belly dancer. “Sound of Sinai” është shfaqja e dytë prezantuar nga artistët e Domina Coral Bay me pjesëmarrjen e stafit të animatorëve e cila të kthen pas në kohë në madhështinë e Egjiptit të lashtë.

Jeta e Natës
e çdo yshm DJ që ndr ve, ta të e fes nimatorë rfshirë ,m et ë ia ju pr stafi o gjë e p Club riza nga d o nç Disc surp mulë GATE e shumë e, for tavolinë. mir STAR je, m ë të uar ëe brëm uzikën m të rezerv manc thçka m m erfor how; gji ër ëp t, p j në sin imi lua es undë argët kë dh he m kuar ive, muzi d edi pe l UB d nike. S CL ianë, gru të që je n u LA’ për a AI rëm ital ire SM mb ve he ëem bërë ëtarë ca m hfaqjen d këng et për ta rien e s h eksp ojën, që du është hësisht l no Casi njëko ADIN të shijojë AL iron dësh imin. argët

Aktivitete
Ernesto’s Farm është një fermë
me prodhime biologjike brenda territorit të Domina Coral Bay e cila zë një sipërfaqe prej 34000 metër katrorë. Ferma siguron ushqime për mysafirët e Domina Coral Bay me prodhime biologjike duke u radhitur nga kërpudhat tek shalqinjtë, nga proshutat tek frutat. Të hënën dhe të martën organizohen vizita në fermë me ndihmën e stafit të animatorëve. Deti i Kuq është i famshëm për pasurinë e tij nënujore. Sheikh Coast Diving Center zë një sipërfaqe prej 450 metër katrorë në plazhin e Domina Coral Bay dhe është e njohur për instruktorët e saj profesionistë. Ju mund të shijoni 20/25 minuta në 5 metër thellësi shoqëruar nga instruktorët si dhe të admironi peizazhin në një ekskursion me një nga gjashtë varkat komode dhe të shpejta të qendrës apo çdo lloj tjetër aktiviteti që mund të dëshironi të eksperimentoni. Diving Center ofron edhe kurse të ndryshme duke ju pajisur me çertifikata që njihen në të gjithë botën.

Elisir Center & SPA e vendosur në
një vend plotësisht joshës, përballë ujit te kristaltë të Detit të Kuq, rrethuar nga rëra e shkretëtirës së Sinait. Natyra e virgjër kombinohet në mënyrë mahnitëse me arkitekturën e Lindjes së Mesme në këtë tempull të bukurisë. Elisir SPA ofron programe individuale 3 ose 5 ditore të planifikuara për të përmbushur nevojat e estetikës dhe shëndetit në përgjithësi.

Transporti i brendshëm “Taf Taf “
Taf Taf

1

Taf Taf

2

Taf Taf

3

Taf Taf

4

Taf Taf

5

RECEPSIONI I OASIS
1 - PORTA KRYESORE 2 - GODINA 31 3 - VILA 29 4 - TUR OPERATORET 5 - ALADIN CASINO

RECEPSIONI I OASIS
1 - PORTA KRYESORE

DOMINA CLUB

RECEPSIONI I OASIS
1 - GODINA 32 2 - GODINA 55

GODINA 56
1 - PISHINA 56/SULTAN

1 - BEACH VOLLEY/ NAUTILUS 2 - GODINA 31

2 - HOTEL PRESTIGE 3 - RESTORANT SULTAN 4 - GODINA 51

3 - VILA 29

2 - RECEPSIONI I HAREM

3 - PISHINA 56/ HOTELI EL SULTAN 4 - HOTEL EL SULTAN

4 - TUR OPERATORET 6 - DOMINA CLUB 7 - BEACH VOLLEY/ NAUTILUS 8 - ALI BABAR 9 - VILA 13 10 - VILA 40 11 - VILA 63 12 - VILA 60 13 - VILA 73 14 - VILA 66 15 - RECEPSIONI I HAREM 16 - GODINA 60 17 - GODINA 30 18 - GODINA 35 19 - PORTA KRYESORE 20 - GODINA 31 13 - GODINA 31 11 - GODINA 35 9 - GODINA 60 6 - VILA 13 8 - RECEPSIONI I HAREM 7 - BEACH VOLLEY/ NAUTILUS 5 - VILA 40 3 - VILA 20 5 - ALADIN CASINO

5 - GODINA 47/DIVING 5 - RESTORANT SULTAN 6 - GODINA 47 6 - GODINA 51

6 - DOMINA CLUB 4 - VILA 63

7 - GODINA 47/DIVING 8 - GODINA 47 9 - GODINA 45/ SALT LAKE 10 - GODINA 45/ RESTORANTE 11 - GODINA 34 7 - ALI BABAR 12 - GODINA 39

7 - GODINA 45/ SALT LAKE 8 - GODINA 45/ RESTORANTE 9 - GODINA 45/ SALT LAKE 10 - GODINA 47 11 - GODINA 47/DIVING

10 - GODINA 30

12 - HOTEL PRESTIGE 12 - PORTA KRYESORE 8 - BEACH VOLLEY/ NAUTILUS 13 - GODINA 58/59 13 - PISHINA 56/SULTAN 14 - PORTA KRYESORE

RECEPSIONI I OASIS

RECEPSIONI I OASIS

DOMINA CLUB

RECEPSIONI I OASIS

GODINA 56

INFORMACION I PERGJITHSHEM DHE SHERBIME
GUEST RELATIONS Janë të disponueshëm nga 08:00 deri 23:00 për çdo infarmacion rreth hotlit, restoranteve, mirëmbajtjes, lavanterisë, dhomës së shërbimit, mini barit gjatë qëndrimit në Domina Coral Bay Hotel, resort, SPA & Casino KUJDESI PER FEMIJET Ky shërbim organizohet nga stafi i animatoreve. Shërbim i Pagueshëm. DOMINA TIME Për të patur avantazhin e shfrytëzimit të një ore më shumë të ndrohtësisë së diellit sidomos gjatë periudhës së dimrit, ora ne Domina është impostuar një orë para nga ora lokale e Egjiptit. Orët e operimit në Resort janë të bazuara mbi Domina Time. CONGRESS CENTER Mund të mirëpresë deri 1000 njerëz. Për më shumë informacion mund të kontaktoni Zyrën e Marketingut dhe të Shitjeve. BANKE - ATM E vendosur pranë Oasis dhe Aquamarine, ofron të gjitha shërbimet përfshirë këmbim valute. Hapur nga e Djela në të Enjte nga ora 08:00 deri 17:00 dhe nga 08:00 deri 20:00 (ora Egjiptiane), të Premten dhe të Shtunën nga ora 10:00 deri 14:00 dhe 18:00 deri 20:00. CLUB CAR Makina elektrike me 4 ndenjëse. Për të marrë me qera, mund të kontaktoni Guest Relations. KONSULLATA ITALIANE Që prej vitit 1994 u vjen në ndihmë banorëve dhe turistëve Italianë. E vendosur pranë recepsionit të Oasis dhe Aquamarine, hapur nga e Djela në të Enjte. KAFSHET (ANIMALS) Janë të mirëpritura në Resort, duke ndjekur rregullat e hotelit.Për më shumë informacion mund të kontaktoni Guest Relations/ Guest Service Center. QENDRA MJEKESORE Klinika është e hapur çdo ditë 24 orë. Shërbim i pagueshëm. FARMACI Hapur nga ora 09:00 deri në mesnatë me orën Egjiptiane. FAX & FOTOKOPJE Mund ti gjeni në recepsionin e Oasis dhe Aquamarine. PARUKERI Salloni i bukurisë “X-Style” për femra dhe meshkuj ndodhet pranë recepsionit Domina Club INTERNET Ka akses në Calabash Bar nga ora 09:00 deri në mesnatë. Eshtë e mundur të lidhet laptop në dhomë. Gjithashtu ka lidhje Wireless në plazhe, pishina, Congress Center, në të gjitha zonat publike dhe në Domina Prestige. Për më shumë informacion mund të kontaktoni recepsionin tuaj. OPERATOR Për shërbime telefonike, thirrje zgjimi apo alarm zjarri mund te kontaktoni Recepsionin. SHERBIMI I DHOMES I disponueshëm 24 orë, për informacion dhe porosi mund të kontaktoni Guest Relations. SHERBIMI LAVANTERI Cantat e lavanterisë dhe lista e çmimeve ndodhen ne dollap. Për pyetje rreth këtij shërbimi kontaktoni Guest Relations. SHERBIMI TAXI Për të rezervuar apo për informacion mund të kontaktoni zyrën e Taksive vendosur pranë recepsionit të Oasis dhe Aquamarine ose kontaktoni Guest Relations. TRANSPORTI I BRENDSHEM “TAF TAF” Minibusët karakteristikë të Domina Coral Bay “Taf Taf” ju çojnë nga Oasis në pikat kryesore të shpërndara nëpër të gjithë territorin e Resortit. “Taf Taf” janë në shërbim 24 orë.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->